eaal - Sxtïa - f atnitxal 0kétoa$e-'3lédatKe t GEKROOND KAIF VEA1I PRIME Gedurende een beperkle periode wordl door de Ers CAMERLYNCK PER AUTOCAR 1/2 Kilog. KOFFIE aangeboden FIET5ER KOMT TEGEN AUTO TERECHT TE ROESELARE DE SLAG VAN MERKEM PLECHTIG HERDACHT DRIEJARIG KINDJE IN REGENPUTVERDRONKEN TE ROESELARE marktprijzen VRAAG UW LEVERANCIER DE. KOFFI ESOORTE N v V. - wKhJi. vET>' JS5: f-- ;- "'."V HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 29 April 1950. elke huisvrouw wordt ter plaatse of in de omtrek, b.v. Watou, Poperinge, enz. Het Bestuur. STAVELE Algemene vergadering. Op Zondag 30 April, te 18 u., alge mene vergadering voor syndikaat en Ziekenbond bij Felicien Props, Wae- yenburg. Als spreker treedt op cns aller vriend Marcel Bode uit leper. Iedereen weze op pest. BEVEREN-a.-d.-IJZER Aanbesteding Gemeentehuis. Bij ons gemeentebestuur blijft het niet bij praten doch wanneer men een zaak ter hand neemt dan gaat het ook vooruit. Dit blijkt wel uit het feit dat het voor enkele tijd opgevat plan een nieuw gemeentehuis te laten bouwen, thans in een beslissend sta dium van uitvoering is getreden. Maandag 11. had do aanbesteding plaats. Ziehier de uitslag (na ver betering). 1. Kerckhof, Esen 607.6 13 fr. 2. Laconte, Poperinge 641.920 fr. 3. Glorie, Oostvleteren 656.898 fr. 4. Vandevoorde, Poperinge 660.679 fr. 5. Vermeulen, Proven 662.184 fr. 6. Dewitte, Zonnebeke 667.749 fr. 7. Pittillion, Boezinge 691.514 fr. OOSTVLETEREN Nieuwe Eenzelvigheidskaarten. De nieuwe eenzelvigheidskaarten die in Juni worden uitgereikt, zullen moe ten voorzien zijn van een gans nieuwe foto, minstens 4 cm. hoog bij 3,50 cm. breed, hoofd minstens 1,50 tot 2 cm., zonder hoofddekesel op mat of glan zend papier. Merk op: Van oude identiteitskaar ten afgenomen foto's of reeds gebe zigde foto's mogen in geen geval voor de nieuwe kaarten gebruikt worden. Eenieder neme dus de nodige schik kingen om vóór einde Mei in het bezit te zijn van nieuwe foto's. Deze regeling is voor iedereen van meer dan 15 jaar van toepassing, dus ook voor ouderlingen. Burgerstand. Huwelijken. Ollevier Ferdinand, mekanieker, met Verscheuren Elona, z. b., b. v. Oostvleteren. Leupe Maurice, z. b. v. Poperinge, met Meeuw Lucie, huish. v. Oostvleteren. Ma- lisse Marcel, landbouwwerker, met Minoo Madeleine, dienstmeid, b. v. Oostvleteren. Huwelijksbelofte. Smis Jozef, handelaar, en Pauwelijn Andréa, z. b., b. v. Oostvleteren. Duivennieuws. Prijsvlueht uit Arras door de Mid- denbond bij Roger Lesage: 1. Muylle Theo, Gijverinkhove; 2. Merveillie Geo, Oostvleteren; 3. Gryspeerd Wal ter, Woesten; 4. Muylle Th., Gijve rinkhove; 5. Bourry Leop., Pollinkho- ve; 6 en 7. Noliet Joz., Gijverinkhove; 8. Alleman Arthur, Oostvleteren; 9. Vereecke Jules, Reninge; 10. Cloet Roland, Noordschote. Op Zondag, 30 April, 1ste Bondsvlucht uit Creil. Xnkorven tot 3 u. ter gelegenheid van de H. BLOEDPROCESSIE TE BRUGGE Op Maandag 8 Mei: Vertrek 7.30 u. Op Zondag 14 Mei: Vertrek 12 uur. Inschrijving bij Aimé Suffys, Korte Reningelststraat 27, Poperinge. (c-6370) ABELE Wie gaat mee... Met Koïmos-car naar Brugge, H. Bloedprocessie op 8 Mei, 70 fr.; af reis 7.16 uur. Of Brussel-Jaarbeurs op 10 of 14 Mei, 120 fr.; afreis 6.45 u. Schrijf in bij Paul Marquis, Grens, Abele. WATOU Naar H. Bloedprocessie Brugge. Op 8 Mei met Kosmos-car. Prijs 70 fr. Afreis 7 u. Inschrijving bij J. Loonss-Labey, Markt, Tel. 54. Duivenrubriek. Arras: 1. Slosse Marcel; 2. Dambre Paul; 3. Dambre Paul; 4. Dccalf Prud.; 5. De- cae Gabriel; 6. Gesqulere Germain; 7. Perdieu Pirmin: 8. Vallaey Pascal; 9. Dambre Paul; 10. Decalf Prudent. Le Toucquet: 1. Bondueel Kamiel, Po peringe; 2. Bondueel K.; 3. Bordeyne Re- mi; 4. Bondueel K.; S. Bondueel K.; 6. Corteel Albert; 7 .Coene Louis; 8. Canele Jozef; 9. Slosse Marcel; 10. Neudt Marcel. Arras: 1. Dambre Paul; 2. Vermeersch Germain; 3. Coene Louis; 4. Vallaey Pas cal; 5. Soubry Marcel; 6. Gesqulere Ger- mai.v 7. Maerten Arthur; 8. France Gas ton' 9. Vermeersch Germain; 10. Slosse op eenvoudig vertoon van bijgaande bon samen met 5 tegenwoordige verpakkin gen van de koffie Een dief geknipt. Sedert geruime tijd reeds was d' Westendse politie in een zeken alarmtoestand wegens de talrijkt diefstallen van porei en bloemkolen bij de hoveniers aldaar. Met de ge gevens door deze, politie over gem aak' aan de bijzondere cpspomgsdiensi van Oostende is het deze laatste ge lukt de dader, e?n zekere Defour ul: Oostende, die niet aan zijn proefstul is, aan te houden. Defour opereerde met een motr met aanhangwagentje en zijn laat ste diefstal van 2.400 fr. porei were gepleegd op Kleim-Westende, bij Hi Karei Vandenbussche, die te Nieuw- poort woont. De disf werd opgesloten en zou reeds tot bekentenissen ziji: overgegaan. Doch een andere kere! zou zijn werk voortzetten, en daar om blijft de politie uiterst waak zaam. UIT FRIESLAND: EERSTELINGEN: voorraad be perkt; BINTJES: uitgeput; ALPHA (vainqeur)de aardap pel welke het langst bewaart, nog verkrijgbaar. Bij DENECKER Juïïen Raoul Gasihuïstraat 25, POPERINGE I en Statieplaats ABELE (Grens). I Tel.158 en 268. (c. 2528; DUIVENMIJ DE TOEKOMST Duivenstraat, bij Oscar Sclioonaert Uitslag van CREIL; 390 duiven: 1. Vanwildermeersch Marcel; 2. Dhal- luin Cyrille; 3. Vanhee Gerard; 4. Pype Jerome; 5. Pype Jerome. ARRAS; 600 duiven: 1. Lesage Georges; 2. Commeyne Odiel; 3. Breyne Arthur; 4. Sarrazin Emile; 5. Verbeke Firmin. Op Zondag 7 Mei 1950 grote jaarlijkse monstervlucht uit Creil, tellende voor het Kampioenschap. Gewaarborgd onverschillig; 't getal dui ven: 1 nieuwe constateur Heirman waarde 2680 fr.; 1 rijwiel «Torpedo», waarde 1800 fr.; 7 regulateurs, waarde ieder 525 fr. Omtrek: Wervik, Geluwe, Menen, Dadi- zele, Ledegem, Beselare, Geluveld, Zand voorde, Zillebeke, Hou tem, Hollebeke. Wijtschate,. Wulvergem, Mesen, Ploeg- steertj Waasten, Neer-Waasten, Komen, Komen-ten-Brielen, Komen (Fr.), Ca- pelle, St Marguerite, Wervicq-Sud, Bous- becque. Inkorving Zaterdag 6 Mei tot 16 u. Zelfde dag: ARRAS, 1.000 fr. gewaar borgd. Omtrek: Wervik, Komen, Komen-ten- Brielen, Waasten, Neer-Waasten, Houtera, Hollebeke, Wulvergem, Mesen, Wijtscha te, Ploegsteert, Zandvoorde. Heeft: 10 fr.; scherweg: 5 fr.; grote prijs: 5 fr.; ere-serie: 5 fr.; leerduif: 1,50 frank; kosten: 3 fr. per duif. Inkorving Zaterdag fi Mei tot 16 uur. Zelfde dag: DOURDAN (gewoon spel). Zelfde omtrek als Creil. Inkorving Vrij dag 5 Mei tot 19 u. E. Wervik E. Wervik A.A. Moeskroen 71 De fijnproevers van doelen maken of liever van doelen zien maken, waren verleden Zondag echt ln hun nopjes, want aan de acht aangetekende goals was er niet een reukje of onregelmatig heid omtrent. Zeggen we vooraf dat de ploeg van Moeskroen bij de voorstelling een prettige Indruk liet met hun fraaie blauwe hemden met grote nummers op de rug, wat voor de Wervikanen weeral eens een nieuwigheid was. De match kende een stormachtig be gin althans voor de kooi der A.A.-man nen. Het viel al dadelijk op dat Pillaert ln prachtform verkeerde, dat Coudron er zin in had en wat meest verheugend was. dat Frans Vervaet weer de vroegere kadans waarnaar hij sedert zijn leger dienst gezocht had, te pakken had. Die drie kerels maakten het nogal bont en vanaf de eerste minuut liepen Tie verde digers van Moeskroen van het kastje naar de muur en wees het scoorbord aan de 9» min. reeds 3—0 ln hun nadeel. Dit was het werk geweest van Dumou- lin, Pillaert en Vervaet die elk een prachtig doel aantekenden. Tot aan het kwartier bleef Eendracht hardnekkig beuken maar geleidelijk herstelde Moes kroen het evenwicht om daarna reso luut zelf de stormklok te luiden. Hun streven werd beloond met een tegen- punt aan de 21» min. en het scheelde geen haar of nummer twee zat binnen een paar minuten later, maar de bal botste op de paal. Het spel werd ver deeld tot aan de rust. We zegden reeds dat Coudron er zin ln had maar dit zou eerst goed tot uiting komen na de rust. Prachtig gevoed door Pillaert wist hij handig gebruik te ma ken van zijn moordend schot en op 5 minuten tljds aan de 52» en 57» min. knalde hij tweemaal roos. Een knap staaltje voetbal tussen Vervaet en Pil laert Het aan Gryson toe een 6» maal te netten aan de 63» min. Vermelden we dat keeper Beekaert van Moeskroen ondertussen een schitterende partij ver tolkte en redde wat enigszins kon al dus dubbele cijfers belettend. De doelen- GELUVELD Wielernieuws. Alhoewel het weder enigszins te wen sen overliet, is de wielerwedstrijd van Zondag 11. voor Nieuwelingen B. W. B., een succes geworden over gans de lijn, zowel wat het aantal deelnemers be treft, als de machtige belangstelling vanwege het sportminnend publiek. De grootste belangstelling was natuurlijk van de lokale renners Gryson, Delaere, Acke en Demarez, laatstgenoemde slechts aan zijn tweede wedstrijd dit seizoen; die zich voor eigen volk zoveel moge lijk .zouden doen waarderen. Niét 'minder dan 54 renners namen het vertrek oni de afstand van 60 km. of vier ronden van 15 km. af te leggen. Ge durende de eerste koershelft bleven renners in gesloten gelederen, maar bij het ingaan der derde ronde kieken w de eerste ernstige ontsnapping van De- blaere die flinke hulp kreeg van Van massenhove en Viane. Spoedig namen de weglopers een 300-ttal meter voorsprong ondanks heftige reactie van het groot peloton waar onze lokale renners het hoge woord voerden. Zo werden de ver schillende groepen in stukken en brok ken getrokken, doch van inhalen was geen sprake meer; de weglopers behiel den hun voorsprong tot het einde, waar Vanmassenhove in een ultieme poging nog de gelegenheid vond om er op zijn eentje van onder te muizen en afgete kend] te winnen. De uitslag: 1. Vanmassenhove, 60 km. in 1 u. 38"; 2. De^laere; 3. Viane; 4. Rozée; 5. Brulez; 6. Gryson: 7. Demeyer; 8. Sys; 9. Bos- suyt; 10, Masselis. V/iedstrijd voor Liefhebbers. Morgen Zondag 30 April, te 14 u., gaat op onze gemeente de eerste grote prijo' Vlug en Vrij door, ingericht door de plaatselijke wielerclub voor alle liefheb bers. Afstand: 105 km., zeer goede baan of 5 ronden aiover Geluveld, leper, Zonnebeke, Beselare. 5.000 Frank prijzen en talrijke premiën. Inschrijving bij Dsboutte Leon, herberg «'t Zwart Paard», vanaf 13 uur. ZANDVOORDE (leper) Naar Dadizele. Op Maandag 1 Mei, wordt een ge zamenlijke fietstocht ingericht naar het bedevaartoord van O. L. Vrouw te Dadizele. Er wordt verzameld op de dorpplaats rond 8 u. 's morgens. De wekroep gaat naar alle H. Harte- bonders en naar iedereen in het bij zonder. Uitstap. Door de toneelgroep wordt een uit stap per autobus ingericht voor Zon dag 4 Juni e.k., en wel naar Calais, Cap Griz Nez, Boulogne, St Omer. De prijs werd gesteld op 90 fr. Kinderen beneden de 10 j. 45 fr. Ver zoek uw aangifte te willen overmaken in het lokaal tegen 18 Mei. WIJTSCHATE Burgerstand. Huwelijk. Marysse Gaston, v. Waasten en Decrock Anna. Zuiderbond. Vlucht van 22-4-50 uit Breteull, 109 duiven. Uitslag; 1. Bondue Omer; 2. Knockaert Louis- 3 Bouten Georges: 4. Allaeys Remi; 5 Castel Jullen; 6. Llefooghe Gaston; 7 Maerten Jules; 8. Castel Jullen; 9. Car- dlnael Arthur; 10. Maerten Jules. A.C.W-feest en Vaandelwijding Op 7 Mei gaat dus ons feest door. He goed weer Is besteld en onze prachtig A.C.W.-vlag ls gereed. Iedereen is er mee bezig en naarmat de grote dag nadert komt ook de geest drift los. Met vereende kracht wordt het een gedenkwaardige hoogdag. Hiermee danken wij allen die mee werkten en rekenen op de leden van alle meevierende bonden en sympathisanten, om op post te zijn en goed de feestwij zer te volgen, die op grote plakbrieven ter kennis gebracht wordt. De leden der omliggende afdelingen worden ook verwacht. Hoogdag A.C.W. Vaandelwijding. Het A.C.W. Wijtschate is uitge groeid tot een macht! Dat moet ge vierd. Op Zondag 7 Mei krijgt onze af deling haar mooie vlag, dit met de hulp, de steun van gans de gemeen te. We vieren onze macht, ons Kuis ten ideaal, het werk der wroeters van het eerste uur. Ziehier in 't kort de feestwijzer: Te 9.30 uur: Vergadering in ons lokaal, waarna wijding in de hoog mis met kanselrede door Z.E.H Ver beke, arrondissementsproost.. De mu ziekmaatschappijen van Wijtschate en A.C.W. Wervik stappen op met de afgevaardigden van leper, Poperinge, Wervik, Geluwe, enz... Na de mis overhandiging der vlag door Oud-Minister Rob. Deman, aan de plaatselijke Voorzitter. Doden- hulde aan 't monument. Met wappe rende vlag gaat een optocht langs Staanijzer-, leper- en Hospicestraat. 's Namiddags zijn voor iedereen volksspelen voorzien. Gevraagde pla- Naar de kliniek overgebracht. Woensdagmorgen omstreeks 8 u. bevond de 22-jarige Roger Billiau brandweerman, wonende Vierweg- straat, zich op zijn werk op de wer ven van de nieuwe op te richten H. Hartkliniek, Menensteenweg. R. Billiau nam zijn fiets en reec inderhaast de poort buiten toen ui: de richting van de markt de auto van de hr A. Lootens, wonende Hugo Verrieststraat, opdaagde. R. Billiau, die de auto niet bemerkt had, kwam met volle geweld teger het voertuig terecht. Hij werd doo de auto gegrepen, in de hoogte ge slingerd en met geweld kwam hij op de straatstenen terecht. Spoedig daagde hulp op en d< jongeling die klaagde van geweldige pijnen werd de kliniek binnen gedra gen. Een bijgeroepen geneesheer stelde enkele kneuzingen vast over het ganse lichaam. De toestand van de gekwetste schijnt niet levensgevaar lijk te zijn. Gelukkig dat de auto aan een niet te grote snelheid bolde, anders had dit ongeluk de dood van de jongeling voor gevolg kunnen hebben. ELVERDINGE Bij de Boerengilde. Nogmaals durft het bestuur der plaatselijke boerengilde aandringen op een flinke deelname van de leden aan de jubelviering op 29 Mei (2" Sinksendag) te Leuven. Wij kunnen nog mededelen dat een autocar (en zo nodig meerdere autocars) ingelegd zal worden, die de deelnemers op de verschillende plaatsen zal afhalen en terugbrengen. De inschrijvingen wor den nog aanvaard bij de schrijver der plaatselijke boerengilde tot 7 Mei ten allerlaatste! Verdere instructies zullen later medegedeeld worden. Pensioen. Pensloenstorters, vergeet niet dat op Zondag 7 Mei ten gemeentehuize zitdag zal gehouden worden om de pensioen bijdragen betreffende de verlopen April maand te Innen. Bij Lentevink Op Zondag 30 April zal te 9.30 u. een vinkenzetting doorgaan ln het lokaal, Bollestraat, bij dhr Vermeulen (verplich tend 100 fr. vooruit.) Uitslag der Flesschïeting bij R. Vandenbriele. Stilhangende: 1. Lampaert M.; 2. Mer- vellle A.; 3. Devliere C.; 4. Barbier R.; 5. Gombelr A.; 6. Ltefhooghe A.; 7. Roe ting C.; 8. Vlaene M.; 9. Bottecar G.; 10. Decroo F. Vliegende: 1. Gombelr O. en Gruwee G.: 3. Gombelr A.: 4. en 5. Devliere C. en Bustraan M.; 6., 7. en 8. Kappelaere G., Geeraard F. en Candaele M. VLAMERTINGE Davidsfonds. Ook de Davidsfondsafdeling van onze gemeente neemt deel aan de jubelviering welke zal plaats hebben te leper op Zondag 30 April te 17 u. in de stadsschouwburg. Ter dezer ge legenheid optreden van het wereld beroemd kunstgezelschap Elsa Darciel uit Brussel. Balletten met muziek van Wagner, Ravel en Strauss. Dui venprijskamp. Prijsvlueht uit Creil: 1. Struye- Hoste; 2. Coene; 3. Vanrobaeys M.; 4. Hennebel C.; 5. Huyghe M. Uit Arras: 1. Gadeyne J.; 2. Car- pentier L.; 3. Barroo H.; 4. Huyghe V.; 5. Gryson A. Zondag a.s. 2° Bondsvlucht uit Creil en prijsvlueht uit Arras. Maandag 1 Mei: prijsvlueht uit Le Touquet bij Vanrobaeys Maurice «In de Pompier». Inkorving tot 11 u. Met onze renners. Minne en Depoorter hebben ander maal bewezen dat ze de forme te pakken hebben door zich le en 2e te classeren te Zarren. Bij onze juniors noteren wij met vreugde de heropstanding van R. Meersseman die zich wist te onder scheiden te Deerlijk en zich 3e rang schikte. In de proef te Vladslo was het: Deweerdt 3e, Clecnewerck 6e. Bij de beginnelingen luidt het: leper: 1. Noyelle; 2. Huyghe. leper: 1. "Noyelle; 2. Jacobs. 5. K. VlamerUnge Aalbeke 12 Zondag 11. werd het andermaal een nipte nederlaag voor Sportkring, waar we. met een tikje bijval, wel een. ver diend gelijk spel hadden kunnen af dwingen. Van ln de eerste minuten gingen de Sportkrlngers kordaat ten aanval, doch de doelverded'ger van Aalbeke, die een eminente wedstrijd speelde en belde punten uit de branding haalde, klaarde elk gevaarlijk standje op. Het zou In tegendeel Aalbeke zijn, die op misver stand der verdediging, een eerste maal Verklnderes heiligdom zou schenden (01). Van weerszijden worden mooie aanvallen opgebouwd, doch de verdedi gingen blijven de toestand meester, tot Aalbeke weer kansrijk zijn doel aan doorboring ziet ontsnappen. Na de rust zakt het spelgehalte en Aalbeke weet een geboden hans te be nutten (02). Nu schijnt Sportkring ln zijn lot te berusten, tot G. Parrcyn van dichtbij de eer weet te redden (1—2). Sportkring stelt nu alles ln de aanval en de verdediging van Aalbeke neemt haar toevlucht tot overbodig ulttrap- j pen. Een tweetal minuten voor het einde I mist G. Farreyn van op een drietal me ter van het doel een enige kans en zendt Jammer genoeg boven de doelpaal. Zondag a. s. 30 April, reizen we r.aar Lowlngen, waar we ons aan een over winning van rood-wlt durven verwach ten. De schoonste keus EPICÉA-, LARIKSEN- en GECREOSO- TEERDE KEPERS, alsook hop pe- en tabakpersen aan de voor deligste prijzen koopt U bij: DENECKER Julien Raoul Gasthulsstr. 25, Poperinge, en Statieplaats, Abeele (grens). Telefoon: Poperinge 58 en 268. (c-5269) Maandagnamiddag werd het gezin Alfons Verlinde-Gaytant, wonende Hammestraat, in diepe rouw gedom- psld door het verlies van hun drie jarig dochtertje Christine. De ouders hadden water geput in de regenput en hadden deze bij vergissing vergeten toe te dekken. De kleine Christine, aan het waak zaam oog harer ouders ontsnapt, was bezig zich in de tuin te ver maken toen het plots in de openlig gende regenput sukkelde. Wanneer de ouders de kleine in huis riepen waren ze ongerust geen antwoord te ontvangen. Men ging op zoeken in de tuin en daar kwam men tot de ontstellende vaststelling dat het meisje zich ln de regenput be vond; het speeltuig waarmede het kind zich vermaakt had, dopperde op het water. Na enkele pogingen werd het li- chaam van het meisje bovengehaald dat echter geen teken van leven meer gaf. De droefheid van de ouders is on beschrijflijk. De kleine Christine was het enig kindje in het jeugdig LO. Markt van 27-4-50. brachte hoeveelheid boter: 825 ki 69-71 fr. per kgr. Aange- Studie van Notaris THEVELIN te MESEN. Het HUIS en GROND te KEM- MEL, Lckerstraat, Sectie B Nrs 489/C/2 en 469/d/2 werd op 25 April ingesteld op 87.000 fr. Toeslag op 9> Mei e. k. Zie verder aankondi ging op blad notariële aankondi gingen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 4