ONZE SPORTB LA ZIJDE De Handzamenaar Gentiel Vermeersch hij wilde de 3* Proef van ons Kriterium won zoals te yiadslo wi Pronostiekprijskamp 'Het Wekelijks Nieuws, 25.000 Ir. aan Prijzen Dj flinke Liefhebber Henri Denys uit Emelgem Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen Zondag 30=4=50 Sinnaeve die 2° eindigde blijft leider Er stond geen maat op BOETEN BIJ MICHEL GILLEBERT EBERT F» I B DWARS DOOR BELGIE ONZE PRIJZENLIJST ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V. P. 26 HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 29 April 1650. BIz. 6. m jjti tf'Vi'tU De traditionele overwinnaarsfoto met overwinnaar, bloemer en juffers die hem am de aankomstlijn proficiat wensen, werd natuurlijk ook te Vladslo genomen en 't was Gentiel Vermeersch die andermaal in het middenpunt der belangstelling stond. De foto hierboven geeft ons daarvan 'n duidelijk beeld en Gentiel ziet er beslist nog fris uit na die lastige koers... wijl ook de omstaanders met fierheid poseren rondom hun bewonderenswaar dige sportvriend. Het schijnt wel dat de poulins van Devos Sport van Handzame geheel het seizoen door de plak zullen blij ven zwaaien bij de West-Vlaamse liefhebbers. Gentiel Vermeersch, La- baere, Sinnaeve, Vuylsteke, deze vier kleppers hebben dit seizoen reeds heel wat op hun actief. Werkelijk een kla vervierblad zoals er maar weinig con structeurs kunnen vooruitzetten. La- toaere en Vuylsteke verkozen te Deer lijk te starten, zodat Gentiel en Da niël te Vladslo de Handzaamse sport- eer zouden verdedigen. Kwam Sin naeve om zijn gele trui eer aan te doen en zich een waardig leider te tonen, dan stak Gentiel het onder geen stoelen of banken dat hij er was om de bloemen en de baarden weg te kapen. Daar is de uitslag: eerste Ver meersch, tweede Sinnaeve. Meer zul len ze beide wel niet gewenst hebben. Reeds In onze eerste proef Gent- Staden door Vermeersch gewon nen hadden we bemerkt welke macht en lorme er in dien donker bruinen krallekop stak. Maar een meesterschap zoals hij Zondag te Vladslo ten toon spreidde, dat hebben we nog zelden meegemaakt. Hij liep weg wanneer en hoe hij het wilde en als hij met geen groter voorsprong is toegekomen dan is het omdat hij het goed vond eerst in de tiende van de twaalf ronden er gemeend vandoor te gaan. Sinnaeve bekende het: daar is geen houden aan. Voor wanneer een treffen met de winnaar van vorige week, Baetslé? Dat moet beslist iets worden uit het bovenste schof. En Gentiel schijnt er niet voor bevreesd te zijn al onderschat hij zijn rivaal niet. Twee sterke kleppers zijn het. De beste uit onze vlaamse gouwen, en misschien wel van het land. De gele truidrager Sinnaeve heeft beslist eveneens de grote forme te pakken. Die trui, zo zei hij, krijgen ze nog zo gauw niet van mijn lijf, en wie Daniels verbetenheid kent, weet dat hij ze tot zijn laatste greintje macht zal verdedigen. Achtste in de uitslag vinden we de plaatselijke renner Gillebert Michel. Een sympathieke jongen en 'n schoon athleet. Een der besten uit koers was hij steeds met de kopmannen mee, doch een tweetal tegenslagen wierpen hem achteruit. Werkelijk spijtig voor deze jonge belofte dat moeder For- tuna hem voor eigen volk niet een beetje genadiger was. Met zijn hui dige forme, die hij in de ronde van West-Vlaanderen bewezen heeft, moet hij weldra in staat zijn een hoofdvo gel af te sohieten. We wensen het hem van harte. De sportlui van Vladslo zullen aan hun favori nog heel wat plezier beleven. De twee clubmakkers van Het Vliegend Wielte Vlamertinge, Sadi Deweerdt en Thuur Cleenewerck, vin den we op de derde en zesde plaats. Het had evengoed de derde en vierde kunnen zijn, ware Thuur met geen lekken band gezegend geworden op 100 meter der eindmeet, wel perste hij er een schoon sprintje... te voet uit, de anderen op hun fiets waren hem te rap. We hebben onze beide streekgenoten in koers aandachtig ge volgd en bemerkt dat ze zich in de ronde, niettegenstaande hun vele te genslagen, goed hebben ingereden en uiterst soepel draaien. Thuur scheen zich nooit in te spannen, terwijl Sadi eerst in de tweede helft der koers zich helemaal fit gevoelde. Deweerdt heeft Inmiddels bewezen dat hij zijn spurt niet in de nieuwelingenrangen heeft gelaten, maar dat hij ook hier Worden, ingevolge art. 6 van het Reglement, beboet met vier punten om op zelfde dag van een Proef in een andere koers gereden te hebben: Mecrsseman, Vlamert. 16 - 4: 12 Verplaetse, Maldegem 14-4:10 Colpaert. Ruddervoorde 13-4: 9 Denijs, Emelgem 12-4: 8 Vandcvoorde, Keramel 11-4: 7 Labaere, Handzame 8-4: 4 Feys L., Wingene 5 - 41 Desmet, Roeselare 5-4: 1 Parmentier 1-4: Six L„ Kemmel 1-4: bij de liefhebbers zal te vrezen zijn. Bemoedigend voor hen vinden we de vierde plaats van Luchie en de vijfde van Delbaere. Deze beide jon gens kunnen op een heel degelijke wedstrijd terugblikken en stonden van meet af aan in de vuurlijn. Roger Deceuninck gaf langen, tijd de indruk tweede te kunnen eindigen doch de kilometers werden hem fa taal. Roger werkt met de nachtploeg in een spinnerij en komt eerst 's mor gens om 5.30 u. thuis. Een zestal uur- kens slapen en dan de fiets op. Het moet wel lastig wezen. Moed houden Roger. Als de grote forme er is zal alles wel beter gaan. Wijzen we er op dat de ijverige veloclub van Vladslo haar koers tot in de kleinste puntjes had verzorgd, zodat er nergens geen een hapering- ske te bemerken was. Ze kregen een schone koers tot beloning en veel volk aan de aankomstlijn en op de omloop niettegenstaande de koers voor onaf- hankelijken in het naburige Zarren en de motocross te Diksmuide. Profi ciat, mannen. DE KOERS Acht en dertig flinke kleppers na men het vertrek. De sportieve Heer Burgemeester opende de koers, die liep over twaalf ronden van 9,500 Km. We zijn amper vertrokken of daar zondert zich reeds een renner af. Een zwart-gelè trui die spoedig honderd meter voorop ligt: Gentiel Ver meersch. Meteen krijgen we een blik semsnelle start en dit wordt Dumou- lin fataal. Deceuninck en Vandepor- taele beproeven hun kans doch de groep laat niet begaan. Deblauwe valt plat en Ollivier volgt dit slechte voor beeld. De gang is uiterst snel en de groep valt in twee. De gelosten zijn: Vandevijvere C., Houvenaeghel, Cas- teleyn, Cnockaert, Geryl, Depoorter L., Schaecht, Boutlegier en Decock. Pas is de tweede ronde ingezet of Monchy en Geldhof doen een val. Monchy mag er een kruiske over ma ken, wijl Geldhof hernemen kan maar wegens bloeding uit de rech- terelleboog 'n ronde verder het even eens zal moeten stopzetten. Inmiddels zijn Sinnaeve, Vande- portaele en Gillebert uit de groep bij Vermeersch gekomen. Vandeportaele houdt het niet lang vol en het zijn Buseyne, Deceuninck R. en Maertens die de kopmannen op de hielen zitten. Na dit trió~"komen zes man voorbij die reeds meer dan een minuut voor hun achtervolgers liggen. De derde ronde blijft de stand ongewijzigd doch het groepje Deceuninck nadert snel. Deweerdt, Cleenewerck, Delbae re, Luchie en Dherck volgen op 150 meter. Dan komt G. Vandevijvere al leen, gevolgd door de groep. Hierin noteren we nog: Geryl, Vandamme, Houvenaeghel. Cnockaert, Casteleyn, Depoorter, Willems, Defour en Deceu ninck M. Tijdens de vierde ronde versmelten de twee lsiïïënde trio's. Dit is niet naar de zin van Vermeersch die er al leen vandoor trekt. Deweerdt rijdt plat doch kan met klein achterstel vervolgen, opgewacht door zijn club makker Cleenewerck. Ze weten dan ook spoedig te vervoegen. In de vijfde ronde behouden we een ongewiijzigde stand doch bij het be gin der volgende is Vermeersch weer vervoegd. Gillebert krijgt wielbreuk doch kan aanpikken bij het volgende groepje, waaruit Dherck is weggeval len. We krijgen dus twee groepen van vijf man op kop. De volgende groe pen en afzonderlijke renners zitten reeds op ettelijke minuten. Achtste ronde: Vermeersch gaat alleen door voor een premie, neemt 100 meter, doch laat zich terug inlo pen. Maertens lost nu bij de kopman nen en verzeilt bij het groepje De weerdt. Plots gaat Gentiel Ver meersch er weer vandoor en ditmaal is het gemeend. In een oogwenk ligt hij 200 meter voorop. Buseyne wordt met lekke band bedeeld en moet Sin naeve en Deceuninck alleen laten gaan. Ingelopen door het volgend groepje krijgen we hier dus zes man samen. Niet voor lang want Maertens lost en Buseyne mag opnieuw her stellen. Na de tiende ronde hebben we vol gende stand voorop: op kop Ver meersch; dp 1.07 min. Sinnaeve en Deceuninck, die ons toeroept niet te best meer te marcheren: op 2.15 min. Luchiie, Delbaere, Cleenewerck ën De weerdt; op 3 min. Gillebert en een paar gezellen. De overigen ver. De elfde ronde is fataal voor De ceuninck die lost uit het wiel van Sinnaeve. In de laatste ronde wordt hij zelf nog overstökeii door het vol gend viertal waarin Deweerdt afge tekend de spurt wint terwijl Cleene werck Juist voor de spurt plat viel en sprintend met de fiéts op de rug zich aan de meet aanmeldt. DE UITSLAG 1. Vermeersch G., Handzame 2. Sinnaeve D., Handzame, op 1'70 3. Deweerdt S., Poperinge, op 2'15" 13 4. Luchie M., Oudekapelle, op 2 l. 12 5. Delbaere M., Moorslede 11 6. Cleenewerck A., Vlamertinge 10 7. Deceuninck B., O-Nieuwk. op 4 8. Gillebert M., Vladslo, op 4'58" 9. Casteleyn J., Rumbeke 10. Buseyne G., Leisele 11. Houvenaeghel M., Adinkerke 12. Vandamme G., Woumen 13. Vandevyvere G., leper 14. Dherck M., Langemark 15. Boutlegier M., Staden 16. Deceuninck M., St-Jan-Ieper 17. Defour R. 18. Decock R., Aartrijke 19. Dumoulin A. 20. Schacht C., Roeselare 21. Maertens M., Handzame 22. Willems R., Oostende 19 p. 14 DANIEL SINNAEVE de leider van ons Kriterium met de leiderstrui omgord, na zijn prachtige koers te Vladslo TOON DEGEZELLE BIJ DE FAVORIETEN SINNAEVE. De Gele-truidrager was uiterst tevreden met zijn tweede plaats. Hij voegde er bij: «Aan Ver meersch was er vandaag niets te doen, hij speelde ons kwijt waar hij wilde». Sinnaeve verklaarde ons verder zijn best voort te doen om de leiderstrui te behouden, en verlekkerd te zi. n op de eerste prijs van 7.500 fr., de prach tige Barco-ltadio. VERMEERSCH. De overwinnaar, die ook reeds onze Gent-Staden won, had toch zo gaarne gehad dat Baetslé, die nochtans Zondag II. hem uitdaagde, te Vladslo aanwezig geweest ware. Nu, ais hij Wil, zegt Vermeersch, die tus sen haakjes gezegd, tegenwoordig vliegt, wil ik hem gelijk waar bekam pen. Misschien Zondag te Beerst? Dat ware in elke geval een treffen van be lang: Vermeersch-Baetslé. DEWEERDT. Verduiveld wat heb ik afgezien in de eerste drie ronden, ik heb mij geweldig moeten inspannen, nadien beterde het en ik ben gelukkkig met mijn derde plaats. DELBAERE. Lastige koers ge weest door zijn hoge snelheid maar alleii, ik ben toch kontent eens dicht geëindigd te hebben. De forme zal nu wel rap komen, na een slecht begin dat ik wel te wijten heb aan een lang durige griep, hoop ik rap eens een ere plaats of lioofdvogel te kunnen af schieten. CLEENEWERCK. Deze flink op gevoede knaap en mooi athleet was nog uiterst tevreden ondanks hij in de spurt bandbreuk leed, anders, zo ver klaarde 'ons Thuur, zou ik stellig vier de geweest zijn. DECEUNINCK. Reed gans de koers goed, doch de laatste ronde kreeg ik een inzinking wat te wijten is aan mijn nachtelijke arbeid. Denk eens, Zondag thuis gekomen te 5 uur morgens, dan een vijftal uren sla pen, naar de H. Mis en dan naar de koers. Ja, Roger moet van hard staal zijn, maar man, 't is zo dat men ren ner wordt. Volhouden Roger, de forme en de zegepralen zijn in aantocht. 4° Proef van het Liefhebberskriterium v. West-Vlaanderen ingericht door «HET WEKELIJKS NIEUWS» met medewerking- der SIGARETTEN BELGA en RADIO'S BARCO De piepjonge Wielerclub IJaer- spurters Beerstondier het voorzit terschap van de sympathieke en sportieve Burgemeester Heer Desan- ghere Albert, pakt op Zondag 3 0 April uit met haai- eerste lief- hebberswedistrijd: de «Eerste Grote Prijs van de IJzerover een afstand van 117 km., zijnde 9 ronden van 13 km. op uitstekende banen. Deze wedstrijd wordt begiftigd met 6.000 fr. (prijzen en premiën). Aan de overwinnaar een prachtige palm en beker. Insohrijving in het lokaal bij Maes Roger, Marktplaats, tot 13.30 uur. Vertrek bij Deruytter Maurice, Wy- nenclalestraat, te 14.30 uur. Aan komst bij Luypaert Th:rry, in de Conscienceslraat. Prijsuitdeling bij Twee vrienden In koers zijn beslist Sadi D"weerdt uit Poperinge (links) en Tuur Cleenev erck uit VI" nsrt ngz (rechts). Sadi viel in koers plat en Tuur wachtte erop om samt m:t vereende krachten weer het peloton bij te halen ivaarin ze ook iu'zten. 100 Meter voor de aankomstlijn ech ter, de witte lijn in 't zicht, en de spurt reeds ingezet reed Tuur plat, maar Sadi lag reeds in sprint en was dan ook heel verwonderd zijn koers- vriend al lopend, met de velo op de schouder, de aankomstlijn te zien overschijden. Anders hadden ze wel gezorgd voor een 4e en 5e plaats! Hierboven Liefhebber Henri Denijs, met nevens hem zijn moeder, midden zijn talrijke supporters. Op de eerste rij, zittend eerste van links, bemerken we zijn verzorger Gabriël Stragier. Onder de beloftevolle Jongeren die er in onze gouw schuilen, is de lief hebber Henri Denijs uit Emelgem, zeker wel een der hoopvolste elemen ten. Zijn erelijst hebben wij vroeger reeds gepubliceerd. Toch dient onder lijnd dat deze belofte, die op einde seizoen 1947 het stalen ros beklom, het reeds tot een der machtigste liefhebbers uit onze provincie ge bracht heeft. Niemand zou in deze van uitzicht, eender tengere knaap, een der machtigste temporenners uit zijn reeks denken. Doch als men De nijs in koers ziet, krijgt men de be vestiging, dat het geen bluf, maar werkelijkheid is. Denijs heeft er plezier in zijn tegenstrevers, eens goed te doen draaien en beschikt over flinke klim merskwaliteiten, om in de eindspurt ook zijn woordje mede te praten. Dit seizoen heeft hij al verscheidene flinke uitslagen weten te behalen. In de openingsprijs Het Volk kon hij de tweede plaats veroveren op meer dan 300 renners. In de spurt met ruim 30 ren ters werd hij nipt door de rappe Gcsselin geklopt. De kroon werd op het werk gezet, door prachtig de eerste rit van de Ronde van West-Vlaanderen te ver overen. In de tweede rit, in een on menselijk weder betwist, moest hij wegens de koude de strijd, staken. In de tweede proef van het Luefheb- berskriteruim West-Vlaanderen te Keiem, was hij prachtig vierde. Zie daar wat deze Emelgemse belofte reeds wist te bolwerken. Wanneer hij voort naar de wijze raad van zijn verzorger, Gabriel Stragier, wil luis teren kan hij, mits zijn wilskracht harder te staven, zijn reeds 195 le den tellende supportersschaar, onder flink beleid van Voorzitter Henri Persijn en andere medewerkers, als ook gans de sportieve gemeente Emelgem, de lang verwachte kam pioen bezorgen. Aan hem, de nodige ijver aan de dag te leggen en de verdiende be loning, zal niet ten achter blijven. Quantier Adolf, eveneens Conscience- straat. In het Gemeentebestuur vindt de club steeds een trouwe medewerker, die altijd op de bres staat om onze club te steunen en de sport in onze ■kleine gemeente tot grote bloei te brengen. Dit jaar heeft de club twee Wed strijden op haar programma, deze van Zondag a.s, en een op 4 Okt. voor Nieuwelingen B.W.B, ter gele genheid van de Kermis, begiftigd met 3.000 fr. prijzen en premiën. WIE WINT ZONDAG TE BEERST? Krijgen we er misschien de twee kamp Vermeersch - Baetslé? We denken wel dat Gentiel daar van de partij zal zijn. Hij beloofde het ons in alle geval en zal waarschijn lijk zijn woord niet opeten. In alle geval we mogen ander maal te Beerst, Vermeersch als grote favoriet vooropzetten, doch Sinnaeve, Gillebert. Deceuninck, Delbaere, Desmet Gilbert en Pas cal zullen gevaarlijk zijn. Ver meersch echter die denkelijk ook aast op de Gele Trui en de 1" prijs, de Radio Barco in het eindklasse ment, kan er best een nieuwe zege boeken. AANDACHT INRICHTERS! We herinneren er dringend aan dat het volstrekt onontbeer lijk is dat bij iedere inschrijving de inrichters van Proeven voor ons Kriterium verplicht zijn de 10 eerste rugnummers vrij te houden voor de 10 eerst gerang schikte renners van ons Krite rium en deze in volgorde met de door hen bekomen plaats te overhandigen. Dit neemt zelfs geen afbreuk zo programma's vooraf gedrukt worden. de jonge crack uit Vladslo. Ter gelegenheid van enze derde proef Zondag jl. te Vladslo hadden we de gelegenheid eens de jonge be lofte en de favoriet van Vladslo, Mi chel Gillebert, te leren kennen. Helaas Michel heeft het voor eigen volk tot geen zegepraal kunnen bren gen, daar hij juist op het slechte ogenblik bandbreuk leed en dan nog tweemaal van fiets diende te veran deren, waardoor natuurlijk de kadans gebroken werd. Na zich echter schit terend teweer gesteld te hebben be machtigde hij toch nog de eervolle 8e plaats tot groot genoegen van zijn flinke schaar supporters en bewon deraars. En hier stellen we Michel Gille bert dan even voor. Een flink gebomode kerel, die nu slechts 19 jaar oud is. Thuis helpt hij op de boerderij, want zijn ouders zijn kleine landbouwers. Gillebert debuteerde op 17-jarige ouderdom onmiddellijk bij de Nieu- ivelingen B.W.B. en trok er van meet af aan... flink zijn streng. In 1949 behaalde hij ereplaatsen bij de vleetveel te lang om die op te sommen, en daaronder behaalde hij vijf eerste prijzen, nl. te Wulve- ringem, verder tweemaal te Bredene, Zandvoorde en Koksijde, telkens met ruime voorsprong. Dit jaar promoveerde Michel naar de Liefhebbers, en de man van de Langehoek viel onmiddellijk in zijn soort. Hij starte tevens in de Ronde van West-Vlaanderen en had, jam mer genoeg, in de eerste rit tegen slag en verspeelde aldus kostbare mi nuten. In de andere ritten was hij regelmatig als een uurwerk om ten slotte de schitterende 7e plaats te behalen in de algemene rangschik king. Zondag jl. greep dan ter zijne ere deze eerste koers plaats voor Lief hebbers waarin hij zich flink heeft onderscheiden. Gillebert die te Vladslo woont in de Raedbouwstraat 8 (Langehoek) en aangesloten is bij de Wielerclub te Leke, zal zich nu verder toeleggen op ons Kriterium van Het Weke lijks Nieuws - Belga - Barco waar we hem het beste toewensen, tot groot genoegen van de Gebroeders Dehaemers en van zijn talrijke sup porters. UITSLAG V. P. 26: I x 1 x 2—1 1 x 2 1 1 2 21 p. De uitslag van de match AnderlechtBerchem Sp. is 20, Drie mededingers bekwamen 18 punten: Aangeduide goal» BARBEZ ASTRID (1), Wijitsohatestraat, KEMMEL 2—1 LAMERANT JULIA (7), Dorpstraat, DIKKEBUS 2—0 LEYS PROSPER (2), lepersteenweg, POPERINGE 1—0 LAMERANT JULIA diuidde het juiste aantal goals aan, zij is dius de winnares. Zij mag zich binnenkort aan een bon ter waarde van 368 fr. verwachten, waarmede ze zich kan wenden tot het Huis STOCK AMERICAINGrote Markt, leper, waar ze bij aankoop 368 fr. vermindering krijgt. Volgen dan met 16 punten: LAUWERS GEORGETTE, Maur. Dewulfstraat, POPERINGE. DUMONT DANIEL (2) Toekomststraat, POPERINGE. Verder 6 deelnemers met 15 p.; 20 met 14 p.; 38 met 13 p.; 56 met 12 p. en 83 met 11 punten; zodat zich in totaal 208 deelnemers wisten te klasseren voor de algemene rangschikking'. Het hieronderstaande bulletijn, invullen, uitknippen en insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Ol. Charleroi - Anderlecht O. S. Brugge - Kortrijk Sp. Dar. Brussel - Un. St-Gillis S. C. Menen - Sp. Roeselare RANGSCHIKKING NA DE 3» PROEF TE VLADSLO 1. Sinnaeve D., Handzame p. 34 2. Vermeersch G., Handzame 32 3. Baetslé R., Lovendegem 19 Deceuninck R., Oostnieuwk. 19 Zaterdag en Zondag, 29 en 30 April, krijgen we de Belgische Parijs-Sint Etienme, Dwars door België of War eg em - He isden en Heisden-Ware- g-sm. Een favoriet voorop zetten in de koers van Gerand Herreman is zeer moeilijk en toch denken we op Brik Schotte, Decin, Ramon, Declerck, Ollivier en Blornme. Eerst- en laatst genoemde zijn onze favorieten. 5. Deweerdt S., Poperinge 6. Delbaere M„ Moorslede Luchie M., Oudekapelle Meersseman R., Vlamert. 9. Cleenewerck A., Vlamert. Vandamme G., Woumen 11. Verplaetse R., Maldegem Vuylsteke R., Werken 13. Colpaert N., Ruddervoorde 14. Denijs H., Emelgem Gillebert M., Vladslo Proot M., Bekegem 17. Buseyne G., Leisele Casteleyn J., Rumbeke Vancoillie J., Staden Vandevoorde Alb., Kemmel 21. Desseyn W., Moorsele Monchy J„ Roeselare St. Kortrijk - R. Harelbeke S. V. Waxegem - Meulestede C. S. leper - V. G. Oostende S. V. Veurne - V. Koksijde R. De Panne - Nieuwpoort S. Le Bizet - Dottenijs Sp. S. K. Geluwe - T. Menen P. C. Poperinge - Herzeeuw I e b* e 115 ■S-ti Pi O o Pi o S öi 4) a"*"4 lil Matchen 7-5-50 UITLEG De deelname is onbeperkt en kosteloos, maar moet op uit het b.ad geknipte bul letins geschieden. Wie meest punten heelt (het vuntenstelscl I wint. Wie meer daeév bulletin op zelfde naam instuurt dient een volgnummer tin vak 1te vlaatsen. De sa mentelling der punten voor het eindklassement ge schiedt bulletin ver bulle tin. volgens volgnummer tienmaal verworven punten blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulle tijn ongeldig - Bulletijn 28 moet binnen zijn op Zondag 7 Mei 1950 vóór 12 uur. 1 thuisploeg gew (lpunt) H 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) sS S SsS ös cji 0 3 Si Vak. voorbehouden aan volgnummer bü 't insturen van meer dere bulletijns oo een zelfde naam U; AFZENDER: STRAAT, NrTE Strook dienende als dubbel en door den inzender te bewaren. Ol. Charleroi - Anderlecht C. S. Brugge - Kortrijk Sp. Dar. Brussel - Un. St-Gillis S. C. Menen - Sp. Roeselare St. Kortrijk - R. Harelbeke S. V. Waregem - Meulestede C. S. leper - V. G. Oostende S. V. Veurne - V. Koksijde R. De Panne - Nieuwpoort S. Le Bizet - Dottenijs S-p. S. K. Geluwe - T. Menen P. C. Poperinge - Herzeeuw 10.000 FRANK 23. Houvenaeghel M., Adinkerke 5 24. Debruyne E., Kockelare 4 Devoghel G., Zonnebeke 4 Labaere W., Handzame 4 27. Martin M-, Roeselare 3 Vandevyvere Ger., leper 3 29. Dherck M., Langemark 2 Soenen G., Roeselare 2 Vermeersch A., Pcrvijze 2 32. Boutlegier M., Staden 1 Couvreur F., St Andrics 1 Deceuninck M., St Jan 1 Decock R., Aartrijke 1 Defour R., 1 Desmet Gilb., Roeselare 1 Dumoulin A., 1 Eeclo R., Veidegem 1 Feys L., Wingene 1 Geryl M., Westende 1 Knockaert E., I'assendale 1 Maertens M., Handzame 1 Ollivier G., Veurne 1 Pattyn M., St Jan 1 Schacht C., Roeselare 1 Taecke K., Bekegem 1 Verhaeghe F., Moorsele 1 Willaert, Oostnieuwkerke 1 lesteenweg, Poperinge. Papegaey Charles (1), Veurnestr., Poperinge. Papegaey André (6), Bellestr., Pope ringe. Haeyaert Roger, Bergenstr., Roesbrugge. Gadeyne Jeanne, Kom straat, Poperinge. 106 Punten. Depuydt Jerome (2), Omloopstr.; Brielen. Vandenbussche Maurice, Dorppl., Brielen. Goege- beur Roger (3), Dorpstr., Poelkapello. Bruneel Albert, Batavialaan, Roese lare. OF 5 PRIJZEN VOOR DE EINDRANGSCHIKKING 1. PHSLriPS «-RADIO (waarde 4.200 fr.) geschonken door de Firma Stevens, leper-Poperinge. 2. GRATIS REIS NAAR LOURDES. (waarde 3.250 fr.) met Kosmos- Toerisme, leper. 3. ARMBANDHORLOGE Eldor-Génève(waarde 800 fr.) geschon ken door het Huis Leeuwerck, Gasthuisstraat, Poperinge. 4. ARMBANDHORLOGE Mulco(waarde 800 fr.) geschonken door het Huis Bonte, de Stucrsstraat 27, leper. 5. REGENMANTEL imperguy(waarde 650 fr.) geschonken door het Hui;: Imperguy Rijselstraat, leper. 238 Punten. - Sterkmans Jules (i),(J"ome (4), Halfje Reningeslr., Renin- ge. Depover Arme (2), Poperingestr., Vlamertinge. 132 Punten. Dedeyster Maurice, Bruggestraat, St-Jan-Ieper. 131 Punten. Varderhaeghe Oscar Bellestraat, Dikkebus. Ostyn Ooststraat, Veurne. 168 Punten. Bafcop Maurice (1), Lokerstraat Kemmel. Depover Amic (3), Poperingestraat, Vlamertinge. 153 Punten. Denys Camilla (6), St Annastraat, Poperinge. 152 Punten. Hossey Cyriel (1), Hap jestraat, Krombeke. 151 Punten. Bafcop Richard, Wijt- schatestraat, Kemmel. Verbrugghe André (1), Statiestraat, Poelkapelle. 150 X'untcn. Sterkmans Jules (6) Ooststraat, Veurne. 148 Punten. Sterkmans Jules (4) Ooststraat, Veurne. 147 Punten. Laleeuwe André (1) Kasteelstraat, Oostvieteren. 146 Punten. Vallaeys Paul (2), Ieperstraat, Poperinge. Verhelst Ro ger (2), Dorpstraat, Vlamertinge. 145 Punten. Dezeger Julien (3), St Jorisstraat, Poperinge. Vanhove Georges, Brijkedreef, Poperinge. 140 Punten. Reynacrt Edmond, Ieperstraat, Roeselare. 136 Punten. Deschepper Leon, Grote Markt, Diksmuide. Hossey Cyriel (3), Hapjestr., Krombeke. Devleeschaüwer Albert, Nieuwe Baan Michelbeke. Theeten Paula, Potte- straat, Poperinge. 135 Punten. Van Walleghem Paul, Casselstr., Poperinge. Plancke Pas cal (1), Pilkemstr., Roeselare. 134 Punten. Denut Felix (7), Cas- selstraat, Poperinge. Houwen Lu- cien (7), Peperstr., Poperinge. 133 Punten. Meerseman Maria (1), Boomgaardstr., Poperinge. Bailliü iWWWWWVVWWWMWWWWWWWWWMWWIVVIWVWWWIWUI WWMWWWWMWMWMMWiWtWmWMWMWVWMWWWmWWIWWWWKMMWMUWWWWtfMVMWmW ERE-AFDELING F. C. Mechelen; Luik 15 &t. Leuven F. C. Brugge 32 Ol. Charleroi S. C. Charleroi 11 Stand. Luik Lyra 32 Antwerp Tilleur 21 Anderlecht Berchem 20 Beerschot Rac. Brussel 31 Oantoise Rac. Mechelen 10 RANGSCHIKKING EERSTE AFDELING A White Star F. C. Ronse 00 C. S. Brugge Bergen 22 Hamme S. K. St-Niklaas 21 A. S. Oostende Centre 01 Kortrijk Sp. Gosselles 41 Ükkel Aalst 11 U. Doornik D. Brussel 11 Namen Un. St-Gillis 1—3 RANGSCHIKKING 1. Anderlecht 26 17 2 7 67 33 41 1. Dar. Brussel 26 16 2 8 53 19 40 1. F. C. Izegem 26 16 5 5 63 27 37 2. Gantoise 26 15 4 7 49 26 37 2. Un. St-Gillis 26 16 6 4 52 26 36 2. Oudenaarde 26 13 6 7 46 28 33 3. Berchem 26 15 5 6 56 35 36 3. White Star 26 13 5 8 56 33 34 3. Rac. Gent 26 12 6 8 44 29 32 4. Ol. Charleroi 26 11 6 9 48 42 31 4. S. K. St-Nlklaas 26 12 7 7 51 42 31 4. F. C. Roeselare 26 14 10 2 37 33 30 5. Rac. Mechelen 26 14 9 3 59 44 31 5. Kortrijk Sp. 26 12 9 5 41 30 29 5. Terhagen 26 12 9 5 41 36 29 6. Antwerp 26 11 8 7 56 47 29 6. A. S. Oostende 26 11 9 6 38 32 23 6. Harelbeke 26 11 9 6 30 32 28 7. F. C. Mechelen 26 10 8 8 54 41 28 7. Bergen 26 10 10 6 41 37 26 7. R. C. Doornik 26 9 9 8 49 45 26 8. F. C. Luik 26 11 9 6 68 45 28 8. C. S. Brugge 26 8V 9 9 46 43 25 8. Moeskroen 26 10 10 6 44 33 26 9. Rac. Brussel 26 9 9 8 43 54 26 9. Eendr. Aalst 26- 9 10 7 32 28 25 9. St. Kortrijk 26 11 12 3 32 43 25 10. Beerschot 26 10 11 5 51 53 25 10. F. C. Ronse 26 8 10 8 44 44 24 10. Rupel 26 9 11 6 47 42 24 11. S. C. Charleroi 26 6 11 9 40 64 21 11. Ukkel Sp. 26 8 10 8 35 43 24 11. Waregem 26 7 10 9 41 52 23 12. Stand. Luik 26 7 13 6 46 51 •20 12. Doornik 26 10 12 4 37 42 24 12. Niels e 26 9 12 5 34 42 23 13. Tilleur 26 3 10 13 30 40 19 13. Centre 26 9 i2 5 36 51 23 13. Meulestede 26 8 12 6 52 49 22 14. F. G. Brugge 26 6 16 4 38 56 16 14. Hamme 26 8 13 5 28 51 21 14. S.C. Menen 26 8 12 6 30 32 22 15. Lyra 26 5 16 5 43 73 15 15. Gosselies 26 8 15 3 32 50 19 15. S.K. Roeselare 26 6 11 9 31 37 21 16. St. Leuven 26 3 16 7 39 74 13 16. Namen 26 2 21 3 27 73 7 16. A.S. Ronso 26 5 16 5 33 68 15 Matchen voor Zondag a.s.: I Matchen voor Zoiidag a.s.: Matchen voor Zondag a.s.: F. C, Luik F. C. Antwerp. Lyra Stade Leuven Tilleur Ol. Charleroi Berchem Gantoise Rac. Mechelen Beerschot F. C. Brugge Stand. Luik 3. Cl'.nrlerol Rac. Brussel Anuericclit F. C. Mecliela» F. C. Ronse Kortrijk Sp. 'J. 8. Centre C. S. Brugge. Gosselles Vlg. Hamme Jendr. Aalst Un. Namen Un. St-Gillis U. S. Doornik A.E.C, Bergen A. s. Oostende S, K. St-Niklaas Dar: Brussel i Ukkel Whlt® Star BEVORDERING REEKS A Moeskroen St. Kortrijk 12 F. C. Roeselare S. K. Roeselare 10 Waregem Harelbeke 40 F. C. Izegem Rac. Gent 22 A. S. Ronse Rac. Doornik 02 Meulestede Oudenaarde 11 Rupel Terhagen 20 S. C. Menen Nielse 11 RANGSCHIKKING St. Kortrijk A. S. Ronse Rac. Gent F. C. Roeselare R. C. Doornik S. V. Waregem Oudenaarde S. C. Menen Nielse Rupel S. K. Roeselare F. C. Izegem Rac. Harelbeke Terhagen Meulestede St. Moeskroen TWEEDE PROVINCIAAL Zwevegem Wevelgem Deerlijk Torhout C.S. leper Knókke Avelgem W.S. leper Lauwe Ingelmiinster Houthulst Oostende Molen Sport Dar. Blankenberge Wervlk Moeskroen RANGSCHIKKING 1. Eendr. Wervik 2. F.C. Knokke 3. V.G. Oostende 4. W.S. Lauwe 5. Deerlijk 6. C.S. leper 7. A. A. Moeskroen 8. Zwevegem 9. Ingélmunster 10. Torhout 11. Avelgem 12. Wevelgem 13. Molen Sp 14. W.S. leper 15. Blankenberge 16. Houthulst 26 20 3 2B 18 3 26 16 6 26 15 7 26 11 6 26 11 10 26 11 10 26 9 10 9 11 7 12 8 13 9 14 7 14 5 14 5 17 3 16 3 67 5 47 4 74 4 44 9 37 51 51 42 50 49 37 41 26 30 4 31 7 29 3—3 1—1 1—2 1—0 0—1 2—2 3—0 7—1 20 43 26 41 31 36 30 34 32 31 47 27 63 27 42 25 47 24 53 21 56 21 35 21 45 19 38 17 07 14 68 13 Matchen voor Zondag a.s.: S. V. Wevelgem Lauwe V. G. Oostende Zwevegem Ol. Ingelmunster Deerlijk F. C. Torhout C. S. leper A. A. Moeskroen Molen Sp. W. S. leper Houthulst Knokke Dar. Blankenberge Avelgem Wervik TWEEDE GEWESTELIJK A Steenbrugge De Panne 32 Helst Nieuwpoort 1—3 S.C. Beernem S.V. Jabbeke 21 S.V. Blankenberge F.C. Llssewege 1—3 2—0 1—4 2—1 2—0 Koksijde Middelkerke S.V. Veurne S.K. Voorwaarts S.K. St-Kruis S.K. Den Haan W.S. Oudenbeurg E.G. Gistel RANGSCHIKKING 1. V. Oostende 2. S. Blankenberge 3. Steenbrugge 4. F.C. Helst 5. Middelkerke 6. St-Kruls 7. Nieuwpoort 8. Llssewege 9. De Panne 10. Oudenburg 11. S.V. Veurne 12. Den Haan 13. Beernem 14. Koksijde 15. Gistel 16. Jabbeke 27 24 20 19 20 14 20 12 20 13 26 14 26 13 10 20 10 12 27 8 12 26 8 13 9 14 5 13 6 14 7 15 3 14 3 17 2 98 30 50 1 89 41 39 7 65 42 35 8 70 42 32 5 48 35 31 72 48 31 60 52 29 48 61 24 49 62 23 45 56 21 49 58 21 8 35 55 18 6 35 75 18 3 40 68 17 8 33 61 14 6 30 86 12 Matchen voor Zondag a.s.: De Panne Koksijde Voorwaarts Steenbrugge Middelkerke Heist Nieuwpoort Beernem Gistel Ste-Kruls Llssewege Veurne Jabbeke Den Haan 9. V. Blankenberge Oudenburg TWEEDE GEWESTELIJK B S.K. Torhout F.C. Otegem 02 S.K. Beveren-Leie V.P. Glts 5—0 Kuurne Sp. Rac. Waregem 14 F.C. Tielt V.V. Dentergem 3—0 F.C. Lichtervelde St-Baafs 41 V.C. Aarsele V.C. Ardooie 31 F.C. Wakken F.C. Meulebeke 56 S.V. Vichte Oostrozebeke 02 RANGSCHIKKING 1. F.C. Meulebeke 26 21 2. F.C. Tielt 26 16 3. Oostrozebeke 26 14 4. Dentergem 5. Beveren-Leie 6. Lichtervelde 7. Waregem 8. Torhout 9. S.V. Vichte 10. E. Wakken 11. Kuurne Sp. 12. V.P. Glts 13. St. Baafs 14. V.C. Ardooie 15. Otegem 16. Aarsele 26 11 26 11 26 12 25 11 25 12 10 27 10 11 26 11 12 25 10 12 26 10 15 25 7 13 25 8 15 26 5 16 26 4 21 0 75 3 66 6 47 10 44 7 54 5 50 6 39 3 49 6 48 3 48 3 59 1 36 5 45 2 39 5 39 1 24 34 42 32 35 29 34 27 32 37 29 49 29 31 28 36 27 48 26 52 25 54 23 51 21 55 19 73 18 66 15 86 9 Matchen voor Zondag a.s.: Otegem Tielt Ardooie S. K. Torhout Dentergem Beveren-Leie Gits Kuurne Oostrozebeke Wakken St-Baafs Aarsele Rac. Waregem Meulebeke Lichterveld® Vlcht® TWEEDE GEWESTELIJK C S.K. Geluwe R.C. Bissegem 30 F.C. Poperinge S.V. Moorsele 41 St Eloois Sport S.V. Moorslede 31 Herzeeuw Toek. Menen 52 Dottenijs Sp. S.V. Kortrijk 1—0 S.C. Le Bizet Rekkem Sp. 61 S.K. Vlamertinge Aalbeke 12 F.C. Komen F.C. Luingne 22 RANGSCHIKKING 1. U.S. Herzeeuw 2. Aalbeke 3. Dottenijs Sp. 4. F.C. Poperinge 5. St Eloois Sp. 6. S.V. Moorslede 7. Bissegem 8. Vlamertinge 9. S.V. Kortrijk 10. Le Bizet 11. Luingne 12. S.V. Moorsele 13. S.K. Geluwe 14. F.C. Komen 15. Toek. Menen 16. Rekkem Sp. 26 23 2 26 16 7 26 13 7 26 15 9 26 12 10 26 11 10 27 9 10 26 12 12 26 12 12 26 9 11 26 7 12 25 26 25 26 27 9 13 9 14 7 12 8 16 5 17 101 75 42 75 58 43 46 46 59 48 47 46 36 48 46 38 35 35 29 32 52 32 50 28 38 27 56 26 47 26 75 26 62 24 61 21 51 21 60 21 62 20 66 18 87 14 Matchen voor Zondag a.s.: Bissegem Dottenijs Rekkem Geluwe S. V. Kortrijk F. C. Poperinge Moorsele St-Eloois Luingne Vlamertinge T. Menen Le Bizet Moorslede Aalbeke Herzeeuw Komen (2), Roger (1), Boesch ipestr., Poperingo. - Gouwy Yvonne (3), Poperingestr., Woesten. 130 Punten. Persoono Rachel (1), Boeschepestr., Poperinge. 129 Punten. Houwen Adrien (2), Peperstraat, Poperinge. Platteau Remi (8), Dorpstraat, Voormezele. 127 Punten. Muylle Prudent (1), Paddevijverstraat, leper, 124 Punten. Dejaegher Georges (6), Lindendreef, Veurne. 123 Punten. Cauwelier Roger (1), Gasthuisstr., Poperinge. 122 Punten. Houwen Lucien Peperstr., Poperinge. Papegaey An dré (1), Bellestr., Poperinge. Plat teau Remi (3), Dorpstr., Voormezele. 121 Punten. Berkein Mare (1), Ieperstr., Roeselare. 120 Punten. Devloo André (1), Veurnestwg., Brielen. Vermeersch Georges (2), Statiestr., Poelkapelle. Dumont Daniël (1), Toekomststr., Po peringe. Goeman Henri (2), Cassel- straat, Poperinge. 118 Punten. Coulier Omcr (t), Noordwijk, Leisele. Sterkmans Ju les (5), Ooststr., Veurne. 117 Punten. Lamerant Julia (4), Dorpstr., Dikkebus. Goegebeur Ro ger (1), Dorpstr., Poelkapelle. Ar- tois Leon (1), Bellestr., Poperinge. Wyckaert Leona, Reningeiststr., Po peringe. 118 Punten. Lapon Charles (0), Cauterstr., Mcrkem. Vanhove Elisa beth, Casselstr., Poperinge. 115 Punten.- Muylaert Georges (2), Grauwe Broederstr., Diksmpide. Ameye Georges, Baronstr., Emelgem. Deraeve André (1), Statiestr., Poel kapelle. Sterkmans Jules (7), Oost straat, Veurne. 114 Punten. Deroo Nestor, 10 Ge bodenstraat, Poperinge. Hauspie Al- bert (2), Casselstr., Poperinge. - Tft hon Emile (1), Noordstr., Veurne. 113 Punten. Boone Roger (1) Kerkstr., Hoogstade. Bonduelle Henri, Oudcrdomstwg., Poperinge. Scherpereel Jeanne (1), Casselstr. Poperinge. Vandewaeter Albert, Drafstraat, Roeselare. 111 Punten. Baron Albert (4), Bellestr., Dikkebus. 110 Punten. Hossey Jacquelin® (3), Hapjestraat, Krombeke. 109 Punten. Benoot Mare, Foch- laan, leper. Debeir Lucien (1), Cas- selstraat, Poperinge. Goeman Henri (3), Casselstr., Poperinge. Duyck Al- bert (4), Sprécuwenbergstr., Veurne. 108 Punten. Bafcop Maurieè (21, Lokerstraat, Kemmel. 107 Punten. Bafcop Maurice (3), Lokerstraat, Kemmel. Deirüt Albert (7), Cassels'--., Poperinge. --- D» Rynck Silvain (1), Grote M 'let, Po peringe. Garitoi» Maur: Alia- (Zie vervolg orderaau 6" Kolom).

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 6