Wat heb ik je gedaan? Frigidaire STEVENS WISSELBOUW De Avonturen van ROBINSON door Dirk Keikop Onder dit teken koopt U veilig... INTERNATIONAL HARVESTER POPERINGE Er is maar één Koelkast IEPER, Vanden Peereimmplaats 7 - Tel. 249 POPERINGE, leperstraat 5 - Tel. 94 AANBESTEDINGEN 41 INSCHRIJV1N6SBULLETIJH HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 8 Juli 1950. Blz. 8. Roman van H. COURTS-MAHLER Vooraleer uw aankopen te doen bezoekt de Casselstraat 47 Werkhuizen t (rechtover O.L.Vr.-Kerk) Tel. 200 Boomgaardstraat 't Grootste, het oudst gekende, en meest vertrouwde huis der streek I Mooie toonzalen, prachtige Meubels Prijzen buiten alle concurrentie lil Keus zonder weerga Sn i ALLES WORD7 KOSTELOOS THUIS BESTELD Wie bij de MEUBELS BOONE koopt, krijgt sterke en mooie meubels aan de Eaagste prijzen i 'Komt zien en overtuigt U van de kwaliteit l HOENDERKWEKERS! Deze BACTOC1D: COCCIN^ MDIPHTEMT HABÊ: die de naam draagt. EffiifffllfflWWHWMfH ZIJ WORDT GEBOUWD DOOR GENERAL MOTORS en verkocht door de officiële verdeler, de Firma Ook alle commerciële installaties voor Landbouwers, Hotels, Zuivelwinkels, Beenhouwers, Café's. Kosteloos prijs en bestek. Laboratoria Dr de ZEEUW ST ANTONIUS BRECHT. Tel. 425 Oostmalie.. jp KATHOLIEKEN die wensen een J UITSLUITELIJKE CONCESSIONARIS OER INTERNATIONAL HARVESTER PRODUCTEN Chico^USA MARKT DER ONROERENDE GOEDEREN Tekenverhaal 'Het Wekelijks Nieuws" M'n beste Lezers en Lezer esjes, het zijn altijd pracht-ogenblikken voor me als ik m'n penneke mag opne men om ze te laten dansen over het papier en er woorden en gedachten te laten uit vloeien, die u allen be reiken. Dan zingt m'n pen: het le- van is mooi, het leven is heerlijk, als we het maar begrijpen kunnen! De mens heeft veel gewonnen, die 't leven begrijpen kan zonder treu ren 1 Want eerst dan, als men het leven begrijpt, beseft men dat het leven een barre woestijn is, vol door nige paden en gevaarlijke rotsklip pen, vol moeilijkheden en ontgoo chelingen. Doch dit alles dan zon der treuren te kunnen aanvaarden is de prachtigste overwinning die een mens behalen kan. Veel schoner is die overwinning dan een Ronde van Frankrijk te winnen, een erediploma te behalen of als gevierde uit de po litieke strijd te treden. Dat is de overwinning op het leven, die we allen moeten betrachten. Gezond verstand buigt voor het onvermijdelijke en maakt er gebruik van! MOSCH, een ouwe kennis van me, die had deze stelregel in z'n leven practisch toegepast en wist voor al les raad. Het onvermijdelijke be groette hij met vreugde en wist er steeds een mouw aan te passen. Hij had onlangs een auto gekocht. Gezien hij echter geen van de rijk ste was en dus op z'n centen moest zien, schikte hij zich, zoals gewoon lijk, in het onvermijdelijke en kocht er de kleinste auto, die hij vinden kon. Het was een spulletje, dat men gemakkelijk onder een tafel kon zet ten. Ik had nog nooit zo'n autootje gezien. Enfin, in Amerika kunnen ze alles. Nu, in alle geval, Mosch had een auto en was er erg trots op. Op een goeie dag nodigt hij me uit om met hem eens een autoritje te ma ken. Stap in, kerel, daar gaan we eens lekker autorijden! Instappen? vroeg ik verbouwe reerd, instappen? Ja maar, waar moet ik instappen? Er is toch geen plaats meer voor mij! Geen plaats meer?! Ha, plaats te veel, man! Wanneer ge uw rug een beetje krom houdt, uw hoofd voorover buigt, uw rechterbeen on der de zitting en uw linkerbeen ach ter de handrem schuift en uw beide armen over uw schouders vouwt, dan zult ge eens zien, kerel, hoe fijn en gemakkelijk ge in dit wagentje zit! Ik heb me in het onvermijdelijke geschikt en water en bloed gezweet! IK HEB ONLANGS in de gazet gelezen dat er voorgesteld werd een algemene ontwapening in te zetten om zodoende de eindelijk verwachte vrede te bekomen. Dit voorstel kwam van de mannetjes van achter het ijzeren gordijn. Toen ik dat las, dacht ik op een conferentie van dieren, die plaats greep in den tijd dat de beesten nog spraken. Die dieren-conferentie besprak de kwestie der ontwapening: De leeuw sprak het eerst en terwijl hij schuins naai' de arend keek, stelde hij voor dat de vleugelen zouden worden af geschaft. De arend zich naar de stier kerend, stelde de afschaffing voor van horens. De stier op zijn beurt keek naar de tijger en vroeg dat klauwen zouden worden uitge schakeld. Nu bleef er nog de beer over en deze stelde de totale af schaffing van alle verdedigingsmid delen voor opdat hij allen in zijn liefdevolle omhelzing zou kunnen omvatten...! Ik geloof dat we stilaan teruggaan naar het dierentijdperk. HET GEBEURDE tijdens een mu zikaal soiree ten huize van een gast vrije dame. Verscheidene muzieklief hebbers waren geïnviteerd en moes ten de een na de ander op het po dium komen om de toehoorders van hun talenten te laten genieten. De gastvrouw bemerkte toen een heer tje, dat stil weggedoken zat... Ze vroeg hem of hij geen instrument bespeelde. Jawel, zei hij schuchter, maar nooit buitenhuis! Hoe zonderling, zei de dame, en wat speelt u dan wel thuis? Tweede viool, zei het heertje, Daarmee weet ge ook dat het neertje gehuwd was! Ja, ja, in de huwelijken staat gaat het soms aardig. Men weet nooit hoe een dubbeltje rollen kan, hé! Mijn gebuur was, als ie vrijde, de geweldigste zot van de wereld, hij was een tyran. En nu staat ie waar den bezem staat en met z'n volle goesting. Ja, ja, met te trouwen kan er veel veranderen. JEF KLAKKE, ook een uit ons gebuurte, was in z'n jongen tijd een beroepsdronkaard. Hij was voorze ker op een heel jaar geen enkele dag nuchter. En met te trouwen, zie, werd hij ontnuchterd en is tot op vandage nuchter gebleven. En zeggen dat er zoveel ellendige, rampzalige huwelijken zijn. Ze rij zen op als de paddestoelen uit de grond. De reden is niet ver te zoe ken. Al die huwelijken hebben een tekort aan huwelijkswijsheid. Huwelijkswijsheden, een kostbaren schat voor gehuwden! Hier volgen er enkele; Wie niet het eerste woord na spanningen vindt, moet niet huwen! Tijd hebben voor de huwelijks gezel is belangrijker dan er geld voor hebben. Gelijk hebben is voor de hu welijksliefde de treurigste geschiede nis, Nog eens gelijk gehadheeft slechts hij, die niet lief heeft. Al leen in het huwelijk bestaat er geen twist, waarbij een der partijen ten allen prijze gelijk moet hebben! VERLEDEN ZONDAG is het op mijn gemeente Vlaamse Kermis ge weest. Mensenlief, wat hebben we gelachen! Marenta was in haar ele ment, zulle! Ze was gelijk een van driemaal zeven. We hebben een ge zellige pint gedronken in het «Ro zendal patat-frite geëten bij blonde Fien en in het Tyroler-hof smulden Marenta en haar vrouwe lijke familie pateetjes om er bij te fceerogen, en wij, mannen, nipten profijtig aan een glaasje roden wijn, terwijl Bob Scholte zong van: «En we gaan nog niet naar huis, nog lange niet, nog lange niet, en we gaan nog niet naar huis, ons moe der is niet thuis! Op die Vlaamse kermis was er ook een theater. En 't schoonste van gans dien theater was d'affiche, die de vertoning aankondigde. Toen Nonkel Fiel die affiche las, is hij in zo'n gevaarlijke lachbui geschoten- dat hij gans den avond gelijk een zot heeft gelachen zonder ophouden. Hij brulde van het lachen! En hij lacht voorzeker nog! Was me dat een affiche! Ik schrijf se hier neer en oordeel dan zelf maar of het geen plezante Vlaamse Kermis is geweest. SCHIKKINGEN VOOR DEN FEESTAVOND1 Geachte Dames en Heren, ter ge legenheid der Vlaamse Kermis gaan er vanavond schaterende, muzikale en luimige beestelijkheden door in het Grand Theatre de Mickey Mouse'»1 Grote, buitengewone, meeslepende, oorverdovende, langrekkende, prach tige galaverschoning. Het openbre ken der deuren geschiedt om 17 u. 29 mi. 57 sec. De toneelschikking ge schiedt onder de kundige leiding van Mijnheer Kunstkrop. Rolverdeling: De twee eerste be drijven spelen in het donker, het derde zonder licht. Tussen ieder be» drijf vijf minuten poos om het bloed der a-rtisten van de scène te vagen. Het ganse spel speelt in twintig ta ferelen, negentien schuifkes, negen en zestig blarbottons, een scharleston en tien misdrijven. Algemene Schikkingen: Art. 1. De deuren worden open gebroken onmiddellijk na de aan komst. Art. 2. Die aan de elektrische draden komt, valt dood. Art. 3. De vestiaire, piscine, het vertrek, het achterhuisje en de W..C. zal gehouden worden door de weduwe van den Onbekenden Soldaat. Art. 4. Personen van twee meter lang moeten in twéémaal binnen komen. Art. 5. Mannemensen en vrouw mensen van meer dan 190 kgr. betalen dubbel. Art. 6. Snotneuzen van boven de tachtig jaar en niet vergezeld van hun ouders worden niet binnen gelaten. Art. 7. Zij, die vergezeld zijn van huisdieren, zoals luizen, olifanten, leeuwen, geleende katten, groene en gele beren, vrouwen van 900 weken worden zachtjes buiten-ge smeten. Art. 8. Hetzelfde wordt gedaan met de juffrouwen, die nog geen pokken gezet zijn. Art. 9. In geval van brand zullen de deuren gebarricadeerd worden om het vluchten te vergemakke lijken. Mengelwerk van Het Wekelijks ftfieuws Nr 46. Toen keek Romana mij strak aan, en zeide zacht: Je vergist je, Hans, vanmorgen heeft je zuster mij een grote weldaad bewezen, en al heeft ze het misschien anders bedoeld, ver geef ik haar daarvoor toch alles wat zij mij heeft aangedaan, en ik zal haar ook de twintig duizend mark geven voor haar uitzet. Toen wist ik niet meer wat ik zeg gen moest, en op goed geluk bracht haar een groet van u over. Onmid dellijk werd de uitdrukking van haar gelaat hard. Mijnheer von Rhoden moet zijn groeten maar voor iemand anders bewaren, ik kan die niet aan nemen s, zeide zij hard en snijdend, dat het mij pijn deed. Romana, wat heeft oom Gerald gedaan? vroeg ik. Toen keek ze mij aan, dat het mij angstig te moede werd. De heer von Rhoden is voor mij een vreemde van wie ik geen groeten aanneem, laat dit je genoeg zijn en nu moet ik je wegzenden, Hans, ik wil mijn arbeiders naar huis zenden-, zij moeten zich haasten om in veiligheid te komen.Zij duwde mij weg en liep naar de arbeiders. Verder kan ik u niets zeggen. Ik moest naar huis rijden. Gerald beefde. Hij beet zich op de lippen. Nu is voor mij eigenlijk nog maar één weg die, haar huis te verlaten. Want duidelijker kan men toch niet voelen weggezonden te worden, als men getoond wordt te veel te zijn», zei hij bitter. Oom Gerald u zult toch niet Gerald was zich zelf weer meester. Hij glimlachte zelfs. «Neen, mijn jongen, je hebt gelijk, dat zou een dwaasheid zijn. Ik blijf totdat ik met haar heb gesproken. Zij zal mij zelf te woord staan en ik moet weten, wat ze tegen mij heeft. Zij komt nu toch spoedig naar huis en dan moet er een einde ko men aan deze marteling. Ik begrijp er niets van, oom Ge- MEUBELS BOONE Slaapkamers, Eetplaatsen, Buffetten, Bureaux, Boekenkasten, Kleerkasten', Matrassen, Kinder bedjes, Kinderwagens, Clubzetels en Divans in leder en velour, gewone Zetels rietwerk, Tapijten, ijzeren en houten Bedden, Kinder artikelen, Fantasieartikelen. Alle herstellingen. AL ONZE MEUBELS ZIJN GEWAARBORGD KOMPTANT KREDIET. Met de voordeligste voorwaarden. Art. 10. Gedurende da vertoning en tussen de pozen zal het orkest, bestuurd door de befaamde pro fessor van de abatoir van San- Francisco, zijn oorverdovend mu ziek laten horen. Men wordt ver zocht zoveel mogelijk lawijt te maken teneinde hén niet te sto ren. Art. 11. Wie niet kontent te, kan dubbel betalen. Art. 12. Om zoveel mogelijk de witte bloezen, cols en manchet ten tegen het vuil te beschermen, zullen de muren met koolzakken behangen worden. Art. 13. Om de vloer niet te be vuilen, wordt men vriendelijk ver zocht tegen het plafond te spu wen. Art. 14. Degenen, die het gebrek hebben zweetvoeten te bezitten, moeten hun schoenen uitdoen teneinde de frisse lucht van de operette niet te bederven. Art. 15. Het gordijn zal opengaan acht dagen na de vertoning. Art. 16. Ingang langs de achter deur of door het tralievenster voor degenen, die te voet per huiswagen, steekkar, pupegale of mestkar, schommelpaard, honden- mobiel of alekar toekomen. Art. 17. Degenen die per ballon of vliegtuig zijn overgewaaid, moe ten zich met een parachute ge ruisloos laten glijden to het kel dergat. Art. 18. Die per oorlogsschip of roeiboot van verre komen, wor den vriendelijk verzocht langs de keldergaten binnen te zwemmen. Daar de kelder onder water staat, zullen aan de uitgang badkostu- men gegeven worden. Art. 19. Kosteloze ingangskaarten zullen voor half-geld verkocht worden. Art. 20. Een bizondere uitgangs- kaart voor de W.C. zal gegeven worden mits terugbetaling van vijf frank voor het onderhoud dér sanitaire apparaten. Art. 21. Jonge lieden en jongs dochters, <jie verliefd zijn, zullen elk afzonderlijk zitten. Aldus vastgesteld en goedkeurd, rijpelijk overwogen, onderzocht, be dacht, gewogen, uitgezogen, bespro ken, geboekt, uitgefloten, geroken, verdraaid, verduwd, uitgepluisd, vast geschroefd, geschreven en gedrukt. Hot Bestuur. P.3. Inlichtingen worden ver strekt 14 dagen na het 21e bedrijf! M'n beste Lezers en Lezeresjes, het kan niet alle dagen Vlaamse Kermis zijn, daarom zijn we niet op de we reld gezet. Maar kom, is het niet iedere dag kermis, daarom niet ge treurd, maar ook cle moeilijke dagen mét één glimlach aangepakt en dan, ja dan, wórdt uw léven één Vlaamse Kermis! Hei beste wat we op de wereld kunnen doen ii: goed doen, vrolijk zijn en de mussen laten fluiten!!/ En nu allen een goeie dag en tot volgende wéék. Het Manneke uit de Maan. raid. Ik ook niet, Hans, een ding weet ik alleen, dat deze wrok tegen mij niet in het hart van Romana is ont staan, maar haar door iemand an ders is ingeblazen. Dat geeft mij hoop, dat die ook weer uit te roeien is. Als ik maar niet zo roekeloos moest wachten. Maar ga nu aan je werk, mijn jongen, en hartelijk dank voor je bereidwilligheid mij te hel pen. Hans zuchtte. Helaas, het was zonder resultaat, oom Gerald. Een ding zeg ik u, dat als Beatrix er werkelijk achter zit, dan zal zij eens wat zien. Met deze woorden verwijderde Hans zich en ging aan zijn werk. Gerald liep rusteloos in zijn werk kamer op en neer, daarna ging hij voor het raam staan om te zien of de auto van Romana aankwam. Bulten liepen de mensen in grote scharen voorbij. Zij gingen naar het hoge water kijken. Hier in het hoog gelegen gedeelte der stad was men in zekerheid, en kon men rustig van het schouwspel genieten-. Gerald luis terde naar hetgeen de mensen over het hoge water zeiden. Allen waren het er over eens, dat het nog nooit zo hoog was gestegen, ofschoon het opgehouden had met regenen. Het liefst zou hij met hen naar beneden, naar de rivier zijn gegaan. Maar hij wilde hier op Romana wachten. Zij zijn onmisbaar voor een succesvollen kuikenopfok! in het drinkwater. Prachtig voorbehoedmiddel tegen kui- kenzietotén. Is tevens in ver sheiden© ziektegevallen af doend geneesmiddel. het doeltreffende voorbehoed- en geneesmiddel van coccidiosis. de beroemde entstof tegen diphterie én pokken. Onze preparaten zijn betrouw baar en doeltreffend! Algemeen vertegenwoordiger voor West-Vlaanderen: Era. HOOR.ELBEKE, a Haighlaan 188, IEPER. S (7184) ernstig en chr. Huwelijk aan te gaan, schr. in volle vertrouw, om tolichttogsdocum. naar De Gelukkige Haard te Leisele. Enig wérk ih West-Vlaanderen, talr. gelegenh,, vr. in iedereens geval, spoe dig vervulling uwer wensen, strikte geheimh., wa-arb. verzekerd, (d-308) VWWWVWWAfWfUWWSWWWtft moest nu spoedig komen en hij wilde haar om niets ter wereld mislopen. Hij boog zich ver uit het raam om haar reeds van verre te zien aanko men. De electrische lamp voor de voordeur was aangestoken, omdat de duisternis reeds was ingevallen. De auto reed voor. Hij ging luisteren aan de deur van zijn kamer. Daar hoorde hij beneden de auto weer wegrijden. Hij snelde naar het raam. De auto reed naar de garage. Gerald stond als versteend en keek de auto na. Zo bleef hij een poos als verlamd staan. Er werd aan de deur geklopt, en op zijn «binnen» trad Calutta de kamer in. «De oude Doris is binnen, zij wil Sahib spreken.» «Laat haar dadelijk binnen ko men», zei Gerald haastig De Indiër deed de deur open en liet Doris binnen, die zeer opgewon den was. HOOFDSTUK XXIV. Romana was die morgen in een opgewonden gemoedstoestand naar de fabriek gereden. Maar daar vond zij grote verwarring en veel werk, dat haar voor haar zielesmart een weldadige afleiding bezorgde. Het steeds stijgende water bezorgde haar genoeg werk, onrust en opwinding. Zij kon zich niet overgeven aan haar smart. Algemene Bouwwerken 10 Juli. WERVIK. Te 2 u., ill het Vredegerecht, St Maartensplaats, Wervik, door de Gewestelijke Maat schappij voor Goedkope Woningen De I/ede» te Wervik, bouwen van 46 woon huizen. 10 Juli. IEPER. Te 11 u., op de Dienst voor Stedobouw, 15, Beeü- houWersstraat, Brugge, herstellen van oorlogsschade aan de Kleine Concier- gerie (Klein Stadhuis), Grote Markt. Bestek 408.457 fr. 14 Juli. DIKSMUIDE. Te 11 u.. op de Dienst der Gehouwen, 34, Lange Rei, Brugge, voltooien van de le snede der Rijksmiddelbare School. 15 Juli. STADEN. Te 10 u., ten gemeentehuize, bouwen van een brand- w-eerarsenaal, Dorpplaats. Bestek 220.000 frank. wwwwwwwwwawmw Maar zij kon haar gedachten toch niet voortdurend tot zwijgen bren gen. Steeds weer ging het haar met een schok door hoofd en hart wat Beatrix haar had gezegd dat Ge rald von Rhoden de echtgenoot was van een andere vrouw en vader van haar kind. Telkens weer kromp haar hart ineen bij het besef, dat hij, die zij boven ieder ander mens had ge acht, voor wiens oprechtheid zij met hart en ziel had ingestaan, een huichelaar en een bedrieger was. Zij was lang in het onzekere ge weest of zij 's middags naar huis zou rijden. Het hoge water zou voor haar een verontschuldiging zijn geweest, indien zij niet was gekomen. Zij be hoefde slechts naar huis te telefone ren om te zeggen, dat zij niet kwam. Maar haar trots verzette er zich te gen, daar Beatrix dan misschien zou denken, dat ze Gerald ontvluchtte. Zij reed dus naar huis, in stilte hopend, dat hij zou vertrokken, zijn. Misschien had Beatrix hem verteld, wat zij had ontdekt. Maar hij was er nog en waagde het nog haar aan te zien met ogen, die zij dacht, dat ze niet liegen konden. Toen was de aanval van mevrouw Bylla gekomen. Die had haar wéinig getroffen. Alles ging onder in de smart over Gerald von Rhoden, haar bedrogen liefde en teleurgesteld ver trouwen. Zij was bijna blij, dat zij door deze aanval een aanleiding had 25 Juli. NIEUW POORT. Te 11 u., ten stadhuize, door de Mij «De Goedkope Woning van Nieuwpöort bouwen van 8 Wbningen. 24 JuU. BISSEGEM. - Te 3 U., ter Coöperatieve voor Gesinlstreerden, 17, Saverijstraat, Kortrijk, bouwen van een huis, Heulestraat, eig. Kren Yan- fleteren. Electriciteitswerken 10 Juli. NIEUWPOORT. Te 11 u., in de Pastorij van O. L. Vrouw- kerk, electriélteitstostallatie in de O L. Vrouwkerk. Brug- en Waterbouwwerken 14 Juli. Te 10 u., op 't Provincie bestuur, 4, Burg, Brugge, gewone on derhoudswerken aan de prov. vaarten in 1950. 24 Juli. DE MOEREN. Te 11 U zich eerder te verwijderen. Terwijl hier in de fabriek de zenuwachtig heid toenam, terwijl alle handen be zig waren- om zoveel mogelijk bui ten bereik van het hoge water te brengen, terwijl Hans kwam en met haar sprak steeds weer vervulde haar de ene vurige wens: Beproefde ik hem toch maar niet meer te ont moeten. Het water kwam steeds hoger. Zij had al haar arbeiders weggezonden, opdat zij in veiligheid zouden zijn. Alles wat beschadigd of door het water weggespoeld zou kunnen wor den, was met de lift naar de bovenste verdieping gebracht. Nu was er nie mand bij haar en hoorde zij het bor relende, bruisende water. Beneden wachtte de chauffeur op haar en riep haar toe, dat ze zich moest haasten, daar het hoog tijd was heen te gaan, omdat men anders met de auto er ook niet meer door zou kunnen. Als een bliksemstraal kwam haar de ge dachte te binnen hoe zij een tweede ontmoeting zou kunnen vermijden. Als zij eens hier in de fabriek bleef, zolang het hoge water duurde. Misschien konden er enige dagen, mogelijk een week voorbijgaan, voor dat de wegen weer begaanbaar wa ren. Zolang kon dan ook niemand bij haar komen. Zij had dan de tijd zichzelf meester te worden, het erg ste te overwinnen, de hevige ziele smart tot rust te brengen. In die tijd Het onderhoud «an de grond onmiddellijk na het inhalen Is van hoofdzakelijk belang voor de opbrengst van het volgende jaar. COMPANY OF BELGIUM N. V. 50 Lentestraat Brussel Tractors en landbouwmachines McCormick International-", International vracht- wagens -International Harvester koelkasten - International, industriële uitrusting tea gemeentehuize, lot 1 herbouwen van het pompgebouw In looO Gemete; lot 2, vernieuwen van de bemallngs- matallatie in heit pompgebouw 1000 Gemete. Wegenbouw en Rioolwerken 10 Juli. ROESELARB. It 11 U„ ten stadhuize. voltooien ran het riool net, Bestek 6.941.225 fr. 17 Juli. NIEUWPOORT-STAD. Te 11 u., tel' Pastorij, herstellen vmi oorlogssohade aan d® wegenis rond de kerk. Bestek 163.293,50 fr. Grondwerken. 26 Juli. Te U u., op d« van Telegraaf en Telefoon, 42, zenatraat, te Brussel (8e verd., los 6), leggen van lokale telefoonkabels m bét net ROESELARE. UITSLAGEN Afbraakwerken S4 Juni. ROESELARB. Te H ten stadhuize, afbreken van een deel verdedigingspcwt, St Hubrechtstraat. BYTTEKCER Leopoldatr. 67, Aveü- geom. 18.717,10; Nuytten R. en Poussoa- nier A., Bikschote 18.946: Vermeulen G., Staden, 22.700,80; Ameye II. O.. Kuurne, 28.606,80. Wegenbouw en Rioolwerken 20 Juni. HANDZAME. Te 2,30 u., ten gemeentehuize, gewone onder houdswerken aan landbou wwegenBe stek 100.000 fr. J. AMER.Y, Beerat, 99.760; Gebr. Casteleyn, Gistel, 108.000; Vanmasseai- hove en Blleck, Torhout, 108.500; Oosterlynck A., Bernegem, 112800. 30 Juni. KOMEN. Te 11 u ten gemeentehuize, verbeteren van weg van groot verkeer nr. 126, weg van leper naar Komen (betanbskleding) Bestek 4.327.743,95 fr. CNOCKAERT Gebroeders, Wervik, 4.451.158,21 frank (zonder voetpad) of 4.611.997,31 fr. (met voetpad); Grond-, Bouw- en Baanondernemingeru Poedka- pelle, 4.509.378,32 of 4.693.607,43; Ma- bleu H., leper, 4.718.232,17 firank of 4.915.641,07 fr.; DWycke H., leper, 4.818.728,61 of 5.043.817,41; Cbnstandt M., Gent, 4.998.133,06 of B.179.372,06; Vaudecasteele A., Blkscbot», 6.886.587,40 (zonder voetpad) 30 Juni. KOMEN. -- Te 11 U., ten gemeentehuize, verbeteren van weg van groot verkeer nr 127, w«t van Ten BrleJen naar Wervik (1>«tori-bekleding) Bestek 1.817.390. GROND-, BOUW- en BAANONDER- NHMTNGEN, Poelkapelle, 1^46.067,70; UWVWWWWWWWMWWUWt zou de heer von Rhoden «aker ver trekken. Beatrix en haar moeder zouden hem toch medelen, wat zij van hem wisten. Dan zou hij toch niet langer blijven, «n «ij behoefde hem niet terug te zien. Voordat zij dit alles rijpelijk over dacht had, liep zij naar het raam en riep de chauffeur toe: Rijd maar heen, Schneider, ik heb hier noodzakelijk het een en an der te doen en ik blijf hier, totdat het water weer is gevallen, Zeg Doris, dat zij zich niet bezorgd moet ma ken. Ik heb 't hier goed en ben veilig. De chauffeur keek haar ontsteld aan. Ik kan nog vijf minuten wachten, Juffrouw. Ik kan tl hier toch niet alleen laten. «Toch wel, Schneider, heb maar geen zorg. Ik kan trouwens al niet meer door de gang lopen. «Maar met de lift, Juffrouw. U hoeft die maar zover te laten dalen, dat u gelijk in de auto kunt stappen, ik zal er met de auto vlak bij gaan staan. Maar Romana was nu vast beslo ten te blijven. «Rijd nu dadelijk weg, Schneider, anders kunt ge niet meer naar huls komen. Ik blijf en kan deze dagen ongestoord werken. Zeg mijn bood schap nu aan Doris en fiu gauw weg. Toen zette de chauffeur zijn motor Cnockaert Gebr., Wervik. 1.90-2.497.6 Beun D, en Zn, leper. 1.946.533,70; Derycke H.t leper. 1.969 087,86: Mahleil H., leper, 1.975.038.01; Vandeoasteel» A., Bikschote, 1.989.657,60. Electriciteitswerken 29 Juni. PROVEN Te 8 u„ ten gemeen tjetoulzeplaatsen van g» electrische Installatie ia het Ouder 11 Bengesticht, NEYRINCK M„ Gullegftm. 35.200; Verleene-Allemeersch H. De Panne. 39.800; Deblock F., Oostvleteren. 40.076; Ampen Gebr., Poperinge, 41.600; Van- dewaile en Vanhallemeersch, Poelïa» 66.046; 61.636. Kriekstraat. Óft, Töesla Notaris Decook (28-6-30 STADEN. Hogstraat. Werkmar woning, groot 34 a. 48 ca. Toeeiagpri; 78.000 fr. Peroeet Bouwland, gro 13 a. 45 ca. ToeslaBprt)s< 8.000 Cr p- S tarla Reynaert. Stodeö. ,7-8-30 RENINOBLS'r-KLIJTTE. - Ktmme steenweg, 19. -r Wppuhuls met 3 It Toeslagprljs 5.0OO fr. -- Notaris ,1e gher, Foperinge. (3-7- MOORSLBDB. -j. Veldhoek. Woon huis nr 39, 2» WUk, groot ftg a. fo Ok Toeslagprljs: 231.000 Cr - Notaris merlynok. Passéndaie 3-7-50) KBMMÈL. Poperingestraat, 347 Hofstedeke, groot S7 a 80 oa. Toeslag- prijs 245.000 1». Notaris Tllftvslin, Me- aen. (4-7-30! PERVIJZB. Wijk Bonsdamme. Vstte weide, groot t tfe, M a, 40 oa. Toe slagprljs: 303.000 fr. Notaris Floor, Veurne. (4-7-3(0 WERVIK. Hoek Ten BrUslan en K<f- (4-7-51 MERKEM. NggrdHnde. Wellar groot 82 a. 98 oa. Tosslagprtjn: 124.000 Notaris Delahay», OUcsmutde. (4-7-50) W9WMMMWWWWIWMMX 260. Maar stille is 't waar 't nooit en waait en op een morgen kwam Vrijdag al roepend en tierend de heuvel afgestormd: ze zijn daar. ze zijn daar. Robinson begreep er hele maal mets van waarom zijn trouwe gezel nu plots zo'n misbaar maakte. 261. Tellend op zijn vingers legde Vrijdag hem dan uit dat er daar wel vier boten van uit zee naar 't eiland toekwamen. Uit de gebaren en vreem de geluiden die Vrijdag uitbracht verstond Robinson dat het wilden waren dis nr»*r hen ioekwameih 262. Maar Robinson was hele maal niet bang de vijand te ont moeten. Hij was immers goed uitge rust met wapens en in minder dan geen tijd rukte het leger, Robinson en Vrijdag, uit, een kanon voorzien van munitie achter zich aanslepend. 263. Dwars door het woud heen kwamen beiden in de open vlakte eb zagen in de verte op 't strand dat de wilden reeds aan land waren gegaan. Robinson huiverde want hij bemerk te onmiddellijk dat de wilden aan stalten maakten voor een feestmaal. 264. Bij middel van 'n verrekij ker die Robinson meegenomen had bemerkte hij dat de wilden zich ge reed maakten voor hun maaltijd en tot z'n grote verbazing zag hij dat 't slachtoffer niemand, anders was dan 'n blanke. 265. Robinson durfde niet on middellijk het sein tot de aanval ge ven want hij vreesde terecht dat hij terzelfdertijd ook de blanke zou ra ken. Hij richtte dan maar z'n wapen ln de hoogte en loste een schot in de lucht om de wilden te verschrikken. aan. Als de Juffrouw dan beslist hief wilde blijven was dat haar «aak. iflj had geen lust langer te wachten ea zijn leven in gevaar 6» brengen. was toch al moeilijk om door het no$ steeds snel wassende water te komen. Hij reed dus heen, Romana sloot met ten diepe zucht het raam «a keek over de uitge strekte, bijna eindeloze watervlakte. Nu was «ij geheel alleen in het ai- gelegen gebouw. Geen menselijk we- «en was te «len, geen. geluid werd vernomen, dan het ruisen van Het water. In de verte verdween in het opspattende water de auto. Zij voel# «lch nu toch sen weinig beang$. Maar toen vergat ze alles weer do haar smart. Er lagen nog «en stap' brieven, die dien morgen waren ge komen. ZIJ had nog geen tijd gehad ie door te leaën. Vluchtig had ze et met Hoy er over gesproken. Deze was reeds een uur vertrokken om van uit het postkantoor ln de stad naar alls kanten te telefoneren en te telegra feren aan alle klanten, die op het af leveren van htm bestellingen wacht ten. Hij wilde hun wegens 't hoge water om uitstel verzoeken» ('t VervolgtJ Ondergetekende begeert een post abonnement op Het Wekelijks Nieuws» uitgave (1) Naam Adres Gemeente (stad) (Handtekening) (1) Niet vergeten de gewenste uitgave te vermelden. Wanneer ge dit buUetlJn Invult, daar na uitknipt en onder open omslag r.;e' zegel van 20 centiem opstuurt op he» adrea van Het Wekelijks Nieuw» Gasthuisstraat 19, Poperlnge, zorgen w!) ervoor dat enkele dagen daarop list bezoek krijgt van de postbode, die bij O het geld innen komt opdat TT regelmatig om de week ons blad zoudt ontvangen De prijs van het verschuldigde bedrag kan d' lezer steeds nagaan ln het ka dertje nevens de titel van ons blad, Daar staat: Abonnementsprijs, Belgis tot Nieuwjaar Ik. Dit ia het be drag dat hij dan aan do bode vorsohol- dlgd aal mijn,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 8