STEVENS Gebr. VOETBALPRAATJE Ppcnostiekprijskamp mz DEFAITISME PHILIPS, het grote Belgische Kwaliteitsmerk. TELEFUNKEN, de post met de onverminderde naam. De Oorlog in Korea AUTOVOERDERS C. VANMARCKE 1 Overal waar men spreekt van RADIO, denkt men aan: Opbeurend Congres der Vlaamse Jongeren te Koksijde Alpmene rangschikking na V. P. 2 Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 17=9=50 JACQUARD - DEKENS «fe m OFFICIËLE VERDELERS: IEPER, Vanden Peereboomplaats, 7 Tel. 249 POPERINGE, leperstraat, 5 Telefoon 94 VELDMAARSCHALK EN STAATSMAN SMUTS OVERLEDEN Wilt U een goede starting RIJSELSTRAAT 30, IEPER ILast van zenuwen? UITSLAG V. P. 2: DEGHEELE (6), Dorp 57, LEISELE. HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 24-9-50 e PU RO L STORT 32 FRANK HEI WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 16 Sept. 1950 B!z. 5., BRIEF UIT BRUSSEL ZOALS HANNIBAL Een dtr voorbeelden van de la- iijnse grammatika herinnert aan de geschiedenis van Hannibal in de woorden: Gij kunt wel overwinnen Hannibal, maar van de overwinning kunt ge geen gebruik maken. Het is al een oude geschiedenis van meer dan 2100 jaren geleden. Toen was de veldheer Hannibal op gemarcheerd vanuit Spanje over de Pyreneeën en de Alpen naar Ita lië en ITn versloeg er keer op keer de Romeinen. Hij slaagde er echter •niet in de Romeinen voor aoed te verslaan en zijn overwinning ivas van korten duur omdat hij de vijand niet trof in het hart: Rome Wij denken er soms met bitterheid aan, dat dezelfde geschiedenis zich thans afspeelt op liet politieke plan der partjjen in ons land. De C.V.P. heeft de overwinning behaald bij de verkiezingen, maar zij kan er geen gebruik van maken. Nu staat ze daar met de scherven van een trofee die geen zin en geen beteke nis heeft gekregen: Gij kunt wel overwinnen maar van de overwin ning geen gebruik maken. OP ZOEK NAAR DE ZONDEBOK In het vooruitzicht van het con gres is men nog steeds op zoek naar de zondebok, naar de schuldige ver antwoordelijken van de lamentabele kapitulatie voor de straat in de on gelukkige Julidagen van de machts overdracht. Het is geen fraai gezicht om het geknoei ter zake te volgen. En als de tekenen niet bedriegen zal het geknoei voortgaan op het aanstaan de congres. Wij hebben in de kranten al de weerklank gelezen van deze herrie om de verantwoordelijkheid. Het spreekt v.n zelf dat sommige poli tiekers alles in het werk stellen om hun eigen schuld in andermans schoenen te schuiven en om hun verantwoordelijkheid op andere schouders te laden. Zo heeft men niet geaarzeld te schrijven dat de Koning zelf het initiatief genomen had om te wijken voor het geweld van dg straat. En de C.V.P. kon bij gevolg niet anders dan toegeven aan 's Konings wens. Zo stond de par tij voor een voldongen feit en alle narigheid is aan de Koning te wij ten maar niet aan de partij. Ja, met dergelijke ongelooflijke ge schiedenissen probeert men nu met Jan publiek weer aan te pappen en de gebroken potten te lijmen. Alsof alles nor: niet erg genoeg is, wil men de Konin" nu ook nog de ezelstamp geven er, alle schuld op zijn schou ders laden. Het onverkwikkelijke van deze zaak is dat dergelijke praatjes opgedist worden in een van de weinige kranten die de C.V.P. steunt in het Vlaamse land. Als dat dan de deur niet dicht doet. DE JONGEREN HEBBEN GEEN SCHULD Er zijn in de C.V.P. te veel touw tje strekkers achter de schermen, te veel naamloze en onverantiooorde- lijke gezagvoerders die handelen zonder ruggespraak met de partij. Daar ligt een der oorzaken van de malaise, die men op een der vorige partijcongressen weggemoffeld en ge negeerd heeft, maar die nu als een abces in de huidige crisis is openge broken. Deze struisvogelpolitikasters hebben reeds te veel kwaad berok kend can de partij. Men moet hen de pas afsnijden. Men moei het hun onmogelijk maken schade te berok kenen aan de partij. Zij zij het die het sprookje heb ben verzonnen van 's Konings schuld in de ontknoping van de konings kwestie, en het proefballonnetje lie ten opgaan van hei zogezegde vol dennen feit waardoor zij geplaatst werden door de Koning. Dit vertel seltje heeft geen gehoor gevonden, maar dc touwtjestrekkers geven het nog niet op. Nu hebben zij een an der verhaaltje bedacht. Van cd de pijnlijke gebeurtenissen in liet jongste verleden wassen zij hun handen in onschuld. Zij hebben geen schuldZij konden niet optre den, want de jongeren in de C.V.P. hebben hen in de steek gelaten en n:~' gesteund. kieso.' Het kind heeft weer een n"' m. Cs jongeren hebben het nu ge daan.' Maar de jongeren laten zich niet onbetuigd en antwoorden scherp en genadeloos. En dat is ook hun recht, want hen treft geen de minste schuld. Zii ivaren actief, boordevol, maar zij werden geremd, gestuit en ingetoomd door de leiders die zelf geen élan hadden. Om van de rest waar te zwijgen. Het is al te gek. DEFAITISME Dc schuldigen in deze zaak, de schuldigen in dc C.V.P -nederlaag zijn dè prc-socialistische elementen in de partij, de links georienteerden die ten alle prijze de weg verder wilden wandelen samen met de So cialisten, al moest hun eigen partij daaronder lijden. Deze vooraanstaan ds politiekers uit de C.V.P., hebben hun slag thuisgehaald. Hun onder worpenheid aan de B.S.P. heeft het defaitisme in eigen rangen de over hand bezorgd en de nederlaag van ds C V.P bezegeld. Wij stellen nu de vraag: zal men dit defaitisme, deze malaise eens en voor goed kunnen wegruimen uit de C.V.P.-lering en? Wij geloven het niet. De C.V.Pgeeft non steeds blijk van dezelfde kleinmoedige minder heidsmentaliteit, van hetzelfde ge brek aan vastberadenheid en aan wilskrachtig optreden. Het defaitis me heerst nog steeds, na als voor, in de partij. Men denke slechts aan de verregaande toegeeflijkheid van de Regering voor het overheidsperso neel dat in Juli aan de politieke sta kingen heeft meegedaan, aan de voortdurende ruggespraak met de Socialisten en aan de chantage van deze laatste in verband met de ver lenging van de militaire dienstplicht, aan de verdraagzaamheid tegenover de opruiende artikels van de com munistische Rode Vaan. Defaitisme op de gehele lijnl Dat vooral niet! Want om de andere dag horen wij dat de hoogste gezagvoerders overleg plegen met de oppositieleiders. Men vindt al te gemakkelijk een uitleg voor deze zonderlinge praktijken onder verwijzing naar de interna tionale toestand. Hebben de Socia- liste. ooit een ogenblik geaarzeld om met de Communisten straatru moer te scheppen... om wille van de zelfde internationale toestand? Wie regeert het land? Is het de meerderheid uit de re gelmatige verkiezingen gesproten, die beschikt over een homogene Rege ring? Of is het de minderheid die haar wil oplegt aan deze meerderheid en die sedert zij in de oppositie staal meer heeft bereikt in luttele maan den dan in de lange jaren dat zij aan de macht was? Waarom, hebben wij deze meerder heid tot stand gebracht? EENHEID Er is in de rangen van de CVP. een scherpe ontstemming in de krin gen van mensen die de partij met tegenzin gesteund hebben. Er tekent zich bij deze mensen een dissidente houding af, die dreigende vormen kan aannemen en die tot scheuring kan leiden. Het is misschien nog mogelijk deze dissidentie te bezweren en de eenheid van de partij te be houden. Maar dan moet de partij vlug en ingrijpend handelen en da den stellen waarop haar moedeloze kiezers tevergeefs en al te lang ge wacht hebben. Dan moet zij geheel en al breken met haar slappe houding en de schipperaars aan wal te zetten. Daar zijn mensen die in de dissi dentie verkeerdelijk hun heil menen te zien. Die denken dat zij met een kleine partij iets zullen bereiken wat met een meerderheid niet kon. Ver bittering en walg kunnen dergelijke illusie een tijdlang voedsel geven. Daar zijn ook mensen die waar schuwend de vinger opsteken tegen deze dissidenten alsof alle kwaad uit deze hoek kwam. Daar is ivaarlijk geen beter middel om het ontstaan van een dissidentie in de C.V.P. te verhaasten dan dat men eerlang voor 'de dag komt met een nieuwe coalitie-regering van C.V.P. en Socialisten. Dat is tevens het probaat middel om het prestige van de C.V.P. voor goed te kelderen en haar roemloze ondergang te be spoedigen. De C.V.P. heeft dit lot niet ver diend. Het is omdat het lot van deze par tij ons ter harte gaat dat wij met scherpe ogen letten op de gebeurte nissen dezer laatste weken en daar uit vrijmoedig de conclusies trekken die zich opdringen. Het aanstaande C. V. P.-congres moet een vernieuwing brengen in de leiding en opruimen met alle lan denaars, limogeards, linksen en mis lukkelingen. Wanneer het congres geen con- gres-der-vernieuioingwordt, dan loopt het uit op een congres van de doofpot of van de algemene absolu tie. En dat is het begin van het einde. PAS. Stichter van de Zuid-Afrikaanse Unie. De Zuid-Afrikaanse Veldmaar schalk en Staatsman Jan Christiaan Smuts is, Maandagavond op 80-jarige leeftijd in rijn farm te Irene, nabij Pretoria, overleden. Officieel werd medegedeeld dat Smuts aan een hariaandorning bezweek, korte tijd nadat hij met zijn gezin had gedi neerd. Smuts werd door zijn twee dochters naar zijn slaapkamer ge leid, waar hij plots neerzakte en rustig overleed. Maarschalk Jan Christiaan Smuts zag op 24 Mei 1870 in cen boerderij te Malmsbury, nabij Kaapstad, het leven. Hj was de zoon van een Neder landse boer en een Franse vrouw, afstammelinge van Hugenoten. Hij studeerde de rechten te Cambridge en keerde naar Kaapstad terug in 1899. Toen oorlog dreigde met En geland vertoefde hij te Johannes burg, als Prokureur-Generaal van dp Zuid-Afrikaanse Republiek. Tever geefs trachtte hij de oorlog te ver mijden en alswanneer deze uitbrak streed hij vol geestdrift met de Boe ren. Weldra werd hij benoemd toe Opperbevelhebber van de republi keinse strijdkraohten. In 1902 was hij aanwezig op de vredesonderhan delingen. Naderhand stichtte hi.i de Volks partij en in 1905 behaalde hij sukses met autonoom bestuur te bekomen voor zijn land bii hesni">'-'r <?en tp Londen. Van toen af was bij een der trouwste verdedigers van het Britse Imperium. In 1910 wist hij de Unie van Zuid- Afrika te verwezenlijken. In beide wereldoorlogen stond hi.i Groot-Brittanje ter zijde en werd al dus tot Veldmaarschalk benoemd. In de na-oorlogse politiek speelde hii eveneens een belangrijke rol. In de loop dezer laatste jaren werd zijn partij verdrongen door de Na tionalistische Partij van Dr Malan. Door Dr Malan werd bevolrn dat Maarschalk Smuts een nationale be grafenis zou worden gegeven. Handelsfoor ROESELARE van 23-9 tot 3-10-1950. Bezoek de Standen Nr. 343-344 van het Md. Dekens. OUD HUIS BAERT M. Vansiambrouck L. Vanhaverbeke Tel. 1210. St. Michielspiaats 13, ROESELARE, Motestraat 6. DE TJ.N.O.STRIJDKRACHTEN IN DE TEGENAANVAL De toestand van de U.N.O.-strijd- krtfehten zag er maar weinig roos kleurig uit op het einde der vorige week, na de verwoede aanvallen van meerdere Noord-Koreaanse divisies, hoofdzakelijk gericht op Taegoe, de voorlopige hoofdstad. Deze aanval len hadden de Communisten ge bracht op enkele Km. dier stad en tot de hoofdweg Kjongjoe naar Yongchon. Begin dezer week werden de aan vallen der Communisten minder sterk, konden de Zuid-Koreaanse eenheden zich hergroeperen en sa men met de Amerikaanse troepen nu tot de tegenaanval overgaan, hoofd zakelijk op de centrale en de noor delijke sectoren. De druk op Taegoe kon aldus verminderd worden, Yong chon heroverd, de weg van deze plaats naar Kjongjoe vrijgemaakt, na meerdere Km. terreinwinst, en Po- hang benaderd. Van de overige sec tor valt weinig te melden. Omtrent de veldtocht in Korea wordt verklaard dat deze heel wat erger en zenuwslopender is dan deze in Normandië in 1944 wat, voor ge volg heeft dat veel soldaten moeten worden verzorgd wegens zenuwinzin kingen. Op het front sneuvelde de com mandant van de Australische esca drille, de 30-jarige luitenant Spen cer. Bij de Noord-Koreanen werd hun legerstafchef, Luitenant-Gene raal Kana Koen, gedood. Het gebied dat de U.N.O.-strijd krachten nu nog in handen hebben is nog slechts een tler.de van ge heel Zuid-Korea. HET NEERHALEN VAN HET RUSSISCH VLIEGTUIG BOVEN DE KOREAANSE WATEREN Het Incident geschapen door het neerhalen door U.N.O.-vlegtuigen van een Rus-'lsoh bomibardements- toestel boven Koreaanse wateren, is nog steeds niet van de baan. Te Moskou weigerde de Ameri kaanse Ambassadeur elke Russische protestnota daaromtrent te aanvaar den en verwees de Hr Visjinski naar de U.N.O. De Russen blijven voor houden dat de Amerikanen een on gewapend toestel neerhaalden, maar de Amerikanen beweren nu foto's te bezitten welke onomstootbaar vast stellen dat het Sovjet-toestel wel de gelijk aanvallend optrad en nog dat zij de mitrailjeurs van het neerge haald toestel in hun bezit hebben. IN DE VEILIGHEIDSRAAD De Veiligheidsraad schiet verder ook weinig' op. De Russische af gevaardigde Malik stelde er het 44° Russisohe veto tegen een resolutie waarbij de Noord-Koreaanse aanval veroordeeld werd, alsmede elke hulp welke hen zou worden geboden. Een voorstel om de vertegenwoor diger van Rood-China te aanhoren inzake het overvliegen en beschie ten door Amerikaanse vliegtuigen van Chinees grondgebied, werd bij getreden door 6 landen, nl. Sovjet- Unie, Zuid-Slavië, Indi'a, Engeland, Frankrijk en Noorwegen, tegen Ver. Staten, Nationalistisch C'hina en Cuba, bij onthouding van Ecuador en Egypte. Daar de meerderheid niet hoog genoeg was, bleef het voor stel verworpen en kan Rood-China dan de Veiligheidsraad niet binnen. Dinsdag jl. heeft de Hr Malik an dermaal zijn veto gesteld tegen de Amerikaanse resolutie welke voor hield dat een Indische-Zweedse waarnemingscommissie een onderzoek zou gaan instellen omtrent de aan geklaagde luchtschcndingen van het Chinees grondgebied. Een resolutie inhoudende een veroordeling van voormelde feiten werd dan verwor pen. Anderzijds maakte de Noord-Ko reaanse Regering de U.N.O. bekend dat de gehele zware industrie en het grootste deel van zijn halfzware in dustrie was vernietigd door de Ame rikaanse luchtmacht en eiste dat aan deze aanvallen een einde zou wor den gemaakt. (VU VOLG) vertegenwoordigers Jan Verroken en De Gryss, de hr Huipian, directeur van de studiediensten van het A.C.V.; E. H. J. Fruytier, provinciaal proost van het N.C.M.V.; de hr Bert Drees, voorzitter van de K.W.B., enz. Na enkele begrippen over democra tie, publieke opinie en de wisselwer king tussen het gezag en de massa ontwikkeld te hebben, wijst de heer Maes er in zijn toespraak op dat de parlementaire democratie niet meer volstaat om een land te bestu ren. Het gezag in onze westerese democratie wordt cp twee manieren uitgeoefend: door de erfelijkheid en de verkiezing. Het criterium van het gezag is het algemeen welzijn. De jóngste politieke gebeurtenissen heb ben de noodzakelijkheid aangetoond van een hervorming van de democra tie. De democratie is geen stelsel van absolute vrijheid waar de burgers door het algemeen stemrecht megen doen wat ze goed vinden, maar een stelsel waar het recht dient te do mineren boven de macht en de macht aan regels dient onderworpen te worden. Zich afvragend of België nog een democratie is, onderzoekt spreker de regerende groeperingen in ons land. Hij vernoemt vier effectieve mach ten: de aristocratie van de Kerk; de industriële en financiële macht; de politieke partijen en de sociale orga nisaties en het staatsapparaat met het parlement en de regering. Deze laatste macht is in handen van en kele partijen, die gekozen uit de massa, het parlement regeren doch de massa heeft verder weinig invloed. De partijen worden door enkele men sen gedomineerd. De communistische partij krijgt haar bevelen recht streeks van het buitenland. Bij de socialistische partij ligt het zwaarte punt bij de partij-militanten. Bij de liberale partij spelen de locale co- mité's een zeer grote rol terwijl bij het centraal bestuur van de partij weinig eenheid te bespeuren is. Alleen het anticlericalisme houdt hen goed aaneengesloten. Het gezag bij de C V.P. is zeer ingewikkeld. De invloed van de Kerkis groot en eveneens gaat er een drukking uit van ver schillende standorganisaties, van be paalde financiële machten en van de van de partij losstaande pers organen. Het gevolg van deze ver scheidenheid is een voortdurend ge ven en nemen een evenwichtspolitiek die verdeeldheid veroorzaakt. Spreker handelt verder over de huidige crisis in ons openbaar leven. Om de zes maand hebben wij een nieuwe regering, de huidige politieke machtsverhoudingen maken een sta biele regering onmogelijk. Het zwaar tepunt in het huidig regiem ligt bij. de politieke partijen, instellingen niet voorzien door de grondwet. Het parlement wordt door de partijen gebruikt als een propagandamiddel waar men de. kiezers tracht aange naam te zijn; de menigvuldige inter pellaties zijn bedoeld louter als pro pagandamiddel. want men weet goed dat men bij de vertrouwensmotie in de minderheid wordt gesteld doch de partijpers zorgt voor de nodige sensatie. De politieke discussies heb ben niet meer plaats in het parle ment maar in de ministerraad en de Koning die de incarnatie is van de historische traditie, heeft geen greep meer op de uitvoerende macht; de Belgische vorsten en vooral Ko ning Leopold III hebben hun per soonlijke prestige in de schaal moe ten werpen om de politieke moeilijk heden op te lossen en de nationale orde te herstellen en spreker meent dat zonder de oorlog er toch vroeg of laat een koningscrisis zou uit breken. DE KONINGSKWESTIE heeft gedurende vijf jaar het politiek leven in ons land gedomineerd en werd als het belangrijkste probleem aanzien. De afloop van de Konings kwestie heeft een massa tegenstel lingen in het leven geroepen: Walen tegen Vlamingen; weerstanders-col- laborateurs, conservatieven en voor- uitstrevenden, katholieken en anders denkenden. De socialisten hebben de slag ge wonnen maar hun overwinning is slechts van kerte duur. Sinds de be vrijding hebben ze een machtspoli tiek gevoerd en hun revolutionnair optreden is bedoeld om een afleiding van hun troepen naar de communis ten tegen te gaan. De traditionele regels van de democraten werden met de voeten getreden en de gemeen vraagt aan uwe Garagisten de hoogst gepre zen batterij «TUDOR» met 1 jaar waarborg. Officiële Verdeler (cl-l schappelijke waarden die als aan knopingspunten konden dienen voor verdere samenwerking werden ver loochend. De linkse minderheid was beslist en goed georganiseerd en haar pers heeft een grote invloed ten kwade gehad. De macht van het ge weld heeft gezegevierd over de macht van het numeriek getal. De fondamentele fout van de C. V.P. is geweest dat ze de krachtproef heeft gewaagd zonder de macht te bezitten om die proef te doen slagen. De partijorganisatie was zwak en men had een naïef vertrouwen in de theorie van de democratie. Ook de halfslachtige houding van veel ka tholieken heeft een rol gespeeld. Het grote gevaar van deze gebeur tenissen is het uiteenvallen van onze nationale gemeenschap en in de Bel gische publieke opinie zijn bijna geen gemeenschappelijke waarden meer waarop men kan reageren. Indien wij willen voorkomen, aldus spreker, dat het geweld van de straat in de plaats treedt van de orde van de staat, moeten we met alle krach ten streven naar de hervorming van onze instellingen. Na deze merkwaardige uiteenzet ting werd een levendig debat gehou den dat in de namiddag werd voort gezet. Tevens werd de verdere uit bouw van de organisatie van de Vlaamse jongeren besproken en de wens geuit dat een centraal comité zou worden opgericht dat de plaat selijke clubs zou bundelen en tot grotere activiteit aansporen. VLAANDEREN WAARHEEN De tweede les werd gegeven dooi de hr Paul Vanden Bussche met als onderwerp «Vlaanderen waarheen?». Spreker geeft in zijn inleiding een overzicht van de jongste politieke gebeurtenissen die tot de machts overdracht hebben geleid en die een aanslag zijn geweest cp de duur baarste waarden van het Vlaamse volk, men wilde het christelijk Vlaan deren treffen. Het vertrouwen van het Viaamse volk In zijn leiders is geschokt en sluimerende krachten worden gewekt die ten goede of ten kwade kunnen gebruikt worden. De publieke opinie eist een volksbewe ging die alle krachten moet bunde len. Een initiatief werd reeds geno men met de Vlaamse volksbond. Een krachtige taalpolitiek dient gevoerd te worden: de toepassing wordt ge- eist van de taalwetten en de taal grens moet goed afgebakend worden. Een nieuw taaistatuut voor de hoofd stad dient geschapen en de admi nistratieve structuur voor Brussel moet hervormd worden. De volledige culturele zelfstandig heid voor Vlaanderen is nodig als mede de ontdubbeling der diensten van de centrale administratie. De publieke opinie is rijp voor het fede ralisme en dit vraagstuk dient gron dig bestudeerd te worden. Ef ontbreekt een leidende stand in Vlaanderen, wij hebben geen ge schoolde politieke christelijke elite en om dit te bevorderen heeft het schoolvraagstuk een oplossing van doen. Ook de sanering der repressie dient doorgevoerd. Wij moeten het onlangs gestichte comité voor recht en naas tenliefde dat zich ten doel stelt op te komen voor maatregelen tot op heffing van de misbruiken der re pressie, in zijn werking steunen. Noch het vooroorlogs extremisme noch de naoorlogse zwakheid hebben redding gebracht, besluit spreker, een nieuw type van de Vlaamse strijder dient geschapen die flamingant is en voor uitstrevend en die oog' heeft voor de belangen van de arbeiders. Met een doelmatige bespreking werd de tweede dag van dit congres besloten. HERVORMINGEN BIJ DE C.V.P. Tijdens de zitting van Zondag, werd het woord gevoerd door meester Michiel Vandekerckhove, die handel de over de lessen die dienen getrok ken te worden uit de jongste politieke gebeurtenissen. We bemerkten de aanwezigheid van de Minister De Quae en Van den Daele; as hr J. Vermander, ca- binet-secrecaris van de minister van Koloniën; volksvertegenwoordiger De Clerck, enz. Spreker is de mening toegedaan dat de huidige internationale toe stand naar een oorlog leiden zal. De onzekere gesteltenis heeft tot gevolg dat de industriëlen geen fabrieken in het Vlaamse land wensen op te richten waardoor de werkloosheid aldus onopgelost blijft. Handelend over de koningskwestie, wijst hij er op dat de oplossing van dit vraagstuk zekere morele waarden bij ons volk geschokt heeft en de tegenstelling tussen links en rechts heeft verscherpt. De rechtse houding beoogt bijna altijd het behoud van zekere waarden als de familie, het gevestigd gezag, de godsdienst, ter wijl de linksen hun blikken richter, naar de toekomst en naar alles wat nieuw is. De weerbaarheid van hst Vlaamse volk is eveneens te weinig aangekweekt en velen belijden een verwijfd christendom in plaats van een mannelijk christendom. Tussen uiterst links en rechts, staan de socialisten en de grote vraag die zich thans stelt Is of we de so cialisten nog mogen beschouwen als echte democraten, als Vlamingen, als civieke Belgen en of zij nog de prin cipes van ds christelijke beschaving aanvaarden. Van het antwoord hangt tevens de vraag af of een homogene C.V.P-regering of tweeledige rege ring gewenst is. Doch wanneer een coalitieregering met de socialisten gevormd wordt, dan is een C.VP.- meerderheid nutteloos. Spreker handelt verder over de hervormingen bij de C.V.P. De con tactcommissie die geen verantwoor delijkheid droeg en toch gewichtige beslissingen nam, dient afgeschaft. Een nauwer contact tussen het na tionaal comité en de parlementaire groepen moet nagestreefd worden. Voor het nationaal comité zouden door het congres alleen extra-parle mentairen mogen aangeduid worden. Aan de Vlaamse vleugel van de partij zou meer zeggingskracht moeten ge schonken worden en hun beslissingen bekrachtigd worden door het natio naal comité. Na deze korte inleiding volgt een zeer levendige bespreking waaraan verschillende aanwezigen deelnemen. Ten slotte worden volgende conclu sies door de meerderheid aangeno men. RESOLUTIES VAN HET CONGRES De Vlaamse jongeren In congres vergaderd te Koksijde belijden hun trouw aan de christelijke democra tische gedachten en brandmerken de linkse gewelddaden. Zij menen dat het volgende zich opdringt: 1. Een volledig onderzoek naar de verantwoordelijkheid voor de oproer zowel als voor het bezwijken voor het geweld: 2. Dat strafrechterlijke vervolgin gen zouden ingespannen en admi nistratieve sancties zouden getroffen worden op grond van dit onderzoek; 3. Dat onverwijld maatregelen zou den genomen worden om de vrijheid van arbeid en de veiligheid der bur gers te verzekeren wat insluit het inbeslagnemen van de onwettelijke wapenreserves en het uitdrijven der ongewenste vreemdelingen. Zij eisen het aanblijven van de homogene C.V.P.-regering die door daden het geschokte vertrouwen zou trachten terug te winnen. Zij stellen vast dat de B.S.P. bewezen heeft on betrouwbaar te zijn onder democra tisch, Vlaams en civiek oogpunt en veroordelen iedere nieuwe coalite met de B.S.P. Zij wensen dat een aantal hervor mingen in de C.V.P. zouden doorge voerd worden. Als actieprogramma voor de Vlaamse beweging stellen zij de ver wezenlijking voor van volgende pun ten: 1. - Culturele zelfstandigheid van Vlaanderen, de afbakening der taal grens, integrale toepassing der taal wetten en de hervorming van het taal- en administratief stelsel van Brussel; 2. - De oprichting' van een Vlaams economische raad en de vervlaam sing van het bedrijfsleven; 3. - De oprichting' van een Vlaamse volksbeweging waarin alle volkslagen zouden vertegenwoordigd zijn. Zij vragen de sanering der repres sie en betuigen hun instemming met de actie van het comité voor recht en naastenliefde. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Koker 15 Fr Indien de Regering de gevraagde toe lating geeft, zal de wedstrijd van Zon dag 17 Sept..: Racing Brussel - S. C. Charleroi, per televisie uitgezonden worden door een private maatschappij Het zal de eerste Belgische voetbalived- strijd zijn en zelfs de eerste sport manifestatie in ons land dat alzo cp het scherm zal geprojecteerd worden. Het toeval wil nu juist dat tijdens voormelde wedstrijd van de hoogste klasse de laatst gerangschikten en de eerst geklasseerden na de twee eerste competitiedagen, elkander ontmoeten. Dat Racing Brussel na twee Zonda gen op de leictrsplaats zou prijken hadden zeker maar weinig durven voor spellen Het is zeker nog veel te vroeg om uit de huidige klassering ernstige gevolgtrekkingen te maken, niettemin is het interessant te moeten vaststel len dat het verschil tussen sommige ploegen reeds aardig toeneemt. En het zal niemand ontgaan dat de puntjes gewonnen of verloren bij de aanvang der kampioenschappen in 't algemeen bijzonder zwaar kunnen wegen bij de afrekening Club Brugge heeft een enige gele genheid laten voorbijgaan om een eerste overwinning in de wacht te sle pen. De voorlijn, waarin nochtans Ma- sijn optrad, slaagde er niet in de be ruchte muur van Tilleur te doorboren Te meer daar geen gebruik kon ge maakt worden van een penalty. Eigen aardig toch dat door de huidige voet balgeneratie zoveel strafschoppen ge mist worden! Zal Geysen, ex-Beerschot en Stade Leuven-speler wat meer vaart brengen bij de Brugse voorspelers? In ieder geval is Tilleur met deze tweede drawn goed op weg om zijn re cord van verleden jaar met 14 gelijke spelen te verbeteren. In Eerste Afdeling zetten A. S. Oost ende en Kortrijk Sport, net zoals ver leden seizoen, hun opmars succesvol voort. Ook Club Izegem blijkt zich in haar nieuwe klasse te onderscheiden. De 2-2 uitslag te Bergen bekomen stemt hoopvol voor hst verder verloop van de competitie. Cercle Brugge daarente gen bengelt in de laatste gelederen met nul op het rekwest! In Bevordering schijnt Waregem, dat gevoelig versterkt werd door de oud internationalen van Lyra, Vercammen en Leclercq, een der grote aanspraak makers te zullen worden, samen met Racing Gent, de ploeg die niet minder dan zes spelers van S. C. Anderlecht bevat. Stade Kortrijk waarvan men, nu dat deze club opnieuw door Raymond Braine getraind wordt, veel verwacht had, heeft totnogtoe eerder ontgoo cheld. Bij onze Provincialen heeft S. K. Roeselare na haar beloftevol debuut een blauwtje opgelopen bij de nieuwe- lingen van U. S. Herzeeuw. V. G. Oostende is hier de enige ploeg die het maximum behaalt en dan nog wel met een indrukwekkend doelgemiddelte. In de Gewestelijke Afdelingen valt bijzonder op te merken in Reeks B de nieuwe nederlaag van Woudsport Hout hulst tegen de huidige leiders F. C. Lichtervélde. Houthulst schijnt wel diep gevallen te zijn. Het werd een te hard betwiste partij, tijdens dewelke de scheidsrechter zich verplicht zag twee spelers naar de kleedkamers te zenden In Reeks C heeft White Star leper nog geen punten verloren en blijft vast besloten de verloren plaats in II" Pro vinciaal terug te winnen, F. C. Pope- ringe behaalde met hoge cijfers het. derby tegen S. K. Vlamertings, die het dit 'jaar zeker lastig zal hebben. In de Noorderreeks werd G. S. Mid- delksrke verslagen door Concordia Brugge clubje dat verleden jaar uit IIIr promoveerde en waar onder impuls van Robert Braet neg een echte liefheb- bcrsgcest heerst. Vertelt men niet dat die jongens de verplaatsing naar Ouden burg per flets hadden gedaan en na de wedstrijd, welke zij nochtans nipt verloren hadden, met de glimlach op het gelaat en in gesloten gelederen de terugreis aanvatten. Alhoewel bijna alle aandacht op de competitie gevestigd is, wordt toch reeds uitgezien naar de komende in ternationale ontmoetingen. Yougo-Slavië, ticeede gerangschikt na Brazilië in Groep I tijdens de onlangs gespeelde Wereldkampioenschappen te Rio, dat verleden week een onverwach te nederlaag opliep tegen het in de voetbalmiddens minder gekwotaerde Finland, versloeg Zondag Denemarken met 4-1, terwijl Noorwegen met de zelfde scoor Finland inmaakte Men weet dat onze Rode Duivels op 1 November a.s. te Parijs tegen de Franse Nationale Ploeg uitkomen, ter wijl onze B-ploeg de gebruikelijke wed strijd tegen de London F. A. speelt. Op 12 November hebben wij benevens Luxcmburg-België B, de eerste manche van het derby der Lage Landen Belgie- Nederland te Antwerpen. De kaarten- verdeling voor deze laatste wedstrijd stelt een netelig vraagstuk. Inderdaad, de Nederlandse Voetbalbond zal dit- maal het totaal der hen op grond van de bestaande overeenkomst toekomende kaarten opeisen, zegge 8.500. Door de wet op de deviezen in Nederland be droeg de aanvraag door onze Noorder buren sedert de bevrijding slechts 2.001) kaartjes. Een gevolg van de normale aanspraken is dus dat onze Bond 6.500 plaatsen moet inwinnen cp de natio nale verdeling van vorig seizoen. De Nederlanders hebben inmiddels al hun oefeningen hervat. 25 Spelers wer den reeds bijeengebracht met het oog op de wedstrijd Zwitserland-Nederland te spelen op 15 October a.s. te Bazel. Vooraf zal evenwel op 4 October sen oefenwedstrijd gespeeld worden tegen een Engelse ploeg. Onze Noorderburen zullen het dit sei zoen bijzonder lastig hebben daar tal rijke internationale spelers, waaronder De Vroet, de aanvoerder van het Ne derlands elftal. Steenbergen enz., het voorbeeld van Wilkes navolgend, met buitenlandse ploegen als beroepsspelers zullen optreden. Wij besluiten dit praatje met een voorval dat Zondag plaats had en maar al te wel de onbedachtzaamheid van sommige leiders illustreert. Soetewey speelde Zondag mid-voor in de ploeg van Anderlecht tegen Beerschot, ter vervanging van Jef Mermans. Dit ge schiedde op stel en sprong om zijn club uit een netelige toestand te red den. Jef Mermans had zicli 's morgens voor de reservenwedstrijd Anderlecht- Beerschot geoefend en fit bevonden om 's namiddags op te treden. Derhalve werden Mertens en Soetewey, die even tueel Merrr.uns moesten vervangen in het eerste elftal, in de reserveploeg op gesteld. Na deze wedstrijd welke Mer mans van op de tribune gei>olgd had, voelde hij zich opnieuw onklaar. Daar geen andere elementen voorhanden waren werd besloten Soetewey, die reeds 's morgens gespeeld had, opnieuw te laten spelen te Antwerpen. Deze in breuk op art. 87 van het reglement be tekent een schorsing van twee Zonda gen voer de schuldige speler, terwijl de club eveneens een boete kon oplo pen straf welke evenwel het verlies der punten nlci mag voor gevolg heb ben. Uit dit alles blijkt dat de leiders van Anderlecht zeer lichtzinnig te werk ge gaan zijn en onbedachtzaam handelden door in ieder geval geen invaller aan te duiden lioor de wedstrijd te Antwer pen. Het weze een goede les voor al de clubs. Duidt minstens twaalf spelers aan voor de eerste ploeg, wilt U geen risico oplopen. J. J. V. 1 x x 1 x 1 1 1 1 1 x 1 20 p. Eén mededinger bekwam 18 punten: die dus winnaar is van V. P. 2 en de 250 fr. in geld toebedeeld krijgt. Bekwamen 16 punten: WYLLIE LAURA (4), Pannelaan 54, ADINKERKE. DEGRAVE MARGRIET. Kaai-West 3, IEPER. VANLAERE8 MAURICE, Haringestraat 14, ROESBRUGGE. Verder behaalden 10 deelnemers 15 punten, 14 met 14 p.; 23 met 13 p..; 57 met 12 p.; 96 met 11 p. en 122 met 10 punten. In totaal 326 deelnemers te klasseren voor de algemens rangschikking, of on geveer 14 der ingebrachte bulletijns. Het hïeronderstaande bulletijn, invullen, uitknippen en ir.sturen 29 Punten. Wyllie Laura (4), Pan nelaan, Adinkerke. 27 Punten. -- Depuydt Maurice (6), Woumenweg, E$en. 25 Punten. Vanhee Maurice (10), Pannelaan, Adinkerke. Van Elslande Germ. (3), Brouwerijstr., Hoogstade. Bonnet August, Dorp, Leke. Chaerle Maurice, Komstraat, Poperinge. 24 Punten. Goeman Henri (3), Cas- selstraat, Poperinge. Orbie Gaston (3), Iepèrsteenweg, Poperinge. 23 Punten. Claeys Emiel (2), Pope- ringestraat, Vlamertinge. Deberdt Hector (3), Oudemannenhuisstraat, Vla mertinge. Gouwy Cécile, Boeschepe- straat, Poperinge. Quaghebeur Emiel (1), Boeschepestraat, Poperinge. 22 Punten. Maes Maurice, Dorpstr., Adinkerke. Deschepper Léon, Grote Markt, Diksmuide. Depuydt Maurice (4), Woumenweg, Esen. Depuydt Ray mond (7), Woumenweg, Esen. Collick R.t Bruggestraat, leper. Denut Felix (3), Casselstraat, Poperinge. Hennln André, Westvletercnsteenweg, Poperinge. 21 Punten. Pil William, Statiestraat, Diksmuide. Vangeenberghe Maria, Gentstraat, Izegem. Deconinck Emiel, Ankerstraat, Nieuwooort. Verbrugghe André (1), Statiestr., Poelkapelle. Berquin Roger, leperstwg., Poperinge. Gouwy Hubert, Peselstr., Poperinge. Vandenbroucke Luclen, Peperstr., Pope ringe. Verstraete André (4), Doornstr., Poperinge. Callewaert Rosa (1), Ar me Klarenstr., Roeselare. Cappoen A., Pannestwg., Veurne. Reynaert André (10), Dijkstr., Wulpen. Ceulenaere Ju- lien, Dorpstr., Wulveringem. 20 Punten. Wyllie Laura (5), Panne laan, Adinkerke. Ameye Georges, Ba- ronstr., Emelgem. Debaenst André (5), Gapaardstr., Hoogstade. Monteny Ju- llen, Kokstr., Nieuwpoort. Bollengier Sylvain, Boeschepestr., Poperinge. Cauweller Gilbert (31 Valkenberg, Pope ringe. Ghewy Maria (3), Llndendreef, Veurne. Depóver Amic (5), Poperinge- straat, Vlamertinge. Phllps Daniël, Es. Scottishlaan, Westende. Samyn Albert, Capelleriestr., Wiitschate. Van- overberghe André (6), Noordhoek, Wou- men. F. C. Brugge - Berchem Sp. T. S. V. Lyra - Lierse S. K. As. Oostende - C. S. Brugge S. Menen - F. C. Roeselare St. Moeskroen - Harelbeke St. Kortrijk - Rac. Doornik S. K. Roeselare - F. Knokke Deerlijk Sp. - C. S. leper Con. Brugge - R. De Panne S. Nieuwpoort - Oudenburg F. C. Komen - S. Le Bizet F. C. Poperinge - Beselare e s 13 s fel a o ir> CM UITLEG De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletijns ge schieden. Wie meest punten heeft (het puntenstelselwint. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam nstuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa mentelling der punten voor het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer. Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid. maakt het bulletijn ongeldig. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoofding staande datum. 1 ss thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) ïïT" Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelf de naam.. AFZENDER: STRAAT, NrTE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. F. C. Brugge - Berchem Sp. S. K. Roeselare - F. Knokke T. S. V. Lyra - Lierse S. K. Deerlijk Sp. - C. S. leper As. Oostende - C. S. Brugge Con. Brugge - R. De Panne S. Menen - F. C. Roeselare S. Nieuwpoort - Oudenburg St. Moeskroen - Harelbeke F. C. Komen - S. Le Bizet St. Kortrijk - Rac. Doornik F. C. Poperinge - Beselare ERE-AFDELING Daring C. B. Gantoise 11 Standard C. L. Ol. Charleroi 42 Antwerp F. O. Beringen F. O. 60 Beerschot A. O. Anderlecht 22 Racing C. B. F. C. Luik 2—0 F. O. Brugge Tilleur F. C. 11 Charleroi S. C. F. C. Mechelen 12 R. C. Mechelen -Berchem Sp. 31 RANGSCHIKKING 1. Racing C. B. 2200304 2. R. Mechelen 2 2 0 0 5 2 4 3. Antwerp 2 10 18 2 3 4. Anderlecht 2 10 15 2 3 5. F. O. Mechelen 2 10 14 3 3 6. Tilleur 2 0 0 2 2 2 2 7. Daring 2 0 0 2 2 2 2 8. Standard 2 1 1 0 5 4 2 9. F. C. Luik 2 1 1 0 3 3 2 10. Berchem Sp. 2 1 1 0 4 4 2 Jl. Beringen 2 1 1 0 2 7 2 12. Gantoise 2 0 1112 1 13. Beerschot 2 0 1 1 3 5 1 14. F. O. Brugge 2 0 1114 1 15. Ol, Charleroi 2 0 2 0 2 4 0 1«. Sp. Charleroi 2 0 2 0 2 5 0 Matchen voor Zondag a.s. Berchem Sp. Beerschot A. C. F. O. Luik Beringen F. C. Tilleur F. O. Antwerp F. C. Racing C. B. —.Charleroi 6. C. La Gantoise R. C. Mechelen Olympic Charleroi Daring C. B. F. C. Mechelen F. O. Brugge B. O. Anderlecht Standard C. L. EERSTE AFDELING B Dendermonde C. S. Brugge 5—2 Lyra Boom F. C. 21 U. S. Centre F. C. Ronse 23 A. S. Oostende - Vlg. Hamme 70 Kortrijk Sp. Tubantia F. C. 31 A.E.C. Bergen F. C. Izegem 22 U. S. Doornik Eendr. Aalst 42 St.-Niklaas S. K. Lierse S. K. 1—0 RANGSCHIKKING 1. A. S. Oostende 2. St.-Niklaas 3. Kortrijk Sp. 4. U. Doornik 5. Bergen 6. F. C. Izegem 7. Dendermonde 8. Lyra 9. Eendr. Aalst 10. F. C. Ronse 11. Boom F. C. 12. Lierse 13. C. S. Brugge 14. Tubantia 15. IJ. S. Centre 16. Vlg. Hamme Matchen voor Zondag a.s. Lierse S. K. F. C. Izegem Tubantia F. C. U. S. Doornik Boom F. C. U. S. Centre Kortrijk Sport A. S. Oostende C. S. Brugge Lyra F. C. Ronse A. E. C. Bergen Eendracht Aalst St.-Niklaasse S. K. Vigor Hamme A. V. Dendermonde BEVORDERING REEKS B S. V. Waregem R. C. Harelbeke Edegem Sp. Hoboken S. K. 3. C. Menen Rac. Doornik St. Moeskroen R. Borgerhout F. C. Roeselare E. Wervik Rac. Gent St. Kortrijk S. V. Oudenaarde St. Niklaas Beveren-Waas Boechout V. V. RANGSCHIKKING 1. Rac. Gent 2. S. V. Waregem 3. S. C. Menen 4. F. C. Roeselare 5. Boechout 6. Oudenaarde 7. Hoboken 8. Borgerhout 9. R. Doornik 10. St.-Niklaas 11. Moeskroen 12. Beveren-Waas 13. E. Wervik 14. St. Kortrijk 15. Edegem Sp. 16. Harelbeke 8—3 0—0 1—0 0—2 3—3 3—1 3—0 2—2 Matchen voor Zondag a.s. Boechout V. V. Stade Kortrijk E. Wervik Oudenaarde Hoboken S. K. S. C. Menen F. C. Roeselare - Stade Moeskroen R. C. Harelbeke Edegem Sport Rac. Doornik Rac. Gent Exc. St.-Niklaas Beveren-Waas R. Borgerhout S. V. Waregem TWEEDE PROVINCIAAL F. C. Meulebeke V. G. Oostende 36 U. S. Herzeeuw S. K. Roeselare 21 Zwevegem S. V. O. Ingelmunster 00 S. V. Wevelgem F. C. Torhout 23 Deerlijk Sp. A. A. Moeskroen 45 W. S. Lauwe Knokke F. C. 31, B. S. Avelgem C. S. leper 10 M. S. Ingelmunst. Voorw. Oost. 11 RANGSCHIKKING 1. V. G. Oostende 2 2 0 0 16 5 4 2. Zwevegem 2 10 13 13 3. M. S. Ingelm. 2 10 12 13 4. Voorw. Oost. 2 10 14 2 3 5.S. V. Ingelm. 2 10 15 3 3 6. S. K. Roesel. 2 1 1 0 9 2 2 7. C. S. leper 2 1 1 0 4 2 2 8. Knokke 2 1 1 0 4 3 2 9. A. Moeskr. 2 1 1 0 5 5 2 10. W. S. Lauwe 2 1 1 0 4 5 2 11. F. C. Torhout 2 1 1 0 4 5 2 12. Herzeeuw 2 1 1 0 2 4 2 13. Avelgem 2 1 1 0 3 10 2 14. Deerlijk 2 0 2 0 7 10 0 15. Wevelgem 2 0 2 0 3 6 0 16. Meulebeke 2 0 2 0 3 14 0 Matchen voor Zondag a.s. O. S. leper Zwevegem Sp. F. C. Torhout S. K. Roeselare A. A. Moeskroen U. S. Herzeeuw S. V. Wevelgem W. S. Lauwe Voorw. Oostende B. S. Avelgem V. G. Oostende M. S. Ingelmunster Knokke F. C. Deerlijk Sp. 5. V. O. Ingelmunst. F. C. Meulebeke TWEEDE GEWESTELIJK A S. V. Veurne F. C. Lissewege 52 D. Blankenb. St.-Jorls 22 3. K. Den Haan Oudenburg 13 V. Koksijde S. V. Blankenb. 2—2 Conc. Brugge Middelkerke 20 Nieuwpoort F. Helst 21 Steenbrugge De Panne 71 E. G. Gistel S. K. St.-Kruls 3—1 RANGSCHIKKING 1. Steenbrugge 2. Oudenburg 3. Nieuwpoort 4. S. V. Blankenb. 5. Veurne 6. D. Blankenb. 7. Gi3tel 8. St.-Jorls 9. St.-Kruis 10. Conc. «Brugge 11. Middelkerke 12. Koksijde 13. F. C. Helst 14. De Panne 15. Lissewege 16. Den Haan Matchen voor Zondag a.s. R. O. Do Panne S. K. Den Haan 3. V. Blankenberge St.-Joris Sp. G. S. Middelkerke D, Blankenberge V. V. Koksijde S. V. Nieuwpoort 3. K. Ste -Kruis 8. K. Steenbrugge kFC. Lissewege 'E. G. Gistel F. O. Helst Conc. Brugge W. S. Oudenburg -S. V. Veurne TWEEDE GEWESTELIJK B. Lichtervelde W. S. Houthulst 21 S. K. Torhout S. K. St.-Baafs 7—1 V. P. Gits R. Waregem 02 V. C. Ardooie F. C. Wakken 5—1 Dentergem Beveren-Leie 42 Oostrozebeke Hulste 53 Kuurne Sp. F. C. Tielt 10 F. C. Otegem S. V. Vlchte 0—1 RANGSCHIKKING 2 2 0 0 15 3 4 1. Lichtervelde 2 2 0 0 5 1 4 2 2 0 0 6 3 4 2. Dentergem 2 2 0 0 6 3 4 2 2 0 0 5 3 4 3. Kuurne 2 2 0 0 4 2 4 2 1 0 1 10 3 3 4. S. V. Vlchte 2 1 0 1 1 0 3 2 1 0 1 5 2 3 5. Ardooie 2 1 0 1 5 1 3 2 1 0 1 5 3 3 6. S. K. Torhout 2 1 0 1 8 2 3 2 1 0 1 7 5 3 7. R. Waregem 2 1 1 0 2 1 2 2 0 0 2 2 2 2 8. Oostrozebeke 2 1 1 0 6 5 2 2 1 1 0 4 3 2 9. F. C. -Tielt 2 1 1 0 2 2 2 2 1 1 0 4 3 2 10. Wakken 2 1 1 0 5 6 2 2 0 1 1 4 6 tl 11. Beveren-Leie 2 1 1 0 3 4 2 2 0 1 1 2 5 1 12. Hulste Sp. 2 0 1 1 4 6 1 2 0 2 0 2 5 0 13. Houthulst 2 0 2 0 3 5 0 2 0 2 0 3 10 0 14. Otegem 2 0 2 0 1 3 0 2 0 2 0 4 13 0 15. V. P. Gita 2 0 2 0 1 6 0 2 0 2 0 2 11 0 16. St.-Baafs 2 0 2 0 1 10 0 Matchen voor Zondag a.s. F. O. Tielt V. P. Gits F. C. Wakken S. K. 8t.-Baafs V. V. Dentergem S. K. Torhout V. O. Ardooie S. C. Oostrozebeke S. V. Vlchte Kuurne Sp. W. S. Houthulst F. C. Otegem Hulste Sp. 8. K. Beveren-Leie Rac. Waregem F. O. Lichtervelde TWEEDE GEWESTELIJK C W. S. leper Le Bizet 2—0 F. C. Komen S. V. Kortrijk 3—2 S. K. Geluwe E. Beselare 00 St.-Elools Sp. Toek. Menen 11 S. V. Moorsele r >ttenijs 2—4 F. C. Poperinge S. K. Vlamert. 51 Aalbeke Sp. F. C. Luingne 1—2 S. V. Moorslede R. C. Bissegem 5—2 RANGSCHIKKING 1.W. S. leper 2 2 0 0 4 0 4 2. Luingne 2 2 0 0 4 1 4 3. Moorslede 2 2 0 0 7 3 4 4. F. C. Komen 2 2 0 0 8 4 4 5. Beselare 2 10 12 0 3 6. Toek. Menen 2 10 16 13 7. Winkel Sp. 2 10 13 13 8. F. C. Poperinge 2 1 1 0 5 3 2 9. Dottenijs 2 1 1 0 5 4 2 10. Le Bizet 2 1 1 0 4 4 2 11. Geluwe 2 0 1 1 0 5 1 12. Aalbeke 2 0 1 0 3 6 0 13. S. V. Kortrijk 2 0 2 0 2 5 0 14. Moorsele 2 0 2 0 2 6 0 15. Bissegem 2 0 1 0 7 7 0 16. Vlamertinge 2 0 2 0 3 10 0 Matchen voor Zondag a.s. F. O. Luingne S. K. Geluwe Toek. Menen S. V. Kortrijk Dottenijs Sp. F. O. Komen St.-Eloois Sp. F. C. Poperinge R. C. Bissegem Aalbeke Sp. 3. C. Le-Bizet S. V. Moorslede S. K. Vlamertinge S. V. Moorslede E. Beselare W. 9. leper DERDE AFDELING O Ledegem B. S. Poperinge 6l Rumbeke Dadizele 102 De Ruiter D. Beveren 2l Izegem Sp. Passendale 22 Poelkapelle Stad en 1l Oekene S. K. Zilverberg 22 Brielen Woesten 40 Zonnebeke S. K. Hooglede 02 U Sa val- EERSTE HULP BIJ ONGELUKKMÉ verzacht en geneest val-, brand- en snijwondetj Matchen voor Zondag a.s. F. C. Woesten S. V. De Ruiter W. S. Passendale S. V. Rumbeke S. K. Staden Dadizele Sp. Izegem Sp. E. Oekene •S. K. Hooglede Brielen Sp. S. K. Zilverberg Poelkapelle Dosko Beveren Ol. Ledegem D. Beveren-Roeselare Ol. Ledegem B. 3. Poperinge S. O. Zonnebeke óp postcheckrekenlng Nr 4763.6# der Drukkerij Sausen, Poperingre, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 5