A mOHBÏSSfMENT Vit 't We I Uit 't Menense POTAS OP GRAANGEWASSEN VERZEKERT LENINGEN UIT MENEN IK"». JU-"" g \VATOU Kermisprogramma. Zondag 1 October. Te 14.30 u.: Voetbalmatch oude Watouse gloriën tegen jong Watous bloed. Te 17 u.: Muziekconcert op de grote markt. Maandag 2 Oktober. Dienst voor overleden parochianen. Duiven vlucht uit Le ToucquetInkorving bij Decae Gabriel. 200 Fr. gratis vooruit (zie bijzondere kaart). Te 13,45 u.: Ballonwedstrijd voor kin deren. 1000 Fr. prijzen. Verkoping der ballonnen vanaf 13 u. bij H. Loo. nes, daarna optocht met muziek naar het voetbalveld en te 14 u. loslating der ballonnen. Prijs per ballon: 5 fr. Te 16 u.: Ringsteking per velo In de Foperingestraat en op de Hert- hoek. 1000 Fr. prijzen. Inschrijving vanaf 15.30 u. bij Albert Geldhof, Krom DijkjeInleg 10 fr. Prijs- uitdeling in de Hertbij Christine. Dinsdag 3 Oktober. Schieting op het liggend spel, bij Henri Loones, 200 fr. gratis vooruit. Ta beginnen van 14 u. tot 16 u. Te 16 u.: Grote baanbollxng .op de Smouthoek 900 fr.. prijzen. Inschrijving vanaf 15,30 u. bij Haezebrouck Marcel. Be korting bij Leon Money. Prijsuitde- ling bij Karei Butaye. Inleg 10 fr. per bolder. Donderdag 5 Oktober. Te 13,30 uur: Schieting aan de staande pers. Inschrijving bij Jules Vallaey, Grote Markt, vanaf 12,45 u. Inleg 26 fr. Gewone voorwaarden. Te 14 u.: Zangcrochet voor alle Watounaren (oud en jong), bij Remi Vanho""ke, Vijfhoekstraat. Deelneming kosteloos. Bijzondere premie voor de oudste en voor de jongste zanger. Zondag 8 Oktober. Wandelcon cert der muziekmaatschappij naar «Drie Koningen». Te 19 u.: Lief dadigheidsbal met tombcla ten voor dele der ouderlingen van het gesticht van Watou. in de feestzaal H. Loones Grote Markt. Namens het feestcomitcit. Ongelukkige val. Gedurende het plukken der hop, viel wed. M. Decae en bleef roerloos liggen. Daar men erge gevolgen vreesde, werd doktershulp geroepen. Gelukkig bepaalde alles zicht tot lichte verwondingen en kon de vrouw na enige rust haar gewoon werk her nemen. Weet U? Dat, onze meisjesgroep reeds vol op de herhalingen hebben aangevat en ze weldra een puik drama en een pittige klucht voor het voetlicht zul len brengen? Dat. de werken voor 't herbou wen van hst ouderlingengesticht vol op aan gang zijn? «HET WEKELIJKS NIEUWS»— Zaterdag 23 Sept. 1950. Blz. f Cl NÉ ROYAL WATOU ZONDAG 24 SEPTEMBER 1950 «KONINGIN VAN BROADWAY» prachtige kleurfilm. (c-S048) paard Friek Garmyn Daniël, op paard DickyMorlion Robert, op paard Cora en Pauwelijn Valère, op paard Fortuna Mona Ruim 150 ruiters, uit alle delen der Provincie, kwamen er hun krach ten meten. De prachtige uitslagen, geboekt in de verschillende kampen, zijn ten zeerste bemoedigend voor onze jonge rijvereniging. Hier volgen de bijzondere onderscheidingen: In de individuele dressuur', ring V, klasse «licht», behaalde Comman dant R. Demsester de 6® prijs, op paard «Tarzan». In de indivi duele dressuur, ring VI. klasse licht werd Garmyn Daniel, op paard Dicky3» geklasseerd. In de springwedstrijd, 4' klasse, maakte RENINGE Pauwelijn Valère, op paard Fortu- na Mona 0 fouten. In de aan- gsspannen wedstrijd behaalden De- meester R. en Pauwelijn Valère, met paard Tarzan de 6° prijs. Na het onvergetelijke Ruitersfeest van verleden Zomsr, zullen deze eer volle uitslagen een aansnoring te meer zijn om verder door te werken. Ieder boerenzoon, die naam waa'dig. zal ervan dromen ruiter te worden, de oude spreuk indachtig: «Het pa radijs op ard, ligt op de rug van 't paard Geitentond Uitslagen van de prijskamp: a) Lammeren: 1. Debaek Georges: 2. Catteeuw Michel: 3. Ollevier Louis. b) Vier en zes tanden 1. Ollevier Camiel. c) Volschoten geiten: 1. Catteeuw Michel: 2. Meeuw Camiel; 3. Mer- veillie Henri; 4. Ollevier Louis. Het Bestuur dankt de He^en Jury leden, de steunleden en de trouwe leden om hun medewerking. Spijtig genoeg worden de inspanningen van het Bestuur niet door alle leden naar waarde grsohat. Op de prijskamp konden er heel wat meer leden aan wezig geweest zijn, Waar is der oudren fierheid nu gevaren? Bonte Avond. Op Zondag 24 September, te 19 u., in de Parochiezaal, komen de B.J.B - meisjes voor de zoveelste maal op de planken, en deze maal met een Bon te Avond. Liederen, volkszangen, rei dansen en kluchtnummers... een uit stekend recept om voor enkele uren de vele miseries van de hamster- periode te vergeten. Een Bonte Avond heeft altijd en overal bijval... maar een Bonte Avond, gegeven door de B.J.B.-meis jes van Oostvleteren... daar wil ieder een bij zijn... Vergeet het echter niet: te 19 uur stipt wordt er gestart, wie niet op tijd komt, loopt groot gevaar op s;raat te moeten blijven staan. De avond wordt gegeven ten voor dele van de Missies van Eerw. Pater G. Vandeniberghe. Inkom: 15 fr. v^, f VLAMERTINGE De Voltooide Hoofdhaar». Op Zaterdag, 16 dezer 11., onder grote belangstelling van het Reningse publiek, werd alhier de hoofdweg voltooid van de nieuwe cementbaan Reninge-Zuid- schote. De hr Vandecasteele van Bik- schote, aannemer der werken, verdient waarlijk een pluimpje zowl voor wat de degelijkheid van 'het g:bruikte ma teriaal, als voor wat de bekwame spoed betreft. De controle heeft inderdaad uitgewezen, dat de laag beton overal ruim dik genoeg is, en dat de mengeling perfect verwerkt werd. In de voorbije week reeds zagen we het verkeer alhier drukkr-r worden. Laat ons honen dat de fietsweg, alsook alle aanvullings- en opruimingswerken zullen voltooid zl^n. vöór het putje van de Winter. Hiermede zal een* van de vi~r T" rabele steenwegen de zaak nc' van de drie overblijvende schar die een ware aanklacht zijn teg~n c l: twintig?cuwse beschaving... Nog verbetering. Dank ook aan het taai volharden van ons Gemeentebestuur, dat jarenlang af te rekenen heeft gehad met remmende onverschilligheid en tegenwerking van hogerhand, kregen we nu een prachtige nieuwe speelplaats in porfierdallen in onze jongensschool, alsook e.n aller stevigste bergplaats voor het materiaal van "ons plaatselijk degelijk uitgerust brandweerkorps. Dit alles, samen met de reeds voltooide en aan gang zijnd* bouwwerken on onze gemeente, vormt een ware omwenteling in de geschie denis der evolutie van het stille rustige Rening?, dat straks meer dan ooit, me+ zijn b koorlilk landelijk kasteel en zijn kunstvolle kerk, een parel in de IJ^cr- streek zal mogen genoemd worden. POELKAPELLE Rernersnieuws. André Noyelle scheen Zaterdag 16 Sept., in een min goede dag. Hij werd in de spurt te Waasmunster gevloerd door Glorieux en Daelman met een gering verschil. Hij eindigde vierde. Aanrijding. Tijdens de wielerwedstrijd Maan dag II.. betwist cp de Statiewijk, werd Versaevel Jozef aangereden door een renner. Eerstgenoemde kloeg van inwendige pijnen, terwijl de ren ner oppervlakkige wonden opliep. Sohuttersniei'ws. De maatschappij Verenigde Wlp- schutters. Liggend Spelopent het winterseizoen met haar eerste schie- ttng op het liggend spel op Zondag 24 September, bij Georges Messiaen, «Drie Koningen»; inleg 26 fr.: begin stipt te 14 u. Eerst ingeschreven, schiet het eerst. Watou in pelcton 10. Verder iedere tweede Zondag der maand in het lokaal bij H. Loones. Grote Markt, en iedere Zaterdag in het lokaal, poijesschieting te 19 uur. Voetbalrubriek. Over bijna alle velden is de lede ren bal sinds een paar weken weerom aan bet rollen gegaan en de strijd om de kampioerrlitel losgebroken. F. C. Eendracht scheen de vorige seizoenen op het zwarte boek ge schreven te staan bij moeder Fortu- na. Dit deed ons afdalen én in de rangschikking én zelfs in de achting van sommige onstandvastige suppor ters. Be Èendrachtspelers en hun aanvoerder kenden geen ontmoedi ging. We verloren vers, hillende van onze beste krachten, maar hielden manmoedig de kop boven water; thans starten wij bij de beginnende clubs en steken hoopvol van wal met nieuwe krachten, bruisend jong bloed dat geen versagen leent en eendrach tig. sportief de kleuren van Een dracht tot het einde zal verdedigen. Eendracht verwacht alle spelers op de entrainementen, iedere Dins dag en Vrijdag te 17 uur. Duivenrubriek Uitslag Arras: 1. Decae Gabriel, Watou: 2. Ccrteel Albert; 3. Luyssen André: 4. Dambre Paul; 5. Vallaey Pascal; 6. Neudt Marcel; 7. Vallaey Pascal: 8. Dambre Paul; Overvloedige zware korrels, Stevig stro, Weerstand tegen het vriezen, Zuivere gronden. ((1-7990) ELVERDINGE Lucht- en lichtaccident. Op het einde van verleden we;k ZUIDSCHOTE Kermisui tslagen Prijsbolling door '2 tuin: Mannen: 1. De wulf Maurice: 2. Blootacker Maurice; 3. Decorte Maurice; 4. Desmadryl Marcel. Vrouwen; 1. en 2, Vr. Coene Gerard; 3. Vr. Smagghe Emiel. Loopkoers: Kleinen: 1. Dumeez Paul; 2. Depoorter Mariette; 3. Vanhoudt Ni cole; 4. Depoorter Frans. Meisjes; 1. Vandenbriele Christiane; 2. Jacqueline Couwet; 3. Vanhoudt Agnès; 4. Verstrae- te Jacqueline; 5. Depoorter Noëlla; 6. Dumeez Marcella. Jongens: 1. Keirse- bilck Jullen; 2. Vandenbussche Gilbert; 3. Vandenbussche Luc; 4. Seys Roger; 5. Becarren Guido; 6. Merveillle Norbert; 7. Vandenberghe Joris; 8. Vandenberghe Camiel. Ringsteking: 1. Vanhoudt Louis en Merveillle Honoré; 3. Depoorter Jerome, Lobelle Maurice, Serroen André en Strooibandt André. HondenkoersKleine: 1. Baes André; 2. Merveillle Norbert. Grote; 1. Decorte Maurice; 2. Catteeuw Gerard; 3. Arteel Constant; 4. Deghandt Achiel. Prijskaarting: In 't Vosje»: 1. Cloet Ell en Verroen André; 2. Decorte André en Van Eecke Gilbert: 3. Mevr. Bossaert Henri en Mevr. Merveillie Honoré; 4. Dewttte Edmond en Tanghe Leon; 5. Np_nrl1- Mijngheer Daniël en Smagghe Emiel; 6. CUUL 1 Balduck Jos en Pecceu Engel; 7. Leuri- Marce*; 10. Decalf Prudent dan Robert en Smagghe Daniël; 8. Ry- Algirnene raRgschxkkjruzDam- ckebusch Petrus en Verhurgh Jules, bre Paul, Haringe, 1271 p.* 2. Deman Maurice, 1069 p.; 3. Neudt Marcel 1024 p.: 4. Corteel Albert, 919 p.: 5. Vallaey Pascal, 796 p.; 6. Demol Joseph, 691 p.; 7. Gesauiere Gerard. 650 p.; 8. Decae Gabriel, 608 p.; 9. Maert:-n Joseph, 565 p.; 10. France Gaston. 562 p.; 11. Beddeleem Geor ges 436 p.; 12. Slosse Marcel, 426 p. Toekomende week: algemene eind rangschikking over het seizoen. CINÉ ROYAL PROVEN ZONDAG 24 SEPTEMBER 1950 ZWERVERSLIEFDE grote operafilm. (c-8040) ROESBRUGGE Gezwollen kop. slijmen en etter in ogen en keel, nie zen, gapen, lastig ademhalen, enz... zijn kentekens van ziekten bij uw hoenders. Voorkomt deze of geneest ze met POEIER 4200. Tegen snot: MAR VOL. Tegen pokken: ARSY- LOL. Eist het merk HANEKOP In alle A.potheken. (c-8016) VVESTVLETEREN Kermissnippers. De kinderen waren zeer talrijk opgekomen naar de kinderzegening. Een volle kerk met> grote en kleine kinderen, stille bengels, lulde kraai- ers en goede muzikanten. En de ballonwedstrijd beleefde een onverwachte bijval. Wat een ge jubel wanneer al die ballonnetjes, als geladen met kindervreugde, snel de lucht inschoten en hun wedloop begonnen, vliegensvlug het Oosten in. Ondertussen stonden onze 15 flinke renners zenuwachtig te trap pelen om hun wedstrijd te beginnen. Een spannende koers, onder grote belangstelling, gaf volgend resultaat: I. Felix Lams: 2. André Barbier; 3. Frans Jengember: 4. Willy Berquin: 5. Lucien Top; 6. Daniel Logie; 7. Joris Duthoy; 8. Pol Wydoodt; 9. André Decrock; 10. Michel Lamaire; II. Roger Debal; 12. Jeroom Yancay- zele; 13. Roger Dequeker; 14. Syl- veer Legrand; 15. Michel Masson. Dinsdag, aan de Melkerij, zorg de de B.J.B. voor de kermisvreugde. De vele toeschouwers waren uiterst tevreden en ledereen was het er over eens dat zo'n dag in onze kermis- week nooit meer zou mogen ontbre ken. Proficiat, durvende B.J.B.-ers! En wat volgt er nu? Uitslag van het B.J.B.-feest: Kampspelers: 1.Lucien Top (14p.); en Robert Verbrigghe (17 p.); 5. 8. Jef Van Beveren (15 p.); 3. Michel Frans Van Beveren (18 p.); 6. Felix Lams en Georges Verbrigghe (19 p.); 6. Lucien Meeuw (20 p.). Ruiterstornooi: 1. Pierre De Bergh (8 p.); 2. Marc De Bergh (12 p.); 3. NoSl Boucneau en Walter De Bergh '14 p.): 5. Daniël Vanexem (15 p.); 0. Maurice Houvenaghel (16 p.); 7. Albert Delboo (19 p.): 8. Pierre Sae- sen (25 p.). Zondag zijn allen verwacht aan de Eikhoek. OOSTVLETEREN Bij onze ruiters. Zondag 11. trok onze B.J.B.-rulters-' groep naar het Provinciaal Ruiters- femoot te Wevelgeni. BRIELEN Uitslag Prijskaarting. Uitslag der prijskaarting in het Manillen, bij Louis Dequidt, heiberg «A la belle Vue»: 1. Menu André - Bulokaen André. 2. Debaene Engel - Priem Odiel. 3. Ameel Gerard - Vanuxem Gaston. 4. Bossaert Gilbert - Barroo Daniël. 5. Lepla Pol - Maerten Cyriel. 6. Blanckaert Germ. - Overberghe J. Wielernieuws. Koers voor Beginnelingen van Dinsdag 1 September 1950: Tc 16 uur werden 15 renners de baan opgestuurd voor 8 ronden van 9 km. Dat er vanaf 't begin fel ge reden werd, bewees 't feit dat reeds in de eerste ronde 't kaf van t ko ren gescheiden werd. Een eerste greepje, waaronder In- devuyst, kwam met een 200 m. voor sprong voorbij, gevolgd door een greepje van 8 renners. Het was vooral Ghesquiere, in de tweede groep, die er duchtig op los- trapte om de achterstand goed te maken, doch niets baatte. Het koersuitzicht bleef ongewijzigd, alleen de daverende terugkeer uit de achterste gelederen van de locale ren ner Louwyck dient aangestipt. In de spurt toonde Broucke zioh de snelste. Uitslag: 1. Broucke M.; 2. Gouwy G.; 3. Vermeulen J.; 4. Indevuyst G.: 5. Ghesquière R.; 6. Allegaert M.; 7. Louwyck J.; 8. Desodit J.; 9. Verbeke R.; 10. Deneut L.; 11. Vercruysse M.; 12. Catteeuw R.; 13. Duron F.; 14. Commeyne R. Voetbal. Brielen Sport 2 S. K. Hooglede 2. Brielen wint de toss en S. K. mag aftrappen. Vanaf het eerste ogenblik was het te zien dat beide ploegen aan mekaar ge waagd waren. Het spel ging heen en weer, doch de vinnige wind was niet van aard om het spel aantrekkelijk te maken. Terwijl de Hoogleedse kooi meermaals kansrijk aan doorboeing ontsnapte, op kanjers van Boulet en Devloo, was het Hooglede dat de scoor opende, gevolgd door een tweede doelpunt, op flater van de achterhoede. In de tweede h£lft gaf Hooglede te kens van vermoeienis. Daarvan maak te Brielen dankbaar gebruik om de achterstand te milderen langs Vandam- ma en Vanbecelaere. Verder aandrin gen van Brielen's voorhoede baatte niet, de 2-2 stand bleef behouden, al was een 3-2 scoor de Juiste weergave van het spel. A. Overbergh deed een welgeslaagd heroptreden, na een 14-tal dagen ge dwongen rustperiode. Zondag 24 September speelt Brielen Sport nogmaals aan huls tegen de flinke plo£g van Staden. Na harde strijd zien wij de mannen van Kspltein André Devloo nipt winnen. Supporters, wees dus allen op post op het terrein «Sint Corndlus Inhuldiging nieuw voetbalterrein. Het bestuur van Brielen Sport kon zich Zondag ji. verheugen in een talrijke opkomst, ter gelegenheid van de plechtige inhuldiging van hun nieuw terrein. Te 14.43 uur, onder het gejuioh der toeschouwers, kwam de pioeg S. K. Hooglede, gevolgd door de localen het veld opgelopen, waar zij zich in kringformatie opstelden. Z.EH. Pas toor Delanote gtng vervolgens over tot de Inwijding. Na de gebruikelijke gebeden werd het terrein gezegend. 'to is: keek men op een morgen, aan het kruispunt der grote baan met de Boezingestraat, niet weinig verbaasd, toen men bemerkte, dat de grote lamp der openbare verlichting deer lijk verminkt was. Bij nader toezicht kwam men echter tot de bevinding dat het een waterhoen was, die het lucht- en lichtaccident had veroor zaakt. De vogel moest zijn vergis sing duur betalen, want hij schoot er het leven bij in. Groot Zangcrochet. Op Zondagen 15 en 22 October (sehiftingsreeksen) en cp Zondag 29 October (finaal) gaat, telkens te 17 urn- stipt, in de zaal van het kasteel, een grote croohetwedsirijd door en dit ten voordele der parochiale Mis- siewerekn. Aan deze wedstrijd zul len 3.000 fr. prijzen verbonden zijn. alsmede 3 prachtige bekers, waarvan één zal geschonken worden aan de plaatselijke zang(ster) die zich het best weet te klasseren. Inschrijven bij Verslype Gaston, Boezingstr. 17, Elverdimge, mee op gave van 2 liederen titels en bijvoe gen van 20 fr. inschrijvingsreoht (terug bij deelname). Toekomende week meer bijzonder heden. Pensioen. Op Zondag 1 Oktober zal er ten gemeentehuize, van 9 tot 11 uur, zit dag gehouden worden, teneinde de pensioenbijdragen betreffende de ver lopen maand September, te innen. Pensioenstorters, in uw eigen be lang, vergeet het niet! Bij de N.S.B. De Oudstrijdevs 1914-18 en 1940-45 worden vriendelijk uitgenodigd op Zondag 24 September 1950, te 16 u., (en niet te 17 u„ zoals verkeerdelijk op de uitnodigingskaarten vermeld werd) tegenwoordig te zijn bij Om?r Becquaert, in De Wandelingen dit op de algemene vergadering. Op de dagorde: 1) Verkiezing van het bestuur; 2) Innen van lidgeld 1951; 3) Bespreking der 11 Novem- berviering en maaltijd. Voctbalhoekje. S C. Zonnebake 0 Elverdinge 14. Deze wedstrijd werd een herhaling van de vorige, nl.: een doeltjes-ker mis! De localen weerden zich noch tans dapper, maar waren onvolledig! Aan de rust wezen de bordjes reeds 0-6. alhoewel reeds verschillende doelkansen werden verknoeid. Na de rust werden de cijfers nog opgedreven tot 0-14, dank zij een goed-werkende halflijn, die de voor- lijn werk genoeg voorschotelde, en er maar duchtig op los kogelde. Zondag 24 September a.s., op eigen terrein, vierde kampioenenwedstrijd tegen S. K. Geluwe, te 15 uur. S. K. Elverdinge bekleedt thans de eerste plaats in de algemene rang schikking. Uitslag Ballonwedstrijd. der Fancy-Fair. Hier volgen dan de namen der 20 gelukkige winnaars en de plaats waar de ballon gevonden werd 1. Depover Egritta - Maribo (Oost- Zee), 710 km. 2. Acke Mare - Kaltemoor (Duitsland), 560 km. 3. Camerlynck Guido - Leugerick (D.), 496 km 4. Vanhove Rita - Wittingen (D 490 km 5. Bul- ckaert Remi - Neuenkirchen (D.>, 485 km. 6. Gillioen Jchan - Rinr genburg (D.), 467 km. 7. Paluck Brigitte - Beertsel, 440 km. 8. Mulle Ingrid - Ginüt (H.), 247 km. 9. Amevs Frans - Markelo (H.), 236 km. 10. Raeckel'ooom Sonia - Grensveld (H.), 221 km. 11. Cro- auette Yvette - Kersbeel. 220 km. 12. Caemerlvnck Denise - Duffel. 185 km 13. Bonte Rudolf - Duf fel, 185 km. 14. Cain Jacques - Humbeek. 150 km. 15. Desodt Frans - Wachtebeke, 110 km. 16 Allaevs Roger - Westdorp, 92 km. 17. Belpaire Remi 18. Claeys Her man. 19. Cool Robert. 20 Van Exem Magda. De Ontknoping. Bestaat er vergiffenis voor een vrouw, die meer dan 20 jaar, met alle middelen, het leven van haar brave echtgenoot vergald heeft? Wilt ge daarvan 't fijne weten, ga zien naar het vrolijke gemengde blijspel, Afslag op de Vrouwenop Zon dag 24 September, te 18.30 uur, en Maandag 25 September, te 19 uur, in de zaal Riviera opgevoerd door en ten voordele van de plaatselij ke muziekvereniging «De Vlaamse Vrienden». Bespreek uw plaatsen bij Albert Hof-Rommens, Dorp. Aangehouden. G. A„ die tot 10 jaar gewone hech tenis werd veroordeeld, werd verle den week te leper aangehouden. Hij hield zich sedert geruime tijd schuil in het Noorden van Frankrijk. Bij Sportkring. Algemene Vergadering. Tij dens de algemene vergadering van Zondag 11. werd gestemd voor ons lokaal. Na de stemming werd beslo ten het lokaal te behouden bij G. Barroo, Dorp 2. Feestelijkheden. Volgende mata v.erden door Sportkring reeds vastgesteld voor het geven van fees telijkheden: 29 Oktober; Kabaretge- zelschap Lach er omuit leper, zaal «Clalron»; 5 Nov.: Privaat Bal, bij H Rabaut; 26 Nov.: Op treden van het plaatselijk Atoom cabaret H. Familiezaal; 7 Ja nuari 1951: Crochet, zaal «Clairon»; 4 Febr.: «Stercabaret», uit Meche- len, zaal Riviera bij Joz. Devos. S.K.V.I—S.V.Moorsele 10-1. Zondag 11. wist rood-wit zijn suppor ters op een eerste, doch afgetekende overwinning te vergasten. Met de wind in de rug kenden de onzen een vlugge start en reeds aan de rust was de stand 61. Na de rust von den de onzen r.og viermaal de weg der netten. Gans de ploeg verkeerde in een super-dag en vooral J. Van- dromme deed zich als goalgetter ken nen. vermits hij niet minder dan 4 doelpunten voor zijn actief nam. De andere doelpunten werden gescoord door Parrein G. (2), Cauliez G. (2)v Cauliez R. (1), en Decadt Fr. (11. In de verdediging deed de jonge V. Decommer zich als een belofte gel den. Onze Scholieren wonnen aan huis van W. S. leper met 61. Zondag a.s. doet ons eerste elftal de verplaatsing naar S. V. Kortrijk Supporters, maak talrijk de reis me de en met dezelfde strijdlust als Zon dag 11. wordt het een tweede over winning. Kermisprogramma. ZATERDAG 30 SEPT. Huldi ging van de beide kampioenen der regelmatigheidscriteria: M. Minne en A. Cieenewerck. (Zie meer detail dezer viering onder onze Sportru- briek.) ZONDAG 1 OCT. Te 11 uur: Muziekconcert. Duivenvlucht uit Arras, bij 't Jeopen Vos, aangebo den aan alle liefhebbers in regel, wo nende in de omtrek Bond. Te 2.30 uur: Grote Schieting aan de staande pers, bij C. Hahn. Te 3 uur: Voetbalwedstrijd: S. K. Vla- mertingeS. K. Geluwe. Te 4 u.: Kermisbal in de zaal Riviera MAANDAG 2 OCT. Prijsvlucht uit Le Touquet, bij A. Debrabandere. Te 14 uur; 9e Grote Kermisprijs voor Liefhebbers B.W.B. Te 18 u.: Bal in de zaal Riviera DINSDAG 3 OCT. Om 14 uur: Prijsschieting, bij C. Hahn. Des avonds, in de H. Familiezaal, optre den van De Vrolijke Vieruit Geluwe. ZONDAG 8 OCT. Te 14 uur: Kcers voor Nieuwelingen B.W.B.in de Brandhoek. Duivenkroniek. Uitslag van prijsvlucht uit BRE- TEUIL (derby-vlucht) van Zondag 17 September 1850 - 78 prijsduiven: 1. Phlypo Maur., Elverdinge; 2. De brabandere A., Vlamertinge; 3. De- placie J., Vlam.; 4 en 5. Pottilius T, Vlamertinge. Zelfde dag uit BRETEUIL (oude) met 129 prijsduiven: 1. Lon- cke Henri, Vlam.; 2. Gadeyne J., El verdinge; 3. Pottilius, Vlam.; 4. Gadeyne J., Elverdinge; 5. Van En- gelandt E., Elverdinge. Zondag 24 September 1950: Prijs vlucht uit BRETEUIL en leervlucht uit ARRAS. I. - Boven Parijs 1. Legrou Jacques, Woesten; 2. La- zeure Urbain; 2. Vandevoorde Adr 4. Lefever Aurel; 5. Petyt Maurice. II. - Beneden Parijs 1. lefever Au"el; 2. Iecrnte Ge rard; 3. Lazeure Urbain: 4. Decaeste- cker Cyriel; 5. Sehorreel Eric; 6. Stroobandt Julien; 7. Verstraete L. III. - Jongen 1. Maerten Jules; 2. Sehorreel E 3. Poissonnier Georges; 4. Laconte Gerard; 5. Lazeure Urbain: 6. Bour- gois Alois: 7. Vanhee Gaston; 8. Mis- pelon Joël. Algemeen Kampioen: Lazeure Urbain, Woesten. Aan alle kampioenen van harte proficiat en de beste wensen voor volgend seizoen. LANGEMARK TUT WFRVIK fiets aan de kerK sezet en naar de UII eerste mis geweest, verleden Zondag. Na de mis kwam hij tot de onaange name bestatiging dat zijn fiets ver dwenen was. Zangcrochet. Op Zondag 1 October, zijnde Koe- kezondag der Kermis, groot Zang crochet in het Lckaal der Klerken straat; 1.200 fr. prijzen. Ingericht door het A.C.W. Zoals ieder jaar. gaat deze «rochet een reuzensucces tegemoet. Zangers geleven hun inschrijving op te zen den naar Bureel A.C.W., Klerkenstr Langemark. Kermisprogramma. Zondag 24 September 1950. Te 11 uur: Concert op de Markt door de Muziekmaatschappij Sinte Ce cilia Te 14 uur: Grote Velokoers voor Liefhebbers B.W.B.; 5.000 fr. prijzen Maandag 25 September. Te 8 30 uur: Plechtig Jaargetijde voor de overleden Parochianen. Te 14 uur: Velokoers voor Nieu welingen B.W.B.; 2 500 fr. prijzen: beker geschonken door de Brouwerij Van Eeoke, l angemark. Dinsdag 26 Septrmber, Vee- prijskamp; 3.000 fr. p-ijzen en ere metalen. Te 14.20 uur: Paardenprijskamp voor alle categorieën. Te 20 uur: Volksbal. Woensdag 27 September: Te 9 30 uur: Plechtig Jaargetijde voor de gesneuvelde Soldaten uit beide oorlogen en Politieke Gevangenen. Te 14 uu": Grote Velcko'rs vcor Onafhankeliiken B.W.B.; 8.000 fr. prijzen. - Prachtige beker geschon ken door de Brouwerij Van Eecke, Lan gemark. Koekezondag 1 October. Te 13.30 nor: Velokoers voor Nieuwelin gen B.W.B 2.500 fr. prijzen. Te 14 30 uur: Paardenkoersen op het p'ein van Is. Lemahieu, Dorp- plaats: 10.000 fr. prijzen. Te 16 uur: Grote Ballen-Rallye. Wielernieuws. Maurits Minne reed 8® te Plam- me en werd 2" te Eernegem. Te Mal- degem ward bij nogmaals 2®, trikens geklopt door Willem Labaere. Woens dag e.k. wordt Maurits winnaar cp eigen gemeente!... Maurits Quartisr reed Dinsdag laatst te Gulegem en werd er 20° op 53 renners. Zondag a.s. zal hij sterk weerstand bieden aan de ren ners die in zijn eigen prijs zullen meekampen Gouden Bruiloft. De echtgenoten August Moeyaert- Romanie Moeyaert vierden Maan dag 4 S-ptember hun Gouden Brui loft. Hun tien kinderen waren allen aanwezig op het feest. De Jubila rissen hebben reeds 30 kleinkinderen. Proficiat! HOUTEM (leper) Kortewilde-Kermis 1950. Zaterdag 23 September velokoers voor Houtem-, Kortewiide- en Hollebekenaren, 400 fr. prijzen. Zondag 24 September, duivenvlucht uit Arras. Wedstrijd voor afgerichte hon den. Te 15 uur velokoers, 1.500 fr. prijzen en premiën (voor beginnelingen beneden de 20 jaar) niet B.W.B.; 50 km. Maandag en Donderdag allerhande volksspelen, muziek, bals en plezier. Kamion tegen een muur. Langs de gro.e staatsbaan Ieper- Menen kwam Vrijdag 15 Sept. jl. esn amion aangebod, gestuurd door M. Vermeersch, wonende Menensteen weg te Ieptr Aan de zware kamion, welke met bakstenen was geladen, ontstond asbreuk en het vcertuig ging naar links afwijken. De kamion ging tussen e:n telefoonpaal en de voorgevel van een woonhuis door en botste met geweld op een afsluitings- muur Ei' ontstond schade aan de ka mion en aan de muur. Ge:n per soonlijke ongevallen zijn te melden. DRANGUTER Zwarte Molenbedevaart. Zondagnamiddag, 17 Sept. jl., ging te Dranouter de traditionele bede vaart door na:.r hrt Kruis van de Zwarte Molen. Het weder dreigde bij de aanzei en enkele bedevaartgangers hebben zich waarschijnlijk door dié dreigin gen laten afschrikken. Zoals gewoonlijk, had een grote menigte uit Dranouter, Loker, Nieuw- kerke en Belle zich naar de B:de- vaartplaats begeven. Na de plechtigheid en het sermoen in de Vlaamse en Franse taal, werd de menigte gezegend. Daarmee was weer de gewoonte trouw onderhou den. De dreigende regenwolk kon niet langer meer wachten en joeg de vrome mensen in spoedtempo huis waarts. WIJTSCHATE Burgerstand. Huwelijken. Adam Eudoxe en Schreel Georgette. Synquintin Antoon en Deblauwer Jeanne. Biddag. Op Vrijdag 28 Sept., Feestdag van de aartsengel Michaël, biddag. Te 7 u. gezongen mis met uitstelling van het H. Sacrament, kort sermoen en algemene communie. Om 10 u. Plechtige Hoogmis in sa menzang. Om 3 u. Vespers met ser moen door een Eerw. Pater Capucien. Na het plechtig lof: Te Deum. KEMMEL Burgerstand. Overlijden. Grijson Margareta, 66 j., d. v. Leonardus en Hennebel Amelia. Huwelijk. Leclercq Désiré, met Bossaert Julia. Huwelijksbelofte. Mollin Jules, seizoenarbeider i. Langemark, en Leire Julia, z. b., v. Kemmel. DemS™op De naam van het nieuw terrein «hu*. Dr. Veeai^ Cornelius dit om reden da paard paard Tarzan Fannjr Faryn Michel, op) Zia vervolg hiernevens HOOGSTADE Kort overzicht der kermis. Per uitzondering was de weerma- ker ons dit jaar niet al te gunstig gezind. Toch is alles nog goed ver lopen en werd veel gezonde leute en plezier gemaakt. De ballonnetjeswedstrijd kende veel bijval, zowel bij klein als... bij groot. 77 ballons gingen de hoogte in. La ten wij afwachten wat ons de uit slag brengt. Een reuzebijval had ook de koers voor parochianen. Uitslag: 1. Ryon André; 2. Van- dewalle Georges. Niettegenstaande een ferme hagel bui, toonden de moedige kleppers geen tekens van vermoeidheid, bij zoverre dat zij nog een ronde erbij lapten na de officiële aankomst! De Dinsdag legde de Vereniging der Oudstrijders bloemen neer aan het Gedenkteken der Gesneuvelden, waarna enkele Oudstrijders door de Heer Burgemeester :het 'Ereteken van Ridder in de Kroonorde en de Leo pold II Orde op de borst werden ge speld. 's Namiddags kende de ringsteking een overweldigend succes. Bij de 40 inschrijvingen En hiermede is onze kermis '50 weer achter de rug. deze heilige te Brielen op bizondere wijze wordt vereerd. Het bestuur van Brielen Sport dankt langs deze weg al degenen die mede-geholpen hebben tot het wel slagen van dit feest. G. B, voor gelijk welk doel. DELANNOY G., Dorp Nr 7, Voormezele. (c-7985) WOESTEN Uitslag prijskaarting van Zondag 11. bij Meeuws en Bevernaege: 1. Verfaillie M. en Merveille G. 2. Coipaert A. en Delva Art. 3.Delfortrie O. en Decorte Jul. 4. Vanallemeersch S. en Haelewyn J. 5. Blanckaert S. en Fossaert Gery. 6. Vanbelle André en Leroye André 7. Bevernaege J. en Demarais G. S.Mouton G. en Lemahieu Achiel. Duiven. Zondag a. s. 24 Sept.. grote prijs vlucht uit Arras. Inkorving als ge woonte. Kampioenschap der Zuid- Oosterrichting 1950. Leervluchten op Dinsdag 26 Sept. 1850 uit Geluveld. Donderdag 28 Sept., uit Wevelgem. Telkens in korving tot 10 u. le Vlucht op 1 Oct., uit Ronse. 2" Vlucht op 8 Oct., uit Enghien. 3" Vlucht op 15 Oct., uit Luttre. 4' Vlucht ep 22 Oct., uit Luttre. 5° Vlucht op 29 Oct., uit Enghien. 6* Vlucht op 5 Nov., uit Ronse. Telkens inkorving de Zaterdag tot 7 uur. Uitslagen der Kampioenschappen; VOORMEZELE Nieuwe Mariakapel. Op Zondag 1 Oktober wordt een nieuwe Mariakapel ingewijd door Z. E. H. Verhaeghe. deken van leper. De kapel werd gebouwd met de mil de giften van de parochianen, uit dankbaarheid voor de bescherming onder de oorlog 1940-44. Te 14 u„ p'echtig lof en daarna zal het nieuwe beeld van O. L. Vrouw van Fatima op een praalwagen naar de kapel gevoerd worden. Na de wij ding van de kapel zal Z. E. H. Deken er een aanspraak houden. Alle paro chianen en vereerders van O. L. Vr. van Fatima zijn uitgenodigd om er Maria hulde te brengen en hun dank te betonen. BESELARE Bamis-kermis. Naar we hebben kunnen bemerken, werd dit jaar opnieuw gezorgd voor een gevuld programma. Benevens de traditionele voetbalwedstrijd, schie tingen en duivenvluchten, noteren we nog: op Zondagnamiddag een ve lokoers voor onderbeginnelingen. De Maandagavond een prachtig vuur werk in de Wervikstraat. De Dins dagavond, in het patronaat, een prachtige cabaret, aangeboden door het Davidsfonds en verzorgd door de Mika's uit Harelbeke. Verder zullen een aantal foorinrichtingen zorgen voor de nodige kennisatmosfeer. Voetbal. Verleden Zondag werd onze ploeg zwaar geslagen. De nederlaag wordt druk besproken, maar toch geven on ze jongens zich nog niet verloren. Er ligt zeker nog werk genoeg voor de hand om alles te kunnen goed ma ken. Het staat echter ook vast dat men zich niet mag overschatten en dat de training en de ernstige oefe ningen er nodig blijven, wil de ploeg zich handhaven. GELUWE Davidsfonds. Op Zaltrdag 23 September en op Zondag en Maandag zetten wij onze reeks prachtige "Winter-avonden in met de meermaals bekroonde film: Monsieur Vincentmet Pierre Fresnay in de hoofdrol. Iedereen zal er aan houden dit heerlijk stuk, het welk de Franse filmkunst zoveel eer aandoet, te gaan bezien. De toegangsprijs voor de leden is 5 fr. (Al de leden van het gezin ge nieten van deze gunstprijs.) Op Zaterdagnamiddag 23 Sept., te 15 uur, is er speciale vertoning voor de schoolkinderen, tegen 5 fr. Méér dan 2 kinderen van hetzelfde gezin betalen samen slechts 10 fr. Wordt lid van hst Davidsfonds! Meisje door wielrijder gekwetst- Vrijdag 15 Sept. gebeurde te Ge luwe een botsing tussen wielrijders. Juffr. Brulez Dina, 19 jaar oud, wo nende Wijk A, Nr. 101, werd er met geweld aangereden en van haar fiets geworpen door een ander wielrijder, Seynaeve Willy, wonende te Wevel gem. Het meisje diende te worden over gebracht naar de kliniek der Zwarte Zustrrs te Menen, alwaar kwetsuren aan hoofd en armen werden vast gesteld. MERKEM Veeprijskamp. Op Kermis-Woensdag, 4 Oktober, te 10 uur, bijgevoegde Stierenkeuring en terzelfdertijd Prijskamp voor in geschreven en niet-ingeschreven vee van de gemeente Merkem, ingericht door het plaatselijk Stierensyndikaat met steun der Provinciale Landbouw- kamer, der Boerengilde en der Ge meente Merkem. Er zijn 3.000 frank nrijzen en eremetalen voorzien voor de volgende reeksen: le Prijskamp. - Stierkalveren: ge boren van 1-7-49 tot 30-6-50. 2e Prijskamp - Vaarzenkalveren: zelfde ouderdom. 3e Prijskamp. - Vaarzen zonder tanden. 4e Prijskamp, - Vaarzen met twee tanden. 5e Prijskamp. - Vaarzen met vier en zes tanden. 6e Prijskamp. - Voor melkkoeien. 7e Prijskamp.. - Voor loten van vier dieren. Weet ge... Dat J. D.D. proces-verbaal op liep om met te veel mannen in één auto plaats te nemen? Dat het gevaarlijk is na val avond te Merkem over de voetpaden te lopen omdat er overal barricaden opgeworpen liggen van uitgeschopte trottoirstenen? Dat het daarom niet lang meer zal duren (tot grote vreugde van al de avondwandelaars) eer de straten 's avonds weer volledig zullen ver licht worden? Dat we heel zeker tegen Kerst dag de wijding zullen mogen vieren van onze nieuwe klokken? Dat die klokken merkelijk gro ter zullen zijn dan de oude klokken? GezwoMen kop, slijmen en etter in ogen en keel, nie zen, gapen, lr stig ademhalc enz... zijn kentekens van ziekten bij uw hoenders. Voorkomt deze of geneert ze met POEIER 42C0. Tegen snot: MARVOL. Tegen pekken: ARSY- LOL. Eist het merk FIANEKOP in alle Apotheken. (b-8017) BURGERSTAND Geboorten. Timmermans Rik, z. v. Laurent en Quinten Jearuie. Stragier Marceüne, d. v. Marceau en Vandenberghe Gabrielle. Coudyzer Anne-Marie, d. v. Maurits en Ferret Agnes. Verstraete Ginette, d. v. Remi en Derumeaux Simonne. Valcke Guy, z. v. Robert en Romaen Paula. Matheeuwese Paulette. d. v. Antoine en Clukers Maria. De- rumaux Rosita, d. v. Cyrille en Mo- daert Louise. Huwelijken. Pacco Roger, plak ker, en Vermeulen Henriette. fabriek werkster, b. v. Wervik. Beaumon Cvriel. metser, v. Geluwe, en Caste- lein Noëlla, fabriekwerkster, v. Wer vik. Schotte Pierre, bakker, en Devrekere Irène, huisvrouw, b. v. Wervik. Huwelijksbeloften. Deneut Va lère, wever, en Fcurmantrau Agnes, fabriekwerkster, v. Wervik. Rigole Jules, aardewe -ker en Uviiie Mare Ua. fabriekwerkster, b. v. Wervik. De- muysere Richard, magazijnier, en Bossuyt Julienne, fabriekwerkster, b. v. Wervik. Mahieu Frans, land bouwer, en D'hallewin Anna, land bouwster, v. Wervik. Desreumaux Gérard, muzikant, v. Wervik, en Vermaut Clara, fabriekwerkster, v. Menen. Devos Raymond, vlaswer ker, v. Wervik, en Ravau Denise, fa briekwerkster, v. Komen. WIJKFEEST Ter gelegenheid der officiële ope ning der Ommegangstraat, werden door de inwoners dezer straat vol gende feestelijkheden ingericht: Zaterdag 23 September: te 18.30 u., aankomst der gemeente-overheden en officiële opening der Ommegang straat. Te 19 u., muziekconcert door de Stadsharmonie. Te 20 u., Volksbal. Zondag 24 September: te 14 u., grote rijwielkoers voor onderbeginne lingen, beneden de 18 jaar. 50 Km. goede baan, met 1.500 fr. prijzen en prachtige premiën. Te 16 u., zak- ioping en ringsteking per rijwiel. Daarna stoet met verklede koppels. Te 22 u., verrassing. UITSLAG VAN DE K.W.B.-VOLKSCROCHET Klassiek: 1. Verslype Gaston, El verdinge; 2. Van Iseghem Simon, Wervik; 3. Clycq Henri, Wervik; 4. Charles, Wevelgem; 6. Claeys Si- Mevr. Gezelle. Menen; 5. Plettinckx monne, Wervik; 7. Lefebvre Gilberte en Allaert Rolande, Wervik; 8. Cla- beau Alfons, Poperinge; 9. Decroix Leon, Wervik: 10. Vandersyppe Ge zusters, Wervik; 11. Depuydt Oscar, Wervik. Kabaret: 1. Deleye Rosette, Menen; 2. Casier Maurice, Menen; 3. Vander syppe Paulette, Wervik; 4. Gevaert Leontine, Menen; 5. Lecompte Mar cel, Wervik: 6. Braem Roger, Wer vik; 7. Coutteure Roger, Wervik; 8. Lycke Irma, Wervik; 9. Hoflack Ro ger, Wervik; 10. Hoedt Lucien, Wer vik; 11. Bogaert Daniël, Menen; 12. Deflo Albert, Wevelgem. BELANGRIJK BERICHT AAN DE BEVOLKING EN AAN ONZE LEZERS IN HET BIJZONDER Hiermede wordt het publiek er van in kennis gebracht dat een verschrik kelijke en besmettelijke epedimie los gebroken is over heel h:t Vlaamse land. Deze vreselijke ziekte brengt een for midabele neusgrcei teweeg. T:n einde uitbreiding te voorkomen werd door de regering een zoveelste bij zondere commissie samengeroepen. Deze commissie, samengesteld uit de meest vooraanstaande professoren en artsen heeft e n doeltreffend serum ontdekt. Het serum kan niet in de handel ver kregen worden. Het zal alleen aan het publiek toegediend wordt n door de spe cialisten van het Nationaal Theater en wel op Saterdag 11 November cm 17,30 u. (feest van de Wapenstilstand) in de feestzaal van'«Het Volksbelang». Duivenstr. Er dient nota genomen dat dit serum samengesteld werd uit een schokprocédé dat 3 uren aanhoudt. De directie van het Nationaal Theater is echter niet verantwoordelijk voor die genen die door levensomstandigheden geen lachschokken kunnen verdragen. Een dienst van hst Rood Kruis zal in de zaal opgesteld worden, teneinde de eerste zorgen toe te dienen aan die genen die niettegnstaande het voort durend schokken, toch een snotneus of tomatenneus zouden ODlooen. Kaarten voor deze buitengewone voor stelling van «De Grote Neuzen» zijn vanaf heden t- b komen bij Remi Delva, bureel van de Coöperatieve Duiven- straat 80. Alle plaatsen zijn genummerd en voorbehouden. Pri1z:n der plaatsen: 10, 15, 20. 25 en 3D fr. Tijdig zijn plaatsen laten voorbehouden zal het beste middel zijn om een goede plaats te bekomsn. FIETSDIEFSTAL De bode van de Christelijke Zie- kenbond, Leon Godeyne, had zijn ZITDAGEN VAN VOLKS VERTEGENWOORDIGER FERNAND LEFERE - IEPER VRIJDAG 29 SEPTEMBER POPERINGE. Te 10 u., In Katholieke Kring. IEPER. Te 14.30 u., in Patria, Voor dringende gevallen is het Secre tariaat, Cartonstraat, 14 leper, open de Zaterdagvoormiddag ofwel gelijk wan neer op afspraak, telefoon nr 756. MAANDAG 1 OCTOBER PASSENDALE. Van 14.30 tot 16.30 u., in Koornbloem LANGEMARK. Van 17 tot 19 u., in Boerenhol ■Criterium Heppeiond VOOR NIEUWELINGEN B.W.B. met de medewerking van Het Weke lijks Nieuws De Werkende Bie Belga en Barco E. Wervik E. Wervik S. V. OudenaarJe 1Z Weeral' moest Eendracht aan huis met een oneven doeltje het onderspit del ven. Als we het ganse verloop van de ontmoeting in ogenschouw nemen, moe ten we de uitslag als juist betitelen. Nochtans heeft Wervik zich weer eer vol verdedigd ne lie* niets voorzien in de eerste helft dat het wederom een nederlaag zou worden. Integendeel, de prachtcomblnaties tussen Coudron, P1I- laert en Dewulf volgden elkander snel op en brachten de Oudenaardse verde diging meer dan eens ln verlegenheid. Het baarde dan ook geen verwondering dat Coudron, na vernuftig samenspel met Pillaert aan de 7e min. een prach tig doel aantekende. Dat die voorsprong niet onmiddellijk daarna werd opge dreven, was alleen aan gemis van mee val vanwege Pillaert, te wijten. Daar Oudenaarde meer deed dan zich eer vol verdedigen en zelfs tot tweemaal toe Carton bijna ten val bracht, beleefden we een zeer spannende match. Toch zou het eerder op fortuinlijke wijze zijn dat de bezoekers aan een tegenpunt kwa men aan de 38° min. Aan wie de schuld aangewreven, is niet uitgemaakt. Zeker is het toch dat Penet en Carton in 't nauw gedreven, elkaar niet best be grepen, misverstand dat door binnen- links Neys behendig werd uitgebaat en de bal boven het hoofd van Carton bin nenwipte. Deze tegenslag beïnvloedde al lerminst het moreel der rood-gelen die alle verdere onheil wisten te bezweren tot aan de rust. Alhoewel licht bevoordeeld door de wind, waren de lokalen in de tweede helft niet meer te herkennen en ver der zonder meer onder de voet gelo pen. De keren dat Eendracht nog over de middenhelft geraakte, kunnen op een hand worden geteld. Het verergerde nog toen Gilbert Denorme onklaar geraakte en de backplaats, die hij met zoveel brio verdedigde moest verlaten. De gena- deklop voor Wervik kwam 10 min. voor het afblazen, toen bultenlinks Lessine van ver met een prachtige schuiver binnenzond. Een paar schuchtere reac ties van Wervik bleven zonder gevolg. Om de overdonderende meerderheid ln de tweede helft verdiend Oudenaarde de zege, waarvan Lessine, oud-interna tionaal Vandekerckhove en spil De- clercq de hoofdbewerkers waren. Bij Eendracht ontbreekt er uithou dingsvermogen. Zolang adem in voor raad is, wordt er flink gevoetbald. Een maal de bodem van 't bakje bereikt, wordt het een armtierig buskestamp. Daaraan komt beslist betering met het opstellen der aangekochte spelers. La ten we ons dus nog een paar weken onthouden van enkele beschouwingen en vooruitzichten te geven. Zondag a. s. 24 Sept., staat een kwade brok op 't programma. Een bezoek aan Racing Gent met zijn zes Anderlecht- naren Is nu precies geen senlcuur. Ook verwachten we dan ook niet meer dan een eervol ver: eer van onze mannen, al voegen we er ean toe dat voetbal het onzekerste aller sporten is. KRUISEKE (Wervik) Algemeen gedeelde rouw. Toen Zondag de mare was bekend dat de moeder van Z. E. H. Pastoor Grymonprez was overleden, was het een echte begankenis naar het sterf huis om het lijk van deze op de pa rochie sympathieke vrouw nog eens te groeien. Haar begrafenis, op Donderdag jl., kende een op de parochie tot neg toe nooit gs'oeurde toeloop. Reeds lang vóór 10 uur was de kerk vol ledig bezet, en honderden moesten buiten de kerk blijven. De rouv- gezangen werden door he: zangkoor van Kruiseke meesterlijk uitgevoerd, en aan de offergang, waaraan veel priesters deelnamen, scheen haast geen einde te komen. Toen 's namiddags het lij'k voor de begrafenis naar Rceselare werd ge voerd, stond de hele parochie deel nemend buiten, om bij 't voorbij gaan, nog een laatste kruiske te maken. Aan Z. E. H. Pastoor en zijn acht bare familie onze kristelijke deel neming. Werk van de Akke-, Op Zondag 24 September 1950 komt Mevr. de Consulente, te 15 u. r, in 'i lokaal, 'n voordracht geven voo: de leden. Zij handelt ever: «inmaak van groenten en fruit Op deze vergadering worden dus speciaal de vrouwen verwacht, r dit onderwerp hun 't meest belangt. In veel afdelingen is Mevr. de Con sulente reeds opgetreden met't groot ste succes. Ieder vrouwelijk lid wsze dus op pos;, 't wordt iets moois Begin van brand. Terwijl de familie M. Vanimarcke Zondagnamiddag naar de metten was van hun schoonbroeder, is brand uitgebroken in hun tabakast. Nog tij dig opgemerkt, kon door haastig bij geroepen hulp groter cnheil verme den worden, drar de ast aanpalend aan de womrgsn lag. VEERTIENDE PROEF TE POPERINGE, DUINKERKESTR. DE UITSLAG: 1. Pype Gerard (leper)2. Ver meulen; 3. Indervuyst; 4. Techel; 5. Denut; 6. Declerck; 7. G. Ghisquiére; 8. Van Gheluwe; 9. Vernack; 10. Vercruysse; 11. Louwyck; 12. Mares. Dc mannen van de Duinkerkestr. hebben het waarlijk niet getroffen. De weermaker was slecht gezind. Een echte stormwind hield heel wat renners en kijkers thuis. Toch heb ben 15 kleppers de hevige wind ge trotseerd en voor schoon spectakel gezorgd. De grote uitblinker werd de jonge Gerard Pype, uit leper, die eerst meerdere ronden alleen voorop lag. daarna ingelopen werd, om op het laatst opnieuw het hazenpad te kie zen. We hadden tot nog toe nog maar weinig gelegenheid deze jonge kracht in actie te zien, doch in Se Duinkerkesiraat heeft hij bewezen heel wat uit de voeten te kunnen. Een jongen die dient gevolgd te wor den. Eindigen we met een woord van lof voor de andere aangekomenen, want het werd waarlijk geen gemak kelijk karweitje. Toekomende week in dit blad de volledige eindstand van dit Krite -rium, VERKEERSONGEVALLEN Op de Marktplaats deed zich Zondag 17 September rond 9 u. een botsing voor tussen twee personen auto's respectievelijk gevoerd door Decock Maurice uit Komen-Zuid en door Demedts Albert wonende te Me nen. Het ongsluk deed zich voor toen Decock Maurice stopte voer 't licht signaal aldaar terwijl de volgende auto van Demedts er tegen aan botste. De auto van Decock leed zwa re stoffelijke schade. Op de Marktplaats ter hoogte van De Ster deed zich Zondag 17 September rond 15 u., een botsing voor tussen twee personenauto's, res pectievelijk gevoerd door Lampe Ju les uit Moeskroen en Waterloos J. uit Rijsel. Stoffelijke schade aan beide voer tuigen. Een onderzoek voor beide ge vallen werd door de politie geopend. NIEUWE VERKEERSREGELING Eerstdaags, en van zodra de ver plichtingstekens er zullen zijn aan gebracht zal ingevolge de regelingen voor parkering en stationnering van voertuigen en nieuwe reglementering worden aangebracht in de Rijselstr. Van dan af zal het voor gelijk welk voertuig verboden zijn te parkeren in de Rijselstraat, voor het gedeelte gelegen tussen de slagbomen van de Belgische tolpost aan de grens en de huizen dragende de nummers 255, café St Hilaire en 288, café Mon te Carlo BOTSINGEN Een botsing ontstond Vrijdag 15 September in de Rijselstraat op de Wijk de Barakken, ter hoogte van het handelshuis Sirius, tussen twee personenauto's waarvan d eerste toe behorende aan Deman Emiel uit We velgem en de tweede aan Desimpel Henri uit leper. Stoffelijke schade. Zelfde dag had in de Ieperstraat een botsing plaats tussen twee auto's waarbij de wagen van Dhr Vande- poele rit leper aangereden werd door een andere, welke, zonder zich om de veroorzaakte schade te bekommeren, de wijk nam. Kenmerken van deze vluchtende auto konden worden op genomen. De politie opende in beide gevallen een onderzoek. DE NIEUWE BRUG Sedert enkele dagen reeds kunnen de Menenaars opmerken dat snelle vorderingen aan gang zijn met het plaatsen van ijzeren poutrellen voor 't geraamte der nieuwe ijzeren Leie- brug. Het ziet er naar uit dat deze brug een nieuw meesterstuk der mo derne techniek worden zal en de be woners van Menen zullen er terecht fier op mogen gaan. Doch, het weze hier een goede gelegenheid er nu op te wijzen hoe moeilijk het verkeer nabij de grootse werken in de Rijsel straat is. De weggebruikers zullen het weten dat onze stedelijke politie reeds de handen vol heeft met de overtalrijke verkeersongelukken wel ke zich te veel voordoen. Bij uren van intens verkeer staat regelmatig een verkeersagent aan de brug opge steld, doch het zal niet nutteloos zijn er nogmaals op te wijzen dat over dreven snelheid aan deze plaats ge vaarlijk is en daarenboven sterk zal beteugeld worden. WEVELGEIY Burgerstand. Huwelijksbeloften. Deprez Daniël, loodgieter, v. Wevelgem, en Verscheur# Laurette, fabriekwerkster. v. Kortrijk. Naert Roger, metser, en Vanhauwaert Agnes. dienstmeid, b. v. Wevelgem. Van Nleuwenhove Gerard, wever, v. Aal- beke en Desplancke Irène, naaister, T. Wevelgem. Ruitertomool. Het provinciaal ruiterstornooi dat een prachtig succes boekte en doorging op de welden van heer Frans Seurynck, werd voorgezeten door Z. E. H. Vroman, deken van Menen, als afgevaardigde van Zijn Excellentie Monseigneur Lamlroy. Talrijke personaliteiten vereerden door hun aanwezigheid het welgeslaagd feest. De Groenlngherulters uit Kortrijk be haalden voor de tweede opeenvolgende maal de kamploenentltel in de provin ciale rulterstandaard met hun dressuur- wedstrljd voor achttallen klasse zwaar BELGEN RECORDHOUDERS IN HET BIERDRINKEN Het verbruik van bier in ons land bedraagt slechts 70 van hetgeen vóór de oorlog gedronken werd. Doch sinds de jongste maanden gaan wij weer vooruit, in vergelijking met 1949. Voor de eerste 6 maanden van 1950 werd door de Belgische brouwe rijen een verbruik opgegeven van 72.350 ton grondstoffen tegen 65.700 ton verleden jaar. In Nederland gaat het er evenzo toe. Daar ook is het verbruik min der dan vóór de oorlog,—maar men herpakt zich. Het verbruik steeg aanmerkelijk van 1949 tot 1950. Ver leden jaar werd er 365.000 hectoliter bier verkocht, terwijl men dit jaar de 415.000 hectoliter overtreft. Sappen wij tenslotte nog aan oat de Belgen nog steeds het wereldre cord van het bierdrinken in handen houden, en stevig: de Nederlander drinkt amper het tiende (1 hetgeen een gemiddelde bier «verzwelgt»!

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 9