Het Wekelijks Nieuws Voetbalpraatje Over Clubs- en Intercluhs Wielerflitsen MflUDYNE bffpc/'-Standéifd êmzimm/nmite 25.000 Frank zen Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen Zondag 15=10=50 doorheen de week Peel HM HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 22-10-50 8 UITSLAG V. P. 6: 1—2 1 x 1 1 1—x 1 1—x 1 19 p. VERMEERSCH MAUR., Krombekestr. 8, POPERINGE ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V. P. 6: INTERNATIONALE B0KSMEETING TE VEURNE INSCHRIJVINGSBULLETIJN WILLEM LABAERE BEWEES BIJ DE INDÉ'S EEN GROOT RENNER TE ZIJN RONDE VAN FRANKRIJK VAN 2 TOT 22 JULI? Bij de Onafhankelijken. ZES EN DERTIG KAARSEN OF DRIE WATT? IPRODUCT VAN PHILIPS B.N.V,. SNELHEIDSPROEVEN TE FRANCÖRCHAMPS KALENDER DER WIELERWEDSTRIJDEN Liefhebbers. Bij de Beginnelingen. NATIONALE EN INTERNATIONALE WIELERKLANKEN Pronostiekprijskamp c HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag Okt. 1150. •- Bladz. 0. Het hieronderstaande bulletijn, in uilen, uitknipnen en i; sturen Stand. Luik - Rac. Brussel P. Antwerp - Berohem Sp. Tüleur F. C. - F. C. Luik A. Ganitoise - F. C. Brugge F. C. Meohelen - Anderlecht Warmem - St. Moeskroen V. G. Oostende - W. Lauwe. S. V. Veurne - V. Koksijde Middelkerke - S. V. Blank. Houthulst - Oostrozebeke F. C. Komen - F. Luinign: Dottenijs Sp. - Toek. Menen Oi S K a? ,s* •a's tv s R UITLEG - De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit oris blad geknipte bulletijns ge schieden. - Wie meest punten heeft het puntenstelsel) wint. - Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam istuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsenDe sa mentelling der punten voox het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer. - Eenmaal verworven punten blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. - Elke betxoistbare onduide lijkheid maakt hel bulletijn ongeldig. - Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoof ding staande datum. 1 X thuisploeg gew. (1 punt) bezoekers gew. (2 punten l drawn (3 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelf de naam. (1) AFZENDER: STRAAT, NrTE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren Stand. Luik - Rac. Brussel V. G. Oostende - W. Lauwe P. Awtwea-p - Berohem Sp. S. V. Veume - V. Koksijde Tilleitr P. C. - P. C. Luik Middelkerke - S. V. Blank. A. Ganitoise - P. C. Brugge Houthulst - Oostrozebeke P. C. Meohelen. - Anderlecht P. C. Komen - P. Luingne Waregem - St. Moeskroen Dottenijs Sp. - Toek. Menen Deze week werd het hoogste aantal punten, behaald door die 18 punten bekwam. HIJ wordt dus als winnaar van V. P. 6 de 250 frank toegekend. Volgen met 16 punten: VERSTRAKTE ROGER, St-Jorlsstraat, FOPERINGE, en DECLERCQ MAURICE, Bellestraat, WESTOUTER. Bekwamen 15 punten: DUJARDEIN JULES, Werfstraat, POPERINGE, en KOMMENS ANDRÉ, Zwljnlandstraat, POPERINGE. Verder behaalden 9 deelnemers 14 p.; 37 met 13 p.; 49 met 12 p.; 98 met 11 P en 131 met 10 punten. In totaal klasseerden zich aldus 329 deelnemers voor de eindrangschikking. 64 Punten. Goeman Gabrlël (1), Krombeke. Lapon Charles (2), iffiT WEKELI De uitslagen van de zesde com petitiedag hebben In Ere-Afdellng een betekenisvolle hergroepirtg me degebracht, die de strijd om uit de gevaarlijke zone te geraken, fel zal verscherpen. Eens te meer hebber de outsiders van zich doen spreken en onmeedogend wérden de grote ploegen neergehaald of in bedwang gehouden. F. C. Mechelen leed haar eerste nederlaag van het seizoen te- gen de vurige verjongde samen stelling van Standard Luik. Hier door komt J cing Brussel opnieuw aan de leiding. De prestatie van de ze laatste club en het falen van Berc.hem Sport, dat de voorlaatste plaats bezet, zijn zeker de verras singen van dit eerste gedeelte van de kampioenschappen. Club Brugge heeft zich ander- meel onderscheiden met geliik te spelen tegen F. C. Luik, dat in de laatste weken als de boeman van de reeks aanzien werd. Meer en meer wordt er over de merkbare verbetering van de old clubge schreven en indien zo voortgespeeld wordt, bestaat er geen kans om te degraderen. in Eerste Afdeling B verliezen A S. Oostende en Kortrijk Sp. ter rein. De nederlagen resp. geleden te gen Bergen en F. C. Ronse, la gen misschien wel in de lijn der verwachtingen, doch hierdoor wordt de achterstand op de leiders van Sint Niklaas reeds op drie punten gebracht. Vaste conclusies zijn hieruit nog niet te trekken, doch men moet toch aannemen dat de jongens van Gust Van Stselandt, van wie men de terugkeer tot zijn vroegere forme aanstipt, niet ge makkelijk te onttronen zullen zijn. Cercle Brugge leed opnieuw de ne derlaag, ditmaal tegen Izegem, dat zich geleidelijk in hasir nieuwe af deling ingeburgerd heeft. Voor Cer cle daarentegen, waarbij eens te meer de voorlijn het zorgenkind was, schijnt de toestand niet roos kleurig. In Bevordering B heeft St. Moes- kroen aangenaam verrast met ge lijk te gaan spelen bij Rac. Gent, dat niettegenstaande al zijn vreem de vedetten, niet beantwoordt aan Casselstr., Poperinge. 63 Punten. Orble Gaston (3), lepersteenweg, Poperinge. 33 Punten. Pil William, Statie- itraat, Diksmuide. 52 Punten. Debruyne Camlel (2), Boeschepestr.. Poperinge. 49 Punten. Duran Willy, Dadl- zelestraat, Moorslede. 48 Punten. Goeman Henri (3), Casselstr., Poperinge. 47 Punten. Dochy Marcel, Ize- gemstraat, Ardooie. Callewaert Rosa (2), Arme Klarenstr., Roeselare. Veile Jerome, Blekeriestr., Veurne. Vanallemeersch A., Poperingestr., Woesten. 46 Punten. Samyn Albert (1), Capellerlestr., Wijtschate. 45 Punten. Priem Jules, Ingel- munsterstraat, Emelgem. Collick R„ Bruggestr., leper. Verhaeghe Daniël, Kaai, Nleuwpoort. Bol- lengier Sylvain, Boeschepestr., Pope ringe, Denut Fellx (3), Casselstr., Poperinge. Gantols Paul, K. Re- nlngelststraat, Poperinge. Storme Jules (3), Toekomststraat, Poperinge. 44 Punten. Gat Hector. Tuin wijk, Diksmuide.Deconinck Emiel, Ankerstr., Nieuwpoort-Bad. 43 Punten. Wyllle Laura (4), Pannelaain, Adinkerke. Deschepper Leon (1), Grote Markt, Diksmuide. Ackerman Richard, R. Vandam- mestraat, Koksijde. Deroo Jean, Tien Geboden, Poperinge. Derhille Jozef (3), Kleine Markt, Watou. Gevers Henri, Molenstr., Wervlk. 42 Punten. Feys Louis, Pope- rlnzestraat, Woesten. 41 Punten. Knockaert Odlle (1), Alberlstr., Diksmuide. Decaeste- cker Michel (1), Watoustr.. Harlnge. Lapon Charles (1), Couterstr., Merkem. Devos André (1), Werf straat, Pooeringe. Couliez André, Zevecotestr., Vlamertinge. Rey- naert André, Dijkstr., Wulpen. Ceulenaere Jullen, Dorpstr., Wulve- rlngem. 40 Punten. Metsu Moniaue, Ieperstr., Poperinge. Masscheleln Oscar (2), Switch-road, Poperinge. Quaghebeur Fellx, Veurnestr., Po peringe. Verfaillle Charles, Cassel- straat, Poperinge. 39 Punten. Soetaert Hugo (11, 12» Wijk, Beitem. Vanhaelewyn Valére, Marktstr., Mesen. Debruy ne Camlel (2), Boeschepestr.. Pope ringe. Geeraert Jullen, St Jans- krulsstraat, Poperinge. Hennebel André, Ouderdomstwg., Poperinge. Vandevoorde Louis (1), Dorpstraat, Vlamertinge. Vanoverberghe An dré, Woudhoek, Woumen. Laseure Roger. Poperingestr., Woesten. 38 Punten. Deschepper Leon (2), Grote Markt, Diksmuide. Verfail lle Charles (2), Casselstr., Poperinge. Depover Amic (3), Poperingestr., Vlamertinge. 37 Punten. Vanhee Maurice (10). Pannelaan, Adinkerke. Bossant Roland (2), Statlestr.. Adinkerke. Deborgh Odlel, Veurnestr., De Panne. Veys Jean, Engerstr., Erps-Kvverps. Samyn Jullen (1), Vlerstr., Kem- mel. Dewulf Maria (8), Hapjestr., Couterstr., Merkem. Denut Albert (3), Casselstr., Poperinge. Dewulf Robert (2), Provenstwg, Poperinge. Keygnaert Roger (1), Pottestr., Poperinge. Depraetere Albert (1), Ieperstr., Zonnebeke. Mollez Jo ris (1), Ieperstr., Zonnebeke. 36 Punten. Verbrugghe Michel (6), Bergenstr., Beveren-aan-IJzer. Peeren Jozef (1), Kwadestr., Diks muide. Ingelbeen G., Dranouter. Lanssen Lucien, Vlamertlngestr., Elverdlnge. Samyn Jullen (3), Vlerstr., Kemmel. Moerman Ca naille, Dorpstr., Oostdulnkerke. Dumont Daniël (5), Toekomststr., Poperinge. D'Hondt Walter. Hond straat, Poperinge. Gouwy Hubert, Peselstr., Poperinge. Camerlynck Cyrlel (2), Voormezelestr., Vlamer tinge. 35 Punten. Vanhee Maurice (9), Pannelaan, Adinkerke. Verscheure Gerard, Beveren-Roeselare. Ver haeghe Maurice (1), Kon. Baan, De Panne. Deschepper A„ Albertstr., Diksmuide. Muyllaert Georges (3), Grauwe Broederstr., Diksmuide. Robbe Aimé, Kon. Albertstr., Diks muide. Vandermeersch Eric, Waas- tenstraat. Komen. Vanderhaeghe Jer., Poperingestr., Krombeke. Bar bier Margriet (1), Statlestr., Pervijze. Degraeuwe Georges, Vogelsteen- straat, Pervijze. Cauwelier Gilbert, Valkenberg, Poperinge. Denut Mare (4), Casselstr., Poperinge. D'Hondt André (1), Hondstr., Pope ringe. Gouwy Cecile (1), Boesche- pestraat. Poperinge. Kommens An dré, Zwljnlandstr.. Poperinge. Van- kemmel Gerard. Doornstr., Poperinge. Callewaert Rosa (4), Arme Kla- renstraat, Roeselare. Callewaert Jer. (5), Arme Klarenstr., Roeselare. Cappoen A.. Pannestwg, Veurne. Op Zondag 29 October e.k., te 17.30 uur sript, in de zaal Rheto- ricawordt door V.B.C. het nieu we boksseizoen ingeluid met een spannende Internationale Beroeps kamp tussen Dicky, Kampioen van België Haangewichten, en Schnei der, Kampioen van Holland Vlieg- gewiohten. Als omlijsting van deze belang rijke ontmoeting, zeven prachtige liefhebbe-skampen tussen Marchien- nes en Veurne. Impressario Jos. Decrop. PROG-RAMMA: Internationale Hoofdkamp over 10 x 3 min., 5 one. Schneider, Amsterdam, Kampioen van Holland Vlieggewicbten. tegen Dicky, Veurne, Kampioen van Bel gië Haangewiohten. 7 Prachtige Liefhebberskampen Marchiennes Veurne Reylandts Presto, Nieuwpoort. - 52 kg. Waelgraeve Debeer, Houtem. - 52 kg. Flamant Mieren, Bulskamp. - 59 kg. Baria Carlo, Adinkerke. - 58 kg. Waelgrave R. Ghilain, Vlieg- sehool. - 61 kg. Clement Julot (Deygers) Oost dulnkerke - 54 kg. Bijzondere kamp over 3x3 m'n., 8 one. Jos Peive, Marohiennss, 89 kg. wen ai zijn laatste kampen met K.O., tegen Bob-Alma, 90 kg., Veurne, de-ed match nul met Ber nard. de huidige Kampioen van België. Plaatsbespreking: Ring 50 - 40 - 30 - 20 - 15 fr. Kaarten te bekomen bij Pietje, Gvot;e Markt; Coudrcn, Nieuwpoort De" Clercq Marie-Louise (1), Fre- bfug; Lucic'iarme, Grots Markt; zenberg, Zonnebeke. Descheemaeker, Brucgesteenw-g, Ondergetekende begeert een postabonnement ep HET WEKE LIJKS NIEUWS» uitgave (1) NAAM ADRES GEMEENTE (STAD) (Handtekening) (1) Niet vergeten de gewenste uitgave te vermelden. Wanneer ge dit bulletijn Invult, daarna uitknipt en onder open omslag met zegel van 20 centiem opstuurt op het adres van Het Wekelijks NieuwsGasthuisstraat 19, Poperinge, zorgen wij ervoor dat U enkele dagen daarop het bezoek krijgt van de postbode, die bij U het geld innen komt opdat U regelmatig Om de week ons blad zoudt ontvangen. De prijs van het verschuldigde bedrag kan de lezer steeds nagaan ln het kadertje nevens de titel van ons blad. Daar staat.: Abonne mentsprijs, België - tot Nieuwjaar fr. Dit ls het bedrag dat hij dan aan de bode verschuldigd zal zijn. de verwachtingen. Dat vreemde na men niiet alleen volstaan om mooie uitslagen te boeken, werd tevens bewaarheid bij S. V. Waregem waar Wervik slechts op het nippertje moest onderdoen. Na een eerder ontgoochelend begin is Menen be zig zioh omhoog te werken. F. C. Roeselare geraakte door het oog van een naald te Doornik en zal beter dienen te spelen willen zij verder aan de leiding blijven. Stade Kortrijk herpakte zich en versloeg zoals verwacht R. C. Harelbeke, waarvan de toestand hopeloos wordt. In li» Provinciaal vallen meest aan te rtippen de nederlaag van Voorw. Oostende bij S. K. Roese lare; de zware nederlaag van C. S. leper bi.i V. G. Oostende, dat al dus terug de leiding neemt, en het behalen door Meul"beke van een eerste punt tegen F. C. Knokke, een der favorieten, dat totnogtoe weinig potten brak. In de Gewestelijke reeksen die nen vermeld de zware 0-6 nederlaag op eigen veld door de leiders van de A-reeks uit Steenbrugge geleden tegen Nieuwpoort, dat nu samen met de twee Blankenbergse clubs een te duchten trio vormt; het fa len van Woud.sport Houthulst te gen F. C. Tielt, dat een gevaarlij ke aanspraakmaker wordt in B en de nieuwe overwinning in reeks C van Moorslede, die aldus de enige ploeg is die nog geen punten heeft moeten afstaan. Spijtig genoeg werden sommige wedstrijden in deze reeksen door incidenten ontsierd en moesten en kele spelers van het veld verwezen worden. Op internationaal gebied weze vermeld dat tijdens haar zitting van Zaterdag jl. het Uitvoerend Comité beslist heeft de wedstrijd Rode Duivels - London Combina tion, welke voorzien was voor 6 Fe bruari a.s. (Vastenavond) af te schaffen. Op voormelde datum blijft dus alleen nog de wedstrijd Rode Duivels - Zwaluwen. Ter vervanging van de afgelaste ontmoeting Engeland - België zul len verschillende federaties gepolst worden met het oog op het afslui ten van een andere wedstrijd. Voor de wedstrijd van 1 Novem ber a.s„ Frankrijk - België, werd de Hr Ellis als scheidsrechter aan genomen. Ook de twee aangeduide grensreohters zijn van Engelse na tionaliteit. Een uitslag die opzien verwekt heeft is zeker wel de 7-1 overwin ning behaald door Oostenrijk op Yougo-Slavië. Vandaag speelt het Nederlands elftal te Bazel tegen Zwtserland. De uitslag van d'it treffen zal hier in België, ten opzichte van het derby der Lage Landen, met inte resse vernomen worden. Men weet dat onze Noorderburen, tengevolge van het uitwijken naar het buiten land van meerdere uitstekende spe lers, waar zij in 't algemeen met brio als beroepsspelers optreden, tal van moeilijkheden ondervinden om een degelijk nationaal elftal ineen te steken. Voor de wedstrijd tegen Zwitserland werd o.m. beroep gedaan op vier spelers die voor het eerst in het nationaal elftal optre den. Als laatste oefening werd een wedstrijd gespeeld tegen het Engels elftal van Middlesex Wanderes. Al hoewel me' 4-1 gewonnen werd. was de prestatie, geleverd door on ze vrienden van over de Moerdijk, weinig overtuigend. Abe Lenstra, Kraak en de nieuwe achterspeler Mesman waren de aen?gé die over een schitterende partij mogen ho gen. J. J- V. Te Aalgem besloot Willem Labaere een prachtig koersss'zoen bij de Onafhankelijker Hij nam er voor de 15" maal de bloemen der overwinning in ontvangst en dat in één enkel sei zoen. Willem zal stellig deze dagen nog met een aangename herinnering terugdenken aan Otegem, Zaffelare, Eine, Moeskroen, Ploegsteert, waar zijn eerste overwinningen als onaf hankelijke aan zijn talrijke suppor ters bewezen dat bij thuis hoorde bij de Indé's. Op het laatste van het sei zoen ging het in record tempo. Te Handzame, in eigen vesting, en dan in blitzstijl volgden de overwinnin gen: Eernegem. Maldegem, Woumen, Ichtegem en ten slotte de laatste koers van het seizoen te Aaigem. OVER CLUBS... Wijzen we vooral op het ver- schil tussen Sportclub Suppor tersclub:en Wielerclub Een Sportclub is een vereniging die wielerwedstrijden organiseert; een Wielerclub neemtnaast de inrichting van koersen, ook ren ners oncler haar bescherming. Een renner is niet verplicht zich, bij 't nemen ener vergunning, bij een club aan te sluiten, maar 'heejt er all% belang bij. Sommige Sportclubs nemen ook lokale renners op, en dat vinden we verkeerd; als het er om gaat die jongens te steunen dan is dit het pierk van een Supportersclub. Een Sportclub heeft alleen tot laak en doel een degelijke organisatie van een schone ivielerwedstrijd. Een Supportersclub heeft meest al zijn verkeerd effekt, om reden dat die vereniging het best draait als de coureur flink marcheert, en in feite iveinig steun nodig heeft. We kennen zeer weinig Supporters clubs die steunen en opbeuren als de renner een inzinkingsperiode doormaakt, en 't is nochtans dan dat ze er moeten zijn. Deze die op dat ogenblik bij en rond de renner blijven zijn de echte; de tientallen, bijwijlen honderdendie mee-, of liever achterlopen, als de coureur de ene bloemtuil na de andere verovert, zijn deze die de renner aan 't vermoordenzijn. ja ook vermaningen te geven, en Over Wielerclubs hebben velen ook een verkeerd gedacht; een Wielerclub zou nooit een finan ciële steun aan haar renners mo gen geven (daarvoor zijn er Sup portersclubs). Een Wielerclub die betaalt, gaat ten onder; zelfs de vergunning van een renner mag niet ten laste van een Wielerclub vallen. Een Wielerclub heeft als taak de renners op te leiden, raadgevingen, ja ook vermaningen, te geven, en hoofdzakelijk in klassiekers en ron den een verzorging te geven. Wie haar renners dat niet kan ver schaffen late ze best overgaan naar een andere tlub, want zelfs de beste renners die in een ronde of verre klassieker geen bevoorrading of verzorging krijgen, worden niet alleen gehandicapeerd, maar ook gedemoraliseerd. Een Wielerclub die werkt, vraagt niet alleen enorm veel geld maar ook 'n bestuur en leiders die zich niets ontzien. Enorm veel geld zult ge zeggen; ja, sommige renners beseffen zelf niet wat een Wielerclub kost. We kennen een club die voor verzor gers en mekanieker in de Ronde van België voor Beroepsrenners, tussen 5 a 6.000 fr. betaalt. Lei ders die zich niets ontzien, die bv. naar de bevoorradingskontrool van Luik - Bastenaken- Luik of Parijs- Brussel, ënz. rijden om hun ren ners te bevoorraden. Met 't zelfde geld en werk die ze aan dat alles besteden, kunnen sommige Wieler clubs één, ja twee, schone beroeps- rennerskoersen organiseren. Gelukkig de clubs die rennersle den tellen die dat beseffen en... waarderen, en ook eens iets over hebbenvoor de club. OVER INTERCLUBS... Twee, hoogstens driemaal per jaar doet een Wielerclub beroep op enkele harer beste elementen, en dat is gewoonlijk einde-seizoen. Van 't Clubkampioenschap in i voorjaar spreken we niet: daar ko men ze vanzelf graag naartoe als oefening; maar 't zijn die club- koersen op 't laatste van 't seizoen. Een lialiaanse stem nu over de Tour. Daarom dat we ze met het nodige voorbehoud gevan, na het interview met Goddet. De Franse inrichter zou zijn Tour laten aan vangen drie weken na de Giro (die doorgaat van 19 Mei tot 10 Juni). De Tour zou dus niet eindigen op 25, zoals eerst gemeld, doch op 22 Juli. Vooreerst de Schaal Seis, daar na de Interclubkampioenschappen, 't zij de Provinciale, 't zij de Na tionale. Renners, zelfs kampioe nen, die 'n greintje clubliefde heb ben, weten dat ze dan in 't gelid moeten komen, en er alles uitper sen, spijts de weinige financiële verdienste die eraan verbonden is. want voor een overwinning in het Interclubkampioenschap van Bel gië ontvangt de zegevierende ploeg 2750 fr. Deel dal. door zes! Dus om 't financiële gaat liet er niet. Ech te clubrenners vragen zelfs niet wat er te verdienen is. 't Is noch tans een lastige, zeer lastige wed strijd; 't gaat er om de minste tijd en 't komt er op seconden. Interclubmannen weten dat, en van de eerste pedaalstoot tot de laatste is het uit volle macht; 40 km. wordt er gespurt, zonder talmen of verpozen, 't Laatste nreintje energie of wilskracht wordt gevraagd 't Is kwestie van eergevoel, en een overioinning, zelfs ereplaats, schenkt hen niet alleen 'n voldoe ning en genoegen, maar ook 'n trots. Om een interclubwédstrijd te winnen, moet je niet altijd kam pioenen of ronkende namen in lijn stellen, maar ge moet minimum 4 renners hebben met veel toewij ding. offervaardigheid, strijdlust en clubliefde. Als de club zo geen ele menten bezit moet ze naar geen interclub gaan. Behaalt een Wielerclub 'n ere plaats of overwinning in zo 'n iv- terclubwedstrijd, dan worden alle kosten, last en moeite van het hele jaar erdoor weggevaagd: bij een ontgoochelende prestatie echter drukt alles zo zwaar. Een interclubdeelname moetnor maal gesproken, de barometer zijn van de club, en deprestaties der renners moeten de beloning, ja, de bekroning, zijn van hetgeen een Wielerclub voor haar leden doet. We sluiten met de hoop dat niet alleen enkele renners maar ook veel supporters in deze liintjes 'n schoentjezullen gevonden heb ben. Bij de Beroepsrenners. Kubler klopte in briljante stijl Coppl en Koblet tijdens tijdrit te Lugano. Sedert de jongste Ron de van Frankrijk hebben Kubler en zijn rivaal Koblet elkaar niet dikwijls ontmoet, tenzij op het We reldkampioenschap te Moorslede. Zaterdag 7 October eohter ver sohenen beiden aan de start be Lu gano, voor een tijdrit; ook Coppi en Magnf waren van de partij. Kubler heeft er zijn grote klas be vestigd en Koblet verslagen met 3 min. 54 sec. voorsprong. Ook Coppi, die nog onvoldoende gero deerd schijnt, moest het onderspit delven met 3 min. 13 sec. Magni werd 4', op 5 min. 22 sec. Hilaire Couvreur bevestigt te Boom zijn grote forme. Na reeds te Hoellaart een ophefmakende overwinning in de wacht gesleept te hebben, was Hilaire Couvreur eveneens van de partij te Boom, waar hij de sluitingsprijs wegkaap te, met 1 min. 15 sec. voorsprong op Jos. Verhaert; 3. Anthonis; 4. Juul De Poorter; 5. Lucien Mat- thijs. Verder hadden we 11. Omer Mommerency; 19. Dré Declerck. Het Brusselse Sportpaleis open de met een Belgische overwinning. - Bij de openingsmeeting van het Brusselse Sportpaleis won de Bel gische ploeg met Van Steenbergen, Ollivier, Ockers en Ramon liet Om nium tegen de vreemden. Het werd een 3-0 overwinning. De trofee der wegrenners werd een zege voor De- predomme, op Bogaerts en Van brabant. Wim Van Est wint Internatio naal Omnium te Antwerpen. In het Antwerpse Sportpaleis werd de Nederlander Wim Van Est eind overwinnaar in het Iinie-nationaal Omnium, vóór Matteoli en Debeu- ckelaer. Strom-Arnold winnaars te Pa rijs. De Australiërs Strom-Ar nold wonnen te Parijs een 100 km. ploegkoe"s bij gelegenheid van de Grote Prijs van het Riiwiel en het Automobielsalon. Bruneel-Van Steenbergen eindigden op 4 ronden. Tuur Mommerency nogmaals aan de eer te Petegem-Beinze. De einde-seizoenwedstrijden schij nen een grote bekoring uit te oefe nen op Tuur Mommerency. Te Pe- tegem-Deinze won hii met 15 sec. voo-sprong op Julien Van Dijck en Lode Anthonis; 4. Odiel Van der Meerschaut; 5. Juul Depoorter; 6. Albert Ramon; 7. Lucien Maóthijs. Willem Labaere behaalt te Aaigem zijn 15" overwinning en sluit het seizoen. Pas in Juni van dit jaar nam Willem Labaere zijn vergunning als Onafhankelijke en Zondag 8 October mocht hij dit schoon seizoen te Aaigem afsluiten met zijn 15" overwinning. Proficiat, §8 -JL. ®e'9'so'1« uitrusting van hoge kwaliteit |H V ontworpen voor onze wegen en ons klimaat. Dat is ook een vraag! De kaarsen zijn uit de mode. En, zult U vragen, wat bedoelt U daarmee? Spring op uw flets, vriend wielrij der. en druk krachtig op de pedalen. En dan? Wel. rijd maar door. U is de baan. de grote baan, het herfstlandschap on de einder, die uw nieuwsgierig heid aaiilokt. U rijdt snel, snel en vei'. Kilometers ver. Zodoende ls de dag spoedig om. De avond va.lt gauw ln en de baan ontrolt haar zwarte band. Hier wacht lk U op, achter de eerste hinderlaag, en daar laat ik U kiezen. Zes en dertig kaarsjes of drie watt. Zes en dertig kaarsjes voor de tui melingen die U zeker zult maken op voetangels, verraderlijke hindernis sen, uitspringende straatstenen en andere onvoorzienbare tegenval lers Ofwel de drie watt van de befaam de PHILIDYNE SUPER STANDARD rijwleluitrusttng. de betrouwbare en bestendige verlichting welke speciaal voor onze wegen en voor ons klimaat door PHILIPS werd ontworpen. (Med.) Wij zijn thans in het bezit van de officiële, door de Koninklijke Airiomobielcluib van België gecon troleerde. uitslagen van de proeven die op 22 September jl. op de Om- lotp van Francorchamps gehouden werden. Zoals bekend, werden deze proe ven afgelegd door de HH. Wavnot- te Vader en Zoon. van Trois-Ponts, en wel cp Ford V-8 vierdeur serie wagens, respectievelijk productie van 1950 en 1949. Deze lastste wa gen had reeds meer dan 20.000 km. in de benenhij wsrd op de vooravond van de test vluchtig na gezien en dan de baan opgestuurd. Reeds vanaf de eerste ronde bleak duidelijk dat buitengewoon hoge snelheden zouden bereikt worden. Ondanks het tijdrovende starten, werd cïe eerste ronde (de omlocp van Francorchamps be- dtaag ruim 14 km.) afgelegd dooi de Ford 1950 in 6.46 min", hetzij tegen 125,201 km.'u. en door het model 1949 in 6.53 min. of tegen 123,079 km./u. Voor de ganse proef tenslotte, werden volgende gemiddelden be reikt; Model 1950 127,080 km./u. Model 1949 123,866 km./u. Deze prestaties hebben ln sport en autcmobirimiddens heel wat stof opgejaagd, te meer, daar bij vorige gelegenheden wagens van grotere cylinderinhoud en hogere prijsklasse onder de door de Ford behaalde gemiddelde snelheden bleven. MAANDAG 16 OKTOBER 1950 ARDOOIE. 120 Km., 5.000 fr. prijzen. Ins. en rugn.: Octave Cleppc, De Vos, Ardooie, van 13 tot 13.30 u. Vertrek 14 u. ZONDAG 15 OKTOBER 1950 KNOKKE-AAN-ZEE. 70 Km., 2.500 fr. prijzen. Ins.: Gustaaf Coud- ijzer, café Grote PinteLlppens- Ipvan. Knokke-aan-Zee. Rugn.: Valeer De Vlnck, Lippenslaan. Knokke-aan- Zee, van 13.30 tot 14.30 u. Vertrek te 15 u. Willem. Bledht» 15 deelnemer* kwa men er aan die «tart. Labaere won da apurt met 10 meter op Delo- belle, na een koer* waarin er wei nig «trtjd geleverd werd. Maurita Minne werd 3" op 50 seconden. Bij de Liefhebber*. Glorieux klopt da sterksta Liefhebber* te Tlegem. Te Tie- gem kwamen 22 liefhebbers een mooie eirwie-seizoenwedstrijd leve ren. Half weg koen» wisten Glo rieux en De Voghel Gerard, uit Zonnetoek», er alleen mn door te gaan en de beslissing af te dwingen. In de apurt voor de 3" plaata edh- ter was Noyelle de rapste. Zo luid de de uitslag: 1. Glorieux Rafaffl, 90 km. in 2 u. 42; 2. De Voghel Oer., op 30 m.; 3. Noyelle André, op 60 sec.; 4. Denys Henri; 5. Taeldeman P.; 6. Pascal Julien, op 1 min. 35 sec.; 7. Vande Voorde Alb.; 8. Desmet Gilbert; 9. Vandecasteele Odlel; 10. Maelfait Noël; 11. Baert Marcel; 12. Vandendaele Maur., op 2 min.; 13. Desmet Armand; 14. Delbaere Marcel; 15. Jacob Willy; 16. Geryl Maur.; 17. Gevaert Remi; 18. Dc- ryeke Pierre; 19. Vanhee Germain. André Noyelle te St.-Kruis- Winkel. Dobbelaere lokte tijdens de laatste kleine ronde de beslis sende ontsnapping uit. Van de drie man die hem vergezelden, was André Noyelle de rapste. 1. André Noyelle, Poelkapelle. de 108 km. In 3 u.; 2. Dekever Jozef, op Va lengte; 3. Maemens Firmin, op 1 lengte; 4. Dobbelaere AndTé, op 25 m.; 5. Schoonjans Fr. Jacob wint schitterend met voorsprong te Merkem. 1. Jacob Willy. Poperinge, de 110 km. in 3 u. 10 min.; 2. Noyelle André, op 1 min. 30 sec.; 3. Taeldeman: 4. Denys; 5. De Voghel; 6. Vande Voo'de: 7. Jonckheere. op 4 min.; 8. Quartier, op 6 min.; 9. Cleene- werek; 10. Delbaere. De Voghel wint te Zwevcem (Knokke). 16 Deelnemers. - Uit slag: 1. De Voghel Ger„ 105 km. in 3 u. 06 min.; 2. Jul. Pascal; 3. Gil bert Desmet; 4. Willy Jacob; 5. Noël MalfMt; 6. Paul Taeldeman; 7. Marcel Baert.; 8. Lesandt A-rn.: 9. Gilb. Vcrcaemer; 10. Pierre Da- rvckere: 11. Marcel Debeere; 12. Germ. Van Hee; 13. Rob. Depaepe Houtem. 35 Deelnemers. 1. Demeulenaere, de 65 km. in 1 u. 51; 2. Verweirde; 3. Van Mol (leper) 4. Leit Louis; 5. Cravez; 6. Rolley: 7. Lelt Pieter; 8. Dezwaele; 9. Opli- r.us (leper) Lendelede. 28 Deelnemers. 1. Dumortier José (Balegem), de 75 km. In 1 u. 54 min.; 2. De Bruy- ne, op 3 min.; 3. Van Cloostere; 4. Van Rljsel; 5. Dhont; 6. Allaert; 7. Cotttnrüe. Eindklassement van de tweedaag se: 1. Dumortrir J. (Balegem); 2. Dhont M.; 3. Van Rijsel; 4. De Bruyne; 5. De Cockere. Gijverinkhove. 13 Deelneme's. 1. Joseph R. (Koekelare), cle 74 km. in 2 u. 08 min.; 2. Vand'-r- heyde G.; 3. Deruyck P.: 4. S:ae- lens J.; 5. Dec.roo L.; 6. Delanncye; 7. Devriend J.; 8. Geerardijn G. Voor de wielerbanen werd een zuiver Gents koppel ge-vormd, nl. De Kuysscher-Van de Meerschnut Het zal een te duchten koppel zi r. Na Soherens hebben thans or'ï Meuleman, Claut.ier en Jcf Fonif:s het koersen stilgelegd Er is ook. voor renners een ,ijd van komen en een van gaan. De Franse renner José Meif- fert vestigde een nieuw gemiddeld uurrecord per flets, door in de kilo meter vliegend vertrek achter mo tor de fantastische snelheid van 139,5 km. te bereiken. H'iv vorige reco-d stond op naam van zijn landgenoot Georges Paillard, mei 137,3 km. De Ronde van Frankrijk vcor Liefhebbers komt weer ter sprake. Daze zou in de loop van de maand September 1951 betwist werden over een afstand van 1.590 km.. verdeeld in 10 ritten. Betwist c'oor ploegen van zes renners, zoud'n de deelnemers aan het Wereldkam pioenschap cp de weg cle gel-gen- heid krijgen in deze Ronde naast de beste Franse liefhebbers te star- tan. Te Antwerpen trad voor de eerste maal sedert de oorlog een Duits renner op, nl. Duitsland» bes te stayer, Bauts, die er puik tweede werd, na Verschuren. Zondag 15 October wordt Brik ScboOte te Deerlijk gehuldigd, teT- wijl Fernand Clcet, met zijn wak ker bestuur van S. V. Dierlijk, ook de overwinnaars van het Clubkam- pioenschap in deze zelfde hulde zal betrekken. De Zesdagen van Berlijn blij ven in gebreke, daar de inrichters r.og geen data hebben kenbaar ge maakt. Hannover en Mimchen. die g-oede zaken hopen te maken, spre ken van een tweede uitgave tij dens het voorjaar 1951. maar voor het; overige werden volgende data bepaald: Munohen: 2 tot 8 November. Brussel: 9 tot 15 November. Hannover: 10 tot 16 November, Antwerpen! 2 tot 8 Februari. Gent: 16 tot 22 Februari. Parijs: 6 tot 12 Maart. Te Moorslede is men bezig mot het plaatsen van een reuzen- tribune die plaats biedt voor 1.200 zitplaatsen op Stadion St Acha- riusTevens zullen ln 1951 een viertal grote wielermeetingen plaats grijpen, met alle grote vedetten. Dinsdag 17 October wordt het Belgtsoh Wegscizoen definitief be sloten mat de Sluitingsprijs tc Putte, de laatste proef van het re- gelmatigheidscriterium van de Be roepsrenners. Zondag 22 October wordt dan ln Italië met de Ronde van Lorwbardië hst Internationaal wegselzoen besloten. ERE-AFDELING EERSTE AFDELING B BEVORDERING B Daring C. B. S C. Anderlecht 2- -2 A. V. Dcndermonde Tubantia 0—1 S. V. Waregem E. Wervik 2- -1 Standard C. L. F. C. Mechelen o_ -0 Lyra Vigor Hamme 3- -0 Edegem Sp. Borgerhout 1- -0 Antwerp F. C. R. C. Brussel 2— -2 If. S. Centre Eendr. Aalst 1- -1 S. C. Menen Exc. St.- Niklaas 2- -0 Tilleur F. C. Beerschot A. c. 2— -4 Boom F. C. Lierse S. K. 3- -1 Hoboken S. K. Boechout V. V. 5- -0 Beringen F. C. Gantoise 1- -2 F. C. Izegem C. S Brugge 2- -1 St. Kortrijk R. C. Harelbeke 3- -1 F. C. Brugge F C. Luik 1- -1 A. E. C. Bergen A. S. Oostende 2- -0 Rac. Gent St. Moeskroen 1- -1 Ol. Charleroi Berchem Sp. 1- -0 F. C. Ronse Kortrijk Sp. 1- -0 Rac. Doornik F. C. Roeselare 0- -0 R. C. Mechelen Charleroi s. C. 2- -2 St.-Niklaas U. S. Doornik 2- -0 Be veren-Waas Oudenaarde 1- -2 Rangschikking Rangschikking Rangschikking 1. Rac. Brussel 6 4 0 2 11 4 10 1. St.-Niklaas 6 5 0 1 14 4 11 1. F. C. Roeselare 6 4 0 2 9 3 10 2. F. C. Luik 6 4 1 1 22 8 9 2. A. E. C. Bergen 6 4 1 1 13 7 9 2. Rac. Gent 6 4 1 1 20 6 9 3. F. C. Mecheen 6 4 1 1 14 9 9 3. Un. Doornik 6 4 1 1 12 7 9 3. Oudenaarde 6 4 1 1 9 3 9 4. Anderlecht 6 2 0 4 11 6 8 4. F. C. Ronse 6 4 1 1 9 9 9 4. Waregem 6 4 1 1 16 7 9 5. Rac. Mechelen 6 3 1 2 12 12 8 5. A. S. Oostende 6 3 1 2 11 4 8 5. Koboken 6 2 0 4 14 6 8 6. Antwerp F. C. 6 2 1 3 14 9 7 6. Kortrijk Sp. 6 3 1 2 10 7 8 6. S. C. Menen 6 3 1 2 9 7 8 7. Stand. Luik 6 3 2 1 11 8 7 7. Boom F. C. 6 3 2 1 12 7 7 7. St. Kortrijk 6 3 2 1 12 11 7 8. Tilleur F. C. 6 2 2 2 10 12 6 8. Lyra 6 3 2 1 9 5 7 8. St. Moeskroen 6 3 2 1 8 9 7 9. Dar. Brussel 6 1 2 3 10 11 5 9. Eendr. Aalst 6 1 1 4 6 7 6 9. Rac. Doornik 6 3 2 1 7 8 7 10. Ol. Charleroi 6 2 3 1 7 11 5 10. F. C. Izegem 6 2 3 1 10 10 5 10. Boechout 6 2 3 1 8 14 5 U. Beerschot 6 1 3 2 12 15 4 11. Dendermonde 6 1 3 2 9 10 4 11. Edegem Sp. 6 1 3 2 2 7 4 12. Gantoise 6 1 3 2 5 8 4 12. C. S. Brugge 6 2 4 0 8 10 4 12. Beveren-Waas 6 0 3 3 7 10 3 33. S. C. Charleroi 6 1 3 2 6 10 4 13. Vig. Hamme 6 1 4 1 4 17 3 13. Borgerhout 6 1 4 1 6- 8 3 14. F. C. Brugge 6 1 3 2 7 13 4 14. U. S. Centre 6 0 4 2 6 16 2 14. E. Wervik 6 1 4 1 8 19 3 15. Berchem Sp. 6 2 4 0 10 14 4 15. Lierse 6 1 5 0 7 13 2 15. Exc. St.-Niklaas 6 1 4 1 5 14 3 16. Beringen 6 1 5 0 7 23 2 16. Tubantla 6 1 5 0 6 13 2 16. Harelbeke 6 0 5 1 6 16 1 Matchen voor Zondag a.s. Matchen voor Zondag a.s. Matchen voor Zondag a.s. Berchem Spart Beringen F. C. Eendracht Aalst F. C. Ronse Boechout V. V. S. V. Ware 3em F. C. Luik Standard C. L. Lierse S. K. A. V. Dendermonde E. Wervik Stade Kortrijk Beerschot A. C. F. C. Brugge Tubantia F. C. - - F. C. Izegem Stade Moeskroen Edegem Sp. Racing C. B. D aring C. B. A. S- Oostende - - Lyra F. C. Roeselare Rac. Gent La Gantoise Tilleur F. O' Kortrijk Sport - - A. E. C. Bergen R. C. Harelbeke —r Hoboken S. K. Charleroi S. C. Ant W erp F. C. C. S. Bru#e Eoóm F. C. Oudenaarde S. C. M enen F. C. Mechelen Olympic Charleroi IT. S. Doornik - TJ. S. Centre Ex< St.-Niklaas R?/j. Doornik Q. AuuexlecUt R C. Mechelen VIgo; Hauune fck-KUaaa» iü» Bür&ei'houu Beveren-Waas TWEEDE PROVINCIAAL F. C. Moulcbeko Knokke F. C. 22 U. S. Herzseuw S. V. Wevelgem 2I A. A. Moeskroen Zwevegem 10 S. K. Roeselare Voorw. Oost. 4—3 Deerlijk Sp. F. C. Torhout V. G. Oostende C. S. leper Avelgem W. S. Lauwe M. S. Ingelmunst. Ol. Ingclm. 21 Rangschikking; 1. V. G. Oostende 6 5 2. W. S. Lauwe 6 4 3. M. S. Inselm. 6 4 4. S. K. Roeselare 6 3 5. Voorw. Oostende 6 3 6. Moeskroen 6 3 7. Herzeeuw 6 3 8. Torhout 6 2 9. Wevelgem 6 2 10. Zwevegem 6 2 11. Ol. Ingelmunst. 6 2 12. Knokke 6 1 13. Deerlijk 6 1 14. C. S. leper 6 2 15. Avelgem 6 1 16. Meulebeke 6 0 5—0 3—4 1 0 34 10 10 1 1 18 9 9 1 1 11 12 9 1 2 19 11" *8 1 2 16 11 8 2 12 10 8 2 11 11 8 2 13 19 6 1 10 9 1 9 11 1 8 15 2 11 13 2 13 17 0 31 14 0 10 28 1 6 27 Matchen voor Zondag a.s.: C. S. leper S. K. Roeselare F. C. Torhout F. C. Meulebeke Zwevegem Sp. Deerlijk Sp. S. V. Wevelgem M. S. Ingelmunster Voorw. Oostende A. A. Moeskroen W. S. Lauwe U. S. Herzeeuw TThokke F. C. V. G. Oostende Ol. ingehpunster B. S. Avelgem TWEEDE GEWESTELIJK A Veurne,*- F. C. Helst 32 Dar. Blankenb. V. V. Koksijde 2—0 G. S. Middelk. S. K. Den Haan 2—1 St.-Joris S. K. Ste Kruis 3—4 Conc. Brugge S. V. Blankenb. 1—1 F. C. Hsscwege R. C. De Panne 2—2 Steenbrugge S. V. Nleuwp. 0—6 E. G. Gistel W. S. Oudenburg 20 Rangschikking D. Blankenb. Nieuwpoort S. V. Blankenb. 6 Steenbrugge Gistel Oudenburg Veurne Conc. Brugge Koksijde De Panne Middelkerke Ste Kruis F. C. Helst St.-Joris Sp. Den Haan Lissewege 1 16 6 2 16 6 3 19 7 1 27 11 2 15 8 0 13 11 2 14 12 2 10 14 4 6 11 2 18 17 2 10 19 0 15 17 0 14 17 3 14 20 1 11 19 1 7 24 Matchen voor Zondag a.s.: R. C. De Panne St.-Joris Sp. S. V. Blankenberge S. V. Veurne S. K. Den Haan Conc. Brugge V. V. Koksijde E. G. Gistel S. K. Ste Kruis G. S. Middelkerke S. V. Nieuwpoort D. Blankénberge F. C. Helst F. C. Lissewege W. S. Oudenburg K. Steenbrugge TWEEDE GEWESTELIJK B F. C. Lichtervelde Hulste 11 S. K. Torhout V. C. Ardooie 2—1 V. V. Dentergem V. P. Gits 50 S. K. St.-Baafs S. V. Vlchte 4—0 Beveren-Leie F. C. Wakken 20 W. S. Houthulst F. C. Tielt 0—3 Kuurne Sp. S. C. Oostrozebeke 30 F. C. Otegem Rac. Waregem 10 Rangschikking 1. F. C. Tielt 2 Dentergem 3. Hulste Sp. 4. S. K. Torhout 5. Oostrozebeke 6. Lichtervelde 7. Wakken 8. S. V. Vlchte 9. Kuurne 10. Rac. Waregem 11» Ardooie 12. Beveren-Lele 13. Houthulst 14. Otegem 15. St.-Baafs 16. V. P. Gits 1 0 23 4 10 1 0 19 5 10 1 2 16 10 8 2 13 8 8 0 12 8 8 1 18 7 7 1 17 14 7 1 9 12 7 0 9 10 6 0 7 9 6 19 5 5 0 8 13 4 1 7 11 3 1 6 16 3 0 7 26 2 0 4 22 2 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Tielt S. K. St.-Baafs F., C. Wakken F. C. Lichtervelde V. P. Gits S. K. Beveren-Leie V. C. Ardooie F. C. Otegem S. V. Vlchte V. V. Dentergem S. C. Oostrozebeke S. K. Torhout Kuiste Sp. W. S. Houthulst Rac, Waregem Kuurne bp, TWEEDE GEWESTELIJK C W. S. leper S. K. Vlamertinge 30 - - -- - 5*-0 3—0 4—4 3—4 1—5 4—2 2—0 F. C. Komen St.-Eloois Dottenijs S. K. Geluwe S. V. Kortrijk F. C. Bissegem S. V. Moorsele Toek. Menen S C. Le Bizot Lulngne Aalbeke Sp. F. C. Poperinge S. V. Moorslede E. Beselare Rangschikking 1. Moorslede 2. W. S. leper 3. T. Menen 4. F. C. Komen 5. Dottenijs 6. Luingne 7. F. C. Poperinge 6 8. Beselare 9. Geluwe 10. Aalbeke 11. Winkel Sp. 12. S. V. Kortrijk 13. Bissegem 14. Moorsele 15. Vlamertinge 16. Le Bizet 0 0 22 7 12 0 1 17 2 .11 1 1 19 11 9 2 1 16 11 7 2 1 16 13 7 2 1 11 9 7 2 2 15 11 6 2 2 10 13 6 2 3 6 12 5 3 1 16 14 5 3 1 7 14 5 3 2 15 15 4 3 2 11 16 4 4 0 11 22 4 4 1 16 23 3 4 1 12 21 3 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Luingne 8. V. Kortrijk Toek. Menen W. S. leper S. K. Geluwe S. V. Moorsele St.-Eloois Sp. S. V. Moorslede R. C. Bissegem Dottenijs Sp. F. C. Poperinge F. C. Komen S. K. Vlamertinge -- S. C. Le Bizet fi. Beselare Aalbeke 8p. DERDE AFDELING C Ol. Ledegem Zilverberg Dadlzele Izegem Sp. S. K. Staden De Ruiter Rumbeke Hooglede Poelkapelle Passendale B. S. Poperinge Woesten Brielen Sp. E. Oekene Zonnebeke D. Beveren 5—1 0-8 0-1 5—2 2—4 8--1 3—3 5-0 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Woesten S. V. Rumbeke W. 8. Passendale OL Ledegem S. V. De Ruiter Poelkapelle Izegem Sp. S. C. Zonnebeke S. K. Hooglede S. KL Staden E. Oekene Dadlzele Sp. S. K. Zilverberg B. 8. Poperlngt Dosko Beveren Brielen Sp. Koop RECHTSTREEKS in piano- rNUDDE fabriek v^iiuuljl VOLDERSTRAAT 7, GENT U betaalt veel minder en be komt 1* kwaliteit. Groot gemak van betaling, zonder intrest, noch wissels! (7757)

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 8