Fausto Coppi Het Wekelijks Nieuws 25.000 Frank Prijzen Wielerflitsen Voetbalpraatje 9 m PHELBDYNE /fee/ ïM'd twt weifiMf imeifo Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 22-10=50 doorheen de week CNUDDE HET WEKELIJKS NIEUWS '0581 '»MO \l *epJ9ï»I Bladr. 9. DE THUISKOMST VAN EEN KAMPIOEN INTERNATIONALE BOKSMEETÏNG TE VEURNE Bij de Beroepsrenners. NATIONALE EN INTERNATIONALE WIELERKLANKEN Bij de Liefhebbers. Bij de Beginnelingen. IllllllIiilflSIll! SCHUIF FAVORIET IN DE RONDE VAN LOMBARDIE OTTER GEVANGEN TE IEPER SPORTRAMPEN HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 29-10-50 w tyjDer-St&td&U PRODUCT VAN P.HILIPS B.fsj WERELDKAMPIOEN GEWICHTHEFFEN UITSLAG V. P. 7: 1 x 1—x x 2 2 1 1 2 2 2 23p, STERCKX MARCEL Burgweg 4, STEENKERKE en DEJAEGHER GEORGES, (8) Lindendreef is, VEURNE ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V. P. 7: STORT 22 FRANK r- '{HET WEKEU Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletijn, invullen, uitknippen en insturen De Argentijnse autorenner Juan Manuel Fangio is, na een triomfan telijke tocht (loor Europa, tocht die hij door talrijke overwinningen wist uit te stippelen, in zijn land teruggekeerd. De Argentijnse Pre sident Peron verwelkomde, tijdens en ofïici le rcc ptie, de grote srort' man, die de kleuren van zijn land zo schitterend verdedigde. Op dc foto bemerkt men de president terwijl hij de kampioen omhelst. De omstaande personaliteiten juichen toe. Schulte-Peters kunnen nipt L. Acou-Depauw in het Antwerps Sportpaleis verslaan. Tijdens de grote meeting van Zaterdag 14 Oc tiofoer slaagden Schulte-Peters er slechts met moeite in hun zeer ac tieve tegenstrevers Acou-Depauw onder de knie te houden. Zij von den echter vaardige helpers in Van Est-Middelkamp, die een voorsprong van 1 ronde, door Acou-Depauw bekomen, hielpen ongedaan maken. De uitslag': 1. Sohultie-Peters, 80 km. 460 meter; 2. Acou-Depauw; 3. Van Est-Middelkamp; op 1 ronde: 4. Ollivier-Goisselin; 5. Adriaens- sens-Naeye; 6. Koblet-Von Buren; verder: 10. Rijokaert-DeCorte; op 2 ronden: 11. Nest Sterckx-De- prédomme. Tijdens dezelfde meeting wormen de liefhebbers Verbruggen-Stansen de 30 km. ploegikaers vor liefheb- bers-abonneirten. In het Gentse Kuipke toonden Strom-Arnold zich de waardige fa vorieten. Strom-Arnold, de twee sympathieke Australische pisterat ten, zijn in hst Gentse kuipke een graag gezien koppel. Zij rijden er als voor eigen puibliek. Het was Zonde® jl. dan ook voor de toe schouwers een grote voldoening toen Strom-Arnold de zege bevoch ten, spijt het heftig verweer van De Prijcker-Van der Meerscbaut, die na een uur koers aan de leiding- stonden. De uitslag: 1. Strom-Arnold, de 100 km. in 2 u. 09 min. 52 sec.; 2. Schulte-Peters; op 1 ronde: 3. Adriaenssens-Naeye; 4. Van der Meersohaut-De Prijcker; verder: op 2 ronden: 7. Ramon-Thyssen; op 4 ronden: 9.Koblet-Von Bhuren; op 7 ronden: 10. Sercu-Tytgat. Op de Brusselse wielerbaan zegevierden Carrara-Goussot op R. Van Steenfoergen-Hendriokx. De Ronde van Piemonit werd een zege van Martini, op Pagliazzi, Petrucci, de oud-wereldkampioen der liefhebbers Ferrari werd vier de en Coppi vijfde, terwijl Bobet en Magni elfde werden. T.e Parijs hèeft ohze nationa le kampioen in achtervolging. De- beuckelaere, op schitterende wijze de Franse kampioen Matteoli ge klopt. Immers Debeuokelaere ver voegde zijn tegenstander en verwe zenlijkte de schitterende tijd van e'2011/5 over 4 Km. Te Putte, «achter Derny's, won Nest Sterckx op Storms, Óllivier, Anthonis, Jacobs, Impanis, Van Kerokhoven en Middelkamp. Tuur Mommerency zet te Putte de kroon op het werk. Voor heit einde van dit wielerseizoen heeft de Kortemarknaar nog een mooie zege bevochten te Putte, waar hij in de laatste ronde zijn onmiddellijke tegenstrevers Brae- ckeveldt en Huvaere letterlijk ter plaatse liet. De uitslag: 1. Tuur Mommerency, de 140 km. in 3 u. 50 min.; 2. Omer Braeckeveldt, op 50 met.; 3. Juul Huvaere, op 150 meij.; verder nog: 5. Frans Loyaerts; 6. Frans Lee- nen; 7. Juul De Poorter; 8. Petrus Van As; 9. Frans Sberekx; 10. Re- né Merüans; 16. Maurits Blomme; 17. Nest Allemeersoh, Omer Mom merency, Dré Declerok. Roger De- cot-k, Wim Van Est, Val. Óllivier. Op Zondag 29 October e.k., te 17.30 uur stipt, in de zaal Rheto- rica wordt door V.B.C. het nieu we boksseizoen ingeluid met een spannende Internationale Beroeps kamp tussen Dicky. Kampioen van België Haangewichten, en Schnei der, Kampioen van Holland Vlieg- gewichten. Als omlijsting van deze belang rijke ontmoeting, zeven prachtige liefhebberskampen tussen Marchien- nes en Veurne. Impressario Jos. Decrop. PROGRAMMA: Internationale Hoofdkamp over 10 x 3 min., 5 one. Schneider, Amsterdam, Kampioen van Holland Vlieggewicbten. tegen Dicky, Veurne, Kampioen van Bel- Noyelle nu ook de beste te Her- 8*ë Haangewichten. zele. 25 Deelnemers. 1. André NOYELLE, Poelkapelle, de 105 km. in 2 u. 55 min.; 2. Paul Taildeman, op lengte; 3. Vandevoorde, op 30 sec.; 4. Delauw, op 2 min.; 5 Brouckaert, op M lengte; 6. Van- dervaeten, op 3 min.; 7. Larsye. op 100 meter; 8. Meskens, op 5 min.; 9. Boymans op 7 min.; 10. Lonck; 11. Ceulemans; 12. Mertens, op 10 min.; 13. Bayens, op 15 min.; 14 Demaret, op 17 min. Nogmaals André Noyelle te Ar- dooic. 26 Deelnemers. - 1. André Noyelle, de 108 km. in 2 u. 38 min.; 2. Taildeman Paul; 3. Desmet Gil bert; 4. Denijs Henri, op 30 sec.; 5. Jacob Willy; 6. Devoghel Ge rard; 7. Ceulemans John; 8. De- bral, op 1 min. 10 sec.; 9. Vande- maele; 10. Pascal; 11. Decnock; 12. PenninCk. Demeuienare wint te Houtom-bij- Veurne. 48 Deelnemers. - 1. De- meulenaere, de 125 km. in 3 u. 20 min.; 2. Deroo; 3. Verweirde; 4. Van Mol (leper)5. Dezuttere; 6. Van Oplinus (leper)7. Vandevij- vere (leper); 8. Versaevel; 9. Seys; 10. Dezwarte. Catteeuw de sterkste te Lendele- de. Met deze koers behaalde Catteeuw zijn 39= overwining. 1. Catteeuw Valère (Werken) de 45 km. in 1 u. 21 min.; 2. Jonökhere; 3. Hagedoorn; 4. Degrote; 5. De- lesr snijd er; 6. Declercq; 7. Vannes- te; 8. Devrlendt; 9. Verhelle; 10. Bruriere; 11. Sabbe; 12. Haggeman; 13. Denuytte. Robert Fruybhof, de beroeps- renner die op baan en piste geen onbekende is, herstelt vlug van de opgelopen verwondingen na het er ge auto-ongeval en denkt eerlang de oefening t>o hervatten. Teneinde de regelmatigheid, van het wereldkampioenschap voor stayers te waarborgen, zou dhr Joi- nard er voorstander van zijn sleohts één stayer per land toe te laten. Voor volgend wielerseizoen is er een koers in twee ritten voor zien: Perpignan-Bairc-elona, elk over 250 Km. Jean Robic liep een schorsing op van 15 dagen, namelijk van 16 tot 29 October, om zich tijdens de verlopen Ronde van Frankrijk niet geschikt te hebben naar de beve len der koerscommissarissen. De flinke achtervolger Jas. De Beuckelaer tekende te Parijs een verbintenis voor GitaneVoor dit merk betwist hij volgend jaar de Landenprijs. Ook Georges Fur- nière werd bij hetzelfde rijwiel- merk aangeworven. Nest Thyssen had na de jong ste meeting in het Gentse kuipke werkelijk geen geluk. Toen hij na de koers om zijn materiaal ging naar zijn kabine, was zijn flets spoorloos verdwenen. Denkelijk een vergissing. Rik Van Steenbergen, die zo als vroeger gemeld met Kubler ploeg Zou vormen voor dé Brüssel- se Zesdagen, heeft naar een ande re maat gezocht omdat Kubler al te hoge eisen stelt. Hij heeft het Khans op een akkoord geworpen met Marcel Hendrickx. Het gerucht duikt thans weer hardnekkig op dat Rik Van Steen bergen toegeslagen heeft om in ge zelschap van Coppi en Bartali een rondreis te doen in Amerika. Zo zouden er tijdens het wintierseizoen nog enkele dollars verdiend worden. Carrara, die verleden jaar zijn Zesdaagse in Amerika inzette met een tuimelperte en de rest van de koers in het ziekenhuis doorbracht, plant thans met Gousset weer Zes- dagen-plannen. Brussel zou in de reeks eerst aan de beurt komen. New-York staat ook op de lijst, wamt daar moet er eerherstel gedaan worden. Geen Jacobs heeft Dolf Ver- schueren nagevolgd en zich stayers- matleriaal aangeschaft, om eerlang in het Sportpaleis zijn eerste op treden te doen. Stan Ockers krijgt dus concurrentie. Er komt leven in de brouwerij. De Zesdagen van Brussel wor den esn dag vervroegd en zullen betwist worden van 9 November tot en met 15 November. Op 29 October speelt Oscar Daemers te Gent met 'n mooi pro gramma, namelijk met R.egoni- Teruzzi, Van Vliet-Van Est, Slrcm- Arnold, R. Van Steenfoergen-Hen driokx, Bruneel-Debeuckelaer, ook Ockers, Gillen en de West-Vlamin gen Sercu, Tyt'gat, Piet.ers en kam pioen Ramon zijn van de partij. Naar wij vernemen zullen ge durende het winterseizoen ook in West-Vlaanderen talrijke Cyclo crossen betwist worden. Meerdere West-Vlaecmse profs zouden er aan mededingen De Brik Schotte-hulde die Zondag moeSt doorgaan te Deerlijk, werd wegens onvoorziene omstan digheden uitgesteld. Brik Sehofte denikt er ernstig aan enkele Zesda gen te betwisten, nu hl.i zovel schade opliep door zijn spijtige val te Le Mans. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijKt er ons een dienst mee. Dank. 7 Prachtige Liefhebberskampen Marchiennes Veurne Rsylandts Presto, Nieuwpoort. - 52 kg. Waelgraeve Debeer, Houtem. - 52 kg. Flamant Maeren, Bulskamp. - 59 kg. Baria Carlo, Adinkerke. - 58 kg. Waslgrave R. Ghilain, Vlieg- sohool. - 67 kg. Clement Julot (Deygers) Oost- duinkerke - 54 kg. Bijzondere kamp over 3x3 min., 8 one. Jos Peire, Marchleimes, 89 kg., won al zijn laatste kampen met K.O., tegen Bob-Alma, 90 kg., Veurne, deed match nul met Ber nard, de huidige Kampioen van België. Plaatebespreking: Ring 50 - 40 - 30 - 20 - 15 fr. Kaarten te bekomen bij Pietje, Grote Markt; Coudron, Nieuwpoort- brug; Lucidiarme, Grote Markt; Descheemaeker, Bruggesteenweg. Zoekt g'iets t'huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons blad! LaaKste proef van de Wisselbekcr Colombo-Desgrange. Zondag 22 October wordt met de Ronde van Lorhbardië het wieler seizoen 1950 afgesloten. Deze laatste Italiaanse klassieker zal vooral een strijd worden tussen Coppi, Bar tali, Magni en Leoni, tegen Kub ler en Bobet. Is er dan van onze landgenoten geen sprake? Neen, immers Rik Van Steenbergen en Impanis, de eerste Belgen in 't klassement voor de Wisselbeker Colomfoo-Desgrange, doen de verplaatsing niet, daar zij beiden oordelen dat ze niét in forme zijn en geen minderwaardige prestatie wensen te leveren. Ook Wereldkampioen Brik Schatte zal e.r nog niet bij zijn, daar hij nog niet hersteld is van zijn opgelopen schouderbreuk. Naar wij vernemen zou slechts Marcel Dupont starten, zodat voor ons, Belgen, niets te verwachten is voor deze laatste proef van de Beker Colombo Des- gretnge. Ten slotte is Fausto Coppi onze favoriet, omdat hij bewezen heeft te Lugano, in de tijdrit, en Zondag, in de Ronde van Piëmont, dat hij in forme is en natuurlijk, na zijn lange rustperiode, een daverend succes zal willen behalen. Wie Zon dag Coppi klopt, wint de Ronde van Lombardië. I)hr. Maurice Tankrcy, gepension- neerd spoorwegbediende, wonende Rijsclsteenweg te leper, heeft een otter gevangen in de IJzerwegbeeb, langs de buitenwandeling, ter hoog te van de eilandjes. Het beestje weegt 5 kg. Proficiat Maurice! Het geval Meert heeft in de laat ste dagen veel stof doen opjagen. Heit nieuws dat onze nationale doel wachter door het Bestuur van Spor ting' Anderlecht als tuchtstraf langs hét lijntje gelaten werd, heeft in de sportmiddens heel wat opspraak verwekt. Deze beslissing werd ge troffen ten overstaan van Mesrt's verregaande nalatigheid om de oefenstonden bij te wonen en inge volge zijn opvallend gemis aan strijdlust. In een intervieuw dooi' de belang hebbende aan een Brusselse con frater toegestaan, heeft hij ge poogd de aantijgingen welke tegen hem uitgebracht werden, te weer leggen. Msert, die een zaak van sportartikels uitbaat, beweert dat zijn handelsreizen hem niet toe laten regelmatig de gezamenlijke oefenstonden bij te wonen en zou zelf de wens uitgedrukt hebben af zonderlijk getraind te mogen wor den. Voor de ingewijden is het zeker geen geheim dat het niet al te best meer botert tussen sommige spelers van de paars-witte ploeg. Het is ten andere de eerste maal niet dat wrijvingen ontstaan zijn onder de vedetten van het kampioenenelftal. Het heengaan van aanvoerder M. Van Vaerenberg naar Racing Gent is daar zeker niet vreemd aan. Welnu, Meert zou ontstemd zijn omdat zijn beste vriend Dewael uit de ploeg gezet werd ten gunste van de van Willebroek overgekomen Van Steen. Daarbij komt nog het feit dat Anderlecht bij de aankopen van sportuitrustingen maar al te dik wijls zijn eigen speler zou ver geten hebben. Het geval Meert biedlt veel ge lijkenis met het geval Lommaert, de oud-doelwachter van S. C. Me nen, die bijzonderlijk wegens zijn gebrek aan strijdlust uit de ploeg gezet werd. Sedert het begin van het voetbal seizoen hebben wij reeds veel ge vallen van onwillige spelers mede gemaakt. Het is een teken des tijds dat maar al te veel spelers zich on misbaar wanen en het niet nodig achten zidh een zekere tuchit te moeten opleggen, met bv. regel matig naar de oefeningen te ko men, ofwel het nodig vinden eisen te stellen, onverenigbaar met hun statuut of de mogelijkheden van hun club. Van Brandlt, de beloftevolle back van Lierse, misnoegd omdat zijn ovengang nht toegestaan werd, sprak van niet meer op te treden. Van Gestel, van Lyra, welke sleohts tijdelijk door Mol afgestaan werd, waohtte tot de uiterste da tum om zijn aansluiting voor Lyra te tekenen, daar hij nog steeds hoopte dat deze club hem zou vrij laten in de keus van een andere ploeg. Speeekaert, de keeper van Da ring Brussel, misnoegd over de kra nige taal van zijn trainer, naar aanleiding van zijn houding tijdens een bepaalde wedstrijd, waarbij hij c.m. zijn centerhalf Van Houdt verweet hem te saboteren ten gun ste van een streekgenoot, reserve- keeper De Hoeck, zond zijn schoe nen terug. Gcrvard, de internationaal van F. C. Luik, treedt nog steeds niet op. Nicolay en Carlier, van Standard Luik, verwaarloosden de oefeningen regelmatig bij te wonen. Zij wer den eveneens uit de eerste ploeg geweerd. Willinck, van Stade Moeskroen, eiste dat zijn stadsgenoot uit Ant werpen, Lippens, voort in het eer ste elftal zou behouden blijven. Onlangs nog werd de Juniors- ploeg van Wervik met catastro phale cijfers verslagen omdat met een onvolledige ploeg moest opge treden worden, daar sommige spe lers voor de wedstrijd hun deel name afhankelijk mieken van on- a annemeli jk e voorwaard en Wij vinden het een verheugend feit dal) in al de vcormelde geval len de betrokken leiders zich geens zins hebben laten beinvloeden door de houding van hun spelers, en in plaats van tos te geven, voet bij stek gehouden hebben en daar waar het moest kordate maatregelen ge troffen te hebben. Bij dergelijke vastberadenheid mag een goede uitwerking verwacht worden. Alle voormelde geschillen werden of zijn op weg om geregeld te worden. Het was te verwachten dat de lijst der dertig uitverkorenen voor de oefeningen op het Heizel- atadion, met het oog op de ontmoe tingen met Frankrijk en Luxem burg, veel kritiek zou uitlokken. Zo moet aangenomen worden dat het Selectiecomité niet iedereen kan bevredigen, toch valt er niet te ontkennen dat de keuze (en ook de vergetelheid) van sommige spe lers verwondering baart. Van West-Vlaamse zijde vinden wij slechts 3 vertegenwoordigers: Van Pottelberge, van F. C. Brugge; Van Heste, van Kortri.ik Sport, en Crepain, van Cercle Brugge. E?n mager beestje dus! Waar is de tijd dat onze provincie zo sterk vertegenwoordigd was in de inter nationale voetbalwereld Eigenaardig mag het wel heten dat verscheidene uitstekende spelers als Bogaerts, keeper van Standard Luik; Mann&eite en De Saedeleer van Racing Meohelen; Van Dor- mael, van S. C. Charleroi; Van Die- rendonck, van A. S.-Oostende, enz... niet aangeduid werden. Er is ook geen sprake meer van L. Aernoudts, Henriet en Coppens van F. C. Me ohelen. Het is waarlijk opvallend dat deze oud-gedienden geen ge nade meer gevonden hebben in de ogen van het Selectiecomité, dat er doorgaans een zeer conservatieve zienswijze op na houdt en zich somwijlen laat leiden door beweeg redenen welke me; de sport niets te maken hebben. Nu, deze lijst blijkt ook niet be perkend te zijn, en men mag zich wel aan d'een of d'ander wijziging verwachten, al ware het maar om de gekwetste spelers te vervangen. Zo o.m. Galland, van Daring, die Zondag een sleutelbeenbreuk op liep en voor enkele weken buiten strijd Ugft. De dertig uitverkorenen zullen sleohts van twee oefenstonden kun nen genieten, het maximum door de clubs toegestaan ter gelegenheid van elke internationale ontmoeting. Het is effenaf bibter weinig voor het voorbereiden van een dergelijk elftal. De houding van de clubs in dsze aangelegenheid is zeker egoïs tisch te noemen en van sportief standpunt uit bezien niét te ver dedigen. De politiek van de Bond is verkeerd en de gekende lank moedigheid van de heren van de Guimardstraat, tegenover de grote clubs, zal hen wellicht eens nood lottig kunnen worden. Nederland, da<t, zoals reeds ge schreven, wegens het uitwijken van zijn beste spelers naar buitenlandse beroepsclubs hier ook zal het roer moeten omgewend worden, over veel minder voortreffelijk spe- lersmateriaal beschikt, laat geen gelegenheid voorbijgaan om door allerlei prospectie en selectiewed strijden een degelijk elftal te vor men. Rekening gehouden met de hui dige toesband waarin onze Noor derburen verkeren, mogen en het gelijk spel (0-0) door Zuid-Holland tegen Luxemburg en de nederlaag- met rugby cijfers (5-7) door het Oranje-elftal tegen Zwitserland ge leden, als zeer bevredigend be stempeld worden. Slagen de Nederlanders er in hun verdediging aan te passen voor de nabiie derby, dan zal de Bel gische Keuzecommlssie best doen niet onbezonnen te werk te gaan, nu bijzonderlijk dat er in de Oranje- voorlijn. die in de laatste tijden steeds Iet zorgenkind was, meer productiviteit schijnt gekomen te zijn. J. J. V. In het voorbije week-end eiste de sport 7 doden op. Vooreerst werdén 7.000 beklimmers van de Popocatepetl-vulkaan verrast door een hevige sneeuwstorm; drie per sonen verongelukten, 10 andere lie pen erge verwondingen 'op en 400 werden licht gewond bij ongevallen. Tweedens ontstond een vechtpartij tijdens een stierengevecht te Zita- cuaro en er vielen drie doden. Ten slotte stortte de tribune rond de arena te San Martin in, waarbij een persoon om het leven kwam en 100 anderen werden gewond. Berchem Sp. - A. Gantoise F. C. Brugge - Dar. Brussel R. Brussel - F. C. Mechelen Beerschot A. - Stand. Luik S. K. Lierse - C. S. Brugge Beveren-Waas - S. C. Menen C. S. leper - Voor. Oostende F. Torhout - V. G. Oostende W. Lauwe - S. K. Roeselare Den Haan - S. V. Veurne Moorsele - S. V. Moorslede Aalbeke Sp. - F. C. Komen UITLEG - De deelname ts onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletijns ge schieden. - Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. - Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam nstuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa- mentelling der punten voor het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer. - Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. - Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. - Dit bulletijn moet binnen zijn vóór li u. op de in hoofding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelf de■naam. AFZENDER: STRAAT, N'TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. JL Belgische uitrusting van hoge kwaliteit 'V ontworpen voor onze wegen en ons klimaat. Berchem Sp. - A. Gantoise C. S. leper - Voor. Oostende F. C. Brugge - Dar. Brussel F. Torhout - V. G. Oostende R. Brussel - F. C. Mechelen W. Lauwe - S. K. Roeselare Beerschot A. - Stand. Luik Den Haan - S. V. Veurne S. K. Lierse - C. S. Brugge Moorsele - S. V. Moorslede Beveren-Waas - S. C. Menen Aalbeke Sp. - F. C. Komen ACH-HRi mm f4, ||p| wil Twee mededingers behaalden het hoogste aantal punten: 20. Het ssijft; Gezien er twee winnaars zijn, wordt de prijs in twee gesplitst zodat aan elk 125 frank toegekend wordt. Bekwamen 18 punten: VERBRUGGHE ANDRÉ (2), Statiestraat, POELKAPELLE VALLAEYS PAUL (3), leperstraat, POPERINGE. VANDE WEGHE R„ Bertenplaats, POPERINGE. CORNETTE GASPARD, Beverenstraat, ROESELARE. PATTYN MAURITS, Spanjestraat, ROESELARE. DEJAEGHER GEORGES (4), Lindendreef, VEURNE. HERMANS MARCEL, Statiestraat, VEURNE. Bekwamen 17 punten: RYCKBOSCH JULIEN (2), Kon. Baan, KOKSÏJDH. HOSSEY CYRIEL (3), Hapjestraat, KROMBEKE. VERBRUGGHE ANDRÉ (4), Statiestraat, POELKAPELLE. DENUT FELIX (1), Casselstraat, POPERINGE. VANDEVOORDE LOUIS (2), Dorpstraat, VLAMERTINGE. WARLOP SUZANNE (5), Vlamertingestraat, VOORMEZELE. Volgen dan: 23 deelnemers met IS punten; 55 met 15 p.: 89 met 14 p.; 138 met 13 p. en 181 met 12 punten. In totaal klasseerden zich 498 deelne mers voor het algemeen klassement. Het Ii.jkl wel een vertoning van Sterke .Tan ergens on een kermis- fcor. Dat is liet nocl.tens niet. want bovenstaande Solo toont ons de Amerikaanse athleet Pitman, die te Parijs, in het Pal ris Chaillot de wereldtitel veroverde voor gewichtheffen, in zijn kategorie der lichtgewichten Men ziet hier de athleet spelen met zijn 352 kg. 500. 68 Punten. Debruyne Camiel (2), Boeschepestr., Poperinge. 65 Punten. Pil William, Statie straat, Diksmulde. 64 Punten. Goeman Gabriel (1), Casselstr., Poperinge. 63 Punten. Orble Gaston (3), Ieperstwg Poperinge. 61 Pnnten. Collick Richard, Bruggestraat, leper. 60 Punten. Bollengler Sylvain, Boeschepestr., Poperinge. 59 Punten. Gantols Paul, Korte Reningelststr., Poperinge. Veile Jerome, Blekeriestr., Veurne. Van- allemeersch A„ Poperingestr. Woesten. 55 Punten. Deschepper Leon (1), Gr. Markt, Diksmulde. Der- hille Jozef (2), Kleine Markt, Watou, 53 Punten. Debergh Odiel, Veur- ne3traat, De Panne. Decaestecker Michel (2), Watoustr., Haringe. Debruyne Camiel (2), Boeschepestr., Poperinge. Masscheleln Oscar (2), Switch-Road, Poperinge. 52 Punten. Soetaert Hugo (1), 12" Wijk, Beitem. 51 Punten. Deschepper Leon (2), Gr. Markt, Diksmulde. Samyn Julien (1), Vierstr., Kemr el. De- wulf Maria (8), Hapjestr., Krombeke. 50 Punten. Denut Mare (4), Casselstr., Poperinge. Gouwy Hu- bert, Feselstr., Poperinge. Camer- lynclc Cyriel, Voormezelestr., Vlamert. 49 Punten. Vanhee Maurice (10), Pannelaan, Adinkerke. Verbrug- ghe Michel (6), Bergenstr., Beveren- aari-IJzer. Duran Willy, Dadizele- straat. Moorslede. 48 Punten. Vanhee Maurice (9), Pannelaan, Adinkerke. - Millecam Gustaaf, Molenstr., Diksmulde. Muyllaert Georges (3), Grauwe Broe- derstraat, Diksmulde. Lanssens Lucten (3), Vlamertingestr., Elver- dinge. Cauwelier Gilbert (3), Val kenberg, Poperinge. Goeman Hen ri (3). Casselstraat, Poperinge. Quaghebeur Emile (1), Boeschepestr., Poperinge. 47 Punten. Dochy Marcel, Ize- gemstr., Ardooie. Dejaegher Od„ (2), Groenestr., Merkem. Degrau- we Georges, Vogelsteenstr., Pervtjze. Callewaert Rosa (2), Arme Kla- renstraat, Roeselare. Cappoen A., Pannestwg, Veurne. Deberdt Hec tor (3), Oudemanhuisstr., Vlamer- tinge. Deberdt Gerard, Poperin- gestraat. Vlamertinge. 46 Punten. Bamells Valère (1), Casseldreef, Poperinge. Brabant Michel. Weverijstr., Roeselare. Sa- myn Albert (1), Capelleriestr., Wijt- schate. 45 Punten. Priem Jules, Ingel- munsterstraat, Emelgem. Verfoae- ghe Daniël, Kaai, Nieuwpoort. Verbrugghe André, Statlestr., Poelka pelle. Denut Felix (3), Casselstr., Poperinge. - Storme Jules (3), Toe- komststr., Poperinge. Vangheluwe Camiel, Beverenstr., Roeselare. 44 Punten. Maes Maurice. Dorp straat, Adinkerke. Gat Hector, Tuinwijk, Diksmuide. Deconinck Emiel, Ankerstr., Nieuwpoort. De- baene Godelieve, Casselstr., Poperin ge. Verstraetê Roger (2), St Jorls- straat, Poperinge. Pattyn Maurice, Spanjestr., Roeselare. Vandewaeter Albert, Drafstr., Roeselare. Sterckx Marcel, Burgweg, Steenkerke. Ghewy Maria (3), Lindendreef, Veur ne. Vandevoorde Louis (2). Dorp straat, Vlamertinge. Depraetere Albert (2), Ieperstr., Zonnebeke. 43 Punten. Wyllie Laura (4), Pannelaan, Adinkerke. Ackerman Richard (2), R. Vandammestr., Kok- sljde. Deroo Jean, 10 Geboden, Po peringe. Dejaegher Georges (8), Lindendreef, Veurne. Platteau Re- mi (10), Dorpstr., Voormezele. Ge vers Henri, Molenstr., Wervik. 42 Punten. Hennln Guldo. Abe lestraat, Reningelst. Hermans Marcel, Statlestr., Veurne. Feys Louis. Poperingestr., Woesten. 41 Punten. Knockaert Odile (1), Albertstr., Diksmulde. Verschoore EmlJ.e (2), Vljfwegenstr., Emelgem. Lapon Charles (1), Couterstr., Merkem. Devos André (1). Werf- straat, Poperinge. Gadeyne Gas ton, Pottestr., Poperinge. Cauliez André, Zevecotestr., Vlamertinge. Deseyne Roger (1), Aardeplasstr., Wéstrozebeke. Reynaert André (10). Dljkstr., Wulpen. Ceulenaere Jullen, Dorpstr., Wulveringem. 40 Punten. Debruyne Camiel (3). Boeschepestr., Poperinge. - Metsu Monique, Ieperstr., Poperinge. Quaghebeur Feltx. Veurnestr., Po peringe. Verfaillle Charles (1), Casselstr.. Poperinge. Dejaegher Georges (4), Lindendreef, Veurne. Vandamme Paul, Ieperstr., Zonnebe ke. Flrey Albert (2), Wulfhullestr., Watou. op postcheckrekcnlng Nr. 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge en ons blad zal II wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. ERE-AFDELING F. C. Luik Stand. Luik 3—0 Beerschot A. C. F. C. Brugge 11 Rac. Brugge Dar. Brugge 11 Gantoise TUleur F. C. 3—0 Charleroi S. C. Antwerp F. C. 60 F. C. Mechelen Ol. Charleroi 41 Anderlecht Rac. Mechelen 11 Berchem Sp. Beringen F. C. 3O Rangschikking 1. Rac. Brussel 2. F. C. Luik 3. F. C. Mecll. 4. Anderlecht 5. Rac. Mech. 6. Antwerp 7. Standard 8. Dar. Brussel 12 5 11 25 8 11 18 10 11 12 7 9 13 13 16 15 11 11 11 12 12 10 8 8 10 15 13 14 13 16 8 14 9 15 8 26 9'. Sp. Charleroi 7 10. Gantoise 7 1.1. TUleur F. C. 7 13. Berchem 7 13. Beerschot 7 11. f. c. Brugge 7 15. Ol. Charleroi 7 16. Berl.ngen 7 Matchen voor Zondag a.s. Standard C. L. Racing C. B. Antwerp F. C. Berchem Sp. Tilleur F. C. F. C. Luik Beringen F. C. R. C. Mechelen Li Gantoise F. C. Brugge Glymptc Charleroi S. C. Charleroi F. C. Mechelen 8. C. Anderlecht -Esöss S? fc Pwest)i»1 - EERSTE AFDELING B Lierse S. K. A. V. Denderm. 20 Tubantla F. C. F. C. Izegem 22 A, S. Oostende Lyra 31 Kortrljlc Sp. A. E. C. Bergen 31 U. S. Doornik U. S. Centre 1—0 C. S. Brugge Boom F. C. 20 Vlg. Hamme St.-Nlklaas S. K. 0—1 Eendr. Aalst F. C. Ronse 11 Rangschikking 1. St.-Nlklaas 7 6 0 1 2. Un. Doornik 7 5 11 3. A. Oostende 7 4 12 4. Kortrijk Sp. 7 4 1 2 5. F. C. Ronse 7 4 12 6. A.E.C. Bergen 7 4 2 1 7. E. Aalst, 7 2 2 5 8. Boom F. C. 7 3 3 1 9. Lyra 7 3 3 1 10. F. C. Izegem 7 2 3 2 11. C.S.Brugge 7 3 4 0 12. Denderm. 7 14 2 13. Lierse 7 2 5 0 14. Tubantia 7 15 1 15. V. ïtamme 7 15 1 16. U. S. Centre 7 0 5 2 15 4 13 13 7 11 14 5 10 13 7 10 10 10 10 14 10 9 7 8 12 9 10 8 12 12 10 10 9 12 9 13 8 15 4 18 6 17 BEVORDERING B E. Wervik St. Kortrijk 1—1 St. Moeskroen Edegem Sp. 21 F. C. Roeselare Rac. Gent 12 R. C. Harelbeke Hoboken S. K. 01 S. V. Oudenaarde S. C. Menen O1 Exc. St-Niklaas Rac. Doornik 21 R. Borgerhout Bov.-Waas 00 Boechout V. V. S. V. Waregem 11 Rangschikking Matchen voor Zondag a.s.: Lyra Kortrijk Sport U. S. Centre Lierse S. K. Boom F. C. U. S. Doornik F. C. Izegem St-Niklaas S. K. C. S. Brugge A. E. C. Bergen F. C. Ronse Tubantla F. C. Eendracht Aalst Vigor Hamme A. öeü&snöousJê A. S. Pestende 1. Rac. Gent 2. Hoboken 3. S. V. Wareg. 4. F. C. Roesel. 5. B.C. Menen 6. S. V. Ouden. 7. St Moeskr. 8. St. Kortrijk 9. R. Doornik 10. Boechout 11. E. St-Niklaas 12. Beveren-W. 13. Borgerhout 14. Edegem 15. E. Wervik 16. Harelbeke 1 22 4 15 2 17 2 10 2 10 7 1 9 4 1 11 9 1 13 12 7 11 6 10 8 10 5 10 8 10 9 15 7 15 7 10 6 8 3 9 9 20 6 17 Matchen voor Zondag a.s.: Edegem Sp. F. C. Roeselare S. C. Menen Boechout V. V. Hoboken S. K. Oudenaarde Stade Kortrijk Beveren-Waas R. C. Harelbeke Racing Gent Racing Doornik E. Wervik Exc. St.-Nlklaas R. Borgerhout S. V. Waregem Stade Moeskrgea 1—3 2—0 TWEEDE PROVINCIAAL C S. leper S. K. Roeselare 12 F. C. Torhout F. C. Meulebeke 71 Zwevegem Sp. Deerlijk 41 S. V. Wevelgem Molen Sp. 4—1 S. K. Voorw. A. A. Moeskroen 21 W. S. Lauwe U. S. Herzeeuw 21 Knoklce F. C. V. G. Oostende S. V. O. Ingelm. B. S. Avelg. Rangschikking 1. V. G. Oost. 7 6 1 0 37 11 12 2. W. S. Lauwe 7 5 1 1 20 10 11 3. S. K. Roesel. 7 4 1 2 29 12 10 4. Voorw. Oost. 7 4 1 2 18 12 10 5. M. Ingelm. 7 4 2 1 13 16 9 6. A. Moeskr. 7 3 2 2 13 12 8 7. F. C.Torh. 7 3 2 2 20 20 8 8. Herzeeuw 7 3 2 2 12 13 8 9. Wevelgem 7 3 3 1 14 10 7 10. Zwevegem 7 3 3 1 13 12 7 11. S. V. Ingelm. 7 3 3 1 10 15 7 12. KnokkeF. C. 7 1 4 2 12 16 4 13. Deerlijk 7 1 4 2 14 21 4 14. C. S. leper 7 2 5 0 12 16 4 15. Avelgem 7 1 6 0 10 30 2 16. Meulebeke 7 0 6 1 7 34 1 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Meulebeke S. V. Wevelgem U. S. Herzeeuw C. S. leper A. A. Moeskroen F. C. Torhout S. K. Roeselare B. S. Avelgem Voorw. Oostende Deerlijk Sp. V. G. Oostende W. S. Lauwe Knokke F. C. S. V. O. Ingelmunster SKiijg.l'JWASter gwevegem sp. TWEEDE. GEWESTELIJK A R. C. Dc Panne St.-Joris S. V. Blankenhergo Veurne S. K. Den Haan Concordia V. V. Koksijde E. G. C-istcl S. K. Ste Kruis Middelkerke S. V. Nleuwp. D. Blankenb. F. C. Heist F. C. Llssewege Oudenburg Steenbrugge Rangschikking 1. D. Blankenb. 7 5 0 2 16 2. S. V. Blank. 7 4 0 3 24 3. Nieuwpoort 7 4 0 3 16 4. Steenbrugge 7 5 1 1 30 5. Gistel 7 4 1 2 19 6. Oudenburg 7. De Panne 8. Veurne 9. Con. Brugge 10. Ste Kruis 11. Den Haan 12. Koksijde 13. Middelkerke 14. F. C. Helst 15. St-Joris Sp. 16. Llssewege 0 13 2 21 2 14 2 12 0 19 82 50 3—2 34 42 0—0 12 0—3 6 12 7 11 6 11 11 11 11 10 14 8 19 6 17 6 17 6 17 6 0 15 3 16 1 9 11 15 29 9 28 3 25 3 Matchen voor Zondag a.s.: E. G. Gistel S. K. Den Haan S. V. Veurne V. V. Koksijde D. Blankenberge R. C. De Panne G. S. Middelkerke S. V. Blankenb. St.-Joris Sp. S. K. Steenbrugge S. K. Ste Kruis Conc. Brugge F. C. Llssewege S. V. Nieuwpoort F. C. Helst W. S. Oudenburg TWEEDE GEWESTELIJK B F. C. Tielt S. K. St-Baafs 7—2 F. C. Wakken F. C. Llchterv. 1—0 V. P. Gits S. K. Eevcren-Leie 2—3 V. C. Ardooie F. C. Otegem 13 S. V. Vlchte V. V. Dentergem 10 S. V. Oostrozeb. S. K. Torhout 40 Hulste Sp. W. S. Houthulst 30 Rac. Waregem Kuurne Sp. 24 Rangschikking 1. F. C. Ttelt 2. Hulste Sp. 3. Dentergem 4. Oostrozeb. 5. Wakken 6. S. V. Vichte 7. S. K.Torh. 8. Kuurne 9. Llchtervelde 10. Rac. Wareg. 11Beveren-L. 12. Ardooie 13. Otegem 14. Houthulst 15. V.P. Gits 16. St-Baafs 0 30 6 12 2 19 10 10 19 6 10 17 8 10 18 14 9 10 12 13 12 13 12 1 18 8 0 9 13 0 11 15 1 10 8 1 9 17 1 7 14 0 4 25 0 9 33 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Llchtervelde V. C. Ardooie S. K. Torhout F. C. Tielt V. V. Dentergem F. C. Wakken 3. .K St.-Baafs Kuurne Sp. S. V. Vlchte S. K. Beveren-Leie W. S. Houthulst S. C. Oostrozebeke Hulste Sp. Rac. Waregem F. C. Otegem V. P. Git» TWEEDE GEWESTELIJK C F. C. Lulngne S. V. Kortrijk 1—3 Toek. Menen W. S. leper 03 S. K. Geluwe S. V. Moorsele 12 St Elools Sp. Moorslede O2 R. C. Bissegem Dottenljs Sp. 30 F. C. Poperinge F. C. Komen 21 S. K. Vlamert. S. C. Le Blzet 1—2 E. Beselare Aalbeke Sp. 32 Rangschikking 1. Moorslede 2. W. s. leper 3. T. Menen 4. Poperinge 5. Beselare 6. F. C. Komen 7. Dottenljs 8. Lulngne 9. S. V. Kortr. 10. Bissegem 11. Moorsele 12. Geluwe 13. Aalbeke 14. Le Blzet 15. Winkel Sp. 16. Vlamertinge 24 7 20 2 19 14 17 12 13 15 17 13 16 16 12 12 18 16 14 16 13 22 7 17 18 17 14 22 7 16 17 25 Matchen voor Zondag a.s.: W. S. leper St.-Elools Sp. F. C. Komen F. C. Lulngne Dottenljs Sp. Toek. Menen S. V. Kortrijk Aalbeke Sp. R. C. Bissegem S. V. Moorsele S. C. Le Blzet F. C. Poperinge S. K. Vlamertinge E. Beselare S-V. g' Cis luwe DERDE AFDELING C F. C. Woesten S. C. Rumbeke 1—6 W. S. Passendale Ol. Ledegem 23 De Ruiter Poelkapelle 20 Izegem Zonnebeke 31 S. IC. Hooglede S. K. Staden 13 E. Oekene Dadizele Sp. 61 Zilverberg B. S. Poperinge 2—3 D. Beveren Brieion Sport 21 Matchen voor Zondag a.s.: OL Ledegem Izegem Sp. Dadizele Sp. F. C. Woesten S. K. Staden W. S. Passendale S. V. Rumbeke Brlelen Sp. S. K. Hooglede Poelkapelle B. S. Poperinge E. Oekene S. K. Zilverberg Dosko Beveren S. C. Zonnebeke S. V. De Rultei Koop RECHTSTREEKS in FABRIEK VOLDERSTRAAT 7, GENT U betaalt veel minder en be komt 1" kwaliteit. Groot gemak van betaling, zonder intrest, noeti wissels! (7757)

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 9