Nieuwe VIT t OmSSEMENT Dreigt er gevaar voor inflatie Geneeskundige Filmvoorstelling te Bergues (N. Fr.) Lapmiddeltjes van de Spoorweg Uit het U/erv/ikse Uit de Bakkerswereld frj Bij het Algemeen Verbond der Christen Werkgevers te Roeselare Nieuwe Treinen op de Lijnen leper-Kortemark& Kortrijk-Menen ST-JAN-TER-BIEZEN WATCU CINF. ROYAL - WATOU CINE ROYAL - PROVEN PROVEN ELVERDINGF. AM <- Op <$r koffie's «jeanne d'arc» GROOT DANSFEEST OOSTVLETEREN ALLE VLEESWAREN Gaston VERHAEGHE-LYSY Haringestr. 2, ROESBRUGGE WOESTEN BRIELEN ZUIDSCHOTE ST-JULIAAN (Lancremark) LANGEMARK POELKAPELLE ZANDVOORD1? (leper) BESELARE GELUWE DAVIDSFONDSAFDELING Reningelst-Westouter STAK VAN WAL marktprijzen Belangrijke toespraak door Minister Dequae toffif'.S jeannë d'arc» de naaimachine die zich door haar kwaliteit opdringt 47, GROTE MARKT' KORTRIJK, Tel. 255.20 en 60, STEENSTRAAT, BRUGGE, tel. 363.60. brand in suikerudrogf.ru te handzame koffie's «jeanne d'arc) hond op jacht te beselare 37 konijnen doodgebeten. wervik's hospitaal verrijst uit de puinen Plechtige eerste-steenlegging door HH. Excell. Ministers A. De Taeye en A. De Boodt. Op Zaterdag 28 October 1950 koffie's «jeanne d'arc» wervik Pnjzenbesluit, HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 28 Okt. 1950. Bladz. 4 Prijskaarting. Uitslag prijskaarting Manillen bij Veyer Cyrlel, <t In de strooien Hen 68 deelnemers. 1. Twee echte kampioenen. 2. Vandenabeele J. Maerten Ger.: 3. Wagenmacker D. Vandevyvere C. 4. Ruyssen Mich. Ruyssen Maur.; 5. Twee geluksvogels. 6. Tachel Lucien Vandevyvere A.; 7. Maerten Mare. pebruyne Remi: 8. Decocq Camlel Quttier Florent; 9. Saesen Wilfried Mahleu Julien. Opgelet! De voorziene prijskaarting in het Manillen met 400 fr. vooruit bij Tant Cam, In' den Haangaat niet door op Zondag 29 Oct. maar wel op Zondag 5 November (c-8471) Prijskaarting. Zondag 29 October, grote prijskaar ting bij Marie D'Alleyne, In de Nieu we Wereld»; 200 tr. vooruit boven de inleg. Begin te 19 uur stipt. Herbergkermis. Zondag 29 October, Herbergkermis bij Leupe Prosper, Molenstraat. Maap- dag groot kandeel. Voetbalkroniek. Zondag 29 Oct. spant Eendr. Watou zijn Jonge volbloedpaarden voor de voetbalwagen tegen een uitgelezen elf tal van Woegten. Niettegenstaande dit seizoen eerder dun bezaaid ls met matchen, zal het bestuur van Eendracht ervoor zorgen zoveel mogelijk matchen ln te richten en zodoende de spelers opwerken en zijn supporters in de mate van het mogelijke voldoen. Zondag a.s. te 15 uur worden al de voetbalvrienden op ons plein verwacht En dat het er zal spannen, verzekeren wij U op voorhand. ZONDAG 29 OCTOBER: ACHTERVOLGD Spannend drama. WOENSDAG 1 NOVEMBER: «DE ONTBLADERDE ROOS» of het leven der H. Therésia. (C.8477) Davidsfonds Watou. Deze dagen werd het winterpro- gramma van onze afdeling vastgesteld. Het bestuur heeft het aangename met het nuttige weten te paren en voor ziet een voorstelling van de gekende groep Klaverzevenuit Passendale, een kunstmuziekavond en een voor drachtavond over Zwitserland Dit zal Iets zijn naar Ieders smaak en waar eenleder volgens keus, ernst of luim, zal kunnen genieten. Weet ge? Dat we Zondag a.s. de B.J.B, melsjesgroep voor het voetlicht krij gen? Dat de voorstelling stipt te 18.30 uur aanvangt? Dat er pooskaarten zullen gegeven worden en dat deze kaarten aan de Ingang na de poos streng zullen ge elst worden? Dat de schutters Zondag a.s., bij Désiré Devos, het winterseizoen ope nen op het liggend spel? En er dertien vogels meer zijn dan schutters? Dat er terug een klassement op gemaakt wordt voor het kampioen schap? Dat de duivenmelkers op 5 No vember hun jaarlijks feest vieren? Dat het feest Ingezet wordt met een banket in het lokaal; inschrijvin gen bij schrijver Albert Corteel of ln het lokaal, en sluit met een prachtig bal in bovengenoemde zaal? Dat het Ceciliatoneel reeds volop aan het werk is met het aaanleren van de vermaarde operette HOGER OP ln vier bedrijven? Dat deze avond, samen met het zangcrochet der Hoppestreek"» de twee toppunten van deze Winter zul len uitmaken voor alwie houdt van schoon muziek en lied? ZONDAG 29 OCTOBER: Grote muzikale film: «MIJNHEER MOZART WOENSDAG 1 NOVEMBER: «DE ONTBLADERDE ROOS» of het leven der H. Theresia. (C.S47S Davidsfonds. Dat onze eerste Da vidsf endsavond zulk een succes zou kennen had nie mand durven denken. Bijna alle le. den waren opgekomen, en 't was volle zaal. Na een kort inleidingswoordje door de Heer Voorzitter, Senator G. Feryn, heeft Z. E. H. Brutsaert, Voorzitter van het Davidsfonds, Ge west leper, met treffende woerden een bondige uiteenzetting gegeven over het wezen, het doel en de wer king van het Davidsfonds. De Michelshebben ons dan met hun kunstvol uitgevoerde num mertjes drie uren lach en leute be zorgd, en wisten zelfs de ganse zaal te doen meezingen. Iedereen heeft dan ook uiterst voldaan de zaal ver laten. Daarmee is het Davidsfonds voor de Provenaren geen onbekende meer en het Bestuur hoopt dan ook dat nog velen zullen lid worden van onze afdeling. Het Bestuur. GEMEENTE PROVEN dré en Blanckaert S.; 4. Gruwler Cy rlel en Vandenbussche D.; 5. Masson A. en Laconte Ach.; 6. Overberghe Jos. en Wijffels Rog.; 7. Mervetlüe H. en Mervelllie G. Biljart. Pas ls het nieuwe seizoen begonnen of een merkwaardige afscheiding ls reeds op té merken. In de eerste plaats dient de prestatie van Bulcaen onder lijnd, welke van zijn zes gespeelde par tijen er slechts één verloor. Ook De- croo R. ls geweldig op dreef; deze laatste verloor nóg geen enkele partij en speelt met een gemiddelde welke het dubbel ls van verleden Jaar. Aan de andere zijde krijgen we dan de ro de lantaarndrager A. Dsdoncker, wel ke er reeds viermaal naeen het bijltje moest bij neerleggen. Hondenclub. Zal onze hondenclub heropgericht worden? Men hoort reeds spreken van een nieuw bestuur en rlngoefenlngen. Zondag a.s. krijgt men dan ook een loopkoers voor honden van alle cate gorieën van groot formaat, ter Steen- straat bij A. Baes. Zal het nu de de finitieve doorbraak zijn? Of zullen ze nogmaals ln de diepte duikelen? Groot Zangcrochet. Zondag 11. kende onze eerste schif tingsreeks een geweldig succes. Niet minder dan 21 zangers waren opge komen en dit soms ven uit de verste hoeken van West-Vlaanderen. De zaal was bomvol en het publiek ver dient gewis een pluimpje om zijn stilzwijcendhRift en zijn aandacht. Op Zondag 29 Okt. a.s. gaat' te 18 u. stint ln de zaal van bet park onze tweede schiftWgsreeks door. We ho nen op een even talrijk publiek en een even s'-ecivplle' avond. Zangers fsterslsteeds worden nog tn^cbjfjvjpven cwvaard bij Verslvne Gaston. Bpeziw-straat, 17, Elverdin- ve. Kaarten +e be'-emèn aan 15 fr. bil dhr PW, M'mhe'sen-Delboo Veur- nestraat, Elverdlnge. Pensioen. Op Zondag 5 November wordt er van'9 tot 11 u. .ten gemeentehuizè zitting gebonden voor het Innen der nensioepbficl.''a"°n betreffende de ver lenen maawd Oktober. Pepsioepstor- ters. in üw eigen belang, dit niet te vergeten. Verga «leri n g Ra i ff eisen kas. Op Zondag, 29 Oktober, gaat de Jaarlijkse algemene vergadering door van de Ralffeisenkas van Elverdiiw, om 9 u., in 't gewoon lokaal bij Cé- lest Roenen. Als soreker zal ontreden, dhr Plsön, opziener der Ralffeisenkas. Tevens zal aan de leden van de plaatselijke hoerengilde gelegenheid geboden worden hun lidmaatschap voor 1951 te vernieuwen. Bolling. BIJ Daniël Verstraete in Het Neer hof». Er waren 67 bolders opgeko men. De prijzen werden als volgt ver deeld: 1. B.arroo André (een konijn); 2. Oest'andt Albert (een bak bier), 3. Van Enghelandt (een koekebrood). Tussen pot en nint. Zondag 11. ging bij de Wed. Sioen in De Zoneen kaartorijskamp door. Tenslotte staken van de 40 op gekomen liefhebbers de volgende mannen de nrlizeh on zak: 1. Bartier Henrl Bollaert Gaston: 2. Vermeulen J. Van Overberghe; 3. Fertin Prosper Carpentier Jer.; 4. Van Enghelandt M. Six Ch 5. Top Achiel Latruwe Roger. Bij de N.S.B. Oproep tot de makkers-strijders 1914-18 en 1940-45. Al degenen die hun bijdrage voor 1951 nog niét betaald hebben, wor den dringend verzocht dit te willen doen en dit uiterlijk op 5 November bij de schatbewaarder dhr Rafaël Vlaemynck. Diegenen die willen deel nemen aan de maaltijd op 11 Novem ber a.s. gelieven insgelijks hun naam tegen 3 November te willen opgeven bij voormelde schatbewaarder. (c-8136) ZONDAG 5 NOVEMBER: ingericht door de Sint Sebastiaans- gilde, in de zaal Barrierebij Deprez Albert. Begin te 18 uur. Inkomgeld 15 fr. Prachtig orkest. (c.8479) Burgerstand. Overlijden. Pauwelyn Gaston, 51 J., echtg. v. Debergh Maria. Naar de Pliillpplno's. Op Maandag, 30 Oktober, zullen we het genoegen beleven het gemoede lijke woord van onze dorpsgenoot missionaris E. P. G. Vandenberghe te mogen aanhoren 'in een voordracht over zijn mlssioneringswerk op de Philippljnen. Met een reeks keurlve lichtbeelden ter Illustratie zal spreker zijn toe hoorders een duidelijk beeld weten te scheppen van het land der Phüippl- no's, alsook van zijn persoonlijke be levenissen en verwezenlijkingen ge durende meer dan twaalf Jaar. Deze avond, Ingericht door het Da vidsfonds, gaat door in de parochie zaal en begint te 19 n. De toegangs prijs, vagtgeste'd op 15 fr., wordt' met 5 fr. verminderd voor de Davids- fondsers. Bij onze schutters. Onze Handboe''naatschapnlj St- Joris richt op Zondag. 5 November e.k., een lufsterrïk dansfeest in. Het orkest zal te 18.39 u. stipt het feest Inzetten en dit in de zaal Rhetor'- kabij A. Coïteert. Iedereen ls er welkom, zowel leden als nlet-leden. Goed nieuws vanwege St Maarten. Ook dit Jaar zal St Maarten onze gemeente met een 'oeroek vereren. Hetzelfde prersroms als voorbaan de jaren: te 16 u., aan De Vt'ippe»: te 18 u. op de plets ca daarna naar Elzendamme. Nadere bijzonderheden volgen aanstaande week. Ter herinnering. Op Woensdag. 22 November e.k.. viering van het Ste-Cecllia-feest Op Zondag 2(3 November, dansfeest ten voordele van de Muziekmaat schappij. Houdt deze data vrij! VOOR ook PAARDENVLEES ÉÉN ADRES (cC.2813) Uitslag Prijskaarting ran Zondag 11. tolj Moerman Eineric: Er waren 112 deelnemers, voor 1.200 fr. prijzen. 1. MoalÉBta Manrits en Dél- beke Sylvère (beker: 2. Minn Méu- stta en DeghancU Acblel„ 3. Deyia Au- Tussen pot en pint. Uitslag der prijskaarting in het Manillen, gegeven dopt' dp Wieler club «De Lustige Vrienden». Aan tal deelnemers: 50. 1. Snick Alb. Poissonnier Mich.; 2. Vandermeersch G. Vandamme; 3. Boen Lucien Onraet Gilbert. Ten voordele van Brielen Sport. Ten voordele der lokale voetbal ploeg, heeft er op Zondag 29 Okto- ben, in de zaal van 't Hof van Com merce, een prachtig bal plaats met tombola. Wie 't bestuur, spelers en suppcfrters van Brielen Sport kent, weet dat gezonde leute en deftige ontspanning in gezellige kring ver zekerd is. Aanvang te 17 uur. Prijskaarting. Zonda-g 22 Oct. 11., kregen we in 't manillen, bij Jules Arteel, volgende uitslag: l.Seys Valere en Tahon Jerome 2. Schorreel Jul. en Vandenbriele G. 3. Balduck Jos en Desmet Achiel 4. Arteel Jules en Mervelllie Honoré 5. Depoorter Jer. en Keirsbulck Maur. Kroostrijke Gezinnen. Op Donderdag 2 November (Aller zielen) te 14 u., algemene vergade ring in ons lokaal, bij Hilaire Lou- wagie. Op de dagorde vinden we o. m.: Betaling lidgeld 1950-1951; verslag over het kortingzegelstelsel: uitbetaling der kortingzegels; uitrei ken vaii lidkaarten en nieuwe boek jes voor kortingzegels. Allen vrien delijk uitgenodigd en welkom. Nationale Oudstrijders- en Soldaten bopd. Op Donderdag 2 November (Aller zielen) te 19 u„ algemene vergade ring bij ons lid Arteèl Gerard, op Lizern. Op de dagorde vinden we o. m.: regeling 11 Novemberviering; inschrijving voor 't feestmaal; mede delingen en om te eindigen een prijs kaarting. j£llen vriendelijk uitge nodigd; ook nieuwe leden zijn wel kom. BOEZINGE Dogmaverklaring. Te dezer gelegenheid wordt er in onze kerk op de vooravond van Al lerheiligen een gebedswake gehouden voor liet vèrslerd Mariabeeld, met samenzang, gebed en lof. Dit is de inzet der bezielende verering van de Dogma-verklaring van Maria's He melvaart, die plaats grijpt te Rome on 1 November. Daartoe worden de Mariacongreganisten, jongelingen en jonge dochters bijzonder opgeroepen. Op 1 November, Hoogdag van Al- lcrhellWen, ls er 's namiddags onder I het lof een soort bloemenhulde, waarvoor de leden van at do plaatse- jké god "dienstige verenigingen wer- I dén verwittigd. Na de kerkplechtli»- j held, worden de bloemen, bestemd i voor de graven van familieleden en naastbesto,enden, naar het kerkhof 'overgebracht, alwaar b!1 de calvarle- i berg oen korte dodenhulde zal plaats grilnen. Boezinge wil dus niet ten achteren blijven enn de nnroao van Z. H. de Paus en Mgr de Bisschop. Toneo'. Heden Zopdaaavond. te 19 u. in de rarpchlale fmatzat!tweede onvoe- I rtrig van Twéé "Broeders», treur- js.neh en «Oorlog aan de vrouwen», klucht. 1 l-Noyemlier-vlcrlne. Voor fyet eerst sinds 1940 zal de j grote bevrijdingsdag van de oorion i 191A-J.8 door de oud-strijders nevierd worden zoals voor cjfzep. Thans zijn het de invaileaen die het initiatief nemen en de konnen hebben bijeen gestoken, om van de 11 November een schóne dag te maken. De N.V. V.Q.S. (sen) doen mee. Eerst het jaargètUde in de kerk, waarin de ge sneuvelden ven belde oorlogen wor den herdacht: dan een gezellig ver broederen onder hst nutten van een glaasje en 's middags een feestmaal opgediend bij Om er Labaere. gevolgd door prijskaarting, met bekorting bij Jules Vandamme en eindbekamping bij Constant Desmedt. Gouden Huwelijksjubileum. Maandag 11. vierden de echtelingen Emiel Tytgat en Augusta Bpsschaert, 84 en 83 Jaar, hun gouden huwelijks jubileum. Deze' plechtigheid werd Ingezet 's morgens in de kerk met een H. Mis van -dankzegging, opgedragen door Z. E. H. Pastoor. Emiel Tytgat ls vporzltter van het kerkbureol. In de kerk waren tar -k'eib- kinders aanwezig, iuswfc seu gioot aantal medeparochianen. Verder werd deze vijftigste verjaring door de Ju bilarissen zonder praal of gerucht ln de gezellige hulskring gevierd. Goed heil en nog vele jaren. Plechtige uitvaart. Woensdag 11. werd Dr A. Snlck, ge neesheer te Boezinge voor de oorlog 1914-18, plechtig ten grave gedragen. De koordiénst had plaats ln de St- Niklaaskerk te leper, alwaar hij woonachtig was. De bejaarde Boezln- genaren zullen zich nog goed die bra ve en doorkrlsten man, de dienst- veerdige geneesheer herinneren, waar van mag gezegd worden dat de rech terhand het goede niet kende dat de linker deed. Hij rust met vrede. Huwelijksinzegening. Verleden week hadden we de gele genheid in onze kerk een lpechtig- held bij te wonen, die er maar bij grote uitzondering voorvalt Mgr Bouve, tltularis-Bischop van Cremna, Apostolisch Vicaris van Noord-Ka- tanga, zegende het huWelijk in van heer Albrecht Moortgat, zoon van de Vlaamse toondichter, met zijn nich tje Mej. Marie-Louise Demeéster. Baldadigheden. Wanneer zullen onze jonge lui toch eens begrijpen dat men overal en ge lijk waar het goed van een ander' moet eerbiedigen? Zondag laatst wer den bij gelegenheid van de toneel avond van het Davidsfonds enkele kleerhaken van de trapgang der Jon gensschool beschadigd. Wij vragen ons af: waarom? Installatie nieuwe Herder op Zondag 12 November. Op de vergadering was buitenge woon veel volk aanwezig en St-Jull- aan zal zijn best dóen om E. H. C. Vergracht, de nieuwe Herder, plech tig 'in te halen. De narochle zal mooi versierd zijn. een flinke stoet wordt ineengestoken, 't Is te hopen dat Ste Clara ons goed weer zende. 's Avonds prachtig vuur werk. ZANGCROCHET op 5 en 12 Nov.; finaal 26 Nov. in het lokaal der Klerkenstraat. 5.000 Fr. prijzen in geld. Zangers, schrijft in bij Juffr. A. Cruyt, Zonnebekestraat, te Langemark. Vereremerkt. Zondag 15 October, werd onze sympathieke 2° schepen Deltomme Julien, alsook gemeenteraadslid Cy- riel Vandamme te leper verere merkt met de zilveren medaille 2" klas voor 25 jaar syndicale werking in het A.C.V. Aan de gedecoreerden onze ge meende gelukwensen. Boeren-" 'e Voordracht. Op Zondag 29 tober a.s. komt dhr Demonie van Langemark spre ken, na de hoogmis, dus om 11 u„ ln het gewoon lokaal bij Jules De- man. Toneelnieuws. In een inleidende vergadering werd het verloop van het aanstaande to neelseizoen geregeld. Men kwam ak koord Kunstminte begiftigen met een vaandel. Een tombola zal hiervoor worden op touw gezet. Boud voor Rundertuberculose- Bestvijding. Van staatswege werd de jaarlijkse bijdrage verplichtend vastgesteld op 5 fr. per dier. Door de tussenkomst vanwege de plaatselijke bonden van 80 fr. ner ingekocht en gecontroleerd- dier, die over een jaar tamelijk hoog kan belopen, werd deze verhoging genoodzaakt. Toneel. Zondag 29 Oktober te 18 u., hebben wij het eerste optreden van onze plaatselijke toneelgroep Vreugde na Arbeid met het zeer boeiende dra ma in 3 bedrijven van Fabricius: Het rechte Spoor Deze vertoning gaat door in de zaal van het patro naat. Kaarten bij R. Masschelein' eerste rang 15 fr.; tweede rang 10 fr. Davidsfonds. Na de zomerperiode met onze autobusreis naar Diksmuide op de dag van de Ijzerbedevaart, en na de glansrijke film Monsieur Vin cent steekt onze afdeling defi nitief van wal met haar jubileum programma en nl. op 1 November, Allerheiligen, te 19 u. in de Sint Jozefszaal met voordracht, kleun- projecties en klankopnamen door Meester Karei Van der Veken, stadsgids te Lier, over de Zimmer- toren. Om in de lijn te blijven van onze Vlaamse Kermissenwor den er «Lierse Vlaoikens» verloot onder de aanwezigen. Wii hebben aan alle leden en belangsteTenden een puike avond, veel mooier dan het onderwerp laaf vermoeden. Toegangsprijs 10 fr. Familieltaart voor de leden tegen 20 fr. Ton"cl. Zondag 29 en Maandag 30 Octo ber respectievelijk te 17 30 u. en te 19.30 u„ opvoering van «Zijn weer wraak» door de Toneelgi'de «On der Ons». Kaarten op hef Secre tariaat der Gilde, Worvikstr. 321. Toneel. Op Zondag 29 Oktober te 17.30 u. en Maandag 30 Oktober te 19.30 u. opent de Toneelgilde Onder Ons het toneelseizoen ln de feestzaal Des- sem, met de opvoering van Zijn Weerwraaktoneelsnel ln drie be drijven door J. Van Randwijk. Prij zen der plaatsen 20, 15 en 10 fr. Kaarten zijn vooraf te bekomen het Secretari-at der Torieelgil Wervlkstr—H, 34, vanaf Maandag r Oktober. Het kunstminnend publiel" ze.l met vreugde de opening van het seizoen vernemen en zoals voorheen genieten van een reeks aangename Op de jongste Dinsdagavond hiel den we ln Montsalvaat te Westouter onze eerste Volksavond, 't Was de start van onze jonge afdeling. Bij na tweehonderd leden en sympathi santen mocht onze Voorzitter er welkom heten. Samen baden we eerst en onder de hoede van St Lutgardis staken we van wal. De Voorzitter Dr. B. Chtelens Het aan onze nieuwe leden de vruchten kennen van een 75-jarige Davlds- fondswerking en wenste dat ook onze afdeling voortaan baar deel zou bij brengen. Daarom gaf hij aan de jonge spruit de oude leuze: «Voor Gods dienst, Taai en Vaderland!» Een eerste vrucht mochten we nog dezelfde avond smaken, want het ook zo pas gestichte Westouter's Davids- fondskoor vergastte ons op een drie tal Vlaamse liederen, puik uitgevoerd onder de kundige leiding van W.E.H. Decoussemaecker. 't Was als een il lustratie van de Davidsfonds! euze: «Ik wist niet dat 'k zo lief u had «O Lied van mijn Land» en «Mijn Vlaanderen heb ik hartelijk lief En als een geloofsbelijdenis, in onze leuze herhaalden we allen samen: «Mijn Vlaanderen heb ik hartelijk lief Deze muzikale inleiding maakte het gezellig en we voelden er ons thuis, in familie. We waren meteen in stem ming om te luisteren naar de spre ker: F. R. Boschvogel. Die Boschvogel, gekomen uit het Houtland, heeft ons hier in 't dal der Vlaamse Bergen zijn lied komen zingen. Hij zong het lied van liefde en trouw, van lijden en verblijden. En wij genoten het allemaal, want alles was zo schoon, zo goed en zo eenvoudig. We hebben dankbare bewondering ongedaan voor de roeping van de Vlaamse Volksschrijver, die de zan- ter is van al 't schone en 't goede bij 't Vlaamse Volk en het gebun deld weer zijn volk ten geschenke geeft, schoner nog dan hij hèt ér ge vonden heeft. Boschvogel was open hartig, hij voelde zich ook in familie en heeft ons laten meevoelen met zijn knustenaarsziel. Voor dit ver trouwen zijn we dankbaar. Zichzelf liet hij kennen, maar hij leerde ons ook zijn werk te smaken, en bracht ons een ontmoeting met de mensen uit zijri boeken, 't Was alsof we ze zagen en hoorden. We deelen in de liefde en voelden het helmwee mee van Willem van Lo. We hoorden de zang der Muze ln de groei van het werk: «Uw glanzende Vlech ten, Amarillaen we werden ont roerd door 't lijden van Moeder Maria- Kristlna. Onze mensen uit het ver leden waren schoon en goed. En 't volk van heden ook dè,t kent Boschvogel en heeft hij ons leren bewonderen. Wat waren ze ons sym- nathiek. Door en Steven, die Vlaamse Trlmards, die op hunne manier de Fransen weer leerden ln processie gaan. En Zuster Marie, het hart en het geweten, het gezag en de moeder van alle kleuters en grote mensen dr parochie, we zagen ze gaarne en hadden er compassie mee. 't Was laat toen 't' varken kw->-. met zijn lange snuit en 't vertelselke uit was. Stil hadden we geluisterd, genoten en ons verrijkt. We kregen er een goê jinte nieuw bloed, zuiver Vlaams bloed. En 't is ook om er riadorè't van te krijgen als Wannes en Jan Tamboer. Dfe zullen we kun nen lessen ln onze komende volks- avond'en. Het gebed en een dreunende Vlaam se Leeuw sloten waardig deze eerste, geslaagde Wintervergadering. DIKSMUIDE. Markt v. 23-10-50. Slachtvee: ossen, het kg„ 21-24; koelen 18-21; schapen 11-13; varkens 20-22; kalveren 24-28. Pluimvee: hennen, het kg.. 22; eenden 20; jon ge duiven, het koppel 25; oude dui ven, het stuk, 10. Vis: kabeljauw, het kg., 30-35; tong, 30-32; rog 18-20: koolvis 24-30; plaat 15-18. Ver scheidene: boter, het kg. 77-82; eieren, het stuk, 2,75; konijnen, het kg., 26; konijnenvellen, 24; stro. de 100 kg., 20-30; hocl 100-140; voeder bleten, 28; aardappelen 110. KORTR1JK. Per 100 kg.: tarwe 415-420; spelt 310-325; rogge 335-345; haver 300-315; wlntergerst voor brou werij 330-335; zomergerst voor brou werij 400-420; erwten anders dan groen geoogst 500-510; bonen 780-825; paar- denbonen 410-425; voederbleten 15- 16,50; halfsuikerbleten 30,50-32; chico- relbonen, nieuwe oogst, 338-348. Aardappelen per 100 kg.: 100-102; bint jes 98-100; Voran 90-95; Industrie 90- 95; Rode Star 100-110; Alpha 85-90; aardappelen voor veevoeding 50-55 fr. Vlas prijzen per 100 kg.: lijnzaad 625- 630; ruw vlas, strovlas, ongedorst, 225 375; vlas geroot op de grond 450-550; vlas geroot in putten 650-700. Stro- en hooiprijzen: stro met machine ge dorst, geperst tarwestto 140-150 per ton; roggestro 120-125; haverstro 120- 125; gerstestro 120-125; roggestro met vlegel gedorst 35Q-400; weidehool 950- 1000; klaverhool 1150-1200; luzernehooi 1550-1650 fr.; gegiste kaas 50 fr. WERVIK. Hollandse boter 79 fr. het kg.; Uiksmuidse boter 79-80 fr. het kg.; Inlandse melkerijboter 82 fr. het kg.; vefse eieren 2,75-2,80 t'r. hot stuk, dito poelje-eieren 1,50 fr. het stuk; hraadkiekens 35 fr. het stuk: oude hennen 40-44 fr. liet stuk; soepklekcns 60 fr.; duiven 22-23 fr. liet koppel; geslachte konijnen 50-60 fr. het stuk; Worvikse tabak, beste soort, in pakjes van 100 gr., 80-98 fr. het kg.; extra Rlchmond-tabak, in pakken van 250 gr 150 fr. het kg. LO. Markt, van 26 Oct. 375 kg. boter; prijs 78-81 fr. het kg. Maandag 23 October 11., heeft de Hr Minister Dequae gesproken te Roeselare, in het Verbond der Christelijke Werkgevers. Het onderwerp was actueel en in teréssant, vermits ieder zo wat van ver of nabij betrokken is bij pen eventuele muntmanipulatie. De vraag naar de huidige stand van onze munt, gepaard aan de be voegdheid van de spreker, was dan ook de oorzaak van een ruime op komst op deze eerste studievoor dracht van het A C.W.V. te Roe selare. Spreker begon zijn uiteenzet ting met een bondige beschrij ving van de huidige toestand op economisch gebied. In de periode einde 1949 begin '50 stonden we reeds op de hélling naar een vrij ernstige depressie. De markten waren verzadigd, de werk loosheid nam toe, en er ontstond zeifs een lichte prijsdaling. In de textielnijverheid was de toestand eerder gunstig, tengevolge van het openstellen der Nederlandse grens voor onze textielproducten in de loop der maand Januari. Maar over het algemeen was de evolutie ongunstig. Dan is, rond het midden van dit jaar de plotse ommekeer gekomen bij het uitbreken van het militair conflict in Korea. Onmiddellijk wordt door de Verenigde Staten besloten de stocks van strategische goederen op een aanzienlijk hoger peil te brengen. Die aanvulling van de voorraden grondstoffen geschied de op zijn Amerikaans, nl. door 'n drastische en massale aankoop op de wereldmarkten. Onvermijdelijk ontstond daaruit een bruuske stij ging der wereldprijzen, en boven dien een psychologische schok die de stijgingstendenz nog versterkte. In ons land sloeg het zelfs over tot een paniekstemming. Nog vóór de stijging der grondstoffenprijzen zich volledig kon doen gevoelen, liepen de prijzen in snel tempo op, ook in artikelen die op de wereld markt geen enkele invloed onder gingen. Op korte tijd steeg aldus het indexcijfer met ongeveer 25 punten. Wat valt er nu verder te ver wachten? De vlugge kentering in het Koreaans conflict heeft de ge moederen weer bedaard. Dit is dus een factor ten goede. De aanvul- I ling dér Amerikaanse stocks is na- genoeg voltooid, zodat de prijsdruk van die kant uit niet meer toeneemt. Maar intussen wordt in gans West- Eurcpa een plan van aanvulling en versterking der bewapening uitge- werkt,.d,at ongetwijfeld de stijgings- tcuaeuz zal doen aanhouden. Het is pok een feit dat de, stijging van sommige grondstoffen zich nog niet volledig in de kostprijs heeft doen vóelen. Spreker meent dat uit déze tegen strijdige in.ïoeden een tijdelijk blij vende stijging der prijzen zal re sulteren, zodat de index zich ver moedelijk voor een zekere tijd tus sen 385 en 400 zal stabiliseren. Niettemin zou het een gevaarlijke politiek worden, hier onmiddellijk te besluiten tot loonsverhoging. On ze kostprijs ligt reeds te hoog en bovendien zou loonsverhoging fataal een nieuwe terugslag hebben op de prijzen, zodat de gevaarlijke wed loop tussen prijzen en lonen erdoor zou ontstaan. Spreker meent derhalve dat loons verhoging op dit ogenblik geen op lossing zou brengen maar alleen 'n gevaarlijke situatie scheppen die bij de minste depressie des te scherpere vormen zou aannemen. Bestaat er bij dat alles nu een wezenlijk gevaar voor inflatie? Spreker meent van niet. De uit zonderlijke uitgaven van circa zes milliard die de bewapeningsin spanning voor het budgetair jaar 1951 zal meebrengen, zijn nagenoeg gedekt. Er worden namelijk voor 3 milliard bezuinigingen op de staatsuitgaven voorzien (vooral door afschaffing der subventies aan spoorwegen, koolmijnen enz....), een meer opbrengst van 1,5 milliard aan belastingen (ingevolge hogere za- kenomzet en verzwaring van de be lastingdruk op de grote inkomen en de vennootschappen) en een be sparing van 1 milliard aan werk lozensteun. Doch zelfs indien deze voorzienin gen zich niet mochten verwezen- lijken, dan nog meent spreker dat een uitzetting van het geldvolume met enkele milliarden, nog geen in flatie zal veroorzaken. Ook van uit technisch oogpunt staat onze munt voldoende sterk. Weliswaar is de goud- en deviezen voorraad tijdens deze laatste weken enigszins verminderd, maar dit alles is het gevolg van de aanzienlijke toevloeiing van goederen die door de overheid werd toegelaten om de stijgingstendenz tegen te gaan. Het valt te voorzien dat, nu de vraag geluwd is, en de aankoopkoorts voorbij, de situatie zich geleidelijk zal herstellen en onze muntdek- kingselementen opnieuw zullen toe nemen. Trouwens is er tenslotte ook het betekenisvolle feit, dat uit de in ternationale overeenkomsten even zeer de vaste wil tot uiting komt om elke inflatie te weren als om de bewapening te bevestigen. Men geeft er zich inderdaad rekenschap van dat elke bewapening, hoe sterk ook, geen veiligheid zou brengen, indien gelijktijdig de inflatie met gans haar sociale nasleep binnen de. eiggn vesting wordt gehaald. Laten wc, same:: mét de Hr Mi nister, hopeh dat de strijd van de verenigde naties' tegen dit onzicht baar gevaar binnen de eigen gren zen, even succesvol moge zijn als tegen de dreiging uit het Oosten. Op Vrijdag e.k. 3 November, te 20.30 uur, m de zaal Familia» te Bergues, Noord-Frankrijk, bijzon dere voorstelling vam cinematogra fische films over de jongste onder- zoekipgen en de nieuwste bestrij- ding'smethcdes van de kanker. De Association Médicale de Do cumentation par le Filmheeft voor haar laatste voorstelling van het jaar de verkeersmoeilijkhe den binst de wintertijd noodzaken de bijeenkomsten te schorseri to. Maart e.k. een programma wil len voorzien dat in de hoogste ma te haar leden van het Belgisch Ge neeskundig Korps belang zou in boezemen. Deze worden clan ook beleefd uitgenodigd, zelfs zo hen bij vergetelheid geen ui.nodigmgstrsai. zou zijn toegestuurd. In dergelijk geval kunnen zij steeds telefoon nummer 100 Bergues dringend op roepen. Een stand, voorzien van de laatst versohenen geneeskundige werken, zal in de zaal ter hunner beschik king zijn en binst de poos zal een gratis buffet de vrienden per kleine groepen verenigen. Twee HH. Professoren van de «Faóul'é de Médecine de Lillé» zullen de verschillende films voor stellen. Hieronder volgt nu het volledig programma. Première Partie. MÉDECINE GÉNÉRALE: Physiologie du cortex surrénal», (C-8136) WIJTSCHATE Toneel. Sloebrr Firlefijn was in zijn jeugd een fratsenmaker. Hij zei dat hij ziekwas óm chocolade weg te nemen. Nu moet hij soldaat zijn. Wat zal hij uitsteken in Sloeber bij den Troep»? Vooraf speelt «Eendracht maakt Macht» het aangrijpend di" ma «De Smokke laar op Zendag 29 October, te 17.30 u. stipt. Film. Van nuaf kan ingeschreven wor den vqor de wonderbare film De Hemel boven het Moeras» die door gaat te leper op Zaterdag 3 Novem ber. Zoals ter gelegenheid van Jeanrie d'Arc wordt er een spé ciale autobus ing:Iegd. Inschrijvingen bij Albert Ver- msersch, Kemmelstr. VRAAGT PLAATS JONGELING, 20 jaar, vrij van militaire dienstpliéht, in 'garage, om stiel aan te leren. A.t. D. (C.2833) GEVRAAGD DEFTIGE MEISJE, voor alle werk, bij klein huishouden van 2 pjrspntn, horr.irshvis. jjch wenden: J0j leper, (8480) Het examen van Patrocn- Bakker in West-Vlaanderen. Bewust van de mogelijkheden gebeden aan de vakarbeiders, door het besluit van de Regent van 20-8-47 en het daaropvolgend be sluit van uitvoering, hebben de vakbonden van bakkers zich van meet af onledig gehouden met de beroepsopleiding van hunne vak genoten. Regionale en provinciale commis sies werden gesticht. Na het regu- larisatie-examen, afgenomen in '49, dat een totnutoe ongeëvenaard suc ces kende, werd door de leiding zonder verpozen verder gewerkt aan de voorbereiding van het eer ste examen voor Meester-bakker. Zo werd op 19 September en 10 October vdn dit jaar, proef C van dit examen afgenomen in de nieuwe modern ingerichte bakkerij van de Hr Dendcoven, te Brugge Gezien enerzijds de weinige tijd waarover de kandidaten dit jaar beschikten om zich voor te berei den, en anderzijds dat alle exami nandi sedert meerdere jaren de schoolbanken hebben verlaten, mo gen de uilslagen als zeer bevredi gend aanschouwd worden. Van de 15 ingeschrevenen kan didaten, slaagden volgende deelne mers in het examen: MISSEEUW Jozef, Loppem DEPOORTERE Fabien, Elverdlnge DE3ACKERE Walter, Sijsele VANDECASTELE André. Heist VERHAEGHE André, Izegem VIVEY Maurits, Kortemark BRAEM Odiel, Handzame SUVEE André, Anderlecht \msmQU Maï8§i, VANDERLINDEN Adr.. JACQUES Gabriel. HciuUiulst DENDOOVEN Alfons, Brugge MARTENS Albert. Gerit SANDERS Philimond, Aalst Het gepresteerde werk (proef C praktijk) van 1950 was werkelijk betér dan deze van vorige jaar, en op 10 October jl.. dag waarop de zitting werd gesloten, werd echt prachtwerk geleverd. De jury, samengesteld uit de HH. Desmet J.. Meester-bakker'te Gent; Dendooven JMeester-bakker te Brugge en Van Coilüe Gilbert, Meester - bakker - banketbakker te Roeselare: hield er dan ook aan haar oprechte voldoening te be tuigen om de geleverde prestaties. Getrouw aan de traditie der bak kers, werd al het vervaardigde goed ter beschikking gesteld der oor logswezen van het gesticht dei- Zusters van de H. Vincentius 5 Paulo, Wijngaardplaats te Brugge. Nu de weg gebaand en de ves tigingswet in aantocht is. weze het voorbeeld der ouderen een spoor slag voor de jongeren om zich zon der verwijl aan de studie te zetten, om bij de eerstkomende exarpenzit- ling (inschrijving Januari 1951 ■- Inlichtingen bij de besturen der bakkersbond), eveneens het diplo ma van patroon te bemachtigen. Tot besluit willen wij nog even de aandacht dor twijfelaars vesti gen op het feit dat een getuig schrift van patroon niet ALLEEN een waarborg betekent voor de kliënt; maar tevens voor de vak- mm zelf de schoonste noüs van verzekr ing ls tegen de veu asoin- geft van toörgea» Vraagt brochure N° L 91 of demonstratie zonder ver bintenis ten uwent of in onze verkoophuizen (8316) Vanaf Maandag 30 October wor den onderstaande wijzigingen ge bracht aan de dienst der reizigers treinen: NIEUWE TREINEN Trein T. A. 9263 S.: leper V. 13.10 Boezinge 13.17 Langemark 13.23 Poelkapelle 13.30 Westrozebeke 13.35 Stagen 13.42 St.-Jozef 13.47 Kortemark A. 13.53 Trein T. A. 9304 S. Kortemark V. 14.25 St.-Jozef 14.32 Staden 14.37 Westrozebeke 14.44 Poelkapelle 14.49 Langemark A. 14.54 Langemark V. 15.10 Boezinge 15.16 leper A. 15.23 Trein 9320 L.: Menen V. 7.45 Kortrijk-West 8.00 Kortrijk A. 8.03 film réalisé dans les laiboratoires du Professeuv Binet, Doyen de la Faculté de Médecine de Paris. Deuxième Partie. CHIRURGIE PULMONAIRE: Presentation par Mr le Profes- seur Razemon, Chirurgien de l'Hö- pital Calmeüe de Lille, d'un film réalisé par lui dans eet hópital: Apicolyse appagée par Plastie musculaire dans le traitement des cavernes du sommet Troisième Partie. CONSACRÉE A LA BIOLOGIE OU DIAGNOSTIE ET AU TRAITE- MENT DU CANCER: 1>' Film: Division normale et can- cévcure udiée sur les Fibrollastes du rat, en culture tissulaire (Insti- tut Carnegie, New-York). 2o Film: Le Cancer - Le protolè- me des diagnostics précoces (esto- mac, cou, sien, poumon, rectum). (Société Nationale du Cancer. U.S.A.). 3« Film: Traitement chirurgical d'un cancer étendu de la face. Ablation ehirurgicale d'un volumi- neux eancêr, maxillo-facial, avec envahissement de Torbiie, de la région mdlai"é et de la fesse zygo- matiquë. (Professeur Portmann. Dqym de la Faculté de Médecine de Bordeaux). 4" Film: Colectomie partielle avec Hépatectomie partielle. Trai tement chirurgical d'un cancer de la courbuve splénique avec métas- tase solitaire du foie. (Docteur P. Thorek, Chicago). Quatrième Partie. HEMATOLOGIE ET PEDIATRIE: L'exsanguino transfusion dans le t.aitement de l'Erythroblastose du üouveau-né. (Professeur Wallen- stein, New-York Ce film sera présenté et commen- té par Mr le Professeur Agrégé Cbfistjaens de la Faculté de Méde- Chie de Lille, qui vient de consa- crer d'impórtants tr'avaux 5 cette question - 'i passionne actuellement le monde médical en raison de ses relations avec les facteurs Rhésus. Les films consacrés au cancer sont venus en France pour être prësentés au cinqulème Congres in ternational du cariber, oü ils furent t"ès applaudls et ils repartent pro- chainement en Amérique. C'est done une devr!ère occasion de les voii qui se présente. Woensdagnamiddag, 25 October, omstreeks 14.30 u. is brand uitge broken in de suikerijdrogerij van Maurits Vanrietvelde, Statiestraat, Handzame. In een ommezien van tijd stond alles in vuur en vlam en gingen meerdere honderden kilo's verse suikerijbonen. in de vlammen op. Daar te Handzame geen pom pierskorps bestaat waren de pom piers van Torhout slechts te 15 u. ter plaatse. Door hun spoedig Ingrijpen even wel kon de brand overmeesterd worden. De schade is aanzienlijk eri de drogerij is onbruikbaar. Geluk kigtijk L alles door verz-kering ge- rUk!;. D? oorzaak van de brand is vuóek-ud, Daar heb Je *t al... Trein 9279. met vertrek uit leper te 12.54, en trein 9282, die te 14.09 vertrekt uit Kortemark, konden dus het reizi- gersvervoer niet meer slikken. De reizigers zijn immers practische mensen en daar waar de lijn Ieper- Roeselare afgeschaft .werd, zoeken zij dan toch een uitweg... en die ia.g voor de hand, nl.de trein Ieper- Kortemark nemen en van daar over Lichtervelde naar verder bestem ming. 't Is wel een omweg, maar men geraakt er toch. Gevolg hiervan: overbelasting op de lijn Ieper-Kortemark. Men heeft dus te Brussel einde lijk gezien dat er met die sane ringsmaatregelen iets niet in de haak was en men heeft zicht ge haast een pleister op de wonde te leggen. Maar die heren vergeten dat de pleister totaal verkeerd gelegd werd. Het is wel een halve beken tenis van begane fout, maar het wordt nu een dure geschiedenis. De lijn Ieper-Roeselare ligt er en moet onderhouden worden of er ja dan neen reizigerstreinen over bollen; is één. De autobuslijn Ieper-Roeselare bolt, doch kan voor geen doelmatige verkeersregeling zorgen... en moe: toch betaald worden: is twee. Gans het systeem voldoet de rei zigers niet, die op andere lijnen hun toevlucht zoeken ...en de spoorwegen mogen daar ontdubbe- lingstreinen inleggen; ls drie. Heeft men in Brussel al uitgere kend wat er nu van hun bespa ringen nog overblijft? Het verheugt ons dat dergelijke maatregel moest getroffen wordet Wij hopen alleen met alle welden kende mensen in de Westhoek dal men nu radicaal naar de goede re medie zal grijpen en de lijn Ieper- Roeselare terug op de been a' brengen. Dan moet men langs Kortemarl niet meer rond. ...Of onze mensen graag pe: N.M.B.S.-autobus rijden?... 1 -e (c-8136) Dinsdagmorgen stelde V. Boudrj te Beselare vast dat een dolie honJ gedurende de nacht- in zijn konij- nenperk had huisgehouacd er 25 zijner konijnen dcoaptóti en één waarvan slechts het vu overbleef. Verder waren er nog 8 vermist. Deze beesten hadden ee.. gewicht tussen 2 en 4 kgr. De boni had werkelijk niets ontzien om'ct- der een doornmijt de jacht te hot-, den en ijzeren staven uit de ng te trekken. De schade wordt 'óp 2.000 fr. geschat. In dezelfde nacht werden bij 0 Verbeke 12 konijen doodgebeten na dat de twee hekkentjes van het kot waren stukgemaakt. Rond 5 u. in de morgen werd de hond opgemerkt bij A. Verschoore toen hij zijri plundertocht wilde voortzetten. Daar de bewoners rond dat uur gereed waren om naar het werk te gaan siosg de hond op de vluclit zonder dat men hem voldoende kon herkennen. Zulke gasten zijn zeker even onaangenaam ais dieven. PROGRAMMA: Te 15 it. Begroeting van hun ne Excellenties de Heren De Taeye en De Boodt, respectievelijk Minis ter van Volksgezondheid en het Gezin en van Wederopbouw, door het College vaai Burgemeester en Schepenen, aan de wijk De Reke Geluwestraat. Te 15.15 u. Voorstelling aan hunne Excellenties van de toege wijde Eerwaarde Overste en Zus- ters-Verpleegsters, omringd door de leden van de Raad van C.O.O., in het nood-hospitaal op Steenakker. Te 15.30 u. Plechtigheid van de eerste steenlegging. - Toespraak van de Heer Voorzitter der C.O.O., dhr. O. Vanraes. - Voorlezing van de Historische Oorkonde. - Inzege ning van de eerste steen door Z. E. H. Bestuurder. - Huldiging na mens het Stadsbestuur en de Be volking door de Heer Burgemees ter. - Aanspraak van de Heer Mi nister van Wederopbouw. Plech tigheid van de eerste-steenlegging door de Heer Minister van Volks gezondheid en van het Gezin. Toe spraak en Bloemenhulde. Te 16.30 u. Ontvangst op het Stadhuis. - Toespraak van de Heer Burgemeester. - Wederwoord van de Heer Minister van Volksgezond heid en Gezin. - Heildronk. Te 17 u. Auto-tocht door de Stad: vernielde werkmanswoningen' een woonwijk in aanleg, sport- 'te'Tein. Te 17.30 u. Lunch in de con ferentiezaal St. Pol». De bevolking wordt hierbij drin gend uitgsnodlgd hunne huizen te bevlaggen. Yvonne, Van- Lesaffrj Vanpoucke Marie-Louise, 88 j. wed. Ferla Charles. Vanraes Leontine, 81 j., wed. Morisse Louis. Huwelijksafkondigingen. Ghë wij Charles, klerk. Menen, en De- nys Paula, z. b., Wervik; -- Strife ve Hugo, fabriekwerker, Lange mark, en Masschelein Yvonne, fabriekwerkster, Wervik. heule Jules, wever, en Alix, huisvrouw, b. v. Wervik. Marez. Michel, metserdiener, Ga$ luwe, en Rosseel Maria, fabriek werkster. Geluwe. Blondeer Ge rard. fabriekwerker. Wervik, en Vandenbussche Lydie. huisvrouw Geluveld. - Malfait Camille. met serdiener, Wervik, en Beauprez Bcrtha, z. b., Menen. DAVIDSFONDSNIEUWS De voordrachtavond van 19 Oc- (c-8136) BURGERSTAND Geboorten. Nullten Jean, v André en Louagie Maria. Du- mortier Mare, z. v. Louis en Du- mee; Lucienne. Oveflijdens. PlacRaert Aure- lie, 75 j., wed, Casleliuu Paul, «- tober mag zeker prachtig heten, zowel om het gehalte van de voordracht als om dc zeer tal rijke opkomst. Wij kondigen U nu reeds aan de GROTE FILMAVOND, ver zorgd door Eerw Pater COUSBB- op Donderdag 9 November 1950. tr 20 uur, in de grote zaal van Sin1 Pol. Wie Pater Cousée vroeger zij" oorlogswedervaren in Kongo heeft horen vertellen, die zal onmiddel lijk zijn ingangskaart nemen 1)1) Eug. Serpentier, in St.-Pol. De le den betalen 10 fr. Niet-leden 15 ff- Voor de jeugd wordt een spe ciale vertoning geven te 14 uur. -- Ingangsprijs 5 fr. Op het programma: Piachti?c kleurfilmen over de streek qi die ren in Afrika. Een gróte drama tische film: «Dreigende Geesten»' vertolkt door negeracteurs. Een diihbel genot: Een genoegljj ke avopd en een steun aan d' besten onzer Broeders. OPROEP TOT ALLE TEXTÏÉLDETAliX ANTEN EN KLEERMAKERS VAN WERVIK OMLIGGENPf Op Zaterdag 28 October, te 20 d stipt, in het lokaal St Paul, Duiven- straat te Wervik, zal er U het ant woord bezorgd worden op dé vra»t Hoe kan de Textieldetaillant zie" op een wettelijke (aanvaardbare) manier onttrekken aan het Prijzcn- be.sluit van 25-9-50? Een vertegenwoordiger van NA' VETEX. de Beroepsvereniging der Textieldetaillanten in de schoot val' het N.C.M.V., zal U niet alleen d» antwoord verschaffen maar zal t vens verslag uitbrengen van de me* nigvuldige onderhandelingen, die ge voerd werden tussen NAVETEX .5? de Minister van Economische Z«' ken en Middenstand, om te kome" tot een verzachting van vernoem»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 4