Club en Stade waren elkander waard r BARGO SPORTMAN! Het Vissersleven te Nieuwpoort gewestelijke reeksen llegewestelijk b l|e provinciaal de RADIO lagere prov. reeksen afdeling c BEVORDERING REEKS B Sportkring verspeelde een kostelijk punt... Een drawn ware juister geweest Binnenspelers aan de basis der nederlaag HoufSiulst schoof met droog poeder SCHUIF leper verovert de volle inzet Dottenljs trapte IleGEWESTELIJK C het af Aalbeke toonde zich een slecht verliezer MOTIE Vormingsdag van hef J.V.K.A. te Roeselare Spijts twee afgekeurde doelpunten Beseiare verdiende veel beter HL Een lezer schrijft ons F. C. Roeselare 10 St. Kortrijk CLUB EN STADE WAREN ELKANDER WAARD Men zal er in de Clubmiddens misschien niet helemaal akkoord gaan, doch ons inziens, mocht het treffen tussen de Rodenbachers en Leiemannen, best op een gelijk spel hebben geëindigd. Deze uitslag zou niet alleen op vrij juiste wijze dit gelijkopgaande steekspel tussen twee haast gelijkwaardige elftallen hebben getekend; maar zou daarenboven ook de besliste en veruit meer gevaarlijke aanvalsacties, die paars-wit tijdens het laatste half uur op het actief schreef, op passende wijze hebben geillustreerd. CLUBVOORLIJN NOG VOOR VERBETERING VATBAAR Wij zullen de wedstrijd tussen Club en Stade, die gedurende de eerste vijf en veertig minuten her haaldelijk door genietbare spelfazen werd gekenmerkt, maar die tijdens het tweede gedeelte volledig bij het «strijdvoetbal» ging aanleunen maar liever niet herkauwen doch ons beperken tot enkele passende kant tekeningen. In dit verband mag het sobere, doch o zo doeltreffende op treden van kanthalf Pierre Rebry bvb. worden naar voren gebracht. Rebry die nooit één meter teveel aflegde, maar toch steeds van de partij was, daar waar de verdedi ging diende een handje te worden toegestoken of die met een rustige zelfzekerheid een of andere maat uit het quintet door een oordeel kundig en meetkundig pasje aan het werk zette. Wat een verschil met die andere kanthalf Debrouwe- re, die, wij haasten ons het er aan toe te voegen, misschien op een even puike verrichting als voor noemde mag terugblikken, maar welke om eenzelfde doel te bereiken, heel wat meer innerlijke krachtre serves hoefde aan te spreken. In Baert en Noyez hadden bolde kanthalfs overigens schitterende medespelers, welke tevens een groot aandeel mochten voor zich opeisen, aangaande de nul welke Stade uit eindelijk op het request kreeg. Wat nu de wit-zwarte voorlijn betreft, deze laatste kon bij ogenblikken best door de beugel, om na de kampverwisseling een minder seku- re indruk voor 't voetlicht te bren gen. Globaal genomen kan er wor den aangenomen, dat Club's aan- valsquintet momenteel nog voor enkele kleine wijzigingen, die het geheel zeker niet in waarde zullen doen verminderen, vatbaar is. Eerst en vooral is Vanthournout geen buitenspeler. Eenleder heeft het trouwens kunnen konstateren, dat in de periode, wanneer de vroegere rnidvoor als sturmer fungeerde, hij er letterlijk niets van terecht bracht en er zelden in slaagde hack Dedeurwaerder in de luren te leg gen. Als midvoor kan Vanthournout dit echter wel en ondanks het feit dat laatstgenoemde helemaal op het laatste van de wedstrijd, als wan neer Club gedwongen werd een ver dedigende positie, die de taak der forwardsen fel bemoeilijkte in te nemen, opnieuw zijn vroegere post diende te bezetten, dan werd het ook positief bewezen, dat Vanthour. nout's rusteloze vechtersnatuur al leen. op voormelde plaats, tenvolle tot him recht kan komen. Mestiaen, die het grootste gedeelte de mid- v oorplaats Innam, is een te talent rijk, doch te weinig combatief voet baller, om met kans van succes deze harde taak tot een goed einde te brengen. Wil men Vanneste, die over een meer dan gewone techniek beschikt, maar ietwat traag schijnt, nog verder als binnenspeler krediet geven, dan kan Mestiaen misschien even goed a1 rechtsout worden be houden. Bij Vanneste geldt hetzelf de parool als bij Ray Verstraete, d. i. rapper het leder afgeven, alhoe wel het nie., kan ontkend dat Ray op gebied van het vijandelijk doel onder vuur nemen, toch een paar strepen meer op de mouw verdien de, dan Club's rechtsbinnenspeler, die dit onmisbare onderdeel volledig over 't hoofd zag. RAYMOND BRAINE DRUKTE REEDS ZIJN STEMPEL OP DE STADE-PLOEG Van Roeselaarse zijde is men ge neigd de prestatie der locale elf te minimaliseren, uit reden omdat het enkelStade Kortrijk betrof. Wij moeten niettemin onvoorwaardelijk toegeven dat de Stadisten er met reuzeschreden zijn op vooruitgegaan. Neen, het is het ploegje niet meer dat verleden seizoen nog voor zijn behoud diende te kampen en vorig jaar krasselde om er duizelig bij te worden. Het ligt er vingerdik op dat de ex-acteur van Sparta-Praag, in eerste instantie is van wal getrok ken, om de Stade jongens opnieuw met het ganse gamma der voetbal techniek vertrouwd te maken. We zullen de laatsten zijn om te bewe ren dat alles reeds bij de paars- witten in kannen en kruiken is, dat er voor Braine voortaan niets meer te onderwijzen valt, maar moe ten bekennen dat de Kortrijkzanen ons aardig hebben verrast. Stuk voor stuk genomen bezitten de Sta disten niet alleen een vlotte contro le over het leder, doch ook ploeg- verband en demarcatie hebben een prijzenswaardig peil bereikt. Gedu rende de eerste helft zochten we tevergeefs naar de schotvaardigheid bij de bezoekende voorlijn, maar tij dens het laatste half uurtje, wan neer DaVid tal van kanjers en drop- shots van Droogenbroodt en ande re Hellebuyck's hoefde te neutra liseren, bleek deze stootkracht ten slotte geen ijdel woord te zijn. Van Haezebrouck, die verleden jaar van de Korporatieve Club der Firma De- poortere deel uitmaakte, was een bestendig gevaar voor Lanssens, die meer dan in één duel het onderspit hoefde te delven. Van De'lecluyse hadden we echter meer verwacht en noch als midvoor noch als rechtsbuiten, brak Delêcluyse veel potten. n HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 25 Nov. 1950. Blad*, 0. HET WEKELJ Uitslagen van Cercle-ploegen: ITI» Sp.: C. S. I. - W. S. leper 4-1 Prov. Jun.: C.S.I. - St. Kortrijk 5-4 Prov. Schol.: C.S. - St. Kortrijk 2-3 Kad.: W. S.I. A - C. S. leper B 12-1 ZONDAG AANSTAANDE Zes ploegen treden in de arena. De kadetten A reizen naar S. O. Menen en de Juniors en Scholieren naar R. C. Harelbeke. Op het Augustinusstadion krijgen we des morgens een strijd Cercle leper - Poperinge. 9.15 u.: Ille Spec.: C. S. leper - F. C. Poperinge. 11 u.: Kadetten B: C. S. leper - B. S. Poperinge. Te 15 uur kunnen de voetballief hebbers der streek eindelijk weer eens het eerste elftal in eigen mid den aan het werk zien en dit ter gelegenheid der komst van F. C. Knokke. WEVELGEM 1—1 S. K. ROESELARE Tegen elke verwachting in dien de S. K. Roeselare zich aan de Leieboorden met een puntenverde ling tevreden te stellen. Hiermede werd niet alleen een kostelijk ver- liespunt, welke de wit-zwarten in de uiteindelijke afrekening met V. G. Oostende zwaar kan te staan komen, geboekt maar kreeg ook de slogan, dat de Sportkringers mo menteel opnieuw op volle toeren draaien, een lelijke deuk. ONKANS EN NOG WAT! De Sportkringers hadden onte gensprekelijk met heel wat pech af te rekenen. Eerst was het kanthalf Goethals, die twee maal kort op el kaar zich twintig' minuten en een kwartier moest laten verzor gen; gedurende de tweede speel- helft was het Vancoillie, welke we gens kwetsuur ettelijke tijd van het strijdtoneel verdween, terwijl de opgelopen schouder - ontwrichting van José Degrijse op een kwartier van het einde, helemaal niet van aard scheen het niet bijster hoog staande moraal der wit-zwarten herop te monteren. Dit alles neemt echter niet weg, dat het ver van het groteSportkring was, die op de Wevelgemse ground evolueer de. Brysse welke de gekwetste Arteel verving, was de Brysse zoals ieder een hem sinds jaren kent. Wij be grijpen niet goed, dat het selectie- komiteit het niet eens aandurft een jongere kracht als linkerback te beproeven: er ware hiermede toch niet meer risico aan verbon den dan aan de vaak taterende Brysse, die te Wevelgem daarbij een respectabel getal onnodige hoek schoppen toestond. Sportkring miste daarenboven eveneens het nodige verband, ge deeltelijk door de wegens het noodlot opgedrongen ploegverwis- EENDRACHT WERVIK 2 3 S. C. MENEN Te laat de put gevuld als 't kalf verdronken is. Trainer Van Overmeiren heeft tot zijn schade moeten ondervin den dat dit spreekwoord maar al te waar is. Inderdaad, trof hij zijn beslissing een kwartier vroeger een betere lijfwacht op te stellen bij de gevaarlijke Verstraete, dan kon Menen ijdelhands naar huis. Dit staat vast als een paal boven wa ter. Het is ten andere een onvergeef lijke fout geweest van bij de aan vang Six op de rechtse backplaats op te stellen wanneer men heel goed wist welk een knap speler en matchwinner zijn rechtstreekse te genstander is. Nu, gedane zaken hebben geen keer en we kunnen ons enkel be perken met een overzicht te geven van de match. Deze zag aanvankelijk een uitge- soroken meerderheid der bezoekers die aan de 25" min. langs Verstrae te de stand wisten te openen om 2 minuten later de voorsprong op te drijven langs Soenen. De Wer- vikanen rukten zich uit de omknel ling los en van toen af was het liedje van Menen uitgezongen. Al- maardoor zweepten Denorme en bijzonderlijk Gryson de voorspelers op. Pillaert in de greep van Ver- banck en Dhalluin, niet gerodeerd, waren niet bij machte deze meer derheid vast te leggen en het was ten slotte nog Mahieu die met een ver boogschot de achterstand ver minderde, twee minuten voor de rust. Na de koffie waren de lokalen absoluut baas, maar toch zou Ver straete de voorsprong der bezoe kers weer verhogen na 8 minuten spel. Niettegenstaande deze tegen slag togen de rood-gelen altijd en opnieuw weer ten aanval maar er was grauwe onkans mee gemoeid en verder dan een tweede doel door Mahieu rechtstreeks op corner bin nen gezonden aan de 29" minuut kwam het niet meer. Nochtans ver diende een fameuze trekbal van Dewulf aan de 32" min. een beter lot, terwijl Mahieu 4 minuten voor het afblazen een enige kans miste op 1 meter voor doel op inzenden van Dhalluin. Neen, eerlijk gesproken, Wervik verdiende deze nederlaag niet, maar met al dat komen er geen punten op de tabel en wordt de toestand almaardoor kritieker. Toch zal de onkans, die ons ver beten volgt, het eenmaal opgeven en dan zullen er nog schone dagen komen. De beste acteurs waren, bij Wer vik: Denorme, Gryson, Samyn en Pillaert ..Is back; bij Menen blon ken Verstraete uit door zijn snel heid en schotvaardigheid en Ver- banck. selingen, gedeeltelijk ook door het feit, dat noch Cotteny noch Ray Goethals - deze laatste mag even wel op verzachtende omstandighe den bogen - fel schitterden. Bij de aanvallers zat Lodrioor volledig in de knel van de locale stopper, die niet onder de indruk scheen van de athletische figuur, van de Roeselaarse midvoor. Waar Degrijse anderzijds een extra-be waking werd toebedeeld, Carette zonder bepaald tegen te vallen Zondag 11. de bescheidenste wed strijd sedert zijn debuut in de S. K.-ploeg, voor de pinnen bracht, hoeft het geen verder betoog dat het Sportkring-aanvalsquintet on der de maat bleef. Wel werden en kele goedgerichte schoten in de richting van het Wevelgemse doel- hout afgevuurd, doch daar opereer de een doelwachter welke onge twijfeld in een begenadigde dag scheen en alles wat hem werd voor geschoteld, met een stijlvol flegme wist te fnuiken. Alhoewel het competitierad ten slotte nog een heel eind heeft ver der te draaien, dan kan niettemin dit halve verlies te Wevelgem ernstig worden betreurd. Sport kring kent, hoe men het ook kere of draaie, nog te veel hoogten en laagten, beschikt niet over de pas sende reserven indien men al thans de selectie moet geloven om reeds dit seizoen haar defini tieve opgang naar Bevordering' te kunnen bewerkstelligen. In de hoop dat dit echter wel zou plaats hebben, vraagt men zich trouwens terecht af .steeds het spelerspotentieel en sommige an dere problemen, welke in dit be knopt verslag min thuis horen in acht genomen, hoe lang het verblijf in Bevordering dan weer zou kun nen aanslepen? F. C. POPERINGE 1—2 RAC. BISSEGEM De gedwongen vervorming van het rood-gele team werd helaas geen verbetering. Opportunist Ryde had gehoopt van de partij te zijn, maar moest nogmaals belet geven en zo bleef en blijft onze voor hoede zonder stuwkracht. Zodoende moeten we ons begin nen zorgen maken: stilaan ver zeilen we naar de gevaarlijke zone in de rangschikking en zeker ver liezen we onze faam van home- ploeg Maar geen moed verloren: de spelers hopen en waarom zou den de supporters moeten wan hopen! De nederlaag te Moorslede was toch geen verrassing zeker, en te Bizet... u weet wat er gebeurde; en Bissegem... ja, een koude dag is •geen koude winter, en wie weet zorgen onze jongens Zondag niet voor de aangename verrassing. Dottenijs is een gevaarlijke klant, maar we zijn maar verloren als de match gespeeld is. Verleden jaar 0-1! Waarom zou dit nu niet even goed kunnen? Dus, sportmannen, op post. De match van Zondag tegen het flauw aangeschreven Bissegem had niets noemenswaardigs om het lijf. Zondagmorgen komen onze re- BEVEREN-LEIE 0—7 W. S. HOUTHULST na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. S. V. O. INGELMUNST ER 3 5 C. S. IEPER de eerste maal wisten de trainingen verwaarloost, en Holle- Voor Augustinusknapen op verplaatsing iets te bemachtigen. De inzet van de zo verbelde «remonte»? We ge loven deze vraag bevestigend te kunnen beantwoorden. Het recent optreden van het C. S. Y-team wettigt meer nog dan de verworven zegepraal deze me ning. Slechts gedurende de laatste 10 minuten en nadat met een 1-5 voorsprong de overwinning omzeg gens verzekerd was, lieten de rood- hemden hun tegenstanders de ge legenheid om op adem te komen. De 1-5 stand mocht absoluut nog gevleid genoemd worden voor de gastheren. Van hij de start waren ze overrompeld geworden door op bult beluste C. S. Y.-ers, die aan houdend onoplosbare vraagstukken voor de voeten der lokale verdedi gers wierpen. Het vierkant Carpels- Cailliau-Dumalin-Vanbeselaere be heerste de toestand. Vernuftig ont maakten onze verbindingsagenten zich altoos van de aanstormende rivalen om een oogstrelend samen spel te ontwikkelen. Met grote over zetten werden kansen geschapen voor de puntspelers en als dusda nig legden onze insides en kant- halfs of onze uitblinkers, de basis der overwinning. Spijtig dat Isi Dc Boi niet op dreef bleek, zodat de afwerking niet navenant het aanbrengen was. Reeds op de eerste minuut kreeg onze middenvoor een mooie scoor- kans, maar besloot nipt naast. Isi- door miste zelfvertrouwen, waar door hij uit de toon viel, vergele ken bij zijn collega's der voorhoe de en van hem noch nauwkeurig heid noch stuwkracht uitging. On ce beide vleugelspelers waren ex- bepaald ln. De Block trclt zwierig over back Verschoore M„ terwijl '".et ccbineren met Carpels moei lijk kon verbeterd worden. Langs de rechterflank lanceerde Cailliau herhaalde malen met oor deelkundige dieptepassen Verschae ve, die bleek zijn snedigheid te hebben teruggevonden. De Cercle-'achterhoede kreeg in feite niet veel hooi cp de vork nemen en zagen we reeds veel be- >cr, üivii vooral Mftilliai'fl. die de beke. Marcel ondervond van bij zijn eerste ontzetten opnieuw hin der van de te Moeskroen gekwet ste dij. Soenen en C. Dumalin ver richtten hun werk behoorlijk. Dat onze vertegenwoordigers de les mogen trekken die er uit te ha len is, nl. dat direct spel momen teel regeert en de weg wijst naai de punten. Dat er ook harder moet worden gespeeld is waarheid en dat deden onze rood-witten Zondag ten andere eveneens. Doch fair moe ten we blijven. Niet altoos zullen we hierdoor benadeligd worden, want gelukkig zijn er nog strenge scheidsrechtere, al liet de leiding van dhr Dedeken (Korlrijk Sp.) hieromtrent een twijfel ontstaan Slechts éénmaal gaf hij in de eer ste helft een vermaning en dit toen R. Vanbeselaere tegen de grond gemaaid werd. In de tweede beurt maakte Mehus het al te bont en na twee berispingen werd hij uit het veld verwezen. Het schoon ste van de zaak was echter dat de arbiter ten opzichte van het plaat selijk publiek zijn houding wilde goedmaken door ons in extremis, voor denkbeeldige fout, met een strafschop te bestraffen. Is het zo te verwonderen dat potig spel weelderig wortelt schiet? Dc doelpunten. 10'- Min.: De Boi bedient Carpels die de stand opent (0-1). 26-Min.: De Block centert grond- scherend. De Boi springt over de bal. die bij Carpels komt en het is 0-2. 31" Min.: Verschoore M., in het nauw gebracht door Cailliau. ver werkt een inzenden van De Block in eigen netten (0-3). 41" Min.: Een schermutseling voor de Cercle-kooi en Bouckaert besluit raak (1-3). 66" Min.: De Block zet recht streeks een corner om (1-4). 80" Min.: Cailliau op persoonlij ke poging (1-5). 83" MinBouckaert met sleper (2-51. 88" Min.: Onrechtvaardig toege stane strafschop vcor niet bestaan de fout van Soenen, door Verschoo rt J. omsezet Volgende opstelling deed de ver plaatsing: Declerok; Verhoestraete en Vandaele; Labaere, Danneel en Deschoemaeker; Joos, Bultinck, Sohollaert, Pieters en Raes.' Kapitein Schollaert leerde onze jonge spelers voetballen en gaf hun zeer mooie doelkansen, die zij dan ook graag benutten, Woudsport voerde gans de wed strijd door het hoge woord en Be- veren-Leie bepaalde zijn spel op verdedigen en mogelijke ontsnap pingen. Doch het back-trio: Van- daele-Danneel-Verhoestraete waak te en stopte alle aanvallen. Onze zeer jonge voorlijn was de verdedi ging telkens te vlug af. Jammer dat de locale doelwachter, wanneer de stand 01 luidde, met gebroken pink het terrein moest verlaten. Na een 10-tal minuten kwam hij moedig terug op en speelde op de linksbuitenplaats. De doelen werden als volgt ge net: aan de 10" min.: Raes kreeg een pas van Danneel, liep langs zijn lijn en kogelde hard binnen; 22" min.: Pieters kreeg een center van Schollaert, ging een back voor- W.S. IEPER 2—0 DOTTENIJS SP. (geschorst na 80 m Dat deze hard betwiste wedstrijd op een sisser ging uitdraaien, had geen der toeschouwers verwacht. Dottenijs was anders geen onaar dig elftal met een sterke verdedi ging en een doelwachter die met brio zijn heiligdom zuiver hield. Maar langsvor-en was de afwerking minder af en werd er te hard ge speeld. Scheidsrechter Pattyn liet de teugels een beetje los en juist door dat feit begon Dottenijs nog wat harder. Langs de andere kant vond de W.S.-voorlijn maar niet de weg naar de netten en Doolage en Ketels misten voor open doel- mond. De verdediging stond echter paraat en men kon met blanke stand draaien. Na de koffie zijn het aanstonds de Witte-Sterren die de leiding in handen nemen, maar de weg naar de muit niet vinden. Dottenijs in de aanval treedt terug brutaal op en scheidsrechter Pattyn diende 'n eerste vermaning toe, kort daarop mag zelfde speler een tweede ver maning incasseren. White-Star ont ketent nu verscheidene aanvallen die allen nipt naast besloten wor den. Dottenijs gaat terug brutaal op treden, en scheidsrechter Pattyn grijpt in. Met tien man mag Dotte nijs het spel voortzetten, dat nu to taal op een slordige partij uitdraait. Men speelt nog enkel op een helft. Kapitein Alleman van in het mid denveld zendt naar Ketels, deze geeft door naar Dewitte, die onge nadig binnenkogelt. Terug opgezet, weet Ketels na combinatie met Grillet en Dewitte nr twee te netten. Protest der Dottenijsverdediging die buitenspelstand gezien had. Hr Pattyn blijft bij zijn besluit en wijst naar het middenveld. Er volgt een tumult van het beste en het heeft er de schijn van dat de spe lers van Dottenijs de scheidsrechter gaan aanvallen. De doelwachter, vergezeld van zijn back, verlaat het terrein. Met acht man wordt voort gezet doch daar ontstaat terug een bij en besloot kalm; 26" min.: Sohollaert gaf een achterwaartse pas aan Bultinok, die niet aarzelde; 37" min.: Pieters, na inzenden van Joos met kopbal; aan de 65" min.- benutte Bultinck een pas van Scholaert; 81" min.: Raes na solo ren van op zijn hoek; 89" min.: Schollaert schoot op doel, de kee per was gevloerd, maar een back redde met beide handen. De straf schop welke hieruit volgde, werd door Georges Vandaele omgezet. Alhoewel de staat van het ter rein zeer slecht was, speelde Woudsport een mooi partijtje voet bal, waarbij de localen niets in te brengen hadden en zich bij de ne derlaag moesten neerleggen. De uitslag van III" Spec.: Hout hulst 22 F. C. Lichtervelde. Scholieren: Houthulst 51 F. C. Komen. Zondag 26 Nov. gaat het op eigen terrein voor ons eerste elfbal tegen Gits, te 15 uur. De reserven spelen te 10 uur op eigen terrein tegen Molen Sport Ingelmunster en de Scholieren rei zen 's voormiddags naar Moorslede. serven uit te leper tegen Cercle. De rust van verleden week zal ze ker deugd hebben gedaan, om thans met nieuwe moed de tweede ronde te beginnen. De tegenstrever is goed zonder meer en we zijn over- tuid dat er iets kan geoogst wor den. Match te 9.15 uur. SUPPORTERSCLUB F. C. P. Na deze onvoorziene nederlaag van Zondag reist rood-geel met nieu we moed en denkelijk met nieuwe gezichten naar het gevaarlijke Dot tenijs. Verleden seizoen haalden we tegen alle verwachtingen de pun tjes en waarom zou het thans niet het geval kunnen zijn. Alle ware supporters op post! Afreis te 13 u. Prijs: 20 fr. Niet-leden 25 fr. PRONOSTIEK Gezien de ontmoeting te leper werd stopgezet, komt ze niet in aan merking. Ditmaal waren de uitsla gen onzer reeks nogal abnormaal: resultaat: weinig punten, nieuwe namen en weinig verandering bo venaan het klassement. De prijs der week was 20 kgr. meel en komt toe aan de drie topmannen. 9 p.: Vandamme Hector Theeten Jos. Dimitrl. 8 p.: Jan Rita Tlteca Van- nieuwenhuyze A. 7 p.: Deturck H. Vanhove G. Vandermeulen F. Dezegher J. Jacob J. Vermote A. Deraeve H, Huys J. Pit- tellloen A. Klassement 83 p.: Van Eecke A. 78 p.: Dehaene Luc. 77 p.: Populier Ger. Derycke H. Ego. 76 p.: Orbie J. Luc. 75 p.: Deraeve A. 73 p.: Wyffels G. De Corte V. 72 p.: Cambron S. Defrancq G. Raf. 71 p.: Wlttepenne Geeraert J. D'alleine M. Paula Ben- hur. 70 p.: J. Lowie. Keygnaert A. Depuydt A. Gelein A. Muylaert A. Prijs der week geschonken door Apotheek Kestelijn, ter stede, ter waarde van 100 fr. AALBEKE SP. 2—4 S. V. MOORSLEDE Zondag schenen onze mannen 't de de kadans en de thuisploeg kreeg van de (6504) op doelpunten gemunt te hebben, want onze voormannen scoorden vijf doelpunten, maar onze verdedi ging stak een handje toe aan de thuisploeg door zelf twee doelen te scoren. Nochtans het wispelturige Aalbeke dat aan huis reeds menige sterke ploeg deed struikelen, was er stellig van overtuigd Moorslede in zijn zegereeks te stoppen. De thuisploeg liep dan ook geweldig van stapel en doelman Misplon kreeg gelegenheid z'n keeperstalen ten te tonen, Moorslede had geluk als een kogel op de paal te pletter vloog, doch langs de andere zijde was hetzelfde op een schermutseling voor doel. Aan de 17° min. gaf Lecluyse naar zijn eigen doelman, doch de bal vloog in eigen doel. 1-0. Moorslede drong nu geewidig aan, en op de 25" min. kreeg Verduyn een gou den pasje van Deryekere en de stand was 1-1. Twee kanonschoten van Demeyere en Mare Verduyn vlogen juist naast de paal, als de doelman geslagen was, doch uitge steld was niet verloren, en op de 37" min. besloot Modest Lecluyse in doel. 1-2. Met deze stand trad de rust in. De thuisploeg scheen zich moei lijk bij deze achterstand te kunnen neerleggen en ging er brutaal door, zodat de scheidsrechter meermalen moest ingrijpen. Op een schermut seling voor het doel vloog de bal vla Horrie een tweede maal juist over de lijn, 2-2. Moorslede forceer- spel.) spijtig incident. De doelwachter wil zijn trui niet afgeven en scheids rechter Pattyn fluit de wedstrijd af na de verlopen tijd. In langen tijd zulk een spel niet meer gezien op een voetbalterrein en het spreekt niet in het voordeel van de tegenpartij. III" SPECIAAL C.S. Yprois 4—1 W.S. leper. En de reeks kloppingen gaat voort. De goede carburatie is weg bij Sabbe-Careyn en maats. In het begin te geweldig geweest en het nu moeten bekopen. het hard te verduren. Een kanjer van Lecluyse scheerde de lat. Even later gaf een speler der thuisploeg onze kanthalf een vrijwillige stamp en werd van het veld verwezen. De druk van Moorslede hield aan en op de 70s min. kanjerde Lecluyse Modest opnieuw binnen. 2-3. Acht minuten later als Moorslede alleen voor doel kwam, redde een achter speler der thuisploeg een zeker doel, door een zware fout in de fatale zone, en Mare Verduyn plaatste nr vier in doel. De wedstrijd vervolgde in woelige atmosfeer. Als Verduyn alleen door de verdediging brak werd hij vrijwillig' tegen de grond gestampt en veriiet al hinkend het terrein. De strafschop die hieruit volgde plaatste zijn broer in doel, doch daar en speler der thuisploeg- reageerde voor het schot vertrok ken was, diende deze hernomen, en deze maal vloog de bal op de paal te pletter. Met Moorslede in de aanval kwam het einde van deze kamp. Verdiende zege van Moorsle de. Na de match diende de scheids rechter beschermd te worden tegen het woölige grenspubliek dat hem enkele slagen toebracht. Onze twee de ploeg speelde gelijk met 2-2 te Ingelmunster en dit met tien man. De scholieren wannen van F.C. Po peringe met 3-1. Zondag krijgen we te Moorslede op het S.V.-veld de grote schok tussen de twee kopploegen, S.V. Moorslede en W.S. leper. dieptepassen hun pun tapeiers aan het werk. Zonnebeke wint de toss en Brie- len wordt tegen wind ingezonden. Reeds bij de eerste minuut kende onze middenvoor succes: 10. De gasten dringen hun spel op en Brie- len's kooi ontsnapt een paar malen kansrijk. Aan de rust 1—0. Na de koffie weet Zonnebeke uit zijn veldmeerderheid geen nut te trekken en het is Brielen die zijn voorsprong weet te verhogen: 2—0. Zonnebeke blijft aandringen en via het been van een locaal verdedi ger, milderen ze de achterstand: 2—1. Een hoekschop voor Brielen brengt de stand op 3—1. Ten slotte kan onze rechtsbuiten nog twee maal doelen. Overwinning van Brielen met overdreven cijfers. UIT HOOGLEDE E. Oekene 51 S.K. Hooglede. De grote nederlaag die onze ploeg Zondag 11. te Oekene opliep vond haar oorzaak in het feit dat de flinkspelende back Hoornaert belet gegeven had en het te vroeg berop- treden van de gekwetste Declercq. Hiermede was het verband in alle lijnen gebroken. De rust werd be reikt met 30, niettegenstaande de scherpe aanvallen van onze ploeg. Na de koffie was het E. Oekene die het meest aan bod was. S.K. Hoog lede wist echter nog de eer te red den een kwartier voor het einde. Overdreven uitslag. Goede leiding. UIT RUMBEKE IZEGEM SP. 1 - S.V. RUMBEKE 1. Deze derby tussen de twee beste ploegen der reeks, heeft niet gege ven wat ervan verwacht werd. De aangeduide spelleider was afwezig en dan was daar nog die hevige wind die de beide ploegen hinderde. De bezoekers startten met wind- voordeel en zijn het meest ten aan val. Izegem weet toch goed zijn kamp te ontzetten. De bezoekende keeper redt een schot van Vanhau- waert en aan de overzijde zendt W. Degryse naast de Izegemse kooi. Aan de 20° minuut lukt Vanhau- waert een machtige sleper in de hoek. 1-0. De bezoekers gaan nu geweldig aandringen. Een doelpunt van Kerkhof wordt afgekeurd we gens buitenspel. Aan de rust 1-0. Met deze gevleide voorsprong mag Izegem met windvoordeel de 2" helft aanvangen. Tot ieders ver rassing zijn het de bezoekers die met beter spel de meeste aanvallen doen. Op verrassende wijze komt Rumbeke aan de gelijkmaker, door misverstand der lokale verdediging. Izegem gaat nu met meer beslist heid aanvallen, maar de S.V.-ver- dediging stelt zich flink te weer. Snelle Rumbeekse uitvallen zijn zeer gevaarlijk. Er wordt nogal hard gespeeld. Enkele hoekschoppen voor Izegem blijven onbenut. De doelen worden nog langs weerskanten in gevaar gebracht. Tenslotte blijft de gelijke stand behouden. We menen dat belde ploegen met deze punten verdeling vrede kunnen nemen. Zondag ontvangt Rumbeke de ploeg van Dosko Beveren. Een vlot te zege is waarschijnlijk. Begin te 10 uur. de nodige Invloed te bezitten ln bet openbaar leven, niet de macht om de macht, doch om te dienen en ons zelf te waarborgen. Na gewezen te hebben op de no dige technische vaardigheid, besloot spreker zijn toespraak met een op roep tot eenheid in de strijd om hetzelfde ideaal. Na deze geestdriftige uiteenzet ting volgde een bespreking, waar bij verschillende leden tussenkwa men. Tot slot van deze voormiddagzit ting handelde Z. E. H. A. Kindt over de K. A. Jeugddag van 8 April e.k. te Brugge. 's Namiddags hadden de sectie vergaderingen plaats, waarop en kele programmapunten werden be sproken. goedgekeurd op de verga dering van de Beroepsver eniging der Textieldetail- lanten van Roeselare en Omliggende. De vergadering ging door op' Vrijdag 3 November 1950. De Beroepsvereniging der1 Textieldetaillanten van Roese- j laire en Omliggende is akkoord i op alle textielgoederen, met uitsluiting van de artikelen met J vastgestelde prijzen en brei- wol, 5 risitourno aan de ver-1 bruikers te verlenen, op voor- J waarde: 1) dat op gebied van prijsver- lagimgspolitiek het voorbeeld j zal gegeven worden dooi- de producenten en de groot- handelaars; 2) dat de ristouirno slechts over i een korte periode zal wor- den verleend; 3) dat deze 5 ristourno in i ieder geval zal afgeschaft] worden bij loonsverhoging. dwiwwwMwwwwiwwwyti) TOEK. MENEN 0—1 S. K. VLAMERTINGE Rood-wit da-aait aanstonds op volle toeren en reeds aan de vijfde minuut schiet G. Parrein onder de duikelende doelwachter binnen, doch dit doelpunt wordt afge keurd. Aan de 7e minuut lukt R. Cauliez, midden een kluwen van spelers, met een kopbal, opnieuw roos (01). Sportkring blijft aandringen en de locale ver dediging heeft het hard te verdu ren. Tot aan de rust blijft Sport kring doorlopend de meerdere. Na de rust echter komt Toekomst gevaarlijk opzetten en het is best dat de verdediging van Sportkring het hoofd koel houdt en Verkinde ren in een superdag is. Sportkring komt weer uit de omknelling los en gaat de doelwachter van Menen op zijn beurt verontrusten. Aan de 85e minuut gaat G. Parrein zijn back voorbij en schiet onhoudbaar in de touwen. Doch dit doelpunt wordt wegens offside afgekeurd. Met een oneven doelpunt neemt rood wit de punten mee naar huis. Onze Juniors verloren aan huis met 23 van F. C. Woesten en onze Kadetten kwamen eveneens met ledige handen terug van B. S. Poperinge (4—2) Zondag a.s. gaat ons eerste elftal op verplaatsing naar F. C. Luigne. Inschrijving op voorhand bij A. Buytaert. Vertrek te 1 uur stipt. Meer dan 200 leiders en bestuurs leden uit de verschillende vertak kingen van het Jeogdverbond voor Katholieke Actie, gouw West- Vlaanderen, waren Zondag 19 No vember, in de lokalen van de Ste delijke Muziekschool te Roeselare, bijeengekomen op de vormingsdag van het J.V.K.A. Te 10 uur opende Heer Robert Gheysen, diocesaan voorzitter, de vergadering met een hartelijk wel komwoord tot de talrijke aanwezi gen en wees op het belang van deze vormingsdag. Z. E. H. Kan. K. Dubois, algemeen proost van de K. A. in het bisdom Brugge, gaf daarna een les over De Houding van de K. A.-leden tegenover land en volk In zijn inleiding handelde spre ker over de gebeurtenissen van de maanden Juli-Augustus, die ons volk diep hebben geschokt. Deze gebeurtenissen hebben ons geleerd dat ons Vlaamse volk wei nig weerbaar is en geen gebruik kan maken van zijn meerderheid. Het bezit eveneens niet de nodige flerheid om zijn wil op te dringen. Dit alles vindt zijn oorzaak in een tekort aan verstandelijk inzicht in de waarde van onze Vlaamse be weging. Spreker wees verder op het ge vaar van. het extremisme en de plicht er voor bezorgd te zijn dat de tweespalk tussen kerk en volk zich niet zou herhalen. Hij wees op de noodzakelijkheid JUNIORS W.S. leper 110 Aalbeke Sp. Met dubbele cijfers gewonnen en dan nog met vier invallende scho lieren, die voor hun debuut het er niet aardig van af brachten. KADETTEN B W.S. leper 12—1 C.S. Yprois. Een beetje te veel om wel te zijn. VOOR ZONDAG 26 NOV. Uitwedstrijden. Moo-rslede-W.S. leper: Moorslede nam terug de lei ding en W.S. volgt met een wed strijd minder. Het wordt een harde schok die best op een drawn kan Uitlopen. Laat ons nu eens een sportieve wedstrijd zien en de beste mag gerust winnen... Ill" Speciaal: M.S. Ingelmun- ster-W.S. leper. Scholieren: Passendale-W.S. leper. Juniors: La uwe-W.S. leper. 't Huis op het Minneplein. Kadetten A.: W.S. Ieper-Waregem te 9.30 uur. Kadetten B.: W.S. leper-Vla- mertinge, te 11 uur. W.S. Supporters-Nieuws Voor de grote schok te Moorslede zijn er speciale autobussen ingericht daar we voorzien dat er talrijke supporters deze wedstrijd gaan vol gen. Afreis aan De Postbode Prijs: 15 frank. EENDRACHT BESELARE 0 1 F. C. LUINGNE Beseiare komt tj-aag in actie. enLuingne opent aan de 62" minuut. Luingne leidt de eerste gevaarlijke aanvallen, doch onze verdediging Weert alle gevaar. Beseiare werkt met lange passen, welke niet zonder ge vaar zijn. Na licht overwicht der be zoekers treedt de rust in met blanke stand. Na de rust zet Luingne geweldig op en onze verdediging moet op de tanden bijten. Beseiare ziet het ge vaar en leidt op zijn beurt gevaar lijke aanvallen. Bij een verrassen de aanval langs rechts komt de bal bij centervoor Bonnave, welke met ceu pi'&Sfttige schuiver de stand voor 13.ja uur Daardoor geprikkeld, komt Besela re nu uit zijn schelp en Luingne wordt op zijn doel geplakt. Een gans gemaakt doelpunt wordt door Haus- pie gemist door overhaasting. De laatste minuten wordt nog steeds op één doel gespeeld. Het einde komt met een nipte overwinning der be zoekers, waar Beseiare minstens ge lijk spel verdiende. Zondag a.s. onderneemt Een dracht Beseiare de reis naar S. V. Kortrijk. Jongens, de moed niet ver loren. Vertrek aan het lokaal te B. S. POPERINGE POELKAPELLE 2 3 B.S. POP. Onze kapitein verliest de toss. De onzen nemen de teugels in han den en leiden de eerste aanvallen. Op de tiende minuut weet onze rechterhoek met prachtig schot Nr 1 te netten. De tegenpartij zet verwoede tegenaanvallen ih, maar onze portier weet op prach tige wijze iedermaal zijn kamp te ontzetten. Aan de 35e minuut krijgt onze centervoor de bal toegespeeld en onhoudbaar zendt Paul Nr 2 binnen. Aan de rust 02. Na de koffie is het terug de volle maat en aan de 60e minuut zendt onze rechterhalf het derde doelpunt binnen. Het spel verliest veel van zijn waarde. Poelkapelle ontzet op alle manieren zijn kamp. Het is een ordeloos heen en weer getrap. Op corner voor Poelkapelle ontzet onze portier de bal op de rug van een onzer backs, zodat de bal te rug in het doel rolt. Het spel is 75 min. oud: 13. Poelkapelle ""dringt aan en op een cornerschot kriigt Valère de bal op zijn hand, juist buiten de gevaarlijke zone, de scheidsrecht er kent penalty toe die omgezet wordt. Daarop fluit hij de match af. zodat We met een 32 de overwinnaars zijn. Toekomende Zondag komt De Ruiter op bezoek. Supporters, al len op post op Remy Sport, te 15 u. RESERVEREEKS B.S. Poperinge* II 2 3 Watou. Deze match kende ook een span nend verloop en nadat de standen buurtelings verwisselden wist Wa tou ten slotte het pleit te winnen. Zondag gaat liet tegen S. K Vlamertinge. Aftrap te 9 uur. KADETTENREEKS B.S. Pop. 4 2 S.K. Vlamertinge. Onze jeugdige knapen zétten on gestoord hun zegereeks voort. Zon- ,dag aai;§i&9»de moeten ze naar Mijnheer de Uitgever, Met aandacht lees ik elke week uw artikel over de bussen-historie Roeselare-Ieper. Ik ben in dienst van de N.M.B.S., en al hetgeen dat U schrijft is niet overdreven en juist. Het is zeer gemakkelijk voor de bazen uit Brussel een beslissing te nemen, maar wij, die elke dag de reis Ieper-Roeselare doormaken, kunnen ondervinden dat het een kruisweg is. Als het voor ons «o is, wat is het dan voor d-e vrouwen, kinderen en ouderlingen. Die hpb- beling op de kalsijde is zekerlijk niet aan te raden. Al onze kame raden hebben reeds meer dan eens geprotesteerd tegen dit vervoer. De schoolkinderen en werklieden beschikken over geen verwarmde en verlichte wachtzalen, over geen heschutplaatsen. Nu staan ze in regen en wind "s morgens te 6 te waehten op de bussen. Dat d® administratie maar eens komt zien op de statiepleinen leper en Roe selare, of op sommige standplaat sen, rond 6.30 u. 's avönds, voóral op regendagen, hoe de reizigers in alle mogelijke en onmogelijke pór talen weggestopt staan te wachten.- Wat zal het deze Winter worden Meisjes en jongens, vanaf 15 jaar, tegen elkander opgepropt! De ze delijke gevolgen zullen groot zijn. Maar wie draagt van dit alles de verantwoordelijkheid? Ik herhaal verders dat de ge bruikers der lijnen Ieper-Roeselare voldoende waren om het systeem, der motorbreinen te behouden. Ik kan me niet uitleggen waarom de Nationale Maatschappij deze bru tale beslissing in onze streek ge nomen heeft. Ei- is ook nog kwestie van de aansluiting daar waar de treinen ze evenwel verzekerden. Zowel te Roeselare, Menen of leper staan de autobusuibbaters voor de keus. dit ten gevolge van het veel lan ger traject: te Roeselare een aan sluiting niet afwachten om tijdig te leper aan te komen om een aansluiting te verzekeren, ofwel te Roeselare wel wachten, maar dan komen ze te laat te leper. Dit alles is niet redelijk, en ook niet in het voordeel van de streek, want er zijn al veel mensen die naar Roeselare niet meer komen en van Poperinge en leper liever naar Kortrijk gaan, en voor deze die naar Brugge moeten gaan, wordt de trein Ieper-Kortemark over Lichtervelde gebruikt. Mijnheer de Uitgever, ik smeek U erom, doe zo voort. De mensen van de spoorweg weten liet toch best hoe erbarmelijk de toestand l nu is. Cercle leper. Vertrek aan het lo kaal te 10 u. De match vangt aan te 11 uur. S. K. ELVERDINGE S.K. ELVERD. 9 1 F. POELKAP. Reeds van bij de aanvang dringen de onzen hun meesterschap op aan de bezoekers. Aan de 7° min. Jukt F. Dochy het openingspunt, gevolgd door A. Derudder die er 2 min. later 2-0 van maakt. Langs dezelfde spe ler wordt het aan de 15" min. 3-0. Aan de 20" min. doelen de bezoe kers in eigen netten, 4-0. Aan de 25° min. laat de bezoekende keeper een bal uit de handen vallen en De rudder legt nr 5 binnen. Steeds worden de Poelkringers op hun doel gedrongen en voor de rust komt maakt F. Dochy er nog 6-0 van. Na de rust maken Dcsmedt, Deryekere en Derudder er 9-0 van. Toch gelukten de bezoekers erin hun eer te redden aan de 35" min. op flater onzer verdediging. 9-1. Zo komt dan het einde van deze zeer flauwe wedstrijd. Zondag 26 November, te 15 uur, op eigen terrein, eerste terugwed strijd, dit tegen S.V. Moorsele. UIT WOESTEN DOSKO BEVEREN 1—5 WOESTEN Zondag IJ. konden onze mannen de derde naeenvolgende zege op op verplaatsing in de wacht slepen. Onze kadetten behaalden te Vla mertinge een verdiende 1-3 over winning. Mooie heropstanding! Doe zo voort! Zondag aanstaande: F.C. WOESTEN—ZILVERBERG F.C. WATOU—F.C. WOESTEN II. BRIELEN SPORT BRIELEN 5 1 S.C. ZONNEBEKE. Zonnebeke heeft de fatale fout begaan uit te pakken met een kort, gesloten passenspel, daar waar de gladheid van het terrein niet de minste balcontrole toeliet. De loca- 1§B öaatefttr"?)! stelfliep, met tope Deze keer is het vooral in het Westdiep dat de Nieuwpoortse vis sers hun avonturen beleefd hebben. Het is immers daar dat ze nu meestal op sprotvangst gaan. Zo was schipper Beyen August daar aan het vissen, toen zijn netten aan een wrak vastsloegen. Alle pogingen om ze los te krijgen batten niet, zodat ze verloren gingen. Dit ge beurde met de N. 796 Marie-Jean- ne De Bou 33 van schipper Eve- raert Robert, een schip uit Zee- brugge, heeft de Nieuwpoortse ha ven aangedaan met een klein stukje dat hij van zijn net nog over had, daar het grootste gedeelte verloren gegaan was bij de sprotvangst in dezelfde wateren. De N. 726 van reder Brackman Julien, was op sprotvangst nabij Duinkerke, toen de schroef op een voorwerp stootte, dat onder water dreef. De schok was zo geweldig dat al de schroefbladeren afgerukt werden. Het schip kon natuurlijk niet meer voort op eigen krachten en toch geraakte het door een be hendig gebruik van de zeilen tot voor de thuishaven. Daar kon het opgepikt worden en verder werd het behouden binnengesleept tot op de kuisbank. Spoedig was de breuk hersteld, want 's anderendaags koos het reeds opnieuw zee, echter met evenmin geluk. Pas terug in het Westdiep gekomen om te vissen, kwam het net vast aan een wrak. Met alle krachten werd gewerkt en het net kwam weer los. Toen zag men echter dat er aan het net nog een ander stuk net vasthing, dat door een ander schip verloren was. De toestand werd nu opnieuw be nard, toen dit stuk net in de schroef terecht kwam. Daardoor was de boot voor de tweede maal beroofd van eigen krachten. Gelukkig kon nu hulp ingeroepen worden. Het was de N. 805 Irene-Edwigvan schipper Vanhoutte Henri, die hem op sleeptouw nam en hem behouden tot op de kuisbank sleepte, waar bij laag water het netstuk uit de schroef gehaald werd. Benevens de ze dubbele sleeptocht, was het eigen net dan nog fel beschadigd. De N. 744 Hoop op de toe komst van reders Desaever H. en N., was uitgevaren om sprot te van gen in het Westdiep. Daar bleek het lot al evenmin gunstig, want bij het vissen kwam het net aan een wrakstuk vast. Het harde werk om los tc komen, werd alleen maar beloond met de terugwinst van een klein deeltje van het net. De rest scheurde af. schipper Vanhoutte Henri, was op sprotvangst in de Franse wateren, in de putten van Mardijke. Bij het vissen sloeg zijn net vast. De be hendige zeelui kreeg het net met wrak en al los, en bij het ophalen, werd een groot anker opgevist. Het woog ongeveer 1.000 kg. en het zag er heel oud uit. De schipper kon het meebrengen naar de haven, waar het als oud ijzer verkocht werd. De N. 761 Vrede in Kristus van eigenaar Vercoutter Rafaël, die niet op sprotvangst, maar op visvangst uitgevaren was naar de Binnendiepte, had ook daar met een hinderende zeebodem af te rekenen. Zijn net haperde aan een wrak. Lang werd gewerkt om los te ko men, tot de viskabels begaven, die het net ten prooi aan de zee gaven. Schipper - eigenaar Jungbluth René was met zijn N. 721 «Irma- Marcelaan het vissen in de put ten van Mardijke, waar hij zijn net niet vlot meer meekreeg. Het was ditmaal een zwaar stuk, dat aan het net vastzat. Dit kon bovenge haald worden. Zo werd een groot anker aan boord gebracht, dat naar de haven meegebracht werd. Het woog ongeveer 800 kg. Eindelijk nog moest schipper - eigenaar, die met zijn N.728 Irma- Maurits op sprotvangst was in het Westdiep, een groot gedeelte van zijn net laten opeisen door een wrakstuk, dat zijn prooi in geen geval wilde lossen. Men zegt dat de vissers stoere kerels zijn. Dat hebben ze in de afgelopen dagen weer bewezen. Wanneer wij in het stormweder veilig achter de kachel, bij een lek ker vuurtje zaten, was er elke dag een deel der vissersvloot, dat het aandurfde zee te kiezen, om een kleine vangst te doen, want op die dagen is de vangst nooit groot. De andere dagen, als het we der gunstig was. zat het er beter voor. Er is verleden week een dag geweest van 80.000 kg. aanvoer en een van 50.000. Dat had natuurlijk een sterke prijsdaling voor gevolg. Die sprot werd dan verkocht tegen 1,50 tot 1,90 fr. het kg. Het groot ste deel van deze enorme hoeveel heden wordt dan opgekocht voor de fabrieken, waar ze ingelegd wor den. De haringvissers hebben min der geluk. Ze hebben voor hun vangsten goed weder van doen. Daar ze hoofdaakelijk in de Franse wateren vissen, zijn ze veel dagen genoodzaakt, wanneer het stormt, een Franse haven aan te doen om J5Lfië-&8.Q5 «iMCfaJBflwig» vm daar beter .iweflsf

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 9