Vijf doelpunten in de 2' helft. Dank zij een penalty.. SPORTMAN! Andermaal een nul op het rekwest Ic AFDELING REEKS B BEVORDERING REEKS B ir GEWESTELIJK C Eerste homenederlaag der thuisploeg LAGERE PROV. REEKSEN Woudsperf plaatste sieodgedwosigen twee reserves Spijts een start met tien man... CROSS-COUNTRY Belg. CycSo-cross kampioenschap te Westouter Doelschutters gev raagd IEPER Sporta-siieuws Poperinge trad terug volledig op GEWESTELIJK de RADIO VRACHTWAGEN BOTST OP PERSONENWAGEN TE VLAMERTINGE Zitdagen C. V. P.- IVIandatarissen Davidsfondsleven N.C.M.V. West-Vla anderen HIT WEKELIJKS NIEUWS «- Zaterdag 18 068. 1988» Bladï. 10. F. C. Izegem Lyra 41. Het flinke presteren en het schit terende spel van F.C. Izegem gedu rende de laatste weken lokte op nieuw de grote massa belangstel lenden naar het plein ter gelegen heid van de grote schok tegen Ly ra, de ploeg die gekend is om het goede spel. Lyra legde er dadelijk duchtig de pees cp en combineerde werke lijk heel aardig. De aanvalslijn vond echter maar niet de gewenste opening, wat vooral te wijten was aan het stugge dekken der Ize- gemse verdedigers. Vooral Walry liet de aalvlugge Van Gestel weinig kans. terwijl Vandenberg enkele malen zijn schot kraakte wanneer hij dan toch in goede schietpositie stond. Ook onze jongens vonden de juiste kadans niet en hun com binaties waren niet zoals wij ze ge zien hadden tegen Oostende. Toch was de knappe Verstappen door Verstraete geklopt wanneer Celen echter in laatste instantie on de lijn kon ontzetten. De Lyraboys con centreerden hun aanvallen te veel op de kwieke Van Gestel welke van Walry weinig kans kreeg ofschoon hij in snelheid wel onderlag bij zijn befaamde tegenstrever. Dit gebrek vergoedde hij ruimschoots door ee:i flinke en oordeelkundige opstelling. Na de rust vond Izegem zijn ge raffineerde combinaties terug. De Lyraboys werden van het kastje naar de muur gezonden en doel punten konden dan ook niet uit blijven. Wanneer wij de prestaties der spelers afzonderlijk beschouwen mogen wij de ganse ploeg in een adem vernoemen. Doelwachter De- boey speelde een schitterende par tij. vooral in de eerste helft wan neer de bezoekers geweldig aan drongen. Ver'oeke en Walry waren weer eens de dam waarop alle aanval len te pletter liepen. Vooral Walry welke de gevaarlijke Van Gestel moest bewaken speelde een puike partij. Verbeke muntte weer uit door zijn puik kopspel. Onze ver dediging mag momenteel aangezien worden als een der sterkste uit de reeks en zal nog voor veel aanvals- lijnen een harde dobber worden. Stopper Ghesquière had Vanden- bergh volledig in zijn greep. Slechts éénmaal aarzelde hij maar dit was dan ook voldoende voor de oppor tunistische Weckhuyzen om Deboey onhoudbaar te verslaan. Van de kanthalfs was Corteville ditmaal de beste en stond boven Languedock welke in een minder goede dag was ofschoon op zijn prestatie niets af te dingen valt, Dc beide kanthalfs bestreken na de rust gans het middenveld. Van Broeckhoven was tijdens de eerste helft overigens de enige speler welke zijn normaal peil bereikte en ook tijdens de tweede helft wanneer de doelpun ten gescoord werden was hij er steeds bij betrokken ofschoon hij zelf geen enkel der vier aanteken de. Callens deed met zijn machtige voorzetten steeds het tij keren, wanneer de bezoekers na de rust poogden te reorganiseren. Vanhout- te op de linkervleugel was eens te meer de opportunist welke zich steeds in de opening wrong welke V. Broeckhoven maakte. Aldus luk te hij twee doelpunten. Verstraete en Deprez toonden zich ook zeer bedrijvig en eens voor doel kogel den zij er lustig op los. Lyra mag zijn doelwachter een kaarsje branden want zonder hem zou die tweede helft op een cata- stroof uitgelopen zijn. Izegem heeft dus weer eens be wezen in zijn huidige forme de beste der reeks te kunnen doen struikelen. Doelpunten: 57': Vanhoutte 1-0; 72': Deprez 2-0; 74': Vanhoutte 3-0; 82': Weckhuyzen 3-1; 85': Verstrzeten 4-1. HET WEKELI ai ||e PRÖV. AFDEL'NG 5. K.-boys schoten met droog poeder S.K. ROESELARE 7 1 DEERLIJK Rac. Borgerhout 10 F. C. Roeselare. Na de hoopvolle verrichting van andelijk doel deponeerde. Twee Club Roeselare tegen Oudenaarde, zag het er alvast naar uit, dat de wit-zwarten tijdens de eerstkomen de wedstrijden - hun puntenactief flink zouden weten op te voeren. Temeer, Borgerhout nu niet precies als een vooraanstaand geheel kon worden betiteld, zodat het voor de hand lag, dat op een totale over winning van Club mocht worden gerekend. Niets is echter minder waar gebleken en diende de wit- zwarte elf zich integendeel met een nipte doch onverbloembare ne derlaag in het Antwerpse tevreden te stellen. Werkelijk niet bijster bemoedigend voor het Rodenbach- team, dat bij de aanhef dezer kom petitie, met een respectabel aantal daverendeprestaties van wal stak en zich momenteel, met een klein figurantenrolletje hoeft te ge troosten... HET «GESCHENK» DER ROESELAARSE DEFENSE Globaal genomen had Racing slechts af en toe een woordje mee te praten want alhoewel linksbui ten Lievens effenaf onder de maat bleef, zorgde het stuwende Club vierkant er voor, dat de Roden- bachers een soms uitdrukkelijk veldoverwicht aan de dag gingen leggen. Borgerhout, die noodge dwongen met een paar invallers tussen het krijt stond, kreeg het niettemin ver van hard te verdu ren, vermits de Roeselaarse aan vallers het nimmer verder dan tot aan tegenstrevende back-aréa vermochten te brengen en dan of wel besluiteloos met het leder geen weg wisten, ofwel in overdreven mate de bal naar elkander toe speelden. Vanzelfsprekend dat dit getreuzel koren op de molen was der Bovgerhoutse verdediging, die alle tijd kreeg om hun kamp te kunnen' zuiveren. Toch kreeg Mcs- tiaen twee formidabele kansen om niet langer aan de zege der Club- men te moeten twijfelen, alswan- neer hij gedurende de eerste vijf en veertig minuten tweemaal al len voor de bezoekende doelmuit verscheen en twee opeenvolgende kanjers huizenhoog boven het vij- reuzekanson, die over het verlies van Club beslisten, gezien geen en kele der wit-zwarte aanvallers achteraf in zo'n mooie schietpositie kwamen te staan en het quintet goed beschouwd, zelfs niet in staat bleek de gepaste openingente scheppen. De oorzaak hiervan dien de niet alleen in de reeds voormel de treuzelachtigheid der Clubfor- wardsen en het beneden alles pres teren van Lievens te worden ge zocht, maar ook in het feit dat Vanthournout bepaald niets onder nam om z'n stopper weg te lo pen en ook wat de spelverdeling betreft, onder het gewone kunnen bleef. Zo had iedere stedelijke aan hanger welke de verplaatsing had ondernomen, zich al vast met het gelijk spel verzoend, toen zich een onbegrijpelijk misverstand tussen back Noyez en David, waarbij laatstgenoemde te lang aarzelde om het balletje te grijpen, voor deed, wat de Borgerhoutse rechts buiten Van Ael toeliet, om zich handig tussep beide Clubspelers te plaatsen en langs het lichaam van David in de touwen te knallen. Een doelpunt, welke niet alleen mits een weinig oplettendheid der Roe selaarse verdediging had kunnen worden voorkomen, maar nu met een aan alle zege-illusies van trai ner Deschepper's mannen, een on verhoopt einde kwam stellen. STEEDS HETZELFDE REFREINTJE Al willen we aannemen dat de Clubverdediging niet vrij uit gaat bij de opgelopen nederlaag te Bor gerhout, dan moet eveneens opge worpen dat de aanvalslijn bij Club nog steeds het zorgekind blijff. Geen linksbuiten, Sioen die nog steeds de bewijzen van geschikt heid voor de rechteroutplaats dient te leveren en Vanthournout, die lang niet de lconditie van verleden seizoen te pakken heeft. Geen twij fel dat het Clubbestuur verder op de weg der experimenten zal hoe ven door te gaan, wil het kontakt met de middelmatige elftallen der reeks verder worden gaaf gehou den. Zeggen dat het treffen Sport kring Deerlijk ten volle heeft kunnen bekoren, ware eenvoudig de waarheid geweld aandoen. Daar om viel de tegenpartij niet alleen werkelijk te flauw, maar werden de weinige toeschouwers welke het Motjestadion toch nog met hun te genwoordigheid hadden vereerd op sommige ogenblikken al te dik werf op bepaald vuile streken der bezoekers vergast. Geen won der dan ook dat iedereen, met een zucht van verlichting, het eindsig naal over het zwaarliggende speel veld hoorde weerklinken en zo rap mogelijk het recente voetbalgebeu- ren «op zij» mocht zetten... FILE KREEG Z'N WENS Zonder dralen mag worden voor opgezet, dat Deerlijk de meest be- scheidene elf was, die tot hiertoe als tegenstander van Sportkring op de Roeselaarse grasmat evolu eerde. Buiten de eerste twintig mi nuten van de wedstrijd, alswanneer de bezoekers door het degelijk acte ren van kanthalfs en binnenspe- lers, wat hen achteraf duur zou te staan komen, er in slaagden gelij ke tred met de thuisclub te houden en een drietal hoekschoppen ten hunne voordele mochten op de re kening schrijven, kon er van 't ove rige hoegenaamd niets levenswaar dige meer der Deerlijknaren wor den genoteerd. Toch dient te wor den toegegeven, dat de groen-witten in voormelde tijdspanne een paar keren, beslist gevaarlijk voor de S. K.-cloelmond hadden komen op dagen en vooral Deneckere zich als een gewiekst heerschap had laten gelden. Bij de wit-zwarten was het voor eerst een zoeken naar het nodige verband, doch eenmaal dit gevon den stortte de Deerlijk-defensie, waar de oud-Kortrijk Sportspeler Vandevivere nochtans bergen werk verzette, als een kaartenhuisje in elkaar. Temeer dat Lucien Arteel, die als kanthalf in de plaats van Ray Goethals werd opgesteld, over 't algemeen genomen bevredigde, wellicht opviel door een tekort aan combativiteit maar anderzijds steeds met juist gemeten voorzet ten zijn maats uit de aanvalslijn wist te voeden. Hiaten waren er bij het tegendeel zou wellicht eenieder hebben verwonderd. Juist omdat de antagonisten er slechts bitter wei nig van terecht brac.iten, de wit- zwarte ook gedurende de tweede helft, naar goeddunken met liet le der over en weer liepen ofwel de bal van man tot man, in een ge noeglijk onder-onsje werd doorge geven. Het kwam zelfs zo ver, Deerlijk was ondertussen tot sléchts negen valide spelers herleid dat back Vercoillie niet werkloos kon blijven toekijken en mede in de aanval ging opereren. Het was File overigens aan te zien, dat hij graag een paar orgelpuntjes op het blazoen had willen strijken; een strafschop en ook een werkelijk klassiek laatste doelpunt werden de beloning voor Vancoillie, die na het eerder moeilijk debuut van vorige week te Oostende, Zondag opnieuw reeds op volle toeren draaide. DEGRIJSE'S FLINK HEROPTREDEN Een der weinige lichtpunten van deze wedstrijd, was het heroptreden van José Degrijse, dit na de opge lopen schouderontwrichting een 4- tal weken geleden te Lauwe. Alhoe wel tegen een tegenstrevende kant- half geplaatst, die het niet t.e nauw n» met de fair-play en dus op aanzienlijke wijze de taak van Sportkring's rechtsbuiten verzwaar de, moet worden aangestipt, dat de kleen een opmerkenswaardige co me-back verwèzénlijkte. Dat er van de kant van Degrijse het hele gamma der flitsende schijnbewe gingen werden bovengehaald, hoeft niet eens te worden uiteengelegd, maar dat laatstgenoemde er even eens duchtig op los vlamde, bewe zen de overtalrijke kanjers en het pre htdoelpunt die de snelle «out» al onmiddellijk tot het nuttigste lid der Sportkringvoorlijn deed crediteren. Croes kon minder overtuigen, zou gewis renderender zijn als kanthalf dan als inside. Wij moe ten ons echter van elke lof tuiging der overigen dienen te onthouden wegens de redenen welke we hier boven reeds duidelijk aanhaalden en zullen liever wachten tot Sport kring, binnen afzienbare tijd, een meer voor z'n taak opgewassen F.C. KOMEN 0 4 S.V. MOORSLEDE Voor de verplaatsing naar F. C Komen, dat op eigen veld nog de nederlaag nist kende dit seizoen, diende S. V. Moorslede haar aan voerder Missiaen, ziek zijnde, on de backplaats te veryangen door in valler Verraes, die echter een on berispelijke partij speelde. Op een glad terrein mocht Moorslede af trappen tegen de wind in. Onmid dellijk verkeerde het, doel der thuis ploeg in gevaar, doch hun doelman redde dc kanjer van Verduyn. Op een free-kee vóór doel stuurde Mare Verduyn rechtstreeks binnen, en het doel werd terecht geannuleerd. Uitgesteld was niet verloren, want aan de 32e minuut geeft Gilbert Verduyn naar Lecluyse Modest die hoog in de touwen besluit (0—1). Komen wil nog vóór de rust en met hevig windvoordeel gelijk stel len, doch de verdediging voor Moor slede laat niets door. In de tweede helft gaat het spel over en wee doch de verdedigingen blijven de toestand meester. On der de drul van Moorslede's mid denlijn Horrie, Carrein en Debrou- wer, krijgt Komen het hard te verduren. Als Carrein aan de 70" minuut een saionposje geeft, aan Gilbert Verduyn, vliegt nummer twee in de touwen; 0-2. Als Dery- ckere kort nadien hard op doel kanjert, kan de doelman onvol doende de bal stoppen en Verduyn besluit, doch het doel wordt deze maal afgekeurd. Nu wordt het spel noodgedwongen stilgelegd, daar geen ballen meer voor handen zijn, en als dit spelletje zeven minuten geduurd heeft, kan men opnieuw vervolgen. Aan de 84» minuut dribbelt back Lecluyse een tweetal man, geeft aan de onge dekte Dsmeyere en Moorslede leidt met 0-3. Komen wil nog kost wat kost de eer redden doch Misplon, Lecluyse en Verraes laten niets door. Deryckere en Komen's midvoor, gekwetst, verlaten beiden het veld. Even voor 't inrukken vlucht Mare Verduyn langs zijn back heen, geeft aan zijn broer Gilbert en voor de vierde maal zit de bal in ds netten. Met 'n verdiende zege van Moorslede komt het einde. Door de 1-0 nederlaag van leper te Aalbeke heeft S.V. nu drie volle punten voorsprong op leper. Zondag komt het knappe ploegje van S.V. Kort- rijk op bezoek, dat met Moorslede het meest doelen sccorde en vierde prijkt in klassement. B. S. POPERINGE S. V. VICHTE 2—1 VV. S. HOUTHULST Sportkring niet te bespeuren doch ploeg te bekampen krijgt. C. S. IEPER 4 1 F. C. TORHOUT S. C. Menen S. V. Waregem 12. De V/aregemse kapitein Goethals Won de opgooi en koos windvoor deel. Bij het begin kregen we dan maar liefst verdeeld spel. Bij een eerste bezoekende aanval schoot Leclercq nipt boven. Onze zwart- gclen reageerden heftig langs Ver straete en Depoortere en dwongen een hoekschop af welke mooi door Verstraete werd genomen. Hier kwam de uitgelopen keeper Ver- eecken in een hachelijk standje, doch gelukkig kon Goethals de bal nog net voor de aanstormende Noyez wegwerken. Waregem bleef vervolgens goed de toon aangeven en bij vooruitrukken der ganse be zoekende voorhoede besloot Cras met een knalschot op de dwarslat, hetwelk, bij terugkaatsing gepast door keeper Braems werd gecontro leerd. Het spel werd eerder meer en meer gelijkopgaand en door gaans in het middenveld gehouden. Het. viel op te merken dat de be zoekers meer door rechtstreeks spel langs hun midvoor aandrongen met IZEGEM Mandelclub A.C. blijft niet bij de pakken zitten en richt op Zondag 17 December, een grote Cross country wedstrijd in voor alle ca tegorieën op het terrein Kasteel Vanden Bcgaerde, te 10 uur. Miniemen tot 12 jaar: 400 m. Miniemen tot 14 jaar: 600 m. Kadetten: 1.000 m. Scholieren: 2.000 m. Juniors-Seniors: 4.000 m. We vestigen er de aandacht op dat deze wedstrijden ook toegan kelijk zijn voor niet-aangeslotenen. De kleedkamers zijn gevestigd in het lokaal van Mandelclub A.C., bij Wed. Vanden Avenne op de Zuidkaai alwaar alle deelnemers verzamelen te 9,15 u. Mandelclub A.C. laat niets onverlet om de conditie van haar athleten steeds verder op te drijven en in de ko mende cross-wedstrijden zal er on getwijfeld mede dienen afgerekend te worden. Het ledenaantal groeit voortdu rend aan, wat wel het duidelijkste bewijs is van de vruchten welke de propaganda voor de athletiek- sport, welke Mandelclub sinds een paar jaar voert, afwerpt. mooie voorzetten van de meester- technieker en oud-Lyraspeler Le clercq, terwijl de lokalen de meeste kansen met vleugelpntsnappingen langs Verstraete en Percy waarna men. De schoten van Cras misten doorgaans de juiste richting' terwijl de enkele ontsnappingen van Le clercq door Dhulster gepast wer den gecounterd. Het gevolg van dit alles, samen met een uitstekende partij van Verbanck, was dat het scoorbord tot aan de rust onaange roerd bleef. Na de rust gingen de lokalen met wind in de rug geweldig aandrin gen. Bij een reactie der bezoekers wist Dhulster nipt te redden doch bij de zevende minuut beproefden de lokalen verder Vercammen en zijn makkers. Verstraete gaf gepast door aan Desloovere welke op doel plaatste. Hier echter was Percy keeper Vereecken te vlug af en met. een vluchtschot opende hij dc stand. Menen bleef scherp aandrin gen en Verstraete zette Vercammen schaakmat. Zijn te scherpe voorzet werd door midvoor Noyez gemis' doch een opnieuw inzenden door Percy bracht een voor de bezoekers gevaarlijk duel vlak bij hun doel- mond. Hier was het back Wydoo- ghe welke zijn voetje op de goede plaats had. Op dit ogenblik toen iedereen Waregem als een reeds verslagene ploeg aanzag herpakten de rood-witten zich wonderwel langs Leclercq en Bonheurs. In een duel geraakte Cras op de grond in het strafschopgebied en scheids rechter Somers floot ogenblikkelijk penalty, dewelke door Goethals werd omgezet. Waregem geraakte de opnieuw opwellende storm der lokalen te boven. Het toekennen van deze penalty had zeker psycho logisch zijn inwerking op onze lo kale spelers want de rush vermin derde snel en reeds aan de 82" min. kon Coorevits, op voorzet van Le clercq voorsprong aan zijn ploeg geven. De lokalen gingen tot het einde moedig aanvallen en de Wa- regemse verdediging kende waar lijk geluk bij schoten op de deklat van Verstraete en Percy zodat te recht mag gezegd dat de drawn een juistere weergave van het vertoon de spelbeeld ware geweest. Zoekt ff'iets t'huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat Wacht niet langer, plaats nog heden Jilting t ZOBKBR in ons illadl Voor de wedstrijd tegen F. C. Torhout kon alleen op Cailliau niet gerekend worden. Zo leerden de ketters,maar ze doolden. Korpo raal De Boi h^,d bij zijn thuis komst, Zaterdagnamiddag, te ken nen gegeven dat hij allerminst in staat was om in lijn te treden. Isi had dit aan de heren X, Y en Z verteld, doch niet aan de persoon aan wie hij het in de eerste plaats had moeten laten weten. Stel u de verbazing voor van hem, die het va-et-vientder Cercle-elftallen regelt;, toen hij een tiental minuten voor de kick-off van een mede-be stuurslid vernam dat Isidoor De Boi niet van de partij zou zijn. Juniors en Scholieren waren 's morgens op de grasmat verschenen en de Specialers vertoefden te Houthulst. Onverwijld werd Mon. de chauffeur der Bruggelingen, met zijn taxi ingezet om André De- nlancke, die intussen reeds op het Woudsport-veld zou aan het schot ten zijn, te gaan halen. Zodat een kwartuur na de aftrap Bekje zijn verschijning deed op het Augustinusstadion. De bezoekers waren op daverende wijze van stapel gelopen en had den aanstonds na de aftrap suc ces gekend. Met verbetenheid wa ren de rood-witten tot de tegenac tie overgegaan en keeper Deduyt- sche had reeds een paar keren ge luk gehad. De zegewil en strijdlust verminderde bij de C.S.Y.-ers al lerminst wanneer men complet de repliek kon bieden. Naarmate de wedstrijd vorderde, drong de Cer- cle-voorlinie gevaarlijker aan. De stand werd in evenwicht gebracht en met een tikje geluk waren de Augustinusknapen nog voor de rust in voorsprong gekomen, want een schot van Denlancke vloog te plet ter op de deklat. In de tweede beurt hielden de roodhemden het tempo op peil, het geen de Sparrestedelingen fataal werd. Het slijk scheen voor kapi tein Dumalin M. en zijn kleppers geen beletsel om tot het affluiten de kadans te houden. Zo eindelijk de groen-wittert een 4-1 nederlaag opliepen, dan moch ten ze zich nog' gelukkig achten. Opnieuw was een schieten van «Bekje» op de dwarslat tvecht gekomen en verder hadden de Clubverdedigers wel ietwat al te hard hun heiligdom afgegrendeld. Thans profiteerden ze al te opval lend van de toegevendheid van dhr Marti (A.S. Oostende), waardoor ontsierende wrijvingen ontstonden. Back Rotsaert maakte het tenslot te zodanig bont dat de referee er toch toekwam hem acht minuten voor tijd uit te sluiten. Met Rotsaert verdween een der beste Torhoutse vertegenwoordi gers. Het ganse overwinnend elftal mag in de bloemen worden gezet om een kranig optreden. Een spe ciale vermelding verdienen de slijk- duivel M. Dumalin. Verschaeve, R. Vanbeselare, L. Carpels en A. Dr- plancke, dewelke allesbehalve uit de toon viel. Hij was de les van de match tegen F.C. Knokke in dachtig en treuzelde niet om meest al in voley zijn medespelers aan het werk te stellen. De Block en Soenen speelden wegens kwetsuren niet. op volle kracht, terwijl C. Du malin geen enkel flater beging. Het back-trio, thans gevormd uit Hollebeke-Mailliard-Derous. acteer de beter dan tijdens de drie voor afgaande succesrijke matchen. OP 4 FEBRUARI 1951 Het Sportcomité van de B.W.B. heeft Woensdag beslist dat het Belgisch Cyclo-Cross Kampioen schap dit jaar te Westouter zal verreden worden. Er waren veer tien kandidaten. Een buitengewone gelegenheid dus voor onze sportmannen om eens al de Belgische cyclo-crossazen aan het werk te zien op de schone om loop te Westouter. Heer Emiel Hardeman en zijn mannetjes zullen er wel voor zor gen dat alles in de puntjes ver zorgd is. DE DOELPUNTEN: 00e Sec* Een rush van D'Hulster die de bal doorschuift naar Blieck (0—1). 33e Min.: Na samenspel tussen M. Dumalin, R. Vanbeselare en Deplancke A. krijgt Carpels gele genheid tot schieten. Tegen de rechtervan Lionel vermag De- duytsche niets (11). 50c Min.: Nogmaals op aangeven van Deplancke A. knalt Carpels raak (21). 6'5e Min.: Een corner door De Block gegeven wordt door Reckel- 'busch met vuistslag ontzet. De ar biter heeft niets gezien, en stoppér Frae.yman is zeer haastig om het leder verder het veld in te trap pen. Hij doet het zo onhandig, dat, via de borst van Deplancke A„ kee per Deduytsche een derde maal het nakijken heeft (3—1). 78e Min.: Een center van De plancke A. zét Verschaevel aan het sprinten (4—1). Andere resultaten door Ccrcle leper op 10-12-'50 geboekt. III» SPECIAAL: W.S. Houthulst C.S. Yprois, 3—5. PROV. JUNIORS: C.S. Yprois Kortrijk Sp„ 42. PROV. SCHOLIEREN: C.S. Y. Kortrijk Sp. 06. KADETTEN A.: S.V. Waregem C.S. Yprois, 60. Zondag aanstaande. Van de zes C.S. Y.-ploegen, speelt er slechts één op het Augustinus- stadion. Het III" Spec, bekampt er te 14.45 u. de soortgelijken van S.K. Rosselare. Buiten huis gaat C.S. Y. om de punten strijden met kadet- ten (B) bij B.S. Poperinge, met Kadetten (A) als gast van F.C. Izegem, met juniors en scholieren op bezoek bij Stade Moeskroen en met de A-ploeg in het paars-witte midden te Wevelgem. De Vlassers zullen de rood-witten in de rang schikking willen bijhouden en een open kamp is te voorzien. Car pels en zijn makkers achten we bekwaam om minstens de helft van de inzet te veroveren. Op Cailliau kan in ieder geval gerekend wor den. Ter illustratie de goal-average der laatste vier partijen: 22-9. Car pels nam hiervan liefst elf ro zen voor zich. Zaterdag' deden de geruchten de ronde dat Etienne Raes een vinger gebroken was en dus niet kon spe len, maar 's Zondags 's morgens berichtje men ons dat ook Danneel André belet moest geven wegens ziekte. Hiermede mocht Woudsport afreizen met zijn twee beste spelers te kort, zodat we volgende opstel ling te zien kregen: Declerck; Van- daele en Verhoestraete; Vandewal- le, Gunst en Denturck; Joos, Bul- tinck, Schollaert, Pieters en De- schoemaecker. Met volle moed werd nochtans aangevangen, maar de verdedigin gen waren langs beide zijden sterk. Aan de 18« min. bekwamen de lo calen corner, welke mooi voor doel gegeven werd; onze keeper Declerck plukte de bal, maar scheidsrechter Tyteca, die op de lijn stond en het spel dus goed zag, kende een doel punt voor de localen toe, daar onze doelwachter het leder achter de lijn geplukt had: 1-0. Onze spelers gaven nog niet af en 6 min. latei- ontsnapte Pieters en was de keeper te vlug af: 1-1. Enkele seconder, voor de rust lukte Vichte in bui tenspelstand hun tweede doel. Na de herneming mocht Woud- sport met wind mede spelen, maar alles bleef bij middenveldspel, daar centerhalf Danneel er niet was om zijn mannen vooruit te stuwen. Het einde kwam dan ook met onveran derde stand. Het was een aangena me en zeer sportieve wedstrijd, met goede leiding. De reserven moesten met 3-5 het onderspit delven tegen C. S. leper, terwijl onze scholieren hun zege mars voortzetten te Passendale en dit met 6-0 cijfers. Voor Zondag a.s. ziet de kalen der er als volgt uit: de eerste ploeg op eigen terrein tegen Zonneklop pers Denterge'm. De resërvén reizen 's voormiddags naar S. V. Moorsle de en de scholieren spelen hun laat ste wedstrijd tegen V. P, Gits aan huis, 's voormiddags. AALBEKE 1—0 W. S. IEPER KERSTVIERING I)ER SPORTMANNEN OP 26 DECEMBER 1950 Beide elftallen zoeken het ge- pa' i ploegverband en de aanvallen dragen niet verder dan tot aan de verdedigingen. Gans de eerste helft verloopt in middenveldspel met nu en dan een linkervleugel die kans krijgt. Rond de 30° min. krijgen we een ogenblik sensatie, als Lesage juist op tijd kan wegtippen om langs de andere zijde Aalbeke op het nippertje een scherp schot van Van Neer te zien in corner ver werken. Met een 0-0 stand wordt gekeerd. Langs beide zijden is de ploeg- opstelling van gedaante veranderd. Withe Star met wind mede, wil het openingspunt lukken, doch gans de voorlijn kogelt er lustig naast, of, er boven. Aalbeke met laag tegen de grond gehouden spel, zet Fla- mand aan het werk en Alleman heeft het lastig. Daar is W. S. te rug, een ver schot van Van Neer wordt over de lat weggetipt, de corner brengt niets op. Aalbeke verstaat het zo niet, gaat terug Lssage aan de tand voelen. Beide elftallen geven alles om alles en het is Aalbeke dat op de laatste minuut, Lesage het nakijken geeft, langs de instormende Flamand. Eïn flauwe wedstrijd, met een W. S. Iepér dat pover figuur slceg. III" SPECIAAL W. S. leper 1I Lichtervelde. Lichtervelde had een knap spe lende portier, die er alles uit haalde en zich maar eenmaal omkeerde op schot van Wollaert. JUNIORS Bissegem 60 W. S. leper. De zoveelste gasbek voor de W. S.-juniors. SCHOLIEREN Moorslede 02 W. S. leper. Knap gedaan De Grootte, Coffijn en Kuper Paul, en een hartelijk proficiat met uw kampioenstitel. KADETTEN A W. S. leper 22 Moeskroen. Na een puike partij voetbal, hiel den de snotters een puntje thuis. VOOR ZONDAG 17 DECEMBER Op het W. S.-plein. Juniors: W. S. leper - Kortrijk Sp., te 9,15 u. Scholieren: W. S. leper - F. C. Poperinge, te 11 u. II" Gew. C: W. S. leper - Komen, te 14.45 u. In het verleden was Komen een harde tegenpartij van de W. S. Verliest W. S. iets van de inzet, dan is alle kans om in strijd te blijven met, Moorslede verkeken. Op bezoek. Kadetten A: Ha- relbeke - W. S. leper, te 10 u. Kadetten B: Vlamertinge - W. S. leper, te 10 u. F. C. POPERINGE 2—1 S. K. GELUWE Hooglede 0—5 B, S. Poperinge. De verplaatsing naar Hooglede is dus ook in ons voordeel uitgevallen en met een 5—0 overwinning heb ben we dus de leidersgroepen ver voegd in de algemene rangschik king, dit door de nederlaag van Le degem te Brielen. Hooglede vertrok met wind en door de wind geholpen, hield de druk aan, maar onze verdediging kon gepast ontzetten. Na een kwartier spel namen de onzen de teugels in handen, aan vallen werden opgebouwd en het Hoogleedse doel onderging de eerste bestorming. Op mooie vleugelver- andering wist onze linkerhoek met een prachtig schot het eerste doel punt te netten, dit aan de 22e mi nuut. Niettegenstaande de hevige wind hield onze druk aan en onze centervoor kon aan de 35e minuut Nr 2 aantekenen. Na de koffie hebben onze jon gens het voordcel van de wind en alras is het te bemerken dat Hoog lede uitgespeeld is, ze trekken zich op verdediging terug en hun doel ondergaat een aanval iti regel. Er wordt gedurig naar het heiligdom van Hooglede gekogeld en de plaat selijke portier kon zijn talenten ten toon spreiden. Toch kon hij niet beletten dat aan de 60e mi nuut onze centervoor met een mooie schuiver Nr 3 in de netten zendt en aan de 75e minuut zendt dezelfde speler Nr 4 in het doel, buiten het bereik van de plaatse lijke portier. Aan de 85e minuut kon onze lin- kerbinnenspeler met een verras send schot Nr 5 netten. Met deze overwinning en door de nederlaag van Ledegem staan we nu dus op gelijke hoogte met de twee kopploegen Rumbeke en Le degem, zodat de strijd werkelijk in teressant belooft te worden. Zondag komt Staden op bezoek Spelers niet te veel zelfvertrouwen. Goed doorspelen en alles zal terug opperbest zijn. Aftrap te 14.45 u. RESERVENRVEXS BEKERTORNOOI B.S. Pop. II 5—1 Woesten. Onze mannen hebben dees maal Woesten met een 5—1 nederlaag naar huis teruggestuurd. Dat be looft. Het werd nochtans een mocie match waarin onze voorlijn zich deed opmerken. Zondag a.s. moeten ze naar Wa- tou. Vertrek te 2 u., begin te 14.45 u KADETTENREEKS S.K. Vlamert. 1—1 B.S. Pop. Evenwichtige ontmoeting waarbij onze knapen beneden hun waarde hebben gespeeld. Zondag a.s., op ons terrein, te 10 uur, ontmoeten ze de pleeg van Cercle leper. Ditmaal moeten ze de overwinning behalen willen ze kampioen spelen in hun reeks. Aftrap te 10 uur. BRIELEN SPORT Brielen Sport 10 OI. Ledegem. Op een modderig terrein werd de match aangevat met Brielen in windvoordeel. Waar we gemeend hadden dat de gastheren hieruit voordeel zouden weten te halen, kregen we een Ledegem, dat zich verre van onbetuigd liet. Ze wisten menig mooie aanval op te bouwen, die echter door een trapvaste lo cale'verdediging werden ingestuurd. Brielen zoekt naar de gewenste ka dans. De minderen waren ze hele maal niet, alleen lieten ze de ge boden scoorkansen onbenut. Rust met blanke stand. Gedurende het eerste kwartier oefenden de gasten een felle druk uit. doch de slordige afwerking in hun 'aanvallen en het koen op treden der Brielense verdediging dwarsboomden hun plannen. Het laatste gedeelte van de wedstrijd zag een v'óllê'dig overwicht van de locale ploeg op een totaal leegge- speeld Ledegem. Eindelijk op de 81e minuut verschalkte onze mid voor de Olympic verdediging en kon met een hard schot de win ningsgoal netten. Gans de Brie lense ploeg dient geloofd. Zondag a.s. gaat het naar het geduchte «De Ruiter». Vertrek aan het lokaal te 13.30 u. Liefhebbers op post. BEKERTOTOOO! Enkele titularissen deden hun weaeroptreden en er was weeral reden om de beste verwachtingen te koesteren. En inderdaad, er werd een einde gemaakt aan de reeks nederlagen. Tegen de gewoonte in won rood geel de toss en de bezoekers trap ten af tegen wind. Alras gingen de onzen ten aanval maar stuitten op een stugge verdediging vooral ae bezoekende portier zou op de de Kouter een opvallend secure partij vertolken. Rond het kwart uur moest hij zich evenwel verloren geven op schot van Dewachter. Het spel vervolgde met rood-geel licht ii) de meerderheid. Even voor het iiu-Ukken ving onze linkerhoek netjes de bal op en zijn schot be- lanude via de keeper in de netten. Zo werd de rust met 2—0 in ons voordeel bereikt wat ten volle ver diend was. Na de koffie zetten de bezoekers onze verdediging op de proef; de halflijn bleek opgewassen en stepte alle tegenaanvallen zodat gevaarlijke stanujes uitbleven. Op Dc traditie getrouw houdt Sporta een der aanvallen moest nochtans, leper zijn luisterrijke Kerstviering corner worden toegestaan, prachtig waarop alle sportmannen, uit gelijk welke sportbeweging worden uitge nodigd, op 26 December 1950 te 20 uur, in de bovenzaal van café Drie Koningen» te leper, Grote Markt. OP HET PROGRAMMA: Toelichting van enkele voetbal- spelregels door scheidsrechter, Mr Abel Knockaert, uit leper. Kunstgedeelte verzorgd door Mr Etienne Debel, uit Izegem, kunstde- clamator, 1° Prijs Conservatorium Gent. Kosteloze Kersttoinbola. Alle sportmannen boven de 16 Jaar zijn welkom. Persoonlijke uitnodi gingskaarten worden aan alle sport beoefenaars gestuurd. Wie bij verge telheid geen uitnodigingskaart zou ontvangen hebben wende zicli tot onze lokale sekretarls van Sporta, Albert Ketels, Slachthuisstraat, 13. leper. TONEELAVOND, INGERICHT DOOR SPORTA IEPER OP 15 JANUARI 1950 Op Maandag 15 Januari 1951 richt Sporta leper een toneelavond in, uitsluitend toegankelijk voor het sportpubliek, met op liet program ma het blijspel De Grote Neuzen van G. Martens, opgevoerd door het Theater van Antwerpen, in de Stads schouwburg te leper. Kaarten voor deze vertoning zijn alleen te bekomen langs de sportclub aan de volksprijs van 10 fr. De leden en supporters van vol gende sportclubs stellen zich best in verbinding met hlernavermelde per sonen St Michlels Turners, Mr A. Geudens; C. S. Y„ Mr Pr. Craye; White Star leper, Mr Durievi; W. A. P, Sport, A. Ketels. Andere sportclubs, Albert Ketels, Slachthuisstraat, 13, leper. Reeds op dit ogenblik kunnen kaarten bekomen worden. Er wordt Zie vervolg hiernevens WFl gegeven werd hij in doel omgezet, verder dan dit eerreddend doei kon den de bezoekers het niet brengen; het was zelfs de thuisploeg die voor de rest van de match het ini tiatief in hanc'.en had en dan ook een verdiende overwinning in dc wacht sleepte, zij het dan ook nipt. Evenwel kan deze zege niet zo op hefmakend genoemd worden om van nu reeds van een ware herop- standing te gewagen. De ontmoeting van volgende Zon dag te Moorsele zal bewijzen hoe hoog we thans gekwoteerd staan op het einde van deze eerste ronde. De tegenstander voor deze week staat nagenoeg op onze hoogte en met een gelijkwaardige goalavera ge, op papier althans schijnen de BARCO van de (6504) er voor gezorgd dat alle leden van een zelfde sportclub te zamen kun nen plaats nemen in de stadsschouw burg; te leper. kansen dus verdeeld en laat ons derhalve hopen er iets uit de bran ding mede te brengen. De reserven wonnen in de twee laatste kampen vier puntjes, tel kens 50. Fantastisch? Toch niet. 't Was telkens op forfait, maar hoe het ook zij, alleen de puntjes tel len. Zondagnamiddag op de Kou ter: volle gas! Torhout komt op bezoek en die hoge cijfers der heenronde dienen gewroken. De achterblijvers op de uitmatch van de eerste ploeg kunnen dus ook hier ook een goede brok voetbal zien! In de voormiddag waren de Ju niors aan de slag tegen Aalbeke en ze deden het goed. Met 7-1 werden de puntjes thuis gehouden. De Juniors spelen te 11 u. bij S.V. Wevelgem en de Scholieren eveneens te 11 u. bij W.S. leper. Er wordt met zelfde autobus ver trokken te 9.30 u. aan het lokaal. Van nu voortaan wordt het ver voer van dc spelers en supporters dcor F.C. P. zelf geregeld. Er wordt vertrokken aan het lokaal te 13 u. Reis naar Moorsele 25 fr. Let wel op: reistiketten worden gegeven in hst lokaal bij Alf. Demarey. SUPPORTERSCLUB F.C.P. Nu rood-geel twee puntjes op zijn actief bijzette reizen we Zon dag vol blijde verwachting naar het gelijkwaardige Moorsele. De leden-supporters die wensen de verplaatsing mede te maken ge nieten vermindering' op deze reis door inschrijving in het Suppor terslokaal. Na deze ontmoeting en de verbe tering der pronostiekenoverhan diging' van de White Star Beker aan de kopman na de eejste ronde. Het heeft er natuurlijlralle schijn van dat deze niet meer zal ont troond worden, vermits hij zeven punten is uitgelopen. Speler Meers- seman Maurice won de prijs met 10 punten. UITSLAG: 10 p.; Meersseman Maurice. 9 p.: Couttenier N.. Clabau U., M., Metsu en Polley H. Klassement 104 p.: Van Eeeke A. 97 p.: Cambrcn S. 96 p.: Derycke H. 95 p.: Defrancq G. Dehaene L. en Ego. 94 p.: Wittepenne en Deraeve A. 93 p.: Vermeersch B. Paula en Luc. 92 p.: Pol Keygnaert A. De Corte V. Bcnhur en D'alleine A. 91 p.: Populier G. en Orbie J. 90 p.: Juul Lowie Lcquien J. en Meersseman M. Prijs der week: Bak «Roberg- Pi!s geschonken door dc Brouwe rij Masschelein. Voor toekomende week het KOFEIESERVIES. UIT WOESTEN B. S. I'operirge 51 F. C. Woesten. Op een zeer modderig veld liepen onze jongens Zondag 11., een zware nederlaag op tegen een sterkere en vooral ruwere tegenstander. Het fraren de bezoekers die het eerst doelden en hun voorsprong hard nekkig verdedigden, tot een tien tal minuten voor de rust, alswan neer het de lokalen gelukt de ge lijkmaker te netten. Na de koffie kunnen de onzen mits op verdediging te spelen, deze stand behouden tot een twintigtal minuten voor het einde. Van bal controle is geen spraak en Blue Star door het geluk gediend, vindt nog 4 maal de weg naar de netten. Verdiende overwinning, doch met overdreven cijfers. Zondag' a.s. om 14,45 u.: F. C. Woesten - S. K. Vlamertinge. Onze jongens zullen zich over de geleden nederlaag wreken en trach ten Vlamertinge de punten afhan dig te maken. Algemene rangschikking Tor nooi Westland 1950-51, na Zondag 10 December. 1. Eendr. Watou 5 4 0 1 17 4 9 2. F. C. Woesten 5 2 2 1 7 13 5 3. B. S. Poperinge 5 13 1 8 15 3 4.S.K. Vlamertinge 5 13 1 5 6 3 S. K. ELVERDINGE F. C. WOESTEN Woesten 81 Passendale. Woesten wint de toss en start met windvoordeel. Wanneer de eerste 45 minuten achter de rug waren, stonden beide ploegen ge lijk,, en alles bij elkaar kon men daar weinig gaten in vinden, daar Passendale een van de beste ver dedigingen der reeks bezit. Passendale zorgde ln de tweede helft voor een heruitgave van de eerste, maar 't bleek slechts een zeer korte editie te zijn. In 2 minu ten tijd, namen wij alle zekerheid weg en ook elke illussie der Passen- dalers. De verbetenheid was er niet meer, Woesten was zeker, en Pas sendale berust in de nederlaag. Dit sluit evenwel niet uit, dat er aar dige combinaties werden opgezet. POELKR. POELKAPELLE S. V. Rumbeke 62 P. Poelkapelle. S. V. Rumbeke nestelt zich da delijk voor de kooi der bezoekers. Toch brengt Poelkring evenwicht na een 10-tal minuten. Op de 16° min. en 23" min., telkens op flater der verdediging, kan S. V. de stand op 2-0 brengen. Op de 35" min. kan R. Braine een misverstand der lo kale verdediging benutten en het is 2-1. Op de 40" min. doelt De- graeve via de paal de gelijkmaker 2-2. Na de koffie wordt dc wind ge- w.ldig en dit is het sein voor de lokalen om de stand op 4-2 te Bren gen. Alsdan komt stopper Gryson in de aanval en het laatste kwartier is terug voor Poelkring, doch ze kennen geen geluk. Enkele ont snappingen van de lokalen brengen de stand op 6-2. Goede leiding, ver. diende zege met te overdreven cij fers. AAmVWWVWVUWVWWWk, De eerste slachtoffers van de sneeuw. Vrijdagmorgen 15 dezer belem merde de zware sneeuwval ln grote rrnte de zichtbaarheid op de baan. Het traag rijden der autobestuur ders kon toch niet helemaal onge lukken voorkomen. De vrachtwagen der ijzergieterij Lambrecht, uit roperingè, die naar leper reed, bevond zich rond 9 u. ter hoogte van de Brandhoek te Vlamertinge. De geleider reed traag, omwille van de overvloedige sneeuw val. Van uit de Casse'straat kwam op dit ogenblik de personenwagen van Heer Alleman Henri, landbouwer te Vlamertinge, c'ie zich naar de be- grafenisdienst begaf van Heer Goeman. Op het ogenblik dat de personen wagen de grote baan opreed, werd hij langs de linkerzijde gegrepen door de vrachtwagen der Firma Lambrecht. Gelukkig was de snelheid van beide voertuigen zeer gering. De deur van de personenwagen werd ingebeukt, terwijl het linker voor wiel afgerukt werd. Mevr. Wed. Goeman, die zich naar de begrafenis van haar echt genoot begaf, had in de wagen plaats genomen, alsmede de echt genote van Heer Hóudendijcke. Vrouw Hóudendijcke werd licht aan de schouder gekwetst, de an deren kwamen er met de s-hrik vanaf. VWWWMWVWWtW'lV Arrondissement leper. ZATERDAG 16 DECEMBER WERVIK. Dhr De Man. Senator, v. 13.30 tot 15 u„ ln Volksbelang, Dulvenstraat. KOMEN. Dhr De Man, Senator, v. 15.15 tot 16.15 u.. ln Cercle Catho- llqite, Wervikstraat. IEPÊR. Dhr Feryn, Senator, te 10 uur, In de Drie Koningen Gro te Markt. Dhr Stubbe. Volksvertegen woordiger, v. 9.30 tot 11 u., ln Chr. Volksbuis. St Jacobstract. NTEUWKERKE. Dhr Stubbe, Volksvertegenwoordiger, van 16.30 tot 13 u. ln de Tramstatie, bij F Bodeln. WIJTSCHATE: Dhr Stubbe, Volks vertegenwoordiger. te 15 u.. ln Café du Sultan btj A. Ver meersch. LANOEMARK. Dhr Rtorme Eest Afgev.. v. 16.30 tot 17.30 u., in St Scbcst'aan ZONNEBEXE. Dhr Storme. Best,. Afcev., v. 14 tot 15.30 u., -In de Volksbond. ZONDAG 17 DE "KM BKR. Uit reden van het arrondissemen teel congres van de C.V.P. zal er he den geen enkele zitdag worden ge houden. l MAANDAG 18 DECEMBER EN DONDERDAG 21 DECEMBER WERVIK. phr Storn?c. Best. Afg„ 's voormiddag.-., ten huize. Magda- lenastraat, 7. Op aanvraag. VRIJDAG 22 DECEMBER IEPER. Dhr Lefcrc, Volksvertegen woordiger, v. 14.30 tot 16 ,U., in Patrla Rijsèlstraat. POPERINGE. Dhr Lefere, 'Volks vertegenwoordiger, te 11 u.. in de Kat.h. Kring. Bertennlaats. Dhr Stubbe. v. 9,30 tot' 11 t'., in het, Chr. Volkshuis. Ieperstraat KOMEN. Dhr l.efere, Volksverte genwoordiger. te 17.30 u„ ln Ccrcle Cathollque, Wervikstraat. WERVIK. Dhr Stubbe. Volksver tegenwoordiger. v. 18.30 tót 20 u„ ln de Werkerskring. - Dulvenstraat. GELUWE. Dhr Stubbe. Volksver tegenwoordiger, ln Werkerskring, Marktplaats. ZATERDAG 23 DECEMBER IEPER. Dhr Stubbe.. Volksverte genwoordiger, v. 9.30 tot 11 u.. In Christen Volkshuis. St Jacobstr. Dhr Maes. v. 10 tot 12 u„ in t Ganzeke, Van de Feereboompl. S. K. Elverdingc 2—1 ZonncbckeROEÖBRUOGE Dilr Feryn. Sena tor, v. 10 tot 11 u In de Gouden Reeds aan de 7° min. worden de bezoekers een penalty toegewezen, doch onze doelwachter houdt hem. Gans de eerste helft volgt er af- wissèlend spel. De rust komt met blanke scoor. Na de rust, aan de 4" min., krijgt Fr. Dochy een mooie voorzet van H. Derycke en hij legt binnen: 1-0. Steeds worden de bezoekers op hun doel gedrukt en aan de 19" min., op geharrewar voor doel, lukt M. Desmedt eveneens: 2-0. Zonnebeke kan nu wat hst eveiwioht herstel len en aan de 22" min. op misver stand van onze achterhoede bren gen ze de stand op 2-1. Verdiende overwinning Zondag 17 Dec. op verplaatsing naar Geluwe. Vertrek te 8 30 uur 's voormiddags. S. K. VLAMERTINGE Zondag II. was ons eerste elftal noodgedwongen op rust gezien het terrein van Dottignies, waar rood wit op bezoek moest, onbespeelbaar verklaard werd door het Piov. Com. van Brugge. Onze juniors speelden aan huis tegen het eerste elftal van F. C. Watou en wanneer de stand, 20 min. voor het einde reeds 9-3 in hun voordeel wses, gaven de be zoekers de pijp aan maarten en verlieten het veld. De doelpunten werden aangete kend door: Leroy G. (3), Allaeys W. (2), Fagoo W. (1), Notredamc W. (1) en Parrein G. (2). Zondag as. speelt ons eerste elf tal aan huis tegen R. C. Bissegem. Supporters en spelers: weist allen op tijd want de match vangt aan om 14,45 u. Allen naar de Pothem. Arendbij O. Vercruysse AANGEKONDIGDE FEESTAVONDEN MAANDAG 18 DECEMBER VLAMERTINGE: te 18-30 uur, in de Famlliezaal. prachtige Kcrfit-- avondj bonte afwisseling van kerst- verhalen, kerstliederen, enz... WOENSDAG '20 DECEMBER WERVIK: te 20 u.. in die zaai Sint Pol, causerie over De Koppeling der Lonen aan dc Index door Hr Braem Albert. ZITDAGEN VAN DE MIDDENSTAND POPERINGE. Dinsdag en Donder dag. v. 9 tot 12 en v. 13.30 tot 17 u. en Vrijdag v. 9 tot 12 u., Priester- straat, 4. (Tel. 143). IEPER. Maandag, Donderdag en Zaterdag, v. 9 tot 12 u., in «Het Zweerd», Markt 2. (Tel, 475). MENEN. Elke voormiddag, v. 9 tot 12 u„ St Jansmolenstr. XI. (Tel. 398). BEZOEKEN DEK GEWESTELIJKE SECRETARISSEN DINSDAG 19 DECEMBER KOMEN. Van 14.30 tot 15.30 u., Au Due de Brabant WOENSDAG 20 DECEMBER VLAMERTINGE. Vau 10 tot 12 U.. bij Herman Rabaut, Dorpstraat. BESELARE. Van 13 tot 14 U., ln «De Weegbrug». VRIJDAG 22 DECEMBER WERVIK. Van 9.15 tot 11 U., U> St Pol, Dulvenstraat.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 10