/VïEUwS tfCT- ONtiïSSfMENT Uit het U/ervikse Het Vissersleven te Nieuwpoort ST-JAN-TER-BIEZEN WATOU ciné royal Prljskaarting in het Manillen, Zoek niet verder! BRQEDERIJ «RIG0» Tel- 194 KOMEN Pofas esSs dekmest ;ScSio@nesï "m G.P. waterdscht leder FIRMA G0MBERT SCHUIF MUZIKANTEN DER MUZIEKMAATSCHAPPIJ VAN OOSTVLETEREN VEREREMERKT Monstercrochet dier Hoppestreek 1950-1951 SCHIFTINGSWEDSTRIJDEN FINALE: GEMEENTERAADSZITTING DE ACCIJNS OP TABAK Vlieger in neus van straaljager opgezogen WERVIK KUIKENS LE0N VERHAEGHE Bij do Schuttersgilde Het jaarlijks bal gaat door op Zon dag 17 December. Iedereen ls wel kom. Prijskaartlng en feestavond volgen op later te bepalen datum. biggend spel Algemene rangschikking: 1. Debruyne Jerome, 45 p.; 2. Loo- nes H., 29; 3. Vermeulen G., 28; 4 Vandromme J., 27; 5. Staelen I., 23; 6. Geldhof J„ 16; 7. Ryckeboer D.. 15; 8. Maerten A„ 15; 9. D'Hü R., 11; 10. Layes A„ 9; 11. Bordeyne R., 8; 12. Derhllle A., 5 punten. Uitslag der schieting van 10-12-50. 92 schutters. Hoogvogel, niet geschoten (ver loot); 1" ZijdeLeenhouder Marcel, Roesbrugge; 2" Zijde: Leupe Omer, Watou; lü Kalle: Bauthez Elle, Po peringe; 2» Kalle: niet geschoten (verloot). Toekomende schieting, op tweede Zondag van Januari. Iedere Zater dag, combat voor kampioenschap. Sinte Ceciliavlering. Dat de bijval dezer belde dagen verzekerd was, wisten we. Maar dat ons toneelfeest zou uitgroeien tot een zo overheerlijk Iets hadden de grootste optimisten niet durven ver hopen. Tweemaal was de zaal stamp vol. Hoger Op werd Immers opge voerd en iedereen wilde van zo een avond genieten: voornaam muziek; mooie liederen en fijn toneelspel. De gekende Ceciliagroep heeft dit Jaar aan de beschermende- en ereleden der muziekmaatschappij toneel van het zuiverste gehalte gegeven. De rollen ontleden zou ons te ver brengen en wij zouden ons aan lang dradigheid moeten bezondigen. We slingeren een en dezelfde bloemen krans naar heel het gezelschap dat ons vier uur heeft laten snoepen aan hun kunst en we roepen hun harte lijk proficiat toe. Prijskaartlng. Zondag 17 December, te 19 u., gro te prijskaartlng bij Leon Gousey, herberg De TramPoperinge- straat. 100 fr. boven de inleg. Herbergkermls. Zondag 17 December, eerste en grote herbergkermls bij Daniël Neu- "111e. Herberg In de Bureau Roes bruggestraat. Maandag groot kan deel. Duvlenrubriek. Zoals vroeger gemeld, wordt door de maatsohappij een reeks tentoon stellingen van duiven gegeven. Na deze van Deheegher Jules en Val- laeys Pascal, komt thans het hok van Buseyne Maurice en dit van Huyghe Michel aan de beurt in de feestzaal Eendrachtvan 9 tot 14 u,ur. Ingang vrij. Zangerochet der Hoppestreek. Dat deze avond een zekere bijval tegemoet gaat, staat reeds vast. Zon der de plaatselijke zangers mede te rekenen mochten we reeds zes vreemden Inschrijven. Maandag 8 Januari, wordt een dag van betekenis in de annalen der mu ziekmaatschappij. Die avond zal het weer volle bak zijn in de zaal van het Oud Gemeentehuis. Watounaars zorgt tijdig voor uw genummerde plaatsen. Eerst komt eerst, maar er zullen er als verleden Jaar weer een hele bende moeten tevreden zijn met «in het hoekje te worden ge zet om er enige uren te blijven rechtstaan. Het orkest Zonnevaart zal de zangavond opluisteren en Iedereen weet bij ondervinding wat dit reeds beduidt. OOSTVLETEREN Burgerstand. Overlijdens. Billiaert Bertha, 47 j., echtg. Desmet Leo. Pierre Annys, 45 j., echtg. Pison Johanna. Dehaene Amatus, 75 j., echtg. Looten Magdalena. Depinnois Leonie, 84 j., wed. Vangaever Pol. lydoor. Bij de Ziekenbond. Zondag 11. hield de Christen Zie kenbond haar jaarlijkse algemene vergadering. Na het verslag sprak dhr A. Van Eyghen, verbondssecre- taris, enkele woorden tot de aan wezigen. Na het slotwoord van E. H. Proost, kwam de cabaretgroep Niet uit Eerzucht, maar uit Leer zucht van Stavele op de planken. Muziek, ernstige en luimige liede ren, korte anecdoten en vertellin gen, alles voorgedragen met een opvoedende inslag. In één woord: het werd een ster-avond Een tombola, die aan talrijke aanwe zigen een nuttige prijs verschafte, besloot deze aangename bijeen komst. HET WEKELIJKS NIEUWS S «m Zftferd&g ft Dee 1&M. ftfetfz. I, Zoekt g'iets t'huren of te Tcope7i, Zoekt ge 'n vieid, 'n plaatr of wat? Wacht niet langer, plaats nog lieden n Kleine ZOEKER in ons blad! Watou en Proven. Deze week: AH, WAT MATROZEN! grote komische muzikale film met Lou Costelllo en Budd Abbott in de drie Andrewsisters. (c-9019) PROVEN Toneel. Op 24 en 25 December, zal fle to neelgroep Arbeid Adeltvan de K.W.B., opvoeren ten voordele van het Kerstfeest der kinderen: In de Schaduw van het Kasteel toneelspel in 4 bedrijven. De Con troleurs bij boer Pijpekop kolossa- Ie klucht in eeri bedrijf. Gordijn te 17.30 u. stipt. Brand in De Lovie Bij het aansteken der kaarsen van de Adventskrans geraakte deze in lichte laaie en de vlammen sloegen reeds hoog op, toen, na hardnekkige pogingen, een moedig patiënt er in slaagde» de krans omlaag te rukken, waarop een bediende een natte dweil er over sloeg en aldus het vuur kon doven. Bulten het springen der elec- trische leiding en een zwarte parket vloer valt er geen stoffelijke schade te betreuren. ROESBRUGGE-HARINGE Monstercrochet der Hoppestreek. Maandagavond 18 dezer, te 19.30 u. begint de schiftingswedstrijd van het monstercrochet in de zaal De Gouden ArendZondag 11. was de eerste schiftingswedstrijd te Pope- ringe een groot succes; hier ook in de gemeente raden we aan tijdig de kaarten te nemen. Het Zonnevaartorkestis de grote attractie van de avond en de gevraagde nummers van het orkest voor 5 fr. brengen plezier en jolijt Plaatsbespreking In de Gouden Arend20 en 15 fr., plus 1 fr. per voorbehouden plaats. Inschrijving voor de zangers zelfde adres en 20 fr. Dit wordt met de ingangskaart te rugbetaald als ze gezongen hebben. Let wel: Dames en Heren worden In een afzonderlijke categorie ge rangschikt met voor Iedere eerste prijs een beker, geschonken door de bekende brouwerij Feys-Callewaert. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Afd. Roesbrugge-Haringe-Beveren. Op Tweede Kerstdag te 14 uur, grijpt het jaarlijks feest van onze Bond plaats in de zaal De Gouden Arend De feestrede zal worden uit gesproken door Heer Senator G. Fe- ryn. Daarna wordt voor de kinderen een tekenfilm afgerold, waarna mon stertombola. Het bestuur van de plaatselijke afdeling houdt zich zo als ieder jaar ter beschikking van zijn leden voor de hernieuwing van al de spoorwegkaarten voor 1951 (gezinnen en ouders) dit na afloop van het feest. Volgende punten moeten in acht genomen worden bij de aanvragen: 1. De aanvraag of vernieuwing moet gedaan worden door vader of moeder zelf; 2. In het bezit zijn van het trouwboekje alsook van de spoor wegkaarten 1950; 3. Nieuwe foto's (4 cm. op 4 cm.) medebrengen met naam en geboortedatum op de ach terzijde. wwwwwwwwwvwwwiftaiv Vraagt inlichtingen nopens EEN DAG GRATIS AANKOPEN bij L> PARENT en Zonen p.v.b.a. Statiestraat 39, Roesbrugge. (C-9020) WOESTEN Burgerstand. Geboorte. Cornette Maria, d. v. Remi en Maerten Ida. Overlijdens. Dehouck Marcel, 62 j., echtg. Verhaeghe Maria. Bailliu Maria, 47 j„ echtg. Ooghe Adolf. Toneel. Op Zondag 24-12 In Kerstdag, geeft de vrouwelijke jeugd zoals ale jare, een prachtige toneelavond in de parochiezaal, telkens te 17 u. Na een heerlijk en boeiend drama wordt de a/vond besloten met rij- dansen en allerprachtigste klucht. Uitslag prljskaarting. Uitslag prijskaartlng van Zondag II. 5.000 fr. prijzen. Er waren niet minder dan 248 deelnemers opgeko men. 1. Catteeuw M. Vandelanotte A.; 2. Versavel J. Luchee Gab.; 3. Merveillie G. Dewulf Eug.; 4. Baelden A. Decrock Urb.; 5. Verhulst Val. Mazereel Jer.; 6. Vanlerberghe R. Derycke A.; 7. Cloet M. Gekiere Jer.; 8. Haelewyn M. Druant A.; 9. Deramoudt A. Gruwier A.; 10. Cloet Elie Serroen André. RENINGE Het fort De Knoeke Het werd gebouwd door Philip IV, Voor uw PAARDENVLEES wendt U in vertrouwen tot het HUIS LEGROU JACQUES, WOESTEN. Trouwe bediening. Vergelijk de prijzen. Roastbeef 50 en 60 fr. p. kgr. Bouilli 30 35 fr. p, kgr. Saueisson 35 fr. p. kgr. Stoofcarbonade 35 fr. p. kgr. enz. (cC-2912) ZUIDSCHOTE Gedecoreerd. We vernemen met genoegen dat meester-kleermaker, Louwagie Hi- laire, tijdens het provinciaal con gres te leper op 26-11-50 het nij verheidsteken van 1° klas voor 25 jaren ambtsbezigheden op de borst werd gespeld. Proficiat Hilaire! en nog vele ja ren. Uitslag prijskaartlng. Zondag 11. op de herbergkermls bij Achiel Desmet, kregen we vol gende uitslag' in 't Manillen. 1. Arteel Jules Couwet Michel, (beker) 2. Louwagie Walter Tailly G.; 3. Merveillie Honoré Mijngheer D.; 4. Balduck Jos. Behaeghel Mare. GEMEENTE BIKSCHOTE koning van Spanje, toen hij oorlog voerde tegen de Fransen. In die tij den telde het gehucht De Knoeke duizend zielen. Steeds lag er een kleine legerafdeling in garnizoen. Daar was ook een openbare kapel «van de H. Geest», bediend door de paters van de abdij van Lo. Die ka pel, evenals het fort, werd afgebro ken tijdens de Franse revolutie. In 1716 werd het gehucht De Knoeke voor 't geestelijk met Nieuwkapelle vervoegd, doch sedert 1768 werd het teruggebracht bij de Moederkerk van Reninge. In 1914-18 vochten laar de Belgen en Senegalezen als leeuwen. Dan beschutte het de stad Lo. In 1251 liet gravin Margareta van Konstantinopel een vaart delven van Boezlnge naar De Knoeke, daar de IJzer dan ook meer ultgedolven was geweest. In 1591 zegt De Kronijke van Vlaanderen lagen er 26 forten op de IJzer, waaronder De Kno eke Rondom het fort kon men al les op grote afstand onder water zetten. Het was omringd met muren en brede grachten. In 1782 werd het door keizer Jozef II geslecht, en wat later werd het geheel afgebroken. In 1914 was het weer een echte vesting. De Duitsers hebben ze nooit kunnen innemen. Nu is alleen nog de brug van De Knoekeovergebleven. In 1940 werd ze vernield en naderhand vervangen door een noodbrug, waar alleen voetgangers over kunnen. Reeds tien jaar lang dus sukkelen de boeren van Nieuwkapelle die lan derijen en gras hebben aan de over kant van de IJzer. Heel onlangs, door toedoen van Senator Sobry van Diksmuide, was alles gereed voor het bouwen van een nieuwe stevige Knockebrug, doch het is gegaan zo als met veel andere openbare werken waarmee nog geen aanvang werd ge maakt: de beschikbare kredieten moesten gekanaliseerd worden naar het bouwen van goedkope woningen, en hoofdzakelijk gezien de gespan nen internationale toestand, naar het leger. LANGEMARK D ui venll ef hebbers. Groot nieuws! Op Zondag 24 December, vanaf 9 u. 's morgens, duivenkeuring door de gekende meester-keurder Frans Sluyts uit Bouchout (Antwerpen) in het lo kaal De Frontduif bij M. Blom- me, Klerkenstraat 43. Grote Sportavond. Op Zondag 17 December, te 17 u. in 't lokaal «De Tap». Klerken- straat: Grote Sportavond. Wielerkoers op rollen. Medewer king van alle lokale en Franse ren ners verzekerd. Tussenin prachtig concert door het Spaans trio. In terviews zullen afgenomen worden door oud-renner Gaston Rebry. ELVERDINGE Christelijk Werkersverbond. Op Zondag 17 December a.s. te 17 uur stipt in de zaal van het kasteel, algemene vergadering voor alle leden van het Christen Syndikaat en Zie kenkas. Programma: 1. Welkom woord door de Voorzitter. 2. Verslag over de plaatselijke werking. 3. Enkele mu zieknummers. 4. Mededelingen door A. Van Eyghen, Secretaris van de Mutualiteit. 5. Toespraak door Hr Jerome Stubbe, Volksvertegen woordiger en Secretaris van het A.C.W. 6. Slotwoord door E. H. Proost 7. Trekking van de tom bola met prachtige prijzen, enkel voorzien voor de aanwezige leden. De leden worden verzocht de uit nodiging te willen medebrengen. Oud-Dorpsgenoot verongelukt. Woensdag 11. bereikte ons het ont stellende nieuws, dat onze oud dorpsgenoot Hr Jonas Pype, tot voor enkele tijd nog Elverdingenaar, in de streek van Hernage, waar hij thans als landbouwer gevestigd was, door een auto werd overreden en korte tijd nadien de geest af! Wij bieden de diepbeproefde echtgenote en familie langs deze weg onze inni ge en Christelijke deelneming aan. MET KERSTDAG 1950: bij A. SUPPLY-HESSEL; 1.000 fr. gewaarborgd 4- beker. Inleg boven getal er bij. Maat naar keus. Waar devolle onbekende prijzen aan ver liezers der twee eerste ronden. (c-9021) BOEZINGE Kristen Ziekenbond. Morgen Zondag 17 Dec. te 18 u., bij de Wed. Victor Desmedt, Brug straat, algemene vergadering voor al de leden, met muziek en tombola. De uitnodigingskaart, die genum merd is, geeft recht op deelneming aan de tombola. Kinemavertoning. In de Parochiale Feestzaal op he den Zondag 17 Dec. te 17 en te 20 u., het meesterwerk De Banne ling met Maria Montez, Paule Croset en Douglas Fairbanks Junior. V.B.J.B. De Vrouwelijke Boerinnenjeugd houdt op 't einde van 't jaar haar jaarlijks Kerstfeest. De leden zullen bij uitnodigingskaarten nopens dag en uur verwittigd worden. Bond der Kroostrijke Gezinnen. De raadsleden zullen in de eerste dagen de lidkaarten bij de leden ten huize brengen en het lidgeld voor 1951 ontvangen, bij deze die nog niet betaalden. Onze bond is bloeiend, omdat de belanghebbenden meer en meer ondervinden, dat alleen een eendrachtige vereniging iets kan be komen. Er is nog veel te verwezen lijken; doch daarom moeten al de hoofden der Kroostrijke Gezinnen, zowel deze met reeds gehuwde kin- ders als deze met kleine kinders, eensgezind meehelpen en aansluiten. Opgepast! De kortingszegels, op de aankopen dees jaar gedaan, worden niet meer terugbetaald na Kerstdag. De Jaarlijkse feestvergaderlng zal plaats hebben op Beloken-Pasen, 1 April 1951. B..T.B. Dinsdag 19 Dec. te 19 u., komen de leden in algemene vergadering bijeen in 't Groot St Jorisbij A. Ampe-Vierstraete, Dorpstraat. üavldsfonds. De tweede wintervergadering heeft plaats op Kerstavond, zijnde Zondag 24 December te 18.30 u., In de Pa rochiale Feestzaal. Toneel. De Kerstopvoeringen door het he rentoneel De Gezellige Kring zul len plaats hebben op Zondag 24 De cember en Maandag 25 December te 18.30 u.: «Het Stalleke van de Jutter Kerstspel In 3 bedrijven en Moppie, de ongeluksvogel klucht spel. Hoerengilde. De Jaarlijkse studiedagen te Leu ven gaan door op Woensdag 27 De cember, Donderdag 28 December en Vrijdag 29 December in St Pieters- college. POELKAPELLE Biljardnieuws. Een buitenkansje voor de liefheb bers op Zondag 17 December: Her kansing van de grote match tussen Gerard Breyne en Valère Noyez met Henri Debunne; de twee kam pioenen der streek tegen de virtuoos uit Menen. Na de match: voortzetting van de fameuze reeks fantaisie- en kunststoten door de goochelaar met de ballen: Heer Debunne. NiEUW BLOED is overal meer dan nodig! Waarom dan niet het beste genomen? RIGO'S Amerikaanse bloedlijnen: rechtstreeks ingevoerd: WITTE LEGHORNS e.i RHODE ISLANDS Zijn WERELDREKORDSTAMMEN ZWnRTE LEGHOK BLACK-REDS: de mc -kwaardigste van alle kruisingen. Men kan zich de vraag stellen of de potasbemesting op graangewas sen met nut als dekmest kan toe gediend worden. Talrijke ingerichte proefvelden laten toe zonder een enkele aarze ling bevestigend op deze vraag te antwoorden. In werkelijkheid bestaat er slechts een ogenblik waarop de potasbe mesting niet mag uitgestrooid wor den zonder een zeker gevaar op te leveren, 't Is dit welke nauwkeurig overeenstemt met het zaaien en op komen van het graangewas. Zo de potasbemesting voor de een of andere reden niet werd toege diend vóór het zaaien mag ze zon der gevaar in deze periode van het jaar als dekmest worden uitge strooid. 300 tot 350 kg. ohloorpotas 40 per Ha. zullen hoge opbrengsten geven van. kwalteitsproducten. (8969) WESTOUTER Toneel. Op Zondagen 17 en 25 December te 18 uur, in de zaal Montsalvaet, gaat de opvoering door van De Halfbloed». Indo-drama. Het stuk telt voor de categoriën indeling van het A.W.T. Kaarten aan 20 fr. bij Abel Declercq. BUITENWERKERS! Eist van uw schoenmaker, Eist van uw schoenwinkel te verkrijgen bij Lederwaren Casselstraat, 7 a 9 POPERINGE. LeerlooierijVeurnestr. 83-85. Open ook 's Zondags voormid dags. (c-8618) VLAMERTINGE Burgerstand Nov. '50. Geboorten. Valcke Maria, d. v. André en Masschelein Bertha. Desmedt Michel, z. v. Cyriel en De- capmaker Maria. Sinave Rita, d. v. Maurice en Vermeulen Anna. Huwelijk. Pinket Michiel, Pas- sendale en Moyaert Paula, stikster. Overlijden. Hauspie Camille, 73 j., z. b., echtg. Hosdey Martha. Jeugdclub. Elke Zondag wordt er in de H. Familiezaal Jeugdclub gehouden. Van 2 tot 5.30 u. voor de jonge ren en daarna tot 9 u. voor de an- ren en daarna tot 9 u. voor de oudere knechten is de zaal open. ^Uerlei spelen, biljart, •"elpik, paardenspel, kaarten zijn "zien. Van Zondag a. s. af :a er films gedraaid worden tij—e-is deze ontspanningsuren. Laat U inschrij ven in de «Jeugdclub». DIKKEBUS Uitslag zangcrochet. 1. Huyghe Walt., Elverdinge 94t.h. 2. Vandromme A.( Zeebrugge 92 t.h. 3. Verslype Gast., Elverdinge 90 t.h. 4. Desmet Duo, leper 87 t.h. 5. Storme Daniël, Westouter 85 t.h. 6. Struye Jeanne, Poperinge 84 t.h. 7 Saesen Yvette, Poperinge 81 t.h. 8. Pletinckx Ch., Wevelgem 81 t.h. 9. Maes Willy, Poperinge 80 t.h. 10. Migchelsen P., Elverdinge 80 t.h. Burgerstand. Overlijden. Vermeulen Henri, 65 j., wed. v. Marie Struye, echtg. v. Vanacker Idalie. BRIELEN Bij de Wielerclub De Lustige Vrienden Na onze prachtige cabaretavond van twee weken geleden, is het ons een genoegen het talrijk publiek langs deze weg te danken voor hun flinke opkomst. Op 17 Dec. a. s. geeft de Wieler club te 16 u., een bal in het «Hof van Commerce». na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. BEVEREN-a.-d.-IJZER Dulvenmij Onder Ons Duivenliefhebbers, wilt zo goed zijn uw duivengeld te komen afha len. Op Zondag 17 Dec., tentoon stelling voor de ingeschreven leden. Op Zondag 24 Dec., groot bal ten voordele der maatschappij. De N. 50 Jeep Ivan schip per R. Coulier, was pas de haven uitgevaren, op weg naar het West- diep voor de sprotvangst, toen de motor defect kreeg. Op eigen krachten kon niet meer gerekend worden, zodat moest om hulp ge seind worden. Gelukkig was de N. 779 De Roosin de beurt en het was schipper Coulier Pieter, die het in nood verkerende vaar tuig behouden in de thuishaven binnensleepte. Verleden week schreven we dat het de week was van de won derbare visvangst. Daar is onder tussen een grote verandering in ge komen. De sprotaanvoer, die met verschillende tonnen per dag aan gevoerd werd, is geweldig vermin derd, wat natuurlijk de prijzen evenzeer heeft doen stijgen. Deze schommelden tussen 3,50 fr. en 5 fr. In het begin der week werd de eerste ijle haring binnenge bracht door de volgende schepen: de N. 728 Irma-Mauritsvan schipper Cloet Maurits; de N. 741 Hoop op vredevan reders De saever H. en N.; de N. 807 Su- zettevan reder Verlene Engel. Deze drie schepen hadden samen een vangst mee van 15.000 kgr. Deze haringvangst geschiedt met sleepnetten, in tegenstelling met de volle haringvangst, die ge beurt met drijfnetten. Die sleep netten zijn opgespannen door plan ken en worden zo hard en zo rap mogelijk door het water getrokken. Daardoor moet het schip dus tij dens de vangst volle koers zetten. Dit is noodzakelijk omdat dit soort haring zeer levendig is en anders weer uit het net zou kunnen glip pen. Deze haringvangst zal meteen de sprotaanvoer nog verminderen, daar de sprotvloot hierdoor zal verkleinen. Met haringnetten kan er geen sprot gevangen worden, daar de netopeningen te groot zijn Omgekeerd is dat niet zo. want met sprotnetten kan er haring ge vangen worden, zodat sommige sprotvissers rond deze tijd dubbele vangst zullen doen. Het begin van het ijle haringsel- zoen begint gewoonlijk rond het Sinterklaasfeest, zodat het dit jaar op zijn juiste tijd komt. BESELARE Jeugdpatronaat. Zondag werd een wedstrijd be twist onder de liefhebbers van de Russche biljart. Ziehier de uitslag: Bulckaen K., 1070 p.; Desmet G., 1030 p.; Delvoye T„ 50 p.; Delvoye M„ 495 p.; Malfait D., 465 p.; Ga- deyne R., 360 p. Bij de finale was de uitslag: Bulckaen K., 2050 p.; Delvoye T., 1840 p.; Delvoye M., 1405 p.; De smet G„ 1230 p. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Er werd reeds begonnen met het vernieuwen der verminderingskaar- ten voor de spoorweg. Wendt U tot de plaatselijke secretaris Karei De- graeve. Vergeet niet oude kaart en pasfoto's mee te brengen. Toneel. Op 24 en 25 Dec e. k. In Sint Elooi opvoering van De Wonder dokter Van nu reeds kaarten be stellen in Sint Elool Waarborgt U een mooie plaats. Diefstal. Gaston Llbeer stelde Dinsdagmor gen vast dat er in zijn woning iets ongewoons was gebeurd. Verschei dene zaken waren niet op hun ge wone plaats te vinden en tot zijn grote ontsteltenis moest hij vast stellen dat zijn twee beste costumes, een rijbroek, een paar botten en an dere voorwerpen ter waarde van 8.000 fr. verdwenen waren. De die ven zijn binnengeraakt door het in duwen van een venster. Hij de Voetbalclub. Op Zondag 17 Dec., geeft de plaat selijke voetbalclub een gezellige avond met een eigen gelegenheids cabaret. Liefhebbers op 17 Dec. naar do zaal St Elooi NIEUWKERKE Burgerstand Nov. '50. Geboorten. Camel Roger, z. v. Michel en Fertein Irène. Vande- velde Lena, d. v. André en Note- baert Valerie. Despeghel Lydian, z.v. Alphonse en Thulie Marguerite. Huwelijksafkondigingen. Ooghe Gaston, met Scholaert Antoinette. Deconinck André, met Bouten Cecile. Billiau Arthur, met Stor me Fabienne. Vandenauweele Camille, met Kosman Franchise. Huwelijk. Beele Elie, met Mas- sin Simonne. Overlijdens. Baecke Marie, 67 j., wed. Dewally Arthur. Ghillebert Isidore, 71 j., echtg. Nuytten Flavie. Delarue Achille, 66 j., echtg. Vanhulle Anna. MESEN Benoeming. Heer Aehiel Gurdebeke werd be noemd tot koloniaal landbouwtech- nlcus. Op 12 December verliet hij onze gemeente om zijn ambt te gaan waarnemen in Belgisch Kongo. Wij wensen Heer Gurdebeke een vruchtbare loopbaan In onze kolonie. Toneelnieuws. De toneelkring van het Sinte Ce- ciliakoor brengt ons dit jaar een goed gevulde avond. Het programma vermeldt: 1. «Baas Best blijspel In 5 bedrijven; 2. De Wereld vergingklucht i: 1 be drijf. De vertoningen gaan door op Zon dag 17 Dec. en op Kerstdag, telkens te 17.30 uur, ln de nieuwe feestzaal WIJTSCHATE Duivensport. Uitslag der kampioenschappen van 1950 bij do Zuiderbond van Wijt- schate. Beneden Parijs: 1. Eggermont Valère, koning; 2. Cardinael Arthur, 1° kampioen; 3. Desodt Michel, 2" kampioen; 4. Wybo Gérard, 3° kampioen; 5. Castel Julien, 4° kampioen; Boven Parijs: 1. Wybo Gérard, 1" kampioen; 2. Desodt Michel, 2° kampioen; 3. Cardinael Arthur, 3° kampioen. GELUVELD Burgerstand maand November. Geboorten. Devos Erna, d. v. Camille en Van Exem Simonne. Vanhaste Annie, d. v. Albert en Lenglaert Anna. Carlier Noël, z. v. Gerard en Lamerand Angèle. Huwelijken. Blondeel Gerard, fabriekwerker, v. Wervik, en Van- denbussche Lydie, wed. v. Buyse A., v. Geluveld. Nuytten Emile, landbouwer, v. Wervik, en Dutoit Agnès, helpster, v. Geluveld. Overlijden. Gillot Louise, 75 j., wed. v. Delannoo Emile. KEMMEL Burgerstand. Huwelijk. Touquet Maurice, eierhandelaar en Jengember Roset te, z. b. Ste Ceciliafeest. Het jaarlijks feest werd ingezet met de Plechtige Mis te 10 u. In stoet ging het nadien naar de Polka- hoek, naar de getrouwe leden, waar 'n airke gespeeld werd en 'n potje gepakt. Te 13 u. zaten allen aan een echte kermlstafel. Tussenin vergastte vriend Leon Dejaegher ons op zang en declamatie. Iedereen verliet over- voldaan de tafel. De clou van het feest kwam vóór het nagerecht. Alois was weerom het lijdend voorwerp Hulde werd deze Kemmelse deken muzikant gebracht. Alois Victoor, medestichter van de St Laurens-mu- ziekmaatschappij in 't Jaar 1892: 58 jaar spelend en oudste lid der vereniging werd vereremerkt met de medaille van 1° Klas, geschonken door het muziekverbond van België en op de borst gespeld door Sche pen Hr J. Vanhaecke. Proficiat, kra nige muziekliefhebbers 's Namiddags ging de jolijt haar gang bij leden-kennissen en 's avonds verliep alles zeer gezellig als ln een grote familiekring. Goochelavond. Op Zondag 17 Deo, 1950, grote goochelavond bij L. Raeke A la Belle Vue Begin te 18 u. Ingericht ten bate van het Pauwelsfonds en de T.B.C. Allerlei. De houders van motorrijtuigen dienen aangifte ervan te doen ten gemeentehuize vóór 20 December. De toneelgroep der boerinnen- gilde zal haar opvoering geven op tweede Kerstdag. De landbouwlessen werden in gezet met 41 aanwezige deelnemers. De St Elooiviering der hoeren gilde gaat bepaald door op 20 De cember, in De Engel Door de V.V.V. wordt de dorps kom verfraaid met een nieuwe be planting van accacia's en platanen. Kroostrijke Gezinnen. Zorg tijdig voor de vernieuwing van uw kaarten voor de verminde ring op het spoor. Voor alle gemak van iedereen houdt M. Tesseur een zitdag ter zijner huize op Zondag 17 December, van 14 tot 18 u. Zorg voor oude kaart en nieuwe foto's. PLOEGSTEERT LE BIZET Burgerstand. Geboorten. De Noll' Michel, Touquetstraat 174. Marichal Pa trick, Armentiersstraat 197. Ma- ricou Renée, Mesenstraat 83. Huwelijksafkondigingen. René Braem, met Worm Julia, beiden te Ploegsteert. Van Exem Hector, met Deleuze Eva, beiden te Ploeg steert. Huwelijk. Batteu Joseph, te Armen tières, met Vandermalière Andrée, te Ploegsteert. Overlijden. Baelden Julienne, 71 jaar. Toneelnieuws. Zondag 17 Dec. te 17 u., in de Patronagezaal toneelavond, gegeven door de meisjes. Op het programma: 1. «Homi cide», drama in drie bedrijven. 2. Tourne-Bouleklucht in één be drijf. Kaarten bij de HH. jules Deleruelle en Désiré Rose, Armen tiersstraat, Ploegsteert. ...v-.— De vereremerkten, met in hun midden Mej. Maria Smis, burgemees'er. Van links naar rechts (zittend)Feryn Omer, Vangaever Edmcnd, Mej. de Burgemeester, Talpe Cam., Deraeve Georges en Dejonckheere Geor ges (voor zijn vader André). (Staande); Vercruysse Julien, Decorte Marcel, Sweertvaegher Georges, Mazereel Achiel, Vandewynckel Jozef, Decroos Roger, Garmijn Georges (voor zijn vader Achiel), Devloo Albert en Mahieu Marcel. ROESBRUGGE: Maandag 18 December, te 19.30 uur Zaal De Arend - 20 en 15 fr. WATOU: Maandag 8 Januari 1951, te 19.30 uur. Zaal Oud Gemeentehuis WESTOUTER: Zondag 14 Januari, te 19.30 uur. Zaal Monsalvaet PROVEN: Zondag 21 Januari, te 19.30 uur. Lokaal De Volksvreugd POPERINGE: Maandag 29 Januari, te 20 uur. Talrijke Bekers. Duizenden fr. prijzen. OPTREDEN VAN ORKEST ZONNEVAART Ingericht door de lokale Muziekmaatschappijen, met medewerking van Het Wekelijks Nieuws en meerdere HH. Brouwers en Nijveraars uit ons gewest. Zangers en Zangeressen kunnen reeds inschrijven in voormelde lokalen. GEKLASSEERD VOOR DE FINALE Poperinge 10 December: DAMES: Mej. Jeanne Struye en Marie-Jeanne Ryckewaert, uit Poperinge. HEREN: HH. Walter Huyghe en Gaston Verslype, uit Elver dinge. STAD POPERINGE VERSLAG: VAN VRIJDAG 8 DECEMBER 1950 De C.V.p.-Senator d'Aspremont- Lynden heeft Woensdag jl. in het Parlement als zijn voornemen te kennen gegeven een wetsvoorstel in te dienen, ertoe strekkende de ta bak twee maanden later dan thans te laten wegen door de accijns- dienst. Thans wordt het water van de plant mede belast. Hij wil echter nog even geduld oefenen, om de Regering de kans te gunnen zelf maatregelen te tref fen. De sergeant-vlieger Joe Cusenka is ongedeerd uit een ongeval geko men, dat weersohijnlijk enig in zijn soort mag genoemd worden. Hij stond op een vliegveld voor de neus van een straaljager van het Thunder jet «-type, waarvan de motor op het dode punt draaide. Plots werd hij door de zuigkracht van de motor van de grond gelicht en met het hoofd eerst aangezogen in de neus van het toestel; met zijn voet kon hij zich echter wanhopig vastklampen. Een van zijn makkers bemerkte de voet van Cusenka en trok tegen. De piloot hoorde een ongewoon gerucht en zette de mo tor af. Cusenka kwam er met enkele schrammen en met de schrik vanaf. Er zijn nu reeds vijf schepen bij de Nieuwpoortse vissersvloot, die over een vis-loupe beschikken. Het zijn de N. 728 van eigenaar Maurits Cloet, de N. 814 van Aug. Calcoen, de N 807 van Engel Ver- leene, de N. 744 van de Gebroeders Desaever en de N. 820 van Pysson Henri. Van deze laatste is het een gans modern toestel, uitgerust met de laatste technische verbeteringen. Vroeger moesten de sprot- en ha ringscholen opgespoord worden dooi de aanwezigheid van zeevogels en zeehonden, die naar deze gretige buit duiken. Met dit nieuw toestel is dit niet meer nodig. Wanneer het in werking is en het komt aan een samenscholing van vissen, dan tekent het bruine tikkeltjes op een papierrol. Hoe meer vis er bijeen is, hoe meer het tekent. Het toe stel bevat ook een dieptemeter, waardoor de ligging van de vis in de diepte kan waargenomen wor den. Door dit mechanisme wordt het nu ook mogelijk 's nachts te vissen. Dit alles samen genomen betekent een ganse omwenteling voor de visserij, daar nu geen nut teloze vaarten meer moeten ge schieden of kostbare uren moeten verloren gaan met het opzoeken van een visrijke grond. Zo wordt, wanneer een school aangetekend wordt, het net uitgeworpen. Wan neer er geen sprot meer is, dan tekent dit eveneens en men maakt rechtsomkeer om te herbeginnen. Dit toestel is alleen bruikbaar voor sprot en haring, daar de an dere vis niet zo samenhoopt. maar meer afzonderlijk zwemt. Het is bovendien zeer kostelijk, zodat het zeker nog buiten de financiële mo gelijkheden ligt van de algemeen heid der vissers. Verleden week vroegen wij wie verantwoordelijk is voor de wille keur en de wanorde bij het aan leggen en het lossen aan de kaai muur. Hiertoe werd door de con tactcommissie een schrijven gericht tot het Schepencollege, met het verzoek de verantwoordelijkheid vast te leggen, of deze berust bij het stadsbestuur of het water schoutsambt. Daarna zullen af doende maatregelen kunnen ge troffen worden. BURGERSTAND Geboorten. Mollen Freddy, z.v. Jean en Bosquart Ivonne. Ver- coutter Jenny, d. v. Georges en Le- febvre Marie-Louise. Sarron Christian, z. v. Georges en Van- heule Lucienne. Deldicque Etien- ne, z. v. Albert en Ramaut Irène. Lannoo Adthémar, z. v. Henri en Delporte Fernande. Overlijden. Deherripon Jules, 83 i., wed. Roussel Zoé. Huwelijken. Logie Roger, fw., en Hoornaert Bernise, fw., beiden te Wervik. MUZIKAAL AVONDFEEST Op Zondag 17 December 1950, te 17.30 u. zeer stipt, geeft de bloeien de Harmonie der Christen Werk lieden ONDER ONS haar jaar lijks Winterconcert. Naast de bal letten van Faust van Gounoud, vinden wij op het programma L'Arlesienne van Bizet, Richard III. Filinte te les Etrangers, enz... Solo en harmonienummers om ter meest en ter best. Wie onbe- voordeeld een mooie avond wil be leven. zal niet nalaten deze avond te beiuisteren. Prijzen der plaatsen in het be reik van ieder, van 25 tot 10 fr. Kaarten op voorhand bij de leden van het bestuur en aan de ingang van de zaal. Iedereen zal er aan houden de Christen Werkersbarmonie te steu nen, die zelve altijd bereid is door zijn opwekkende tonen de vaan deldrager te zijn waar de nood het hoogst is. NIEUWE EENZELVIGHF.IDSKAARTEN De omzendbrieven worden ten huize afgehaald in het begin van Januari. Gelieve te zorgen dat alles in orde weze, ten einde alle tijdver lies te voorkomen. BILJARTPRIJSKAMP Uitslag van üe biljartprijskamp van 10 December 1950 ln het Gilden hof, Dulvenètraat, 80. 1. Lel era M. Nuytten A., 800 fr 2. pegryse J. Plattcau R., 600 fr 3. Dekens Fr. Pype Ben. 400 fr. 4. Lefevere M. Mansis Ger. 250 fr. 5. BUliet R. Duverger O., 200 fr. 6. Verklndere V. Noyez V. 150 fr. Hoogste reeks 24, door Nytten A. Uitslag tombola na de blljartprljs- kamp: 1156 1723 2675 1377 847 938 1882 1039 2111 2549 2170 2392 1032 1909 2917 910 1560 1697 1095 1457 KRUISEEKE (Wervik) De K.W.B. De K.W.B.-afdeling Kruiseeke hield verleden Zondag, voor de leden en hun kinderen een prachtig geslaagd Sinterklaasfeest. Iedereen was er te vreden en het verrassend bezoek en de kluchtige filmen. Zo 'n feestje mag nu en dan wel eens herhaald. De Kruiwagenclub. Verleden Zondagavond waren de leden van de Kruiwagenclub weer gezellig bijeen, ditmaal bij Maurice Cllcque. Het was er echt feestelijk en oprecht gezellig, terwijl het bui ten zo 'n hondenweer was. De ont hulde geheimen echter zullen wij niet verklappen. De Bondsvlag. Voor de Bonden van het H. Hart van Kruiseeke werd hier ter plaatse een prachtige Bondsvlag vervaardigd die oZndag zal worden tentoonge steld. Iedereen zal getuigen dat het een prachtstuk ls. Kerstdag. Kruiseeke en omliggende zal met Kerstdag weer de berg optrekken voor de Middernachtsmis, die dit jaar zal worden opgeluisterd met de tweestemmige mis Te Deum Lau- damusvan Perosi. Iedereen gelie ve echter goed op tijd te zijn. Heer Burgemeester Dr J. Van Walle- ghem zit de vergadering voor en ver klaart deze te 20 uur voor geopend. Zijn verder aanwezig de HH. Sche penen Denys. Vitse en Rofflaen; de HH. Raadsleden Devos, Igodt, Pattyn, Taffin, Deman en Vandenberghe en de Heer Secretaris Adv. Verstraete. Hadden zich laten verontschuldigen de HH. Dallequin en Bouckenooghe. 1. Verslag der zitting van 6 Oc tober jl. Lezing wordt gegeven van dit ver slag, dat met algemene stemmen wordt goedgekeurd. Na deze lezing vraagt de Heer Bur gemeester opdat bij hoogdringendheid nog een verder punt op de dagorde zou mogen worden geplaatst, namelijk het goedkeuren van de voorlopige overname van de herstellingswerken uitgevoerd aan de baan Poperinge- Watou. Dit wordt aangenomen. 2. Advies over de voorgestelde rui ling- van landgoederen tussen de C.O.O. en de Kr Georges Soenen. Deze ruiling voorziet: enerzijds de afstand door de C.O.O. aan de Heer Soenen Georges van een perceel grond gelegen op de Noorderhoek gevormd door Swltch-Road en lepersteenweg (thans het belt of stort) ter grootte van 2 aren, met daarbij 42.450 fr.; an derzijds en als tegenwaarde het over dragen van de Hr Soenen G. aan de C.O.O. van een stuk zaailand, groot 2 Ha. 4 a. 45 ca., gelegen te West- vleteren. Gunstig advies wordt uitgebracht; de HH. Denys en, Pattyn onthouden zich evenwel bij de stemming als le den der C.O.O. 3. Advies over de houtverkoping door dé C.O.O. op 1-12-1950 ge houden. Deze houtverkoping bracht de som op van circa 30.000 fr. Stemming als bij vorig nummer. 4. Goedkeuren der rekeningeQ der C.O.O., dienstjaren 1945-1946- 1947-1948-1949. Ingevolge artikel 68 van de Gemeen tewet, verlaten de HH. Denys en Pat tyn, leden van de C.O.O., de zaal, vooraleer de bespreking van dit punt wordt aangevangen. Achtereenvolgens werden de balan sen van deze rekeningen voorgelezen en elk met eenparigheid aangenomen. 5. Goedkeuren der wijzigingen aan de begroting der C.O.O., dienst jaar 1950. De HH. Denys en Pattyu komen nu weerom de zitting bijwonen. Zowel in ontvangsten als in uitgaven wordt een verhoging van 112.300 fr. voorzien. Gunstig advies bij stemming als voor punt 2. 6. Goedkeuring begroting C.O.O., dienstjaar 1951. De Begroting der C.O.O. voor 1951 bedraagt zo in ontvangsten als in uit gaven een bedrag van 2.289.839 fr. De Buitengewone Begroting als ontvang sten 1.500.000 frank en de uitgaven 1.507.056,10 fr., zodat op deze een te kort van 7.056,10 fr. is voorzien. Stemming als bij voorgaande punt. 7. Wijzigingen aan de begroting der stad, dienstjaar 1950. Op de Gewone Begroting 1950 dient een meerontvangst voorzien van 315.601 frank en een meeruitgave van 375.000 frank. Deze wijzigingen brengen de totale ontvangsten op 13.976.346 fr., de uitgaven op 13.968.599 fr., en een batig saldo van 7.747 fr. Op de Buitengewone Begroting komt in meerontvangsten een bedrag van 400.000 fr. en in meeruitgaven van 210.000 fr. De totale cijfers worden: in ontvangsten 10.089.056 fr., ln uitgaven 9.887.000 fr., met een batig saldo van 202.056 frank. Deze wijzigingen worden goedge keurd door de meerderheid wijl de HH. Deman en Vandenberghe, als le den der minderheid, zich onthouden. 8. Begroting der stad, dienstjaar 1951. In Gewone Begroting wordt voorzien: Ontvangsten 12.405.337 fr. Uitgaven 12.400.350 fr. Batig saldo 4.987 fr. In Buitengewone Begroting: Ontvangsten 1.872.056 fr. Uitgaven 1.864.000 fr. Batig saldo 8.056 fr. Goedgekeurd bij stemming als voor punt 7. 9. Heffen van 250 opcentiemen op de grondbelasting voor het dienstjaar 1951. Het cijfer dezer opcentiemen ls het zelfde als van voorgaande Jaren; er wordt dus niets gewijzigd aan de be staande toestand. -W. Witte leghorns RJ.R., Gold-Reds en andere goede kruisingen bestelt U best en tijdig ter Selectiebedrijf GELUWE. - Tel. 318 Menen. Primus in de nationale legwedsfcrijd 1949-1950 voor de zwaarste eieren. Behaalde 5 opeenvolgende ja ren de medailiie van le Klas voor hoge eierproductie. (8513) Goedgekeurd door de leden der meerderheid; onthouding der HH. De man en Vandenberghe. 10. Heffen van. een gemeentelijk slaohtrecht, voor het dienstjaar 1951, van 30 cent. per kg. levend vee. Met eenparigheid wordt voor het dienstjaar 1951 het heffen van een gemeentelijk slaohtrecht van 0,30 fr. per kgr. vee, levend gewogen, goed gekeurd. 11. Vaststellen van een politieregio- ment op de markten. Door het Provinciaal Bestuur wordt een poging gedaan om in alle gemeen ten van de provincie een eenvormige marktregeling tot stand te brengen en in die zin werd ook het Stadsbe stuur van Poperinge verzocht een voorstel van politieverordening op de markten voor te leggen. Het door de stad opgemaakt voorstel ls een bestendiging van de bestaande toestand. Dit wordt door de Raad al gemeen aangenomen. Na goedkeuring door de Bestendige Deputatie zal dit reglement dan open baar gemaakt worden. 12. Vaststellen van een lastenkohier voor het uitvoeren van de rei nigingsdienst der stad. De termijn voorzien bij de laatste aanbesteding inzake reinigingsdienst is verstreken, zodat most worden overgegaan tot een nieu aanbeste ding. Hiertoe werd een i„. uw lasten- cohler opgesteld dat o.m. bepaalt dat deze dienst zal moeten uitgevoerd worden met meer modern en aange paster materiaal als thans, nl. met wagens, desgevallend autowagens, die met deksels kunnen worden afgeslo ten. De Raad keurt eenparig het door het Schepencollege voorgesteld lasten- cohier goed. 13. Waterleiding. - Aanpassing van het dienstkapitaal van de dienst van toevoer naar Zuidelijk West-Vlaanderen. - Onderschrij ving van 2.138 bij komende aan delen van 100 fr. Alle aanbestedingen ln verband met de toevoer van water naar onze stad en het aanleggen van het waterlei- dlngsnet in de stad zelf werden door de hogere betrokken diensten reeds gehouden zodat voor binnenkort een aanvang met de werken mag rekening worden gehouden. (Nota v.d. Re dactie: De toevoerlelding zou reeds aangelegd worden tussen Geluwe en leper.) Deze aanbestedingen voeren de kos ten hoger op dan eerst was voorzien, zodat het kapitaal van de Dienst van toevoer naar Zuidelijk West-Vlaan deren moet worden verhoogd en de stad Poperinge hiertoe 2.138 aandelen van 100 fr. meer hoeft voor rekening te nemen dan eerst was onderschre ven. Op verzoek van de Hr Burgemeester geeft de Hr Secretaris alle gewenste Inlichtingen aan de Raad. Ook dit punt wordt door de Raad bijgetreden. 13bis. Verbetering van de steenweg van groot verkeer naar Watou. Goedkeuren proces-verbaal van voorlopige overname. (Punt bij hoogdringendheid op de dag orde gebracht). Voorlezing wordt gegeven van het proces-verbaal van voorlopige over name. Daarin wordt aangestipt dat vooraleer tot de deflfnltleve overname kan worden overgegaan zekere verbe teringen aan de baan dienen aange bracht, Inzake wegonderhoud. De Raad keurt het proces-verbaal eenparig goed. Mededelingen, EEN WELGEKOMEN NAAMLOOS SCHRIJVEN De Heer Burgemeester deelt mede dat hij een naamloos schrijven ont ving waarin 500 fr. stak. In de brief werd beweerd dat de onbekende ver zender de stad een som van 500 fr. schuldig was en aldus zijn schuld wil vereffenen. Het bedrag ln kwestie zal worden geboekt bij de onvoorziene ontvang sten. Daarop verklaart de Heer Burge meester de zitting geheim. BENOEMINGEN BIJ DE BRANDWEER Tijdens de geheime zitting werden bevorderingen en benoemingen ter aanvulling van het kader der onder officieren van het Stedelijk Vrijwil lig Pompierskorps behandeld. De des betreffende voorstellen werden gedaau door de Bestuurraad van ons Brand weerkorps. Dientengevolge worden volgende be vorderingen en benoemingen goedge keurd Bollengier SylvalnEerste-Sergeant tot Sergeant-Majoor; Druant Ernest: Sergeant tot Ser- geant-Fourrler; Druant Roger: Brandweerman-Secre taris tot 1° Sergeant-Secretaris; D'Amour Camlel: Brigadier tot Ser geant; Dewyse René: idem; Desaegher Marcel; idem; Bamells Jerome: Brandweerman tot Brigadier; Degryse Joseph: idem; Lequien Julien: idem; Vansprangho JSudore: idem; Yperman André: Brandweerman tot Brigadier-Mekanieker; Dewyse Marcel: Brandweerman tot Brigadier; Uegruyter AndréIdem: Croua Gilbert-, idem.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 5