Pronostiekprijskamp HET WEKELI BAKGO SPORTMAN! Jef Scherens neemt afscheid... De eerste ronde van onze Kosteloze Pronostiekprijskamp afgesloten Het Wekelijks Nieuws 25.000 Frank Prijzen 17 Sport- klanken Het Sportcomité B.W. B. heeft beslist 1 j s MARATHON Matchen 7-1-51 JEF MERMANS naar Frankrijk? 17 MATCHEN VOOR ZONDAG 31 DEC. de RADIO De Prijsuiideiing van het Nieuwelingenregeimotigheids- criterium van H©|ppetaind Poperinge Vrfln k«uc - 8 Motehnn 5 Prfznn De Hr Jacques Talon uit Poperinge winnaar van de prachtslaapkamer geschonken door 't Huis Moncarey (waarde 4.900 fr.) De Hr Debruyne Camiel uit Poperinge wint de prachtige Waterman-vulpen en porte- minne ter waarde van 675 fr. Opnieuw Beroepsrenners A en l Nieuwe Prijzenschikkingen Hat hiaronderataande bullatijn, invullan, ultknipnen en insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 30 Dec. 1950. Bladz. 12. HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Beerschot A. - Berchem Sp. F. C. Brugge - F. Mechelen Standard - S. C. Anderlecht As. Oostende - Kortrijk Sp. Moeskroen - F. C. Roeselare S. C. Menen - Hoboken S. K. Zwevegem Sp. - C. S. leper Meulebeke - Ol. Ingelmunst. S. V. Veurne - Oudenburg Otegem - W. S. Houthulst S. K Geluwe - F. Luingne F. C. Komen - Dottenijs Sp. 1 "O 0 t» CJ e K S II 1 II *8 ti (3 Ch CD Dl O) rü h Mn, O ÏO M UITLEG - De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknivte bulletHns ge schieden. - Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. - Wie mudan één bulletijn op zelfde naam stuurt dient een volgnummei (in vak 1.) te plaatsen. De sa- mentelling dei punten vooi het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer - Eenmaal verworven punten blijven steeds geldig zelfs zo me- sommige weken de helft niet behaalt. - Elke betwistbare onduide- lijkheia maakt het bulletijn ongeldig. - Dit bulletijn moet binnen zijn vófi* 12 v. op de in hoofding staande datum. 1 ss thuLploeg «ew. (1 punt) 2 bezoekers rpw. (2 punten k drawn (3 punten) Onze nationale centervoor kreeg een aanbod van 10 millioen Franse frank. Vak voorbehouden aan[ volgnummer bij t in- I sturen van meerdere] bulletijn: op een zelf- de naam. .1) AFZENDER: STRAAT, NrTE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren Beerschot A. - Berchem Sp. Zwevegem Sp. - C. S. leper F. C. Brugge - F. Mechelen Meulebeke - Ol. Ingelmunst. Standard - S. C. Anderlecht S. V. Veurne - Oudenburg As. Oostende - Kortrijk Sp. Otegem - W. S. Houthulst Moeskroen - F. C. Roeselare S. K Geluwe - F, Luingne S. C. Menen - Hoboken S. K. F. C. Komen - Dottenijs Sp. ERE-AFDELING Ol. Charleroi Standard C. Luik Beringen F. C. Antwerp F. C. S. C. Anderlecht Beerschot A. C. F. C. Luik Racing "Brussel. TlUeur F. C. F. C. Brugge F. C. Mechelen S. C. Charleroi Berchem Sp. Racing Mechelen La Gantolse Daring Brussel. EERSTE AFDELING B F. C. Boom Lyra F. C. Ronse U. S. Centre Vig. Hamme A. S. Oostende Tutaantia F. C. Kortrijk Sp. F. C. Izegem A. E. C. Bergen Eendr. Aalst Un. Doornik Lierse S. K. St Niklaas S. K. C. S. Brugge A. V. Dendermonde BEVORDERING B Hoboken S. K. Edegem Sp. Rac. Doornik S. C. Menen Racing Borgerhout St. Moeskroen Eendr. Wervik F. C. Roeselare Stade Kortrijk Rac. Gent Exc. St Niklaas S. V. Oudenaarde Boechout V. V. Beveren-Waas Racing Harelbeke S. V. Waregem TWEEDE PROVINCIAAL V. G. Oostende F. C. Meulebeke S. K. Roeselare Un. Herzeeuw OL Ingelmunster Zwevegem Sp. F. C. Torhout S. V. Wevelgem A. A. Moeskroen Deerlijk Sp. F. C. Knokke W. S. Lauwe C. S. leper B. S. Avelgem Voorw. Oostende Mol. Ingelmunster TWEEDE GEWESTELIJK A F. C. Lissewege S. V. Veurne St Joris Sp. Dar. Blankenberge W. S. Oudenburg S. K. Den Haan S. V. Blankenberge V. V. Koksijde G. S. Middelkerke Conc. Brugge F. C. Heist S. V. Nieuwpoort Rac. De Panne S. K. Steenbrugge S. K. St Kruis E. G. Gistel TWEEDE GEWESTELIJK B W. S. Houthulst - F. C. Lichterveide S. K. St Baafs S. K. Torhout Rac. Waregem V. P. Glts F. C. Wakken V. C. Ardooie V. V. Dentergem Beveren-Leie Hulste Sp. S. C. Oostrozebeke F. C. Tielt Kuurne Sp. S. V. Vichte F. C. Otegem TWEEDE GEWESTELIJK C S. C. Le Bizet W. S. leper S. V. Kortrijk F. C. Komen E. Beselare S. K. Geluwe Toek. Menen St Eloois Sp. Dottenijs Sp. s. V. Moorsele S. K. Vlamertinge F. C. Poperinge F. C. Luingne Aalbeke Sp.. Rac. Bissegem S. V. Moorslede DERDF AFDELING C B. S. Poperinge Ol. Ledegem S. V. Rumbeke Dadizele Sp. Dosko Beveren S. V. De Ruiter W. S. Passendale Izegem Sp. S. K. Staden Poelkr. Poelkapelle S. K. Zilverberg E. Oekene F. C. Woesten Brielen Sp. S. K. Hooglede S. C. Zonnebeke van (6504) Naar uit de dagbladpers wordt vernomen zou Racing Club Paris, de ere-afdeling club, die onlangs nog de aanvoerder van liet Hol landse nationale elftal, Stoffelen, aanwierf, lorstellen hebben ge daan aan onze nationalecen tervoor Jef Mermans. De cijfers die genoemd worden zijn eerder fantastisch. Zo zou Jef Mermans te Parijs een woning ter zijner beschikking' ge steld zien, maar daarnevens... zou hij het reuzebedrag van 10 millioen Franse frank (of 1,5 millioen Bel gische frank) uitbetaald krijgen. En verders als zakgeld eventjes een maandsalaris van 28.000 fr. Bel gische frank. Het contract zou over drie jaar lopen. Of Jef Mermans op dit voorstel cal ingaan? Reeds vroeger hebben geruchten over mogelijke transfsrts naar een buitenlandse ploeg, de ronde ge daan. Het is dan ook waarschijn lijk dat de man, wiens hoofd en voeten thans zoveel waard gewor den zijn, op deze reuze-voorstellen zal ingaan. Maar... Of zijn club, Anderlecht, hier mede akkoord zal gaan? Hier kun nen de spelers niet hun transfert bekomen als ze het willen, wat wel het geval ls bij onze Noorderburen. Hier kan een club een speler af staan of houden. Het ls dan ook hoogstwaarschijnlijk dat Ander lecht zulk een hoge transfertsom zal vragen dat R. C. Paris van zijn ambities op Mermans zal afzien. Tenzij de Parijzenaars mochten oordelen dat Jef nog een paar mil- lloentjes méér waard ls. We zijn benieuwd te vernemen hoe men in de hoofdstad op dit voorstel zal reageren. In elk geval, in afwachting van het besluit van zijn club, zal Jef wel een paar sla peloze nachtjes doorbrengen. Jef Scherens, In zijn forme «-jaren toen hij het ene jaar na het an der de Wereldkampioenen-regenboogtrui veroverde. In intimiteit vond Zondag laatst Bie en zijn dank betuigde om de in het lokaal «De Hopbeurste medewerking die ze verleenden om Poperinge, de prijsuitdellng plaats de goede verstandhouding, van het tweede regelmatigheidscri- Hij onderlijnt, dat Bet Wekc- trium van Wielerclub Hoppcland lijks Nieuws», dank zij een grote voor Nieuwelingen B.W.B. technische verbetering meer dan De Hr Vander Moeren van de vloe8'®1 e®n spo: tblad is geworden medewerkende fa sigaretten Belga, ™or dlr drak*® de had zijn verontschuldiging laten ult' dat nog mniger samenwerking geworden, alsook de Hr Clasys Vic- zou ontstaan ten bate van de Wie tor van de Radio's Barco, omwille lerepaiMn stad en streek, van de gladheid der wegen. Daars fvo',ge,nf bra0® hij een ver- de Hr Maes van «De Werkende diend® fhuld| aan de overwinnaar Bie», zich in het buitenland be- va^h.1ocriit®^'3,mV^?^re R^e- vond, was alleen Het Wekelijks waert, die^zichjverkelijk veruitde Nieuwsals medewerker, verte genwoordigd. Ook enkele renners, die een te grote afstand moesten afleggen om op de prijsuitdellng tegenwoordig te zijn, hadden zich laten veront schuldigen, o.a., Roozenboom uit St Mlchiels, Joseph Roger uit Koe- kelare en Jozef Messelis uit Lede gem. Het voltallig bestuur van Hoppc land was present, evenals volgende renners: overwinnaar Ryckewaert Pierre, Louwyck Philippe, Declercq Daniel, Jacob Willy, Roland Geld hof, Huyghe Roger, Deloz Willy en Mares. Ook de Hr Albert Schmidt, plaatselijk verdeler van de radio's Barco had er aan gehouden deze plechtige prljsuitdeling bij te wo- nen. Hr Voorzitter, Schepen RofEiaen, hield een korte toespraak waarin hij hulde bracht aan de medewer kende firma's, Belga, Barco, Het Wekelijks Nieuws en De Werkende beste heeft getoond. Hij drukte de hoop uit dat Pierre, dlie alle rennerskwaliteiten in zich verenigd zou mogen voortgaan op de inge slagen weg om door regelmatige zelftucht en matig leven, hoger op te klimmen en eens te worden een groot sportflguur ln onze streek. Pierre kreeg vervolgens uit de handen van de Hr Albert Schmidt de eerste prijs, een prachtradio Barco en uit de handen van de Voorzitter d,e schone beker «Het Wekelijks Nieuwsin ontvangst. Pierre dankte bewogen om die schone trofeëen. Ook de andere renners mochten dan hun welverdiende prijs in ont vangst nemen en na een heildronk eindigde deze prijsuitdellng met het nemen van een paar foto's. De mannen van Wielerclub Hop- peland hebben in 1950 eer van hun werk gehaald. Hepen wij dat ze ln de toekomst zo mogen voortdoen, de sport in de stad en stresk ten bate. A Het feit is beslecht. Girarden- go, heeft kontrakten afgesloten met Van Steenbergen, Schotte, Impanis en Ockers, die toekomend jaar en kele Italiaanse klassiekers en wel licht de Ronde van Italië zullen betwisten. A De talentvolle liefhebber uit Vladslo, Michel Ghylebert, heeft sinds 1 December de battle-dress aangetrokken. A De Nederlandse Wielerbond bericht dat toekomend jaar 7 klas siekers in Holland zullen op het programma staan. De liefhebbers die begeren in aanmerking te ko men, zullen verplicht zijn, nevens de beroepsrenners aan deze koer sen deel te nemen. Dat wordt alles zins een interessante test voor de Nederlandse purs. A De twee beste Franse pistiers hebben besloten samen ploeg te vormen Krijgt Frankrijk opnieuw een koninginncploeg? A Toekomend jaar wordt er eveneens een Ronde van Frankrijk voor Liefhebbers betwist. De Ronde zal verreden worden over acht rit ten in lijn en eeij tijdrit, tijdens de maand Augustus. Het heeft er eer de schijn van een rondeke te worden. A Onze crosser Van Kerrebrouck is naar Zwitserland vertrokken om er aan zeven veldritten deel te nemen. A Na zijn schone zege in de krachtslopende Elfstcdenkoers van dit jaar, haalde de Handzamenaar Desplenter zich een ziekte op de hals die hem gans het verder sei zoen alle krachten ontnam Geor ges hoopt toekomend jaar opnieuw helemaal fit te zijn en een machtig seizoen te maken. A Ma.'cel Kint werd door de leiders van de Belgische Wieler bond niet waardig geacht in de klasse der A beroepsrenners te fun geren. De Zwarte Arend, eenmaal onze sterkste nationale renner, mag ondervinden dat ondank 's werelds loon is. 4; De Franse pistisrs Carrara en Lapebie zullen de Ronde van Ma rokko betwisten. En misschien zul len op zelfde dagen onze baanren ners .ergens op een velodroom rij den. 'Omgekeerde wereld. A Zaterdag 23 December, klopte Dolfke Verscheuren zijn tegenstre vers Ockers, Michaux, Tytgat, Van Est en Timower tweemaal op af getekende wijze achter handels motoren. 4; Zondag te Brussel verloor De- beuckelaer de achtervolging tegen de Fransman Matteoli. A Tijdens dezelfde meeting won nen Schulte-Peters de 100 km. kop. pslrit voor Depauw-Acou. Bruneel- Debeuckelaer en Ramon-Thyssen. A Sprinterskampioen Pauwels, versloeg tweemaal de Franse kam pioen Bellenger. A In de klassieke kerstgala ln het Gentse kuipje, wonnen Bru- neel-Deprljker de 50 km. ploegkoers voor Rijckaert-Decorte en Lambert- Vander Meerschaut. Zie vervolg hiernevens ERF" We hebben op Kerstdag in de Gentse winterbaan de afscheids- meeting bijgewoond van JEF SCHERENS. Op 30 September had hij reeds afscheid genomen van 't Antwerps Sportpaleis; op 7 Januari doet hij zijn adieu in de Vél. d'Hiv.te Parijs en dan op 21 Januari zijn allerlaatste finaal in 't Sportpaleis te Brussel, en daarna verdwijnt onze Poesvoor goed van de planken. K BEN ER VAN GEPAKT...» In die Kerstmeeting te Gent iverd hij gehuldigd, in de bloemen gezet en geschenken aangeboden door de Hr Osc. Dhaemers, namens de Directie der Velodroom, door de Hr Staudaert namens de Oost- Vlaamse B.W.B.-af deling en het Sportcomité van de K.B.W.B. door de Hr Burgemeester der Stad Gent, enz. kreeg ook een telegram van Bondsvoorzitter Egide Schoe- ters; en daarna moest Jef Sche rens aan de micro een woordje spreken. HerenVrienden... 'k Ben er van gepakt...en hij moest 'n traan wegpinkenniet alleen Sche rens, maar met de slag was 't hele Kuipken ontroerd. We stonden juist 'naast tal van oude gloriën- piste-vedetten, nl.: M. Dewolf, J. Dervaes, Om. Debruycker, J. Ver schelden. enz. en toen een hunner zei: Zie, dat is hard», voelden roe het aan dat ook die mannen aan 't afscheid van hun renners loopbaan terugdachten, en roeten wat dit moet betekenen voor een Jef Scherens het koersen stop te zetten, omdat de ouderdom het vraagt Het was een dankwoord dat Scherens uitsprak zowel tot het publiek als tot de B.W.B.-leiders; en toen hij daar ook zijn trouwe en onafscheidbare verzorger Jef Marinaerts dankte, kwam zijn ge moed eens te meer vol. Daar zagen we een Scherens niet alleen kampioen als renner maar oo/c a's mens! WAT EEN KAMPIOEN DIE JEF SCHERENS! Wereldkampioen, niet alleen in snelheid, maar ook in populariteit, sympathie en... eenvoud. Vijf en twintig jaar geleden was Poeske nog het Poeterkc in zijn streek. Vermelden u>e terloops dat hij geboren werd te Werchter bij Leu ven op 17 Februari 1909. In 1926 bij de nieuwelingen - won hij 18 koersen achtereenvol gens. clan een tweede plaats door bandbreuk, en daarna nog 17 ach tereenvolgende overwinningen. (Van records gesproken!j Als junior natuurlijk ook veel bloemen geplukt op de baan, maar helpend handje toesteken, 't *y te Luik, Brussel of Gent. 't Ware toch zo spijtig moest na de stayerssport thans ook de snel heid van onze wielerbanen ver- divijnen. MAGISTER. EIST de pronottiek m«t de Malta-winnaar» Voorlopig Belgitehe Sc Engelte wad»trijden Bulletijns in alle depots HoofdzetelKI. St Amandstr., 6 Brugge de piste lokte hem reeds aan. In 1930 veroverde hij zijn eerst driekleurige trui, en dit als snel heidskampioen van België bij de onafhankelijken. In 1932 behaalde hij dezelfde ti tel bij de profs, om in 't zelfde jaar nog zijn eerste wereldtitel te Ro me te veroveren, wat hij nu nog steeds als zijn heerlijksten dag uit zijn zo prachtige rennersloopbaan beschouwt. In totaal werd Scherens 16 maal snelheidskampioen van België (één maal als onafhankelijke en vijftien maal als beroepsrenner Daarbij veroverde hij 7 maal het wereldkampioenschap nl.: 1932 Rome 1. Scherens. 2. Michard 1933 Parijs 1, Scherens. 2. Michard 1934 Leipzig 1. Scherens. 2. Richter 1935 Brussel 1 Scherens. 2. Richter 1936 Zurich 1. Scherens. 2. Gérardin 1937 Kopenhagen 1. Scherens. 2. Van Vliet 1947 Parijs 1. Scherens. 2. Gérardin Zonder die wereldoorlog had Scherens in die 15 jaar van 1932 tot 1947 minstens 10, ja 12 maal de regenboogtrui kunnen veroveren. Scherens had dus een wereldklas se, en is steeds een fair en eer lijk kampioen geweest die zijn te genstrevers zelden met 2 of 3 leng ten vloerde (al kon hij het ontel bare malen) maar 't was immer met zijn klassiekewip als gold het steeds een kampioenschap. Ja die sprong die fantastische jump in de allerlaatste meter uitgehaald, fijn berekend en juist afgemeten was het brevetvan onze universele Poes Wanneer krijgt ons land nog eens een Scherens? En dat hij nu juist afscheid moet nemen als de spurt wereld een sombere toekomst voor zich heeft; er is momenteel immers Na de matchen van Zondag 17 December moest de heenronde van onze kosteloze pronostiekprijskamp worden afgesloten. Daar wegens de barre weersomstandigheden de laatste Zondag alle matchen wer den uitgesteld, moet het klassement opgemaakt na de Zondag van 10 December als eindklassement van de heenmatchen worden aanzien. De uitgestelde voetbal-Zondag van 17 December wordt dus bij de terugwedstrijden geschoven. Ten einde onze prijskamp nog Interessanter dan verleden Jaar te maken, hebben we dit jaar bene vens de prijs der week (250 fr.), drie kansen op het winnen van een schone prijs aan onze pronostlekers gelaten. Aan de eerste geklasseerde na de heenronde valt een prachtige slaap kamer te beurt, geschonken door het Meubelhuls Moncarey, Gast huisstraat, te Poperinge. De geluk kige winnaar van deze zeer schone prijs is de 22-jarige Jacques Talon, wonende Bruggestraat, 4, te Pope ringe, die ln de eindspurt de laatste week zijn stadsgenoot Debruyne Camiel, die wekenlang aan de leiding stond, voorbij ls ge gaan. Wij zijn dan ook gelukkig dat Debruyne Camiel op de tweede plaats is geëindigd en de andere prijs, een waardevolle Waterman- HEER JACQUES TALON De winnaar Rijckewaert Pierre met de Radio BARCO en de Ticker Het Wekelijks Nieuwsomringd door renners en bestuursleden van Wielerclub Hoppel nd Geknield: de renners I owijck en Mares. - Staande van links naar rechts: HH. Poenen G., Rattheu J„ Voorzitter Rof -en, Gnder-Voorritter Massc- us J., renners Deloz, Declercq. - Rr-hts van de winnaars Val. Boudeweel, renner Huyghe, Secretaris A. Cappeljtece, HH. fiejaegljsr, btiuaidt A.. verdeler van Barco, renner Jacob en lede» He Rynck en Bafcop. A Ray Pauwels won er de snel heid vcor Poeske Scherens. Van Looveren en Gosselin. A In achtervolging werd Matteo li door het Hollands fenomeen Schulte geklopt. A De beloftevolle Gentiel Sae- lens werd enkel door wereldkam pioen der liefhebbers Vcrdeun ge klopt. Derde werd de Fransman Lemoigne en vierde Patterson. A De Roeselaarse beroepsrenner Flander Janssens, krseg van een Rijselse specialist de verzekering dat hij helemaal niets heeft over gehouden van zijn zware val ln de Ronde van Holland. A De gekende en jonge beroeps renner Jos. Verhaert, wordt eerst daags soldaat. A Ray Sugar Robinson klopte te Genève de Fransman slechts op punten. De wereldkampioen scheen de volle ronden te willen uitbok- sen als oefening voor zijn match tegen Vulllemain... A die hij te Parijs voor re- kordopkomst met technisch knock out versloeg in de negende ronde. Abe Lenstra, Hollands meest populaire voetballer, kreeg interes sante voorstellen van de Italiaanse club Fiorentina. Abe bedankte echter feestelijk voor de eer. De Hollandse supporter zal er voor zeker niet kwaad om zijn. 4b Kees Rijvers betwistte zijn eerste match bij de Franse ere- klasser St Etienne. Ol. Rijsel kreeg een 5-1 pil te slikken en Keesje lag aan de basis van vier der vijf doel punten. A De Antwerpse zwemclub De Ijsberen hielden hun traditioneel zwemfeest ln open lucht. Brrr... A De gekende Weense voetbal ploeg Rapid Wien. kwam op Kerst dag onze nationale kampioenen Anderlecht op eigen veld een 4-1 klopping toedienen na een »schone partij voetbal. 4b De crcss-country te Lievin (N.-Frankrijk) werd op prachtige wijze door onze .ion .e landgenoot Frans Herman, gewonnen voo- Van Laere van White Star Brussel. Bij de juniors wist de beloftevolle De- weer van Waregem een verdiende weg zege te kapen. A De veldloop van Ekeren Donk zag een zege van Smets voer zijn clubgenoot John Doms. A Onze zwemkampioene Ray- monde Vergauwen. wist haar on langs gevestigd reko 'd der 100 m. streekzwemmen met 1 see. 5/10 te verbeteren en op 1 min. 22 sec. 7/10 te brengen. 4« Het Sportcomité van de Bel gische Voetbalbond deelde mede aat de uitgestelde matchen van Zondag 17 December, hun beslag zullen krijgen op Zondag 4 Februa ri. EEN CRISIS IN ONZE SPRINTERSWERELD! Niet dat er geen sprinters genoeg zijn; ieder land bezit er verschei dene, maar er zijn practisch geen snelheidskoersen meer! Dit niet al leen in België maar ook in andere landen. We spraken vóór de meeting te Gent met Frans Van Looveren, kampioen van België 1948, en die wisi niet of hij nog zou kunnen spurtenNog maar één snel heidsproef betwist dit seizoen en dit op 30 September, te Antwerpen. Nu gaat de Sinjoor zich toeleggen op het stay eren. Met onze huidige, kampioen Ray Pauwels is het al niet beter gesteld. Die reed ook op 30 September te Antwerpen en zijn tweede koers op 24 December te Brussel. Gelukkig zegt 't Brussels ketje dat ik daar tussen 'n paar ploegkoersen heb kunnen betwisten! Is ook het ge val met de Waal Milou Gosselin. In andere landen is het al niet beter gesteld. De Hollanders Van Vliet en Derksen zijn naar Austra lië vertrokken; wereldkampioen Reg Harris laat zich weinig zien op hét vastenland, Gérardin heeft het op Zesdjen gemunt. Wie kan er nu nog met pure spurt 't zout in de pap verdienen? Er heerst dus werkelijk een crisis, ja grote crisis in de spurtwereld. En als we zeggen dat de snelheid een sombere toekomst te gemoet gaat dan is het niet alleen omdat we momenteel over geen grote te noren meer beschikken, maar voor al omdat er toch zo weinig jonge sprintbeloften verschijnen. SAELENS IS TOCH EEN FLINKE BELOFTE! In België schijnt men onbekom merd te zijn over de toekomst van een Pautvels of Van Looveren. Aller aandacht is gevestigd op Gentiel Saetèns, en bevoegdheden beweren dat het een flinke, zeer flinke be lofte is. Zijn uitslagen bewijzen het trouwens; want in de Kerst- meeting was er een sterke wereld kampioen Verdeun nodig om de Zelzatenaar te verrasseri, en het schijnt dan nog op een onregelma tige, zo niet, dan toch op zeer ge vaarlijke manier, door hem onder aan voorbij te duikelen toen Sae- lens op de zwarte band reed. Te Gent heeft Saeléns reeds zijn strepen verdiend; op 21 Januari komt hij uit te Brussel, mogelijks terug tegen de wereldkampioen. Za' ook Antwerpen nog snelheids proeven voor liefhebbers organise ren? Zal hij gevraagd worden naar Parijs? Of zal h'i blijven hangen'! Gelukkig pousseert» Gent hem. en kreeg hij reeds gulden raad en Men heeft water en bloed gezweet ln de B.W.B., maar het is er dan toch van gekomen. De Belgische Wielrijdersbond heeft enkele maat regelen getroffen, waarmede ze hoopt onze nationale wielerbedrij- vigheid te saneren. Eerst en vooral werden de be roepsrenners opnieuw in twee klas sen A en B ingedeeld. Vroeger kenden we ook een bepaald jaar deze indeling, doch dan waren er voor beide afdelingen afzonderlijke koersen ingericht. Dit zal nu niet het geval zijn. Alleen zullen nu de be roepsrenners A verplicht worden in bepaalde klassiekers of koersen van stad tot stad aan te zetten, ofwel op dien dag thuis achter de stoof mogen blijven zitten. Met deze maatregel wordt dus uitdruk kelijk bedoeld de klassieke koersen te steunen, onze beste renners uit de kermiskoersen zoveel mogelijk weg te halen om aldus naar betere prestaties te komen oy interna tionaal gebied. De selectie der ren ners is geschied op grond van de uitslagen tijdens het jongste weg- seizoen behaald. Deze maatregel behelst natuurlijk heel wat goeds. Of hii echter even welkom zal zijn bii de renners, is een heel andere vraag. Hier volgen dus de uitgekozen beroepsrenners A. Alwie niet in deze lijst werden opgenomen be horen tot de klasse B. Schotte Keteleer Ockers Bogaerts Gijselinck R. Ollivler Maelbrancke De Corte R. W. Van Dijck Evens Ward Peeters Blomme M. Sterckx E. Impanis Sercu Rosseel Oreel Dubuisson De Rijck Is. Couvrcur Braeekevelt O. Declerck Van Steenberge Walschot Depredomme Verhaert Demulder Ramon Claes Georges Vander Veken Walckiers Breuer De Baere Pieters Close Speeckaert Stroobants M. Baevens De Cock R. Van der Stockt Meersman Decin Verschueren M. Rijckaert Marcel Stan Verschueren Mathieu Poels De Poorter J. Van Dormael Furnlère Acou Callens Mollin Janssens Kemper De Splenter G. Storms Mertens René Rijckaert Arseen Jonckheere Anthonis Smet Hector Van Herzele Alb. Geus Lerno L. Desmet Roger Bolly J. Dupont M. Loyaerts F. Sterckx Frans Leenen F. Lambrecht R. Van Ende W. Hendrickx Marcel Van Roosbroeck Van Kerckhoven Mommerer.cy A VELDRITTENprijzenbedrag ver hoogt van 7.500 tot 8.500 fr. De bedoeling van de «wetgever» is maar al te duidelijk. Het uit schakelen van een deel beroeps renners-parasieten, die alleen maar azen op een der laagste prijzen, zonder daarvoor werkelijk strijd te leveren, moet het eerste gevolg zijn van deze maatregel. Slechts 20 prijzen per koers, dus hogere prijzen. De goede renners zullen er wel mede varen. De an dere zullen gedoemd zijn te ver dwijnen of naar de klasse der on afhankelijken te zakken. Goede onafhankelijken zullen zo rap niet meer de sprong naar hoger wagen. Gevolg: versterking der klasse der indé's, die tot nog toe reeds aan bloedarmoede heeft geleden. Twee de gevolg: bij beter bezetting van de onal'hankelijkenklasse, zullen ook de liefhebbers een jaartje lan ger bij de purs blijven wat ook deze categorie tengoede moet ko men. Een gelukkige maatregel is in elk geval het verhogen van het prijzenbedrag voor de nieuwelin gen. Die «beginnelingen» die meestal hun materiaal moeten in zetten op slechte straten en dito gravétjes moeten inzake prijzen alleszins meer beschermd worden, al was het maar om hen aan te zetten vroeger naar de B.W.B - rangen over te komen. In een derde maatregel werd be sloten dat voortaan alle renners de valhelm moeten dragen. Uit zondering werd gemaakt voor de koersen van stad tot stad voor be roepsrenners en onafhankelijken. Ieder gezonddenkend mens kan deze maatregel niet anders dan toejuichen. De andere getroffen beslissing belangt evenzeer de renners als de koersinrichters aan. Waar alge- Zes van Scherens We waren er bij j meen verwacht werd dat het prij- toev Poeshem Maandagavond na de meeting zei: «Goed gewerkt, maar 's is hoog tijd dat ge gaat oefenen naar Brussel en Antwer pen, want daar zal er al een ande re tactiek dienen toegepast. 't Deed ons genoegen dat Sae- lens aandachtig naar Scherens' raadgevingen luisterde, en in an dere woorden dat hij weet dal. hij nog veel moet leren en nog in de bol niet hèeft. dal hij al sprinter is. Mocht een Saelens doorbreken, 't ware misschien een lichtstraal in die sombere toekomst der spurt- wereld Misschien een sponrslaa om er andere te doen ontdekken; want spurters kweekt men niet. men kan ze hoogstens ontdekken, en dan naar boven werken. In die zin kan een spurtersschool welke onlangs te Parijs werd ge sticht en waarvan men thans ook te l.uik spreekt haar nut en doel hebben. Kan ie B.w B dip crisisperiode onzer spurters n,a' eens ter studie of onderzoek neiwn. en zo niet een initiatief nemen dan toch een zenbedrag voor de beroepsrenners zou verhoogd worden, bleek dit alleen maar waar te Zijn voor de onafhankelijken en nieuwelingen Ziehier ten andere de nieuwe schikkingen: BEROEPSRENNERS (Open om loop, kermiskoersen). Het mini mum bedrag aan prijzen blijft 20.000 fr. maar het aantal prijzen verlaagt van 30 naar 20 ONAFHANKELIJKEN: voor de klassiekers het prijzenbedrag wordt 25.000 fr. in plaats van 20.000 fr. en het aantal prijzen verhoogt tot 30 Koersen van stad lot stad: 15.000 in plaats van 12.500. Aantal prij zen 25. Open omloop: 10.000 in plaats van 8.000 fr. en aantal prijzen 20. LIEFHEBBERS - NIEUWELIN GEN; Open omloop: 3.000 fr. in plaats van 2.500 fr. en aantal prij zen verhoogt van 15 tot 20. Voer de 'kritoria der nieuwelin gen blijft alles onveranderd. lllll DE NIEUWE LEGERKAM- PIOEN LICHTGEWICHT GERARD DORNEZ UIT ROESELARE GERARI) DORNEZ De legerkainpioenscnappen in het boksen gaan dikwijls zo onopge merkt voorbij, immeis, de onder scheidene uitslagen in de dagbla den geven meestal bij de winnaars en verliezers het regiment waartoe ze behoren er. niet de woonplaats. Daarbij zijn het veelal liefhebbers die ln de ring treden, aan wier naam uiteraard nog geen zo grot- klank verbonden is. De jonge Dornez, wonende te Roeselare, doch aangesloten bij de Izegemse Boksclub, ls echter voor alle ingewijden in de bokssport ui het Roeselaarse. lang geen onbr kende meer. Bij het leger vond k nog ilrl wat tijd om zijn kunst vervolmaken, zodat we in de leg' kampioenschappen een echt ka' pioentje in den dop aan het wt zagen. Hopen we voor de bokssport in Rofenbachstedp r'-^ raornez de b loftgn die hij in 7' draagt, mos* inlossen en ons r-g vele schone ö%en moge bezorgen. vulpen en dito vulpotlood, heeft gewonnen. Talon verzamelde 96 en Debruyne 93 punten. Doch onze prijskamp is verre van gedaan. Die nog niet mededeed of zich nog maar pover klasseerde, krijgt nog een grote kans. Buiten de wekelijkse prijs van 250 fr. krij gen we nu nog twee schone prijzen voor het klassement der terugron de. Dus wel verstaan, voor de te rugronde (waarin de uitgestelde match van 17 December wordt be grepen) wordt een afzonderlijk klassement opgemaakt. Voor dit klassement zijn volgende prijzen voorzien: als eerste prijs een prach tige Radio-pickup Philips ter waar de van 5.000 fr. geschonken door het gekende Huis Stevens Gebroe ders te Poperinge en leper. Een tweede prijs ter waarde van 1.000 frank wordt later nog nader aan geduid. Na het eindigen der competitie worden belde klassementen samen gevoegd en het eindklassement op gemaakt. Alsdan zal worden uitge maakt wie de eindwinnaar wordt en genieten zal van de kosteloze Lourdesrels met Kosmos-Toerisme. Zodus pronostlekers, geen moed verloren. Wie niet meer op het eindklassement kan aanspraak ma ken, aast nu op de terugrondeprij- zen. NOG OMTRENT ONZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD We ontvingen deze week een schrijven uit Roeselare dat we hier in zijn geheel afdrukken: Roeselare, 23 December 1950. Aan de SportredaktlO van Het, Wekelijks Nieuws- Afdeling Pronostiekprijskamp j Waarde Heren, Het ls met een merkbaar stijgend isukses dat uw prijskamp het seizoen '50-51 heeft aangevat. Uw methode van indeling ln twee ronden (heen en terugmatchen) valt zeer te waarderen. Werkelijk vele liefheb bers zullen bij een moeizame heèn- ronde met volle moed opnieuw kun nen inspringen met kans op sulcses. Toch moet U me verontschuldigen bij het aandurven dat uw methode nog voor verbetering vatbaar blijkt. Dit tot het behouden van een maxi mum interesse bij alle liefhebbers. Ziehier een bescheiden voorstel: Zouden bijvoorbeeld geen specia le prijzen weggelegd zijn voor een eerste gerangschikte van Diksmulde of Veurne. Izegem of Roeselare... Of wellicht kan men een Indeling ma ken ln kleine gewesten, en hiervan de eerste belonen. Een verre mede dinger mag dan nog 70" of 120" ge klasseerd staan, toch ls zijn aanhou den niet vruchteloos, Dit zou dan ofwel vatbaar zijn voor de heen- en terugronde samen genomen, of leder afzonderlijk gehouden. Moest men nog verder willen gaan bij een dergelijke Indeling ln gewes ten. dan kan men nog een ploegen* rangschikking Inbrengen met klas sering van de drie, vier eerste ge plaatsten. Dit alles behoort alleen maar bij een overweging, maar wel licht zouden vele liefhebber» na een 13" of 14" match, met meer toewij ding hun 15v bulletijn Invullen. Dit alles ls slechts een eenvoudige op werping. een wenk misschien, maar mocht dit U wellicht ln iets helpen tot nog een rijker uitbloei van uw prijskamp en uw blad ln de hele Westhoek, de hele Provincie, en gans Vlaanderen I g:t. Steeds Beter Het is voor ons natuurlijk aan moedigend te horen dat onze prijs kamp een steeds grotere interesse bij onze lezers-sportliefhebbers wekt. Ook vinden wij het steeds aangenaam wenken van onze lezers te ontvangen. Zij zijn onze brief schrijver uit Roeselare dan ook zeer dankbaar. Wij menen evenwel, en wij den ken dat de meeste onzer pronos- tiekeerders met ons zullen akkoord gaan, dat het heel wat belangrij ker is enkele grote prijzen (in meer kansen verdeeld, zoals heen-, te rug- en eindklassement) te kunnen schenken dan vele verscheidene prijzen per uitgave of per gewest verdeeld. Daafbij komt nog dc moeilijkheid dat voor iedere streek (uitgave of gewest) een gelijkaardi ge prijs zou moeten voorzien wor den. Waar het altijd naturaprijzen geldt vormt dit een elementaire moeilijkheid. Want al te licht zou het rac of het andere gewest tegen het andere bevoordeliad worden. ...En. weet de srhijver, dat we kelijks duizenden pronostieken klasseren en samentellen reeds op zijn eigen een enorm werk is... zon der dat er nog verdere verwikke lingen hoeven bijgezocht te worden. Zondag 3] December a.s. gaat andermaal geen en kele Voetbalmatch door. Ook Bulletijn Nr 16, in ons nummer van 23 Dcc. jl., dient dus als vervallen be schouwd.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 12