A&siislus De mooiste... en meest gelukkige foto van het ganse jaar September Okfeber Juli DE IEPE MUS EN N. DEHAERNE December April Januari Februari hipt WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag: SO Dee. 1990- is. OOK II DE SPORT MG 1950 VOORBIJ Ce autommi' Soiumw *0# üoodsOect^ Onze VOETBALACTIES zijn in 1950 geweldig gestegen. Onze nabuurstaten Holland en Frankrijk, die nns over het hoofd waren gegroeid, moesten ervaren dat onze shotters er heel wat op verbeterd zijn. Tegen Spamc w d een drawn gelukt, Zwitserland werd te Brussel zwaar geslagen en we ver'oren zeer eervol tegen de vurige 'tai pfl c„ tegen de Engelse grootmeesters. Een zwarte vlek: de afgetekende nederlaag tegen hst Land van Wales. leeft zich in 195D weten op te werken tot een zeer hoog niveau ..1 het Europees voetbalplan. In de BOKSSPORT noteren we ook veel voor en tegen. Dussart verloor zijn Europese titel, Preys rnet de dag wat ouder, en aan Cyriel Delannoits opgang werd een krachtig halt toegeroepen. Onze internatio:,., faam kreeg een gevoelige deuk, totdat ons vlieggewicht Jeanncke Sneyers ons een nieuwe Europese titel kon bezorgen. Sneyers draagt momenteel al onze hoop, en wellicht krijgt I j in 1951 zijn kans voor de wereldtitel. Werd in de OLYMPISCHE SPELEN Reiff door Zatopek afgetekend geklopt, we kregen een prachtige van Lucien Theys in de Zes-Landencross, terwijl Gaston Reiff in d Cross van Le Soire Frankrijk's en Engelanq g beste crossers achter zich wist te houden. We verloren onze internationale sprinters, doch wisten ons steeds goed mns- seren in de tussenafstanden en de halvefondnummers. •n Desmet Gübart pl&at«en zich vierde en vijfde. 20 - Briek Schotte wereldkampioen vóór Middelkamp en Kubler. Ramon 7' en Ollivier 11*. 25-De Egyptenaar El Rehim pri mus in de zwemwedstrijd van de Kanaalovertocht. Hij slaat het record in 10 u. 52 min. 27 - Gryson wint de laatste proef van ons Kriterium te Poperin- ge, vóór Vanhoutte, Jonckheere en Cleenewerck. Thuur Cleenewerck prachtig eindoverwinnaar vóór G. De smet, Noyelle, Deweerdt, Van- devoorde, Sinnaeve, Monchy en Ghillebert. 31 - De beloftevolle liefhebber Ro- 1 ger Vuylsteke, uit Werken, ver- ongelukt te Boezinge tijdens een liefhebberskoers. 3 - Berten Decin zegeviert bij de profs te Kor.emark, vóór De- graevelijn en Vander Veken. - Roger Gyselinck winnaar dei- Ronde van Duitsland waarin gok Roger Decorte een goede prestatie maakte. - Gentiel Vermeersch klopt La- meire, Verdoolaeghe, Vervaecke en Minne bij de onafhankelij- ken te Boezinge. 4 - Maur. Blomme klopt zijn stads genoot Ollivier voor eigen volk te Roeselare. 5 - De Antwerpenaar Brusselmans Is Rosseel, Decock, Sercu en Stanneke Ockers, de eerste Belg in de Franse Ronde 1950, die cp de tweede plaats eindigde. 22 - Coppi door de onbekende Sol- dani geklopt in de Ronde van Lombardije. - België gaat te Pari4- moei zame 3—3 drawn afdwingen tegen het Franse nationale elf tal. November 4 - Alex Close wordt eindoverwin naar in de Ronde van Guelma waarin Couvreur zich na veel tegenslagen nog 4* klasseert. 1 - Nipte nederlaag van onze Rode Duivels tegen de Zwaluwen te Amsterdam 32. 7 - Anderlecht wordt kampioen van België in Ereklasse. -KleineDesmet G. klopt Kleine Devoghel in de vijf de proef van ons Kriterium te Nieuwkerke. - De Italiaan Bizzi wint de Ron de van Marokko waarin Berten Sercu zich onderscheidde. - 70 renners betwisten een ver warde eindspurt in Parijs- Tours. Mahé wordt eerste ge plaatst voor Cafïi en Lapebie. 9 - Miel Vander Veken klopt de rappe Decorte, Maelbrancke en Pieters te Hooglede. 13 - Na vijf ontsnappingspogingen komt Roger Verbeke alleen toe in de zesde proef van ons Kri terium te Vlamertinge. Thuur Cleenewerck wordt er 2° voor eigen volk. 14 - Brussel-Moorslede kent een schoon winnaar in de persoon van Raf Jonckheere, voor Mat- thys, Decock en Mertens. 15 - Te Vlamertinge spurt Germain Derycke zich kampioen van West-Vlaanderen der onafhan- kelijken. 18 - België houdt slechts één helft stand tegen de Engelse groot meesters en verliest met 1—4 te Brussel. 8 - Somers loop 8 min. uit, doch het is Wim Van Est die vóór Diot Bordeaux-Parijs wint. -Na een prachtige partij maakt ons nationaal voetbalelftal de Fransen in met 3—1. - De rappe Barbé wint de zeven de proef van ons Kriterium te Wervik, vóór Deweerdt, Mon chy en Tae'.deman. Deweerdt wordt leider in het klassement, -Fausto Coppi dcet een zware val in de Ronde van Italië en kemt voor maanden in het hos pitaal terecht. -De neo-p^of Isidoor Derycke zegeviert prachtig in de Rende van Luxemburg. 5 - Na een solovlucht in de laat- s'le ronde bolt Devoghel eerste ever de meet in de achtste proef van ons Kriterium te Westouter. 18 - West-Vlaanderen boven te Wes- terlo. Ramon kampicen van België, vóór Briek Schotte, Ol livier en Claes. - Noyelle en Jacob ontsnappen halfweg koers ln de negende proef van ons Kriterium en eerstgenoemde wint. - Schulte wordt kampioen van Holland, Goldschmidt van Lu xemburg, Bobet van Frankrijk, Bevilaequa van Italië en Ku- bler van Zwitserland. 19 - Nogmaals Gilbert Desmet aan de eer ln onze tiende proef te Passendale. 20 - Terwijl Palmer Delaere de zege op zak steekt in de elfde proef te Geluwe. Demunster, Decuy- per en Proot, bezetten de ere plaatsen. - Blomme zegeviert bij de profs te De Panne, met voorsprong. Maelbrancke, Sercu, Ramon en Jonckheere kwamen in deze orde na hem toe. 2E - Te Roeselare eindigt de twaalf de oef van ons Kriterium op een massaspurt. Noyelle toon de zich de rapste op Desseyn, - Te Zuidschote kwam Delathou- wer onze indé's kloppen. 27 - De Lierenaar Vandenbrande aan -^e eer in de 13" proef te Nieuwpoort. Cattoor, Desmet, Vuylsteke, e.a. werden netjes in de spurt geklept. Hoei-Roubaix-Hoei ziet Dupont winnen vóór VanKerckhove en Heirnaert. - Dolf Verscheuren wordt Bel gisch stayerkampioen. Koblet wint na de Ronde van Italië, ook deze van Zwitser land. De jonge Belg Van Ende stelde zich herhaaldelijk in ve dette. reeds Olympische Spelen in 1952. Beven van links naar rechfs: Mus, kam*»?oen var Bf'gtS on NT. ï»e- hacrne in gezelschap van L. Eeekhout, kam 'oen van beide Vlaande ren. Onderaan: Mus tijdens een van zijn fraaie - kunsttoeren en» rechts Dchacrne aan het werk op de baar. Zondag 26 November werden in de zaal van de Societé Royal Gym- nastique te Schaarbeek, de kam pioenschappen van België turnen betwist. Ieder herinnert zich nog hoe de beide mannen van de St Michiels- turnclub te leper, Luc Mus en N. Dehaerne zich de twee eerste plaatsen wisten te veroveren, waar door eerstgenoemde kampioen van België werd. Deze prachtprestatie van beide Ieperlingen, die momenteel hun legerdienst vervullen, had natuur lijk een grote weerklank in de tur nerskringen. Beide ontvingen dan ook een schrijven van bondvoor- zitter Bodard, waarbij ze aange maand worden zich op de trainin gen aan te bieden in voorbereiding voor de Olympische spelen 1952 die te Helsinki (Finland) zullen be twist worden. Daar de oefenstof buitengewoon moeilijk is, wordt een gewone oefenperiode ingericht van acht maanden. Voor de uitverkorenen volgt daarna nog een trainingspe riode van zes maanden. We moeten belde jongens die reeds waardig geacht worden het op te nemen tegen de beste turners ter wereld, hartelijk gelukwensen om het vertrouwen dat door de bondsinstanties op hen wordt ge steld en hopen dat ze de kleuren van hun club en de faam van ons Westland veel eer mogen aandoen. 4 - Noyelle, Deweerdt en Devos na men de ereplaatsen in na de Antwerpenaar Van Schil in de 14° proef van ons Kriterium. 5 - Terwijl de vijftiende proef op nieuw door G. Desmet wordt gewonnen te Oostnieuwkerke. Cleenewerck loopt Deweerdt in, in het alg. klassement. 12 - De advocaat uit Trèmelo Lode Anthonis, toont zich de sterkste der 101 deelnemers te Poperinge. Prachtige koers van Lucien Depoorter en Jonckhee re. 16 - Stan Ockers primus in de vier de rit der Ronde van Frankrijk. - Urugay verslaat Brazilië in de finale voor de wereldbeker voet bal. 19 - Soldaat Baudewijn Devos wint de zestiende proef van ons Kri terium vóór Ghillebert, Decuy- psre en Demeyere, te Westroze- beke. 16 - Dré Pieters wint voor eigen volk op Decock, Jonckheere en Van Dycke te Ingelmunster. 20 - Brussel-Izegem ziet de zege van Roger Decock op Mael brancke, Mathys en Pieters. 23 - Van Rompaye aan de eer in de laatste selectieproef van h.t wereldkampioenschap te Renin- gelst. Prachtige koers van De voghel die derde wordt na Bud dy Demunster. 26 - Maur. Blomme wint met 7 mi nuten voorsprong de 12" rit der Ronde van Frankrijk. - De Oost-Vlaming Dekeyzer wint de zeventiende proef van ons Kriterium te Boezinge vóór Vandecasterlé, Noyelle en Giiyl- lebert. 2 - Buddy Deniuu.'.ter klept Denijs, iva.f.üt, Dssmet e.a. in de ach.„lende p oef van oris L,.- terium te Veurne. 6 - Kuóler eindoverwinnaar van de Ronde v. Frankrijk vóór Stan- nske Ockers, Bcbet en Gemi- niani. België, met Ockers, Im- panis en Lamorecht, eigent zich het landsnklass ment toe. 7 - D Declerck klopt Decock, Wouters en Sieuw te leper, en wordt hierdoor Kampicen van West-Vlaanderen. 10 - Dré Noyelle toont zich rapper dan Decuyptre, Demunster en Houvenaeghel in de voorlaatste proef van ons Krite ium te Middelkerke. 13 - René Walschot wint de Drie Zustersteden vóór Ollivier, Orecl en Rosseel. - Maurice Neyt eindoverwinnaar der Ronde van België voor on- afhankelijken. - Reg. Harris (Engelsman) wordt wereldkampioen bij de sprin ters. Verdeun (Fransman) bij de liefhebbers-sprinters, Bevi lacqua (Italiaan) in achtervol ging beroepsrenners, en Patter son (Australiër) in achtervol ging liefhebbers. 19 - De onbekende Australiër Hoo- bin wordt te Moorslede wereld kampioen op de baan bij de liefhebbers. De Belgen Baetslé 31 Oogst. Roger Vuylsteke, uit Werken, verongelukt tijdens een koers Le Boezinge. Braeckevelt te rap bij de profs te Emelgem. - De gekende Franse autorenner Raymond Sommer verongelukt in volle koers te Cadours (Fr.) "17 - Maur, Blomme ;wint dé Gróte Landenpvijs te Parijs. - Thuur Mommerency de sterk ste bij de beroepsrenners te Passendale. - S. V. Deerlijk klopt Lierse B. C. en Brugse Velosport en wordt Verzwakte Hollanders met 7- 2 door de Belgen verplettert te Antwerpen. Luxemburg-België B eindigt op ?en 2—2 uitslag. De Franse profs Rey en Mou- jica komen bij een auto-onge luk om het leven. Brurieel-Dsbsuckelaer winnaars in de Brusselse Zesdagen vóór Schulte-Peters. Denys en Besmet, de Uoee beste lief hebbersbeloften uit West-Vlaan deren, kort voor hun deelname aan de Wereldkampioenschappen te Moorslede, 19 Oogst. 1950 is voorbij, leve het Nieuwe Jaar, Op de drempel van het nieuwe Jaar past het even de blik achteruit te werpen en na te gaan wat het voorbije ons heeft gegeven. Heeft ons klein landeke zijn grote sportfaam weten gestand te blijven of gingen we eerder een stapke achteruit? Och, we hebben schone dagen gekend waarop we gejubeld en gefeest hebben, dagen van trots en fierheid, maar ook heel wat momenten van gekwetste eigenliefde en ontgoocheling. Daar kwam eerst en vooral op WIELERGEBIED. het verliezen van bijna alle grote klassiekers. Magni en Coppi kwamen ons kloppen in de Ronde van Vlaanderen en ds Waalse Pijl, «onze» Parijs-Roubaix werd ®en echte debacleParijs-Tours en Bordeaux-Parijs werden eveneens nederlagen. Kubler won de Ronde van Frankrijk Koblet deze van Italië, onze renners verdwenen uit de Ronde van Spanje. De teleurgang van onze internationale wie'erfaam? Neen, toch niet helemaal Couvreur won de Ronde van No ord-Afrika, Vansteenbergen won Parijs-Brussel Derij®ke de Ronde van Luxemburg en Gyselinck deze van Duitsland, Blommi won de Grote Prijs der Natiën, en de Ronde van Frankrijk bezorgde ons met Ockers een tweede plaats en schonk ons enkele beloftevolle jongeren. Dat alles was een zalf op de bloedende wonde, die plots helemaal genezen werd toen Briek 3chotte, de der sterken, ta Moorslede het Wereldkampioenschap op zijn naam schreef. België is en blijft een erote wie- les geworden met hier en daar een lichtpaal. g sterkste lernatie. 1950 is voor ons en onze renners enkel een dure interclubkampioen van België te Deerlijk. 2.' Houthulst ziet de zege van Raf. Jonckheere op Rondelé, Tlicma en Oreel. - Bobet wint het Kriterium der Azen te Parijs vóór Ockers,. 4" Dubuisson en 8" Van Steen bergen. 21 En nogmaals S. V. Deerlijk aan de eer in het provinciaal inter- clubkampioenschap van West- Vlaanderen. 28 - De Handzamenaar Labaere wint bij de indés de ene koers na de andere en zegeviert nu ook te Woumen. 19 - Fransman Rigaut onze crossers te sterk te Diksmuide. 2C - Tta'iaan Magni wint afgetekent de Bol d'Or te Parijs. Gaston Reiff wint de cross van Le Scir (Athletiek). - -„ay Sugar Robinson slaat de Hollander Van Dam k.o. in de vierde ronde te Brussel, jucien T heys wint de Grote Veldloop van Rac. Bruss.T. Wereldkampioen Ray Sugar Robinson slaat te Parijs Ville- main door technisch knock-out in de 9" round. België speelde steeds een tweede rangsrol op ZWEMGEBIED. Sedert jaren veroverden we geen EuropeSe titels meer. Dit jaar werd ons dit genoegen bezorgd door de jonge Fernande Vergauwen. We hebben weer een Zvvemster van internationaal formaat. Wat brengt ons 1951? Vast en zeker reden tot gejuich, maar ook zonder twijfel dagen van rouw. Mogf>n onze sportbeoefenaars echter zo binnen als buiten onze grenzen steeds fair en eerlijk hun kansen en onze faam verdedi gen. Dan blijven we wat we steeds zijn geweest,... een klein landeke met grote sporttraditie. J. In de Hallerwielerbaan te Zurich toon Van Bueren op Sicgcnthalcr, dit niettegenstaande zijn tube afsprong en hij ten grond stuikte. Dc fotograaf was er bij... getuige daaarvan deze merkwauidiae foto die ma Kitten m s&n l&m - In de Kattekoers Gent-leper bevestigde Gentiel Vermeersch zijn forme. Fille Vancouillie werd t.-eede, Roger Vuylsteke derde. 26 - Het Wekelijks Nieuws steekt van wal met zijn liefhebbers- kriterium. Vermeersch Gentiel schrijft de klassiek geworden Gent-Staden op zijn njam. Vuylsteke, Colpaert en Labaere volgen in deze orde. 30 - De Zesdagen van Parijs worden gewonnen door Schulte-Peters, voor Bruneel-Lapebie. 2 - De Italiaan Magni wint voor de tweede maal de Ronde van Vlaanderen, Briek Schotte wordt tweede, vóór de Fransen Caput en Diot. - Couvreur hernieuwt zijn zege van vorig jaar in de Ronde van Noo;d-Afrika, waarin cok Ros seel, Oreel en Braeckevelt zich onderscheiden. 6 - Jonckheere zegeviert bij de Indé's te Langemark. 9 - Ook te Handzame toont hij zich de beste, vóór Minne en Van Steenkiste. - Parijs-Roubaix wordt een ne derlaag voor de Belgen. Dré Declerck, onze eerste landge noot, klasseert zich zevende. 13 - Bruneel-Lapebie kloppen Thys- sen-Depauw in de Six-days van Saint Etienne, terwijl Naye- Adriaenssens zorgen voor een Belgische zege in deze van Munchen. 16 - Roger Baetslé wint de tweede proef van ons Kriterium te Keiem, vóór Verplaetse, Meer- s man en Rik Denys. - Er is een Rik Vansteenberghen nodig om Roger Lapebie van de eerste plaats weg te houden Het oefenen werd vroeg ingezet Op 18 Februari kreeg onze foto graaf volgende pedaalridders te snappen: Vande Walle, Meerseman, Jonckheere, O. Mommerency, Blomme, Devolder en Fl. Janssens. Thuur Cleenewerck won te Poperinlge op 27 Oogst het Kriterium t Het Wekelijks Nieuws - Belga - Barco en ontvangt uit de handen van Heer Claeys z'n eerste prijs. Valeer Meikerel is onze jonge onafhankelijken Minne en De- poorter te rap bij de Indé's, terwijl de Handzamenaar Gen tiel Vermeersch, Sorgeloos en Demeulenaere voorafgaat bij de liefhebbers. 19 - Kuurne-Brussel-Kuurne wordt een Westvlaamse triomf. Olli vier klopt Decln, Declerck, De cock en Pieters in de spurt. -Favoriet nr I, Vansteenbergen wordt door de onkans geklopt in Milaan-San Remo, door Bar- tali gewonnen. Rik, Impanis en Depredhomme worden zesde gelijk geplaatst. - Leke zag de overwinning van Raf Jonckheere bij de onaf hankelijken, Minne werd twee de en Lucien Depoorter dei-de. - De klassieke Rode Duivels London Combination wordt met 0-3 door de mannen van over het Kanaal gewonnen. -Een andere Rede Duive'sp'osg klop'3 de Zwaluwen met 1-0 te Gent. 23 - G. Vermeersch onbedreigd win naar van de derde proef van ons Kriterium te Vladslo. Sin naeve, Deweerdt, Luchie en Cleenewerck waren er zijn hardste tegenstanders. - Depredhomme wint voor Bo- gaerts, Vandljck, Schotte en Declerck Luik-Bastenaken-Luik - Te Zarren bij de Indés gaat Minne over de finish voor L. Depoorter, Patteeuw en Sieuw. Nogmaals een buitenlandse ze ge. Ditmaal komt Coppi in hoogsteigen persoon onze land genoten kloppen in De Waalse Pijl. - De vierde proef van ons Krite rium te Beerst zag een spurt zege van Labaere op Deknock, Paso^j Taecke, De weerdt en nog enkele renners. - Roger Decock Wint een lastige Vijf Bargenprik te Moeskroen. -In fina'e voor <\5 Engelse cup wo-dt Liverpool door Arsenal verslagen. Thuur Cleenewerck uit Vlamer tinge, de overwinnaar 1950 van het Kriterium Het Wekelijks Nieuws - Belga - Barco». 8 - Deschacht (Olympic Brugge) wint de Omloop van het Hout- land te Torhout (Cross-Coun try). Ol. Brugge wint de clubrangschikking voor Hermes Oostende. 26 - De Brabander Louis Michiels komt onze cyclo-crossers klop pen te Zillebeke. Bertje Van- devoorde uit Kemmel plaatst zich eervol tweede. 12 23 - De Moeskroennaar Delrue wint het veldloopkampioenschap van West-Vlaanderen te Roeselare. - De koninginneploeg Vansteen- bergen-Bruneel, toont zich in de laatste uren ongenaakbaar en wint de Antwerpse Zesdagen met twee ronden voorsprong op Schulte-Peters. 5 - De Italianen kloppen voor eigen volk onze nationale voet balploeg met 3-1. - Gent opent het koersseizoen Dré Declerck wint bij de profs "in de massaspurt van Parijs- Brussel. - De beloftevolle Werkenaar, Ro ger Vuylsteke, wint de Ronde van West-Vlaanderen voor lief hebbers op G. Desmet, Wyck- stand, G. Vermeersch en Des- sein. Brik redde de eer van ons land. De wereldtrui iverd hem., en dit voor de tweede maalnu ook te Moor slede (20-8)) aanget, okken. We zien hem hier na zijn bravostaaltje met zijn geiukkig vrouwtje. Blomme primus in de Ronde

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 13