JPff Juni 7 «say wiKBiMs «amwi z««wsw n oa», m* ar sum. Januari Februari Maart April Mei Juli Augustus S©pfem!b@r Oktober December t Rampen en Ongelukken in 1950 Op Donderdag 26 Januari, In de late avonduren, zijn even nabij de statie van Moncey Frankrijktwee reizigerstreinen op elkaar ge botst. Uit de versplinterde wagens werden 12 doden geborgen, terwijl 15 personen ernstig gekwetst werden. Op de foto, genomen enkele ogenblikken na de ramp, bemerken we nog de lijken der slachtoffers tussen het puin der vernielde wagens. 6 Februari. Spltfire-oefenvllegtuig van het leger, opgestegen te Koksijde, stortte neer in de Lo-vaart te Veurne. De piloot werd gedood bij het op de grond stuiken. Op foto: het wrak wordt in in stukken bovengehaald. 2 Februari. Foto van het Nederlandse postvliegtuig dat bij de Deense kust brandend in zee stortte. Op de afbeelding: de veron gelukte leden der bemanning. nwM&r'- ■*-W; ••■•.T'Hf; - Einde Januari werden de banen in ijslanen herschapen. Te Gits botste zo de auto van Heer Bricket, uit Rceselare, op een andere wagen en kwam er deerlijk gehavend uit de botsing. 19 Februari. De rode haan kraaide op de hoeve Verblese te Reningelst. Woonhuisschuur en alle materieel werden vernield 2 - Postvliegtuig der K.L.M. bij de Deense kust brandend in zee gestort; de 7 leden der beman ning omgekomen. 6-Spitfire stort neer in de Lo- vaart te Veurne, de piloot op slag gedood. 10-Bij tragische gasverstikking te Veurne, vinden vader, moeder en zoon Lagrou de dood. -20 doden en 39 gekwetsten bij treinbotsing in Frankrijk tus sen Toulouse en Capdenac. 19-Nachtelijke brand verwoest de schuur van een hofstede te Re ningelst. 26-Hoeve te Poperinge, op de El- verdinge steenweg, uitgebrand. 12-De zwaarste vliegtuigramp der geschiedenis «1st 80 slachtof fers. Een Tudor-toestel stort in Engeland te pletter met 83 per sonen aan boord. 28-14 doden bil vliegtuigramp in Turkije. 26-Gaston Verhoest bij auto-onge val gedood te Wljtachate. - JuUen Popleul uit Oostduinker- ke en Adv. Janasens uit Brus sel komen bij tragische vissers tocht om het leven in de Noord zee. - B-25 vliegtuig ontploft In de lucht boven Arizona; 7 inzit tenden komen om het leven. 27-Bij Cap Ferrat (Fr.) ontploft vliegtuig in de lucht; 10 doden te betreuren. 28-Amerikaans Ambassadeur ln Canada en leden der ambas sade komen bij vliegtuigramp om het leven. 29-Vliegtuigongeluk te Gilaberd (Ver. St.) eist 12 slachtoffers. 5 - Het Portugese passagiersschip Foz de Sousa op een rots gevaren; 70 passagiers om het leven gekomen. 8-Bij een treinontsporing te Ni- teroi (Brazilië) werden 30 per sonen gedood. -Dezelfde dag kwamen 20 perso nen om het leven bij treinont sporing te Mieras (Spanje). 11-42 mijnwerkers gedood bij mijn- gasontploffing te Trazegnies. 13-Nachtelijke brand verwoest op slagplaatsen van vlasfabriek te Abele. 20 - Trein met Belgische Lourdes- bedevaarders nabij Parijs ont spoord; 9 gekwetsten. -Grauwvuurontploffing ln de koolmijn van Gelsenkirchen doodt 73 mijnwerkers. 21 - Guzco, hoofdstad van Peru, door aardbeving verwoest; 38 doden, 114 gekwetsten. 22 - Tragische verdrinkingsdood van spelend knaapje Urbain Lou- weye in de vestingswateren te leper. 23 - Marcel Demeersseman door auto gegrepen te Boezinge en cslag gedood. erikaans transportvliegtuig met 65 passagiers in zee ge stort; 20 personen gedood. -Spitfire neergestort te Koksij de; 19-jarige piloot gedood. 7-De arbeider Ascar Triem stort van 32 m. hoge watertoren te Roeselare en wordt op slag gedood. 11-Roekeloos autovoerder doodt te Keiem de fietser Edm. Cam- bier, uit Kaaskerke. 13 -Lijnvliegtuig Saigon-Parijs in de Perzische Golf neergestort; 43' personen omgekomen. 15-Andermaal vliegtuig der lijn Saigon-Parijs in zee gestort; 1-3 Belgische soldaten, waarvan Georges Deschamps uit Wevel- Ci, komen nabij Essen (Duits- d) om het leven bij auto ongeval. 7-Ziekenhuis te Davensport (Ver. Staten) door brand verwoest; 37 vrouwen omgekomen. 12-Britse duikboot Truculent gezonken na aanvaring met Zweedse tankboot Divlna 64 doden, 15 opvarenden kon den gered worden. 21 - Gerard Lerov, uit Vlamertinge, komt te Geluveld bij auto-on geval om het leven. 21-23 Iran door geweldige aardbe ving geteisterd; 23 dorpen ver nield, 1100 doden, 4.900 daklo zen. 28 - Treinbotsing te Money (Frank rijk); 12 doden. 30-31 De wegen in gans het land door ijzelvorming gevaarlijk ge maakt, allerwege autobotsingen door gladde banen veroorzaakt. 3 - Bliksem en onweder geselen het land en veroorzaken voor mil- lioenen frank schade. 8 - Landbouwer Daniël Oonnaert, uit Mannekensvere, te Westen- de onder tractor verpletterd. 8-20 doden en 9 zwaar gewonden bij vliegtuigramp te Casablanca. 14-15-jarige knaap Oscar Desmedt door auto gevat te Vlamertin ge sterft aan opgelopen sche delbreuk. 18-Toerauto met Engelse toeristen loopt te Torhout tegen boom te pletter; 22 gekwetsten. 31 - Vreselijke, autobotsing te Sint- Henricus (Torhout) waarbij 10- jarige knaap om het leven komt. 2-Motorijder A. Ryckeboer botst te Leisele op tram en wordt op slag gedood. 12-Vreselijke aardbeving teistert India en Tibet; 5 millioen men sen dakloos. 16 - Veldwachter Kam. Pauwel, uit Houthulst, op slag gedood bij aanrijding door wielrijder. 20-Rijkswachter der Vliegende Bri gade komt te Loker bij botsing om het leven. 22-4-jarig meisje verongelukt on der de ogen van zijn ouders te Woumen. 28-Hofstede door brand geteisterd te Watou, graanoogst, schuur en dorsmachine vernield. 3-Motorijder uit Torhout botst te Pelkapelle op borduur en stort te pletter op de straatstenen. 11 - Modderlawlne blokkeert 128 mijnwerkers ln Schotse mijn, 13 hunner komen om het le ven. -Garagist D&ssonville, uit leper, en 2 andere personen komen bij nachtelijke autobotsing te Geluveld oin het leven. 28 - 28 mijnwerkers levend verbrand in Engelse koolmijn te Cres- well. 4 - Gemeenteraadslid Dh&encns, uit Koksijde, bij verkeersongeval om het leven gekomen. 11-86-jarige vrouw te leper door moto gegrepen en op slag ge dood. 13 - Landbouwwerkman Omer De- bal te Mesen bij aanrijding beide benen afgereden, sterft kort nadien. 14 - Motorijder Coopman Maurice, uit Veurne, botst op stilstaan de vrachtwagen te Alveringem en overlijdt aan de gevolgen van opgelopen schedebreuk. 16-Vliegtuig met 28 personen aan boord stort nabij Londen te pletter, slechts één overlevende. 25-Auto door trein gegrepen te Vlamertinge. Landbouwer A. Bouve op slag gedood. 31 - Vliegtuig der lijn Parijs-Lon- den brandend neergestort; 29 doden. November 3 - Constellation der lijn Bomba.v- Londen met 48 inzittenden te pletter gestort op de Mont- Blanc. Geen enkel inzittende kon gered worden. 11 - Zeven Franse grottenonderzoe- kers door onderaardse water vloed meegesleurd. Slechts één der avonturiers kon gered wor den. 13-Opnieuw een vreselijke lucht- ramp in de Franse Alpen. DC-4 met 57 Romebedevaarders aan boord tegen bergflank te plet ter gevlogen. Allen vonden de dood in de vlammen. 26 - Personenwagen door trein ge grepen te Poelkapelle, twee in zittenden gekwetst. - Auto rijdt in groep kindei'en te Lichtervelde, één dode, 4 ge kwetsten. 2-Henri Valck, verkoper van Het Wekelijks Nieuwsuit Waasten, tijdens zijn ronde door auto gegrepen en gedood. 3 - Autovoerder te Herzeeuw door voorbijrijdende auto wegge maaid terwijl hij zijn defecte wagen aan de kant van de weg duwde. 13-Express Bazel-Amsterdam stort nabij St-Hubert in een ravijn, 2 doden en 24 gewonden. 15 - Sneeuwval over gans het land maakt de banen onveilig. Tal rijke verkeersongevallen waar van veel met dodelijke gevolgen. 20-ReHgerstreln botst op stil staande trein in het station van Lier; 14 gekwetsten. 25 Oktober. Landbouwer Bouve, uit Vlamertinge, wordt per auto aan do onbewaakte overweg door trein gegrepen en op slag gedood. 26 Februari. Na Reningelst kumm Poperinge aan de beurt. De hoeve Verfaillie brandde met woonhuis en paardenstal uit, Na de brand vond men het verkoolde paard. J IISéëïI iisfc 28 Maart Verhoest komt te Wijtschate met auto in botsing en wordt op slag gedood. (1) Het lijk; (2) De schoen van het slachtoffer; - (3) De verwrongen flets. Inzet onder: de auto waai op de botsing plaatgreep. 11 Mei. Mijnramp te Trazegnies: 42 mijnwerkers gedood. ■i WimwWt 22 Mei. Door de rijkswacht van leper wordt uit het water der vestingen het lijkje bovengehaald tan Urbain Lonweye, het knaapje dat al spelen in het water viel. iÊÜSÉl 13 Mei. Opslagplaatsen dér fabriek Vandersmet branden uit te Abele. mm 20 Oogst. Te Loker komt een rijkswachter der Vliegende Brigade terecht op de auto van Dr Bourgeois ert, slaat er ten pletter tegen. £81$388®

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 8