Nieuwsjes in 't kort m* LAATSTE BERECHTEN s DIVANS CLUBS - ZETELS HUGO INQEIAERE n Wordt dit jaar nog de eerste waterstofbom tot ontploffing gebracht? 1 DOVEN HARDHORIGÊN ST-JAN-TER-BIEZEN WATOU PROVEN ANDRÉ INDEVUYST GROOT BAL ROESBRUGGE FOTOHUIS LEURIDAN Oostvleteren WOESTEN Sfort 125 frank Voor uw Houtwerk en bekleding, alsook alle herstellingen GEDIPLOMEERDE GARNIERDER Veurnestraat 89 Tel. 447 POPERINGE ADRESVERANDERING OOSTVLETEREN RENINGE ZUIDSCHOTE BOEZINGE LANGEMARK POELKAPELLE BESELARE GELUVELD HOLLEBEKE GROTE CROCHET i DRANOUTER WEUWKERKE WESTOUTER ÜOBifronïatSe te Bizef-PBoegsteerf <5 G zr fpi I geep moeilijkheden meer... PHILIPS bezorgt U Het HOOR APPARAAT bij uitstek Gemakkelijk Degelijk Onzichtbaar Gemak van betaling HOOFDAGENTSCHAP KINDERKORF, IEPER De Ooievaar Gasthuisstraat 44. (c-42) VOORMEZELE ELVERDINGE VLAMERTINGE KEMMEL PLOEGSTEERT LE BIZET De Aanslag op de Sjzerforen De Heren Cornil en Hayoit de Termicourt zullen het dossier onderzoeken. De Koreaanse kwestie. De valse check te Brugge. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 13 Jan. 1051'. Bladz. 5. Sterrestoet. Onze studenten trokken op ronde ten voordele van Z. E. Pater Remt Demaeght, missionaris in de Phlllp- iljnen, 1.100 fr. werd verzameld en ■nar 't, missiehuls van Scheut opge- luurd. Ooldplaatsing aan 100 Steunt onze parochiaan missiona- ■:g E. Pater Reml Demaeght, door iw opkomst naar de Goochel- vond op Zondag 4 Februari. Kaar- "ii te verkrijgen bij Georges Rouse- '-Dambre. Noveen ter ere van de H. Antonius, Abt. Van 17 tot 25 Januari inbegrepen, wordt do H. Antonius alhier vereerd en met betrouwen aanroepen tegen alle schadelijke plagen en ziekten onder de mensen, en dieren. Was licht, alsook litanie en medaille van de H. Antonius zijn in de kerk te be komen Orde der diensten: Woensdag en Donderdag: gezon ken mis te 9 u.; Vrijdag en Zaterdag: te 8 u.: Antonlus-Maandag (22 Jan): ie 8, 9 en 10 u.; Dinsdag te 9 en 10 uur; Woensdag (24) en Donderdag (25 Jan.)te 9 u. Voetbalrubriek. We maken Zondag de verplaatsing naar Woesten om er de reeks vrien denwedstrijden voor de bekercompe titie voort te zetten. We hopen maar dat deze gedwongen rustperiode niet zal geknaagd hebben aan de form onzer spelers en dat ze hun zege reeks zuilen voortzetten. Watou nrijkt tot heden ongeslagen op kop der rangschikking van het uitge schreven betel-tornooi. Voetbalbal. Zondag 21 Januari 1951 houdt Eendracht zijn jaarlijks bal. Al wie van voetbal houdt zal er willen te genwoordig zijn. Het inganggeld is vastgesteld op 20 fr. Het is het enige dat we dit Jaar van onze supporters vragen en we durven verhopen dat niemand zal weigeren. Dus Zondag avond te 19.30 u. allen naar de zaal van Eendracht, bij Jules Vallaey Brlek Schotte, Wereldkampioen. Geen nieuws, zult ge zeggen, dat weet iedereen. Inderdaad, maar dat hij Dinsdag 16 Januari in de cine mazaal zal optreden en er spreken over zijn loopbaan, zijn koersen, zijn wereldkampioenschap en zijn plan nen voor toekomend seizoen, dat is iets dat niet iedereen weet, maar dat iedereen zal willen zien en horen. Terzelfdertijd wordt er een pracht film met Mariano gedraald. Een enige kans voor de sportlief hebbers der gemeente en omliggen de. Herbergkermis. Zondag 14 Januari 1951, herberg- kermis bi] Gaston Elslander, Tram statie, Poperingestraat. Maandag is er groot kandeel. (69) I)e Sterrestoet. De studenten hebben er dit Jaar iets nieuws op gevonden om de ster- rr ""t wat meer aantrekkelijkheid bi, te zetten. Na Vrijdagavond te lande getrokken te zijn, een karwei van belang in de modderige straten, werd de stoet Zaterdagavond gemo toriseerd (traktor en aanhangwagen met krib en herders en wijzen). De ontvangst was lonend en dc koekebroodjes smaakten van de trog om... De opbrengst zal E. P. Demaeght ten goede komen die niet minder in zijn schik zal zijn om de steun aan zijn missie geschonken vanwege de Watouse bevolking en om het edel moedige gebaar van de studenten. Het zangcroeliet der Hoppestreek. Om met de deur in huis te vallen, heeft dit feest eens te meer alle ver wachtingen overtroffen. De Inrich ters hadden er grote hoop op gesteld en de uitval was zelfs boven hun verwachtingen- 't Zaaltje, waaraan een verlengsel was aangebracht, bleek nog te klein zodat een groot deel der toeschou wers met een staanplaats moest tevreden zijn. Het Zonnevaartor- kestbracht werkelijk zon onder het publiek en de gevraagde num mers brachten het hunne bij om die zon te doen schijnen. De zangers hebben meer dan hun deel gedaan tot het volledig welslagen van de avond. Hieronder de uitslag van het crochet: Reeks Dames: 1. Mevr. Vanderstee- de, leper, 95.20 der punten; 2. MeJ. Struye, Poperinge, 90,6; 3. Me vrouw N. Struye, Poperinge; 4. Mevr. Agnes Wils, Poperinge. Reeks Heren: 1. Thorez Edgard, Watou, 87,6 2. Soenen Joz., Pas- sendale, 86,2; 3. Maes Willy, Roes- brugge; 4. Gantols P., Poperinge; 5. Gadeyne Julien, Watou; 6. Leupe Gaston, id.; 7. Morlevede G„ ld. Beker aan Mevr. Vanderstede en aan Hr Thorez Edgard. Aan allen onze beste gelukwensen. Seliuttersnleows. Algemene rangschikking: 1. De- bruyne Jerome, 72 p.; 2. Vermeulen Germain, 55; 3. Loones Henri, 51; 4. Staelen Ignace, 46; 5. Vandromme Jeremie, 45; 6. Geldhof Jacques, 42; 7. Leys Albert, 35; 8. D'Hü Remi, 33; 9. Ryckeboer Dêsiré, 26; 10. Maerten Arthur, 3? p. FRO VEV EN OMLIGGENDE Met deze maakt Gediplomeerde Tuinbouwkundige Couthoflaan 26 PROVEN tel. 163 Roesbrugge bekend dat bij hem te verkrijgen zijn ALLE TUINBOUWZADEN (beet- en klaverzaad) en BLOEM ZADEN, afkomstig van de beste Hollandse selectiekwekerijen. Genadige prijzen. Trouwe bediening. (c.9206) Monstercrochet der Hoppestreek. In onze buurgemeenten Roes brugge en Watou lokten de aldaar reeds gehouden schif tings wedstrij den van het Monstercrochet telkens bomvolle zalen en boekten een groot sukses. Weldra komt nu ook Pro ven aan de beurt, namelijk op Zon dag 21 Januari e.k., te 19.30 uur, in de feestzaal van onze muziek vereniging. Meerdere zangers en zangeressen zullen zorgen, samen met het bekende orkest Zonne- vaartdat al wie de crochet bij wonen er een uiterst genoeglijke avond zullen doorbrengen. Er zijn 600 fr. prijzen en twee bekers voor de zangers en zangeressen. Aan het orkest zullen andermaal opdrach ten mogen worden gevraagd. De plaatsenaars worden dringend verzocht ook hun kans te wagen op dit crochet. Wellicht komen wij alsdan tot de ontdekking van verborgen talenten in het zingen. Inschrijvingen worden aanvaard in 't lokaal, waar ook genummerde kaarten van nu reeds te verkrijgen zijn. Zondag 14 Januari in de prachtige feest .al, bij Marcel SWAELS. Begin te 16 u. Gegeven door de Maatschappij De Ware Vinkeniers». - Inkomgeld: 15 fr. (c-129) WWWMVt&A«SWYWWWVMWWWW terslag Gemeenteraadszitting van 28-12-50. 1. - Goedkeuring vorig verslag. Het verslag der voorgaande zitting wordt algemeen goedgekeurd. 2. - Opcentimes 1951. De opcentimes voor het dienst- jaar 1950 worden als volgt gestemd: Grondbelasting 250 opcentimes: op centimes op de Provinciale Bsias- ting op rijwielen: 125 (54 fr.); op centimes op de Provinciale Belas ting op honden: 50 (90 fr.). 3. - Goedkeuring gemeentebegro ting 1951. Na onderzoek der begroting werdt deze goedgekeurd met volgende ba lans: Gewone dienst: Algemene ontvangsten: 1.096.813 fr. Algemene uitgaven; 1.093.147 fr. Batig salclo; 3,666 Ir. Buitengewone dienst: Ontvangsten; 696.200 fr. Uitgaven: 696.200 fr. Saldo: 0 fr. 4. - Advies nopens legaat aan Kerkfabriek Haringe. De gemeenteraad verleent gunstig advies aan legaat ten gunste der Kerkfabriek van Haringe. 5. - Aanvaarding nieuwe leden voor het Gemeentelijk Brandweerkorps. De 13 nieuwe leden, voorgesteld door de Bevelhebber der Brandweer, worden na proeftijd van 6 maand, thans definitief door de Gemeente raad aanvaard. Burgerstand. Geboorte. Markey Christine, d. v. Maurice en Allee Debacker. doel pasfoto-opnamen voor dc nieu we identiteitskaarten op DINSDAG 16 JANUARI, van 2 tot 8 u. in de namiddag, bij Dr Veearts PLATE- VOET, Statiestr., ROESBRUGGE. (cC-2980) MVW&MIMWMmeWWMWSVW Vernieuwing identiteitskaarten. Alle inwoners vanaf 15 jaar oud, worden verzocht een onlangs geno men foto in te brengen op het ge meentesecretariaat, voor het opma ken der nieuwe identiteitskaart. Op de achterzijde van de foto die nen vermeld: Naam en al de voorna men, plaats en datum van geboorte, adres, beroep, desgevallend het lijf rentenummer. De foto's moeten ingebracht wor den voor 20 Janauri 1951. Ontspanningsavond van liet A.O.W. Zondag 21 Januari te 19 u„ in de zaal Sportwereld bij H. Haeyaert. treedt op de beroemde zanger-humo rist, Jan Himpe. Het is slechts door bijzondere voor spraak dat het A.C.W. deze befaam de figuur te Roesbrugge kan laten optreden. Kaarten bij Julien Gunst aan 15 en 10 fr. Kroostrijke Gezinnen. De gezinnen die spoorwegkaarten hebben laten vernieuwen worden er van verwittigd dat ze die thans kun nen afhalen bij de sekretaris van de bond, heer J. Louwagie, Markt, 3, te Roesbrugge. Die kaarten zullen slechts afgeleverd worden op voor waarde dat de vervallen kaarten van 1950 worden afgeleverd. Autobotsing. Dinsdagnamiddag rond 16 u. kwam de personenwagen bestuurd door hr Remi Top, landbouwer te Roesbrug- ge-Haringe, de Haringestraat uitge reden en kwam in botsing met de autobus der buurtspoorwegen. Ge lukkig bepaalde zich alles tot kleine stoiïelijke schade. Schaakkring. In de plaatselijke kampioenschap pen werd Verfalllle Michel kampioen, met op 12 gespeelde matchen, elf overwinningen. De kamploentitel be kwam een waardige speler, welke in 't verleden seizoen in de provinciale kampioenschappen reeds van zich deed spreken. Biljart. De clubmannen zijn zinnens een heen en terugmatch te spelen tegen de Unionisten van leper. Toneel. Onze herboren mannelijke toneel groep Jong en blij is reeds flink gevorderd in hun oefeningen en geeft zijn eerste opvoeringen op 28 Janua ri a.s. Voctbalhoekje. Onze Jongens hervatten de strijd met een thuiswedstrijd tegen Poel kring Poelkapelle, bij wie wij in de heenronde ons eventjes de weelde van een 9-3 overwinning konden veroorloven. Aftrap op 't Zwaansta dion te 14.45 u. Supporters op post. Groot bal. Zondag a.s., 14 Jan., te 18 u., groot bal bij Georges Poullle. Zoals telken- jare richt .F, C. Woesten Zondag a.s zijn jaarlijks groot bal in. Iedereen die er tegenwoordig is neemt deel aan de grote gratis-tombola, waar aan een vijf-en-twintigtal prijzen verbonden zijn. Trekking gedurende het bal. Duivennieuws. Langs deze weg maakt het bestuur van de plaatselijke duivengilde, de liefhebbers er opmerkzaam op dat de hoklijsten dienen ingebracht, de gelijk ingevuld, ten laatste op Maan dag 15 Januari (uiterste datum) In 't lokaal bij André Coppenolle. op postcheckrekening Nr 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. (c-8822) Ontploffing in de Kinemazaal. Tijdens de namiddagvertoning in de Cinema De Gouden Arend had een korte doch hevige ontploffing plaats in de kabien van de operator. Door een stroomonderbreking en te rug inschakelen op het electriciteits- net kwam de film in brand en ont plofte met een hevige knal. De goe de inrichting van de kabien voor kwam alle verder onheil zodat zich alles tot stoffelijke schade beperkte. Enkele toeschouwers werden door de ontploffing van streek gebracht en verloren er hun kalmte bij. In het gedrang om de uitgangen te berei ken liepen een paar personen kwet suren op. Filmleiding. Ciné De Gouden Arend A nous la Musiqueoperette. Muziek van Oscar Strauss. Voor al len. EDGARD MAES-MEEUWS, kleermaker-coiffeuse, laat hier bij weten dat hun adres over gebracht werd naar N1' 33 (voorh. 69) STATIESTRAAT, ROESBRUGGE. (c-130) «SVWWWWWWOT!IWIWWtMVW Burgerstand. Overlijden. Garmyn Achiel, 82 jaar. wed. v. Rhlypo Flavie. Oud-Burgemeester A. Garmyn overleden. Dingdag overleed alhier dhr Achiel Garmyn. oud-burgemeester onzer gemeente. Hij wordt op Zaterdag 13 Januari ten grave gedragen. De plechtige koordienst heeft plaats in de parochiale kerk te 10.30 u. Alle inwoners zullen eraan houden een laatste hulde te brengen aan hem die gedurende zovele jaren aan het hoofd stond van. onze gemeente, Geboorten in 1950. Guido Merlevede. Gilbert Snick. Gilbert Sampers. Luc Sticker. Christiane Vanlerberghe. Johan Bruneel. Magda Jacob. Hele na Notredame. Johan Simoen. Marc Maes. Monique Verstraete. Frieda Delva. Freddy Dewyze. Greta Persoone. Freddy en Annie Snick. José Sticker. Noël Mas- son. Helena Deghandt. Mariane Vanholme. Monique Lampaert. Monique Vandenbulcke. Clara Neuville. Willy Verheecke. Ro ger Decaestecker. Vedastus Vlae- minck, Paulg, Merlevede. Luc Leicher. Maria Snick. Johan Verbanck. Fabiaan Deback. Huwelijken 1950. Jules Leicher, met Paula Rom- mens. André Vlaemynck, met Paula Dezeure. Michel Noliet, met Elza Dekien. Michel Dehandt, met Margriet Noppc. Roger Vergote, met Jeanne Bianckaert. Roger De- byser, met Gllberte Doom. Frans Van Cauwenberghe, met Ida Degers. Joel Boucneau, met Maria Pauwels. Raymond Hollevoet, met Maria Van I-Ioenacker. Leo Vandromme, met Ivonne Pauwels. René Honcle- ghem, met Margriet Ollevier. Ge rard Duponchelle, met Augusta Van- denbergne. Jerome Debeir, met Marie-Claire Dehouck. Sterfgevallen in 1950. Amelie Sampers, 94 j. Emiel Rommens, 62 j. Marie-Loulse Strubbe, 93 j. Isidoor Merlevede, 78 j. Camiel Castryck, 77 J. Gilbert Sampers, Emma Van En- gelandt, 79 j. Marie Wgeux, 93 j. Henri Huyghebaert, 87 j. Petrus Riem, 84 j. Vlrginie Debruyne. 86 j. Sllvère Caeyzeele, 70 J. Magdalena Pauwels, 12 j. Henri Vrammout, 88 j. Maria Devos, 88 J. Achiel Haghebaert, 82 j. Marie-Loulse Magry, 73 j. Camiel Couwet, 71 j. Leonle Derycke. 82 j. Vlrginie Vrammout, 91 j. Camiel Merlevede, 76 j., Hector Pat- tou, 82 j. Canaille Gille, 80 J. Maria Geklerc, 69 J. Jerome Olle vier. 77 j. Charles-Louis Segers, 91 j. Helena Kédélé, 74 j. Em ma Geldof, 72 J. Phllomena Swert- vaegher, 87 j. Feest vergadering van de Bond der Kroostrijke Gezinnen. Deze feestvergadering gaat door op Zondag 14 Januari. Naar christelijk gebruik begint de feestviering in de kerk met een plechtig lof te 2 u. In de feestvergadering die daarop volgt, treedt als feestredenaar op de Hr Volksvertegenwoordiger Jerome Stubbe. Na het ernstig gedeelte, zit ten de leden bijeen aan de koffieta fel, en worden ondertussen vergast op enkele aangename nummertjes. Beste bondsleden, houdt Zondag 14 Januari yrijl A.C.W. Zondag 14 Januari, na de H. Mis sen zullen leden van onze A.C.W. met bussen rondgaan. Geeft mild, want 't is om een weinig zon te brengen in het leven der teringlijders. Uitslag prijskaartlng. Zondag 11. kregen we als uitslag In de grote prijskaartlng ter gelegen heid der herbergkermis bij Jos. Van- houdt; 1. Myngheer Joz. Vervlsch Mich.; 2. Decoodt Michel - Soenen Edm.; 3. Balduck Jos. Vanhoudt Jos.; 4. Myngheer Dan. Schorreet Jul.; 5. Bulcke Ger. Storme André; 6. Ampe Daniël Vandenbroele M.; 7. Desmet Joz. Tanghe Leon; 8. Crombez Ger. Suply Orel; 9. Haezebrouck G. Horelbeke M.; 10. Masson André Thietard Cyr.; 11. Dejaegher S. Lemahieu Ant Beweging der bevolking. Bevolking van Boezinge op 1 Ja nuari 1951: 2.002. - Geboorten: 43. - Huwelijken: 26. - Sterfgevallen: 32. Sportavond. Heden Zaterdagavond, 13 Januari, te 19 u„ in de parochiale feestzaal, buitengewone jaarlijkse sportavond met: 1. prachtige sportfilmen; 2. sportoverzicht 1950; 3. Intervieuws met Gaston Rebry, Lucien Depoorter, enz., enz.; 4. optreden van Thomas Pips; 5. grootse tombola. Ktnemavertoning. 'Zondag 14 Januari, in de paro chiale feestzaal, te 18 u. (dus. be merk wel, er is enkel een vertoning). De grote film Circus Kid met bui tengewone circustoerea, klucht en liefde, gevolgd van een Cowboyfilm Duivel Ryders met Buster Crabbe en zijn paard Falcon Vereremerkt. Onze briefdrager Gerard Menu, oudstrijder 14-18, werd Ridder in de orde van Leopold II met zwaarden benoemd door de Koninklijke Prins. Van harte proficiat! V.B.J.B. De Boerinnenjeugd houdt het jaar lijks feest, dat gewoonlijk doorging met Kerstdag, op Donderdag 18 Ja nuari te 13.30 u. in de Huishoudklas onzer Meisjesschool. Het belooft wel te zijn. Boerinnengllde. De feestviering ter gelegenheid van het jubeljaar der stichting 30 jaar geleden, zal ingezet worden met een feestavond op Zondag 28 Januari in de parochiale feestzaal. Alsdan zul len De Zonnebloemen de aanwe zigen vergasten op een tweede op voering van het toneelspel De ver leiding was te sterk nieuwe klucht spelen en dans. Onze brieven en nieuwsbladen. Sedert de goederentreinen vervan gen werden door autobussen, zijn we veel verbeterd in de bedeling on zer dagbladen bijzonderlijk. We krij gen dit nu meestal later of in twee keren. Minister Segers, uwe rode bu- reelratten moeten in hunne vuisten lacfien, als ze horen dat de mensen alle schuld op de C.V.P. werpen. Men kan toch niet eisen dat onze brief dragers nog een rondeke bij maken. Vereremerkt. Onze oud-dorpsgenoot Achiel De- lefortrie, thans woonachtig te Loke ren, verkreeg onlangs het ereteken van Ridder in de Leopoldsorde met Zwaarden. Reeds verleden jaar had hij het ereteken van Ridder in de Kroonorde met Zwaarden ontvangen. Burgerstand maand December. Geboorten. Decadt Roland, z. v. Maurits en Brysbaert Margareta. Zutterman Myriam, d. v. Camiel en Rlgole Alice. Derdaele Ingrid, d. v. Leon en Vanmaeckelberghe Suzan- na. Victoor Josiane, d. v. Maurice en Vanaeker Yvonne. Smagghe Roland, z. v. Robert en Scharre Ma ria. Sportnieuws. Zondag 11. hebben onze lokale ren ners de verplaatsing gedaan naar Angule, in Frankrijk ,om koersen te betwisten op rollen tegen enkele Franse renners. Alleen Maurlts Min ne kon een overwinning behalen. Quartler, Bylle en Noyelle die ook mee waren, konden het niet bolwer ken tegen sterkere tegenstanders. Mauri ts Minne is deze week de training begonnen. Voor de duivenliefhebbers. Zondag '21 dezer, komt de Hr Vangampelare Karei uit Koekelare (derde fondkampioen van België, overwinnaar op Cahors Argentan) de duiven keuren en koppelen aan de prijs van drie fr. per duif. Van af 18 u. bij Georges Desmytter, Hol van Commerce. Hiermede wordt terzelfdertijde ter kennis gebracht dat in boven- vernoemd lokaal een nieuwe dui- venbond werd gesticht onder de naam «Eerlijk en RechtVan heden af zijn er hoklijsten en dui- venringen te bekomen. (52) Werk van ilen Akker Op Zondag 14 Januari bij Justin Willaert, Nieuwplaats, 11, te Poel kapelle, te 15 u., voordracht over Geitenkweek door Meester Platteau, en te 16 u. voordracht over hof en neerhof door Meester Pattyn, waar toe alle leden uitgenodigd zijn. Te vens inschrijving en ontvangst lid geld 1951 en abonnement op De Volkstuin Ook aangifte voor tuin- bouwzadeu. Patronaat. Uitslag van de wedstrijd op Nieuw jaarsavond: halve finale ping-pong Lesage L. - Gadeyne (21-13): De- graeve R. - Bulckaen K. (20-22). De finale werd gewonnen door Bul ckaen K. - Lesage L. (21-19). Bevolking in 1950. In het verlopen jaar waren er 36 geboorten: 19 jongens en 17 meisjes. Dit getal is merkelijk minder dan in 1949 wanneer er 64 geboorten waren. Er kwamen in de gemeente 42 per sonen wonen en er vertrokken er 79. Er waren slechts 19 overlijdens. Dit alles maakt dat de bevolking van on ze gemeente met 20 verminderde en er op 1 Januari slechts 2.496 inwo ners waren. Burgerstand December 1950. Geboorten. Ravau Freddy, z. v. Gustaaf en Burque Marthe. Van- delanoote Christine, d. v. Polydorus en Vandenbroucke Jeanne. Huwelijk. Minnekeer André schilder, v. leper, en Vanhalewijn Marcella, fabriekwerkster, v. Gelu- veld. Overlijdens. Vandoolaeghe Isi dore, 61 echtg. v. Knockaert Syl- vie. Deeroix Bertha, 39 j., echtg. Tydtgat Maurice. Delva Julius, 81 j., z. v. Lodewijk en Hollevoet Adolphina. Beweging der bevolking in 1950. Geboorten: 22_, elf jongens en elf meisjes. Huwelijken: 14. Overlijdens: 11. 5 mannen en 6 vrouwen. Winst door geboorten: elf. Aantal vertrokken personen: 43. 19 mannen en 24 vrouwen. Aantal aangekomen personen: 52, 22 mannen en 30 vrouwen. Winst door aankomsten: 9. Totale winst: 20, waarvan negen mannen en elf vrouwen. Bevolking op 31 December 1950: 1544, waarvan 777 mannen en 767 vrouwen. Burgerstand v. 1-10-50 tot 31-12-50. Geboorten. - Vermeulen Gino, z. v. Camille en Depoortere Maria. Pillaert Rlta, d. v. Remy en Lemay Marguerite. Huwelijken. Vangelluwe Gas ton. v. Schaarbeek, en Garrein Isa bella, v. Hollebeke. Masschelein Albert, v. Houtem, en Messelier Mar guerite, v. Hollebeke. Overlijden. Vandenbussche Hen ri, 87 j., wed. v. Van Eeckhoutte Ma ria... Beweging der bevolking in 1950. Geboorten: in de gemeente: 3; bui ten de gemeente: 10; totaal: 13, Aangekomen door verblijl: 26. Totaal ingekomen: 39. Overlijdens: in de gemeente: 7. Vertrokken door verhuizing: 51. Totaal vertrek: 58. Vermindering: 19. Totale bevolking: op 1-1-50 waren 792 inwoners. Op 1-1-51 zijn 792 in- woners min 19 inwoners is 773 inwo- ners. Vernieuwing identiteitskaarten. De inwoners der gemeente worden dringend verzocht een nieuwe photo in gereedheid te houden waarop zij, op de keerzijde, hun naam, voorna men en geboortedatum zullen aan brengen. gestorven voor het vaderland, werd er Zondag 11. na de plechtige hoog mis een gedenkplaat op zijn graf neergelegd. Talrijke militaire en bur gerlijke overheden waren daar aan wezig, alsook al zijn vrienden uit het ontmijnersbataljon, waar hij deel van maakte. Sporting Club Blzetois. De bestuursleden van de football- club brengen ter kennis van de sup porters en vrienden uit de gemeente dat er Zondag a.s. in de feestzaal van de Heer Maurice Willaert groot bal is met medewerking van het or kest Modest Zondag 14 Januari 1951 in de Zaal MONSALVAET Begin te 19.30 uur. 600 Frank prijzen en bekers. (Winnaars komen in aanmerking voor fi nale van de Monstercrochet der Hoppestreek.) Niet-leden betalen 15 fr. Begin te 18 u. Steunt S.K.V. door de S.C.V. te steunen! Het Vliegend Wiel. Alhoewel het wielerseizoen nog niet nakend is, toch heeft onze wakkere wielerclub Het Vliegend Wiel reeds zijn werking hernomen om nog meer en beter te presteren dan in het verleden. Volgende renners lieten zich reeds inschrijven in onze club voor het ko mend seizoen: Depoorter Lucien, Minne Maurlts, Cleenewerck Arthur, Meersseman Roger, Noyelle André. Vermeulen Julien, Geldhof Roland, Pype Gerard en Louwyek Filip. An dere renners volgen nog. Op 8 April a.s. zal door de wieler club een tombola gegeven worden. Loten te verkrijgen bij alle leden. Prijs per lot: 5 fr. Prachtige prijzen. Steunt onze tombola, zo steunt ge onze aangesloten renners. Baltaks. Door al de plaatselijke verenigin gen werd protest aangetekend tegen de verhoging van de baltaks, waar het gaat om het geven van een bal waarvan de opbrengst helemaal ten goede komt aan deze vereniging. Denkelijk zal dit onderwerp in de volgende gemeenteraadszitting op nieuw behandeld worden. Bij Sportkring. Na een viertal weken noodgedwon gen rust gaat rood-wit Zondag a.s. opnieuw de competitie verder door zetten. Ons eerste elftal speelt aan huis tegen S. V. Kortrijk. Aftrap te 14.45 u. Supporters, allen naar de Pothem 1 Buitenkansje voor dc kaarters. Op Zondag 14 Jan. e.k. gaat in on ze gemeente een grote prijskaarting door in het manillen, begiftigd met 5.000 fr. prijzen. Inschrijving en uitbetalng In de Visserbij R. Simoen. Kaarting in de herbergen De Gouden Leeuw bij T. Pottilius en De Claironbij C. Debruyne. Inschrijving aan 25 fr. Er is plaats voor velo's voorzien. Men begint kaarten vanaf 10 u. in de voormid dag. (c-118) Hoerengilde. Op Zondag 21 Jan. te 11 u. gaat een zeer belangrijke vergadering door in het lokaal bij G. Barroo, waar Se nator Desmedt uit Staden het woord zal voeren. We verwachten al de le den. Ook al de andere landbouwers worden uitgenodigd. Er zullen be langrijke vraagstukken behandeld worden. Familie-Cinema Op Zondag 14 Jan., wordt ln de H. Famlliezaal de mooie film gespeeld die handelt over het leven van Sint Franciscus. Deze stichtende geschie denis, die blijk geeft van mensen- moed en sterkte, wordt iedereen aan bevolen. Daarna volgt als ontspan- ningsflim een klucht over Micky in de gevangenis en Laurel en Hardy. Vertoning te 14,30 en te 18.30 u. In gang 5 fr. Noveen van St Antonius. Woensdag 17 Januari, begint de Noveen van St Antonius, abt, die in de parochiale kerk gevierd en ver eerd wordt. Eiken dag na'de H. Mis wordt er gezegend met zijne relikwie. Op de Feestdag, Woensdag 17 Ja nuari, is de H. Mis te 9 u., op de andere werkdagen te 8 u. De Zondag te 7.30 u. en te 10 u. Burgerstand December 1950. nissen teruggevoerd. Geboorte. Cleenewerck Jacques, z. v. Camille en Verdron Marguerite. 1' Huwelijksaankondigingen. La- corïte Marcel en Gruson Georgette. Cazier Jean en De Meester Gysèle. Huwelijken. Ooghe Gaston en Scholaert Antoinette. Billiau Ar thur, en Storme Fabienne. La- conte Marcel en Gruson Georgette. Overlijdens. Delbeke Julma, 67 j. Knockaert Cyrille, 77 jaar, echtg. Boidin Marie. Guesquire Jules, 86 j., wed. Bailleul Romanie. Het ."Monstercrochet der Hoppestreek. Met rasse schreden nadert de schif tingswedstrijd voor het Monstercro chet der Hoppestreek, welke doorgaat te Westouter, en wel op Zondag 14 Januari e.k. in de zaal Monsal- vaet Het orkest Zonnevaart is andermaal van de partij en zoals vo rig jaar, zal het spelen bij opdracht, wat het succes van de avond steeds verhoogt. Deelnemers kunnen hun inschrij ving sturen aan de Hr Emiel Har deman, Westouter. Er zijn 2 catego rieën voorzien, namelijk voor zan gers en voor zangeressen. Kinderen beneden de 14 jaar kunnen niet me dedingen. Prijzen der plaatsen: 20 en 15 fr., eveneens reeds te bekomen bij Hr Emiel Hardeman voornoemd. Houdt dus die avond vrij, U zult het U niet beklagen. De Belgische Rijkswachters van Ploegsteert konden in de maand Augustus 11. een zekere Coissac M., wonende te Parijs, aanhouden toen hij poogde valse bankbilletten van 1.000 Belgische franken uit te ge ven. Het onderzoek dat hieromtrent in Frankrijk voortgezet werd, bracht de aanhouding van een medeplichtige, zekere Robert-Dou- glas Scott, eveneens woonachtig te Parijs. Ingevolge deze zaak had er nu in No mans landFrans- Belgische grensscheiding van Bizet Ploegsteert een confrontatie plaats. Deze had plaats in een gevange niswagen. Langs Belgische zijde waren tegenwoordig: de hh. De- gomme, substituut bij het Parket van leper; Verbeke. onderzoeks rechter; van Franse zijde: de hh. Baecke, opziener van de Franse Veiligheidsdienst; Schelexer, sub stituut bij het Parket van Rijsel. De verklaringen van beide ter plaatse gebrachte valsmunters wer den opgenomen, terwijl verscheide ne getuigen ondervraagd werden. Deze confrontatie duurde drie uur. Daarna werden de beide kerels naar hun respectievelijke gevange- Te Chicago moest een passa giersvliegtuig, met 45 reizigers aan boord, een noodlanding uitvoeren. Bij het harde neerkomen vatte het toestel daarbij nog vuur. Toch kon den alle passagiers nog behouden het vliegtuig verlaten en alleen de piloot werd ernstig verwond. Te Den Haan had zekere Ka- miel Dusoir een kachel op zijn ka mer geplaatst en tijdens zijn slaap werd hij bij nachte verrast door gasuitwasemingen uit deze kachel. Hij kwam nog bijtijds wakker en wilde het venster gaan openen, maar stuikte neer vooraleer die te bereiken. De zoon Dusoir werd ge- lukkiglijk wakker gemaakt door de val van zijn vader, en snelde naar boven, zodat hij zijn vader en ook zijn moeder van een gewisse dood wist te redden. Te Chimbote, Peru, ontplofte een hoeveelheid dynamiet welke moest worden gebezigd voor het opruimen van een verwoeste spoor dijk. Door de ontploffing werden 120 personen gedood en 71 gewond. Nabij de Hollandse kust is een straaljager, vliegend van Duitsland naar Engeland, in zee gestort. De piloot wordt vermist. In N.-Italië hebben sneeuw- lawines verschillende ongevallen veroorzaakt. Een alleenstaand huis werd er o.m. door bedolven, samen met de twee bewoners van de wo ning en het vee. Op een andere plaats verdwenen drie mannen on der een sneeuwmassa. Verder nog werd een groep van 15 lieden door een sneeuwlawine verrast op een bergpad, maar bij spoedige hulp konden zij allen nog gered worden. Te Taxiarchis, Grieks Mace donië, heeft een zwakzinnige, na een geschil met zijn schoonvader, zijn vrouw en drie kinderen dood geschoten, en zijn vierde kind, als mede zijn pleegvader en zijn pleeg moeder verwond met revolverscho ten. Hij poogde zelfmoord te ple gen, maar door de buren achterna gezet nam hij de vlucht, maar is tijdens deze om het leven gekomen. Vorige maand werd bericht dat zekere Placide Blanc, een in woner van. Lans le Villard, Frank rijk, 400 millioen Franse fr. had geërfd van een tante gestorven te Kaïro. De man had hieromtrent grootse plannen gemaakt. Dan kwam evenwel een ontgoocheling; de erfenis bleek niet 400 millioen te zijn, maar slechts 400.000 Franse fr. Heer Blanc was evenwel een wijs man die gelaten de slechte mare opving en aanvaardde dat 400.000 fr. toch beter dan niets was. Bij een cycloon, op de Coojo- res (eilandengroep in de Indische Oceaan), zouden 500 mensen om het leven zijn gekomen en 40.000 dakloos geworden. Een Brits viermotorig vlieg tuig, op oefening zijnde, kwam bij het landen op het vliegveld te Bristol, met volle geweld terecht in een benzine-opslagplaats. Slechts een der leden van de bemanning werd gewond; als bij wonder vatte de benzine van het toestel en op slagplaats geen vuur. Te Bassevelde heeft een man, handelend in een vlaag van zwaar moedigheid, zijn vrouw doodgesla gen met een stoelpikkel. Daarna wilde hij nog een automobilist te lijf, die hij verzocht had stil te houden, maar gaf zich dan ten slotte gewillig over aan de Rijks wacht. Ter hoogte van Arendal, Ne derland, verging het Noorse vracht schip Monty ingevolge een zwa re storm op zee. Men vreest dat 11 leden der bemanning zijn verdron ken. Te Gilly had een jongentje van 12 jaar een metalen voorwerp ge vonden. Ermede spelend gooide de kleine het tuig tegen de muur. Toen deed zich een ontploffing voor. Het tuig moet springstof ingehouden hebben en door de bots tegen de mum" tot ontploffing zijn gebracht. .De knaap werd op slag gedood door scherven. Te Wuustwezel werd een ouderling door een auto omverge reden en gedood. De autovoerder zette zijn weg voort zonder naar zijn slachtoffer om te zien. Later werd hij opgespoord en onmiddel lijk aangehouden. Te Elsene heeft een man vi triool naar zijn echtgenote gegooid, daar er onenigheid heerste in het gezin, zodat de vrouw erg werd verbrand. Daarna pleegde de man zelfmoord door van de bijtende vloeistof te drinken. In een nieuw boek, getiteld The Hell Bomb(de helbom, t.t.z. de waterstofbom) schrijft de Ameri kaan William L. Laurence, dat vermoedelijk dit jaar nog de eerste waterstofbom zal worden tot ont ploffing gebracht op de Eniweto- katol. De oorlog in Korea, betoogt hij verder, heeft de voorbereidings- werken doen bespoedigen en zo werd één jaar als termijn vastge steld voor de afwerking ervan. Steeds volgens voormeld schrij ver, hebben de U.S.A. vijf jaar voorsprong op de U.S.S.R. inzake de vervaardiging van de helbom. Met betrekking tot de atoombom schrijft hij eveneens dat Rusland beschikt over minder uranium dan de U.S.A. en bij de helft van 1952 over 18 atoombommen zou kunnen beschikken. De h. Laurence meent dat een su per H »-bom, die er vooral op be rekend is een radioactieve vergif tiging van de atmosfeer te bewer ken, volgens dr Albert Einstein de vernietiging van het leven op aar de tot het domein van de tech nische mogelijkheden doet behoren. Anderzijds zou een gewone «H»- l 30 0 3 O -I 30 voor POPERINGE en Omliggende Burgerstand. Overlijden. Marle-Louise Si moen, 38 j„ echtg. v. Robert De- knudt. Naklank sterrestoet. Verleden week Vrijdag richtten on ze wakkere studenten weer hun jaar lijkse sterrestoet in. Het werd een grote meevaller. Langs deze weg wor den dan ook alle inwoners der pa rochie hartelijk bedankt om het miïde Godsdeel dat ze voor de mis sionarissen schonken. En zekerlijk moeten ook de Inwoners van Brielen in deze dank betrokken worden. Daar alleen haalden de Drie Konin gen en hun gevolg niet minder dan 1.160 fr. rond. Plotse ilood. Toen de 80-jarige Camiel Gruwier gehuisvest in het plaatselijk ouder lingengesticht, Woensdagmorgen, op het einde der H. Mis van 7.30 u. de kerk verliet, zakte htj plots Ineen en gaf geen teken van leven meer. Getuigen konden niets anders dan de dood, waarschijnlijk veroorzaakt door hartaderbreuk, vaststellen. Zangerochet. Het groot jaarlijks zangerochet. gegeven door en ten voordele van Sportkring Vlamertinge. dat Zondag laatst ln de zaal De Clairon door ging gaf volgende prijswinnaars: 1. Huyghe Walter, Elverdïnge, met 95 (en beker); 2. Mevr. Vander - steede, leper 93 (en beker); 3. Struye Jeanne, Fopermge, 92; 4. Huyghe Johan, Vlamertinge, 90 (en beker); 5. Verslype Gaston. Elver- dinge. 89; 6. Ooghe Jenny, Westou ter, 88; 7. Duo Struye, Poperinge. 87; 8. Laroye Marcella, Vlamertinge, 85; 9. Saesen Yvette, Poperinge, 84; 10. en 11. Verslype Godelieve. Elverdin- ge en Barbry Frans, Vlamertinge. 83: 13 Clabau Alfons, Poperinge; 13. Migchclsen Plet, Elverdïnge; 14. Van- develde Simonne, Stavele; 15. Mlchiel Prosper, Vlamertinge. BIJ de Supportersclub Tan Sportkring Vlamertinge. Op Zondag 14 Jan. '51 geeft de S.C.V. haar groot jaarlijks bal ln de zaal Rivierabij Jozef Devos. De lUBWS XPpr ei9 lecleu is Kosteloos, Burgerstand. Overlijden. Verhenne Marie- Sidonie, 72 J., wed. Cluysse Gustaaf. Overzicht burgerstand 1950. Geboorten. Grison Suzette; Tack Jacques; Vandecasteele Jacques; Des- camps Angeline; Wlllemyns Roger; Dambre Frieda; Joseph Raymond; Ollevier Jacques; Victoor Guido; Vic toor Anne-Marie; Goudenhooft Ge- neviève; Struye Etienne; Vandooren Dany; Wildermeersch Marie-Rose; Deraedt Sonia; Garrein Willy; Kno ckaert Jeannine. Overlijdens. Cappoen Helène, 70 j.; Deraedt Monique 6 m.; Be- kaert Henri, 80 Geerardyn Benoit. 75 j.; Papegaai Rachel, 49 j.; Gryson Margaretha, 65 j.; Devos Arthur, 661 jaar; Boudry Marie, 63 j.; Leclercq I Marie, 75 j. Huwelijken. Maillard Simon, v. leper met Racke Agnes; Leterme Henri met Hoet Julia, Voormezele: Nachtegael Robert, en Gruson Agnes; Oreel Denis en Mourisse Elisabeth, Vlamertinge; Van Elslander Jacques, Nieuwkerke, en Storme Zulma; Hoo- relbeke Henri, en Struye Martha; Knockaert Gerard, Wijtschate, en Verfaillie Jacqueline; Cattrysse Geor ges, en Maselis Monika, Wijtschate; Rouseré Germanus, Westouter, en Hoorelbeke Germaine; Heughebaert Roger en Clarysse Maria; Racke Lu cien en Boudry Rolande; Hennln An dré en Bartier Denise, Wijtschate; Delanghe Raphael, Westouter en Ra cke Agnes; Leclercq Déslré, Gent, en Bossaert Julia; Moliin Jules, Lan- gemark, en Leire Julia; Deschepper Robert, Loker, en Dury Maria; Le- houck Michel, Koksijde, en Lemalre Yvette; Haezebrouck Michel en Troch Allee, Brielen; Platteau André, leper, en Nuttens Lena; Clarlsse Ga- brlël, en D'Hulster Maria; Hoorelbe ke Reml en Bossaert Simonne, Brie len; Touquet Maurice, en Jengem- ber Rosette. Burgerstand. Overlijdens. Van Cattendyck Ce- lina, 85 j. Ducroquet Jules. 72 J. Dekeirschieter Augusta, 63 J. Plechtige herdenking. Ter nagedachtenis van Korporaal! Roland, Tahon, oorlogsvrijwilliger, - bom doeltreffend kunnen gebruikt worden zonder dat daarvan zodani ge vernietiging door radioactieve inwerking het gevolg moet zijn. Met deze niet-superbom beschikt men over een tactisch wapen, dat krachtig genoeg is om een geheel leger op het slagveld of op ver plaatsing te vernietigen, daar het tot op 15 km. van het ontploffings centrum alles vernietigt, en tot op 30 km. grote branden zou doen ont staan. 13,6 DER MENSHEID DOOR DE WERELDOORLOG GETROFFEN Aangaande het aantal slachtof fers van de tweede wereldoorlog werden door de Oostenrijkse afde ling van de U.N.O.-liga volgende schattingen gemaakt: Gesneuvelden 17.126.000 Terecht.gestelden en K.Z. slachtoffers 9.000.000 Verhoogde sterfte onder de burgers 27.236.000 Gewonden 35.000.000 Wezen 20.000.000 Verdrevenen 190.000.000 In het totaal zijn dus 302.550.000 mensen getroffen, dit betekent 13,6 t.h. der gehele mensheid. Dagelijks kostte deze wereldramp gemiddeld aan de geallieerden 550 millioen dollar en aan de asmach- ten 260 millioen dollar, tesamen dus 810.000 millioen dollar. Het dossier van heit onderzoek in zake de aanslag op de IJzertoren en de incidenten welke ermede ver band houden, werd overgemaakt aan de Minister van Justiüe. Heer Moyersoen was een tijdlang onge steld en heeft pas Zaterdag zijn werkzaamheden hervat, zodat er een zekere vertraging is in de be handeling van bepaalde rechts zaken. Naar verluidt zal Heer Moyersoen de H.H. Cornil, procureur-generaal, en Hayoit de Termicourt, eerste advocaat-generaal bij het Cassatie hof, belasten met het onderzoek van het dossier. De landen van het Britse Com monwealth zouden akkoord zijn ge komen omtrent voorstellen ter re geling van de Koreaanse kwestie. Deze zouden o. m. voorzien: een be spreking over Korea tussen Groot- Brittannië, V. S. van Amerika. Sov jet-Rusland en Rood-China. De le den van de Commonwealth ver klaarden zich tegenstander van een brandmerken van Rood-China als agressor. Vernomen werd dat de U.S.A. het Commonwealth-plan zou aanvaar den. De te voeren besprekingen zouden handelen over alle geschil len van het Verre Oosten. De politie is er in geslaagd en kele lichtpunten te vinden in de zaaJk van de valse check te Brugge, I waarvan wij op het eerste blad van dit nummer melding maakten. Het blijkt dat dhr Van Looy her haaldelijk opgebeld werd van uit Oud Bruggedoor een heer die verklaarde dat hij met een check van 150.000 fr. zou komen ter in cassering. In plaats daarvan kwam dus een dame om 93.000 fr. te ont vangen. Anderzijds blijkt dat de check in kwestie wel afkomstig is uit het checkboekje van de vee handelaar Welvaert. De aftrogge- laars hebben c'us wel in betrekking gestaan met Welvaert. In die rich ting' gaat het onderzoek voort. De politie heeft inmiddels uitge maakt dat deze schurkenstreek het werk zou zijn van een voortvluch tige SS-man, die niet meer aan zijn proefstuk is. Het gerecht be schikt zelfs over een foto van de dader. De man is klein van gestal te, heeft zwart dun haar, draagt een grijs pak en had een bruin le deren valies bij zich. Hij is 30 jaar oud. De vrouw is insgelijks kiein van gestalte. Zij is gekleed in een beige mantel en draagt een brui ne handtas. Men vermoedt dat bel de van Gent uit, Brussel bereikten per taxi en vandaar naar het bui tenhuid trachten te ontkomen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 5