Zondag draait het competitierad weer op voile toeren Hendrik Bruwier ii tc Roestten De Pronostiek zonder X Meldt en BETAALT prachtige prijzen Men zoekt de Voetbalsport meer aanschouwelijk te maken Het Wekelijks Nieuws Onze Renners trekken op oefening Willem Labaere SLECHTS 1 on 2 li PLAATS VAN 1, 2 IN BARCO, DE RADIO V 25.009 Frank Prijzen 19 EN T IS DE GEMAKKELIJKSTE PRONOSTIEK Uitslagen, Rangsch kking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 14=1=51 Het gevolg van het M.W. - spel Maar cU vooropgestelde veranderingen kunnen ons niet bekoren HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 21-1-51 19 ONZE KOSTELOZE VOETBALP^QNOSTIEK HEER JOSEPH JANSSENS UIT IEPER, OPVOLGER VAN HEER HUBRECHTS? DE JONGE BELOFTE HENDRIK BRUWIER UIT ROESELARE WIELERKLANKEN Sterrenparade DE SPORTAVOND KENDE EEN FLINK SUCCES HET WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 13 Jan. 1951. Bladz. 8. Drie weken heeft in de hogere afdelingen de voetbalcompetitie stil gelegen. Voor de lagere afdelingen van onze gouw kwam er nog een Zondagje bij. Maar Zondag 14 de zer, zal op alle velden de bal op nieuw aan 't rollen gaan. Onze voetballers zullen opnieuw hunne benen rekken en de zovele duizen den wekelijkse toeschouwers zuilen opnieuw eens een Zondag hebben zoals ze er een verlangen. Sneeuw en ijs zijn reeds lang vergeten. Ko ning voetbal betreedt weer het veld en meteen kruipt onze prono- stiek weer uit zijn slaapperiode. Als we even het kalender nakij ken, bemerken wij, dat de compe titie op 29 April een einde moest nemen. Dit zal nu wel niet het ge val- zijn. Wel werd de datum van 4 Maart vrijgehouden vcor het spe len van achterstallige matchen, maar dit brengt enkel een week profijt bij. Wat zal er gebeuren zo de sneeuw en vriezeman opnieuw zijn parten zou spelen en er nog een paar weken voetballocs zouden voorbijgaan? 4 Februari werd vooropgesteld als datum van een internationale voetbalmatch. Oek op Pasen zou er niet gespeeld worden. Er mag dan ook verwacht worden dat er op die twee data twee uitgestelde matchen zullen moeten betwist worden. Normaal zou de competitie dan op 6 Mei een einde nemen, wat nog niet te ver in het seizoen zou zijn. i Slechter zou het wezen morsten wij neg een paar Zondagen zonder voetbal krijgen. Er wordt» reeds vooropgesteld dat in dit geval ooi: op 3 Mei zijnde O. H. Hemel vaart en op Zondag' 13 Mei Pink. steren zou gespeeld worden. Zo zouden wij dit jaar eens Pinkster voetbal krijgen, wat zeker nog niet te dikwijls is voorgevallen. Maar dit zijn echter vooruit zichten... Laten we intussen hopen dat ze niet in daadwerkelijkheid worden omgezet. Sneeuw en ijs kunnen we, spijts de charme ervan, brst mis sen. PronosiiekprijsRamp Het hieronrierstaande bulletijn, in uilen, uitKninnen en i sturen Rac. Mechelen - F. C, Luik F. C. Brugge - Rac. Brussel Un. Centre - C. S. Brugge St. Kortrij'k - Hoboken Sp. Waregem - F. C. Roeselare M. Ingelmunster - C. leper Steenbr. - S. V. Blankenb. St Joris Sp. - Middelkerke S., y.yeufifè Nieuwpoort W,leper - F. .0. Poperinge g>. K. Geiüwe - VlamerUrigè S C. Le Bizet - E. Beselare e s O) CD 13 Ch CU -O e «u .«3 v- O m CNl UITLEG - De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknivte bulletijns ge schieden. - Wie meest punten heelt het puntenstelselwint. - Wie rau '- dan één bulletijn op zelfde naam istuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa- mentelling der punten voor het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer. - Eenmaal verworven punten blijven steeds geldig, zelfs zo mesommige weken de helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt hel bulletijn ongeldig. Dit .bvlt.ctipi moet binnen 'zijn vóó*' 12 v. op de in hop/ding slaande datum. 1 ssr thuisploeg gew. 1 punt 2 bezoekers-gcw., 2 punten) x ss'.drawn (3 punten) Vak voor behouden aan volgnummer bij t in sturen van meerdere bulletijn: op eenzelf de. naam. (O- AFZENDER: STRAAT, NrTE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren Rac. Meohelen - F. C. Luik F. C. Brugge - Rac. Brussel Un. Centre - C. S. Brugge.. St. Kortrijk - Hoboken Sp. Waregem - F. C. Roeselare M. Ingelmunster - C. Ieper Steenbr. - S. V. Blankenb. St Joris Sp. - Middelkerke S. V. Veurne - Nieuwpoort W. leper - F. C. Poperinge S. K. Geluwe - Vlamertinge S. C. Le Bizet - E. Beselare Door het aflassen der wedstrijden van de lagere afdelingen, zien wij ons verplicht de pronostiekwedstrijci vair Zondag jil. te vernietigen. Daar er evenwel een gedeelte van het voetbalprogramma werd afge werkt, is- er hier geen sprake van een verschuiving, zoals de vorige weken. Deze pronostiek wordt niet meer hernomen. Ingevolge het reglement op onze kosteloze pronostiekwedstrijd. wordt de prijs der week gevoegd bij deze van toekomende week. Wij krijgen dus Zondag 500 fr. te betwisten, nl. twee prijzen van 250 fr. NAAMLOZE BRIEVEN Wij kregen van een lezer een naamloos schrijven met een voor stel inzake prijsverdeling van onze pronostiekwedstrijd. Alhoewel het voorstel op zijn eigen niet onaardig was, kunnen wij er niet op reage ren. Een naamloos schrijven gaat bij ons reoht de papiermand in. De plaats van Provinciaal Secre taris bij het P.K. van de B.V.B. West-Vlaanderen is vacant. Aldus mefdt ons Sportleven van deze week. Men zal zich herinneren dat de Heer Hubrechts in zijn functie als dusdanig geschorst is geworden. Na verstrijken dezer schorsing' dien de hij ontlag in. Ad interim werd het ambt waargenomen door de Heer Willy Lagasse, secretaris van F C. Brugge, die evenwel zijn kan didatuur niet stelde voor een vaste benoeming. Naar verluidt zou het P.K. be sloten hebben de Hr Joseph Jans- sens, secretaris van S.C. Yprois, aan het U.C. voor te stellen, om als secretaris der provincie te wor den benoemd. De Hr Janssens is een gekende figuur in de voetbal middens van Zuid-West-Vlaanderen en die benoeming zal dan ook van harte toegejuicht worden. De Engelse medewerker van het Franse toonaangevende voet balweekblad France Football de Heer William Anderson, heeft in zijn blad enkele zeer interes sante voorstellen tot wijziging der voctbalreglementen voorop gezet. En daar het schijnt dat Anderson in de Engelse voetbal- milieu's een grote invloed kent. moeten wij deze voorstellen zo maar niet als een proefballon netje aanzien. Het is best moge lijk dat ze eerstdaags voor de International Board, het be voegd organisme inzake spel regels, komen. Voetbal is een levende sport en het is niet de eerste maal dat de -spelregels worden aangepast. Zo is het reglement op het offside-spel reeds meermalen veranderd gewor den en de ouderen zullen zich nog wel herinneren dat in hun tijd ter zake een heel andere reglemen tering in voege was. En zo heel lang is het precies nog niet gele den dat de intrap in het veld niet van op de grond gebeurde, zoals dit nu het geval is, maar de ver dediger heel eenvoudig de bal In de handen van zijn doelwachter gaf, die ze met een forse trap ver in het veld zond. De Heer Anderson gaat uit van het princiep dat door de safety- first methode (W.M., drie en vier backspel, enz...) de voetbalsport veel van haar schoonheid verloren heeft. Daarin heeft hij overschot van gelijk. De vroegere spelmetho des lieten heel wat mooiere sport- aanschouwing toe dan de huidige. Daarom wil hij door een viertal spelwijzigingen hieraan verbetering brengen. Deze vier behandelde pun ten zijn: 1. - HET TERUGSPELEN OT DE DOELMAN Sommige ploegen, die over een goed doelverdediger beschikken, hebben er een zeker systeem van gemaakt. In het nauw gedreven of niet, spelen ze het leder maar ai te vaak en dikwijls van heel ver terug op hun keeper. Het is na tuurlijk. een. heel gemakkelijk .en veilig systeem om zijn kamp te ontzetten. Doch .de .toeschouwer, die gaat", om. voetbal te zien, is in het geheel niet ingenomen, met deze methode van negatiefspel, vooral als er een systeem van ge maakt wordt, wat maar al te vaak gebeurt. Dergelijk terugspelen zou met een onrechtstreekse vrijschop be straft worden. Over de wenselijk heid willen wij hier zelf geen stel ling nemen, doch er alleen de be denking aan toevoegen, dat der gelijke reglementatie de taak van de scheidsrechter heel wat zou ko men bezwaren, en die heeft het zo al lastig genoeg. Neen, deze ver nieuwing kunnen we niet gelukkig noemen. Het schiften inzake straf toepassing of niet. ware te delikaat en... daar men met 11 spelers voet bal speelt, zien we niet in waarom de keeper ook niet tenvolle zijn spelkennis in de weegschaal zou mogen werpen. 2. - HET VRIJWILLIG BUITENTRAPPEN Ook het opzettelijk buitentrap pen zou door een onrechtstreekse vrijschop bestraft worden. (Door onrechtstreeks wordt bedoeld, dat de vrijschop niet rechtstreeks in het doel kan omgezet worden.) Het opzettelijk buitentrappen wordt eveneens door veel ploegen als een goed middel aanzien om de kooi te vrijwaren en... tijd te win nen. Niet alleen in de lagere af delingen geschiedt dit veelvuldig, maar ook bij grote ploegen. Zagen wij de verdedigers van het Natio nale Engelse voetbalteam, voor een paar jaar, niet iedere maal de bal netjes buitentrappen, als er ook maar een beetje gevaar voor hun kooi dreigde? Geen risico meer, het safety-first moet primeren. Van dergelijke methode kan geen enkel echt voetballiefhebber ver dediger zijn. Doch met het voor stel van de Heer Anderson kunnen wij ons ook niet helemaal akkoord verklaren. Veel liever zagen wij iedere inworp afgeschaft en ver vangen door een onrechtstreekse vrijschop. Deze maatregel zou iedere discussie uitsluiten, terwijl het, volgens zijn methode, steeds een fel besproken en beknibbelde kwestie zou worden, of het buiten trappen vrijwillig of onvrijwillig geschiedde. Zie maar wat ai be twisting er kan rijzen omtrent de vraag of een hands vrijwillig of on vrijwillig geschiedde, omtrent een vrijwillige of onvrijwillige charge, 3. HET TIJDELIJK UITSLUITEN In een paar sporten, o.m. in Wa terpolo, kunnen de spelers, die een ernstig vergrijp tegen de spelregels hebben bedreven, niet alleen voor ten goed, maar ook tijdelijk wor den uitgesloten. Zelfde spelregel zou ook in voetbal voorgesteld wor den, voor die gevallen, waar een uitsluiting zich misschien kan wet tigen, maar een volledige uitslui ting toch te zwaar zou zijn. Wij geloven niet dat dit voorstel enig succes zal kennen. Immers, het toepassen ervan moet op zichzelf heel wat moeilijkheden veroorza ken. Wanneer is een vergrijp ern stig genoeg om met een volledige of gedeeltelijke uitsluiting bestraft te worden? Hoelang moet de uit sluiting duren? Kan of mag ze meer dan eens in zelfde match ge schieden? Het antwoord op deze vragen zal zo verscheiden zijn, als er leidsmannen zijn. Gevolg: Publiek en spelers zullen niet altijd met de leiding akkoord gaan en zo worden er nog meer gelegenheden geboden tot roepen en tieren en zelfs tot slagen en wanordelijkheden. De verantwoor delijkheid van de scheidsrechter is nu al groot genoeg, laten wij nu alles niet gaan complikeren, want ten slotte zou zelfs de beste er het hoofd bij gaan verliezen. 4. - EN DE BUITENSPEL KWESTIE Men bevindt zich in offsidestand als men, op het ogenblik dat een medespeler de bal doorgeeft, dich ter bij het vijandelijk doel staat dan de bal,, en men maar één te genstrever (meestal de doelman) meer voorZich heeft. Men staat geen offside alsmen in bovenge noemde stand de bal van een te genstrever .ontvangt. Anderson begrijpt dit niet goed. Hij aanvaardt niet. dat iemand in buitènspelstand. niet meer offside zou staan, omdateen tegenstrever de bal zou aangeraakt hebben. Hij wil hierin verandering' brengen, en slaat, ons inziens, helemaal de bal mis. Immers, de offsidestand ge schiedt tot het ogenblik dat de ba] vertrekt en wordt ook op dat ogen blik bestraft. Wat er na het ver- trekken der bal nog gebeurt, heeft geen invloed meer. Als nu evenwel een tegenstrever, door een onhandigheid, of door missing de bal speelt bij een for ward, die in buitenspelstand staat, dan is het, ons inziens, maar lo gisch dat er hierop geen bestraffing volgt. De verdediger bezit immers al voordeel genoeg op de aanvaller en de onkunde van eerstgenoemde mag niet in het nadeel van deze laatste uitvallen. BESLUIT In de voorstellen van de Heer Anderson steekt er voor een paar punten wel een grond van verbe tering. De twee laatste echter zijn a priori onmiddellijk te verwerpen. Of het echter wenselijk is ook inzake het terugspelen op de doel wachter en het vrijwillig uittrap pen. maatregelen te treffen valt te betwijfelen. De volkse voetbal sport moet én voor spel'.rs én voor toeschouwers zo oningewikkeld mo gelijk blijven. Ook voor de scheids rechters, die in de lagere afdelin gen niet over bevoegde en officiële grenswachters kan beschikken. De genomen beslissingen vormen nu al dikwijls genoeg het hoofdthema van alle commentaar en kritiek, waarmede een nederlaag van ho.: bevriende elftal wordt goedgepraa". of verbloemd. Verdere complicaties der spelregels, zouden zekerlijk de voetbalsport, als zuivere sport, ze ker niet ten goede komen. J. ten bate van wie de Sportavond te Roeselare gehouden, een reuzensuk- ses kende. Relaas over deze avond vinden onze lezers rechts hieronder, onder de Sterrenparade A De Waal Alb. Dubuissön is vertrokken naar Menton, in Zuid- Frankrijk, waar een oefenkamp voor Franse renners werd opge richt. De Handzamenaars Dan. Sin- naeve en Maur. Maertens zullen bij de onafhankelijken starten. Rik Van Steenbergen is naar Arosa vertrokken om er met vrouw en kinderen aan wintersport te doen. Hij hoopt aldus uit te rusten alvorens de oefening op de weg aan te vatten. Wereldkampioen achtervolging Patterson weigerde een aanbod om Matteoli te Parijs te bekampen. Het is nu een vaststaand feit. De rit van de Ronde van Frank rijk die in België zal eindigen, zal als eindpunt de stad Gent krij gen. Het Stadsbestuur van Gent maakte dit reeds officieel bekend. af» De Zesdaagse van Parijs zul len betwist worden, zonder ochtend neutralisatie. Met de Kerst- en Nieuwjaarda gen zaten onze renners geëmbe- teerd» met die sneeuiv. Wanneer zullen we de oefening kunnen aan vangen, werd er links en rechts ge zucht! En 't seizoen dat juist zo vroeg wordt ingezet dit jaar; im mers op 25 Februari gaan reeds verscheidene clubkampioenschappen door, en op 4 Maart reeds de offi ciële inzet van het wegseizoen. Nog was de sneeuw niet hele maal weggedooid of daar versche nen reeds de renners in trainings pak over onze wegen. De West-Vlamingen zijn immers steeds de eerste geweest om de oefening aan te vangen. Het is dan ook een gepaste gele genheid om een woordje over dat entrainerenuit të Wijden en vooral voor jonge rennersénkele raadgevingen of richtlijnen vóór liun oefening te geven. HOE MOET MEN ZICH OEFENEN? Opvoedkundige gymnastiek is na tuurlijk de grondslag van elke oefe ning voor een sportathleet; doch maakt dat nu juist aan een renner wijs. Voetballers, die een goeie leer meester hebben, zullen het met tegenzin doen, zelfs boksers. Die gymnastiek schijnt alleen vöor 'zwemmers en athletiekers te zijn. Elke athleet of sportbeoefenaar houdt er dus op zijn eigen een 'methodische training op na om die mysterieuze forme te zoeken. Renners draaien er enkele hon derden, soms duizend km. op af. Vaste regels zijn er niet omdat de methode zal en moet verschil len naar gelang de lijvelijke en geestelijke gesteltenis van de ren ner. Een gevleesde athleet heeft meer oefening nodig dan iemand die maar met 't vel over de benen looptzoals ze het in de volks mond zeggen. En verder is ook de ene jonge mens meer uitgegroeid dan de ■andere. Met dat alles moet dus rekening gehouden worden en ieder renner .moet het als het luarc zelf voelen hoe, wanneer en hoeveel er dient getraind; maar hoewel er geen vaste regels zijn. toch kunnen we voor alle renners, en vooral voor onze jongere, dus in dat opzicht min ervaren rennersenkele ALGEMENE RAADGEVINGEN opsommen. Deze zijn: Vooraleer ge de oefening aan-j vangt vraagt eerst uw vergunning ami, dan zijt u in regel niet de verzekering en gedekt tegen ge beurlijke ongevallen. Gaat niet te vroeg op oefe ning, vooral niet bij natte koude, 't Werkt nadelig op de spieren. Zorg dat vooral uw knieën geen koude vatten. Oefent zoveel mogelijk met een klein verzet. Hoe kleiner zelfs ■hoe beter. Rijdt u nooit te vermoeid op oefening, vooral niet in het begin. De eerste oefentochtjes moeten als het ware wandelingenzijn. Pas als ge goed ingereden zijt moogt ge tot de 100 km. gaan! Houdt u nooit bezig op oefe ning. De training voor de renner is als de blokperiodevoor een student, en de koersen dan de exa mens. Vat de oefening dus steeds ernstig op. Als ge thuis komt, baadt u en wast u goed en kleedt u daarna warm om alle verkoudheden te voorkomen. Bij een gebeurlijke valling of «griep» u goed verzorgen. 'tKan anders uio hele seizoen schaden. Eenmaal de oefening aange vangen, vroeg slapen gaan en vroeg opstaan, en als 't kan, zoveel mogelijk, op. hetzelfde uur «erin» en eruit Dit zijn een achttal algemene raadgevingen die voor. alle renners passen én dus van nut zijn... HOE TRAINEN ONZE RENNERS NU? Tal van renners hebben nu reeds de oefeningen aangevat en het loont wel eens de moeite na te gaan hoe zij over het algemeen deze oefenperiode doormaken. De eerste wandeltochtjes maakt ieder renner meestal afzonderlijk of mogelijks met ëen gebuur-ren- ner; eenmaal wat gerodeerd en het gaat tussen de 50 a 100 km. dan zorgen ze steeds met 2 a 4 man te zijn. We raden de nieuwelingen aan nooit mee te gaan met de onaf hankelijken of beroepsrenners, im mers een nieuweling moet pas half Februari de oefening aanvangen. Al wat er voor komt is te vroeg. Zelfs deze die begin Maart erop uittrekken komen ook gereed en kunnen liet moeilijk het hele sei zoen volhouden. 't Nieuwelingensei zoen begint practisch pas in Mei. Soms zien ive de liefhebbers mee trekken met indé's en profs en ook dat. is .zelfs gewaagd; ze moeten zich soms vermoeien om mee te kunnen of de afstand af te leggen. Als de renners eens boven de 100 km. trainen dan zoeken ze dat in groep te doen. Die eerste grote tochten gaan dan gewoonlijk langs het Brugse of de Kust; eenmaal ze beginnen ronddraaien zoeken ze de West-Vlaamse bergen in het Ieper- se ofwel de Vlaamse Ardennen in de omgeving van Ronse en Oude naarde; en dan begint dat al op koersende groepjes te gelijken. Eenmaal ze zover staan ontzien ze noch wind noch regenL ze zijn steeds optimistisch en vol verwach tingen, want dan staan ze aan de vooravond van het nieuwe wegsei zoen. 't Is dan ook als we ze in zwer men onze West-Vlaamse wegen zien doorkruisen dat we zo goed 't sei zoen voelen naderen; zelfs een een voudige landsman laat die niet on gemerkt voorbij, hij slaat die gade, soms zo ver zijn ogen hen volgen kunnen en mijmert: Wat kunnen die kerels toch vliegen! MAGISTER. Handzame, of liever con structeur Adhémar Devos, heeft steeds een ploegje goe de renners bezeten. Maar nog nimmer had hij er sterker voor gestaan dan met zijn drie jongeren, Labaere, Ver- meersch en Vuylsteke. Nu resten hem alleen nog zijn koppelWillem-Gentiel. Labaere werd in 1950 ko ning der onafhankelijken en dit met 14 overwinningen, voor Minne 10, Vermeerseh 7 en Degraevelyn 6. Nemen wij daarbij in acht dat Wil lem eerst no« een paar maand liefhebber is gebleven en dat de onafhankelijken- koersen toch zo talrijk nog niet zijn, en we zullen moe ten besluiten dat de Handza- menaar een schitterend sei zoen heeft gekend. In 1949 had hij zich ont popt tot onze sterkste lief hebber. Hij werd de veropenbanng van ons regelmattgheidskri- terium Het Wekelijks Nieuws - Belga - BarcoWij zullen aan de verdiensten van winnaar Pascal niets afdoen als wij be weren dat Willem zeker primus ware geworden, had hij geen proeven verloren door in het buitenland op te treden. Voor Willem Labaere hebben we steeds veel achting gehad. En als renner en als mens. Hij is van het slanke type, rijzig en goed gemaakt, met een paar guitige ogen in de kop, steeds welgezind en schalks en bijzonder goed ter tale, maar steeds beleefd en voorkomend. Zijn blonden vlaskop bekwam hem al gauw de bijnaam de Witten Nu, hij mag er zijn, de witten Labaere. In koers is hij nooit te zien, maar aan de meet steeds bij de eersten. Hij is er ene van het soort die kijkers in de kop hebben en hersens die werken. Hij weet wat hij doet. De supporter zegt van hem dat hij in iemands beurs zou krui pen en bedoelt daarmede dat hij steeds aan het goede wiel hangt en het zware werk overlaat aan wie het doen wil. Of wij hem dit verwijten mogen? Bijlange niet. Het koersen is gelijk alles een stiel en een broodwinning en ook hier eten de slimste paarden dikwijls de beste haver. We willen nu niet beweren dat hij een parasiet of iets dergelijks is in koers. Bij lange niet, maar ziet ge, de rappe zijn de rappe en Willem heeft daarin maar weinig mee te leren. Voegen wij er hog bij dat Labaere over een snedige eind sprint beschikt, die hem toelaat zijn kunde in klinkende uit slagen om te zetten. Met zijn sprint, klasse en wilskracht wordt hij beslist een groot, zeer groot renner. Zo kregen we dan Zaterdag jongstleden de vroeger reeds aan gekondigde Sportavond, ingericht door de Supportersclub Hendrik Bruwier». Zeggen we maar aan stonds dat, ondanks een paar scha duwzijden het noodgedwongen belet geven wegens ziekte van Mau- rits Blomme en Flander Janssens waarvoor niemand kon worden aansprakelijk gesteld, deze avond daarom niet eens als een tegen valler» kon worden betiteld. Inte gendeel, vermits de bepaald goede opkomst der stedelijke sportman nen naast het af te werken pro gramma zelf, van aard waren om respectievelijk inrichters en opge komen publiek te bevredigen. Rolkoersen vielen ïn de smaak Een der hoofdpunten van het affiche, waren de koersen op rol len betwist tussen enkele Roese- laarse jongeren, waarbij zich te vens een tweetal Beverense begin nelingen, Salomon Vannieuwenhuy- se en Bossuyt, hadden gevoegd. Deze laatsten brachten het er ove rigens vrij goed af en er was zelfs een allerbeste Bruwier, die de eigen sympathisanten natuurlijk niet wil de teleurstellen en zijn beste been tje naar voren bracht om de zege te bemachtigen, nodig om de sterk fietsende Vannieuwenhuyse van de eerste plaats af te kunnen houden. Bruwier mocht uiteindelijk de over winning opstrijken omdat hij zo wel in de 500 meter met vliegende start, als in de 1.000 meter met staand vertrek geen enkel ogenblik verflauwde en ook in de laatste proef zich heel snel op gang wist te trekken. Uitslagen der rolkoersen 500 in. (vliegend vertrek) 1. Bruwier H. 19" 3/10 2. Vannieuwenhuyse 20" 5/10 3. Bossuyt 20" 6/10 4. Vandendriessche 23" 2/10 5. Moerman 23" 5/10 6. Vandecasteele R. 25" 1/10 1.000 m. (staande start) 1. Bruwier H. 48" 3/10 2. Vannieuwenhuyse 48" 3/10 3. Bossuyt 49" 9/10 4. Vandendriessche 52" 6/10 5. Moerman 55" 1/10 6. Vandecasteele R. 57" 2/10 Eindklassement 1. Bruwier H. 1' 7" 6/10 2. Vannieuwenhuyse 1' 9" 3. Bossuyt 1' 10" 5/10 4. Vandendriessche 1' 15" 8/10 5. Moerman 1' 18" 6/10 6. Vandecasteele R. 1' 22" 3/10 Salomon kende in de 1.000 meter een te traag vertrek, waardoor hij minimum 1 sec. en tevens heel wat winstkansen verkeek. Vanden driessche, Moerman en Vandecas teele verwezenlijkten minder opval lende tijden dan voornoemd trio, alhoewel Gery en Moerman fel aan elkaar gewaagd bleken. Tijden* de laatste 100 meter der tweede proef, hadden beiden het echter vrij las tig, wat tevens als basis van een minder goede chrono mag worden aangenomen. Intussen moet echter worden ge zegd, dat met Bruwier zeker de beste rolkoerser het pleit thuis haalde en of vader en moeder Bru wier en niet in 't minst de aanwe zig zijnde supporters in him nopjes waren, moet niet worden, vernoemd, Heotor Martin 'n puik verteller Dries Desplenter, die het effenaf goed deed, was de karwei opge dragen achtereenvolgens enkele Roeselaarse sportfiguren op de roosterte leggen. Zo kwamen dan op beurt Gilbert Desmet, die dit seizoen vroeg van wal steekt, reeds op de weg oefende en den kelijk op 4 Maart in de Omloop van het Volk zal debuteren; Me- dard Thio, die van zijn eerste lief hebberskamp te Le Bizet, waar de referee geen iota... Frans en Me- dard natuurlijk ook niet, verstond en zichtbaar evenmin onder de in druk scheen van de nederlaag te gen Dewulf: Leon Martin, die het over de spijtige valpartij te Hard- beke en enkele anecdoten uit Brus sel-Luik, waarin hij zich vierde klasseerde, had, Gusten Billiet, An- dré Declerck en Hector Martin op het podium. Terwijl Gusten Billiet enkele grepen uit het mooie pugilisten verleden oprakelde, Dré Declerck. als hij opnieuw de forme te stek ken heeft, graag nog eens aan Bor deaux-Parijs zou willen deelnemen en eveneens opnieuw «een oogje» heeft op de voorjaarskoerseri. waar in hij ieder seizoen machti'-; figuur sloeg, vertelde Hector op de pr kende sappige manier van clc poets die zijn broeder hem bij het opko men bakte, poets welke eerst zes lange jaren later aan het licht kwam en van die memorabele laat ste rit uit de Ronde van Frankrijk. Duinkerke-Parijs, welke Martin door een vorkbreuk te Poissv op 20 km. van het Prinsenpark, ver loor. na voordien reeds drie ritten- overwinningen op het actief te hebben gebracht en tijdens Duin kerke-Parijs, iedere volger door zijn groots kunnen had veroverd. Hec tor deed het zo gemoedelijk en tevens hier en daar een luimige noot inlassende, dat diegenen die Martin nog nooit hadden hopen het woord voeren, er effenaf per plex bij stonden. Vanzelfsprekend dus dat de oud- Bordeaux-Parijs-laureaat, een ruim deel van het succes meetroonde en 't was verdiend ook. BEL6ICA jTEEDS nagemaakt nooit geëvenaard Uitslag' 10/12/50 Go tv. 6.014.272,00 fr. POOL I Vrije Keus 4 X 20 125.981 fr. elk 47 x 19 5.368 fr. eik 831 x 18 309 fr. elk POOL II 7 x 20 97.254 fr. elk 232 x IS 1.473 fr. elk 2939 x 18 116 fr. elk (d-43) ERE Beerschot A. C. Beringen P. C. Antwerp F. C. S. C. Charleroi Rac. Meohelen Har. Brussel F. C. Brugge Standard Luik -AFDELING Berchem Sp. 3—0 F. C. Luik 2—2 Titleur F. C. 1—2 Racing Brussel 1—0 Gantoise 01 Ol. Charleroi 13 F. C. Mechelen 21 S. C. Anclerlecht 0—0 Rangschikking 1.F. C. Luik 15 9 2 2. S. C. Anclerlecht 15 6 1 3. F. C. TUleur 15 8 4 4. Rac. Brussel 15 7 4 5. Rac. Mechelen 15 4 3 6. Beerschot 14 4 4 7. Gantoise 15 4 5 8. Standard Luik 15 5 6 9. Berchem Sp. 15 6 7 10. F. C. Mechelen 15 6 7 11. Antwerp P. C. 14 4 5 12. F. C. Brugse 13 5 5 13. Ol. Charleroi 15 6 8 14. S. C. Charlefoi 14 4 6 15. Dar. Brussel 15 2 6 16. F. C. Beringen 14 2 9 Matchen voor Zondag a.s.: La Gantoise Standard Cl. Luik Ol. Charleroi Antwerp F. C. Rac. Brussel Beerschot A. C. F. C. Mechelen Beringen F. C. Berchem Sp. F. C. Brugge s. C. Anderlecht S. C. Charleroi Tllleur F. C. Rac. Mechelen Brunei. 4 44 20 22 8 25 12 20 3 28 23 19 4 25 18 18 8 24 26 16 6 31 29 14 19 19 14 22 24 14 31 37 14 26 29 14 28 31 13 16 21 13 1 29 32 13 4 22 21 12 7 24 37 11 3 19 48 7 EERSTE AFDELING B F. C. Izegem - Llsrse S. K. 2—2 U. S. Doornik Tu'oantla F. C. 50 U. S. Centre F. C. Boom 20 As. Oostende Kortrijk Sp. 23 Lyra C. S. Bru^tfe 2—0 A. E. C. Bergen F. C. Ronse 41 St Niklaas S. K. Eenclr. Aalst 2—3 Dendcrmonde Vig. Hamme 00 Rangschikking 1. St Niklaas S. K. 35 9 1 5 35 16 23 2. Kortrijk Sp. 15 8 1 6 32 19 22 3. U. S. Doornik 15 8 2 5 34 22 21 4. F. C. Ronse 15 8 3 4 24 21 20 5. Lyra 15 8 5 2 27 19 18 6. A. E. C. Bergen 15 8 5 2 31 23 13 7. As. Oostende 15 5 3 7 29 21 17 8. F. C. Izegem 15 6 4 5 27 20 17 9. Eendr. Aalst 15 5 4 6 19 19 16 10. F. C. Boom 15 6 6 3 34 23 15 11. Llerse S. K. 15 6 6 3 26 20 15 12. C. S. Brugge 15 6 9 0 21 26 12 13. U. S. Centre 15 2 9 4 14 34 8 14. Dendermonde 15 1 9 5 15 31 7 15. Vig. Hamme 15 1 10 4 9 33 6 16. Tubantia 15 2 12 1 17 47 5 Matchen voor Zondag a.s.: Lierse S. K. T. S. V. Lyra Kortrijk Sp. U. S. Centre C. S. Brugge As. Oostende F. C. Ronse F. C. Izegem Tubantia F. C. A. E. C. Bergen Vigor Hamme U. S. Doornik F. C. Boom St Niklaas S. K. Eenür. Aalst A. v. peudermondQ BEVORDERING B St. Kortrijk Boechout V. V. 31 S. V. Oudenaarde E. Wervik 50 S. C. Menen -r- Hoboken S. K. 11 St. Moeskroen F. C. Roeselare 21 Edegem Sp. Rac. Harelbeke 21 Beveren-Waas Exc. St Niklaas 00 S. V. Waregem Rac. Borgerhout 3—0 Rac. Gent Rac. Doornik 0- -0 Rangschikking 1. Rac. Gent 15 8 2 5 36 14 21 2. St. Moeskroen 15 8 2 5 28 18 21 3. Oudenaarde 14 8 3 3 25 10 19 4. S. V. Waregem 15 7 4 4 28 19 18 5. St. Kortrijk 14 6 3 5 27 20 17 C. Hoboken S. K. 15 6 4 5 27 25 17 7. S. C. Menen 15 6 4 5 23 24 17 8. Rac. Doornik 15 7 5 3 26 19 17 9. Rac. Borgerhout 15 5 5 5 22 19 15 10. F. C. Roeselare 15 5 6 4 15 15 14 11. Edegem Sp. 15 5 6 4 15 21 14 12. Exc. St Niklaas 14 4 5 5 21 26 13 13. Beveren-Waas 15 3 6 6 18 19 12 14. Boechout V. V. 13 3 8 2 18 33 8 Uk E. Wervik 14 2 9 3 19 44 7 16. Rac. Harelbeke 15 0 12 3 12 34 3 Matchen voor Zendag a.s.: Boechout V. V. Edegem Sp. F. C. Roeselare S. C. Menen Rac. Harelbeke St. Moeskroen Rac. Doornik Stade Kortrijk Eendr. Wervik Rac. Gent Rac. Borgerhout S. V. Oudenaarde Hoboken S. K. Beveren-Waas Exc. St Niklaas S. V. Waregem TWEEDE PROVINCIAAL Matchen voor Zondag a.s.: Voorw. Oostende F. C. Meulebcke V. G. Oostende Un. Herzecuvv s. V. Wevelgem Zwevegem Sp. F. C. Knokkek S. K. Roeselare C. S. leper Deerlijk Sp. Ol. Ingelmunster W. S. Lauwe A. A. Moeskroen B. S. Avelgem F. C. Torhout Mol. Ingelmunster Rangschikking 1.V. G. Oostende 12 ll 1 2. S. K. Roeselare 14 8 2 3. Un. Herzeeuw 13 7 2 4. Voor. Oostende 13 7 3 5. W. S. Lauwe 14 7 5 6. A. A. Moeskroen 14 4 3 7. F. C. Torhout 13 5 4 8. Zwevegem Sp. 14 6 6 9. Ol. Ingelm 14 5 6 10. C. S. leper 14 6 7 11. Mol. Ingelm. 13 5 6 12. F. C. Knokke 14 4 6 13. S. V. Wevelgem 14 4 6 14. F. C. Meulebeke 14 3 8 15. Deerlijk Sp. 14 1 10 16. B. S. Avelgem 14 2 11 55 13 22 50 24 20 25 18 18 49 23 17 30 32 IS 26 22 15 32 25 14 25 29 14 23 31 13 39 35 13 23 32 12 29 29 12 22 24 12 3 24 53 9 3 25 56 5 1 21 52 5 TWEEDE GEWESTELIJK A Matchen voor Zondag a.s.: S. K. St Kruis S. V. Veurne F. C. Lissewege Dar. Blankenberge V. V. Koksijde S. K. Den Haan F. C. Helst St Joris Sp. Rac. De Panne Conc. Brugge W. S. Oudenburg S. V. Nieuwpoort G. S. Middelkerke S. K. Stcenbruggc S. V. Blankenberge E. G. Gistel l.S. V. Blankenb. 2. Steenbrugge 3. Dar. Blankenb. 4. S. V. Nieuwpoort 5. Conc. Brugge 6. E. G. Gistel 7. S. K. Den Haan 8.S. K. St Kruis 9. Rac. De Panne 10. W.S. Oudenburg 11. S. V. Veurne 12. G. Middelkerke 33. St Joris Sp. 14. V. V. Koksijde 15. F. C. Helst 16. F. C. Lissewege Rangschikking 13 9 14 10 14 9 13 8 13 0 13 3 9 14 2 10 4 38 14 22 1 57 21 21 3 29 11 21 3 35 13 19 2 28 29 16 2 31 31 16 2 34 21 14 0 40 35 14 5 39 35 13 0 21 34 12 21 30 11 24 33 11 32 50 8 15 28 7 26 37 7 18 45 6 TWEEDE GEWESTELIJK B Matchen voor Zondag a.s.: S. V. Vichte F. C. Lichtervelde W. S. Houthulst S. K. Torhout V. C. Ardooie V. P. Gits Hulste Sp. S. K. St Baafs F. C. Tielt S. K. Beveren-Lele Rac. Waregem S. C. Oostrozebeke V. V. Dentergem Kuurne Sp. F. C. Wakken F. C. Otegem Rangschikking 1.F. C. Tielt 13 9 1 2. F. C. Wakken 14 8 2 3. Kuurne Sp. 14 9 3 4 S. Oostrozebeke 14 9 4 5. S. V. Vichte 12 7 2 6. V.V. Dentergem 13 8 5 7. Lichtervelde .13 6 4 8. S. K. Torhout 14 5 4 9. Hulste Sp. 14 6 6 10. W. S. Houthulst 14 5 6 11. F. C. Otegem 13 5 7 12. V. C. Ardooie 14 4 7 13. Rac. Waregem 12 2 7 14. Beveren-Leie 13 3 10 15. S. K. St Baafs 14 2 10 16. V. P. Gits 13 1 11 3 48 15 21 4 36 20 20 2 34 24 20 1 34 17 19 3 21 15 17 0 26 13 16 3 24 16 15 32 27 15 31 30 14 34 26 1.3 33 32 11 23 19 11 17 30 7 0 15 42 6 2 27 63 6 1 13 50 3 TWEEDE GEWESTELIJK C Matchen voor Zondag a.s.: Rac. Bissegem W. S. leper S. C. Le Bizet F. C. Komen St Eloots Sp. S. K. Geluwe S. K. Vlamertinge S. V, Kortrijk F. C. Luingne S. V. Moorsele E. Beselare - F. C. Poperinge Dottenijs Sp. Aalbcke Sp. Toek. Menen S. V. Moorslede Rangschikking l.S. V. Moorslede 14 13 I 0 46 13 26 2. W. S. leper 13 10 2 1 35 9 21 3. Aalbeke Sp. 14 7 5 2 36 26 16 4. S. V. Kortrijk 14 6 5 3 37 32 35 5. Dottenijs Sp. 11 6 3 2 31 .12 14 6. S. C. Le Bizet 14 6 6 2 34 32 14 7. Toek. Menen 14 5 6 3 34 33 13 8. F. C. Komen 14 5 6 3 31 31 i3 9. E. Beselare 14 5 6 3 18 23 13 10. F. C. Poperinge 14 5 7 2 27 38 12 11. S. V. Moorsele 14 5 7 2 24 41 12 12. Rac. Bissegem 13 4 6 3 23 26 11 13. F. C. Luingne 13 4 6 3 19 24 11 14. St Eloois Sp. 13 4 8 1 13 34 9 15. Sp. Vlamertinge 13 3 8 2 23 35 8 16. S. K. Geluwe 14 2 8 4 15 29 8 DERDE AFDELING v Matchen voor Zondag a.s.; S. K. Hooglede Ol. Ledcgem B. S. Poperinge Dadizele Sp. Izegem Sp. S. V. Dr Ruiter S. K. Zilverberg - - S. V. Rumbeke F. C. Wocstcn Poelkr. Poelkspellö Dosko Beveren E. Oekcnc s. K. Staden Brielen Sp. W. S. Passendale S. C. Zonncbeke Rangschikking 1. Ol. Ledegem 14 10 3 1 42 11J] 2. B. S. Poperinge 14 10 3 1 52 32 - 3. S. V. Rumbeke 14 9 2 3 43 li J' 4. Izegem Sp. 12 8 0 4 34 13 2', 5. Brielen Sp. 14 7 4 3 32 35 6. S. C. Zonnebeke 14 7 5 2 4 0 25 IJ 7. W. S. Passendale 13 6 4 3 31 23 Jf 8. S. V. De Ruller 13 6 5 2 27 15 9. Eendr. Oekene 13 5 4 4 37 23 j; 10. P. C. Woesten 14 6 7 1 37 19 J 11. S. K. Zilverberg 13 4 5 4 22 31 12. P. Poelkapelle 13 4 8 l 25 29 13. S. K. Hooglede 14 3 8 3 17 20 14. S. K. Stacïen 13 2 8 3 18 22 15. Dosko Beveren 13 3 10 0 22 48 16. Dadizele Sp. 14 1 12 1 12 03

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 6