Wij hebben dit jaar Drie Nationale Wielerkampioenschappen in West- Vlaanderen HET WEKELIJKS NIEUWS Het Wekelijks Nieuws 25.000 Frank Prijzen 21 Wieier flitsen André Maelbrancke Het Liefhebberskriterium SPORTMAN! s JL w doorheen de week Barco Belga Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 28-1-51 Brugstraat, 34, REBECQ (Brabant) Zeer normale uitslag UITSLAG WEDSTRIJD 21-1-51 Totaal Bruto Ontvangst 5.009.473 fr. POOL A: 2.191.558 Frs. POOL B: 2.817.915 Frs. 586x20 1.028 Frs. 723 x 20 1.071 Frs. 3511x19 103 Frs. 4345x19 107 Frs. 11479x18 21 Frs. 12915x18 24 Frs. HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 4-2-51 21 UITSLAG V. P. 19 1 x l 1 1 2 2 2 2 2 X 1= 21 p. ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V. P. 19: Hef Wegkam- ploenschap voor Onafhankelijken te Tiegem De Ronde van Vlaanderen voor Nieuwelingen te Poperinge? Wichel Decroix alle maats te sterk in de veldrit te Zillebeke Sterrenparade het enige nog overblijvende Kriterium de RADIO van de THE GOAL X=2 Buil. 097637 Mme VEBDONCK E. te BOEKHOUTE, wint 2.000 Frs. PREMIE als grootste Inzet verliezer Pool A, Buil.'096987 Mr BREWARDZ Nip. te ASSELBOM (Gr. H. Lux.) wint 2.000 Frs. PREMIE als grootste inzet verliezer Pool B. Deze uitslag ls het bewijs van. het gemakkelijk winnen op The Goal X =2». Door toelating van alle combinaties op twee Pools vrije keus, enig systeem (unique) die maximum van kans biedt aan de pronostlekers. Te Pronostlekeren1, 2 - drawn 2. BULLETIJNEN IN ALLE DEPOTS. Bulletljnen worden gestuurd op aanvraag. (d-271) Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletljn, invullen, ultknïpoen en insturen F. O. Llidfc - 8. C. Anderlecht Beerschot - Rac. Mechelen P. C. Brugge - Bp. Charleroi As. Oostendie Bt Niklaas Dendermonde - P. C. Izegem E. Wervilk - R. Borgerhout S. Wevelgem - C. S. leper Veume - Dar. Blankeniberge V. V. Koksijde - De Panne Conc. Brugge - Nieuwpoort W. Houthulst - Dentergem Moorsele - P. C. Poperinge »i •et* e a «1 Qi ti fe Js UITLEG De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletijns ge schieden. Wie meest punten heeft (het puntenstelsei) wint. Wie meer dan één bulletifn op zelfde naam istuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa mentelling der punten voor het eindklassement geschiedt bulletifn per bulletifn, vol gens volgnummer. Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletifn ongeldig. Dit bulletifn moet binnen zijn vóór 12 u. óp de in hoofding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bif 't in sturen van meerdere bulletifns op eenzelf- de naam. AFZENDER: STRAAT, N'TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. Bén deelnemer bekwam 18 punten: GRUW IER DONALD (1), Boeschepestraat, POPERINGE. Drie deelnemers bekwamen, 17 punten: LANSSENS LUCIEN (5), Vlamertingestraat, ELVERDINGE. D*AMOÜR ROGER, Pontainosstraat, SINT-GILLIS-BRUSSEL. MAHIEU LOUIS, Hoogpoort, WERVIK. Verder 12 deelnemers met 16 p.; 13 met 15 p.; 37 met 14 p.; 64 met 13 p.; 1ÓS met 12 p. en 130 met 11 p. In totaal rangschikten zich aldus 369 deelnemers voor de algemene klassering. ff punten. Versohoore Emlel (3), Vljfwegenstr., Emelgem. 34 punten. Denut Fellx (4), Cas- •elatraat, Poperinge. 32 punten. Berkeln Noël (2), leperstr., Roeselare. 31 punten. Danneels Roger (2), Krulsse Abele, Alverlngem. Demees- twe Slmonne (2), Statlestr., Dlksmui- de. Denut Maria (5), Casselstr., Po peringe. Mahle Louis (1), Hoog poort, Wervlk. Louagle Cyrlel (1), Poperlngestr., Woesten. 30 punten-. Verbrugghe Michel (4), Bergenstr.. Beveren-IJzer. Clabau Urbaln (3), Doornstr., Poperinge. Berkeln Noël (1), leperstr., Roeselare. D'Amour Roger, Fontalnosstr., Slnt- Qlllla-Brussel. 29 punten. Lamerant Julia (9). Dorpstr., Dlkkebus. Deschepper A., Albertstr., Dlksmulde. Papegaey Al- bert (6), Koelstr., Poperinge. Van- denbroucke Luclen (l), Peperatr.. Po- perlnge. Ruyghe Marcel (1), Min naarstraat, Steenkerke. Prutsaert Henrl (2), leperstr., Vlamertlnge. 26 punten. Lelong Camlel (1), Dorpstr., Dlkkebus. Dael Ludwlna (8), Dorpstr., Dlkkebus. Dael Maria (5), Dorpstr., Dlkkebus. Peys Hu- bert (1), Smytterstr., Dranouter. Depover Jenny (1), St Pietersstr., El- verdlnge. Declerck Luclen, Kapel- hoekstr., Esen. Muylle Luclen (1), Paddevljverstr., leper. Calcoen Eduard, Masschaertstr., Koksijde. De Croock Denlse, R. Vandammestr., Koksijde. Lapon Charles (3). Cou- terstraat, Merkem. iVercruysse Ju- Uen (2), Dorpstr., Oudekapelle. Cla bau Urbaln (2), Doornstr., Poperinge. Debelr Lucien (4), Casselstr., Po peringe. Debruyne Camlel (5). Boe schepestraat, Poperinge. Denut Mare (2-5). Casselstr., Poperinge. Goeman Henrl (3), Casselstr., Poperinge. Callewaert J. (2), Arme Klarenstr., Roeselare. Vandevoorde Guldo (2), Dorpstr., Vlamertlge. 27 punten. C^ttaert Plrmln (1), Dorpstr., Adlnkerke. Harteel August (2), Garzebekeveld, Adlnkerke. Dael Ludwlna (2), Dorpstr., Dlkkebus. Timerman Alb. (1), Kouterweg, Emel gem. Degrave Karei, Alverlngemstr.. Gljverlnkhove. Camerlynck André (2), Bellestr.. Nleuwkerke. Barbier Margriet (1), Statlestr., Pervijze. Denut Fellx (2), Casselstr., Poperinge. Gruwler Donald (2), Boeschepestr., Poperinge. Huyghe Lena, Toekomst straat, Poperinge. Quaghebeur Emlel (5), B.oeschepestr., Poperinge. Ros- sey Georges, Bergenstr.. Roesbrugge. Dejaegher Georges (9), Llndendreef, Veume. Deberdt Hector (1), Oude- manhulsstr., Vlamertlnge. Deberdt Gerard, Poperlngestr., Vlamertlnge. Fossaert André (1), Poperlngestr., Wa- tou. Gevers Oscar, Molenstr., Wer vlk. 26 punten. Vanbelle Roger (2), Zonnebekestr., Beselare. Dael Mi chel (8), Dorpstr., Dlkkebus. Depo ver Suzanne (3), St Pietersstr., Elver- dlnge. Depover Jenny (4), St Ple- tersstraat, Elverdlnge. Verstraete Leonard, Plaats, Emelgem. Boone Georges, Kerkstr., Hoogstade. De- mey Gaston (2), Boomgnardstr., leper. Cauller Omer (8), Noordwljk, Lel- sele. Lapon Charles (2), Couterstr., Merkem. Dael Gerard (10), Statie straat, Poelkapelle. Degruyter Vlc- torlne (1), Pottestr., Poperinge. De nut Maria (4), Casselstr., Poperinge. Dumont Daniël (3), Toekomststr., Po peringe. Masscheleln Georges (1), Pottestr., Poperinge. Papegaey Al- bert (5), Koelstr., Poperinge. Pa pegaey André (6), Bellestr., Poperinge. Senéchal André, Boeschepestr., Po peringe, Van Eecke Pierre (1), Bruggestr., Poperinge. Callewaert Rosa (2), Armé Klarenstr., Roeselare. Vande Maele Gerard (3), Gelthoek- straat, Vlamertlnge. Degryse Albert (4), Blokstr.. Watou. Frutsaert Hen rl (6), leperstr.. Vlamertlnge. Bloes Georges (3), Hofstr., Westende. Storme Noël (3), Nieuwstr., Westvlete- ren. Zie vervolg hiernevens pf s« HET WEKELIJKS NIEUWS 9 BalMTdft* 17 Jan. 1MI, mm Bladf. 7, HET WEKEIi F. C. Luik - S. O. Anderlecht S. Wevelgem - C. S. leper Beerschot - Rac. Mechelen Veurne - Dar. Blankenberge F. C. Brugge - Bp. Charleroi V. V. Koksijde - De Panne As. Oostendie - St Niklaas Conc. Brugge - Nieuwpoort Dendenmande - F. C. Izegem W. Houthulst - Dentergem SS. Wervlk - R. Borgerhout Moorsele -'F. C. Poperinge Het is een vast te stellen feit dat de Westvlaamse B.W.B.-afde- ling meer erl meer medezeggen schap krijgt te Brussel, en er een der actiefste en een der meest vooraanstaande gouwen is gewor den. Na de organisatie van het we reldkampioenschap vorig seizoen krijgen we dit jaar niet min dan 3 nationale wielerkampioenschap pen in onze provincie. t. - DE CYCLO-CROSSTITEL TE WESTOUTER De eerste nationale driekleurtrui 1951 zal reeds uitgereikt worden op Zondag 4 Februari, nl. voor het cyclo-crosskampioenschap te West- outer, in het hartje onzer West- Vlaamse bergen. Het is voor de eerste maal in onze geschiedenis dat deze kam pioenentrui in onze gouw zal aan getrokken worden, daar waar vóór de oorlog reeds menigmaal de pro vinciale titel werd betwist. De Westvlaamse bergstreek heeft voor een waardig kampioenentrar jekt gezorgd, en wie de titel Zon dag 4 Februari te Westouter ver overt zal stellig waardig zijn de naam en trui van cyclo-crosskam- pioen van België 1951 te dragen. 2. - VOOR DE ONAFHANKELIJKEN TE TIEGEM Een drietal weken geleden werd ook aan Westvlaanderen de orga nisatie van het nationaal wegkam- pioenschap voor onafhankelijken toevertrouwd door de K.B.W.B. Hiervoor stelden drie clubs hun kandidatuur, nl. de Bergklimmers Tiegem,, de Brugse Velosport en Zwevezele. In haar jongste zitting heeft het Westvlaamse Sportcomité er voor gestemd en Tiegem haalde het. Daar zullen de onafhankelijken hun titel moeten betwisten op een omloop van circa 17 km., en 't zal geen eendaags-vliegzijn zoals vorig jaar met een Van Lancker die de overwinning op de Tiegem- berg zal halen, want 't is een om loop voor een wereldkampioen schap. De K.B.W.B. zal op 22 Juli de indétrui stellig aan een sterk kampioen mogen overhandigen. 3 - DE INTERCLUB TERUG IN DEERLIJK Wat al stof heeft dat gemengd interclubkampioenschap niet alleen in Westvlaanderen maar ook op het Martelarenplein niet doen op waaien de laatste jaren. Toen S. V. Deerlijk in 1945 de interclubtitel veroverde te Brussel, vroegen ze voor 't volgend jaar de toepassing van 't reglement, nl. de organisa tie door de winnende club. In 1946 was het dus in Deerlijk; S. V. icon terug. Ook in 1947 moesten al de clubs van 't land naar Deerlijk komen en 't werd een nieuwe zege voor de S.V.-ers. Vooral Antwerpen en Brabant hadden er nu genoeg van; 't was zogezegd te ver. Het reglement werd veranderd, en in 1.948 was het terug in Brussel. Maar S. V. Deerlijk bleef thuis als pro test, samen met de andere West vlaamse clubs. In 1949 idem. Vo rig jaar werd het reglement op nieuw gewijzigd. Ieder provincie zou zijn beurt krijgen, met de voor keur te beginnen bij de overwin naar van 1950. S. V. Deerlijk trok er terug heen en won eens te meer, en krijgt aldus voor 1951 op Don derdag 20 September de organise tie van het laatste wielerkampioen schap 1951. DAT IS UW WERK WESTVLAAMSE CLUBS! Na deze beknopte uiteenzetting over die drie aanstaande wieler kampioenschappen wil ik thans een woordje uitwijden over de oor zaak, laat ons zeggen de reden van de toekenning dezer wielerkam- 25 punten. Beullens Maurice, Vis serstraat, Blankenberge. Debergh Odlel, Veurnestr., De Panne. Dael Maria (9), Dorpstr., Dlkkebus. Boo ne Roger (2), Kerkstr., Hoogstade. Wlllaert Honoré, Karthulzerstr., Oost- dulnkerke. Feys Maria (7), Statie straat, Poelkapelle. Butaye Ray- monde, Ouderdomstwg, Poperinge. Dewaele Albert, Goudenhoofdstr., Po peringe. Mlllevüle Gaston (3), Cas- selstraat, Poperinge. Storme Jules (1), Toekomststr., Poperinge. Van devoorde Roger, Pottestr., Poperinge. Dejaegher Georges (1), Llndendreef, Veurne. Depover Arnic (6), Foperln- gestraat, Vlamertlnge. Braem Ray mond (2), leperstr., Wljtschate. Dlerynck Gerard (2), Staanljzerstr., Wljtschate. 4b Naar verluidt zou einde Mei een Rooide van Vlaanderen in zeven ritten betwist worden voor Nieu welingen, met start en aankomst te Hoboken. 4b Tot nog toe moesten de Engel se wegrenners steeds in zwarte trui gekleed zijn tijdens de koersen. Volgens een officieel besluit, wor den kleurige truien thans toege laten. 4b Op 17 Februari komt Coppl te Londen uit tegen Reg Harris... op rollen. Hij krijgt daarvoor een ver goeding van 200 pond of 30.000 Bel gische frank. 4b België en Zwitserland zijn kandidaat-inrichters van het we reldkampioenschap cyclo-cross 1952. 4b Het wereldkampioenschap cy clo-cross gaat door op 18 Februari te Baumbusch (Luxemburg). Der tien landen nemen er aan deel. 4b De sympathieke renner uit Langemark, Maurits Minne, start bij de onafhankelijken. Na de voor- jaars-klassiekers schikt hij reeds in Mei prof te worden. 4b Roger Meersseman uit Vla mertlnge denkt er niet aan te vroeg de oefeningen aan te vatten. Hij begint eerst bij een drietal weken. Het seizoen is nog lang ge noeg. denkt Roger. 4b Dré Noyelle en Dré Gryson moeten beide, binnen de komende maanden, het khakipak aantrek ken. 4b Ruiz, Langarlca, Berra, Capo en Rodriguez zijn de vijf renners die reeds werden aangeduid in de ploeg voor de komende Ronde van Frankrijk. De Spanjaarden zijn er vroeg bij. b)b Het zoveelste treffen Odon- Reypens, gaat door te Gent op 25 Januari e.k. 4b De gekende Fransman Caput, schikt de Belgische voorjaarsklas siekers te betwisten. 4b De Franse bokser Dauthuille keert terug uit Amerika. Er is reeds sprake dat onze Tarzan Delannoit hem te Parijs zou bekampen. 4b Drie Belgen, twee Nederlan ders. een Oostenrijker en een Italiaan lieten zich reeds inschrij ven voor de Wedstrijd Tweede KanaalovertochtDeze fameuze zwemwedstrijd zal doorgaan op 15 Augustus.. SPORTUITSLAGEN 4b In het Sportpaleis te Antwer pen, behaalden de Westvlaamse ge- legenheidsploegkoersers Sercu-OUi- vier, de zege, in de finaal van het Europees Kriterium voor koppel renners. Na hen vqlgden Schuite- Peters, Ramon-Thyssen, Adriaen- sens-Bruylandt en Ockers-Tytgat in deze orde. 4> De Franse aohtervolgingspe- cialist, Matteoli, liep te Parijs de Italiaanse specialist Bevilacqua in. 4b Van der Meirsch won te Ste Maria Horebeke op zijn eeuwige tegenstrever en rivaal Van Kerre- brouck. 4b Te Brussel wonnen Thyssen- Ramon de 50 km. koppelrit. 4b Jef Scherens betwistte er zijn laatste koers. Hij hield er aan in zijn laatste spurt meester te blij ven over Gerardin. pioenschappen aan Westvlaande ren. Weliswaar heeft enigszins het toeval er wel wat bijgedragen dat we er dit jaar drie hebben, maar het komt toch grotendeels van de activiteit onzer Westvlaamse afge vaardigden te Brussel. We hebben immers in ieder comité te Brussel een sterke vertegenwoordiging, en dat komt uit de sterkte onzer West vlaamse clubs. We hebben in onze gouw reeds meer dan 400 B.W.B.-Sportclubs in regel, en men verwacht dat dit jaar onze afdeling in totaal onge veer 12.000 B.W.B.-leden zal tellen. Dat zijn klinkende, ja spreken de cijfers; en u begrijpt, vriend Le zer, wanneer de Westvlaamse afge vaardigden voor een of ander kam pioenschap hun kandidatuur stel len of er dient geselectioneerd te ivorden dat men te Brussel meer en meer rekening houdt met West vlaanderen en de sterkte der Westvlaamse afdeling is yw werk, Heren Clubleiders, en die kam pioenschappen en selecties uwer renners moogt ge als de vrucht of beloning uwer werking beschou wen. Ieder B.W.B.-club moet minstens 10 leden tellen; dat is echter maar een minimum; als ieder club er de helft bijdoet, dus 5, wat een klei nigheid is, dan tellen we met de slag meer dan 2000 B.W.B.-leden meer in Westvlaanderen, en staan we afgetekend aan de spits; dan kan ons ook geen enkele andere gouw een of ander voorrecht be nijden, want dan kunnen we steeds zeggen en schrijven: de West vlaamse B.W.B.-afdeling heeft er voor gewerkt, heeft ervoor ge streefd. Laat ons hopen dat deze drie wielerkampioenschappen een suc ces worden inzake belangstelling en organisatie, dan zal het een spoorslag zijn om er ter jarent nog andere aan Westvlaanderen toe te kennen. MAGISTER. Voor het Kampioenschap van België voor Onafhankelijken, dat aan Westvlaanderen werd toegewe zen, hadden Tiegem, Brugge en Zwevezele hun kandidatuur gesteld. De Westvlaamse afdeling heeft bij stemming de toewijzing gedaan. Tiegem bekwam 17 stemmen, Brug ge 14 en Zwevezele 7. Het Kam pioenschap zal dus te Tiegem door gaan over 12 ronden van 17,500 km. De aankomst grijpt plaats op debe- beruchte Tiegemberg. Op zelfde vergadering werden ook de Westvlaamse Kampioen schappen toegewezen. Deze zullen doorgaan op volgende plaatsen en data: Beroepsrenners: Aartrijke, 1 Juli. Onafhankelijken: Gistel, 21 Mei. Liefhebbers: Heist-aan-Zee, 22 Mei. Nieuwelingen: Gullegem, 22 Aug. Herinneren wij er nog aan dat het Nationaal Kampioenschap voor Beroepsrenners verreden wordt te Quaregnon. Naar verluidt wordt einde Mei een Ronde van Vlaanderen verre den voor Nieuwelingen. Deze koers zou gaan over zeven ritten, die als volgt vastgesteld zouden zijn: l'e Rit: Hoboken-Eeklo (67 Km.) 2e Rit: Eeklo-Oostende (72 Km.) 3° Rit Oostende-Poperinge (71 Km.) 4° Rit: Poperinge-Outrijve (72 Km.) 5" Rit: Outrijve-Aalst (70 Km.) 6e Rit: Aalst-Willebroek (64 Km.) 7" Rit: Willebroek-Hoboken (69 Km.) Er werd niet vermeld of een rust dag voorzien wordt. De 3» veldrit van de St Pieters- vrlenden bracht 17 renners aan de start. De Heer Vande Kerckhove gaf de start. Met Vehbeke aan de leiding, ging het de eerste van de tien af te leg gen ronden in. Nadat deze wegens val achfenutbgeslagen werd1, nam Van Houtte de teugels over. Tij dens de derde ronde zette Michel Decroix de aanval op de leiders- stelling In en lag spoedig een halve minuut voor op Lowiéke Michlels, zijn naaste adatervolger. Heel de bende lag reeds ver uit mekaar. Half-koers was Decroix reeds bui ten schot. Michlels, met de gedub belde Nackaerts, in het wiel, volg de op 1 min. Van Houtte, Massche- leyn, Blend am an en Vande Vijvere namen de volgende stellingen in. In deze uiterst lastige koers viel aan het meesterschap van Michel Deorolx niet te tornen. DE UITSLAG: 1. Michel Decroix, de 25 tem. in 1 u. 30 min. 2. Louis Michlels, op 2'45". 3. Riohard Blendeman, op 4'10". 4. Karei Van Houtte. 5. Masscheleyn (Fr.)6. Vande Vij vere; 7. Loyaerts; 8. André Baetens; 9. G. Indervuyst; 10. Gilbert De- smedt; 11. Maurits Minne; 12. M. Nackaerts; 13. Willy Geerts; 14. Roger Verbeke; 15. Fred Vermei- ren; 16. G. Catry. Dré sag het levenslicht tijdens de we reldoorlog '14-T8 te WUnegetm (23-4-18). Hij was een der sterkste liefhebbers, doch kon als prof nooit helemaal doorbreken. Eigenaardig genoeg, op 32-jarige leeftijd is 1950 voor hem een zeer goed, ja zijn beste prof jaar geworden. Dré begon koersen In 1934 doch pas twee jaar daarop begon zijn opgang. 1938 was zijn gloriejaar: 17 eerste bij de begin nelingen en 28 bij de liefhebbers. Wie doet het hem na? Wie herinnert zich dat jaar niet meer, met die reuzestrijd tussen Staf Van Overloop en Maelbrancke? Oost te gen West. Staf was toen de sterkste lief hebber van het land, doch toen Dré naar de liefhebbers overstapte was zijn mees terschap gedaan. Het werd een rijk met twee koningen. Regelmatig werd Mael brancke nooit door Van Overloop geklopt. De Oostvlaming behaalde dat jaar 30 overwinningen en de Torhoutnaar 28. Doch Staf had er al 7 op zak, toen Dré er aan begon. De oorlogsjaren waren een breuk In zijn rennersleven. Toch werd hij tegen alle verwachting In kampioen van België ln 1942. De na-oorlogsjaren werden voor hem niet zoals verwacht, al behaalde hij in 1948 6 en in 1949 4 overwinningen. Doch 1950 werd een glorievol jaar. Benevens 10 zegepralen en tal van ereplaatsen, werd hij ook nog overwinnaar van het Kriterium Belgica. Beroepsrenner 1950 benaderde de liefhebber 1938. Dré was weer de machtméns van vroeger, taal, wilskrachtig en vol zelfvertrouwen. En daarbij opnieuw beschikkend over zijn scherpe eindsprint, die steeds zijn scherpst snijdend wapen is geweest. Wat brengt hem 1951? Zijn prestaties van verleden seizoen gingen niet onopgemerkt voorbij. Het Franse rijwielhuis Garin werf de hem aan voor Milaan - San Remo en Parijs - Middel landse Zee. Ook de Franse klassiekers zullen betwist worden. Mocht de sympathieke Torhoutnaar door een klinkende zege n een der voorjaarsklassiekers ook ln het buitenland de naam en faam verwerven waarop hij als renner mag aanspraak maken. We noemen het zonderling, maar het is een vaststaand feit dat het wielerjaar 1950 voor de «Krite- riums niet gunstig was. Hoe dat mogelijik is, kunnen we maar moeilijk toegrijpen... maar alle inrichters in de Provincie, be-, halve wij, zien af van het geven van Kriteriums in 1951. Zo heb ben we het Kriterium voor Onaf hankelijken van «Het Nieuws'blad- Sportwerelddat Maurice Minne verleden jaar won... en dat dit jaar niet meer zal ingericht worden. Be nevens dat Kriterium hadden we in onze uiterste Westhoek nog 2 Kri teriums voor Nieuwelingen. We hadden, het Kriterium van de Hop- pestreek en het Kriterium van de leperse Wielrijdersclub. Beide zien er thans van af voor 1951 nog een Kriterium in te richten. 't Is jammer voor de Nieuwelin gen en voor de koersen uit onze streek in 't algemeen. Het is al niet briljant voor de opkomenden en hu zonder deze steun, zal het er heel zeker niet op verbete ren. BARCO (6504) Verder hadden we nog een Kri terium van Veurne-Ambacht. Lang werd er gewikt en gewogen of ook dit nog een nieuw daglicht zien zou. Er schijnt evenwel geen schof in de zaak te komen... en nochtans is het meer dan tijd dat er op gedacht wordt, wil het nog in orde afge werkt voor dit jaar. We betwijfe len echter sterk de tweede uitgave iervan, alhoewel we dit, sportief ge zien, jammer vinden. Veurne-Am bacht leverde daarmede prachtig werk in 't Blote» en 't ware jam mer dit te zien teloorgaan. We hebben dan nog het Krite rium voor Liefhebbers «Het Weke lijks Nieuws - Barco - Belga». Dat gaat bepaald door en... blijft voor 1951 dan ook het enige. Vanzelf sprekend komen iedere dag. aaü- vragen om proeven binnen.' We doen meteen een dringende oproep tot alle inrichters van hei heb'berskoersen en geven hen als. gulden raad, natuurlijk zó zij dit wensen, hun koers als proef aan tc vragen. Ze hoeven ons enkel te schrijven en hun wens uit te drukken. We weten dat velen aarzeien omdat ze de definitieve dag van de B.W.B. nog niet toegezegd werden. Dit is echter geen hindernis. Sommige inrichters schrijven ons: «We doen mee maar wachten op definitieve toezegging van de B.W.B. voor on ze koers die aangevraagd wefd" voor... Dat is de goede manier! We noteren nog enkele achter blijvers van vorige jaren. Zij krij gen natuurlijk de voorkeur bij de nieuwe aanvragen... als ze vöör 4 Februari e.k. hun aanvraag doen. 't wordt tijd... We Zetten onze werking voort en, Koersinrichters, profiteert van de gelegenheid,- maar noteert wel, toegezegd of niet vanwege de B.W.B., uw aanvraag' moet binnen zijn voor 4 Februari eerstkomend. ERE-AFDELING Dftring Brussel Berchem Sp. 2—2 Rac. Mechelen F. C. Luik 21 Beringen F. C. Tllleur F. C." 1—0 P. C. Brugge Rac. Brussel 11 Antwerp F. C. La Gantolse 31 Stand. Cl. Luik S. C. Charleroi 2—3 Beerschot A. C. F. C. Mechelen F—2 01. Charleroi S. O. Anderlecht 23 4 50 23 24 9 31 17 23 3 30 25 21 5 27 23 19 8 27 29 18 2" 30 31 18 3 37 33 17 6 35 31 16 6 24 26 16 6 24 26 16 7 20 22 15 4 18 26 14 6 33 37 14 2 33 37 14 8 27 37 12 3 21 50 9 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Mechelen Standard Cl. Luik Racing Brussel Antwerp F. C. Beerschot A. C. - Tllleur F. c. I.a Gantolse Beringen F. C. P. C. Luik F. C. Brugge Berchem Sp. Gl. Charleroi 6. O. Charleroi Rac. Mephelen C. Anderlecht Daring Brussel Rangschikking l.F. C. Luik 17 10 3 2. S. C. Anderlecht 17 7 1 3. Tllleur F. C. 17 9 5 4. Rac. Brussel 17 7 5 5. Rac. Mechelen 17 5 4 6. F. C. Mechelen 17 8 7 7. Berchem Sp. 17 7 7 8. Beerschot A. C. 16 5 5 9. Antwerp F. C. Hi 5 6 10. Standard Luik 17 5 6 11. La Gantolse 17 4 6 12. F, C. Brugge 15 5 6 13. S. C. Charleroi 16 4 e 14. Ol. Charleroi 17 6 9 15. Dar. Brussel 17 2 7 16. Beringen F. C. 16 3 10 EERSTE AFDELING B A. E. C. Bergen Llerse S. K. 0—2 St Niklaas 8. K. Tubantla F. C. 6—1 F. C. Izegem F. C. Boom 2—2 Dendermonde Kortrljk Sp. 1—1 Un. Centre C. S. Brugge 3—1 Lyra Un. Doornik 2—1 A. S. Oostende Eendr. Aalst 21 F. C. Ronse Vigor Hamme 3 Rangschikking 1. Kortrljk Sp. 17 9 1 7 34 20 25 2. St Niklaas S. K. 17 10 2 5 43 20 25 3. F. C. Ranse 17 9 4 4 29 23 22 4. Un. Doornik 17 8 4 5 35 26 21 5. A. S. Oostende 17 6 3 8 33 24 20 6. F. C. Izegem 17 7 4 6 30 32 20 7. T. S. V. Lyra 17 9 6 2 30 23 20 8. Llerse S. K. 17 8 6 3 31 21 19 9. F. C. Boom 17 7 6 4 39 27 18 10. A. E. C. Bergen 17 8 7 2 34 29 18 U. Eendr. Aalst 17 5 6 2 22 24 16 12. C. S. Brugge 17 6 10 1 24 31 13 13. Dendermonde 17 2 9 6 19 33 10 14. Un. Centre 17 3 10 4 17 36 10 15. Vlg. Hamme 17 2 11 4 11 36 8 16. Tubantla F. C. 17 3 13 1 22 56 1 Matchen voor Zondag a.s.: Vlg. Hamme Lyra Eendr. Aalst U. S. Centre LIerse S. K. Boom F. C. C. 8. Brugge F. C. Izegem A. S. Oostende A. E. C. Bergen S. Doornik St Niklaas S. K. Kortrljk Sp. F. C. Ronse Tubantla A, V, Dendermonde BEVORDERING B Rac. Gent Boechout V. V. 90 Beverep-Waas Eendr. Wervlk 22 Stade Kortrljk Hoboken S. K. 40 S. V. Waregem F. C. Roeselare 31 S. C. Menen Rac. Harelheke 12 Edegem Sp. S. V. Oudenaarde 11 St. Moeskroen Exc. St Niklaas 30 Rac. Doornik Rac. Borgerhout 32 Rangschikking 1. Rac. Gent 17 10 2 5 48 16 25 2. St. Moeskroen* 17 9 3 5 32 24 23 3. Oudenaarde 17 9 3 4 27 11 22 4. S. V. Waregem 17 9 4 4 32 20 22 5. Rac. Doornik 17 8 5 4 30 22 20 6. St. Kortrljk 16 7 3 6 32 21 20 7. Hoboken S. K. 17 6 5 6 29 31 18 8. S. C. Menen 17 6 6 5 24 26 17 9. F. C. Roeselare 17 6 7 4 17 18 16 10. R. Borgerhout 17 5 7 5 24 23 15 11. Edegem Sp. 17 5 7 5 16 25 15 12. Beveren-Waas 17 3 5 9 22 23 15 13. Exc. St Niklaas 16 4 7 5 21 30 13 14. Boechout V. V. 15 4 9 2 21 42 10 15. Eendr. Wervlk 16 2 10 4 23 49 8 16. Rac. Harelbeke 17 2 12 3 18 36 7 Matchen voor Zondag a.s.: Rac. Borgerhout Edegem Sp. Exc. St Niklaas S. C. Menen Boechout V. V. Hqboken S. K. Rac. Harelbeke Stade Kortrljk Stade Moeskroen Rac. Gent F. C. Roeselare Rac. Doornik S. V. Oudenaarde Beveren-Waas Eendr, Wervlk S, V. Waregem TWEEDE PROVINCIAAL Mol. Ingelmunster C. S. leper 06 B. S. Avelgem F. C. Torhout 24 S. K. Roeselare A. Moeskroen 52 Heerlijk Sp. S. V. Wevelgem 00 U. Herzeeuw Voorw. Oostende 31 F. C. Meulebeke W. S. Lauwe 4—3 Zwevegem Sp. F. C. Knokke 30 V. G. Oostende Ol. Ingelm. 40 Rangschikking 6. V. G. Oostende 15 13 1 1 34 15 27 2. S. K. Roeselare 16 9 3 4 56 32 22 3. Un. Herzeeuw 15 8 2 5 29 20 21 4. F. C. Torhout 15 7 4 4 37 27 18 5. W. S. Lauwe 16 8 6 2 36 37 18 6. Voor. Oostende 15 7 5 3 55 32 17 7. C. S. leper 16 8 7 1 49 37 17 8. Zwevegem Sp. 15 7 6 2 28 31 16 9. A. Moeskroen 16 4 5 7 35 31 15 10. F. C. Knokke 16 5 7 4 35 23 14 11. S. V. Wevelgem 16 5 7 4 24 25 14 12. Ol. Ingelm. 16 5 8 3 24 39 13 13. Mol. Ingelm. 15 5 8 2 31 37 12 14. F. C. Meulebeke 16 4 9 3 31 60 11 15. B. S. Avelgem 16 3 12 1 31 57 7 16. Deerlijk Sp. 16 1 11 4 26 60 6 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Knokke F. C. Meulebeke S. V. Wevelgem Un. Herzeeuw Zwevegem Sp. A. A. Moeskroen Voorw. Oostende S. K. Roeselare F, C. Torhout -- Deerlijk Sp. C. S. leper V. G. Oostende W. S. Lautve B. S. Avelgem Ol, Ingelmunster M, lüSïiailiöster TWEEDE GEWESTELIJK A E. G. Gistel Rac. De Panne 41 Steenbrugge S. V. Blankenberge 1—9 St Joris G. S. Mlddelkerke 13 Conc. Brugge V. V. Koksijde 3—0 Dar. Blankenberge St Kruis 2—2 S. V. Veurne s. V. Nieuwpoort 24 S. K. Den Haan F. C. Helst 2—4 F. C. Hssewege W. Oudenburg 50 Rangschikking l.S. V. Blankenb. 15 11 0 4 52 15 26 2. Nieuwpoort 15 10 2 3 46 18 23 3. Steenbrugge 16 11 4 1 62 32 23 4. Dar. Blankenb. 15 9 2 4 32 15 22 5. Conc. Brugge 16 8 6 2 33 32 18 6. E. G. Gistel 16 8 6 2 35 37 18 7. S. K. Den Haan 15 6 6 3 36 35 15 8. Rac. De Panne 16 5 6 5 38 37 15 9. St Kruis 16 7 8 1 43 41 15 10. S. V. Veurne 15 5 7 3 27 35 13 11. G. Mlddelkerke 16 5 8 3 29 38 13 12. W. Oudenburg 15 6 9 0 24 42 12 13. St Joris Sp. 16 3 9 4 35 53 10 14. F. C Helst 15 4 10 1 30 41 9 15. V. V. Koksijde 15 0 7 8 15 31 8 16. F. C. Llssewege 16 3 11 2 25 60 .8 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Helst S. V. Veurne V. V. Koksijde Dar. Blankenberge S. K. Den Haan Mlddelkerke S. K. st Kruis St Joris Sp. S. V. Blankenberge Conc. Brugge Rac. De Panne F. C. Llssewege S. V. Nieuwpoort Steenbrugge W, E, Oudenburg E. G, Gistel TWEEDE GEWESTELIJK B F. C. Otegem F. C. Tlelt ultg. F. C. Wakken Kuurne Sp. 21 V. V. Dentergem S. K. St Baafs 22 Beveren-Lele - Ardoole V. C. 3—6 S. K. Torhout S. V. Vichte 3—2 Llchtervelde Oostrozebeke 20 V. P. Gits Hulste Sp. 4—1 W. S. Houthulst R. Waregem 2—0 Rangschikking 1.F. C. Tlelt 14 10 1 3 64 14 23 2. F. C. Wakken 16 9 2 5 39 22 23 3. Oostrozebeke 16 10 5 1 36 19 21 4. Kuurne Sp. 16 9 5 2 36 32 20 5. Llchtervelde 15 8 4 3 28 17 19 6. S. K. Torhout 16 7 4 5 39 31 19 7. S. V. Vichte 15 8 4 3 27 30 19 8. V. Dentergem 15 9 5 1 34 16 19 9. V. C. Ardoole 16 6 7 3 31 23 15 10. W. Houthulst 16 6 7 3 38 39 15 11. Hulste Sp. 16 6 8 2 33 36 14 12. F. C. Otegem 14 5 7 2 34 33 12 13. S. K. St Baafs 16 3 10 3 21 66 9 14. Rac. Waregem 15 2 10 3 16 37 7 15. Beveren-Lele 15 3 12 0 18 64 6 16. V. P. Gits 15 2 12 1 18 53 5 Matchen voor Zondag a.s.: Hulste Sp. F. C. Llchtervelde V. C. Ardoole S. K. Torhout V. P. Gits V. V. Dentergem S. V. Vichte S. K. St Baafs F. C. Wakken S. K. Beveren-Lele F. C. Tlelt W. S. Houthulst S. C. Oostrozebeke Kuurne Sp, Rac, Waregem F, O. Otegem TWEEDE GEWESTELIJK C S. V. Moorslede F. C. Lulngne 31 Aalbeke Sp. Toek. Menen 11 S. V. Kortrljk Dottenljs Sp. 3—1 S. V. Moorsele St Eloois Sp. 22 F. C. Komen Rac. Blssegem 51 W. S. leper F. C. Poperinge 01 S. K. Geluwe S. K. Vlamertlnge 11 S. C. Le Bizet Eendr. Beselare 50 Rangschikking 1. Moorslede 16 15 1 0 53 15 30 2. W. S. leper 15 11 3 1 40 12 23 3. Aalbeke 16 8 5 3 41 28 19 4. S. V. Kortrljk 15 7 5 3 40 34 17 5. Le Blzet 16 7 6 3 40 25 17 6. Komen 16 6 6 4 39 35 16 7. F. C. Poperinge 16 6 7 3 30 38 15 8. Dottenljs 13 6 5 2 33 28 14 9. T. Menen 16 5 7 4 36 38 14 10. Beselare 16 5 7 4 20 30 14 11. Lulngne 15 5 7 3 22 29 13 12. Moorsele 16 5 8 2 30 46 13 13. St Elools-W. 14 5 7 2 19 37 12 14. Blssegem 16 4 9 3 26 36 11 15. Vlamertlnge 14 3 8 3 28 36 9 16. Geluwe 16 2 9 5 17 40 9 Matchen voor Zondag a.s.: S. K. Vlamertlnge W. S. leper St Eloois Sp. F. C. Komen S. K. Geluwe Dottenljs Sp. Rac. Blssegem S. V. Kortrljk Toek. Menen S. V. Moorsele F. C. Lulngne S. C. Le Blzet F. C. Poperinge Aalbeke Sp. Eendr, Beselare S. V, Moorslede DERDE AFDELING C 6. C. Zonnebeke F. O. Woesten 63 Brlelen Sp. W. B. Passendale 32 S. V. Rumbeke S. K. Staden 60 P. Póelkapelle Izegem Sp. 17 Dadlzele Sp. S. K. Hooglede 0—3 Ledegcm Sp. Eendr. Oekene 4—0 S. V. De Ruiter Zilverberg 3—1 B. S. Poperinge D. Beveren 4—d Rangschikking 1. B. S. Poperinge 16 13 2 1 66 29 27 2. S. V. Rumbeke 16 11 2 3 55 17 25 3. Ol. Ledegem 16 12 3 1 53 17 25 4. Izegem Sp. 14 10 1 3 52 17 23 5. Brlelen Sp. 16 9 3 4 37 29 22 6. S. C. Zoönebeke 16 8 5 3 54 30 19 7. W. FasSendale 15 7 5 3 38 26 17 8. E. Oekene 15 6 5 4 41 45 16 9. S. V. De Ruiter 15 7 6 2 30 20 16 10. F. C. Woesten 16 7 8 1 41 55 15 11. S. K. Zilverberg 15 4 7 4 23 30 12 12. S. K. Hooglede 16 4 9 3 20 45 11 13. P. Poelkapelle 15 4 10 1 26 48 9 14. S. K. Staden 15 2 9 4 20 42 E 15. Dadlzele Sp. 16 1 14 1 13 74 3 16. D. Beveren 15 1 14 0 30 60 2 Matchen voor Zondag a.s.: S. K. Zilverberg Ol. Ledegem Izegem Sp. Dadlzele Sp. 8. V. De Ruiter S. K. staden s. k. Hooglede S. V. Rumbeke W. S. Passendale P. Poelkapelle F. C. Woesten B. S. Poperinge Eendr, Oekene Brlelen Sp. Doslto Beveren S, O, Zonnebeke

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 7