OOST EN WEST Politieke Commissie van U. N. 0. beschuldigt Communistich China van agressie Nieuwsjes Een prachtige avond besloot te Poperinge het Monstercrochet der Hoppestreek SUNLIGHT maakt haar linnen natuurlijk wit Peking maakte vooraf bekend dat zulks elke onderhandeling onmogelijk zou maken Op 't front maakten U.N.O.-troepen lichte vooruitgang Pe Oorlog in Korea Koudegolf, storm, overstromingen en mist over de wereld ft reden om fier te De frontbérichfen Voef gangster door een Michellne gedeerd te Komen Gents Tandarts reed met zifn auto in het water te Zelzate Vier kinderen Sevend verbrand te Amsterdam Mejuffer Jeanne Struye bij de dames en Heer Daniël Storme bij de Heren, veroverden de eerste prijzen ALS ROOD TROEF IS, Verstekeling aan getroffen In auto- kist te Marseille Stort 115 frank Instortende brug sleurt vier auto's mede Seddon-Diesel HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 3 Febr. 1951 Bladz. 7. In België genieten wij nu wel van zachte weersomstandigheden, maar vele streken zijn niet zo ge lukkig als wij. Van over geheel de wereld worden allerlei rampen en dies meer geseind, veroorzaakt door de weersomstandigheden. In de Pyreneeën regende het ge weldig. In het gebied van Tarnes werden meerdere huizen door de aldus veroorzaakte vloed meege sleurd. Op de hoge bergtoppen sneeuwde het hard en volgens het weerkundig station, lag op de Pic du Midi de sneeuw 5,50 m. dik. In Engeland heeft een dikke mist een groot deel van het land het verkeer ten zeerste bemoeilijkt en treinverbindingen moesten worden afgeschaft. In de streek van Bologne, Italië, traden meerdere stromen en rivie ren buiten hun oevers. Noord-Afrika werd geteisterd door zware stormen, met een wind, die de snelheid van 80 km. per uur haalde. Overstromingen teisterden meerdere gebieden. De stad Tiaret werd geblokkeerd door de sneeuw. Rukwinden veroorzaakten grote schade. In Noord-Amerika, in het cen trum van het land, heerst een kou degolf temperaturen van 43 gra den Celsius werden geregistreerd. Te Melbourne, Australië, daaren tegen, was het 33 graden warm. '7 MAANDEN OORLOG IN KOREA 25Juni fljysjull ^|25Aug _g^[25Sept jjjTjfSOct jk "25Nov: N-K0REA«^T - JT mJSf mSf de toestanden en de politici in Nederland vertrouwd is, die weet dat die crisis het werk is van één man, dhr Oud, voorzitter van de zeer kleine partij van de vrijheid liberalendie meent geroepen te zijn om een grotere rol te spelen in het Nederlands politiek leven. En om dergelijke oude knepen wordt het Nederlands leven over hoop gegooid en wordt de gezonde democratie weer een ernstige deuk gegeven: de regering krijgt een meerderheid, maar ze treedt af. En dat op het ogenblik dat alle beschikbare krachten niet te veel zijn om de toekomst van het land te smeden. Jammer genoeg moet men in België ook treurig de schouders ophalen bij het nagaan van de houding der oppositiepartijen die de gehele kwestie der militaire versterkingen van uit een zuiver partijdig en demagogisch oogpunt bekijken. Jongste vaststelling nog: sedert drie weken werkt de Kamercom missie voor binnenlandse zaken aan het ontwerp over de nieuwe militiewet. Men is al aan artikel 10 en er zijn er een honderdtal. Aan dat tempo, met die eeuwige amen dementen en vertragingsmanceu- vers kan men gerust nog drie maanden tijd verliezen. En als het ons binnenkort al te bar zal worden en de meerderheid van haar macht gebruik zal maken om de knoop door te hakken, dan sullen zij weer huilen als de ver moorde onschuld en zeggen dat wij dictators zijn. Er zijn zo van die ogenblikken dat men voor die mensen zou wensen dat ze eens onder Sovjet bezetting geraakten. Willen zij dat vermijden dan is het tijd dat ze hun gezond ver stand en hun zo vaak geroemd patriotisme terugvinden. 31-1-1951. V. WESTERLINCK. (VERVOLG) meerderheid behoren, omtrent eens gezind achter de regering omdat ze inzien dat het heil van het va derland boven elke. kleine partij berekening verheven is en dat zij goed weten dat zij juist hetzelfde zouden moeten doen indien zij zelf, in plaats van hun politieke tegenstrevers, het bewind in han den hadden. In die landen is de morele ■weerbaarheidwaaraan men in onze landen zo'n nood heeft, dan ook een vanzelfsprekend iets. Elke partij en elke opinie dringt er op aan. En indien de oppositie aan de regering enig verwijt maakt, dan is het dat zij niet genoeg doet. Die feiten zouden iemand, die bv. in de Verenigde Staten of op een andere planeet zou ivonen, een hart onder de riem steken omdat het zou toelaten te beslui ten: de Westerse beschaving zal niet verloren gaan. Ze zal in elk geval in haar Amerikaanse uit drukking voortleven. Voor historici en wereldlosse philosofen kan dat een hartver sterkend feit zijn, maar voor de mensen van onze tijd en uit onze landen is dit nog geen rooskleurig vooruitzicht. Voor ons moet de Westerse be schaving ook in haar Europese vorm, onverwoest, verder leven. Geen Sovjetbezetting dus. Maar dan moeten wij ook onze oude, aftandse, onverantiooorde>- lijke levensivijze radicaal afleggen en ook de moed hebben om door te bijten. Dat het jammer genoeg nog zover niet is bewijst de jammer lijke regeringscrisis in Nederland. Men mag daar nu alles over schrijven en zeggen wat men wil, zelfs de niet zachte critiek van Ge neraal Eisenhower in verband met de slappe militaire inspanningen van onze Noorderburen. Wie met 25 Dec. 25Jaa 'Z-KOREA BBQoor communisten bezel heftig en hardnekkig verzet van wege de Chinezen en Noord-Korea- nen. Zelfs werd verwacht dat het Noord-Koreaanse 5e legerkorps an dermaal tot de aanval zou over gaan. Naar de laatste berichten zijn de U.N.O.-troepen thans ook tot de aanval overgegaan op de centrale sector van het front en heeft een tankpatroslje een punt bereikt op 11 Km. van Seoel. .Volgens Generaal Majoor Ad- ward Allmond werd bij Wondjoe het 2e Noord-Koreaanse legerkorps vernietigd. Bij de opmarsch naar Seoel werd weieens vooraf door de U.N.O.- vliegtuigen een weg gebaand bij middel van napalm-bommen, die er een zee van vuur veroorzaakten. Intsjon en omgeving werden zwaar beschoten van op zee, door U.N.O.-oorlogsbodems. Volgens berichten uit diverse bron zou thans typhus uitgebroken zijn in Noord-Korea. Nog werd gemeld dat de vier Zuid-Koreaan- se soldaten, die met de vrachtwa gen reden, die beukte tegen de jeep van Generaal Walker, on geval waarbij deze gedood werd door de Zuid-Koreaanse overheden zouden terecht gesteld zijn. VERLIEZEN: 46.201 G.I.'S Het Amerikaanse departement van Landsverdediging deelt mede, dat de Amerikaanse verliezen in de Koreaanse oorlog verleden week 1.064 manschappen bedroegen. De totale verliezen bedragen thans dus 46.201 manschappen. Volgens een in het Lagerhuis bekendgemaakt bericht bedragen de Britse verliezen in Korea, sedert de aanvang van de oorlog, 813 manschappen, onder wie 139 do den, 416 gewonden en 258 ver misten. BELGISCH KOREA-BATALJON TE POESAN AANGEKOMEN Reis opperbest verlopen Woensdagmorgen te 7 uur. plaat selijke tijd, is de boot Kamina met aan boord de leden van het Belgisch Korea-bataljon, d'e ha ven binnengevaren. De soldaten droegen het Winter- uniform van de Britse troepen. De reis was opperbest verlopen. Na de ontscheping werden de Belgische en Luxemburgse vrijwilligers be groet door de Eerste-Minister van Zuid-Korea en door de leden van izmi kabinet, en door de U.S.A.- 'Generaal Garwin. Het baltaljon zal ter plaatse nu nog een intensieve training moe ten doormaken, vooraleer naar het front te vertrekken, 't Moreel on der de manschappen scheen uitste kend. Tenslotte werd met een meerder heid van meer dan de twee derden de geamendeerde resolutie van de V S. van Amerika goedgekeurd. Het amenderen was een voorstel van de Libanon. De goedgekeurde resolutie houdt, bondig samengevat, o.m. volgende bepalingen in: De Volksrepubliek van China heeft directe hulpverle ning verleend aan degenen, die in Korea reeds agressie pleegden, en door het aangaan van vijandelijk heden tegen de verbonden troepen, in Korea ook aan agressie gedaan; beroep op Rood-China om er de vijandelijkheden te staken; be krachtiging van het vaste voorne men van de Verenigde Naties haar actie in Korea voort te zetten; be roep op alle staten om af te zien van hulpverlening aan de agresso- ren; verzoek tot oprichting van commissie voor het nemen van collectieve maatregelen als aanvul lende maatregelen ter bestrijding van de agressie. Deze commissie zal daarover rapport opmaken maar is bevoegd dit rapport uit te stellen zo blijkt dat de commissie van goede dien sten bij haar werkzaamheden, be vredigende resultaten mocht boe ken. De resolutie bevestigt nog. dat de politiek der U.N.O. gericht blijft op een staking van de vijandelijk heden, vestiging van de vrede en aanstelling van een commissie van goede diensten om dit doel te be reiken. Alle andere resoluties, ook deze van de Aziatische landen, werden verworpen. Thans werd de zaak overgemaakt aan de Algemene Raad van de U.N.O. Intussen heeft de Heer Senegal Rau, afgevaardigde van India bij de U.N.O., verklaard dat hij, gezien de veroordeling van Rood-China, en gezien al zijn vredespogingen vruchteloos zijn geweest, afziet van alle verdere tussenkomst, om het tot een vergelijk te brengen. U.N.O.-TROEPEN OP 16 KM. VAN SEOEL Op het Koreaanse front hebben de U.N.O.-troepen andermaal voor uitgang geboekt in de richting van Seoel en Intsjon. De frontlijn werd aldus verplaatst tot het Noorden van Soewon en Koemjangjanghi, "wijl tarikpatróelies Cen punt be reikten op ongeveer 16 km. ten Zuiden van Seoel en naar de ha ven van Intsjon toe. Bij de aanvang stuitten de U.N.O-troepen op slechts weinig tegenstand, maar voor Seoel en Intsjon stootten zij dan op een BIJ DE POLITIEKE COMMISSIE VAN DE U.N.O. De Koreaanse kwestie heeft de ze laatste dagen de afgevaardigden in de Politieke Commissie van de U.N.O. heel wat hoofdbrekens be zorgd. De V. S. van Amerika dron gen er op aan, dat de Commissie de U.S.A.-resolutie zou goedkeuren waarbij Rood-China beschuldigd werd van agressiein Korea. Daarentegen werden door de In dische vertegenwoordiger Hr Rau en andere afgevaardigden van de Aziatische landen, ultieme pogin gen ingezet om het tot onderhan delingen te brengen tussen beide partijen en de beoordeling van Pe king te doen uitstellen. Einde vorige week had Peking, door tussenkomst van de Indische Regering, nieuwe voorstellen be kend gemaakt, behelzende enkele lichte toegevingen bij de vooraf gaandelijk gestelde voorwaarden. Door Peking werd o. m. toegege ven dat een bijeenkomst van zeven landen zou gehouden worden, bui ten China zelf. Van Amerikaanse zijde werd be toogd dat de voorstellen door Pe king gedaan slechts tot doel had den verdeeldheid te zaaien onder de Westerse landen. Nieuw-Zee- land, de Philippijnen en Chili steunden van meet af de Ameri kaanse zienswijze; ook Canada. Door Indië werd dan nog voor gesteld een ronde-tafelconferentie over Korea te houden, met deel name van Rood-China. Omtrent de kalmte op het Koreaanse front merkte de Hr Rau op dat «de hui dige windstilte niet zonder beteke nis kon zijn». De Britse vertegenwoordiger ver klaarde het eerste deel van de Amerikaanse resolutie te steunen, maar maakte voorbehoud omtrent het treffen van sanctiemaatregelen. Canada diende dan ook een voor stel in, behelzende het houden van een conferentie te Lake Success of New-Delhi, het samenstellen van een commissie voor staakt het vuren het onderzoek van de op neming in de U.N.O. van Peking. Dit voorstel hield evenwel de eis in dat eerst een wapenstilstand moest tot stand komen. Zondag jl. werd dan bekend dat de U.S.A. bereid was hun resolutie enigszins te milderen, maar niet, het deel betreffende het beschuldigen van Peking. Od Dinsdag jl. maakte de In dische afgevaardigde, Hr Rau. be kend, uit gezaghebbende te hebben vernomen dat Rood-China van oordeel was. dat er geen kans tot onderhandelingen meer zou be staan, voor het zoeken naar een vredelievende oplossing, in geval de U.N.O. de Amerikaanse resolu tie zou 'goedkeuren, en China als aanrander in Korea zou worden veroordeeld. De Sovjet-afgevaardigde eiste daarbij, dat het debat over de Koreaanse kwestie in de politieke commissie zou worden verdaagd. Tot laat in de avond zetelde dan de politieke commissie van de U.N.O. om de verschillende resolu ties inzake Korea te behandelen. Een nieuw voorstel om 24 uren uitstel te geven werd verworpen. Zoals alle Belgische huisvrouwen, is zij fier op haar schoon gewassen linnen. Sunlight maakt het zo natuurlijk wit. Het rijk en zuiver schuim van Sunlight spaart de teerste weef sels en verwijdert alle onreinheden op natuur- lijke wijze. De kwali- Vs. teit van Sunlight is rnnrm-m. van den beginne af 1 I llllPllff «J nooit veranderd. ifc. 1 B 11 lUfl Zoekt g'iets t'liurcn of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKERin ons blad! Maandagavond, 29 Januari, rond 18,30 u., werd de genaamde Mevr. Lucienne Douay, 52 jaar, zonder beroep, wonende te Komen bij dhr Dedecker, Energie Wijk, bij het overstappen van de spooroverweg, gevat door de Micheline 2490, die het Belgisch station van Komen te 18,25 u. kwam te verlaten. Het on gelukkig slachtoffer werd op slag gedood en vreselijk verminkt langs het spoor aangetroffen. Een ont boden geneesheer stelde het over lijden vast, waarna het stoffelijk overschot naar het dodenhuis over gebracht werd. De Rijkswacht van Komen opende een onderzoek. Sedert drie generaties waarderen de huisvrouwen de zuiverheid van EEN LEVER PRODUCT Een inwoner van Rome die een aanval van waanzin kreeg na een woordwisseling met zijn vrouw, greep dan een jachtgeweer en be gon te vuren op alle personen, die voorbij zijn woning stapten. Aldus verwondde hij 15 personen. Het duurde 2 uur vooraleer de politie hem grijpen kon. Opruimingswerken in West- Berlijn, ih de Ritterstrasse, brach ten de ontdekking mede van de lijken van 87 personen die bij bom bardementen, zes jaar geleden, al daar onder het puin begraven wer den en aldus om het leven kwa men. Dennebossen in de Ardennen hebben fel te lijden gehad onder de sneeuw en de dooi. Op zekere plaatsen braken tot 30 t.h., zelfs tot 50 t.h der bomen midden dooi en spleten tot op de grond, ten gevolge het gewicht aan sneeuw, dat op de bomen was blijven lig gen. Bij de echtelingen Robert Boone, Volkstraat, Brussel, had de vrouw des huizes klederen gerei nigd met benzine, wijl een kachel brandde In de kamer. Plots deed zich een geweldige ontploffing voor, vensters en deuren werden verbrij zeld, een muur weggeslingerd en man en vrouw Boone ernstig ver brand aan hoofd en ledematen. Het noordelijk gedeelte van de provincie Limburg werd tijde lijk zonder electrische stroom ge steld, ingevolge het feit dat een kleine knaap met boog en pijl een hoogspanningsleider had stukge schoten. De ouders van de kleine zullen voor deze daad moeten ver antwoorden Voor het gerecht. Te Viege, Zwitserland, ge raakte een trein, waarin geen en kel persoon aanwezig was en door het personeel voor een wijl was verlaten, plots in beweging en bol de naar Zermatt toe. In de wilde ingezette loop is de trein evenwel buiten de sporen gelopen en kwam in een ravijn terecht. Te Santiago de Chili, in het Franse gezantschap, werd een dief betrapt op het ogenblik dat hij de brandkast van de ambassadeur wil de openbreken. De man kon in be dwang gehouden worden en aan de politie overgeleverd Een gewezen actrice, mejuffer Nellie Watkins, 67 jaar oud, die alleen woonde in haar huis aan de woestijnrand in Californië, werd bijna geheel door haar vier hon den verscheurd. Het Britse stoomschip Cast- ledore» van 7.301 ton, verloor zijn roer in de Golf van BiskaSe en brak dan nog los van het uitge worpen anker. De bemanning werd door een andere boot opgepikt; daarna zonk de op drift geslagen vrachtboot. Een Panamees, tankschip van 9.730 ton brak middendoor nabij de Spaanse kusten, tijdens een storm. Op één na konden alle be manningsleden worden gered. Boven de stad New-Delhi vloog een zwerm sprinkhanen, van nage noeg 16 km. lang. De vliegtuigen die in de lucht cirkelden werden door de zwerm sterk gehinderd. De sprinkhanen vlogen in de richting van de tarwevelden van de Pun- djab. Bij Malta stortte een vliegtuig met 39 personen aan boord, in zee. Op één na konden alle inzittenden worden gered. Te St-Amandsberg kwam het bij late avond tot een hevige, twist tussen 'twee dronke mannen. De ene sloeg de andere neer en ging dan de buitenbewustzijn geslagen man op de baan leggen opdat hij er zou worden overreden, wat naar verluidt, gebeurde. Het ongelukkige slachtoffer kwam om het leven, de schuldige werd aangehouden. Te Westmalle hebben onbe kenden inbraak gepleegd in de wo ning van Baron Van der Straeten- Waillet, burgemeester van West- malle. Het werd nog niet bekend wat de dieven zouden gestolen heb ben. HUILEVER N. V. - BRUSSEL de officiële akte van bekwaamheid tot het houden van een door de staat erkende openbare bibliotheek, voor het inrichten van deze leer gangen komen o.m. in aanmerking: WestvlaanderenBrugge, leper, Kortrijk, Roeselare, Oostende, Veur. ne, Tielt. Alle inschrijvingen moeten ge daan zijn vóór 15 Februari e.k., voor Westvlaanderen bij de: Hr Jonck- heere. Bungalowlaan, St Idesbald- Koksijde. GEEN COMMUNISTISCHE SPREEKBEURTEN voor de RADIO Beslissing van de Raad van Beheer van het N.I.R. De Raad van Beheer van het N.I.R. heeft, in zijn vergadering' van Maandag jl., riiet 21 stemmen en 4 onthoudingen de beslissing ge nomen, voorlopig geep communis tische spreekbeurten in de Vrije Politieke Tribune van het N.I.R. toe te laten. DE INVOER VAN VREEMDE VEEVOEDERS Zemelen volledig vrij. Het Ministerie van. Economische Zaken en Middenstand deelt mede dat de invoer van zemelen van 19 Januari af is vrijgegeven. Iedere persoon of iedere firma, die zeme len wenst in te voeren, kan een invoervergunning aanvragen bij de Centrale Dienst voor Contingenten en Vergunningen, Wetstraat 70, te Brussel. MARALYN een nieuw Bovril-pr'o- cluct. Bestaat uit zuivere melk in al haar rijkdom aan room; heeft een heerlijke smaak, en is een ideale drank voor kinderen. Bij de voeden de bestanddelen, waaruit MARALYN is samengesteld, wordt vleesextract gevoegd dat MARALYN tot een vol waardig voedingsmiddel maakt.. Vraag een doos MARALYN bij uw kruidenier. Cie Bovril ,123 Bergense Steenweg, Brussel. '(d-3601 Twee echtgenoten uit Amsterdam, waren bij avond een partijtje kaart gaan spelen bij een gebuur; hun •Vijf kinderen hadden zij dan alleen achtergelaten in hun woning. Binst de afwezigheid van de ech telingen, brak evenwel brand uit in hun woning en vier hunner kin deren kwamen om in de brand, niettegenstaande de bijgeroepen va der nog wanhopige pogingen deed om de kleintjes te redden; hij zelf werd aldus deerlijk verbrand. De enige overlevende is een 8-jarig jongentje. Zoekt g'iets t'huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid., 'n plaats of watT Wacht niet langer, plaats nog heden n Kleine ZOEKER in on: bladl na lezing, ons blad in de handen vail een v iend of gebuur die bet nog niet beeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. HIJZELF ONTSNAPTE MAAR ZIJN VROUW VERDRONK HIJ WERD NU AANGEHOUDEN Einde December 1950 kwam te Zelzate een auto terecht in het kanaal van Terneuzen. De voerder, een tandarts uit Gent, was tijdig uit de auto gesprongen en wist zich al zwemmend te redden; zijn vrouw die achteraan in de wagen zat, verdronk. Achteraf bleken de achterste deu ren van de auto op slot te zijn. Het Gerecht stelde een onder zoek in en de tandarts, zekere T., werd nu onder aanhoudingsman daat gesteld, daar men hem zou verdenken moedwillig in het water te zijn gereden, om aldus zijn vrouw te doden. Deze laatste was slechts 25 jaar oud. GRAAF PIRENNE De Oppermaarschalk, d.eelt mede: Daar aan de politieke functies van het Secretariaat des Konings een einde is gekomen, hééft de Ko ning de Heer Jacques Pirenne toe gestaan de titel van ere-secretaris des Konings te voeren. De Koninklijke Prins heeft de Heer Jacques Pirenne bij deze ge legenheid de titel van graaf ver leend. GELIJKSCHAKELING VAN BIERACCIJNS UITGESTELD TOT EINDE 1952 Van officiële zijde wordt te Den Haag' verpomen dat. gezien de van Belgische en van Nederlandse zijde gerezen bezwaren tegen een verho ging van accijns op bier, resp. op gedistilleerd en mineraal water, de Belgische en Nederlandse regerin gen in onderling overleg besloten hebben de inwerkingtreding van het verdrag ter gelijkschakeling van de accijnzen op bier, gedistileerd en mineraal water uit te stellen tot einde 1952. MARGARINE 30 FR.? Producenten doen stappen bij de Minister De Hr Coppé. minister van Eco nomische Zaken en Middenstand, heeft Zaterdag een afvaardiging ontvangen van de Beroepsunie van Margarineproducten, die de Minis ter verzocht de margarineprijs van 26,40 fr. het kg. op 30 fr. te brengen om aldus gelijke tred te houden met de verhoging van de grondstoffen- prijs. Over de toestanden achter het IJzeren Gordijn doen veel verhalen de ronde. De vo!\<ui<je stichtelijke geschiedenis komt echter van niet zo heel ver en speelde zich af in de Belgische gemeente ROUX in de provin cie Luik, dus aan deze kant van het bewuste gordijn. De communistische Senator Glineur had er bij de gemeen teraadsverkiezingen de bur- gemeestersjerp veroverd onder de slogan: «wij schaffen alle belastingen af, enz,..» I De man van de straat beet er tot over zijn oren in en hielp kameraad Glineur in de bur gemeesterzetel waar hij door een enkele communistische spitsbroeder en zelfs door een paar socialistische lakeien ge flankeerd werd. Inderdaad de belastingen i verdwenen van de lijst der Roux-se gemeentebeslissingen. Roux werd een stukje aards paradijs... Enkele tijd geleden echter namen de socialistische mede beheerders van dhr Glineur ontslag. Niemand vond er iets erg in. Verleden week Vrijdag diende ook dhr Glineur zijn ontslag in samen met zijn bur gemeestersjerp. Overwerk, vermoeidheid? Niets van, want bij naplui zing van de gemeentekas en dito boeken is gebleken dat er geen zaad meer in 't bakje was. De scholen zitten er zonder brandstof, de muziekacademie moest gesloten worden bij ge brek aan centen en het ge meentelijk personeel mag zijn blik laten gaan over een ach terstel van verschillende maan den. Handelaars uil het omliggen de weigeren nog iets aan de ge meente Roux te leveren zolang de bestaande schulden, die et- 4 telijke millioenen bedragen, J niet aangezuiverd zijn. Dat is I het resultaat van het commu nistisch recept: geen belastin gen meer. Nu het zo ver is trapt burge meester Glineur liet af... ...De ratten verlaten het zin kend schip... SPION OF LID VAN BULGAARSE ONDERGRONDSE BEWEGING In een kist waarop als inhoud vermeld stond Automobiel ver zonden uit Sofia en met de Ita liaanse boot Paiizzi aangevoerd te Marseilles, werd een verstekeling aangetroffen welke als naam aan gaf: Cristoff. De man had 40 dagen in de kist geleefd, dit van vitamine- tabletten en water. Hij werd om zeggens zonder kracht aangetroffen. De man werd door de politie mee getroond. Geruchten doen de ronde als zou hij een Frans spicn uit Sofia zijn, of ook nog een vooraan staand lid van een Bulgaarse on dergrondse beweging, maar die zijn land wilde ontvluchten. op postcheckrekcning Nr 4763.60 der Drukkerij Sanscn, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. Verschillende Modellen 3,5 en 5 Ton. LAAG VERBRUIK SNELLE LEVERING Agenten: Mencnse Automobielmij N. V. Twee bogen van de 1500 meter lange Duplessisbrug over de Saint Lawrence rivier in Canada zijn Woensdagvoormiddag ingestort. Naar uit de eerste resultaten van het onderzoek blijkt, kwamen min stens vier auto's in het water van de stroom, die met ijssehotsen be dekt is, terecht. De 37-jarige Jim Spencer die het laatst met zijn wagen over de brug reed verklaar de dat hij bij hét overrijden een lichte trilling in zijn wagen onder vond. Pas was hij over de brug of een gerommel als van een aardbe ving' deed zich horen. Drie personen hebben zich al zwemmend kunnen redden. Men acht het waarschijnlijk dat er een vijftal doden te betreuren zijn. Het zal enige tijd duren alvorens de lij- keil kunnen geborgen worden. HEREN. 1. IIu Storme Daniël, Wcstouler, 95.9 p. Wolgalied. 2. Hr Hityghe Walter, Eiverdinge, 91.3 p. Moeder. 3. Ilr Verslype Gaston, Elvcrdin; 90.0 p. Wolgalied. 4. Hr M.chielscns Piet, Elverdirtr c. 98,5 p. Standchen. 5. Hr Thorez Edgard, Walou, 83,3 p. 'k Hoor eén stem 6.Hr' Soenen .Tos., Psssendalë. 81,0 p. Moeder. 7. Hr Maes WiMy, Roesbrugge, 78.1 p. Visserslled. 8 Hr Gantois Paul, Poperinge, 64,3 p. Noordzeestrand. 0, Hr oilivier JS'oël, i'ioven, 62,0 p. Noordzeestrand, 370, Kortrijkstraat, 370 MENEN (355) na lezing, ons blad in de banden van cen vriend of gebunr die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee, Dank.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 7