a JEI 1 s B De Molens van Deinze De poging tot vadermoord te Schuif erskape mm Valsmunters ontdekt fr. Hygiënische voorwaarden alfa-Iaval; Ongeluk of zelfmoord purol-poeder is lelzacllsle voorlaly-liHelens Drukten honderden valse briefjes van 1. GHEYSEN k VERPOORT STEVENS Gebroeders DE VARKENSTEELT BRENTSl SLbLHIb ur, als de Groei snel vordert en dé Producten van lste Kwaliteit zijn "yup Voor de ZEUGEN en VIGGEN tot 25 Kgr. Voörde JONGE VARKENS van 25 tot 40 Kgr. PROTECTORHPROTECTOR Voor de VARKENS van 40 tot 80 Kgr. en DE KWEEK. Voor de vet te MESTEN VARKENS van meer dan 80 Kgr. PROTECTOR Palais 2 44, Tolpoortstraat DEINZE Salon van de Landbouw Brussel Stand 28 te Alveringem Unze L.ichórèlpr£>aUCllë in gevaar Adhemar Bruneel tot 7 jaar opsluiting veroordeeld het NOODLOTTIG SCHOT DE BEHANDELING VAN DE MELK eist met wereldvermaardheid LOST HET PROBLEEM OP IN AL ZIJN VORMEN Stort 115 frank De zaak der gou den schoenzolen van Kienen r\ April Maart Februari Januari December Wielrijder door auto doodgereden te Ingelmurssfer Toneelwedstrijd '51 van het Noordsfarfonds Dodelijk ongeval te Geluwe-bij-Menen ^sFitsbroeder van beeckman en mulders EEN BUITENGEWOON PRODUKT! -.Gangster Verfaille afgehaald aar® Franse grens N.C.M.V. Westvlaa nderen S§OETÉBELffiA^A-I^AI Generaal Capiaumontstraat 26, Brussel. RADIO KORTRIJK GEKROOND KALF Seddon-Diesel Onimunting van sommige 5 fr- stukken en stuk ken van 2 fr. Visser in vangarmen van reusachtige inktvis De samengestelde volledig in vitaminen e voeders, gemineraliseerd en veredeld vervaardigd volgens de rpethode, brengen U een leeftijd en i bestudeerde specialiteit voor tedere voor tedere speculatie. Verzekert aan de zeug volledige, rijke en overvloedige melk. Maakt krachtige en vroegtijdige viggens. Is geéquilibreerd om een vlugge en harmonieuze ontwikkeling te verzekeren bij jonge varkens in volle groei. Maakt een lang en sterk u geraamte, volmaakte lenden en brede hespen. Verzekert goede voortbrengers. (563) Assisenhof van Westvlaanderen. poe Donderdagmorgen 8 Febr omstreeks 9 u., kwam de auto van de Garage Mertens, Nieuwe Herberg, te Alverin gem, gereden over rie Fortem- brug in de richting van Diks- muide. Even over de woonst van Arthur Hosten, begon de auto min of meer te slingeren over de baan. Aldus moest de auto de bocht van de baan medevolgen. Maar, toen bot ste zij zijlings tegen een boom langs de baan, waar door de auto een halve draai maakte en weer naar- Fortem gekeerd stond. De inzittenden, die vooraan zaten, kwamen er met de schrik vanaf. Slechter was het gesteld met de derde in zittende, de genaamde Becu- we Hector, wonende te Sint Rijkers, die door de bruske zwenking van de auto van midden achter door de lin- kerzijruit geslingerd werd met het hoofd. Hierdoor liep hij een diepe vleeswonde op aan de wang en nevens de slaap. Door dokter Ollevier werd hij naar de kliniek te Veume overgebracht, waar dokter- Deneoker de wonde dichtoaaide. SUGAR ROBINSON WERELDKAMPIOEN MIDDENGEWICHT In de nacht van Woensdag op Donderdag 14 op 15 Febr., stonden de wereldkampioe nen der welters Robinson en deze der Middenge wichten La Motta te gen elkander met de mid- dengewichttitel als inzet. Zo als algemeen verwacht, moest 'La Motta zijn titel, welke hij op Cerdan had veroverd, aan de kleurling afstaan. De kamp ging over vijftien rounds. Aan round 10 stond La Motta nog nipt voor met de punten, doch ging dan aan het vlotten onder de mo kerslagen van Zijn tegenstan der. Tenslotte won Robinson met technical k.o. in de der tiende round. In de vernieuwde zaal van het Assisenhof te Brugge werd Maandag 12 Februari de tweede zittijd geopend. De poging tot vader moord te Schuiferskapelle staat het eerst op de rol. Een jonge man, nog, verschijnt in de bank der beschuldigden, amper is hij de kinder schoenen ontgroeid. Een dun gezaaid publiek heeft achter in de zaai plaats genomen. Op de eerste rijen echter staan banken opgesteld waar studenten van een atheneum zitten, die deze moordzaak met zichtbaar genoegen van dichtbij komen volgen. Het lijkt voor hen wei bevolen dienst want zij nemen ijverig nota. Waarom de leraars hun studentjes juist deze zaak Heten volgen kan men al licht gissen wanneer men weet dat de beschuldigde... in een college studeerde. EEN GEBROKEN GEZIN Wanneer Raadsheer Bossaert, die het hof voorzit, de beschuldigings akte laat voorlezen door de griffier, krijgt men al dadelijk een zeer kla re kijk in de zaak Bruneel. Adhémar Bruneel, die thans te recht staat onder beschuldiging van poging tot vadermoord, is thans amper 19 jaar oud. Het gezin Bruneel telt drie kinderen: Agnès, Cyriel en Adhémar. Op 27 Februari 1948 overleed moeder Bruneel en dit betekende voor 't landbouwers gezin een zeer zware slag. Moeder werd er zeer betreurd. Door Adhé mar, de jongste van het gezin, werd wellicht de slag het zwaarst gevoeld, hij werd droefgeestig en tcruggetrokkeij, Met Ivo Bruneel, zijn vader, kwam het zelfs herhaaldelijk tot woorden, hij achtte zich verstoken. Deze toestand verergerde toen Ivo Bruneel de mening te kennen gaf opnieuw in het huwelijk te treden. Dat werd Adhémar te erg, meer dan ooit wrokte hij tegen zijn va der. Het werd 18 December 1949. Bij da familie De Schuyttere was Adhé mar die avond nog een partijtje gaan kaarten. Toen hij thuis kwam vond hij de woning ledig. Zijn zuster immers die getrouwd was, woonde ln een aanpalende woning, zijn broer en zijn vader waren nog uit. Hij nam het avondmaal en in die eenzaamheid overviel hem weer de gedachte aan het voorgenomen tweede huwelijk van zijn vader. Hij kwam hiertegen in opstand, begaf zich naar de achterkeuken, veran derde er van klederen, nam er de tweeloop die daar opgeborgen was, stak er twee kardoezen in en ging naar buiten. De wind gierde tussen hagen en bomen en de regen zweepte hem in het aangezicht. Hij sloeg de weg in die naar het dorp leidt en verschool zich achter een haag die de zijkant van de woning Lambrecht afsluit. Hier moet zijn vader voorbijkomen. Lang moet hij niet wachten. Als een schim verschijnt zijn vader in de duistere avond waar de jagende wolken af en toe een streep maan licht doorheen laten. Plots een schot, vader Bruneel schrikt op doch vervolgt zijn weg. Het was beslist een pensjager... Nog een schot en daar valt de man met een gil ten gronde. Adhémar vlucht weg over het land. Het kermend slachtoffer wordt gelukkig tamelijk vlug ontdekt. Zijn dochter en schoonzoon brengen hem naar huis. Inmiddels is Adhémar reeds thuis, heeft geweer en ledige kar doezen weggeborgen, zijn beslijkte schoenen verstopt, zich ontkleed en te bed begeven. Men giste twee dagen vruchtelbos naar de dader van deze aanslag en meende voor een roofmoord te staan. Het gerecht echter achter haalde spoedig de juiste toedracht van zaken en de schuldige bekende. VADER EN ZOON Nadat tijdens de voormiddagzit ting de getuigenis werd gehoord van hen die het onderzoek deden, en ook de psychiaters kwamen ge tuigen dat de beschuldigde aan sprakelijk is voor zijn daden, komt tijdens de namiddagzitting het het mecanisch melken DE AFKOELING DE ONTROMING het karnen slachtoffer zelf getuigen. Het is een tragisch ogenblik wanneer vader en zoon tegenover elkaar staan. Het is muisstil in de zaal. Vader Bru neel verklaart dat hij eenmaal met zijn zoon sprak over zijn voorgeno men tweede huwelijk, hij had zel den of nooit ruzie met Adhémar over geldzaken. De verdere getuigen zijn familie leden en gewezen onderwijzers of werkgevers van beschuldigde. Nie mand echter brengt nieuwe elemen ten naar voor, hun getuigenis is gunstig voor beklaagde. HET REKWISITORIUM EN DE VERDEDIGING Na dit eerder kort getuigenver hoor spreekt procureur De Wulf het rekwisitorium uit. Hij stelde de zaken vrij concreet voor en be klemtoont dat het hier niet. gaat om te weten of Adhémar Bruneel al dan niet een goede jongen was, doch wel om te weten of hij al dan niet poogde zijn vader te vermoor den. Hij onderstreept dat Bruneel zeer koelbloedig gepoogd heeft zijn inzichten uit te voeren en dat hij zorgvuldig trachtte de sporen van zijn misdaad uit te wissen. Mter Van Biezenbroeck. verdedi ger van beklaagde, onderlijnt dat deze moordpoging ingegeven werd door een der meest eigenaardige drijfveren. Hij geeft toe dat be tichte abnormale interpretatie gaf van zijn liefde tegenover zijn over leden moeder. Hij verzoekt echter het hof een derde vraag te willen voegen bij de twee door de jury te beantwoorden: namelijk of be klaagde gehandeld heeft onder een dwang waaraan hij niet kon weer staan. Na beraadslaging weigert het hof deze vraag te stellen. 7 JAAR OPSLUITING Heeft Adhémar Bruneel. Ivo Bruneel trachten te vermoorden? Is het slachtoffer de wettige vader van de beklaagde? De jury antwoordt bevestigend met 7 tegen 5 stemmen op de eerste vraag. Vermits slechts kleine meer derheid bereikt werd. moet het hof beraadslagen. Het sluit zich aan bij de meerderheid. In zijn eis vraagt de procureur 7 jaar hechtenis. Na tussenkomst van de verdediger wordt Adhémar Bruneel tot 7 jaar opsluiting in een wederopvoedings- gesticht veroordeeld. Man stort van grote Leiebrug te Menen. Verdronk hij in de Leie? De man blijft onvindbaar. zen onder het communistisch regi me bepalen. In het kader der poli tieke veroveringsplannen wordt niet gekeken naar de offers die door de eigen bevolking gebracht worden en op deze wijze wordt heel gemakkelijk de lage uitvoerprijs goedgemaakt. Deze dumping »- methode is achter het ijzeren gor dijn een graag aangewend middel van het ogenblik dat hierdoor het meesterschap der buitenlandse markt verzekerd is. EIGEN UITVOER VERLAMD De Westvlaamse cichoreinijver- heid is niet alleen verlamd door de buitenlandse concurrentie ook in eigen land werd dit bedrijf op stief moederlijke wijze behandeld. Zoals reeds vermeld, werd na de bevrijding de uitvoer van onze ci chorei door de regering aan ban den gelegd. Om de uitvoerders ver der alle lust te ontnemen de kleine toegestane hoeveelheid toch nog naar het buitenland te brengen werd deze uitvoer belast met een overdrachttaks van 1,10 Men dient hierbij op te merken dat de cichorei het enige landbouwpro duct is dat bij uitvoer met een overdrachttaks belast is. NIET MEER LONEND VOOR DE VERBOUWER Dit alles heeft meegebracht dat het verbouwen van cichorei voor de landbouwer niet meer lonend is. Wanneer hij zijn wortelen moet le veren aan 340 fr. dan werkt hij met verlies. Bedenkt men hierbij dat elke Ha. cichoreiwortelen 15.000 fr. loon opbrengt aan de Vlaamse handenarbeid dan is het wel treu rig van de ondergang dezer nijver heid te moeten getuigen zijn. Men zoekt tegenwoordig naar nieuwe nijverheden voor onze Vlaamse bo dem, men zoekt nieuwe arbeidsge legenheid en terzelfdertijd laat men het bestaande te loor gaan. De grootste plannen die men koestert kunnen werkelijk niet ernstig opge nomen worden zolang men de on dergang helpt bewerken van deze specifieke Westvlaamse nijverheid, die hier wortel schoot en zich ste vig ontwikkelde. DE TAAL DER CIJFERS Hoe de toestand er uit ziet op ge bied van cichoreiteelt kan men op maken uit onderstaande techni sche gegevens. Op 1-10-1949 was men algemeen akkoord op een bestaande stock van 7.000 ton; groeite 1949-50 was geschat op 26.000 ton; invoer uit Polen, 900 ton. Samen: 33.900 ton. Af te schrijven als volgt: Bin nenlands verbruik, 21.000 ton; uit voer, van 1-10-49 tot 1-10-50, 9.200 ton; uitgevoerd cichoreipoeder (om gerekend in bonen), 800 ton; stock bij fabrikanten, in handel en bij verbruiker, 1.500 ton. Waaruit algemeen aangenomen wordt dat men op 1-10-50 de stock cichoreibonen als uitgeput mag aanzien. Er dient echter opgemerkt te worden dat de cichorei in de maand September een buitengewone vraag kende en diensvolgens een ruime stock aangelegd werd bij de ver bruikers, hetgeen bevestigd werd door de kleine vraag naar gefabri ceerde cichorei tot 1 Januari 1950. Tegenwoordige toestand: de nieu we groeite cichoreiwortels heeft een buitengewoon rendement gele verd niettegenstaande mindere uit zaai. Er mag een voortbrengst geschat van 27.500 ton; dient bijgevoegd te worden invoer uit Polen: Oktober. 798 ton; November, 100 ton: De cember 500 ton. Samen: 28.898 ton. Af te schrijven voor binnenlands verbruik, 21.000 ton; uitvoer Okto ber, in bonen, 330 ton; cichoreipoe der omgezet in bonen, 190 ton; No vember, uitvoer bonen, 2.870 toïlt. uitvoer in cichorei, i3Ö tón; De cember, bonen, 500 ton; cichórei, 100 ton. Samen: 25.120 ton. Er dient opgemerkt te worden dat de afgeschreven cichoreibonen voor binnenlands verbruik maxi mum voor Vi afgenomen werden daar de Belgische fabricatie ruime hoeveelheden Poolse verwerkte, waaruit mag besloten worden dat de stock op 1-1-51. bestaat uit ruim 15.000 ton voor binnenlands ver bruik en 3.350 ton voor uitvoer, zijn de 18.500 ton cichoreibonen bij de drogers. VERWEERMIDDELEN De cichoreibouwers vinden het ongehoord dat buitenlandse dum pingprijzen de wet voorschrijven aan de eigen binnenlandse markt. Hoe lovenswaardig de handelsak koorden ook zijn, toch kan men niet aannemen dat eigen voort brengers daarvan het slachtoffer zijn. De prijs van de cichorei dient aangepast aan de stijging der prij zen van andere cultuurprodukten Men verwijst hier naar de prijs stijging van de koffie die een aan zienlijke verhoging der huishoude lijke uitgaven met zich bracht. An derzijds zou een aanpassing van de cichoreiprijzen tot op een lonend niveau per gezin slechts een on merkbare verhoging der uitgaven met zich brengen. Voor een nor maal gezin zou men slechts van 20 frank meeruitgave per jaar kunnen spreken. Wat de betrekkingen met de bui tenlandse markt betreft is het een ongewoon feit te noemen dat men de invoer in ons land toelaat van een product waarvan België zelf uitvoerder is. Op afschaffing van de uitvoertaks wordt aangedrongen en ten minste wordt gevraagd deze van 1,10 op 0,10 te brengen. Van Regeringswege kan er dus heel wat gedaan worden tot ge zondmaking van dit bedrijf. Een afvaardiging werd dan ook samen gesteld om zich bij de Minister van Economische Zaken en gebeurlijk bij de Minister van Buitenlandse Handel te begeven. Als leden van deze afvaardiging werden aange duid: de parlementairen: de Heren De Clerck, De Gryse, De Nolf en Gilles de Pélichy; als vertegen woordigers van de drogers: De- smedt, Verkinderen, Maertens en Van Hautte. De gezondmaking van dit bedrijf zal er stellig veel toe bijdragen om het algemeen beeld der Westvlaam se nijverheid een gezonder uitzicht te geven. Het is onnodig zich het hoofd te martelen om nieuwe nij verheden te voorschijn te toveren, dat men liever eerst deze nijver heid de •middelen geve om zich te handhaven en verder uit te brei den. Zij draagt het karakter van eigen bodem en is er mee vergroeid. op postcheckrekening Nr 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. 50 45 40 35 30 25 20 15 10 5 0 5 10 15 20 hebt U een FRIGID AIRE nodig.., maar koopt ze. terwïjl er voorraad fs en de prijzen voordelig zfjn Veroordelingen uitgesteld. Drie voorwaardelijke invrij heidstellingen. Mireille nog steeds aangehouden. De zaak der gouden schoenzolen werd Vrijdag 9 Februari opgeroe pen voor de Rechtbank te Rijsel en de bende Mireille verscheen voor de tweede maal. De rechters oordeelden echter dat de nodige bewijsstukken nopens de onderlin ge samenhorigheid tussen de ben deleden, nog niet volledig in hun bezit zijn, en stelden de zaak tot een nog niet bepaalde datum uit. Men zal zich herinneren hoe in schoenzolen goudstaven tussen Frankrijk en België werden ge smokkeld naar Parijs, langs de tol- post te Menen en hoe twee inwo ners uit Halewijn-Menen werden aangehouden. Te Robeke werd bijna de volle dige bende ontdekt door de Franse politie na een behendige hinder laag. De beklaagden ontkenden totnogtoe hardnekkig dat een on geoorloofde goudtrafiek vun België naar Frankrijk en een ongeoor loofde trafiek van deviezen in de omgekeerde richting zou geschied zijn. Allen dachten zogezegd dat de overbrenging gewettigd was Het onderzoek in deze belang rijke zaak wordt aldus voortgezet; doch, op vraag van hun advoka- ten, werden drie voorlopige invrij heidstellingen toegestaan. De vrij gestelden zijn: Bouttery Marcel en vader, uit Halewijn-Menen, en Me vrouw Desurmont, uit Robeke, bij dewelke de bende werd ontdekt. Steeds worden echter Juffr. Ben- them, uit Menen, doch verblijven de te Brussel, bijgenaamd Mi reille en Arthur Bonnaert, uit Menen, aangehouden. GEBOUWD D00E GENERAL MOTORS verkocht DOOR DE OFFICIËLE VERDELER IEPIB, Vonden Peereboomploot» 7. Tel. 249 POPERINGE, leperstraot S. Tel. 94 ROESELARE, Ooststraat 37. Tol 362 De personenwagen, bestuurd door Karei Bouckaert, Bollewerpstraat te Ingelmunster, kwam van een vergadering in de Weststraat uit de richting Emelgem gereden met 3 inzittenden. Gekomen ter hoog te van de vroegere overweg in de Weststraat, kwam uit de richting der statie de wielrijder Demeyere Albert, Doelstraat. Daar het zicht op de zijweg door een reeks huizen belemmerd is, kon de autovoerder de wielrijder niet opmerken, waar door deze dan door de personen wagen werd aangereden en een 5-tal meter werd meegesleept. De wielrijder werd opgenomen met in gedrukte borstkas, gebroken ribben, gebroken knieschijf en tal van kwetsuren over heel het lichaam. Hij werd in allerhr.ast naar de kli niek te Izegem overgebracht. Zijn toestand was ernstig, 't Duurde niet lang vooraleer hij bijkwam en toen hij helder van geest was, werd. hij stilaan t.diend en is 'n dag nadien gestorven. De personenwagen werd door het slippen omvergeworpen en de leider bekwam enkele kwetsuren aan het hoofd, terwijl al de andere met de schrik er van afkwamen... langs boven uit de auto. Het parket van Kortrijk S'tajBfe ter plaats af voor hst nodige onder- zeek. De deelnemende groepen. 1. Jhesus met de Balsemblommc van Gent: Zaterdag 17 Februari 1951, 19.30 u. Koninklijke Neder landse Schouwburg - Gent. 2. Voor Godsdienst en Vrijheid, St Niklaas: Zondag 4 Maart 1951, 20 u. Stadsschouwburg, St Niklaas. 3. De Gulden Palm, Leuven Maandag 12 Maart 195\ 19.30 u. Stadsschouwburg - Leuven. 4. Kink Iïank Hoorn van De Pan ne: Woensdag 14 Maart 1951, 19.30 u. Ciné Palace, Grote Ooststraat, Veume. 5. Gheseilen van St Lieven, Lede- berg: Zondag 18 Maart 1951, 18 u. Parochiale Kring, Driesstraat, 52, Ledeberg. 6. Rupelgalm, Boom: Dinsdag 27 Ma,ar.t 1951, 19.30 u. Schouwburg zaal Plaza, Boom. 1. De Morgenster, van Mechelen: Maandag 2 April 1951, 19.30 u. Stadsschouwburg te Mechelett. 8. Volksveredeling, v. Roeselare: Donderdag 5 April 1951, 20 uur. Schouwburg Patria 9. Broederman, Antwerpen: Zon dag 15 April 1951, 19.30 u. Stads schouwburg, Kipdorpbrug, Antwer- PfSïïj.) j-, Hl i iill'IU vrl'H 1 W 4 >10. Thalia,-HOuthale™Zondag 29 April 1951, 19.30 u. Fe.-stzaal van de Tuinwijk. 75-jarige ouderling door auto gevat en sterft in de Kliniek te Menen. Op Zondag 11 Februari, rond 22 uur, kwam de genaamde Lazou Frans, 75 jaar oud, weduwnaar, wonende Wijk C, té Geluwe, te voet langs de baan Menen-leper gestapt. Ter hoogte der Menen straat bij het oversteken van de; baan, werd de ouderling gevat door een auto komende uit de rich ting Menen en gestuurd door dhr Dewulf Antoori, handelaar, wonen de te Beselare. De ouderling plofte zwaar ten gronde en werd erg toegetakeld. Hij werd met ernstige beenbreu ken en kwetsuren over het ganse lichaam opgenomen en bij hoog dringendheid naar de kliniek Sint Joris, Rijselstraat te Menen, over gebracht. De beide veldwachters HH. De nijs, en Lampaert openden het on derzoek en het parket werd op de hoogte gebracht. De ongelukkige overleed Maandagmorgen als ge* volg van de opgelopen kwetsuren. Het parket kwam nog dezelfda dag ter plaatse voör het nodig! onderzoek. 1. BEZUINIGING. Het kalf vervet snel, ln 75 dagen ongeveer, in plaats van 90 tot 120 dagen over 't algemeen voorzien. Om een kalf te brengen op het gewicht om te slachten, 150 kilo, is er 20 tot 25 kgr. VF.VU PRIM F nodig. Het product bewaart zich vooi- onbepaalde tijd in een droge plaats. 2. VOORDEEL. Zijn gebruik stelt volledig een einde aan door loop bij kalveren en kleine varkens. 3. KWALITEIT VAN IIËT VLEES. Buitengewoon wit vlees én schoon in plaats van roodachtig en mals. Wordt verkocht lu pakken van 1 kilo of in zakken van 5 kilo. STALEN OP AN Vit A AO Samen met andere veroor deelden aan Belgische politic uitgeleverd. behaalde het hoogste sukses of het 31» salon van de landbouw te brussel (450) Tijdens de nacht van Vrijdag op Zaterdag 9 en 10 Februari, gebeur de een geheimzinnig voorval aan de grote Leiebrug te Menen. Rond 23 uur hoorden voorbijgangers langs de grote brug gerucht in de Leiewaters, als van een duikel- sprong en weinig nadien, hulpge roep. Een wandelaar verwittigde ogenblikkelijk de politiediensten, welke zich met een auto ter plaat se begaven. Een man werd in het water in de schijn van verre lich ten gezien en riep met luide stem. Op de brug tegen de leuning vond men een omgeworpen verla ten fiets met voorgedeelte in de richting van Menen, met oude rij wielplaat en langs achter een pak met drinkfles en benodigheden. Opzoekingen werden door de po litie gedaan langs beide trakeiwe gen met behulp van taslampen «n met medewerking van bewoners, doch na een uur koortsachtig zoe ken was van de drenkeling, welke gedurende twintig minuten tot een half uur kreten slaakte geen spoor meer te vinden. Alle hulpgeroep hield op en men veronderstelt dat de ongelukkige verdronk. Na het onderzoek en na opname van de fietsnummerplaat, werd uitgemaakt dat het hier ging om de genaamde Caraels Jakobus, 52 jaar, wonende Wahisstraat 43, te Menen, afkomstig uit Aalst, ge huwd en vader van een kind. Ca raels kwam waarschijnlijk van zijn werk in Frans-Noorden terug huiswaarts. Hoewel het lijk nog niet werd teruggevonden kwam Caraels ook nog niet terecht. Op zoekingen worden voortgezet De oorzaken van het voorgevallene Wijve» OGfeSliSÜSL VERGADERINGEN ZONDAG 38 FEBRUARI MESEN. Te 10.30 u.: Stichtings vergadering met de H.H. Moreeuw en Samijn. DIKKEBUS. Te 15 u.: Stich tingsvergadering. MAANDAG 19 FEBRUARI OOSTVLETEREN. Te 19.30 in «Café Wit Paard». Sprekers: Volks- vertegenw. Lefere en R. Moreeuw. ROESELARE. O. L. Vrouwparo chie te 20 u. Rodenbachpark, met als sprekers: Volksvert. A. De Clerck en dhr Desplentere. WOENSDAG 21 FEBRUARI ROESELARE. Reis der Rijwiel- détaillanten naar Zedelgem. DONDERDAG 22 FEBRUARI PXTTEM. Te 19.30 u. in de zaal van de Kauwstraat. sprekers H.H. Vandewiele en Van Hooteghem. MENEN. Te 19.30 u. in de zaal «Legia», kaderdag, spreker Hr Ad- vokaat Michiel Vandekerckhove. ZONDAG 25 FEBRUARI ROESELARE. Algemene verga dering der smeden Au Grand Ca fé Jaarlijks Bondsfeest der Tex- tieldétaillanten. ZONNEBEKE. Te 10 u., bij R. Hoflack, spreker Volksvert. F. Lefere, over Ouderdomspensioenen ZITDAGEN OVER DE PROVIN CIE TIJDENS DE WEEK VAN 19 TOT 24 FEBRUARI 1951 MAANDAG 19 FEBRUARI. Voormiddag: Dlksmuide - leper - Menen - Roeselare - Veume - Pope ringe. Namiddag: Izegem. DINSDAG 20 FEBRUARI. Voormiddag: Dlksmuide - Menen - Nleuwpoort - Poperinge - Roeselare - Torhout - Veume. Namiddag: Komen - Roeselare - Torhout. WOENSDAG 21 FEBRUARI. Voormiddag: Dlksmuide - Menen - Roeselare - Veume - Vlamertinge - Poperinge. Namiddag: Beselare - Dc Panne - Izegem - Kortemark. DONDERDAG 22 FEBRUARI. Voormiddag: Dlksmuide - leper - Menen - Poperinge - Roeselare - Veume. Namiddag: Houthulst. VRIJDAG 23 FEBRUARI. Voormiddag: Menen - Poperinge - Roeselare - Torhout - Veurne - Wer- vlk. ZATERDAG 24 FEBRUARI. Voormiddag: leper - Izegem - Me££U HET BESTE UIT DE WEEK VAN 18 TOT 24 FEBRUARI 1951. VEAU PRIME ''UovtqzkeuAda. voecUteH fuxll 1/ vo&bejtder MxAjidihn-gej^tmbk^ApoediMvebtiuti Jox KALVERENvarkens 65 3AAR SUCCES/ Jn&icAbh#**.15. BONNEVIESTRAAT-BRUSSa (d-561) ZONDAG 18 FEBRUARI 9.10: Mooie opnamen voor jong en oud. 10.00: Concert door de har monie Kunst veredelt uit Brugge. 10.50: Leopold Delaux zingt West vlaamse liederen. 11.00: Boeken schouw. 11.10: Zondagmorgen zonder zorgen. MAANDAG 19 FEBRUARI 13.15: Vierde Bedrijf uit «La Bo hème» van G. Puccini. 13.45: Or kest Debroy Somers. 14.00: Ons Komponlstenportret 17: Franz Liszt. 15.00: Benjamlno Gigll zingt. 15.15: Halfuur voor de vrouw. 15.45: Jean Sablon zingt. DINSDAG 20 FEBRUARI 16.00: Optreden van het ensemble Roger Snoeck. 16.30: In ons Ope- rettentheater. 17.00: Concerto ln A voor viool en orkest van W. A. Mo zart. 17.30: Kinderuurtje. 18.30: Westvlaamse wetenswaardigheden. 18.40: Uit onze Westvlaamse muziek- schat. 19.25: Praatje voor de Dui- venllefhebbers. 19.30: Voetbal sportpraatje. 19.40: Rhythmclub. WOENSDAG 21 FEBRUARI 20.00: Bonte avond. 21.05: Ro ger Snoeck speelt op Hamondorgel, 21.20: Populaire opnamen. 22.00: Ons wekelü' eraconcert. 23.05: De Verrass' nphonie van J. Haydn. 23.30 smuziek. DONDERDAG Z EBRUARI 16.00:Concert door het snaren- en houtblazersensemble van Brussel. 16.30: Heinrich Schlussnuss zingt. 16.45: De Pathetische symfonie nr 6 In h van P. Tchaikowsky. 17.30: De vrolijke golf. 18.00: Spaans Capriccio van Rlmsky Korsakov. 18.15: Zangrecital door de tenor Ge rard Sandra. 18.55: Naïla-wals v. Leo Delibes. 19.30: Jeugdhalfuur- tje. VRIJDAG 23 FEBRUARI 10.10: Vrolijke inzet. 10.30: Ons Radioziekenbezoek. 11.00: Strijk kwartet nr 5 in D. van J. Haydn. 11.15: Fragmenten uit Cosi fan tutte van W. A. Mozart. 11.35: Walsen van Johan Strauss. 12.00: Ons re- frelntjesalbum. 12.40: Populaire muziek. ZATERDAG 24 FEBRUARI 16.00: Hai'monlkarecltal. 16.45: Ons verzoekplatenprogramma. 18.30: Met de micro door Westvlaan deren. 18.45: Tristan Risselin speelt preludes van Claude Debussy (klavier). 19.30: Mariahglfuurtje s. toPJÜil In de loop van vorig jaar werden over gans het Vlaamse land, vooral aan de kust, valse bankbriefjes van het Dynastietype, uitgegeven en ve len werden er lelijk mee gefopt. Door de gerechterlijke diensten werd een flink onderzoek ingezet, dat noodzakelijkerwijze heel lang durig werd, maar nu leidde tot de ontdekking' én van de valsmun ters én van de drukkerij waar de valse briefjes werden gedrukt. Zo ook te Diest werden meerdere winkeliers gefopt, en dit meestal door een paar vrouwen, die inkopen kwamen doen in verschillende win kels. Een der benadeligde winke liersters had evenwel spoedig ont dekt dat zij was beetgenomen en stelde zich in verbinding met een bijhuis te Tienen, in welker rich ting namelijk de auto, waarmede de vrouwelijke klanten rondtoer den, was gereden. Te Tienen werd de auto opgemerkt en het nummer Verschillende Modellen 3,5 en 5 Ton. LAAG VERBRUIK SNELLE LEVERING Agenten Mcnensc Automobiclmij N. V. 370, Kortrijkstraat, 370 MENEN (355) ervan opgenomen, en aan het Par ket medegedeeld. De auto bleek eigendom te zijn van een bewoner uit Gent, geboortig van Brugge, met naam D'Hulster Honoré. De man had veel familie te Antwerpen. Zo kwam het dat de politie huis zoekingen uitvoerde te Gent, Ant werpen, Brussel en Brugge, wat tot gevolg had dat de broeder van eerstgenoemde, Firmin D'Hulster, alsmede zijn vriendin, ingerekend werden. In de auto van D'Hulster werd een ordinair pakje sigaretten ge vonden, maar op dit was een tele foonnummer geschreven. Dit was het nummer van de telefoon van een garage te Borgerhout, waar Honoré D'Hulster een magazijn in huur had genomen. De politie stap te er ook af en vond er nu een volledig ingerichte drukkerij voor het drukken van valse bankbrief jes, met offsetdrukmachine, inrich ting voor foto-gravure, enz. Dit alles leidde tevens tot de aanhou ding van zekere Olga Moulin, uit Kalmthout, die aankopen deed in winkels om de bankbriefjes uit te geven. Tot in Duitsland leidt nu zelfs het onderzoek, daar van uit dit land ook valse bankbriefjes zouden zijn ingevoerd door dezelf de bende. De,22-.jarige Maurice Verfaille, I herkomstig uit Gullegem, die deel uitmaakte vah de bende Beeckman en Mulders is Vrijdag 9 Febr., uit gewezen en in het station van Tourcoing ter beschikking gesteld f van de Belgische politie, samen met een aantal andere personen, die veroordelingen hebben opgelo pen wegens misdrijven van gemeen recht. Verfaille was er, na de aanhou- I ding van de andere leden van de bende Mulders, in geslaagd over de grens te trekken en een schuil plaats te vinden bij zijn moeder, die reeds twintig jaren in dienst van een firma te Tourcoing is. Hij werd daar gevonden en aan gehouden en door de Franse douane gedagvaard wegens de clandestiene invoer van kapitalen. Hij werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, en zou dan aan België worden uitgeleverd. De douanediensten verzetten zich ech ter tegen de uitwijzing, daar Ver faille de zware geldboete, die hem was opgelegd, niet heeft betaald. De uitlevering geschiedde nadat een overeenkomst was bereikt. Een reusachtige inktvis, die op het strand te Santa Lucia, nabij Carthagena, was aangespoeld, heeft een visser gewond, die het dier was genaderd in gezelschap van een makker, die zich moest reppen om de visser uit de vangarmen van de inktvis te bevrijden. De visser is met verwondingen ln een nekeniuus .fiflgSöüUtëö^ De Regie van het Postwezen deelt mede dat van 1 April af volgende geldstukken uit dc omloop genomen worden 1) de zuiver nikkelen vijf frankstukken, met 31 milli meter diameter en met dc beeldenaar van Koning Al- bert; 2) de zuiver nikkelen vijf frankstukken, met 25 milli meter diameter, dragend op de ene zijde dc Belgische leeuw en, op de andere zij de, de wapenschilden van drie van onze provinciën; 3) de zinken vijffrankstukken; 4) de stalen muntstukken van 2 frank. INWISSELING TOT 1 JULI Tot 30 Juni 1951 mogen deze muntstukken tegen andere gangbare munten worden in gewisseld aan de loketten van de Nationale Bank van België, tc Brussel en buiten de hoofd stad. In de plaatsen waar er geen agentschap van de Na tionale Bank bestaat, worden deze muntstukken aangenomen door de ontvangers der poste rijen, der belastingen, dei- douanen cn accijnzen, der re gistratie en domeinen. Van 1 Juli 1951 af zal dc in wisseling ophouden en verlie zen de bewuste stukken defini tief alle waarde.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 7