Afevws VIT DEROO MISS MARY A. Stevens-Vandermarliere Massagraf ontdekt in Frankrijk Lager dan normale prijs Charcuterie IEPERSTRAAT 94, POPERINGE - Tel. 317 Een Intercommunale te Roeselare Koffie Jeanne d'Arc DAMES, JUFFERS OSie-Permanenfe SUPER VEDETTE Zelf gedurende de VASTEN in de BEENHOUWERIJ DAGELIJKS: aan normale prijs! Grote keus van VLEESWAREN in de JUWELEN of HORLOGES WEET GIJ? Zelf wasser ij 'T IDEAAL ,<lllllilll!l!!l!lll!l!l!ili!lll!ll!II!l!l!H!l)llllllillllil!llllilllllIllt Koffie Jsanne d'Arc EXPRESS pan Miss Mary Grote besparing van Gas, kolen, electriciteit Neermarkt 5 lel. 1EPER M|lillg8iillll8igffi3ifiillBlig|l!ElifiSlilBi!ilillXllfl!lllll!lllllllllllBII' Koffie Jeanne d'Arc Stort 115 frank Militaire Inspanning Van 215 weerloze burgers tijdens de bevrijdingsdagen gedood 300 tot 400 KG. CHLOORPOTAS 40 PER HA De Zes-Dagen te Gent De herbewapening door de Kamer behandeld BevolSsing van Kongo: 11 millioen SCHUIF Marktprijzen RADIO KORTRIJK Werd de Waterstofbom reeds beproefd Meubels en mobi laire voorwerpen HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 24 Febr. 1951. Bladz. S, ABELE Flessehietlng. Uitslag van de flessehietlng bij Jos, Minne. 29 Deelnemers. Eerste prijs, met beker, gewonnen door kampioen Almé Wils, op 79-ja- rtgo ouderdom en zonder bril. 2. Deroo Jullen; 3. Boutteckarre; 4. Pioen Michel; 5. Llebaert P.; 6. Huyssen G. WATOU Bericht, Eleetrlcltelt. Er wordt gemeld dat de electrlsche leidingen van de kablen Abele zon der spanning zullen zijn op Zondag 25 Februari 1951 tot ongeveer 15 u., dit ten einde dringende herstellings werken mogelijk te maken. Aanvragen voor ouderdomspensioen. De aanvragen voor ouderdomspen sioen door de vrij-verzekerden zul len voortaan aanvaard worden door de Heer ontvanger der belastingen, op zijn kantoor, Boeschepestraat 4, Poperinge, elke Woensdagnamiddag, tussen 14 en 15 uur. De aanvragen der verplicht-verzekerden om het ouderdomspensioen zonder onderzoek omtrent de bestaansmiddelen moe ten ingediend worden op het ge- meentesecretariaat., de Vrijdagvoor middag. G emeentesecretariaat. De inwoners worden erop attent gemaakt dat het gemeentesecretari aat 's namiddag niet toegankelijk Is voor het publiek. Davldsfonds Peter Benott-avond. De tweede voordrachtavond van dit winterseizoen gaat door op 26 Fe bruari te 19 u., in de parochiale feestzaal der Nieuwstraat. In deze aangename en Teerrijke conferentie wordt gehandeld over Peter Benoit en omvat: 1. - Voordracht met lichtbeelden door E. H. Decoussemaecker uit Westouter. 2. - Zanguitvoering met klavierbe geleiding (sololiederen door voor drachtgever en samenzang onder zijn leiding). 3. - Benoltmuziek op fonoplaten. De naam van E. H. voordrachtge ver, welke ons verleden jaar reeds op een Gezelle-avond vergastte, zal volstaan om een zeer aangename avond te verzekeren. De leden beta len 5 fr. Nlet-leden betalen 10 fr. Prljskaarting. Ultelag der prljskaarting bij Leon Ooussey: 1. Ryckeboer Désiré Beun Gerard; 3. Pelanghe Emlel Vanacker R.; 3. Hespeel Luclen Depuydt Walter; 4. Deprez Romain Douchy Cam.; 5. Gryson Jeremle Goussey Leon, Liggende wip. Alg. rangschikking. 1. Debruyne Jerome, 97 p.; 2, Loo- nee Henri, 69 p.; 3. Vermeulen Ger main, 68; 4. Staelen Xgnace, 66; 5. Vandromme Jeremie, 58; 6. Leys Al bert, 54; 7, D'HÜ Reml, 54; 8. Geld hof Jacques, 52; 9. Bordeyne Reml, 42; 10. Maerten Arthur, 33; 11. Ry ckeboer Désiré, 33; 12. Derhille Aug., 7 punten. Herbergkermis. Zondag 18 Februari, herbergkermis btj Jullen Dumez, Steenvoordestraat. Maandag groot kandeel. (710) Herbergkermis. Zondag 18 Februari, herbergkermis en verbolllng van een konijn, bij Christine Breyne, Herthoek. Maan dag groot kandeel. (711) Prljskaarting. Zondag 18 Februari, buitengewone prljskaarting bij Prosper Leupe, Mo lenstraat. 300 fr. 19 uur stipt. vooruit, begin te (712) Ongeval. De vrachtwagen in dienst van V. P. welke bouwstoffen aanbracht voor het optrekken van het nieuw ouder- lingengesticlvt, reed Zaterdagvoor middag bij het Indraaien der Steen voordestraat. ter hoogte der tabak- fabriek S. Bollengler ln de gracht. De camion der firma Camerlynck, uit Roesbrugge, trok hem eruit. Bij het aanzetten kwam hij terug op de zelfde plaats ln dezelfde gracht. Dit gebeurde tot driemaal toe. De be tonnen wegwijzer moest eraan ge loven. Bij nader onderzoek bleek het stuur van de vrachtwagen defekt. Voettmlkronlck. Na da lange én gedwongen rust hebben de Eendrachters terug de schoenen aangetrokken en ontvingen Poperinge op hun veld. Alhoewel het te zien viel dat er een oefenperiode voorafging werd er tamelijk snel ge start. Poperinge stond ietwat hoger in speltechniek, maar de Eendrach ters vergoedden hun tekort door moed. De rust kwam met twee doel punten ln het voordeel van de be zoekers. De wit-groenen legden er echter nu de pees op en de uitslag bleef dan ook niet uit. Weldra be landde de gelijkmaker ln de netten en de moed was er meteen weer in. Belde kampen gelukten nog een paar doelen en de partij eindigde met een puntendellng. PROVEN Davidsfonds. Op Woensdag 28 Februari, te 19.30 uur, in de Patronaatzaal, komt E. H. Decoussemaecker, uit Westouter, met zijn programma; Peter Benoit, groot Kunstenaar en groot Vlaming». - Voordracht met lichtbeelden en muziek. De leden betalen 5 fr., de niet- leden 10 fr. inkomgeld. ROESBRUGGE Bonte Avond. Ten einde overrompeling in de zaal te voorkomen worden de ere leden van de muziekmaatschappij ervan verwittigd dat ze allen moe ten voorbehouden plaatsen nemen voor een van de twee Bonte Avon den van 5 en 6 Maart. Daartoe zul len ze gelegenheid krijgen op Zon dagen 25 Febr. en 4 Maart, telkens van 10 tot 12 uur. in het muzieklo- kaal «Den Gouden Arend». Per voorbehouden plaats is er 1 fr. te betalen. Vraagt bij uw Coiffeuse een Het is een allerlaatste nieuwigheid. PRODUKTEN: André Decrock, Poperinge. (C-438) «tfwwvwwywwwwwwvto STAVELE Toneel. Zondag laatst heeft de toneel- maatschappij Niet uit Eerzucht maar uit Leerzuchteen phase ge speeld uit het stuk Bazin en Knecht Deze werd opgevoerd voor de Jury leden der Provinciale Prijskampen. We wensen dat onze toneelman nen andermaal een schone plaats ln de rangschikking zullen mogen bekomen. Boerenbond. Woensdagavond was er vergadering voor de Boerengilde bij A. Calcoen, met spreker M. Vandenbussche, Bur gemeester te Klerken. Meer dan een uur lang volgden onze boeren met gespannen aan dacht de zeer belangrijke voordracht. HIJ handelde over de landbouw ln de Benelux. Zeer klaar toonde de spreker aan waarin zulks bestond: de economische vereniging van de drie landen. Nu moeten er maatregelen getrof fen worden opdat de buitenbevol king de gefopte niet zou wezen. De boerenbond trekt er voor ten strijde, maar al onze boeren moeten mee strijden om de slag thuis te halen. Hij deed ook een prachtige uiteen zetting over de melk winning en het melkverbruik ln ons land. Burgerstand. Geboorte. Danneels Anna, d. v. Robert en Devloo Paula, OOSTVLETEREN Electrlsche stroom. Op Zondag, 25 Februari, van 8 tot 15 u. zal geen spanning zijn op de kabien Lion Beige RENINGE Bijna Voltooid! Met vreugde en fierheid begroeten de Renlngenaren het bijna voltooide werk aan het baanvak Reninge- Zutdschote. Wanneer we straks door de Dorp plaats en de Ieperstraat zullen wan delen, dan zullen we ons wanen ln een of andere grote laan. De omlei ding langs die ellendige Peperstraat ls maar een kwestie van dagen meer. naar men zegt... Wat velen ongetwijfeld nog niet weten, is het volgende: dat we naast die prachtige veloweg ln de leper- straat ook nog aan beide kanten een luxueus voetpad krijgen over gans de lengte, gelegd met cementblokjes van ongeveer 4 kg. ieder; en dat er eveneens langs beide zijden om de 10 m. slerboompjes zullen geplant worden. Men spreekt zelfs van bloemplanten daar waar er nog blote grond overblijft naast de 1,80 m brede trottoir zoals aan de cement- muur bij Jerome Simoens. Een pluimpje dus voor ons geacht gemeentebestuur, en last but not leastvoor onze Heer Burgemeester, die het aangename aan het nuttige wil paren. Jaarvergadering onzer Ziekenbond. Op Zondag 25 Februari in de zaal De Sultan bij Marcel Huyghe, te 15 uur stipt, jaarlijkse vergadering onzer christelijke Mutualiteit. Bal. Naar we vernemen, gaat Zondag 25 Februari a.s, een bal door op onze parochie. Dit is ongetwijfeld de eer ste maal dat zoiets gebeurt sinds het ontstaan van onze aloude diep-chris- telijke parochie. Een bal midden de H. Vastentijd! Talrijk zijn de weldenkende men sen op onze parochie die, Goddank, hun afkeuring voor zo'n bal in volle Vastentijd, niet onder stoelen of banken steken. We zijn er van over tuigd dat ook deze keer (zoals ln een vorige gelegenheid) het beste en deftigste deel van onze bevolking zich zal onthouden. het initiatief in handen en aan de 3e minuut doelt Descamps Omer met een pracht>-schot en aan de 15e min. is het Allewaert die de stand op 20 brengt. Kort vóór de rust vermindert Hooglede op licht zinnig toegestane strafschop de achterstand. Na de koffie had Poelkring te kampen met een briesende wind en werd op verdediging aangewezen. Op de 82e min. ontsnapt Poelkring. Degrave zet voor aan Verfaillie, deze ontwijkt 2 man en besluit prachtig 3—1. Enkele minuten vóór het einde kan Hooglede nog doelen. Oververdiende zege van Poel kring. Gans de ploeg dient ver meld. Veloclub Guynimer De personen die een B.W.B.-lid- kaart hebben aangevraagd gelieven deze van heden af te komen afha len bij Vantieghem Alfonsin ons sportlokaal. Tevens kunnen nog B.W.B.-lidkaarten bekomen worden mits betaling van 30 fr. Het Bestuur. Groot Muziekfeest. Op Zondag 25 Februari, bij Mar cel Vangheluwe, in café Music Hall», groot Muziekfeest met het optreden van het prachtig nieuw Orkest Melodiaonder leiding van Leon Hebben. Meer dan 10 uit voerders; prachtige accordeon-en sembles. BRIELEN Voetbalnieuws. Brlelen Sp. 0 8 S. V. Rumbeke. Zondag had Brlelen ln de vervan ging van niet minder dan vier ge kwetste speler te voorzien. Brlelen vangt aan met 10 man. Rumbeke dringt gevaarlijk aan en de eerste 20 minuten spelen zich af voor de Brlelense muit. Wanneer Brielen voltallig wordt, gaan ze op hun beurt ten aanval. Verder krij gen we verdeeld spel, doch het ls Rumbeke die op algemene aanval de scoor weet te openen, dit op de 28" minuut. Vijf minuten later kent de scheidsrechter strafschop toe voor Rumbeke dewelke de scoor op 2-0 bracht. Ze weten nog voor de rust hun voorsprong aan te dikken tot 3-0 cijfers. Na de koffie verloor het spel alle aantrekkelijkheid, wanneer Rumbe ke 2 opeenvolgende doelen in bui tenspelstand aantekent. Brielen be rust in zijn nederlaag. Rumbeke vindt herhaaldelijk de lokale verde diging in gebreke en doelt nog drie maal. Zeer flauwe wedstrijd van Brielen. Zondag a.s. gaat onze ploeg op ver plaatsing naar Dadizele. HOLLEBEKE Eervolle onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit werd onze dorpsgenoot, de Hr Maurice Feys, benoemd tot Ridder in de Kroon orde met zwaarden. Hartelijke gelukwensen. DEROO vers KALFSVLEES, vers SCHAPENVLEES, vers VARKENSVLEES, vers RUNDSVLEES, LEVERPASTEI: 45 fr. de kg. SAUCISSON: 50 fr. de kg. GEHAKT; 42 fr. de kg. SAUCISSEN: 44 fr. de kg. WOESTEN Biljart. Deze week gaan onze mannen, ue Unionisten te leper bekampen. Voetbal. F. C. Woesten 2 1 Dadizele Sp. Na hard zwoegen konden de club mannen de puntjes thuis houden. Min of meer gevleide zege. Hier mede komt F. C. nog een plaatsje meer naar voor in de algemene rangschikking. Burgerstand. Geboorten. Ollevier Rosette, d. v. Maurice en Haelewyn Yvette. Depinois Rik, z. v. Romain en Bierten Godelieve. EEN MOOI GESCHENK wordit aangeboden aan ieder Plechtige Communikant bij het aankopen van bij. VANLEDE, Goudsmid, Boterstraat, 6, leper. (c-C.3034) BOEZINGE Bloedgevers. Negen en twintig Boezingenaars hebben aan de oproep van de Wsled. Mevrouw de Boesinghe, be antwoord. Aldus hebben deze per sonen werkdadig hun steun gege ven aan dat schone werk van lief dadigheid, en zullen zo, zonder het meestal zelf te weten, het leven redden van vele hunner mensen. Oorlogsinvaliden. Eens te meer zijn de leden bijeen gekomen Zondag laatst en ditmaal bij Omer Labaere op Pilkem. Al hoewel klein getal, steekt er leven in die mannen, die benevens hun stoffelijke belangen, hartelijk kun nen verbroederen. Romebedevaart. De film van de bedevaart naar Rome van de H. Hartebonders, wordt heden Zondag afgerold in de Parochiale Feestzaal der Jongens school. Zo kunnen de velen die moesten thuis blijven, eveneens ge nieten van hetgeen die enkele uit verkorenen hebben medegeleefd. Benevens deze film, komt er nog een Cowboy-film. De ingangskaar- ten zijn slechts op 5 fr. per persoon bepaald. Aanbesteding. Op Dinsdag, 6 Maart, komt onze Kerkmuur in aanbesteding. Het wordt stillekens aan tijd, want hij zou welhaast heel en al verbrok kelen. Dat zal er nog veel aan bij brengen om de plaats en het Kerk hof met de Kerk schoner te maken, Retrettentombola. Aanstaande Zondag, 4 Maart, wordt er een tombola gehouden in de Parochiale feestzaal te 19 u„ onder al deze die hunne aanwe- zigheidskaart hebben binnenge bracht. Een groot aantal prijzen zullen verloot worden. De avend wordt opgeluisterd door het afrol len van de film der plechtigheden van het H. Jaar te Rome. LANGEMARK Kaarting. Op Zondag. 25 Febr., bij Albert Vandenbussche, Klerkenstr. te 17 uur. 1.000 fr. prijzen. Kroostrijke Gezinnen. De jaarlijkse feestvergadering gaat door op Zondag 25 Februari a.s. te 15 uur, ln dc zaal De Tap Kler- kenstrnat. Een bevoegde spreker zal bandelen over de werking van de dienst der kortingzegels en over de algemene werking van de bond. Een schone tombola met talrijke prijzen zal uitgeloot worden. Nieuwe leden kunnen zich ter plaatse laten inschrijven, of op het secretariaat Boezingestraat 18. ELVERDINGE Voetbalhoekje. Op Zondag 25 Februari, te 15 u., op eigen terrein, speelt onze ploeg een vriendenmatch tegen B. S. Po peringe (Reserven). Supporters, komt zien. Op Zaterdag 3 Maart (Half vasten), wordt door S. K. Elverdlnge een souper aangeboden bij Soenen Célest, aan alle leden en supporters. Inschrijvingen té doen bij de be stuursleden en spelers tegen de prijs van 60 fr. Daarna gezellig samenzijn! We zijn Immers maar éénmaal kampioen! Toneelavond. Op Zondag 25 Febr. krijgen wij dus te 18 u. stipt, ln de zaal van het Park, de Sint Laurenskrlng uit Kemmel voor het voetlicht. Deze kring geniet een góede faam en staat onder, leiding van onze vroegere dorpsgenoot E. H. Albert De Cat, thans onderpastoor te Kemmel. Er zal opgevoerd worden: «De Slag op het Hartdrama in 4 bedrijven, gevolgd door Angèle dolle klucht in 1 bedrijf. Liefhebbers en kenners van goed toneel, noteert dus deze avond! Kaarten zijn vooraf te bekomen bij P. Migchelsen-Delboo, Veurne- straat 20, aan 20 fr. (genummerd) en 15 fr. ZONNEBEKE Middenstandsbelangen. De Pensioenlcivestie nu en in de naaste toekomst. Dit is het on derwerp, dat op Zondag 25 Febr., te 10 uur zal behandeld worden door Heer Volksvertegenwooi-diger Lefere, ter herberg van Mr Robert Hoflack. Niet alleen de leden van het N.C.M.V. worden op deze bij eenkomst uitgenodigd, doch alle middenstanders en landbouwers. VOORMEZELE Auto in de gracht. Aan bet kruispunt van de Voor- mezele- en Kruisstraat, had Woensdagnamiddag om 16 u. een aanrijding plaats tussen de auto's van de Gebr. Lewyllie, handelaars te Voormezele en van Ansslmo De ken uit Geluwe. Deze laatste ver loor de controle over zijn wagen, die in de gracht terecht kwam. De stoffelijke schade is vrij aanzien lijk. BESELARE Voor de Oud-Krijgsgevangenen. Op morgen Zondag, 28 Februari, vanaf 9.30 tot 11 u., bij Bertheloot Henri, herberg Basse-Ville Ge- luwestraat, houdt het Nat. Verbond der Oud-Krijgsgevangenen een in lichtingsvergadering. Het gaat er over onze morele en materiële eisen, indienen en invullen van aanvragen tot bet bekomen van dé krijgsgevangenekaart en -dotatie, geboortepremie, invaliditeits- en overlijdenpensioen. Makkers Oud - Krijgsgevangenen, in uw belang verwachten wij U al len Zondag. Het Bestuur. Ping-Pong- Club. In de zaal van «De Elfpenfier», ging de jaarlijkse wedstrijd door tussen Beselare-Zonnebeke. Het werd een schitterende over winning voor Beselare met 7-5. Proficiat! Geslaagde Vergadering. Zondag had in de herberg «De Drie Koningen na de 8 u.-mis, de jaarlijkse vergadering plaats voor de leden van 't Christen Werkers- verbond. De talrijke aanwezigen werden toegesproken door Volks vertegenwoordiger J. Stubbe en de gewestelijke secretarissen. De spreekbeurten en uiteenzettingen waren zeer belangrijk en wekten veel belangstelling. Huisvrouwen van de randgemeenten van de stad Poperinge, dat wij U kosteloos met uw was afhalen en te rugbrengen? In 2 ljur doet gij daar uw was voor ruim 100 fr. in de beste voorwaarden. Casselstraat, POPERINGE. Tel. 451. (c-709) Geen tijd Veel werk PQELKAPELLE Voetbal. S.K. Poelkap. 3—2 S.K. Hooglede. Deze gewestelijke derby werd door de lokalen met tien spelers, waaronder meerdere reserven, ge speeld. Poelkring wint de toss en kiest windvoordeel, Seffens nemen ze Geen Te lang Te veel Te veel geduld werk verbruik onkosten Dit alles kunt ge vermijden met de ▼▼▼TT VLAMERTINGE Voetbal. E. Beselare 1 1 S. K. Vlamertlnge. Met wind ln de rug gaat rood-wlt dadelijk ten aanval. Wanneer G. Par- reln eindelijk de goede opening schijnt gevonden te hebben, weet de doelwachter met een mooie duikeling ln corner te verwerken. Nog een vijf tal corners kunnen afgedwongen, alle puik gegeven door G. Parreln, doch zonder succes. Beselare is hele maal op ontsnappingen aangewezen, doch Rich. Cauliez toont zich wer kelijk op de hoogte van zijn taak. Wanneer de lokale stopper op zijn doelwachter terugspeelt, daagt G. Parreln tussen belde op, doch de hal belandt in het zijnet. Met blanke stand wordt van kamp verwisseld. Na de rust speelt Sportkring mer kelijk beter en weet nogmaals het hoge woord te voeren. Wanneer D. Vandromme van ver de bal ophaalt gaat hij gezwind twee tegenstrevers voorbij, schotelt voor aan J. Decadt, die J. Vandromme lanceert, deze laatste kanjert op doel en wanneer de lokale doelwachter even de bal lost Is G. Cauliez er als de kippen bij om kalmpjes binnen te zenden. 0-1. Het spel wordt brutaler en Bese lare neemt zijn toevlucht tot onge oorloofde praktijken. Rood-wit moet alsdan lijdzaam toezien hoe de mid- voor van Beselare met kopstoot op aarzeling onzer verdediging weet ge lijk te stellen en een ostbaar puntje thuis houdt. 1-1. Ons elftal speelde een flinke wed strijd en verdiende zeker de volle inzet te veroveren. Zondag a.s. spelen we aan huis tegen Winkel St Elooi. De vier laat ste Zondagen kende rood-wit de nederlaag niet meer. Denkelijk zal de volle buit aan huis blijven. Auto-ongeval. Vrijdag 11. kwam dhr Devos Mau rice uit Poperinge ter hoogte van het Brandertje naar Vlamertlnge gereden. Toen hij een wagen wilde voorsteken botste hij met volle ge weld tegen de autocamion van dhr Vermeersch Jerome uit leper. Beide voerders bleven ongedeerd doch zo wel de camion als de luxewagen lie pen aanzienlijke schade op. De veld wachter stelde het gebruikelijk .on derzoek in. Het Vliegend Wiel. Op Zondag 25 Febr. a.s., wordt het Clubkampioenschap van het Vlie gend Wiel verreden over een afstand van 50 Km. Begin om 14 u. aan het lokaal, Bellestraat, 1. Volgende ren ners dingen naar de kampioenentrui: M. Minne, L. Depoorter, A. Noyelle, Thuur Cleenewerck, R. Meersseman, G. Vandevyver, R. Geldhof, G. Pype, J, Vermeulen en Ph. Louwyck. Aan komst aan Café Sultan en Katje. Davldsfonds. De Peter Benoit-avond, die door ging voor een uitgelezen publiek, werd een waar succes. De voor drachtgever, E. H. Decoussemacker, vond hier werkelijk een goed voor bereid terrein, zodat de aanwezigen zijn voordracht goed gevolgd en be grepen hebben en uiterst tevreden huiswaarts keerden. Het zangkoor was op dreef en alle aanwezigen zon gen uit volle torst mede. Duivenmtj De Zwaluw Uitslag van Le Touquet van Zon dag 18 Februari: 1. en 2. Santy Gerard, Elverdlnge; 2. Van Robaeys Maur., Vlam.; 3. Pot- tilius Teles, Vlam.; 5. Debrabandere Alf., Vlam.; 6. en 7. Van Enghelandt Maur., Vlam.; 8. Pottilius Teles. Zondag 25 Februari, grote prijs- I vlucht uit Le Touquet, Inkorving op 'Zondag van 9 tot 11 u. kookt alle voedsel in een minimum tijd. TE VERKRIJGEN BIJ (C-683) MESEN Burgerstand. Geboorte. Viviane Decroix, d. v. Jerome en Aimée Vanderbeken. Overlijdens. Henri Colson, 76 wed. v. Julia Maes. Emma Verly, 78 echtg. v. Emiel Robyn. Huwelijk. Maria Ally, fabriek- arbeidster. en Jacques Sohier. land- bouwarbeider, v. Westnieuwerke. Gemeentesecretariaat. Het gemeentesecretariaat is van heden af alleen voor het publiek toe gankelijk 's voormiddags van 9 tot i2 uur. Wegens dienstregeling is het kan toor 's namiddags voor onbepaalde tijd gesloten. De Supportersclub Frans Siegers. Zaterdag 24 Februari, bijzondere vergadering voor de leden in het lo kaal bij Frans Siegers, Armentière- straat, 51. Aanvang te 20 uur. Aan de grensarbeiders. Het gebeurt soms aan de grens posten dat de kaarten van de grens arbeiders worden afgenomen. Dit moet de arbeiders niet altijd veront rusten, daar het slechts een bijge voegde controle betreft. Deze kaar ten worden gewoonlijk reeds 's an derendaags terug afgegeven. N. C. Mlddenstandsverbond. De Middenstandsvergadering van Zondag 11. door te weinig bekendma king, kende slechts een bevredigende opkomst. Na het inleidende woord van de heer Samyn, secretaris van het N. C. M. V. van leper, werd een zeer belangrijke uiteenzetting gege ven door de heer R. Moreeuw, prov. secretaris van het N.C.M.V., over de nieuwe wetsontwerpen opgemaakt door de N.C.M.V.-studiediensten en in de Kamer door enkele Volksver tegenwoordigers neergelegd. Cinema St Sebastlaan. Zaterdag en Zondag: Hoofdfilm: Misdaad en boetegevolgd van een mooie cowboy-film en wereldge beurtenissen. Supportersclub Frans Siegers. Zaterdag 24 Februari in het sup porterslokaal van Frans Siegers heeft een bijzondere vergadering plaats voor de leden. Belangrijke medede lingen. Deze bijeenkomst wordt be sloten met kaarting en bolling. Aan vang te 20 uur. Gemeente Wijtschate. ZONDAG 25 FEBRUARI, te 18 u.: GROOT BAL met gratis tombola, in de gemeen telijke Feestzaal. Ten voordele van het feestcomité, wijk Haanhoek. Prachtig orkest en aangename ver rassingen rijn voorzien. (cl.2209) WIJTSCHATE Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Jean Depuydt, Voormezele en Dumoulin Jeanne, Wijtschote. Soetaert Raymond. Waasten en Pauwels Denise, Wijtschate. Pensioen? Het bestuur der plaatselijke pen sioenkas «Wie spaart, vergaart», heeft een gratis-zitdag ingesteld, waar iedereen alle nuttige inlich tingen kan inwinnen. Deze zitdag heeft plaats iederen Zondag van 8 tot 9 uur bij dhr Taffin Georges, Staenijzerstraat, Wijtschate. op posteheckrckening Nr 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehqjs be steld worden. KEMMEL Burgerstand. Overlijden. Depoorter Regina, 94 j., wed. Wullepit Louis en Seys Charles. Huwelijksafkondiging. Lucien Pringels, brievenbesetller, met Eve- raert Yvette, fabriekwerkster, van Houthem. Motcr-Cross. De Ieperse Moto-Club pakt dit jaar uit met zijn derde cross op de Kemmelberg, die van jaar tot jaar een groter succes oogst. Dit maal zal deze spormanifestatie in het teken staan van de verbeten strijd onder de Fransen en de Bel gen. Benevens de specialisatie uit het Vlaamse landsgedeelte treedt een volledige Franse ploeg in lijn met seniors en juniors. Het zal er spannen op Zondag, 18 Maart, als het weer meevalt. DIKKEBUS Boerengilde Spreekbeurt. Op Maandag, 26 Februari, te 18.30 u., in de Faisan Dorébij Hr A. Descamps, komt Meester Demo nie onze leden der boerengilde, ver gasten op een belangrijke voor dracht: «Onze Landbouweconomie». Talloze vraagstukken zullen nader belicht worden. Landbouwers, komt talrijk op, want verder verneemt U er nog mededelingen nopens aangiften, in komsten, fiscale documenten enz... Houdt deze datum vrij 1 Davidsfonls Filmavond. Voor alle leden gaat er op Don derdag, 1 Maart, te 19 u., een kos teloze Filmavond door in de Pa tronaatzaal. Deze leerrijke filmavond zal U een gedacht geven over de Verenig de Staten van Amerika, zijn volk, aard, rijn macht en mogelijkheden, enz... Deze Amerika-avcnd wordt be zorgd door de Amerikaanse Ambas sade te Brussel. Kinders moeten vergezeld rijn van hun ouders. PLOEGSTEERT LE BIZET Burgerstand. Geboorten. Herreman Jacque line, Mesenstraat. Adam Joëlle, Chapelle Rompuestraat. Huwelijksbelofte. Louis Ver- beke en Lallemand Simonne, bei den van Ploegsteert. Huwelijken. Leleu Maurice v. Ploegsteert en Devos Agnès v. Ar- mentières. Auguste Vander Hae- gen v. Ploegsteert en Goosens Jac queline v. Armentières. Overlijdens. Loraine Henri, 69 jaar. Verhoye Omer, 58 j. Allerlei. Uitslag prljskaarting in ma- nillen «Au Café de Commerce»: 1. Mahieu Victor- Despringre Dés.; 2. Salembier Julien-Hevte Eugène; 3. Vansteenkiste L.-Mahieu Jules; 4 Dutilly-Roussel; 5. Barro Gilb.- Deleruelle Christian; 6. Vansteen kiste Roland-Vansteenkiste Daniël. Zaterdag en Zondag, 24 en 25 Februari, vogelpik bij de Hr Lou- wijk, «Café du Terminus»; 1.000 frank prijzen. Zondag 25 Februari, groot Bal bij de Hr Willaert, «A la Salie des Fètës». Le Bizet-PIoegsteert GROTE PRIJSKAMP OP DE VOGELPIK op ZATERDAG 24 FEBR., te 17 u., in «CAFÉ TERMINUS», bij Louis Louwyck, Armentiersstr. 407, Le Bi zet-PIoegsteert; 1.000 fr. prijzen en enkele verrassingen. Het reglement zal in het oafé uithangen. Bekorting op Zondag 25 Februari, te 19 uur. Het Bestuur. (c765) In een rapport, dat aan de Ame rikaanse Commissie van buitenland se Zaken werd overgemaakt, staat o.a. het volgende te lezen: In December 1950 hadden de Ver. Staten 15 van elke 1.000 inwo ners onder de wapens, Frankrijk 16, Engeland 14, België 12 en Ne derland 11. In 1949 besteedde Amerika 5.pet van de bruto waarproductie (goe deren en diensten) aan militaire uitgaven, Frankrijk 5,8, Engeland 5,7 en Nederland 4,5 pet. Voor 1951 zullen Frankrijk en Engeland hun percentages ongeveer verdubbe'en, terwijl de Ver. Staten hebben voorgesteld hun percentage ten minste te verdrievoudigen, tot een totaal van 15,7 pet. Volgens het rapport van de commissie bedraagt de sterkte van d<e gezamenlijke strijdkrachten van België 102.000 man, Luxemburg 2.000, Denemarken 29.000, Frank rijk 722.000, Italië 307.000, Neder land 114.000, Noorwegen 25.000, Portugal 73.000, Engeland 729.000, Canada 61.000 en de Ver. Staten 2.300.000 man. Spanje heeft ongeveer 350.000 man en Zuidslavië 330.000. De Franse politie is op het spoor gekomen van een massa-graf, te Aubenas, in het Ardèche-departe- ment, waarin rich de lijken zouden bevinden van 215 Franse burgers, die kort na de bevrijding, zonder enige vorm van proces, zouden rijn vermoord door een communistische weerstandsgroep, die hoofdzakelijk bestond uit Rode Spanjaarden, die na de Spaanse burgeroorlog in Frankrijk een onderkomen hadden gevonden. Uit het eerste onderzoek zou reeds rijn gebleken dat onder die 215 slachtoffers het aantal Duitsgezin- den of collaborateurs zeer gering zou rijn. De meeste vermoorden werden eenvoudig gedood omdat men ze eerst had uitgeplunderd en men de sporen van die roverij wil de doen verdwijnen; andere per sonen zouden alleen om het leven gebracht zijn geworden uit haat tegen het katholicisme. Zo wordt gewag gemaakt van het feit dat onder de slachtoffers zich zou bevinden een 73-jarige kloos terzuster, die de gekwetsten had verzorgd na de gevechten die in het Departement hadden plaats gehad tussen terugtrekkende Duit se troepen en weerstandsformaties; aan die kloosterzuster werd verwe ten dat ze ook de Duitse gekwet sten had verzorgd, wat overigens maar in overeenstemming was met de internationale reglementen van het Rode Kruis, die aan de genees heren, aalmoezeniers en verpleeg sters opleggen alle gewonden zon der onderscheid bij te staan. Het Franse gerecht heeft een aanvang gemaakt met het onder zoek van deze monsterachtige gru weldaad. De namen der 215 slacht offers zouden reeds door het Frans gerecht gekend rijn. Een meeropbrengst van slechts 100 kg. haver of gerst be taalt U minstens 200 kg. CHLOORPOTAS 40 aan de huidige goedkope prijs. Daarom strooit men voor de len tegraangewassen van (d-694) NOORDSCHOTE Zwaar werkongeval. Onlangs werd in de electrlsche centrale een belangrijke verbetering aangebracht voor het aanbrengen der kolen. De bestuurder Jerome Van Ho, bediende de nieuwe machine, toen plots een zware balk losgeraak te en het toestel neerstortte. Voor noemde werd met een versplinterd been naar de kliniek te leper over gebracht. Adriaenssens-Bruylandt aan de eer. 104 p. DE EINDSTAND 1. Adriaenssens-Bruylandt in 145 u.: 3.237 tan. Op 1 ronde: 2. Bruneel-Van Steenbergen 342 p. 3. Strom-Arnold 233 p. 4. Schulte-Peters 205 p. 5. Ockers-Tijtgafc 136 p. Op 2 ronden; 6. Rijckaert-V.d.Meersschaut Op 3 ronden: 7. Declerck-Thysssn Op 4 ronden: 8. Defoeuckelaer-V.d. Velde Op 6 ronden: 9. Serou-Ollivier Op 7 ronden: 10. Naeye-Decorte 139 p. 187 p. 179 p. 117 p. 181 p. Nadat de Kamer Woensdagvoor middag de artikelen en amende menten behandelde inzake het wetsontwerp betreffende de wijzi gingen aan de wet op de kindertoe slagen voor loontrekkenden wordt de eindstemming hierover verscho ven tot Donderdagnamiddag en wordt de namiddagzitting gewijd aan het debat over de herbewape ning. Dit debat v/ordt gekenmerkt door socialistische obstructie. Een huil concert werd door de socialisten ingezet toen dhr Van Zeeland het woord nam. De oppositie eiste dat Eerste-Minister Pholien het debat zou openen. Dhr Van Zeeland betoogde in rijn rede dat de regering herbewapent om haar internationale verplich tingen na te komen. De regering wil sterk staan door bewapening van het leger en tevens onderhandelen om de vrede te bekomen. Zij wil onderhandelingen en bewapening samen, om op voet van gelijkheid met Rusland te kunnen praten. De socialist Larock kwam tussen om te beweren dat Rusland geen oor'og kan noch wil voeren; hij vermeed ejfhter zorgvuldig dit te bewijzen. Kolonel De Greef besprak alleen het militaire vraagstuk. Hij gaf de stellige belofte over taaigelijkheid en verzekerde dat de sociale belan gen niet uit het oog zullen verloren worden. na lezing, ons blad in de handen van een vrienf. of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er s een dienst mee. Dank. MENEN. Inlandse boter, 84 fr. het kg.; Hollandse boter, 83 fr. het kg.; boter van Dlksmulde, 84 fr. het kg.; verse eieren, 1,30-1,50 fr. het stuk; kraalers, 25-30 fr. het stuk; soepkip pen, 50-60 fr. het stuk; braadkiekens, 35-50 fr. het stuk: koppel duiven, 24- 27 fr.; oude hennen, 40 fr, het stuk; geslachte konijnen, 50-70 fr. het stuk extra Richmond, ln pakken v. 250 gr., 150 fr.; extra Wervikse tabak, ln pak ken van 250 gr., 116-120 fr.; Wervikse tabak, mindere soort, 80-100 fr. het kg. WERV1K. Inlandse boter, 82 fr. het kg.; Hollandse boter, 82-84 fr. het kg.; melkerljboter, 85-90 fr. het kg.; verse eieren, 1,50-2 fr. het stuk; kraal ers, 26-30 fr. het stuk; soepkippen, 55- 60 fr. het stuk; braadkiekens, 50 fr. het stuk; geslachte konijnen, 60-80 fr. het stuk. Extra Rlchmondtabak, ln pakken van 250 gr., 150 fr. het kg.; Wervikse tabak, 1° kwaliteit, 120 fr. het kg.; mindere soort, 100 fr. het kg. ROESELARE. Ruw vlas, ongedorst, 250-350, 350-500, 500-600, 600-700 fr.: lijnzaad 700-725 fr.; koolzaad 750-800 fr.; tarwestro 15-25 fr.; weidehool 100 fr.; tarwe 430 fr.; rogge 425 fr.; haver 390 fr.; zomergerst 430 fr.; wlntergerst 400 fr.; erwten 100 fr.; voederbleten 10- 12 fr.; beschikbare clchorelbonen 360 fr.; nieuwe oogst 360 fr. Aardappe len; Gelderse Muizen 90-100 fr.; late soorten 90 fr. Biggen: 1152 stuks, te gen 35-45 fr. per kg. volgens gewicht en kwaliteit. Hoeveboter: 437 kg. tegen 85 fr. per kg.; eieren 1,60-1,65 fr.; kiekens 45 fr. per kg.; oude hennen 24 fr. per kg.; oude duiven 17-18 fr. per stuk; Jonge duiven 45-50 fr. per koppel; konijnen 30 fr. per kg.; vellen ÜLÖLRSEjifr' 52.090 Europeanen, onder wie 39.000 Belgen. In liet verslag over hst bestuur van Belgisch Kongo 1951, bestemd voor de wetgevende Kamers (een boek van 300 pag.) kan men lezen, dat, aan ds hand van ds cijfers van de volkstelling op 31 December '49, in Kongo 53.176 niet-inlanders ver bleven, van wie 39.006 Belgen (mannen, vrouwen en kinderen). Er rijn 52.113 Europeanen, van wie 29.598 mannen en 22.515 vrouwen. Op dezelfde datum bedroeg de in landse bevolking van Kongo 11.073.311 zielen van wie 3.166.552 mannen, 3.394.748 vrouwen. 2.239.654 jongens en 2.182.366 meisjes. HET BESTE UIT DE WEEK van 25 Februari tot en met 3 Maart ZONDAG 25 FEBRUARI. 9.10: Mooie opnamen voor Jong en oud. 10.00: Plechtige H. Mis. 11.00: Boekenschouw. 11.10; Zondagmorgen zonder zorgen... MAANDAG 26 FEBRUARI. 13.15: Eerste Bedrijf uit Carmen van G. Blzet. 13.50: Pistonduo's door Macintosh en Mortimer. 14.00: Ons componistenportret: Frederic Chopin. 15.00: De coloratuursopraan Clara Clalrbert zingt... 15.15: Halfuur voor de Vrouw. 15.45: Het orkest Paul Fe- noulhet. DINSDAG 27 FEBRUARI. 16.00: Optreden van het musette-or- kest Roxy. 16.30: In ons operette theater. 17.10: Francesca dl Rtminl, symfonisch gedicht van P. Tchaikows- ky. 17.30: Kinderuurtje. 18.15: Het Lutonmelsjeskoor zingt. 18.30: Westvlaamse Wetenswaardigheden. 18.40: Uit onze Westvlaamse muziek- schat. 19.25: Praatje voor de duiven- liefhebbers. 19.30; Voetbalsport- praatje. WOENSDAG 28 FEBRUARI. 20.00; Bonte Avond gegeven te Kok- sijde. 21.00; Westvlaamse Toneelver enigingen voor de micro. 21.30: Vlaamse muziek. 22.00: Ons weke lijks Operaconcert. 23.05: Concerto ln B voor klavier en orkest van W. A, Mozart. 23.30; Dansmuziek. DONDERDAG 1 MAART 16.00: Optreden van het orkest Os- tendla. 16.30: Zevende Symfonie ln A groot van Ludwlg von Beethoven. - 17.05: De Vrolijke Golf. 18.00: Tljl Uilenspiegel, symfonisch gedicht van Rich. Strauss. 18.15: Zangrecital door Paula Van Hove. 18.55: Kozak - kendans van P. Tchalkowsky. 19.30: De Kat ter Kore, o. red. v. E. P. De Cllppele S.J. 19.40: Het Boston Pro menade-orkest. VRIJDAG 2 MAART. 10.10: Vrolijke Inzet. 10.30: Ons radlolekenbezoek. 11.00: Sonate ln A van Cesar Franck. 11.30: Uit de Opera De ontvoering uit het Serial van Mozart. 12.00: Ons refreintjes album. 12.30: Vraaggesprek met dhr G. Herreman, Stadssecretaris Harelbe- ke, over de a.s. Peter Benoitfeesten. ZATERDAG 3 MAART. 16.00: Harmonicarecital door Raph Verledens. 16.45: Ons verzoekplaten- programma. 18.30: Met de micro door Westvlaanderen. 18.45: Opna men van de sopraan Joan Hammond. 19.30: Maria-halfuurtje o.l.v. Z. E. P. Leopold ocd. Vanaf Dinsdag e.k. geeft Berten Lafosse iedere week te 19.30 u. het wekelljk§ wielersportpraatje voor Ra dio Kortrijk. Zoekt g'iets t'hurcn o1 te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons blad! Volgens do Hr David Bradley, die aanwezig was bij de eerste proef nemingen met de atoombom, rijn de jongste proefnemingen van de nationale commissie der U.S.A. voor de kernenergie in de Nevada gedaan met waterstofbommen. Studie van Deurwaarder B. de PAPE te Veurne. GEMEENTE DE PANNE Op Donderdag 1 Maart 1951 te 2 uur stipt, zal er overgegaan worden te De Panne, ter Feestzaal Ons HuisMarktplaats, tot de Openbare Vrijwillige Verkoping van Allerhande schone zoals slaapkamergamituren en eet plaatsgarnituren en allerhande af zonderlijke meubelen en groot lot keukengerief, zo goed als nieuw. Matrassen, hoofdeinden, wollen sargiën, bedspreien, vensterbekle dingen, voettapijten. Een radio merk «Nova». Alles zichtbaar vanaf Woensdag 28 Februari a.s. Gewone voorwaarden en komp- tante betaling. (768) De vooruitrichten door onze me dewerker Luxin de bijdrage Westvlaamse Electriciteitsproble- men op ons eerste blad, zijn reeds in uitvoering. Wij vernemen inderdaad dat de Heren Burgemeester en Schepenen der Stad Roeselare in het bezit zijn van een voorstel tot het vormen van een Intercommunale voor de electrische uitbatingen te Roesela re en omliggende. Dit voorstel be helst dat de maatschappelijke ze tel te Roeselare, terwijl de admi nistratieve zetel te Brugge zou zijn. De helft van het kapitaal zou in handen zijn van de stad en de ge meenten, de andere helft in handen van de groep Gazelec waaronder de Belgische Maatschappij voor Gas- en Electriciteitsuitbatingen in Westvlaanderen, waarvan de Heer De Man voorzitter is. Naar onze mening zou het niet te verantwoor den zijn dat de Openbare Besturen niet meer dan de helft zouden be zitten. Een afgevaardigde der ge meenten per 40.000 inwoners zou SROgeu aaneeateld worden. Toegela ten is het evenwel dat sommige ge- meenten zich onderling mogen ak koord stellen voor een bepaalde kandidaat. Het voorstel vermeldt eveneens dat én de Heer Burge meester én de Heer Secretaris, af gevaardigden van de Stad zouden zijn. De statuten voorzien natuurlijk nog tal van andere punten. Alles heeft de schijn dat men deze zaak wil bespoedigen, alhoewel het thans bestaande contract nog niet ten einde loopt. Waarom zou het Stadsbestuur niet het advies inwinnen van de Handels- en Nijverheidskamer, Burgers- en Middenstandsorgani satie-en van de werkliedengroepe ringen? De Gemeenteraads'eden staan voor een grote verantwoorde lijkheid en het zou normaal wezen dat de Verbruikers geraadpleegd worden. Roeselare is wellicht het bijzonderste centrum van het uit- batingsgebied van de groep Gaze lec De te nemen beslissing is van het allergrootste belang.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 5