Renners lef op uw zaak Een weinig napraten overwinningen bij twee Belgische Het Wekelijks Nieuws Decock Roger 25.000 Frank Prijzen 28 Oe koers naar de zon De ronde van Algerie Voor alle Sportmannen Buitenlander baas inMilaai San Remo Uitslagen en Rangschikkingen der Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 18-3=51 2 Westviarningen Roger Decock en Dré Rossee! zorgden er voor dat onze Natsonaie vlag wapper de in Parijs-Nizza en de Ronde van Algerie 28 ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V,P. 27: PAASTORNOOIEN doorheen het land Sterrenparade «HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 24 Maart 1051 Bladz. 15. Pronostiekprijskamp Hel i'ieron icrstaaruK oulletijn, In uilen, ultkniu'ien en i sturen HEI WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 1-4-51 F, C. Mechclm - Berchcm Rac. -Brusrel - Rac. Mccli. Kortrijk Sp. St Niklaas E. V'ervik - ITobokcn Oudrnaarclc - R. Doornik f'. Torhrut - Voorw, Oost. Nic.uwpoort - Mid'delkcrke Conc. Brugge - D. Blank. F,. C. Poperinge - Dottcnijs W. S. leper - Moorslede Beselare - S. V. Kortrijk Moorsele - F. C. Komen ft) ts Or «O •SS fc 3 V. ft) o CM l ITLEG i)e dèeiiKimc is onbeperkt h'ostcioos cv vioei op uit ons blad r/cknwt( buPriiiris (je sa/lied cv. Wie vuesi punten iieeri hei vunlcnsLclsel* wint. Wie 'vit dan een üull.ctijn op zelfde vaaui stuurt dient ren vuigmnnwn uv vatc 1> te vtantsen. De sa men tei tl nr/ riet punten vooi het. eindklassemn i qesvh iedt bn ie lijn pei bujiriijn, voi qens voiq n ununei Eenmaal verworven punten bHiven steeds qrldiq zcLJs ssn me somiiiiqe weken de lirift niet. behaalt. Elke betwistbare onduide- lijkheiu maakt het buUetijii nnqeldiq. Dit bulletHn moet binnen zijn vér- 12 u. op de in hoof ding staande datum. 1 t hui. ploeg gei* (I punt) 2 s= bezoekers ge-ir <2 punten) x drawn (0 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bij t in sturen van meerdere bulletijm op eenzelf de naam.. (l) AFZENDER: STRAAT NrTE Stfcbok dienende als dubbel cn door de inzender te benaien F. C. Meohclqn - Bcrchem Rac. Brussel - Rac. Mech. Kortrijk Sp. St Niklaas E. Wervik - Hoboken Oudrnaar.de - R. Doornik F, Torhout - Voorw. Oost. Nieuwpoort - Mlcldelkcrke Conc. Brugge - D. Blank. F. C. Foperinge - Dottcnijs W.. S. leper - Moorslede Beselare - S. V. Kortrijk Moorsele - F. O. Komen 2 1 UITSLAG V, P. 27: 2 1-2 1 2 1 1 2 2 19 p. Zes deelnemers bekwamen 14 punten: KOTKi>D A M ROLAND (1), Jcperserajv: 24, BRIELEN. lüUAlilE A.NOiiE (5), leper.snaai 22, EEVEKD1NGE, MADboXS GILBERT, Kocistraal 1», I'OPERINGL. RYUKEBOSCH GEORGES, BcBcstraal 17, FOPERINGE. YERSTRAETE ANDRE, Doornstraat 70, POPEKINGE. DEG.. V fcfc ALBERT, Blokstraat 36, WATOU. Negen deelnemers bekwamen 13 punten: .«OBTAERT Hugo (5), 12' Wijk, 24, BEITEM. DE VOGEL Jules (1), Zonnebekestraat, 84, BESELAI. VANDER.HA3SG1IE Mariettc 13), Dorpstraat, 47, DIKKEBUS. BOCNÉ Georges (2J, Kerkstraat, 'IJ, HOOGSTADE. VERSCHvlOKE Margriet (2), Bruggestraat, 34, LANGEMARK. MAES Michel, Koeistraat-, 30, POPERINGE. CASTELEYN Marcel (1), Roeselarestr., 25B, ROLLEGEM-KAPELLE. PATTYN Phara'ilde (1), Spreeuwemveg', 3, VEURNE. WAP.LOP Suzanne (2), Vlamértingestraat, 4, VOORMEZELE. Verder hadden 11 deelnemers 12 punten; 25 met 11 p. en 46 met 10 punten. In tonaal rangschikten zich aldus 97 deelnemers voor cie algemene klassering. 77 Plinten; Van Eecike Pierre (3),- Bruggestr., Poperinge. 76 Punten. Doise Gabriel (8), Watoustr., Poperinge. Berkein Noël (1), Ieperstr,, Itoeseiare. 7:i Punten, Thoris Maurice (7), Komstr., Poperinge. 71 Punten. Verminck Charles (1), Masscheleinlaan, leper. 70 Punten. Debruyne 'Camiel (S), Boeschepestr,, Poperinge. 68 Punten. Vanbelle lioger (1), Zomiebekestr,, Beselare. Berkein Noël (2), Ieperstr., Roeselare. Cal- lewaert J. (4), Arme Klarenstraat, Roeselare. 67 Punten. Sesler Albert (1), Duinkerkestr., Nieuwpoort. Denut Felix (2), Casselstr.. Poperinge. «6 Punten. Muyllaert Georges (3), Grauwe. Broederstr.. Diksmuide. Muylle Prudent (3). Paddevijver- atraat, leper. Diercndónck Ro bert (1), Clochoirestr., Leisele. - Rossey Georges (1), Bergenstraat. Roesbrugge. Rotnmelaere André (8) .Zuidburgweg, Veurae. Plat- t«att Remi (10), Dorpstr., Voormezele. 6.5 Punten. Danneels Roger (2), Kruisse Abele, Alveringem. Bar- hfr. Nestor (2), Wijtschatestr., Kem- mel, Aellemeersch Michel (2), St Janstraat, Poperinge. D'Amour Roger. ï'ontairiasstr., St Gillis-Bruss. 64 Punten. Clabau Urbaln (2), Doornstr., Poperinge. Huygbe Ju- lien (1), Korte Reningelststr., Pope ringe. Hermin Guido (1), Abele straat, Reningelst. 63 Punten. Harteel August (1) Garzèbekeveld. Adinkerke. De- bergh Odiel, Veurnestr., De Panne Lanssens Lucien (1), Vlamèrtin gestraat, Elverdinge. Denut Mare (2), Casselstr., Poperinge. -Veile Jerome (3), Blekeriestr.. Veurne. Dierynck Oscar (1), Staanijzerstr., Wijtschate. Schoutteten Antoln (1), Dorpstr., Zandvoorde. 62 Punten. Declerck Lucien, Kapelhoekstr., Esen. Dewaele Al- bert (1), Goudenhoofdstr., Poperinge. 61 Punten. Boone Georges (1), Kerkstr., Hoogstade. -Camerlynck André (1), Bellest.!-., Nieuwkerke. 60 Punten. Pil William, Statie straat. Diksmuide. Questroy Alice |3), Cgsselstr.. Poperinge. Veile Jerome (4), Blekeriestr., Veurne. 59 Punten. Btlliet Lucien (2). Benjaminstr.. Nieuwpoort. Denut Felix (4), Casselstr., Poperinge. De Backere Maurice (1), Brikkerij- strnat, Veurne. 58 Punten. Huygbe Marcel (1), Minnaarstr.. Steenkcrke. Louagie Cyriel (1), Poperingesli-., Woosten. 57 Punten. Lapon Charles (3). Cauterstr., Merkem. Kinds André, Statiestr.. Moorslede. Everaert Roger, Roelstr., Oostduinkerkc. v*nd$voorde Louis (3), Dorpstraat, Vlamertinge. Degryze Albert (4), Blokstr., Watou. Verwarde Henri (3), Scliomminckelstr., Westouter. 56 Punten. Quaghebeur Felix, Veurnestr., Poperinge. Tytgat Jo ris. 1(3 Ieperstwg. Poperinge. 55 Punten. - Depover Jenny (1). St Pletersstr., Elverdinge. Ghewv Maria (4), Ltndendreef, Veurne. - Depover Amic (6), Poperingestr., te Vlsrnertinge. 54 Punten. Knockaert Odile (1), r— Vroeger jaren is ereen Zuicl- Ajrihaunse uitdrukking langs hier or er gewaaid namelijk: Let op nu: sa aak»; 'twordt nu nog steeds cbrui' t als het er op aankomt wat weer aandacht te vestigen cn hel aVe-'aagse gebruikte e opgelet)). Ja, we willen de aandacht cler renners trekken cp enkele puntjes die ~e allen reeds gelezen cn ge Jtoord heb'-en. edoch waaraan som migen -Ach toch zo weinig schijnen t: storen: en het eerst moeten roeien, ofwel geloven als het... te laat is. ER IS EEN VERKEERS REGLEMENT In het jongste sportbulletijn van de Belgische Wielrijdersbond ver scheen 'bovenaan op de eerste blad zijde, volgend belangrijk bericht: Het verkeer is aan wetten on derworpen! Wij herinneren alle renners aan de verkeersvoor- schriften en vestigen de aan dacht op artikel 176 van de sport- reglementen, waardoor het hun verboden is het verkeer te strem men door zich in waaiervorm o! anderszins over de weg te ver- soreiden Zij dienen rechts te rij den cn gebruik te maken van de f'etsvadèn overal waar deze be staan. De niet-nalcvinn van voormei de voorschriften stelt de renners bloot aan politiestraffen en aan strenge sancties vanwege dc sportinst'anties van de B.W.B. Voorwaar klare en duidelijke taal, edoch verre van een toepas sing vanwege cle renners ervan te verwachten, velen hebben het be richt niet eens gelezen. Het sportbulletijn schijnt hun maar interesseren .waar er ver meld slaat waar ze morgen of over morgen kunnen gaan koersen. Be richten of reglementen staan maar Molenstr., Diksmuide. Denut Mare (6), Casselstr., Poperinge, De- jaegher Georges (10), Lindendreef, Veurne. Deberdt Hector (1), Oudemanhuisstr., Vlamertinge. 53 Punten. Harteel A. (2). Gar- zebekeveld, Adinkerke. Coutereel André (1), Bergenstr., Beveren-IJzer. Deschepper A., Albertstr., Diks muide. Huygbe Marcel (3), Min naarstr.. Steenkerke. Prutsaert Henri (2), Ieperstr., Vlamertinge. Braem Raymonde (2), Ieperstr., te Wijtschate. 52 Punten. Cattaert Firmin (1), Dorpstr., Adinkerke. Verbrugghe Michel (7), Bergenstr., Beveren-IJzer. Depover Jenny (4), St Pieterstr., Elverdinge. Dael Marcel (2), Me- nenstwg, leper. Lapon Charles (2), Cauterstr., Merkem. Sesicr Albert (2), Duinkerkestr., Nieuw poort. Coussacrt Willy (1). Pyly- serlaan. Oostduinkerke. Boudry Florent, Veurnestr., Poperinge. Debeiv Lucien (4), Casselstr., Pope ringe. Degruyter Victorine (1), Pottestr., Poperinge. Dumont Da niël (3), Toekomststr., Poperinge. Huyghe Lena, Toekomststr., Poperin ge. Massphelein Georges 1Pot.- testraat, Poperinge. Buyaert An dré. Dorpstr., Vlamertinge. 51 Punten. Dael Ludwina (2). Dorpstr.. Dikkebus. Demeestere Simonne (2), Statiestr., Diksmuide. Timmerman Albert (1), Kauter- weg, Emelgem. Depuydt Maurice (5), Woumenweg, Esen. Devrekev Marcel (1), Klaverstr., leper. De- eoninck Gilbert (2), Kriekstr., Re ningelst. Dc Bs,ckere Maurice (2), Brikkerijstr., Veurne. Verhelst Marie-Thérèse (1), Nieuwstr., Veür- ne. Storme Noel (1), Nieuwstr., Westvleteren. 50 Punten. Dael Maria (5). Dorpstr.. Dikkebus. - Verschoore Emiel (1), Vijfwegenstr., Emelgem. Hossey Freddy (1), Hapjesstr Krombeke. Blomme Albert (5), Bruggestr., Langemark. De.iaegher Odiel (3). Groenestr., Merkem. Denut Maria (1), Casselstr., Poperin ge. Rommens André (1), Zwijn- landstr., Poperinge. Vandenbun- dcr Jullen, Boeschepestr., Poperinge. Vancleweghe R., Bertenpl., Pope ringe. Hennin Albert (1), Abele straat. Reningelst. Brabant Mi chel. Weverijstr., Roeselare. 49 Punten. Vanbelle Roger (2). Zohnebekestr., Beselare. Depover Suzanne (3), St Pieterstr., Elverdin ge. Verschoore Emiel (3), Vijtwe- genstr., Emelgem. Demey Gaston (2), Boomgaardstr.. leper. Leeu- iverck Joseph (3), Dranouterstr., Lo- ker. Aellemeerscb Michel 3St Jaustr., Poperinge. De Corte Mau rice, Veurnestr., Poperinge. Hou wen Lucien, Abelestwg., Poperinge. Quaghebeur Emlle (5), Boesche- pestraat, Poperinge. Theeten Jo zef (1), Casselstr.. Poperinge. Wa- ekenier Henri (2), Abelestwg, Pope ringe. Deconinck Gilbert (6), Kriekstr.. Reningelst. Haeyacrt Roger. Bergenstr., Uoesbrugge. Castelyn Marcel (3), Roeselarestr., Rollegcm-Kapelle. Deburchgraeve Maurits, Ollevierslaan, Veurne. Zie vervolg volgend- kolom Tornooi der Antwerpse Verstandhouding. 14.15: Antwerpse Verstanöh. - F. C. Saarbrucken. 16.15: F. C. Austria - Part. Belgrado. Tornooi van Club Brugge. 14.30: Matalac Zagreb - Young Boys Bern. 16.00: First Vienna - F. C. Brugge. Tornooi van V. G. Oostende. 14.30: The Woking F. C. - Univer siteit Gent. 16,00: Club Ronse - V. G, Oostende. Tornooi van Daring Brussel. 14.30: Dar. Brussel - Rac. Brussel. 16.15: Dynamo Zagreb - Admira Wen-en. Tornooi der Luikse Verstandhouding. 14.30: V, F. Neuenkirchen - Luikse Selectie. 16.15: Malmoë - Wiener S. K. De troostwedstrijden en de fina les dezer tornooien hebben plaats op Paasmaandag op dezelfde uren. VRIENDENWEDSTRIJD Paasmaandag. Terrein Kortrijk Sp. 16.00: Red St. Belgrado - Le Havre. Ghewy Maria (5), Lindendreef, Veur ne. Verhelst Roger (2), Dorp Vla mertinge. 48 Punten. Deprez Sylvere (4), Casselstr., Abele. Caulier Omer (8)„ Noordwijk, Leisele. Cauwclier Gilbert (5), Valkenberg, Poperinge. Doise Gabriël (4), Watoustr.. Po peringe. Questroy Alice (4), Cas selstr., Poperinge. Top M. (1). 10 Geboden, Poperinge. Vanhee Em„ O. L. Vr. Kruisstr., Poperinge. Vankemmel Gerard, Doornstr.. Pope ringe. Verhoyen Jozef, Arme Kla renstraat, Roeselare. Fossaert An dré (1), Poperingestr., Watou. 47 Punten. Deprez Sylvere (7) Casselstr., Abele. Lamerant Julia (9), Dorpstr., Dikkebus. Muylle Lucien (1), Paddevijverstr., leper. Debruyne Camiel (3), Boeschepestr.. Poperinge. Hoedt Georges (3). Zannekljnstr., Veurne. Degrysc- Albert (8), Blokstr., Watou. Hes- sel André (1), Hospicestr., Wijtscha te. 46 Punten. Cattaert Firmin (3). Dorpstr.. Adinkerke. Debeuf Ro bert, Molenstr., Boezinge. De- baen.st Michel, Brouwerijstr., Hoog- stade. Dewulf Maria (5), Hapjes straat. Krombeke. Bcrlamont Ma ria (3). St Jan? Kruisstr., Poperinge Maerten Maria. Ieperstr.. Poperin ge. Masschelein Oscar (1), Switch Road. Poperinge. Theeten Paula. Pottestr., Poperinge. Clabau Da niël (4), Poperingestr.. Veurne. Cornells Camilla (1). Duinkerkestr.. Veurne. Talion Enrile (2), Noord straat, Veurne. Vandemaele Ge rard (4), Geithoekstr.. Vlamertinge. Storme Nocl (3), Nieuwstr., West vleteren. 45 Punten. Soetaert Hugo (1). 12- Wijk. Beitem. Bulckacn Eric (10), ieperstr.. Boezinge. Dael Gertrude (5), Dorpstr.. Dikkebus. Boullet Jerome, Ieperstr., Elverdinge. Dewulf Henri (4), Hapjesstr, Krombeke. Hossey Cyriel (5), Hap jesstraat, Krombeke. Reunbrouck Louis (4), Duinkerkestr., Nieuwpoort. Dumelie Theophiel, Casselstr., Po peringe. Verhaeghe Jacqueline (5), Bruggestr., Poperinge. Maes Willy, Kerkstraat, Roesbrugge. Sterckx Marcel (4). Brugweg, Steen kerke. Verhille Rachel (3). Spreeu- wenwegstr., Veurne. Gulllemont E.. Dorpstr.. Vlamertinge. Vande maele Gerard (1), Geithoekstr., Vla mertinge. op tweede of derde rang. Werkelijk spijtig, ja triestig Maar we kunnen de renners ver zekeren dut eerstdaags de eerste slagen zullen uitgedeeld ivorden cn we verwittigen hen: Wie niet ho ren wil zal voelen! TE LAAT... Wc hebben er reeds vroeger op gewezen en gehamerd: Die koersen voor niet aangesloten renners of zogezegd voor alle beginnelingen zijn toch zo gevaarlijk, én voor de inrichters én voor de renners; en toch spijts het grote gevaar dat eraan verbonden is en ja. oolc, spijts het verbod van hogerhand, gaan er steeds nog hier en daar door. Hebt U het reeds gelezen of ver nomen dat er vorige week tijdens dergelijke wedstrijd in het Oost- vlaamse dorpje Voorde, een dode lijk ongeval gebeurde. Het slacht offer is zekere Florent Vanden- borre uit Liederke, 18 jaar, en hoe dwaas,-was in het bezit van een B.W.B.-vercunning, edoch de ver zekering komt natuurlijk thans niet tussen, daar het neen aange sloten. wedstrijd was. Zo verliezen de beproefde ouders niet alleen bun enige zoon maar ook dc 80 000 fr. van de verzekering die anders in geval van everlijden voorzien zijn. Zullen die inrichters van Voorde ofv)"l het gemeentebestuur, dat die wedstrijd toeliet, nu die som aan de. familie uitkeren? En zegnev dat er ook. nog drie andere B.W.B.-nieuwelingen aan deze koers deelnamen. Voor hen is het een nooit te vergeten les: voor de arme. Florent Vflndenborre is het echter... te laat. BELEEFDHEID Na hoc/ergenoemd puntje van on voorzichtigheid te hebben aange raakt. vullen we nu nog een woordje over beleefdheid eraan toevoegen, en we onderlijnen het al dadelijk dat we van sommige renners een beetje meer beleefdheid vragen, ja. eisen. Beleefdheid is toch zo schoon, en... het kost niets! Wilt U een paar recente gevallen uit een liefliebbcrskocrs dit seizoen reeds. Bij de start: Een politie agent verzoekt de renners wat op zij te gaan, ten einde het verkeer niet te stremmen; hij doet zijn werk zijn plicht dus en... een renner slingert hem 'n paar scheld- rooorden naar het hoofd! De agent schokschoudert en gaat verder. Een goeie en sportieve agent zult ge zeggen; mogelijks maar 't hadde beier en sportiever geweest, die onbeleefdheid met een paar pro cessen te bestraffen! Tijdens de koers: Een renner achtervolgt op zijn eentje na band breuk. Voor hem rijdt een vrouw per fiets. Tieren en vloeken omdat deze hem in de weg rijdt. We nemen aan dat dit ietwat hindert in de achtervolging; maar waarom dat roeven en vooral dat vloeken. Steek die fietster voorbij zoals 't reglement voorschrijft en ivees niet zo zenuwachtig. Kalmte in een achtervolging, speelt toch ook een grote rol. En wat moeten die mensen die je dan snauwend voorbijvliegt of die dat horen, dan denken van een «coureur))? Kunnen ze dan nog bewonderingwe spreken niet eens van eerbied, hebben voor de wieler sport? Na de koers: Een renner is bij de cx-acguo's geplaatst en weet zeker dat hii de zoveelste is. In plaats van kalm en beleefd te gaan aan kloppen aam de deur van de kamer waar de snortafgevaardigden zit ten de uitslag op te maken en te zeggen: «Heren, ik zat aan het wiel van deze en gene -renner en ik meen ongeveer daar te moeten gearriveerd zijn)), komt die binnen: «Hemel ge kunt er aan: ziet gij niet.' Koovt 'n bril: 'k ben zeker de zoveelste en ge zet mij gelijk. Is 't daarvoor dat ge met 'n band op de straat moet staan en veel andere complimenten, die rieken vaar bedreigingen en scheldwoor den. Gevolg, in plaats van gehoor te krijgen, vliegt, hii buiten, cn in ruil van. een prijsje staat hem een stmt te wachten. Wc kunnen dc Wéstvlaamse ren ners waorschmcev cn verwittigen dat het Sportcomité onzer provin cie. in dergelijke gevallen zeer streng zal optreden, want onze Algemene A fgevaardigdc-Generaal. dc Hr G. Vandekerckh.ovê eist hof- felfilclie'd cn beleefdheid van ons rennerskorps en we kunnen niets anders dan dit waarderen en steu nen. MAGISTER. Kan het verwondering wekken, dat Roger te Menen nog heel toat sup porters telt. Aan de grenspost werd Roger tic t ook geestdriftig ont vangen, en daar moést een plaatje van 1 i. Zelfs de anders zo prozaïsche douanier, hield eraan co': p us foto te staan. De Menenre Izegemnaar wordit toekomende maand 24 jaar (geboren 2-0-4-27). Zijn jongste overwinning in Parijs-Niaza, al lag zij nu zo niet direct in de lijn der verwachtingen, is voor ons zelf niet helemaal een verrassing geweest. Ja, wij kennen hem sedert vele jaren en wij weten wat hij kan en waartoe hij in staat is. Kokskedat is er zo een lepe van formaat. Wij, die hem kennen, wij weten dat. Voor d-e anderen baart het nog even verwondering, dat hij het in zijn jongste koers zo slim aan boord heeft gelegd. Neen man, Roger Is met een paar klare kijkers en een goede dosis verstand zijn eerste wed strijd die hij reed, begonnen, en die slimmigheid, dat zit hem van kleins af aan in het bloed. Hoeveel koersen heeft hij gewonnen als liefhebber, zonder dat wij hem, vóór de laatste tien kilometer, in koers hadden gezien? Of er wel andere geweest zijn? Niet dat wij het hem ten kwade duiden. Elk zijn stiel en die wint, die lacht. In 1949 promoveerde hij tot beroepsrenner. Voordien won hij dat jaar reeds 10 koersen bij de indé's, waaronder de klassieke ii Omloop der Vlaamse Gewesten Zijn aanloop in de hoogste kategorie was meer dan beloftevol. 1950 zou bevestigen; 5 eer sten, waaronder Brussel-Izegem en de Vijf Bergenprijs, waarin hij, tegen alle gewoonte in, op 100 km. van de meet ontsnapte, volhield en met meerdere minuten voorsprong aankwam. Dat was alleszins een daverende prestatie. Verders nog 4 tweeden, 4 derden, enz... enz... Kokske zou de ingeslagen weg blijven bewandelen, In Deinze-Gent dit jaar, bewees hij al dat de forme er bijna was. Tegen de eerste internationale koers zou hij wel gereed zijn. En hij zat gereed. Stralend van gezondheid, in volle forme en met moedige vooruitzichten. En voila, daar hebt ge het resultaat. Parijs- Nizza, de koers naar de zon, staat op zijn erelijst. Meteen bracht hij de zon mede naar Ize-gem, waar hij door zijn vele supporters werd afgewacht en geestdriftig ver welkomd. En zeker zal hij het daarbij niet laten. Wat hebt gij voor dit Jaar nog op uw notaboekske staan, Roger? dodec. Hoe een dubbeltje rollen kan. Voor de aanvang' van cie Koers naar de Zon die in werkelijkheid een koers door regen en modder werd, stonden de kansen van het fabrieksmerk Bertin en de kan sen op een Belgische zege er heel schoon voor. Bartali, met een stel letje helpers rond zich, had wel veel aanhangers, en ook de Fran sen stelden hun beste renners op, maar onze verwachtingen bleven groot. Niet iedereen kon een stel letje renners in een koers werpen, als de ploeg: Blomine, Ollivier, De clerck, Decock en Sereu. En ook Garin kwam uit met een sterke Bel gische ploeg, met G. Claes, W. Peeters, Keteleer, Depredhomme, Maelbrancke en Serin. Verder za ten nog in andere ploegen: Roger Lambrecht, Caupain, Dubuisson. Engels, Depoorter en M. Dupont. TELEURSTELLINGEN BIJ DE VLEET De eerste rit reeds gaf niet wat er van verwacht werd. Er waren evenwel nog geen grote afscheidin gen, en Decock en Sercu hadden een beloftevolle koers gereden. Er ger werd het daags nadien. Het re gende dat het goot en bij de eer ste schermutselingen verachterden Ollivier, Sercu, Declerck, om niet meer aan te dringen. Het heen gaan van dit driemanschap viel samen met het feit dat er nog een drietal Belgen te laat binnenkwa men en uitgeschakeld werden. De cock redde weeral de eer door derde te eindigen en eerste te worden in de algemene rangschikking. Met de sterke Blomme als strijdmakker was nog niets verloren. Erger werd het wanneer ook deze de pijp aan Maarten gaf en verkoos niet meer aan te zetten in de derde rit. Daar stond nu Decock, alleen voor de zware taak. De vierde rit gaf dan nog de op gave van Frans Sterckx, Maelbran cke en Geus. Arm Belgisch renners- legertje, doch de leider reed een verstandige koers en vergrootte zijn voorsprong tot iets meer dan vier minuten. BELGISCH-ITALIAANSE alliantie contra de fransen Het pleit is beslecht. Decock heeft Parijs-Nizza gewonnen, dank zij de hulp van Gino Bartali. Verre van ons de zege van de moedige Izegemnaar te willen kleineren, en toch is het waar, wat wij zo pas neerpenden. Zie dat is zo gekomen. Vietto is steeds een grimmig ren ner geweest, en als sportbestuurder schijnt hij ook heel wat streken in zijn lijf te hebben. Het lag voor de hand dat Decock op het wiel zou rijden van Barbotin, de tweede gerangschikte. Vietto zou zijn kans wagen met de oude Teisseire, die op meer dan twaalf minuten geklas seerd stond. En als daar plots een zevental tweede klassersont snapten, was Teisseire met hen me de. Middenwijl zorgden de Helyett's er voor dat het tempo in de groep lusteloos laag bleef schommelen. Intussen vergrootten de vluchters stelselmatig hun voorsprong en aan km. 170 bedroeg deze reeds 16 min. De list was geslaagd, Teisseire was nieuwe leider met 4 min. voor sprong. De Franse volgers juichten en stoven ijlings naar Nizza om er de komst van hun overwinnaar voor te bereiden. Op dat moment kwamen de sportgoden Roger De cock ter hulp. Wat was het, dat de oude Bartali plots zo nijdig naar de kop deed oprukken? Wilde hij, de verjaagde uit de Franse ronde van verleden jaar, niet hebben dat een Fransman vandaag met de eer ging' lopen? Natuurlijk dat Roger Decock zich niet liet pramen. Een genstertje hoop kwam weerom in zijn opge kropt gemoed. Decock - Bartali, een oud en een nieuw kamnioen, verbe ten jagend op de grote Franse ba nen, beide met 'n verbeten energieke trek op het gelaat, onbewogen voor de aanmoedigingen van de luttele Belgisahe volgers, steeds maar du wend, Bartali - Decock, Decock - ffirze wonnen in, seconde per seconde. Noch bloemen, noch TRUI Doch vooraan sliep men ook niet, in zoverre dat Teisseire zelfs moest lossen. Bij zijn aankomst kreeg hij evenwel de bloemen, de gele trui en de traditionele kussen van de even traditionele Miss Nizza. Een Frans man had gewonnen, de rest was slechts bijzaak. En daar komt het groepje toe met Bartali en Decock, De grote heren, de bloemen, de trui met Teisseire er in waren reeds enkele minuten gaan wandelen. En plots wordt de tijdopnemer bleek «Twaalf secon den», stamelt hij, «hij wint met twaalf seconden Die hij dat was Roger Decock, Hij won Parijs- Nizza met... twaalf seconden. Geen bloemen voor hem. geen trui, geen kussen, geen felicitaties, maar wel de zege. Dat was hem meer waard. Kon het verwonderen dat zijn ogen, nog troebel van aandoening', even ronddwaalden en bleven rusten op de figuur van Bartali, die een eindje verder reeds met de fiets aan de hand, naar zijn hotel trok. Zo verliep voor ons Parijs-Nizza, de eerste grote contactname met het buitenland. Geen enkele ritze- ge, geen vuur en geen gensters, maar met een schone, zeer schone overwinning van dat toch zo lepe CockskeDe omstandigheden waarin de zege werd behaald, kun nen niets anders, dan ze zoveel te schoner maken. Buiten dit, weinig' nieuws, tenzij de vierde plaats van de oude Du buisson. De trainingen in het kamp te Menton schijnen de kolonel best bevallen te hebben. Zijn re gelmaat bezorgde hem een schone ereplaats.. Juul Depoorter eindig de verder 25", nr 27 werd Dupont. 39 Jobé, 43 Breuer, 47 Caupain. Dat is dan ook alles. Als nieuweling en liefhebber heeft Dré Rosseel steeds veel hoopvolle verwachtingen doen koesteren. Ais beroepsrenner heeft hij deze tot nog toe, maar moeilijk kunnen bevredigen. Buiten enkele flitsen zijn zijn prestaties steeds beneden verwachtingen gebleven. Hoe dat komt? Wie kan het zeggen? Weet hij het wel zelf? Doch echte klas se loochent niet en vroeg of laat komt ze te voorschijn. Dré Rosseel is zijn eerste lau weren gaan zoeken in het zonnige Algerië. Twee jaren naeen was de De jaarlijkse Bedevaart der door E. H. Leraar J. Verhelle. Westvlsamse Sportmannen gaat dit Na dc Mis aan het portaal: wij ding der vlaggen van Conc. (Brug ge) en Hermes (Oostende). Op het kerkplein: Fietswijding en korte toespraak door Mgr de Bisschop. Te 11 u.: Bedevaart naar de Ka pel van de Maagd der Armen, Me- nenateeniweg, waar de zegen zal gegeven worden met relikwie en uitdeling van medaille van de H. Ohristoffel. Daarna: Gezellig samenzijn en verbroedering van alle sportman nen in de eetzaal van het Klein Seminarie. (Vergeet uw knapzak niet!) ROBERT BRAET. E. H. M. DE GEETER. jaar door te ROESELARE, op VRIJDAG 30 MAART a.s. Daar waar deze Bedevaart tot nog-toe voorbehouden werd aan de wielrenners, worden dit jaar alle sporttakken erin betrokken: ren ners, voetballers, athleten, boksers, turners, basketters, gewichthefïers, enz... Al deze sportmannen wor den in groot getal verwacht! HET PROGRAMMA: Tc 10 u. in de Hoofdkerk van St. Michiel (dicht bij de Markt), in aanwezigheid van Z. H. Exc. Mon seigneur Lamiro.v, Bisschop van Brugge, gelezen H. Mis, opgedragen Al is Roger Decock nu Izegemnaar, toch trekt zijn hart zo nog beetje naar Menen, waar hij zo lang looonde. Kan het verwondt dat hij bij zijn terugkeer eerst even binnenwipte bij zijn vroege, baas, beenhouwer Alberlc Rooze. Wij zien hem hier in dezes gezel woonkamer met tussen hen beide in, dhr Maurice Vanacker, Rog verzorger. Bruggeling Couvreur er de grote man en onbedreigd winnaar. Ros seel heeft het ditmaal heel wat lastiger gehad, dan de man uit de Breydelstad. Inderdaad, het deel nemersveld bevatte dit jaar heel wat meer namen van formaat, dan de beide voorgaande jaren. Want buiten de Noord Afrikaners, die voor eigen volk steeds te duchten zijn, troffen we er enkele renners als de Fransen: Varnajo, Quentin, Meunier, Fachleitner, Baldassari en Menon en de Italiaan Dotto. Zon der daarbij nog te gewagen van Hilaire Couvreur zelf en van zijn ploegmaat Braeckeveldt. LEIDER VAN HET BEGIN AF Dré Rosseel begon met maar van meet af aan de eerste twee rit ten te winnen. Dat kon er nog door. Achteraf volstond het van de koers te controleren en er het beste uit te halen. Eerder gezegd dan gedaan, want de sterke Fransen Meunier, Varnajo, Fachleitner en Quentin hadden het voortdurend op zijn leidersplaats gemunt. Vooral de jonge belofte Varnajo toonde zich een gevaarlijk heerschap. De We- velgemnaar kreeg echter daadwer kelijke steun van Braeckeveldt en de Noord-Afrikaan Kebaili, en dc ploegleider legde het zowel aan boord, dat niet alleen de individue le zege, maar ook de ploegenrang- schikking aan de Terrot's toekwa men. Hilaire Couvreur, op wie de hoopvolste verwachtingen gebouwd werden, stelde eerder teleur. De eerste ritten waren hem reeds niet gunstig en waar hij achteraf nog gekweld werd door slechte spijs vertering en maagkrampen, moest hij een al te vroegtijdige aftocht blazen. Ook de Wakkenaar Norbert Callens mag maar op een middel matige prestatie terugblikken. Een achttiende plaats in de algemene rangschikking en geen enkele in dividuele prestatie in een of ande re rit, zijn nu eenmaal niets om hoog van de toren te blazen. Hij heeft meteen bewezen, dat hij als ronderenner niet in de wieg is neer gelegd, wat wij ten andere reeds na zijn twee opgaven in de Ronden van Frankrijk vreesden. Een ande re tegenvaller van belang werd Ward Van Dijck. De Ward was in zijn tijd steeds een meer dan mid delmatig ronderenner en een goed klimmer. Onder, beide oogpunten was hij nu een ontgoocheling. Van Dijck gaat reeds een heel poosje bergafwaarts. Leerzaam zijn beide rittenkoer sen voor ons in elk geval geweest. Zij hebben ons bewezen, dat wij heel wat min rittenrenners hebben, dan wij zelf wel menen. Dit moeten wij tot onze spijt vaststellen. An derzijds moeten de beide individue le zegepralen ons wel wat compen seren voor ons geschokt vertrouwen in eigen renners. Wat vooral tot uiting kwam. en wat ons stof tot nadenken geeft, Is het feit dat onze Zuiderburen over een heel stel jonge renners beschik ken, die zich van nu af reeds met de besten kunnen meten. Renners als Maléjac, Morvan, Varnajo, Bal dassari, Meunier, Quentin e.a. hebben zich in deze rittenkoersen bepaald op de voorgrond weten te wringen. Op dat gebied zijn de Fransen ons in elk geval een vo voor. Parijs-Nizza heeft ons tevens wezen, dat de achteruitgang campionissima Bartali langz: maar zeker volhoudt. Nooit gaf de indruk, dat hij als groot ki hebber vertrokken was. Tijd komen en gaan. Wat niet zeg wil, dat wij hem niet in staat ten, nog schone daden te verr ten. JODEi Louison Bobet wint voor Barb Ray Impanis vijfde Het is zo wat meer dan vee jaar dat Milaan - San Remo ii richt wordt. Telkenjare trokkci heel wat buitenlanders naai maar meestal werd de koers Italiaanse aangelegenheid. Pelis Van Hauwaert en Jef Demuy konden er eens de vlag zwas maar het was dan ook alles. Op St Jozefsdag' van dit hebben de Italianen echter verplettering van belang gekre die hen nog' lang in het gcher zal blijven. De eerste, tweede v de, vijfde en achtste plaats k men aan buitenlanders toe. Een derlaag, die bij de fanatieke derlingen gewis een dag van na nale rouw zal hebben med; bracht. Louison Bobet. die reeds t het voorjaar buitengewoon s rijdt en Barbotin, uitblinker Parijs-Nizza, hielden de Fr; kleuren hoog'. Zij hadden de te? aanval op enkele ontsnapten ii zet eri toen zij verder op hun b ten aanval trokken, konden e; Impanis en de jonge Italiaan trucci reageren. Hun aanval op laatste bergje was voor Impani: Petrueci fataal en met drie mi ten voorsprong bereikten onze derburen San Remo. De ove Belgen eindigden bijna allen ir grote groep, zonder bepaald op voorplan te zijn getreden. DE UITSLAG 1. Louis Bobet, de 282 km. in 30' 23", gemiddelde snelheid 37 km. 568 mete.. 2. Pierre Barbotin. op 3 lengten 3. Petrueci, 7 u. 33' 42" 4. Menon, 7 u. 33' 53" 5. RAY IMPANIS. 7 u. 33' 58" 6. Falzoni, 7 u. 35' 37"; 7. Se Magg'ini; 8. Aalain Moineau; fl. rozzi; 10. Sartini: 11. Ciolli; Pontisso; 13. Bresci; 14. Astrua: Fondelli; 16. Lauredi; 18. Vil 19. Fiorenzo Magni, 7 u. 36' 20. Ferdi Kubler; 21. Adolfo Le 22. Oreste Conté; 23. Piattner: Rivola; 25. Logli; 26. Antonio B lacqua; 27. Gelijk: het pelotor man sterk met als Beigen: I VAN STEENBERGEN, MARC HENDRICKX, BRIEK SCHOT ALBERT DUBOISSON; 51. Gel een peloton van 50 man met M RICE BLOMME, Jean Robic, 1 lineris, Rol; Lanners, Keiler Koblet. ERE-AFDELING EERSTE AFDELING B BEVORDERING B TWEEDE PROVINCIAAL TWEEDE GEWESTELIJK A TWEEDE GEWESTELIJK B TWEEDE GEWESTELIJK C DERDE AFDELING C Ttlleur F .C. Standard Cl. Luik 0 -1 F. C. Ronse Lyra 2 1 Rac. Doornik Edep cm Sp. 2 I A. A. Moeskroen - Meulebeke 3 0 G. S. Middelkcrkc S. V. Veurne 3- -2 Dentergem F. C. Lichtervclde 1—3 Dottenijs Sp. W. S. leper 1—2 S. K. Staden OJ. Ledegem F. c. M?chelen F. C. Luik 2 -1 Un. Centre Tubantia F. C. 5 -1 •S. C. Menen Eendr Wervik 0 F. C. Knokko F C. Torhout 2 -2 F. C. Heist S. V. Blankcnberge 1- -4 Hulste Sp. F. C. Wakken 0—4 S. K. Vlamertinge Toek. Menen 41 Zilverberg W. S. Passé hdftle Antwtpro F. C. Beerschot 0- n F. C. Boom A. S. Oostende 2 -2 Hoboken S. K. St Moeskroen .1 0 Un. Herzeeuw Zvvevcgcm Sp. 1 -4' Dar. Blankcnberge Den Haan 5- -0 S. K. Torhout V. P. Gits 6—2 F. C. Komen S. K. Geluwe 10—2 Dadizele Sp. S. V. De Ruiter F. Ci Beringen -- Rac Brussel 1- -0 F. C. Izegem -r- Kortrijk Sp. 2 -1 St. Kortrijk F. C. Roeselare 2 —1 S. K. Roeselare S. V. Wevelgem 1 -4 St Joris Sp. V. V. Koksijde 1- -0 W. Houthulst Beveren-Leie 6—0 S. V. Kortrijk St Eloois Sp. 5—1 S. V. Rumbeke Izegem Sp. Ol. Charleroi F. C Brugge 5 -0 Kondr. Aalst A. E. C. Bergen a—o Exc. St Niklaas Rac. Gent 0 -3 V. G. Oostende Deerlijk Sp. 6- -0 F. C. Lissewege Conc. Brug ge 3- -1 S. V. Vichte Oostrozebeke 2—1 S. C. Le Bizet S. V Moorsele 51 B. S. Poperinge Poelkapelie GantoJse S. C. Charleroi L -2 C. S. Brugge Un. Doornik 1- ~3 Rac. Harelbeke Oudenaarde 0—1 Voorw. Oostende W S. Lauwe 6- -4 St Kruis S. V. Nieuwpoort 1- 2 F. C. Otegem Kuurne Sp. 3—0 Rac. Bissegem F. C. Poperinge 04 S. C. Zonnebeke Brielen Sp. Dar. Brussel Rac. Mechelen 1- -3 Dendermondc St Niklaas S. K. 1 3 S. V. Waregem Beveren- Waas a -2 M. Ingclmunster B. S. Avelgem 3 1 E. G. Gistel Steenbrugge 1- -4 F. C. Tielt Rac. Waregem 5—0 S. V. Moorslede Aalbeke Sp 2—3 F. C. Woesten Dosko Beveren Rsrchem Sp. S. C. Anclerlecht 1- -3 S. K. Licrse Vlg. Hnmme 2- -0 V. V. Boechout R. Borgerhout 1- -2 C. S. leper Ol. Ingelmunster 8- —1 R. De Panne W S. Oudenburg 9- -1 St Baafs V. C. Ardooie ff. 0—5 F. C. Luingne E. Beselare 0—1 Rangschikking; Rangschikking; Rangschikking; Rangschikking; Rangschikking* Rangschikking Rangschikking Rangschikking 1. S. C. Andrrlecht 24 10 3 1 50 28 31 1. Kortrijk Sp. 24 10 2 12 42 27 32 1. Rac. Gent 24 16 2 6 62 18 38 1V. G. Oostende 23 19 2 2 63 23 40 1. S. V. Blankenb. 23 19 0 4 80 18 42 1. F. C. Wakken 24 14 '3 7 55 24 35 1. S. V. Moorslede 24 21 2 1 81 25 43 1. B. S. Poperinge 23 20 2 1 104 2. Rac. Mech el en 24 10 f. 9 46 38 29 2. Un. Doornik 24 12 4 8 46 31 32 2. Rac. Doornik 24 15 5 4 49 24 34 2. Zwevegem Sp. 23 14 7 2 52 39 30 2. Nieuwpoort 23 16 4 3 65 32 35 2. F. C. Tielt 21 15 3 3 78 19 33 2. W. S. leper 24 18 3 3 79 24 39 2. Ol. Ledegem 24 19 3 2 83 :>..F. c: Lltlk 24 11 7 6 56 33 28 3. St Niklaas 24 12 5 7 52 31 31 3. St. Kortrijk 24 12 5 7 47 32 31 3. Un. Herzeeuw 22 10 5 7 40 33 27 3. Dar. Blankenb. 23 14 3 6 54 23 34 3. Lichtervclde 23 13 6 4 52 35 30 3. Aalbeke Sp. 24 16 5 3 69 33 33 3. S. V. Rumbeke 23 16 3 4 35 4. Bercbem Sp. 24 12 8 4 54 39 28 4. A. S. Oostende 24 9 4 11 46 33 29 4. S. V. Waregem 24 12 8 4 44 34 28 4. C. S. leper 24 12 9 3 70 47 27 4. Steenbrugge 24 16 6 2 84 41 34 4. F. C. Otegem 22 13 7 2 59 38 28 4. S. C. Le Bizet 23 10 8 5 57 46 25 4. S. C. Zonnebeke 23 14 6 3 75 V Standard Cl. L. 24 9 7 8 37 32 26 5. F. C. Ronse 24 12 7 5 42 36 29 5. R. Borgerhout 24 11 7 6 42 28 28 5. W. S. Lauwe 23 11 8 4 58 50 26 5. Conc. Brugge 24 12 9 3 47 45 27 5. V. C. Ardooie 24 12 8 4 58 32 28 5. E. Beselare 24 10 9 5 31 44 25 5. S. V. De Ruiter 23 13 7 3 48 F. .C McChelen 24 11 9 4 46 52 26 6. Licrse S. K. 24 10 7 7 46 31 27 6. Oudenaarde 24 12 8 4 39 29 28 6. Voorw. Oostende 24 11 9 4 77 50 26 6. Rac. De Panne 24 9 9 6 65 54 24 6. S. K. Torhout 24 11 8 5 55 46 27 6. F. C. Komen 24 9 10 5 64 56 23 6. Izegem Sp. 22 12 7 3 61. 7.-La GantoJse 24 8 7 9 33 29 25 7. A. E. C. Bergen 24 10 8 6 41 34 26 7. St. Moeskroen 2.4 11 8 5 40 34 27 7. F. C. Torhout 23 9 7 7 49 41 25 7. E. G. Gistel 24 10 11 3 49 60 23 7. Kuurne Sp. 24 12 9 3 51 50 27 7. S. V. Kortrijk 23 10 10 3 47 44 23 7. Brielen Sp. 24 10 10 4 50 Beerschot A. C. 23 9 7 7 51 36 25 8. F. C. Izegerh 24 10 8 6 44 37 26 8. Hoboken S. K. 23 9 7 7 38 40 25 8. F. C. Knokke 24 9 9 6 53 34 24 8. S. K. St Kruis 23 11 12 1 68 60 23 8. Oostrozebeke 22 12 8 2 45 31 26 8.1'1. C. Luingne 24 8 10 6 45 38 22 8. F. C. Woesten 24 11 12 1 57 9. Til leur F. C. 24 9 9 6 34 35 24 9. T. S. V. Lyra 24 11 10 3 39 34 25 9. Edegcm Sp. 24 8 10 6 26 31 22 9. S. V. Wevelgem 24 8 9 7 39 37 23 9. S. K. Den Haan 23 9 10 4 54 56 22 9. S. V. Vichte 23 11 9 3 38 50 25 9. Toek. Menen 24 9 11 4 58 58 22 9. W. PassendaJe 24 9 11 4 44 to. Antwerp F. c. 23 8 9 6 41 48 22 10. F. C. Boom 24 9 10 5 48 44 23 10. Beveren-Waas 24 6 8 10 35 40 22 10. S. K. Roeselare 24 9 10 5 48 53 23 10. S. V. Veurne 22 7 10 5 44 55 19 10. V. V. Dentergem 22 11 10 1 45 27 23 10. F. C. Poperinge 24 8 12 4 40 56 20 10. Eendr. Oekene 22 3 10 4 53 11. Rac. Brussel 24 8 10 6 33 36 22 lt.Eendr. Aalst 24 6 8 10 26 32 22 11. S. C. Menen 24 8 11 5 31 36 21 11. AA. Moeskroen 24 7 9 8 47 45 22 11. Middelkerke 24 7 13 4 44 56 18 11. W. Houthulst 23 9 10 4 59 40 22 11. St Eloois Sp. 22 7 10 5 24 48 19 U.S. K. Zilverberg 23 7 11 5 34 12.01. Charleroi 24 9 11 4 46 50 12. Un. Centre 24 6 10 8 30 40 20 12. F. C. Roeselare 24 7 11 5 23 30 19 12. F. C. Meulebeke 24 8 11 5 43 74 21 12. V. V. Koksijde 22 4 10 8 32 48 16 12. Hulste Sp. 24 9 12 3 47 58 21 12. Dottenijs Sp. 22 8 11 3 47 54 19 12. S. K. Hooglede 22 5 13 4 29 13. par. Brussel 24 8 10 6 33 36 22 13. C. S. Brugge 24 8 13 3 30 40 19 13. Exe. St. Niklaas 24 7 11 5 34 50 19 13. Mol. Ingelm. 23 8 11 4 44 53 20 13. F. C. Helst 23 7 14 2 47 58 16 13. Rac. Waregem 23 4 15 4 28 43 12 13. S. V. Moorsele 23 7 11 5 44 69 19 13. S. K. Staden 23 4 13 6 34 14. S. C. Charleroi 23 6 9 8 36 36 20 14. Vig. Hamme 24 7 13 4 24 42 18 14. V. V. Boechout .22 6 13 3 32 53 15 14.01. Ingelm. 24 6 11 7 38 58 19 14. St Joris Sp. 23 5 12 6 53 83 16 14. S. K. St Baafs 24 4 16 4 28 95 12 14. R. Bissegem 24 5 13 6 36 62 16 14. Dosko Beveren 23 5 17 1 35 15. F. C. Fr mee ,2:1 6 10 7 24 *1 19 15. Dend '""~onde 24 3 9 28 4f, 15 1.5. E-ndr. "Wervik 23 5 14 4 29 62 14 15. .8. S. Avelgem 24 5 18 1 44 92 11 15. W. Oudenburg 23 6 15 2 3.1 73 14 15. V. P. Gits 22 5 16 1 .34 72 U 15. Vlamertinge 21 5 11 5 40 57 15 15. P. Poelkapelie 24 5 17 1 43 It. Beringen i\ c. 24 5 16 3 30 68 1316, Tubaivtia Q. 24 4 18 2 20 76 10 16, Rac, Harelbeke 24 3 IS 3 23 55 9 16. Deerlijk Sp. 1 16 6 31 80 10 16. C. Lisaewege 24 4 17 2 34 90 11 16. Bevereu-Lele 22 19 0 20 94 6 16. S, K. Geluwe 24 2 34 9 16. Dfttib&ttle Sp, 3 X9 2 27

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 15