25.000 Frank Prijzen 30 Van Milaan-San Remo tot Parijs-Roubaix Zondag 22 April Uitslagen en Rangschikkingen der Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen - Zondag 8-4-51 Het Wekelijks Nieuws wint in de spurt te Keiem een zeer lastige 1' Proef van ons Gerard Deschacht STRIJD STRIJD STRIJD Tweede Proef TE VLADSLOO 22-4-51 am Pronostiekprijskamp H«t hiirondersUande bulletijn, invullen, uitknippen en Insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Popering® P. C. Luik Berdham Bp. F. C. Brugge - F. C. Beringen Rac. Brussel - S. Anderledhit T. 8. V. Lyra F. C. Izegem As. Oostende Un. Doornik E. Wervik Boechout V. V. F. C. Roeselare - Borgerhout F. C. Torhout - C. S. leper Deerlijk - S. K. Roeselare S. V. Veurne - Steenbrugge V. V. Koksijde - Oudenburg Vlamertinge - Dottenijs Sp. ift cs Matchen UITLEG - De deelname ie onbeperkt, kotteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletins ge schieden. - Wis meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam istuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa mentelling der punten voor het eindklassement geschiedt bulletijn per bulletijn, vol gens volgnummer. - Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. - Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoofding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 ss bezoekers gew. (2 punten) x ss drawn (3 punten) O) «HETT WEKELIJKS NIEUWS? Zaterdag 14 April 1951' e-» Bladz. 8. Sterrenparade Vale voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijn." op eenzelf de naam. Gerard DESCHACHT Kriterium Het Wekelijks Nieuws Belga Barco Proot, Van Bosset en uitblinker Van Massenhove in de spurt geklopt AFZENDER: STRAAT, Nr.. TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren F. C. Luik - Berchem Sp. F. C. Brugge - F. C. Beringen Rac. Brussel - S. Anderlecht T. S. V. Lyra - F. C. Izegem As. Oostende - Un. Doornik E. Wervik - Boechout V. V. 30 F. C. Roeselare - Borgerhout F. C. Torhout - C. S. leper Deerlijk - S. K. Roeselare S. V. Veume - Steenbrugge V. V. Koksijde - Oudenburg Vlamertinge - Dottenijs Sp. UITSLAG V.P. 29: 2 1 1 1 x 1 2 2 1 2 x x 22p. Twee deelnemers bekwamen 18 punten; BEULENS MAURICE (2), Vissersstraat, 60, BLANKENBERGE. VERSCHOORE EMIEL (4), Vijfwegenstraat, 32, EMELGEM. Vijf deelnemers bekwamen 17 punten: DAEL LUTGARDE, Dorpstraat, DIKKEBUS. DENUT FELIX (1), Casselstraat, 08. POPERINGE. BYCKEWAERT MAURICE. Abelestraat, 36, POPERINGE. VANDENBROUCKE LÜOIEN, Peperstraat, 3, POPERINGE. HENNIN OMER, Abelestraat, 8, RENINGELST. Verder hadden we 13 deelnemers met 16 punten: 19 met 15 p.; 29 met 14 p.: 65 met 13 p.; 103 met 12 p. en 131 met 11 punten. In totaal rang schikten zich aldus 367 deelnemers voor de algemene klassering. ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V. P. 29 j 't Geluchte was met de middag nog betrokken en er dreigde regen. Maar de middagzonne kreeg de bovenhand en toen wij te Keiem aankwamen, was het weder opgeklaard. Zoveel te beter. Maar de wind stond nog altijd strak uit het Westen en blies als een kleine storm over 't Blote Aan de inschrijvingstafel had sportafgevaardigde André Ver- mote de 47 rugnummers uitgereikt met de opmerking: Een schone bende, zeer veel flinke kleppers en... hier zal gereden worden dat het stuift.Het was Voorzitter Roger Bailleul, Ondervoorzitter Al- bert Volckaert en Secretaris Roger Moerman aan te zien, dat ze er geren bij warenNu, zij hebben ook flink werk verricht. Hun koers was een perfecte organisatie, geleid en volbracht op een kalme en stipte wijze. Dat zijn mannen die er iets van af kennen. Proficiat, en tot 't jarent? t l 9* Punten. Berkein Noël (2), Teperstr., Roeselare. 91 Punten. Debruyne Camlel (5), Boeschepestraat, Poperlnge. Hennin Guldo, Abelestr., Renlngelut. 88 Pnnten. Barbes Nestor (2), Wijtsehatestr., Kemmel. 87 Punten. Dierendonck Robert (1), Clocholreetr., Leisele. Van Eecke Pierre (2), Bruggestr., Pope rlnge. Berkein Noël (1), Ieperstr., Roeselare. 84 Punten. Schoutteten An- toln (1), Dorpstr., Zandvoorde. 83 Punten. Thorls Maurice (7), Komstr., Poperinge. 82 Pnnten. Vermlnck Charles tl), Masschelelnl., leper. 80 Punten. Sealer Albert (1), Duinkerkestr., Nieuwpoort. 79 Punten. Dael Ludwina (2). Dorpstr., Dikkebus. Knockaert Odile (1), Molenstr., Dikamulde. 78 Punten. Stormo Noël (1), Nieuwstr.. Westvleteren. 77 Punten. Cattaert Flrmln (1), Dorpstr., Adlnkerke. 76 Punten. Desehepper A„ Al- bertstraat, Diksmulde. DenutMarc (2), Casselstr.. Poperlnge. Dolse Gabriel (8), Watoustr., Poperinge. 75 Punten. Verbrugghe Michel (7), Bergenstr., Beveren-IJser, Muyllaert Georges (3), Grauwe Broe derstraat;, Diksmulde. Clabau Ur- bain (2), Doprnstr., Poperlnge. v~ Questroy Allee (2), Casselstr., Pope rlnge. D'Amour Roger, Fontal- nasstraat, St Gillis-Brussel. Depo- ver Amic (8), Poperingestr., Vlamer- tlnge. Platteau Reml, 'Dorpstr., Vobrmezele. 74 Punten. Harteel August (1), Gareebekeveld, Adlnkerke. Huyghe Jullen (1), Korte Renlngelststr., Po perlnge. Dierynck Oscar, Staan, ijserstraat, Wljtschate. 73 Punten. Debergh Odiel, Veurnestr., De Panne. Pil Wil liam. Statiestr., Diksmulde. Cous- saert Willy (1), Pylyserlaan, Oost- dulnkerke. Frutsaert Henrl (2), Ieperstr., Vlamertinge. 72 Pnnten. Dejaegher Qdlel (2), Groenestr., Merkem. Camerlynck André (1), Belleatr., Nieuwkerke. Deburchgraeve Maurits, Ollevlerslaan, Veurne. Veile Jerome (3), Ble- kerlestraat, Veurne. 71 Punten. Casteleyn Marcel (3), Beselarestr., Rollegem-Kapello. 70 Pnnten. Kinds André, Sta tiestraat, Moorslede. Denut Fe lix (4), Casselstr., Poperinge. -r- Hou wen Luclen (1). Abelestwg, Pope rlnge. Questroy Allee (4), Cassel straat, Poperlnge. Veile Jerome {4), Blekeriestr., Veurne. 69 Punten. Theeten Jozef (1). Casselstr., Poperinge. Vankemmel Gerard, Doornstraat, Poperlnge. Braem Raymond (2), Ieperstr., Wijt- sch&tCi 68 Punten. Vanbelle Roger (1), Zonnebekestr., Beselare. Calle- waert J. (4), Arme Klarenstr., Roe selare. Louagle Cyriel (1), Po- perlngestraat, Woesten. 67 Punten. Lapon Charles (3), Cauterstr., Merkem. Quagheheur Felix, Veurnestr., Poperinge. 66 Punten. Harteel August (2), Garzebekeveld, Adlnkerke. - Muylle Prudent (3), Paddevijverstr., leper. Deturck Albert (1), Abelestwg, Poperlnge. Rossey Georges, Ber- genstraat, Roesbrugge. Romme- laere André (8), Zuldburgweg, Veur ne. Vandevoorde Louis (3), Dorp straat, Vlamertinge. Verwaerde H„ (3), Schommlnkelstr., Westouter. 65 Punten. Danneels Roger (2), Kruisse Abele, Alveringem. Aelle- meersch Michel (2),'St Janstr., Po peringe. Boudry Florent, Veurne- straat, Poperlnge. Debruyne Ca mlel (1), Boeschepestr., Poperlnge. Denut Mare (5), Casselstr., Po peringe. Huyglie Marcel (3), Min naarstraat, Steenkerke. ZONDAG 15 APRIL GEEN V0ETBALPR0N0STIEK Ter gelegenheid van de match Nederland - België wordt op 15 April geen competitiedag gehouden. Slechts enkele regularisa- tiematchen in de lagere afdelingen staan in West- vlaanderen op het pro gramma. Derhalve zal er voor de ze Zondag geen voetbal- pronostiek zijn. r ZONDAG 15 APRIL, TE 14.30 UUR, OP HET OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM: NEDERLAND--BELG1E De sameawtclling der ploegen: NEDERLAND Kraak Dejooghe Sehijvenaar Van Schijndcl Terlonw Biesbrouck Van der Tuyn Kuneman Van Melis Lenstra Groeneveld Cbaves Lemberechts Vander Auwera Valet BELGIE Invallers Ned.: Bene - Edemtttml - M&hring en Snouck. IBrallers België: Boogaerte - Van Brandt - De Buck - De Hert. Sermon Anoul Mermans Mees Carré Vaillant Daenen DE KOERS Te 14.35 u. werden de 47 vertrek kers de baan opgestuurd voor negen ronden van 14 km. Wij zijn nog maar pas weg of Faiet moet afstappen om zijn ketting op te leggen. Te Leke zet Cardinael eveneens voet aan wal. Nottoule en Guyllnck lossen. Muylle. Clinckemaillie en Meerseman, die hier zijn heroptreden doet, hebben last om het tempo te volgen. De Oost- endenaar Jaak Hebb valt plat op het ogenblik dat drie renners het hazenpad kiezep. Wij gaan even kij ken en noteren in de orde: Jacob, Van Bossel, die verder een schone koers zou leveren, en Taecke. Die drie slapen er niet op en hebben weldra 30 sec. voorsprong. Doch Ge- ryl en Van Massenhove gaan de stormklok luiden. Deze reactie Is fa taal voor Meerseman, Boedts, Clin ckemaillie en Heyl. Neyrlnck laat het steken. EEN SCHONE JACHT Onder de druk van Geryl-Van Mas senhove valt de groep In brokken en stukken. NoyeUe Willy, Muylle, de Rus Lactabega, en Heyl liggen los. Ook Hosten en Decloedt kunnen het tempo niet meer bijhouden. Terwijl wij even voorop de drie leiders gaan gezelschap houden, valt de grote fa voriet Dré Noyelle plat. Er wordt ge weldig gereden, veel te snel ook voor Houvenaeghel, Desmet Maurice en Vandevljvere, die het tempo niet kunnen bijhouden. Een groep van tien man heeft de tandem Geryl- Van Massenhove opgeslorpt en de rest van het peloton volgt op 200 m. Taecke valt bij de weglopers weg. Ook Jacob laat zich wijselijk inlopen. Uit deze eerste strijd zijn amper 25 man ln het strijdperk getreden. VUURWERK De derde ronde kent enkele klei ne ontsnappingen van korte duur. Eerst krijgen wij een poging van Phi lips, Proot, Van Bossel en Deschacht. Daarna steekt Proot even de neus aan het venster en een weinig ver der gaat ook Daniël Denys even voor op liggen. Hij krijgt zelfs gezelschap van Blomme, Van Bossel en Van Massenhove en wat verder ook van Philips. Doch het Is wederom een maat voor niets. Bij het Ingaan der vijfde ronde gaan plots Blomme en Verleye aan de haal. Het tempo ver snelt op slag. Jacob lost uit de groep, als Demeyere, Denys D. en Ge- ryl op zoek gaan achter de twee vluchters, die er lustig op losdraaien. Deketelaere lost. Het trio Demeyere verliest opnieuw veld en bij het In gaan der zesde ronde zitten zij op nieuw in het peloton. Demeulenaere valt plat. REACTIE EN... INGELOPEN De leiders hebben reeds bijna een minuut voorsprong. Vandecasteele leidt een tegenaanval, in gezelschap van Van Bossel, Van Massenhove en Philips. Het reeds hoge tempo wordt nog opgedreven. Boedts, Demeyere, Vandamme, Dezuttere, Broucke, Mes- seyne en Taecke verliezen voeling. Vermeersch Achiel krijgt een ijzer- draad ln het wiel en mag er een kruisje over maken. De twee vluch ters verliezen veld. Er kómt verpozing en Vandamme. Demeyere en Taecke komen terug bij. VAN MASSENHOVE DOET VAN ZICH SPREKEN Wij zien de Zeebruggenaar af stappen om een nieuwe tube te leg gen. Een der hoofdfiguren, die ver dwijnt. Demeyere verliest vijftig me ter door zijn voetriempje aan te spannen en zal niet meer bijkomen. De vluchters verliezen nu veel voorsprong en worden te Leke inge lopen. Vandamme meent het ogen blik gekomen en schiet weg. De groep laat een tijd betijen, maar te- ge» Beerst is hij reeds ingehaald. Het tempo zakt een weinig en plots zien wij een gele trui uit de achtergrond qpdagen en aansluiting krijgen. Het is Van Massenhove, die in een ronde tijd meer dan twee minuten inliep. Moet die gevlogen hebben. DE BESLISSING Er zijn nog twee ronden af te leg gen. Cleenewerok lost als Van Bossel de plaat poetst en Deschacht, Proot en... Van Massenhove de stormklok lulden. Deze drie gaan gezwind op de leider en het pleit is beslecht. De groep telt nog volgende eenheden: Vandecasteele, die een weinig verder, met ontstelde maag, zou achterblij ven, Taecke, Demeyere, die prachtig terug bijkwam, Deknock, Denys D„ Philips, Verleye, Blomme en Geryl. Zo gaan we de laatste ronde ln. Demeyere en Geryl lossen. Daniël Denys en Deknock ontbinden nu hun duivels en de vier weglopers verliezen een weinig veld. Deknock krijgt echter plots het bezoek van de man met de hamer en verachtert. De posities zullen niet meer wijzigen en in de spurt heeft de snelle Deschacht heel veel last om Proot met een wiel te kunnen kloppen. DE UITSLAG 1. Deschacht Gerard (Roksem), de 128 Km. in 3 u. 38 min. 2. Proot Urbain (Bekegem) op 1 w.; 3. Von Bossel Cyriel (Eernegem); 4. Van Massenhove A. (Zeebrugge); 5. Taecke Karei (Bekegem) op 25"; 6. Blomme André (Ettelgem); 7. Denys Daniël (Zarren); 8. Philips Jozef (Koekelare); 9. Verleye Gaston (Ichtegem); 10. Deknock Georges (Torhout) op 2 min. 45 sec.; 11. Geryl Maurice (Westende); 12. Demeyere Guido (Brugge), op 4 min. 45 sec.; 13. Cleenewerck Arthur (Vlamertin ge), op 7 min.; 14. Vandecasteele Odiel (Stene), op 10 min. 40 sec.; 15. Vandamme Gaston (Woumen), (ver); 16. Messeyne Roger (Lichtervelde); 17. Demeulenaere Frans (Westende); 18. Vermeersch Achiel (Handzame); 19. Broucke Marcel (Vladslo); 20. Dezutter Robert (Heist); 21. Ryckewaert Pierre (Proven); 22. Jacob Willy (Poperinge); 23. Degrande Maurice (Zedelgem); 24. Boedts en D'Herck Michel (ge dubbeld). SCHACHTJE STOND ER VERSTELD VAN «Wat ik zeggen kan», zei de Roksemnaar ons terwijl hij zich aan het -aankleden was na de koers, is dat er verduiveld gereden is geworden en dat ik gezwoegd heb als een paard.» En toen wij zo zonder bedoe ling eens erop wezen dat Van Massenhove na bandbreuk in een ronde tijd terug bij was gekomen, rechtte hij zich op en stond er werkelijk versteld van. Neen, hij had dit niet zien gebeuren en wist er niets van. «Ik krijg er precies lijk een slag in hetgelaat van zegde hij, «moet die kerel ge reden hebben, 't is bijna niet te geloven». Maar Schachtje was ook de eerste om toe te geven, dat die Van Massenhove een onzer beste liefhebbers is van het ogenblik. Sportafgevaardigde Vermote zag zijn beroering ten volle bewaarheid. Maar dat het tot zulk een verbe ten vechtpartij zou uitgroeien, zal hij voorzeker ook wel niet gemeend hebben. Van de 120 km., die er voorzeker bijna 130 waren, hebben wij hoop en al geen 10 km. zonder ontsnapping geureest. Steeds lagen er een of meer renners voorop en dat het meninge was, moogt gij gerust aannemen. Die eerste poging Jacob-Taecke-Vanbossel, zo van den beginne af was voor vele renners, die naar hun tweede adem zochten, fataal. Dat de grote afscheiding, die eerst maar rond kilometer 75 ver wacht wordt, reeds aan km. 25 vol trokken was, moet op rekening van die drie onversaagden geschreven worden. De tweede acte schrijven wij op naam van het duo Blomme en Ver leye, twee contrasten die aan het zelfde lijntje trokken. Dé eerste, freel en slank, de tweede, vierkant en geblokt. En zij deden het goed, die twee. Hun poging had zelfs kans op succes, als in het peloton daar niet een viertal eergierigaards geze ten hadden, die kóst ivat kost wil den winnen. Wij noemen ze: Van Bossel, Van Massenhove, Deschacht en Philips. Van Bossel. die de eer- te ontsnapping had uitgelokt, zou Het lichaam en aangezicht met slijk en modder bespat, en nog niet helemaal hersteld van de gedane in spanningen, heeft overwinnaar De schacht toch de gelukkige glimlach op het gelaat, als hij, omringd door zijn vele supporters en supporteressen, welwillend voor onze fo tograaf poseert. Inzet: In de voorlaatste ronde werd Van Bossel zojuist ingelopen. Wij bemerken de 4 ontsnapten, op kop X*. Deschacht die Urbain Proot verstopt, Van Massenhove en Van Bossel. Onder aan: Het hoofdbestuur van de Keiemse Sportkring. V.i.n.r. Secr. Moerman, Voorzitter R. Bailleul en Ondervoorz. A. Volckaert, die met hun club voor een prachtige organisatie zorgden. Neen, wie mij vandaag zou gaan beweren dat «Schachtje» enkel een wieltjeszuiger is van formaat, die enkel zijn koereen wint door zijn vlijmscherpe sprint, die nooit zijn deel kop gaat en nooit vooraan te vinden is, neen, die zou het vandaag met mij aan de stok krijgen. Rechtuit gezegd, alles van wat wij v^n hem wisten steunde veelal op horen zeggen van- iemand-die-het-gezien-heeft, en wat men daaraan heeft, dat weet ieder bij ondervinding. Och ja, Proot, Van Massenhove, Philips en vooral Van Bossel zullen komen aandraven met de beewrjng dat ze minstens evenveel, zoniet meer werk hebben geleverd dan de Roksem naar, en ik zal hen volmondig gelijk geven. Hoewel ik beweer, dat labeurdeen zowel in de achterste gelederen ais in het weglopen kan gebeuren. Maar niemand zal mij tegenspreken waar ik verkondig dat Deschacht van als het werkelijk ernstig werd, ln de dans is gesprongen. Niet eer, dat bewijst dat hij ook een paar flinke kijkers in de kop heeft. En ook hij was het, die de voorlaatste ronde met Van Massenhove en Proot ten aanval trok, en er meer dan zijn deel kop deed. Met hem won niet alleen de rapste, maar ook een der meest verdienstelijke renners in koers. Schachtjeis geboren te Roksem de 17' van Allerzielen- maand in het jaar 1929. Hij is er niet de enige Deschacht die er de wielrennersfaam hoog houdt. Neen, zij» naamgenoot Maurice is geen broeder, van hem, maar wel zijn het ge-broers» kinders. Maurice was eens een grote belofte, won zelfs de klassieke Brussel-Oostende voor beroepsrenners, maar verder bleef hij stranden, en bracht het niet tot een groot renner. Gerard schijnt uit ander hout gesneden te zijn, uit dat soort waaruit men schone kampioenen boetseert. Hij heeft twee grote, zeer grote gaven, die hem niet alleen moeten toelaten op tijd en stond zijn koers te winnen, maar die er tevens zullen voor zorgen, dat hij steeds rijkelijk zijn brood aJs ren ner kan verdienen. Hij is zeer rap en is zeer slim. Wie deze twee brevetten op zak heeft en daarbij nog macht en als 't nqgd doet, vechtlust in zijn body heeft, hewel, die moet er komen als hij het maar wil. Gerard jongen, gij hebt alles om eens een groot renner te worden, gij hebt het simpel maar te willen. Zijn erelijst? Och waarom er veel woorden aan verspillen. Ip 1946, veertig over- winningen bij de beginnelingen; in 1947 vijf en twintig; in 1948, liefhebber en vijf 'palmen binnen schot. Halfweg het seizoen, soldaatje spelen, en geen velo meer bekijken tot hij weer in burgerkleren stak. Dit jaar; zege in het Clubkampioen- schap, twee overwinningen in de Ronde van Westvlaanderen en nu deze te Keiem. Hij denkt er nog niet aan. dit jaar over te gaan. «Tijd genoeg», zegt hij, «en liever wat tp laat dan wat te vroeg waarin wij hem overschot van gelijk geven. Schachtje is een sprinter bij Gods genade. Op piste zou hij zeker zijn man staan hij heeft het ten andere reeds be wezen maar voelt meer voor de wég. Of hij vrees heeft voor Dré Noyelle Hij bekent het openhartig: «Drétein is wreed rap en wie het zou halen, moet nog bewezen worden. Ik denk dat het iets zou worden voor die hog het frist zit.En met die nuchtere beschouwingen zijn wij het volledig eens. Voor wan neer eens de proef op de som? JODEC. Algemeen Klassement na de eerste proef 1. Deschacht Gerard p. 15 2. Proot Urbain 14 3. Van Bossel Cyriel 13 4. Van Massenhove Alb. 12 5. Taecke Karei 11 6. Blomme André 10 7. Denijs Daniël 9 8. Philips Jozef 8 9. Verleye Gaston 7 10. Deknock Georges 6 11. Geryl Maurice 5 12. Demeyer Guido 4 13. Clccnewerck Arthur 3 14. Vandecasteele Odiel 2 15. Vandamme G.; Messey ne R.; Demeulenaere Fr.; Vermeersch A.; Broucke M.; Dezutter R.; Rijckewaert P.; Jacob W.; Degrande M.; H. Boedts; Dherck M. 1 het dan maar op zijn eentje pro beren. Hij dee/i dit met macht en geweld en dat hij door het trio Proot, Deschacht en Van Massen hove werd bijgehaald, kan zeker niet op zijn passief geschreven wor den. Hij die de grote schifting be werkstelligd had, kan ook op zijn blazoen neerpennen dat hij de be slissing heeft afgedwongen. VAN MASSENHOVE Het zal het mij zeker niemand van de andere renners kwalijk ne men, als ik ga beweren dat Van Massenhove op alle volgers de groot ste indruk heeft gelaten. Wat die te Keiem heeft gepresteerd, wordt niet zo vlug nagedaan en getuigt van de gróte klasse. Vraagt het maar eens aan Dré Noyelle, waar om hij niet meer terug bijkwam na dat hij plat was gevallen, en hij zal u direct antwoorden dat er geen doen aan was, dat er zo verduiveld gereden werd vooraan, en dat de wind bij momenten zo strak op kop zat dat een renner alleen er nooit moest aandenken, van ook maar en kele seconden in te winnen. Dat zal Dréten u zeggenen hij is toch de eerste de beste niet. Hewel, u hebt het hoger gelezen. Van Massenhove is plat gevallen, heeft een tube gelegd en is in min dan één ronde terug bijgekomen. Wij stonden er paf van, als van de handi Gods geslagen. Dat was ook geen rijden meer, dat was vliegen, zoals hij daar op die groep kwam gesprongen, op dat rechte stuk weg gaande naar Beerst toe, met de wind 'vlak op kop. Het laatste kruimeltje macht had hij uit zijn lichaam ge haald en hij xoas blij dat hij zijn wagen kon aanhaken aan de trein van het peloton. Even uitblazen en één km. verder zai hij op kop. Als Deschacht en Proot op soek gin gen naar de ontsnapte Van Bossel 'was hij reeds genoeg herzet om ook bij hen meer dan zijn streng te gaan trekken. Dat was klasse- weflc van het bovenste schof. De Zeebruggenaar zullen wij graag nog aan het werk zien. Moesten wij hem een certificaat afleveren wij souden er in grote letters op zetten: Een groot renner, met waarborg voor de toekomst ENKELE ANDEREN Van de overwinnaar spreken wij in onze SterrenparadeVan Proot dient gezegd dat hij een heel opvallende koers heeft geleverd, steeds op zijn gemak was en voor Deschacht een verduiveld lastige kliënt was in de spurt. Wij beken nen het eerlijk, dat wij niet tuisten dat de Bekegemnaar zo uit de voe ten kon. Met amper een wiel be zwijken tegen dc tijger van Rok semis al een hele referentie op zijn eigen. Geen kat om zonder handschoe nen aan te pakken is zeker ivel de Eernegemnaar Van Bossel. Een naam die ons éérder bekend voor kwam dan na de Ronde van West vlaanderen waarin hij de vijfde plaats veroverde. Even peilen ln onze herinneringen? Ach ja, de sterke nieuweling van verleden jaar, die minstens iedere week zijn koers won. Een sterke kerel, met vech- tersbloed in de aderen. Taecke. nog een uit het Bekegemse nest, klein maar taal, nooit afgevend en niet misdeeld met sprint. Dré Blomme, na zijn soldatenjaar er opnieuw bo venop. Een schoon athleet. rank en slank. Daniël Denys, reed een prach tige wedstrijd, steeds op het voor plan, een goed rennertje dat bin nen een paar maanden voor de bes ten moet te vrezen zijn. Philips reed zowat voor eigen volk. Oud* Keiemnaar woont hij nu te Koeke lare. Een sterke beer van een vent, goed gememberd en gebouwd; miste op het laatste de goede bus na gans de koers in de eerste gelederen te hebben gestreden. En eindelijk Vandecasteele, de over winnaar van de jongste Brussel- Oostende. Een type Van Steenber- gengroot en rank, dezelfde hou ding en tert. Wij zegden het reeds hoger; moeten lossen wegens onpas selijkheid. DE ONGELUKKIGAARDS Noyelle was algemeen favoriet, maar werd uitgeschakeld door band breuk. Toch hadden wij de indruk dat hij niet zat zoals het hoorde, of was het maar een indruk zon der meer? Jaak Hebb, een ander renner in forme, kreeg van hetzelf de laken een broek Achiel Ver meersch (broeder van Gentiel) was steeds met de bende mede als hij een draad in het achterwiel kreeg en mocht afstappen. En dit zullen wel de enigen geweest zijn die pech kunnen inroepen in deze schone wedstrijd, die over schone wegen werd betwist. MAURICE GERYL WORDT EEN CRACK Wij hebben de Westendenaar verleden jaar verscheidene ma len in koers gehad, meestal hangende in laatste positi.e, enkele meters achteraan de groep. Niet durven colleren zo als het behoort. Gevolg: dub bele inspanningen en niette genstaande oneindig veel moed en kunde, weinig schone uit slagen. Te Keiem zagen wij een heel andere Geryl aan het werk. De zelfde gestalte,, dezelfde eigen aardige platliggende houding, de kin boven het stuur. Maar een andere renner, een renner die colleerde naar behoren, die steeds voorop in de groep zat, die vocht en sleurde. Zelfs iet wat te geweldig want heel op het einde moest hij begeven, doch niet na bewezen te heb ben dat hij binnen een paar weken wel van de partij zal zijn. Geryl wordt beslist nog een crack van een renner. Nadere gegevens volgen a.s. week. De meest besproken, interessante en populaire klassiekers van het voorseizoen in Italië, België en Frankrijk zijn achter de rug. Laten we nu even een beschou wend kijkje werpen op de presto* ties der Italianen, Belgen en Fran sen en meteen dat sport filmpje herafrollen van MilaanSan Remo aiover de Ronde van Vlaanderen tot na P.arijs—Roubaix. DE ITALIANEN ZWAAIEN DE PLAK.» Geprikkelde renners kunnen soms verbazende prestaties leveren. Of daaraan nu de zegeroes der Italia nen toe te schrijven is? Na hun nederlaag in Milaan-- San Remo, waar terloops gezegd een vreemde ling zeer moeilijk kan zegevieren, schreef men in t Zuiden dat de macaronimannen wel ■mervrraak zouden nemen, en inderdaad ze ko men hier terug een Ronde van Vlaanderen veroveren met Magni en winnen eens te meer een Parijs Roubaix ditmaal met Bevilacqua. In hun eigen St-Jpzefsklassieker konden ze alleen fier gaan met de eervolle derde plaats van de jonge beloftevolle L. Petrucci welke acht dagen later de Ronde van Tosikanië zou winnen en die in onze Ronde van Vlaanderen een hoofdrol zou- spelen om met een eervolle tierde plaats beloond te worden. Over de unieke prestatie van Fto- renzo in onze Ronde werd reeds genoeg geschreven. We kunnen niet anders dan er voor buigen en. onze grote bewondering uitdrukken; hij was ontegensprekelijk de beste en de sterkste. Een superdag voor Ma gni, en op dergelijke momenten zijn alleen wereldkampioenen in top vorm misschien in staat zijn wiel te houden. Nog is iedereen niet ten valie uit gepraat over Magni of daar zijn nu dé Italianen met een Bevïlacgm om én Belgen én Fransen te verslaan in ParijsRoubaix. Zoals in de Ronde van Vlaanderen bemeesteren ook de Italianen de laatste jaren een ParijsRoubaix. Vorig jaar triomfeerde Maestro Fausto zoals hij wilde; dit jaar liet Italië's ach- tervolgings- en wegkampioert Bevi lacqua Frankrijk's en Belgïë's tgroot- ste favorieten in de steek in de Hel van 't Noordenp. Slechts één Italiaan in de eerste 10 of 15 man-, maar de winnaar! Hebben de Italianen nu iverkelijk niet op schitterende wijze weer wraak genomen op hun nederlaag in MilaanSan Remo? En zelfs zonder Fausto Coppi. Ja oofc die slaat nog wel zijn slag dit jmr! HET PRACHTWERK DER FRANSEN... De Italianen hebben natuurlijk het meest van zich doen spreken en het méést ophef gemaakt door hun twee achtereenvolgende triomfen, edoch het prachtioerk der Fransen m-ag daarom niet uit het oo-g ver loren worden en mag zeker dik onderlijnd worden. Inderdaad ze triomfeerden toch in MilaanSan Remo met le Bob-et, 2e Barbotin. Waren ze ook niet- geprikkeld, de Fransenom die nederlaag twee da gen voordien in Parijs—Azurenkust. waar hun landgenoot Teisseire met 12' seconden verloor tegen Decock R. die zijn zege te danken hal aan de hulp van de Italiaan Bartclt. Zo schreven de Fransen ook tronmens van een weerwraak in MilaanSan Remo. Hadden ze ook geen 3 man in de eerste vijf in de Ronde van Wliaan- SCHUIF na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gfbuwr die het nog niet heeft. U toewijst er jns een dienst mee. Dank. deren; ja zeker: 2e Gauthier, 3e Re dolfi, 5e Baldassari. Is dat gm overwinning waard? En in Parijs—Roubaix hadden u toch 2e Bobet en 5e Guegan. Als toe nu een statistiek opmalus van deze 3 internationale klassie kers van de eerste 5 man, gevnl 5, 4, 3, 2 en 1 punt dan prijken it Fransen natuurlijk hiermee afgete kend aan de leidingde stand lui immers: t. - FRANKRIJK: 21 p. Milaan—San Remo 5+4 Ronde t>an Vlaanderen i 3 +1 Parijs—Roubaix 4 1 2. - ITALIË: 11 p. Milaan—San Remo 3 4- Ronde van Vlaanderen 52 Parijs—Roubaix 5 3. - BBLQIE: 9 p, Milaan—San Remo 1 Ronde van Vlaanderen-011 Parijs—Roubaix 3 1 Frankrijk heeft zich de laatti twee jaar terug tot een worm staande wielernatie opgewerkt,. iï>- de jongste wereldoorlog was er W kelijk een grote devaluatie op it Franse wielersportmarkt, maar beginnen de Franse coureurs ter: hun volle waarde te krijgen 8» neer ze starten in een klassieker, HOE STAAT HET MET ONZE BELGEN? Zoals vóór enkele jaren in Fm' rijk schijnt er de laatste jaren et' zeker verval te zijn in onze Belf sche rennerswereld. Het is steÈ niet aangenaam otrt schrijven tl horen maar 't is-de waarheid; 'tl' een feit. Trouwens de uitslagen lijt er toch Na Milaan—San Remo waren ti" toch enigszins verheugd om de eet- volle vijfde plaats van Ray Imparl'- die er een prachtkoers had gcreiei We hadden al een Ronde van Noori Afrika gewonnen niet Dré Rosset' en een 'ParijsAzurenkust met Re ger Decock. Dus toch een behflt voUe inzet van het wegseizoen, Edogft dan kwam die zware w derlaag, ja verpletterina in de Rw de van Vlaanderen! Geen enfut Belg in de eerste 5; slecht» 7 W in de eerste 17/ Vroeger jaren w' het toch heel wat voor een buite" lander hier tussen de Ftanirkt een ereplaats te veroveren, we s?i>' ken niet eens van een ovenmnnltl En nu komen de onze niet '40 meer in aanmerkiri-g voor de ett' plaatsen, late varen van een tef kans. Werkelijk de Ronde 0 Vlaanderen 1951 is een ramp, te katastroof geweest voor onze Belp sche, inzonder Vlaamse wielerwi veld. En Parijs—Roubaix? Jaren M is het een Belgisch-Franse dert, en duel geweest, ivelke meestal o! een zege der onzen uitdraaide. Van 1938 tot en met 1948 slecht één Franse zege. al de andere 0' ren voor ons. De 3 laatste jak echter nauwelijks een ereplaatri Ja zeker ze zijn niet meer geüi' weleer. jiSSffl Maar kom, laten we het toch titf dramatiseren. Is Parijs—Roubd' geen zege voor ons gaoordend»1 kunnen ze ditmaal toch niet tfP ken van een verplettering, zelfs geen zware nederlaag; de Belf' hebben zich op meesterlijke rol'; verdedigd, ja zelfs zelf een offensü Ingezeteen hoofdrol vertolkt. W het een spoorslag voor Parijr Brussel, Waalse Pijl, Luik—Baf1 nakenLuik, Parijs—Tours, cm, h daar komen zeker nog klassieke1 genoeg om weenoraak te nemen, 1 meteen te tonen en bewijzen i'1 het oude en sterke ras uit dat led' wennest der Flandriens absoh"1' nog niet is uitgestorven. We leven dus op hoop van wed wraak en... zege. mAGISTBS- ii ERE-AFDELING lurch«m Bp. Standard Ol. L C. Charleroi V. C. Luik La Gantoise Beeraehot A. C. F. O. TlUeur Rao. Brussel Ree. Mechelen T, O. Brugge F. C. Beringen Ol. Charleroi Der. Brussel F. C. Mechelen Antwerp F. C. 8. O. Anderlecht 4—2 Rangschikking 1. S. C. Anderlecht 26 U 4 U 58 32 33 2. Rao. Mechelen 26 11 :i. Berchem Sp. 26 14 4. F. C. Luik 26 II 5. Beerschot A. C. 26 U 6. Standard Cl. L. 26 10 7. Antwerp F. C. 26 II 8. La Gantoise 26 8 8 10 34 32 26 9. F. C. Mechelen 26 11 11 4 49 62 26 10. Rac. Broesel 26 9 10 :.l. F. C. TlUeur 26 9 11 4-2 0—0 0—2 3-4 5-0 4-2 3—2 5 10 52 39 32 9 4 65 44 32 7 8 57 34 30 7 8 60 39 30,' 8 8 40 36 28 9 6 50 51 28 12. S. C. Charleroi 13. Ol. Charleroi 14 Der. Brussel 15. F. C. Brugge 26 7 10 26 9 12 26 7 11 26 6 13 7 38 40 25 6 37 41 24 9 38 41 23 5 50 56 23 8 .42 57 22 7 25 51 19 ■T| EERSTE AFDELING B Bt piklaa» 8. K. Lyra 2—2 O. 8. Brugge Tubaatla F. C. 5—1 Llerse S. K. A. S. Oostende 3—1 Un. Doornik Kortrijk Sp. 3—0 F. O. Boom A. E. C. Bergen 14 Dendennonde F. C. Ronoe 20 F. C. laegem Eendr. Aalst 5—1 Un. Centre Vlg. Hamme 3—3 Rangschikking JU Un. Doornik 26 14 4 8 56 34 36 2. Kortrijk Sp. 26 10 3. St Niklaas S. K. 23 12 4. A. S. Oostende 26 10 5. Llerse 8. K. 26 12 6. F. C. Ronse 26 12 7.2A. E, C. Bergen 26 11 8. F. O. Izegem 9.T. S. V. Lyra 10. Un. Centre 11. F. O. Boom 12. Eendr. Aalst 13. C. S. Brugge 14. Vigor Hamme 15. Dendennonde 9 9 26 11 9 28 11 11 26 7 10 26 9 12 26 25 3 13 43 31 33 5 9 55 34 33 5 11 49 36 31 7 7 53 33 31 5 44 44 29 6 46 37 28 6 49 40 28 4 42 38 26 9 35 44 23 5 50 51 23 6 10 10 28 41 22 9 13 3 36 42 21 25 26 7 13 5 12 5 27 45 19 9 32 47 19 BEVORDERING B Beveren-Waas Edegem Sp. 20 Rac. Harelbeke Eendr. Wervik 11 Boechout V. V. St. Moeskroen 2—4 Oudenaarde F. C. Roeselare 04 Hoboken S. K. Rao. Gent 0—7 S. V. Waregem Rac. Doornik 14 St. Kortrijk Exc. St Niklaas 0—2 S. O. Menen Rac. Borgerhout 20 Rangschikking 1. Rac. Gent 26 18 2 6 75 19 42 2. Rac. Doornik 25 16 5 4 43 25 36 3. St. Kortrijk 26 13 6 7 48 34 33 4. R. Borgerhout 26 12 8 6 45 31 30 5. S. V. Waregem 26 13 9 4 49 39 30 6. St. Moeskroen 26 12 9 5 44 37 29 7. Oudenaarde 25 12 9 4 49 34 28 8. S. K. Hoboken 25 9 8 8 40 49 26 9. Beveren-Waas 26 7 9 10 38 40 24 10. F. C. Roeselare 26 9 11 5 29 31 23 10. S. O. Monen 26 9 12 5 34 42 23 12. Edegem Sp. 26 8 12 6 27 37 22 13. Exc. St Niklaas 28 8 11 5 36 50 21 14. Boechout V. V. 24 7 14 3 37 59 17 15. Eèndr. Wervik 26 5 15 6 34 68 16 TWEEDE PROVINCIAAL C. S. leper F. C. Meulebeke 53 W. S. Lauwe F. C. Torhout 21 Vborw. Oostende Zwevegem 1—0 A. Moeskroen S. V. Wevelgem 15 B. S. Avelgem Deerlijk Sp. 31 S. K. Roeselare V. G. Oostende 03 Mol. Ingelmunster F. C. Knokke 21 Un. Herzeouw Ol. Ingelmunster 31 Rangschikking 1.V. G. Oostende 25 21 2 2. Un. Herzeeuw 25 13 5 3. Zwevegem Sp. 26 14 10 4. C. S. leper 26 13 10 5. Voor. Oostende 25 13 8 6. S. V. Wevelgem 26 10 8 7.W. S.. Lauwe 25 12 9 8. A. Moeskroen 26 9 9 9. F. O. Knokke 26 10 10 10. F. C. Torhout 24 9 8 11. Mol. Ingelm. 26 10 12 12. S. K. Roeselare 20 9 12 13. Ol. Ingelm. 26 14. F. C. Meulebeke 26 15. Deerlijk Sp. 26 7 12 8 13 2 18 -OP 2 99 23 44 7 55 35 33 2 52 53 30 3 77 54 2,9 4 78 57 28 8 57 38 28 4 59 54 28 8 47 48 20 6 58 48 26 7 50 43 25 4 39 62 24 5 62 64 23 7 41 62 21 5 46 81 21 6 33 84 10 X 3.9i§6,11 TWEEDE GEWESTELIJK A Rac. De Panne S. V. Veurne 2—0 Nieuwpoort S. V. Blankenberge 14 St Kruis S. K. De Haan 0—3 G. S. Mlddelkerke V. Koksijde O—l Steenbrugge Conc. Brugge 43 St Joris Sp. F. C. Lissewege 10 E. G. Gistel F. C. Helst 2—1 D. Blankenberge Oudenburg 100 Rangschikking 1. S. V. Blankenb. 25 21 0 4 86 19 46 2. Dar. Blankenb. 25 16 3 6 67 25 38 3. Steenbrugge 26 18 6 2 92 45 38 4. Nieuwpoort 25 17 5 3 68 37 37 5. Conc. Brugge 26 12,11 3 52 52 27 6. Rac. De Panne 26 10 10 6 69 57 26 7. E. G. Gistel 26 11 12 3 51 64 25 8. S. K. Den Haan 25 10 11 4 38 59 24 9. S. K. St Kruis 25 11 13 1 68 65 23 10. S. V. Veurne 24 8 11 5 47 57 21 11. St Joris Sp. 25 7 12 6 56 83 20 12. F. C. Helst 25 8 15 2 51 62 18 13. G. Mlddelkerke 20 7 15 4 45 59 18 14. V. V. Koksijde 24 5 11 8 34 52 16 15. W. Oudenburg 25 6 17 2 31 85 14 TWEEDE GEWESTELIJK B F. C. Tielt F. C. Lichtervelde 3—0 Oo'strozebeke F. C. Wakken 05 S. V. Vlchte V. P. Glts 6-2 Dentergem V C. Ardooie 11 Kuurno Sp. Beveren-Leie 22 F. C. Otegem Hulste Sp. 21 S. K. Torhout Rac. Waregem 30 Houthulst St Baafs-Vljve Rangschikking 1. F. O. Wakken 26 16 3 2. F. C. Tielt 24 17 3 3. Lichtervelde 26 15 7 4. V. C. Ardooie 26 13 8 5. F. C. Otegem 25 14 8 6. S. K. Torhout 25 12 8 7. Oostrozebeke 25 12 9 8. Kuurne Sp. 26 12 10 9. S. V. Vlchte 25 12 10 10. Dentergem 26 12 11 11. W. Houthulst 25 10 10 12. Hulste Sp. 26 9 13 13. V. P. Glts 25 6 18 14. Rac. Waregem 25 4 17 15. S. K. St Baafs 25 4 17 «vamoBA* ff. 5—0 7 62 25 39 4 89 20 38 4 59 32 34 5 67 36 31 3 64 43 31 5 60 47 29 4 46 37 28 4 55 59 28 3 45 44 27 3 49 34 27 5 63 48 25 4 48 60 22 1 43 82 13 4 30 68 12 4 28 100 12 a.34AQ0u& TWEEDE GEWESTELIJK C. F. C. Luingne W. S. leper 14 F. C. Poperlnge ToeSt. Menen 30 Rac. Blssegem S. K. Geluwe 10 St Eloois Sp. DoUeni)» Sp. Aalbeke Sp. S. V. Moorsele S. V. Kortrijk S. C. Le Blzet S. V. Moorslede Vlamertinge F. C. Komen Eendr. Beselare- Rangschikking l.S. V. Moorslede 26 22 3 2. W. S. leper 26 20 3 3. Aalbeke Sp. 26 16 7 4. S. C. Le Blzet 26 11 9 5. Eendr. Beselare 26 11 9 6. S. V. Kortrijk 26 11 11 7. St Eloois Sp. 24 10 10 8. F. C. Komen 26 10 12 9. Toek. Menen 26 10 3.2 10. F. C. Poperlnge 26 19 12 11. S. V. Moorsele 26 9 12 12. F. C. Luingne 25 8 12 13. Dottenijs Sp. 25 6 14 14. Rac. Blssegem 26 6 14 15. Sp. Vlamertinge 24 6 33 1—0 0-2 2—2 4—0 2—2 1 M 29 45 3 187 26 43 3 -69 35 35 6 «4 49 28 6 36 48 28 4 16 54 36 4 312 50; 24 6 -66 61 24 4 :ii9 53 '24 4 46 57 24 5 .50 69 23 5' 50 43 21 M 64 6 37 63 18 5 «0 85 17 5 27, S9 8 DERDE AFDELING C F. C. Woesten Ol. Lcdegem 1 E. Oekene W.*S. Passend&le S. K. Hooglede S. V. De Ruiter S, K. St.aden Izegem Sp. Brlclen Sp. Poelkapelle S. V. Rumbeke B. S. Poperlngf S. O. Zonnebeke 8. Zilverberg Dadlzele Sp. Dosko Beveren K Rangschikking 1.02. Ledegem 20 21 3 2 95 2' 2.B. S. Poperlnge 25 21 3 1 1004 3.S. V. Rumbeke 25 18 3 4 02 2: 4.S. C. Zonnebeke 25 15 7 3 78 44 5. Izegem Sp. 25 14 8 3 71 0' 6. S. V. De Ruiter 25 13 8 4 51 3' 7 Brlelen Sp. 25 11 10 4 52 3' 8. E. Oekene 25 10 1 0 5 72 9 F. C. Woesten 26 11 14 1 SB 10. W. Passendale 26 9 12 5 46 21,8. K. Zilverberg 25 8 12 5 39 12. S. K. Stadcn 26 13. S. K. Hooglede 23 14. P. Poelkapelle 24 15. Doeko Beveren 26 LSJPMUWI» SP. 39 5 15 6 40 7j 5 13 5 30 0, 5 18 I 441», 5 19 1 36 8*5 4 19 3 28»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 6