Het Liefhebberskriterium van Westvlaanderen kende Zondag j.l. te Poperinge zijn opsluit Onze kosteloze Voetbal- pronostiek Losse wekelijkse Sportkroniek ingericht door Het Wekelijks Nieuws - Belga - Barco Albert ¥andev®@rdl@ uit Kemmel, schitterend eindoverwinnaar voor Thuur Cleenewerck en Maurice Geryl Proficiat Vandevoorde Vuylsteke Michel op Zaterdag 8 September 1951, in de Foorhalle SRYS9N uit Geiuveld wint de laatste Proef te Poperinge 1952 liiÉ 111 ■BI Sterrenparade EINDKLASSEMENT na de 20' Proef. Kaartenverkoop SCHUIF DE EGYPTENAREN BEHEERSEN DE KANAALSOVERTOCHT 611 EEN SCHOON GEBAAR Enkele losse beschouwingen Beter @si goedkoper POPERINGE Tel. 200. Aangekondigde koersen MICHEL VUYLSTEKE IN FORM Stort 53 fr. L HÉT WËKÉLIJKS NIEUWSm ZftWflSJ 25 Ailf1951'. 8, SYS bokst M te Roeselare Ter gelegenheid van de Sportavond te Roeselare ingelegd treffen twee oud-vrienden elkaar terug. Daar werd er in enkele minuten een prach tige boksavond in elkaar gestoken. Enkele jonge boksers die eveneens hun medewerking aan de Sportavond hadden verleend, luisterden gre tig naar de woorden van E. H. Degeeter en Karei Sijs. Wij bemer ken op de foto van links naar rechts, zittend, Vandaele (Brugge), Dekeersgieter (Brugge), E.H. Degeeter, Sportarproost van Westvlaan deren, en Karei Sijs. Tussen Vandaele en Dekeersgieter in staat Cabo (Brugge). Karei Sijs is voor het ogenblik niet alleen de meest gevraagde Bel gische bokser, maar zelfs de meest gevierde nationale sportman van ons land. Er zal wel een overwin ning van een onzer landgenoten in het Wereldkampioenschap te Va- rèse nodig zijn om hem van zijn troon te stoten. De Oostendenaar is uit Argenti nië weergekeerd niet alleen als goed-bewaard bokser, maar ook als in-goed en groot mens. Toen hij, ter gelegenheid van de sportavond te Roeselare, opnieuw in kontakt kwam met E. H. Degeeter, Sporta- proost van Westvlaanderen, zijn oud - onderpastoor (Oostende) in wiens toneel- en zanggroep hij over zoveel jaren had geacteerd, liet hij ook onmiddellijk zijn goed hart spreken. Als E. H. Degeeter sprak van een mogelijke boksmatch met liefdadig doel, stemde Karei on middellijk in. Nu staan wij zover dat reeds een gedeeltelijk program ma werd opgemaakt. De opbrengst zal besteed worden aan het oprich ten van een nieuw hoofdaltaar in de St-Jozefskerk te Roeselare. Niet alleen aan de hoofdkamp zal er veel zorg besteed worden, de nevenkampen alleen zullen reeds de verplaatsing naar Roeselare meer dan waard zijn. De inrichters zijn echter nog niet in de mogelijkheid hun volledig programma kenbaar te maken, gezien de onderhandelingen nog steeds aan de gang zijn. HET PROGRAMMA Hoofdkamp: KAREL SIJS tegen ADAMSON (Kampioen van Jamaica). Beroepskampen CABO (Brugge) tegen... KORBER (de gekende knokker Uit Waregem) tegen... SINNAEVE Alex (Knokke), zo hij Zaterdag 25 dezer te Oostende zijn match tegen Jean Machter- linck, Kampioen van België, zou winnen, tegen... Liefhebberskampen VANDAELE (Brugge - Kampioen v. België en Legerkampioen Vliegge- wicht); CLINCKEMAILLIE (Rum- beke) en PARMENTIER (Brugge) tegen nader aan te duiden tegen standers. Zoals gezegd gaat deze meeting door op Zaterdag 8 September, te 20 uur, in de Foorhalle te Roese lare. Plaatsbespreking. De prijzen der plaatsen zullen variëren van 30 fr. (volksplaatsen) tot 200 fr. (ring). Zij kunnen van nu af aan reeds aangevraagd worden aan Het Wekelijks Nieuws Gasthuis straat 19, te Poperinge, mits stor ting van het bedrag, verhoogd met 6,50 fr. kosten voor aangetekende verzending, op postcheckrekening Nr 14.72.16 van Sansen Jan, Gast huisstraat 19, Poperinge. Vandevoorde Albert, Kemmel 179 Cleenewerck A., Vlamertinge 153 Geryl Maurice, Westende 122 Taecke Karei, Bekegem 111 Noyelle André, Poelkapelle 108 Gryson André, Geiuveld 99 Denijs Daniel, Zarren 84 Ryckewaert Pierre, Proven 69 Philips Jozef, Koekelare 61 Vuylsteke Michel, Komen 50 Demeulenaere Fr„ Westende 49 Vandecasteele Odiel, Stene 47 Van Bossel Cyriel, Eernegem 45 Denijs Henri, Emelgem 44 Jacob Willy, Poperinge 43 Deknock Georges, Torhout 34 Verbeke Roger, Geiuveld 32 Kerckhove Norb., Meulebeke 31 Dhondt Marcel, Emelgem 31 Rooseboom Et., St Michiels 31 Deschacht Gerard, Roksem 29 Hosten Roger, Houthulst 27 Parmemtier Jozef, Rollegem 27 Devoghel Ger., Zonnebeke 26 Ingevolge het niet verschij nen van de jaarlijkse voetbal- kalender, zijn wij vooralsnog in de onmogelijkheid onze kos teloze voctbalpronostiek, als naar gewoonte in te richten. Laat ons hopen, eer het zover komt, dat de ganse kwestie in der minne opgelost wordt in de schoot der B.V.B. Wij zien dus uit en zullen in negatief geval ons aan de omstandigheden aanpassen. Inmiddels nemen wij nog een week geduld. na lezing, ons blad ln de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons ee.i dienst mee. Dank. o-$ - v - ,.v iillfi 'lifelll ^8» Vermoeid en uitgeput na zijn 32 km. lange zwemtocht bereikt de Egyptenaar Mareeh Hassan Hamad de Engelse kustHij legde de afstand af in 12 u. 12 min. Men bemerkt duidelijk de dikke laag vetstoffen waarmede de kanaalzwemmers zich dekken om de koude te weren. Het is afgelopen. Berten Vande voorde uit Kemmel is de eindover winnaar geworden van ons regel- matigheidskriterium. En zeggen wij maar ronduit, verdiend ook. Hoewel hij de eerste en derde proef niet be twistte, slaagde hij er in met 26 punten voorsprong te eindigen op de overwinnaar van verleden jaar, Thuur Cleenewerck, al dient ge zegd dat Thuur eveneens aan twee proeven niet kon deelnemen. Tus sen de leider en Geryl, die de derde plaats inneemt, tellen wij niet min dan 57 punten verschil. Enkel en alleen om U te wijzen op het mees terschap door de Kemmelnaar in ons Kriterium betoond. Want van de zovele deelnemers toonde hij zich verre de regelmatig- ste en het is wel typisch dat hij geen enkele zege wist te behalen, wel vele en schone ereplaatsen. Slechts in één proef wist hij geen punten te behalente Vladslo, waar hij door bandbreuk werd uitge schakeld. Daarna behaalde hij nog volgende ereplaatsen: 2, 3, 5, 3, 2, 2, 4, 4, 4, 2, 4, 13, 5, 15, 5, 15, 5. Dit wil zeggen dat hij slechts driemaal uit de eerste vijf eindigde. Wie zal er ons dan tegenspreken als wij be weren dat hij veruit de beste en re- gelmatigste van de deelnemers is geworden. Eerstdaags zal hij de prachtige Radio Barco ter waarde van een kleine achtduizend franken ontvan gen, alsmede de prachtbeker Het Wekelijks Nieuws Voor de nijdi ge en taaie Kemmelnaar wordt dit de schone beloning van een vol sei zoen vlijtig volhouden, de schone beloning omdat hij gedaan heeft wat sommige anderen konden, maar niet wildende proeven van het re- gelmatigheidsknterium volgen. Hij heeft er geen cent min om verdiend dan enig ander renner, maar be komt nu een schoon en waardevol geschenk, een pronkstuk, dat hem steeds zai bijblijven. Het weze hem van harte gejond. Proficiat, Berten. En tot 't jarent! Wie denkt gij dat er de eerste was om Bertje Vande voorde geluk te wenseri om zijn eindzege in ons kriterium na afloop van de laatste proef? Niemand minder dan zijn enige rivaal Thuur Cleene werck, winnaar van vorig jaar. Niet zo gauw had hij zijn voeten uit de pedaalriempjes losgemaakt of hij vloog naar de Kemmelnaar toe om hem met een stevige handdruk en een Van herten gefeliciteerd, Berten geluk te wensen. Bertje was er zichtbaar door ontroerd en die geste maakte op de enkele mensen die er op letten een diepe indruk. Thuur jongen, dat was schoon van U. Uw spontane geste heeft indruk gemaakt. DE FILM DER KOERS De stoutste verwachtingen werden overtroffen, want, niettegenstaande er in de gouw 4 koersen werden ver reden, kwamen niet min dan 25 flin ke, maar dan ook zeer flinke lief hebbers hun rugnummer afhalen. Twee minuten over tijd worden ze de baan opgezonden om twee gro te ronden over de Rode- en Zwarte- berg en daarna nog acht kleine om lopen af te leggen. Tegen alle gewoonte ln, wordt er eerder kalm aangezet. In groep wordt de Rodeberg dan ook de eerste maal beklommen en het Is Roger Verbeke, Geiuveld, die zich heel lichtjes los rukt en op de top de premie schaaft. Ook ln volledige groep wordt de tweede ronde aangevat. Gryson, die zich reeds zeer ongedurig had ge toond, plaatste plots een scherpe demarrage en alleen Deceunlnck en Werner Vandewalle waren mede. Als zij 100 m. hebben, laat laatstge noemde zich echter terugzakken. De twee kopmannen kijken echter niet om en verhogen stelselmatig hun voorsprong. Gezamenlijk vatten zij de beklimming van de Rodeberg aan en het Is Roger Deceunlnck die het eerst over de lijn komt. In de afzink echter gaat het peloton reageren en in de straten van Poperinge komt al les weer samen. Dit ls niet naar de zin van Deke- telare en Indervuyst. ZIJ werken zich lichtjes voorop en waar het pe loton niet reageert, liggen zij spoe dig 200 m. voorop. Vooral de Jonge Indervuyst toont zich langs zijn beste zijde en waar ook de Oost endenaar zich niet laat pramen, heb ben zij ln de derde ronde hun voor sprong reeds tot 40 sec. opgedreven. Roger Messeyne, die plat reed en herstelde, volgt hier op meer dan 2 min. Waar de 2 kopmannen niet afge ven, dreigt deze ontsnapping heel gevaarlijk te zullen worden. In de groep waakt echter iemand op wie aller ogen gericht staan: Michel Vuylsteke. Het is dan ook hij die het sein tot de tegenaanvaT geeft en, flink bijgestaan door Willy Jacob, die voor eigen publiek een flinke verrichting levert, wordt de voor sprong der twee leiders onder de korrel genomen. Zo wordt dan ook in de vijfde ronde een volledige her groepering bewerkt. Karei Taecke, die zeer slecht reed, geeft hier de pijp aan Maarten. Van nu af aan is het Willy Jacob die de maatstok in handen neemt. Vuylsteke en Deketelaere liggen ech ter steeds op vinkenslag en reageren onmiddellijk. Deneut moet loslaten. Als de anderen een ogenblikje Jacob uit het oog verliezen, gaat deze er plots van door. Hij weet tot 125 m. voorsprong te nemen en, flink aan gemoedigd. gaat hij alleen de laat ste ronde in. Fr. Demeulenaere. die in de laatste weken maar geen koers meer kon uitrijden, wegens tegen slag allerhande, moet hier zijn ge zellen laten gaan. De jacht op de wegloper heeft nog andere slacht offers gevergd. Smets, Verbeke (Wer- vik), Meerseman liggen los. Wat ver der hebben ook Geryl en Deceunlnck een kloof te overbruggen, terwijl ook Verbeke (Geiuveld) en Van Clooster op enkele kilometers van het einde nog hun maats moeten laten gaan. In het zicht der meet ten slotte wordt ook nog Moyaert enkele tien tallen meters losgegooid. Intussen, wordt Willy Jacob tot de orde geroepen. Niemand krijgt nog enige kans gegund en met 9 man gaat het naar de eindmeet. Op een 400 meter van het spandoek plaatst Gryson plots een nijdige wip. De anderen aarzelen even en het is ge noeg om hem 20 meter te laten nemen, die hij tot op de meet hard nekkig weet te verdedigen. Meteen vernieuwde hij zijn schone zege van verleden jaar. De rappe en goed rijdende Deketelaere klopte, na een schone inspanning, Vuylsteke voor de tweede plaats, terwijl Vandevoor de op cie meet zelf aan Indervuyst de vijfde plaats kon ontnemen. Zie vervolg hiernevens SUF- Na de koers kreeg Albert Vandevoorde, de overwinnaar van ons kri terium, zijn prachtige radio Barco en de prachtige beker Het We kelijks Nieuws-» ter hand gesteld, respectievelijk door de Hr Schmidt Albert, regionaal verdeler van Barco en door onze sportmedewerker. Th. Cleenewerck, tweede, en Mau rits Geryl, derde, waren de eersten om de overwinnaar geluk te wensen. Inzet: André Gryson, de schone overwinnaar van de laatste proef, doet zijn ereronde. DRE GRYSON: VURIG EN LEEP Dat hij verleden jaar zelfde koers gewonnen had, scheen de kleine Geluveldnaar een bijzondere gloed te hebben gegeven. Hoewel hij een duchtige valling op de hals had, kon hij zich van meetaf aan moeilijk stilhouden en zijn vlucht met Roger Deceunlnck was veel meer het gevolg van zijn zenuwen die hem parten speelden, dan van de wil om er vandoor te gaan. Achteraf kon hij zich wijselijk in de wielen houden en het geschikte ogenblik afwachten. Dat ogenblik werd aan ieder aangeboden, doch slechts hij maakte er dankbaar ge bruik van. Het kwam toen Willy Jacob op enkele honderden meter van de meet terug werd bijgehaald. Er werd even geaarzeld in de groep en de spurters zochten elkanders wiel. Toen sprong Gryson, verras send en sterk. En de vijf en twintig meters die hij wist te nemen ver dedigde hij zo wilskrachtig en ge meend dat hij tot op de meet stand hield. Wie niet heel rap is, moet des te leper zijn. Gryson won aldus niet alleen zijn eerste palm van het jaar, maar gaf meteen het schone bewijs dat hij niet alleen BIJ DE KOMPTANT KREDIET (c.2499) DE UITSLAG 1. Gryson André, Geiuveld, ln 3 u. 14 min. 2. Deketelare Luclen, Oostende. 3. Vuylsteke Michel, Komen. 4. Cleenewerck Arthur, Vlamertinge. 5. Vandevoorde Albert, Kemmel. 6. Indervuyst Gerard, ZUlebeke. 7. Jacob Willy, Poperinge. 8. Rooseboom Etienne, St-Michiels. 9. Vanhoutte Oh., Oostende, op 75 m. 10. Moyaert Arthur, Zandvoorde. 1.1. Van Clooster R„ Gits, op 20 sec. 12. Verbeke Roger, Geiuveld. 13. Deceunlnck Roger, Oostnieuwk., 14. Geryl M., Westende, |op 35". 15. Meerseman R„ Reningelst. op 50 s. 16. Verbeke Roger, Wervik, op 1' 35" 17. Smets Alfons, Turnhout. 18. Demeulenaere Frans, Westende. 19. Deneut Leon, Wervik |op 1'50". 20. Vandewalle Werner, Oostende. een aardig stukje kan fietsen maar dat hij daarbij een stel flinke kij kers in de kop heeft. Ook dat is voor een renner van groot belang. WILLY JACOB: ZEGEBELUST Het lag er vingerdik op dat Willy voor eigen volk dolgraag zou heb ben gewonnen. Zijn schone uitslag van O. L. Vrouw Hemelvaart ln de Veurnestraat te Poperinge zal hem wel het nodige zelfvertrouwen ge geven hebben. Het was daarom dat hij tegen alle gewoonte in, zich in het begin der koers zo stil en kalmpjes in de wielen hield. Maar toen Indervuyst en Deketelaere na een drie ronden lange ontsnapping terug werden bijgehaald, sloeg hij zijn slag. Hij nam 200 meter en zette aldus afgescheiden de laat ste ronde in, flink aangemoedigd door de honderden sportmensen die de koers bijwoonden. En waar achtig hij gaf de indruk het alleen tegen de groep te kunnen bolwer ken en het zou gelukt zijn ook ware het niet dat in die groep Ro ger Vuylsteke gezeten had. Flink geholpen door Thuur Cleenewerck, die toch zo graag een schoon orgel- Dunt achter ons kriterium gezet had, werd er langzaam maar zeker aan de voorsprong van de vluchte ling geknaagd. En wat 5 minuten voordien nog werkelijkheid kon worden, lag meteen ln duigen. Op een goeie kilometer van de meet werd Willy- bijgehaald en de uit slag van de spurt heeft hem zeker niet gegeven waarop hij na zijn schone koers had kunnen aan spraak maken. LAATSTE RONDE BRACHT DE BESLISSING Toen nog zestien renners samen de laatste ronde de achtervolging' op Willy Jacob Inzetten, was ieder een er van overtuigd dat het wel tot een massaspurt zou komen. De flinke vluchter hield evenwel zeer lang stand tegen een verwoed ja gend peloton dat iedere kilometer een eenheid zou verliezen. Toonden Deketelare, Vuylsteke en Cleene werck zich de geweldigsten in de achtervolging, dan werden zij goed geholpen door 'n verrassend-sterk- rijdende Indervuyst, door een Ch. Vanhoutte, die een puike koers le verde, door een Vandevoorde en Rooseboom die toch een ietsje min sterk waren dan hun gezellen. De eerste die begaf was Roger Verbeke van Wervik, die samenviel met de Turnhoutnaar Smets, die zijn ket ting had zien aflopen. Ook Meerse man lag los zonder dat wij de oor zaak ervan hadden kunnen zien. Wat verder begaven Geryl, die niet t-e best in zijn haar was en Roger Sedert een goeie maand ia Michel Vuylateke uit Komen |t: het brandpunt der belangstelling komen te staan. Geen wondei ook, want hij kan heden ten dage zijn voet naast onze beste liefhebbers zetten. Ten allen kante wordt er gegist en «gesla. gen naar zijn ouderdom en velen beweren zelfs dat hij 23 j 24 jaar oud is. Niets is minder waar, want op het ogenblik: da; deze lijnen verschijnen zal hij nog geen volle 22 jaar oud (geboren de 28 Oogst 1929). Michel Vuylsteke ls een echte athleet van een vent, vierkant kloek en breed gebouwd. Een lichaam waaruit men alle boon ten van sportmensen zou kunnen maken, want moest men hen aanduiden en zeggen dat hij bokser, worstelaar, kogelstoter ot schijfwerper ls, men zou het geredelijk aannemen. In de ren. nerssoort vervoegt hij de klasse van de machtmensen. Hij ij een vat macht en buskruit, steeds gereed om los te springen en om te vernietigen. Want als hij zijn mokerslagen uitdeelt dan gaat het er hard en onmededogend aan toe. Hij is daar bij nog een durver en een aanvaller. Geen enkel renner loopt er weg of hij is lmede of gaat er achter. Ligt ln zijn natuur en in de aard van zijn karakter. Wij herinneren ons nog goed de Jaren toen hij beginneling was, de jaren '46 - '47 - '48. Met zijn groot verzet, dat hij steeds gaarne en nu nog duwt, was hij werkelijk de schrik der streek, hij en Callebaut uit Le Bizet, nog een die graag een groot mes stak. Zij konden hun rivalen doen rijden dat zij werkelijk at draaiden. Het was de tijd dat hij de ene zege na de andere behaalde en in drie seizoenen niet min dan 68 keren primus werd. Het was in 1945 dat hij voor het eerst de koersflets besteeg en reeds het jaar daarop werd hij beginneling B.WJ3. ïn 1949 werd hij soldaat en meteen ging voor hem het seizoen en de helft van het seizoen 1950 voorbij. De goede kadans werd niet meer gevonden en ook in het voorjaar van '51 had hij heel wat last. Met het aantal der koersen zag men echter ook de forme naderen, langzaam maar zeker. Men zag hem weer voor. aan, men zag hem weglopen, men zag hem sneven, maar het beterde en plots was ze er, de goede kadans en de stralende forme. De uitslagen bleven ook niet uit. Hij werd eerste te Doornik, te Beselare, in Gent-Lauwe en te Poperinge, tweede te Wervik, te Menen en nogmaals te Wervik. Over zijn ande re ereplaatsen spreken wij niet eens. Thans is hij zo ver dat wij hem gerust onder de drie sterkste liefhebbers van Westvlaanderen moeten rekenen. Waar hij aanzet dient er met hem afgerekend te worden. Kan het ver- wonderen dat hij klaagt dat hij al het werk alleen moet doen in koers, dat de anderen hem op het wiel rijden enz. Omdat zij weten wie zij voorhanden hebben. Hij had graag naar de onafhankelijken overgestapt, doch bij hem thuis waren ze er lijk niet voor te vinden. Eerst wat saai in het bakje brengen, binst dat het goed gaat. Maar toekomen! jaar, met de eerste koersen, doet hij beslist de stap. Het «al zelfs niet eens het avontuur zijn waar hij naartoe gaat, want de machtmens Vuylsteke moet ook daar gensters slaan. JODEO. Deoeuninck, nog een weinig verder sneuvelden Verbeke uit Geiuveld en Roger Van Clooster, de nieuwbak ken liefhebber uit Gits. Ten slotte zou ook nog Moyaert in het zicht der meet voeling verliezen. Die laatste ronde was werkelijk het hoogtepunt der koers geworden. Uit die strijd kwamen maar negen overlevenden te voorschijn. EN NOG EEN SCHOON SPURTJE Als Jachthonden achter een wan- hopig-remmend stuk wild, zaten die acht man achter de plots wegge- wipte Gryson aan. Het werd een lang gerekte spurt, waarin de slan ke Deketelare uit Oostende het goede wiel wist te houden om op honderd meter der meet zelf naar de leiding te springen. Van toen af aan leed zijn zege geen twijfel meer al werd hij tot op de meet bedreigd door een Vuylsteke die in die machtspurt een kolfje naar zijn hand vond. Indervuyst die zich van ver op kop had gezet zag zich op de meet nog de vijfde plaats ontnomen door Vandevoorde, die van zeer ver terugkwam, maar nog steeds niet beschikt over zijn forme van voor een maand terug. Anders iiad de Kemmelnaar beslist zijn woordje voor de tweede plaats me degesproken. Ten slotte wist Jacob nog de zevende plaats te behalen door Rooseboom en Vanhoutte achter zich te laten. Voor een niet- sprinter als hij, en na zijn zware inspanning, bewijst dit dat hij thans over een met te versmaden forme beschikt. Deze schone spurt werd een waardige slotsom van een koers- einde dat werkelijk heeft kunnen begeesteren. Ten andere de ganse koers werd een ononderbroken jacht en ontspanning, zodat wij in de laatste proef van ons kri- rium werkelijk schone en begeeste rende sport hebben te zien ge- kregèn. BOETEN Noyelle André Denijs Henri Van Bossel Cyriel Beroepsrenner» 27/81 LENDELEDB; 156 km., M Vertrek te 14.15 u. 30/8: KORTEMARK: 22.000 I 31/8: ROESELARE: 150tal,2i/.« Vertrek te 14 u. Onafhankelijken 27/8: WIELSBEKB: 132 tal., 10,W Vertrek te 14.80 u. Liefhebbers 28/8: MOESKROBN: 125ïtt„M Vertrek te 15 u. 27/8; KORTEMARK. 28/8: LENDELEDE: 100 tart ff Vertrek te 15 u. 30/8: BIKSCHOTE: 120 b»,i* Vertrek te 15 u. Nieuwelingen 25/8: ROESELARE: 75 tan, II Vertrek te 18 u. 28/8: BIKSCHOTE: 75 tan., S.Kt Vertrek te 15 u. 28/8: KOMEN. 38/8: MARKE: 70 tail., 8,500 Vertrek te 13.30 u. 28/8: PITTEM: 70 km„ 2.500 Vertrek te 15.10 U. 28/8: VEURNE: 72 tan., 5.000b Vertrek te 15 u. 28/8: VINKEM: 72 km., 2.5 Vertrek te 15 u. 27/8: WAASTEN. 27/8: PITTEM: 80 km., 2.500 fr# Vertrek te 15.15 u. 28/8: KEIEM: 60 km„ 2.500 Vertrek te 15.30 u. 28/8: ROESELARE: 80 km, W Vertrek te 15 u. 30/8: NIEUWKERKE: 65km,S,ï Vertrek te 15.80 u. De athletische gebouwde Komenaar wist in de laatste locJte» heel wat overwinningen en schone uitslagen te boeken, hl de M berskoers der Veurnestraat te Pop eringe loerd hij primus na et>! opvallende koers Na zijn schone zege werd hij in de bloemen door dhr Stevens (uiterst links) Voorzitter van het Kovrn ZE ZIJN AANGEDUID Zij zijn aangeduid, onze wegren ners voor het wereldkampioen schap. Het heeft heel wat miserie gekost voor het kind het levens licht zag, maar nu het er is kun nen wij toch zeggen dat het een schoon kind is. Natuurlijk alle aanduiding, vooral als de keus zo groot is, is steeds voor kritiek vat baar, zeljs voor gezonde kritiek, maar toch kunnen wij zeggen dat de keuzecommissie goed werk heeft geleverd. Bij de profs stond de keuze van Schotte en Van Steen bergen reeds vast. Lode Anthonis' aanduiding was te voorzien, terwijl ook De Feyter zijn kwalijiering metterdaadheeft afgedwongen. Kwik Van Kerckhoven èn Germain Derijcke waren wel onder de kan didaten genoteerd, maar hadden toch schijnbaar niet veel kans. Ra mon, Ollivier, Blomme en Sterckx liadaen heel wat meer aanhangers en vooral Ockers was nog eerste kandidaat. Ten slotte werd de Brusselaar aangeduid om zijn bes te Omloop van het Westen en De rijcke om zijn goed eindschot. Bei de beschikken over heel wat klas se, maar zullen denkelijk een wei nig tot knechtendienst gedoemd worden Laten wij het kort maken en het een goed zestal noemen Wel had den wij er graag Maurits Blomme bijgezien, maar voor hem ivordt voor het aantal kilometers ge vreesd. Te Brussel schijnen ze heel wat min in zijn kunnen te geloven dan in onze Westhoek en hij werd over het hoofd gezien, niettegen staande hij de laatste weken blijk gaf van een snijdende forme. Voor Mtturlts moet het zekerlijk een les inhouden: nl„ dat als hii naar het wereldkampioenschap wil gaan. hij zijn aanduiding niet te zoeken heeft in onze kermiskoersen. maar wel in de onderscheidene ronden en in de klassieke koersen. DRE NOYELLE IS ERBIJ De aanduiding der 6 liefhebbers heeft heel wat meer eliminatie ge vergd, Daar waren er. schier geen certitudes bij en alleen van Rik Denijs iverd algemeen verwacht dat hij zou aangeduid wordenHet verergerde nog toen in plaats van 12 er 18 renners naar de voorberei dende proef van Varèse werden ge zonden. De uitslag van deze koers schijnt van zeer doorslaggevende aard op de aanduiding te zijn ge weest. Dré Noyelle, Zagers, Denijs en Van Holsbeke, die op de ere plaatsen eindigden, werden aange duid. Van de 'drie man, die met de hoofdgroep eindigden Severeyns. Vandèr Voorden en Van Schil werd de Oostvlaming Vander voor den aangeduid, terwijl Marguil- lier, die in de achtergrond zeer knap iverk had verricht en speciaal door Ward Vissers werd gesigna leerd, de zesde man is geworden. Wij, Westvlamingen, kunnen ons met deze aanduiding ten volle ak koord verklaren. Dat spreekt van zelf. want ivij hebben tiuee man van de zes en dat wil heel wat zeg gen. Ook de Oostvlamingen zijn in hun nopjes want met Van Holsbe ke en Vander Voorden hebben zij Wee sterke troeven in hun handen Ook Limburg zal wel tevreden zijn want op de aanduiding van Mar- guillier zullen ze zeker niet al te fel gehoopt hebben. Antiverpen heeft ook zijn vertegenwoordiger in de persoon van Jan Zagers. Aan die ene schijnen ze blijkbaar niet genoeg te hebben, want me- had er zo fel gehoopt op Severeyns, op Van Schil, op Leo Buyst en zelfs op Janneke Pauivels als kampioen van België. De ontgoocheling moet wel groot zijn, want de afdeling van Antwerpen met dhr Achiel Van Gooien aan het hoofd, heeft onmiddellijk een protestbrief de wereld ingezondenterwijl Ward Vissers als vertegenwoordiger der renners zijn ontslag heeft inge diend. Wij zullen deze polemiek met kouden bloede en van verre af be zien en doen gelijk de eenden. Het water van onze rug afschudden en zeggen dat het o?is niet aangaat. Inmiddels kunnen wij ons niet an ders dan verheugen om onze Wee vertegenwoordigers. Dré Noyelle gaf in de laatste (lagen opnieuw 'flitsen van een terugkerende forme en samen met Rik Dinijs draagt hij onze grootste hoop. DE KALENDER DER KLASSIEKERS NOG NIET AFGELOPEN Hoewel wij op de drempel van de maand September staan, is er nog geen sprake van dat de internatio nale wielerbedrijvigheid zou aan het slabakken gaan. Nu de periode der ronden achter de rug is. keren wij terug naar de najaarsklassie- kers en al kunnen deze heel wat min enthousiasme verivekken dan deze van het voorjaar, toch vormen zij op hun eigen een grote attrac tie. Vooreerst de Wereldkampioen schappen die op 1 en 2 September hun beslag krijgen. Daarachter volgt op 7, 8 en 9 September de reuzekoers Parijs - Brest - Parijs, ivaarvoor dit jaar heel wat belang stelling bestaat. Op 6 Oktober krij gen ürij dan de gekende Franse klassieker Parijs-Tours die rond zijn gewoon tijdstip geen plaatsje op het kalender vrij vond en uit eindelijk treffen wij op 21 Oktober de gekende Ronde van Lombardije Daarmede ivordt dan ook en niet meer voor tijd liet. wieier- seizoen afgesloten. Tussen deze verscheidene koersen in krijgen wij clan nog de Omloop van Venetië. Milaan-Modena en de Grote Lan- denprijs. Deze drie wedstrijden kunnen echter maar als klassiekers van tweede rang betiteld worden. PARIJS-BREST-PARIJS WEKT BELANGSTELLING Er is een tijd geweest dat deze reuzewegrit slechts een zeer mid delmatige interesse in de wielerwe- reld wist te verwekken. Als a iets interessants omdat het iets heel anders is, werd deze wedstrijd wel van verre aan bekeken Een eerste reden was de zeer magere bezettincj (dikwijls maar van 8 tot 12 ren ners): een tweede reden was het feit dat slechts renners op de re tour van jaren of renners die niets meer Le verliezen maar nog een klein beetje te winnen hadden, er aan deelnamen. Dit jaar belooft de koers naar de oorlogshaven een heel ander aspect te krijgen. Veron, sportbestuurder van Aicvon. zendt er Impanis en Marcel Hendrickx naartoe als straf omdat ze niet aan de start van de Omloop van het Westen zijn ver schenen Ward Van Dijck schijnt zekere vertrekker te -ijn. terwijl ook Wim Van Est die dit jaar nog geen enkele koers van betekenis op zijn naam wist te schrijven, zich voor deelname heeft uitgesproken. Verder willen ook Hector Smets ev René Walschot er naartoe en het Vosken uit, Beersel schijnt wel een prima kans te maken Ook in Frankrijk zouden heel wat. renners met naam aan de ver treklijn komen In elk neval zou den wif en onze Noorderburen met bovenstaande renners over een zeer flinke kans beschikken, te meer dat. Hendrickx en Impanis hun straf hoegenaamd niet. als straf hebben opgenomen en fel op deze fond- klassieker belust zijn. Wii willen echter niet al te voor- baria ziin. want in 14 dagen kan er nog heel wat. wa.ter naar zee loven EEN KLEIN BEETJE GEZOND VERSTAND A.U.B. Wij kregen Zondag op onze laat ste proef van ons kriterium 25 ren ners aan de start. Niet alleen was het aantal boven verwachting, maar ook de kwaliteit was buiten gewoon, Tc Langemark hadden zij er ivelgeteld 14 vertrekkers. De re den van dit klein aantal in beide plaatsen? Dat er ook nog koers was te Wevelgem en te Emelgem, d.w.z. 4 koersen op dezelfde daa in Westvlaanderen. Nog een geluk dat geen enkel inrichter het in zijn bol had gestoken van een koers te wil len inrichten op de Zaterdag er voor of daags daarop, anders zou den de getallen vertrekkers nog heel wat kleiner zijn geweest En meteen willen wij de vraag stellen of het wel redelijk is van vier koersen op een dag toe te la ten; of twee al niet meer dan ge- nog zijn en of Poperinge en Lange mark dan zo ver van elkaar liggen dat er in beide plaatsen met succes een liefhebberskoers kan worden ingericht. Of weten zij dan niet te Kortrijk dat er in het ganse Veur- ne- Ambacht geen enkele actieve liefhebber meer is? Dat er in het ganse gewest Poperinge-Ieper-Wer- vik niet meer dan io liefhebbers zijn? Dat Poperinge aan de grenzen ligt en dat de renners allemaal uit een richting moeten komen? Neen, wij spreken niet alleen voor onze winkel, omdat het nu juist, een der proeven van ons kri terium gold. want zulke voorbeel den komen bijna om de week voor. Zie maar eens op Zondag 26 dezer, krijgen wij niet min dan zes koer sen voor nieuwelingen. Op zijn eigen en voor de ganse provincie is dat zekerlijk niet te veel. Als men echter een ogenblik wel toe kijkt waar deze koersen te verrij den vallen, dan vraagt men zich af hoe het mogelijk is. Marke en Pittem liggen tamelijk ver af. even als Komen, mttar de andere drie (Bikschote. Veurne en Vinkem liggen zo dicht opeen, dat men zich werkelijk gaat afvragen vanivaar deze drie inrichters hun renners zullen gaan halen om er een flinke koers mede te maken. Dan nog in aanmerking genomen dat. Veurne en Vinkem 7 km. van elkaar lig gen. Een beetje meer ernst, a.u.b, of is het om die 350 fr. inschrijvings rechten te doen? Want weet u niet dat u die inrichters die heden en kel een tiental renners aan de ver- treklijn krijgen, regelrecht jaagt naar de koersen voor niet gelicen- cieerden, waarvan zij toch zeker zijn van een aantal deelnemers, en dan nog zonder hoge uitgaven te moeten doen. VOETBALKALENDERS OF NIET? De laatste berichten over de on derhandelingen tussen de pronos- tiekmaatscliappijen en de B.V.B. melden dat er tot geen overeen stemming werd gekomen. Naar liet schijnt zouden slechts de pronos- tieken Prior en Belgica bereid zijn de bijdrage aan de B.V.B te beta len. Het zullen dan ook slechts deze maatschappijen zijn welke de kalender ter inzage zullen krijgen. De sportman van de straal zal dan ook eerst iedere Donderdag morgen langs zijn krant de mat chen voor de komende speeldag vernemen. De clubs, die ook maar de Donderdagmorgen het officieel weekblad van de bond ontvangen, zullen ook niet veel gelukkiger zijn. De situatie ziet er dus weinig be- nijdenswaardin uit. De B.V.B. wil de pronostiekmaatschappijen dwin gen tot het betalen van een bijdra ge door het enig middel waarover hij beschikt: de voetbalkalender. Ongetwijfeld is het hier wederom een financiële kivestie. Al onze sportbonden schijnen een beetje door de geldduivel aangetast te zijn, maar de gewone sportman is er de dupe van. Hij zal niet meer van de ene Zondag tot de andere kunnen vooropzetten of .hij dc vol gende speeldag die of die interes sante match zal gaan bekijken, ja clan neen. Voorbij de aangename uurtjes waarover hij bij het week- begin op trein of autobus of in de schafturen over de komende wed strijden kon praten. Voorbij ook die kleine gewestelijke en meestal kosteloze 'pronostieken ingericht door en of andere supportersclub. Ook de clubs zelf zullen de dupe van het spel worden en vooral het vervoer der onderscheidene voet balploegen zal steeds een kwestie zijn die met de vervoeronderne- ming maar in de laatste dagenzal kunnen geregeld worden Laat ons echter hopen dat het in laatste instantie toch nog tot een vergelijk tussen beide partijen komt. DRE NOYELLE REKENDE VERKEERD Het verwonderde ons helemaal niet dat Dré Noyelle niet aan de start van onze laatste proef van ons kriterium verscheen. Dat hij in zijn gebuurte, te Langemark. het vertrek nam zullen velen nor maal gevonden hebben. Dré had nochtans beter gedaan vooraf eens te overdenken waar zijn grootste profijten gelegen waren. HU deed dit niet en deze nalatigheid zal hem niet minder dan., 1.000 Ir. gekost hebben. Spijtig voor hem, maar wij kunnen er niets aan doen Dré stond immers vierde geklas seerd in onze rangschikking met 112 punten. Voor hem stond Mau rits Geryl met 120 punten en ach ter hem Karei Taecke met 111 pun ten. Daar Geryl heden ten dage verre van goed rijdt kon Dré heel gemakkelijk die 8 punten achter stand ingelopen en de derde plaats bezet hebben. Door aan te zetten op postcheckrekening Nr 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. te Langemark werd hij daari»! 4. punten beboet zodat Taecf aanzette maar niet eens in ij slag kwam, hem nu met 3 de vierde plaats ontneemt, verschil van prijs tussen it 5" plaats is echter., 1.000 ft.r' zijn meteen naar de vaantjes Voor Dré is dit verlies dl aan een mangel van berekeip wijten. Het komt er niet sP aan hard te rijden, er ls zetel non een dosis commerciële ning nodig om als renner leven te gaan. SPORT EN POLITIEK De tweede kanaalovertocht het Engelse dagblad «DaUt lokte dit jaar heel wat deeio'; Dertien mannen en zeven uit 11 verschillende landen Vrijdag jl. het vertrek. Egt, verleden jaar reeds de oveW leverde, had zijn drie bests af standzwemmers afgevaariit Koning Farouk had ff maatregelen laten uitschrijf zijn mannen in prima konif houden, aan elk werd in jf» zege een half mlUioen in een huis beloofd, talrijke co) litieke personaliteiten reisde1 Londen af.enz. enz, Kortot' ging er voor de eer van hel' De drie Egyptenaren stelde' te leur, ze namen de 1', 3' plaats in Tweede werd ic man Le Morvan op 3 min overwinnaar De eerste ser ies iverd de Engelse Brenia n 23 iaür oud Een ernstia incident dei' voor tijdens: de prijsdeliH 5 drie Egyptenaren hun vrijs" den te aanvaarden Hun voerder verweet het inrichten', ervan koning Farouk te _fl;, beledigd ln werkelijkheidJ" wel de echte reden niet '»l weest, wel zal de aelegem' baat genomen worden om wl; neven aan de anti-Engelse j; lens van vijandigheid, di' in Egypte zeer in de moof' Waar aan we naartoej ook de international P de sport gwt

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 8