ONuïSSf-MENT Provinciale Prijskamp voor Geiten en Bokken van het Hertkleurig Ras Uit het Menense «het wekelijks nieuws» Zaterdag 8 Sept". Ï9S1, *!w!a. 4. SHOUDSTERS: iCANTIE REIZEN 5TVLETEREN SVROUWEN! ïTVLETEREN ZUIDSCHOTE BOEZINGE MERKEM HOUTHULST POELKAPELLE WZSTROZEBEKE OQSTNIEUWKERKE MOORSLEDE ZONNEBEKE BESELARE HOLLEBEKE GELUWE M. WITTEVRONGEL Ieperstraat 20, Geluveld. PLOEGSTEERT-LE BIZET DRANOUTER WIJTSCHATE KEMMEL NIEUWKERKE MESEN VLAAMSE KERMIS Meisjesschool-Dikkebus VLAMERTINGE ELVERDINGE Koersyifslcagen MENEN R. S. C. MENEN NOTARIËLE AANKONDIGINGEN Te koop HOFSTEDE BOUWLAND Woonhuis, Tuin-, Bouw- en Weiland V>U Burgerstand Augustus 1951. elijk. Room Roland, v. Po- e, en Debruyne Maria, v. Wa- rlijdens. Bossaert Maria, 82 ved. G an to le Clement. Bae- Seraphln, 78 j., echtg. Desmu- ■norlne. Delaplace Ludovlca, echtg. Vermeulen Henri. Dulvenrubrlek. lag ARRAS: 1. Vandaele Jo- 2. Dambre Paul; 3, Beddeleem i 's; 4. Huys Robert; 5. Corteel 1 6. Vandaele Joseph; 7. Huys j t; 8. Bordeyne Reml; 9. Bedde- 1 Georges; 10. Decrock Marcel. J '.gemene rangschikking: feudt Marcel, 1104; 2. Dambre h 3. Corteel Alb., 968; 4. Deoalf ut, 744; 5. Damman M., 738; 6. en Jos., 696; 7. Van Eecke Alb., Decae Gabr., 461; 9. Soen Ka- 440; 10. Slosse Marcel, 432; 11. iln Jules, 421; 12. Maerten A,. I 3. Vallaey Pascal, 369; 14. Pran- 5 don. 382; 15. Buseyne M., 334. Oktoberkermis, buitengewone lucht uit Arras, met 200 fr. vooruit, vanwege het feestco- Muzleknltstap. t dag deed de muzlekmaatschap- i ar Jaarlijkse uitstap naar Drie t gen Spijtig kwam de regen 1 èlbreker tussen. In de beginne i ïij nochtans de bolliefhebhers i nnnen houden. Tenslotte wer- j ij toch gedwongen te schuilen 1 nrljsboliing te staken en ver- i iet Pullepinnen te eindigen, de uitslag: aré Gaston Pelbaere René; atol» Pr. Persoone Gaston; tpe Gaston Plancqueel W.; mydt W. Deibaere Albert; idenameele G. Vanhoucke; baere André Dewilde André; adenberghe M. Denière A.; i lacker N. Soubry Jacques. Baanbolling. baanbolling, welke verleden i> .g werd aangekondigd in de Po- rèstraat, bij Deketelaere Emiel auwels Gustaaf, kon door het weder niet doorgaan en werd ioven op Zondag 9 September. (3228) ij verlangt goed en goedkoop kopen? Het TAFELBIER der BROUWERIJ VAN EECKE best en voordelig. (c3268) Voetbalkroniek. verplaatsing van Zondag 11. voor de Eendrachters een ver- ring. Onze jongens verloren het met 10-1. De gesternden waren in het laatste deel van iedere lelft de baas van het terrein. i»r ligt nu de oorzaak van deze '.rwaardigheld in het spel? We m vooreerst de ouderdom. Ons dat samengesteld werd uit jonge krachten, kon het niet ft bolwerken tegen oudere spe- Welke meer uithoudingsvermo- Jebben. Verder nog steeds een j aan oefeningen. Nog meer en 'gedrild, zal de jeugd aan uit- ;n,gsvermogen winnen en voor npioensclhappen volop aan gang slaan ze dan ook béter figuur t veld. Laten we hopen. .dag, op ons terrein: Eendracht i - s. k. Elverdinge. Harde t. porters, komt onze Jonge spe- anmoedieen en toont hun dat hun werk belang stelt. Zij zul- hun moed ln de schaal werpen vergasten op een mooie match. te 15 uur. WWMMAAAMMAMMIM^ AL UW AANKOPEN!!! De Ristorno-Zegels Je beste KOFFIES van 'T PARADIJS FIJNSTE MARGARINE DA'S FIJN». LOTERIJ itelag der trekking van de maand Augustus jl. 1 Winnen 1.000 fr.: 'POEN JEANNINE, teningelststwg, POPERINGE. Iontaine, >uai de Rome, LIÊGE. ■rVOODE ALMI, tue de Han, HERSEAUX. IPIEGHELAIRE LEONA, iT'iaussée Basque, ENGHIEN. 1BERG JULES, tue Cinq Cent, MORLANWELZ. ie 45 nummers der loten t 250 fr. zijn verspreid in scheidene Steden en Ge- enten. Jarstkomende nieuwe trek je op 20 September aan- iinde. (bc.3267) AMMMMAAMIMAAMRAAA? is* tombola der Vlaamse kermis, 'arngs tombola: ifiets: nummer 114. rfiets: nummer 432. kiepende tombola: i de 150 prijzen zijn die der vol- l nummers nog beschikbaar: SS8 884 653 645 543 844 413 168 607 496 '1 15 September blijven de niet (aaide prijzen aan de inrichting laamse Kermis. L 'arom wilt ge nog last hebben t de was? <at zien op Kermis-Maandag 'ormiddags), rechtover de her- .tDe Engel». Daar zal gede- t treerd worden met de MO- WSTE WASMACHINE, door 'IE BLOCK, Schazenstraat 9 A, i Mieteren. mtg mee: vuil goed, hoe vuiler, iever. (c-3205) Kennis 1951. Togramma der feestelijkheden, idlag 9 September, dulvenprijs- uit Breteuil, 1.500 fr. prijzen irborgd. Inkorven bij R. Lesage, terdag 8 September te 15 u. öe hoogmis, prachtig muziek- ,rt door de Koninklijke Mu- 'taatechapplj Ste Cecilia». vu grote schieting. Te 17 u., mgewone hondendemonstratie de welbekende club Nut en aak van Veurne. Dressage en «nummers. Ingang vrij. amdiag 10 September, te 10 u., (tig jaargetijde voor de overleden Manen. Daarna muzlekconcert e markt. Te 15 u., aan de te Elzendamme; grote prijs- ig ingericht door De moedige -s 1.000 fr. in geld en aller- e vl'sartlkelen. Te 16 u„ velo- s voor alle beginnelingen tot 18 niet B.W.B., 40 km. goede baan. *11-, prijzen en premiën. Inschrij ver trek en aankomst bij de in- Marcel Sintobln. Te 19 u., charting bij Gerard Barbier, fr. gevfaarborgd en 2 bekers. In fo fr. usdag 11 September, te 18 u., katarting bij V. Vanspranghe, 200 5 "vooruit. Te 19 u., ln de pa- teeaal. feestvergadering voor de i van de Bond der Kroostrijke Unen met kosteloze tombola voor lawezigen. »e»sdag 12 September, te 16 u., ■tiling voor de leden, prijzen in Te 19 u„ in Café Korte- prijskaartlng, 500 fr. prijzen, mierdag 13 September, te 10 u., «tig jaargetijde voor de gesneu- iin van beide oorlogen. Te 15 tgrote velokoers voor alle paro gen, 35 km. 3.000 fr. prijzen en IS». Inschrijving, aankomst en deling bij Gerard Barbier, ver- Mj A. Janssens. Te 17 u., Üt.tg Oogstfeest ln de weide van «.ra Morlion, ingericht door de eerlijke V..B.J.B. a wordt nogal dikwijls geklaagd met de kermis niets te doen i meestal door diegenen die zich eens de moeite getroosten de in utile feestelijkheden bij te wo- ■i it zijn niet de Inrichters of het eemtebestuur die de kermis doen oen, maar ledereen, groot en O moet meevieren. niiiag en Maandag worden er 't öe Koninklijke Muziekmaat- opiij Ste Cecilia concerten ge- II. Ket vraagt heel wat inspan- oo.ra deze concerten aan te leren. IK de dient gezegd van het Oogst- EM.Ifcheden. Aan de bevolking jran mee te doen... dan zal het en van alle andere ingerichte voor iedereen een aangename kermis worden en zal er ieder Jaar meer en meer te doen zijn. Kermisfeesten. Zondag 9 September, grote kermls- prijsvlucht uit Arras. Te 17 u„ grote hondenkoers. 200 fr. vooruit en inleg. Maandag 10 September, te 9 u„ plechtig jaargetijde voor overleden parochianen en kerkbezoekers. Te 17 u., koers om ter traagst. 200 fr. vooruit en inleg. Te 19 u„ grote prijskaartlng. Manillen- met maten. 1.000 fr. prijzen gewaarborgd. 's Avonds, grote prljsbolllng door de tuin. Donderdagl3 September, te 9 u„ Solemnr/e mis voor -de gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers der beide wereldoorlogen. Te 17 u„ volksfeesten, waaronder: loopkoers voor de schoolkinderen; grote mast- klimming. Te 20 u., grote prijs- bolling door de tuin. Zondag 16 September, te 18 u., grote prijskaartlng in 't Manillen met maten. 1.000 fr. prijzen gewaar borgd. Tijdens de kermis micro-uitzen ding, verzorgd door Maurice Markey, eiectrleker, Zuidschote.. Allen vrien delijk uitgenodigd en welkom. Werk van de Akker. Uitslag der prijsbolllng voor de vrouwen: 1. Mevr. Storme Jules; 2. Mevr. Arteel Constant. Voor de mannen: 1. en 2. Deknock Richard; 3. Ai-teel Constant, Vereremerkt. Wij vernemen dat ons Gemeente raadslid Cyriel Dellaert, voorzitter van het plaatselijk A.C.W., gedeco reerd werd met het Burgerskruis van 2° Klas, om zijn vele jaren dienst vaardigheid en werkzaamheden in alle soort mutualiteitsaangelegenhe den. Cyriel, proficiat! N.V.V.O.S. Zondag laatst was er prijskaartlng in 't Voskebij Cam. Degraeve- Deleu. De leden waren maar klein in getal, want het weder was uiterst slecht; het wj,s er echter niettemin gezellig. Wanneer nog zo'n prijskaar tlng, maar... met beter weder. Strljderskaart. Voor de soldaten, die de oorlog 1940-45 hebben meegemaakt, stelde het Ministerie van Landsverdediging een kaart in, waarop de opgave komt der oorlogsdiensten. De plaatselijke afdeling N.V.V.O.S. staat ten dienste der leden om gebeurlijk de aanvraag formulieren in te vullen. BoerinnengHde. Heden Zondag 9 Sept. is er een al gemene vergadering voor de leden in de kookklas der Kloosterschool. Me vrouw Van Ryckeghem komt er spre ken over Arbeidsbesparing bij keu ze, onderhoud en herstel der klede ren Men verwacht veel leden. Avondlessen. De plaatselijke B.J.B. zal deze win ter avondlessen inrichten der Lagere Landbouwschool en zullen gegeven worden van einde Oktober tot einde Januari. Deze lessen zijn van groot belang voor de boerenjeugd. De jon gelingen die verlangen deze te vql- gen. zijn verzocht zich zonder uitstel aan te geven bij de Proost der B.J.B., de Eerw. Heer Onderpastoor, of bij dhr Tobie Lemahieu. Burgerstand. Geboorten. Maelfeyt Bernlce, d. v. Cyriel en Estella Six. Ver- helst Godelieve, d. v. Omer en Mar tha Vanlerberghe. Wulleman Bernice, d. v. Gaston en Rachel Seynaeve. DTiont Bernard, z. v. Jozef en Marie-José Vermoortel. Huwelijken. Lysy Robert, te Waasten en Georgette Devrlendt, te Merkem. Vanacker Arthur, te Merkem, en Lydie Tierssoone, te Zuidschote. Walleyn Henri, te Merkem, en Smis Maria, te West- vleteren. Mortier Frans, te Mer kem, en Claus Maria, te Poperinge. Es André, te Merkem, en Van daele Elisabeth, te Houthulst. Flypo Prosper, te Waasten, en La- leman Maria, te Merkem. Ver- helst Gaston, te Merkem, en Huy- ghe Maria, te Vladslo. Overlijden. Vanslambrouck Celina. 58 jaar, wed. Romain He- meryeke. Onderscheidingen. Roger en André Lootouyek zijn beiden geslaagd in het eindexamen voor brievenbesteller. Leon Deroo werd vereremerkt voor 25 jaar dienst als brievenbesteller. Aan alle drie onze beste geluk wensen. Burgerstand. Geboorten. Beernaert Etienne, z v. Roger en Caestecker Georget te. Despierre Nicole, z. v. Gas ton en Dewulf Yvonne Tant Leon, z. v. Amatus en Dewolf Rj- gette. Denys Johny, z v. René en D'Hulster Maria. Vandecan- deiaere Raphael, z. v. André en Debruyne Suzanne. Trybou José, z v. Gerard en Staelens Martha. Huwelijken. Denys Marcel, v. Woumen, met Do Man Franeoise. Trybou André, met Bossaert Alice. Masschelein Gilbert, v. Zarren, met De Bruyne Germaine Vandamme Gaston, v. Woumen. met Joos Simonne. Fs André, v Merkem, met Vandaele Elisabeth. Overlijdens Beauprez Mary, 71 j., echtg Waeyaert Henricus. - Meersseman Nathalie, 90 j.. kloos terlinge. Six Marie-Louise 85 j., wed. Jaecques Desire. Voetbal. Verleden Zondag deed Woudsport de eerste verplaatsing naar Sint Elooi Sport. Dame Fortuna schijnt de Woudsporters opnieuw de rug toegedraaid te hebben, want dit maal moesten ze het zonder Raes Etienne stellen, die in de vrienden wedstrijd te Gistel gekwetst werd. Volgende ploeg deed de verplaat sing: Declerck; Vereecke en Dan- neel; Vandewalle, Zeenaeme en Vainstaen; O.Deschoemaecker, H. Gunst, D'Hulster, E. Gunst en J. Deschoemaecker. Alhoewel Woud- sport beter speelde dan de localen moesten ze toch het onderspit del ven en dan nog wel met 6—3. Aan de rust leidde Winkel Sport met 1—0 en na de rust verhoogden ze de stand tot 2—0, maar spoedig wisten D'Hulster en Deschoemae- ckere deze achterstand gelijk te ma ken Deschoemaeckere lukte zelfs een derde doel, maar de nieuwe wet op het obstructiespel bracht aan de localen een nieuw doelpunt. Nog vier minuten waren te spelen en iedereen dacht aan een gelijk spel. maar slag op slag wist Devos nog driemaal naeen te doelen. Zondag e.k. wordt er aan huis gevoetbald. Wielrijden. In de afgelopen week troffen we opnieuw Raf. Jonckheere bij de uitblinkers aan, zodat Raf enkele mooie uitslagen wist te maken. Het is nu bijna zo goed als zeker dat de onafhankelijke Willv Geers naar Houthulst komt wonen Lucien Knockaert blijft ook ere plaatsen opstapelen en zo werd hij te Poperinge tweede na de kam pioen van Westv laanderen, Raf. Gesquière. Kermisprogramma. De Houthulstse kermisweek be gint op Zondag 16 September. Het volledig programma der week zal aanstaande week in dit blad ver schijnen. Werk van de Akker. Kermis-Maandag 10 September '51. te 15 u„ wordt er een grote groenten en fruit tentoonstelling Ingericht ln de Patronaatzaal, voor al de Inschre ven leden en waartoe U allen vrien delijk wordt uitgenodigd deel te ne men. 1.000 fr. prijzen. De groenten en het fruit dienen in de voormiddag tuasen 10 en 12 uur aangebracht te worden. Uitslag der hofprijskamp: 1. Breyne Reml, 98 2. E. H. Pas toor, 95; 3, Oost Jozef, 94; 4. Deback Cy.rlel, 93; 5. Deltomme Julien, 91; 6. Vandenbussche Cyr„ 90; 7. WUlaert Maurice, 90; 8. Dewaele Achlel, 89; 9. Notredame Willem, 86; 10. Jonck heere Maurice, 85; 11. Delle Jules, 82; 12. Wed. Volckaert Karei, 80; 13. De- poorter Leon, 80; 14. Vandenbulcke Omer, 79; 15. Demeersseman Gustaaf, 77; 16. Vandamme Oscar, 76; 17. Car- rein Camiel. 75: 18. Verst.raete Ju lien, 74. Kermisfeestelljklieden. Op Zondag 9 September, Duiven vlucht uit Breteuil. 5.000 fr. Te 10.30 u., muzlekconcert op de markt. Te 14 u., 1" Grote Prijs der Ieper straat voor Liefhebbers B.W.B. 6.000 frank prijzen. Maandag 10 September, te 9 u., Jaargetijde voor de overleden paro chianen. Te 10.30 u., speciale oefe ning van het Brandweerkorps. Te 14 u., gratis ballonwedstrijd voor alle klnders beneden de 15 jaar. Te 15 u., tentoonstelling en prijskamp in groenten en fruit in de patronaat zaal door Het werk van de Akker 1.000 fr. prijzen. Te 16 u„ Prijs bolllng, 500 fr. prijzen. Te 17.30 u., ringsteking op de Nleuwplaats, 500 fr. prijzen. Dinsdag 11 September, te 9 u., jaargetijde voor de overleden oud- strijders der gemeente. Te 15 u., 1" Grote Prijs der Bruggestraat voor Liefhebbers B.W.B. Afstand 110 km. 6.000 fr. prijzen. Te 20.30 u., cine ma in open lucht. Donderdag 13 September, te 14 u., grote plaatselijke Veeprijskamp op de markt. 2.000 fr. prijzen. Plechtige eremis. Zaterdag 1 September droeg E. P. Michel Huyghe, die op Vrijdag 24 Augustus 1951, door Mgr Sevrln S. I„ bischop van Ranchl, te Leuven tot priester gewijd werd, zijn plechtige eremis op in de parochiekerk te Poelkapelle. Reeds van in de vroege morgen waren alle huizen bevlagd en velen trokken de kerk binnen. Te 10 uur werd de jonggewijde dooi de geestelijkheid ter kerke geleid. De jonge leviet werd aan het altaar bij gestaan door E. H. Marcel Decapma- ker, professor aan het College te Izegem als diaken, en E. H. Valere Fröyman, onderpastoor, als onder diaken; E. H. Pastoor Schreurs deed dienst als index. In het koor be merkten wij eveneens de EE. HH. Tuyssohaever, Decaestecker, Dhooghe, Moeyaert, Vanmackelberghe, alsook onderpastoor Duheln en E. H. De- puydt, die het zangkoor leidden. In de zeer prachtige kanselrede, die gehouden werd door Z. E. H. Gerard Dubois, bewaker aan het Klein Se minarie te Roeselare, werd de jonge priester nog eens het verhevene, maar tevens ook het zware, zijner taak herinnerd. Aan de nieuwgewijde en zijn acht bare familie onze hartelijke geluk wensen. Kerkelijk nieuws. Vanaf Zondag 9 September zijn de H. Missen 's Zondags terug te 7 u„ 8.30 u. en te 10 uur. Avondlessen. De boerenzonen die begeren de landbouwlessen te volgen, die gedu rende de Wintermaanden zullen plaats grijpen, gelieven hun naam en geboortedatum aan te geven aan Meester Vandendriessche. De lessen zullen gegeven worden door Heer landbouwingenieur Feys en Meester Vandendriessche. H. Missen. Vanaf Zondag 12 September wordt het aanvangsuur der eerste Mis ge wijzigd in plaats van te 6.30 dus te 7 uur. Schoolplicht. Zoals telkenjare worden de ouders erop gewezen hun kinderen nimmer zonder geldige reden uit school te houden, alsook geldt de schoolplicht voor de kinderen tot ze ten volle de ouderdom van 14 jaar bereikt heb ben. Zoniet stellen zij zich bloot aan gerechterlijke straffen. Duivennieuws. Uitslag prijsvlucht, Zondag 2 September. DuivenmlJ Eerlijk en Rechtgevestigd bij Rudolf Van Hee. Breteuil, jongen, 65 duiven: 1. M Beernaert; 2. R. Devoldere, Staden; 3. O. Dewulf; 4. M. Denys; 5. H. Bos- tyn; 6. R. Van Hee; 7. en 8. H. Bos- tyn; 9. M. Denys; 10. K. Nick, Oost- nieuwkerke. Breteuil, 211 oude duiven: 1. C. Mortier, Staden, 2. A. Dewulf; 3. M. Denys; 4. W. Versohoore; 5. C. Blom- me, Staden. Arras, 44 duiven: 1. G. Beeckaert, Staden; 2. C. Mortier, Staden; 3. L. Beckaert, Staden; 4. C. Mortier, Sta den; 5. M. Denys; 6. C. Mortier, Sta den; 7. A. Beckaert; 8. M. Denys; 9. R. Devoldere, Staden; 10. Ger. Be ckaert, Staden. Burgerstand. Huwelijk. Maes Alberic, me- kanieker en Huyghe Clara, fabriek werkster, b. v. Oostnieuwkerkke. Overlijden. Vannieuwenhuyse August, 77 j„ wed. Gentilie. Diefstal. Ten nadele van Emiel Soenen werden in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een tiental vette konijnen ontvreemd T Aanrijding. J. Carlier uit Staden reed Maan dagvoormiddag met zijn auto in de richting van Passendale. Aan de herberg 't Wit Peerd moest hij plots uitwijken voor een fletser komende uit de Slijperstraat en kwam aldus op het gaanpad en te gen de gevel van het huis van Al- fons Crabbe terecht. Er vielen geen gekwetsten te be treuren maar Carlier had tamelijk zware schade aan zijn auto. Burgerstand. Geboorten Goudeseune Rita, d. v. Gerard en Populier Made leine, Veldhoek. Malfait Magda, d. v Gerard en Cauwelier Mar- cella, Strooiboome. Frans Van- dermeersch, z. v. Omer en Demeyer Anna, Ieperstraat. Marleen De- clercq, d. v. Camiel en Sioen Paula, St Acharius. Overlijdens. Vandeputte Odiel, echtg. Hinnekint Rachel, Dadizele- straat. Demeyer Maria, wed. v. Plancke Ignatius (Gesticht O. L. Vr. Mid.) Mededeling van het Gemeentebestuur. Diegene die begeren een verlof brief voor het vogelvangen met netten te bekomen, kunnen hun aanvraag doen ten Gemeentehuize, bureel Secretariaat, voor 15 Sep tember e.k. Een pak klederen werd verloren. Terug te bekomen op het politie commissariaat. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Daar bijna in alle gemeenten het algemeen korting-stelsel ten bate der Kroostrijke Gezinnen reeds ln voege gebracht is, heeft het bestuur op aandringen van de Nationale Bond ook deze taak op zich geno men. Hier de bijzonderste inlichtingen: A. - Voor de leden. Daar de grootste verbruikers zijt en dus zware uitgaven van U gevraagd worden, zult U bij iedere aankoop van gelijk welke koopwaar uw kor ting eisen, welke U in spaarzegels zal afgeleverd worden. Boekjes zijn te bekomen bij Meester Sinnesael, Statiestr. 14. B. - Winkeliers en Handelaars. Het bestuur doet een oproep tot U om U aan te sluiten en zo uw gene genheid te tonen voor de Kroost rijke Gezinnen. Hangt het bewijs van korting goed zichtbaar, geeft enkel korting zegels op vertoon van het boekje of lidkaart. Voor inschrijving en voor zegelwaarden gelief uw aanvraag te doen bij Meester Sinnesael. Wielernieuws. Te Kortemark behaalde Sieuw de zesde plaats in de spurt en te Wak ken werd Gabriel 17". Rondelé werd te Wakken tiende en te Roeselare elfde. Bostijn was aan de slag te Wetteren, doch werd in de uitslag vergeten als wanneer Raymond 8" eindigde. Te Denderhoutem werd Bostijn twaalfde. Bij de ionseren was het deze week aan de piepjonge Brion zijn beurt om de bloemen der zege te behalen, dit te leper waar hij Ghis- quiere, Pype en cie schitterend wist te kloppen. Everaert werd vierde te Izegem, terwijl Duran een derde plaats wist in de wacht te slepen. Bij S. V. Moorslede. Zondag greep ae eerste officiële match plaats op het nieuw terrein S. V„ Stadion St Acharius. Te 14 u. ging het in stoet met het muziek korps van Moorslede vooraan, en de Gemeenteoverheid, naar het nieuwe terrein, waar de belangrijke kamp Moorslede-Oostrozebeke plaats vond. Er was een zeer grote belangstel ling voor deze ontmoeting, te meer daar de bezoekers vier spelers van hogere klasse in lijn stellen dit sei zoen, namelijk Dujardin, Damman en Vandenberge van S. V. Waregem, en Depaepe van F. C. Izegem. Volgende S. V.-ploeg verscheen op het veld: Delaere; De Stoop, Lecluyse; Debrouwer, Horrie, Carreln; Verduyn Mare, Wekking, Verduyn Gilbert, Missiaen en Deryckere, Onmiddellijk werd langs belde zij den vlug van wal gestoken en we kre gen mooi en snel voetbalspel te zien. Kogels van Deryckere en Vandenber ge vlogen juist naast de paal. Het waren toch de bezoekers, die aan de 28° minuut de stand openden als- wanneer de S. V.-verdedlging aarzel de op offside. Moorslede drong nu ge weldig aan en bijzonder Mare Ver duyn zaaide voortdurlg herrie ln het bezoekende kamp. Aan de 34» min. dringt laatstgenoemd de verdediging voorbij, kanjert "op de lat, doch her neemt en doelt onhoudbaar. Rust komt met 1-1. In de tweede helft drong Moorsle de het eerst aan en enkele welge plaatste schoten van Deryckere, Mis siaen en Verduyn werden gered. Het waren de bezoekers die verras send op vrijschop onze doelman kloptën. dit aan de 57° min. Oost- rozebeke viel nu duchtig aan, doch Horrie, die met De Stoop en Lecluyse een beste wedstrijd speelde, hield de bezoekend voorhoede, met haar klin kende namen, in toom. De laatste tien minuten waren spannend, im mers Moorslede forceerde de kadans en de bezoekers kenden veel geluk als Gilbert Verduyn de bal aan de doelman ontfutselde, doorgaf aan Mare Verduyn, die echter te snel op het ledige doel kanjerde. De bal ging juist naast. Doch uitgesteld was niet verloren en als Mare Verduyn een drietal man voorbij ging, werd hij gehaakt en de Heer Dedeken, die nochtans pulk leidde, liet helaas doorspelen. Op het einde bekwam kwam S. V. nog enkele hoekschop pen, doch doelen hieven uit en het einde kwam met een nipte 1-2 zege voor de bezoekers na een harde kamp waafbij Moorslede stellig een gelijk spel verdiende. Bij de bezoekers, die als algemene favoriet zijn gestart voor de titel, Js de verdediging veruit het beste deel en hun dure aangekochte elementen bleven stellig onder peil. Bij Moor slede dient gans de ploeg geloofd om hun prachtige kamp, maar bijzonder Mare Verduyn. In leder geval met deze ploeg van S. V. zal rekening die nen gehouden te worden, te meer daar ook eerstdaags Moorslede's ster ke binnenspeler soldaat Lecluyse regelmatig zal kunnen optreden. Burgerstand maand Augustus '51. Geboorten. Decrolx Albert, z. v. Henri en Carrein Jeanne. Deraedt Christine, d. v. Marcel en Massche lein Anna. Derycke Roza, d. v. Cy- rllle en Decorte Emma. Derycke Willy, z. v. Cyrille en Decorte Em ma. Knockaert Sibille, d. v. Gas ton en Verfaillie Julia. Huwelijken. Legrand Jerome, aardwerker, v. Elverdinge ,en Bouten Maria, fabriekwerkster, v. Zonnebeke. Vansteelant Achille, kleingebrui- ker, en Denorme Zoë, hulsbewaarster, b. v. Zonnebeke. Overlijdens. Oallens Cyrillus, 75 jaar, echtg. Cornardt Sylvia. Bar tier Nathalie, 88 wed. BrouCkaert Emile. Verhaverbeke Maria, 81 J„ d. v. Petrus en Scherpereel Nathal! a, overleden te Touroolng. Winnende nummers der jaarbeurs. 802 330 1308 289 37 1176 394 1033 994 1012 272 343 913 912 1097 3 41065 297 907 294 423 1235 583 460 875 1265 811 1106 152 964 458 De prijzen zijn af te halen hij E. Callens, Ieperstraat, Zonnebeke. Geslaagd. MeesterOswald Vandenweghe heeft te Brussel het diploma behaald van Monitor in de lichamelijke opvoe ding. Dit diploma werd tot op heden door zeer weinig leerkrachten uit on ze streek behaald. Wij wensen hem dan ook proficiat. Duivensport. ARRAS: 1. Durnez P.; 2. Vande- pltte F.; 3. Cardoen E.; 4. Vandamme C.; 5. Coulleit Gebr.; 51 Vandamme C.; 7. Vandepitte F.: 8. Vercaemer P.; 9. Stratsaert G.; 10, Vandepitte F. Programma der Kermisfeesten. Zaterdag 8 September, te 20 u., kondigen de klokken de kermis aan. Zondag 9 September, duivenvlucht uit Arras. Inkorvlng op Zaterdag in de namiddag, bij wed. P. Dierynck. Te 15 u., velokoers'voor beginne lingen beneden de li jaar. Na de koers, concert door de muziekmaat schappijen van Houtem en Geluwe. Maandag 10 September, te 10 u„ plechtig jaargetijde voor de overle den parochianen. Te 16 u. stipt, ln dc Ieperstraat, bolling en mast- klimmin^. Te 18 u„ op de Dorp plaats, prachtige bolling. Dinsdag 11 September, te 17 u„ grote bolling in de Kasteelstraat. Inschrijving en uitbetaling bij A. Le- roy. Woensdag 12 September, ln de avond, wandelconcert. Te 19 U., stipt, prijskamp op de kleine biljart. Donderdag 13 September, te 17 u„ grote boiling in de Neder Waastenstr. Te 21 u., kluchtspel. Te 22 u„ plechtige begrafenis van het hespe been. Zondag 16 September, Koeke-Zon- dag). prachtige schieting. 5.000 fr. prijzen. Te 17 u„ allerhande volksspelen ln de Ieperstraat. Burgerstand, van 1 Mei tot 31 Augustus. Geboorten. Knockaert Theresia, d. v. Marcel en Germaine Breyne. Cecat Cyriel, z. v. Henri en Maria Van Eexm. Cleenewerk Veronica, d. v. Henri en Celina Titeca. Rey- naert Rita, d. v. Henri en Bertha Verhulle. Overlijden. Vansuyt Mathllde, echtg. v. Jules Splnnewijn. Huwelijk. Georges Laseure, v. Harlnge, en Maria Naert, v. Holle- beke. Gemeentelijke Harmonie Ste Cecilia. Verleden Zondag nam de Gemeen teharmonie deel aan de Marchwcd- strijd te Lichtervelde, ingericht on der de reglementen van het Muziek- verbond van België. Nog geen paar maanden geleden nam de Harmonie deel te Oostende aan een gelijkaar dige wedstrijd en wist zich daar de eerste plaats van de 1» Divisie toe te eigenen. De muzikanten koesterden de stil le hoop die mooie positie te mogen handhaven en met nauwgezette keu righeid werden de plicht- en vrije marche uitgevoerd. Wanneer de uit slag werd bekend gemaakt, sloeg de stille hoop over in een uitbundige geestdrift, want de harmonie had zich bijzonder onderscheiden en be kwam de eerste prijs in Uitmun tendheid. De spontaniteit waarmede de muzikanten naar hun chef storm den en hem op hun schouders tilden bewees genoeg wie in de eerste plaats dient geluk gewenst te worden. Har telijk proficiat aan de Heer Stefaan Dombrecht. die door zijn ongeëve naarde ijver de Gemeentelijke Har monie van Geluwe, tot een der beste muziekkorpsen van Westvlaanderen heeft weten op te lelden. Proficiat dan aan de wakkere muzikanten voor de keurige uitvoering. Proficiat aan de sympathieke voorzitter, Heer Dok ter Morlion en zijn flink bestuur. Die schitterende uitslag is niet alleen een eer voor de muziekmaatschappij, maar voor alle Geluwenaren in het algemeen. Harmonie Ste Cecilia doe zo voort, en... goed heil! MAAK ZELF UW WIJN, SIDER of FRUITSAP! Frisser, gezonder, goedkoper dan bier. Geen grote onkosten. WIJ PERSEN voor U alle slag van fruit. (3195) Uitslagen. Prijskaartlng ln het Manillen, bij de Heer Omer Verbeke, café A la Pomme d'Or». 1.000 fr. prijzen. 1. Heyte-Salembler; 2. Lacluyse- Jacques; 3. Debacó-Petit; 4. Tlteca- Rose; 5, VanuxemFrères; 6. Tahon- Lefebvre; 7. Isbled-Verbeke; 8. D'Hoi- ne-Pourcelle; 9. Parmentler-Colson. Prijsvlucht uit Clermont, van Zon dag 2 September 11.: 1. Storme G.; 2. Billlau C.; 3. Storme G.; 4. Vanler berghe A.; 5. Hernaert G.; 6. Vanler berghe A.; 7. Buseyne M.; 8. Bos saert Ch.; 9. Buseyne M.; 10. Cat- teau A. Bedevaart naar 't Kruis van den Zwarten Molen. Op Zondag 16 September, gaat de jaarlijkse grote bedevaart door naar het Kruis van den Zwarten Molen. Te 14 u.:. lof ln de parochiekerk, daarna vangt de bedevaart aan. Aankomst bij het Kruis rond 15 u. Eerw. Pater Ludgeer zal er een aanspraak houden ln het Vlaams en ook in het Frans. Christen mensen van de streek, komt wederom talrijk op, om de drie priesters-martelaars, te vereren, die vermoord werden omdat zij ons hei lig geloof niet wilden afzweren. Burgerstand. Geboorten. Delerue Eduard, z. v. André en Samyn Maria. Calgnle Willy, z. v. André en Vanhoutte Ma ria. Vanneste Roland, z. v. Geor ges en Roelens Maria, Lewyllie Marleen, d. v. André en Hessel Ma ria. Verkindt Dany, z. v. Albert en Davld Margriet. Overlijdens. Alleman Jozef, echtg. Vandenberghe Irma. Dupon Henri, wed. Vallaeys Mathllde. Louf Julia, wed. Depuydt Theophiel. Huwelijk. Bervoet Louis en Binteln Beatrix. Huwelijksbeloften. Vervisch An dré en Biebuyck Mariette, v. leper. Hofkens Désiré en Forest Michell- ne, v. Zonnebeke. Deconinck Er- nest en Leplat Denise. Schreel Al- bert en Hostens Noëlla. K.W.B. Op Maandag 10 September 1951, vergadering te 8 uur, bij A. Ver- meersoh. Alle arbeiders en bedien den, die op de hoogte willen zijn van hun belangen en de actuële vraag stukken schrijven ln en wonen regel matig de vergaderingen bij. Wie een maal tegenwoordig was, zal zeggen: Heel interessant en nuttig, die les sen Alle belangstellenden op post! Spox-t. Gouwy Roland behaalde te Wervik de achtste plaats en Cool Georges te Popreinge te tiende. Burgerstand. Geboorte. Hoessen Marie-Chris- tlne, d. v. Marcel en Lierman Agnes. Huwelijksbelofte. Goudezeune Omer, aannemer van betonwerken, en Quatannes Yolande, z. v„ v. An- zegem. Viering Renner Vandevoorde. Maandag 10 September wordt er te Kemmel een kleine viering gehftuden van onze renner Vandevoorde Albert, winnaar van het Regelmatlgheidskri- terium van Het Wekelijks Nieuws Te 17 uur wordt hij ten huize afge haald en door het Gemeentebestuur ontvangen op het Gemeentehuls, Daarna krijgt hij hij hem thuis zijn prachtige eerste prijs: een scho ne radio Barco en een prachtbeker ter hand ge.steld. Het spreekt van zelf dat al zijn supporters op deze plechtigheid zullen willen tegen woordig zijn. Dutvenrubriek. Kermisprijsvlucht uit Arras. 74 duiven. Snelheid 1307 m. Uitslag: 1. Debeuf Alfons; 2. Lelong Jer.; 3. en 4. Debeuf Alfons; 5. Lelong Jer.; 6. Van- coullie Cyr.; 7. Hessel Hilaire; 8. Van Eeckhout Albert; 9. en 10. Houwen Marcel. Prijsbolling. Uitslag der prijsbolllng bij M. Le- maire: 1. Groen Deconinck A.; 2. Groep Oreel Henri; 3. Groep Degrij- ze Julien; 4. Groep Barbez Nestor; 5. Groep Deconinck Julien; 6. Groep Ennaert Gaëtan; 7. Groep Turck Je rome. Eervol. Onze dorpsgenoot Dequirez Marcel behaalde de eerste prijs met 97,3 op de tentoonstelling der Verenigde Hofbouwers té leper, met zijn dah lia's en gladiolen. Wijkkermis. Zondag a.s. is het kermis op de Vierstraat. Muzlekconcert door de muziekmaatschappij van Kemmel. Prijskaartlng in het Manillen en al lerhande volksspelen. Burgerstand Augustus 1951. Geboorten. Billlau Ingrjd, d. v. Arthur en Storme Fablenne. Gou deseune Serge, z. v. Albert en Tlttil- llon Simonne. Huwelijk. Snaet Albert en De- lestrez Noëlla. Overlijden. Schutters Alois, 65 jaar, echtg. Leconte Malvina. Burgerstand. Huwelijk. Jeroom Leroy, jacht wachter, v. Ploegsteert, en Yvonne Odent, z. b., v. Mesen. Geboorte. Annie Liefooghe, d. v. Jean en Allee Want. E. Broeder Gabriel gaat op rust. Eerwaarde Broeder Gabriel, overste en onderwijzer, ln de plaatselijke Broedersschool, die onlangs zijn 50- Jarig Jubilé als kloosterling en onder wijzer alhier vierde, heeft de ouder- domsgrens bereikt en moet derhalve het onderwijs verlaten, nadat hij te Mesen bijna 25 jaar en voordien ln de Broedersschool te Kortrljk de de hoogste klas met grote toewijding en vaardigheid heeft gegeven. Voort aan zal hij als overste van het kloos ter te Mesen, een welverdiende rust mogen genieten en wordt vervangen door Broeder Norbertus van de school te Kortrljk; die zoals zijn voorgan ger de Broedersschool te Mesen, ln hoge bloei zal weten te bewaren. Kermisprogramma. Zondag 16 September: Duiven vlucht uit Breteuil. Inkerving 's Za terdags In het Stadhuis Markt plaats. Te 11 u.: concert door de Koninklijke Fanfare van Mesen, op dc kiosk van de Marktplaats. Volksspelen. Te 16 u.: Verbroede ringsfeest met deelneming der mu ziekverenigingen De Koninklijke Harmonie van Waasten. de Fanfare Sint Laurentlus, Kemmel; De Fan fare St André, Le Blzet; De Harmonie De Ware Vrienden, Ploegsteert; De Gemeentefanfare van Wljtschate; De Vijverzonen, Dikkebus; De Koninklij ke Fanfare van Mesen. Als Franse muziekverenigingen: de Fanfare van Nieppe; de Harmonies van Belle en Armentiêres. Na een optocht door de gemeente, concerten op de Markt plaats. 's Namiddags wijding van de vier nieuwe Mariakapellekens langs de weg van De Grote Keeren in huldiging van het nieuwe Kalvarie- kruis. (Zie de plakbrieven voor de bijzondere plechtigheden). Maandag 17 September: te 9.30 u.: Plechtige Zlelemis voor de overleden parochianen. Van 10 tot 14 u.: grote schieting mét karabijn in het lokaal Au Ton- nellerArmentièresstraat. De ganse dag voortzetting der volksspelen, bol- lingen en kaartingen in verschillende lokalen. Dinsdag 18, Woensdag 19, Donder dag 20 September: voortzetting der verschillende prijskampen en volks spelen. (Zie plakbrieven). De wieleredstrijd voor Nieuwelin gen, voorzien voor Donderdag, is tot een latere datum verschoven. Duivensport. Hand ln Handin samenwer king met de Zulderbond te Wljt schate. Uitslag vlucht uit Breteuil. 139 duiven: 1. Desodt Mï&hel; 2. Roelens L.; 3. Desodt M.; 4. Idem; 5. Scho- laert L.; 6. Houdendyoke M.; 7. Lig- nel G.; 8. Hessel Hilaire; 9. Idem; 10. Roelens L. OP 9 SEPTEMBER 1951 voor Pater Leieu's missie. S. K. V. S. V. Dentergem 2-0. Zondag II. zette rood-wit het sei zoen in met een daverende verrich ting, door het sterke Dentergem te kloppen. Van in het begin der partij gaat Sportkring tot de aanval over. Langs weerszijden wordt fraai voetbal ge speeld en mooie combinaties dwingen beide verdedigingen handelend op te treden. Op algemene aanval van Den tergem, weet doelwachter Lowyck een mooie bal te plukken. Sportkring kan twee corners naeen afdwingen, doch deze leveren niets op. Seffens daarop kopt G. Cauliez nipt over de deklat. Aan de 35» min. zendt D. Vandromme op halve hoogte ln voor doel, de verdedigers van S. V. aarze len en J. Vandromme benut dank baar deze geboden kans om de stand te openen (1-0). Sportkring weet nog maals twee corners af te dwingen, die niets opleveren. Na de rust valt Dentergem ver woed aan, doch onze verdediging stelt zich waarlijk ln vedette en doel wachter Lowyck weet zelfs de moei lijkste ballen te weren. Miel komt op de lijn nog een zeker doelpunt red den. Alsdan reageert Sportkring ge past. Toch moeten we wachten tot aan de 82® min. om F. Decadt van ver met een keihard schot het lot van Dentergem te zien bezegelen. De ganse ploeg dient zonder uit zondering geloofd en doelwachter Lowyck liet zich herhaalde malen, door zijn secuur optreden, warm toe juichen. Zondag a.s. gaan we op verplaat sing bij Ol. Ledegem. De reis wordt ondernomen met luxe-wagens. Ver trek aan het lokaal te 13 u. Bij Het Vliegend Wiel Uitslagen onzer aangesloten ren ners: Noyelle A.: 8» te Varèse. Cleenewerck A.: 2" te Bikschote en 1» te Esen. Meersseman R.: 11» te Bikschote en 12® te Esen. Vermeulen J.: 1® te Koudekerke en 14» te Zonnebeke. Ghisquière R.: 3® te leper en 1° te Poperinge. Pype G.: 3» te leper. Logie D.: 7» te leper en 7» te Po peringe. Wlllemyns: 5» te leper. Deboodt: 4® te Poperinge. Huyghe: 11» te Poperinge. Desmedt: 14» te leper. Duivenmij De Zwaluw Uitslag der prijsvlucht uit BRE TEUIL (2° Kampioenvlucht) van 2-9-51: 1. Mervellle G., Oostvleteren; 2. Patou Jos.; 3. Valcke André; 4. en 5. Pyck Henri; 6. Pottillius T.; 7. R, Frans; 8. Derudder J.; 9. Crick Aug., Woesten; 10. Devos Jos. Zelfde dag met oude duiven: 1 Pottillius T.; 2. Rommens G.; 3. De vos J.; 4. Pottillius T.; 5. Devos J. Zondag 9 September: 3® Kampioen- vlucht uit Breteuil. Leervluoht uit Arras. Allen naar liet park. Zondag e.k., te 15 uur, gaat ons groot Zomerfeest door op het mooi en gezellig terrein van het kasteel. De Motoclub van leper zal er voor U een Gymkhana houden, waaraan Iedereen naast de bewondering van hun kunde, ook aangename uurtjes zal beleven. - Bij mooi weder is er veel volk ver wacht. Dit feest wordt opgeluisterd door de muziekmaatschappij De Vlaamse VriendenIedereen wel kom. Burgerstand Augustus 1951. Geboorten. Ingrid Lowagle, d. v. Jozef en Jeanne Vandermeersch. Johan Nuyttens, z. v. Gerard en Margriet Oestlandt. Denise Notre dame, d. v. Valeer en Julia Ghemar. Luc Geldof, z. v. Gaston en Si monne Gheeraert. Huwelijken. J. Legrand, v. El verdinge, en M. Bouten, v. Zonnebe ke. Pieter Duron, v. Woumen, en Maria Vandepoele, v. Elverdinge. Overlijdens. Cesarine Gryffon. 96 j„ wed. D'Haeyer Amand. Abei Gouwy, 67 J. Bij de N.8.B. Wij vernemen dat dhr Cambier René ln het bezit is van de nodige formulieren voor het aanvragen der strljderskaart 1940-45. De leden wor den dringend verzocht een afschrift van het brevet der herinneringsme daille of een afschrift van dc kaart van Krijgsgevangene, gelegaliseerd door het gemeentebestuur, alsook een foto en getuigschrift van burger trouw ter beschikking te willen stel len van dhr Cambier René. Werkon geval. D, S„ Klapstraat, werd het slacht offer van een werkongeval, toen hij aan het werken was met zijn land- bouwtractor. Na het Inroepen van geneeskundige hulp werd een dub bele beenbreuk vastgesteld. Zware val. M. T. had met zijn zoontje een uit stap gedaan per moto. Op de terug reis glipte de moto uit en kwamen belden ten val. Gezien de geringe snelheid beperkte alles zich gelukkig nog bij stoffelijke schade en wat kneuzingen. Gevonden. Op het einde' van verleden week werd door Jerome Debreuck, Boezin- gestraat 27, Elverdinge, te Elzendam me, aan de nieuwe baan, een grote weegschaal (kan 10 kg. wegen) ge vonden. De rechtmatige eigenaar ge lieve zich zohaast mogelijk bij hem kenbaar te maken. BEROEPSRENNERS TE IZEGEM 1. Mathys Lucien; 2. Duquesne; 3. Decock; 4. K. Janssens; 5. Remue: 6. Salembler; 7. Malbrancke; 8. Bracke- veld. LIEFHEBBERS TE MARKE 1. Vuylsteke Michel; 2. Kerckhove; 3. Deryckere; 4. V. Lucien; 5. Jacob; 6. Vergauwen; 7. Deneut; 8. Bau- dewijns. LIEFHEBBERS TE KOEKEEARE 1. Deblock L.; 2. Vandewiele; 3. Proot: 4. Defuyt; 5. Cleenewerck; 6. Demeyere; 7. Muylle; 8. Vandevoor de; 9. Noyelle A. Op initiatief van het provinciaal verbond der geitenkweeksyndicaten van Westvlaanderen, met mede werking van het provinciaal be stuur, de provinciale landbouwka- mer en het Algemeen Christelijk Werkersverbond, ging op Woensdag 29 Augustus 11. In het Volkspark langs de Mandellaan te Roeselare een provinciale prijskamp door voor geiten en bokken van het hertkleurig ras. Grote belangstelling Het initiatief om door prijs kampen het geitenras te bevorderen dient lofwaardig genoemd en het inrichtend comité heeft zich geen moèite gespaard om deze prijskamp tot een volledig succes te doen uit groeien. Aan deze wedstrijd waren 30.000 fr. prijzen verbonden, terwijl voor de eerste maal interessante prijzen in natura werden toegekend, zodat de fokkers werkelijk beloond wer den voor hun moeite. Aan ieder deelnemer werd daarbij per deel nemende geit een nummer over handigd dat recht gaf op deelname aan een gratis-tombola, waarbii als eerste prijs een radiotoestel werd toegekend. De fokkers hebben deze inspan ning begrepen en deze provinciale grijskamp genoot dan ook een grote elangstelling. Niettegenstaande het regenachtig weder stonden een 300- tal elite-dieren opgesteld, komende uit alle hoeken van de provincie. De jury. bestaande uit de Heren Sys, Rijkshoofdveeteeltconsulent en Franchoo en Michiels, Rijksvee- teeltconsulenten, D'Helft, Dejonck- heere en Keldermans, Rijksveeart- senijkundige Inspecteurs en Domi- cent, veearts, had het druk om de talrijke dieren te beoordelen en de kampioenen aan te duiden. Ook vanwege de overheden was er een grote belangstelling. De Heren Vanhoutte en Tilman Mounler, respectievelijk voorzitter en ondervoorzitter van 't Nationaal verbond der geitenkweeksyndicaten van België, alsmede bijna alle pro vinciale voorzitters en secretarissen hadden er aan gehouden op deze wedstrijd tegenwoordig te zijn. Verders bemerkte men Senator Sobry, Burgemeester De Nolf, Be stendig Afgevaardigde Loncke, enz. Na de prijskamp had in het gasthof De Hert Zuidstraat, een banket plaats, waaronder toespra ken gehouden werden door de Heer Jean d'Artois, voorzitter van het provinciaal verbond, Hr Sys, Rijks hoofdveeteeltconsulent en een afge vaardigde van het nationaal ver bond. Uitslagen der prijskampen Door de jury werden volgende prijzen toegekend: 1' Prijskamp: Geiten met volledige melkcontrole, A. Volschotene: 1. René Soenens, Tlelt; 2. Baslel Callens, Schuifere- kapelle; 3. Gustaaf Debaets, Schui- ferskapelle; 4. Joseph Gombert, Renlnge: 5. Arthur Mareel, Tielt. B. Met 4 en 6 tanden: 1. Gaston Coene, Mannekensvere; 2. R. De koker, Schulferskapelle; 3. Debaere G., St Denijs: 4. St. Vandevoorde, Schuiferskapelle; 5. A. Vanderviere, Tielt. C. Met 2 tanden: 1. Camiel Can- noot, Schulferskapelle: 2. Vermeu len G., Zonnebeke: 3. Wed. E. De- jonckheere, Mannekensvere; 4. Ver- meersch August, Zonnebeke; 5, Os car Vandamme, Poelkapelle. 2" Prijskamp: Geiten tonder melk controle. A. Volschotene: 1. Jozef Chris- tiaens, Schuiferskapelle; 2. Gaere- mynck Germain Avelgem; 8. Bent Huysenne, Renlnge; 4. Germain Zwaenepoel, Ichtegem; 5. Desmedt Henri, Gistel. B. Met 4 en 6 tanden: 1. Samyn P., St Denijs; 2. Jeroom Van Beve- ren Alveringem; 3. Jeroom Strub- be, Houthulst: 4. Jeroom Gombert, Reninge; 5. Henrl Desmedt, Giste], O. Jaarlingen geboren in 1980: 1. Arthur Mareel, Tielt; 2. Henri Lenoir, Zonnebeke; 3. Gaston Huy senne, Reninge; 4. Basiel Gobien, Reninge: 5. Gustaaf Decoster, Ze- vecote. D. Lammeren geboren ln 1951: 1. A. Degandt, Renlnge; 2. G, Coe ne, Mannekensvere; 3. Gombert Jo seph, Renlnge; 4. V. Depauw, Pittem. 3' Prijskamp: Bokken van het hert kleurig ras. A. Volschotene; 1. Vande Castee- le, Schuiferskapelle; 2. Vandevyve- re. Moorslede; 3. G. Vandecastetie, Oostkamp; 4. Eugeen Debels, van Outrijve; 5. H. Verwichte, Gistel, B. Met 4 en 6 tanden: 1. Voleke August, Ichtegem; 2. Bond E, H, Declerck, St Denijs; 3. Basiel Gom bert, Reninge; 4. Maurits Vermeu len, Alveringem; 5. Petrus Minne, Tielt. C. Jaarlingen geboren in 1950; 1. Valeer Vandekerckhove, Roese lare; 2. Emiel Van Oost, Snellegem; 3. Wed. Lelieur, Stavele; 5. Claèr- bout Edward. Lo. D. Lammeren geboren in 1951; 1. Basiel Gombert. Reninge; 2. Ge lande Omer, Tielt; 3. Basiel Gom bert, Renlnge: 4. Godfried Devol dere, Schuiferskapelle: 5. Cyriel Vandenameele, Passendale. 4' Prijskamp Groepen van een bok met drie geiten uit aelfde kweeksyndicaat 1° prijs: kweeksyndicaat Schui ferskapelle. 5° Prijskamp: Provinciaal kam pioenschap. Kampioengeit: René Soenens, v, Tielt. Kampioenbok: kweeksyndicaat v, Schuiferskapelle. MUZIKANTEN ONDERSCHEIDEN Aan talrijke muzikanten van de Harmonie Nieuw Leven der Ba rakken werden onderscheidingen toegekend, voor de gedurende lange jaren bewezen diensten aan mu ziekmaatschappijen. Ziehier de vol ledige lijst aer onderscheiden le den-muzikanten: Bekwamen de onderscheiding Ex Suo Promerito van eerste Klas, voor meer dan 35 jaren prestaties: De HH. Van Ackere Frederic, Soe nen Adelbert en Soenen Herbé, Chefs. Hetzelfde ereteken van Tweede Klas voor meer dan 25 ja ren dienst: Samyn Gaston, Voor zitter. Werden vereerd met het onder scheidingsteken In Veterani Hono- rem van Eerste Klas, voor meer dan 45 jaren bewezen diensten aan volkse muziekmaatschappijen: de leden: Jacques Arthur, Vercruysse Oscar, Verhaeghe Arthur, Van- asche Jozef, bestuurslid, Beernaert Alfons, Lioen Ernest en Provoost Georges. Bekwamen 'tzelfde ereteken voor 2° Klas voor meer dan 35 jaren: Verhas Jules, Simon Maurits, De roo André en Decrits Rachel. Bekwamen hetzelfde ereteken van terani Honorem van Derde Klas: voor meer de 25 jaren: de HH. Lannoy Paul, schatbewaarder; Van houtte Henri en Vanderhaeghen August, bestuursleden; André De- clercq, Calbert Marcel, Denecker André, Verhaeghe Gaston. Lefebvre Albert, Felix, Karei en Omer, On- selaere Allee, echtg. Lefebvre Hi laire, Trachet Marcel, Masselles Julien, Denys Paul. Verbeke Geor ges, Coppens André, Labbe Octave, Latobe Raymond en Somers André, bestuurslid. BOTSING Zondag 2 September jl. om 17.55 uur in de namiddag, ontstond er een botsing ter hoogte van de Kerkomtrek in de Rijselstraat, tussen een auto DKW, gevoerd door Dhr Meeuws Jules, wonende Bruggesteenweg te Gits en een Renault, gevoerd door Lefebvre, wonende Trevisestraat te Rijsel. Er ontstond stoffelijke schade aan beide wagens en de politie deed de nodige vaststellingen. PLOTSELING OVERLEDEN De genaamde M. Carlier, 62 Jaar, uit Staden, welke in het Café Li- steuxgelegen Bevrijdingsplaats te Menen op bezoek was, werd er tijdens de nacht onpasselijk en overleed plotseling. Een geneesheer stelde het overlijden vast. De po litie opende een onderzoek. VOOR DE GETEISTERDEN Op Dinsdag 18 September a.s., van 10 tot 12 uur, zal een afgevaar digde van het Provinciaal Tech nisch Bureau van Westvlaanderen van het Ministerie van Wederop bouw, in een bureel van het Stad huis een zitdag houden. De ge- teisterden zullen er alle nodige in lichtingen nopens hun toestand kunnen bekomen. OVERWON ST-JOOST MET 3—2 Zondag 11. ging de openingspartij voor S. C. Menen aan het D. Devos- Stadion der Kortrijkpoort door, tegen St Joost. Scheidsrechter Van Herpe stelde volgende twee ploegen ln lijn: Menen S. C.: Braems; Vervalle en Holvoet; Soen, Verbanck en Depoortere; Ver- straete. Dosloovere; Duthoo, Samyn en Babyion. St-Joost: Anhes; Plterxielle en Thys; Vandebrouck, Deniet en Ber- lengier; Vanschanderlel, Vanherom, Swolfs, Vanden Dael en Thy» Jos. Aan de zevende minuut op pas van Desloovere opende Babyion de stand, daar bet spel der bezoekers te veel op hun center-voor SWolfs geconcentreerd was. Naar de rust toe hadden de bezoekers geluk, toen back Thys op eigen dwarslat schoot en dc bal opnieuw in het spel kwam. BIJ de herneming waren de bezoe kers onmiddellijk ten aanval en na dat Braems ln hoekschop kon weg werken werd deze door Inside Thys blnnengekopt aan min. 46. Na een kwartuur minder aantrekkelijk spel- vertoon waarin de lokalen niet min der dan vijf hoekschoppen wisten a! te dwingen, werd hierin plots ken tering gebracht door een prachtig! rush van Verstraete aan min. 75, welke van ver aan de lokalen op nieuw voorsprong gaf. Naar het ein de lieten de lokalen niet meer los en op voorzet van Soen wist Babylor aan min. 80 de verdelende overwin ning der loke'en te bezegelen. D( bezoekers speelden echter nooit al! overwonnen ploeg; aan min. 87 noj wist Swolfs de stand te milderen. De uitblinkers waren: bij Menen Braems on Babyion; bij St Joost Pieterxielle en Swolfs. Studie van Notaris Dupont t( Geluwe. Eigendom gelegen t( MENEN, Rijselstraat Nr 4L were ingesteld op 410.000 fr. Toeslaj 20 Sept. e.k. Zie verder blad de; not. aankondigingen. Studiën van de Notarissen F. DELAHAYE te Diksmuide en L. CORDY te Woumen. CAMION, 3 '/2 Ton. Keuringsbe wijs aanwezig. Zichtbaar dagelijks, café De Meiboombij Jules David, st Rijkers-Alvcrlngem. (3270) Op Maandag 17 September 1951 te 2 u s namiddags, te Woumen ter herberg «Het Jagershof», Bij Mr Gaston Vanhouwe, OVERSLAG VAN GEMEENTE WOUMEN Wijk St Pieters) KOOP 1: met aanhorigheden, stallingen, me- degaande erve, bouw- en weiland, gelegen langs de Schrevelstraat, sectie B. Nrs 732, 733, 740, 741, 723a, 743b en 743c, groot 2 hectaren 30 aren 60 centiaren. Gebruikt door Mr Reml Comyti, landbouwer te Woumen, mits jaar lijks 5.500 fr., vallende op 1 Octo ber na termimpacht ingegaan de 1 October 1946. Ingesteld: 270.000 frank. KOOP 2; Verschillende percelen gelegen nabij de Schrevelstraat sectie B, Nrs 734, 735, 738a, 7399 en ex 736. groot 2 ha. 18 a 10 ca Gebruikt door Mr Theophite Fri' ckelo, landbouwer te Woumen, voor 9 jaar, ingegaan de 1 Maart 1951- Ingesteld: 1(10.000 frank. (3272' Studie van de Notaris L. CORDY te Woumen (Diksm) WOONHUIS, gelegen te W0Ü- MEN, Serpenthoek, langs Klerken' steenweg, groot. 3 aren 53 centiaren werd ingesteld: 60.000 frank. TOESLAG: 17 SEPT, e.k. Zie verder Notariële Verkopingen Studiën van de Notarissen CORDY te Woumen (Diksm) en A. FLOOR te Veurne, Vrijwillige Openbare Verkopin/t van TE VLADSLO. Verdeeld in 6 kopen; Koop 1: WOONHUIS met, land: 87 aren 30 centiaren. Koop 2: 79 a. 80 ca. WEILAND. Koop 3: 98 a. 34 ca. BOUWLAND. Koop 4: 51a. 50ca. BOUWLAND. Koop 5: 30 a. 20 ca. BOUWLAND. Koop 6: 30 a. 20 ca. BOUWLAND. Alles samen groot 3 ha. 77 9- 34 ca. Gebruikt door Mevr. Wed- Pharaïlde Devisscher, te Vladslo- uitgenomen 30 a. 20 ca. door De wulf, te Vladslo, alles sedert mee1 dan negen jaar. 0,50 t.h. Instdpenning. Instel: Dinsdag 18 Sept, 1951 Toeslag: Dinsdag 25 Sept. '51 te 2 uur nanuddag. in het gastin» «De Vrede», bij. Jerome Zwaene poel, Grote Markt, Diksmuide. Verdere inlichtingen ter stop van de Notaris L. CORDY, tem men (voormiddag,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 4