De Firma STEVENS Gebr. S* ïa"llljn Peepei100111pi.7Tei.249 Nieuwe belangrijke uitvinding AANBESTEDINGEN Kruiswoordraadsel Kr 3 De PHILIPS Radio TOESTELLEN 1952 De echte TELEFUNKEN Radio-reeks 1952 Normaalcursussen voor Middenstand de AVONDKLEED heeft het genoegen U aan te bieden onovertroffen in prijs kwaliteit Alle radiotoestellen worden ver kocht met gemak van betaling. Uitslagen Géruzetkazeme, Gen. aan> Etterbeek, bouwen van 2 DE GEMIDDELDE LEEF TIJD VAN DE WESTERSE MENS VERHOOGT Het toestel met al zijn grote gaven en kwaliteiten van vóór de oorlog. MILITIE-VRAGENBUS m Voor U, r Mevrouw Gezonde en herstellende nachtrust ECHTE VEURNSE BOTERGIST ALTIJD BOTER VAN 1* KWALITEIT HERFSTPELSEN RADIO KORTRIJK U S T|§JR 0 E S T I L0A0D R I E TAMBOEKEN E0A A L|E RG H I G 0V E R T E UREL0IS0R |KE R E L S 00 0 AM0I0EIGE D E R0S HOER ELAAT0E H0 s vervullen. En plicht te vol- zljn we op de XjK een zegen ib verborgen in ieder eerlijk werk i M'n beste lezersschaar, dat is een d'iarheld als een koe. Doch een waarheid, die niet meer gewaar- j deerd wordt. Voor velen is werken een last geworden, iets dat te veel is In het leven en niettegenstaande dat dringend nodig is. Wanneer men de Maandagmorgen optrekt naar fabriek, kantoor, op zaken reis, naar het veld, dan zegt men fjins al lachend: «Ja, we beginnen weer eens aan de Zesdaagse! En achter die lach zit er een zure wrangheid verscholen, daar achter fteekt en schuilt een ziekelijke grijos. En nochtans, m'n beste vrienden, werken is een zegen voor allen, die liet als een levensplicht aanzien en rüe levensplicht met een warm en blij hart aanpakken. Want achter die plicht ligt immers de vreugde. on« mensen de dag van vandaag, roeken zich dood naar plezier en missen ieder uur, iedere minuut, raere seconde van de dag die kost- ha» vreugde, die hen niemand ont nemen kan, zelfs de tegenspoed niet. Want vreugde, dat komt van binnen. Fleier, dat ligt er maar bovenop als een laagje vernis, dat raen zo gemakkelijk afkrabben kan. i Re mensen zoeken de vreugde waar re niet te vinden is. Vreugde is niet I te koop, vreugde is niet iets, wat langs de straat kan opgeraapt wor- den. Vreugde ligt achter de vol brachte plicht. Dat gaat samen. Geen volbrachte plicht, geen vreug de. Wil men vreugde bezitten, moet men eerst z'n plicht iedereen heeft een brengen. Daarvoor wereld gezet! Ja, wie werkt, wie werken kan, (s een geluksvogel. Daarom is de werkloosheid de grootste vloek van deze tijd. Van deze tijd van ver gevorderde techniek, van alles in record-tempo, van atoom-splitsing en wetenschappelijke wedren. Gaan we naar ons werk met een lach in de ogen en het wordt een zegen. Sleuren we ons, al mopperend, er naartoe, het wordt een vloek. U hebt de keus! De keus over zrgen of vloek! De keus over vreug de of plezier! Wat kiest U??? IK LAS voor mijn nichtje een ïerhaal voor over de vlijtige mier tjes, Ik vertelde hoe die de ganse dag slaven en zwoegen en bouwen. En wat denk je dat er met zo'a levenslustige en vlijtige kerel gebeurt? vroeg Ik het meisje. Een of ander klein lui meisje, als Ik, kan er misschien op trap pen! antwoordde ze met een air...! Ja, da's kinder-Iogica. Zwijg me van die kinderen tegenwoordig. Ze zijn allemaal tien jaar vooruit. Jos- ke, haar broertje, da's ook zo'n as. ken scherpe blik dat Joske heeft. Kolossaal! Verleden week hadden Papa en Mama weer eens een ruzietje, waar bij Papa natuurlijk aan het kortste eind trok... zoals altijd. Plotseling verliet Papa dan beledigd het huis. Als hij weg was, trok Joske Mama voorzichtig aan haar rokken en vroeg: I Mama, als een man sterk is... kan hij dan ook trouwen?! Nu, daar kan wel 'ns mee ge lachen worden als met een kost bare mop, maar er doen zich te genwoordig veel zulke kostbare moppen voor, die gewoonlijk uit draaien op triestige opvoedings- faüllssementen. Vaders en moeders, waakt op uw tong, waakt op uw daden, waakt op uw voorbeeld in tegenwoordig heid van uw kinderen. Kleine pot- es hebben grote oren en kinder- logloa is er meer dan U denkt! «HET WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 20 Oct". 1951. Bladz. 9. Waarom niet. Louis? En ge zult het wel voor u hou den? 'k Beloof het U! Hewel, zoudt ge me 100 fr. willen lenen? Zijt gerust, Louis, lijk of 'k ge- zeid hebbe, 'k zal 't voor mij hou den! ER WORDT TEN HUIDIGE DAGE geweldig veel gewandeld, maar... kunt U wandelen? Da's misschien een gekke vraag! En nochtans het is een betreurens waardig feit dat niet één mens op de honderd weet hoe hij een wan deling moet maken. Wij gebruiken doorgaans onjuiste methoden bij een wandeling. Zo ondernemen wij bijvoorbeeld wandelingen met een DoelWat neerkomt op het plaat sen van de ene voet naast de an dere met de hardnekkige en uit sluitende opzet een doel te bereiken. Als geestelijke verfrissing en bal sem voor geschokte zenuwen gaat dit zelfs niet uit boven jongleren. Het Is enkel een spleroefening en wel een saaie. Voorop moet staan dat een wandeling nooit een doel mag hebben. Neem daarom geen doel In gedachten. Ga wandelen zonder meer. Het wandelen moet ook geen ge beurtenis vormen waarvoor men te voren het plan heeft opgevat. Het moet spontaan gebeuren zoals een plotselinge glimlach. Op een gege ven ogenblik terwijl U rustig zit te lezen, of bezig bent met uw huis houdelijke bezigheden en beslom meringen of hel schoonmaken van een kelder of onverschillig wat zal plotseling, zonder dat U zoudt weten hoe het komt, door uw hoofd de gedachte gaan dat het prettig zou zijn een wandeling te gaan maken. Zonder uitstel dient U aan deze inval gevolg te geven. Doe dc deur open en vertrek. Vertrek zon der zorgen en onaangenaamheden. Gaat U wandelen terwijl uw geest overladen is met zorgen over uw hypotheek bijvoorbeeld, dan zal de rhythmische beweging van uw be nen een soort van spookachtig re frein worden dat in uw oor weer. klinkt als «De hypotheek vervalt. De hypotheek vervalt Ongetwij feld hebt U wel eens iets dergelijks ervaren bij het luisteren naar het geklikklak van de wielen van een trein of het tikken van een klok. Gaat U wandelen met ernstige zor gen in uw hoofd, dan zullen ze bij uw thuiskomst veel vaster in uw bewustzijn vergroeid zijn en het voordeel van deze wandeling zal nul zijn. Daarom, als U wandelen gaat, zet alle zorgen opzij en trek onbe kommerd Gods vrije natuur in. Laat niet, op uw wandeling, uw aandacht gefrokken worden door mensen. In ons modern leven, waarin wij als haringen in een ton opeengehoopt zijn, hebben wij toch elke dag te lijden van de te dichte en te voortdurende nabijheid van onze medemensen. Let bij uw wan delingen niet op. mensen. Vergeet ze negeer ze sluit ze buiten! Let inplaats daarvan op de won derwereld van de dingen, waarvoor U in uw dagelijks leven nooit de tijd hebt. Kijk met volle blik naar Gods mooie natuiur. De wereld is alles bijeen niet zo verschrikkelijk ondraaglijk, zolang het nog mogelijk is haar te aan schouwen, te ruiken, aan te voelen en alleen met haar te zijn. Dat mag dan Ook alleen het doel van uw wandeling zijn! Sensatie op Radio-gebied Pnpp.rinjfi leperstraat 5 Tol. 94 II ::2ïes::3!;s,5; llllt S::;; ii.ii1' ii Bilil||S llliiiili KAREL SANDERS komt zijn vriend Louis Mulders tegen en vol gend gesprek ontwikkelt zich: - Sarei, vraagt hij, mag ik u wat vragen? IN PLAATS van haar eigen zon den te biechten, zat een vrouw in de biechtstoel maar steeds over 4e fouten van haar man te klagen. Toen ze eindelijk klaar was, kreeg ze als penitentie: Bid U drie Onze Vaders voor uw eigen zonden en drie paternos ters voor die van uw man! De die zal dat voorzeker maar één keer gedaan hebben. MAAR VAN WANDELEN ge sproken: We hebben toch een prachtige winter gehad van de zo mer en we krijgen stellig een prachtige zomer van de winter. Ja, In die prachtige winter van de zo mer ben ik ook in congé-payé ge weest. Acht dagen. We hebben nog chance gehad met 't weer. We heb ben maar twee regenvlagen jgekre- fen: één van vijf dagen en één van rie dagen, maar anders... Maar kom, ik zal u in 't kort m'n congé- payé-belevenissen even vertellen in dichtvorm: Leef mee, o Lezer, in mijn wel en wee Ik had een prachtige congé-payé. We hadden 's Zondags avond ingepakt Zijn 's Maandags naar de bulten afgezakt! t Motregende zo wat bij 't henengaan: Die stomme wind was 's nachts verkeerd gaan staan, t Motregenen werd een gieten, werd 'n stromen: We zijn doornat In ons hotel gekomen. Daarop 'n storm, die groeide tot orkaan: We zijn maar achter 't venster blijven staan. Van heel de nacht deden we geen oog toe, Want ZIJ was veel te kwaad en IK te moe! De tweede, derde dag hetzelfde liedje. 'k Zei aan m'n vrouw vergeefs: Da's niets, m'n Bietje M'n Bietje keek me aan gelijk een wesp, Al zaten we toen juist aan lekkre hesp. Dan maar een flinke rit per autobus: 400 kilometer min of plus. We ronkten 's morgens door de regen heen 'k Zat juist weer met m'n jicht in 't linkerbeen. We snorden heel het land af, uiur na uur, We vraten kilometers, 't weer bleef stuur. Bij late avond hadden we nog pech, De réservoir van de autobus was lek! Na middernacht geraakten we terug. IK trekkebeende. ZIJ keek stug. «Proficiat met uw congé-payé, Zei ze, toekomend jaar doe 'k niet meer mee! We blijven dan heel schonekes thuis En doen tezamen onze grote kuis! Des anderendaags hebben we ingepakt En zijn. met regen, naar huis afgezakt 1 ®N HIERMEE sak ik ook al tot de volgende week!!!! Het Manneke uit de Maan. algemene bouwwerken Oct. SIBUWPOORT. Te 17 tea stadhulze, bouwen van 10 PJSJope woningen in 2 blokken van woongeiegenhertnn op het terrein, ten l1?"1 dér Witte BrlgaUelaan. J* °?t. BEERST. Te 9.30 u., ten gnaeehtahuiae, ombouwen van de ge- tjeateUjke Jongensschool. N°v - ADINKERKE. Te 0 uur. gemeentehui zo. herstelllngs- en 'maaerlngswrrknn aan de Pastorij, luvpeottstraat, ruwbouw, be- (1649): 446.260,35 fr. dak- en torenwerken 33 Oct. DIKSMVWB. Te 11 U., a de Dekenij van St-Nlklaas, herstel en van do torennaald van de Deka- IV» Kerk van St-Nlklaas. Bestek: Ut.807 92 fr. schilder- en glaswerken 6 Nov. ADINKERKE. To 9 uur. ■en gemeentehuize, herstelllngs- en 'eranaeringswerken aan de Pastorij, tïouwpoortstraat. Lot 4, schilder- en tongwerken. Bestek (1949): frank sanitaire werken 4 Nov. ADINKERKE. Te 9 uur. 'en gemeentehuize, herstelllngs- en ytranderlngswerken aan de Pastorij, Nteuwpoortstraat. Lot 2: sanitaire werken doodwerk). Bestek (1949): '•2.127.50 Ir. verschillende 5 Nov. LOMBARDSIJDE. Te U u., op de Dienst der Militaire Ge touwen, 27, Hoolstraat, Brugge, leve- 'en en plaatsen van keukenapparaten 'n de keuken van het Kamp van Lom- bardaijde. Bestek: 505.000 Ir. algemene bouwwerken 1 Oct. WEVELGEM. Te 11 u.. (en gemeentehuize, bouwen van twee "lectrtsche cabines. Bestek: 165.199 't. 69. BOSTOEN H„ Wevelgem, 151.713,80' G. Vanackere, Rekkem, 156.240,75; A. v»adekerkhove, Kuurno, 162.880,16; C. "We, Gullegem, 165.421,05; Bostoen J., •Veeclgem, 171.754,92; Tanghe L., We- v6gem, 177.378,85 fr. 9 Oct. KOKSIJDE. Te 11 U., op 'ie Dienst der Militaire Gebouwen- privaatpaviljoenen op hét vliegveld te Koksljde. Bestek: 800.000 fr. L. DE NOLF, Oostende, 643.708,60 fr.: Vergote Gebr., Roeselare, 724.151,10 of in var. 785.801,10 of 1.031.310 of plus 6080; Pauwels en Vereecke, Middelker- ke, 729.976 of in var. 721.-576 of 669.219; G. Bonquet, Ichtegeni, 798.345,80 fr. li Oct. IEPER,. Te 3 u., ter Commissie van Opéubare Onderstand 38. Rljselstraat, bouwen van 5 huizen, Partnestriat te leper. MASBELIN Alb.. Zonnébeke. 524.628; D. Slmoen, Foperlnge, 610.786; Smagghe Gebroeders, Langemark. 624.957; Menu A„ WIJtschate. 026.769; C. Condron, Houtem, 637.706; Lorldan A., Komen. 642.509; R. Snuck, Brlelen, 677.062; Valcke Gebr., Vlamertlnge, 688.388; G. Blieck, Menen, 696.247; Coudron Edm., Hollebeke, 730.206; Maddeleln S., Boe- zinge, 732.852. wegenbouw- en rioolweuken 8 Oct. STUIVEKENSKERKE. Te 11 u., ten gemeentehuize, gewoon on derhoud van wegen van groot verkeer. KEMPE Aug., Koksljde, 230.007,50 fr Sabbe V. en Zn, Staden, 337.556; Ver- haeghe M. en Rotsaert W., Veldegem, 342.094; Amery J., Beerst, 344.211 fr.; Oosterlinck O., Eernegem, 428.024 fr.; Becue-Vandewalle, Eernegem, 454.624; Vanlerberghe O., Pervljze, 588.533 fr. Gemiddeld wordt de mens op het westelijk halfrond thans vijf tot vijftien jaar ouder dan zijn grootouders. Dit is gebleken uit een studie van liet Franse Nationaal Instituut voor Statistieken over de vooruitgang van de hygiëne en ge neeskunde. Uit deze studie blijkt dat de gemiddelde mens op het westelijk halfrond sterft tussen de 05 en 75 jaar. In het begin van deze eeuw werden slechts 3 of 4 van iedere tien mensen 60 jaar oud. In Spanje en Italië ligt het leeftijds gemiddelde iets lager, nl. tussen de 55 en 64. In Japan en Brazilië echter tussen de 45 en 54. in India is het gemiddelde zelfs 27. Voor minder geld hebt U betere kwaliteit. U geniet van de befaamde SPY-waarborg. U bekomt het toestel een week kosteloos op proef. Wij zijn vakmensen: wij kunnen verkopen, MAAR OOK HERSTELLEN. Wij beschikken over 't best ingericht Radio-Laboratorium v. Westvlaanderen. Wij hebben 25 modellen in voorraad, tegen prijzen v. 2.000 fr. tot 16.750 fr. Wij nemen uw oud toestel over aan de hoogste prijs. Verders grote keus van PICK-UPS. A. B., Bulskamp. VRAAG. Kan mijn zoon, met het diploma van metaalbewerker, bij de Luchtmacht worden Ingedeeld? Welke ia de te volgen weg? ANTWOORD. Het hangt er hier van af of V hem als vrijwilliger wilt laten onder de wapens komen, of als gewoon milicien. Indien het is als gewoon milicien kan hij zulks aanvragen op zijn kaart Wensendie hij dient af te geven, wanneet hij op de keuring verschijnt volgend jaar. wil hij vrijwilliger worden, om aldus het leg* (3319) bij het leger te blijven, dan dient hij een aanvraag te richten tot de Heer Minister van Landsverdediging, Dienst Militair Personeel van de Luchtmacht, Dienst der Werving, Kazerne Gêruzet te Brussel, met opgave van naam en alle voornamen, plaats en datum van geboorte, huidig adres en de gemeente waar hij voor de militie ingeschreven staat. Verder dient hij een afschrift bij te voegen van zijn diploma; dit af schrift moet door de burgemeester ge- loettigd worden. Wat het examen aangaat, zal hij op geroepen worden, indien zijn aanvraag in aanmerking wordt genomen. In het laatst aangehaald geval kan hij zelfs onmiddellijk een aanvraag indienen. Op initiatief van enkele vooraan- stande leiders uit de middenstands beweging werd een Instituut voor Normaalcursussen ingericht voor de Middenstand. De bedoeling is: het vormen van les- en voordrachtgevers in de schoot van de beroepsverenigingen en middenstandsorganisaties. Het programma omvat: maat schappijleer, economie, boekhouding, fiscaliteit, sociale wetgeving, actuele middenstandsproblemen, welspre kendheid. Deze cursus gaat over twee jaar. De eerste jaargang gaat van Octo ber 1951 tot Pasen 1952 en de twee de jaargang van October 1952 tot Pasen 1953. De lessen van het eerste kwar taal vangen aan: Te Brugge: Compensatiekas der Christene Patroons, Nieuwe Gent- weg 47, op Zaterdag 20 Oct. e.k. Te Kortrijk: De Middenstand Lange Steenstraat 10, op Zaterdag 27 Oct. e.k. Te Roeselare: Bovenzaal café PatriaOoststraat 1, op Zater dag 20 October e.k. De lessen vangen aan te 14 u. stipt en gaan door tot 17.30 u., met een half uur verpozing, van 16 tot 16.30 uur. Koffie is beschikbaar. Men kan zich laten inschrijven ter plaatse, vóór de les. Ook na de eerste les mogen nog per uit zondering inschrijvingen aanvaard worden. in 1 a/N/v lvnetolnnc Christian Dior stelt dit model voor dat vervaardigd werd uit grij ze zijde en groen fluweel. Ook hier werd de algemene tendenz gevolgd en is de breedte van de lange rok naar achter samengebracht. Het bovenlijf is licht gedrapeerd rond een middenstuk van groen fluweel waarvan een gedeelte ingewerkt werd onder een grote strik op de rug. VROUWENHOEKJE atoomtijdperk zo wat gans de we reld op zijn hoofd te kunnen zet ten, zij komen er stilaan toe gans de natuur rond hun kleine vinger te draaien. In Amerika maakt men regen naar believen, tenminste te oordelen naar reeds gedane proef nemingen, ook in Frankrijk is men daarmee bezig. De plantengroei wordt tegenwoordig geregeld precies zoals de mens dat wil. Wij zullen dan nog de wonderen van de tech niek hier liever buiten beschouwing laten want dan komt men in het rijk van de duizend en één moge- li i khsdsn Alleen in de mysterieuse werking van het menselijk gestel ziet de wetenschap zich grenzen stellen. Een van die geheimen is dit van de slaap, de nachtrust, die alles weer vergoedt en in orde brengt na een vermoeiende dagtaak, 's Avonds slaapt men in om 's morgens weer fris en monter aan het werk te schieten Het behoort tot onze taak van huisvrouw er voor te zorgen dat iedereen in het gezin het meeste profijt haalt uit deze periode van rust. Gedurende de slaap wordt de sleet van de dag hersteld. Het is ook een barmhartige halte want zonder slaap zou menig verdriet ons ten onder brengen ooch gelukkig verdwijnen smart en pijn op het ogenblik dat het bewustzijn ons verlaat. Doch gedurende deze schijnbare dood leven wij nog steeds verder, de dromen zijn er het beste bewijs van. Over de dromen heeft men reeds verschillende soorten van uitleg ge geven, maar het staat in ieder geval vast dat zij de invloed ondergaan van hetgeen ons tijdens de dag be zig hield. Vooral de gesprekken, lec tuur, enz., die de laatste uren van de dag vulden zullen 's nachts in GEEN SLECHTE BOTER MEER! PASTEURISEREN OP ENKELE SECONDEN door Loof-, raap-, pulpe-, sterkte en ALLE onaangename smaken radikaal weggenomen. In alle Apotheken. OPGELET: Eist altijd en overal de echte Veurnse Botergist en WEIGERT DE NAMAAKSELS. (d-3369) hts het kontaktsleuteltje hoeft te draaien om alles stil te leg- Te Charleroi, in een kraamin richting, tijdens een heelkundige bewerking op een jonge moeder, stonden dezes hart en longen plots stil. De behandelende geneesheren pasten de kunstmatige ademhaling toe op de vrouw met een zuurstof - ballon en het hart van de vrouw werd gemasseerd met de hand door een der heelkundigen. Na een 5- tal minuten begon het hart weer levend te worden en pas na twee uur, toen een kaakslag aan de pa tiënte werd gegeven, begonnen ook de longen weer normaal hun func ties uit te voeren. De vrouw keerde naderhand tot het bewustzijn terug fk onze dromen op het programme staan. Immers ons denksysteem is niei gelijk een motor, waarvan men slechts het konti om gen. Terwijl het lichaam rust en ge controleerde centrale van het denk leven stil ligt gaat in het onderbe wustzijn de gedachtenwereld verder zijn gang 2ionder dat het bewustzijn het commando verder in handen heeft. Dromen kunnen vermoeiend en uitputtend zijn en dan komt er van goede nachtrust niet veel in huls. Het enie gestel is hier meer vat baar voor dan het andere, waar wij er toch altijd een handje aan toe steken om de nachtelijke slaap te herleiden tot wat hij in feite moet zijn: een volmaakte rust. Slapen In een te warme en onfris se kamer is nadelig. Zelfs bij zeer koude winterdagen verwarmt men de slaapkamer alleen in geval van ziekte. Iedere woning past er niet voor om met open ramen te slapen doch indien men van buitenult dé kamer 's nachts kan verluchten, zonder «venwel tocht te veroorza ken, dan is dit zeker aan te raden- Van groter belang voor een kalme nachtrust zijn de bezigheden en gesprekken 's avonds. Men vermijdt s avonds zoveel mogelijk pijnlijke aandoeningen, het lezen van akeli ge berichten, al te dramatische fil men, verhalen van misdaden, grie zelverhalen, enz. Natuurlijk ook ru zie en twist vermijden. Kalme lec tuur, rustige m ziek en..., wij zijn toch kristelijke huismoeders, een rustig en kalm gebed, z '"en er veel toe bijdragen om een rustige over gang te bevorderen tussen een druk ke dag en een rustige nacht. V< >n denken er te weinig aan dat ook het voedselregime in de nachtrust een grote rol speelt. Wat 's middags op tafel komt en gemak kelijk verteerbaar is doordat het lichaam een inspanning moet doen in de namiddag, is daarom 's avonds niet geschikt voor het avondmaal. Vooral wat de kinderen betreft is dit van groot belang. Blijf voor de kinderen heel gewoon bij het mis schien ouderwetse maar niettemin gezonde regime van melkspijzen. De moderne keukenmogelijkheden moeten 's avonds niet uitgestald worden. De oorlogsjaren, die rant soeneringsjaren waren, brachten zonder dat wij bet wilden, een ver andering in de samenstelling der maaltijden. Uit alle hout moesten pijlen gesneden worden. Dat is voor velen de gelegenheid geweest om 's avonds moeilijk verteerbare spij zen op tafel te brengen. Neem net voor jong en oud tot regel dat lichte kost voor het avondmaal de voor keur moet krijgen. De natuur is zo barmhartig ons de nachtrust te schenken. Draag er zelf toe bij om deze rust degelijk en renderend te maken. TANTE KOBA. WEEK VAN 21 TOT 27 OCTOBER ZONDAG 21 OCTOBER 9,10: Mooie opnamen voor Jong en oud. 10.00: Ernstige muziek. 11.00: Boekenschouw. 11.10: Zon dagmorgen zonder zorgen. 11.30: Lijnuitzending van uit Café Francais te Kortrijk. MAANDAG 22 OCTOBER 18.15: 4' bedrijf «it Werther Jules Massenet. 13.30: Londen Studio melodies Nr 9. 14.00: Cy clus: De meesterwerken der symfo nische-muziek. Jozef Haydn. 14.25: De vrolijke golf. 15.00: Erna Sack zingt. 15.15: Halfuur voor de- vrouw. 15,45: Het orkest Emile Deltour. DINSDAG 23 OCTOBER 16.00: Klavierrecital. 16.30: In ons operettentheater. 17.00 Nieuwe geluiden. 17.30: Kinderuurtje. 18.15: Charlie Kunz speelt. 18.30: Westvlaamse wetenswaardigheden. H. Frans De Vleeschouwer«Onze West vlaamse kunstschilders». 18.40: Uit onze Westvlaamse muziekschat. 19.20: Voetbalsportpraatje. 19.30: Wielersportpraatje. 19.40: Rhythmclub. WOENSDAG 24 OCTOBER 20.00: Onze bonte Woensdagavond. 21.00: Rond de Heerd. 22.00: Ons wekelijks operaconcert. DONDERDAG 25 OCTOBER 16.00: Optreden van het ensemble Eugeen Haelewljn. 16.30: Casino concert. 17.00: Jussl Björllng zingt opera-aria's. 17.15: De vrolijke golf. 18.00: Zangrecital door de sopraan Slmone De Reygehere-Coppens. 18.40: Populaire opnamen. 19.30: Missiekroniek. 19.40: Het new concert orkest. VRIJDAG 26 OCTOBER 13.15: Lichte inzet. 13.80: Ons interview. 13.40: Strijkkwartet opus 96 ln F groot. 14.05: Uit operetten van Johan Strauss. 14.45: Het musetteorkest Albert De Hollander. 15.00: Ons radiozieken bezoek. 15.30: Ons refrelntjesalb. ZATERDAG 27 OCTOBER 16.00: Harmonikarecital. 16.15: Lammy Vandenhout zingt. 16.45: Ons verzoekprogramma. 18.30: Met de micro door Westvlaanderen. 18.45: Marsmuziek. 19.20: Voetbal- vooruitzichten. 19.30: Marlahalf- uurtje. d. 1. Kontagtó- Belglë. zTBII- ild; geheel. 3. Horizontaal. weduwe van gevolg: gevuld; "geheel. Vogelproduct; lage tempera tuur; vrouw. lldw. 4. Tot uitspanning een loopje doen 5. Loofboom; bloedhuis; va der. 6. Meer in Italië; pers. voornw. 7. Achter; monniks kleed; samentrekking van ede!. 8. Karperachtige via. ook zeelt genoemd; reine. 9. Vorm van een pers. voornw voorzetsel; landbouwwerktuig 10. Prinses van België. Vertikaal. 1. Zij die tot dé adel behoren: zenuwtrek. 2. Afkerig van werk: eigen aan de ouderdom. 3.Van werkw. zijn; echtgenoot. 4. Kade; bebouwde kring van een dorp. 5. Einde van de dag: pers voornw. 6. Koning van Bel gië. 7. Lengtemaat; gemeen te in Henegouwen; bewoner van Estland. 8. Achtervoegsel; autoverkenletters van Egypte. 9. Bo- allooi der munten. UITSLAG KRUISWOORD RAADSEL Nr 2 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Deense vissers hebben een schildpad gevangen welke 750 kgr. weegt. Te Vervins, Frankrijk, be merkte een moeder dat haar twee kinderen aan het spelen waren op een spoorweg, dit wlil een sneltrein in aantocht was. Zij wist de kin deren van tussen de sporen weg te rukken maar werd zelf door de trein gevat en. gedood.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 9