E¥3csart Februari Juni Juli Augustus September October November December HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 29 Dec. 1951. Bladz- 13- Ook in de SPORT ging 1951 voorbij RIK VAN STEENBERGEN nog steeds onze beste renner. - Het wereldkampioenschap veld rijden is voor de Fransman Rondeaux vóór zijn landgeno ten Dufraisne, Jodet en Meu nier. Vander Meirsch en De- croix (13" en 14°) zijn onze eer ste landgenoten 22 - Adriaenssens-Bruylandt winnen de Gentse Zesdagen met één ronde voorsprong op Bruneel- Van Steenbergen. Strom-Arnold. Schultc-Peters en Ockers-Tyt- gat 25 - Dag der Clubkampioenschappen Jonckheere kampioen v. W.S.C Roeselare: - Cleenewerck van Het Vliegend Wielte Vla- mertinge; - Deschacht Ger. van «De Zeemeeuw» te Oostende; - Blomme van S. V. Deerlijk en Decock van Menen Sportief. 4-Opening van het Wegseizoen. - Dré Declerck wint Brussel- Kuurne vóór Blomme en Ber- ten Decin. -Rik Serin wint met voorsprong de Ronde van Limburg op An- thonis, Verhaert en Kemper Janssens. -De Westvlamingen spelen baas in de Kattekoers. Dré Noyelle klopt er G. Desmedt, Deknock, Vandevoorde en maats in de spurt. -De Belgen baas in de Parijse Zesdagen. Bruylandt-Adriaens- sens winnen vóór Bruneel-De Beuckelaer en Van Steenber- gen-Goussot. 11-De Openingskoersen te Gent. Bij de beroepsrenners wordt Bogaerts primus vóór Van Bra bant en Impanis. Bij de indé's is Sorgeloos de baas vóór Huy- vaert, Devos en Minne. Vercae- mert is de beste liefhebber vóór Taeldeman, Vandevoorde en De- schacht. Gaston Rebry haalt het bij de nieuwelingen. - Milaan-Turijn wordt door Mar gni gewonnen. Coppi doet een val en breekt zich het sleutel been. Het jaaroverzicht dat wij thans moeten maken biedt weinig bemoedigende en hoopgevende lichtpunten. Het is een zekerheid dat de achteruitgang die wij in de laatste jaren hebben vastgesteld in 1951 op onrustwekkende wijze in zelfde rbhting is blijven doorgaan. Vooral op wielergebied is dit een feit, maar niet op dat terrein alleen. En wat meer is, de zaken schijnen nog niet zo gauw een nieuws wending te zullen nemen. Dit is des te spijtiger daar wij toekomend jaar de O'ympische spelen krijgen te Helsinki, die telkens een hoogtepunt zijn op zuiver sportgebied. Een paar lichtpunten zijn er toch evenwel. Enkele jongere renners schijnen nieuwe wegen op te gaan. Bij de boksers werd de terugkeer van Karei Sys een «schlager» en hij kan ons nog veel schoons bezorgen. Ook Sneyers is een lichtpunt. Doch nemen wij elke tak afzonderlijk onder de lens. OP WIELERGEBIED. Wij wonnen Parijs-Nizza met Decock, de Ronde van Algerie met Rosseel en de Omloop van het Westen met Van Steenbergen. Het is daarmede al. De grote klassiekers in ons land en in het buitenland, als mede de klassieke Ronden, brachten ons niets anders op dan nederlagen met een paar ereplaatsen als troostprijs. De wereldkampioenschappen brachten de bevestiging van het gans seizoen. Toch zijn enkele jongeren aangetreden met Jef Schils op kop. Zij dragen de hoop der toekomst met zich. OP PISTE. In spurt hebben wij niets meer in te brengen. Saelens en Maertens zetten op bij de liefhebbers. Glorieux verraste bij de achtervolgers en met Verschueren en Leliaert komen onze stayers weer van internationale waarde, OP VOETBALGEBIED. Achteruitgang bij verleden jaar. Tegen de Schotten en de Oostenrijkers werden wij zwaar verslagen. De kampen tegen Nederland getuigen van weinig grote kunde. De schoonste uitslag is nog de 3-3 draw <n Spanje behaald. Ons nationaal elftal vraagt nieuw bloed. De tijd van conservatisme is ook hier voorbij. Verheugend zijn evenwel de verrichtingen van ons legerelftal dat naar de halve finales te Athene zal mogen trekken. Alles samen genomen beleven wij een momentele deemstering in onze voetbalwaarden, vergeleken met de jongste voorbije Jaren. OP BOKSGEBIED. Er was een tijd dat wij steeds een of meer Europese kampioenen bezaten. Die tijd Is voorbij en alles samen genomen bezitten wij maar twee boksers meer die de grote internationale klasse hebben. Delannoit ging de weg terug, Kid Dussart wordt nooit meer als vroeger. Preys is in hetzelfde geval. Acha, Delabassée, Delmine, Piet Wilde, Dekeersgieter e.a. worden nooit van groot karaat In Karei Sys bezitten wij een mogelijks Europees kampioen. Hij heeft slechts een tegenstander: Ten Hoff. Jean Sneyers is de toekomstige Europese kampioen, zo hij dra zijn kans krijgt. Zelfs in een gevecht voor de wereld titel zou hij zijn kans hebben. OP HET GEBIED DER ATHLETIEK. Op de kortere afstanden hebben wij geen grote figuren meer en voor alsnog meiden er zich ook geen aan. Op de grotere afstanden beschikken wij nog over Gaston Reiff, Doms, Vande Wattyne en Lucien Theys. Deze mannen kunnen onze vaandrig nog wel eens eer aan doen. In de kampnummers, waarin wij steeds zeer flauw waren, zijn enkele hoopgevende lichten: Delelienne en Kerssens in het hoogspringen en Rik Haest in het hamerslingeren. Van Europese waarde zijn ze reeds, van wereldwaarde echter nog niet. DE ANDERE SPORTEN. Wij rekenen op Raymonda Vergauwen voor de komende Olympische spelen. Zij alleen zal met eer onze zwemkansen verdedigen. Onze hockeyploeg staat er momente-el niet slecht voor, maar met de basketters is dit niet het geval. WAT BRENGT ONS 1952? Hopen wij voor onze sport en voor ons allen, sportliefhebbers, dat 1952 onze sport op nieuwe wegen brengen moge, dat onze beoefenaars meer en meer mogen inzien dat er veel onthechting nodig is om kampioen te worden, en dat onze kampen steeds heftig maar sportief mogen blijven. JODEC. WHITE STAR IEPER behaalde in extremis de kampioenstitel in IR Gewestelijk B. In de hogere afdeling gaat het hen momenteel echter niet voor de wind. - Schulte-Peters winnen de «Nacht Innilfirl van Zurich». Adriaenssens-Bruy- 1 landt zijn tweede. 1 - Mlchelleke Decroix wint de i cross te Zillebeke vóór Michiels en Blendeman. -De gelegenheidsploegkoersers Ol- livler-Sercu winnen de finaal van het Europees Kriterium voor koppelrenners -te Antwer- pen. -Jef Scherens rijdt zijn af- j scheidskoers te Brussel en... klopt Gerardin, 18-In de Athletlekmeeting te Mid- J delkerke wordt de Bruggeling Deschacht nipt verslagen door de Unionist Serroels. 13 - De Fransman Bobet wint Mi- laan-Sen Remo vóór zijn land genoot Barbotin. Impanis is 5'. - Roger Decock redt onze eer door zonder hulp van landge noten Parijs-Nizza te winnen vóór Teisseire. Dubuisson is 4° - Dré Rosseel ontpopt zich tot Rondeman door de Ronde van Algerie te winnen. Fran Sterckx wint de Omjoop der Vlaamse Gewesten vóór Buyl en Dré Declerck. Bij de indé's is Deprijcker baas vóór Minne en Vermote. Gilb. Ver- gisch Leger klopt het Franse met 3-1. -Te Leke klopte G. Vermeersch, Delobelle, Lameire en Pascal. 21 - Ferdl Kubler behaalt de zege In de Waalse Pijl vóór Bartali, Robic, Bobet en de Zwitser Logli. 22 - Philips klopt Taecke. Dekete- laere, Messeyne en Cleenewerck in de 2° Proef van ons Krite rium te Vladslo en Taecke wordt leider. BERTJE VANDEVOORDE behaalde zeer afgescheiden de zege in ons 3' Lkfhebberskriterium van Westvlaanderen. Op de plechtige prijs- tdelhii/ kreeg hij een prachtige Radio Barco ter hand gesteld. 4-In een onmenselijk weder wint I Georges Vander Meirsch het 1 Nationaal Cross-kampioenschap B te Westouter, vóór Van Kerre- brouck, Decrolx en Blendeman. '-Strom-Arnold winnen de Ant>- I werpse Zesdagen vóór Adriaens- I' sens-Bruylandt en Bruneel-De I' Beuckelaer. U'Decroix klopt de Westvlaamse I crossers te Gullegem. Blomme is 2* en Vande Vijverc 3". if'Iti de Internationale Veldloop 1 van Forestoise wint John Doms K vóór de Fransen Petit,jean en I Lucas en onze landgenoten I Reiff en Leblond. p-Maurits Blomme wordt West- vlaams cyclo-crosskampioen te Klerken vóór G. Desmet, Van- houttc en Vandevoorde. uit. Kemmel. 'hl als niet één, bitenumwinnaar, caemert spurt eerste bij de lief hebbers vóór Schils en Voor dekkers. 25 - Dré Rosseel klopt Jonckheere en Van Brabant in Gent-We- velgem, -Boudewijn Devos klopt Minne in de spurt bij de indé's te Klerken. 26-De Elf-Stedenronde is voor M. Kint. Van Dijcke is 2", Wagt- mans 3", Mathys 4". 27 - De eerste kermiskoers van het jaar te Diksmuide wordt ge wonnen door Ramon vóór Lu cien Deman, G. Derycke en G. Buyl. 1 - De Hollander Dekkers komt onze liefhebbers kloppen in de Ronde van Westvlaanderen Za gers is 2°, Roks 3° en Taelde man 4". - Minne wint voor eigen volk bij de onafhankelijken te Lange- mark. - Magni wint de Ronde v. Vlaan deren vóór de buitenlanders Gauthler, Redolfi. Petrucci en Baidassari, Van Steenbergen is zesde. 8-De 1" Proef van ons Kriterium te Keiem betwist, is voor Ger. Deschacht vóór Proot, Van Bos- sel, Van Massenhove en Taecke. -Bovilacque wint Parijs-Roubaix vóór Bobet, Van Steenbergen, Declerck en Guéguen. - Bij de indé's te Zarren spurt Labaere rapper dan Lameire en B. Devos. 15-Opnieuw een buitenlandse zege met Guéguen vóór Gauthier, Baidassari en Lauck in Parijs- Brussel. Thoma is 6° en De clerck 7°. - Tc Amsterdam werden onze nar tionale voetballers met 5-4 ver- Slagen België B speelt 3-3 ge lijk met Luxembius. öet BsJr RAY ROBINSON een waardige wereldkampioen tVerd wel geklopt door Turpin maa, veroverde spoedig opnieuw zijn we reldtitel. -Bij de indé's te Merkem was Lameire primus vóór Vermote, Minne en Bostijn. - Luik-Bastenaken-Luik is ook voor Ferdi Kubler. G. Derycke is 2° en Wagtmans 3". 23-Impanis wint. Waregem-Eisden vóór Hendriekx, Debaere en Rosseel. 29 - Eisden-Waregem is voor Mael- brancke die Desplanter, Wal len. Declerck en Rosseel vloert. Impanis is eindoverw'rnanr vóór Hendriekx -D" 3" Proof van ons Regelma- tigheidskriterium is voor Dr- knock vóór Ryekewaert, Taecke, Dc.neulenaere Fr. en Geryl, 6 - In de 4° Proef van ons Krite rium te Nieuwkerke behaalt Philips zijn tweede zege. Hi.i klopt Vandevoorde, Noyelle, Taecke en Cleenewerck in de spurt. De Ronde van Westvlaanderen te Kortrijk gaat naar Decock, die Ramon, Debaere en De clerck in de spurt klopt. 8-Te Hooglede is Blomme primus. Jonckheere, Braeckeveldt en Vandewalle volgen op méér dan 1 minuut. 1 G. Deschacht behaalt zijn twee de zege in ons Kriterium en wint te Vlamertinge, Van Bos- sel, Vandevoorde en Demeule- naere werden netjes gevloerd. 13-Rijk Denijs was zedelijk over winnaar der Ster der Liefheb bers maar Voordekkers won ze - De 6" Proef ging door te Per- vijze. Dré Noyelle zegevierde er mooi vóór Deblock, Luchie en Philips. 14 - Te -Izegem bij de profs verraste de Waal Vander Stockt. Lerno, Cerami en Tytgat behaalden de ereplaatsen. 20-Schotland verslaat België te Brussel met 0-5. 21 - De T' Proef van ons Kriterium te Westouter zag de zege van Dré Novelle. Cleenewerck. Van devoorde. Gi'vson en Jacob kre gen geen schijn van kans. 27 - Fransman Gauthier wint Bor- deaux-Pariis vóór de Hollander Van Est. Stan Ockers is 6" en Dubuisson 10". -Jerooni Renier Wint de grote Prijs Valeer Ollivier vóór Oli vier. Ardijns en de Duitser Hoermann. -Dré Novelle wint nogmaals in de 8" Proef van ons Kriterium te Reninpclst. - Vandevoorde. Grvson, Cleenewerck en Jacob volgen in de orde. 3 - De Luxemburger Ernzer wint de Ronde van Luxemburg vóór Diederich, Jobé en Desmedt R. 10-De 9" Proef van ons Kriterium te Izenberge is voor Fr. Com- meyne die Vandevoorde, Ryeke waert en Baudewijns in de spurt klopt. -België houdt te Brussel de ge duchte Spaanse voetbalploeg in bedwang (3-3). -Rik Denijs zedelijk overwinnaar der Ronde van België voor in dé's. Malfait wint ze voor De nijs, Vandecasteele en Dedry. FERDI KUBLER ikampioen en winnaar der Ronde van Zwitserland. -Jan Bogaerts eindoverwinnaar in de Ronde van Holland vóó Van Staeyen, De Feyter en Van Kerckhoven. - Rik Van Steenbergen tweede in de Ronde van Italië na Magni maar vóór tal van andere ve detten. Te Koksijde wordt Cleenewerck door Noyelle geklopt in de 10° Proef van ons Kriterium. Ge- 10-Ray Sugar Robinson verliest op ryl is 3° en Vandevoorde 4". 17-Lode Anthonis spurt zich tot kampioen van België te Quare- gnon. Peeters, Thoma, Momme- rency A. en Decock eindigden in de orde. - Gaston Reiff verbetert het Bel gisch rekord der 5.000 meter en brengt het van 14'14"2 op 14'10"8. - La'uredi wint de Omloop van de Dauphiné. De Mulder is 5*. De Ryck 6". Cerami 7", Van Steen- kiste 8". JOE WALCOTT wereldkampioen aller gewichten. -België speelt gelijk tegën Por tugal (1-1). 18 - Ollivier klopt wegk-ampioen An thonis in de spurt te De Panne. 24 - Geryl is de spurtersbazen te glad af in de 11° Proef van ons Kriterium te Roeselare. Denijs. Salembier en Vandevoorde ver delen de ereplaatsen. -Kubler wint de Ronde van Zwit serland vóór zijn grote rivaal en landgenoot Koblet. -De 17-jarige Vannitsen wint het Belgisch Kampioenschap voor nieuwelingen te Verviers. 1-Robinson slaat Delannoit uit te Turijn -Devoghel Gerard wint de 12 Proef van ons Regelmatigheiat- kriterium te Poclkapelle. Noyel le. Van Bcssel, Vandevoorde en maats hadden meer dan 1 mi nuut achterstel. - Serge Coppi doet een dodelijke val in de Ronde van Piemont 3 - Blcmme wint met voorsprong te Boezinge vóór Thoma, Plovie en Casier. 8-De 13" Proef van ons Kriterium te Lombardsijde betwist is voor de Bruggeling Roozeboom. Van devoorde is 2". Vandecasteele 3" Deknock 4'. - Marcel Janssens kampioen van België der liefhebbers vóór Pau wels, Zagers, Ceulemans en Vandaele. Valeer Ollivier wint de Omloop der Zuid-Westvlaamse Bergen te Poperinge vóór Loyaerts. Rondelé en Braeckeveld. - Dré Rosseel zorgt voor een Bel gische zege in ae 8" rit van d Ronde van Frankrijk. VANDER MEIRSCH werd tc Westouter kampioen van België Cf/C to-Cross. Van Kerrebrouck rechts boven) werd tweede, terwijl Gene Jacobs (onder) een tegenvaller werd. Migl elleke üecroix, on-e beste Westvlaming, eindigde knap derde Wal bevalt het meest: de krachtige stijl van de kampioen (links- I onder 1 of As l.wseli ttti.l van Y«n Ksmproysk (m idAen ondgrj? punten ven de Brit Turpin. 17-Gilbert Desmet wint de 1' rit van de Omloop van Lorrelnen. 18 - Demeulenaere vóór Denijs. Noy elle, Vandevoorde in de veer tiende Proef van ons Regelma- tigheidskriterium te Westrozebeke. 19 - Dré Rosseel wint de 15" rit van de Ronde van Frankrijk vóór Roger Decock. 22 - Jos. De Feyter klopt Marcel Blomme in Poperinge Vaux- sous-Chêvremont. - Boudewijn Devos klopt De Valck. Vanden Branden en G. Desmedt in het Kampioenschap van België voor onafhankeli.j- ken -Joe Walcott slaat Ezzard Char les en wordt wereldkampioen aller categoriën. 26-Deschacht Gerard wint de 15 Proef van ons Kriterium t°- Boezinge vóór Kerckhove, Proot, Bulez en Denijs 24-Bayens wint de bergrit Marseil le-Cap in de Ronde van Frank rijk 22 - Jos De Feyter wint Brussel- Izeg'm voor A. Mommerency en Briek Schotte. 29 - Michel Vuylsteke bewijst zijn rijzende forme in de 16° Proef van ons Kriterium tc Beselare, voor Gryson en Geryl. -Maurice Neyt wint de Ronde van België voor Indé's voor Verhoeven, Schils en G. De smet. - Hugo Koblet, perfect ronderen ner, wint de Ronde van Frank rijk voor Geminiani. Ockers, 1" landgenoot, is vijfde. 1 - Vandecasteele Odiel beheerst onze, 17° Proef van ons Krite rium te Veurne en wint voor Taecke en Van Welden. Z De Italiaan De Santi wint ver rassend de Ronde van Duits land voor de Zwitser Schaer en onze landgenoot Impanis. -Jos De Feyter primus in dc, eerste Poperinge - Vaux-sous- Chèvremont. Blomme is 2'. C - n de 18" Proef van' ons Krite rium te Rumóeke, spurtte Nor- - De Rossi klopt onze landgenoot Glorieux ln de finale voor de titel der achtervolging-liefheb bers. - Nederlander Pronkde beste bij de stayers, terwijl de Belg Le liaert verrassend 2* eindigt. - In de finale achtervolging-be roepsrenners wordt Koblet door de Italiaan Bevilacqua geklopt. 1 - De Italiaan Ghidini wordt we reldkampioen der liefhebbers op de weg In een massaspurt. Van der Voorden, Zagers en Noyelle eindigen 5" gelijk. 2 - Kubler wereldkampioen op de baan. voor Magni, Bevilacqua en De Feyter. 8 - Karei Sys zet Chalono k. o. In de 5° round te Roeselare. 9 - Onze landgenoten verslagen ln Parijs-Brest. Diot wint voor Muller en M. Hendriekx. 12 - Ray Robinsin verliest op pun ten van Turpin voor de wereld titel. 15 - Berten Ramon doet een zeer zware aanrijding te Eeklo. - Koblet wint de landenprijs ln recordtijd voor Berton, Van Est en Blomme. 17-Jean Sneyers wint te Brussel op punten, van de Fransman Chemana. 23 - Karei Sys wint te Brussel af- getekeni Weidin. getekend op punten van Jo 24 - Delmine wordt door de Frans man Humez k.o. geslagen in de kamp voor de Europese titel der welters. -Hein Ten Hoff verslaat de En gelsman Gardner op punten en wordt Europees kampioen der zwaargewichten. Koblet slaat Kubler en Van Est ln de Grote Prijs van Zwit serland. 30 3-Frankrijk dwingt gelijk spel at tegen Engeland (22). HUGO KOBLET won ie Ronde van Frankrijk op zijn eén been. Herinneringen uit de Ronde van Frankrijk. Uit Montpellier kregen wij een zichtkaartje van Berten Bafcop. Stan Ockers, Koblet, De liertogh. Germ. Derycke, Coppi, Magni, Bartali, Rosseel, Couvreur en Silveer Maes plaatsten er hun naamtekening op. 4 - Thyssen-Naeye winnen de Zes dagen van St Etienne. 7 - Jacques Dupont wint Parijs- Tours voor Martini en Redolfi. Eerste Belg is Maurits Blom me (5°). 10 - Tarzan Delannoit doet zijn heroptreden tegen Kid Marcel en... verliest. Korber verliest van Delabassée. - Ezzard Charles verliest zijn wereldtitel der zwaargewichten, tegen Joe Walcott. Oostenrijk verslaat België met zware 1—7 cijfers. - Coppi klopt Koblet en Kubler in ae Ronde van Piemont. Bobet wint de Ronde van Lom bardijs voor Minardi en Coppi. -Robinson verslaat Turpin en herovert zijn wereldtitel. kwart-finale van de weltercom- petitie te Amsterdam. Oe 34-jarige Duitse renner Ru- di Mirke, die tijdens de Ber- lijnse Zesdagen een. ernstige val dééd, sterft aan de gevolgen er van -Te Napels houden onze Jassen met 2—2 stand het Italiaans legerelftal in bedwang. Oe gekende oud-bokser en land genoot Al Baker doet te Brus sel zijn debuut als catcher.' tobert Naeye breekt zich hét. .chouderblad bij een val tij dens de 1.001 ronden koppel- vvedstrijd te Munster. Rik Van Steenbergen wint af getekend de grote omnium te Brussel tegen Berton, Schulte en Kubler. Hel 2' Regelmatigheidskriterium van Veurne-Ambacht voor Nieuivelingen B.W.B., dat doorging met de mede:: rking van Het Wekelijks NieuwsBelgaen Barcowerd gewonnen door Joseph Roger, uit Koekelare. De plechtige prijsuitdeling te Alvringem werd zeer goed bijgewoond. bert Kerckhove het rapst. De- 28 - Karei Sys wint door opgave nijs H.. Dhont en Vandevoorde volgden in de orde. - In de beroepsrennerskoers te leper toonde Dré Declerck zich de beste voor Pol Deman. 7 - Te Veurre bewees Vander Ve- ken zijn spurtersgaven en klop te Pieters, Salembier en een gans lot in de spurt. 12 - Rik Van Steenbergen is win naar in de Omloop van het Westen. Van Kerckhoven is 3°, Briek Schotte 14'. - Te Wervik in de voorlaatste prosf werd Michel Vuylsteke geklopt door de Rollegemnaar Parmentier. - Karei Sijs klopt Stefaan Olek afgetekend op punten te Oost ende. - Jan Zagers wint de voorberei dende Üefhebberskoers te Va- rèse. 15 - De Feyter en Ramon dubbele overwinnaars in de Drie Zus tersteden. Gryson wint de laatste Proef van ons Kriterium te Poperinge maar Bertje Vandevoorde is eindoverwinnaar voor Cleene werck Arth., Geryl, Taecke en Noyelle. - Ieperling Raf Ghisquière, West vlaams kampioen der nieuwe lingen te Gullegem. 22 - Gasten Reiff mislukt in zijn recordpoging tegen de 5.000 m. van Gunnar Haegg. 23 - Overlijden van Kanunnik Des- sain. Voorzitter van de B.V.B. 75 - Reg Harris wordt wereldkam pioen der spurters te Milaan. - Sacchl verovert de wereldtitel bij de liefhebbers, maar Sae lens verdedigde zich knap. 19 de Duitser Kohlbrecher. Louis wordt door de min- van - Joe der bekende Rocky Marciano k.o. geslagen. 31 - Frankrijk-Oostenrijk eindigt op een draw (2—2). 4 - Ockers-Van Steenbergen winnen de Brusselse Zesdagen met één ronde op Naeye-Thyssen en Ollivier-Buyl. 6-De Fransman Jean Mousse ver loor afgetekend op punten het titelgevecht met de Zuid-Afri kaan Vic Toweel, wereldkam pioen der haangewichten. 25 - Het Belgisch leger wint van het Frans leger met 3—1 te Luik. -Te Brugge wordt Luxemburg met 20 door ons B-elftal ver slagen. - De Belgische en Nederlandse Juniors spelen 11 gelijk. - België wint te Rotterdam met 67 van Nederland. 28 - De match Engeland-Oostenrijk op het Wembley-stadion ein digt op 22 stand. 1 - Sneyers slaat te Brussel de Fransman Sandeyron op pun ten. - Van Kerrebrouck wir.t de eerste veldrit van het jaar te Schel- dewindeke. 11-Willy Wimms bevestigt zijnher- optrèden en slaat de Duitser Munichoff k.o. te Brugge. -Stierke Mino slaat de Frans man Ussia op punten in de 16 - Michel Decroix behaalt zijn eer ste veldritzege van het jaax te Zwevegem-Knokke. 18 - Clement Van Hassel behaalt d« Europese titel vrij spel biljarten te 9t Etienne. 19 Edgard Delannoit doet een aan val op de Belgische titel der lichtgewichten. Hij wordt ech ter afgetekend door titelhouder Preys geklopt te Brussel. - De B. W. B. treft maatregelen tot heropbloei van ons wieler leven. De 62 renners die de klassiekers moeten betwisten worden aangeduid. KAREL SYS krijgt op 12 Januari 1952 zijn kan voor de Europese titel.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 13