Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September October November December t HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 29 Dec. 1951, BladZ. 8. Brand rlclit op onmeedogende wijze verwoestingen aan. Het was een akelig schouwspel toen in de nacht van 17 op 18 Mei eer nvige brand te leper de meubelfabriek van dhr Romnin Dchaene i' puin legde. Van de fabriek bleven alleen nog kale muren overe? 1 staan, hout en machines werden totaal vernield. De dood heeft gans het Jaar door haar slachtoffers geëist onder de weggebruikers. Een uitstap die dhr E. Wullus uit leper Zaterdag 8 De cember samen met een vriend per moto ondernam, v rd tragisch voor hen te St-Joris-ten-Distel. waar de moto door een brugleuning reed en in het water terecht kwam. RAMPEN EN ONGELUKKEN IN 1951 Een gezellige namiddag op het Eilandje te leper kende Zondag 5 Augustus een tragisch verloop toen de veerboot met een 40-tal per sonen aan boord plots kantelde. Hardnekkige reddingspogingen kon den niet beletten dat de kleine Gilbert Vroman uit Roeselare jam merlijk verdronk. Samen met een vriend had dhr Aernoudts uit Kortrijk, de beroeps- rennerskoers, ingericht bij gelegenheid van Poperinge-kermis, gevolgd in zijn sporl .vagen. Bij bet naar huis rijden, slipte de wagen op de baan naar leper en kwam na enkele buitelingen dwars over de baan te staan. G. Aernoudts werd op slag gedood, zijn vriend zwaar gekwetst. De grote Iandingsmanoeuvers, die op 23 Juli te Oostende gehouden werden, waren door duizende badgasten geestdriftig gevolgd. De vreug de dor toeschouwers werd ruw verstoord toen een wegvliegend stuk, van een vliegtuig, dat in moeilijkheden verkeerde, een der toeschou wers neerbiiksemde. 14 - Passagiersvliegtuig, met 12 per sonen aan boord, ontploft bo ven Zuid-Afrika. 16 -16 Personen gedood bij vlieg tuigramp te Philadelphia. Moe dige air-hostess redde 10 inzit tenden het leven. 20 - Sneeuwlawines barsten te An- dermatt (Zwitserland) los en teisteren gans het Alpengebied. Meer dan 200 personen vonden de dood bij deze ramp. 21 - Vuurberguitbarsting op Nieuw- Guinea maakt meer dan 4.000 slachtoffers, 27- 75-jarige ouderling tussen ka- mion en spoorwagen gepletterd in het goederenstation te Me nen. 3 - Lijnvliegtuig Brazzaville-Parijs in Kameroen te pletter gestort, de 29 inzittenden gedood. 6 - Bij treinbotsing te Woodbridge, bij New-York, kwamen 81 men sen om het leven en werden er meer dan 500 andere zwaar ge kwetst. -De winter kende een grillig slot: storm op de Noordzee en koude golven over de Verenig de Staten. 21 - D? Franse treiler Due de Nor mandie» ter hoogte van Oost ende bij woelige zee gezonken; 21 opvarenden kwamen om het leven. 20-Twee mijnwerkers gedood bij instorting in de koolmijn van Fontaine-l'Evêque. 7 - De 74-jarige Julien Delboo, te Poperinge, verkoold ln zijn wo ning aangetroffen. 10-Siamees vliegtuig met 25 inzit tenden te pletter gestort te Hong-Kong. 17 - Georges Mollet, uit Poperinge, tijdens het vervullen van zijn dienstplicht, in bezet Duitsland om het leven gekomen bij auto ongeval. 23-Amerikaan.se Globemaster, met 53 personen aan boord, in de Atlantische Oceaan gestort. Al de inzittenden om het leven gekomen. 24-De Roeselaarse brandweerman, Louis Debruyne, tijdens een oefening, van een 8-meter hoge ladder eevallen en kort nadien overleden. 28- Twee Belgische jachtvliegtuigen in sneeuwstorm omgekomen, 3 militairen gedood 12-Twee personen gedood tijdens autobotsing te Reningelst. 13 Strelende knaap door ontplof fing van oorlogstuig gedood te Poperinge, twee speelmakker tjes gekwetst. 17-De Britse duikboot Affray met 75 bemanningsleden verlo ren- gegaan. 22-De 79-]arige Henrl Lazou, uit Geluwe, door auto op slag ge dood. 27 - Munitiedepot te Gibraltar in de lucht gevlogen, 10 leden der bemanning gedood. 6 San Salvador (Zuid-Amerika) door ontzettende aardbeving geteisterd. 14 - Twee studenten te Pittem bi.i verkeersongeval om het leven gekomen. 18 - Meubelfabriek tijdens nachte lijke brand te leper verwoest 29-Bij grauwgasontploffing in de Britse koolmijn van Easington, 81 mijnwerkers om het leven gekomen. 7 - Maurice Deboeck, uit De Pan ne, gedood bij autobotsing te Oostende, 14 - Het wrak van de duikboot Af fray» ontdekt. Beschadiging van de «snuiver» was oorzaak van het vergaan van de boot. 23 - Plastiekfabriek te Roeselare uit gebrand. Ook twee aanpalende firma's werden geteisterd. - Constellation van de Pan-Ame rican Airways op de West-Afri kaanse kust te pletter gestort. 8- Gilbert Vanhove, uit Watou, bij botsing te namen om het leven gekomen. 11-G. Aernoudts, uit Kortrijk, met wegslippende sportauto veron gelukt te Poperinge. 16-De Staat Kansas in de Verenig de Staten, door overstromingen en branden geteisterd, de scha de op 750 millioen dollar ge raamd 23 - Jachtvliegtuig, bij landingsoefe ningen, te De Panne neerge stort, terwijl een toeschouwer te Oostende reeds door een weg vliegend stuk van het toestel gedood werd. 3-Vijf personen vergiftigd te Le Bizet (Armentières)twee dei- slachtoffers om het leven ge komen. 5-Veerboot, met 40-tal personen gekapseisd te leper; 6-jarige knaap uit Roeselare verdron ken. 7 - Ontzaglijke overstromingen bij de Zwitsers-Italiaanse grens meer dan 300 personen verdron ken. 10 - Jachtvliegtuig neergestort te Koksijde; de piloot in zijn toe stel verkoold 21 - Esther Dewulf, uit Veurne, ge- ëlectrocuteerd terwijl zij de was deed op de koer van haar wo ning. 23 - 17-jarige badgast onder de ogen van zijn moeder verdronken - Massavergiftiging te Pont-St- Esprit (Frankrijk) veroorzaak te talrijke doden 8-Wagon vlas en twee hofsteden te Menen in de vlammen opge gaan; men veronderstelt brand stichting. 12 - Frans passagiersvliegtuig, met 39 personen aan boord, in de Middellandse Zee omgekomen. 16. - 12-jarige knaap gedood in ho telkamer te De Panne door ontploffing van oorlogstuig. 17-7 Mijnwerkers gedood bij in storting in de koolmijn te Qua- regnon. 20 - Landbouwerszoon door steige rend paard gedood te Roese lare. 27-Vader van 4 kinderen gedood door ontploffende obuskop te Beselare. 28 - Aannemer uit Beselare om het leven gekomen bij autobotsing te Koksijde. 3 - Meer dan 250.000 kgr vlas in de vlammen opgegaan bij reus achtige brand te Oostrozebeke. 5 - Jonge moeder om het leven ge komen door gasverstikking te De Panne. 8 - Man door dodelijke val om het leven gekomen in steenput te Poperinge. 20 - De Captain Cap met 5 per sonen aan boord, gezonken in de Noordzee. 22-De 17-jarige Maurice Nuyttens te Vlamertinge door dronken autobestuurder doodgereden. 29-Leon Gryson en zijn echtgeno te door granaatontploffing ge dood te Houtem-Ieper. 10-Leon Van den Bussche gedood bij dodelijke val van een trap. 11-De Po-vlakte, in Noord-Italië, door stormen en overstromin gen geteisterd. Meer dan 160.000 personen moesten hun wonin gen ontruimen, meer dan 200 dode bij deze verschrikkelijke ramp; 107.000 ha onder water. 25 - De 72-jarige Pharaïlde Vande- poele te Westrozebeke door auto gegrepen en op slag gedood. Mond- en klauwzeer, die reeds sedert September heersten in ons land, spreiden zich als een ware ramp uit ook over West- vlaanderen. 2-Z. E. H. Destrooper, deken te Tielt, ten gevolge van auto ongeval overleden. 5 - Vrouw door autobus het hoofd verpletterd te Ploegsteert. 8 - E. P. Van de Vijvere, rustend missionaris van Scheut, te Mid- delkerke door auto doodgere den. - Etienne Wullus, uit leper, te St-Joris-ten-Distel ten gevolge van verkeersongeval in het ka naal Gent-Brugge verdronken. - Geweldige stormen op Noord en Baltische Zee. 15 - Koudegolf over de Verenigde Staten maakt talrijke slacht offers. -Mist remt het verkeer in West- Europa. Het was een verbijsterend apocalyptisch toneel dat men op 12 April in de late avond te Reningelst (De Klijtte) aantrof, waar een personenwagen tegen een vrachtwagen nanbeukte. 'Twee inzittenden van de personenwagen werden op slag gedood. Te Vlamertinge werd op 22 October de 17-jarlge Maurice Nuyttens door een auto gegrei n, terIjl hij met de kruiwagen twee zakken kolen naar een kliënt voerde. De dronken autovoerder scheen van dit alles niet te merken en vervolgde zijn weg tot 2 km. verder de wagen door motordefect tot staan gebracht werd. Een ogenblik verstrooidheid van een seinwachter was voldoende om in het station van Sanry-sur Nied de sneltreinen Erankfort-Parijs en Bazel-Calais op elkaar te jagen. De locomotief van de aanrijdende trein kwam als een wrak uit de aanrijding. Bij deze vreselijke botsing werden 21 reizigers gedood. Onbezorgd was de kleine Florent Couttenier uit Poperinge samen met zijn speelmaatjes oud ijzer gaan rapen in de velden. Het spel werd verstoord door een brutale ontploffing die zich voordeed toen de jon gens naar huis kwamen en waarbij de kleine Couttenier op slag ge dood werd. U",i. Wanneer de remmen het niet habn kunnen, bevindt de automobilist zich in een hachelijke toestand. Dit was het geval met de vrachtwa gengeleider die de remmen van zijn wagen voelde begeven bij bet neerrijden van een helling, zodat de gevel van een woning werd in gebeukt. De zware tank. die op de vrachtwagen vervoerd werd, kan telde hierbij om en kwam op de straat terecht. Terwijl moederke Cerdncn uit Westrozebeke zich Zondag 25 Novem ber naar de Mis .af, werd bij bet ovr van de baan door een auto gegrepen en op si g dood. N>'at zij een eerste auto had laten voorbijrijden, had zij niet bemerkt dat een tweede onmiddellijk volgde.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 8