Plantaardappelen DEK BALLON LAATSTE BERICHTEN Wie kent er niet Bij de ingebruikneming van een mechanische Verkoopklok bij de S, V. Coöperatieve «De Veiling» te Roeselare BINNENKORT ftft leperstraat 13-15, bij Julien Masselus-Battheu Tel. 112 99 POPERINGE Zij was, zij is en blijft de best gekende van de streek voor haar laagste prijzen en beste kwaliteiten Slechts voor acht dagen Van Maandag 28 Januari tot Maandag 4 Februari inbegrepen OPGEPAST In geen geval wordt de Solden- en Reklameweek verlengd I Hier enkele prijzen onzer Reklame-artikelen INGANG VRIJ Dank bij voorbaat In dienst van producent en groothandelaar Stort 125 fr. SCHUIF Fondsen der IVEeesfbegaafden niobilolre voorwerpen AAM ONZE POSTABOMNENTEN Inschrijvingsbulletijn HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 2 Februari 1952 Bladz. 6. ST-JAN-TER-BIEZEN Uitslag der prijskaartlng ln, het manlllen bij Hautekerur Mau rice (éénmaal Inschrijven); 50 deel nemers. 1. Descamps Maur. en Dolse Da niël (met beker);, 2. Rouseré Georges jn Rouseré Emlel; 3. Deraeve Maur. en Decock Camlel; 4. Veyer Cyrlel en Vandevllver André; 5. D'Arras Gérard en Derhllle August. BI.) de Tinkenlersgllde De Sint-Jansvlnk Maandag 11. vierden de leden der vlnkeniensgllde hun jaarlijks feest. Alles verliep ópperbest. flinke op komst en or het smaakte! Hier vol len nog enkele uitslagen der koste- »ze prljsbolllng voor de vrouwen 1. Vr. Dolse Gabriël; 2. Vr. MUle- '111e Daniël;' 3. Vr. Cauweller Robert; 4. Vr. Persoone Jerome; 5. Vr. De- keirsgleter Leopold; 6. Vr. Ooghe Lionel; 7. Vr. Brutsaert Maurice; 8. Vr. Rouseré Emlel. De algemene vergadering gaat door opZondag, 3 Februari, te 15 u., ln 't gewoon lokaal. Uitrelknlg der bondskaarten 1952. Prachtig konijn te verhollen Alle leden worden uitgenodigd! WATOU Uitslag blljartprijskamp. Bij Bm. Deketelaere; 48 ingeschre ven liefhebbers. 1. Ryckeboer Prosper en Pattvn Gerard; 2. Ryekeboer Déslré en Al- bert .Geldhof; 3. Vereecke Louis en Vlamlnck Maurice; 4. Deketelaere Emlle en Pauwels Gust; 5. Th oré Edgard en Devos Déslré; 8. Vanden- bergh© Mac. en Bollengier Sylv. Hoogste reeks Ryckeboer Déslré met 13 punten. Natura-prljzen1. Leupe Om er en Deprez Romaln; 2. Boeket Gerard en Gesqulere M.; 3. Brutsaert Maurice en Pertz Georges; 4. Thoré Maurice en Vandenameele Maurice: 6.Ca- mllle Daucky en. Planqueel Maurice; 8. Deketelaere André en D'Hü Reml. Liggende wip. - Combat-schletlpg. Dinsdagavond had de jaarlijkse Combat-schietlng plaats. 30 Le. den namen deel. De partij werd he vig betwist. Tenslotte behaalde het kamp onder leiding van Ryckeboer Déslré, de bovenhand en won met 14 punten. De tegenpartij, met De- bruyn© Jerome als hoofd, bekwam 22 punten en won de drank. Algemene rangschikking voor het kampioenschap: 1. Leys Albert, 123 p.; 2. Debruyne Jerome, 95 p.; 3. boones Henri, 93 p.; 4. Staelen igna- ee, 81 p.; 5. Maerten Albert, 69 p.; 6. Derhille August, 67 p.; 7. Deprez Gaston, 61 p.: 8. Denvs Oscar, 60 p.; 9. Luyssen André. 58 p.; 10. Van- dromme Jeremle, 57 p.; 11. Maerten Arthur, 52 p.: 12. D'Hü Reml, 47 p.; 13. Perdieu Firmln, 44 p.; 14. Bor- deyne Reml, 45 p.: 15. Ryckeboer Déslré, 43 p.; 16. Pinceel Roger, 31 p.; 17. Leupe Omer, 28 p. Herhergkermls. Zondag, 3 Februari, jaarlijkse her- bergkermis bij Déslré Devos. Maan dag groot kandeel. (5551) Nog de liggende wip; Prachtig balop Zondag, 3 Fe bruari, gegeven door de maatschap pij De grenSschuttersliggende wip. Lokaal: Henrl, Loones, Grote Markt. Orkest; gehouden door de ge kénde kunstgroep Oscar Denys - Ondertussen prachtige tombola. - Aanvang te 19 uur. (5552) K.A.V.-nleuws. Zondag, 3 Februari, krijgen onze Watouee vrouwen weer een aange name namiddag. Te 14.30 u. worden alle leden der K.A.V. ten zeerste verwacht ln de parochiale feestzaal, Nieuwstraat. Na een korte inleiding door de E. H, Mylle, proost, voert Juffr. Deforsche het woord. Daarop wordt, voor het eerst, een puike klucht opgevoerd door enkele bereidwillige vrouwen uit de beweging. Het zal er zekerlijk gezellig aan toe gaan... Daarom iedereen op post. Ook niet-leden kunnen van die gelegenheid profiteren... Iedereen ls welkom. Grote muziekavond. Zondag, 17 Februari, ls de avond welke reede door alle liefhebbers van muziek en toneel vrij gehouden ls. Wie herinnert zich het Poperlngse Zonnevaartorkest niet, dat leder Jaar de ganse zaal deed vollopen en ln vervoering bracht. Dit Jaar kunt U het weer beluis teren en daarbij geniéten van een prachtige kabaretavond, zoals er te Watou nog nooit een werd gehou den. We verwachten zeer veel volk en de plaatsen zullen uitgevochten worden. Nu reeds ziin do vragen pm plaatsbewijzen overtalrijk. Zondag geven we Juiste Inlichtin gen ln «Het Wekelijks Nieuws». Niemand late dit buitenkansje ont snappen. Ze beleven een nraehtavond en steunen terzelfdertljd hun mu ziek. de hoek gelegen ls tegenover leper, vonden de duifjes toch tijdig hun hokje terug. De dulvenmaatschappijen van de streek spannen zich ln om een groot aantal lijsten te hebben en te kun nen vrij spelen ln 1953. Maar verge ten ze niet te veel zich genoegzaam te verenigen om voor de komende zomer te zorgen. Waarom spelen Proven, Roesbrugge en Krombeke niet ln Drie-verbond boven Parijs? Ze zorgen dan dat hun duiven per vliegtuig verzonden worden, en het zal er wemelen van duiven Met een weinig goede wil, ligt de weg open. BEVEREN-a.-d.-IJZER Cabaretavond. De Brugse Troubadours Kajoksa komen naar Stavele op Zondag 17 Fe bruari, te 18.30 uur, ln de toneelzaal. Zingende en lachende medecijn. Kaarten te bekomen vanaf Zondag 10 Februari bij Leopold Boussemaere. RENINGE Slachtoffer van de koude! Maandagnamiddag 28 Jan., rond 14 uur, kwam de genaamde Minne Theophlel, baas van Het Hof van Commercelangs de Losteenweg te Reninge, met zijn flets van huls ge reden naar de Dorpplaats. Gekomen aan het huis van René Sticker, bij de Dorpplaats, alwaar genoemde Min ne, die reeds lang lijdende is aan een zware hartkwaal, een geweldige in spanning moest doen wegens de bij tende wind, zag een voorbijganger hem ten gronde stuiken. Het slacht offer gaf geen teken van leven meer Een bloedopdrang had een einde ge steld aan zijn leven. Het lijk werd bij René Sticker voorlopig binnenge dragen, tot de pompiers met hun zwar^ auto, de afgestorvene door de 30 cm. hoge sneeuwlaag naar huls voerden. Aan'de beproefde familie bieden wij onze innige deelneming aan. KROMBEKE Voor onze zieken. Kajoksa komt naar Stavele op Zondag 17 Februari, te 18.30 uur, ln de toneelzaal. Zingende en lachende medecijn voor iedereen. Kaarten te bekomen bij Bousse maere Leopold, vanaf Zondag 10 Febr. WESTVLETEREN Toneel. De afdeling der B.J.B. treedt ook dit Jaar op met een prachtige to neelavond. Zij voeren op Eiken- borg», een aangrijpend stuk van K Engelen, gevolgd door een prettige klucht «Het Kalf». Enkel twee opvoeringen worden gegeven, nl. op Dinsdag, 5 Februari, te 19 u., en vervolgens op Zondag, 10 Februari, eveneens te 19 u. Kaar ten aan 15 en 20 fr. bij Hr Doise A.. drukker. Dorpstraat, Westvleteren. Deuren te 18.30 u. Gordijn te 19 u. STAVELE Boerengllde. Naar het gewoon lokaal te Stavele- Hoekje worden de leden opgeroepen tot de algemene vergadering van de Boerengllde, die plaats heeft op Vrij dag 1 Februari 1952, te 19 u„ met als dagorde een voordracht door Sena tor Sobry. Kajoksa is In aantocht... Deze Brugse Troubadours verwach ten u allen in de toneelzaal, op Zon dag 17 Februari, te 18.30 uur. Ze brengen u lachende en zingen de medecijn. De opbrengst ls bestemd voor de ongelukkige teringlijders. Bespreek op tijd uw kaarten. De toegangskaarten zijn te beko men bij Leopold Boussemaere, van af Zondag 10 Februari. Iedereen beantwoorde deze oproep van het bestuur van de plaatselijke Ziekenbond. PROVEN Rood Kruls-lessen. Het Rood Krui» van België geeft een reeks voordrachten voor eerste hulpverlening bij: brand, huls- en verkeersongevallen. Deze onderwerpen kunnen zeer veel nut bijbrengen voor al de vrou wen en gezinnen van onze parochie. Onze plaatselijke Vrouwengilde zal aan deze gezondheidskrulstocht meewerken. Deze lessen zullen behandeld wor den in drie dagen van 3 uur, telkens Iedere Woensdag, 20 Februari, 27 Februari, 5 Maart. Er wordt een Inschrijvingsgeld, alles samen 10 fr., gevraagd. Óok de niet-leden kunnen evenwel die kur- sus volgen. We verwachten veel vrouwen en meisjes. Zich aange ven bij de wijkmeesteressen van de K.A.V. ROESBRUGGE-HARINGE Feest van de H. Appolonl». Negendaagse plechtigheid ter er*' van de H. Appolonia van 9 tot 17 Fe bruari, vereerd en aangeroepen te gen tand- en hoofdpijn en om aller hande geestelijke gunsten. Alle da gen te 8 u. gezongen mis ter ere van de H. Appoionia. 's Zondags te 7.30 uur, mis ter intentie der Ingeschre venen ln de Broederschap, om 10 u. hoogmis en te 14.30 u. vespers en lof. Maandag 11 Februari, mis te 8 u. en te 10 u. plechtige hoogmis. Alle da gen lof te 18 u. Na de missen en het lof wordt er gezegend met de relikwie der heilige Appolonia. OPENING DER ZELFWASSER IJ «ATOOM!» door Wed. J. VANCAEYZEELE Statiestraat, ROESBRUGGE. Voorzien van de nieuwste Ameri- aanse machines, die een wonder :jri van moderne techniek en een reling voor het oog! HUISMOEDERS; r zult er kunnen wassen inder last en zonder sleet een minimum van tijd! j Bestendig zal een auto ter be- hikking staan van de klanten. t Er wordt tevens een practische J -.EKERIJ ingericht. (c-5562) De Solden BB Reklameweek Kinderhemden, interlock, alle maten, vanaf 7 fr. Kinderbroéken 5 fr. Vrouwbroeken 14 fr. Vrouwhemden 20 fr. Korte manscaleqons 22 fr. Zwarte werkersbaais, zonder mouwen, vanaf 28 fr. met mouwen, vanaf 30 fr. Zwarte werkerscaleqons vanaf 37 fr. Gekleurd flanellen kinderslaapkleed alle maten vanaf 52 fr. Gekleurde croisé pyjama's, alle m,, vanaf 85 fr. Vrouw flanellen slaapkleed, 1,25 m. lang 78 fr. Vrouw croisé slaapkleed vanaf 89 fr. Wollen inanszokken met nylon vanaf 35 fr. Sterke vrouwkousen vanaf 30 fr. Nylon-kousen vanaf 47 fr. Zware sponshanddoeketi vanaf 18 fr. Zware sponswashandjes vanaf 3 fr. Zware spons'bavetten vanaf 8 fr. Keukenhanddoeken, opgemaakt, vanaf 12 fr. Zwarte satijn kinderschortjes, alle rib, vanaf 49 fr. Fantasievrouwschortjes 35 fr. Ontbijtlakens (nappen) 42 fr. Kussensloop, écru, met bloemen 29 fr. Kussensloop, wit, met bloemen 35 fr. Kange kussensloop, wit, met bloemen 69 fr. Witte lakens, 2 nr. x 2,50 m. en 2 m. x 2,75 m. vanaf 230 fr. Witte flanelleri lakens, 2 'm. x 2,50 fh., 2 m. x 2,75 m. en 2,20 m. x 2,75 m. vanaf 235 fr. Grijze en witte katoenen sargiën, 1,50 m. x 2 m. 98 fr. Witte wollen sargiën, 1,90 m. x 2,30 m. 275 fr. Gekleurde jacquard wollen sargiën vanaf 385 fr. Gedurende de Reklameweek doen wij een offer van 5 t. h. op onze schone bedspreien en wollen dekens ELVERDINGE Pensioen. Op Zondag, 3 Februari, wordt er van 9 tot 11 uur in het gemeente huis, door de afgevaardigde der plaatselijke pensloengllde De Voor zienigheid zitdag gehouden, ten einde de pensioenbijdragen der ver zekerden te innen, geboren in Ja nuari. De Michel's Zondag 11. ging een feestavond door, ten bate der plaatselijke wie lerclub «De Moedige Renners». Het publiek kwam, de weersomstandig heden in acht genomen, zeer talrijk op. De prijzen, ter gelegenheid van deze feestavond geschonken door de Firma Lamoot en dhr Henrl Hauspie, vielen te beurt aan de volgende pro- gf ammahummers T Prijs: nr 51, gewonnen door de Hr Jerome Seys, Tuinwijk. - 2" Prijs: nr 123, gewonnen door de Hr Mau- rits Blanckaert, Ieperstr. - 3' Prijs: nr 234, gewonnen door de Hr Albert Covemaecker, VeurnestWg. - 4' Prijs: nr 345, nog niet afgehaald. - 5« Prijs: nr 402, nog niet afgehaald. Lichte aanrijding. Een personenwagen reed in de Veurnestraat een andere lichtjes aan. De tweede wagen was, nl. bij het uitrijden der Veurnestraat, achteruit gereden om de opdagende tram vrije doorgang te verlenen. De eerste per sonenwagen was echter reeds te dicht genaderd, zodat een lichte aanrij ding onvermijdelijk was. Stoffelijke schade. Gevolgen der gladheid. J. D„ Ieperstraat, en C. D. en vrouw, Reningeweg, hadden, met E. H. en A. D. uit Kemmel, plaats ge nomen in de personenwagen van B. M. uit Wijtschate, dit teneinde de begrafenis van een familielid te Aartrijke te gaan bijwonen. Geko men tegen het gehucht Sleyhage werd de wagen, als gevolg van de gladheid der baan, aangereden door een autokamlon, komende uit de richting van Roeselare en toebeho rende aan Hoste uit Roeselare. De autokamlon kwam half in de gracht terecht, terwijl de personenwagen flink door elkaar gerammeld werd. J. D. bekwam een hoofdwonde, ter wijl al de anderen er gelukklglijk met de schrik vanaf kwamen. RENINGELST Richards komt. Op Zondag 3 Februari a.s„ te 19 u., iri de patronagezaal, groots spektakel door de hypnotiseur en helderziende Prof. Richards uit Gent. Hij leest uw gedachten, voert uw onuitgesproken bevelen uit, hypno tiseert personen uit het publiek, mits hun toestemming. Waarover U reede zoveel hebt horen spreken, kunt U thans zien in uw eigen dorp, dank zij Wielerclub Bergdal. Zondag na de hoogmis komt Prof. Richards een rondrit doen per auto in het dorp. Geblinddoekt stuurt hij zijn eigen auto. Komt zien en U zult overtuigd zijn. Kaarten bij Lucien Vangheluwe, Vlamertlngestraat, eerste rang: 20 fr. en tweede rang: 15 fr. ZesdageTi van Gent. Zoals vorige Jaren trekken we te rug naar de Zesdagen van Gent en dit op Zaterdag 9 Februari e.k. Zich inschrijven bij alle bestuursleden of in het lokaal. Reiskosten: 60 fr. Le den Bergdal: 50 fr. OOSTVLETEREN Schuttersgilde. BIJ brieve van 3 December 1951, wordt de plaatselijke handboogmij Sint Joris gemachtigd de titel te voeren van Koninklijkemaat schappij. Bij deze gelegenheid wen sen we alle leden van de nieuwe Koninklijke geluk en vertrouwen er op, dat ze zich steeds hun titel 2ullen waardig blijven tónen. Bij een begrafenis- Maandag Jl. te 10 u., werd Hr Da vid Louwagie plechtig ten grave ge dragen. David was op zlln 91 en de oudste parochiaan. In 1950 werd hij vereerd met het kerkelijk ereteken Pro Ecclesia et Fontlflce om zijn verdienstelijk en voorbeeldig leven. Op zijn doodsbericht prijken de na men van zijn 133 nakomelingen: 10 kinderen en 123 kleinklnders en aohterklelnkinders. Volgende verzen die we op zijn gedachtenis lezen, tekenen goed het leven van de2e verdienstelijke man: GIJ hebt geleefd 20als GIJ hebt ge- [loofd. Vod was uw dag van daden en ge- f dachten; Gij hebt gewerkt met hart en hand [en hoofd, Uw lief en leed getorst bij volle [vrachten. A. B, Aan de achtbare familie bieden wij onze christelijke gevoelens van deelneming. Reis naar Gentse Zesdagen. Op Zondag, 10 Februari, richt de veloclub De Moedige Sportman een reis ln naar de Gentse Zesdagen. Vertrek om 14.30 u.; terugkeer na de sprinten van 1 u. Prijs: 70 fr. Inschrijving tot 8 Februari in het lokaal café De Ster bij Sintobln Marcel. - Nog enlcele plaatsen be schikbaar. (5558) EERSTELINGEN - BINTJES ALPHA - RECORD voortkomende van geselecteerde velden uit Holland, nog steeds te verkrijgen bij Haeghedooren Georges ABELE-GRENS, of bij een zijner agenten. Trouwe bediening. - Prijzen buiten concurrentie. (c-C.3723) (TAVELE Burgerstand. V .Overlijdens. Wed. Vr. Leon Bu- S taye-Leys, 64 J. Vr wed. L. Van- develde-Dever, 74 j. Milac. We staan voor de Week van de Soldaat, die zal doorgaan van 3 tot 10 Februari. Ook te Stavele doet men mede. Nu dat onze jongens twee Jaar moeten kloppen, zal men speciaal aan hen gaan denken. Men zal de verkoop houden op de eerste dag <S van die soldatenweek van een spe- r ciaal burgernummer van het popu- e lafr soldatenblad Matsch Dit zal r ook ceschieden voor de kerkdeur bij d ons. Het zal verkocht worden tegen I 5 fr. Heilzaam zal het zijn een brug te werpen van uit Vlaanderen om r onze haarden te verhinden met die tientallen kazernen en kantonne- C menten ln Duitsland, waar 85 van onze soldaten liggen. Iets over duiven. Zondag laatst was er feest ln leper in 't lokaal De Zon om de fond kampioenen van 't Westland te hul digen. Twee onzer inwoners warén A van de partij, t.w. Stdon Bruneel en v Rik Depeser. li Zij behaalden er de beker en elk 's drie diploma's met de asdulf de 'k eerst-uitgegeven en de twee eerst- 'n uitgegeven duiven en dit o~> Cahors. ,e Montauban, Angoulème en Limoges, ln samensDel met Cureghem-Centre. g Bruasei. Niettegenstaande Stavele in ZUIDSCHOTE Nieuwe schepenen. Uit de gemeenteraadszitting van Vrijdag 25 Januari vernemen we dat het ontslag van eerste schepen H. Leurldan Gaston werd aanvaard, ter wijl H. Dezeure Daniël van tweede tot eerste schepen werd bevorderd en H. Louwagie Htlaire tot tweede schepen werd gekozen. Hartelijk pro ficiat en ijverig werk ten bate der bevolking van Zuldschote. LANGEMARK Toneelavond. Zondag 3 Februari wordt er een grote toneelavond gegeven ln de zaal De Tap ten voordele van de Wie lerclub Hoger Op Langemark. U krijgt weer de welgekende toneel groep te zien Kunst en Vreugde uit Hooglede, met een blijspel ln drie bedrijven: «De Notabelen van KraainestDeuren open te 16 u. op postcheckrekening 4763.60 van Het Wekelijks Nieuws I'operinge. en II ontvangt ons blad tot einde 1952. OOSTNIEUWKERKE Ontspanningsavonden Ter gelegenheid van de Omme gang, wordt op Zondag 3 Febr. a.s. de prachtige operette Mooi Meisje - Mijn Meisjeopgevoerd in de zaal St Cecilia Drie bedrijven, 40 uitvoerders, symphonisch orkest, prachtige bal letten, lichtgevende decors en cos tumes, een droom van kleuren, mu ziek en zang. Begin te 5.30 uur. Op Ommegangsmaandag 4 Fe bruari te 7.30 uur grote Cabaret avond door het gezelschap Dick son met de grote Hollandse radio vedetten, welke optraden voor Brussel, Hilversum en Luxemburg: Het Zuidzee-Trio Bespreek tijdig uw plaats. Van heden af kaarten te bekomen bij O. Vansteenlanclt. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Castelein Robert, z. v. Paul en Ameel Georgette, Dadizelestr. Vermont Erna, d. v. Joseph en Seynhaeve Maria, Da- dizele. Verslype Eddy, z. v. Mar cel en Hostens Yvonne, Veldhoek. Deruyter Rita, d. v. Remi en Dewanckel Yvonne, Pater Lievens- straat. Monnier Donald, z. v. Gilbert en Boudewyn Luciana, Slijps. Overlijdens. Cheys Maria, d. v. Victor en Decroix Clementine, Ge sticht. Corneillie Jerome, echtg. Lammers Elisa, Waterdam. Leerg Camille, echtg. Vangheluwe Jose phine, Roeselarestr. Sioen Leon, echtg. Desimpelaere Magdalena, Bellereke, Huwelijksafkondiging. - André Dejonckhere met Agnes Delva. Rood Kruistombola. Winnende nummers der lidkaar- ten voor de gratis reis van 5.000 fr. 9109 234353 495487 54443 62838 33642 315151 105456 428523 324424 467877 478208 58794 43301 90302 492264 446079 259389 204034 430427 Winnaars mogen zich wenden bij Meester Verschoore of Albert Soen. De Spelbrekers komen. Donderdag 14 Febr., te 19.30 u., krijgen we ae laatste grote cabaret avond van het seizoen, en dit met medewerking van de bekende radio vedetten De Spelbrekersde Belg. jodelaarster Odette Sonck; de iameuze clown Nicholss; het froot Nederlands orkest The Luc- y Stars en de wervelwind-accor deonisten De Jantons Kaarten bij A. Degezelle, Dadi- zelestraat 47 (tel. 290). Voetbal. Zondag werd eens te meer een rustdag voor S. V. Waarlijk spijtig voor rood-géel, die voor de gevaar lijke verplaatsing gans compleet de strijd kon aanbinden. Zondag, indien het weder het toelaat, krijgen we de uitgestelde kamp tegen F. C. Lichtervelde. Wielernieuws. Rondelé was al duchtig aan het oefenen, doch door de sneeuw heeft hij deze moeten onderbreken. Flo- rent neëmt reeds een aanloop in de Omloop van Het Volkter wijl Sieuw slechts in April de strijd zal aanbinden. Als eerste koers krijgen we dit jaar met Pasen, op de vierkaven. een koers voor Nieuwelingen. Acht dagen later dan op de Keiberg. Op tweede Pinksterdag geeft de Statie een grote koers voor Liefhebbers B.W.B., met 7.000 fr. prijzen. Verder krijgen we op Stadion St Acharius dit jaar twee grote In ternationale Meetingen, waaronder een met alle grote vedetten op Moorslede-Ommegang. Tafelvoetbal. Blasius-Maandag 4 Febr., in het lokaal van S. V. Moorslede, bij A. Goderis, grote prijskamp op de tafelvoetbal. Inschrijving vanaf 18 tot 20 uur. 200 fr. vooruit en het inleggeld. Beker aan winnende ploeg. na lezing, ons hlao in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank DIKKEBUS Christen Mutualiteit. Op Zondag 11., 27 Januari, ging deze algemene vergadering door ln de Patronaatzaal. Niettegenstaande het gure weer, waren een 200-tal leden opgekomen. Na het welkomwoord werd het Jaarverslag voorgelezen. Vervolgens 'hield verbondssecretaris Albert Van Elghen een gloedvolle aanspraak. De proost. Z. E. H. R. Nolf, wakkerde tot slot alle aanwezige mutuallsten aan propagandisten te worden om onze ziekenbond nog meer de doen bloeien. Na het ernstige volgde het luimi ge gedeelte. Bob en zijn medewer kers hebben de hele zaal, een paar uur lang, door moppen en liederen geboeid en verlustigd. Tot slot kwam de traditionele tombola met talrijke prijzen. Wielerclub 't Vijverdal Na de ontbinding vah de plaatse lijke wielerclub 't Vijverdal heb ben enkele moedigen de koppen bij elkaar gestoken en weerom de wie lerclub opgericht. Onze neringdoe- ners, herbergiers en plaatsenaars zul len dit initiatief naar waarde weten te schatten en zeker zullen ze er ook het hunne toe bijdragen om met kermis-Donderdag de Jonge wegdul- vels de baan te zien opstormen om de prijs van de wielerclub 't Vij- v erelid te zien betwisten. BOEZINGE Huwelijken gedurende 1951. D'Huyvetter Marceau, Herzeeuw en Maria Verheerst, Boezlnge. Pyck Maurice Vlamertlnge en Slmonne Vanoverberghe, Boezlnge. De Kook Prosper, Poelkapelle en Germaine Van Slembrouck, Boezlnge. Car- pentier Paul, St Juliaan en Cécile Bulckaen, Boezlnge. Meeuws Ro bert, Oostvleteren en Gisêle Buyck, Boezinge. Samyn Frans, Boezlnge en Cecile Delbeke, Kortrljk, Sweertvaegher Jerome, Boezlnge en Godelleve Myngheer, Zuldschote. Timperman Omer, Woumen en Geor gette Charles, Boezlnge. Cnockaert Gerard en Slmonne Debey, b. v. Boe zlnge. Van Slembrouck Rafaël en Yvette Tallly, b. v. Boezlnge. Fe- tyt Gerard en Martha Seynaeve, b. v. Boezlnge. Barra Roger, Boezlnge en Anna Sercu, leper. Maenhout Georges, Slijpe en Joslma Desot, Boe zlnge. Blomme Palmer, Hooglede en Allee Volckaert, Boezlnge. Hau- tekeete Achlel, Boezlnge en Denlse Sniok, Brielen. Becarren Antoon, Boezlnge en Agnes Couwet, Zuld schote. Vandenbranden Wllly, Boezlnge en Margriet Pectoor, leper. Dumoulin Antoon. Langemark en Suzanne Vandenberghe. Boezlnge. Ligneel Roger, Langemark en Yvonne Dedeyne, Boezlnge. Desot Omer, Boezinge en Maria Deceuninck, Ave- kapelle. Flypo Prosper, Boezinge en Maria Lalleman, Merkem. Claeys Firmin, Boezlnge en Marie Verwarde, Noordschote. Vanden berghe Daniël en Esther Vannteu- wenhuyse, b. v. Boezlnge. Lobelle Camlel. Woesten en Agnes Pierloot, Boezinge. Vanbeveren Jules. Pol- linkhove en Marie-Antoinette De- franck, Boezlnge. Robyn Gilbert, Boezlnge en Maria Verhack, leper. Gadeyne René. Beselare en Martha Vanmeenen. Boezinge. Verhaeghe Georges, Boezlnge en Marie-José Hoet. Beerst. Charles Achlel. Boe zinge en Jenny Aneka, St Ban.fs. Va.nhaelemeersch Georges en Rolan- de Versaevel. b. v. Boezinge. Vol- cke Rosère en Covemaeker. b. v. Boe zlnge. Demeersseman Firmin. Po- peringe en Allee Rvckeboer, Boezlnge. Lagrou Gaston, Langemark en Margriet Cappan, b. v. Boezinge. Verkeyn Michel. Boezlnge en Laura Brouckaert, Brielen. Soldatenweek. Ter gelegenheid van De Week van de Soldaat wordt heden Zon dag het soldatenblad March ver kocht aan de kerkdeur. La n d bo u wa vori d sch ooi. Dinsdag. 5 Februari: Vóór- en na- vruchten: loof en mergkool. Woens dag, 6 Februari: SuikerIJteelt. Vrij dag, 8 Februari: Vóór- en na vrucht! gras, klaver en luzerne. Kinemavei'toning. Heden Zondag wordt 's avonds te 19.30 u. een muzikale Italiaanse weerstandsfllm afgedraaid; dit ls een der laatste nieuwe, en verwierf over al buitengewone bijval. Kabaretavond. Aanstaande Zondag, 10 Februari, te 18 u„ wordt er door de Christen Mutualiteiten een feestavond Inge richt met de medewerking van het Brugs vermaarde gezelschap De Vrolijke Vier Leden betalen 10 fr., en niet-leden 15 fr. Gezien de plaatsen beperkt zijn, en eens de plaatsen bezet, niemand meer zal binnen gelaten worden, ls het redelijk op tl ld een kaart te vragen, en een voorbehouden plaats te bespreken bij Meester Roger Car- pentier (telefoon Elverdlnge 12), Vanaf Vrijdag, 8 Februari. S INT-JAN-bij-leper Noveen ter ere van de H. Brlgldn, (van 1 tot 10 Februari), aanroepen tegen de plagen van bet vee. Schikking der diensten: Zondag 3 Februari: Mis te 7.30 u.; Hoogmis te 10 uur. Brigida-Maandag (4 Febr.) jaar lijks met grote volkstoeloop gevierd: te 9 u:. Plechtige Mis met sermoen. On,der de Noveen: dagelijks Mis te 8 u. en Lof te 18 u. De gelovigen kunnen ten allen tijde komen dienen. Er zijn te ver krijgen: medalies, offerkaarsen, als ook een schoon prentle van de H. Brlgida om ln de stallingen te hangen.' WESTOUTER Voordracht voor de Landbouwers. Op Dinsdag 5 Februari te- 19 u., gaat Antoon Hardeman een voor drachtavond door voor alle land bouwers en belangstellenden. Sprekers: Meester Demonie over De nieuwste methoden van on- kruidbestrijdingen Meester Po- reye over Het nut van vernieuwd zaal- en pootgoed Landbouwers laat deze gelegen heid om uw kennis te verrijken niet voorbijgaan. 13 76 VLAMERTINGE Beweging van de bevolking ln 1951. Geboorten: 35 Jongens en 39 meis jes, in totaal 74. Aangekomen: 55 mannen en 55 vrouwen, ln totaal 110. Sterfgevallen: 27 mannen en vrouwen ln totaal 40. Vertrokken: 79 mannen en rirbtiwen. ln totaal 155. Huwelijken: 32. Bevolking op 31 December 1950: 1.794 mannen en 1.745 vrouwen, ln totaal 3.539. Verandering in 1961: 16 mannen minder en 5 vrpuwen meer, ls11 personen minder, Bevolking op 31 December 1951: 1.778 mannen en 1.750 vrouwen, ln totaal 3.528. Bal. Op Zondag, 3 Februari, groot jaar lijks bal, gegeven door en ten voor dele van de. plaatselijke oudstrllders- bond, ln de zaal Riviera, bij Jos. Devos. Begin te 18 u. Het riieuw- hervormde orkest Hilaire Debruyne, leidt de dans. (5554) Auto-ongevallen, Zaterdagnamiddag. 26 Januari, omstreeks 14 u., kwam een perso nenwagen met Franse plaat uit de richting Poperlnge. Gekomen ter hoogte van de hofstede Robijn, wijk Brandhoek, nam hij een lichte bocht en gleed uit. De auto kantelde en kwam in de gracht terecht. Een hef kraan uit leper kwam ter plaats om de auto terug op de baan te helpen. De voerder kwam er met de schrik en stoffelijke schade aan zijn rijtuig van af. - Eveneens Zaterdagnamiddag, te 15 u., kwam Dr Beele met zijn auto terug van een ziekenbezoek uit Dik- kebus. Ter hoogte van de herberg De Zorgvlietgleed hij uit en kwam tegen een boom terecht. HIJ werd gekwetst aan de knie en zijn voertuig liep zware stoffelijke scha de op. Bij Het Vliegend Wiel Volgende prijzen werden nog niet afgehaald 65 571 731 877 895 961 986 1034 1051 1052 1053 1066 1173 1259 1368 1501 1874 2013 2203 2349 2710 2732 275.1 2753 2763 3254 3377 3667 3754 3771 4033 Reningelst-Klijtte BLASIUS-KERMIS Zondag 3 Febr., in de zaal bij Ch. Ricket, GROOT BAL; Maandag 4 Febr., voor de eerste maal in de gemeente, GROTE ZANGAVOND door de bekende zanggroep Jeugd en Vreugd van Wijtschate, onder leiding van O. Vandroemme. Gordijn te 19 uur. (c-5561) KLIJTTE (ReninEelst) St Blasiusnoveen. De noveen ter ere van St Blasius wordt gevierd van Zondag 3 tot Dins dag 12 Februari. Schikkingen der goddelijke dien sten Zondag 3 en 10 Februari: H. Mis te 7.30 u. en te 10 u. St Blasius- Maandag, 4 Februari: te 9 u. plech tige dienst voor de gesneuvelde sol daten en andere oorlogsslachtoffers. De andere weekdagen van de no veen: H. Mis te 8 u. „Na iedere H. Mis wordt gezegend met de Relikwie. In de kerk zijn kaarsen, litanies en medailles te be komen. GELUWE Statistiek der parochie 1951. Geboorten: 97. Overlijdens: 48. Huwelijken: 49. Burgerstand. Geboorten. Rita Samyn, d. v. Louis Samyn-Beerland, Molenhoek. Ingrid Ghesquiere, d. v. Marcel Ghesaulere-Cardoen, wijk A. Ma ria Vandamme, d. v. Gerard Van- damme-Demey, wijk A. Gutdo Cornellle, z. v. Gerard Cornellle- Vanhuyse. wijk E. Overlijdens. Maria Vandamme, d. v. Gerard Vandamme-Demey, wijk A. Theoflel Noliet. 70 J„ wed. v. Marle-L. Catry, Koelstraat. Reml Taillieu, 50 .1,, echtg. v. Magdalena Overbergh, Klytemolenstraat. Tombola. De plaatselijke voetbalclub S. K. Geluwe geeft 'n tombola met prach tige prijzen. Eerste prijs een flets. Wie zich loten wil aanschaffen, wen de zich tot de spelers of bestuurs leden. Prijs: 1 fr. per lot. Trekking einde Maart 1952. FILMLEIDIYG CINÉ SCALA (2-3-4/2)«FRÉGO- LA muzikale film met Marika Rökk. - Voor volwassenen met streng voorbehoud. De verloofde van de danseres Frégola wordt vermoord gevonden. Het meisje blijft niet bij de pakken zitten en achtervolgt een Braziliaan die verdacht wordt. HIJ is echter de dader niet, wel de zuster van Frégola, die met het slachtoffer een Idylle had gekend en door hem bedrogen was geworden.. Film gemaakt om dansen te ver tonen, waarin Marika Rökk dan ook schittert. Lichtzinnig geheel vol uitdagende dansen en toiletten. Omslagen: 380. De prijzen moeten uiterlijk op 23 Februari a.s. afgehaald worden in het lokaal: Bellestraat 1, zoniet, worden ze het eigendom van de club. Voetbal Zondag a.s. speelt Sportkring aan huls, indien het terrein bespeelbaar j zal zijn. een vriendenwedstrijd te- gen de beruchte provincialers C. S. Yprois. Begin te 15 u. Kabaret. Op Zondag. 10 Februari, te 19 u. ln de zaal Riviera bij Jos. Devos, optreden van de beste rondreizende groep Benelux-kabaret met Odet te Sonck, de Belgische Olga Luwlna, de Spelbrekers, The Lucky Stars, Ni chols, clown en telepaat. - Kaarten op voorhand. Tel. leper 619. (5555) WIJTSCHATE Burgerstand. Huwelijksbeloften. Henri Taf- ftn en Monnet Jeanine, b. v. Mesen. Leterme Paul en Cappoen Odette, b. v. Mesen. Kajoksa Niettegenstaande het gure winter weer, waren velen opgekomen voor het optreden van KajoksaWas het bulten koud, ln de zaal was, het heèl goed: een opgewekte stemming en lachende gezichten. Allen geno ten van de buitengewoon geslaagde feestavond. A.O.W. Op Zoi|!ag, 3 Februari, te 16 uur ln St Hubertjaarlijkse algemene vergadering voor het A.C.W. Oud-minister Rob. De Man en Volksvertegenwoordiger Jer. Stubbe, zullen er het woord komen voeren. Al de léden van het A.C.W. worden verwacht. Na de spreekbeurten volgt dan een kosteloze tombola voor de aanwezige leden. KRUISEKE (Wervik) Nieuwenhove. Ter gelegenheid van het Boerin- nenfeest, wordt ln de zaal van de Beenhouwerij, bij Gaston Pauwelljn, op Dinsdag 5 Februari, te 18 u. de prachtige Boerenfilm Nieuwenho ve afgerold. De ingangsprijs is 10 en 5 fr. Ten zeerste aanbevolen. Ken zwerver kwam. Op Zondag 10 Februari, te 17.30 u., In de zaal van 't Volksbelang speelt de plaatselijke toneelgilde Jong en Moedig het mooie toneel spel van Jan Grosfeld ln 3 bedrijven Een Zwerver kwam Deze verto ning gaat door voor de jury van de provinciale categorie-Indeling. Voor dit stuk werd een nieuwe bosdecor ontworpen. Ontegensprekelijk zal veel volk deze schone uitvoering wil len bijwonen. KEMMEL SCHULDEN De genaamde WYBO MAURICE, Kemmel, verklaart hierbij geen schulden te erkennen die ziin echt genote BOSSCHAERT LUCIE ZOU gemaakt hebben of nog zou kunnen maken. (c-5560) MESEN Burgerstand. Overlijden. Alphonse Bossaert, 83 j., ongeh. Geboorte. Joslane Rassohaert, d. v. Gustave en Maria Hellaert, Steenstraat 44. Slachtoffer van de IJzel. De dagbladverkoper Victor C., wo nende Armentierstraat 43. te Ploeg- steert, reed per fiets langs de steen weg op Mesen. Nabij het kruispunt der binnenwegen naar Waasten en Nieuwkerke, slipte zijn .rijwiel we gens de gladheid van de baan en hij deed een val. HIJ werd slechts licht gewond en kon de reis voort zetten. Een vijftig meter verder slip te zijn flets voor de tweede manl en werd hij aan belde benen ernstig gekwetst. Benoemingen. E. H. Albert Vanneste, pastoor te Mesen, is door Mgr Lamlroy tot pastoor benoemd te Komen. Als plaatsvervanger ls E. H. August Masureel, onderpastoor te Kortrljk, aangesteld. De plechtige inhaling van onze nieuwe Herder zal, zonder onvoor ziene omstandigheden, plaats vinden op Zondag 9 Maart. E. H. Albert Vanneste wordt plech tig aangesteld te Komen op Zondag 2 Maart. Bevolkingsbeweging 1951 In het afgelopen jaar werden 20 geboorten geboekt. Er waren 17 sterfgevallen. 59 Personen verlie ten de gemeente en kwamen zich 81 er vestigen. De bevolking be draagt thans 544 mannen en 577 vrouwen. De traditie getrouw, heeft het zwakke geslacht nog steeds de bo venhand. PLOEGSTEERT LE BIZET Le banquet (les anciens prisohnlers. Dimanche dernier, les anciens pri- sonniers de guerre ont tenu leur banquet annuel, A la salie du «Ca fé du CommerceInutile de dire que l'ambiance la plus Joyeuse, soigneusement entretenue par de gals lurons, règna durant ces agapes. Le soir, un bal bien suivi, malgré l'inclémence du temps, clótura cette fraternelle Journée. Ci-dessous, les résultats de la tombola, dont les lots sont A retirer au Café du Commer- Zie vervolg hiernevens SUF*. Binnenkort wordt in de gebouwen van de S. V. Coöperatieve De Vei ling», gelegen langs de Katten straat, een nieuw stelsel van ver kopen ingehuldigd door het. in ge bruik nemen van een mechanische verkoopklok, waaraan een controle klok is verbonden. Deze verkoopplaats voor groen ten en fruit, die thans vanwege de tuinbouwproducenten en groothan delaars in fruit en groenten het volle vertrouwen geniet, kent de laatste jaren een gestadige bloei en wordt wekelijks door talrijke hon derden kwekers uit Roeselare en omstreken bezocht, die daar een ruim en zeker afzetgebied vinden voor hun producten, terwijl groot handelaars van en buiten de pro vincie de goederen komen kopen om ze vervolgens aan de kleinhan delaars over te maken. Productieveiling. In tegenstelling met de con sumptieveiling van Oostende, die ten dienste staat van de verbruiker en waar het aan iedereen toegela ten is te kopen, is de Roeselaarse veiling een productieveiling, waar alleen kwekers en groothandelaars toegelaten worden, zij is dan ook de eniije dergelijke veiling in de provincie. Gedurende de oorlog werd door enkele wakkere tuinbouwers uit Roeselare en omliggende de ge dachte opgevat te Roeselare een veiling op te richten ten bate van de kwekers en groothandelaars in tuinbouwproducten. Tevens werd beoogd aldus tussen beide belang stellende partijen een nader con tact te verwezenlijken. Het was echter pas na het stopzetten der vijandelijkheden dat in November 1944 de veiling haar werking kon beginnen en een magazijn in de St Amandstraat werd als voorlopige verkoopplaats in gebruik genomen. Enkele maanden later werd de veiling overgebracht naar een ma gazijn aan de linkervaartoever en het zal tot in 1943 duren vooraleer de veiling definitief zal kunnen wor den ingericht in een gebouw door het bestuur der veiling zelf opge trokken. De eerste plannen die de oprich ting voorzagen van een veiling langs de Beverensteenweg werden door de urbanisatiedienst niet goedgekeurd. Door de Heer Burge meester De Nolf werd dan aan de S. V. Coöperatieve Veiling een strook stadsgrond in huur gegeven, gelegen langs de Kattenstraat over het park van St Sebastiaan. Met eigen middelen richtte het bestuur der veiling aldaar een grootse ver- koophalle in. Gestadige bloei. Waar talrijke producenten in het begin wantrouwig stonden tegen over dit nieuw stelsel van verkopen, won de veilingsgedachte thans de finitief veld en op dit ogenblik zijn ongeveer 650 land- en tuinbouwers als lid ingeschreven, terwijl een zestigtal groothandelaars van en buiten de provincie 's zomers drie maal en 's winters tweemaal in de week, in de Roeselaarse veiling hun producten aankopen die aldaar verkocht worden aan de meestbie dende. En aan de kwekers, én aan de groothandelaars, biedt dergelijk systeem van verkoop talrijke voor delen. Niet alleen wordt door beide partijen veel tijd gewonnen, maar de producent heeft aldus een ruil en zeker afzetgebied gevonden, HUISZOEKINGEN IN WEST-DUITSLAND Door de politie van West-Duits- land werd in alle steden op Don derdag jl. overgegaan tot talrijke huiszoekingen in lokalen van com munisten en neo-nazi's, en karre- vrachten dokumente.i werden er aangeslagen. IN EGYPTE De Egyptische commando's heb ben bevel gekregen hun actie tegen de Britten te staken. Te Kaïro zijn duizenden arbeiders werkloos ge worden ingevolge de schade aange richt tijdens de onlusten van Za terdag. BIJ DE U.N.O. De Hr Trygve Lie, algemeen se cretaris van de U.N.O. heeft een nieuw vredesprogramma opgesteld, behelzende o.m. onderhandelingen tussen Oost en West. KOUDEGOLF Niet alleen in West-Europa viert de Winter hoogtij, maar ook in de U.S.A. Zo werd te New-York een temperatuur vastgesteld van 25 graden. cepour le 29 févrler 1952 au plus tard. 211 5 61 8 157 104 108 109 248 155 251 154 6 144 18 20 16 206 201 14 203 141 Le gala du cyclo-rlub a cu un bon siiccès. Samedl dernier, malgré un terups diplorable, de nombreux sportlfs, bi- zetois et autres, se sont reudus, A la salie des Fëtes pour assister au gala annuel du cyclo-club, donné avec la participation du C. C. Ar- mentlèroiset La Pédale Comi- noix Quelques mots d'lntroductlon de Mr G. Leclercq et la présentatlon des concurrents par les directeurs des clubs présents, préludaient la première manche de 500 metres. Avant d'entamer les 1.000 metres, André Rosseel, Invité d'honneur don na un aperqu de sa carrière cvcllste. Volei les résultats (5 premiers): 500 m.: 1. Delangre Henrl; 2. De- cerf Albert; 3. Holf Robert et Lo- beau André; 5. Courdaln R. 1.000 m.: 1. Lobeau André; 2. Nolf Robert; 3. Courdaln R. et J. Fer- meau; 5. Siegers Frans. waar hij de zekerheid heeft steeds de prijs te kunnen krijgen die zijn producten waard zijn. Goede ver pakking en keurige verzorging der producten zijn faktoren die even eens de prijs beïnvloeden, zodat de kweker er alle belang bij heeft ver zorgde goederen op de markt te brengen. Aan de leden-kwekers, die hun producten op de veiling te koop aanbieden, wordt 5 als verkoop kosten aangerekend die ten goede komen aan de S. V. Coöperatieve de Veiling, die instaat voor de ver koop en de administratie, en de nodige lokalen ter beschikking stelt. Ook nlet-leden-kwekers worden bij gedoogzaamheid op de velling toe gelaten, maar aan hén wordt 10 aangerekend als verkoopkosten. De mechanische verkoopklok. De verkoop geschiedt bij opbod en de producten worden aan de meestbiedende groothandelaar over gelaten. Een roeper stelt de pro ducten te koop. Dergelijk systeem vergt echter veel tijd en gezien de steeds toenemende warenomzet, heeft het bestuur der velling be sloten thans een mechanisch ver koopstelsel in te richten, dat elec- trisch wordt bediend en meer doel matig werkt, nl. het afmijntoestel of de verkoopklok. Vooraan in het magazijn der veiling wordt een podium opgericht waar de groothandelaars hun ge nummerde plaatsen innemen. Tegenover het podium ls een 2 meter hoge wijzerplaat aange bracht waarop de biedersgetallen staan vermeld. Wanneer een pro duct te koop wordt aangeboden, wordt de wijzer in beweging ge bracht. Komt deze te staan op de door de groothandelaar aangebo den prijs, dan dient hij slechts op de knop te duwen; de wijzer staat stil terwijl het nummer van de ko per op de klok verschijnt. Aan deze verkoopklok is tevens een controleklok verbonden die. volgens het lichtkransprincipe, is uitgerust, t.t.z. de prijs wordt aan geduid door licht dat volledig gelijk met de wiizer van de grote klok draait, zodat bij het afduwen van de knop door de koper alleen de prijs waaraan verkocht is, verlicht blijft. De bediende aan deze con troleklok geplaatst, kan aldus alle verrichtingen van de verkoopklok gemakkelijk volgen en zal alzo niet meer verplicht worden de grote klok en dg kopers in het oog te houden. Gans het systeem is electrisch bediend en wordt uitgewerkt door de Hr Maurits Declercq uit Roese lare, bediende bij de S. V. Coöpe ratieve de Veiling. Op Zondag, 17 Februari e.k„ wordt de verkoopklok ingehuldigd tijdens een officiële plechtigheid, waarop naast personaliteiten uit de land- en tuinbouwmiddens, talrijke producenten en groothandelaars zullen aanwezig zijn. Het invoeren van dit nieuw me chanisch verkoopstelsel, volgens de nieuwste gezichtspunten der tech niek, betekent niet alleen een meer efficiente werking, maar het zal tevens een nieuwe periode van bloei inluiden voor de Roeselaarse veiling, die in dienst staat van de producenten en de groothandelaars. MINISTERIE VAN OPENBAAR ONDERWIJS Toekenning van studielenin gen in 1952, voor het school jaar 1952-1953. Het Fonds der Meestbegaafden verleent hulp zowel aan jongens als aan meisjes, voor alle studiën,, met uitsluiting van de hogere studiën, na de lagere school: middelbare, normaal-, technische-, vak- en kunststudiën, en welk ook het ka rakter (openbaar of privaat) zij van de inrichting waar ze worden voltrokken, mits die inrichting ern stige waarborgen biedt met betrek king tot de waarde van haar on derwijs. Die hulp kan ook verleend wor den aan leerlingen die de lessen van de lagere vierde graad volgen, wanneer deze studiën bijzondere kosten veroorzaken, inzonderheid verplaatsingskosten. De aandacht van de belangheb benden wordt op die datum geves tigd, want deze zal stipt in acht genomen worden. Indien het een Gemeentelijk Fonds geldt (in principe gemeen ten met ten minste 20.000 inwo ners), moeten de aanvragen gericht worden aan het in casu bevoegdr college van burgemeester en sch?- nenen. Indien bet een Arrondi.w- mentsfonds aeldt, aan de gouver neur der provincie. ran «TOS. ITANNF.T*OTTW Deurwaarder te Popcringe. BIJ RECHTSMACHT Er zal VRIJDAG 8 FEBRUARI 1952 te 2 uur namiddag te Poperinge, Grote Markt, overge gaan worden tot de OPENBARE VERKOPING VAN zoals: toog en buffet: regulateur: 16 stoelen; voetbalbiljart: spiegel: jachtstoof; herbergtafels; radio- apparaat «S.B.R.keukenbuffet: weegschaal, enz. Gereed geld, zonder kosten. (5585- Op bijna alle plaatsen kwam de bode rond om het abon nementsgeld voor 1952, zijnde 136 fr. voor een vol jaar, te ont vangen. Wie verzuimde te betalen kan er nog voor zorgen HET WEKELIJKS NIEUWSzonder onderbreking te ontvangen. Hij diene onderstaand inschrijvingsbulletijn in te vullen en het onder open omslag met zegel van 0,20 fr. op te sturen naar Het Wekelijks NieuwsDrukkerij Sansen, Poperinge. Ook hij die totnogtoe geen postabonnement had, kan dit bekomen met aan zelfde werkwijze te voldoen. Ondergetekende begeert een postabonnement op «HET WEKELIJKS NIEUWS» voor het ganse jaar 1952, aan 136 fr. Uitgave (1) NAAM ADRES GEMEENTE (STAD) (Handtekening) Vergeet niet de uitgave te vermelden: (1) Poperinge - leper of Roeselare - Izegem - Menen of Veurne - Nieuwpoort - Diksmuide. WIE NU HET BEDRAG VAN HET JAARABONNEMENT, hetzij 136 fr., stort op Postcheck 4763.60 van Het Wekelijks Nieuws te Poperinge, ontvangt ons blad per post tot einde '52.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 6