Lucien Victor - Parmentier Jozef E De zege van Van Steenbergen op Coppi was deze van de wilskracht Vaux-Poperinge [F Radio BARCO Matchen voor Zondag a.s. c/e fond/ Kosteloze Couvreur Elfstedenronde Ruddervoordenaar Van Daele spurtwinnaar te Merkem 27 Even stilstaan bij het duo Naar de verdere Belgische heropstanding in de Wielersport Blomme groot uitblinker in deze fel betwiste Parijs-Roubaix Zijn televisie is onovertrefbaar. wanneer U, na een rusteloze nacht, 's mergens onwel bent Het programma bij Sys-Neuhaus te Antwerpen Aangekondigde koersen Enorme belangstelling voor Op Zondag 4 Mei 1952 e. k. Reeds 54 Beroepsrenners lieten zich inschrijven Matchen 20-4-52 li 3 fe oei U« Rangschikking na V. P. 26 verrassende overwinnaar in de De Desgrange- Colombo-beker Voetbaluitslagen Mauiiio, fiMuxlAftB*VeUJW' De durvende inrichters van Mer- Vem werden werkelijk beloond- Mooi weer, 43 vertrekkers en een massa volk is niet aan ieder ge geven. De koers zelf was zeer aan trekkelijk en de ontknoping span nend. Vrij spoedig kwam het tot strijd. Schepens liep weg en de immer roerende Palmer Delaere ging me de met Schepens, Vandenberghe en Vandevoorde in het wiel. Dit vijftal trok met voorsprong door Poperinge, maar werd te leper door een gesloten overweg opgehouden. Onmiddellijk daarop ontsnapten Schepens, Pommelaere, Delaere en Remy. Waar Pommelaere plat reed, kreeg het leidend trio gezelschap van Vandecasteele, Geryl, Bostyn en Geers. Deze zeven man zouden gestadig en zeker hun voorsprong opdrijven, kwamen voor de tweede maal door Poperinge met 1 min. 40 sec. voorsprong en trokken zo de bergen in, waar Vandecasteele zich gezwind klimmer toonde en eerst bovenkwam. Daarmede was ook hun rijk ver uit, want als de groep reageerde, werden zij vrij spoedii yl tot de orde geroepen. Geryl gaf zie: evenwel niet gewonnen, maar zijn 20. Blomme André; 21. Dhaene Jul, uitlopertje te Boezinge vond geen genade. Tijdens de eerste van de drie kleine ronden ontsnapten dan Van Daele en Lefevre, maar onder im puls van Denys en Vandevoorde liep alles weer samen. Thuur Clee- newerek, die zich zeer kranig had gedragen, had hier bandbreuk, wijl vandecasteele de tol der inspan ning betaalde en moest lossen. Met elf man voorop ging het naar de eindmeet, waar Van Daele, met Vandevoorde in het wiel, vlot over de aanvallende Remy ging en puik zegevierde. DE UITSLAG: 1. Leon Van Daele, 170 km. in 4 u. 57 min.; 2. Vandevoorde Omer, op 1 lengte; 3. Remy R.; 4. Sche pens René; 5. Denys Henri; 6. De Wagenaere Romain; 7. Lefevre Jos.; 8. Tembuyser Lucien: 9. Geryl Mau- rits: 10. De Wolf Gilbert; 11. De Walsche René; 12. Vandecasteele Odiel, op 1'40; 13. Cleenewerck Ar thur, op 2'50; 14. Demeulenaere An dré; 15. Geers Willy; 16. Desmet Gilbert; 17. De Keyser Antoon; 18. Demeyere Guido; 19. Pasinetti J.; HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag IS April 1952 Blz. 8. HET WEKELI Br is vanwege de meeste dagbla den in de laatste dagen veel inkt gevloeid over het duo Victor - Par mentier. Beide Westvlaamse lief hebbers werden door de jongste schitterende uitslagen al-met-eens «ontdekt» en de mythe van hun gezamenlijke onverwinnelljkheid van de daken verkondigd. Voor deze echter die beide lief hebbers verleden jaar meermalen aan het werk zagen, zal hun huldig optreden wel geen zulke verwonde ring baren. Wij wisten dat beiden heel wat ln hun mars hadden en dit jaar onder de besten zouden die nen gerekend. Dat ze het echter als duo zo ver zouden brengen, dat men hen wel al?"een nieuwe Castor en Pollux kan gaan noemen, zal wel voor iedereen even verrassend als schitterend blijven. Inmiddels spel den zij een nieuwe parel aan hun kroon door op Paas-Maandag te rug eerste en tweede te worden met meer dan 3 minuten voorsprong te Lendelede. Hoed af voor dergelijke prestaties. Van Lucien Victor schreven wij op 14 Juli van verleden jaar in on ze Sterrenparade dat hij heel veel eigenschappen bezat om een zeer groot renner te worden. En wij voegden er bij «als hij wil». Inmid dels heeft hij reeds bewezen dat ook deze karaktertrek bij hem in zeer rijke mate aanwezig is. Van Par mentier wisten wij dat hij een sterk, zeer sterk en uiterst rap ren ner was, vierkanter en meer athle- "tiseji gebouwd dan Victor, tmaar bei den even ambitieus, even ernstig, even taai en met evenveel door zicht. Allebei daarbij kerngezond en tip-top voorbereid. Reeds vroeger wisten wij uit de vriendschap van een paar renners grote prestaties volgen. Over het algemeen liggen twee stadsgenoten of streekgenoten maar al te dikwijls met elkaar overhoop. Jaloersheid wordt maar al te dikwijls door al te vurige supporters opgedreven. In plaats van hand in hand te gaan, wordt er tegen 'elkaar gereden en gaan anderen met de buit lopen. En nochtans. Er was een tijd dat Thuur Mommerency en Georges Desplenter, schouder aan schouder bij de liefhebbers streden en met vereende krachten prachtuitslagen boekten. Zagen wij Desplenter het was gedurende de oorlog niet eens te Boezinge een koers winnen dank zij uitsluitend de hulp van zijn vriend Thuur, die met Tack en Rondelé was ontsnapt en zo opval lend ging remmen dat Desplenter nu kon aansluiting krijgen en op de meet de anderen kloRnen. Geor ges was eerste en Thuur tweede... en de brokken werden gedeeld. Eendracht maakt macht, vroeger, en ook nu. Niemand zal het betwijfelen of die grote vriendschap ligt ook voor een zeer groot deel aan de basis van de huidig' genlukte lauweren. De Kattekoers. Gent-Wevelgem, de Ronde van Vlaanderen, Lendelede vormen evenveel schitterende scha kels in de ketting van die vriend schapsband. En vooralsnog ziet- het er niet naar uit of deze reeks spoedig een einde zal nemen". Neen, het zal niet altijd lukken, daarvan zijn wij over tuigd als eenderwie, want wie hoog staat wordt best gezien en er zal wel op hun wiel worden gereden Maar inmiddels hebben zij verrich tingen te berde gebracht die wel nog nooit hun voorgaande zullen hebben gehad, noch hier noch in het buitenland. Het gevreesde duo schikt nog tot in Juli bij de liefhebbers te blijven dan wagen zij samen de stap hoger op, om samen ook daar leed en vreugde te delen. Inmiddels zullen zij samen onder dezelfde leiding en met de wijze raadgevingen gevoed van oud-renner Lucien Vlaemynck naar nieuwe lauweren zoeken. Wij vernamen dat zij Zondag toeko mende naar de liefhebberskoers Parijs-Evreux trekken. Wij begrij pen best waarom Vlaemynck ze daar naartoe zendt. Wie hoger op wil moet zorgen voor een fabrieksmerk te rijden. In Parijs-Evreux hopen zij in de kijker te kunnen lopen en misschien een of ander fabrieks directeur te overtuigen. Wij wensen hen het beste en dat ze in hun op zet zouden mogen lukken. JODEC. de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. DE MOTO-CROSS TE WOUMEN De leden van de M. C. De Ijzer grachten er werkelijk schitterend sportvertoon. V. 1.n.r.: Bekaert (Junior), Verliaest (passagier van Van Lerberghe) en Van Lerbcrghe, die op werkelijk schitterende wijze de wedstrijd voor side-cars won. Van Lerberghe de beste te Woumen Juniors. 1* reeks; 1. Dewolf; 2. Gysels; 3. Versluys; 4. Beaucar- vé; 5. Dierix. 2' reeks: 1. Decuyper; 2. V. Geel; 3. Saenen; 4. Fifi; 5. Moenen. Finale: 1. Decuyper; 2. Van Geel; 3, Saenen; 4. Cognee; 5. Gysels. Seniors. 1" reeks: Hendrix; 2. Van Lerberghe R.; 3. Koekelber- ge; 4. Van Lerberghe (Fr.); 5. Smessaert. 2° reeks: 1. Smessaert; 2. Van Lerberghe Rq 3. Koekelberge; 4. V. Lerberghe (Fr.); 5. Vanhove. 3" reeks: 1. Hendrix; 2. Van Ler berghe R.; 3. Van Lerberghe (Fr.); 4. Vanhove; 5. Coekelberge. Rangschikking per punten 1. Van Lerberghe (B.); 6 p.; 2. Hendrickx 8 p.; 3. Coekelbergs, 11 p.; 4. Van Lerberghe (Fr.); 11 p.; 5. Deooster 19 p. Side-cars: (10 ronden). 1" reeks: 1. Van Lerberghe R.; 2. Ver- haege; 3. Denys; 4. Van Geel; 5. Simeyaert. 2" reeks: 1. Van Lerberghe R.; 2. Van Geel: 3. Denys, op 1 ronde; 4. Simeyaert; 5. Verhaeghe. Rangschikking 1. VAN LERBERGHE R„ 2 p.; 2. Van Geel, 6 p.; 3. Denys. op 1 ronde, 6 p.; 4. Simeyaert, op 1 ron de, 9 p.; 5. Verhaeghe, op 8 ronden, 7 punten. Te Wattignies on 20 km. van het einde, zag het er voor onze kleu ren allesbehalve schitterend uit. Wel zaten er nog een zevental landgenoten in de 'hoofdgroep, maar voor hen fietsten er een viertal dat er in zulke gestrekte vlucht van door was gegaan, dat er wel van in lopen geen sprake meer was. Het was de Fransman Baldassari, die in de kronkelstraten te Hening- Liétard was weggelopen, die meteen de beslissende ontsnapping had in geluid. Hij kreeg spoedig gezelschap van zijn landgenoot Jacques Du- pont. Dan wipte Ferdi Kubler bij dit tweetal en wat later kwam Coppi ln hoogsteigen persoon het 'gezelschap verhogen, zodat meteen een viertal rasechte kampioenen aan de kop lagen, Neen, op dat ogen blik stonden onze kansen verre van schitterend. In de groep kwam er vooreerst geen reactie. Bobet, Petrucci, Briek Schotte, Decock, Blomme en hun gezellen ondervonden blijkbaar de weerslag van de gedane inspannin gen in de koude en natte Ronde van Vlaanderen, en hadden blijk baar geen al te grote lust om het avontuur in te gaan. Rik Van Steenbergen deed het dan maar op zijn eentje. Het lag er vingerdik op dat de Mechelenaar boordevol am bitie zat, en er op uit was om zijn tanende glorie als wegrenner weer een nieuwe flans te schenken. In een machtige en gestrekte sprong overbrugde hij in 5 km. een achter stand van 35 sec. Na deze inspan ning hield hij zich braafjes in de wielen om eventjes te verpozen. Niet lang echter zouden die vijf man samen blijven. Eerst Baldas sari en daarna Jacques Dupont werden met een lek bandje bedeeld. Eerstgenoemde verdween van het toneel, wijl Dupont een ander wiel kreeg en spoedig vervolgen kon. Op dat ogenblik was er een renner uit de groep ontsnapt die met rasse schreden op de drie kopmannen naderde: André Mahé, de koppige en begaafde Bretoen, de zedelilke overwinnaar van die eigenste Pa- rijs-Roubaix 1949. (Herinnert U de betwiste zege van de inmiddels reeds gestorven Serge Coppi). Mahé naderde tot op 200 meter. De kop mannen die werden ingelicht, ver hoogden onmiddellijk het tempo. Copoi demarreerde en Kubler lag los. Rik klampte echter als een ver- betene aan. De eindmeet naderde en het werd een triomfantelijke zege voor onze landgenoot. Inmid dels was ook Keteleer uit de groep ontsnapt en zelfs tot bij het duo Duponf-Kubler gekomen, wijl Mahé zijn schone inspanning had voort gezet en amper op 11 sec. van Rik eindigde. Op 1.20 min. eindigde wat er nog van de hoofdgroep overbleef. Bobet won de eindspurt, maar onze land genoten waren er knap in verte genwoordigd. Devos, Schotte, De cock, Rosseel, Declerck (wat al Westvlamingen) en De Feyter, zorgden voor evenveel ereplaatsen. Dat Ollivier, Impanis en Öckers er niet meer bij waren, wordt ver klaard door het lek bandje dat hen achteruit wierp. Rik Van Steenbergen won en het was de zege van de wilskracht, de zege van de Vlaamse koppigheid, die wij bij onze renners verloren waanden, het was vooral de grote zege van die veelzijdige beroeps »- renner die Rik Van Steenbergen heet. Och, hij weet het maar al te goed dat hij, de vetbetaalde en overal gevraagde "istier, op zijn tijd met een grote zege in een ge kende baankoers de barometer van zijn waarde moet omhoog drijven. Met iedere nieuwe glans aan zijn blazoen verhogen meteen zi.in start- gelden en zijn inkomsten. Was het niet opvallend te Roubaix dat Rik vooral oog en hart had voor Jan Van Buggenhout, wanneer hij moe en afgemat door ontelbare bewon deraars werd omstuwd- Jan is im mers voor Rik de handige zaken man, die voor de vette brokken moet zorgen. Rik is het type van de beroepsmens bij de renners: een ook een Bobet zijn tol. Ook Petruc ci liep heel wat min in de kijker dan verwacht, wijl Magni door te genslagen in de achtergrond ver zeilde. Ook Koblet had bandbreuk rond km. 200, maar had zich tot dan nog niet veel laten zien. Ger main Derijcke had alweer tegen slag, daar een wielbreuk hem defi nitief uitschakelde. Zo werd Pasen ook voor onze wielerfaam een ware heropstanding. Pasen bracht ons de bevestiging van wat in de Ronde van Vlaan deren aan het ontluiken was. Ho pen wij dat het drieluik volledig moge worden. Parijs-Brussel van Zondag aanstaande wordt misschien wel de geschikte gelegenheid. DE UITSLAG: 1. Rik Van Steenbergen, de 245 km. in 5 u. 50 min. 31 sec. 2. Fausto Coppi, op 2 lengten. 3. André Mahe 5-50-42 5-51-22 5-51-35 5-51-54 Ere-Afdeling F. O. Tilleur S. C. Anderlecht Un. St Gillis Beerschot A. C. F. C. Mechelen Antwerp F. C. F. C. Luik Standard C. L. Ol. Charleroi Racing Brussel Berchem 8p. La Gantolse Daring Brussel Rac. Mechelen Un. Doornik S. C. Charleroi I0 Afdeling A F. C. Brugge St Niklaas S. K. Bevordering B S. C. Elsene S. C. Menen F. C. Meulestede V. G. Oostende S. V. Oudenaarde F. C. Roeselare Stade Moeskroen Rac. Doornik Exc. St Niklaas S. V. Waregem C. S. St Joost C. S. Schaarbeek Stade Kortrijk Beveren-Waas E. Aalst S. K. Geraardsbergen 11° Provinciaal S. V. Wevelgem F. C. Tlelt S. V. Blankenb. Voorw. Oostende Zwevegem Sp. A. A. Moeskroen S. K. Roeselare F. C. Knokke F. C. Torhout Ol. Ingelmunster W. S. leper C. S. leper Rac. Harelbeke W. S. Lauwe Eendr. Wervik Un. Herzeeuw 11° Gewestelijk A Cone. Brugge W. S. Oudenburg B. K. Steenbrugge S. V, NleuwjgBSrt S. V. Bredene Rnc. De Paan* B. V. Veurne B. Glutei S. K. St Kruis Dar. Blankenberge V. V. Koksijde G. S. Middelkerke F. C. Helst S. K. Den Haan F. C. Sljsele S. K. Torhout 11° Gewestelijk B S V. Moorslede F. C. Meulebeke Mol. Ingelmunster Ol. Ledegem S. V. Moorsele V. C. Ardooie F. C. Wakken Eendr. Beselare V. P. Glts St Elools Sp. St Joris Sp. S. K. Vlamertinge W. S. Houthulst V. V. Dentergem S. C. Oostrozebeke F. C. Llchtervelde 11° Gewestelijk C B. S. Avelgem F. C. Komen Rac. Waregem F. C. Poperinge Kuurne Sp. F. C. Lulngne S. V. Vichte Deerlijk Sp. F. C. Otegem Hulstc Sp Dottenijs Sp. Aalbeke Sp. S. V. Kortrijk S. K. Avelgem Toek. Menen S. C. Le Blzet III' Afdeling B P. Wijnendale N. S. Lekc S. K. Escn S. V. Koekelare V. C. Keiem V. C. Aartrsjke 111° Afdeling D Tlelt Sp. S. K Staden De loopwedstrijd «Dwars door Parijs» werd gewonnen door Stade Francais. Racing Bru.ssel was der de eu Union Si Gillis aescle- Een glas water met een lepeltje FRUTTI is een aangename drank welke Uw orga nisme reinigt en een weldoende invloed heelt op Uw spijsverteringsorganen. FRUTTI zal U verkwik ken ót/ï'oclócefd: t. Vraag een grab's monster van FRUTTI aan Uw apotheker of aan de N. V. -DE ORGANISCHE PRODUKTEN VAN TIENIN-, 270, Pastorijstraat, Tienen. Met FRUTTi 's morgens avonds, blijft Uw organisme rein, en Uw levenslust onaangetast Rik Van Steenbergen groot kampioen, die echter aan de roem het zakendoen weet te kop pelen. En wij geven hem overschot van gelijk. Is het daarin niet mis schien dat hij zijn wilskracht put om het tot dergelijke overwinnin gen te brengen? Rik won en bewees eens te meer zijn rijke talenten. Die sprong van hem, in de zwarte en berookte kronkelstraten van de hel van het Noorden, was ook iets enigs. Dat was kampioenenwerk van het bo venste schof. Was het daar niet dat hij Coppi, de eergierige die geko men was om te winnen, de eerste wapens uit de hand sloeg. Neen, noch Coppi, nog Kubler noch de twee Fransmans zullen wel nooit gedacht hebben dat zij nog ooit zouden worden ingelopen. Als Rik zich zo onverwachts aan hun wiel kwam zetten moet dit een zware morele slag geworden zijn. De an deren vielen weg en Coppi en Rik bleven voorop. Rik, doodmoe en af gemat van zijn inspanningen, Cop pi, sterk en schitterend als in zijn beste dagen. En toch waagde Coppi geen ultieme poging en toch waag de Coppi niet alles in de sprint. Hij legde zich vooraf neer bij zijn ne derlaag omdat hi.i wist dat Rik niet te kloppen viel. Coppi vergiste zich tweemaal, want Rik was te klop pen in de spurt of te lossen voor de eindmeet in het zicht was. Rik was immers wel zeer goed, maar nog niet in zijn volste kunnen. Zijn inzinking in de Ronde van Vlaan deren de week voordien was er het bewijs van. Rik won. Het werd opnieuw een Belgische zege, een zege behaald op het kruim van 's werelds beroemste rennersschaar. Wie de uitslag be ziet kan zich van de waarde dei- zege overtuigen. 4. Ferdi Kubler 5. Jacques Dupont 6.Désiré Keteleer 7.Louison Bobet 8. Robert Varnajo 9. Loretto Petrucci 10. Antonin Rolland 11. Maurits Blomme 12. Gelijk: Bernard Gauthier, Briek Schotte, André Rosseel, Roger Decock, Jozef Defeyter, Zampini, André Declerck, Milano, Dolhats, Boudewijn Devos- 22. Raymond Impanis 23. Valeer Ollivier 24. Saldinl 25. Constant Ockers 26. Jean Bobet 27. Marcel Ryckaert 28. Darigade 29.Raoul Remy 30. Jan Storms 31.Fiorenzo Magni 32. Lieven Lerno 33. Ange Le Strat 34. Renaud 35. Martini 36. Raphael Glorieux 37. Lucien Matthijs 38. Deprez 39. Van Breemen 40. Lode Anthonis Zléhier het volledig programma van de meeting die op 3 Mei as. in het Sportpaleis te Antwerpen zal doorgaan. Half zwaargewichten 6 x 3 m. Limages (Genappe) tegen Vicky, (Gullegem) Zwaargewicht 6 x 3 m. Rogiers (Lokeren) tegen Don Ellis (Amerikaans neger). Halfzwaren 8 x 3 m. Mel Brown (Amerikaans neger) tegen Heinrich Balzer (Duitser). Zwaargewichten 8 x 3 m. Steve Olek (Fr.) tegen Strelecki (Duitser). Belgisch kampioenschap der lichtgewichten 12 x 3 m. Jos. Preys (Doornik) tegen Roger Delabassée (Charleroi) challenger. Belgisch kampioenschap der Welters 12 x 3 m. Kid Dussart (Luik), titelhouder tegen Mino (Antw.), dhallenger. Zwaargewichten 10 x 3 m. Karei Sys (B.) tegen Neuhaus (D.) Europees Kampioen. Pronostiekprijskamg Het hieronderstaande bulletijn, Invullen, uitknippen en insturen 5-53-09 5-53-35 5-53-48 5-54-38 5-55-29 Beroepsrenners ZATERDAG 19 APRIL Waregem-Eisden. ZONDAG 20 APRIL Eisden-Waregem. DONDERDAG 24 APRIL Handzame. Onafhankelijken ZONDAG 20 APRIL Ronde van Haspengouw. Liefhebbers ZATERDAG 19 APRIL Ronde van Westvlaanderen: 5' Blankenberge-Zulte. ZONDAG 20 APRIL Ronde van Westvlaanderen: 6' Zulte-Brugge. Waregem (kri- terium). Vladslo. Lendelede. Lauwe. Nieuwelingen ZONDAG 20 APRIL Moorslede. Vichte. Ardooie. MAANDAG 21 APRIL Snaaskerke. DONDERDAG 24 APRIL Oostende. rit: rit: HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge F. C. Mechelen - Antwerp F. C. Luik - Standard C. L. Berchem Sp. - La Gantoise F. C. Brugge - St Niklaas C. S. Elsene - S. C. Menen St. Moeskroen - R. Doornik R. Harelbeke - W. S. Lauwe St Krujs - D. Blankenberge S. V. Moorslede - Meulebeke V. P. Glts - St Elools Sp. Dottenijs Sp. - Aalbeke Sp. Kortrijk - S. K. Avelgem o tj S b •a j, ■5 e 8f e 3§ 2 §,■0 v. u LO CM UITLEG 1. De deelname fj onbeperkt kosteloos en moet op uit ont blad geknipte bulletUm ti. schie&en. 2. Wie meest punten hult (het puntenstelsell uifnf. 3. Wie meer dan één buüellj, op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) h plaatsen. Niet meer dan 10 it- volgnummerde bulletins os zelfde naam mogen worden In. gestuurd. De samentellint der punten voor het eindklaut- ment geschiedt bulletijn per bulletijn, volgens volgnummer 4. Eenmaal verworven pun. ten blijven steeds geldig, ulji zo men sommige weken it helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare ondufde- lijkheid maakt het bullellfn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in /too/, ding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punt.) x drawn (3 punt,) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzel/de naam. (Max. 10). 1) AFZENDER: STRAAT. NrTE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. F. C. Mechelen - Antwerp R. Harelbeke - W. 8. Lauwe F. O. Luik - Standard C. L. St Kruis - IX Blankenberge Berchem Sp. - La Gantoise S. V. Moorslede - Meulebeke F. O. Brugge - St Niklaas V. P. Glts - St Eloois Sp. C. S. Elsene - S. C. Menen Dottenijs Sp. - Aalbeke Sp. St. Moeskroen - R. Doornik Kortrijk - S. K. Avelgem 99 Punten. Vermeersch Bertha, Babbelaarstr., Poperinge. 88 Punten. Steverlynck Robert (2), Lokerstraat, Renlngelst. 83 Punten. Depoorter Roger (1), Halglaan, leper. 82 Punten. Debyser Robert (3), Casselstr., Poperinge. Ruyssen Mi chel (1), Capellestr., Watou St Jan. 77 Punten. Lowagle André (3), Ieperstraat, Elverdlnge. 76 Punten. Onraedt Vlctorlne, M. De Wulfstraat. Poperinge. 74 Punten. Dael Marcel (1), Me nensteenweg, leper. 73 Punten. DestalUeur Gilbert, Paardenmarkt. Poperinge. De zege van Van Steenbergen staat niet alleen op een eiland. Daar hebben wij vooreerst de zesde plaats van Keteleer, die er dit sei zoen werkelijk een mooie forme op nahoudt. Zijn koerseinde was ge woonweg verbluffend. In Parijs- Brussel wordt Dis beslist een grote kanshebber. In de groep Bobet tref fen wij verder: Blomme Maurits, over wi? wij het verder nog hebben, Schotte, die zich knap verdedigde maar wie de Paasderby minder ge schikt is, Rosseel, Decock, Declerck, Devos en De Feyter. Allen reden een knappe wedstrijd maar misten op het laatste wel de nodige kracht. Impanis, Ollivier. Ockers, Rijckaert kwamen afgescheiden toe, band breuken in de Hel van het Noor den sloegen hen de wapens uit de hand. Al met al is het een schone uit slag' geworden met 13 landgenoten in de dertig eersten en met 25 op de 7-5 aangekomenen. Aan de ver- trekliin stonden de kansen 50 te gen 250. De gewoonte getrouw heeft Mau rits Blomme fel ln de kijker gelo pen. Kan het ook anders als men bedenkt dat hij 170 km. lanjf op zijn persoon de grootste last torste van de ontsnapping, die reeds aan de poorten van Parijs zelf begon nen was. Aan Meneghetti, Jarrige en Roger Lambrechts, en later aan Cieleska en Lajoie trof hij echter maar matige gezellen. Zodat de po ging cok maar nooit de indruk gaf van kans op slagen. Maurits putte echter nooit tot op de bodem van zijn krachten en toen hij ver na Doullens nog, waar hij de premie meeschaafde, samen met zijn ge zellen voor de groep de knie" moest buigen, was hij dan ook de enige van het zestal die nog vermocht in de wielen te blijven. De anderen boetten om hun stoutmoedigheid, Blomme echter begaf niet. Ook niet in de Hel van het Noorden, toen het collerentocli zo moeilijk was en ieder voor zich op de hob belige fietspaden of de bonkige kasseien, zijn plan diende te trek ken. In de spurt Roubaix behaalde hij een voor hem nog schone ere plaats. Blomme is een machtmens, een zeer sterk renner. En toch zouden wij hem liever wat meer berede neerd en met meer overleg zien te werk gaan. Dan zou hij op interna tionaal! gebied zekerlijk hogere toppen bereiken dan deze tot de welke hij thans reeds is gestegen. Onder de grote geslagenen telt men vooral Bobet. Louison liet geen grote indruk en lijdt zonder twij fel nog van de overgrote inspan ningen in de Ronde van Vlaande ren gedaan. Aan koude en regen cu du zware moeilijkheden, betaalt Het lijdt van nu af aan geen twijfel of de tweede uitgave van deze klassieker, die verleden jaar door Jos De Feyter voor Maurits Blomme werd gewonnen, gaat een schitterend sukses tegemoet. De publieke belangstelling gaat cres cendo en het feit dat er thans reeds 54 renners hun inschrijving lieten geworden, spreekt boekdelen. Ze kerlijk de grote bazen laten op zich wachten, maar dat ze er zuilenrijn lijdt geen twijfel. Wij geven hen gelijk dat ze zich maar laten in schrijven als ze zeker zijn te zul len kunnen vertrekken. Dit Is heel wat mooier dan losweg zijn In schrijving laten geworden en ach teraf zijn kat te zenden. Ook Wie lerclub Hoppeland wenst niet te schermen met ronkende namen, die achteraf toch niet op het appel zul len zijn. Vier en vijftig deelnemers, op 3 weken voor de koers, is toch al bui tengewoon schoon. En reeds vin den wij er toch enkele ronkende namen onder: Mommerency, Bou dewijn Devos, Van Steenkiste, Hu- vaere, de prachtige tweede van de Elfstedenronde, Maelbrancke, De- baere, Roger Desmet en anderen als Marcel Ryckaert, Giëlen, Oreel, Vander Veken, René Janssens staan reeds borg voor een degelijk koers verloop. En dat het lijstje nog lan ger wordt staat van nu reeds vast. Hier geven wij dan de eerste in-* geschrevenen: Engels Jan, Buysse L., Degraevelyn, Oreel, Gielen, Re né Mertens, Mommerency, Pauwels, Peeters Ward (Vbh), Renier, Ron delé, Ryckaert M., Depoorter L., Derous, Desplenter, Devos B., Wam- beke, Dekeirel, Minne, Plovie, Mey- vaert, Vanderstockt, Vander Veken, Vandewalle, Van Steenkiste, Ver- faillie, Vermeersch A., Vermeersch Georges, Furnière, Gyselinck, Hu- vaere, Janssens Rene (Roeselare), Jonckheere, Joye, Maelbrancke, Ma- hieu, Meersman M., Adriaenssens, (Vbh.), Buysse M., Claeys R., Clo se, Debaere, Decock Roger (Vbh.), Defrez, Deman L., Deneve, Sche- Eens, Sieuw, Siegers, Van Brabant Nolf, Desmet R., Pieters A. In afwachting dat de koers rond 17.30 uur te Poperinge aankomt, om daarna nog een rondeke te verrij den, biedt Wielerclub Hoppeland aan de sportmannen die zeer tal rijk zullen opkomen, een prachtige koers aan voor liefhebbers B.W.B., waaraan niet minder dan 8.000 fr. prijzen worden verbonden. Deze koers gaat door als derde proef van het Regelmatigheidskriterium van Westvlaanderen, ingericht door Het Wekelijks Nieuws - Belga - Barco Er dienen hier 120 km. afgelegd, zijnde 10 ronden van 12 km. over de volgende ontloopMarkt, Ieper straat, Goudenhoofdstraat, Brug- gestraat, Elverdingestwg, Beleed- straat, Ieperstwg, leperstraat, Rek- hofstraat, Deken De Bolaan, Boe- schepestraat, Casselstraat, Gast huisstraat, Markt. Start en aankomst op de Grote Markt. Inschrijving vanaf 13 u. Vertrek te 14 u. Toekomende week geven wij uit gebreide technische gegevens voor deze beide koersen. De Elfstedenronde is geen grote wedstrijd geworden. Eerst en voor al omdat de grote vedetten er aan ontbraken en tweedens omdat geen enkele der zovele deelnemers sterk genoeg was om aan de greep van het steeds loerend peloton te ont glippen. Er is wei gevochten ge worden, maar veel meer dan tot een steekspel kwam het niet. De rit begon vrij eentonig. De eerste ontsnapping' was deze van Renier, die afgescheiden door de Rodenbachstede trok en er warm werd toegejuicht. Jerome meende het echter niet ernstig en zakte vrij spoedig af. Veel gemeender was de poging van het Waaltje Le- clercq, ln gezelschap van Ardijns Taillieu, Siegers en Van Avondt. Deze telden alras meer dan 1 min. voorsprong, maar toen de bergen ln het zicht kwamen, waren drie van het vijftal reeds achtergelaten. Ardijns en Leclercq veroverden stormenderhand de Kwaremont en de Edelare, maar de reacties uitge lokt door Van Ende, Plovie en Pau- wels, brachten met zich mede dat na de Krulse opnieuw 45 man sa men vooraan geraakten. De bergen hadden de beslissende wending niet gebracht, maar tussen Oudenaarde en Brugge liggen nog heel wat kilo meters. Lange tijd riet het er naar uit of niemand zijn kans zal wagen. Voor Wingene echter gaat Huvaere er van door en het ls met 50 meter voorsprong dat hij door zijn ge meente rijdt. Juul wil wat meer dan zich eventjes tonen, hij geraakt zelfs 300 meter voorop, maar moet na een schone poging voor de over macht buigen. De jacht heeft ech ter opnieuw slachtoffers gemaakt. Twintig man stormen nu oo Brug ge af, om het in de spurt uit te vechten. Wanneer aan de Bouverie- ooort een auto eventjes verwarring in de gelederen zaait, maakt Cou vreur er handig gebruik van om zich netjes voorop te werkqn en af gescheiden toe te komen. In de laatste honderden meter zal ook Juul Huvaere nog lichtjes voorop geraken, wijl in de spurt Ward Pee ters het haalt, spijt# het aandrin gen van Boumon en A. Momme rency. DE UITSLAG: 1. Couvreur Hilaire, 251 km. in 5 u. 51 min.; 2. Huvaere Juul, op 15 m.; 3. Peeters Ward; 4. Boumon Marcel; 5. Mommerency Arthur; 6. Sterckx Frans; 7. Van Kerckhoven; 8. Schaeken Leopold; 9. Elaerts Lode; 10. Desmedt Ravm.; 11. Van Staeyen; 12. Van Remoortel; 13. Lambrechts; 14. Wouters A.; 15. Geuns; 16. Pauwels Jan; 17. Close Alex; 18. Salembier; 19. Hermie; 20. Vermeersch Gentiel; 21. Leclercq Ghislain; 22. Dhaenekyndt; 23. Janssens Jozef; 24. Thoma Emma nuel, op 50 meter; 25. Viskens; 26. Derous: 27. Rondelé; 28. Demulder; 29. Nolf Robert; 30. Ardijns; 31. Joye M.; 32. Pauwels Kamiel. Parijs - Roubaix was de derde proef tellende voor de Desgrange- Colombo-beker. Rik Van Steenber gen neemt met de slag de derde plaats in, terwijl Decock zijn twee de plaats behoudt achter leider Petrucci, en Keteleer zijn rang schikking aanzienlijk verbetert. 1. Loreto PETRUCCI (It.) p. 42 2. R. Decock (Belg) 3. Van Steenbergen (Belg) 4. Louis Bobet (Fr.) en Keteleer (Belg) 6. Jacques Dupont (Fr.) 7. Fausto Coppi (It.) en Giuseppe Minardi (It.) 9. Al. Schotte (Belg) 10. S. Blusson (Fr.), Mahé (Fr.) en Falzoni (It.) 13. Kubler (Zwit.), Geminiani (Fr.) en W. Van Est (Ned.) 16. Redolfi (Fr.) 17. Victorio Seghezri (It.) 18. Schaer (Zwit.) 19. Ollivier (B.), Varnajo (Fr.) en Roblc (Fr.) 22. Petlnatti (It.) 23. Rolland (Fr.), Moresoo (It.), Anthonis (B.), Blomme (B.) en Barducci (It.) 28. Rosseel (B.) en Wagtmans W. (Ned.) 30. Piazza (It.) 31. Buyl (B.) en Lambertini (It.) INTERLANDENKLASSEMENT 1. FRANKRIJK p. 123 2. Italië 112 3. België 95 4. Zwitserland 22 5. Nederland 18 21 20 19 18 17 16 15 13 11 10 9 8 7 TORNOOI V. G. OOSTENDE V. G. Oostende Rac. Tienen 15 2—3 Nee Breda Llerse Llerse S. K. Rac. Tienen Breda V. G. Oostende 23 TORNOOI CLUB BRUGGE F. C. Brugge Neuenklrchen 12 S. V. Malnz Wacker Wlen 0—6 Wacker Wlen Neuenklrchen 21 P. C. Brugge Mainz 30 TORNOOI ANTWERPEN Antwerpen Keulen 14 Rapid Wenen Dynamo Zagreb 4—2 Rapid Wlen Keulen 12 Antwerpen Dynamo Zagreb 15 TORNOOI LUIK Luik Limburg 32 Rot Weiss Sturm Graz 11 Luikse Verstandh. Sturm Graz 11 Limburgse Selectie Rot Weiss 17 TORNOOI VERVIERS Wiener S. C. Utrecht 5—2 C. A. Parijs C. S. Vcrviers 32 Wiener S. C. C. A. Parijs 40 Vervlers Utrecht 12 ZONDAG 72 Punt«n. Bartier Herman, Vli- mertlngestraat, Elverdlnge. 71 Punten. Laseure Guldo, Vil- (2), Warandestraat, Wulpen. 68 Punten. Van Wichelen Plem, Statlestr., leper. BalUeul Krombekestr., Poperinge. Ostyn Ho ger (3), Boeschepestr., Poperinge. 67 Punten. Ballllu Jerome (1), Halve Renlngestr., Renlnge. Do- turek Germain, Bellestr., Vlamerttaft, 66 Punten. Vanhee Maurice (1), Pannelaan, Adlnkerke. 64 Punten. Dewaele Frans, Hoog- weg, Menen. Orble Hector (3), Hel lestraat, Poperinge. Rommens T ger (2), Zwljnlandstr., Poperinge. 63 Punten. Vanderhaeghe Denln (4), Bellestr., Dlkkebus. De Coiti Maurice, Veurnestr., Poperinge. - Hoedt Georges, Zannekinstr., veurae, 62 Punten. Ghewy Maria (II, Llndendreef, Veurne. Bulena Jan (9), Dorpstr., Woesten. 61 Punten. Lowagle André (5), Ieperstr., Elverdlnge. Muylle Lucier. (2), Paddevljverstr., leper. Coullö Omer (1), Noordwljk, Lelsele. Du- mont Yvette 1Toekomststr., Pope- rinse. Callewaert Jullen (3), Am» Klarenstr-, Roeselare. Merssemn Wllly, Koksljdesteer.weg, Veurne. - Knockaert Roland, Casselstr., Vlamei- tinge. Degryse Albert (1), Poperli- gestraat, Watou. 60 Punten. Vermeulen Hoge. Boezlngestr., leper. Derycke Henri Komstr., Poperinge. Vandendrles- sche Paul (3), Boterstr., Roeselare. - Ruyssen Michel (3), Capellestr., Watou St Jan. 59 Punten. Ramaut Marcel, Po- perlngesteenweg, leper. - - Hausple Al- bert (1), Casselstraat, Poperinge. - Keygnaert Roger (2), Fottestr., Popi- rlnge. Lauwers Denlse (2), Valkati.J Poperinge. Quaghebeur Emlle (1) Boeschepestr., Poperinge. 58 Punten. Muylle Lucien (11 Paddevljverstr., leper. Butln Ho- main (2), Koelstr., Poperinge. Huj- ghe Jullen (2), Korte Renlngelstsli. Poperinge. Masscheleln Oscr Swltch-Road, Poperinge. 57 Punten. Muyllaert Georges (II. G. Broederstr., Dlksmulde. Bondui- le Roger, Ouderdomsteenweg, Poperin ge. Derhtlle Jozef (1), KI. Marï' Watou. 56 Punten. Coussaert Polydon Pylyserlaan, Oostduinkerke. Or; Michel (2), Westouterstr., Renlngetó 55 Punten. Marlco Roger, Oud-' Boezlngestr., Elverdlnge. Dewllt' Georges, VIJfwegenstr., Emelgem, - Vandamme Hector, Rekhofstraat, Po peringe. Brabant Michel, Weverij- straat, Roeselare. Stormc Joël (li Nleuwstr., Westvleteren. 54 Punten. Glllebert Rafac' Ieperstr., Elverdlnge. Muylle Pru; dent (2), Paddevljverstr., leper, - Bamells Medard (1), St-Janstn»! Poperinge. 53 Punten. Lamerant Julia d1- Dorpstr., Dlkkebus. Verfalllle Mi chel (4), Poperlngestr., Oostvletere» Berquln Roger (2), lepersteenweo Poperinge. Baes Omer, G. Hobélaa' Veurne. Verhelst M.-Th. (2), Nlew straat, Veurne. Fossaert André (11 Poperlngestr., Watou. Storme Not (4), Nleuwstr., Westvleteren. 52 Punten. Delboo Hert Anderlecht Admira Wenen 32 Gantoise Allemanla 39 Rac. Mechelen Young Fellows 30 Charleroi Dordrecht 24 F. C. Turnhout Daring Brussel 1- Un. Halle Ukkel Sp. White Star De Valk V. Hamme St. Leuven C. S. leper F. C. Izegem Dendermonde Lyra 2—1 6—2 1—2 1—3 2—3 MAANDAG S. C. Anderlecht Rac. Parijs 01 Kortrijk Sport Un. Doornik 62 Beringen F. C. Hasselt Exc. 2 S. C. Menen F. C. Roeselare 42 Schaarbeek St. Francais (res.) 30 Ol. Rljsel Rac. Mechelen 25 HET BASKET-BALL TORNOOI TE IEPER De flinke ploeg; van B3.C. leper, die de vertroosting WOfl tpSVfl «J&fep tttocg van S-t tall! D'Hondtstr., leper. Bortlcr Pau Bruggestr., Poperinge. Butln Re main (1.1, Koelstr., Poperinge. Deo' Jean, 10 Geboden, Poperinge. Maar ten Maria, leperstraat, Poperinge. Vandendrlessche Paul (1), Boterstr Roeselare. Ruyssen Michel (2), Ca pellestr., Watou-St-Jan. 51 Punten. Suply Alldor, Dorpstr Blkschote. Bracke Joseph, M. Doo- laeghelaan, Dlksmulde. Gouwy Gil bert, Peselstr., Poperinge. Strut- Flrmln, Ouderdomsteenweg, Popering' Boussemaere Leopold (1) Marktslt Stavele. 50 Punten. Olllloen Agues Menensteenweg, leper. Van Walk ghem Germaine, Bollewerpstr., Ingel munster. Vandewaeter Albert, Dral- straat, Roeselare. Ghewy Maria (H- Llndendreef, Veurne. Schouttetat Antonl (1), Dorpstr., Zandvoorde. 49 Punten. Lamerant Julia (éi- Dorpstr., Dlkkebus. Vanderhaeg" Denlse (7), Bellestr., Dlkkebus. - Soetaert Jullen (4), Galgestr., Moor slede. Theunynck Fern., Albertlas» Oostduinkerke. Verfalllle Michel (1 Poperlngestr., Oostvletercn. Baeke- root, Jacques, Casselstr., Poperinge. - Lecluyse Lea (1), Bruggestr.. Poperin ge. Pattyn Robertha (1). Bruggestr. Poperinge. Vanhee Emlle, O. L. V' Kruisstraat, Poperinge. Tahon Hl- liane (2), Noordstr., Veurne. Buien' Jan (5), Dorpstr., Woesten. 48 Punten. Deman Albert, Goed hulsstraat, Nleuwpoort. BameH' Medard (2), St-Janstr., Poperinge. Deraedt Flrmln, St-Jans Kruisstr., P°' peringe. Hennln Guldo (1), Ahelf str., Renlngelst. Ceenaeme Joè' Harlngestr., Roesbrugge. Reynaer Arthur (1), Statielaan, Roeselare. 'r Verhelst Roger (1), Dorpstr., Vlamer- tlnge. Platteau Reml (7). Dorpet' Voormezelc. Derhllle Jozef (4), K- Markt, Watou. 47 Punten. Verschoore EmicI (S' VIJfwegenstr., Emelgem. Rooma In- gel, Gallooperstr., Koksijde. Depoor ter Jacques, Bcrtenpl., Poperinge. - Goeman Henrl (3), Casselstr., Pof' rlnge. Merlevede Agnes (1), Abel'- steenweg, Poperinge. Debaene Jan St-Amandstr., Roeselare. Dejaegh" Georges (3), Llndendreef, Veurne. Debruyne Gerard, Bellestr., Vlamertln- ge. Verwarde Henri (1), Schommln keistraat, Westouter. 46 Punten. Carpentler M&urit' Hospitaalstr., Elverdlnge. Mul'-- Lucien (3), Paddevljverstr., leper. - Dewulf Maria (1), Hapjestraat, Krom beke. Reunbrouck Louis (1), Duin; kerkestraat, Nleuwpoort. Dumon- Daniël (1), Toekomststr., Poperinge.^ Geeraerd Adolf (1), Doornstr., Fopt rlnge. Verfalllle Jules, Valkenhort Poperinge. Verleye Nestor (2), selstraat, Poperinge. De Muêlotn'- re Maurice (3), Spanjestr., Roeselar' D'Hulster M.-M., Drafstr., Roesela re. Capoen A., Pannesteenw-S Veurne. Dejaegher Georges (2, Llndendreef, Veurne. ï'rutsae' Henrl (1), Dorpstr., Vlamcrtlnge. P'ossaert Maria (3), Poperlngestraat Watou. 45 Punten. Vandenberghe Piert'- Tegelstr., leper. Denys Cam 111e Vaux-sous-Chèvremontstraat, P°perin ge. Deturck Albert (1), Abelesteeo weg, Poperlpge. DeburchgfM'

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8