Voetbalpraatje Maelbrancke Vaux-Poperinge RODE BERG "IJzeren Briek, op het laatst alleman te sterk in Parijs-Brussel Radio B ARCO Kosteloze MOTOCROSS 29 pw 'Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 27=4=52 Matchen voor 4=5=52 onze favoriet voor DEGRADATIESTRIJD IN ERE-AFDELING NOG NIET GESTREDEN F. C. BRUGGE VERSLAAT A. S. OOSTENDE EN KORTRIJK SP. VERLIEST VAN WHITE STAR IN I» A S. C MENEN LAAT DE LAATSTE PLAATS AAN ELSENE OVER IN BEVORDERING B S. K. ROESELARE TE TIELT GEKLOPT v IN II« PROVINCIAAL G. S. MIDDELKERKE BIJT VAN ZICH AF IN II' GEWESTELIJK A Morgen Zondag 4 Mei Een dubbele Wielergala in de Hoppestede 's Namiddags fe 14 uur, derde Proef van ons Kriterium voor Liefhebbers (Hellegat) op Donderdag 22 Mei (O. H. Hemelvaart) te 14 uur LEIDER B. S. AVELGEM ZWAAR GEKLOPT IN II8 GEWESTELIJK C W. S. HOUTHULST VERLIEST EN F. C. WAKKEN TERUG OP DE TWEEDE PLAATS IN II8 GEWEST. B Het programma bij Sys-E^euhaus te Antwerpen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 4-5-52 Uitslag DERAEVE HECTOR (2) Boeschepestw. 27, Poperinge. Talrijke andere landgenoten op de ereplaatsen de beste de goedko opste 19 modellen Ere-Afdeling 1° Afdeling A Bevordering B 11° Provinciaal 11° Gewestelijk A II8 Gewestelijk B 11° Gewestelijk C V. P. 28: Rangschikking na V. P. 28: «HET WEKELIJKS NIEUWSmm Zaterdag S Mei 1952 êm Blz. 8. Beerschot speelde niet als naar ge woonte en waar Coppens door Pan- naye op liarde wijze schaakmat werd 'zezet, ging de volle inzet naar Til- !eur, dat doorgaans gedomineerd werd, door één doelpunt van de voet van Simons. De Mannekens waren besluiteloos en ongevaarlijk voor doel. Het verjongde Berchemteam ver loor nipt te Mechelen, dat de over winning aan het flink presteren der lialflijn mag danken. Maylnckx was lieel knap en stopper Vander Auwera lukte het winnend doelpunt, met een schot van op 30 meter. De Berchem- ploeg liet een goede Indruk. Gantoise won met 4-0 cl'fers van Sp. Charleroi. Aan min. 70 stond de stand nog blank, maar Delmuylle forceerde de scoor. Sporting gaf dan zijn afgrendel-taktiek op en de Gan- toise-boys kregen de kans om de cij fers op te drijven, wijl Seghens nog een strafschop van Van Dormael er uit hield. Doornik hield één helft goed stand op het Standardveld, maar werd na de rust totaal over speeld. De ganss Standardvoorlijn kwam er bij te pas om de 6-0 cijfers te bewerkstelligen. Spijt de zwakheid van Doornik, onderlijnt de uitslag toch de goede konditie der Luiker mannen. Racing redde alweer een puntje uit de branding, want het op bezoek zijnde Mechelen toonde zich beter Inzake techniek. Ook bij hen bleef de afwerking ln gebreke en het enig doelpunt der partij werd dan nog af gekeurd. Voor de hoofdstedelingen ls het een kostbare bult. Antwerp was bepaald niet ln zl(n dagje en won enkel door het feit dat de Darlngvoorhoede archl-sleciht presteerde en heel wat kansen onbe nut liet. BIJ de bezoekers was Van Kerckhoven veruit de beste. HIJ scoorde op strafschop, wijl Van Audenaerde er een voor Antwerp om zette en Van Linden het winstpunt boekte. Toen Moës aan min. 52 een doel punt scoorde, trok Luik zich in ver dediging terug. Slechts Moës en De- schamps bleven vooruit en gelukten erin, spijt Olympic al maar door ver woed aanviel, een tweede doelpunt te netten. De Olympic mldvoor Glllau was de beste -neler op het veld, sa men met de Luiker doelms- Agnees- sens. Union kreeg op het Anderlechtveld maar heel weinig medezeggenschap. De kampioenen demonstreerden een fraai combinatiespel, dat evenwel bij het besluiten steeds strandde op een sublieme doelman Decorte, die won deren van brio en vaardigheid ver richtte. Op ontsnapping gelukte Lau- reys een doelpunt en Decorte hield er de gelijkmaker uit. Cercle Brugge verdedigde zich heel wat beter dan de 4-0 cijfers op Sint Niklaas laten vermoeden. Gebrek aan punch deed het scoorbord blank blij ven, wijl de Waaslanders zich zeer opportunistisch aanstelden. Olub Brugge moest doorgaans Assa ■IOostende aan bod laten, maar de 1kustjongens schoten bepaald zwak. iVan Pottelberge opende de stand, ,j 1 maar Geus stelde gelijk. Deze miste i C daarop een strafschop en op ontsnap- ping zorgde Masyn er voor dat de i punten aan het Minnewater bleven, j Club Ronse Het niets aan het toe- j val over en Hamme werd maar wel- 1 nlg kansen gegund. Karei Annicq i" stelde zloh als een gevaarlijk heer- J schap aan en scoorde twee doelpun- ten, wijl De Wael de stand nog op- ii dreef. De Waaslanders gelukten er - zelfs niet ln de eer té redden. C De Waalse derby verliep ln het i voordeel van Bergen, maar deze kreeg 1 aan de hekkensluiters van Centre geen te gemakkelijk hapje. Het was dan ook eerst aan min. 81 dat Wll- t 5 linckx, op dieptepas van Renard, het - winnend doelpunt kon aantekenen. Met een eerder kansrijke zege op t .- Dendermonde behaald, gaat Boom de tweede plaats in het klassement be zetten. Slechts sporadisch kon de techniek der bezoekers de geestdrift der thuisploeg evenaren en het was ook ln die ogenblikken dat er twee doelpunten werden gescoord. Tussen Rupel en Izegem werd het een eindeseizoenwedstrljd met al te veel laJddenveldspel. De schoenlap pers toonden zloh een tikje gevaar lijker en konden langs Deprez het enige doelpunt der wedstrijd aante kenen. Een gelijk spel ware misschien wel wat rechtvaardiger geiweest. Kortrijk Sport heeft de striid voor de 8* plaats en de excellence-afdellng momenteed verloren. White Star won er niet verdiend, want al vrij vroeg getaakte Declerck onklaar, wijl an derzijds herhaalde Kortrljkse aanval len op het doelhout eindigden. Zowel bij Ukkel als bij Rac. Gent bleven de aanvallers fel ln gebreke. Vooral de kandidaat-kampioenen ont goochelden. De scoorloze draw spreekt dan ook boekdelen over de prestatie van belde elftallen. Met dit punt komt Ukkel op de achtste plaats terecht. Leider Doornik Het aan de staart- Jesploeg uit Elsene niet veel troeven. Aan de rust stond de stand reeds 8-0 1 - en zonder veel Inspanning was het met volle forfaltcljfers dat de zege werd afgedwongen. Waregem had de zege ln handen, maar het uitvallen van speler Oool 1 had voor gevolg dat Oudenaarde een i: puntje weghaalde. In gegeven om- I h standlgheden pleit de uitslag alles- 1| zins ln het voordeel der Gaverbeek- Jongens. l Menen, dat aan min. 25 gelljkstel- i' i- de. verspeelde de zegepraal in de eer- ste helft. Moeskroen werd flink ge- domlneerd, maar de thuisploeg ver keek Iedere verdere kans. Na de her neming werd het snel meer verdeeld, maar "tot doelen kwam het niet meer. De strijd tussen twee der bedreigde ploegen, Stade Kortrljk en Bt Joost, ls onbeslist geëindigd. Stade, dat op f bezoek moest, haalde een puntje weg, daar waar de thuisploeg om haar veelvuldig aandringen wel Iets meer had verdiend. Geraardsbergen en il den de punten, na elk een helft baas te zijn geweest. De wedstrijd kon maar weinig bekoren, want veel fut en animo zat er niet ln. Geraards bergen scoorde op strafschop en Ver- burght stelde gelijk op geharrewar. Ontgoochelende wedstrijd te Oost ende, waar St Niklaas op bezoek was en de volle Inzet weghaalde. De thuisploeg vooral speelde zo loom, dat er hoegenaamd niets degelijks vertoond werd. Met overdreven eindstand heeft Meulestede een verdiende zege be haald op het Rodenbachveld te Roe- sëlare. Het was vooral Olaes die bij de Waaslanders zich het gevaarlijkst aanstelde en een hat-trlok lukte. BIJ de verjongde Cliubfarmatle toonde Storme zich de beste Jongere. Door een nederlaag te Beveren op gelopen, verliest Aalst de tweede plaats. De Waaslanders wisten na een felijkopgaand scoorbord tot 4-2 uit 3 lopen, maar de Ajuinen kwamen terug. Aan de gelijkmaker zouden zij evenwel niet geraken. i Dank zij doelman Hermans kon- ti den de Tleltenaars de aanvallen van ti de leiders weerstaan. BIJ deze liet t vooral Goethala een goede Indruk. Nadien kwam de thuisploeg ln meer- derheid en Vervaet scoorde het enig I -doelpunt der partij, op hoekschop door Carton genomen. Verdiende zege üor localen 1 Wevelgeni legde reeds ln do eerste minuten de zege vast op het veld j van Knokke. Hoe naderhand de ver- i jongde ploeg der kustmannen ook aandrong de vlassers lieten niet meer af en namen de puntjes mede. Fou- ijlcart (2) en Margot waren de Wevel- gemse doelschutters. q Moeskroen heeft de kans verkeken f iom de voorlaatste plaats in de klas- n'( sering af te staan, door voor eigen i volk tegen Blankenberg® te verlle- il zen. Verdiend was dit voor de kust- jongens niet en zelfs zagen de grens- - jongens zich de verdiende gelijk- :J maker afgekeurd. Dank zij drie doelpunten vla De- bconinck, Riem en Lecluysse, haalde Ingelmunster een afgetekende zege op Zwevegem, dat goede aan min 1 goede uitslagen paart. Vooral ln de tweede helft was de druk der thuis ploeg bijzonder hevig. Van Halma kwam terug bij Voor waarts Oostende en dit bleek vol doende om Torhout met forfalt cljfers te daen afdruipen. De Sparre- stedellngen kwamen er werkelijk niet bij te pas en via Dedullen (2), Rot- saert (2) en Van Halme volgden de doelpunten zich op. Lauwe speelde eens te meer een geestdriftige partij en de technisch beter spelende Wervlkse bezoekers vermochten het niet op de geestdrift der Pannenbakkers een domper te zetten. Bleken belde ploegen tamelijk ta evenwicht vóór de rust, dan kwa men de verjongde bezoekers er na dien niet veel meer bij te pas. Cercle leper liet vanaf min. 65 de sooor- machlne ratelen en Haxelbeke mocht meteen een 7-1 pil slikken. White Star leper Het aanvankelijk een zeer góede indruk te Herzeeuw. De Ieperlingen openden de scoor vla Dewltte, maar na de rust reolikeer- den ds grensjongens gepast en kwa men aan de zege langs Coppenolle en Forment. r De belangrijke match De Panne- 1, Steenbrugge verwekte heel wat be langstelling en spanning. De leiders ij waren de eerste beurt baas, maar na- dien kwam De Paiyie aan bod en werd de scoor geopend. Als Steen- li brugge op betwistbare wijze met pe- I I'nalty gelijk stelde, geraakten de ge- |r moederen op kookpunt. Een ninte (zege had De Panne misschien wel verdiend. l Blankenberge had heel wat geluk i I (in de wedstrijd tegen Bredene. Ze (kregen een strafschop te nemen en 'scoorden een doelpunt uit schreeu wende off-sidestand. Bredene ver dedigde zich knap. De 5-3 zijn spre- 1 1 kend genoeg. Stopper Vanden Abeele lukte voor Nieuwpoort een niet alledaavs ex ploot. Na een poos spel ging hij mld- (voor spelen en voor het eerste in- vrukken had hij reeds zi1_n. hat-trick gelukt, waarmede de eindr/jfers (3-1) tegen St Kruis meteen bereikt waren. SIJsele was tegen Den Haan niet 'j opgewassen. Het waren de Gebroe- I 'j clers Schotte die voor de overwinnaars 'de doelpunten scoorden en G. Schot- Jte lukte om. een hat-trlck. Wanneer de thuisploeg de teugels ietwat los- (ser liet, lukten de bezoekers twee 'doelpunten. ;i Middelkerke acht zich nog niet ver- roordeeld en de 2-3 zege op het veld i van S. K. Torhout behaald, brengt Ik hen wellicht een stapje dichter bij "(de redding. Voor de rust stelden de strandjongens zich zeer gevaarlijk i j aan en de eindcijfers waren reeds be- 'reikt, toen de mannen van de Spar- l 'restede de tweede beurt voor zich (opeisten. Heist stelde zich zeer resoluut en V -igevaarlijk aan en slaagde er dan ook tjHn vier doelpunten aan te tekenen. Voor Koksljde wisten Van Hecke en i 'i Aakerman tweemaal de achterstand te verminderen, maar de puntjes gin gen verdiend naar de bezoekers. Gistel nam het begin en het eindë van de wedstrijd voor zich en wist ln die periodes genoeg voordeel te haleii om de drie doelpunten van Concordia te neutraliseren. Alles bij elkaar genomen, kan het gelijk spel beide ploegen bevredigen. Oudenburg wist tegen Veurne, vla Van Hullebusch, de stand te openen, maar van dan af was ook het liedje uitgezongen. Veurne was baas in alle lijnen en drukte dit ln 5 doelpunten uit. Heel veel last om het scorecijfer zo hoog te doen oplopen, hadden ze ook niet. HET WEKELI Wat de inrichters van De Om loop van de Vlaamse Gewesten ook mogen beweren, toet lijdt geen twijfel of de neo-klassieker Vaux - Poperinge wordt een flink succes, ook zonder dat er startgelden wor den betaald of dat er zedelijke dwang op de renners wordt uitge oefend. Wij aanvaarden zeer goed dat de rijkbegiftigde Vaux - Pope ringe een doom in het oog is van inrichters die sedert jaren met een klassieker in de bres staan, maar dit neemt toch niets af van het feit dat men tegenover de publieke opinie eerlijk moet te werk gaan en niet met onjuiste verdachtma kingen moet voor de dag komen. Eerlijk duurt immer 't langst. Wanneer wij deze regels neerpen nen stuurden reeds 71 renners "hun inschrijving en er komen er gewis nog een aantal bij. Voor de beide inrichtende clubs is dit een eerste succes, 't Tweede zal de koers zelve zijn en glorierijke apotheose die hen te Poperinge wacht, want het lijdt geen twijfel dat er een zee van volk de renners in de hoppe stede zal afwachten. Een liefihebberskoers met 8.000 fr. aan prijzen en bijna 1.000 fr. aan premiën moet niet alleen tal van renners bekoren, maar staat borg dat er heel wat sport zal te zien zijn, temeer dat deze koers doorgaat als derde proef van ons regelmatigheidscriterium, dat zo succesrijk inzette te Beerst en te Keiem. Het past dat wij een kleine pro- nostiek geven en een keus deen tussen de flinkgevulde deelnemers lijst. Maelbrancke kwam ons met zijn zege in Dwars door België ter hulp en wij kunnen dan ook niet anders dan hem als onze favoriet voorop te stellen, Dré zit in for me, de afstand en de wegwijzer liggen hem opperbest en het zul len moeten goede zijn om hem te beletten de zegebloemen t plukken. Goede? Wij denken hier in de eer ste plaats aan renners als Roger Decock, Dré Declerck, Karei De Baere, Demulder, Ronde! Fl„ Mommerency, Ryckaert Marcel en verder nog Dabaere, Boudewijn De- vos, Jonckheere, Pieters, Vander- meerschaut, Degraeveleyn, e. a., die allen bewezen reeds de forme te hebben. Bij de liefhebbers tellen wij o.m. manuien als Victor Lucien en Par- mentier, de mannen van het voor seizoen, Georges De Craeye, de man in forme, Ghdsquiere, Jacob, Rebry, Taecke, enz... Maar deze zullen het op te nemen hebben te gen de mannen van het criterium: Verbeke Roger, Indervuyst, Philips, maar vooral Berten Vandevoorde, Joseph Roger en Vander Heydem, alle drie puik in forme en rap in de spurt. En incest Dré Noyelle mede zijn, wie weet? Alles bij el kaar genomen tippen wij tocli op Vandevoorde, maar gemakkelijk zal hij het zeker niet krijgen. TECHNISCHE GEGEVENS DE INGESCHREVEN RENNERS MET HUN RUGNUMMER 1. Adriaenssens René. 2. Borgans Jozef (Hol.). 3. Buyse Lucien. 4. Buysse Marcel. 5. Claeys Robert. 6. Close Alex. 7. Daenekynt Leon. 8. De Baere Karei. 9. Declerck André. 10. Decock Roger (vbh.). 11. Defrez Albert. 12. Degraeveleyn Leopold. 13. Deman Lucien. 14. De Mulder Marcel. 15. De Neve Marcel. 16. Depoorter Lucien. 17. Derous Roger. 18. Desmet Roger. 19. Devos Boudewijn. 20. Dhaenens Omer. 21. Driessans Marcel. 22. Engels Jan. 23. Purnière Georges. 24. Gielen Frans (vbh.). 25. Ghyselinck Roger. 26. Huvaere Jules. 27. Huwel Omer. 28. Janssens Jos. (Hol.). 29. Janssens René (Flander). 30. Jonckheere Raf. 31. Joye Maurits. 32. Lambrichs Jan (Hol.). 33. Lowie Valeer. 34. Maelbrancke André. 35. Mahieu Michel. 36. Meersman Maurits. 37. Mekeirel Valere. 38. Mertens René. 39. Meyvaert Octaaf. 40. Minne Maurits. 41. Mommerency Arthur. 42. Nolf Robert. 43. Ore el René. 44. Pauwels Jan. 45. Peeters Ward (vbh.) 46. Pieters André. 47. Plovie Julien. 48. Renier Jerome. 49. Rondelé Florent. 50. Ryckaert Marcel. 51. Schepens Achiel. 52. 53. Segers Frans. 54. Sleuw Gabriel. 55. Siegers Frans. 56. Vanbrabant Lionel. 57. Vandermeerschaut Odlel. 58. Vanderstockt Robert. 59. Vanderveken Emiel. 60. Vandewalle Valeer. 61. Van Dycke Julien. 62. Van Ende Ward. 63. Van Kerckhove Rik. 64. Van Kerrebroek Firmin. SR» SENIORS JUNIORS (7476) Fransen en Belgen A.M.C.Y. - V.C. W.-VL. Le Bizet heeft zich kranig ver weerd tegen. Aalbeke en vooral de doelman stelde zich ln vedette. Rust kwam met 0-1, waarna Aalbeke ver der uitliep en Devos de eer wist te redden. Technisch waren de Sporters wel de sterkste. Hoewel B. S. Avelgem het eerst doelde, was er later op de surieriori- teit van Deerlijk geen domper meer te zetten. De doelpunten volgden el kaar op en Furnière lukte o.m. een hat-trlck. Zware nederlaag voor de leiders, die met drie punten voor sprong misschien nog kunnen be dreigd worden. S. K. Avelgem wist tot aan mi- Oostrozebeke wist een verdiende, maar nipte zege te boeken te Denter- gem. De Zonnekloppers konden na de poos de eer redden, als de leiders reeds tweb doelpunten hadden genet. Na een veel te hardnekkig betwiste match won Wakken met 1-3 cijfers te Meulebeke. Belde ploegen namen een beurt voor zich, maar de bezoe kers waren heel wat gevaarlijker voor doel. Na een goede partij behaalde Moor slede een uitgesproken zege op Be- selare. De rode lantaarnmannen ver dedigden zich anders vrij knap. maar waren tegen de techniek der bezoe kers niet ongewassen. Nog steens zonder titularis Van Biervliet onder de lat, en na een hardnekkig betwiste en aangename partij, deelden Ardooie en Ingelmun ster de punten. Colpaert en Lattrez waren de locale doelschutters. Gits haalde een kostbaar puntje weg bij Ledegem. Of dit heel ver-plaats. diend ls valt wel te betwllfelen, ver mits de thuisspelers doorgaans het initiatief hadden. Vlamertinge heeft' terug de goede form en de zege op Lichtervelde be haald, onderlijnt dit. Al heel vroeg lukten zij een doelpunt en naar het einde toe werd er een tweede genet. Lichtervelde had evenwel verdiend de eer te redden. Tegen Moorsele heeft Winkel Sport voor eigen publiek deerlijk ontgoo cheld. De wedstrijd kende een echte derbystemming en bij de bezoekers lag de zegewil er vingerdik pp. wijl de thuisploeg eerder een ldsteloze einde-seizoenwedstrijd rieelde. St Joris maakte een einde aan de zegereeks van Houthulst. De toe schouwers van doepunten kregen hun gading, vermits er tien werden ge scoord, waarvan de thuisploeg er zes voor haar rekening nam. Houthulst verhuist daarmede naar de derde nuut 80 gelijke tred te houden, maar toen op missen van een achterspe ler, Menen erin gelukte een doel punt aan te tekenen, was de veer ge broken en het werden ten slotte nog 03 cijfers. Komen was eens te meer in een goede dag en besloot daarbij vrij kranig. Tegen Vichte liepen zij voor al langs Debout tot 05 uit Dan kenden de bezoekers een reactie die 2 doelpunten opbracht, waarna Gry- son echter met een zesde 1 doelpunt alle Illusies doofde. Wanneer met 13 stand werd ge draaid, was dit voor Otegem mis schien wel verantwoord al werd een doelpunt op offsldestand genet. Langs Orbie wist Poperinge na de herne ming zijn veldmeerderheid uit te drukken maar een ontsnapping be zorgde de bezoekers de zege. In elk geval is het scoorcijfer geforceerd te noemen. Waregem wil het seizoen ln ere eindigen en de hekkensluiters wonnen met 15 op het veld van Luingne. Voor de weinig schotvaardige voor hoede van Waregem betekenen deze cijfers een hele prestatie. Hulste won met het oneffen doel punt van de elf tegen Kuume Sport, zodat de toeschouwers waar voor hun geld kregen, althans wat doel punten betreft. De beide verdidlgin- gen waren ln een ultra-flauwe dag en vermochten niet de voorlijnen aan banden te leggen. Kortrijk beet nog eens kranig van zich af en haalde een puntje weg bij Dottenijs. Dit is niet aan iedereen gegeven want de half-Walen geven voor eigen volk maar weinig toe. Voor de Groenlngejongens is het meteen een hele prestatie. JODEC. 65. Vansteenkiste Aloïs (vbh.). 66. Verfaillie André. 67. Vermeersch André. 68. Vermeersch Georges. 69. Vinken Hubert (Hol.). 70. Wambeke Basiel. 71. Callens Norbert. 72. Heynem Gerard. DE WEGWIJZER Km. Uur Vaux-sous-Chèvremont 9.45 De renners rijden na de off. wagens tot Angleur waar te 10 u. een laat ste naamafroeping zal gedaan worden. Angleur (off. vertrek) Hoel Namen Ni jvel Ninove Ronse Kwaremont Berchein Ingooigem Harelbeke Kortrijk Blssegem Wevelgem Menen Geluwe Geluveld leper Brlelen Elverdlnge Poperinge 37 60 103 147 179 208 238 250 10.00 11.00 11.50 13.10 14.25 15.12 15.23 15.28 15.42 16.00 16.10 16.14 16.22 16.32 16.40 16.52 17.07 17.15 17.19 17.25 plus een omloop van 10 km. te Po peringe, over de Beleedstraat, Ieper steenweg, Ieperstraat, Rekhofstraat, Deken de Bo laan, Boeschepestraat, Keer van de Ommegang Casselstraat, Gasthuisstraat, Markt, alwaar de aankomst voorzien ls rond 17.40 u. N. B. De renners moeten dus tweemaal de aankomstlljn voorbij rijden, de tweede maal is de aan komst. PRIJS EN PREMIENLIJST 40.000 fr. prijzen verdeeld als volgt: 5.000 - 4.000 - 3.500 - 3.250 - 3.000 - 2.600 - 1.750 - 1.500 - 1.250 - 1.000 - 900 - 800 - 750 - 700 - 650 - 600 - 500 - 475 - 450 - 425 - 400 - 376 - 350 - 325 - 300 - 250 - 250 - 250 Bergpremie van 1.000 fr., verdeeld ln 3 prijzen: 500, 300 en 200 fr. op de Kwaremont aan de herberg «Het Konijntje geschonken door de uit bater. Wevelgem: 200 fr. geschonken door Hr Apotheker Julien Cossey, aan zijn woning. 200 fr. geschonken door de Hr Matthijs, Voorzitter S. V. Wevelgem, aan het lokaal van 8. V. Wevelgem. Verder worden er nog premiën voorzien te leper, en verscheidene ln het Waals gedeelte van de koers. Inschrijvingen: Te richten aan A. Cappelaere, Secretaris Wielerclub Hoppeland s>, Abelesteenweg, te Po- iperinge, ten laatste op 1 Mei. Kosteloos vervoer: De renners die 'gebruik maken van het kosteloos vervoer door de Inrichters, worden vriendelijk doch dringend verzocht stipt op het aangewezen uur en de aangeduide plaats te zijn, ten einde zónder vertraging in Vaux-sous-Ohè- vremont aan te komen op Zaterdag 3 Mei. IN AFWACHTING te POPERINGE GROTE PRIJS VOOR LIEFHEBBERS B. W. B. geldend als 3° proef van het regel matigheidscriterium van West-VI. Vertrek te 14 uur. 8.000 fr. prij zen. Minstens 1.000 fr. premiën. Wegwijzer: Markt, Bruggestraat, Elverdingestwg, Beleedstraat, Ieper straat, Rekhofstraat, Deken de Bo laan, Boeschepestraat, Keer van de Ommegang, Casselstraat, Gasthuis straat, Markt. 12 ronden, in totaal 120 km. Prachtige banen. Inschrijvingen: In het lokaal van Wielerclub Hoppeland Gr. Markt, te Poperinge De Hopbeurs Van 13 tot 13.30 uur. Rugnummers: Van 13 tot 13.45 u. Prijs- en premleuitdeling, na de aankomst van Vaux-Poperlnge in De Hopbeurs Grote Markt, 5. De renners die hun prijs of premis niet afhalen, zullen hem per post- mandaat de week nadien worden toegezonden. Liefhebbers aandacht! U wordt ver zocht uw inschrijving te richten aan het Secretariaat van W. C. Hoppe land, Abelesteenweg. Poperinge voor 2 Mei, ten einde het werk der in richters te vergemakkelijken. 1)0 eerste ingeschrevenen: Jacob Willy, Poperinge; Maes Urbain, Ko men; Parmentier Jos, Dadizele; Phi lips Jozef, Koekelare: Rebry Jacques, Wevelgem; Rebry Gaston. Wevelgem; Vandaele André, Torhout; Van dei- Burg, Zethoven - Bredene; Vander- heyde Georges. Adinkerke; Verbeke Roger, Geluveld; Winne Roger, Pas- sendale; Verbeke Roger, Wervik: Ramboer Pierre, Glts; Gelrnaert Willy, Zelzate; Deloz Willy, Beveren- aan-IJzer; Devos Albert, Kemmel; Allegaert Michel. Ledegem; Barbary Roger, Wrrvik; Blomme Roger, Tor bout; De Craeye Georges. Vichte; Delancker Roger, Houtem; Duran Frans, Moorslede; Dewailly Michel, Nieuwkerke; Hosten Rog., Houthulst. Ziehier het volledig programma van de meeting die op 3 Mei a.s. in het Sportpaleis te Antwerpen zal doorgaan. Halfzwaargewichten 6 x 3 m. Limages (Genappe) tegen Vicky, (Gullegem). Zwaargewicht 6 x 3 m. Rogiers (Lokeren) tegen Don Ellis (Amerikaans neger). Halfzwaren 8 x 3 m. Mel Brown (Amerikaans neger) tegen Heinrich Balzer (Duitser). Zwaargewichten 8 x 3 m. Steve Olek (Fr.) tegen Strelecki (Duitser). Belgisch kampioenschap der lichtgewichten 12 x 3 m. Jos. Preys (Doornik) tegen Roger Delabassée (Charleroi) challenger. Belgisch kampioenschap der Welters 12 x 3 m. Kid Dussart (Luik), titelhouder tegen Mino (Antw.), challenger. Zwaargewichten 10 x 3 m. Karei Sys (B.) tegen Neuhaus (D.) Europees Kampioen. Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletijn, invullen, jitknippen en Insturen Cl. Mechelen - La Gantoise Un. St Gillis - Standard Cl. F. C. Izegem - Ukkel Sp. C. Brugge - Dendermonde S. Elsene - F. C. Roeselare St. Kortrijk - E. St Niklaas S. K. Roeselare - C. S. leper W. S. leper - Ingelmunster F. C. Helst - S. K. St Kruis Mol. Ingelm. - Dentergem Toek. Menen - Deerlijk Sp. Waregem - S. K. Avelgem s'g a ai Urn ïrs CN1 UITLEG 1. De deelname U onbeperkt, kosteloos en moet op uit om blad geknipte bulletljne si. sollieden. 2. Wie meest punten hun (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan tin bulletin, op xelfde naam instuurt, dier.t een volgnummer (in vak 1) t« plaatsen. Niet meer dan 10 a- volgnummerde bulletins oj zelfde naam mogen worden J«- gestuurd. De samentellino ier punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn, volgens volgnummer. 4. Eenmaal vertoornen pun- fen blijven steeds geldig, telh zo men sommige toeken te helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduiit- lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet bimun zijn vóór 12 u. op de in hoot- ding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punt.) (3 punt.) X drawn Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). (1) AFZENDER: STRAAT. Nr TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. Ol. Mechelen - La Gantoiee S. K. Roeselare - O. S. leper Un. St Gillis - Standard Cl. W. S. leper - Ingelmunster F. O. Izegem - Ukkel Sp. F. O. Helst - S. K. 8t Kruis O. Brugge - Dendermonde Mol. Ingelm. - Dentergem S. Elsene - F. O. Roeselare Toek. Menen - Deerlijk Sp. St. Kortrljk - E. St Niklaas Waregem - S. K. Avelgem 2 X 8 1 2 x 8 Een deelnemer bekwam 22 p.: Drie deelnemers bekwamen 17 p.: TAILLY GEORGETTE, Liz erne 28, Boezinge. DAEL LUTGARDE (5), Dorpstraat 14, Dikkebus. MERLEVEDE PRUDENT (2), Abelesteenweg 100, Poperinge. Verder hadden we 4 deelnemers met 16 p.; 8 met 15 p.; 11 met 14 p.; 14 met 13 p. en 38 met 12 pun ten. In totaal rangschikten zich dus 79 deelnemers. Parijs-tBrussel heeft een verloop gehad zoals de meesten het hadden verwacht. In dergelijke lange brok ken mag men zich niet aan vroeg tijdige en ernstige ontsnappingen verwachten, en toch zijn ze er leder jaar om wat beroering en leven te verwekken. Ernstig worden ze even wel nooit opgenomen en eer wil aan de Belgische grens geraken, zit alles meestal terug samen. Na een eerste poging van Close, Gysellnck en Diot waren het vijf renners die voorbij Laon de plaat poetsten; Chapatte, Lauredi, Des bats, Faanhof en onze landgenoot Germ. Derijcke. Hun vlucht kon niet eens beroering verwekken in het pe loton en zo dreven zij hun voor sprong dan ook gestadig op. Aan km. 173 telden zij 7.30 min. voor sprong maar hier verloren ze Faan hof die de gang te rap vond. Nog 40 km. en daar lost Desbats, wijl wat verder Chapatte bandbreuk lijdt. Inmiddels is een eerste tegenaanval door een gesloten overweg geremd géworden, waarna, Gauthier, Van Est, Lambertinl en Molneau. zijn ontsnapt. De kopmannen onder hun beidjes doen naarstig voort maar verliezen veld op groep Van Est. wijl de grote bende deze van ver in de kijker houdt. Wat verwacht werd, gebeurde. Te Charleroi worden de moedige vluchters Lauredi-Derijcke door het viertal Van Est ingelopen en terzelfdertljd komt de grote ben de bijgespurt, zodat alles van lier te beginnen valt. Hier krijgen wij een eind kasseistenen en heel wat ren ners worden er kapot gemaakt Dit is niet het geval voor de jonge Italiaan Petrucci die aan km. 255 od zijn eentje er vandoor trekt. Meer boni dan 300 meter krijgt de Zui derling echter niet en te Jemappe zit hij weer veilig ln de rangen. We tellen nog 60 man samen en er begint stilaan roering te komen. Het is de Fransman Dussault die ten strijde trekt maar vrij spoedig ge zelschap krijgt van Germ. Derijcke, ïmpanis. Debaere, Schotte. Decorte, Demulder, Fr. Sterckx en Bonnaven- ture. Wij zijn op 12 km. der aan komst en deze vluchtersgroep telt 350 meter voorsprong. Er wordt hard gereden met felle wind op kop en ZljBi televisie ïs orcevertrefbaar. Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. de gelederen dunnen zienderogen. Wij rijden Brussel binnen en het ls tijdens de laatste ronde ln het park dat plots een renner zich onweer staanbaar afscheidt: Brlek Schotte, ln deze laatste kilometers veruit de sterkste, die de anderen geen kans laat en met ruim 10 sec. voorsprong over de eindmeet komt gebold. De Fransman Dussault wint afgetekend de spurt voor de tweede plaats, na dat hij zich met de gekende Franse manieren (versta trulkentrek) voor bij de anderen wist te werken. In de spurt van de grote groep veroor looft Marcel Rijckaert zich de weel de heel wat spurters met grote naam achter zich te laten. DE UITSLAG 1. SCHOTTE, de 295 km. in 8 u. 22'43"; 2. Dussault (Fr.), 8 u. 22'53"; 3. De Col-te; 4. De Baere; 5. Derijcke; 6. ïmpanis; 7. Demulder; 8. Devos; 9. Bonnaventure (Fr.); 10. Sterckx Frans, allen zelfde tijd; 11. Rijckaert 8 u. 23T9"; 12. Forlini (It.): 13. Ke teleer; 14. Kubler (Zw.); 15. Oekers; 16. Petrucol (It.); 17. Mahe (Fr.); 18. Pieters; 19. Molltn20. gelijk: Van Dijcke Jul., Rosseel, Walschot, Quen- tin (Fr.), Robic (Fr.), Lambertinl (It.), Lerno, Telotte (Fr.), Van Est (Ned.), Gueguen (Fr.), Vermotte, Ollivler, Vail Remoortel, De Hertog, Wambeke, Cerami, Van Kerckhove, Buysse INT.; verder r-og: 36. Decock; 40. Declerck; 41. Maelbrancke; 44. De Graevelyn; 50. Coppl (It.); 57. Van Steenbergen. ENKELE NABESCHOUWINGEN Het is nog lang geleden dat wij mochten getuigen dat de uitslag van een klassieker zodanig in ons voordeel is uitgevallen dat het sukses van de koers er onder heeft geleden. Met Parijs-Brussel is dit zeker wel het geval. Met negen man in de elf eersten en met 13 in de eerste negentien kunnen wij toch wel van een verpletterend meesterschap spreken. Wij zijn er van overtuigd dat het inrichtend blad, hoe verheugend de uitslag- voor ons ook is, het toch wel een tegenvaller zal heten dat de komst van de met zoveel tam-tam aange kondigde grotenzo onopge merkt voorbij ging. Coppl werd in gans de koers niet eenmaal opge merkt, Kubler ging steeds met de bende mede, maar liet zie' slechts opmerken door plat te vallen en te rug bij te peddelen. Petrucci was de enige die toch eens de neus aan het venster stak. Voor anderen nog is de nederlaag eerder zwaar te noe men. Wij denken aan Rik Van Zie vervolg hiernevens i v •'.Beerschot A. S. Tilleur F. C. 0—1 I Racing Brussel F. C. Mechelen 0—0 JlLa Gantoise S. C. Charleroi 40 1 S. C. Anderlecht Un. St Gillis 0—1 nRac. Mechelen Berchem Sp. 21 >,F. C. Antwerp Dar. Brussel 21 >^«01. Charleroi F. C. Luik 0—2 -ïStandard C. L. Un. Doornik 6—0 4 RANGSCHIKKING 1.F. C. Luik 2. Rac. Mechelen 3. Un. St Gillis 4. F. C. Antwerp 5. F. C. Mechelen 6. S. C. Anderlecht 7. La Gantoise 8. Tilleur F. C. 9. Ol. Charleroi 10. Berchem Sp. 28 19 6 28 15 6 28 15 6 28 17 8 28 13 8 28 14 10 27 12 9 28 10 10 28 8 9 28 11 12 ^11. Beerschot A. C. 28 68 38 41 71 37 37 58 43 37 60 40 37 59 51 33 67 42 32 6 50 47 30 8 41 42 28 11 37 48 27 5 53 50 27 5 56 53 23 8 36 46 22 7 43 53 21 6 38 60 20 5 33 58 19 6 25 89 12 F. C. Ronse Vig. Hamme A.E.C. Bergen Un. Centre Kortrljk Sp. White Star Ukkel Sp. Rac. Gent Rupel S. K. F. C. Izegem St Niklaas S. K. C. S. Brugge 40 F. C. Brugge A. S. Oostende 21 Dendermonde F. C. Boom 12 3—0 2—1 1—2 0—0 0—1 RANGSCHIKKING t1.12. Dar. Brussel 27 7 EJl3. Standard C. L. 28 7 (14. S. C. Charleroi 28 7 aj15. Rac. Brussel 28 7 j (1C. Un. Doornik 28 3 V Matchen voor Zondag a.s.: 'Berchem Sp. Ol. Charleroi ^Tilleur F. C. Racing Brussel ,{lUn. Doornik Daring Brussel F. C. Luik Beerschot A. C. ;.S. C. Anderlecht Antwerp F. C. tun. St Gillis Standard C. L. F. C. Mechelen La Gantoise i'S. C. Charleroi Rac. Mechelen L 26 15 26 14 26 15 26 14 26 13 Rac. Gent F. C. Boom F. C. Brugge A. S. Oostende F. C. Ronse St Niklaas S. K. 26 13 White Star Ukkel Sp. Kortrijk Sp. A.E.C. Bergen Vig. Hamme Dendermonde Rupel S. K. F. C. Izegem C. S. Brugge Un. Centre 3 6 7 7 7 9 26 11 9 26 13 11 26 10 10 26 9 10 9 11 8 13 7 13 6 15 6 17 3 18 38 63 38 47 34 34 58 32 34 51 38 33 50 39 12 46 39 30 59 42 28 48 46 28 43 47 26 51 60 25 48 49 24 34 54 21 28 37 20 46 65 17 33 38 15 29 57 11 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Boom Kortrijk Sp. F. C. Izegem Ukkel Sp. St Niklaas S. K. F. C. Ronse Rac. Gent Vigor Hamme Un. Centre F. C. Brugge White Star A.E.C. Bergen A. S. Oostende Rupel S. K. e, S. Brugge A. V. Dendeimojade Beveren-Waas S. V. Waregem - Rac. Doornik C. S. St Joost - Geraardsbergen V. G. Oostende F. C. Roeselare - S. C. Menen Eendr. Aalst - Oudenaarde S. C. Elsene Stade Kortrijk Schaarbeek Exc. St Niklaas 02 F. C. Meulestede 04 Stade Moeskroen 11 4—3 2—2 5—0 1—1 1—1 RANGSCHIKKING 1. Rac. Doornik 28 19 2 2. Schaarbeek 28 15 4 3. Eendr. Aalst 28 19 8 4. V. G. Oostende 28 16 7 5. Beveren-W. 6. Meulestede 7. Oudenaarde 8. S. V. Waregem 9. Geraardsb. 28 10. F. C. Roeselare 28 11. Exc. St Niklaas 28 12. C. S. St Joost 13. St. Moeskroen 14. Stade Kortrijk 15. S. C. Menen 16. S. C. Elsene 28 13 10 28 13 11 28 11 11 28 8 9 8 11 6 7 9 5 6 6 6 7 80 9 51 1 83 5 66 5 55 4 48 6 48 11 51 9 47 11 11 44 13 8 35 15 4 44 12 11 40 13 9 46 15 7 30 15 7 29 22 45 33 39 38 39 39 37 51 31 54 30 40 28 51 27 46 25 62 23 46 22 65 22 61 21 76 21 53 19 60 19 Matchen voor Zondag a.s.: S. V. Oudenaarde S. C. Menen Geraardsbergen V. G. Oostende S. C. Elsene F. C. Roeselare Eendr. Aalst Rac. Doornik C. S. Schaarbeek S. V. Waregem St. Moeskroen C. S. St Joost F. C. Meulestede Beveren-Waas st» Kortrijk Esc. S.t Niklas* W. S. Lauwe Eendr. Wervik 21 Ol. Ingelmunster Zwevegem Sp. 30 F. C. Tielt S. K. Roeselare 1—0 C. S. leper Rac. Harelbeke 71 A. Moeskroen S. V. Blankenb. 12 Un. Herzecuw W. S. leper 21 F. C. Knokke S. V. Wevelgem 1—3 Voorw. Oostende F. C. Torhout 50 RANGSCHIKKING 1. S. K. Roeselare 28 21 2 2. C. S. leper 28 1» 4 3. S. V. Wevelgem 28 18 5 4. Eendr. Wervik 28 14 5 5. Un. Herzeeuw 28 15 8 6. S. V. Blankenb. 28 12 12 7. W. S. Lauwe 28 10 11 8. F. C. Knokke 28 10 12 9. Rac. Harelbeke 28 10 13 10. Voor. Oostende 27 10 13 11. Zwevegem Sp. 27 11 15 12. F. C. Tielt 27 10 15 13. Ol. Ingelm. 28 9 16 14. F. C. Torhout 27 8 15 15. A. Moeskroen 28 7 16 16. W. S. leper 28 1 23 Matchen voor Zondag a.s.: Zwevegem Sp. F. C. Tielt Un. Herzeeuw Voorw. Oostende S. V. Wevelgem A. A. Moeskroen Eendr. Wervik F. C. Knokke W. S. leper Ol. Ingelmunster S. K. Roeselare C. S. leper S. V. Blankenberge W. S. Lauwo Hac. üafeiheke ss F. C. Torhout 86 23 47 85 28 43 59 40 41 58 43 37 61 50 35 58 64 28 50 50 27 55 58 26 50 65 25 4 49 54 24 1 53 53 23 2 50 61 22 3 40 69 21 4 47 72 20 5 53 65 19 4 21 87 6 S. K. Den Haan F. C. Sijsele 42 Dar. Blankenberge Bredene 53 W. Oudenburg S. V. Veurne 15 V. V. Koksljde F. C. Helst 2—4 Rac. De Panne Steenbrugge 1—1 S. K- Torhout Middelkerke 23 E. G. Gistel Conc. Brugge 33 S- V. Nieuwpoort St Kruis 3l RANGSCHIKKING 1. Dar. Blankenb. 28 23 0 2. Steenbrugge 27 21 1 3. S. V. Veurne 27 15 6 4. S. K. St Kruis 27 13 7 5. Rac. De Panne 27 15 9 6. F. C. Heist 28 13 8 7. Conc. Brugge 27 10 10 8. Nieuwpoort 28 11 13 9. S. K. Torhout 28 10 13 10. E. G. Gistel 28 10 14 11. V. V. Koksljde 28 10 16 12. S. K. Den Haan 28 9 16 13. F. C. Sijsele 28 7 16 14. S. V. Bredene 28 6 18 15. W. Oudenburg 27 7 19 16. G. Middelkerke 28 7 20 5 115 25 51 5 106 25 47 6 65 47 36 65 44 33 79 58 33 59 56 33 61 57 27 50 60 26 54 66 24 4 49 84 24 2 60 78 22 3 49 75 21 5 52 68 19 4 53 79 16 1 33 77 15 1 46 102 15 Matchen voor Zondag a.s.: S. V. Bredene W. S. Oudenburg S. K. Torhout S. V. Nieuwpoort Conc. Brugge Rac. De Panne F. C. Sijsele E. G. Gistel G. S. Middelkerke Dar. Blankenb. S. V. Veurne V. V. Koksljde S. K. Steenbrugge S. K. Den Haa» F, Qt ÖSM-sc-S,. Et Kiuifl Dentergem Oostrozebeke 12 St Eloois Sp. S. V. Moorsele 25 F. C. Meulebeke F. C. Wakken 1—3 St Joris Sp. W. S. Houthulst 64 V. C. Ardooie Mol. Ingelm. 22 Lichtervelde Vlamertinge 02 Eendr. Beselare S. V. Moorslede 28 Ol. Ledegem V. P. Gits 1—1 RANGSCHIKKING Oostrozebeke F. C. Wakken W. S. Houthulst Mol. Ingelm. S. V. Moorslede 28 20 27 17 27 17 28 14 28 16 F. C. Meulebeke 27 15 8 Vlamertinge St Joris Sp. St Eloois Sp. Lichtervelde V. C. Ardooie Dentergem S. V. Moorsele Ol. Ledegem V. P. Gits Eendr. Beselare 29 13 28 10 10 28 10 11 28 12 14 29 10 13 28 8 15 28 9 16 28 7 15 27 6 16 28 0 24 4 106 37 44 4 65 42 38 84 54 37 44 35 70 52 35 76 48 34 66 53 33 57 60 28 49 58 27 46 61 26 6 65 67 26 5 52 55 21 3 57 71 21 5 34 61 20 5 43 75 17 4 17 119 4 Matchen voor Zondag a.s.: S. V. Moorsele F. C. Meulebeke F. C. Lichtervelde Ol. Ledegem S. V. Moorslede V. C. Ardooie S. C. Oostrozebeke E. Beselare S. K. Vlamertinge St Eloois Sp. F. C. Wakken St Joris Sp. Mol. Ingelmunster V. V. Deutergeai a. Eta.ufch.ulstJT. F, Gits S. K. Avelgem Toek. Menen Hulste Sp. Kuurne Sp. P. C. Komen S. V. Vichte Dottenijs Sp. S. V. Kortrljk P. C. Luingne Rac. Waregem S. C. Le Blzet Aalbeke Sp. Deerlijk Sp. B. S. Avelgem F. C. Poperinge P. C. Otegem 21 RANGSCHIKKING 0—3 6—5 6—2 2—2 1—5 1—2 5—1 1. B. S. Avelgem 28 19 4 5 63 32 43 2. Aalbeke Sp. 28 18 6 4 72 40 40 3. F. C. Otegem 28 17 6 5 86 56 39 4. Toek. Menen. 28 16 7 5 45 58 37 5. Kuurne Sp. 28 14 7 6 95 55 36 6. Deerlijk Sp. 28 16 8 4 67 43 36 7. F. C. Poperinge 28 14 11 3 65 57 31 8. Dottenijs Sp. 28 11 9 8 68 50 30 9. Hulste Sp. 28 12 11 5 58 62 29 10. S. K. Avelgem 27 11 13 3 57 79 25 11. F. C. Luingne 27 9 15 3 60 77 21 12. S. V. Kortrljk 28 9 16 3 53 82 21 13. S. C. Le Bizet 28 8 18 2 57 75 18 14. F. C. Komen 26 5 16 5 50 79 15 15. S. V. Vichte 28 6 19 3 35 82 15 16. Rac. Waregem 28 2 22 4 34 89 8 Matchen voor Zondag a.s.: Kuurne Sp. F. O. Komen S. C. Le Bizet P. C. Poperinge B. S. Avelgem P. C. Luingne Toek. Menen Deerlijk Sp. Aalbeke Sp. Hulste Sp. S. V. Vichte Dottenijs Sp. Rac. Waregem S. K. Avelgem V. JtarttUk a 1—x 2 1«BÏ4 punt*, 103 p.: Depoorter Rog., Halglm (1), leper. 100 p.: Ruyssen Michel (1), Csp.ll* straat, St Jan Watou. 90 p.: Vermeersch Bertha, Bibt* laarstraat, Poperinge. -e- Dael Mare»! (1), Menensteenweg, leper. 8$ p.: Steverlynck Robert (2), lat* straat, Renlngelst. 87 p.: Destallleur Gilbert. Brugg* straat, Poperinge. 82 p.: Debyser Robert (3), Casstl- straat, Poperinge. 80 p.: Hoedt Georges, Zanneklnjtt,, Veurne. Verfaillie Mlobel (4), Pope rlngestraat, Oostvleteren. 77 p-: Lowagie André (3), Iep.r»tr, Poperinge. Ghewy Maria (2), LH- dendreef, Veurne. 76 p.: Onraedt Vletorlne, Maur. Dt Wulfstraat, Poperinge. Muylls Lu cien (2), Pftddevl)verstraat, leper. 75 p.: Bulens Jan (9), Dorpstmt, Woesten. De Corte Maurice (1), Veurnestraat, Poperinge. 73 p.: Hausple Albert (1), Caseeisn, Poperinge. 72 p.: Bartier Herman, Vlamertlnje- straat. Elverdlnge. 71 p.: Laseure Guldo, Valkenetr., Bulskamp. Rooms Acblll» (2), Wt- randestraat, Wulpen. 68 p.: Van Wichelen Pierre, Statie straat, leper. Ballleul Agnes, Krom- bekestraat, Poperinge. Ostyn Ro ger (3), Boeschepestr., Poperinge. - Storme Noël (7), Nleuwstr., West- vleteren. 67 p.: Ballllu Jerome (2), Halve R«- nlngestraat, Renlnge. Denturck Ger main, Bellestraat, Vlamertinge. 66 p.: Vanhee Maurice (1), Pari re- laan, Adinkerke. Dael Lutgarde (5), Dorpstr., Dlkkebus. Bortler Paul, Bruggestr., Poperinge. 65 p.: Goeman Henrl 13), Casselstr, Poperinge. Vanhee Emlle, O. L. Yr. Krulsstr., Poperinge. Vandendries- sche Paul (1), Boterstr., Roeselare. Steenbergen en consoorten, van vie toch Iets meer werd verwacht. Met Briek Schotte won de Vlaam se spierkracht. Hij won omdat Mj in staat was iedereen van het wiel te rijden, omdat hij de sterkste was. Hij won zoals hij de meeste zijner koersen won, zoals hij we reldkampioen werd. En het is te vens een zege die onze Vlaamss mensen sympathiek is meegevallen. Briek wordt immers geëerd en ge acht en geerne gezien als renner en als mens. Eigenaardig toch, hos iedermaal dat wij menen dat Schot te heeft afgedaan, dat wij denken hem bij de ouwe mensen te moe ten gaan klasseren, dat de nieuive Kortrijkzaan telkens weer met een prachtprestatie voor de dag komt. die alle beschouwingen omver ke gelt. Neen. Schotte, met zijn grote onvergankelijke klasse, heeft nog niet afgedaan. De meest opvallende figuur van deze hoofdstedenkoers is echte: Germain Derycke geweest. Eersten' om zijn onberedeneerde maar scho ne vlucht die 140 km. heeft geduurd en misschien wel enige kans op welslagen heeft gehad. En tweeden.' omdat hij nogmaals mede was met de goede en beslissende ontsnap ping spijts hij in die eerste vlucm het beste van zichzelf had gegeven. Dat te kunrvm is niet voor Iedereen weggelegd. Wij vinden het dan ook jammer dat Germain in zijn eerste poging niet genoegzaam steun vond Paanhof viel al vrij spoedig weg en waar ook Desbats moest losen werd ook nog Chapatte door bandbreuk teruggeworpen. Voor Dervcke en Lauredi werd het dan een onbe gonnen taak met di'e wind op kop tegen een losgebroken peloton V vechten. Hadden ze met vijf kun nen blijven, dan ware het misschien anders uitgedraaid. In elk geval, W Derycke vinden wil een echte flink' kracht terug die ln ons renners korps een benijdenswaardige posi tie heeft ingenomen, Dat Debaere er bij is kan ons niet- eens verwonderen, evenmin als van ïmpanis. Belden kenden een formi dabel voorseizoen en het wordt tijd dat eerstgenoemde met een klin kende zege om \ijn prestaties be loond wordt. Evenveel genoegen doet ons de ereplaats van Boude wijn Devos, die dit seizoen reeds heel wat tegenslagen kende en oc» thans wist op het voorplan te wer ken. Voor de veelzijdige en knapp® Boudewijn kan deze prestatie een flinke stimulans worden. Roger De corte kende weer een goede dag et dan is hij tot veel in staat. In d» spurt voor de tweede plaats weni hij slechts door de trucjes van at Fransman Dussault overwonnen- Di'e Dussault lijkt ook al een heroP" flakkering te kennen. Hij was he5 die voor twee jaar de eerste rit de? Ronde van Frankrijk won en en kele dagen de gele trui omgordde- Nadien verdween hij, om thans te rug te komen opdagen. Talrijk waren de pechvogels juist voor de aankomst kwam he' dan nog tot een valpartij, waar® enkele renners betrokken waren- Hierin was o.m. Ollivler een der slachtoffers. Ook Labaere is niet aan het einde van zijn tegen slagen. Hij leed bandbreuk en kva® na mooie jacht terug bij. Dat n'J tegen het eintde de weerslag van n® inspanning kende is flieieffis- onaei,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8