Voetbalpraatje Radio BAR CO Rik Van Ke Voorsprongzege in een lastige en snel betwiste Luxemburg baas in bun eigen Ronde Sys Sportastudiekamp Kosteloze 30 Van Roosbroeck Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 4=5=52 Matchen voor 11=5=52 Degradatiewedstrijd verbrak de aindseizoenstemming op vele Voetbalvelden Vaux-Poperinge Omloop der Vlaamse Gewesten IN ERE-AFDELING IN EERSTE KLAS A IN BEVORDERING B IN II' PROVINCIAAL IN II» GEWESTELIJK A IN II' GEWESTELIJK B IN II' GEWESTELIJK C DE JONGE VOETBALLER De Westvlaamse titularissen voor de Heysel. de beste de goedkoopste 19 modellen Zijn televisie Is onovertrefbaar. S. K. ROESELARE HULDIGDE SPELER VANCOILLIE Speelde 500 wedstrijden in de eerste ploeg. schoot een tweede maal roos KIRCHEN eindoverwinnaar Na een ontgoochelend® kamp overwint op punten zijn rivaal Heufiaus Aangekondigde koersen Beroepsrenners Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen Koersuif-slagen Beroepsrenners Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 11-5-32 30 y If slag V. P. 29: DEJAEGHER GUIDO, Lindendreef 13, Veurne. Rangschikking na V. P. 29: HET ARDENNER- WEEK-END Betekenis en plaats van Sporta van 31 Mei tot 2 Juni verraste de grote bazen in de Ere-Afdeling I' Afdeling A Bevordering B II' Provinciaal 11° Gewestelijk A II" Gewestelijk B II' Gewestelijk C C HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 10 Mei 1952 Blz. 9. De kampioen 1852 is gekendClub Luik ia met de eer gaan lopen. Een .dijk spel, tegen Beerschot gelukt, as voor de leiders voldoende om ;eh tot kampioenen te kronen. Voor Ct Sinjoren betekent het behaalde punt een vaste aanspraak op de :-.a&lfde plaats. Union. Rac. Me- rbelen en Antwerp speelden elk een i raw, zodat de strijd voor de twee- re plaats nog onbeslist blijft, Ook ia de onderste gelederen k am .plni? verandering. Racing, Spor- liaj Charleroi en. Standard lukten alle drie een draw, wat voor hen ren hele prestatie is, daar het tegen oer flinke ploegen gold. De laatste ■natch zal dus dienen afgewacht rn de tweede afdaler aan te dul den. Anderzijds werd Berchem met !(j man met 0-9 door Olympic in- tmaakt, wijl Daring de hekken- 'niters uit Doornik ging vloeren, anderzijds speelden Anderlecht en afwerp een emotievolle partij met lijk spel tot besluit. Met 2 punten voorsprong en met "iin verloren matchen is Racing ient practisch reeds kampioen. Zij onnen nipt tegen Vigor Hamme, ijl Boom aan huis tegen Kortrijk ■»ort verloor. Hiermede prijkt Club ".ruage alleen op de tweede plaats, mFzij een nipte zege behaald bij Centre, dat de laatste nlaats be- •leedt. Een zwak Csrcle Brugge j lield een punt aan huis tegen Deu- dirmonde, wijl Izegem op gelijke I lioogte komt van Ukkel, dank zij c:n draw tegen Ukkel behaald. A. 8. Oostende, Club Ronse cn Boom ajn nog in strijd voor de derde nlaats. De Jeannetten behaalden esn mooie zege bij St-Niklaas, dat bjpdald de goede conditie kwijt is. Anderzijds zond Oostende de Ru- i'ïlse steenbakkers met forfait- rij fers huiswaarts. In deze reeks ajn de afdalers, alsmede de kam poen gekend, de strijd voor de ere plaatsen is echter nog open. Racing Doornik verloor bi.1 Aalst, maar telt toch nog 4 punten voor nrong, zodat ook hier de kampioen r;eds gekend is. Schaarbeek en Aalst blijven samen in koers voor de tweede plaats, daar eerstgenoem ds nipt wist te winnen van het op inzoek komende Waregem. V. G. Oostende haalde een gelijk spel weg 13 Geraardsbergen en is thans ze- ter van de vierde plaats. Voor hun rerste bevorderingsjaar is dit voor dé kustmannen een hele prestatie, leveren ging mooi winnen bij Meulestede en zal vijfde eindigen in deze kompetitie. Onderaan is de beslissing nog niet helemaal geval len, Wej won Elsene voor eigen pu bliek tegen Roeselare, maar Menen bezit nog een waterkansje om de 'vee punten ln te lopen. Gemakke lijk zal het voor de grenst ongens oker niet zijn. Stade Kortrijk wist óch bepaald op te werken door een xege op St-Niklaas, wijl en Moes groen en St-Joost met een punten- 'ordeling onder hun beidjes, zich be- naald wisten te redden. Voor Roe- •iare, dat te Elsene verloor en mo menteel op de tiende plaats fun deert, dient Zondag gewonnen te oorden, willen de Rodenbachers niet mogelijks or> een weinig eer volle plaats eindigen. Elsene, dat de voorlaatste plaats Inneemt, heeft immers maar 2 punten achterstand meer op de Clubjongens. S. K. Roeselare ls kampioen met nette voorsprong. De tweede ploeg voor bevordering is nog niet hele maal gekend. Door de nederlaag "an leper bij de leiders en de zege van Wevelgem op Moeskroen, ko men deze bedde ploegen op gelijke noogte te staan. Daar beide elftal len een gelijk aantal gewonnen en verloren matchen tellen, is de strijd veer hard. De laatste Zondag zal dus dienen afgewacht. White Star leper zakt af naar Gewestelijk en kon zelfs een flauw stoelend Ingel- munster niet aan. Wervik (4*) en Hereeeuw (5') behielden hun stel lingen door zegepralen op Knokke en Voorwaarts Oostende. Blanken- oerge schakelde Lauwe uit voor de zesde plaats. Anderzijds verloor Tielt met zware scoor te Zwevegem en moest Torhout te Harelbeke de vlag strijken. Blankenberge schijnt ongekloot deze kompetitie te zullen eindigen. Steenbrugge, vier punten achter en één match min, zal zich wel geen begoochelingen meer maken voor de titel, hoewel theoretisch nog een kansje blijft bestaan. Veurne, dat Koksijde versloez. verzekerde zich de derde plaats, temeer dat De Pan ne bij Concordia ging sneuvelen en aldus Heist op gelijke hoogte ziet komen. In de onderste gelederen is de strijd hard. Middelkerke ver loor van Blankenberge, maar ook Oudenburg verloor te Bredene dat hiermede één punt voor beide ver noemde ploegen komt te staan. De beslissing zal hier dus in extremis moeten vallen. Leider Oostrozebeke won bij hek kensluiter Beselare. Beide titularis sen (voor de eerste en laatste) plaats zijn echter sedert lang ge kend, zodat de grote spanning in deze reeks er uit is. Wakken ein digt op de tweede plaats. Dit staat vast, daar St-Joris ijdelhands huis waarts werd gezonden en de Een- drachters thans 3 punten voor sprong tellen op Houthulst, dat met grote cijfers won tegen Gits. In- gelmunster, dat zeer nipt de Zon nekloppers uit Dentergem punten- loos huiswaarts zond en Móorslede (6-0 tegen Ardooie) vechten onder elkaar de strijd uit voor de vierde plaats, wijl Meulebeke en Vlamer- tinge voor nummer zes en zeven aan het kibbelen zijn. Meulebeke, dat Zondag aan huis uitkomt;,, lijkt de meeste troeven in handen te hebben. Moorslede blijkt besiist de goede conditie te hebben, daar Meu lebeke met 5-1 scoor huiswaarts werd gezonden. Anderzijds won Lichfcervelde met afgetekende scoor tegen Ledegem, dat naar de derde laatste plaats verwezen wordt. Ook hier zijn de kampioen en de afdaler reeds gekend. Leider Avel- gem had heel wat last met Luingne, irjaar hield toch de twee puntjes thuis. Hekkensluiter Waregem ver loor van S. K. Avelgem. Voor Aal- beke lijkt de tweede plaats wegge legd en alleen Otegem dat één punt, achter staat en op het veld van Kortrijk ging zegevieren, kan hier voor nog een hinderpaal zijn. Me nen, dat het opdringerige Deerlijk van zich afschudde, kan nog van de vierde plaats verdrongen worden door Kuurne, dat met 8-1 cijfers van Komen won en thans een punt achterstel telt, temeer dat de grens- jorigens reeds al hun matchen speelden. Voor de zevende plaats liggen Dottenijs, dat won te Vichte, en Poperinge, dat nipt verloor te Le Bizet, in strijd. De laatste Zon dag zal in deze reeks dus eerder een formaliteit zijn voor het in nemen der verscheidene ereplaatsen, chelne isenecn lo-3 Vorige Zaterdag had de finaal der verschlilen.de gewestelijke ziftingen der provincie plaats op het veld van Club Roeselare in verband met de afvaardiging voor de landelijke fi naal op de Heysel. DE UITSLAGEN Knapen: 1. CROES ROGER (S. K. Roeselare) 1'02"5; 2. Callewaert (F.C. Roeselare) 1'03"; 3. Weilandt (Stade Moeskroen) 1'07"; 4. Duyck (F. C. Roeselare) 1'08"S. Scholieren: 1. TAILLETI (S. C. Me nen) 1'00"4; 2. Wittendaele (Stade Moeskroen) 1'02"6; 3. Dumoulln (Kortrijk Sp.) 1'02"9; 4. Degheldere (F. C. Roeselare) 1'06'9. Juniors: 1. BORRY (S. K. Roese lare) 69"6; 2. Desmet (S. K. Roese lare) 1'04"1; 3. Coore (S. V. Ware- geim) 1'05"6; 4. Storme Roland (F. C. Roeselare) 1'05"8. Voornoemde vier van iedere cate gorie zullen als voorspel van de eerstkomende interlandkamp op de Heysel de laureaten der andere pro vincies ontmoeten. Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. Voor de belangrijke match S. K. Roeselare C. S. leper werd File Vancoillie op het Motje het voorwerp van een verdienstelijke hulde 'in wege zijn bestuur en medespelers. Het was inderdaad zijn 500» Hatch welke de sympathieke Roeselaarse volksjongen in de eerste Ploeg van Sportkring speelde en gedurende die vele jaren heeft hij steeds het beste van zichzelf voor zijn kleuren gegeven. Te dezer telegenheid werd hij dan ook nog in do bloemen gezet door de ka pitein van Cercle leper, zoals de foto ons duidelijk aantoont. HET WEKEli Kwik Van Kerckhoven in de bloemen gezet na zijn mooie voorsprong zege, in gezelschap van René Mertens (rechts), tweede, en Karei Debaere (links), derde. Uiterst links bemerken wij de Heer Schepen Roffiaen, Voorzitter van Wielerclub Hoppeland, in gezelschap van de Heer Darding, Burgemeester van Vaux. Links van de overwinnaar de Heer Igodt Omer, penningmeester van Wielerclub Hoppeland. Aan de inschrijvingstafel te Vaux heerste er een aangename stemming. Met 55 deelnemers, waaronder heel wat namen die klinken, kon men reeds van een schoon sukses gewa gen. Men vergete immers niet dat de Omloop der Vlaamse Gewesten am- ner 20 renners meer aan de start kreeg en toch helemaal in het cen trum Van het land ingericht werd. De zon ls niet van de partij, maar het regent toch niet bij de start. Er wordt kalmbegonnende renners weten wat voor hen ligt. De Waal Smets is van een ander gedacht en gaat er 10 Km. na de start van door. Men gunt hem wat voorsprong en als men even verdappert is hij er voor Halle aan voor de moeite. Hier tellen wij nog 47 man en een weinig verder begint" het te regenen. Marcel Rljckaert valt hier plat, iets wat Flander Janssens, Thoma, Vanden Meerschaut en Marcel Driessen hem hadden voorgedaan. Ook Mekeirel, Dhaenekyndt en Oreel hadden tegen slag. Juist voor de Kwaremont plaatst Mlele Vander Velcen een uitlopertje. Alleen gaat hij de lange helling op en komt het eerst boven, gevolgd op 150 meter door René Mertens en G. Vermeersch, die zelf het peloton een weinig voorafgaan. De Kwaremont doet de eerste grote schifting en een vijftiental man verliezen definitief voeling. Te Harelbeke valt Van En- de plat, maar de Ward kan mooi te rug vervoegen. Inmiddels ls René Mertens op de loon gegaan en stormt met 300 meter voorsprong door Kort rijk. De bende bestaat nog uit een dertigtal renners, daar enkelé gelos- ten weer aansluiting kregen. We tel len zo ongeveer een half uur voor sprong op het voorziene uur en er wordt er flink aan getrokken. Hier be gint het voor goed te regenen. B. De- vos treft hét min. want hij krliet een lek bandje te Bissegem. Mlel Vander Veken doet het al even slecht ver mits hij zijn versnelllngsapparaat kapot helpt. Te Menen demarreerde Van Kerckhoven, Raf Jonckheere, Pleters en Georges Vermeersch en te Geluwe ls Mertens weer vervoegd. Deze Jacht wierp terug enkelen ln de achtergrond. We tellen nog zes tien kopmannen. Van leper naar Po- perlr=e toe steken Van Kerckhoven en Pleters nog eens de neus aan het venster, maar niets baat. Een volle dig pelotonjietje komt voor de eerste maal door Poperinge en waar men Zoals verwacht heeft een, Luxem burger de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het is evenwel niet Die- derich geworden, die algemeen ver wacht werd, maar Jean Kirchen voor onze landgenoot Van der Stock. Ook de Jandenklassering hielden de Groot - Hertogdommers voor zich. Deze ronde heeft evenwel nooit veel spanning weten te verwekken, te meer dat er van onze kant geen eerste rang renners naartoe gingen. Als proef was ze evenwel interes sant. Zo bewees de jeugdige Zagers er een goed ronderenner te zullen worden, en kon Van der Stock iedereen bekoren. Tot zelfs in de tijdritten toonde de Waal zich de sterkste onzer landgenoten. DE EINDSTAND 1. J. KIRCHEN 25 37 27 2. Van der Stock 25 40 54 3. Goldschmidt J. 25 40 58 4. Diederich Bim 25 43 28 5. Kemp 25 48 19 6. Jan Zagers 25 48 22 7. Jan Storms 25 48 50 8. Alex Close 25 49 16 9. Frans Gielen 25 54 09 10. Van Dormael 25 57 13 11. Gyselinck 25 57 48 15. Walschot 26 29 05 16. Breuer 26 40 05 zich aan een groepsspurt verwacht is het integendeel Rik Van Kerckhoven die zijn sprankelende forme onder streept met ln de laatste kilometer onweerstaanbaar te demarreren en met 200 meter boni door de finish te trekken. Van de groep toont Mer tens zich afgetekend dë rapste. DE UITSLAG 1. RIK VAN KERCKHOVEN, de 254 km. in 7 u. 12'; 2. René Mertens, op 10 sec.; 3. Karei De Baere; 4. Arthur Mommerency; 5. Basiel Wambeke; 6. Pol Degraeveleyn; 7. André Pleters; 8. Florent Rondelé; 9. André Declerck; 10. Jeroom Renier; 11. Julien Van Dijcke; 12. Wier Va,n Steenkiste; 13. Raf Jonckheere; 14. Ward Van Ende, op 1 min.; 15. Fr. Siegers, op 1'20"; 16. Odiel Van den Meerschaut, op 1' 40"; 17. Georges Vermeersch, op 2'; 18. O. Huwel, op 4'; 19. Michel Hermie; 20. Robert Nolf; 21. Jan Engels; 22. Lionel Van Brabant; 23. Juul Huvaere; 24. gelijk: Boudewijn Devos, Maurlts Joye en M. Buyse; 27. Gabriel Sieuw; 28. gelijk: Norbert Callens en Marcel Deneve. INDRUKKEN Als wij deze koers, die op zijn geheel genomen een ware meeval ler is geweest, eens goed over- schouwen dan moeten wij vaststel len dat hij nog min nog meer ver lopen is zoals dat meestal mot de klassiekers en de van stad tot stad» geschiedt. Meer bewogen fa zen hadden wij zekerlijk wel kun nen zien, maar zo deze uitbleven dan is er toch geen belet geweest om toch harde strijd mede te ma ken. Daar had men vooreerst die grote snelheid die reeds na enkele kilometers troef was, waardoor het kwam dat er op zeker ogenblik wel oen half uur op de uurrooster was vooruit gelopen geworden. De af stand sprak in de laatste 60 kilo meter ook al zijn woordje mede, wijl anderzijds de ontsnapping van Mertens tussen Harelbeke en Ge- uwe voor de tweede schifting zorg- •le. De eerste was reeds geschiedt loor de Kwaremont, die toch zwaar icnoeg bleek om over het lot van ven vijftiental renners te 'mslissen. Werkelijk van spannende flitsen bleef meri niet gespaard. De terug komst na bandbreuk van Witte Vander Meerschaut was er een van; ook deze van Ward Van Ende in het heetste van de strijd te Ha relbeke. Ward kwam mooi en in re- kordtempo terug bij. Zo beleefden wij ook heel wat genoegen aan dat klimpartijtje van Vander Veken <p de Kwaremont, aan het brio van René Mertens, een der besten uit koers, aan de tegenaanvallen van Rik Van Kerckh~ven en aan zijn schone ultieme ontsnapping in de straten van Poperinge. Maar dit alles zijn slechts enkele van de mooie dingen die wij te zien kre gen en die maakten dat wij van het geheel der koers kunnen be sluiten: een harde slopende wed strijd, die heel veel van de auteurs heeft gevergd. De durvende inrichters kregen een schone naam op de erelijst, na De Feyter, Rik Van Kerckhoven. Geen van beide zal er ooit op mis staan. Met Rik won de man van de grote forme, de man die twee klas siekers in vier dagen wist te win nen. Op die forme stond nu een maal geen maat meer en knappe renners als Debaere, Dré Declerck, Wambeke. Pieters, e. a. moesten er voor het hoofd buigen. René Mertens was weer in een van zijn goede dagen en dan is hij tot grote dingen in staat. Hij was het die in het tweede gedeelte het meest op de voorgrond trad en zich de weelde veroorloofde een knap sprinter als Debaere een lengte achter zich te laten. Een flinke uitslag noteren wij Mommerency, Wambeke, Rondelé, Pieters, flink aan het terugkomen, wijl wij Dré Declerck in de spui-t wel wat dichter hadden verwacht. Knappe prestaties ook onderlijnen wij van Georges Vermeersch. Raf Jonckheere, Siegers, Renier, die al len slechts door de kilometers wer den overwonnen maar in het zicht van de overwinnaar eindigden. 10 Mei: De Waals» Pijl. 11 Mei:- Luik-Bas tenaken-I.utk. 15 Mei: Boezlnge. 12 Mei: Vlamertinge. 11 Mei: Bissegem. St Lodewljk. Z arren. 12 Mei: Eernegem (Kampioenschap van Westvlaanderen). 13 Mei: Aalbeke. 10 Mei: Oostende. 11 Mei: Zonnebeke. Rumbeke. Zwevegem. Bissegem. 12 Mei: Aalbeke. Anzegem. Zonnebeke. 15 Mei: Raversijde. HOUTHALEN. 1. Hans Dekkers (Holl.); 2. Van Dormael; 3. Schae- ken; 4. Ockers; 5. Ward Peeters; 6. N. Sterckx; 7. Loyaerts; 8. L. Wou ters; 9. Brutyn; 10. Leenen. OMLOOP DER VLAAMSE GEWES TEN. 1. De Valck Jan; 2. Denys Rik; 3.Vande Voorden Omer; 4. Hey- vaert; 5. Desmedt W.; 6. Vuylsteke Michel; 11. Vandaele; 15. Callebaut. MEERHOUT. 1. Pierre Lowie; 2. Borghmans; 3. Marien; 4. Deloor; 7. Demeulenaere André; 10. Leon Bar- bé; 16. Maurice Geryl. ARDOOIE. 1. Devolder Roger; 2. Salembier; 3. Van Rijssel; 4. Beke; 5. Parmentier; 6. Demunster W.; 7. Decocker; 8. Moreel. OOSTENDE. 1. Deroo Roland; 2. Van Bossel; 3. Taecke; 4. Deruyter; 5. Dewaele; 6. Deblock; 7. Deknock; 8. Demeulenaere; 9. Vanhoutte. OLSJJNE. 1, André Noyelle; 2. Van Bossel: 3. Salembier; 4. Ry- ckaert: 9. Indevuyst; 14. Joseph Ro ger; 15. Verbeke, Parmentier, Viaene en een ganse groep. Pronostiekprijskamp Hst hieronderstaande bulletljn, Invullen, altknippen en Ineturen La Gantoise - Anderlecht F.C. Knokke - U.S. Herzeeuw Daring Brussel - F. C. Luik Ol. Ingelmunst. - Wevelgem F. C. Ronse - F. C. Boom E. G. Gistel - S. K. Torhout A. E. C. Bergen - Rac. Gent F. C. Meulebeke - Houthulst S. C. Menen - St. Kortrijk F. C. Poperinge - T. Menen F.C. Roeselare - Schaarbeek F. C. Otegem - Kuurne Sp. De grote massa was opgekomen om de revanche Sys - Neuhaus te zien, spijts de titel niet op het spel stond. Deze massa is dan ook gro tendeels ontgoocheld geworden over wat er te zien werd gegeven. Neuhaus had zich de lessen, ge-i, kregen bij het eerste gevecht, goed in het hoofd geprent, hij schonk in hoofdzaak zeer veel aandacht aan zijn verdediging en liet maar zelden zijn impulsiviteit spreken. Waar anderzijds Sys uiteraard een zeer defensieve bokser is, die gedurig zijn tegenstander tot aanvallen uit lokt. kon er zeker, met deze dubbe le defensieve strijdwijze niet van een grote kamp gewaagd worden. Na de gebruikelijke studierounds geraakte men tot halfweg de kamp, zonder dat eem van beide boksers enig merkbaar voordeel had beko men. Sys zag alsdan ln dat hij het wel over een andere boeg diende te gooien en ging aanvallen. Zijn tak- tiek had aanvankelijk succes, ver mits hij round zes, zeven en acht in zijn voordeel kon houden. Naar het einde toe kwam de Duitser echter mooi terug, wijl onze land genoot eerder naar zijn tweede adem zocht. Het was met grote spanning dat op het verdict van de rechters werd gewacht. Tenslotte werd Karei Sys winnaar verklaard op punten. Twee rechters gaven Sys een voorsprong van drie punten, wijl de derde (een Duitser) aan zijn landgenoot de zege had toegewezen. Tijdens dezelfde meeting verloor Kid Dussart zijn nationale titel te- OMLOOP DER VLAAMSE GEWES TEN. 1. Vandeweghe W. (Roesela re); 2. Van Thielen; 3. Depoorter; 4. Van Cleef; 5. Creten. LANGEMARK. 1. Crabbe Remi; 2. Parmentier; 3. Ameye; 4. Verwey- den; 5. ide; 6. Moerman. STAREN. 1. Degryse Gab.; 2. De- vos; 3. Caron; 4. Reynaert; 5. Claes- sens. IEPER. 1. Pype Gerard; 2. Pat- tyn; 3. Huyghe; 4. Everaert; 5. De smet. ZANDVOORDE. 1. Cayzeele G.; 2. Costeur; 3. Gryson; 4. Bastlaens- sens; 5. Vandrlessche; 6. Verhaeghe. MESEN. 1 .Amellnckx; 2. Be- ckaert; 3. Barbier; 4,Durnez; 5. De- lameilleure; 6. Brouwers. OOIGEM. X. Debal Frans; 2. De- leersntjder; 3. Thiaert; 4. Moreel; 5. Willemyns; 6. Rosseel. LANGEMARK. 1. Deboodt Mi chel; 2. Crabbed 3. Parmentier; 4. Devriendt; 5. Barbier; 6. Van Cloos- ter. HOOGLEDE. 1. Lamote Kamiel; 2. Vancompernolle; 3. Lanssens; 4. Beheyt; 5. Watteyne, Colpaert, De- groote en Devolder. WINGENE. 1. Willems Ferd.; 2. Gobert; 3. Debuysere; 4. Vlncke; 5. Casteleyn; 6. Meulemans. MOORSLEDE. 1. Denolf Wer ner; 2. Rosseel; 3. Bostyn; 4. Eve raert: 5. Taillleu; 6. Rosselle. IEPER. 1. Pype Gerard; 2. Cap- poen; 3. Pattyn; 4. Beun; 5. Lainalre; 6. Pattyn D. IN HET BUITENLAND Poly Multiplié te Chanteloup. 1. Robic; 2. Wagtmans; 3. Martinez; 4. Beasley; 5. Buchonnet; 6. Huber; 12. M. Verschueren. Kritcrium van Daumesnil. 1. Rik Van Steen-bergen; 2. L. Bobet; 3. Le NiZerhy; 4. Carrara; 5. Blusson; 6. Lapebie. Krlterium te Pleurtult. 1. Dol- hats; 2. Fetruccl; 3. Deryoke G.; 4. Dupont; 8. Impanis; 13. Keteleer; 14. Schlls. La Gantoise - Anderlecht Daring Brussel - F. O. Luik F. O. Ronse - F. O. Boom A. E. O. Bergen - Rao. Gent S. C. Menen - St. Kortrijk F.C. Roeselare - Schaarbeek F.C. Knokke - U.S. Herzeeuw Ol. Ingelmunst. - Wevelgem E. G. Gistel - S. K. Torhout F. C. Meulebeke - Houthulst F. C. Poperinge - T. Menen F. C. Otegem - Kuurne Sp. UITLEG 1. D» deelnamt is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletijns ge schieden. 2. Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletljn op tel/de naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletijns op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samenteUing der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletljn, volgens volgnummer. 4. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, telis to men sommige wekèn de helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoof- ding staande datum. 1 thuisploeg gew, 'kers gew. (2 punt 2 =t hezoel x drawn (1 punt) punt.) (3 punt.) VaA; voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). (O AFZENDER: STRAAT. Nr TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. 1 x x x 1 1 1 Z 1 1 1 Z 20 punten. Een deelnemer bekwam 17 p.: Verder hadden we 6 deelnemers met 15 p.; 12 met 14 p.; 18 met 13 p.; 39 met 12 p.; 57 met 11 p. en 67 met 10 p. In totaal rang schikten zich dus 200 deelnemers voor de algemene klassering. BERICHT pr kv Bij vergissing werd de prijs van V. P. 27 respectievelijk uitbetaald aan de twee deelnemers die 20 pun ten behaalden. Een deelnemer be kwam echter 21 punten, zodat de rijs dan aan deze winnaar toe- wam. 115 p.: Depoorter Roger (1), Haig- laan, leper. Ill p.: Ruyssen Miehei (1), Capel- lestraat, Watou-St-Jan. 110 p.: Vermeersch Bertha, Babbe laarstraat, Poperinge. 100 p-: Destailleur Gilbert, Brugge- straat, Poperinge. 99 p.: Dael Marcel (1), Menensteen weg, leper. Steverlynek Robert (4), Lokerstr., Reningelst. 92 p.: Verfalllie Michel (4), Fope- rlngestraat, Oostvleteren. 87 p.: De Corte Maurice (1), Veurne- straat, Poperinge. Onraedt Victo- rine, M. De Wulfstr., Poperinge. 86 p.: Hauspie Albert (1), Cassel- straat, Poperinge. 82 p.: Debyser Robert (3), Cassel- straat, Poperinge. 81 p.: Laseure Guldo, Valkenstr., Bulskamp. 80 pHoedt Georges, Zanneklnstr., Veurne. 79 p.: Dael Lutgarde (5), Dorpstr., Dikkebus. 78 p.: Ostyn Roger (3),1 Boeschepe- straat, Poperinge. 77 p.: Lowagle André (3), leperstr,, Elverdlnge. Vandendrlessche Paul (1), Boterstr., Rbeselare. Ghewy Maria (2), Lindendreef. Veurne. 76 p.: Muylle Luclen (2), Paddé- vijverstraat, leper. Dewaele Frans, Hoogweg, Menen. 75 p.: Decreton Emlel, Noordstr., Lo. Bulens Jan (9), Dorpstr., Woesten. 74 p.: Orbie Hector (3), Bellestr Poperinge. kommens Roger (2), Zwijnlandstr., Poperinge. Vande- waeter Albert, Drafstr., Roeselare. Verbrugghe Maurits (1), Ieperstraat, Roeselare. 73 p.: Braecke Joseph (1), M. Doo- laeghestraat, Dlksmuide. 72 p.: Bartier Herman, Vlamertinge- straat, Elverdlnge. Lowagie André (5), leperstr., Elverdlnge. Couller Omer (1), Noordwijk, Leisele. 71 p.: Rooms Achllle (2), Warande- straat, Wulpen. 70 p-: Vanderhaeghe Denlse (4), Bellestr., Dikkebus. Ruyssen Michel (3), Capellestr., St-Jan-Watou. gen de Antwerpenaar Mino, die een prachtig gevecht leverde. Preys be hield zijn trofee tegen uitdager De- labassée, wijl Marcel Limage zich te sterk toonde voor de Gullegem- naar Vicky, die zich nochtans zeer verdienstelijk verdedigde. Titelhouder Neuhaus (rechts) wenst Karei Sys geluk na zijn zege. cliché Het Nieuwsblad Zaterdag 10 en Zondag 11 Mei worden «De Waalse Pijl» (220 km.) en Luik-Bastenaken-Luik (229 km.) verreden. Dit jaar zal er eveneens een bui tenlandse deelname zijn, maar het blijkt toch dat de grote Italia- gre nen niet van de partij zullen zijn. Met de Pinksterdagen treffen AL de leiders en vele leden van Sporta mekaar op het Jaarlijkse Pinksterkamp dat ieder jaar meer en meer belangstelling wekt. Dit niet alleen vanwege de Sporta-lei- ders en -leden, maar ook van vele andere groeperingen die hun afge vaardigden zenden om met de Sporta-leiders en -leden te ver broederen en te studeren. Want het Sporta-kamp is een verbroederingskamp, is vooral een studiekamp waar iedereen geest, overtuiging en enthousiasme op doet om de gedachten op groter schaal te verspreiden en uit te Deze koers leed fel onder de con currentie van Vaux-Poperinge. Zes en zeventig renners kwamen aan de start. Ai heel spoedig ontsnappen vijf renners-: Geus, Guns, Depre- dhomme, Jos Mertens en Nackaerts. Zij krijgen vrij spel en lopen spoe dig een heel eind uit. Eerst on 4 km. van Hasselt zullen zo wórden inge lopen. Heel veel gebeurt er niet. Toch wel, te Diest liggen Sorgeloos en Isl Deryck netjes voor de groep, maar hun rijk is van korte duur. In goed tempo gaat het verder zonder veel vuur of vlam. Bulten Leuven wordt de grote baan verlaten en 't ls daar dat Maurlts Blomme zijn slag meent te slaan. Hij ging hard en ge weldig maar de groep reageerde. Tot op 9 lm. van de meet zou de Roe- selarenaar stand houden en moest hij voor de overmacht wijken. Zo gaan we dan naar de meet een goei twaalftal man. De spurters houden zich gereed om hun slag te slaan, maar hebben gerekend bulten Van Roosbroeck, die plots gepast weg- wlpt, vijftig meter neemt en deze tot op de meet weet te houden. Het is Valeer Ollivier die de andere rappe mannen regelt in een mooie spurt. DE UITSLAG 1. EUGEEN VAN ROOSBROECK, de 275 km. in 6 u. 41 min.; 2. Valeer Ollivier, op 5"; 3. Ernest Sterckx; 4. Ward Peeters; 5. Lucien Mathijs; 6. Marcel Hen- drickx; 7. Maurlts Mollln; 8. Lode Wouters; 9. Maurits Blomme; 10. Jos Van Stayen; 11. Willem Debaere; 12. Elaerts Lode allen wiel in wiel; 13. Jan Bogaerts, op 20"; 14. Llevin Ler- no, op 25"; 15. Sterckx Fr.; 16. Rog. Van Remoortel, op 30"; 17. Hll. Cou- vreur; 1.8. Gerard Buyl, oo 40"; 19. Frans Vlskens; 20. Frans Loyaerts; 21, Georges Claes, op 50". ®erchem Sp. Ol. Charleroi 0 9 Tüleur P. C. Bac. Brussel 1-—1 v. S. Doornik Dar. Brussel 0—2 C. Luik Beerschot A. C. 51 C. Anderlecht Antwerp F. C. 33 va. St-Glllis Stand. Luik 1—1 F. C. Mechelen. Gantoiso 4—3 RANGSCHIKKING F. C. Luik 29 19 6 4 Rac. Mechelen 29 15 6 8 Un. St-Gillis 29 15 6 8 Antwerp F. C. 29 17 8 4 F. C. Mechelen 29 14 8 7 Anderlecht 29 14 10 5 La Gantols 29 12 11 6 Ol. Charleroi 29 9 9 11 Tilleur 29 10 10 9 Borchem Sp. 29 11 13 5 Dar. Brussel 29 9 12 8 Beerschot 29 9 14 6 Stand. Luik 69 39 42 73 39 38 59 44 58 63 43 28 63 r.3 35 70 45 33 54 56 30 46 48 29 42 43 29 55 59 27 43 48 26 57 56 24 44 54 22 40 62 21 34 59 30 25 21 12 29 7 14 8 S. C. Charleroi 29 7 15 7 Bac. Brussel 29 7 18 6 k. U. S. Doornik 29 3 20 6 Matchen voor Zondag a.s.: Gantoise S. C. Anderlecht •'•and. luik S. C. Charleroi J^srschot U. S. Doornik bil'. Brussel - F. C. Luik h C. Antwerp F. C. Tilleur »c. Urusscl Beréhem Sp. 0". Charleroi p'. C. Mechslrn Mechelen Uil. St OUlls F. C. Boom Kortrijk Sp. 0- F. C. tagcm Ukkel Sp. 1-- S. K. St-Niklaas F. C. Ronse 1- Rac. Gent Vig. Hammc 1- U. S. Centra F. C. Brugge 0- Whito Star A.E.C. Bergen 5- Oostende Rupel 5~ C. S. Brugge A. V. Denderm. 2- RANGSCHIKKING 1. Rac. Gent 2. F. C. Brugge 3. Boom F. C. 4. F. C. Ronse 5l. A. S. Oostende 6. AVhite Star 7.S. K. St-Nikl. 8. Kortrijk Sp. 9. Ukkel Sport 10. Vig. Hamme 11. Bergen 12. Dcnclermondc 13. F. C. Izegem 14. Rupel S. K. 15. C. S. Brugge 10. U. S. Centre 28 16 4 28 17 7 28 15 7 28 15 7 28 15 8 23 13 9 28 14 10 28 12 10 28 13 12 23 10 12 28 9 12 28 8 14 7 15 7 15 •6 18 3 20 28 23 28 28 39 16 63 32 51 36 56 41 37 41 68 42 52 44 47 47 49 50 51 51 51 66 6 38 61 6 48 26 6 29 44 4. 35 64 5 30 62 Matchen voor Zondag a.s.: Vlg. Hamme A. 3. Oostende F. C. Brugge - White Star Kortrijk Sp. S. K. St Niklaas A. V. Dandermonde - F. C. Izegfcm A. E. C. Bergen - Bac. Gent Ukkel Sp. - C. S. Brugge 3. K. Rupel -- U. 3. Centre F. C. Ronse - C, Boom S. V. Oudenaarde S. C. Menen 3—2 Geraardsbergen Oostende 22 Elsene S. C. F. C. Roeselare 2—1 Eendr. Aalst Rac. Doornik 2—0 Schaarbeek S. V. Waregem 21 St. Moeskroen C. S. St-Joost 22 F. C. Meulestede Beveren W. 0—1 St. Kortrijk Exc. St-Niklaas 2—1 RANGSCHIKKING Doornik 29 19 3 7 29 16 4 29 20 8 1. Rac. 2. Schaarbeek 29 16 4 9 3. Eendr. Aalst 29 20 8 1 4. V. G. Oostende 29 16 7 6 5. Beveren-Waas 29 14 10 5 6. Oudenaarde 29 12 11 6 7. Meulestede 29 13 12 4 8. Waregem 29 8 10 11 9. Geraardsbergen 29 8 11 10 10. F. C. Roeselare 29 6 12 11 11. St. Kortrijk 29 7 13 9 12. St-Joost 29 9 15 5 13. St. Moeskr. 29 5 12 12 14. Exc. St-Niklaas 29 7 14 3 15. Elsene S. C. 29 7 15 7 16. S. C. Menen 29 6 16 7 80 24 45 53 34 41 85 38 41 68 41 38 50 51 33 51 42 30 48 55 30 53 52 27 49 48 ?6 45 64 23 48 77 23 46 67 23 42 63 22 36 48 22 31 61 21 32 56 19 .Matchen voor Zondag a.s.: V. G. Oostende Eendr. Aalst Exc. St Niklaas - S. V. Oudenaarde Beveren-Waas St. Moeskroen S. C. Menen St. Kortrijk C. S. St Joost F. C. Meulestede F. C. Roeselare C. Schaarbeek S. V. Waregem S. C. Elsene R. C. Doornik S. K, Geraardsbergen Zwevegem Sp. F. C. Tielt 7—0 Horzenuw S. K. Voorwaarts J—.1 Wevelgem A. A. Moeskroen 00 E. Wervik F. C. Knol^ke 1—0 W. S. leper S. V, Jngelmunster 1—2 S. K. Roeselaro C, 3. leper 32 S. V. Blankenb. W. S. Lauwe 32 Rac. Harelbeke F. C. Torhout 31 RANGSCHIKKING LS. K. Roeselare 29 12 2 5 90 25 49 2. C. S. leper 20 19 5 5 87 '32 43 3. Wevelgem 29 19 5 5 65 40 43 4. Wervik 29 15 5 9 59 43 39 5. Herzeeuw 29 16 8 5 63 51 37 6. Blankenberge 29 13 12 4 62 57 30 7. Lauwe 29 10 12 7 52 54 27 8. Harelbeko 29 11 13 5 53 68 27 9. Knokke 29 10 13 6 55 56 26 10. Zwevegem 28 12 15 1 62 54 25 11. V. Oostende 28 10 14 4 61 59 24 12. Ingelmunster 29 10 16 3 44 73 23 13. F. C. Tielt 28 10 16 2 50 68 22 14. F. C. Torhout 28 8 16 4 49 75 20 15. Moeskroen 29 7 17 5 52 73 19 16. W. S. leper 29 1 24 4 22 39 6 Matchen voor Zondag a.s.: Voorw. Oostende E. Wervik I-'. C. Torhout Zwevegem Bp. W. B. Lauwe S. K. Roeselare F. C. Tielt - R. O. Harelbeke G". S. leper S. V. Blankenberge A. A. Moeskroen W. S. léper Ol. Ingelimmster S. V. Wevelgem F. C. Knokke U, S. Herzeeuw S. V. Bredene W. Oudenburg 1 0 S. K. Torhout Nleuwpoort 22 Conc. Brugge Rao. De Panne 41 F. C. Sijsele E. G. Gistel 4—0 Middelkerke D. Blankenberge 02 S. V. Veurne V. V. Koksljdo 4—0 Steenbrugge Den Haan 32 F. C. Heist S. K. St Kruis 3—1 RANGSCHIKKING 1.D. Blankenb. 29 24 0 5 117 25 53 2. Steenbrugge 27 20 2 5 104 29 45 3. V. Veurne 27 16 5 6 69 41 38 4. Rac. De Panne 28 1G 9 3 85 63 35 5.1'. C. Helst 29 14 8 7 60 60 35 6. S. K. St Kruis 28 13 8 7 66 47 33 7. Conc. Brugge 28 11 10 7 64 60 29 8. Nleuwpoort 29 11 13 5 53 61 27 9.3. K. Torhout 29 10 14 5 58 59 26 10. E. G. Gistel 29 10 17 2 65 32 22 11. V. V. Koksijde 29 10 17 2 65 82 22 12. F. C Sijsele 29 8 16 5 56 66 21 13. S. K. Dea Haan 29 8 18 3 41 69 19 14. Middelkerko 29 8 20 1 50 100 17 15. S. V. Bredene 29 6 19 4 55 82 16 16. Oudenburg 28 7 20 1 34 70 13 Matchen voor Zondag a.s.: S. V, Nleuwpoort F. C. Lljsclc S. K. St Kruis S. V. Bredene S. K. Den Haan S. V. Veurne W. S. Oudenburg F. C. Helst V. V. Koksijde S. K. Steenbrugge Rac. De Panne G. S. Middelkerke Dar. Blankenberge Concordia E. G. Gistel S. K. Torhout S. V. Moorsele Meulebeke 51 Lichtervelde Ol. Ledegem 8—0 S. V. Moorslede V. C. Ardooie 6—0 Oostrozebeke E. Beselare 3—0 Vlamertinge St Elools Sp. 32 F. C. Wakken St-Joris Sp. 2—0 Mol. Ingelm. Dentergem 10 W. S. Houthulst V. P. Gits 8—3 RANGSCHIKKING 4 111 35 46 1. Oostrozebeke 2. F. C. Wakken 3. W. Houthulst 4. Mol. ïngeim. 5. S. V. Moorslede 6. Vlamertinge 7. Meulebeke 8. St Joris Sp. 9. Lichtervelde 10. St Eloois Sp. 11. V. C. .Ardooie 12. S. V. Moorsele 13. Dentergem 14. Ol. Ledegem 15. V. P. Gits 16. E. Beselare 29 21 4 28 19 5 28 18 7 28 14 7 29 16 10 30 14 0 28 15 9 29 10 11 29 i3 14 29 10 12 30 10 14 28 10 15 29 8 16 29 7 16 28 6 17 29 0 25 68 40 42 93 58 39 44 35 75 53 35 70 57 35 77 53 34 8 59 52 28 2 54 62 28 7 51 01 27 6 65 73 26 3 64 68 23 5 53 58 21 6 34 69 20 5 46 84 17 4 17 123 4 Matchen voor Zondag a.s.: Ol. Ledegem S. C. Oostrozebeke V. P. Gits S. V. Moorsele V. V. Dentergem F. C. Wakken F. C. Meulebeke W. S. Houthulst St Joris Sp. Molen Sport St. Elools Sp. S. V. Moorslede E. Beselare F. C. Lichtervelde Kuurne Sp. S. C. Le Bizet B. S. Avelgem Toek. Menen - Aalbeke Sp. S. V. Vichte - Rac. Waregem S. V. Kortrijk F. C. Komen 81 F. C. Poperinge 2—1 F. C. Luingne 32 Deerlijk Sp. Hulste Sp. Dottenijs Sp. S. K. Avelgem F. C. Otegem 4—3 9—1 1—2 2—3 0—3 RANGSCHIKKING B. S. Avelgem Aalbeke Sp. F. C. Otegem Toek. Menen Kuurne Sp. Deerlijk Sp. Dottenijs Sp. 29 20 29 19 28 18 29 17 29 16 29 16 29 12 29 12 12 28 12 13 28 9 16 9 17 9 18 5 17 6 20 23 29 29 27 29 29 5 66 34 45 4 81 41 42 5 89 51 41 5 99 59 39 6 103 56 38 4 70 50 36 8 70 51 34 3 66 56 31 59 74 29 59 73 27 98 79 21 53 85 21 59 68 20 51 87 15 36 85 15 36 93 8 8. F. C. Poperinge 29 14 12 9. Hulste Sp. 10. S. K. Avelgem 11. F. C. Luingne 12. S. V. Kortrijk 13. S. C. Le Blzet 14. F. C. Komen 15. S. V. Vichte 16. Rao. Waregem Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Poperinge Toek. Menen F. C. Otegem Kuurne Sp. S. K. Avelgem S. V. Vichte F. C. Komen S. V. Kortrijk Dottenijs Sp. Rac. Waregem F. C. Luingne Aalbeke Sp. Hulste Sp. B. S. Avelgem Deerlijk Sp. 6, O. Le Blzet strooien op de volgende provin ciale kampen. Tijdens de vorige jaren werd er op het Sporta-kamp gestudeerd over de persoonlijkheid en de ver antwoordelijkheid. Dit jaar zullen we samen be spreken en onderzoeken hoe we al de betrachtingen van Sporta in zake de lichamelijke opvoeding en gezondheid kunnen verwezenlijken. We beginnen 's Zaterdagsavonds met de eerste voordracht en be spreking: De betekenis en de ivaarde van ons lichaam en dat van anderen door Dokter Dries Claes. Op Pinksterdag zijn de volgen de voordrachten, telkens gevolgd door intensieve besprekingen, voor zien: Betrachtingen inzake lichame lijke opvoeding en gezondheid door Piet D'Hooghe, licenciaat in lichamelijke opvoeding. Betrachtingen inzake morele en culturele en sociale opvoeding door Mon Laenen, maatsch. assist. Verhouding van Sporta op plaatselijk, nationaal en interna tionaal terrein ten opzichte van de verschillende sport- en sociale bondendoor P. Van Clé. 's Maandags wordt het Sporta- kamp 1952 dan besloten met de volgende voordrachten: «Hoe «al ieder Sporta-lid zijn ideaal beleven'door E. H. De Wilde. Hoe heeft Sporta gewerkt in het verleden en hoe zal het wer ken in de toekomst f door P. Van Clé. Het Sporta-kamp, dat dit jaar •en bijzonder gebeuren zal wor den en waarop geen enkele leider mag ontbreken, zal niet doorgaan in het Sint-Niklaasgesticht te An derlecht, waar de andere kampen plaats vonden, maar te Groot-Bij gaarden, bij de Broeders van Don Bosco. Velen zullen misschien niet be paald weten hoe ze Groot-Bijgaar den moeten bereiken. Luister even... MET DE TREIN: tot Dilbeek- station en op 200 meter van het station belandt men bij de Broe ders van Don Bosco die alles te onzer beschikking stellen (hof, speelplein, vergaderzalen en slaap zalen). MET DE TRAM uit Brussei: tram 7 tot Terminus. Dan nog een 20-tal minuten te voet. DE FIETSERS: zij die komen uit de richting Aalst. Niet rijden tot Brussel, maar op de Gentse steenweg afdraaien na de Pel grimlaan te Zellik. Zij die komen uit Antwerpen: via Mleisse, Wem- mei, Zellik, Groot-Bijgaarden. De onkosten voor de drie dagen bedragen 150 fr. (alles inbegre pen). Zij die niet in de mogelijk heid verkeren het ganse kamp mee te maken, betalen 30 fr. in schrijving. Er kan van tevoren gestort worden op P.C.R. 49.22.40, Pater Van Clé, Abdij van Ton- gerlo. Wat dient meegebracht? Toilet, laken of slaapzak (verplichtend), sportkledij (gewenst), muziekin strumenten en een goed humeur. De deelnemers aan het kamp worden verwacht 's Zaterdags avonds, 31 Mei, ten laatste te 19 u. Te 20 uur begint de eerste confe rentie. Het kamp eindigt op Pink steren-Maandag 2 Juni, na het middagmaal,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 9