Mum Albert Vandevoorde Vlamertinge Losse Wekelijkse Motovoetbalmatch Radio B A R C O slaat een dubbele slag Winnaar in onze 6* Proef te Wervik en leider in de algemene rangschikking wint te Koksijde de T Proef na een felle spurt Willy Jacob de grote ongelukkige STAD BELLE Op Zondag 22 Juni, te 16 uur ZEJn televisie Is onovertrefbaar. f i£jf ofe&md/ FRUTTÏ *.al U verkwik- wanneer ae*warmte uw spijsvertering bemoei lijkt en y onpasselijk maakt IMPANIS NIET IN DE RONDE van FRANKRIJK Stort 80 fr. ICoorsoitslagen Aangekondigde koersen KLASSEMENT NA DE ZEVENDE PROEF Rond de Ronde van Frankrijk De Ronde van Zwitserland (Kermisfeesten) Clubs BRUGGE-BELCEIL - Op het Stadium Ingericht door M. C. Belle Gepatroneerd door de A. M. C. Y. de beste de goedko opste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. Joseph Roger De Verenigde Sportvrienden der St-Jozefsparochle te Wervik, werden om hun streven dit be loond vermits zij 45 renners aan de vertreklijn kregen, waaronder heel wat «mannen met baarden.». Het was sportafgevaardigde Sarron die de renners de baan opzond om 8 ronden van 15 km. af te leggen aiover Geluwe en Kruiseke. Het was Verbeke van Geluveld die de bende op sleeptouw nam aan zulk een tempo, dat Deiwailly en Van Haezebrouck, alsmede Terryn onmiddellijk voeling verloren. De sprong van. Verbeke draagt tame lijk ver en als hij gezelschap krijgt van Ghesquière, Indevuyst, Jacob, Winne, Demuynok, Dewaela en Naessens, komt daar meteen de eerste ontsnapping tot stand. Te Kruiseke zien wij Kerckhove even afstappen. De verloren 200 meter zal hij nooit meer goedmaken. Tij dens de tweede ronde loopt alles weer bijeen onder druk van Nolf en Noyelle Roger, wijl ook Joseph een weinig koren op de molen wierp. Er wordt nu even. verpoosd tot plots Verbeke uit Wervik, die reeds bijna drie ronden aan het staartje bengelde, er als een pijl uit de boog van door gaat. Op hel pers hoeft hij niet lang te wachten vermits Jacob, Rebry J„ Naessens en Joseph Roger bij hem aanslui ten. De groep aarzelt even en zo zien wij na de vierde ronde dat dit vijftal reeds een minuut voorsprong telt. Jacob en Verbeke zijn veruit de bedrijvigsten. Er komt reactie vanwege Duran, Noyelle Roger en Demuynck, doch deze geraken nooit uit de greep van de groep los. Tijdens de zesde ron de liggen de leiders 1.35 min. voor op Indevuyst, Ghesquière en Roger Noyelle, wijl de bende nog 200 m. verder komt aandraven. De grote bazen kijken nog altijd de kat uit de boom en laten zelfs een nieuw groepje zioh afscheiden: Christiaen, Huyghe, Lapauw, Ver- haeghe, Coussement en Nolf. Dit zestal vervoegt het trio Indevuyst en waar Coussement achter blijft, zien wij nu acht man hardnekkig de jacht op de leiders inzetten. De groep, nog steeds 26 man sterk, schijnt nog steeds het gevaar niet te beseffen en volgt op 30 sec. Wel zouden de leiders een weinig van hun voorsprong inboeten en daarbij zouden zij nog de diensten moeten ontberen van Willy Jacob die, bij het ingaan der laatste ron de, plat reed, tot inlopen evenwel zou het niet meer komen. De vier vluchters hielden kranig stand en kregen loon naar werken. Rebry trok van ver de spurt aan, maar Joseph Roger ging erover met Ver beke in het wiel. Van de zeven man die volgden (Ghesquière was er om ons onbekende redenen niet meer bijl won Christiaens zeer nipt. Van wat er van de grote bende nog overbleef, toonde Verbeke (Gelu veld) zich veruit de rapste. Deze drie mooie spurtjes waren een mooie bekroning van een prachtige koers, waarin de geestdrift alleen werd afgekoeld door de flinke re genbui naar het einde toe. DE UITSLAG 1. Joseph Roger (Koekelare), de 120 km. in 3 u. 05 min.; 2. Verbeke (Wervik): 3. Rebry Jaak (Wevel- gem)4. Naessens Lucien (Lauwe) 5. Christiaen (Gombeek), op 1.15 min.; 6. Nolf Werner (Moorsele); 7. Lapauw M. (Rollegem); 8. Roger Noyelle (Moorsele): 9. Huyghe Vic tor (Oostende)10. Verhaeghe Pr. (Moorsele); 11. Indevuyst Gerard (Zillebeke); 12. Rebry Gaston (We- velgem), op 1.50 min.; 13. Ghes- quiere Raf. (leper); 14. Verbeke Roger (Geluveld), op 2.05 min.; 15. Quartier Maurice (Langemark); 16. Meerseman Roger (Reningelst) 17. Vanhoutteghem (Kuurne); 18. Kerckhove; 19. Moreel O.; 20. De- fever; 21. Demuynck M.; 22. Van Coppennolle. Verder nog: Nuyttens, Vuylsteke G., Gryson E., Oplinus, Gryson A. LOSSE INDRUKKEN Neen, maar heel weinigen van de sportmannen die aan de draai der baan stonden waar de weg de grote staatsbaan naar leper verlaat om naar Kruiseke af te slaan, zullen er vermoed hebben dat de sprong die Verbeke van Wervik uithaalde, de beslissing zou brengen. Wij wa ren nog maar amper in de derde Na een uiterst lastige en snelle koers won Joseph Roger In een nijdige spurt te Wervik. De neerplassende regen kon niet eens de lach van zijn aangezicht wegnemen. ronde en de groep J«lde jtióg steeds ten andere een zeer vruchtbare remnersbodem te bezitten: Noyelle R„ Pr. Verhaeghe en Vuylsteke Ro ger vormen met Nolf een klaverblad van vier, waarop maar weinig dor pen kunnen aanspraak maken. Ver ders liep ook Indevuyst èen goéde wedstrijd, al lijkt hij toch een ietsje minder sterk dan voor een maand. Zelfde mogen wij zeggen van Raf. Ghisquière, die gans de dag vooraan stond maar op het laatste begaf. Roger Verbeke was voor één keer al te passief en de grote brokken waren reeds verdeeld toen hij zich ter aankomst de rapste van de rest van de groep toonde. Meteen ver speelde hij zijn leidersplaats en zeer kostbare punten. Dré Noyelle, Vandevoorde, Quartier en andere als Meerseman, Devoghel en Rebry Gaston, kwamen er te Wervik nooit bij te pas. 41 renners samen. Zelfs toen Jacob, Joseph Roger, Rebry L. en Naes sens hem op het wiel sprongen, meende niemand, en wij ook niet, dat thans reeds de beslissing viel. Dit naarstig vijftal liep gestadig uit wijl de grote bazen' elkaar be loerden en de een voor de andere geen voet kop wilde lopen. Meer nog toen eerst Indevuyst, Ghis quière en Noyelle Roger en daarna Huyghe en gezellen zich afscheid den, roerden de groten nog van geen vin. Deze groepjes smolten al spoedig samen, hielden er een flink tempo op na maar zouden toch nooit meer het eerste vijftal zien. Van de groep zelve gaven er een hele boel renners de strijd op toen een geweldige regenvlaag kwam op zetten. De posities kenterden niet meer en deze die de koers hadden gemaaktkregen loon naar wer ken. Toch niet allemaal, want Ja cob zag zich nog een verdiende prijs ontnomen door een lekke band bij het ingaan der laatste ronde. Jammer, want de Poperingenaar marcheerde flink. Joseph Roger won eens te meer. Zulk een parcours is naar zijn hand; hoe lastiger, hoe beter. Hij was een der grote verdienstelijken in koers en de rapste ter eindmeet. Zijn grootste tegenstand ondervond 'hij vanwege Roger Verbeke van Wervik, die voor eigen volk een grootse forme ontplooide, een der bedrijvigsten was en ter meet nog flink van zich af beet. De heropge- treden Naessens liet eveneens een felle indruk. Aanvaller van het eerste uur, was hij met iedere ont snapping mede. Een jongen die wij nog in de uitslagen zullen vinden. Een sterke prestatie noteren wij ook vanwege de kleinste niet de jongste van de Rebry's. Jacques rijdt merkelijk beter dan verleden seizoen. Het is een impulsief ren- nertje, dat niet moet gepraamd worden om zijn deel te doen. Jacob eindigde niet met zijn gezellen, maar was misschien wel de sterkste van hen. Dit waren de vijf hoofdfiguren van het toneelstuk. Van de neven figuren trof ons het meest, de slan ke Werner Nolf. Wij geloven niet dat wij ons bedriegen als wij be weren dat in de Moorselenaar een renner met grote toekomst steekt. Die leeft, zal zien. Moorsele lijkt Éert glas walef fhel 6ert lepefijo PRUTTi is een aangename drank welke Uw orga nisme* rjinigt en een weldoende Inviged heeft op Uw spijsverteringsgrganecb .Vraag eei> gratra munster aan uw apotheker of aan de N.V, ("DE ORGANISCHE PRODUK- (TEN VAN TIENEN", 270, Pas. torijstraat, Tienen, dia hef U door zijn bemiddeling zal laten geworden 'ctsSFRUTlt'S mrgaur '(csp's avonds, blijft Uw organisme}} rein, en Uw levenslust onaangetast t Zo klopte Thuur Cleenewerck, na een opvallende koers te Luingne, de rapste Wcstvlaamse onafhankelijken in de spurt. Rechts Lcon Vandaele, midden Henri Denys. Woensdagavond was het er heel druk op de burelen van de B.W.B. te Brussel. Immers de twaalfde man voor de Tour diende aange duid onder de drie reserves: Blom- me, Close en Sorgeloos. Daarbij kwaim plots een verrassend nieuws- je in de persoon van Impanis, die zegde van deelname af te zien. De juiste reden zal wel niet bekend ge maakt worden, maar denkelijk zal zijn min goed presteren in de Giro wel er voor iets tussen zitten. Er diende dus ook voor Impanis een plaatsvervanger aangeduid te wor den. Van de vijf selectieheren ont brak echter de Limburgse afgevaar digde Jan Wouters en de andere vier geraakten maar tot geen over eenstemming, zodat uiteindelijk geen beslissing werd genomen en men nog enkele dagen zal dienen te wachten alvorens de volledige ploeg te kennen. Voor het doktersonderzoek bleken Van Kerckhoven, Neyt en De Peyter nog niet helemaal in orde. Ze die nen zich volgende week opnieuw aan te imelöten. op posfcheckrekenlng 4763.60 van «Het Wekelijks Nieuws» Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1952. Beroepsrenners AALST. 1. Ryckaert Marcel; 2. Boumon; 3. Lerno; 4. Mathys; 5. La- baere; 6. Debaere; 7. De Feyter; 8. Huwel; 9. Vandycke; 10. Renier, een gans peloton samen. BRUSSEL-BOST. 1. Sterckx E.; 2. Verschueren Stan.; 3. Dewachter; 4. Jacobs; 5. Nackaerts; 6. Peeters; 7. Mertens; 8. Mollin; 9. Hendrlckx M.; 10. Leenen. GULLEGEM. 1. Marcellafc; 2. Joye; 3. Thoma; 4. Maelbrancke; 5. Sohotte; 6. Vander Meerschaut; 7. Oreel. BRUSSEL-INGOOIGEM. 1. De- rijeke Germain; 2. Decock R.; 3. Mol lin; 4. Rijckaert; 5. De Peyter; 6. La- baere; 7. Rosseel; 8. Buyl; 9. Decorte. Onafhankelijken LUINGNE. 1. Thuur Cleene werck; 2. Vandaele Leon; 3. Denys Rik; 4. Vande Voorden; 5. Dedecker; 6. Vancaeneghem; 7. Dewaeghenaere; 8. Dhaene; 9. Geryl; 10. Pascal; 12. Bostyn; 14. Geers; 15. Commeyne. Liefhebbers ZWEVEZELE. 1. Verhelst Jos.; 2. Taecke; 3. Devolder; 4. BUliet; 5. Desmedt; 6. Messeyne; 7. Deblauwe; 8. Malfait; 9. Penninck. ALVERINGEM. 1. Philips Jozef; 2. Deruyek; 3. Vanstechelman; 4. Ra- baey; 5. Willems; 6. Delannoy; 7. De- meulenaere Pr.; 8. Devriendt,- 9. Boedts; 10. Ghyllebert; 11. Viaene; 12. Vander Heyde. Nieuwelingen WERVIK. 1. Verhelst Jan; 2. Altês; 3. Porment; 4. Dequesne; 5. Bostyn; 6. Peeters; 7. Bekaert; 8. Pattyn. NIEUWKERKE. 1. Maes E.; 2. Lamaire; 3. Dekeyzer; 4. Devos; 5. Vankemmel; 6. Reynaert; 7. Berquln; 8. Durnez. ZONNEBEKE. 1. Claryase; 2. Massohelein; 8. Oools; 4. Knockaert; 5. Gaytant; 6. Declerck; 7. Verhéege; 8. Pierpont. HARINGE. 1. Oplinus; 2. Top: Zie vervolg hiernevens pgr onze 9° proef. Op Zondag 15 Juni, krijgen wij dan onze volgende proef in het sportieve Vlamertinge. De mannen van Het Vliegend Wiel munten zowel uit in het inrichten van koer sen als in het steunen van de aan gesloten renners. Laat ons hopen dat zij dan ook heel wat renners aan de start knieën voor hun rijk- begiftigde koers. Dat zal wel het ge val zijn, vermits geen al te dichte concurrenten-zijn komen opduiken. TECHNISCHE INLICHTINGEN Prijzenbedrag: 6.000 fr. en pre- miën. Afstand: 110 km., waarvan 8 kleinere ronden en 1 over leper, Dikkebus, Loker, Rodeberg, Zwarte- berg. Westouter, Reningelst. In schrijving bij Cyriel Logie In 't Lammeke». Vertrek te 15 u. bij Waeyenberghe Jules, café Bre da Aankomst tussen Café Maurice en Café Beige - Frijs- deling bij Chaerle Maurice, café «Ville de Lille». B eroepsrenner s Maandag 16 Juni: Kachtem. Dinsdag 17 Juni: Heule. Donderdag 19 Juni: De Panne. Vrijdag 20 Juni: Aartrijke. Onafhankelijken Zondag 15 Juni: Brussel-Luik. Liefhebbers Zaterdag 14 Juni: Stene. Zondag 15 Juni: Heestert. - Viamer tinge. - Den Haan. Donderdag 19 Juni: Zerkegem. Nieuwelingen Zaterdag 14 Juni: Kortrljk. Zondag 15 Juni: Oostyozebeke. - Zwe- vezele. - Passendale. - Ichtegem. - Moorsele. - Ingooigem. - Meulebeke - Reningelst. Maandag 16 Juni: Zwevezele. Adln- kerke. - Moeskroen. - Zerkegem. Donderdag 19 Juni: Reningelst. - Oostende. 3. Carton; 4. Barroo; 6. D'Allelne; 6. Lahousse; 7. Lens; 8. Delbaere. WESTROZEBEKE. 1. Crabbe R.; 2. Parmentler; 3. Vermots; 4. Cno- ckaert; 5. Pattyn E.; 5. Ide; 7. Ver wijder; 8. Degryse. BEITEM. 1. Polyt L.; 2. Altès; 3. Bostyn; 4. Debooat; 8. Naert; 6. Depoorter; 7. Everaert. IZEGEM. 1. Barbier A.: 2. Van- olooster; 3. Bylle; 4. Verhelle; 8. Boe- suyt; 6. Degryse; 7. Demarck; 8. Ros seel. DE FILM DER KOERS Drie en dertig kleppers traden aan om 12 ronden van 10 km. af te leggen in achtvorm. Het was Mau rice Quartier die de bende op sleep touw nam en zich lichtjes losrukte in gezelschap van Van Oostende en Van Oosterwijck. Frans Meule- naere die ook meegesprongen was zou niet lang voorop blijven, want een lekke band schakelde hem uit. De drie kopmannen, bij wie Quar tier de geweldigste was, deden naarstig voort en hadden na de tweede ronde reeds 15 sec. boni. Een tegenaanval via Cattoor en Vanbossel zou geen nut opleveren. Willems en Ghillebert, die zijn za del brak. staakten de strijd. Van Oosterwijck werd vooraan losgere- den maar de beide andere deden moedig voort en haalden hun pre mie-oogst binnen. Zo zien wij in de vijfde ronde hen nog altijd voorop met 25 sec. op Van Stechelman en 30 sec. boni op de groep. Vanbossel rijdt plat en geeft op. De bende telt nog steeds 25 man samen spijts er duchtig wordt gevlamd. Als Van Oostende vooraan begeeft, kan ook Quartier het alleen niet bolwerken, zodat halfweg koers alles opnieuw samen is gelopen. Verplaetse toont zich nu van zijn beste zijde, imaar zijn sprongen worden door Vandevoorde geneu traliseerd. Boedts, die uit de neus bloedde geeft op, wijl Van Vynckt en Devriendt voeling' verliezen. Ook Viaene geeft op. Verbeke (Wervik), Vander Heyde, Indervuyst, Taecke en Vandevoorde gaan nu een tijdje voorop rijden, maar onder druk van Verplaetse, Jacob en Delannoye loopt alles weer bijeen. Paret geeft op, wijl Moyaert, Philips en De- waele rats uit de wielen worden ge reden. Deroo, Verplaetse en Jacob ne men thans honderd meter voor sprong maar ook zij geraken niet uit de greep van de groep los. Zo gaan we de voorlaatste ronde in met nog zestien man samen. Cous sement komt nu met achterstand voorbij, wijl de bende nog eenmaal in twee stukken valt. Vanhoutte, Delannoye, Vander Heyde, Verbeke (Geluveld) en Decocker zullen ech ter in de laatste lialve ronde op nieuw weten aan te sluiten. Van der Heyde rijdt nog plat zodat wij uiteindelijk met veertien man naai de eindmeet gaan. Op een honderd meter lange laan komt het tot een fantastische spurt, die van heel ver wordt aangetrokken en die zeer nipt door Vandevoorde wordt ge wonnen. DE UITSLAG 1. Vandevoorde Albert (Kemmel), de 120 km. in 2 u. 57 min.; 2. Ver plaetse Rog. (Maldegem) op 20 cm.; 3. Verbeke Roger (Wervik); 4. Dhondt Marcel (Emelgem)5. Ja cob Willy (Poperinge); 6. Taecke Karei (Bekegem)7. Quartier Mau rice (Langemark)8. Deroo Roland (Oostende): 9. Delannoye Daniel (Nieuwkapelle) en Verbeke Roger (Geluveld); 11. Indevuyst Gerard (Zillebeke); 12. Van Oostende Ju- lien; 13. Joseph Roger (Koekelare); 14. Vanhoutte Charles (Oostende), allen wiel in wiel; 15. Van Stechel man Aimé (Oostende) op 25 sec.; I 16 Decocker Noël, op 30 sec.; 17. Vander Heyde Daniël (Adinkerke) op 1,30 min.; 18. Coussement Geor ges (leper); 19. Van Vynckt Valeer (Landegem); 20. Devriendt Jules. INDRUKKEN Nee, schokschouder nu niet als ik zeg dat ze te Koksijde aan meer dan 40 per uur hebben gereden. De cijfers spreken: 120 km. (wel ge teld) in 2 u. 57 min. (wel gechro- nom.treerd). Het was ook te ver wachten en het is telkenjare zo op de spiegelgladde banen van het mooie kuststadje. En spijts dit alles zaten er na 100 km. koers nog twintig renners samen van de drie en dertig vertrekkers. Wil dit be duiden dat wij zeer veel knappe liefhebbers hebben, of zijn het de gladde banen en de derailleur die dit bewerken? Het was eveneens te verwachten dat het niet tot grote ontsnappin gen zou komen. Daarom dat wij zoveel te meer de schone poging' appreciëren van Quartier Maurice, die echter aan zijn beide gezellen niet te veel en in elk geval niet ge noeg steun vond. De blonde Lange- marknaar is tot een schoon athleet uitgegroeid, waarin een zeer goed renner steekt. In elk geval te Kok sijde was hij de beste waard. Het zelfde kunnen wij zeggen van Willy Jacob, die nog steeds op zijn ron- deforme teert. Dat hij in de spurt vijfde werd, zegt genoeg' voor zijn huidige konditie. Zeer knap pres teert eveneens Verbeke uit Wervik, die na zijn tweede plaats te Wer vik thans hier zich als een zeer knap spurter aanstelde en de derde plaats veroverde na een opvallende koers. Verplaetse uit Maldegem was ze- Zie vervolg hiernevens Bertje Vandevoorde zag er na zijn fantastische spurt te Koksijde wel heel gelukkig uit. Het was ook een zeer mooie ruiker waarmede hij door een aardig juffertje werd bestookt. ker een der meest markante figu ren. Een zeer knap renner, sterk en rap. Er was ten andere een beste Vandevoorde nodig om hem van de zegebloemen weg te houden. De Kemmelnaar startte met de vaste wil zijn eerder inatte prestatie van daags voordien uit te wissen. Daar om dat hij niemand ver liet lopen en bestendig in de eerste rangen zat. Was het misschien omdat hij zich de snelste wist dat hij zelf niet ten aanval toog? In elk geval die spurt was iets fantastisch. Dat was vliegen. Hoe het kwam dat renners als Joseph Roger, Verbeke (Gelu veld) en Taecke, die toch als zeer rap staan aangeschreven, niet dich ter toekwamen? Ja, vraag het hen zelf, want wij vinden daarop geen antwoord. Was het misschien wat de vermoeidheid van de koers van Zondag die hen in de benen zat? De ongelukkigaards? Ja het zijn ook dikwijls dezelfde namen. Frans Meulenaere, oud maar taai, Ghille bert, die afzwaaide en flink rijdt, Daniel Vander Heyde, pechvogel nummer één, Vanbossel, een der favorieten, al jongens die door te genslag hun kansen niet vermoch ten te verdedigen en die nochtans flink marcheerden. 17. 18. 19. 21. 22. 23. Joseph Roger 75 Verbeke (Geluveld) 70 Vandevoorde 63 Verbeke (Wervik) 50 Indevuyst 48 Quartier 37 Taecke 36 Ghesquiere 31 Huyghe Victor 28 Manchy J. 22 Meerseman 22 Rebry Jacques 20 Noyelle Roger 19 Philips Jozef 18 Vander Heyden Daniel 16 Deroo Roland 18 Demunster 15 Verplaetse 14 Pypc 13 Van Tiegliem 13 D'Hondt Marcel 12 Naessens Lucien 12 Jacob Willy 11 Christiaen 11 DOTTO WON DE DAUPHINE LIBRE Het is Nello Lauredi dan toch niet gelukt voor de derde maal de Omloop van de Dauphiné Libre te ivinnen. Zo heel veel heeft het ten ■mdere niet geschild, want tijdens de laatste rit werden de zegedro- •nen van Lotto nog bijna neerge haald. Want Lauredi en zijn merk- genoten hadden al zeer vroeg een aanval op touw gezet waarbij de gevleugelde klimmer al zeer spoe dig meer dan een minuut in het zicht had. Zijn helpers kregen op dracht hun leider weder op de weglopers te trekken, maar het bracht hen geen duimbreed winst op. Toen ging Dotto alleen en be wees ook op het platte een aardig stukje te kunnen fietsen. ZO Km. verder zat hij in het wiel van Lau redi, en deze begreep meteen dat de eindzege voor hem niet was weggelegd. De Dauphiné Libre heeft aan de .Fransen twee vreugdevolle zaken geopenbaard. Eerstens dat Dotto meer dan een regionaal klimmer is en in staat moet worden geacht een flinke ver-richting te leveren in de Ronde van Frankrijk. Twee- dens dat de onbekende regionaal Le Guilly een zeer knap renner is met. uitzonderlijke klimmersgaven. Hem werd een plaats aangeboden in de Franse nationale ploeg, maar sportbestuurder A. Magne dankte feestelijk voor de eer. Anderzijds bracht de Omloop echter niet het bewijs dat noch Bobet, noch Bar- hotin in de gewenste konditie ver keren en dat moet onze Zuiderbu ren momenteel in het zicht van de rrrote rondeweg enigszins tot nadenken stemmen. DE ONZEN ONTGOOCHELDEN NIET Neen, maar ze brachten ook niet de verrassing die wij van een van hen wel enigszins hadden ver wacht. We zagen niet veel van de getergde Arendjesal zeggen wij nogmaals dat ze ook niet ont goochelden. Een goede prestatie zonder meer. De mooiste verrich ting kwam evenwel van de andere deelnemers. Polle De Graevelyn eindigde niet alleen zevende in de eindklassering maar kan op meer dere goede rittenprestaties terug blikken. Hij ontpopte zich tot een behoorlijke klimmer, net ten an dere als zijn vriend Wies Van Steenkiste, die o.m. nog in de laat ste rit in 5" positie over de Lau- taret kwam, vóór gekende klim mers als Le Guilly, Dotto cn Lau redi. Deze twee brachten het wer kelijk tot een verheugende pres tatie. Baeyens die in de eerste bergrit zich zeer behoorlijk had gedragen trad naderhand min op de voor grond. Demulder was nooit in de eerste gelederen, wijl ook Ver schueren meer door regelmaat dan door schitteren uitblonk. Neen, de Arendjes hebben niet die verrich ting gebracht, waardoor zij de se lectieheren voor de grote Ronde hadden kunnen op da vingers tik ken. Blijven ten slotte nog de Waal Vermote die 27° eindigde na een derde plaats in de voorlaatste rit, en Wies De Hertog. Zijn zesde plaats is zeker niet te versmaden, al kon zijn optreden alweer met hetzelfde adjectief worden bestem peld: te passief. Jammer dat de talentvolle De Hertog niet het ka rakter van onze vroegere Flan- driens bezit, van een Maes of een Vervaeclce. Mogelijks zouden wij dan in hem een nieuwe Ronde overwinnaar mogen begroeten. FAUSTO FOR EVER De Giro is geëindigddoodge gaan als een kaars waarvan de pit was uitgebrand. Bij ons wordt er ternauwernood nog van gespro ken. Neen, wat de laatste week van de Ronde van Italië ons te zien gaf, daarvan valt er maar weinig goeds meer te zeggen. Geen strijd, geen vechten, niet eens behoorlijk sportvertoon hebben de renners voor het voetlicht gebracht. De grote bazen hielden zich als afge sproken helemaal onzijdig en lie ten de outsiders de buit onder el kaar verdelen. Allen waren echter akkoord om het de anderen niet lastig te maken; dat ivas het eer ste wachtwoord. Ligt het meesterschap van Coppi hieraan ten grondslag, of is het eerder aan de organisatie der Ron de zelf dat de oorzaak te zoeken is. Misschien wel aan beide. In de eerste plaats kunnen wij toch niet aannemen dat renners als Magni, Bartali, Kubler. Koblet en Ockers zich zomaar bij de eerste afteke ning bij het meesterschap van Coppi hebben neergelegd en ook maar niet één aanval tegen zijn stellingen hebben ondernomen. Dit alles geeft de oningetoijde een wei nig de indruk van: «vandaag is het mijn beurt, morgen de uwe, laat ons niet op eikaars tenen trappenTen tweede hapert er toch iets aan de inrichting zelf. Wij zien hoe Jaak Goddet in Frankrijk ieder jaar wat nieuws gaat uitpluizen om zijn Ronde tot het einde toe levendig te houden. In Italië blijkt de ganse Ronde tot het einde toe levendig te hou den. In Italië blijkt de ganse Ron de beperkt tot een drietal bergrit ten. De tijdritten komen zeer vroeg en een ervan een paar da gen vóór het einde, zou zeker wel wat meer spanning teweeg bren gen. Anderzijds ontbreekt er de ïandenklassering, die toch ook haar invloed op het verloop van de Ronde kent. Neen, de Giro is bepaald ziek, en er zal heel wat dienen aan geheeld om het weer Wij raden de inrichters aan even bij Goddet school te lopen. Moeten tot, een gezond geheel te maken, wij nog stilstaan bij de 6" plaats van Ockers of de IS" van Close, die in gunstige zin verraste. Of bij de prestaties van Impanis, Kete leer. Rik Van Steenbergen. Van Ende en Dubuisson, van wie ivij stuk voor stuk veel beters hadden verwacht HERMAN... EN REIFF De Olympische Spelen naderen met rasse schreden en er ivordt dan ook hoe langer hoe meer aan dacht aan de athletieksport be steed. Zo stond de jongste inter nationale meeting van Racing Brussel in het brandpunt der be langstelling, vooraldan de 1500 m. waarin Reiff de aanvallen van Frans Herman en de Nederlander Harting zou dienen af te slaan. Het is dan ook een mooie wed strijd geworden waarin beide land genoten een beste tijd lukten. Reiff won vóór Herman in de res pectievelijke tijden van 3' JtS" 4 en 3' 10" 2. Voor Gaston Reiff is het zeker niet zijn besta tijd vermits hij in li)J,9 reeds zelfde afstand in 3' 1/5" 8 liep, maar de tijd heeft wel zijn belang als wij zeggen dat hij zijn wedstrijd schier onbedreigd liep. Zeer mooie prestatie is het in elk geval van Frans Herman. De Anzegemnaar bevestigde hiermede zijn stijgende goede konditie en klopte daarbij gevoelig zijn per soonlijk rekord (3' 52" 2 in 1950). Zijn gelukte tijd, betekent dan ook meteen zijn aanduiding voor de Olympische Spelen. Best mogelijk dat onze jonge belofte aldaar nog enkele seconden van zijn nu ge lukte tijd afdoet. Te Helsinki zal Reiff heel waar schijnlijk in de 5.000 m. starten. Hij heeft ten andere op die af stand zijn faam te verdedigen. Tot nog toe liep hij maar eenmaal deze afstand in het huidig seizoen. Het was in de inter clubkampioen schappen en zijn tijd van llf 32" is verre van fameus. Zijn eigen persoonlijk record staat ten an dere heel wat lager: llf 10" 8 in '1951. Hopen wij dat onze olympi sche kampioen tegen de grote dag opnieuw in tip-top forme steekt. Het zal ten andere vandoen zijn, want vergeten wij niet dat de Duitser Schade Zondag nog te Nie- burg a/Wezer Hf 6" 6 lukte. KAMPIOENEN? Blue Star Avclgem is dit seizoen kampioen geworden in II" Gewes telijk - Reeks G - Westvlaandercn. De oud-Frovincialers kenden ech ter 'n min bemoedigend seizoenein de spijts de titel werd veroverd. Dit moet hen denkelijk tot naden ken hebben gestemd, want thans blijken zij er niet veel voor te voe len de-stap naar de klasse hoger te zetten. Als redenen worden in geroepen: het onder dienst zijn van enkele jongeren; de weinig hoopvolle kastoestand, en het feit dat alle aanwerving van nieuwe vreemde spelers onmogelijk is we gens geldgebrek. Het is echter niet alleen de clubinstanties die hier over een beslissing dienen te ne men, want ook moet het Provin ciaal Comité nog beslissen. Het valt echter te verwachten dat de Heren van het Sportcomité de be slissing van de Clubleidcrs zullen bijtreden. In dit geval maakt Aal- beke beste kansen om toekomend jaar in provinciale klasse te spe len, maar thans blijken ook deze niet geneigd de stap te wagen. Mogelijks wordt dan wel de kans gegund aan de tweede geklasseer- den der andere reeksen, in dit ge val Steenbrugge en Wakken. Iedereen moet natuurlijk oorde len naar zijn toestandmaar vol gens onze bescheiden mening zou een kampioen moeten promoveren. Kan men het. in hogere klasse niet bolwerken, dan daalt men toch automatisch opnieuw af. Of heeft het anders wel zin voor spelers en bestuursleden zich in te spannen gedurende het seizoen, daar waar het behalen van de titel toch in eerste instantie ieders ambitie is en moet zijn. Met de werkeliike sportieve geest wordt in dergelij ke omstandigheden een loopje ge houden. LIEFHEBBERS VOOR HET KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE Volgende 16 renners werden aan geduid voor het Kampioenschap van België, dat op Zaterdag 21 Juni doorgaat. Decraeye Georges; Demunster B. (Waregem)Ghisquière Raf. (leper); Indevuyst G. (Zillebeke)j Joseph Roger (Koekelare)Mal fait N. (Waregem)Noyelle A. (Poelkapelle)Parmentler J. (Le de gem) Rebry G. (Wevelgem) Salembier W. (Oedelem)Vanbos sel O. (Eernegem)Vandevoorde A. (Kemmël)Vandewiele Frans; Pype G. (leper); Victor Lucien (Öelcene); Devoldere R. Als reserven werden verder aan geduid: Verreist J.Loonknecht 11.; Verbeke R. (Geluveld); Taecke K. (Bekegem). VAN EST WON DE RONDE VAN HOLLAND Wim Van Est heeft eens te meer zijn grote gaven ten toon gespreid door op onbetwistbare wijze de RsMs Vfflt Nederland te wjnnen, KUBLER START NIET Kubler zal de Ronde van Frani- rijk niet rijden. De wereldkam pioen is inderdaad van mening dat 'hij aan deze van Italië en Zwit serland reeds meer dangemoq heeft en zich niet aan overdaad mag bezondigen. Hij wil er Immers alles opzetten om dit jaar opnieuiv wereldkampioen te worden. In elk geval zal zijn, afwezigheid én door de inrichters én door de sportmannen fel betreurd worden, GEEN ITALIAANSE PLOEG AAN DE START Het ls zowat de gewoonte gewor den dat Goddet van. de Italianen, steeds de Italianen, steeds de groot ste moeilijkheden aan het been krijgt. Ook dit jaar is dit weer het geval. De moeilijkheden komen echter niet van de zijde der ren ners, maar wel vanwege de bond, die zopas aankondigde dat Italië zich van deelname zal onthouden, daar ze niet beschikten over de on misbare toezeggingen, nodig om een gave ploeg te vormen. Dit houdt In dat er dus geen landenploeg komt en Blnda niet als technisch leider zal optreden. Coppi, Magni en Bartali kwamen bijeen en besloten afzonderlijk met Goddet in contact te treden, zodat wij mogelijks wel Italianen, maat geen officiële Italiaanse ploeg, zul len aan de start krijgen. Wat de Italiaanse bond bedoelt met het niet verkrijgen .van de on misbare toezeggingen, blijkt ach teraf te beduiden dat de drie ren ners in bijeenkomst met de honds- instanties onderling niet akkoord zijn gekomen inzake het ploegvor- men. Waar Binda algehele gehoor zaamheid aan zijn beleid wenste, werd dit reeds een voldoende strui kelsteen. Na meer dan een uui discussiëren, werd dat officieel besluit getroffen. DE HOLLANDSE PLOEG Kees Pellenaers heeft na afloop van de Ronde van Nederland, zijn ploeg voor de grote ronde reed: samengesteld. Vast aangeduid zijn; Van Est, Wagtmans, Voorting, Dek kers, Van Breenen, Faanhof en Nolten. Een achtste man valt nog te kiezen uit: Suyckerbuyck, Joris of Roks. In de laatste rit toonde hij sich eens te meer de beste, want in in rit tegen het uurwerk liep hij minuut uit op Wagtmans, ik tweede eindigde. Neyt leverde eens te meer een goede prestatie, wijl Gielen zijn tweede plaats verloof en in de einduitslag meteen tte Wagtmans en Voorting moest post vatten. Deze vierde plaats is licio nochtans zeer eervol, net als i<' vijfde van Ward Desmet, otw openbaring in deze Ronde. Nej/f die zeer slecht de Ronde begoti eindigde knap, wijl Sorgeloos nooit tegcnsloeg. Meteen noemden wij onze vier beste acteurs, watt' Bogaerts, Schaeckcn, Van Staeyef en Rik Serin speelden slechts een bijkomende figurantenrol.. Herin neren wij er ook aan dat Rik ViM Kerckhoven door val werd 1 inge schakeld, waardoor meteen ontt grootste kanshebber uit koers oei' dween. Toch moeten wij ons akkoorè verklaren om te getuigen dat aan de Nederlandse nationale ploed niet veel af te dingen viel. Zij ht' haalde dan ook met afgetekende tijden do eerste plaats vóór onti B- en A-ploeg. Alles bij elkaar genomen u-en deze Ronde geen tegenvaller, dient gezegd dat een ruimere i*' ternationaïe haar nog heel veel zou ten goede komen. De Neder landse Ronde heeft burgerrecht verkregen, het komt er thans M aan haar verder uit to bouwt" Het kan de grootste stimulate worden op de Nederlandse wiel Hl' dersport, die in de laatste jtVe" de goede baan opsloeg, nog een slissende stoot te geven J0D$C- Voor de Ronde van Zwitserland, die van 14 tot 21 Juli verreden wordt, ziet de deelnemerslijst er als volgt uit. ZWITSERLAND Kubler Ferdinand; Aeschlimawi Roger; Crocl-Torti Emillo; Koblei Hugo; Bran Jean; Metzger Martin; Nötzli Hans; Weilenmann Gott fried; Weilenmann Leo; Schar Fritz; Kamber Eugen; Reiser Wal ter; Schütz Hans; Wyss Josef: Hutmacher Hans: Meier Max: Zbinden Fritz; Zbinden Wemer; Born Hans; Heidelberger Max: Aeschlimann Georges; Bucher Wal ter; Graf Clarence; Sommer Hans; Spiihler Heinrlch; Stettler Ernst; Heimann Armin; Pfister Edi; F1Ü- ckiger Hans; Lafranchi Cai'lo; Ros si. Giovanni; Freivogel Emil; Boss- hard Max; Diggelmann Walter; Chevalley Franqols; Kuhn Ernst, LICHTENSTEIN Seger Bertram. ITALIE Clerici Carlo; Pasotti Alfredo: Fondelli Ugo; Zuretti Cesare; Lam- bertini Attilio; Pasquini Bruno; Zampini Donato; Falzoni Rodolfo; Fornara Pasquale; Sforacchi Nello: Biagioni Serafino; Fanti Franco; Barducci Armando; Rossello Vitto- rio. BELGIE Close Alex; Demulder Marcel; Keteleer Désiré; Schils Jozef; Bo- gaert Jean; Desmet Edouard: Pei- remans Roger; Frans Gielen; Louis Vonken; Pimo Cerami. FRANKRIJK Robic Jean; Bonnaventure Ro bert; Brulé André; Celebroski; Me- neghetti Louis. LUXEMBURG Bintz Robert; Diederich Jean: Goedert Johnny; Kirchen Jean; Goldschmit Jan. DUITSLAND Müller Heinz; Pfamrenmiiller Matthias; Siefert Fritz; Tlieissen Rudolf. ALGERIE Kebaili Ahmed: Lakdar Amar, AFGANISTAN Parsi Adula. «HET WEKELIJKS NIEUWS» - Zaterdag 14 Juni 1952 - Blz. 8, WINNAAR VAN ONZE Dlir Verfaillie Michel, wonende Po. perlngestraat 38, te Oostvleteren, won op prachtige wijze de gratis Kosmosreis naar Lourdes of Zwit. seriand. Wij wensen hem een aan. gename cn voorspoedige reis.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8