Zuid Westvlaamse Bergen Poelkapelle Rumbeke (Beitem) Radio BARCO Losse Wekelijkse .ëiiiiiiiiiiniisiisgiiiiiBiiiiiiiiih HiiiiiBimiiiiiiiiiiHigiiiiiiiir Raf. Ghisquière uit leper de rapste in onze welgeslaagde tiende Proef te Zillekeke (Hoge) 25.000 fr. officiële prijzen - 16.000 fr. premiën Italianen op de voorgrond Koersultslagen Aangekondigde koers Onder een verzengende hitte Belgische ploeg gehavend De 7e Omloop der voor Beroepsrenners Se Poperinge op 9 Juli 1952 Beroepsrenners Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen HERNEMING DER KOERSEN TE OOSTENDE De bergen in de Ronde ^PAoeOeq Stort 70 fr. MOTOSPORT Zijn televisie Is onovertrefbaar. MOTOCLUB DU NORD DE LA FRANCE MOTOCROSS WAMBRECHIES (4 Km. van Rijsel) OP ZONDAG 6 JULI, TE 15 UUR WAAI B!R EC Hl ES (oude forten) 14 JULI: CATSBERG MOTOCROSS HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 5 Juli 1952 Blz. 8. De Ronde van Frankrijk WIJ hefofoen zopas de eerste berg- it al was het ook geen zware ichter de rug. Dit wil zeggen bijna een derde van de ronde. Nu reeds vallen heel wat conclusies te treffen en jammer genoeg gaan zij meestal rechtstreeks onze eigen vertegen woordigers aan. Een eerste hiervan is ongetwijfeld dat deze ronde een uiterst levendig verloop kent. Van het begin af werd er zwaar geschut bovengehaald, al te zwaar naar het achteraf bleek, temeer dat deze on genadige strijd samenviel met een echte hittegolf. De ware regen van premiën en geldprijzen die aan de ronde en aan iedere rit in het bij zonder verbonden zijn, stuwt de renners op en wakkert ze op ten strijd. Zo wordt het een der lastig ste ronden die wij reeds kenden, en wel van in het begin af. Verders konden wij ervaren dat alwle te ontstuimig met zijn krach ten omsprong achteraf de tol moest betalen. Van Steenbergen, Blomme en Pardoen, de helden van de eer ste rit kwamen hun inspanning nooit te boven. Vander Stookt, de grote uitblinker van de rit naar Na men, putte al te diep in de vergaar bak van zijn krachten, zodat men zijn opgave in de rit van heden Woensdag vreesde. Molineris, die als groot overwinnaar te Roubaix toekwam, verloor sedertdien bijna •sen half uur. Meteen werd eens te meer bewezen dat in een ronde hoe zoet de ritoverwinningen ook mogen zijn steeds en altijd de krachtinspanningen moeten gedo seerd blijven. Een beste voorbeeld vinden wij in Ockers, die zich nog niet eens toonde, maar toch als tweede Belg in de tien eersten ge rangschikt staat. Stanneman deed nog geen duw teveel. Die het wel deden hebben het reeds lang be klaagd, of zij moeten een Coppi he ten. Ten derde hebben wij moeten er varen dat onze ploeg veel elementen bevatte die niet tegen het ronde- werk opgewassen waren. Germain Derijoke versoheen ziek aan de start en ging pas een paar ritten mede. Blomme en Van Steenbergen, kon den tegen de grote warmte en de inspanningen niet op, evenmin als Kwik Van Kerckhoven, die hele maal lichamelijk ontredderde. Een rondeman moet eerst en meest over een stalen gezondheid en een niet te ontredderen maag beschikken. Wie dat niet heeft, blijve gerust thuis. Wij noemden reeds Ockers als een onzer beste vertegenwoordi gers; nemen wij onze hoed af voor Close, die zich meer dan ooit als een echte rondeman openbaart, voor een Van Ende, die zich flink hield, spijts een kwetsuur aan het been, voor De Hertogh en Neyt, die zich tot nogtoe kranig gedroegen en in de bergen eerder meevallers waren. Rosseel won een rit, maar beweegt zich anders min op het voorplan. Decock brak nog geen te grote potten, maar reed een zeer knappe tijdrit. Beiden kunnen de ploeg nog zeer veel diensten bewij zen. Van een meesterschap gesproken. De Italianen wonnen met Magni en Coppi twee ritten, maar-nemen in de algemene klassering de eerste, derde, Vijfde en zesde plaats in. Dit spreekt voor zichzelf. Het wordt een ware overheersing van de Transal- pijnen, waartegen tot nog toe alleen Lauredi zich flink teweer stelde. Met deze knaap zal nog dienen re kening te worden gehouden. Ver ders hoopt Frankrijk nog steeds op Geminlani, wijl Robic na zijn min goede uitslag van heden Woensdag, veel van het in hem gestelde ver trouwen heeft verloren. Van de an dere buitenlanders houdt Van Est zich zeer flink en is ook de Span jaard Ruiz opnieuw een weinig daar. Verder staan de Luxembur gers Goldschmidt en Dlederlch als steeds hun man. m Nu gaan wij de bergen in en be gint het tweede bedrijf van de ron de. Wie zal er in staat zijn roet in het eten der Italianen te komen gooien? I)E RITTENUITSLAGEN 1* Rit: Parijs - Hennes 1. Van Steenbergen; 2. Blomme; 3. Pardoen; 4. Vander Stookt op 2' 54"; 5. Ciellska; 10. Close; 18. Van Kerck hoven; 19. Derycke; 20. Ockers. 2' Rit: Rennes-Le Mans 1. Rosseel A.; 2. Ruiz; 3. Molineris; 4. Close; 5. Canavese op 26"; 7. Van Steenbergen op 1' en een ganse groep waaronder de Belgen, uitgenomen Van Ende eri Derycke. 3» Rit; Le Mans - Roucn 1. Lauredl Nello; 2. Gauthier; 3. Voorting op 3' 25"; 4. Corrleri op 6'; 6. Dupont Jacques op 8' 29" en de groep met de Belgen. Germain De rycke staakte de strijd. 4° Rit: Rouen - Roubaix 1. Molineris Pierre; 2. Dotto op 1' 36"; 3. Rolland op 3' 21"; 4. Vander Stookt; 5. Magnl; 6. Carrea; 7. Close; 15. Ockers op 7' 11" en de andere Belgen, uitgenomen Van Ende op 9' Blomme en De Hertog op 9' 40". 5» Rit: Roubaix - Namen l.Dlederiöh; 2. Coppi op 5'; 3. Van der Stockt op 5' 43"; 4. Bartali op 6' 16"; 5. Magni; 7. Ockers op 8' 18"; 13. Close; 25. Neyt; 36. Van Ende; 52. Van Kerckhoven; 84. Rosseel; 85. Decock. 6" Rit: Namen-Metz 1. Magnl; 2. Sabaddini op 5' 24"; 3. Weilenmann; 4. Spuhler; 5. Rolland op 7' 38" en de groep met de Belgen uitgenomen Van Kerckhoven op 22' Blomme en Van Steenbergen hebben opgegeven. 7C Rit: Metz-Nancy. (Tijdrit) 1, Coppi Fausto; 2. Decock Roger, op 34 sec.; 3. Papazian; 4. Bresci; 5. Lauredl; 6. Van Est; 28. Close; 30. Ookers; 62. Neyt; 65. De Hertog; 71. Vander Stockt. 8» Rit: Nancy-Mulhouse 1. Geminlani; 2. Magni, op 5' 19"; 3. Ockers; 4. Coppi; 6. De Hertog; 8. Close; 14. Van Ende; 20. Neyt, op 9 min.; 29. Rosseel; 31. Decock. Vander Stockt en Van Kerckhoven hebben opgegeven. Algemeen klassement 1. Magnl; 2. Lauredl, op 20 sec.; 3. Coppi, op 4' 03"; 4. Close, op 5' 15"; 5. Carrea, op 8' 10"; 6. Bartali, op 11'; 7. Ockers, op 12' E6";; 8. Ruiz; 9. Ge minlani; 17. De Hertog, op 21' 40"; 20. Neyt, op 24' 40"; 21 Van Ende, op 27' 45"; 26. Decock, op 25' 30"; 35. Rosseel, op 40' 35". Het is dus op Woensdag, 9 Juli a.s., dat Wielerclub Hoppeland uitpakt met hun zevende grote ker- misprijs, nl. de Omloop der Zuid- Westvlaamse Bergen. De Voorzitter, Hr Schepen Rof- riaen, en zijn mannen: Hr Omer Igodt, schatbewaarder; Hr André Cappelaere, secretaris; Hr Julien Masselus, onder-voorzitter; Hr Ju lien Battheu, technisch raadgever; Hr André De Rynck. Hr Albert De- langhe, Hr Gilbert Soenen, Hr Va lere Boudeweel, Hr Albert Dejae- gher en ïlr Robert Bafcop be stuursleden, samen met een massa bereidwillige medewerkers, zullen met de steun van het weekblad Het Wekelijks Nieuws uit Pope ringe, de sigaretten Belga. radio's Barco, de peperkoekfabriek De Werkende Biehet stadsbestuur van Poperinge, en de neringdoeners en herbergiers van Poperinge, van hun zeyende uitgave iets machtigs maken. De tot nu toe ingeschreven ren ners, laten ons reeds verkneukelen in de schone strijd die zal geleverd worden in deze klassiek geworden kermiskoers begiftigd met 41.000 fr. aan prijzen en premiën. De inrichters willen van hun kermisprijs iets meer maken dan een gewone koers, waar- één sprint nogal dikwijls beslist over de win naar, en waar die winnaar gaat lopen met de grootste winst. Te Poperinge is er voor elk wat wils, en die renners die vroeger reeds de bergpremie hebben kunnen be machtigen, weten dat ook daar iets te verdienen valt. Om de strijd nog boeiender te maken, hebben de inrichters beslo ten dit jaar in de kleine ronden., aan de aankomstlijn, een premie van 1.000 fr. te laten betwisten in één. prijs aan die renner die in de kleine ronden het meest eerst over de aankomstlijn gaat. Vermelden we nog dat er behalve die premie van 1.000 fr. er nog telkens een andere premie zal te verdienen zijn, dan mogen we getuigen dat de sportlliefhebbers, die aan de aan komstlijn opgesteld zijn, zullen kunnen genieten van een aangena me brok sport. Met de steun van alen, kan Wielerclub HoppelandKermis- Woensdag doen uitgroeien tot een sporthoogdag voor Poperinge en omliggende, ten bate van alle ne ringdoeners en sportmensen. Lijst van de tot op heden ingeschreven renners. Braeckeveld Omer, Zwevezele Buyl Gerard, Beveren-Waas; Ro bert Olaeys, Knesselare; Couvreur TORHOUT. 1. Ollivler Valeer, 2. Oreel; 3. R. Desmet; 4. G. Desmedt: 5. Nolf; 6. W. Desseyn; 7. Couvreur; 8. Mahieu; 9. Pascal; 10. Vandewalle; 11. Dlerokens; 12. Renier. ROLLECrEM-KAPELLE: 1. Thoma Emmanuel; 2. Pieters André; 3. Du- quenne Roger; 4. Smet Hector; 5. Rondelé; 6. Lerno; 7. G. Vermeersch; 8. Rijokaert Arseen; 9. Meersman; 10. Geers; 11. Verfalllie André. ST-MEVENS-HOÜTEM: 1. Cerami Pino; 2. Vander Meerschaut; 3. De- baere; 4. Peiremans; 5. Boumon; 6. Bedwell; 7. Wambeke; 8. Ardijns; 9. Demulder; 10. Van Kerrebrouck. ANZEGEM. 1. Ollivler Valeer; 2. Desmet Roger; 3. Desmedt Gilbert; 4. Marcellak; 5. Mahieu; 6. Ardyns; 7. Jonckheere; 8. Couvreur. ST-ELOOIS-VI.JVE. 1. Devoldere Roger; 2. Verbeke M.; 3. Van Tie- ghem; 4. Craeye; 5. Kerkhove; 6. Vuylsteke; 7. Noyelle R.; 8. Deman; 9. Parmentier Jos. ANDERMAAL A. NOYELLE, THANS TE DIKKEBU5 Verleden week won Dré Noyelle op prachtige wijze de liefhebbers- koers te Dikkehus op een prachtig lot tegenstrevers. OPWIJK. 1. Adriaenssens Jan; 2. Heyvaert; 3. Van Heghe; 4. Ro- thiers; 5. Plas; 6. Moulin; 7. Bral; 8. Vandervoorden O. GITS (Kampioenschr van Vlaan deren). 1. Vandaele L.; 2. Van- decasteele; 3. Op 't Einde; 4. Vergau- wen; 5. Maes C.; 6. Schepens; 7. Van Geel; 8. Taeldeman; 11. Denys; 12. Deroo; 13. Commeyne; 15. Oh. Van- houtte; 17. Demeyere; 18. Geryl; 19. Cleenewerck. MENEN. 1. Victor Lueien; 2. Verhaeghe Frans; 3. Noyelle A.; 4. Malfait; 5. Van Welden; 6. Duran; 7. Noyelle R.: 8. Jacob; 9. Vanassche; 10. Van Rijsel J. ROESKLARE. 1. Parmentier J.; 2. Devoldere; 3. Deknock; 4. Rosselle; 5. Monchy; 6. Dufour; 7. Demeule- naere Fr.; 8. Vandewiele Fr.; 9. De- blauwe; 10. Messeyne; 11. Deceu- ninck; 12. Duran. ST ELOOIS VIJVE. 1. Vantie- ghem Norbert; 2. Kerckhove J.; 3. Malfait; 4. Desamber; 5. Blanckaert; 6. Ollivier: 7. Vuylsteke; 8. Verbeke; 9. Vanhoutteghem. BRUGGE. 1. Taecke Karei; 2. Huyghe Victor; 3. Van Coillle; 4. An- nys; 5. Landuyt; 6. Deblock: 7. Van der Burght; 8. Van Vynckt; 9. Sa- lembler. WAASTEN. 1. Noyelle André; 2. Verhaeghe Fr.; 3. Rebry G.; 4. Vic tor Lucien; 5. Vandevoorde A.; 6. Van Rijsel; 7. Jacob; 8. Lapauw; 9. Rebry J.; 10. Quartier. NIEUWPOORT: 1. Decnock Qeor- fes-, 2. Joseph Roger; 3. Ghyllebert; Van Stechelman; 5. Seynaeve; 6. Meulemeester; 7. Messeyne; 8. Wil- lems; 9. Van Bossel; 10. Moyaert; 11. Demeulenaere Fr.; 12. Delannoye. ZULTE: 1. Van Holsbeke; 2. De smet R.; 3. Verbeke R.; 4. Demuynck; 5. Ceulemans; 6. Vandewiele Fr.; 7. Trooh; 8. Naessens; 9. Meuleman; 10. Eeckhout. SLIJPE. 1. Bout André; 2. Bey- ens; 3. Jacques; 4. Goethals; 5. Wii- laert; 6. Verllnde; 7. Declerck; 8. Vermeersch. TIELT. 1. Soenens; '2. Patteeuw; 3. Behaeghe; 4. Maes; 5. Sabbe; 6. Deloof; 7. Wille. WINGENE. 1. Callens Roger; 2. Strobtoe; 3. Debacker; 4. Bultinck; 5. Vander Straeten; 6. Meuleman; 7. Eeclo. IEPER. 1. Bekaert Alfons; 2. De- Zie vervolg hiernevens 3T^~ Hilaire. Brugge; Decin Albert, Kort- rijk; Dessein Willy, Moorsele; De- graevelyn Leopold, Kortrijk; De Neve Marcel, Ruiselede; Depoorter Lucien, Boezinge; Dequesne Roger (Fr.); Derous Roger, Aartrijke; Desmet Roger, Ware,g«em; Desmedt Gilbert. Roeselare; Devos Boude- wijn, St - Baafs - Vijve; Dierckens Marcel. Jabbeke; Furniere Georges, Deerlijk; Geers Willy, Houthulst; Gysellnck Roger, Massemen; Jules Huvaere, Oostkamp; Huwel Omer, Sijsele; Janssens René. Roeselare; Jonckheere Raf., Houthulst; Joye Maurice, Ardooie: Labaere Willem, Handzame; Maelbrancke André, Torhout; Mahieu Michel, Ware- gem; Mommerency Arthur, Korte- mark; Mertens René, Arendonk; Meyvaert Octaaf, Oost-Eklo; Minne Maurice, Langemark: Nolf Robert, Moorsele; Ollivier Valere, Roesela re; Oreel René, Oostkamp; Pascal Julien, Bekegem; Pauwels Jean, Klemskerke; Pieters André, ïngel- munster; Renier Jerome, Roeselare; Rondelé Florent, Moorslede; Sa- lembier Gustaaf, St Andries; Frans Siegers. Wervik; Sleuw Gabriel, Moorslede; Tytgat Henri, Torhout; Vandemeerschaut Odile, Ronse; Vanderveken Emile, Diksmuide; Vandewalle Valere, Oostnie-uwker- ke; Vandycke Julien, Brugge; Van- steenkiste Alois, Heule; Verfalllie André, Ardooie; Vermeersch Gen- tiel, Handzame; Vermeersch Geor ges, Zonnebeke; Schatte Alberic, Kortrijk; Meersman Maurice, Meu- lebeke. TECHNISCHE GEGEVENS Wegwijzer: Vertrek op de Berten plaats., langs Priesterstr., Vlaming straat, Markt, Ieperstr., Ieperstwg, Vlamertinge, Elverdinge, Elverdin- gesteenweg, Bruggestr., Guido Ge- zellestr., Markt, Gosthuisstr., Cas- selstraat, Keer van de Ommegang, Boeschepestr. (1 maal). Daarna drie ronden over: Reningelst, De Klytte, Rode en Zwarte Berg, West- outer, Reningelst, Poperinge, Vla mertinge, Elverdinge, Poperinge. Waarna 5 kleine ronden in stad: Bertenplaats, Markt, Iepersteenweg, Beleedstr., Elverdingestwg, Markt, Gasthuisstr., Casselstr., Keer van de Ommegang, Boeschepestraat en aankomst op de Bertenplaats. In totaal 185 km. Prijzen: 25.000 fr., officiële ver deling. Premiën: 10.000 fr., op een bij zondere wijze verdeeld. 5.000 fr. bergpremie, verdeeld in 5 prijzen, nl. 1.500, 1.250. 1.000, 750 en 500, te betwisten in 3 klassementen op de Rode Berg. 1.000 r. aan die ren ner, die het meest het eerst over de aankomstlijn gaat in de 5 kleine ronden. DaaVbij wordt er bij iedere ronde aan de aankomstlijn een premie betwist. In totaal dus minstens 16.000 fr. premiën. Inschrijving: In het café De Hopbeurs», Grote Markt 5, te Po peringe, lokaal van Wielerclub HoppelandVanaf 10 tot 12 u. De rugnummers worden uitge reikt in hetzelfde lokaal vanaf 10 tot 12 u. De bevoorrading wordt toege staan in de tweede en voorlaatste ronde, in de Bruggestraat vanaf de Ster tot aan de markt. De premiën worden onmiddellijk na de koers uitgereikt in het lokaal, Grote Markt 5, te Poperinge. Het vertrek wordt gegeven te 13 u. op de Bertenplaats. Zaterdag 5 Juli, te 14.30 uur. Verder elke Zaterdag, Zondag, Maandag en Donderdag tot einde Augustus. (d-8575) cock; 3. Maes; 4. Verfalllie; 5. Van- kemmel; 6. Cool; 7. Cool E.; 8. Ber- quin; 9. Durnez; 10. Revnaert. ROESBRUGGE. 1. Cayzele Geor ges; 2. Depoorter; 3. Decrock; 4. Col lin; 5. Lamond; 6. Logle; 7. Bo^aert. ELVERDINGE. 1. Lamote G.; 2. Deboodt; 3. Bryon; 4. Taillleu; 5. De- prez; 6. Depoorter; 7. Crabbe; 8. Lams. STABEN. 1. Declerck; 2. Azou; 3. Meyfroodt; 4. Heernaert; 5 Cools; 6. Vanwalleghem; 7. Vanderheeren; 8. Gaytant. IZEGEM. 1. Costeur Roger; 2. Dhaene; 3. Volckaerts; 4. Vanwyns- berrhe; 5. Lannoo; 6. Debusschere; 7. Vansteenklste; 8. Vandenbroucke. GIJ VERINKHOVE. 1. Barbier André; 2. Parmentier; 3. Vanclooster; 4. Polley; 5. Ide; 6. Ghyssels; 7. Baele; 8. Verweerden; 9. Roels. IEPEK. 1. Taillleu; 2. Lamote; 3. Durnez; 4. Pattvn; 5. Horelbeke; 6. Barbier; 7. Pattyn D.; 8. Bryon. KROMBEKE. 1. Bril A.; 2. Del- Klont; 3. Luyssen; 4. D'AUeine; 5. Delbaere; 6. Goudezeune; 7. Degrae- ve; 8. Soenen. WINGENE. 1. Debackare; 2. Ver haeghe; 3. Casteleyn; 4. Callens; 5. Meuleman; 6. Strobbe; 7. Buytaert; 8. Vlncke. Beroepsrenners Maandag 7 Juli: Vlohte. Woensdag 9 Juli: Poperinge. Donderdag 10 Juli: Gistel. Liefhebbers Zondag 6 Juli: Poelkapelle. - Avel- gem. - Heule. - Zarren. Maandag 7 Juli: Avelgem. - Plttem. Dinsdag 8 Juli: Beltean. - Lom- bardsljde. Donderdag 10 Juli: Loker. Nieuwelingen Zaterdag 7 Juli: Roeselare. Zondag 6 Juli: Oostrozebeke. - Leke. - Izegem. - Zandvoordo (leper). - Waregem. - Zwevegem. Maandag 7 Juli: Handzame. - Rud- dervoorde. - Bellegem. - Gistel. - Ize gem. - Zandvoorde (leper). - Dessel- gem. - Oedelem. Donderdag 10 Juli: Leke. NIEUWELINGEN 16-17 JAAR Zondag 6 .Juli: leper. - Vichte. Donderdag 10 Juli: Ruddervoorde. 11» RIT: Alpe d'Huez Sestrière» Col de la Croix de Fer, 2087 m., 1* cat. Col du Galibier, 2566 m„ 1* cat. Mont Ge-nièvre, 1860 m., 3* cat. Col de Sestrière, 2033 m., 2' cat. 12* RIT: Sestrière Monaco Col de Tende, 1320 m., 2" cat. Col de Brouis, 880 m., 3" cat. Bol de la Turbie, 480 m., 3' cat. 14" RIT: Aix-en-Provence Avignon Mont Ventoux, 1912 m., 1* cat. 17" RIT: Toulouse Bagnères-de-Bigorre Col de Peyresourde, 1563 m., 2* cat, Col d'Aspm, 1489 m., 2' cat. 18' RIT: Bagnères-de-Bigorre Pan Col du Tourmalet, 2114 m., 1* cat. Col d'Aubisque, 1708 m., Ie cat. 21- RIT: Limoges Clermont La Roche Vendeix, 1149 m., 3* cat. Col de Dyane, 1401 m., 3" cat. Puy de Döme, 1415 m., 2" cat. I** Zondag 6 Juli: onze II" proef. Zondag krijgen we dan te Poel kapelle de jaarlijkse prijs Guyne- mer voor Liefhebbers B W.B. Deze uitgave zal voorzeker niet voor de vorige hoeven onder te doen, ver mits de conourrentie van Heule en Avelgem nogal ver af ligt en alleen Zarren roet in het eten kan komen gooien. We pronostikeren toch een zeer flink aantal renners. De inrichting ligt in handen van de Wielerclub Guynemer, en deze zal er wel op waken dat alles vlot en snel van stapel loopt. TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 7.000 fr. prijzen en premiën. Afstand: 110 km. goede baan ai over Poelkapelle, Langemark en Poelkapelle. Inschrijving: bij Noliet Fl., café Den Hertvanaf 13.30 uur. Vertrek bij Vandamme St., café De Goudbloemte 15 uur. Aankomst bij Gryspeerdt Pieter, café De Voerman Prijsdeling bij Bentein Camiel, café De Kwelle Dinsdag 8 Juli: onze 12" proef. Voor de eerste maal trekken wij met ons kriterium naar Rumbeke- Beitem, waar de wielerclub Nooit Gedachtuitpakt met een schone liefhebberskoers, die wordt verre den op de banen van het wereld kampioenschap. Mededinging krijgen zij vanwege Lombardsijde, maar zo heel erg zal dit dan ook niet zijn, gezien er voor de rest van de provincie an ders geen koersen meer zijn. TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 5.000 fr. en 500 fr. premiën. Afstand: 110 km., zeer goede baan. Inschrijving vanaf 13 uur In de Kroon Vertrek te 15 uur aan De Steen bakkerij bij Honoré Victor. Aankomst aan het lokaal bij Petrus Vanelslander. Prijsuitdeling bij Camiel God- deris, herberg De Voerman I DE FILM DER KOERS Een en dertig renner» kwamen precies lijk zonder veel overtuiging uit de schaduwplekjes gekropen om zich aan de meet pp te stellen. Voor de knappe inrichters was dit aantal een eerste sukses. De koers zelf zou voor hen een tweede be tekenen, dat dan nog zou eindigen op een spurtje van het bovenste schof. Spijt» de zon ongenadig zat te branden, duwden de renners er on middellijk ongenadig op los. De spieren waren nog niet los gereden of Maurice Quartier mag een ander bandje leggen. Tegen Beselare is het de beurt aan Maes D. om af te stappen. In het dorp zelf verliest Desmedt uit leper voeling, wijl Vander Heyden, Brouwers, Winne en E. Gryson zich afscheiden. De reactie volgt spoedig en te leper zit weer alles bijeen. Lapauw vindt hier het ogenblik goed om een lek bandje te rijden. Sensatie volgt als Vandevoorde, Ghisquière. Bekaert en Indevuyst pp de vlucht slaan en alras spijt» een tegenactie van Ver beke (Geluveld) Van Stechelman en Delannoye, 300 meter voorsprong nemen, Verbeke (Wervik) rijdt plat te Zonnebeke. Als wij eventjes de groep overschouwen tellen wij nog 15 man. De vier vluchters laten plots het tempo zakken en voorbij leper zien wij een na een Verbeke, Joseph Roger, Rebry en ten slotte de rest van de groep bijkomen. Be kaert geeft zich evenwel niet ge wonnen en demarreert. Zijn bo- bijntje loopt evenwel niet zodanig ver. Hij zal ten andere wat verder moeten lossen en opgeven. Er komt echter geen verpozen, want nu gaan Verbeke, Ghisquière en de jonge liefhebber Brouwers lopen. Zij nemen 30 sec. op de twaalfkoppige groep. Viaene staakt de strijd wijl Delannoye en Gryson E. afgescheiden volgen en nog Coussement en Decroo voorafgaan. Nu gaan wij de vier kleinere ron den in. De drie vluchters worden gekortwiekt en vooraan vervangen door Van Stechelman, die een zeer knappe indruk liet. Het peloton valt in twee stukken met Indevuyst, Devoghel, Vandevoorde, Joseph Ro ger, Rebry en Verbeke vooraan. Devriendt verloor voeling en volgt op korte afstand. Inmiddels loopt Van Stechelman meer dan 1 min. uit maar tegen een fel reagerende ha-vormde groep blijkt hij toch niet bestand. Onder het geweldig tempo zien wij Winne, Brouwers en Vander Heyden begeven, wijl ook Ghisquière, Rebry, Vuylsteke en op postcheckrekcning 4763.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1952. Op Zondag 6 Juli wordt er te W&mbrechies, nabij Rijsel, een prachtige motocross verreden, inge richt door de Motoclub du Nord de la France, waar benevens de Fran se elite renners ook de Belgische internationalen Mingels en Cox deelnemen. De cross heeft als ter rein: de oude forten van genoem de voorstad. Een prachtgelegenheid om een voorsmaakje te hebben wat de Kemmelbergcross 1953 (op Pal- menzondag) zal zijn met mannen als Mingels, Cox, Brassene efl Verrechia. De motoball-match te Belle kende een zeer groot sukses. De mannen uit Beloeil hebben er de beker veroverd. Voor de Zwarte Bergcross op 15 Oogst, gaat de aanwerving van renners goed vooruit. De cross be looft alle voorgaande inrichtingen te overvleugelen. Op 14 Juli krijgen de Ieper- se renners gelegenheid op de Cats- berg bij 't Patersklooster om op te treden in een cross van de M.C.N.F. Raf Ghfttqtdère wtrt na djq schitterende «purisme ia BDsM» Hooghe in da bloemen gezet. Rechte: Inrichter MM Venhors, ft het hart en de riel was van de hoen. de beste de goedko opste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. Noyelle Roger losgeraken, maar onder impuls van eerstgenoemde komen zij weer bij. Zo zijn wij de laatste ronde in gegaan met acht flinke kleppers aan de leiding. De meeste kansen worden gelegd op Verbeke en Van devoorde en het zijn dan ook deze twee die elkaar aan het beloeren gaan en in het zicht van de meet verrast worden door een zeer knap spurtende Raf Ghisquière, die ten slotte nog eerder onbedreigd zal zegevieren. DE UITSLAG 1. GHISQUIERE RAF (leper), de 118 km. in 3 u. 10 min.; 2. Verbeke Roger (Geluveld) op 1 lengte; 3. Vandevoorde Albert (Kemmel)4. Devoghel Gerard (Zonnebeke); 5. Indevuyst Ger. (Zillebeke)6. Re bry Jacques (Wevelgem); 7. Joseph Roger (Koekelare); 8. Noyelle Ro ger (Moorsele): 9. Vander Heyden Georges (Adinkerke) op 1'30": 10. Brouwers Leon (Veurne); 11. Win ne Roger (Passendale)12. Jules Devriendt, op 4 min., (Veurne): 13. Delannoye Daniel, Nieuwkapelle) 14. Gryson Emiel (Beselare); 15. Coussement Georges (leper)16. Decroo Lucien (Adinkerke)17. W. Desmedt, (leper). KLASSEMENT NA DE 10" PROEF DE BELGISCHE INTERNATIONALEN MINGELS, Europees Kampioen en COXrijden er teg'en de Franse Internationalen (Organisatie M.C.N.F.) (ingericht Belle). (8645) 1. Joseph Roger p. 106 2. Verbeke (Geluveld) 100 3. Vandevoorde Alb. 91 4. Indevuyst 82 5. Verbeke (Wervik) 78 6. Ghisquière Raf 60 7. Rebry G. 42 8. Quartier M. 37 9. Taecke 36 10. Noyelle R. 32 11. Huyglie V. 28 12. Vander Heyden 26 13. Jacob W. 24 14. Verhaeghe Fr. 23 15. Monchy 22 17. Meerseman Pype Rebry J. Devoghel J. 21 18. 20 20. Philips 18 LOSSE BESCHOUWINGEN Raf Ghisquière was eerst Zater dagavond thuisgekomen van zijn reis naar Engeland, alwaar hij een drietal malen was opgetreden en er zich onderscheiden had. In het be gin van de koers liet hij een eerder bescheiden indruk, wat wij meen den aan vermoeienis voortkomende van deze Engelse tripte moe ten toeschrijven. Eens de kleine ronden ingezet trad hij meer en meer op het voorplan om zeer fris te eindigen. Zijn spurtje was wer kelijk iets uit het bovenste schof. Vandevoorde en Verbeke, elkaar vrezend keken elkaar op het wiel, en geen van beiden bleek ook maai bij machte om de lengte achter stand goed te maken, die zij met e slag hadden opgelopen. Raf won ATHLETEN VOOR HELSINKI Ziehier de lijst der athleten aan geduid om België te vertegenwoor digen hij de Olympische Spelen te Helsinki 1952: 200 m.: Linssen F. 1,00 m.: Moens B., Lowagie A., XJyttenhoeven A. 800 m.: Moens R.j Soetewey O., Demuynck L. 1500 m.: Herman F., Janssens D., Beiff G. 5000 m.: Beiff G., Theys L., Van de Wattyne M. 10.000 m.: Van de Wattyne M. 3.000 m.: steeple: Schoonjans B. Marathon: Dewachtere C., Le- blond J., Simonet J. J,xl,00 m.: Linssen F., Lowagie A., Moens B., Soetewey P. Reserve: Uytterhoeven A. Kogelstoten: Wuyts W. Sohijfwerpen: Kintxiger R. Hamerslingeren: Haest H. Hoogspringen: Herssens W., De- lelienne J. Hinkstap: Herssens W. De aanduiding van deze acht en twintig athleten voor Helsinki zal wel niet veel kritiek uitlokken. Wel zullen van hier en daar protesten oprijzen omdat deze of gene athleet er niet bij is, maar men dient tc bedenken dat de be schikbare geldmiddelen niet hoog oplopen en anderzijds dat men er toch niets bij wint met een hoop athleten af te vaardigen, die toch maar op een kleine figurantenrol zijn aangewezen. Om deze redenen krijgen wij bij voorbeeld geen me dedingers op de 100 meter, polstok- springen. verspringen, driestap- sprong of speerwerpen. Anderzijds kri'"en wij wel drie deelnemers aan de 5.000 meter (al staat Van de Wattyne ook in do 10.000 meter ingeschreven) en in de marathon waar wij met DewachtereLeblond en Simonet een zeer mooie kans maken. GILBERT DESMET DOET HET GOED Wij hebben de gelegenheid ge noeg gehad om Gilbert Desmet naar waarde te leren schatten in zake kunde en athletische vermo gens, vermits hij voor een drietal jaren in ons regelmatigheidskrite- rium mededong en een zeer eer volle plaats behaalde. Sindsdien is de kleen onafhankelijke gewor den en spijts hij gehandicapeerd werd door soldatendienst, wist hij zich meer dan eervol uit de slag te trekken. Thans werd hij be roepsrenner om meer gelegenheid te hebben tot koersen, en 'zie, ook in deze categorie blijven de uit slagen niet uit. Hij stekte noch min noch meer de palm en de kussenmede te Staden en om te bewijzen dat dit zo maar geen louter toeval was, voegde hij er sindsdien nog een paar zeer mooie ereplaatsen bij. Ja zeker, Gilbert Desmet is een zeer klasrijk rennertje. Dat u,as hij vroeger en dat zal hij, ook in de toekomst, blijven. Waar het hem zit, zal men steeds tevergeefs zoeken, maar het komt er uit en dat is toch wel het voornaamste. Aan hem tapt het Westvlaams rennerskorps een wejsiig nieuw bloed, dat het toch zo nodig heeft. En is het toeval dat hij thans met Pascal en Labaere een beste trio beroepsrenners vormt. Als wij er nog Gentiel Vermeersch bijvoegen, die thans is afgezwaaid en eerst- daa"s zijn heroptreden doet, dan hebben ivij er vier die ons eerste kriterium hebben beheerst. SPORT EN FILM Er is bij aankomsten van grote wegwedstrijden en ook wel van pistekoersen zo dikwijls betwisting geweest omtrent de eerste plaat sen. De Franse aankomstrechter dhr Cazalis, nochtans vergrijsd in het vak, had zich hierin een tries tige reputatie verworven door al te dikwijls de tweede renner eerst te zien ter aankomst. Dat het toe val wilde dat hiermede een zijner landgenoten de zege behaalde, die de andere had verdiend, lag aan het feit dat dhr Cazalis een Frans man was en door de Franse bril keek. Iedereen herinnert zich maar al te duidelijk die spurt voor de eerste plaats in Parijs-Roubaix, waarin Bomain Maes netjes won van Speicher, maar toch enkel tweede werd geklasseerd. De om standigheden rond dit koerseinde doen niets af van hetgeen ieder een zag: dat Romain won, maar de zege aan Speicher werd ge geven. Sedert een paar jaar is men ge leidelijk de aankomsten van grote koersen gaan filmeren. Een film zegt veel meer dan een foto ver mits deze slechts een beeld op neemt. Met de film ziet men het ganse verloop van de sprint en kan aldus meer dan een stand wor den opgenomen. In dc aan gang zijnde Ronde van Frankrijk, dien de men herhaaldelijk reeds beroep te doen op de film om in eniger mate klaarte to krijgen in de groepsaankomstcn. Dat hierin de eersten zoveel mogelijk worden geklasseerd is van groot belang. Daar is immers de dagelijkse pre mie van 100.000 „fr. voor de ploe- genrangschikking en hiervoor is het van zeer groot belang dat men de eersten van do groep kan klas seren. Dc rangschikking wordt im mers per drie renners opgemaakt. ROBINSON... Dc 33.000 toeschouwers die oog getuige waren van dc kamp Joe Maxim-Ray Robinson voor de we reldtitel der half-zwaren, hebben heel wat sensatie gehad voor hun geld. Robinson begon vrij gewel dig en leidde na do eerste rounds afgetekend op punten. Halfweg (er waren vijftien rounds) kwam Joe Maxim evenwel dapper medevech- ten en vanaf round acht kwam het groter gewicht van Maxim zijn woordje meepraten. Joe bleek een goed inkassevrdvr te zijn en Ro binson putte zich uit. Met nog vijf rounds voor de boeg was het voor Ray een onbegonnen werk en in de dertiende round moet hij in aanklampen zijn heil zoeken. De minuut poos lijkt niet voldoende om hem herop te knappen en vol ledig af en uitgeput, verzaakt hij aan verdere strijd. Robinson liep de derde nederlaag van zijn leven op door technical k.o. na de der tiende round. De Amerikanen verheugen zich ten zeerste over de zegepraal van de blankeMaxim op de meger Robinson. Al te hoog dient er evemvel niet mede opgelopen te worden. Vergeten wij immers niet dat Joe een gewichtsvoordeel no teerde van meer dan 7 kgr. en dit wil heel wat betekenen, vooral als men de omstandigheden daarstelt. Dc match kende immers zijn. ver loop in open lucht, in een bijna tropische hitte, die reel de groot ste oorzaak van Robinsons uitput ting zal geweest zijn. Inmiddels kunnen xuij het eens tv meer onverantwoordelijk noe men van zuiver middengewichten tegen half-zivarcn te laten uitko men, temeer dat Maxim in zijn lcategorie heel wat tegenstanders van formaat kent. In dergelijke kampen wordt meer dan een goed element letterlijk vermoord Voor het geld bezwijkt echter bij na iedereen, ook Robinson. Het berouw komt echter dikwijls maar als het te laat is. DE BELGISCHE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag en Zondag werden on der een schroeiende hitte de Bel gische alhletiekkampioenschappen ingericht. Er was heel wat belang stelling met het oog op de komen de Olympische Spelen. Tot zeer grote verrichtingen kwam het 'evenwel niet. De mooiste prestatie kwam van we ge Frans Herman die zijn jong ste goede verrichtingen bevestigde en de titel won op de 1500 m. in een zeer mooie chrono. Het span nendste was evenwel de 800 meter door Soetewey gewonnen. In deze reeks bracht de onbekende Kort- rijkzaan Demuynck de grote ver rassing met op amper t meter van de overwinnaar te eindigen. Hier volgen dan de kampioenen van 1952: 100 m.: Vandewiele (Beerschot). 200 m.: Linssen (Schaarbeek). lt00 m.: Moens (Rac. Brussel). 800 m.: Soetewey (Ucla). 1.500 m.Frans Herman (8.V.). 5.000 m.: G. Rciff (Union). 10.000 m.: Vandewattijne (A.S.R.). 110 m. horden: Racrmans (And.) 200 m. horden: Dits (Rac. Br.). 1/00 m. horden: Danckaerts (And.) Hinkstap: Salmon (F.G. Luik). Speerwerpen: Dayer (Rac. Br.). Hamerslingeren: Haest (Antw.). Polsstok: Pirlot (F.G.L.). Sohijfwerpen: Kintziger (Antw.). 3000 m. steeple: Schoonjans Un Hoogspringen: Heissens O. Brug.). Verspringen: Driessen (F.G.L.). Kogelstoten: Wuyts (Antwerp). Antwerp, F. O. Luilc en Racing Brussel veroverden dus elk drie ti tels; Anderlecht en Union elk twee, terwijl Beerschot, Ucla, Schaar beek, Oudenaarde, A. S. Ronse en Ol. Brugge zich elk met één titel moesten tevreden stellen. DE ALGEMENE VERGADERING VAN DE B.V.B. Zondag had do jaarlijkse alge mene vergadering van do Belgi sche Voetbalbond plaats. Er ston den enkele zeer voorname punten op het programma, maar de dis cussies die in de laatste tijd ge woonlijk oprezen bleven thans achterwege. Het was ook zo warm, ook in de zaal. Algemeen werd nogmwls bevist dat de voetbalkalender 1952-1953 nogmaals niet zal prijsgegeven worden. De strijd tegen de pro- nostiekmaatschappijen wordt dus onverminderd voortgezet, en zoals verleden jaar zal ieder week zo laat mogelijk de kalender der te spelen matchen worden bekend gemaakt. Als tweede punt werd het af sluiten van een bijkomende verze kering voor de spelers behandeld. Door deze zal het mogelijk zijn thans reeds de gekwetste spelers vanaf de eerste dag tc vergoeden. De onkosten zullen denkelijk wor den berekend op Jt5 fr. per match, voor de helft door dc twee teams te betalen. Deze beslissing werd aluemeen bijgetreden, echter niet na een harde oppositie vanwege de grote clubs die bijna alle zelf een bijkomende verzekering af zonderlijk hadden afgesloten. VAN STEENBERGEN EN BLOMME Wanneer deze regels zullen ver schijnen zullen onze beide ronde mannen reeds enkele dagen terug thuis zijn, in do koelte van hun café en nog wel eens terugdenken aan de lasten en de kwellingen die nog steeds hun ploegmaten be schoren blijven in dié brandende tropische hitte. Het zijn twee typische gevallen, de deelname van Rik, noch deze van Blomme zijn ooit. aan zeer ernstige kritiek onderhevig ge weest. Het zijn immers beiden zeer goede renners, van wie men veel mag verwachten. Bij Van Steen bergen was zijn tweede plaats in de Ronde van ItaUë 1951 een gro te troef, en bij Blomme zelfde ere-plaats in de Ronde van Ma rokko dit jaar. Spijts alles xijn het iis twee eersten (Jie begeven heb verdiend, omdat hij zeer rap spurt te en daarbij nog kijker» mee M die hem toelieten de rivaliteit vwi de Kemmel- en de Geluveldiiau uit te baten. Verbeke van Geluveld, die wwat voor eigen deux mocht rijden, le verde een zeer knappe prestatie, Moest hij zich met de tweede plaats tevreden stellen, dan smaakte hl] toch het genoegen en een genoe gen zal het zeker voor hem ge weest zijn Bertje Vandevoorde in d:e spurt te slaan. Dit f« niet iedere dag aan alleman gegeven, Daarbij liep hij nog een viertal puntjes in op leider Joseph Roger, Ook dat kan voor hem als troost prijs gelden. Momenteel is in ons gewest Vu- devoorde zeker weerom de regel- matigste. Nog iets sterker en rapper dan verleden jaar is het steeds man die moet geklopt worden' De renners weten dat, en voor dt Kemmelnaar brengt die vooral geer voordeel bij. Daarbij toont hij nldi heel wat agressiever dan vorig jaar, wat meteen, en voor een groot deel, ook zijn mooiere uitslag® verklaart. Toch kunnen wij het til noj niet begrijpen hoe hij en drie gezellen hun ontsnapping Ir de tweede grote ronde niet verder doordreven. Ben viertal als Inde vuyst, Vandevoorde, Ghisquière en Bekaert dat toch reeds 1 minuut voorsprong telde, had zeker het doorzetten van die aanval mogen wagen. Waarom er dan vandoor gaan als het toch niet gemeend lit Gerard Devoghel nadert zijn gro te forme. Te Zillebeke was hij nooit uit de voorlij n weg en zij-n pedaal- slag was weerom soepel en lenig. De tijd is niet ver meer af dat de «kleine» van Zonnebeke met de bloemen lopen gaat. Gerard Inde vuyst stelde in zijnkoers zijn voet nevens de beste en lcwam al leen in de spurt iets te kort, net te» andere als Jacques Rebry en Jo seph Roger, die wij nochtans wat dichter in. de uitslag zouden het- ben gezocht. Met Noyelle hebben wij de laatste van de kopgroep en het moet ons uit de pen dat wij de Moorsele- naar reeds veel beter wisten rijden dit jaar, dan dit het geval waste Zillebeke. Nu, de dagen gelijken op elkaar niet. Brouwers uit Veurne betwistte hier zijn tweede koers bij de lief hebbers. Al eindigde hij niet met de kopmannen, toch was zijn op treden zeer bevredigend. Hij be zweek slechts aan km. 100 in gezel schap van Daniel Vander Heydffl die het laatste greintje macht mis en van Winne die al te weinig koersen kan uitrijden en aldus maar moeilijk op zijn volle forme geraakt. De grote verliezer van de dug f Verbeke van Wervik, die door peel' werd uitgeschakeld, maar tot da» toe de indruk liet niet te pulk te marcheren. Zijn koers van daag' voordien te Menen zal hieraan ze ker wel niet helemaal vreemd zij» geweest. ben en daarmede het bewijs hei ben geleverd niet als rondemae- non op de wereld te zijn geiet Hierin spelen meer dan een fac tor een grote rol. Een rondemin dient zich gemakkelijk te kunne' herzetten van grote inspanningen dient alle weersomstandigheden t< kunnen dragen, moet archi-gezoni zijn en moet ten slotte en bovcno een onverstoorbaar spijsvertering stelsel hebben. Wie over al da' eigenschappen niet beschikt, wof<i| nooit geen groot rondeman. Zowf' Rik als Maurice herstelden now tenvolle van hun inspanningen est de eerste rit en bleken tegen i< grote hitte niet, bestand. Het htf ten kwade duiden zullen -wij ve rliet, want nog veel andere ren ners zijn in hetzelfde geval t' dergelijke loodzware hitte is doo' iedereen niet zo gemakkelijk verdragen. Het geval houdt echter zeC leerzame lessen in, want eent lf meer is het bewezen dat men nle' alleen op ronkende namen w<W bouwen voor dc grote Ronde, mat' des te meer op ronde-eigenscUf- pen. Tevens weten wij nu dat hé den nooit meer dienen afgevast- digd te worden, want als men m'. degaat als rittenwinnaar is het i' eerste vereiste mede te kunnen. DE RONDE en.. DE RADIO Iedere dag: Parls-lnter. (275 m.): Te 9 u. 18; tc 11 u. ISi H u. 18 en te 15 M. IS. Chaine Parisienne: Te 12 u. 30; rond IS u, H (aankomst)te 19 u, T commentaar). Luxemburg: Te 7 u. 55; te 12 u. t5; roti' 16 u. SO (aankomst); 19 u, t6. (commsntw)'

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8