Het slot der Guldensporenfeesten Merkwaardige Tentoonstelling in de MELl INTERNATIONAL HARVESTER Zomerfeest van de Westhoek Firma Ets. R.BOSQUART&C0 'Podêmaa leizen Ernstig Verkeersongeluk te Nieuwpoort-Bad VOOR U HEREN De Middenstanders Burgemeester van Lombardsijde bij het werk schielijk overleden te Nieuwpoort Motokampioen Vanderschrick te Poperinge om het leven gekomen Sanapol Producten NA DE AANHOUDING VAN DE JONGE BANDIET TE OOSTDUINKERKE POWDER STICK BLOC-MEH KOSTELOOS MONSTER llffff H f i t v - ,.v. Will 91 Jut ik Meer melk geef M eer koter geef Gij die near schoonheid zoekt Ontstoppelt, egt en verkruimelt de grond in één bewerking Ploegt licht en ontstoppelt volmaakt Mc CORMICK - INTERNATIONAL ONTSTOPPELPLOEG Nr. 2 J INTERNATIONAL HARVESTER PRODUCTEN - Chicago USA Twee fietsers uit Roeselare bij aanrijding gekwetst Middenstanders, uw plaats Is déér! Statiestraat 3 - KOMEN SCHILDERS! De grote N.A.T.O.- Luchtmeeting te Meisbroek Concertwedstrij den te Oostende van 13 Juli jl. 0 REISBUREAU VERLEYE: Het H. Bloedspel te Brugge United States wint tweede blauwe wimpel SCHILDERS! Leergangen van de School voor Bestuursrecht te Brugge Handelaar uit Ize- gem in aanrijding nabij BeSoeil lichte verwondingen op. (Vervolg- van 1° blad) stel terug in de renbaan kwam, ging het voorwiel de hoogte in, de men ner werd op de grond geslingerd en kreeg het volle gewicht van de kantelende machine op buik en on derbuik. HET ROOD KRUIS TER HULP Door de luidsprekers werd dade lijk een oproep gericht tot de diensten van het Rood Kruis die op het koersterrein aanwezig waren. Het publiek werd dringend ver zocht de renbaan vrij te laten daal de andere renners in aantocht wa ren. Vanuit de naburige hofstede van dhr Lebbe werden de genees kundige diensten gealarmeerd. Van derschrick Fraiis werd in allerijl naar de kliniek der Zwarte Zusters te leper overgebracht, waar de bes te zorgen niet konden beletten dat de ongelukkige er twee uren na zijn aankomst overleed aan de gevolgen ran een lendenbreuk en inwendige bloedstorting, men stelde eveneens dubbele pölsbreük en linker enkel breuk vast. Vanderschrick -werd geboren te St Jaiis Molenbeek (Brussel) op 18 September 1905 en woonde thans te Anderlecht, steenweg op Bergen 372. Hij laat echtgenote én een kind achter. Wat het tweede slachtoffer be treft, de 21-jarige side-carman •Jean-Marie Stas, uit Etterbeek, ge boren te Mohtigny ie Tilleul op S Juni 1931, deze werd naar de kli niek. të Poperinge overgebracht, waar de inmiddels bijgeroepen Dr Florizoone hem de eerste zorgen toediende. Het slachtoffer liep een open' breuk op aan de rechter on derarm en een breuk van de linker' knie. De ongelukkige kloeg even eens van inwendige pijnen. Aanvankelijk werd gevreesd voor breuk der wervelkolom, doch een radiologisch onderzoek wees uit dat de ongelukkige een dubbele bekken breuk opliep samen met inwendige bloedstorting. Maandagavond dien de het slachtoffer aan een heelkun dige bewerking onderworpen te worden. Het mag een wonder heten dat de aanstormende side-car geen do delijke ongevallen veroorza .kte on der het publiek. Twee personen liepen evenwel toch kwetsuren op. Dhr Jean Van Eename uit Poperin ge. verzorger van de renner René Bruneel uit Poperinge, werd in de rug gegrepen door de aanstormen de motor en werd 15 meters ver weggeslingerd, hij liep een wonde aan de arm en aan de rug op. Mej. Christiane Bridoux uit Elsene, kreeg een valhelm in het gelaat ge slingerd en werd aan de recliter- kaak gekwetst. DROEVIG EINDE VAN EEN SPORTFEEST Terwijl hulp geboden wend aan de gekwetsten, liep deze koers ten einde. 'René Bruneel kwam zegevie rend over de meet, maar over de vreugde om deze overwinning, lag een sluier van weemoed. Vander schrick werd in stervensnood weg gebracht, ook zijn makker werd in deerniswekkende toestand naar de kliniek gevoerd. De andere gekwet sten werden ter plaatse verzorgd, hun verwondingen waren gelukkig- niet erg. Het droevig gebeuren drukte zijn stempel op het slot van dit soort- feest. dat brutaal door de dood ge stoord werd. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 19 Juli 1952 Blz. 0. iï'ïSiv k WELKE OOK HET DOOR U GEBRUIKTE SCHEERMES OF APPARAAT WE ZE. tuit ge alle huidprikkeling vermijden en U gemakkelijker en aangenamer scheren, dank zij de T« verkrijgen bi) alle goede «pecialisten. Ton fltol van publiciteit en ten einde U dit merkwaardig product te doen waarderen, ruit ga een ontvangen, mits opsturen van deze aanfcondtging aan C O G E X I SA (uitsluitend concessiehouder) 6. Stefanieplaat». BRUSSEL Telefoon 12.36.69 .K.o r t r i j k heeft gevierd. Een Vlaamse feestvreugde, die zich stil aan rijp maakte in de wekenlange voorbereidingen tot spel en stoet en die opengebloeid is tot een schitte rend welslagen over heel de lijn, niettegenstaande hét wankele we der, van alles wat men voorgeno men had.' Zo is nu eenmaal Kort- rijkals het iets doet* is het prach tig, koste wat wil. Van alles is er geweest, duizenden mensen kwa men Gulden Sporenstoet en massa spel bewonderen, duizenden kwa men naar de H. Hartebondsmis en de kroningsplechtigheden van O. L. Vrouw van Groeninghe. Zondag hadden Eerste-Minister Van Houtte en de Ministers Van den Daele en Pholien plaats geno men op. de tribune, vanwaar zijde slotvergadering van het Gulden Sporenspel te Kortrijk volgden. Nadien hebben ze burgemeester Coussens hun verwondering hier over uitgedrukt. \V - reusachtige tribune was weer eivol, zodat mag gezegd worden dat een 60,000 toeschouwers deze onver getelijke kunstprestatie hebben bij gewoond tijdens de Gulden Spo- renfeesten. Dan was daar het congres van hét DaVidsfonds, het bijeenkomen van V.T.B. en V.A.B. Werkelijk, Kortrijk heeft in een paar weken tijd, het goede idealistische deel van de Vlamingen samengebracht. 'Nu rest'alleen nog' het.Groenin- ghèkamp, dat met de jeugd de Groeninghebeek, waar de Gulden Spoorrüitérsclub zijn rijterrein heeft. En tot 27 Juli zullen al die jonge kerels samenleven op kamp. in Vlaamse levensstijl, dapper en flink. Wat er al te doen is in die dagen? 'Er zijn geleide stadsbezoe- kefi. om beter de geschiedenis en de waarde van Kortrijk te leren kennen, maar alles is reeds inge schakeld in het groot Gulden Spo renspel van 's Zaterdags, waar men zal' moeten met de kennis, die men van Kortrijk heeft opgedaan, vaardig zijn om te kunnen zijn man staan in het reusachtig kamp spel doorheen heel de stad. 's Vrij dags heeft men naast het grote Gulden Sporensport- en lenigheids- tornooi. tussen de verschillende groepen van gans Vlaanderen, voor al ae Vlaamse avond, met optreden van de bekende Hemellawerken uit Roeselare. Herman Bruggen als déclamatór en vlaggezwaaien op tamboergeroffel. Op die avond verwacht men ten andere dè personaliteiten en an dere liefhebbers van iets jeugdigs en schoons, 's Zaterdags wordt om 8 uur 's avonds een leuk kampvuur gehouden, waartoe het volk wordt uitgenodigd. Na het kampvuur gaat de ganse bende met fakkels en trommen naar O. L. Vrouw van Groeninghe, in de St-Michielskerk waar een Mariahulde van de Vlaamse jeugd plaats heeft. Het schoonste gebaar is wel, dat die jeugd van daar een Mariatoeeldje meeneemt naar de kampplaats om er als blijvend geschenk te blijven tronen aan een der oude linden. 's Zondags zal het kamp worden opgeheven na de plechtige hoogmis op het plein, aan het standbeeld van de Gulden Sporenslag, in een kapelwagen, die de Westvlaamse jonastudenten aan Oost - Priester- hulp Schenken, en na de uitreiking van de erewimpel door dhr schepen Duyck, aan de groep die het flinkst was op kamp. Het Groeninghekamp belooft dus iets schoons te zijn, iets dat past in de lijn van de voorbije feesten. Wat degenen die wensen deel te nemen moeten weten: Alleen uitgenodigde, katholieke, Vlaamse jeugdbewegingen kunnen deelnemen. Daarbij moet men bo ven de veertien zijn, want het is een kamp van jonge, kloeke kerels, Prijs is 50 fr. voor diegene die zelf hun eten koken en 125 fr. voor degenen die het nemen van de kampkeuken. De kampeerders kun nen desnoods tenten gebruiken, die de nationale dienst der jeugd ter plaats ter beschikking' stelt. Verder biedt het kamp een grote bivak plaats voor degenen die verkiezen binnen te vernachten. Stuur persoonlijke of groepsin- schrijvingen zo gauw mogelijk op naar het Secretariaat van Groenin- gekamp, Collegestraat 8, Kortrijk, met aanduiding van adres en jeugdbeweging en betaal meteen op P. C. Nr 1441.25. In de Britse pers werd aan gehaald dat een Engelse huiseige naar, die door talrijke huurders verzocht werd herstellingswerken aan de woning in kwestie te doen, verkoos het huis te schenken aan de huurders, dan zelf de kosten van het herstel te dekken. Het wordt niet gemeld zo de huurders hebben aanvaard. Nabij Quimper hebben twee vacantiegangers een haai van 200 kgr. weten te vangen. De strijd van beide mannen tegen de grote vis duurde drie kwartuur. DE JEUGDOLYMPIADE VAN HET COLLEGE TE DIKSMUIDE Donderdag 10 Juli, werd door de studenten van het Bisschoppelijk College te Diksmuide op liet p'cin Vandeweglie, de eerste Jeugdolym- piade gé houden. Hel vertoon groeide uit tot een ware propaganda voor de lichamelijke opleiding der studenten aan de colleges. Bo ven: met de v'aggm in fop wordt naar het plein opgestapt. Mid den: het gaat keurig en or» cf-vo onder de geleide van trommels en klaroenen. Onder; de g- orn'ijke tr "oefeningen keurig en per- leef uitgevoerd. Vorige week meldden we uitvoe rig hoe de jonge M. Van Holsbeke, zoon van een groot Brussels indus trieel, tussen Nieuwpoort-Bad en Stad werd aangehouden. Intussen- tijd werd het onderzoek afgehan deld. Dhr Bigot, eigenaar van de villa «Haute Dune is van zijn reis te ruggekeerd en kon vaststellen dat het zijn wapen was waarmee de jongen Dhr Dorné bedreigde. De lader van de Browning bevatte 4 kogels. De vooravond van de aanhouding had de jeugdige bandiet ook in braak gepleegd in een strandkabien toebehorende aan Dhr A. Debergh uit de gemeente, doch had er blijk baar niets naar zijn gading gevon den. Ook het ganse bedrag van zijn vorige diefstal te Nieuwpoort, ter gelegenheid van de kermis, was reeds verbrast. De jonge boef was ten andere niet aan zijn proefstuk, gezien zijn opsluiting in de heropvoedings school vroeger gebeurde na een zeer belangrijke diefstal in de Brusselse agglomeratie. Hij werd onder aanhoudingsman daat naar Brugge overgebracht. VIERGESLACHT TE ADINKERKE Adinkerke kont zijn viergeslacht in vrouwelijke lijn, en wei in de vol gende personen: Mevr. Calcoen- Vanhove Zenobie, 72 jaar; Mevr. Cuvele-Calcoen GabrieHe, 43 jaar; Mevr. Bracx-Cuvele, Jenny, 23 jaar, en de kleine Melis Bracx, 1 jaar oud. Proficiat. EN VERGELIJK HET RESULTAAT 'De 9}ron van het (Succes is in 9J\v hereik. 9*laar stel vooral niet langer uit. DE MOLENS VAN DEINZE TE DEINZE llllllli I JJITSLUITfUJKE CONCESSIONARIS OER COMPANY OF BELGIUM N. V. 50 Lentestraat Brussel Tractors en landbouwmachines McCormick International - International vracht- wugensInternational Harvester koelkasten International industriële uitrusting Twee jongelingen uit Roeselare en persoon uit Brussel gekwetst. Reeds zoveel werd er te Nieuw poort gedaan om allerlei mogelijke verkeersongevallen te voorkomen. Tal van seinen werden overal aan gebracht, vooral nabij de bocht bij de Hendrikaplaats, en zie... daar gebeurde nu Maandagnamiddag' een smartelijk ongeval op de Al- bert I-Iaan, heel in 't begin van de Badplaats, nabij 't begin van de Victorlaan. Rond 15.30 uur reed de 19-jarige melkhandelaar Roger Danneels, wonende nabij de voornoemde plaats, met zijn camionnette uit de richting van de badplaats naar huis. Gekomen aan de oprijlaan van zijn hoeve, wilde hij, zoals ge woonlijk, het fietspad oversteken... maar kijk... een groepje wielrijders kwam afgebold uit de richting' van de badplaats. Een botsing was dan ook niet meer te vermijden en juist toen de auto-camionnette zich op het fietspad bevond, beukten drie fietsers met volle geweld op de gele auto. De 15-jarige Carlos Rommel, wo nende Grote Markt 28, te Roese lare, was er het ergst aan toe. Hij botste met zijn hoofd tegen het portier van het voertuig en viel be wusteloos op het fietspad, waar hij bloedend bleef liggen. Aanstonds werden de nodige maatregelen getroffen. Nadat hem de eerste zorgen werden toegediend, werd de jongen zo gauw mogelijk overgebracht naar de Kliniek van de Heer Dr Denecker te Veurne, waar, na een grondig onderzoek, werd vastgesteld dat de jongeling een hersenschudding opliep en vleeswonden in het aangezicht. De toestand van de 46-jarige Georges Charbo, uit Brussel, was minder erg. Hij kwam er van af met vleeswonden aan de linkerarm. Een andere jongen uit de Laga- laan te Roeselare, de 17-jarige Jer. Maselis, was over de motor kap heen, aan de overzijde van de camionnette terecht gekomen. Met een verstuikte knie werd hij opgeraapt. Hij zal vermoedelijk nog deze week het ziekenhuis mogen verlaten. De Heer Politiekommissaris met enkele agenten waren spoedig' ter plaats om de nodige vaststellingen te doen. De super-brandstof die aan uw tractoren grotere kracht verleent, hun levensduur verlengt, de kosten van onderhoud gevoelig vermindert. HET IS EEN PURFINA ..-PRODUCT OLIËN en SPECIALITEITEN voor d. SMERING van TRACTOREN Velen gaan naar de Meli. Wij ook. En we hebben er een ouwe kennis aangetroffen: kunstschilder Van Belleghem uit Veurne. De man, die al meer dan 30 jaar ons dier baar Veurne-Ambacht schildert. Niemand die het kan gelijk hij, zo teder, zo waarachtig, zo goed. Om de eenvoudige reden dat hij het Veurne-Ambacht zo ingaarne ziet. Van ten tijde reeds, toen hij in 1914-18 in de loopgrachten stond. Geen beek of wilg, geen weg of wolk, of Jos. Van Belleghem weet het van buiten. En hij blijft ge trouw aan zichzelf, daar hij ge trouw blijft aan dit land. Hij doet niet mee met de nieuwe mode, hij is geen modeschilder. Hij schildert de ziel van dit land, het licht van de duinen, de typen uit de Nieuw- poortse visserswereld, de bomen en dorpen uit ons Westland, de distel en de klaproos... Nee, niet ais een foto. Doch als een verheerlijkt beeld. Zoals de geleerden, sprekend over de schoonheid, zeggen: de luister der waarheid. Hij schetst ter plaatse, en schildert thuis, zo als hij het voelt, zoals het in hem tot een nieuwe schoonheid wordt. Hoe zotter, hoe schoner, zegt de moderne kunst. Doch ik doe daar niet aan mee. Ik kan niet anders, wil niet anders. Deze woorden van onze Meester Van Belleghem zijn heerlijk. Wij voegen er aan toe: gij moogt niet anders. Ge ziet toch wel dat uw werk succes heeft. Te Antwerpen, te Brussel, in de Walenstreek, in de vreemde, overal zit er van uw werk, tot in Amerika toe. Ook deze tentoonstelling is een succes. Velen komen. Mochten het niet alleen vreemden zijn. Gij, die iets schoons wilt zien, ga er binnen. Misschien zult ge er de schilder zelf aantreffen. Hij is jong en fris ge bleven. Zijn kunst maakt hem ge lukkig. Zijn werk gaat hem. Ik weet dat hij soms met 't kraaien van de haan er uit moet om te schilderen. Een ware werkdrift. Omdat er aldaar nieuwe schoon heid rijpt in zijn visioen. Meester Van Belleghem, we zijn gelukkig dat we U hebben. We danken U voor de schoonheid, die gij ons schenkt. Mocht gij even knap, even geestdriftig en fleurig, even gelukkig nog lange jaren wer ken. We weten hoe anderen uw werk komen afkijken, naschilderen. Doch geen kan het zo sereen, zo volledig schoon ais gij. Omdat gij in uw werken belijdt, wat Gezelle in woorden zei: Als de ziele luistert. Deze tentoonstelling blijft heel het zomerseizoen open. F. R. BOSCHVOGEL. vieren op 21 Juli, te Kemmel, hun Cabaret - Attracties Volksspelen - Muziek Dinsdagavond vernam men te Lombardsijde met ontroering het plots overlijden van dhr Lievin Van Moortel, Burgemeester aldaar. In de namiddag was dhr Van Moortel, die groothandelaar in bier ig, zoals naar gewoonte met zi.in wagen de thuisbestellingen gaan verrichten bij kliënten. Hij stuurde zelf de auto maar had zich laten vergezellen van Hector Daele, die hem behulpzaam was bij het lossen der waren. Rond 16.30 uur hadden beide een bestelling afgeleverd in het tehuis Kindervreugdeop Nieuwpoort-Bad. Alvorens terug in de auto te stappen werden nog een paar woorden gewisseld met een voorbij ganger toen plots dhr Van Moortel, die zich op de stoep naast zijn auto bevond, in elkaar zakte en ten gronde viel. In zijn val liep het slachtoffer een kleine wonde op boven 'het rechteroog. Zonder verwijl werden genees heer en priester verwittigd. De dokter kon helaas niets anders dan de dood vaststellen, veroorzaakt door hartaderbreuk. Z. E. H. Maertens, pastoor te Nieuwpoort-Bad. diende dhr burge meester in extermis het H. Oliesel toe. Dadelijk werd Mevr. Van Moortel omzichtig op de hoogte gebracht van het tragisch gebeuren. Toen het droevig nieuws Lombardsijde bereikte maakte zich een zeer gro te verslagenheid meester van de inwoners bij wie dhr burgemeester zeer graag gezien was. Dhr Van Moortel werd geboren te Bekegem op 15 October 1904, hij laat een weduwe, een dochter en vier kleinkinderen achter. Zijn dochter vertrok onlangs voor de 2" maal met haar echtgenoot naar Congo. Dhr Burgemeester Van Moortel. Woensdagavond vernamen wij dat het stoffelijk overschot van de hr Van Moortel in de schepenzaal te Lombardsijde zal worden opge baard en dat de inwoners der ge meente Vrijdagavond 18 dezer, van 18 tot 20 uur de gelegenheid krij gen het stoffelijk overschot te ko men groeten. De plechtige begrafenisdienst zal plaats hebben Zaterdag 19 dezer, te 9 uur in de parochiekerk te Lom bardsijde. Het Wekelijks Nieuwsbiedt aan de beproefde familieleden de betuiging van zijn christelijke deel neming in de rouw die hen treft. Gebruikt bet afbijtmiddcl BOUFFE-TOUT voor olieverf, kunsthars, Nitrocellulose en zelfs moffellakken. BOUFFE-TOUTis het beste afbijtmiddcl. Hoogste kwaliteit en de goedkoopste. Machtige belangstelling. Meer dan 150.000 toeschouwers woonden Zondag 13 Juli jl. het vliegfeest der Atlantische Lucht strijdkrachten bij. Een extra-zo merweer was van de partij. Z. M. Koning Boude wijn I, Ge neraal Lauris Norstad, bevelheb ber der Atlantische Luchtstrijd krachten, en meerdere hogere offi cieren, woonden de plechtigheden bij. Te 15 uur stipt opening der lucht.- meeting. S. V. 4 trainingsvlieg tuigen, stelden de vlaggen der 14 N.A.T.O. landen voor. Daarop volg de het eerste nummer, een acroba tische solo van onze landgenoot, ka pitein Smets, aan boord van een S. V. 4». Daarop volgde de alom- bekenda Spitfire 14 Mr Sonder- inan, testpiloot der firma Fokker, (Nederland), stelde ons de nieuw ste straaljager voor. Twee, drie knallen, die menig toeschouwer deed opschrikkenhet was de Sabre F 36, die in een fantastische duikvlucht, de geluids muur doorbrak. Twee laatste aan winsten der Britse luchtmacht ver toonden zich: de Swiftdie Lon- den-Brussel in 18 minuten had ver bonden en zo het wereldrekord snelheid verworven, en de Hun- ter» met zijn eigenaardige bouw. Daarop volgden demonstratie vluchten, in acrobatisch peloton, door 4 Belgische Meteors 4 Brit se Vampiers4 Italiaanse en Franse Vampiersen 4 Deense Meteors Het toppunt was zeker wel het optreden der Amerikaanse Shy- blazersde beste luchtacrobaten der wereld, aan boord van hun Thunderjets Van deze 4 piloten was het hun afscheidsvlucht, nadat ze 280 maal in luchtmeetingen had den gepresteerd. Zware bommen werpers overvlogen in machtig vertoon, het plein. Daarop vertoon de zich de nieuwe Britse straalbom- merwerper Cumberragevolgd door een honderd straaljagers. Dan volgde de acrobaat solo: Kapitein Bodart, aan boord van een Me teor die loopings uitvoerde op een motor en al vliegend de tweede aansloeg. En als machtig slotapo theose: het neerlaten van 240 Bel gische Valschermspringers. Deze eerste N.A.T.O.-luchtmee- ting mag zeker een groots sukses genoemd worden en heeft onge twijfeld een diepe indruk op de toeschouwers teweeg gebracht. Onder de reglementen van hei Muziekverbond werd op Zondag jl een zeer belangrijke wedstrijd voor concerten gehouden, afzonderlijk voor Harmonies en tevens voor Fanfares. De wedstrijd voor Harmonies ging door in het Leopoldspark, Acht harmonies, alle uitmuntend heid, 1* en 2* categorie, namen aan deze wedstrijd deel welke volgend» uitslag gaf: 1. Harmonie «Eendracht», Aalbe- ke, (81,50 p.). 2. Kon. Stadsharmanle Roese lare (75,49 p.). 3. Kon. Kath. Harmonie «Ste Ce cilia Poperinge, (75,08 p.). Deze drie maatschappijen wor den geklasseerd in uitmuntend heid. 4. Harm. Indépendante Concor dia», Dottignies (74.98 p.). 5. Kon. Harm. Congregatie van Izegem (74,60 p.). 6. Kon. Harm. St Leonardszonen van Bellegem (72,34 p.). 7. Harm. St EgidiusSt Gillli- Dendermonde (68,48 p.). 8. Harm. Ste CeciliaVeum», (60,14 p.). PUchtnummer was «Heldenstoet» van Alfr. Mahy. De voorgebracht* vrije stukken waren werken van Parès, M. Poot, Turine, P. Gilson, H. Sarly en Gasia. Voor de fanfares, ook alle uit Ere, Uitmuntendheid en 1* cotego- rie, werd de wedstrijd gehouden op de Wapenplaats. De uitslag dezer was: I. Kon. Fanfare Moed en Volhar ding», Heist-op-de-Berg (96,7 p.). 2. Royale Union des Fanfares, Jet- te, (95,30 p.). 3. Fanfare Les Amis Réunlsvan Wavre (90,60 p.). 4. Fanfare Royale LTScho d'Avig- non» Nismes (87,80 p.). 5. Royale Reunion des Amateur*, Dolhain-Limbourg (83,60 p.). 6. Kon. Fanfare «Ridder Jan*' Zonen Dadizele (83,50 p.). 7. Kon. Fanf. «De Ware Vrienden» van Antwerpen, (79,40 p.). 8. Fanf. Royale TJndon Musical* Dottignies (76,20 p.). Opgelegd stuk was hier «Ouver ture Séculairevan Paul Gilson. De vrije gespeelde nummers waren werken van P. Gilson, Weber (arr. Moreau), Massenet, Tchaikovraky, Sarly. In de namiddag werd dan nog een demonstratie van stapm&raen gegeven op de Konlnginnjtiaan, waaraan niet min dan 18 korpsen deelnamen, met gezamenlijke uit voeringen van de mars «liberty- Way OOSTENDE, Vlaanderenatraat 7, teL 745.18. INGELMUNSTER, Kortrijkstraat, teL 353. GROEPREIZEN NAAR: Lourdes - Italië - Spanje - Portugal - Marocco - Zwitserland - Haute Savole - Nice - Balearen - Rijn - Tirol - Scandinavië. Vraag ons programma. BILJETTEN VOOR SPOOR-, LUCHT- EN ZEELÏJNEN. Individuele reizen. (7484) Over weinige dagen zal Brugge nogmaals in het brandpunt van een internationale belangstelling staan, ter gelegenheid van de vijf jaarlijkse opvoeringen van het Hei lig Bloedspel. Hierna volgenenkele gegevens van pra'ctische aard: Data der opvoeringen: 2, 3, 9, 10, 16 en 17 Augustus, telkens te 9 uur 's avonds. 10.000 Genummerde zitplaatsen per vertoning. Prijzen: 35, 50, 75. 100 en 150 fr. Vermindering met 10 voor afna me van ten minste 25 kaarten voor eenzelfde opvoering. Inlichtingen en locatie: Stede lijke Dienst voor Toerisme, Markt. Tel. 333.87 - P.C.R. nr509.907 «San guis Christi, Brugge De dagen der opvoeringen zal de Relikwie van het H. Bloed ter verering uitgestald zijn, van 15 tot 18 uur. Na de opvoering is er gelegen heid tot 1 uur 's nachts de sprook jesachtige belichting van monu menten en reien te bewonderen. Speciale treinen, tegen sterk verminderde tarieven uit verschil lende richtingen, zijn ingeschakeld en vertrekken derwijze dat eerst de wandeling langs de belichte reien kan worden gedaan. Men raadplege daartoe de plakbrieven iii de stations, alwaar ook toe- gangsticketten vo.r het H. Bloed spel met 10 vermindering kun nen worden bekomen. Op Woensdag 23 Juli e. k.t rond 19.25 uur zal het N.I.R. op de Vlaamse golflengte, een montage over het H. Bloedspel uitzenden. Triomfantelijk haven van New York binnengevaren. Na het record van de overtocht van de Atlantische Oceaan in de beide richtingen te hebben verbe terd, is de United States de ha ven van New York onder geestdrif tig' gejuich binnengelopen. De United Statesheeft zijn tweede blauwe wimpel veroverd Maandagavond, toen het het licht schip van Ambrose-Channel pas seerde. drie dagen, 12 uren en 12 minuten na Bishops Rockte zijn voorbijgevaren, aldus het re cord van de Queen Mary van 14 jaar geleden, met 9 uur 36 minuten verbeterend. De United States heeft de af stand van 2.902 mijl van het Oosten naar het Westen afgelegd tegen een gemiddeld van 34,51 knopen. Emulsie CELLAPOL ideaal bindmiddel, voor buiten- en biimenverf, voor plastiek en plakmuur. CELLAPOL bezit 300 t.h. rekbaarheid! CELLAPOL, de verf van de toekomst GEBRUIKT KWALITI'/ITSPRODUCTEN, DUS SANAPOL-PRODUCTEN. (8386) In de dierentuin te Glasgow had een knaap zijn arm door de kooi van een luipaard gestoken, menende het dier te kunnen stre len. Het luipaard beet echter toe, wijl een tweede zijn klauw sloeg in de arm van de kleine. Met moeite wist men de dieren 'hun prooi te doen lossen, maar de jongen had intussen zware wonden opgelopen. Op de weg van Franvillers naar Amiens is een Belgische wa gen geslipt en in brand gevlogen. De bestuurder. Karei Windrey, 27 jaar, uit Herseeuw, werd uit de wa gen geslingerd maar bleef onge deerd. Drie andere inzittenden, on der wie de vrouw en de broeder van de voerder, werden gedood. In het Boreomassicf zijn 2 alpinisten in een 400 meter diepe itloof gestort en kwamen om het leven. Anderzijds stierf in zelfde massief een 18-jarige jongen uit Nice, aan de gevolgen van 'n hart- crisis welke hem trof na een berg- beklimming te hebben gedaan. Te Stockholm was een wolk bladluizen neergestreken op een spoorlijn. Zij vormden er een zo dichte massa dat de wielen van de trein begonnen te slippen en de locomotief stoppen moest. Het spoor moest van het ongedierte ge reinigd worden. Te Toulouse werd een ganse wijk door brand vernield. De scha de beloopt 560 mUlioen frank. Naar het Duitse nieuwsbureau D. P. A., is nabij Frankfort aan de Oder. Oost-Duitsland. 'n Russische verlofgangerstrein in een meer ge stort, na te zijn ontspoord. Een Russische generaal en 160 soldaten zouden zijn cm het leven gekemen. Er zouden verscheidene spoorweg arbeiders zijn aangehouden in ver band met deze ramp. Te Erembodegem maakte een turner een zware val bij dewelke hij de halswervel brak en kort daarop overleed. Geweldige stortregens in Ja pan, naar verluidt een echte zond vloed, hebben het leven gekost aan 78 personen, wijl er nog 93 andere worden vermist. VIERGESLACHT TE IEPER De goede oude Hallestedc bezit tus sen baar muren vier geslachten in de persoon van Mevr. Camiel De- gryse-Brion Helena, 72 .iaar; Mevr. Oreupelandt-Degryzi' A drienne, 48 jaar; Mevr. G. Dcv' s'her-Creupe- landt Andrea, 24 jaar, »n de kleine Rosette Devisscher, 1 jaar oud. Proficiat» BERICHT In de loop van de maand Octo ber a. s. hervat de School voor Be stuursrecht haar leergangen, welke zullen gegeven worden op de Zater dagnamiddag, van 14 tot 17 uur, te Brugge (voor het 1", 2" en 3* jaar) en te Kortrijk (voor het 1° cn het 2" jaar). De cursussen van het eerste ja*r zijn toegankelijk voor dames en heren, die aan de volgende voor waarden voldoen: a) ten minste 17 jaar oud zijn bij de aanvang van het schooljaar, d. i. op 15 October 1952; b) ten minste middelbaar onder wijs van de lagere graad ol daarmede gelijkgestelde studiës hebben gedaan, uitgezonderd voor wat de vast benoemde kler ken in de gemeentediensten betreft; e) slagen in een ingangsexamen, bestaande uit een Nederlands opstel en vraagstukken van ge wone rekenkunde. Van dez? proef zijn ontslagen: houders van het diploma van lager on derwijzer, van volledig middel baar onderwijs van de hogen graad of van een gelijkwaardij studiëngetuigschrift. Zij die voer deze leergangen wensen in te schrijven kunnen daartoe uiterlijk tot 20 September aanstaande, een aanvraag richter. aan de School voor Bestuursrecht. Provinciaal Gouvernement, Burg 4. te Brugge, met nauwkeurige op gave van: a) plaats en datum van geboorte; b) de stad waar zij de leergangen wensen te vólgen; c) hun juist adres. Bij deze aanvraag dient daaren boven een getuigschrift gevoegd van gedane studiën of een afschrift van het Verworven diploma. De personen, welke het voorge schreven ingangsexamen dienen al te leggen, gelieven met dit doel een dëelnemingsrecht van 50 fr. to storten op de postrekening nummer 1213.64 van de School voor Be stuursrecht te Brugge, met vermel ding van de reden van de storting en van hun volledig adres. De an dere leerlingen dienen, ter gelegen heid van hun inschrijving, op de zelfde wijze het gewoon, lesgeld, vastgesteld o-p 150 fr. per studie jaar, te vereffenen. Examenzittijd Juni 1952. Toegekende diploma's. TWEEDE STUDIEJAAR Grote ondcrsch.: Hardeman Be- noic. Westouter. Ondersch.: Dewulf Roger, leper; Mommerency Jullën, Kortemark; Var.acker Lucien, Ardoole. Voldoening; D'Hondt Marcel, In- gelmunster; Vanluchene Aurele Oostrozebeke; Willaert Roger, Koe- kelare. DERDE STUDIEJAAR Grote ondersch.; Llegeois Julien leper. Ondersch.: Pattyn Jaak. Zonne- beke; Vienne Henri, Vinkem. Voldoening: Delahaye André, te leper; Mergaert Franpois, Stnden. Zoekt q'tets t'huren oj te Kopen, Zoekt qe. 'n me.d, 'n vlaaio) wat? Wacht niet lavucr, plaats nog heden 'n Kleine «ZOEKER t in nv blad.1 Vijf zwaar gewonden. Zaterdag omstreeks 20 u. heef' zich aan de kruising van de wei! van Beloeil en de weg Bergen- Doornik een zware aanrijding voor gedaan. Een kleine auto met vijf inzittenden werd aangereden door de wagen bestuurd door de H. Ver- straete, houthandelaar uit Izegem De vijf inzittenden van de kleine wagen werden zwaar gewond, het zijn de H. Picard uit Parijs, zijn vrouw, dochter mevr. Sattos, uit Peruwelz en Mevr. Ferret uit Pa rijs. De H. Verstraete liep slechts

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 6