Uit het VA/erv/ikse Koningen bij de Handbooggilde te Roesbrugge-Haringe Hoevebrand te Zonnebeke WERVIK VOLLEDIGE ^ESTSTOFFEN poedervormige VOLLEDIGE MESTSTOFFEN met dubbele werking herfstgewassen BATTAILLE HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 23 Aug. 1952 Blz. 4. De St-Jorisgilde te Roesbrugge- gilde Roesbrugge, Roger Vermet, Haringe telt op dit pgenbllk onder koning 1952 van de Sint-Sebas- haar leden vier koningen van het tiaansgilde te Haringe en Sylveer jaar 1952. Voorwaar een zeld- Vandendriessche, koning 1952 van zaamheid die een foto waard is en de St-Sebastiaansgilde Oost-Cap- die zich vermoedelijk geen tweede pel. Niettegenstaande er drie dezer maal zal herhalen. koningen eveneens lid zijn van een Van links naar rechts: Cesar gilde buiten de gemeente, zijn zij Oeyaert, koning 1952 van de Sint- eerst en vooral trouwe leden van Sebastiaansgilde te Stavele, Hector de eigen gilde. Aan alle vier onze Deloz, koning 1952 van de St-Joris- koningen een hartelijk proficiat 1 WIJTSCHATE Dulvennleuws. Prijsvluclit uit Breteull van 15 Augustus. 145 Jonge duiven: 1. Dlerynck Ju les; 2. Desodt Michel; 3. Elslancler Joseph; 4. Laevens Leopold; 5. Wybo Gerard; 6. Roelens Leopold; 7. en 8. Desodt Michel; 9. Bondut Onzer; 10. Laevens Leopold. Ill oude duiven: 1 Barbez Marcel, Voormezele; 2. en 3. Marrten Alfons: 4. Barbez Marcel, Voormzzele; 5. Bin- tein Marcel: 0. Deleu Onzer. Prijsvlucht uit Ctell van 17 Augustus. 134 jonge duiven: 1. lleele Gilbert, Houtem: 2. Desodt Michel; 3. Messe- ller Pierre, Houtem; 4, Maricau Jé- röme, Houtem; 5. Deleu Omer; 6. Desodt Michel; 7. Masscheleln Omer, Houtem; 8, Alleman Gaston; 9, Van- denberghe, Houtem; 10. Deleu Omer. 120 oude duiver 1. Vermes Cyrllle Hollebeke; 2. Bintein Marcel: 3. Maurice; 5. Vermes lyrllle, Hollebe ke; 6. Maerten Alfons: 7. Vanbelle- ghem Maur.; 8. en 9. Muylle Maur.; 10. Vanbelleghem Maurice. PLOEGSTEERT LE BIZET Uitslagen. Uitslag der bolling ten voordele van de Oudstrijdersbond. 1. Vanuxem Gaston; 2. Versavel Nestor; 3. Vanuxem Gaston; 4. Devos Jules; 5. Kreus Camllle. Uitslag prijskaartlr 1 in het manil- len In de Salie des Fêttö Le Bizet 1. Cyrllle Smagghe en Bartier; 2, Deboeuf en Cousin; 3. Barbary en Bauw. N. C. Middenstandsverbond. Vanaf Dinsdag 26 Augustus e.k., worden er elke maand twee zitston- den belegd, nl. de vierde Dinsdag, te 14.30 u. in het Café de la Grand' Placeen te 15 u. In het Café Central op het gehucht Bizet, Ar- nzentiersstraat 338. Gedurende de zltstonden van Augustus. September en October, zijn de raadplegingen kosteloos voor alle middenstanders. BESELARE Bij Eendracht Beselare. Het seizoen 1952-53 staat voor de deur. Het ongelukkig verleden sei zoen is achter de rug en het is best daarover een kruiske te maken. Een dracht Beselare zal met nieuwe moed in derde afdeling van wal steken. Wat de overgangen betreft, Oswald Vandenweghe en Hlllewaere André werden respectievelijk voor één sei zoen aan Eendracht Wervlk en Win kel Sport afgestaan, terwijl wij van de andere kant de diensten aanschaf ten van Emiel Geerts van W. S. leper en Alfred Aubln van E. Wervlk, zodat wij onverzwakt ln het veld zullen treden. Voeg daarbij dat we terug op de diensten zullen kunnen rekenen van verschillende soldaten. Op 15 Oogst 11. speelden we onze eerste vrlendennzatoh tegen Zozzne- beke en behaalden een veelbeteke nende overwinning met 6-2. Op Zondag 24 Oogst spelen we op ons terrein te 14 u. met onze tweede ploeg tegen Dadlzele XI en te 16 u. tegen Dadlzele X met de eerste ploeg. Op 31 Oogst komt dan Geluwe op bezoek. We zijn overtuigd dat Een dracht terug een eerste viool zal spe len ln haar reeks en ver-honen dat de sportliefhebbers talrijk zullen opko men om onze Jongens aan te moedi gen en tevens het bestaan van onze club mogelijk te maken. VOORMEZELE Burgerstand. Overltjdens. Alida Maelfait, 63 J„ ongeh. Adrozzie Savaete, 72 j„ wed. v. Camiel Slmoen. Huwelijksafkondiging^. Jeróme Masureel. landbouwer v Oostvlete- ren, en Alice Menu, landbouwster v. Voormezele. Canzlel Alexander, landbouwer v. Gljverinklzove, en Ma ria Lemaliieu, landbouwster v. Voor mezele. SINT-JAN-bij-Ieper Plechtige Noveen van 24 Augustus tot 1 September. Sint Bartholomeus wordt sinds oude tijden aanroepen in Sint Jan (Hoge Zieken) tegen distel, eczema, zweren en allerhande velziekten. Als martelaar werd hem levend het vel afgestroopt en zo blijft hl] onze voorspreker tegen velziekten. Zondag 24 Augustus: te 7.30 u. H. Mis, en te 10 u. Hoogmis; te 3 u. vesoers en lof. Maandag en Dinsdag te 9 tl.: Jaar getijde. De andere dagen: to 7 30 u. H. Mis, en te 17 u. lof. Zondag 31 Augustus, te 7.30 u. H. Mis, en te 10 u. Hoogmis; te 14 u. vespers en lof. Elke dag kan men de relikwie ver eren. DIKKEBUS Kaarternieuws. Uitslag der prljskaarting bij Heet. Pauwels, café «De Steire». 1. André Vandamme en Robert Depoorter; 2. Remt Capoen en Jules Timnerman; 3. Henri Mutton en Ma deleine Coolzaet; 4. André Bolle en Jules Goudeseune. ZONNEBEKE Burgerstand. Geboorten. Johnv Vandorpe, z. v. Georges en Maria Salomez. Ver meulen Alain, z. v. Georges en Sl- monne Vansteelant. Monica Van- dewalle, d. v. Jerome en Bertha Lor- som. Huwelijksbeloften. Gerard Van Aelst, Stadeiz, met Marle-Josée Pat- tyn, Zonnebeke. Robert Doolaeghe, Zonnebeke, met Liliane Caenepeel, leper. Overlijden. Cyriel Vincke, echtg. v. Eugenie Defour. Uitreiking identiteitsbewijzen. Toekomende week worden ten ge- meentelzuize, op hlernavermelde da ta de Identiteitskaarten uitgedeeld. Er dient attent gemaakt op volgende ounten 1. Eenzelfde persoon mag de Iden titeitskaarten afhalen van een gans gezin en desnoods voor anderen, mits deze wonen ln de straat waarvoor de uitreiking die dag bestemd is. 2. Wie de identiteitskaarten af haalt, moet in het bezit zijn van de oude identiteitskaarten der personen waarvoor hij de kaarten afhaalt (fo to's mogen verwijdert worden). 3. De prijs der kaart :s bepaald op 5 fr. (pasmunt a.u.b.). Dinsdag 20 Augustus: Forestr., Be- selarestr., Plasstr, Woensdag 27 Augustus: Linkerzij de Ieoerstr., Lotegatstr., Harlngweg. Donderdag 28 Augustus; Gr. Mo lenstraat, Citernestr., Langedrevestr., Kortrijkstr., Waterstr., Tresorlerstr. Vrijdag 29 Augustus: Frezenberg- st.raat, Kasteeldreef, Menensteenweg, Elleboogstr., Kleine leperweg. Duivensport. Uitslag der prijsvlucht uit Crell (oude) van Zondag 17 Augustus; 74 duiven: 1. Vanpeteghem S.; 2. De- norme C.; 3. Verkamer G.; 4. Hoflack R.; 5. Vangraefschepe A.; 6. Vanstee- landt H.; 7. Titeca C.; 8. Talllleu J.; 9. Callewaert M.; 10. Noyez R. Uitslag Creil (jongen), 60 duiven: 1. Deceuninck H.; 2. Dejonghe C.; 3. Deceuninck H.; 4. Derycke H.; 6. Vanpeteghem S.: 0. Defever M.; 7. Hoflack R.; 8. Bouten L.; 9. Cruydt H.; 10. Deceuninck H. Uitslag prijsvlucht uit Arras; 70 duiven: 1. Dornez M.; 2. Defever M.; 3. Denorme C.; 4. Defever M. Prljsdellng Zondag a.s. Alle klach ten tegen Zaterdag. Op Zondag 24 Augustus, grote prijsvlucht uit Breteu'.l (oude en jongen afzonderlijk). Leervluoht uit Arras. Op Zondag 31 Augustus, grote priisvlucht uit Breteull, Raadzitting. De raad kwam bijeen onder voor zitterschap van Burgemeester Van Walleghem. Proces-verbaal der vorige zitting werd goedgekeurd. Er werd vervol gens kritiek uitgebracht tegen de Schepen van Openbare Werken ten gevolge van het malen de- stenen, afkomstig uit de Moorsledestraat. De stenen die thans nog op de dorp plaats liggen, zullen tegen de kermis opgeruimd worden. Er werd besproken met de kermis de St-Michlclsturnkring. van leper uit te nodigen om trunoefenlngen ten beste te geven ln een of andere weide, dichtbij de dorpplaats. Als laatste punt werd een grond- vergunning goedgekeurd op het ge meentekerkhof. RENINGELST Naar de Ijzerbedevaart. De traditie getrouw zal het Davlds- fonds Reningelst-Westouter deelne men aan Vlaanderens bedevaart naar de IJzer. Bij de terugreis bezoeken we het kasteel Beauvoorde te Wul- veringem en de bedevaartplaats te Izenberge. De nlet-leden worden ook verwacht. Prijs: 40 fr. Wielernieuws. Eindelijk mogen we dan ook jube len om de overwinning van Roger Carton (Dorp), behaald te Lange- mark. R. Carton (Ouderdom) weTd gSïfiWJS! t» tUttkm - «BEN IK NIET GROOT EN MOOI?» vraagt zich de kleine Debreuck Christiane, uit Elverding'c af. Zij is 2 j. en 3 m. en laureate van de vierde Ballonwedstrijd aldaar. BRIELEN Gevaarlijke baan. Aan de slingerbocht van de baan tussen leper en Brielen, waar reeds zoveel autogeleiders bij regenachtig weder moeilijkheden ondervonden met hun rijtuig, gebeurde er Zater dagavond een ernstig ongeluk. Van Liefland André, 2.5 Jaar, ge huwd en woonachtig tc RIJsel, bolde naar Brielen toe, daaf hij zich voor zaken naar Veurne diende "te begeven. Ter hoogte van Brielen-Hoekje gleed de auto door de gladheid uit en liep te pletter tegen een boom. In deerniswekkende toestand werd hij naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht, waar men een zware schedelbreuk vaststelde. Zijn toestand ls onrustwekkend. De auto ward bulten gebruik gesteld. Het on geval, meent men, ls uitsluitend te wijten aan de glibberigheid van de vfeg. Sportnieuws. Zondag a.s. steekt Brielen Sport weerom van wal voor het seizoen 1952-53 en dit met een vriendenwed strijd tegen S.C. Le Bizet. De nieuw- aan'geworven spelers zullen reeds van de partij zijn en alles laat voorzien dat het een deugddoende kamp zal worden als aanloop tot de kampioen schappen. Aftrap te 15 uur, op 't Cornelius- terreln. Spelersnieuws. Door de welwil lendheid van het bestuur van K.V. C.S. leper, dat eens te meer blijken gaf van prijzenswaardige sportiviteit, werden ons volgende transferten toe gestaan Dewulf Roger, linksbuiten; Deman Fran?ols, buitenrechts; Onraedt Con stant, middenvoor; Decrock Robert, buitenrechts; Hollebeke Marcel, mid denspeler; Herman Michel, back. In ruil werd onze Jonge sDeler F. Vansteenklste aan K.V.C.S. leper af gestaan. Versterkt door deze elementen kan Sport met gerust gemoed de strijd in de II" Provinciale reeks aanvatten. KOMEN N. C. Middenstandsverbond. Hierbij worden alle middenstan ders verwittigd, dat zij tot het einde van October kunnen genieten van kosteloze raadplegingen, op onze zlt stonden, die plaats "rijpen elke Vrij dag te 8.30 in het Café du Centre uitgenomen de laatste Vrijdag van de maand. Dus geen zitdag op Vrij dag, 29 dezer. DE MOTOCROSS VAN DE ZWARTE BERG Nog nooit heeft de Zwarte Berg het nieuwe toerlsmecentrum met zijn prachtig natuurdecor en vloeibare attracties zoveel volk op zijn flanken te dragen gehad als op 15 Oogst '52. Zeker was de opkomst niet ver be neden de 15.000. Waar men voor de koers op de ver houding Fransen - Belgen pronostl- keerde respectievelijk 2 tegen een, is het beter ultgevalleln. Er waren toch minstens 2 Belgische kijkers voor 3 Franse. Het publiek ls opgetogen huis waarts gekeerd over de prestaties van de zeventig uitgezochte renners. Spij tig dat B.M.B. ons een toer gespeeld heeft met Martens. Op de vooravond werd dhr Becquart, algemeen secre taris van de Inrichting, verwittigd per brief door dhr Copenne, secretaris van de B.M.B., dat gezien Martens nu weer militaire dienst verricht, en zijn permissie maar tot 24 uur duurt... het te ver was van uit Antwerpen om zijn contract te komen uitvoeren. Dit was een loense enscenering want op het terrein kwam een vriend van Martens nog liegen dat hij naar Duitsland was. Intussen deed de B.M.B. Martens (met een extraatje) rijden te St Genius Rhode. Ja, als we ln de Westhoek met Brusselse bazen te doen hebben, ls het haar op onze tanden niet lang genoeg... Intussen heeft een Gentenaar, lid van de sportcommissie, zich dit geval aange trokken om Martens te doen schor sen voor de rest van het seizoen. (Want de Brusselaars kwamen wel uit Elsenborn gereden naar de cross der Zwarte Berg. De koersen waren vol spanning en ontzettende emoties gaven de side cars. Spijtig dat er door een onvoor zichtig toeschouwer weer eens een accident (gelukkig zonder erge gevol gen) geprovoceerd werd. En zoals al tijd, bleef die ongedeerd, maar door het ontwijken reed een slde-carlst te gen. een stroschlld en haakte daarna twee personen aan (die niettegen staande verwittiging ln belde talen, toch tegen die strobundels stonden ln een rode zone...) De Rode Kruls-ploeg van Poperln- ge dient werkelijk gefeliciteerd om baar optreden. De verzorging van dé gekwetsten was vlug, doelmatig en reeds daags nadien konden de ge kwetsten huiswaarts keren (beenbreuk en voetonwrlchting). De ordedienst op de baan gelukte uitstekend. Hier volgen de uitslagen (5 eerste) SIDE-CARS: 1. Llekens; 2. Frcnay; 3. Van Lerberghe; 4. Dan; 5. Ver- sehueren. SENIORS: 1. Smessaert; 2. Rom- bouts; 3. Tack; 4. Roes; 5. Van Ler berghe. JUNIORS: 1. Van Geel; 2. Dupont; 3. Van Trier; 4. De Cuyper; 5. Ghys- sels. Om aan de plant, vanaf haar ontwikkeling het fos- forzuur, onmisbaar voor een spoedige en sterke wortel- onwikkeling te kunnen bezorgen, koos Battaille het su perfosfaat voor de vervoardiging van zijn Volledige Meststoffen op basis van Ferticiline. Het superfosfaat is inderdaad de eenige fosforzure meststof, die aan het zeer jonge plantje fosforzuur kan bezorgen dat oplosbaar is in water, en daar de jonge worteltjes maar een gering ontbindingsvermogen bezit ten, is dit dan ook de enige spoedig opneembare vorm. Daarenboven, levert het superfosfaat het voordeel, een belangrijke hoeveelheid Solfer aan te brengen, een grondelement waarvan de physiologische rol nauw ver- bonden is met deze van de stikstof. Men mag niet uit het oog verliezen, dat de belang, rijkheid van de Solfer zal verhogen door het feit dat er sedert enige jaren een zekere verandering is in de keuze der scheikundige meststoffen. Daarom verdienen de samengestelde meststoffen Battaille, die een be langrijke hoeveelheid Solfer aan de grond teruggeven, een bijzondere aandacht. Deze bijzonderheden stellen de zorgen van Battaille in het licht, om door zijn Volledige Meststoffen, met een passend evenwicht, steeds voordeliger opbrengsten te bekomen. verzekeren door het aanbrengen van humus en al de sporeëlementen, zo nodig voor het microbenleven, en dank aan hun belangrijk element «FERTICILINE» voor de winter gezonder en krachtiger (dank aan de sterke wortelonwikkeling) en waarvan de weerstand aan winter, opvriesen en ziekten en een uitstekend struiken MINDER KOMMER SCHONER OPBRENGEN EN RIJKER OGSTEN zullen bezorgen FRÊRES BASÊCLES

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 4