Wereldkampioenschappen te Lnxemburg De geslaagde Picanol-Sportdag te leper Voetballen gaat Het Zwemfeest te Roeselare Germain Derijcke won te Wervik Losse Wekelijkse Sportkroniek Nu men weer aan het Volledige Belgische zeg* in de Ronde van Duitsland BI1CO Athlon won van Gercle en Beka POPERINGE Jonge Hugo Anzile won de Omloop van het Westen De ieepcross te B ever en-Roesela re Technische uitslagen vloermJ^L Zondag 24 Oogst ZIjsi televisie Is onovertrefbaar. SCHUIF Acsngek@8icSSgde k®@rsen VOETBAL- TRANSFERTEN Koersultslagen HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 23 Aug. 1952 Blz. 8. HET PROGRAMMA VAN 23 TOT 31 AUG. Aangeduide renners voor de wereldkampioenschappen Beroepsrenners BELGIE: Sohlls, Van Steenbergen, Ookers, Close, De Oorte en Schot- te. FRANKRIJK: Deledda, Robic, Bo- bet L., Baldassari, Varnajo en Remy. ZWITSERLAND: Kubler, G. Wei- lenmann, Brun, Croci-Tortl, La- francht, Nofczli en Schaer. .UXEMBURG: Goedert, Kemp, Blntz, Dlederich, Goldschmldt en Gillen. ITALIË: Albani, Bartali, Bevila- cqua, Magni, Minardi en Petrucci. JUITSLAND: L. Hormann, Petry, Schwarzer, Theissen, Holthofer en P. Schulte. IEDERLAND: Van Est, Paanhof, Nolten, Voorting, Waghtmans en Dekkers. Liefhebbers BELGIE: Noyelle A„ Victor Lucien, Van Looy H., Grondelaers R., Janssens M. en Van Genechten R. FRANKRIJK: Anquetil, Bezamat, Joassin, Langlois, Leullier, Michel Pierre. ZWITSERLAND: Graf, HollensteJn, Hobi, Hutmacher, Jacquet, Lurati. LUXEMBURG: Schmitz, Gelhau- sen, Gahl, Morn, Moes, Ludwig. ITALIË: Ghidini, Ciancola, Bruni, Guerrini, Pantini en Nencini. DUITSLAND: Ziegler, Becker, Zeissner, Mane, Reitz, Tuller. NEDERLAND: PlantaZ, Voorting, Van t Hof, Aanraad, Gelissen, Van den Brekel. AUSTRALIË: Nelson Peter, Nevin James, Pryor Peter. OOSTENRIJK: Bortel W., Budik S., Deutsch Pr., Fischer W., Fulop P., Lauscha R. Canada, Denemarken, Finland, Engeland, Indië, Ierland, Japan, Mexico, Lichtenstein, New-Zeeland, Saar, Zuid-Afrika, Zweden, Uru guay, U.S.A., Yougo-Slavië en Hon garije zullen eveneens vertegen woordigers zenden. Wegwedstrijden te Luxemburg Zaterdag 23 Aug. LIEFHEB BERS: 10 ronden, 176 km.; start te 13 uur. Zondag 24 Aug. BEROEPS RENNERS: 16 ronden, 280 km.; start te 10 uur. Baanwedstrijden te Parijs Dinsdag 26 Aug. 20.30 u.: reek sen en ziftingen. - Omlijstingswed strijden. Woensdag 27 Aug. 20.30 U.: reeksen en ziftingen. Donderdag 28 Aug. 20.30 U.: finale achtervolging LIEFHEB BERS. Finale achtervolging BEROEPS- RENNERS. Herkansing STAYERS. Zaterdag 30 Aug. 15 u.: Snel heid LIEFHEBBERS. Herkansing en finale. Snelheid BEROEPSRENNERS halve finales, herkansing en flna- ies Zondag 31 Aug. 14.30 u.: fina le STAYERS. Prijzen der plaatsen Wereldk. liefhebbers op de weg, 23 Aug. te Luxemburg. Volks- plaatsen 30 fr.; Zijde Abweiler 60 fr.; Zijtribune 80 fr.; Hoofdtribune 160 fr. i Wereldk. beroepsrenners op de weg, 24 Aug. te Luxemburg. Volksplaatsen 60 fr.; Zijde Abwei ler 100 fr.; Zijtribune 150 fr.; Hoofdtribune 300 fr. - HET WEKELI De Pinkstertornooien betekenen ieder jaar de sluiting van het voet balseizoen. Dan treedt voor de voet baller de verpozing in en de rust waarin hij nieuwe ijver, ambitie, strijdlust en... goesting moet op doen om het volgend seizoen op nieuw met de nodige geestesgesteld heid aan te pakken. Zo heel lang duurt die herzettingsperiode we mogen ze wel zo noemen niet, want nauwelijks twee maanden la ter wordt hij opnieuw opgeroepen om de shoes aan te trekken. Met 1 Oogst worden de trainingen op nieuw aangevat, een maand later immers beginnen de nieuwe kam pioenschappen en er mag niets aan het toeval worden overgelaten. Voor de meesten lijkt besln Oogst nog wat vroeg maar tegen dat de trai ningsmatchen daar zijn is opnieuw de strijdlust gegroeid en ziet ieder speler verlangend uit naar het be gin van de puntenstrijd Ook de sportman die reeds gedu rende enkele maanden zich ging vermeien in de wielersport, begint reeds uit te zien naar de intrede van koning voetbal, want hoe popu lair de kermiskoers- ook mogen zijn, toch blijft het ronde ding nog steeds de grootste aantrek kingskracht uitoefenen op de grote massa. De wereldkampioenschap pen houden nog een weinig de aan dacht op, maar eens deze voorbij wordt het op de koerswegen een na- seizoenstemming en gaat aller aan dacht weer naar de groene gras mat uit. NIEUWE FIGUREN De clubkassier is la de v< maanden de meest gewichtigs personnage van de voetbalbesturen geweest. Hij was het in hoofdzaak die moest beslissen hoeveel er be schikbaar was voor de aankoop van nieuwe spelers, welke thans vrijwel iedere club meent te moeten aan kopen om met sukses het nieuwe kampjaar in te zetten. Er werd ge kocht en verkocht, gegoocheld met duizenden, commerce gedaan dat het een aard had, achterbaks en onderduims onderhandeld, maar ten slotte is alles in kannen en kruiken en staan de ploegen pa raat. Het optreden van nieuwe, •vreemde, en meestal gereputeerde of als dusdanig aangekondigde spe lers, brengt er natuurlijk het zijne bij om de spanning omhoog te drij ven. Nu men weet dat een besluit loze voorhoede een kanonnier kreeg, en dat een onvermurw baar achterspeler een onzekere defense is komen versterken, ver wacht men natuurlijk veel van de nieuwe samenstelling. Dat daarbij menig club of clubje verder sprong dan de stok lang was, en wel eens gebroken potten zal dienen te betalen, daaraan wordt voorlopig nog niet gedacht. Als steeds zal het bercuw maar ach teraf komen. OEI, DIE TRAININGEN Bij grotere clubs waar er genoeg spelersmateriaal zit en waarbij de spelers dienen te vechten om hun plaatsje in het eerste elftal te be machtigen en- te behouden, worden trainingen over het algemeen bijgewoond -n hard door- de volt: gevoerd. Slechter is het evenwel in de meeste provinciesteden en dorpen, waar clubleiders en oefen- meesters spijts alle mogelijke mid delen dikwijls maar de helft van de effectieven op de oefening krijgen. Vele spelers die iet of wat aardig met de bal omspringen menen dat degelijk geleide en ernstige oefe ningen niet voor hun persoontje vandoen zijn. Zij weten toch dat de clubleiders op hen zullen beroep doen, want er zijn nu eenmaal geen ernstige plaatsvervangers. Dan ko men de eerste matchen en er gaan punten verloren, die achteraf nooit meer kunnen goedgemaakt worden. Beseffen die spelers wel dat zij niet alleen zich aan hovaardigheid of slechte wil bezondigen, maar dat zij bovendien zich zeer ondankbaar tonen tegenover him clubleiders, HET ITALIAANS WEGKAM PI OENSCHAP In de meeste landen wordt het wegkampiocnschap verreden zoals dit bij ons het geval is, nl. in een wegrit waarvan de winnaar ook de landelijke kampioen wordt. In dit opzicht maakt Italië op de re gel een uitzondering, vermits al daar vijf klassieke koersen in aan merking komen. Wie het meest punten veroverd wordt kampioen. Dit systeem lijkt heel wat beter dan het onze om de werkelijke kampioen naar voor te brengen. Wie in een koers defect had kan in de andere genoeg punten verove ren om toch nog voor de eerste plaats in aanmerking te komen. Daarbij zijn de vijf koersen van heel verschillende aard wat het parcours betreft, zodat men zich én klimmer én treinlover moet to nen om zich op te dringen. Spijts dit alles vormt de huidige klasse ring toch een grote verrassing. Na drie ritten prijkt de eerder onbe kende Moresco op kop vóór Mi- narri en Bartali, wijl Coppi op de S' plaats prijkt en Magni slechts 11' staat genoteerd. Toch is het nog best mogelijk dat Bartali nog heel gevaarlijk wordt, wijl Coppi door zijn ongeval wel degelijk uit geschakeld is geworden. Ziehier ten andere het klassement zoals i Ut er thans uitziet, 1. MORESCO 9 p. I. Minardi 9 p. I die zorgden voor een oefenmeester en er geldelijke inpanningen voor deden, en eveneens tegenover hun kameraden die wel oefenden en in konditle de eerste matchen aan vingen? VOETBALSFORT... EEN LIEFHEBBERIJ? Laten wij nogmaals de grotere clubs bulten beschouwing, hoewel wij ons kunnen en moeten afvra gen of wij ten dage in ons land nog wel van zuivere liefhebber- sport mogen gewagen, ofwel reeds bij het semi-beroepsspel zijn aan geschakeld. Vroeger was de voetbalsport de sport van jongeren die er niet al leen hun Zondagen voor over had den, maar zelfs hun zakgeld er aan wisten op te offeren. Er was toen geen sprake van vergoeding per wedstrijd, integendeel waren de spelers zelf verplicht zich hun eigen uitrusting aan te schaffen en te onderhouden. Toen heerste er club- liefde en kameraadschap onder de spelers. Hoever zijn wij thans niet van dit alles afgedwaald. De spe lers krijgen zoveel en zoveel per match of per zegepraal, hun vol ledig plunje wordt door de club be kostigd, tot zelfs studs en schoen veters komt men bij de «mteriaal- man opeisen. Zit een club al eens in geldelijke penarie dan mag men zekerlijk van de spelers geen in spanning vragen of anders... Er zijn recente voorbeelden genoeg. Geraakt een speler van het eerste elftal al eens uit vorm en wordt hij voorlopig naar het tweede team ge loodst, dan valt de beslissing meestal in zeer slechte grond. De «getroffen» speler heeft natuurlijk heel wat reacties waarvan de eerste meestal is van «de shoes aan de haak te hangen Sportief aanvaarden dat een andere zijn betere is kunnen de meesten dik wijls niet. Daarbij in het tweede elf tal worden immers geen premiën uitbetaald. Waarom verder in deze zaken in gaan, iedere Zondag ziet men im mers ten allen kante feitjes ge noeg gebeuren die bewijzen dat onze spelers veel min een sportief karakter bezitten dan vroeger, waar het er op aankomt de eigen zaak op de achtergrond te kunnen stel len, ten voordele van de club, EN OP HET VELD... Werd er voor vijf en trintig jaar op de grasmat meestal veel meer «De Omloop van het Westen» is en blijft steeds de koers voor de jongeren. Het is niet omdat Van Steenbergen verleden jaar die rit tenkoers won, dat wij daarom af breuk aan de traditie moeten doen. De uitzonderingen bevestigen im mers de regels. Ook dit jaar is het de koers der jongeren geworden. Overwinnaar werd de 22-jarige Anzile, voor Wal- kowiack en Audaire en onze land genoot Wies Van Steenkiste. Daar op volgen Nedellec, Télotte, Mahé Fr.; Jean Bobet en Polle Degrae- veleyn. Stuk voor stuk zijn het hier jongeren, die in deze dagen lange rittenkoers aan de ouderen de wet der jeugd dicteren. Wies Van Steenkiste is zekerlijk een der zeer grote uitblinkers ge weest. Hij won niet alleen 2 ritten, maar werd bovendien leider en had alle kans op winnen gehad, zo hij vanwege zijn sportbestuurder de nodige hulp had gekregen. Daarbij kwam moeder Fortuna nog meer dan op tijd roet in het eten gooien, waardoor het dan ook geen Belgi sche zege is geworden. Zijn streek genoot Degraeveleyn deed het al even goed. Ook hij was het slacht offer van de coalitie van de andere ploegen tegen de Mercierploeg en van de miskenning vanwege zijn sportbestuurder die al te veel op de kaart Dlot speelde en uiteinde lijk zwaar verslagen werd. Voor onze beide Westvlamingen kunnen wij het wel spijtig vinden. Ander zijds bewezen zij echter over heel wat kwaliteiten te beschikken, maar zelfs heel wat aanleg als ronderenner te hebben. De ont- stuimige Wies Van Steenkiste en de meer beredenerende Pol, dienen zekerlijk niet uit het oog te worden verloren. Van onze andere landgenoten eindigde enkel Marcel Hendrlckx de wedstrijd. De Limburger is nog steeds op zoek naar de gewenste conditie en brak ook niet zo heel veel potten. 1 HUGO ANZILE 2. Roger Walkowiack 3. Arm. Audaire 4. A. Van Steenkiste 5. Yvan Nédellec 6. Marcel Télotte 7. Jean Bobet 8. Francois Mahé 9. Georges Gilles 10. F. Degraeveleyn 11. Joseph Morvan 12. Maurice Diot 13. Georges Loof 14. Hervé Prouzet 15. Paul Giguet 16. Jean Erussard 17. AttiUio Redolfi 18. Joseph Cerami 19. Jean Guérinel 20. J.-M. Cielicflka 21. Dominique Forlini 22. Raymond Guégan 23. Serge Blusson 24. André Buffet 25. M. Hendrlckx 56 12 46 56 13 56 56 14 16 56 15 15 56 22 28 56 22 37 56 22 41 56 24 38 56 26 05 56 26 08 56 26 10 56 27 10 56 28 47 56 30 49 56 31 59 56 33 38 56 36 05 56 37 18 56 39 21 56 40 28 56 40 45 56 46 43 56 47 46 56 51 56 51 42 Boven: de basketclub «Athlon» van de Picanol werkhuizen die Zon dag voor *t eerst in 't krijt trad. V. L n. r., zitten, Vandoorne, Vandoo- laeghe en Gaerlandt. Staande: de hr Voorzitter van AthlonVan Eckelpoel, Therry, Lambeets, Debceuf en dhr Steverlynck, Ere-Voorzit ter. Onder: De athletenploeg van Athlondie 't driehoekstornooi won tegen Cercie en Beka. 17 Oogst ls voor Üe Picanol-werk huizen een schone dag geworden. De regen had reeds opgehouden toen te 9.25 u. de ontvangst in de hall der werkhuizen plaats had. Het was dhr Deschacht, voorzitter van Athlon, die de sportmannen van Beka Zwe- vegem verwelkomde. Daarna had op het Esplanadeplein de basket-match plaats tussen de ploegen van Beka en Athlon. Deze laatste trad voor de eerste maal tussen de krijtlijnen en diende dan ook het onderspit te delven tegen een meer geroutineer de team dat vooral vlugger acteerde en zich sneller verplaatste. Einduit slag: 1424. Ziehier de ploegen met de behaal de punten Beka: Maes L. (7), Devare V. (8), Sehiettekatte A. (1), Schiettekatte R. (2), Ravelinghien R. (2), Raep- saet W., Ovaere E., Noreille J. (2). Athlon: Debeuf A. (5), Vanhoor- ne R., Therry J., Goerlandt A. (1), Lambeets I (6), Van Eckelpoel, Van- doolaeghe K. (2). Dhr Bernard Steverlynck over handigde de eerste Picanol-beker van de dag aan het winnende team en tevens een herinneringsmedaille. ONTVANGST OP HET STADHUIS Te 12 uur werden enkele leidende figuren van de Ieperse sportwereld en afgevaardigden van de Werkhui zen Beka en Picanol in de raadszaal van het Stadhuis verwelkomd door Sohepenen Dehem, Muller en Ro- byn. Wij noteerden de aanwezigheid van dhr Bernard Steverlynck; dhr Maurits Degroote; dhr Besnard; dhr Valeer Seys, voorzitter van K.V.C.S. Yprois; dhr Reimi Stroobandt, voor- sitti rudimentair gespeeld dan nu, met^,LU cucverlyuvu. aaimue «po en die er uit voortkwa- i stadsbestuur en wees oo de goede al d e men dan kan men thans in de laatste jaren een tendenz waarne men om terug te keren naar het gevaarlijk spel. Vroeger geschiedde het onbewust, thans echter is het wel overwogen en bedoeld. Hoe ho ger de bezoldigingen der spelers zijn des te meer dat er voor wordt gevochten op het aroene veld. Hoe de zege wordt behaald is meestal slechts bijzaak, als er maar wordt gewonnen. De gevolgen zijn te voorzien: wrijvingen, hard spel, de man-spelen botsingen, hand gemeen en wat erger 's natrappen of vrijwillig gevaarlijk spel op de man af. Iedere week hoort men uit meerdere plaatsen dergelijke echo's. Spelers, beoefent het fair-play, eerbiedigt de wetten van het spel en hebt eerbied voor uw tegenstan ders. Speelt hardnekkig voor de zege maar weest nooit hard, erkent als het moet de superioriteit van een tegenstander en tracht hem niet met onfaire middeltjes schaak mat te zetten. Aanvaardt de beslis singen van de referee, ook al mocht deze het weieens verkeerd voor hebben. Er is immers niemand on feilbaar. Hebt eerbied voor uw club oversten en voor hun beslissingen, weest hartelijk jegens jongere en minkundige spelers die al eens aan uw zijde worden opgesteld; weet te vieren hij een zege maar weet U ook bij de nederlaag neer te leggen; kritikeert niet altijd maar weet te aanvaarden en te helpen opbou wen. JODEC. 3. Bartali 6 p. J,. Albani 5 p 5. Coppi, Giachhero, Petrucci 1, p. 8. Conterno, Logli, Maggini 3 p. 11. MagniPettinati, Sartini, Bo- Mini, Astrua, Defilippis, Ba- rozzi, Martini 2 p. 19. Baroni, Lambertini, Barduc- ci, Padovan, Zampieri, Ros- sello, Vittorio, Soldani, Pe- droni, Biagioni, Scudellaro. Volgende twee ritten, welke over de Italiaanse titel 195Z zullen be slissen, moeten nog verreden ivor- den: Ut September: Ronde van Reggio Calabrië, 1Z October: Coppa Bernocchi te Legnano, zodat de Italiaanse wegkampioen pas gans op het einde van het sei zoen, veertien dagen vóór de Ron de van Lombardije zal gekend zijn. De drie ritten, tot nog toe be- tivist, gaven volgende uilslag: 30 Maart: Ronde van Toscancn: 1. Moresco; Z. Giacchero; 3. Con terno. 1 Mei: Ronde van Emilië: 1. Bartali; Z. Minardi; 3. Coppi. 3 Augustus: Omloop der Appe- nijnen: l. Albani; Z. Minardi; 3. Moresco. DE RONDE VAN CATALONIE De Ronde van Catalonië, een in ons land gunstig aangeschreven rittenkoerszal dit jaar van 5 tot zitter van W.A.P. Sport, dhr Mau- rits Quaghebeur. voorzitter van de Harmonie Picanol; dhr Omer De- schacht, voorzitter van Athlon naast de heren Forret en Janssens, secre tarissen van White Stai en K.V.C.S. Yprois. Dhr Dehem nam dadelijk het woord en verontschuldigde Burge meester Vanderghote, met verlof. In een korte rede drukte hij op de nauwe samenwerking die bestaat tussen het Stadsbestuur en de Fir ma Picanol. Hij dankte dhr Ber nard Steverlynck, in naam van de bevolking, voor de werkgelegenheid die alhier door de Werkhuizen Pica nol wordt verschaft en ook voor de wijze waarop hij de sport in onze stad steunt en dient. Dhr Steverlynck dankte het samenwerking die er tussen de Fir ma Picanol en de leiders der Ieper se stede bestaat. Hij wees erop dat zijn doel is leper een grote welvaart te bezorgen en aan de gezonde ar beidersgeest een heerlijke sportbe- zieling te geven. Tenslotte dankte hij alwie zijn steun aan het feest had gegeven, inzonderlijk de Firma Beka. DEMUYNCK EN BASTIL IN DE BLOEMEN 's Namiddags op net Cercleveld gingen dan de athletiekwedstrijden door tussen Beka, Athlon en C.S.Y. Dhr Deschacht bracht hulde aan de athleten Demuynck en Pastil, beide aangesloten Athlonathleten. Eerst genoemde vertegenwoordigde de Belgische kleuren te Helsinki en Bastil werd kampioen van Vlaan deren in de 400 m. vlak. ATHLON WINT DE PICANOL-BEKER Intussen groeide het aantal kijk- iustigen voortdurend aan en zou de 1100 man overschrijden. De proeven namen een aanvang en volgende resultaten werden be haald 100 meter: 1. Deweirdt Francois (A), 12" 3/10;; 2. Degryze R. (C.S. Y.); 3. Staessens (C.S.Y.)4. De beuf A. (A)5. Maes (B)6. Bos- suyt (B). 200 meter: 1* reeks: 1. Demuynck Norbert (A), 24" 8/10; 2. Coudyzer R. (C.S.Y.)3. Maes L. (B.). 2* Reeks: 1. Deweirdt Franqois (A), 26" 7/10; 2. Loosweldt (C.S.Y.); 3. Maes L. 400 meter: 1. Bastil R. (A), 56" 8/10; 2. D'Haene (C.S.Y.); 3. Sab- be (B); 4. Van Voren (C.S.Y.); 5. Buytaert (A); 6. Glorieux (B). 800 meter: 1 Demuynck L. (A), 2' 18" 6/10; 2. Roelens (C.S.Y.); 3. Vandenbroere (C.S.Y.); 4. Ver- schoore (A); 5. Mignauw (B); 6. Arckens (B). 1500 meter: 1. Vanhoutte M. (C.S.Y.), 4' 49"; 2. Haezebrouck (C. S.Y.)3. Vermeulen (B)4. Carreyn '(A); 5. Goerlandt (A). 3000 meter: 1. Fieuw (C.S.Y.), 10' 35" 4/10; 2. Denutte (B); 3. Doorns (B); 4. Bosmans (C.S.Y.); 5. Ther ry (A); 6. Logie (A). Kogelstoten: 1. Claeys M. (A), 9,48 m.; 2. Demuynck N. (A), 9,46 m.; 3. Theys (C.S.Y.), 8,83 m.; 4. Staessens (C.S.Y.), 7,95 m.; 5. De- nutte (B), 7,82 m.; 6 .Ravelinghein (B), 6,78 m. Speerwerpen: 1. Claeys J. (A), 33,16 m.\ 2 Coudyzer R. (C.S.Y.), 32,34 m.; 3. Bastil R. (A), 31,90 m.; 4. Glorieux (B), 18,30 m. Aflossing: (4x150 m.): 1. Athlon, 1' 11" 8/10; 2. C.S.Y.; 3. Beka. Elndtotaal: 1. Athlon 79 p. 2. C.S.Y. 70 p. 3. Beka 34 p. Dhr Bernard Steverlynck over handigde daarop de tweede Pica- nolbeker, maar deze keer aan zijn eigen mannen, die onder leiding van Theriy Julien een schitterende prestatie wisten te bewerken. CERCLE WHITE STAR ONBESLIST Mooie spelphasen kregen wij te bewonderen en voor een eerste wed strijd van het seizoen werd schoon voetbal gespeeld. Vooral White Star leverde het bewijs stukken beter te presteren dan verleden jaar en Sioen, Seynaeve en vooral Bovy zullen er wei voor zorgen dat toe komend seizoen terug met twee Ieperse ploegen in Eerste Provinci aal wordt opgetreden. De strijd eindigde onbeslist (3-3) zodat de Picanolbeker niet kon uit gereikt worden. White Star zql het prachtstuk zes maanden houden om dan aan K.V.C.S. Yprois te over handigen die het op hun beurt een half jaar mogen koesteren, want dan gaat de beker terug naar de Firma Picanol om in 1953 opnieuw verspeeld te worden. TEN AFSCHEID... Omstreeks 19 uur verzamelden de mannen van de wakkere Picanol- harmonie in de Rijselstraat en van daar ging het naar ._et Gedenkte ken van de Ieperse Gesneuvelden. Dhr Maurits Quaghebeur, voorzit ter, legde er een mooie krans neer, terwijl de vlaggen van W.A.P. Sport en Harmonie zich neigden onder de tonen van het Vaderlands Lied. Op de Vandenpeereboomplaats werd vervolgens een flink concert gegeven, door de talrijke aanwezi gen fel gesmaakt en geprezen. Bij het einde van het concert richtte dhr Bernard Steverlynck en kele woorden tot voorzitter, chef en muzikanten die hij aanwakkerde in dezelfde geest verder te ijveren en te werken. Met een uitstekend vuurwerk werd deze PicanoJsoorthoogdag be sloten en men trok heel tevreden huiswaarts. De Rundfahrt is op een complete zege voor onze renners uitgelopen. Derijck, die in de laatste weken blijken van goede forme had ge toond, kon in de ronde zijn vech terstemperament bot vieren en flink bijgestaan door zijn ploeg- makkers, heeft hij dan ook een schitterende zege verworven. Deze zege stond reeds na de eerste rit ten vast, want na zijn fameuze rit met Demulder, die hem de gele trui en Demulder de tweede plaats in d.e rangschikking opbracht, stond het reeds vast dat niemand nog bekwaam zou zijn de ongeveer 25 minuten voorsprong nog op te ha len. De andere ritten bleven dan ook beperkt tot individuele presta ties om de rittenzege waardoor de leiderstroon nooit aan het wanke len werd gebracht. Begroeten wij in Isi een zeer verdiend en sympathiek overwin naar, dan moeten wij met hem in één adem Demulder vernoemen. Hij ware de enige geweest die met kans op slagen nog gevaarlijk had kunnen aandringen. Natuurlijk ge beurde dit niet, want onze landge noten betoonden een bewonderens waardige ploeggeest, die toeliet dat Impanis dan ook nog de derde plaats in de rangschikking zou be zetten. Neen, een completer zege kon het niet worden. Zeer treffend mag het worden genoemd dat Derijck en Demulder die in. Duitsland waarlijk heer en- de meester speelden, de grote mis kenden waren van de selectie voor de Ronde van Frankrijk. Moet hun huidige prestatie als een bescha mend antwoord voor de selectiehe ren dienen, of is zij het recht streekse gevolg van de misken ning? Best mogelijk dat Derijck - Demulder hebben willen bewijzen wat zij waard waren en aldus ge prikkeld aan de start zijn geko men. De Feyter eindigde tiende na zich gans de ronde ten dienste van zijn maten te hebben gesteld, o» getwijfeld zou hij de laatste rit j.' wonnen hebben, maar een vaM, tij in het zicht der meet be% er anders over. Ward Peetets, minder opvallend reed, maar nu het einde fel verbeterde, zou «j, ter weerwraak nemen en zorgt- dat de laatste rit toch een Bei sche zege werd. Ward eindigde 2)' wijl Roger Gijsellnck, die voor; jaar de Rundfahrt won, thans eindigde. MUller, De Santi en Kirchei waren de begaafste tegenstreven Eerstgenoemde ls een flinke bad en zonder twijfel Duitslands besi> ronderenner. Hij beschikt daarbf nog over een zeer scherpe spurt t- zal zeker wel zijn weg maken zelfs op de vreemde goede uitsla, gen boeken. De Santi, die vori: jaar won, was thans niet tegen Belgische coalitie opgewassen, t> werd daarbij nog door zijn and» landgenoten in de steek gelaten,' Al met al mogen wij niet zq. ten dat het een zeer grote rond ,-erd. Ons meesterschap was al |j -.root, wijl anderzijds de grote vt, detten niet aan de start kwamet Dit wil evenwel niets afdoen ar de complete Belgische zege, wat- ze is zo afgetekend dat zelfs nu meer tegenstand ze de onzen tot! niet zou zijn ontgaan. DE EINDSTAND 1. ISI DERIJCK 80 12 2. Marcel Demulder 80 16 3. Raymond Impanis 80 38 4. Heinz Mülier 80 38 5. Guido De Santi 80 39 g 6. Jean Kirchen 80 41 J; 7. Hans Born 80 42 8. Harm Smits 80 43 C 9. Werner Holthöfer 80 43 li 10. Jos. De Feyter 80 43 C 11. Jan Lambrfchts 80 44 g 12. Ludwig Hoennann 80 48 1| 13. Willy Kemp 80 45 li 14. Roger Gijsellnck 80 46 51 15. Frans Van de Zande 80 51 d 28. Ward Peeters 81 40 11 it i' Voor eigen volk won Brouckaert nit Beveren-Roeselare. Hij werd ge luk gewenst door rijn mededinger Dewilde nlt Wet teren (rechts), die op gelijke hoogte eindigde. De koersen kenden een buitengewone bij val, Dit was ook het geval met de motokoersen waarvan De Rycke algemeen winnaar werd. Spijts het slechte weder konden de inrichters te Wervik 46 vertrek kers noteren. Bij gebrek aan de grote namen, lieten de anderen zich niet onbetuigd en zorgden voor een aantrekkelijke en boeien de koers. Na een «studieronde» kreeg men een eerste ontsnapping van Oreel, Renier, Derücke, Ma- hieu, Wambeke, Plovie en Mekei- rel. Er kwam echter vrij spoedig reactie waarbij het peloton in twee stukken viel en de zeven kopman nen door 10 renners werden ver voegd. Een nieuwe scheiding zou echter bijna onmiddellijk volgen. Derijcke, Petry (Fr.), Van Kerck- hov-en, Verfaillie, Mahieu en Oreel kozen het hazenpad. Meteen was de beslissing gevallen. Reacties van Schepens, Huwel en Wambeke zouden niet meer baten. Vooraan verloren Verfaillie, door pedaalbreuk, Mahieu door val en Oreel door kettinglast, voeling. De drie leiders bleven dapper doordra ven en de anderen geen kans tot naderen meer. De beide Bel gen zouden nog de Fransman los schudden. en het pleit onder el kaar beslechten. Derijcke won, hij was de meest frisse en de rapste van het tweetal. In de spurt van 1e groep werd de vlugge Maelbran- •ke nog door een beste Thuur -lommerency de -baard afgedaan. DE UITSLAG 1. GERMAIN DERIJCKE, de 170 km. in 4 u. 13 min.; 2. Rik Van Kerckhoven, op 2 1.; 3. Mommerency Arthur, op 1'40"; 4. André Maelbrancke; 5. Pascal Julien; 6. Robert De Bal; 7. Plovie Julien; 8. Vermeersch Gentiel; 9. Van de Walle Valeer; 10. Wambeke Baziel; 11. Gabriel Lameire; 12. A. Lambert; 13. Vermeersch Georges; 14. Valeer Mekeirel; 15. Michel Ma hieu; 16. Jera-om Renders; 17. An dré Schepens; 18. Robert Claeys; 19. Petry (Fransman), op 2'10"; 20. Em. Thoma; 21. Gabriel Sieuw; 22. Omer Daen-en; 23. Siegers Fr. de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataJoog bij uw plaatselijke elektrieker. In de Casselstraat te Poperinge zag men jaren naeen de laatste proef van ons kriterium verreden I worden. Het werd ieder jaar de apotheose van een maandenlange strijd. Dit jaar zal dit niet het geval zijn. Door omstandigheden krijgen wij onze laatste pro-ef op 14 September te Nieuwkerke, maar dit wil niet beduiden dat de lief heb berskoers van Voorzitter Gerard Vermeulen en Cie er minder belangrijk om zal zijn. Wordt het een ultieme aanval op de eerste plaats van Jo seph Roger? En v-oor de ereplaat sen zal er zekerlijk nog heel wat worden gestreden. De wegwijzer staat borg voor een schone koers, want er zijn twee grote ronden, waarin iedermaal de Rodenberg dient te worden beklemmen. TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 6.500 fr. en tal rijke premiën. Afstand: 110 km. Wegwijzer: Poperinge - Renip- gelst - de Klytte - Rode- en Zwar- teberg - Westouter - Reningelst - Poperinge (2 maal) - En nog zeven kleine ronden op grondgebied Po peringe. Inschrijving vanaf 14 u. «In de SpreeuwCasselstraat. Vertrek te 15 u-. Prijsuitdeling In 't Neer hof Kadetten Jongena 33 meter (Voor behouden voor R.Z.V.V.). - f. Ver- hoestraete Johan, 36" 4/B; 3. Verhoe- straete Francis. Kadetten meisjes 83 m. (idem). - 1. Vanderperre Yvette, 38" 3/5; 2. Lo- drloor Monique; 3. Depovere Rita. 100 m. schoolslag, melsjesoadetten 14 j. (Finale). - 1. Moncarey W. (Y.S. C.), 1' 37" 3/8; 2. Rossel P. (W.S.C.); 3. Huyghetoaert D. (R.Z.V.) 100 m. schoolslag heren (Voorbe houden voor R.Z.V.)- 1 Bllllet Paul, 1' 44" 1/10; 2. Margodt L.; 3. Van- beselare E. 100 meter sohoolslag meisjes meer dan 14 Jaar (Finale). - 1. Demeyere Rosa (R.Z.V.), 1' 45"; 2. Liüau (Y.S. C.), 1' 45"; 3. Dujardln Giselle (M.Z. K.), 1' 53" 3/6. 60 m. schoolslag dames (Voorbe houden voor R.Z.V/)- 1. Delbeke Go- delleve, 1' 13"; 2. Franchomme A.; 3. Billiet L. 3 x 66 m. streekzwemmen dames (Finale). - 1. Ypres Sw. Club; 2. Roe- selaarse Z.V.; 3. W. S. Delnze. 100 m. schoolslag heren (Finale). - 1. Denaeghel (Y.S.CP, 1' 31" 3/6: 2, Algoet (R.Z.K.), 1' 33" 1/5; 3. Olaer- hout (K.Z.K.), 1' 35" t/10; 4. Gevaert (W.SD.), 1' 38" 2/5; 5. Lefere (K.Z. K.), 1' 41" 4/10; 6. Tresy (YB.C.), 1' 42". 100 m. Crawl heren (Finale). - 1. Verleye (W.SD.), 1' 17"; 2. Moncarey H. (Y.S.C.), 1' 20"; 3. Lagae (K.Z.K.), 1' 20" 1/5; 4. Derooze 'K.Z.K.), 1' 23" 2/10; 5. Schlepers (R.Z.V.), 1' 26". 100 m. schoolslag meisjes. - 1. Mon carey W. (Y.S.C.i 1' 41" 1/5; 2. D'Haene R. (W.S.D.), 1' 49"; 3. De smet A. (W.Z.C.), 1' 12"; 5. Cuypers D. (W.S.D.), 1' 59"; 6. Derycke E. (W. S.D.), 2' 06". 100 m. schoolslag Jongens (-14, Finale). - 1. Deelercq A. (R.Z.V.), 1' 41"; 2. Lacante D. (Y.S.C.), 1' 46"; 3. Dumoulln H. (Y.S.C.). 1' 49"; 4. Kindt E. (W.S.C.), 1' 50"; 5. Coel O. (Y.S.C.), 1' 53"; 6. Dewaele G. (W.S. D.), 1' 59". 100 m. schoolslag Jongens meer dan 14 i. (Finale). - 1. Degryse V. (W.S. D.)', 1' 39": 2. Vandevelde R. (W.S.D.) 1' 40"; 3. Vandewalle W. 1Y.S.C.), 1' 43"; 4. Busschaert H„ W.S.C.), 1' 45"; 5. Pannecoucke E. (Y.S.C.), 1' 49"; 6. Provoost R. (R.Z.V.), 1' 50". 3 x 66 m. wisselslag heren. - 1. Kort- rijkse K.Z., 2' 51" 2/J; 2. Ypres Sw. Club, 2' 4" 1/10; 3. Waregemse Z.C., 2' 57" 6/10; 4. White Star Delnze, 3' 07" 5/10; 5. Roeselaarse Z.V., 3' 09" 4/5. Rangschikking Beker Loilage: 1. Ypres Sw. Club, 27 p.; 2. W. 8. Deln ze, 18 p.; 3. Kortrljkse Z.K., 16 p.; Liefhebbers Zondag 24 Aug.: Poperinge. - Mer- kem. - Bellegem. Dinsdag 26 Aug.: Helkyn. Nieuwelingen Zondag 24 Aug.: Veume. - Ware- gem. - Bellegem. - Ruiselede. Dinsdag 26 Aug.: Kelem. na ezing. ons blad in de handen van eci. vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijs' er ons een dienst mee. Dank Lobelle Julien van S. K. Roese lare naar S, K. Staden. Maertens André van Kortrijk Sport naar F. C. Meulebeke. Lauwers Albert van La Gantoise naar S. C. Le Bizet. Decuypere Willy van C. S. Brug ge naar V. C. Gits. Vandebroucke A. van Ardooie naar Dosko Bevaren. Pattyn Remi van Harelbeke naar Kuurne Sport. Noppe Leon van Harelbeke naar S. K. Zulte. Vrielynck René van Rekkem Sp. naar S. C. Menen. Balduyck Willy van S. C. menen naar S. V. Moorslede. Deplancke Gustaaf en André van White Star leper naar S. K. Vlamertinge. Thijs Pierre van Leopoldsburg naar S. C. Lcmbardsijde. Ramaeckers van S. K. Bree naar S. C. Lombardsijde. Derudder Roger van W. S. leper naar Sassport Boezlnge. Samoy Gerard van W. S. leper naar Sassport Bcezinge. Stroobants en Seghers van F. C. Boom naar F. C. Izegem. Ward Verstraete van F. C. Ize gem naar F. C. Torhout. 4. Warsgemae Z.C., 7 p.; i. RE.V,Ti Beker Pudding Nelly: 1. TI.C 22,8; a. R.Z.V., 11,5; 3. WjB. Delta 8 p.; 4. Menense Z.C., 8 r>.; 8. gemse Z.O., 7 p. Waterpolo: Brugge Kortrijk 0 (aan de rust 4-1); RZ.V, T8.C Waterpolo tan de rus 1-10 (aan de rust 1-5) Beroepsrenner» HERVE. 1. Carres; 3. Roseed; I Mllano; 4. Decock; 6. Leenet; Loyaerts; 7. Elaers; 8. Caupain. DRIE ZUSTERSTEDEN. 1. Bur Gerard; 2. Adrlaenssena Jan; 8. Br« ckevelt; 4. Brusselmans; 5. Roaddi 6. Pascal: 7. Van Stayen; 8. Stern 9. Walschot; 10. Ryckers. DE HASPENGOUWSE PIJL - Dlerckens Marcel; 2. Herten»; 3. Ge Buyl; 4. Debaere; 5. Rljckiert M.; I Dewachter; 7. Ollivier; 8. Leenen; Schaecken; 10. Roeseel. TORHOUT. 1. Labaere Wlta 2. Van Steenkiste; 3. Braeckeveid; Vander Veken; 5. Mertens R.; 6. Vi: Stayen: 7. Degrae-velyn; 8. Desnwt R 9. Plovie; 10. Vandaele. RUISELEDE: 1. Deamedt Gilbert 2. Huwel; 3. Vanden Brouck; 4, Di poorter J.; 6. Gun»; 6. Verpoorttt 7. Verschueren P.; 8. Verschueren 81, 9. Debal; 10. Pascal; 15. Renier. Onafhankelijke» LESSEN. 1. Goddaert nys H.; 3. Heyvaert; 4. Desmet L; 8 Commeyne; 6. Vanhoutte; 7, Prooi 8. Cleenewerok; 9. an Schoons) 10. Desmet M.; 11. Demeulenae»* 12. Dufour R.; 15. Devolder R. LOKEREN: 1. Wtjns Jos.; 2. Bos nians; 3. De Valck; 4. Deny» H,: Debruyne; 6. Van Schoorlsse; 7, Hel vaart; 8. Vervrlesen; 9. Cleenewtt Liefhebber» ZILLEBEKE. 1. Indevuyst 6)1 Malfalt; 3. Nolf; 4. Devoghel; 8. Vit Welden; 6. Hallaert; 7. Wlm.e; 8.Ver- beke (Gel.); 9. Moreel; 10. Dunt 11. Opllnus. IZEGEM. 1. Landuyt J.; 2 U fast; 3. Demunster L.; 4. Salembler Desmet; 6. Vanrljsel; 7. Lapaw 8. Messeyne; 9. Leenkneeht; 10. Vat- POPERINGE. 1. VantleghemK 2. Verbeke (Wervik); 3. Ja-ob W.; 1 Joseph Roger; 5. Meulemeester; I Vandevoorde; 7. Demoulanaere; 8.1 Noyelle; 9. Vancorsells; 10. OW- qulère. LANGEMARK. 1. Noyelle André 2. Vandevoorde; 3. Verbeke (Gel.); Indevuyst; 5. Ghlsqulère; 6. V&nM- sel; 7. Huyghe V.; 8. Jacob W.; I Ghyllebert; 10. Van Stochelman. RUMBEKE. 1. Planokaert J.[ 1 Stofferis; 3. Rebry G.; 4. Kerckio» N.; 5. Vaneolllle A.; 6. S'- -.abler;' Leenkneeht; 8. Vanrljs:!; 9 Laga)' 10. Verbeke M. MOORSLEDE. 1. Rebry Gaster 2. Verbeke Roger (GeluvelcO; 3. Vu- belce R. (Wervik); 4. Nolf; 5. Van eolllle; 6. Indevuyst; 7. Landuyt; I Vanrljsel; 9. Lowle. .1 LANGEMARK. 1. Verbeke I (Geluveld); 2. Vandevoorde: 3. D'; craeye; 4. Stofferis; 5. Chrlstlaens; Malfalt; 7. Ghlsciulére; 8. VanrU» 9. Verbeke M.; li). Demunster B. Nieuwelingen PASSENDALK. 1. Knockaert 1 2. Verstraete: 3. Pierpont; 4. Zwart'; Doel: 5. Carton R.; 6. Blomme; Vlaene; 8. Pauwels. .1 RUMBEKE. 1. Lamote K.: Rosseel; 3. WUlemyns; 4. Desmedt:.' Seynaeve; 6. Lanssens; 7. Degryse 8. Bossuyt. a I ARDOOIE. 1. Desmedt A.; j Crabbe; 3. Doboodt; 4. Lamote; Maddens; 6. Sabbe; 7. Lambert; Debel. GULLEGEM. I. Degrtjse W.; Durnez; 3. Baelen; 4. Naert; 5. 9"' quesne; 6. TalUleu; 7. Bekaert; 1 Vervuvlstraete. '1% LEDIiGEM. 1. Seynaeve Jaak; Knockaert; 3. Altès; 4. Maddens; J Talllleu; 6. Verhaeghe; 7. Crabbe; Bostyn. WAASTEN. 1. Bekaert; i. Bar bier; 3. Pattyn; 4. Vankemmel; Durnez; 6. Ide; 7. Depoorter; Knockaert. si WERVIK. 1. Duquesne G.i Bekaert; 3.. Lamote; 4. Talllleu; - Rosseel; 6. Barbe; 7. Pattyn; 8. SabW H September, in elf ritten verre den worden. Hierna de indeling: S/9:1' Rit: Barcelona-Figucras. 6/9: Z' Rit: Figueras-Bar'celona. 7/9: 3" Rit: 1Z Ronden van de Om loop van Moyitjuich. If' Rit: Barcelona-Villanueva y Geltru. 8/9: 5' Rit: Villanueva y Geltru- Tarragonne. 9/9: 6' Rit: Tarragonne-Tortosa. 10/9: 7" Rit: Tortosa-Valls. 11/9: 8' Rit: Valls-Monrcsa. 12/9: 9" Rit: Monresa-Ripoll. 13/9:10" Rit: Ripoll-Berga. 1J//9:11' Rit: Berga-Mauresa- Barcelona (Montj.). Naar verluidt zouden er ook dit jaar verscheidene Belgen aan me dedoen, namen zijn evenwel nog niet bekend. Hopen wij dat zij er de traditie van vroeger zullen in ere houden. Mannen als de Gebroe ders Deloor, Dignaf, Jef Huts en Fons Schepers hielden er immers herhaaldelijk onze kleuren hoog. Toch ziet het er naar uit dat Ber nardo Ruiz, die een werkelijk schitterende Ronde van Frankijlc reed, maar moeilijk zal kunnen ge klopt worden. EUROPESE DEELNEMING AAN DE RONDE VAN ARGENTINIË Enkele maanden geleden iverd het bericht de rvcrcld ingestuurd dat dit jaar de Ronde van Argen tinië een buitengewone Europese deelneming zou krijgen. Over 't al gemeen was men van mening dat dit bericht met het traditionele korreltje zout moest genomen wor den. Inmiddels is evenwel geble ken dat de Zuid-Amerikaanse in richters het werkelijk menen. Inderdaad, in Frankrijk werd reeds de ploeg samengesteld wel ke aan de Ronde van Argentinië zal deelnemen. Die ploeg wordt gevormd door Bernard Gauthicr, Lucien Lazaridès, Lucien T eis sie ve, Louis Caput en Raoul Remy. Van Belgische zijde is reeds be kend dal Rik Van Steenbergen, Alex Close, Kwik Van Kcrckhove en Raymond Impanis met: Jan Van Buggcnhout als ploegleider naar Argentinië zullen reizen. Verder xuorden Antonio Bevilac- gua. Astrua, Pasotti, Martini en Casola als Italiaanse: Bernardo Ruiz, Gelabert, Poblet, Massip en Serra als Spaanse kandidaten ge noemd. Ook wereldkampioen Ferdi Kubler zal van de partij zijn. Hij zou aan het hoofd van een ge mengde Europese ploeg komen te staan. De deelnemers aan de Ronde van Argentinië zullen op 28 Octo ber naar Argentinië afreizen. VIJF BELGEN IN DE RONDE VAN ENGELAND De Ronde van Engeland, die be- twist wordt van ZZ Augustus tot 6 September, zal volgende ritten bevatten: 1. Hastings-Southsea 139 km. Z. Southsca-Woymouth 137 km. 3. Weymouth-Cardiff 127 km. Cardiff-Aberysthuyth 183 km. 5. Aberysthuyth-Blackpool :>88 km. Rust te Blackpool 6. Blackpool-Carlisle 11,0 km. 7. Carlisle-Glasgow 151, km. 8. Glasgow-Dundee 137 km. 9. Dundee-Edimburg 11,7 km. 10. Edimburg-Newcastle 180 km. 11. N'caste-Scarbourough 11,1 km. Rust, te Scarbourough 12. Scarbour.-Nottingham 201 km. IS, Nottingham-Harwich 201 km. 11,. Harwich-London 192 km. DE VIJF BELGEN DIE ER AAN DEELNEMEN Volgende vijf renners werden gekozen uit een lijstje van S3: Jo seph Bourgeois, Albert Bodson, Marcel Michaux, Robert Desmet en Georges Dessilly. DUITSLAND STELT ZIJN KANDIDATUUR voor de wereldkampioen schappen 1954 Tijdens het congres van de I.W.U., dat te Luxemburg in de loop van deze week zal gehouden worden, zullen de kandidaturen voor de inrichting van de wereld kampioenschappen 1951, onderzocht worden. Australië staat op de lijst, ook Frankrijk omdat Australië ta melijk ver ligt maar thans blijkt dat ook Duitsland zijn kan didatuur zal voordragen. De Bund Deutsche Radfahrer stelt een omloop voor to Keulen en de wielerbaan van Wupperthal, ideaal voor halvc-fond en plaats biedend voor 53.000 kijklustigen. Duitsland heeft meteen veel kans de zege der Congressisten te krijgen... KAREL BORGMANS ROZE TRUI 1952 LuikKJharleroi-Luik was de slot rit het eindpunt van een maan denlange strijd tussen de beste onafhankelijkcn van ons land. Alle grote klassiekers, te begin nen met Sportwerelds Rond» van Vlaanderen en Omloop der Vlaam se Gewesten, de Ronde van België en ten slotte de meer dan ZOO km. lange Luik-Charleroi-Luilc, brach ten Karei Borgmans, uit Beersc, op de eerste plaats met 301 pun ten, vóór Fons Van den Brando, die ondertussen de stap naar de beroepsrenners heeft gewaagd en kampioen De Valck, die geruime tijd uit het strijdperk bleef, we gens ziekte. DE EINDSTAND 1. Karei BORGMANS 301 P- Z. Fons Van den Brandc 266 P 3. Jan Dc Valck 233 P' i,. Jan Adriaenssens 185 V- 5. Henri Denys 11,9 V- 6. R. Debeule 133 p. 7. Op 't Eyndc 130,5 1). 8. Blockx 121, p- 9. Cabut 1.09 p- 10. Brankart 102 p DE OMLOOP TE LUXEMBURG Over de omloop van de we reldkampioenschappen vloeit ieder jaar nog geen klein beetje inkt. Men zal zich nog wel het geval Moorslede herinneren. De Omloop van Luxemburg blijkt evenwel aan niet zo heel veel kritiek te heb ben bloot gestaan, Hij bestaat «ff een driehoek van ongeveer 17 welke de liefhebbers Zaterdag maal en de beroepsrenners Bt* dag zestien maal dienen af te Itl' gen. Bepaald vlak is de omWj zeker niet, want het landschap er golvend van begin tot het de. Zware hindernissen komen f' evenwel ook niet in voor en de kilometerlange helling m" Leudelange, die als de ernstigs van de omloop wordt beschouw' mag nog geen werkelijke MndV nis geheten worden. Velen zijn dan ook van metiM dat de omloop niet voor een tri' raidkampioenschap is geschikt: klein en niet lastig genoeg. And'' ren menen evenwel dat het rtedf rig klimmen en dalen toch zwad genoeg zal in de benen wegen. Dj[ is ten andere de mening van Bn: Schotte welke reeds do omloot ging verkennen. Merken we evenwel op J"' de wereldkampioenschappen doo'' gaans op kleine omlopen worde verreden. Want er wordt er steed' voor gezorgd dat benevens ft' sportief succes ook de ontra»?' sten degelijk zijn. Er moet in1' mers vooral zaad in het bakje kr men. Dat hieraan de voorkeu' I wordt gegeven kunnen idj evcw wel maar bedroevend noemen. JÜBEO,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8