W ereldkampioenschappen te Luxemburg De Voetbalcompetitie 1952-'53 Berten Vandevoorde De Grote Prijs Vandecastee Victor Lucien had tegenslag Radio BA R CO Italiaan Ciancola en Duitser Muller omgordden de regenboogtruien De 8 reeksen van hogere afdeling behaalt zijn zevende zege in ons Kriterium Dré Noyelle redde de Belgische eer Nipte spurtzege te Poperinge voor Verbeke (Geluveld) Onze Internatio nale voetbal kalender 1952-53 DE RONDE VAN ARGENTINIË Koersuitsiacpen Gaston Relff, wereldrecordman der twee mlj|ei Zijn televisie Is onovertrefbaar. GILB. DESMEDT NAAR DE LANDENPRIJS? HOE STAAT HET MEt DE VOETBALKALENDÊ WE MOESTEN WINNEN?! Zelden of nooit heeft een selec tie groter vertrouwen met zich medegedragen dan onze liefheb bers- en beroepsrennersploegen die naar Luxemburg zijn getogen, ledereen was er van overtuigd dat onze kleuren minstens eenmaal aan de zegemast zouden wappe ren. Was dit de oorzaak dat er van de 100.000 aanwezige toeschou wers de grootste helft Belgen en hiervan verre het grootste deel Vlamingen waren t Neen, onze lief- hebbersploeg, gebaseerd op de for midabele prestatie van Kapyla, en ons beroepsrenners-zestal, aange voerd door Rik Van Steenbergen, waren bijna niet te kloppen. Op de omloop van Bettenburg zou het voor onze kleuren een zegetocht worden. Hoog waren de verwachtingen, des te groter de ontgoochelingen. Bij de beroepsrenners was het nog min noch meer een verplettering, iaar waar 100 meter vóór de eind meet wij nog de beste zegekansen hadden. Bij de liefhebbers ging het er nog spannender aan toe, want daar werden wij amper op 10 me ter van de meet geklopt. Spijts Dré Noyelle met een mooie tweede plaats de eer redde, is de ver plettering zeer zwaar. Want in een wereldkampioenschap gaat het hoofdzakelijk om de eerste plaats. Wat daarachter komt is slechts bijzaak. Meteen zijn wij een ervaring te meer rijker. In de sport, en in de wielersport vooral, is men nooit bij voorbaat gewonnen. DE OMLOOP? Vóór de wedstrijd waren de me ningen over de omloop van Luxem burg fel verschillend. De enen be stempelden hem als vrij gemakke lijk, de anderen als redelijk zwaar. Het verloop van de wedstrijden heeft bewezen dat eerstgenoemde het bij het rechte eind hadden. Nu is iedereen er mede akkoord dat de omloop zeker niet geschikt was voor een wereldkampioenschap en veeleer op een kriteriumcircuit ge leek. Natuurlijk dat dit voor de overwonnenen een zeker excuus betekent, al dient gezegd dat de wegwijzer het meest geknipt was voor... Van Steenbergen. Wat er ook van zij, voor een we reldkampioenschap mag men wel degelijk zwaardere eisen aan de parcours stellen. Het feit dat 85 beroepsrenners zich voor de spurt aanboden en dat bij de liefhebbers nog 17 renners samenzaten na een betrekkelijk hoog aantal kilometers getuigt voldoende dat er vrijwel geen moeilijkheden van belang te overwinnen waren. Laat ons maar hopen dat de leiders van de I.W.U. er het hunne hebben uitgeraapt en in de toekomst wat meer aandacht aan dit punt gaan besteden Of hierin wel ooit betering zal komen is evenwel een andere zaak. De inrichters worden voor danig hoge financiële eisen gesteld en hun eerste zorg is dan natuurlijk ook er voor te zorgen dat de kas- toestand gezond blijft. Eem krite- riumomloop is daarvoor het eerste en het beste middel. DRB NOYELLE WAS WEER DAAR Het heeft niet mogen zijn. Dré Noyelle heeft niet het geluk gehad zichzelf de eer en ons het genoe gen te bezorgen van een derde 'kampioenentrui. - Legerkampioen. Olympisch kampioen, Wereldkam pioen. Neen, zo heel veel heeft het niet gescheeld, amper een wieltje. Die ene meter was echter voldoen de om hem de eerste plaats en meteen de titel te ontnemen. Wij kunnen best aanvaarden dat hij na de koers ontroostbaar was om de geleden nederlaag. Er was im mers ook zoveel op het spel ge weest. En zeggen dat hij óp en kele tientallen meter van de witte meet de mooiste kansen in handen had. Lastig is het, wreed. Het heeft niet mogen zijn. Wat Varèse hem niet kon bezorgen heeft hem ook Luxemburg niet kunnen geven... ven wereldkampioenentrui. Nooit is hij er zo dicht van geweest, wel licht nooit krijgt hij nog zulke kans. Dat het toch hij is geweest, doet ons echter heel wat genoegen. De anderen kwamen er nooit bij te pas en het was toch de Poelkapel- lenaar die ons de enige ereplaats heeft bezorgd, die ons van de to tale nederlaag heeft behoed. On verminderd is hij uit de strijd ge komen spijts hem met de zege ook zo veel is ontgaan. OOK RIK WERD GEKLOPT De beroepsrenners zouden weer wraak nemen. Iedereen was er rotsvast van overtuigd. Men hoopt op Schottc en Ockers, men ver wachtte veel van Decortewij bouwden allen op Van Steenber gen. Er werd veel geschreven en gewreven over zijn voorbereiding, de enen hekelden ze, de anderen praatten ze goed. Wij waren ech ter allen overtuigd dat zijn klasse en zijn kunde opnieuw het laatste woord zouden spreken. Toen de renners in groep de laatste ronde inzetten, werd het een zekerheid: de zege was aan ons, want Rik, de rapste van het lotkon niet ver liezen. Hij verloor toch en werd daarbij nog regelmatig en serieus geklopt. Er heerste plots ontstel tenis in het Belgisch kamp toen Rik op SO meter van de meet plots stilviel en door enkele renners onweerstaanbaar werd voorbijge gaan. Een hele berg illusies stort ten meteen ineen. De onklopbaar gewaande werd geslagen. Verder willen wij hier over deze nederlaag niet uitweiden. Dit doen wij straks. Ook de andere Belgen kwamen nergens. Schils, Ockers en Decorte eindigden in de onuit- warbare groep, wijl Briek wegens defect aan versnellingsapparaat in de laatste ronde werd achte HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 30 Aug. 1932 BlZ- 8- worpen \teruitge- Bij de liefhebbers werden Van Looy en Victor Lucien door tegenslag de wapens uit de hand geslagen. Beiden wa ren In een valpartij betrok ken, waarbij heel wat renners betrokken waren. De kam pioen werd meteen uitgescha keld, maar de moedige Oeke- naar legde zich zo maar niet goedschiks bij deze tegenslag neer. Met een platte tube reed hij een kilometer verder, tot aan de bevoorradingspost, en kon daar van flets veran deren. Zijn moedige achter volging werd geremd door het feit dat plots zijn versnel lingsapparaat in 't wiel sloeg. Dan kreeg hij een reserveflets van... Bik Van Steenbergen en Roger Decorte, die wel 10 cm. te hoog was. Toen hij de ronde daarop zijn eigen flets weer beet had, geraakte hij door krampen geplaagd en moest na een moedig verweer er het bijltje bij neerleggen. Victor Lucien was met goe de moed naar Luxemburg ver trokken. Hij gevoelde zich sterk en in forme en was 'vastbesloten een goede ver richting te leveren. Het heeft niet mogen zijn en wij vinden het heel, heel spijtig voor de Oekenaar. Hij die te Helsinki zijn kansen voor zijn ploeg maten opofferde en aldus in zeer grote mate medehielp om de Belgische zege volledig te maken, had zekerlijk heel wat beter verdiend. DE REDENEN DER NEDERLAAG Als iemand ziek is gaat men eerst en vooral naar de redenen der zwakte zoeken. We verloren twee regenboogtruien op twee identieke wijzen: Onze rapste man werd telkens geklopt. De redenent Och in dergelijke gevallen gaat iedereen naar rede nen en oorzaken zoeken. Ze moe ten achteraf wat zalf en olie op de wonden strijken en de geslagen kwesturen een weinig helen. De redenent In hoofdzaak worden ze aangebracht uit het feit dat er onder de afgevaardigde renners toch zo weinig ploeggeest heerste. Noyelle moest het meeste zwaar werk opknappen en niemand ging in zijn dienst. Zelfde was het met Van Steenbergen voor wie nie mand kon of wilde de spurt trek ken. Meteen zijn wij reeds verge ten dat het wereldkampioenschap tot nog toe een individuele wed strijd is, waarin iedereen zijn eigen kans moet gaan. Dit ver ouderd reglement is natuurlijk la rie en apekool, maar wij mogen er toch even op wijzen. Dit zich niet ten dienste stellen van anderen, heeft echter, volgens onze bescheiden mening, diepere oorzaken. De meeste afgevaardig de renners begrijpen maar al te wel dat ze niet ieder jaar de kans krijgen om er naar toe te trek ken. Voor de meesten is het mis schien wel hun enige kans en het is dam. ook wel te aanvaarden of het goed te praten is, is een andere zaak dat zij die gele genheid met beide handen vast nemen om hun eigen kans te gaan. Vergeten wij niet dat de renners rijden om hun bete brood en voor hun bestaan en dat er achteraf dikwijls, «eggen wij bijna altijd, maar heel weinig kruimels afval len van de tafel van de overwin naar voor deze die hem tijdens de wedstrijd ten dienste stonden. Wij kunnen best aanvaarden dat een Decorte die zelf zeer vlug is in de spurt aan Van Steen bergen zegde: tik ga mijn eigen kams, ik voel mij sterk genoeg om te zegevieren Het is menselijk en bijna logisch, want hij zal wel geoordeel hebben dat, als Rik met zijn hulp won, de eer en het ge noegen... en de verdiensten voor de Mechelnaar zouden zijn en niet voor zich. Een troost als thij heeft zich opgeofferdbrengt maar wei nig zaad in het bakje. Want ver geten wij het niet, onze renners zijn beroepsmensen. Natuurlijk dat de eer van het land en van onze wielerbewegbng met dergelijk ge doe maar weinig zijn gediend, maar het grif aanvaarden moeten wij het toch ook. Dergelijke rede nering zullen misschien ook wel de liefhebbers er op nagehouden hebben, want Dré Noyelle moest het achtervolgingswenk groten deels alleen opknappen en voor de spurt bood zich niemand ter hulp aam,. OVER DIE SPURTEN... is misschien wel iets meer te ver tellen. De Poelkapellenaar was denkelijk wel de rapste renner van het peleton dat op de meet af vloog. Daarom dat wij, toen wij aan de radio het relaas hoorden wel enigszins versteld stonden, toen wij vernamen dat op ifiO me ter van de meet een Belg op kop lag. Dat moest zeker Noyelle zijn en inderdaad dat was hij ook. Toen reeds vreesden wij dat hem do zege zou ontsnappen. Het on vermijdelijke gebeurde, moest ge beuren. Geen enkel renner kon een dergelijke spurt tot op de meet volhouden, ook Dré Noyelle niet. Hoe gaat dat, de zenuwen spelen in dergelijke omstandighe den hun rol en koele bezinning is wel eens ver te zoeken. Ook dat is begrijpelijk en te aanvaarden. Was Van Steenbergen wel niet een beetje in het zelfde gevalt Ook hij had tevergeefs naar hulp gezocht en besloot dan maar zijn kans alleen te gaan. Ook hij zou evenwel van al te ver de spurt in zetten en op 50 meter van de meet onweerstaanbaar worden geremon- teerd. Wat Dré Noyelle niet ver mocht, kon ook Van Steenbergen niet aan. Onze beide kanshebbers begingen eenzelfde fout die aan beiden misschien wel de regen boogtrui heeft gekost. Ter hunner ontlasting dient evenwel gezegd dat de omstandigheden hen dit maal niet gunstig waren. DE OVERWINNAARS Met Ciancola won Italië eens te meer bij de liefhebbers. Heel be twist was die zege zeker, want de Nederlander Vande Brekel wierp terzelfdertijde zijn voorwiel over de eindmeet als hij, en toen ach teraf de film werd geraadpleegd bleek men maar aan geen van beiden de voorkeur te kunnen ge ven. Later werd tegen de Neder lander een klacht ingediend waar door hij dan werd gedeclasseerd en meteen was voor de aankomst- rechters een hele boel narigheid en kopbrekens weggenomen. Bij de beroepsrenners was de verrassing volkomen. De Duitser Muller, heel begaafd maar vóór de voorbije Ronde van Duitsland nog helemaal onbekend, was slechts in laatste instantie in de Duitse ploeg geloodst geworden. Spijts hij een zeer vlug spurter bleek te zijn, was er ook maar niemand die hem enige kans in dit kampioenschap gunde. Zijn zege, hoe verrassend ze ook is, is evenwel onaanveohtbaar. Op dit kriteriumparcours was hij de rap ste. Achter hem eindigden Weilen- mann, Hoermann, Magni, Varnajo en Faanhof in de orde. De ere plaatsen zijn echter maar bijzaak, slechts de overwinnaar telt. En ditmaal mochten wij niet juichen. JODEO. UITSLAGEN Beroepsrenners op de weg 1. MULLER Heinz (Dultsl.), de 290 km. in 7 u. 05 min. 53 sec.; 2. Weilenmann G. (Zw.); 3. Hoerman Ludw. (Duitsl.); 4. Magni Fiorenzo (Italië) 5. Vernajo Rob. (Frankrijk); 6. Faanhof Henk (Neaerl.); 7. Baldassari Jean (Frankrijk); 8. Bobet Louison (Frankrijk) 9. Vansteenbergen Rik (België); 10. Gelijk: Bevilacqua Antonio, Ku- bler Ferdi, Van Est Wim, Remy Raoul, Petrucci Loretto, Minardi Giuseppe, Schneider Kurt, Deledda Adolohe, Bintz Robert, Crocci-Torti Emilio, Schils Jozef, De Corte Rog., Bruri Jean, Ockers Stan, Noetzli Hans, Holtzhoeffer Werner, Robic Zie vervolg hiernevens PF" Hier volgen de acht reeksen in hogere afdeling, zoals ze thans definitief voor het aanstaande seizoen werden samengesteld. De nieuwe benamingen zijn dus: 1" afdeling, 2° afdeling, 3" afdeling met reeksen A en B, en Nationale Bevordering, met reeksen A B C en D. Eerste Afdeling Nationale Bevordering F. C. Luik R. C. Mechelen Union St-Gillis Antwerp F. C. F. C. Mechelen La Gantoise S. C. Anderlecht Ol. Charleroi F. C. Tilleur Berchem Sp. Daring Brussel Beerschot A. C. Standard Luik S. C. Charleroi F. C. Beringen R. C. Gent Tweede Afdeling R. C. Brussel Kortrijk Sport Union Doornik Rac. Tienen F. C. Brugge Waterschei A. S. Oostende Lyra F. C. Ronse Stade Leuven F. C. Boom S. K. Lierse St Niklaas S. K. S. C. Verviers White Star - St. Truiden Derde Afdeling Reeks A F. C. Herentals F. C. Turnhout Tubantia Olse Merksem Rupel S. K. Voorw. Tienen Helzold F. C. Patria Tongeren Daring Leuven S. C. Schaarbeek Union Halle Ukkel Sport C. S. Brugge F. C. Izegem V. G. Oostende Eendracht Aalst Patro Eisden Tongerse S. V. Winterslag A. S. Herstal Herve F. C. F. C. Seraing Stade Borgworm Mol Sport Reeks B S. K. Beveren A. V. Dendermonde Vigor Hamme Boussu Bois La Louvière A.E.G. Bergen Racing Doornik Union Namen Rac. Borgerhout F. C. Kapellen F. C. Germ. Ekeren Hoboken E. K. Stade Kortrijk Stade Moeskroen F. C. Roeselare S. K. Roeselare C. S. St Joost S. C. Vorst Gros. Ganshoren F. C. Leopold S.C.U.P. Jette F. C. Bressoux F. C. Fléron Union Hoei V. Arendonk Lommei S. K. F. C. Nijlen V. V. Vosselaar Wezel Sport Aarchot Vigor Beringen Excelsior Hasselt Boechout F. C. Duffel F. C. Edegem Sport Nielse S. V. V. V. Terhagen C. S. Brakel C. S. Hal Elsene S. C. Reeks A S. V. Waregem F. C. Wevelgem S. V. Oudenaarde F. C. Eeklo Racing Lokeren S. K. Geraardsbergen F. C. Meulestede Exc. St. Niklaas Reeks B Jong Aarlen Jeunesse Athus Bertrix C. S. Libramont Auvelais Florennes Ham E. S. Jambes Reeks C F. C. Neerpelt F. C. Houthalen F. C. Melen F. C. Montegnée F. C. Spa S. R. Verviers R. C. Vottem Union Wandre Recks D Rode Vilvoorde F. C. F. C. Ath Union Centre L. C. Hornu F. C. Jemappes Willebroek S. V. S. C. Wasmes Waar wij ons in deze voorlaatste proef verwacht hadden aan een ul tieme aanval van Verbeke (Wervik) op de leiderspositie van Joseph Ro ger, dan zijn wij wel enigszins be drogen uitgekomen. Inderdaad heeft de renner uit Wervik nooit ernstig geprobeerd zijn rivaal van zich af te schudden. Of meent hij misschien dat aan die 15 punten voorsprong niets meer aan te tornen was? Best mogelijk, in elk geval was het te Po- peringe de Koekelarenaar Meule meester die het meest op de voor grond trad. Zijn kranige poging redde het eerste gedeelte van de koers en hield er lange tijd de spanning in. Eens dat hij terug bij- gebeend weid, opende zich dan een waar steekspel van ontsnappingspo gingen, waarin Gryson, Verbeke (Geluveld), Willy Jacob en Devo- ghel zich het meest deden opmer ken. Al hun pogingen zouden even wel niet baten. De react1 cs waren al te heftig en niemand kreeg al te veel bewegingsvrijheid gegund. Ten slotte zouden zich elf man voor de eindspurt aanmelden en deze laatste honderden meters zouden nog de schoonste worden van allemaal. Het werd een harde en nijdige zij aan zij tussen Vandevoorde en Verbeke (Geluveld) waarin uiteindelijk de Kemmelnaar zich een wieltje rap per zou tonen dan zijn rivaal. Maar het had er toch gespannen. De an dere renners eindigden zeer dicht op elkaar en een nochtans bij de hand zijnde aankomstrechter had nog heel wat moeite eer ieder de plaats kreeg die hem toekwam. Dat tenslotte ieder renner zich bij zijn beslissing neerlegde, ple;' zekerlijk in zijn voordeel. HET KOERSBEELD Vijf en twintig renners versche nen aan de startlijn. Het zijn ■meestal de gewone bekende gezich ten, maar toch noteren wij er een Salembier onder, die 'n de laatste weken zéér kranig rijdt en niet zon der zege-ambities is overgekomen. De eerste ronde over de Rode en Zwarte Bex-g wordt eerder in kalm tempo afgelegd en zo zien wij dat er slechts een drietal renners, uit de groep moesten loslaten. De tweede ronde kent heel wat meer strijd. Vanderheyde zou er evenwel niet aan deelnemen want in stad zelf was hij plat gevallen. Buiten Pope- ringe scheidden zich vier renners af onder druk van Joseph Roger en Verbeke (Wervik). Vooreerst komt er geen reactie, maar tenslotte is het te Reningelst dat Willy Jacob uit zijn krammen springt. Natuur lijk krijgt hij enkele gezellen op het wiel en zo zien wij dat op zeker ogenblik volgende renners even los liggen: Pattyn, Decroo, Joye, Quar- tier, Vuylsteke, Deketelaere, Devo- Ditmaal kreeg Berten Vandevoorde het niet onder de markt in de spurt. Een allesgevende Verbeke (Geluveld) noopte hem tot 't uiterste. Links: Vandevoorde; rechts: Verbeke Roger. Jean, Voorting Ger., Dekkers Hans, Bartali Gino; 30 Petry talentin; 31. Kirchen Jeng; 32. Goedert John; 33. Kemp Willy; 34. Wagtmans W.; 35. Schotte Briek (met gebroken versnelling); 36. La Franchi Carlo; 37. Nolten Jan. Al de anderen opgegeven. Liefhebbers op de weg 1. CIANCOLA LUCIANO (Italië), de 175 km. in 4 u. 22 min. 11 sec. (gemiddelde snelheid 40 km. 040; 2. Noyelle André (Belg) op 1 wiel; 3. Ludwig Roger (Luxemburg); 4. Gelissen H. (Nederland) 5. Kooyman Piet (Nederland) 6. Michel Pierre (Frankrijk) 7. Aanraadt Vor (Nederland) 8. Gelijk: Van Genechten Richard (Belg), Andresen Hans, Anquetil Jacques, Joergenssens Max, Voor ting Arie, Hein Ed., Thomas Mar cel; 15. Bruno Dino; 16. Gronde- laers Robert; 17. Paul Charles; 18. Fantin! Alessandro, in 4 u. 22'27"; 19. Janssens Marcel, in 4 u. 22'45"; 20. King Harold; 21. Ncwin James; 22. Reitz Frans; 23. Eward James, in 4 u. 23'37"; 24. King Bernard; 25. Johansson Gun., in 4 u. 27'27"; 26. Bowees Richard, ill 4 u. 29'45"; 27. Maue Paul, DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP PISTE Snelheid: Harris, Bergomi, Senfft- leben, Van Vliet, Von Buren, Platt- ner en Gillen wonnen de ziftings reeksen. Zowel Pauwels als Gosse- lin werden dus uitgeschakeld. Snelheid - Liefhebbers: Sacchi, Mockridge, Morettini, Cox, Baynay, Heyzelendoorn, Potzerheim, Pea- cook en Lemoigne wonnen, de zif tingsreeksen. Ook onze landgenoot Debakker won rijn reeks. G. Sae- Isns werd definitief uitgeschakeld, wijl Maertens tweede eindigde en in herkansing zal uitkomen. Stayers: 1° reeks: De Duitser Lohman werd overwinnaar voor Pronk, Meier, Diggelman, Debest, Martino, Kilian, Lemoine en Le- liaert. Achtervolging: Patterson, Gillen, Glorieux en Bevilacqua klasseerden zich voor de halve finales. Bij de liefhebbers waren de Ita lianen De Rossi en Camnana, als- de Nederlander Van Heusden en de Brit Newton winners der kwart finales. ghel en Winne. Groep Jacob-Vande- voorde loopt inmiddels de vier kop mannen in en het is Jacob die afge scheiden het eerst op de Rode Berg voorbijkomt. In de afzink wordt hij echter tot de orde geroepen. Meteen verslapt het tempo en kan ook de groep Devoghel terug aanpikken. Van de kalmte maakt Meulemees- ter gebruik om er alleen vandoor te gaan. Daar er geen reactie komt geraakt hij vrij spoedig aan een merkelijke voorsprong. Inmiddels kwamen ook Joye en Deketelaere, die voeling hadden verloren bij de beklimming, terug bijgepikkeld. Met deze stand gaan wij de kleine ron den in. Meulemeester doet kranig voort en zal tot meer dan 2 minuten voorsprong bekomen. Tijdens de eerste ronde is het opnieuw Jacob die wegloopt, maar hij acht het nog te vi'oeg en zal zich opx-ichten. De croo en Deketelaei-e lossen, maar laatstgenoemde komt weer bij. Van- devyver toont zich nu zeer agressief maar zijn beste pogingexx zullen slechts met een bandbreuk beloond worden. Ook Winne krijgt zijn deel in de tegenslag. Als hii zich laat uitzakken wordt hij nog door een volgauto in de gracht gereden. Ge lukkig zonder erg. Sommige volgers zouden heel wet beter uit koers blijven, zo ze niet beseffen dat ze meer dan anders een open oog moeten hebben voor wat er voor hen gebeurt. Tijdens het derde klein rondeke is het dan de beurt aan een fel verber terde Dré Gryson o<m zijn duivels te ontbinden. Onder zijn druk valt de groep nog een zestien man sa men zeker ogenblik in twee delen maar ook deze poging zou niet ge lukken. Evenmin ten andere als de ze van Salembier-Vandevoorde, die wel 200 meter voorsprong krijgen, maar dan terug tot de orde worden geroepen. Heel wat krachtdadiger is' de poging van Verbeke uit Geluveld, doch men nadert hei, einde en de samengebaldfe krachten van de groep zijn ook voor hem onver murwbaar. De laatste poging komt dan van de talentvolle Zc-xnebeke- naar Devoghel, die fel toegejuicht met 200 meter voorsprong voorbij komt, maar spijts zijn gekende treinloperskwaliteiten zal ook hij het niet kunnen volixouden. In al deze schermutselingen waren inmid dels Jacob, Indevuyst exi Vandevoor de platgevallen, maar zij wisten al len weer mooi bij te komen. Zo ging het naar de eindmeet toe. Tegen het einde geraakten Pattyn, Vercruysse, Castelain, Vuylsteke en Quartier nog lichtjes los zodat er nog elf renners overbleven in het zicht van de witte stx-eep. Willy Jacob, met Salembier aan het wiel, maakt er een zeer, zeer lange spurt van, bij zoverre dat meerderen er un adem bij verliezen. Het zijn tenslotte toch twee rappe spurters welke in een mooie zij aan zij de eerste plaatsen bezetten, maar Devoghel weet nog zeer verrassend een vluggere Verbe ke (Wervik) op de meet te kloppen voor de derde plaats. DE UITSLAG 1. Vandevoorde Albert (Kenxmel), de 110 km., in 3 u. 06 min.; 2. Ver beke Roger (Geluveld), op 1 wiel; 3. Devoghel Gerard (Zonnebeke); 4. Verbeke Roger (Wervik): 5. Inde vuyst Gerard (Zillebeke)6. Gryson André (Geluveld); 7. Joseph Roger (Koekelare); 8. Meulemeester Geor ges (Koekelaje)9. Salembier Wil- fried; 10. Ghisquière Rafaël (leper); 11. Jacob Willy (Popex-inge)12. Castelain Louis (Wevelgem); 13. Vuylsteke Germain (Wevelgem)t 14. Quartier Maurice (Langemark) 15. Pattyn Daniël (Zandvoorde)16. Vercruysse Michel (Dikkebus); 17. Winne Roger (Passendale)18. Joye (Arüooie)19. Desmedt Gilbert Geaerl. Slechts twee thuiswedstrijden Er ontbrak nog slechts een da tum om het programma van ons nationaal elftal voor het seizoen 1952-53 definitief te kunnen slui ten: deze van de ontmoeting tegen Spanje. De zaak is thans geregeld: de Rode Duivels zullen te Madrid uitkomen op 19 Maart 1953. Ziehier dus de volledige kalender: 19-10-52 te Antwerpen: België Holland. 26-11-52 te Londen: Engeland België. 25-12-52 te Parijs: Frankrijk België. 19- 3-53 te Madrid: Spanje België. 19- 4-53 te Amsterdam: Holland België. 14- 5-53 te Brussel: België Jougo-Slavie. De omstandigheden hebben het evenwicht verbroken dat de fede ratie tracht te verwezenlijken tus sen de thuis- en uitwedstrijden van het nationaal elftal. Dit zal vier maal op verplaatsing gaan, terwijl 14 Ritten door Sierras en Pampa NOVEMBER km. 19 Buenos-AiresPex-gamino, 227 20 Pex-gaminoVenado Tuerto, 145 21 Venado TuertoRioCuarto, 241 22 Rust. 23 Rio CuartoVilla Mercédès, 24 Villa MercédèsLa Paz, 25 La PazMendoza (tijdrit) 26 Rxxst. 27 MendozaSan Luis, 28 San LuisVilla Dolorès, 29 Rust. 30 Villa DolorèsCordoba, DECEMBER 1 Rust. 2 CordobaSan Francisco, 3 San FranciscoSanta Fé, 4 Santa FéRosario, 5 Rust. 6 RosarioChacabuco, 283 7 ChacabucoBuenos-Aires, 218 123 218 141 260 238 190 210 138 164 Beroepsrennei's OOSTAKKER. 1. Delathouwer Leon; 2. Derijcke Germ.; 3. Van Stayen; 4. Pascal; 5. Desmedt Gilb.; 6. Rosseel; 7. De Prycker; 8. Rondelé; 9. Smet; 10. Georges Vermeex-sch; 14. Pieters; 15. Thoma; 16. Declerck A.; 18. Braeckeveld: 20. Verfalllie; 26. Geers; 29. Sieuw. ZINGEM. 1. Blomrne M.; 2. Olli- vier; 3. Maelbrancke; 4. R. Desmedt; 5. Decock; 6. Degraev lyn; 7. Ardyns; 8. Sox-geloos; 9. Demulder; 10. Van T- brouck. GERA VRDSBERClK 1. Degraeve- lyn P.; 2. Gljsellnck R.; 3. Sorgeloos; 4. Defeyter;5. Verschueren M.; 6. Van Kerckhoven; 7. Van Kerrebrouck; 8. Adrlaenssens; 9. Smet, 10. Haksel- mans; 11. Desmet R.; 12. Declerck A. Onafhankelijken OOSTMALLE. 1. Borghmans Ka- rel; 2. Vlaeyen; 3. Bral; 4. Vande- wlele G.; 5. Debruyn.; 6. Bauwens; 7. gelijk: een ganse groep waaronder Dré Demeulexiaere, Devclder en De Valck SOÜVRET. 1. Heyvaert L.: 2. Czulemans; 3. Vanbelle; 4. De Valck; 5. Wyns; 6. Denys Rik; 7. Syrolt; 8. Wilhem; 9. Desmedt; 10 Paslnettl. Liefhebbers MERKEM. 1. Van Stechelman Almé; 2. Ghyllebert; 3. Sevnaeve; 4 Lagast; 5. Dhondt; 6. Delrue; 7. Van- bossel; 8. Willems; 9. Demeulenaere 10. Goethals. BELLEGEM. 1. Landu"t Jan; 2. Decraeye; 3. Vam-ijssel; 4. Planckaert Jos.; 5. Baetslé; 6. Verhaeghen; 7 Bekaert; 8. Naessens; 9. Verhelle; 10. Vanneste. Nieuwelingen WESTROZEBEKE. 1. Deboodt Michel; 2. Crabbe; 3. Lamote; 4. Wll- lemyns; 5. VexTinde; 6. Verhaeghe R.; 7. Degryse; 8. Vancompernolle: 9. De- blauwe. KOMEN. 1. Pattyn E.; 2. De- poortere; 3. Duquesne; 4. Beun; 5. Cools; 6. Durnez; Ferrnaut; 8. Eve- raert; 9. Gouwy. VEliRNE. 1. Knockaert; 2. De- jonckheere; 3. Boudt; 4. Degroote; 5. Delafaillie: 6. Talllleu; 7. Jonckheere; 8. Ide: 9. Verweerder. ZILLEBEKE. 1. Pierpont; 2. Vanderstraete; 3. Salomez; 4. Van- dendrlessche; 5. Vermeersch; 6. Du- prel; 7. Barbez; 8. Masschelein. LANGEMARK. 1. Carton A.; 2. Cornelllie; 3. Knockaert, 4. Dasson- ville; 5. Clarysse; 6. Demeyere; 7. Bondy; 8. Carton. IEPER. 1. Parmentler; 2. Wille- myns; 3. Deboodt; 4. Knockaert; 5. Lamote; 6. Barbez; 7. Jonckheere; 8. Degryze; 9. Pattyn. WERVIK. 1. Bekaert 2. Seynae- ve; 3. Bostyn; 4. Depoorter; 5. De cock; 6. Sabbe; 7. Duvlllier; 8. Eve- ST' MARTENS-LATEM: 1. Wlenne Jules; 2. Desmedt A.; 3. Messeyne; 4. Vanrijssel; 5. Stofferis; 6. Joseph Ro ger; 7. Vandevoorde; 8. Vandeplaetse: 9. Vanhoucke; 10. Van Tieghem. Deze foto herinnert aan Gaston Reiff's glorievolle verrichting, a Olympische zege in de 5.000 meter te Londen. Thans komt hij nieuwe parel aan zijn kroon te hechten. Op de lichtlopende Jean Bouin- piste te Parijs wist onze landge noot Gaston Reiff Dinsdagavond het wereldrecord van Gunder Haegg der twee mijl van 8'42"8/10 op 8'40"4/10 te brengen. De om standigheden waren echter niet in zijn voordeel. Wel lag de piste zeer goed maar er bleken geen te genstrevers van waarde voor han den te zijn om hem te trekken. Ten slotte offerde Frans Herman, die zopas tijdens zelfde meeting 't Belgisch record der 1.000 meter had geklopt, zich bereid opnieuw in te springen. Herman liep in de eerste 800 meter, de volgende wer den getrokken door de Franse er slechts twee wedstrijden te on-- 'kleurling Félicité, maar daarna zent zullen worden betwist. HET PROGRAMMA VAN DE B-PLOEG De K.B.V.B. wil de politiek der B-ploeg voortzetten, doch deze wil volstaat niet om de moeilijkheden op te lossen welke het sluiten van wedsti-ijden in de weg liggen. Deze wedstrijden moeten inderdaad sa menvallen met de data van de ont moetingen der A-ploeg. Een ak koord werd tot stand gebracht met Nederland en Zwitserland, wan neer we hen in officiële wedstrijd ontmoeten, doch er zijn andere fe deraties die geen B-ploeg op de heen brengen, en zij die dezelfde politiek nastreven als België, heb ben niet noodzakelijkerwijze de mogelijkheid te doen spelen op de dagen die best passen voor de onze. Tot nu toe zijn drie wedstrijden voorzien: 19-10-52 te Lxxxemburgr Luxemburg België. 26-11-52 te Brussel: België Luxemburg. 19- 4-53 te België Holland. De stad waar laatstgenoemde wedstrijd zal doorgaan, werd nog niet vastgesteld. Anderzijds is men in onderhandeling met Saarland. Het is ook niet uit gesloten dat men zich oriëntere naar het slui ten van wedstrijden met grote buitenlandse clubelftallen. Ten slotte kunnen de twee wed strijden tegen de Zwaluwen even eens worden in verband gebracht met de activiteit der B-ploeg, al hoewel de selectie der Belgen in zekere mate op gewestelijke grond slag gebeux"t. 250 meter van het doel lag hl] onder de tijd van Haegg, m zijn elndspxxrt was zo fantaatis dat hij er in slaagde ten slotte meer dan 2 sec. onder de tijd de Noord-Europeaan te blijven Toen Haegg zijn record vestit was iedereen van menixxg, dat c nooit meer zou geklopt worde Zo fantastisch was toen fijn S De athletieksport gaat «V steeds vooruit en een Relff ta me haalde het neer. WIJ k®x het nu maar jammer vinden t Reiff te Helsinki de 5.000 a; betwistte, die niet meer in fijn reik liggen, in plaats van fich de kortere afstanden te wagen t had er 'beslist heel wat beter moest Reiff het 'alleen doen. Op guur in geslagen. de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektriek«r. ZATERDAG 30 AUGUSTUS, TE 14 UUI de keurige inzet van het aantrekkelijk wielerp: gramma der Roeselaarse Kermisweek. De wlelerenthcmsiasten krijgen ge durende de kermisweek beslist hun gading Inzake koersen, daar niet min der dan vier wielerwedstrijden op het programma prijken; drie voorbehou den aan de liefhebbers en als kermls- afsluit, de traditionele Nieuwmarkt- prljs voor beroepsrennere. Ongetwijfeld spannen ook dit Jaar de sportieve Nieuwmarktersop nieuw de kroon. Niet enkel de reeds lang burgerrecht veroverd hebbende kermiskoers, welke zijn beslag krijgt in en rond de drukke Wallen- en Diksmuidestraten wordt dit Jaar te rug de apotheose der wlelerkermis, ook de inzet is er een welke belooft. De Grote Prijs Vandecasteele, in het verleden steeds voorbehouden aan de nieuwelingen, wordt thans ten beste gegeven aaix de liefhebbers, ge kend om hun strijdlustig optreden, die meteen voor dé vierde proef, tel lende voor het kriterium van de Bank van Roeselare, zullen aantreden. De afstand bedraagt 125 km., tien maal de omloop Roeselare, Hooglede, Slei- hage, Roeselare, met Inschrijving, ver trek en aankomst aan t..fé De Nieu we Trompette Wallenstrést. Dinsdag 2 September, te 14.30 u„ wordt dan de Vijfde Grote Batavla- prijs verreden, dit jaar eveneens voor behouden aan de liefhebbers, inge richt door de neringdoeners en her bergiers van de Ardoolesteenweg, met de medewerking van üe stedelijke Wielrijdersbond. Waar deze wedstrijd de vijfde proef is voor het kriterium van de Bank van goeselare en met een totaal van 6.000 fr. prijzen plus 1.000 fr. premlën Is gedoteerd, zal het aan belangstellenden op de volkrijke Bataviawijk zeker niet ontbreken. Terwijl de afstand eveneens 125 km. bedraagt, over uitstekende banen, moeten de inschrijvingen aan de Hr Paul De Zutter, Ardoolesteenweg 265, ten laatste tegen 31 Augustus, te 12 uur, worden gestuurd. Donderdag 4 September komt de laatste proef voor hogergenoemd kri terium aan de beurt, de Zevende Ere prijs Paul Demeulenaere. Eenleder is genoegzaam op de hoogte van het po pulaire sukses welke deze wedstrijd telkens in de wacht sieent, om er niet van overtuigd te zijn dat ook Donderdag eenzelfde bijval mag wor den tegemoet gezien. Aan deze wed strijd, begiftigd met 7.500 fr. prijzen en premlën, benevens eeii beker voor de ciub met de drie best geplaatste renners en Ingericht door de suppor- Zoekt g'iets t'huren of te kopen. Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of watT Wacht niet langer, ilaats nog heden 'n Kleine ZOEKER iiv ons bladl De grote Larxdenprijs, die ieder jaar in het naseizoen wordt be twist in de vorm van een 100 km. lange tijdrit, is een van de licht punten van het internationaal wie- Ierseizoen in het najaar. Uiteraard is het een zeer zware wedstrijd waarin slechts een select gezelschap wordt toegelaten Thans wordt vernomen dat de Hr Gaston Bénac, promotor van de wedstrijd aan zijn collega's-inrich ters de deelname van Gilbei-t De smedt heeft voorgesteld. Of het tot een akkoord komt is nog niet be kend, maar in elk geval is het voor de kleine Roeselarenaar toch reeds heel wat nu reeds een goede faam buiten onze grensen te bezitten. Zijn gave treinloperskwaliteiten hebben ook reeds bij de Franse in richters weerklank gevonden. Wij wensen Smetje in elk geval het beste. Ook de Waal Brankart, jongste overwinnaar van de Ronde van België voor Onafhankelijken, die hierin een schitterende tijdrit ver wezenlijkte, zou voorstellen krijgen om aan de Landenprijs deel te nemen. AamcgetoBiiclïgde koersen Beroepsrenners Zaterdag 80 Aug.: Kortrijk. Woensdag 3 Sept.: Waregem. Donderdag 4 Sept.: Kortemark. Vrijdag 5 Sept.: Roeselare. Zaterdag 6 Sept.: St - Elools - Vijve (kriterium). Onafhankelijken Donderdag 4 Sept.: Jabbeke. Liefhebbers Zaterdag 30 Aug.: Moeskroexx. - Roeselare. Zondag 31 Aug.: Brussel-Marke. - Bikschote. Maandag 1 Sept.: Loppem. Dinsdag 2 Sept.: Roeselare. - Len- delede. HELKIJN: 1. Verbeke Roger (Gelu veld); 2. Decraeye; 3. Nolf; 4. Van Rljssel; 5. Ghyllebert; 6; Van Schoo- risse: 7. Goossens; 8. Demunster B.; 9. Planckaex-t Jos.; 10. Vancorselis. Nieuwelingen Zondag 31 Aug.: Pittem. - Marke. - Esen. - Vlnkem. - Ooatrozebeke. Maandag 1 Sept.: Kortemark. - Pit tem. - Jabbeke. - Roeselare. Dinsdag 8 Sept.: Stasegem. - Esen. - Jabbeke. Donderdag 4 Sept.:.Bikschote. Zaterdag 6 Sept.: Oostende. KEIEM: 1. Debel Frans; 2. Barbier: 3. Depoorter; 4. Pylyser; 5. Crabbe; sV tersclub van André Demwileiw mag evenmin de verplicht» tocii ving uit het oog worden veriorex.; renners moeten deze laatst» lit geworden aan de Hr A. Cornel Hammestraat 3, Roeselare. D« it mxmmers worden uitgedeeld tot St Amand Beverensteexxvej; start heeft plaats te 14.30 u. aar e fé 't Speelgoed aankomst saus Sportwereld Wegwijzer: Bever steenweg, Ardoolesteenweg, Koe» Gapaard, Beveren-Roese'are. Het laat geen twijfel dat te deze drie koersen een flinke pre» verwachten van de 1 oeselaarse 11 hebbers: Monchy, Leon Vandecsr;. Ie, Dolfke Vandewe-he en Er Moerman. Het wordt ln leder ft voor de momentele leider vat kriterium van de Bank van Roeeeï de kranige Monchy, geen gemakte ke taak. Hieronder geven we nogmató huidige stand, na de drie eerste ps ven: de prijs Fransois Plantte: 21 Jull-prljs en de wedstrijd ln i; wachting van Roeselare-Aat en ter: 1. Monchy Julien, 48 p.; 2.1!ees ne Roger, 4lr 3. Van Rljssel 36; 4. Rebry Gaston, 35; 5, Sale bier Wilfrled, 32; 6. Durant U 28; 7. Decnock Georges, 23; 8. if selle Roger en Depaepe Norbert 10. Desmedt Amand, 21* 11. Verte ghe Frans. 19; 12. Van Tieghem X bert 18; 13. Vandewiele Fransen pauw Michel, 17; 15. Vandewegheï dolf, 16; 16. Rebry Jaak, 15; Yl.% Bossel Cyriel, Landuyt Jan en meulenaere Frans, 14; f 1. Deceuiu Roger, Deblauwe Pierre. Leenkntj Roger, 12; 23. Hebb Jaak, 10; 24. MC lemeester Georges, C25. Moyij Arthur, Ghyllebert Michel, 8; Vandenbroucke Gilbert. 7: 28, K man Harry, Declercq Maurits en ret André, 6; 31. Clinckemaille 5; 32. Dhondt Marcel, Debruyne; leer, 4; 34. Nolf Werner en Bette 1 ger, 3; 36. Vandecasteele Leon, 2; Vanbruane Marcel en Ameye, 11 AAN WIE DE PALM VAN DE 8® GROTE NIECWMARKTPPj Amper een drietal weken na f selare-Aat en terug voor berorosij ners worden de profs alweer uligdj dlgd de waoens ln de Rodenbac!® te komen kruisen. César Van BS en zijn collega's van de Nieuw»-') zorgen er steeds voor dat de Vrl; der kermisweek als het wlclerlioo.C punt der Roeselaarse feesten :f worden beschouwd. In het verlf' is het dan ook steeds een fel bet» en animerende kermlswedstrijd weest met van die onverwacht «j rassende uitslagen en anecdo) waarvan we cr volgende week paar aan de lezer-sportman memoreren. In afwachting gevet alle détails alsmede de erelijst de zeven eerste koersen. Vrijdag 5 September, te 14 uur Achtste Grote Nleuwmaiktprljs. gericht door de Club de Nleuwn# vrienden Valeer Olllvier Als» 150 km., 12 ronden vla Wallenstn Kernemelkstraat, Kattenstraat, Hf ledesteenweg, Hooglede, S1(W Dlksmuidesteenweg. Inschrijving Jeroom Renter tot 13.45 u., f Sportpaleis, Rodenbachstraat. trek: Café Vllsslngen, Rodenbact', Aankomst: Café De Tromoet, Waf' straat. 25.000 fr. Drijzen en tal» premlën. De vorige overwinnaars: J 1945: 1. Maelbrancke; 2. Richafd' poorter; 3. Thoma. J 1946: 1. Dré Declerck; 2. Despl»» 3. Paepe. 1947: 1. Dré Pieters; 2. Val. 011b'' 3. Vandenberghe Geo. f 1948: 1. Dré Pieters; 2. Van Hasi(: 3. Knockaert R. Jt 1949: 1. Jullen Heernaert; 2. D® mont; 3. Blomme. J 1950: 1. Maurice Blomme; 2. OlP'j 3. Declerck. 1951: 1. Valeer Ollivier; 2. veldt. Zoekt g iets fh-uren o/ te kopen, j; Zoekt ge 'n meid. 'n plaats oj tutti' Wach niet langer, plaats nog hein ■n Kleine <t ZOEKER i in ons Zoals reeds werd medeged«(| zal dit jaar terug de speeikale® niet worden bekend gegeven. spelletje van verleden jaar zal opnieuw voortgezet worden, 'jj: is evenwel nog niet akkoordjj x-aakt over de wijze waarop W week de weekkalender zal wof»! medegedeeld. Zaterdag li. were I tijdens de zitting van het U1M rend Comité nog over gepaiap8!! maar daar gex-aakte men niet f 'n akkoord. De moeilijkheid bestj' j hierin, men had graag de bekf'-' making gedaan langs het apj- schap Belga om, maar nu ooL 6. Baeiexx; 7. Vanrijpseijjergfo?; g- Ver- reeksen van eerste en tweede fj vinciaal zouden moetexx ow: seind worden, zou dit heel wat'ij in beslag nemen en wegens K nische moeilijkheden misschiet]» onuitvoerbaar worden. Inrol]" wordt het tijd dat iedereen waaraan zich te houden. J Hoe het ook moge gescWe" I het wordt voor scheidsrech if spelers, clubs, journalisten en eP'f mannen een vervelende gescnj^I nis, waarmede niemand i.s Het gaat in elk geval over hout dat iedereen moet de worden van: een financiële Kw'-j. tussen de feQjid cn de pi'OJiosu

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8