Automobilisten! 1 Het Mannenverbond ter redding van ons Volk Leon Verhaeghe i Silvo i Breuk in de Liberale Partij te Oostende VAN MARCKE Volstaat voor vier borden Asperge-roomsoep. VASTGESTELDE PRIJS 16,50 F de doos van 390 g v/ i A STORM OVER WEST-EUROPA Visser verdronken te Nieuwpoort België het derde drukste land ter wereld Goede raad van een specialise f CLANDESTIENE ZENDER IN 'T LEUVENSE WERELDNIEUWS m 'T KORT MUZIEKMAATSCHAPPIJ «DE VLAAMSE VRIENDEN» IN FEEST TE VLAMERTINGE Dhr ¥an Glabbeke f® Oostende uit de Burgemeesterszefel gelicht Val met dodelijke afloop te Nieuwpoort OUDE VROUW VERBRAND TE WERVIK EN OM ZEKER TE SPELEN BENDE POLLET Inschrljvingsbulletljn. Gerard Devos Zoon Westrozebeke Nieuwsjes in 't korf LAAT U NIET BEETNEMEN 18 maanden gewaarborgd MDP Rijselstraat 30, HET WEKELIJKS NIEUWS Z&terd&f 15 Nor. 1952 BI*. T. Oostendse visser over boord geslagen en verdronken. Haven van Rotterdam ver sperd. Toren ingestort te St Truiden. Heldenhulde- zerk in puin van IJzertoren vernield. In de avond van Donderdag 6 November jl., maar bijzonderlijk in de nacht van 6 op 7 November jl., heeft een geweldige storm gewoed over West-Europa, menige slacht offers makend en aanzienlijke schade veroorzakend. Van de Oostendse vissersboot 0.331 Nadine-Liliane-Josette die zich in volle zee bevond, werd de matroos Jozef Roosens, vader van 5 kinderen, over boord geslagen door een hoge golf en is verdronken. Te St Truiden stortte de spits in van de eeuwenoude abdijtoren. Te Poperinge werd de windhaan bovenop de St-Bertinuskerk afge knakt door de rukwinden. Op de Schelde te Antwerpen sloegen meerdere schepen op drift. Een zeeman werd in het water ge slingerd maar kon worden gered. Te Borgerhout stortten verschei dene huisgevels in. Aan de kust woedde de wind aan een snelheid van 120 Km. per uur. Te Wevelgem werd de tribune op het voetbalplein van S. V. Wevel gem deerlijk toegetakeld. De scha de wordt er op 100.000 fr. geraamd. Op de werven te leper voor de nieuwe legergebouwen, langs de Kemmelsteenweg, werden verschil lende loodsen vernield. Delen er van werden tot 300 meter ver te ruggevonden. Op de Wijk Koekuit te Menen werd een telefoonDaal omvergerukt; deze kwam te liggen dwars over het spoor. Een bank van het park voorhet station werd opgetild en kwam terecht tegen een verder stilstaande auto. Te Brugge stortte een trapgevel- top neer. Te Oostende stortte een gedeelte in van een in aanbouw zijnde ge bouw gelegen langs de dijk. Sche pen konden er de haven niet ver laten. Te Gent werd een gans dak af gerukt van een woning. Te Genk stortte de gevel van een bioscoop in. Tussen Leuven en Brussel ge raakte het tramverkeer ontredderd. Te Loocristi werd een oude mo len neergehaald door de wind. OOK IN HET BUITENLAND zaaide de storm dood en vernieling. In de havengeul van Rotterdam zonk het Panamees schip «Faus- tus» en blokkeerde er de haven. Sedertdien kon het trafiek van en naar de haven van Rotterdam reeds te dele hersteld worden maar intussen had Rotterdam voor mil- lioenen gulden schade geleden. OP ZEE geraakten meerdere schepen in nood. Tot zelfs voor de kust van Sicilië woedde de storm, want een motorschip werd er tot zinken ge bracht en de bemanning ervan kwam om het leven. Bij de doorgeslagen dijk bij We- sermuende nabij Hamburg, ver dronken vier Duitsers. Twee andere Duitsers vonden hun dood bij in stortingen van muren te Berlijn. Een Duitse boerin werd ook door de bliksem gedood. Op de spits van de Eifeltoren werd een windsnelheid van 150 Km. per uur vastgesteld. In de monding van de Theems zonk het hulpvaartuig Vera wijl het 8.700 ton metend schip «Asia» vastliep. In de Ardennen is intussen reeds sneeuw gevallen. Bij St Nazalre ontplofte een pe- troleumschip. waardoor drie opva renden om het leven kwamen. Te Wenen werden zestien perso nen gewond tengevolge de storm. Zoekt o'iete t'huren of te kopen 'n Kleine ZOKKTfl in one hladl Zoekt qe 'n meid, 'n plaats of watT Wacht niet Janqer, laats nop heden lllllllllll' Sedert Zaterdag was Seys Leop., Polderstraat 23, Oostduinkerke, te Nieuwpoort spoorloos verdwenen. Seys, die geboren werd op 17 No vember 1906, was in dienst als vis ser-matroos bij de rederij Vercout- ter. Zaterdagavond werd hij voor het laatst gezien in de kantien op de vlotkom te Nieuwpoort, alwaar hij met enkele vissers nog enkele gla zen bier gedronken had. Men kon toen nog niets ongewoons bemer ken. Rond 8 uur 's avonds nam hij afscheid van zijn vrienden om zich huiswaarts te begeven. Van toen af was men z'n spoor bijster en on danks alle opzoekingen door de rechterlijke diensten, kon Seys L. niet teruggevonden worden. Woensdagnamiddag evenwel wer den in het Kattesas een paar klompen opgemerkt. Men vermoed de onmiddellijk het ergste en dreg- gingswerken werden uitgevoerd. Spoedig werd dan ook het lijk van de ongelukkige Seys bovenge haald. Wat verder werd ook zijn flets opgevist. Aangenomen wordt dat Seys langs de spoorwegbrug is willen huiswaarts keren, maar dat hij door de duisternis misleid, in het sas is terecht gekomen. Niet Amerika, maar Engeland ls het land met de grootste verkeers drukte. Een statisticus heeft name lijk uitgerekend, dat er in Enge land per lopende km. verkeersweg elf auto's bollen. De States vol gen daar onmiddellijk op met 10 wagens per lopende km. weg. Bel gië bekleedt een eervolle derde plaats (er wordt namelijk niet over goedewegen gesproken) met negen auto's per km. weg. De volgenden zijn: Nederland met 6, Frankrijk met 4 en Italië met 3,5. België, het derde drukste land ter wereld, beschikt echter maar over 19 m2 weg per inwoner, waar Amerika het doet met 526, Frank rijk met 112, Engeland met 88, Ita lië met 45. Alleen Nederland ls er even erg aan toe als wij. Muizen In de Ardennen wordt een nieu we muizenplaag gemeld. Een land bouwer te Libin heeft bij het werk op het land ongeveer duizend van deze knaagdieren gedood. 'Dse glans kent geen geheian, ik geken ik SILVO Iedereen bewondert de enig mooie glans van het zilverwerk in mijn uitstalraam. Ik vermijd eenvoudig alle twijfelachtige producten en gebruik uitsluitend een kwaliteitsmerk SILVO. Silvo werd speciaal ontworpen voor het zilverwerk, geeft het zijn ware. natuurlijke glans weer en laat geen reuk of smaak achter. Jarenlange ondervinding heeft mij geleerd dat Silvo het zilverwerk niet aantast. Probeert U het eens 1 De "SILVER POLISH" der zilversmeden SILVER POLISH Stoort geweldig normale programma's In de streek van Leuven werkt op het ogenblik een clandestiene zender. Het vermogen hiervan is zo sterk, dat het normaal beluiste ren van om het even welk pro gramma onmogelijk wordt, zolang de oproepen van en de gesprekken met correspondenten uit Canada en Portugal duren. lllllBIliHllll!! Telkenjare houdt het Mannen- verbond zijn STUDIEDAGEN. Het doet dit niet uit traditie; omdat het altijd zo geweest is; omdat een organisatie nu eenmaal grote bij eenkomsten moet hebben maar wel omdat het de noodzakelijkheid aanvoelt zich regelmatig opnieuw eens van de toestand bij ons volk te vergewissen. Het Mannenver bond wil zich om het jaar oriënte ren, de problemen herstellen, zien welke aspecten er bij gekomen zijn, welke moeilijkheden er se dert het vorig jaar nog oprezen. Het wil steeds beter aangepaste middelen en wegen ontdekken ter herkerstening van ons volk. Maar bovenal is het zijn bedoe ling zijn leden te herladen met vernieuwd inzicht op de concrete toestanden en in de beweging, met verfriste geestdrift en verkloekte overtuiging. De opkomst voor de STUDIE DAGEN groeit ieder jaar en tel kens ziet men ook meer gezichten van buitenstaanders, sympathisan ten of geïnteresseerden. Dat komt om het scherp-actuele van de be handelde problemen en de werke lijkheidszin waarmee ze ontwik keld worden. Ook dit jaar zal het ongetwij feld zo zijn. De STUDIEDAGEN gaan door te Brugge op Zaterdag 15 en Zondag 16 November bij de Eerw. Broeders Xaverianen (in gang O. L. Vrouw Kerkhof). En dit is het programma: ZATERDAG 15 NOVEMBER Onder Voorzitterschap van Zijn Hoogw. Exc. Mgr De SmedL Te 15 uur: Het Mannenver bond voor Katholieke Actie en zijn actuele opdrachtdoor Z. E. H. Kan. Dubois, Algemeen Proost van de Katholieke Actie in 't Bisdom Brugge. Te 17 uur: Bindende en ontbin dende elementen in ons parochiaal levendoor Z. E. H. Verhaeghe, Deken van leper. ZONDAG 16 NOVEMBER Te 7 uur: Heilige Communiemis in de kapel van de Eerw. Broeders Xaverianen, opgedragen door Zijn Hoogw. Exc. Mgr De Smedt. Te 9.S0 uur: De Moderne Pa- rochje door Z. E. H. Veys, Pas toor van Kortemark. Te 1Z uur: Het Mannenver bond voor Katholieke Actie in dienst van de parochiale gemeen schap door Medard Herreman, Diocesaan Leider. Dat, met zulk programma, de Studiedagen een groot succes te gemoet gaan hoeft geen betoog. Mochten ze in Vlaanderen iets wakker roepen bij alle goedme- nenden, de bekommernis om NU eendrachtig op de bres te sprin gen, om eensgezind de strijd aan te binden ter ontheffing van ons volk aan de geest van het mate rialisme waardoor het wordt aan gevreten en ter heropwekking van zijn eeuwenoud geloof dat dreigt te vermolmen! Verdienstelijke Voorzitter en Muzikanten gehuldigd. Te Vlamertinge was de bloeiende plaatselijke muziekmaatschappij De Vlaamse Vriendenin feest ter gelegenheid der huldiging van haar verdienstelijk voorzitter, de Heer Charles Delplace, om zijn 25 jaar trouwe dienst als bestuuslid der fanfare, en de spelende leden Henri Gillioen en Hector Buseyne, om hun 25 jaar lidmaatschap. Te dier gelegenheid werd de mu ziekmaatschappij door de gemeen telijke overheid op het gemeente huis ontvangen. Het was de Heer Jerome Dehaeck, 1° schepen, die hen verwelkomde en een korte toe spraak hield, waarin hij hulde bracht aan de feestvierende Fan fare en de gedecoreerden. Bij het einde van zijn toespraak ging hij over tot het uitreiken van het ere teken «Ex suo promeritovan 2' klas, aan de sympathieke voorzit ter Charles Delplace, en het erete ken In veterani honorem aan de muzikanten Hector Buseyne en Henri Giilioen. Daarop werd de erewijn aan de gevierde Jubilaris sen en feestvierende muziekmaat schappij aangeboden. Om te eindigen dankte de Heer Jozef Denhert, secretaris der mu ziekvereniging, met passende woor den de Heren Burgemeester en Schepenen. Vooreerst de Heer Je rome Dehaeck, 1" schepen, welke zo vriendelijk was de eretekens uit te reiken en tevens het volledig schepencollege hier aanwezig, om de gulhartige ontvangst met de ge bruikelijke erewijn en het medevie ren met onze vereniging. Na deze plechtigheid op het ge meentehuis werd door de feestvie rende Fanfare een bezoek gebracht aan de leden-herbergiers der mu ziekmaatschappij Aan de gevierde Jubilarissen bie den wij onze beste gelukwensen. 11 Januari 1909. De Franse beul Anatole Deibleir had tegen 7 uur ln de morgen samen met zijn beulsknechten het schavot opgetimmerd bij de ingang rechts van de gevangenis te Bethune. Enkele minuten later trad de guillotine in werking. Vier der ergste bandieten van de grensstreek, Pollet Abel en August, Vromant Canut en Deroo Theophile, onder gingen hun verdiende straf om aldus uit te boeten voor 7 moorden, 4 moordpogingen en 120 overvallen en diefstallen, gepleegd in het Zuidwestelijk gedeelte van Westvlaanderen alsmede in de Franse departementen van het Nauw van Kales en het Noorden. Op dat ogenblik zaten nog 19 andere bendeleden van voornoemde misdadigers in de gevangenis om er hun verdiende straf uit te boeten. In België was het gerecht eveneens in actie getreden om een ander bendelid, de Poperingenaar Kamiel Guyard, beter gekend onder de bijnaam Lapar, te vonnissen en hem tot 25 jaar dwangarbeid te veroordelen. De gevierde Jubilarissen bij de Muziekmaatschappij De Vlaamse Vriendente Vlamertinge, omringd door de Heer Burgemeester Us- mar, Bonte, tevens bestuurslid, en het bestuur der fanfare, waaron der wij herkennen de Heer Juiien Bouton, ondervoorzitter; de Heer Jozef Denhert, secretaris; de Heer André Laheye uit Poperinge, de talentvolle dirigent; de Heer Cyriel Duran, onderbestuurder, en de heren bestuursleden Derycke Cautie!, Aernout Gerard, Vandromme Remi en Hollebeke Odiei. Na de hybride maïs nu ook hybride kippen 1 Hybride kuikens van IT. Wallace Amerika. - Produc- 1 tiekippen bij uitnemendheid. Voor prijzen en in- 1 lichtingen zich wenden Handelsbroederij en Pluimveebedrijf i p.v.b.a. 1 Tel. Menen 318 Wijk F. 75 G E L U W F. (10.754) TSJECHO - SLOWAKIJE. Doodsgevaar aan de grens. Door de Tsjecho-Slowaakse politie heeft de Oostenrijkse overheid doen we ten dat bij grensoverschrijdingen geen aanhouding meer zullen wor den gedaan, maar eenvoudig weg geschoten, zonder enige sommatie. Zolders en kelders geruimd. Naar Reuter werd te Praag aan de bevolking bevolen de zolders en kelders van hun woningen te rui men en er alle oude rommel ervan te verwijderen. Te Wenen her innert men er zich aan dat der gelijke maatregel cok de eerste was welke door de Nazi's destijds werd genomen voor de passieve luchtverdediging. Enkele dagen geleden viej Mevr. Wed. August Van Hercke, wonende Kaai 27, te Nieuwpoort, van boven aan de trap naar beneden, wan neer ze 's namiddags opstond, na een middagdutje gedaan te heb ben. De ongelukkige kon niet meer opstaan, zodat inderhaast een ge neesheer ontboden werd. Deze vreesde voor een breuk der heup en deed het slachtoffer naar de H. Hartkliniek te Oostende overbren gen, waar men inderdaad een dub bele heupbreuk vaststelde. Aanvankelijk werd gedacht dat Mevr. Van Hercke er met enkele weken volledige rust zou af komen, doch na een paar dagen verergerde haar toestand, zodanig dat ze overleed. Men mag gerust zeggen dat de politieke bom, die verleden week te Oostende ontplofte, niet alleen heel wat gerucht maakte, maar ook heel wat verwoestingen aanrichtte. In de eerste plaats denken wij hier aan de vernietigde ambities van dhr Adolf Van Glabbeke, oud minister, die thans een begerige hand reikte naar de Oostendse burgemeesterszetel, en aldus in zijn onverzadigbare politieke am bities een deerlijke nederlaag ge leden heeft. Want van een politie ke nederlaag gesproken, dat is er een van formaat. Zoals wellicht bekend, bestaat de huidige gemeenteraad te Oost ende uit een liberaal-socialistische coalitie. Dhr Van den Driessche is er thans burgemeester en opvolger van dhr Serruys, overleden. De verkiezingen van 12 October jl. duidden opnieuw de liberale groep aan als de sterkste en algemeen werd verwacht dat de huidige sa menwerking ook na Nieuwjaar het bewind in handen zou houden. Er kwam evenwel een kink in de ka bel. Voor het eerst in zijn politieke loopbaan stelde dhr Van Glabbeke bij de jongste gemeenteraadsver kiezingen zijn candidatuur. Zijn persoonlijke invloed, mede de drang door zijn kliekuitge oefend, brachten hem op de eerste plaats op de candidatenlijst. Met een ware Barnumreclame wist hij van de liberale kiezers een zeer groot aantal voorkeurstemmen te bekomen. Zijn verschijnen op het gemeentelijk plan alsmede zijn kiespropaganda ten persoonlijke voordele, werd echter met lede ogen aanzien door enkele vooraan staanden uit het stedelijk liberaal verbond te Oostende, o.m. door de hr Van den Driessche. Burgemees ter en dhr Vroome, Schepen, van wie reeds van vroeger de anti-Van Glabbekegezindheid maar al te wel bekend is. De wolken van mistevredenheid stapelden zich op in de schoot van het Oostends Liberaal Verbond. Het donderweer is dan, hoe onver wacht ook. verleden week losge barsten. De HH. Van den Driessche en Vroome, die bij de komende ge-, meenteraadsvorming, bijna zeker geweerd zouden zijn, hebben zich met de goedkeuring van het groot ste deel van de Oostendse liberale kiezers van Van Glabbeke gedeso- lidariseerd. De HH. Dhondt, Rau en Facon, andere liberale gekoze nen, kozen eveneens partij tegen Van Glabbeke. Met deze toestand bezat de groep Van Glabbeke en de Socialisten niet meer de meerderheid in de nieuwe Oostendse gemeenteraad. De dessidenten zochten onmid dellijk contact met de C.V.P. die de samenwerking aanvaardde. De Socialisten achtten de aangegane verbintenis vervallen en sloten eveneens bij de nieuwe groep aan. De nieuwe gemeenteraad zal dus uit een driemanschap gevormd worden, terwijl Van Glabbeke met een al zijn ambities in rook ziet opgaan. De kwestie heeft echter nog ver- derdragende gevolgen. Indien dhr Van Glabbeke zich bij de huidige stand van zaken niet wil neerleg gen, dan is het best mogelijk dat bij de komende parlementaire ver kiezingen eveneens een tweede li berale lijst lil het arrondissement opkomt. Waar men weet dat bij de verkiezingen van 1950 dhr Van Glabbeke maar juist het vereiste quorum der stemmen behaalde, zal bij de komende verkiezingen, met een scheurlijst, dit quorum zeker niet behaald worden. Aldus zou niet alleen Van Glab beke door de mand zakken, maar bestaat er ook mogelijkheid dat de Volksvertegenwoordigers Lahaye te leper en Sabbe te Brugge, niet zouden gekozen worden, daar deze op het behalen van het quorum in Oostende moeten rekenen. De kwestie is dus meer dan van lo kale aard en zou de politieke toestand in de provincie helemaal kunnen omverwerpen. Wij zijn evenwel nog zo ver niet, want voor het tot daar komt, zal men wel uit opportuniteitsredenenweer de koppen bijeensteken. Of ten ware... Naar naderhand wordt verno men, zou dhr Motz, Liberaal Na tionaal Voorzitter, tot tweemaal toe naar Oostende zijn afgereisd. Hij zou aan de «dissidenten» heb ben voorgesteld over de kwestie te willen onderhandelen en heeft een onderhoud met de liberale staats ministers Devère, Dierckx en Gil- lon voorgesteld. Daarop zouden de vijf Liberale Gemeenteraadsleden hebben geant woord dat ze bereid zijn tot een onderhoud, op voorwaarde dat het slechts "een bespreking geldt en niet een soort tribunaal. Aan verwondingen overleden. Zo viel het doek over een reeks terreurdaden van een goed georga niseerde bandietenbende die het Frans-Belgische grensgebied on veilig maakte van 1898 tot 1906, en waarvoor gans ons Zuid - West vlaanderen 8 jaar in gruw geleefd heeft. De roverhoofdman Abel Pollet, die men de Bakelandt der twintig ste eeuw zou kunnen noemen en die zeker veel gelijkenis vertoont met zijn historische tegenhanger, gaf zijn naam aan een samenraap sel van dieven en moordenaars dat als DE BENDE POLLET de ge schiedenis is ingegaan. Een roman of een geromanti seerd verhaal schrijven over deze bende? Over Bakelandt en zijn ro vers van het Vrijbos is dit gedaan, want de beroerde periode waarin ons land toen leefde schonk bereid willig een romantische omlijsting: het Vrijbos met zijn geheimen, de beloken tijd der Sansculotten, tot zelfs de Boerenkrijg en zijn onder- gedokenen. Op deze wijze groeide. Bakelandt boven zijn eigen daden uit. Slechts een periode van nauwe lijks 50 jaar scheidt ons van die van Pollet. Het gerecht tekende nauwkeurig zijn daden op; deze van een blauwer die dief en moor denaar werd en die zijn scherp ver stand alleen benuttigde om zich zelf en zijn bendeleden buiten de greep van het gerecht te houden... tot de kruik barstte. Daarom werd dit verhaal bii de nuchtere werkelijkheid der feiten gehouden want deze feiten bieden voldoende stof voor een spannend verhaal, weze het dan nog een over dieven, moordenaars en hun hel pers. De Bende Pollet was evenwel een kind van haar tijd want enkele- se conden vóór zijn dood, toen Abel Pollet de treden van het schavot besteeg, tekende zijn laats-ie uit roep: «A bas la calotte, vive la socialede ware achtergrond van zijn leven uit op het ogenblik dat de schaduw van de dood reeds over zijn wezen gleed. Een der verdedigers had trou wens tijdens de pleidooien op het Assisenhof gedurende een kort ogenblik de vinger in de wonde ge legd van Frankrijks historische schuld toen hij uitriep: Gij, maatschappij, die het goed Aanstelling van Z. E. H. Koevoet tot Pastoor van St-Jacobs-KapeI!e Hier volgen de schikkingen voor de inhaling van Z.E.H. Koevoet te Sint-Jacobs-Kapelle op Zondag 16 November 1952. Te H.15 u.: Plechtige ontvangst van Z.E.H. Pastoor aan de hoeve IJzerwende met welkomwoord door de Hr Burgemeester. Te H.S0 u.: Aanzet van de stoet naar het dorp voor de plechtige aanstelling. VOLGORDE VAN DE STOET 1. Vaandel; 2. B.J.B.-ruiters; 3. Boerenwagen; 4. B.J.B.-meisjes; 5. Wagen Bij den Haard 6. Sup portersclub; 7. Wagen plaatselijk vermaak; 8. Bloemenwagen; 9. Muziek; 10. H. Winoc, patroon van Z.E.H. Pastoor; 11. H. Jacobus, patroon van de Kerk; 12. O. L. Vrouw; 13. Sleutels; 14. Kruis en misdienaars; 15. Z.E.H. Kan. De ken, Z.E.H. Pastoor, getuigen en geestelijkheid; 16. Kerk- en dis- raad en schepencollege; 17. Fami lie en genodigden; 18. Erewacht. der kloosters gestolen hebt; die dé held haar onderhorigen de ergste misdaden zag plegen en die thans deze misdaden met harde hantl J moest bestraffen. Zeker, de misdaden der Bende Pollet kunnen niet verschoond wor den, omdat de geschiedenis het be grip eerlijkheid gedevalueerd had, alleen kunnen wij deze misdadigers kinderen van hun tijd noemen, mensen die revolutionnaire leer stelsels wat al te letterlijk en te persoonlijk toepasten. Om de verantwoording van dit verhaal te besluiten moeten wij er nog op wijzen dat tegenwoordig nog naastbestaanden en afstamme lingen van de leden dezer bende in leven zijn. Wat hun voorzaten mis- eeuwige stichtingen (fondatïën) ge- j deden kan hen, die als eerlijke bur- roofd hebt en alzo de doden besto- j gers door het leven zijn gegaan, len hebt; gij hebt bewezen, onder voorwendsel van geldgebrek, dat de eerlijkheid vergankelijk is... ...Die betreurenswaardige voor beelden komen van hoog; de grond vesten der eerlijkheid liggen in dui gen. Diensvolgens, bij eenvoudige nersonen, zoals diegenen die gij te vonnissen hebt en die alzo hebben zién handelen, moet hef. niemand verwonderen te horen zeggen; dat een hesp stelen, toch zo geen groot kwaad kan zijn! Als men geen ge weten heeft, wie kan dat beletten? De wet? Maar de wet zelve laat toe, kloosters en kerken van hun goed te beroven. Uit de mond van een advocaat als Meester Lefèbvre du Prey klon ken deze woorden als een strie mende aanklacht tegen de maat schappij die onder de leuze van niet aangewreven worden. Wij noe men dus de namen zoals zij in het gerechterlijk dossier voorkomen en ciit zonder zinsspeling op de naast- bestaanden. Voor een paar figuren uit dit ver haal, maakten wij nochtans uitzon dering en kozen wij een ingebeel de naam. Aanleiding daartoe is het feit détt deze laatst vernoemden' wel een actieve rol speelden in het bendeleden, hetzij als verhelers of inlichtingsagenten, maar het zo sluw aan boord legden dat het ge recht over onvoldoende bewijzen beschikte om hen te veroordelen. Met een kleine verwijzing in voet nota zullen wij tijdig de aandacht van de lezer hierop vestigen. Aanstaande week gaat dan het verhaal der BENDE POLLET, het verhaal der bandietenbende van de Vrijheid, Gelijkheid, Broederlijk- i Grensstreek. DAT U GEEN ENKELE AFLEVERING VAN HET BOEIEND VERHAAL DER zoudt missen, vu! dan onderstaande BuIIetijn in en stuur Let ons onder open omslag met zegel van 20 ct. Ondergetekende begeert een postabonnement op «HET WEKELIJKS NIEUWS» voor het ganse jaar 1953 Uitgave(1) NAAM ADRES GEMEENTE (STAD) (Handtekening) Vergeet niet de uitgave te vermelden: (1) Poperinge - leper of Roeselare - Izegem - Menen of Veurne - Nieuwpoort - Diksmuide. Zo zijt U er zeker van dat ontbreken zal. U geen enkel nummer De 83-jarige Irma Vanleene, uit de IJzerwegsiraat te Wervik, vond Zaterdag jl. niet beter dan haar kolomkacheltje, dat niet goed wou branden, met de buis uit de schoor steen te trekken en naar buiten te dragen. Zohaast ze echter in open lucht kwam, laaiden de vlammen dooi de hevige wind plotseling op, zodat haar klederen vuur vatten. Een der geburen,, die dit zag, snelde toe, en kon. door een voorschoot om de ongelukkige te wikkelen, het vuur doven. Ze had zware brandwonden van de derde graad over geheel het lichaam opgelopen, zodat ze Zater dagavond in het ziekenhuis, waar ze naartoe gebracht was. overleed. tftfMWMtfWVMWWWIfWWMVMVWWWWWWVMAMWMm LANDBOUWERS, VOERLIEDEN, WAGENMAKERS, Zoekt niet langer naar BANDEN, ASSEN, of wat U voor uw karren of wagens nodig hebt. Komt gerust bij mij, en U vindt alles wat U ontbreekt. Grote voorraad in alle maten en tegen onklopbare prijzen. Autoslachterij - Hoogledesteenweg Telefoon: 421 Moorslede. AANKOOP VAN ALLE AUTO'S VOOR AFBRAAK. (d-R.2896) Een 13-jarig Pools kind, met als bagage alleen 4 kgr. brood en een wegenkaart, heeft clandestien een tocht van 700 km. te voet ge maakt, van ergens in Polen tot aan West-Berlijn, om er toe te geraken zijn vader terug te vinden die in Engeland verblijft en er werkt. In Illinois, U.S.A., zijn 7 ne gerkinderen omgekomen in een brand, dit terwijl hun ouders wa ren gaan winkelen. Te Kearny, U.S.A., heeft een jongen van 16 jaar zijn beide ouders vermoord omdat hij van school moest om te gaan werken. Nabij Namen sloeg een leger camion over de kop. Dertien inzit tende soldaten werden gewond, waarvan twee zeer erg. Te TJkkel werd een inbreker neergeschoteneen medeplichtige kon worden aangehouden. Te Peulis-Rijmenam, tijdens een autowedstrijd, Is een auto in het publiek terechtgekomen. Een der toeschouwers werd erg gewond. Vraagt aan uw garagisten de 1 BRUSSEL welke steeds de meeste voldoening zal schenken OFFICIEEL SERVICE STATION lEPERi

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 7