PRÖDUMAX KORRELS Paulusde vriend van Antonius Pensioenen of Kindervergoedingen mier Het begon met een Franse Regeringscrisis Brief uit Brussel (zeg het toch Uit het Staatsblad Koloniale Loterij LENINGEN OP ALLE EIGENDOMMEN organisme en verwij- antverpia, 108, Lge Lozanastr., 'vergelijk ze met gelijkaardige mest van enkelvoudige meststoffen of met een niet gekorrelde samengestelde meststof gefabriceerd door de Nieuwe fabrieken van Java-Seilles zijn te koop bij de officieel aangestelde agenten van de n.v. Snuif en wrijf Zaterdag 17 Jan. 1953. Biz. 2. AAN UW MOE ..J de Senaatsvoorzitter, maar hij wist pertinent dat belde Voorzit» ters, samen met tal van vertegen woordigers en Senatoren op dit ogenblik te Straatsburg vertoef den om er de werkzaamheden van de Assemblee van de Europese Raad bij te wonen. Hij wist dus vooruit dat zijn verzoek zou afge wezen worden. Maar ja, wat doet men al niet om de goeie gemeente in slaap te sussen. Het groot lawijt van de socialis ten zal voorlopig denkelijk op niet veel bijzonders Uitlopen. De om standigheden voor een staking zijn thans niet zeer gunstig en de spo radische ontstane stakingsbewe gingen zijn spoedig weer mislukt POETS... WEDEROM POETS Er ls gelukkig aan alles, ook aan heel deze aangelegenheid, nog een vrolijke kant. Nauwelijks hadden de kranten «e vlammende protesten en oproo- en van de Socialistische Partij raad wereldkond gemaakt of daar kwam ook een motie in het licht van de liberale vakbewegingen. In deze motie, waarin wij de hand van de liberale syndicalist Van Glabbeke ontdekken, werd in onomwonden termen gezegd dat de liberale vakbeweging volstrekt niet akkoord gaat met de agitatie die de socialisten maken rondom de sanering der ziekteverzekering en de deswege voorgenomen sta kingsbeweging afkeuren. Dit steekt ietwat zonderling af tecen de gewone houding van de liberalen die geredelijk in het voet spoor van de oppositie lopen. Men moet zich hierbij echter herinneren dat het Socialistisch Partijbureau indertijd in scherpe bewoordingen stelling heeft geno men tegen de houding van de li beralen van Oostende. Zoals men weet sloten deze, na veel palabe- ren, een akkoord met de C.V.P., ingevolge hetwelk de Heer Van Glabbeke burgemeester wordt, ter wijl de socialisten geen medewer king kunnen verlenen. Dit zat de socio's lelijk dwars en zij waren niet mals voor de Hr Van Glab beke die zich daaraan niet gele gen liet. De toekomstige burgemeester van Oostende is er echter het mannetje niet naar om deze prach tige gelegenheid te laten ontsnap pen om de socialisten ook eens een veeg uit de pan te geven. En het is in die geest van poets... wederom poets dat men tussen de regels moet lezen in de afkeu rende verontwaardiging der libe rale syndicaten ten aanzien van de socialistische stakingsdreige menten. PAS. WEEK VAN 17 TOT 23 JANUARI De dagen lengen met 16 minuten. ZATERA-i 17 JANUARI Misdag voor Beenhouwers. HH. Antoon, Abt; Sulpitius, Leo- nilla. Zon o te 8.42 u., onder te 16.59 u. 1168' overlijden van de 15' Graaf van Vlaanderen, Dirk van den Elzas 1600. geUiort? van de Spaanse to neelschrijver Calderan de la Barca. 1706: geboorte van de Noord-Ame- rikaaiue staatsman, natuur kundige en uitvinder van de bliksemafleider Franklin Ben jamin. 1863: geboorte van de Engelse staatsman Lloyd George. 1874: geboorte van de. Franse let terkundige Mgr Calvet. ZONDAG 18 JANUARI Tweede Zondag na Drie Koningen- Feest van St Pietersstoel te Rome. HH. Prisca. Simeon. Zon op te 8.42 u., onder te 17.01 u. 1677: overlijden van de Nederland se zeevaarder Jan van Rie- beeck. 1689: geboorte van de Franse schrijver Montesquieu. 1835: geboorte van de Vlaamse let terkundige Jan van Droogen- broeck. 1871: overlijden van Prinses José- phine van België. 1891: geboorte van de Vlaamse dichter Gery Helderenberg. 1935: overlijden van de Engelse let terkundige Rudyard'Kipling. MAANDAG 19 JANUARI HH. Marius, Martha, Goedele van Ham, Germana, Canutus, Ger- lach van Valkenburg. Zon op te 8.41 u., onder te 17.03 u. 1576: overlijden van de grootste der Duitse meesterzangers Hans Sachs. 1623: geboorte van de Franse -wijs geer, natuur- en wiskundige Blaise Pascal. 1763: geboorte van de Engelse phy- sicus, James Watt, die al zijn aandacht besteedde aan de verbetering van het stoom werktuig. 1809: geboorte van de Noord-Ame rikaanse schrijver Edgard Al lan Poe. 1879: overlijden van de Nederland se romanschrijfster Marie Koenen. 1894: overlijden van de Nederland se schrijver Frangois Haver- schmidt, die onder de schuil naam Piet Paaltjes in Snik ken en Glimlachjesparo dieën schreef op sentimentele gedichten. 1927overlijden van Keizerin Char lotte, echtgenote van Maximi- liaan van Oostenrijk, Keizer van Mexico. 1944: overlijden van de Vlaamse moraaltheoloog Pater Jozef Salsmans S. J. DINSDAG 20 JANUARI Misdag voor de Schutters. HH. Sebastiaan, Fabiaan; Z. Da niël. Zon op te 8.40 u., onder te 17.04 u. 1654: geboorte van de grootste Zuid- Nederlandse dichter der 17" eeuw, Michiel de Swaen. 1831: geboorte van de Zuid-Afri- kaanse generaal en vrijheids held Joubert. 1874: overlijden van de Duitse let terkundige en folklorist Hoff man von Fallersleben, auteur van het werk Horae Belgi- cae 1875: overlijden van de Franse schilder Millet, van wiens hand L'Angelusveel be roemdheid verwierf. WOENSDAG 21 JANUARI HH. Agnes, Melnrad. Z. Desideer van Kortrijk. Zon op te 8.38 u., onder te 17.06 u. 1793: overlijden van de Franse Ko ning Lodewijk XVI. 1867: geboorte van de Nederlandse acteur en regisseur Willem Royaards. 1886: geboorte van de Vlaamse staatsman Gustaaf Sap. 1903: overlijden van de Nederland se letterkundige en staatsman Dr Schaapman. 1924: overlijden van de Russische staatsman en stichter der communistische partij Lenin. DONDERDAG 22 JANUARI HH. Vincent, Anastaas, Gaudens; Z. Walter van Brugge. Zon op te 8.37 u., onder te 17.08 u. Eerste kwartier der maan te 6.43 u. 1729: geboorte van de Duitse schrij ver Gottfried Ephraim Les sing. 1788: geboorte van de Engelse dich ter Lord Byron. 1869: overlijden van Prins Leopold, graaf van Henegouwen, zoon van Koning Leopold n. VRIJDAG 23 JANUARI HH. Reimond, Emerantiana, Hilde- fons. Zon op te 8.36 u., onder te 17.09 u. 1674: geboorte van de Nederlandse Taalkundige Lambert ten Ka- te. 1875: overlijden van de Engelse ro manschrijver Charles Kings- ley. 1877: geboorte van de Vlaamse let terkundige en filoloog Prof. Jef De Cock. 1939: overlijden van de Zwitserse staatsman Motta. WEERSPREUK Sint Fabiaan en Sebastiaan Laten 't sap in de bomen staan. WEEKSPREUK De gierigheid bedriegt de wijsheid. De Volksheilige van de week: H. AGNES Woensdag 21 Januari De H. Agnes is een der best geken de martelaressen uit de vreselijkste kerkvervolging onder Dlocletlanus. Zij was een 13-jarlge dochter uit een Romeinse familie toen zij de martel dood onderging. Ten huwelijk ge vraagd door de zoon van de prefect Sempronlus, wees zij hem beslist af en verklaarde dat zij haar hart ge schonken had aan Iemand die hoog bovep elke aardse minnaar verheven was. Sempronlus besloot daaruit dat Agnes christin geworden was en liet naar vóór zijn rechterstoel brengen. Na haar wrede kwellingen te hebben doen ondergaan liet hij haar gevan gen nemen. Daar kwam de jonge man haar opzoeken, doch al zijii pogingen om haar tot afval te brengen bleven vruchteloos. Toen werd zij tot de vuurdood veroordeeld. Doch de vlam men deerden haar niet, terwijl haar beulen werden verbrand. Vervolgens veroordeelde de prefect haar om onthoofd te worden. Door de christenen werd haar lichaam begra ven op de Via Nomentana, waar haar graf weldra de verzamelplaats werd hunner godsdienstige oefeningen. In latere jaren werd op die plaats een basiliek gebouwd die heden nog be staat, benevens een klooster voor zus ters. De H. Agnes ls de patrones der maagden, alsook der verloofden en der vroüwen ln 't algemeen. Men bidt voor haar tot het behouden der kuis heid. ZIJ wordt voorgesteld mot een palmtak in de hand en een wit lam aan haar zijde 304). (Vervolg van 1" bdad) Het was ons in geweten echter niet mogelijk de gegrondheid van de beschuldigingen tegen hem te erkennen en te aanvaarden. Boven dien kunnen wij de hoop en de verwachtingen niet teleurstellen van de katholieke wereld en van een groot aantal niet-katholleken die met levendige voldoening de verheffing tot de waardigheid tot het kardinaalspurper van een pries ter, die een toonbeeld is van apos tolische ijver en christelijke sterkte hebben vernomen. Het kardinaalschap is trouwens een zuiver kerkelijke waardigheid, maar de bewindslieden en hun vol ken plegen niettemin uiting te ge ven aan him grote vreugde, wan neer een van hun medeburgers ge roepen wordt om deel uit te maken van uw college. Er is echter nog een ander feit, dat onze harten met droefheid ver vult. Enkele dagen geleden heeft onze E. Broeder Stefan Wysynskl Aartsbisschop van Warschau, in een korte boodschap doen weten, dat hij niet naar de H. Stad kon komen, zoals hij wel gewenst had. Het geheim Consistorie bereikte zijn hoogtepunt toen de H. Vader volgende woorden uitsprak: Met het gezag van de Almach tige God en de Heilige Apostelen Petrus en Paulus en met onze per soonlijke goedkeuring, verheffen we en maken we openbaar de nieuwe Kardinalen van de Heilige Roomse Kerk, in de naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest, Amen. DE KARDINALEN ONTVANGEN HUN BENOEMING Na een pauze van een ogenblik nam de Paus het zilveren belletje dat voor hem op de tafel stond en rinkelde ermee. Mgr Dante en an dere leden van het Pauselijk Hof keerden terug en werden ingelicht over de beslissing die door het ge heim Consistorie werd getroffen. Mgr Danite haastte zich naar een antichambre en gaf aan drie groepen koeriers opdracht de nieu we Kardinalen te vinden om hun de biglietto di nomina te overhan digen. ca UVB SV0MKT SAVONNERIES LEVER FRÊRES BRUSSEL (Vervolg van 1" Wad) Voor ons lijkt het een uitge maakte zaak: de wehrmacht zal opnieuw verrijzen. En het para doxale is dat het de Gaulle is die er in de grootste mate voor ver antwoordelijk zal zijn. Inderdaad, zonder zijn R.P.F. is geen Franse regering nog gangbaar en om die te hebben moet men de politiek die Schuman gedurende vier jaar en half gevoerd heeft, over boord gooien. 't Is het moment om te zeggen: hoe een dubbeltje rollen kan. 12-1-53) V. WESTERLINCK. volgens ons inderdaad belang: dat er in het Westen voldoende troe pen zouden zijn om het commu nisme af te weren. Practisch wil dat dus zeggen: ofwel een Euro pees leger, ofwel verbonden Euro pese legers. Maar dat betekent dan ook: een Duits nationaal leger. En dat is nu precies de ironie van het geval. Het Europees leger was een formule door Frankrijk uitgevonden om te ontsnappen aan de wederoprichting van een Duits nationaal leger; en het is nu pre cies Frankrijk dat het eerst de voet in de teiloor zet en het ver drag over het Europees leger in de lucht blaast.' BONN IS TEVREDEN Men heeft al dikwijls gezegd dat Kanselier. Adenauer wellicht de meest gewiekte politicus is van W est-Europa. In dit speciaal geval heeft hij in elk geval weer eens bewezen dat hij nooit nalaat het laatste trachten te halen uit gelijk welke gebeurtenis. Nadat hij zich volledig had in gezet voor het Europees leger, na dat hij hiervoor onnoemelijke po litieke moeilijkheden had over wonnen, nadat hij hierom ontzag lijke strubbelingen gehad heeft met zijn Opperste Gerechtshof te Karlsruhe; na dat alles verklaar de hij onmiddellijk, nadat dhr Mayerj. stelling had genomen, dat hij j het met de Franse Minister- President eens was, en dat hij goed begreep dat Frankrijk wenste zijn legers vrij te houden om, desnoods in andere gebieden van zijn wereldrijk, met de gewenste kracht te kunnen optreden. Over Duitsland zelf sprak hij niet. Maar hij weet beter dan wie ook dat die houding van Frank rijk ten slotte moet betekenen dat Duitsland weer een eigen leger zal krijgen. En dat is nu weer een eigen aardigheid van de geschiedenis. Duitsland verlangt dit ongetwij feld veel sterker dan een stel di visies te hebben, ingewerkt en in gekaderd ergens in een Europees leger. Maar Duitsland kan dit zelf niet vragen. Voor hen was het al heel wat dat ze weer divisies zouden hebben, ook al waren ze ingedeeld in een Europees leger. Maar nu is het Frankrijk dat hen, om zo te zeggen, op een schenkbord, een nieuw leger presenteert. Inderdaad: iedereen weet dat West-Europa zich niet effectief kan verdedigen als het niet kan rekenen op Duitse divisies. Welnu, men wenst geen Europees leger meer, dus wenst men Duitse divi sies die in grote mate onafhan kelijk zullen zijn. Of liever: in theorie bestaan er twee mogelijkheden: 1) zich neer leggen bij een Duitse wederbewa- pening onder de vorm van een Duits nationaal leger, of 2) zich radicaal verzetten tegen elke Duit se wederbewapening. Theoretisch zou men kunnen veronderstellen dat Frankrijk die houding zou aannemen maar Mayer heeft het niet gedaan en wij geloven ook niet dat hij of Bidault, de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, het zullen doen. En mochten zij een dergelijke houding aannemen dan zouden zij Amerika even doen aarzelen en bekomen dat die wederbewapening niet zo in het oogvallend is. Maar men moet niet hopen dat men Amg/rika er toe zou brengen af te zien van de vijftien Duitse divisies die nodig zijn voor de Atlantische beveiliging. Inderdaad: geen Duit se divisies betekent Amerikaanse en Engelse divisies en die heb ben er de brui van de Duitsers kalmpjesweg zaken te zien doen (zij kunnen reeds de hulp van het Marshall plan missenterwijl zij de militaire en de financiële las ten dragen. Als sommige Franse commenta tors dan ook schrijven dat aan een Duitse wederbewapening een nieuwe poging moet vooraf gaan om de Duitse eenheid te herstel len en dat ze hierbij gewag ma ken van het laatste interview dat Stalin aan een Amerikaans jour nalist toestond, dan kunnen wij maar één reactie hebben: ofwel dromen die mensen ofwel zoeken zij welbewust een laatste argu ment dat de Fransen ervan moet overtuigen dat men zonder Duitse troepen niet meer voort kan. Speciale Schijf voor Kerstmis 1952 Enkele bijzonderheden over da woonplaats en het beroep der win naars die, tot op heden 8 Januari, loten hebben geïnd of laten Innen. Super grote loten van een millioen, twee millioen en vijf millioen. PlaatsenAntwerpen, Bergen, Binche, Borgcrhout, Brugge. Brus sel, Charleroi, Chatelet, Ch&teli- neau, Dottenijs, Elsene, Gent, Je- mappes, Jette. Kortenberg, Lier, Luik, Menen. Moeskroen, Oostduin- kerke, Ougrée, Quievrain, Ronse, Sint-Amandsberg, Sint-Gillis, Se- ralng, Stavelot, Vorst. Wasmes, Waver en meerdere lokaliteiten in Congo. Gekende beroepen: bedienden, beheerder, burgerlijk invalide, ca féhouder, chauffeur, handelaar, huisvrouw, ingenieur, koloniaal, metselaar, mijnwerker, oorlogsinva lide, tandarts. Vervoerder, visverko- per, verschillende arbeiders en meerdere potjes. Grote loten van 100.000, 250.000 en 500.000 frank. Plaatsen: Antwerpen. At.hus, Ber gen, Brussel, Chatelet, Diest, Gent, Laken, Lier. Luik, Neerbeke, Neuf- ch&teau, Oudergem, Rixensart, Roeeelare, Ronse. Beroep: bakker, bedienden, con cierge, drukker, electricien, han delsvertegenwoordiger, kellner, ma gazijnier, mijnwerker, rijkswachter, schipper, studentin, technieker, ver schillende arbeiders, weduwe en eveneens meerdere potjes Andere loten van 20.000 en 50.000 fr. PlaatsenAarlen, Anderlecht, Antwerpen, Bornem, Chièvres, La- naken, Lanklaar, Mechelen, Laken, Oude-God, Zinnik, Waregem. Beroep: aannemer, arbeiders, be diende, caféhouder, chauffeur, col porteur, huisvrouw, ingenieur, pach ter. De Loterij bezit geen enkeie aan wijzing over de winnaars die hun lot hebben doen innen door finan ciële instellingen. De achttien millioen van de tweede schijf 1953 zullen getrokken worden op 7 Februari te Merchtem. Vlug, koop nog een biljet, het goede! Wie weet? (d-232) krachtige diuietische Of op borg aan de voordeligste 1 voorwaarden. Ook om te dure le- eigenschappen Pevat. Hingen terug te betalen. Kapitaal SPA-REINE reinigt het ™oc bouwen of kopen van huis. Geen kosten op voorhand. W.H.B. J-rt fny.:,ANTWERPEN. - Te KORTRIJK: gen ae lOXinen. l2y Begijnhofstr., dagel. 10-12 en 2- 5 u. Te BRUGGE: 9, Wijngaard- In Cleveland hebben Jouxnalis- straat, Woensdag 11-4 uur. (227) ten uitgemaakt dat in de televisie, 1 binnen het tijdsbestek van 4 uur. Gezien de toeneming van de o.m. volgende voorgeschoteld werd 'misdaden in Engeland, zal aan 9.000 aan de kinderen: 7 moorden, een aan- rechters gevraagd worden zo zij de val met een mes. 8 vutstgevechten, wederinvoering van de lijfstraffen 4 berovingen en 18 revolvergevechten, wenselijk aanzien, om de misdadig- Arme kinderen. held te bestrijden. veer grstngawassnn an mlêett veer beetooriefs en aardappelen U ZULT UITZONDERLIJKE OPBRENGSTEN BEKOMEN DE SAMENGESTELDE EN GEKORRELDE MESTSTOFFEN FRODUMAX Uw valling van neus, keel, of borst weg met I, RUE DES COTILLAGES TE HOE! Nog enkele verkoopsafdelingen blijven te begeven voor handelaars in meststoffen de heilige ln knielende houding. Hij wikkelde het in de mantel en wilde het aan de schoot der aarde toevertrouwen. Wijl hij echter geen werktuigen bezat om een graf te delven, viel hij ter aarde en bad tot Gotj. En zie! twee leeuwen kwamen uit de woestijn aanrennen en groeven met hun klauwen een kuil. On der het uitspreken der kerkelijke gebe den legde Antonius nu de heilige over blijfselen van Paulus in het graf. waar na de leeuwen de kuil weder dicht maak ten en naar de diepte der woestijn te rugkeerden. Dit geschiedde in het jaar 342. Paulus had de hoge leeftijd van 113 jaar be reikt, waarvan hij er 90 in de woestijn had doorgebracht. Op ons St-Antoniusaltaar staan de twee grote eremijten, Paulus en Antonius, broederlijk naast elkaar, en de wonder bare kraai er naast. Ik lees hier in een zalvend boekske van P. Angelus, over St Paulus, de kluizenaar: Veel jaren lang, ten dienste van de Heer In 't heiligdom der wildvrije nature, In eenzaamheid en zonder 's werelds eer, Werd uw ziel zo «zuiver ende pure»! Want zie: gelijk in 't paradijs weleer, Zo diende ook U gedwee Gods creature; Met brood kwam eiken dag de rave weer, En leeuwen groeven 't graf na 't ster- [vensure. Deze Paulus wordt nog al eens verward met de grote apostel Paulus. Daar zijn feest op 15 Januari komt, dat Ls precies twee dagen vóór Toontje, willen we van daag die grote Paulus nader aan U doen kennen. Zijn leven speelt zich af in de heroïsche tijden der eerste kersteneeuwen. Honder den, duizenden martelaren werden in de arena door leeuwen verscheurd, door zwaarden neergehakt, op velerwerven ge tergd en getormenteerd. Andere christe nen trokken naar veiliger oorden, om in vrede het geloof te kunnen betijden, om elders nieuwe christenen te winnen. UIT DE HEMELSE GALERIJ Velen dus verlieten de bewoonde land streken en begaven zich naar de eenza me woestijn. Daar leidden zij een boet vaardig leven en zo hebben zij ook de hemel verdiend. Deze heiligen heten kluizenaars. Zo heeft de vervolging niet alleen millioenen martelaars, maar ook nog duizenden heilige kluizenaars aan de Kerk geschonken. De eerste dezer kluizenaars was de H. Paulus. Hij was in Egypte geboren en had zeer voorname ouders, die hem een zorgvuldige opvoeding schonken. Hij werd een geleerd man, doch zijn deugd was zijn voornaamste sieraad. Omstreeks het jaar 250 begon onder keizer Decius weder een hevige vervol ging. Om daaraan te ontgaan, vluchtte Paulus tot diep in de Egyptische woestijn. Hij nam zijn intrek in een grot, dronk van een naburige bron en voedde zich met vruchten van een palmboom, welks bladeren hem bovendien van kleding Antonius gehoorzaamde onverwijld en na twee dagen en een nacht gereisd te hebben wees een schitterend licht hem van verre het verblijf aan van de H. Pau lus. Vol vreugde omhelsden de beide die naren Gods elkander; zij spraken lang te zamen over geestelijke zaken en loof den God 'n het gebed. Op de gewone tijd verscheen weer de raaf, maar thans bracht zij in plaats van een half, een geheel brood. Na dit genuttigd en hun dorst aan de bron gelest te hebben, brachten zij de dag en de volgende nacht weder gezamenlijk in gebed door. Bij 't aanbreken van de dag sprak Paulus tot Antonius: «Nu is het uur mijner rust aangebroken; ga en haal de mantel, welke bisschop Athanasius U ge schonken heeft, en wil mij daarin be graven. Antonius ging en toen hij te rugkeerde. zag hij te midden van een hemels licht de ziel van Paulus opstij gen. In de grot vond hij het lichaam van voorzagen. Van zijn 23" jaar tot aan zijn dood, dat is ruim 90 jaar, bracht hij ln deze eenzaamheid door met gebed en boetpleging, zonder dat zijn verblijf plaats aan iemand bekend was. Om te tonen, hoe aangenaam Hem het leven van Paulus was, hernieuwde God het wonder van Elias: de laatste zestig jaren zijns levens werd de heilige gevoed door een raaf, die dagelijks een half brood bracht. Intussen hadden ook andere klui zenaars zich in de eenzaamheid der woestijn teruggetrokken. Een dezer was de H. Antonius. Op zekere dag werd An tonius bekoord door de duivel, die hem hovaardige gedachten ingaf. Satan fluis terde hem in, dat hij zeer heilig was, wijl hij reeds zo lang God in afzondering diende. In een droom gelastte God hem nu, de H. Paulus te bezoeken, die nog dieper in de woestijn woonde en reeds veel langer een leven van boetvaardig heid leidde. ECHO'S VAN GENERAL MOTORS Uitgerust met Diesel-electro- motoren, gebouwd door de Cleve land Diesel Engine Division van General Motors, heeft de 43 m. lan ge sleepboot G. W. Codrington het 186 m. lange erts-transport schip Cliffs Victoryvan Balti more (Maryland) naar New Or leans, (Louisiana) gesleept in 16 dagen. Dit is een afstand van ruim 1649 zeemljL Er waait 011s uit de rust van deze ere- mijtentijd een weldoende rust tegen, in f deze rusteloze 20" eeuw. Grootheid van ideeën, trouw aan een ideaal, rotsvast vertrouwen, geloof om bergen te verzet ten. AI dingen die wij zo nodig hebben! F. R. BOSCHVOGEL.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 2