Voetbal- beschouwingen Veldlopen BET WEKELIJKS NIEÜWS te allen kante kosteloze 22 Hadli© II1CO Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 15-2=53 Matchen voor 22=2=53 Wordt de Giro vervroegd Zijn televisie Is ©sieverfreffeocsr. Wereldkampioen schap Voetbal Neuhaus sleeg een betere Williams k.o. D© Kemmelberg- cross op 22 Maart UITSLAG V. P. 21: Algemene Rangschikking na V. P. 21: 5-JS3B het wekelijks nieuws Zaterdag 21 Febr. 1985. mm Bla. 8, RAC. GENT VERRASSEND WINNAAR IN DE ENIGE WEDSTRIJD IN AFDELING Racing Gent heeft een zo onver wachte als kostbare zege verworven. Wel was Club Mechelen het best spelende elftal en moesten de Stroppen het doorlopend van snel heid e<n directheid hebben, maar uiteindelijk was het deze laatste methode die het haalde, al is het ook niet helemaal verdiend te noe men. Na een afwisselende eerste time, waarin Decleyn een pracht- doelpunt lukte en Mertens de bord jes in evenwicht bracht, was het Lemberechts die opnieuw voor sprong nam. De Gentenaars gaven niet af en aan min. 81 en 83 kon den Tierens en Haezaert een Gent se zege vastleggen, waardoor voor het eerst sedert lang de rode lan taarn in andere handen werd over gelaten. DRIE AFGETEKENDE THUISZEGEPRALEN IN II* AFDELING Het bedreigde Tienen maakte van de komst van Doornik gebruik om hoge cijfers te boeken. De for- faitscoor is in de eerste plaats te danken aan flink werk van de vleu gel Boden-Den Ruyter, die zich zeer opportunistisch aanstelde. Laatst genoemde lukte zelfs drie doelpun ten. Doornik toonde zich al te treu zelachtig voor doel, zodat Vaes zel den in verlegenheid werd gebracht. Club Brugge heeft tegen Verviers een 3-0 zege behaald, wanneer de scoor gerust het dubbel had kun nen zijn. Voortdurend werd er voor de kooi van de lakenwevers ge opereerd, maar de locale aanvals- 11 jn bleef helemaal in gebreke; vooral de reservevleugel, Vanden- driessche-Vanloocke bracht er hele maal niets van terecht. Mooie doel punten werden er niet aangetekend. Kortrijk Sport heeft met St Trui den meer last gehad dan de 4-0 cijfers laten vermoeden. De fruit kwekers staken inderdaad niet on aardig van wal en de locale achter hoede moest zich scherp zetten. Kortrijk bleef evenwel niet passief en Devos mocht een strafschop om zetten. Een weinig later verwerkte een bezoeker ln eigen doel,- wijl Van Velthoven nog vóór de rust de stand op 3-0 bracht. De bezoekers vallen alweer aan, maar de localen spelen rustig door en zouden op ontsnap ping. via Claerhout, de eindcijfers vastleggen. Zeer verdiend, maar met overdreven scoor ten andere. UKKEL SP. EEN VOETJE GELICHT TE NAMEN. V. G. OOSTENDE DE GROTE WINNAAR IN III8 AFD. B maar een ontsnapping van de thuis ploeg en een in eigen netten ver werken van back Bonte, betekende meteen voorsprong voor de Walen, die achteraf nog aandikten. Zwak ke prestatie van de bezoekende achterhoede. Oostende heeft de match der be dreigde ploegen eerder gemakkelijk gewonnen en een nieuwe stap ge zet ln de richting van het behoud. Bijna alle initiatieven kwamen van de kustmannen uit en het mag dan ook verwondering baren dat de scoor niet hoger opgelopen Is. Pie- ters R. was weeral de gevaarlijkste aanvaller en nam twee doelpunten voor zijn rekening, wijl Hubrechsen voor het derde zorgde. Daring Leu ven redde de eer op hoekschop. Tegen alle verwachtingen ln. Is het Namen dat de leiders een les heeft gegeven en aldus de reeks goede prestaties heeft, voortgezet. De ganse eerste helft waren de lo calen ten aanval en er was pech mee gemoeid dat ae maar één doel- puntje konden netten. Daarna kwam meer evenwicht, maar de leiders vonden de samenhang niet en scho ten erbarmelijk slecht. De 1-0 scoor zou meteen ook de eindstand be tekenen. Vigor Hainme leed bij Doornik een onverdiende nederlaag. Zeven tig minuten van de wedstrijd wa ren de Waaslanders in het offensief, maar de localen scoorden het meest doelpunten. Vandenbrouck had nochtans de stand geopend, S. K. ROESELARE GROOT OVERWINNAAR, TERWIJL RAC LOKEREN, S. V. OUDENAARDE EN S. K. GERAARDSBERGEN VERLIEZEN IN BEVORD. A In de derby Wevelgem-Kortrijk was het vooreerst Stade dat het initiatief nam, maar er niet in slaagde de goede opening te vinden. Na de poos was het alweer Stade dat aandrong en langs Leenaerts de bordjesman werk gaf. S. V. re ageerde en Vermeersch maakte ge lijk. De thuisploeg bleef aandringen en drong de bezoekers in verweer. Het was nogmaals Vermeersch die de stand opdreef. Stade geraakte nog wel uit de knel, maar verande ring aan de scoor kwam er niet meer. Geraardsbergen heeft de kans •verkeken om helemaal bovenaan ta de rangschikking op te klimmen. Bkeren aan huls is nu ook helemaal geen klantje en de zege der thuis ploeg is ook niet helemaal onver diend, epljt de bezoekers een dege lijker techniek en balvaardigheid tentoonspreidden. Aan de rust had het rechtstreek® spel der thuis ploeg reeds twee doelpunten op gebracht. Lokeren werd aan de grens k.o. gezet. Het oogstrelend spel der lei ders was maar weinig overtuigend en moest doorgaans de duimen leg gen voor de «nelheid van Moes- feroen. Deze «treden geestdriftig voor de punten en leidden zeker ogenblik met 4-0. Het is eerst in de laatste vijf minuten dat Lokeren twee doelpunten geraakte, na ontgoochelende wedstrijd. Het ln degradatiestrijd gewii teelde Meulestede ls eindelijk gewikkel- nog maals aan de winst gebleven. Oudenaarde te nu wel niet de eer- jte de beste, maar die havenjongens, die vier Jongeren hadden opgesteld, KOPPLOEGEN BLEVEN AAN DE WINST IN I* PROVINCIAAL licht meesterschap der bezoekers dreven de bezoekers een uur in ver dediging. Toen de stand 1-0 wa3, kwam S. V. opzetten, tot de Meule- steedse doelman een strafschop er uithield en zijn mannen opnieuw zegedrift inpompte. Tot doelen kwam het evenwel niet. Club Roeselare bereikte tegen Hoboken het gewoon peil niet. Wel drong de thuisploeg het meest aan, vooral in de tweede helft, maar de voorlijn kon nooit besluiten. Reeds aan min. 16 was de 1-1 scoor be reikt. Hoboken was op ontsnapping steeds gevaarlijk, zodat Davis steeds op zijn hoede hoefde te zijn. Club's voorlijn is anderzijds de aanhan gers 'n weerwraak verschuldigd. Waregem-St Niklaas vormde de hoofdkamp der reeks. Zo heel veel valt over de wedstrijd zelf niet te vertellen, tenzij dat er al te zenuw achtig en overhaastig werd geac teerd. De beste acteurs waren nog dia beide doelwachters, die bewerk ten dat het bij een juiste punten verdeling bleef. Waregem in de eerste en St Niklaas ln de tweede helft, waren om beurten in meer derheid geweest. S. K. Roeselare te met de zege bij Borgerhout de grote overwin naar van de dag. Borgerhout kan op een sterke techniek bogen, maar moest thans voor de betere van S. K. onderdoen. Louf opende de scoor, wijl na de herneming Van Ael gelijkstelde. Vancoillie betaalde evenwel met gereed geld. Meteen was de eindstand bereikt. De ze nuwen speelden nog hun perten en Van Ael werd naar de kleedkamers verwezen. S. K. was de beste ploeg en won verdiend. HEI WEKEL Vasïïeracavo^d- voethal RODE DUIVELS DE ZWALUWEN TE STERK (5-0) Lang is het geleden dat nog met zware cijfers tegen de Zwaluwen gewonnen werd. Het inderhaast samengeraapt Rode Duivels team heeft dat' verwezenlijkt, vooral dank zij een bevlieging na de rust, die in 20 minuten 4 doelen op bracht. De eerste helft had wel spanning maar geen doelpunten opgeleverd, met de «Nederlanders een tikje ge vaarlijke en iets meer in de aan val. Barré, Van Brandt, Seghers en Struyf waren evenwel onverbidde lijk geweest. Onmiddellijk na de rust opende Willems de stand. Dit doelpunt gaf de omen vleugels en de Zwaluwen kregen het hard te verduren. Wil lems en Smolders openbr-reien niet alleen hun talent, maar knel den er lustig op los. In 20 min. was het pleit beslecht en een vi^de doelpunt kwam poderhand het scoorbord nog aandikken. Op zijn geheel heeft het elft-O meer den a'angenaem verrast. Al leen Rixon viel wat uit de toon Bollen had een lange psnpcsjinFS- tiid nodig op een voor h-m onwen nige plaats. Van de kanth"1*? was De Bels schitterend pn kon Renard vooral na de rust bekoren. ANDERLECHT OL. RlJSEL (2-3) Na een hard betwiste en aange name wedstrijd, heeft onze beste ploeg nipt voor de beroemde Fran se profs moeten onderdoen. Al wa ren de Fransen wel een tikje ster ker (en vooral een tikje vlugger), dan ware een gelijk spel niet on verdiend geweest voor onze oud kampioenen. Onderlijnen wij dat er 15.000 toeschouwers waren en dat er een, tikje te hard werd ge speeld, vooral vanwege de kant van onze Zuiderburen. Zoals dhr René Chesal, de secre taris van de Internationale Wieler- Unie het uitdrukte, ls er Vrijdag in de burelen van de U.C.I. te Pa rijs een bom ontploft. Er kwam een telegram toe! Een telegram van dhr Torriani, waarin deze het inzicht van de Gazetta dello Sportkenbaar maakte de Ronde van Italië niet van 28 Mei tot 14 Juni (zoals op het kalendercongres te Zurich was overeengekomen) in te richten, maar van 12 Mei tot 2 Juni. De I.W.U.-leiding zit met dat ge val begrijpelijk geweldig.in nesten! Door de Girote vervroegen, zouden inderdaad heel wat inter nationaal - getinte wedstrijden in Frankrijk en België een niet te bekampen concurrentie krijgen. Zo o.m. de Omloop van de Zes Pro vincies» (7 tot 14 Mei), de «Midi Libre (14 Mei)de Omloop van de Se'nebochten(17 Mei), de Ronde van België (12-17 Mei) en zelfs de Pneumatique (10 Mei). De Italiaanse inrichters zouden dit besluit hebben getroffen om met hun wedstrijd zéker vóór de verkiezingen in Italië van de baan te zijn. Maar wat al tegenstand, einde loze palabers en nieuwe schikkin gen zal het eventuele wijzigen van de data voor de Giro in de hele West-Europese wielerkringen weer niet uitlokken! GEEN VELDRIT TE KLERKEN De Veldrit te Klerken, die Zon dag moest plaats hebben, gaat niet door, daar de inrichters, in betwis ting met de provinciale bevoegd heden, omtrent hun titel van Kampioen der Vlaanderen be sloten hebben de wedstrijd niet te laten doorgaan. Spijtig is het in elk geval. ncSS&M Spijt de rust mert 1-2 cijfers werd bereikt, was dit voor Torhout een heel gevleide stand. Menen had im- iners doorgaans de toon aangege ven. De herneming zou voor de thuisploeg loon naar werken bren gen. Verstraeten (3) en Vercruysse zorgden er voor dat het doelpun- tenversdhü op drie werd! gebracht. Blankenberge had heel wat last met Harelbeke en vooral dan met doelman Van ELslande, die zich in een beste dag toonde In iedere helft werd er één doelpunt aange tekend voor do kustjongens. wijl de bezoekers er niet in slaagden het verdiend tegenpunt te netten. Knokke ging mat 3-0 de rust in, maar had na do koffie af te re kenen met een kranig offensief van Oostrozebeke. Scor geraakte even wel slechts aan één tegenpunt. Zes minuten vóór het einde zette Knokke opnieuw alles ten aanval en in die resterende tijdspanne werd er driemaal gedoeld. Meteen was de zege met overdreven cijfers binnen schot. Na een goede eerste helft, waarin Zwevegem de stand kon openen, ontaardde de wedstrijd tegen Wer vik, zodat er ten slotte twee spelers ran het veld werden verwezen. Met 10 tegen 10 toonde de thuisploeg sich nogmaals de sterkste in dat senuwachtig gedoe, zodat de bezoe kers uiteindelijk al te zwaar gesla gen werden. Waar bij Oercle leper Kerre- brouek, Maillard en Ossieur belet waren, trad Pareyn opnieuw op. Tielt bood aan de kandidaat-kam pioenen een heel voortreffelijke te genstand, zodat deae uiteindelijk, spijt de zege verdiend is, zich met de 2-1 uitslag heel tevreden zullen hebben geacht. Carpels en Ver- schaeve voor de thuisploeg en Van- iercruyssen voor Tielt, waren de doelschutters. Het flauw presteren der verdedi ging was oorzaak dat Ingelmunster vóór de rust vier doelpunten hoef de toe te staan aan Daring Blan kenberge. De koffie zou voor de thuisploeg beterschap brengen. Het ten spijt, koniden de localen twee maal de doelman der kustmannen in gebreke nemen. Aalbeke doet het heel wat min goed dan bij de seizoeninzet en kreeg thans te Herzeeuw geen schijn van kans. Op het glibberig veld was het rechtstreeks spel dei- thuisploeg heel wat doelmatiger dan het lateraal passenspel van de be zoekers, die het dan ook met een 3-0 nederlaag mochten aftrappen. de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. NORMALE UITSLAGEN IN II8 PROVINCIAAL B Moorslede wist de eerste beurt te gen wind in stand te houden, om nadien zelf het offensief te nemen. Lichtervelde kreeg het bij momen ten kwaad en diende twee doelpun ten toe te staan. Naar het einde toe kwam het tot relletjes en het was in een verwarde stemming dat deze wedstrijd een einde nam. Poperinge verloor met 2-1 te Tor hout, wanneer het even goed de omgekeerde stand kon zijn geweest. De hoppeplukkers verkeken de kans, door een strafschop te mis sen, wijl de thuisploeg een licht toe gestane strafschop wist om te zet ten. Ook met een puntenverdeling zou Torhout reeds tevreden zijn geweest. Led'egem heeft te Houthulst zeer goed de repliek gegeven en tot twee maal toe de stand ln evenwicht we ten te brengen. Het was eerst in de allerlaatste minuten dat Pieters het winnend doelpunt voor de lo calen kon aantekenen, terwijl kort daarop Vandaele nog een strr*- schop miste. Houthulst won ver diend, maar Ledégem kwam met ere uit de strijd. Moorsele diende enkele reserven op te stellen, maar dit belette niet dat leider leper tot aan min. 55 moest wachten om de stand te openen. Een tweede, kort daarop volgend doelpunt, ontnam de thuis- spelers alle overtuiging, zodat de Hallestedelingen ten slotte nog forfaitscoor konden verwerven. Toekomst Menen heeft een punt je te Le Bizet moeten laten. Het werd een wedstrijd, waarin de ver dedigingen zich doorgaans meester op het veld toonden, wijl de voor- lijnen niet, of zeer onjuist, beslo ten. Juiste eindstand, die vooral voor de mannen van brouwer Van Uxem verdienstelijk is. Nadat St-EIoois-Winkel de eer ste helft voor zich nam en met 2-1 leidde aan de rust, kwamen de Ar- dossers na de koffie volop in zwier. Degryze, Templeton en Colpaert zouden er voor zorgen dat het ten slotte afgetekende cijfers werden. GROTE CIJFERS VOOR LENDELEDE SP. EN MOL. INGELMUNSTER IN II8 PROVINCIAAL C Lendelede heeft tegen het noch tans niet te onderschatten Otegem een zeer grote zege behaald. Reeds aan de rust was de stand 5-1 en hadden de bezoekers alle hoop laten varen. Debaecke, Vandommele en Dhaene stelden zich evenwel niet tevreden en maakten er 7-2 van. hoofd bieden. In de tweede helft maakten de beide partijen nog één doelpunt. Hülste is in de burenstrijd tegen Ingelmunster er niet in geslaagd ook maar de eer te redden, al had dit nog maar meer dan verdiend geweest. Wel won Ingelmunster Jouret en Vande Wattyne te St-Gillis (Dendermonde) Bij afwezigheid van andere grote vedetten, won Marcel Vande Wat tyne deze veldloop op stap. Het meest tegenstand kreeg hij van Deriemacker die tweede eindigde, wijl achter deze de strijd voor de derde plaats heftig werd betwist. Bij de juniors had de beloftevolle Jouret even gemakkelijk gewon nen als nadien zijn meer beroemde clubmaat bij de seniors zou doen. DE UITSLAG 1. Vande Wattyne Marcel (Assa Ronse), de 7.500 m. in 35 min. 24 see.; 2. Deriemacker (Ronse); 3. De Martelaere (Rieme)4. De Wolf (Vlierzele); 5. Breynaert (E.A.); 6. Cromphout (A.R.) 7. Meskens (Dend.). Natuurlijk Theys te Stokkel Waar Theys aan de slag ligt, vallen er voor de tegenstrevers maar bitter weinig lauweren meer te oogsten. Te Stokkel, waar drie Franse clubs hun veldlopers lieten starten, nam hij reeds van de be ginne voorsprong om afgetekend te winnen. De kleine White Star man Van Laere zorgde voor de re pliek en won voor een heel stelle tje Fransen, bij wie Hamza slecht was vertrokken, maar uiterst sterk eindigde. DE UITSLAG 1. Lucien Theys (Union St Gil lis), de 8.400 m. In 29 min. 58 sec.; 2. Maurits Van Laere (White Star), in 30'39"; 3. Abd El Krim (Stade Franpais), in 31'07"; 4. Ancelin Liévin, in 31'09"; 5. Hamza (Stade Fransais), ln 3114"; 6. Mahaut (Paris), ln 31'37"; 7. Nicot (Paris), in 31'46"; 8. Ledoux (Gembloers), in 31'53"; 9. Pech (Paris); 10. Chi cane (St. Fr.); 11. Depauw (Dil- beek); 12. Costenoble (Liévin); 13. Troll (St. Fr.); 14. Bovry (Vorst). Serroels klopt Deschacht te Middelkerke De Unionist Serroels, aan de kust verblijvende, is voor de Brug geling Deschacht een onoverkome lijke hinderpaal in de provinciale veldlopen. Te Middelkerke was het alweer Serroels die hem van de palm afhield. Deze veldlopen on derlijnen eens te meer de sterkte van de club Hennes uit Oostende, die op weg is om een der sterkste clubs van het land te worden. Er waren 38 vertrekkers. DE UITSLAG 1. Serroels Roger (Union St Gil- loise), de 9.800 m. in 31 min. 13 sec.; 2. Deschacht (O.B.); 3. De corabel (Hermes)4. Decock (Hout- land); 5. Deruwé (H.O.); 6. De- bruyne (O.B.)7. Tommeleyn (O. B.); 8. Roose (H.O.); 9. Fiers (H. O.); 10. Pauwels (O.B.); 11. Ver- poucke (Houtland)12. Delanghe (H.O.); 13. Serruys (O.B.; 14. Baes- sens (Houtland)15. Dalle (H.O.) 16. Huwel (O.B.); 17. Vandendries- sche (N.A.); 18. Stroo (O.B.)19. Schépers (Roes.); 20. Huys (Roes.). Interclubrangschikking: 1. OL. BRUGGE. 15 p.; 2. Her mes, 16 p.; 3. Houtland. 28 p. Wisselbeker O.V.V.V.: 1. OL. BRUGGE, 26 p.; 2. Her mes, 61 p.; 3. Houtland, 28 p. Kuurne behaalde een vlotte zege met forfaitcijfers, maar hoe ver op Luingne, al dient gezegd dat de grensjongans zich kranig verdedig den en zelfs een vol half uur stand hielden. De leiders bereikten ech ter toch de rust met 3-0 stand en zouden aan de aanvallen der grens- jongens eerder gemakkelijk het 5. K. STEENBRUGGE VERLIEST, TERWIJL S. V. NIEUWPOORT DUBBELE CIJFERS BOEKT IN II8 PROVINCIAAL A De rode lantaarn Lissewege kwam slechts met tien man op en kreeg vanwege Nieuwpoort evenveel doel punten te incasseren. Kommentaar zal hierbij wel overbodig zijn. Sijsele heeft te Bredene een even mooie als verdiende zege weten te behalen. De thuisploeg had in de laatste weken flink gepresteerd en de nederlaag kwam dan ook vrij onverwacht. Rust trad in met 0-1 maar vóór het einde werd de bord jesman viermaal aan het werk ge zet, waarvan slechts éénmaal in het voordeel van de thuisploeg. Steenbrugge is onverwachts op een flinke opstopper gelopen, die ze te Den Haan zeker niet zullen ver wacht. hebben. Wel waren de be zoekers technisch de sterksten, maar de thuisploeg vergoedde alles door haar strijdlust. Tot 2 min. vóór het einde was de stand onbeslist, maar Naert lukte het beslissend doelpunt. Meteen ziet het buiten schot gewaand Steenbrugge zijn voorsprong practiseh tot één punt op Nieuwpoort herleid. Veurne "won verdiend tegen Koe- kelare. Bij de overwinnaars was vooral oud-doelman Estienne, die thans midvoor speelt, de grote op portunist. Hij lukte niet min dan drie doelpunten. Aan de rust was het reeds 3-1. Koekelare speelde dapper mede, maar de afwerking was al te slordig om veel gevaar te scheppen. Een vierde doelpunt zou hen ten andere verdere illusies ontnemen. Middelkerke kende in de kamp tegen Concordia heel wat tegen- Slag. al dient er bijgevoegd dat de locale doelman niet zo heel secuur onder de lat fungeerde. Het begon goed voor de lomlen, maar als de stand 2-0 was, kwam tegenslag zich moeien, waardoor de bezoekers aan 3 lucky-doelpi'.nten geraakten. Met een was de fut er uit en hadden de Concordia-boys weinig moeite om de stand verder op te drijven. Gistel heeft tegen Sinte Kruis e:n vlotte zege behaald. Gans het elf tal was in zijn nopjes en da bezoe kers moesten het meesterschap van de Godelievejongens gedogen. Rust kwam met 2-1, maar de liefhebbers van doelpunten kregen nog hun gading, vermits de voorli.fnzn de verdedigingen meester konden Vrij gelijkopgaonde wedstrijd te De Panne, waar het nooit tot e:n grote strijd kwam. Godderis was weeral eens de man die voor de lo cale doelpunten zorgde. Het tweede, dat de gelijke stand bracht, kwam zelfs slechts enkele minuten vóór het einde ter wereld. Koksljde bewandelt verder het goede pal en mag zlcli op een goe de verrichting beroemen. Het is niet iedereen gegeven bij St Joris te gaan winnen. diend het ook weze, overdreven zijn dez? cijfers zeker. Het opportunis me van Uvttenhoven, Virhammeen Beirlandt was het doorslaggevend feit. Aarsels wist van een lichte veld- meerdirheld gebruik te maken om vóór de rust de doelman van Dot- tenijs tweemaal het nakijken te ge ven. De halve-Walen kwamen daar op helemaal in meerderheid, maar dank zij een beste verdediging werd het einde met een voor Aarsele ge vleide eindstand bereikt. Nog een wedstrijd onderaan de reeks. S. K. Avelgem maakte van de komst van Wakken gebruik om twee puntjes rijker te worden en zijn rivaal voorbij te steken in de puntsntabél. De zege is ter. volle verdiend en werd vooral in de twee de helft bevestigd, toen Wakken, na een goede eerste beurt, door de knieën ging. Meulebeke is er in geslaagd het goed gekwotesrie elftal van A. A. Moeskroen puntenioos naar de grens te sturen. De eerste helft verliep vrij verdeeld, maar Jacques Ver cruysse zorgde voor winststand, die echter nog' vóór de rust te niet werd gedaan. Daarop domineerde Meulebeke geweldig, maar er was evenwel een strafschop vandoen om R. Vercruysse de verdiende zege aan zijn ploeg te zien bezorgen. Spijt q;n tijdelijk uitvallen van een gekwetste speler, legde Deerlijk het aan boord om Kortrijk vóór de rust met 3-0 in het krijt te stellen. S.V. zou evenwel nog vóór d: adem pauze de eer redden. Van de nume rieke minderheid werd gebruik ge maakt om er 3-2 van te maken, maar de thuisploeg reageerde ver woed en dikte de voorsprong aan. Deerlijk houdt meteen de tweede plaats in de rangschikking in han den. JODEC. DERTIEN GROEPEN IN GEDEELD VOOR HET België moet tegen Finland en Zweden in 't veld Te Crans - sur - Serre (Zwitser land) heeft de kommissie voor de wereldkampioenschappen voetbal, die zoals men weet in 1954 in Zwit serland doorgaan, zich bezig ge houden met de indeling der groe pen en het bepalen van de data. De kandidaten van Indië, Viet nam en Peru, die niet binnen de g:stelde tijd waren aangekomen, zijn verworpen. De eerste wedstrijden zullen aan vangen op 5 Juni 1953. De eerste ronde zal eindigen cp 1 April 1954. Van 1 April tot 5 Juni en van 5 Juli tot 5 Augustus zullen tussen de nationale ploegen der ingeschreven landen, geen vriendenwedstrijden mogen doorgaan zonder toelating van de Zwitserse Voetbalbond die de kampioenschappen inricht. De d ulnemcnde landen werden ingedeeld in dertien groepen. Ziehier hoe deze groepen zijn samengesteld: Groep I: Duitsland, Noorwegen, Saarland (1 gekwalificeerde). Groep II: België. Finland, Zwe den (1 gekwalificeerde). Greep III: Engeland. Schotland, Noord-Ierland, Wales (2 gekw.). Groep IV: Eire, Frankrijk, Lu xemburg (1 gekw.). Groep V: Oostenrijk, Portugal (1 gekw.). Groep VI: Spanje, Turkije (1 gekw.). Groep vil: Hongarije, Polen (1 gekw.). Groep VIII: Bulgarije. Ro?me- nië, Tsjecho-Slcwakije (1 gekw.). Groep IX: Egypte, Italië (1 gek.) Groep X Griekenland, Israël, Yougo-Slavië (1 gekw.). Groep XI: Haïti, Mexico, Ver enigde Staten (1 gekw.). Groep XI): Brazilië, Chili. (1 ge kwalificeerde). Groep XIII: China, Zuid-Korea, Japan (1 gekw.). Wisselbeker «Le Solr»: 1. HERMES, 97 p.; 2. Houtland, 175 punten. Een oefentocht voor Herman te Nederbrakel S. V. Oudenaarde was te Neder brakel aan de slag. Voor Herman, die ook maar geen enkele tegen stander van waarde had, was het dan ook niet anders dan een ge slaagde oefentocht, om de zege te verwerven. Er waren 12 deelnemers. DE UITSLAG 1. Frans Herman (O.S.V.), 9.700 m. in 34 min. 15 sec.; 2. Orius (O. S.V.)3. Ockerman (O.S.V.); 4. De- sloovere (Waregem)5. De Cock (O.S.V.); 6. Lossignol (Lessen); 7. Delange (O.S.V.); 8. Pattijn (O.S. V.)9. Van Wymeersch (N.B.I.) 10. Rigaletto (Lessen); 11. De Leeuw (Vlierzele); 12. Vanderbeec- ken (Lessen). De Franse veldloopploeg Nog slechts twee veldlopen staan bij onze Zuiderburen op het pro gramma in voorbereiding van het nationaal veldloopkampioensohap. Het is gewis niet van belang ont bloot nu reeds een lijst op te ma ken van de beste Franse crossers, steunend op de uitslagen die ze dit seizoen reeds bereikten. NOORD-AFRXKA: 1. Abdallah; 2. Bouali; 3. Zanani; 4. All ou Bas- sou; 5. Abd el Kader. ILE-DE-FRANCE1. Mimoun; 2. Abd el Krim; 3. Petitjean; 4. Driss; 5. DUcas. ANDERE GEWESTEN: 1. Prat; 2. Paris; 3. Le Pemp. Thans zou de sterkste Franse veldloopploeg er als volgt uitzien: 1. Mimoun (R.C.F.)2. Abdallah (S.C. Taza); 3. Prat (A.G. Rostre- nen)4. Abd el Krim (S.F.); 5. Paris (B.A.C.); 6. Bouali en Zanani (S.C. Taza); 8. Petitjean (R.C.F.) 9. All ou B.assou (A.S.T.F.Meknes). Res.: Abd et Kader (S.C. Taza). Het nationaal veldloopkampioen schap kan zeker deze hiërarchie wijzigen. Maar, een sterke revelatie uitgezonderd, is het bijna zeker dat de Franse ploeg voor de landen- cross weinig zal verschillen met de hoger vermelde. Toen de Engelsman Johnny Wil liams Zondaa te Dortmund voor een kleine 20.000 toeschouwers met een lachje op de lippen de negende ronde inging en op dat ogenblik netjes op punten leidde tegen de titelhouder, die hij technisch hele maal de baas was, zal hij wel nooit vermoed hebben dat enkele secon den later zijn mooie droom in het niet zou verzwinden. Op een woest instormen van Neuhaus werd hij immers raak door een vreselijke rechtse getroffen en naar de plan ken gejaagd. Niet kunnend» her nemen, werd hij door de kamp rechter uitgeteld. Williams had zich inderdaad af getekend de betere van de titel houder getoond. Zes van de acht rounds waren in zijn voordeel ver lopen, wijl de twee andere verdeeld opgingen. De techniek van de En gelsman stond een heel eind hoger dan deze van Neuhaus. die op geen enkel ogenblik de indruk liet Euro pees zwaargewichtkampioen te zijn en deerlijk ontgoochelde. Zelden kon de kampioen zijn slag plaat sen, wijl hij met ae linkse van Williams heel wat last had. Zijn eerder lukraak instormen in de negende ronde heeft hem toe gelaten zijn titel te behouden. Met een slag werden al de verwachtin gen van de Engelsman vergruisd, oo het ogenblik dat hij praktisch op punten niet meer kon verliezen. En nu? Krijgt Sys de kans die hij solliciteert? Het lijdt in elk geval geen twijfel dat een Neu haus, in de eigenste konditie van Zondag laatst, tegen Sys nnoit geen kans krijgt. De omgeving van Neuhaus beseft dit maar al te we! en we mogen ons.den colc aan heel wat omtrekkende bewegingen van hen verwachten. F4QTGSPORT De eerste internationale cross van het seizoen 1853 ln België heeft plaats op 22 Maart te Kemmel en is ingericht door de A.M.C.-leper en de Belgische Motorijdersbond. 't Is te Kemmel dat de grote bazen van de geweldigs sport eikaars krachten eerst zullen kunnen me ten on voelen wie er in 1953 wel Europees kampioen wordt. Want de Kemmelbergcross is de klassieke motocross geworden én de scheids rechter én de weegschaal van de motocross-kampioenen. Slechts een volledig piloot kan ei- winnen. Voor de Belgen is deze cross van belang. Als onze internationalen Mingels. Baetsn, Leloup, Meert, Cox, Martens, Van Heuverzwyn, enz., er zich kunnen doen opmer ken, zal de psychologische over winning hen goed doen en zullen de anderen voelen waar de besten zijn. Er kan niets voorspeld wor- aen, maar Mingels en Leloup (Kgmpiosn van Europa) zullen zich wel met de studie van de om loop serieus bezig houden. Mingels komt eerstdaags ter plaats eens de Zie vervolg hiernevens FJgf Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletljn, Invullen, uitknippen en Insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Matchen Gasthuisstraat 19 - Poperinge I 22-2-53 Dar. Brussel - Rao. Gent Gantolse - Rac. Mechelen Kortrijk Sp. - As. Oostende Ukkel Sp. - F. O. Izegem V.G. Oostende - R. Doornik Sp. Roeselare - R. Lokeren Eendr. Wervik - C. S. leper D. Blankenberge - Knokke R. De Panne - Nieuwpoort Lichtervelde - W. Houthulst T. Menen - F. C. Poperinge Meulebeke - S. K. Avelgem UITLEG 1. De deelname ie onbeperkt, kosteloos en moet op uit om blad geknipte bulletifns ge- geschieden. 2. Wie meest punten hee/t (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletifn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletifns op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samenstelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletifn per bulletifn, volgens volgnummer 4. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletifn ongeldig 6. Dit bulletifn moet binnen zijn vóór 12 u. op de inhoof- ding staande datum. 1 thuisploeg gew :kers 2 bezoe x draw O punt) »ew. (2 punt.) (3 punt) Vak voorbehouden aan volgnummer bif 't in. sturen van meerdere bulletifns op eenzelfde naam. (Max. 10). O) AFZENDER: STRAAT Nr TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. 24 Dar. Brussel - Rac. Gent Eendr. Wervik - O. 8. leper Gantolse - Rac. Mechelen D. Blankenberge - Knokke Kortrijk Sp. - As. Oostende R. De Panne - Nieuwpoort Ukkel Sp. - F.O. Izegem Lichtervelde - W. Houthulst V.G. Oostende - R. Doornik T. Menen - F. O. Poperinge Sp. Roeselare - R. Lokeren Meulebeke - S. K. Avelgem 1 1 1 1 2 x 1 Een deelnemer bekwam 17 p.: MAES HENRI (2), Brugse steenweg 72, Veurne. Twee deelnemers bekwamen 15 p. BLANCKAERT WILLY (1), Komstraat 74, Poperinge. 1 2 1 2 2 18 punten. VERMEERSCH ALFONS, Krombekestraat 12, Stavele. Verder hadden we nog 9 deelne mers met 14 p.; 11 met 13 p.; 36 met 12 p.; 59 met 11 p.; 78 met 10 p. en 110 met 9 punten. In totaal rangschikten zich dus 306 deelne mers. 41 Punten. Merveillle Gustaal (6), Molenweg, Woesten. 3S Punten. Coulier Omer (3), Noordwijk, Lelsele. 37 Punten. Bevernage Leona (5), Poperingestraat, Oostvleteren. 35 Punten. Mahleu Roger, Armen- tiersstraat, Mesen. 34 Punten. Verfalllle Michel (1), Poperingestraat. Oostvleteren. Ver- faillle Sonia (6), Poperingestraat, Oost vleteren. 33 Punten. Dael Marcel (31. Me nensteenweg, leper. Osteux Marcel, Iep°rstraat, Poperinge. 32 Punten. Dael Marcel (5), Me nensteenweg, leper. Decorte Jullen (2), St-Niklaasstraat, leper. Van- derplaetsen Nestor, Dikkebusstraat, leper. Ballleul Agnes, Krombekestr., Poperinge. Suffys Joseph, Abele- oteenweg, Poperinge. Callewaert Ju llen (3), Gitsstr., Roeselare. Crick Yvonne (5), Foperingestr., Woesten. 31 Punten. Segers René. Lange- markstraat, Bikschote. Marico An- dré (2), Oude Boezingestr., Elverdtn- ge. Degrande René (1), Groenestr., Merkem. MonbalUeu André (2), Kloostermolen, Merkem. Vanseveren Maurice (3), Kaal, Nieuwpoort. Buf- lys Pierre (4), Provensteenweg, Pope ringe. Verleene Camillo (7), Slnt- Bertlnusstraat, Poperinge. Calle waert Jullen (5), Gitsstr., Roeselare. 30 Punten. Butaeye Raymonde, Ouderdomsteenweg, Poperinge. La- heye Nestor (1), Babbelaarstr., Pope ringe. Masselus Ghlslaln, Ieperstr., Poperinge. Verfalllle Antoinette (1), Casselstr., Poperinge. Pattyn Maria (3), Winnezeclestr., Voormvzele. Crick Yvonne (10), Poperingestr., vi/oesten. 20 Punten. Boullet Jerome (1), Ieperstr., Elverdtnge. Dewulf Maria i (6), Provenstr., Krombeke. Verfalllle Michel (5), Poperingestr., Oostvleteren Kommens Soger (2), Zwljnlandstr., Poperinge. Gruyaert Frans (2), ZU- vsrbergstr., Rumbeke. Platteau Rc- ml (2), Dorpstr;, Voormezele. De- wancker Georges, Poperingestr., Wcst- vleteren. 28 Punten. Verhacghe Oscar (8), Bellestr., Dikkebus. Debusschere Mi chel (2), Poperingestr., leper. Ear- tholomeus Willy (1), Nleuwkerkestr., Kemmel. Debruyne Camlel (3) Boeschepsstraat, Poperinge. 27 Punten. Hossey Cyriel (1), Pro- venstraat, Krombeke. Berlamcnt Martha (1), St-Janskrutsstr., Poperin ge. Gantols Paul (1), Korte Renlu- gelststraat, Poperinge. Liefooghe Antoon (2), Casselstr., Poperinge. 1 Vercoutter Georges 1Renlngelststr., Poperinge. Verstraete Georges (3), Abelesteenweg, Poperinge. Maerten Henri (4), Statlestr., Roesbruggo. Huyghe Boudewljn, Ardooiesteenweg, Roeselare. Platteau Reml (5), Dorp straat, Voormezele. Storme Noël <6), Nieuwstr., Westvleteren. 26 Punten. Wolters Georges, Plu- merlaau, leper. Barbez Nestor (4). bodem, de hellingen en de bizon- dsre situatie van de mooiste Bel- gische crossomloop bestuderen. Het is niet alleen voor de enorme geld prijzen, maar om de err in 1953 I Europees Kampioen Mctocross te i worden. Dat is de zaak. I Ons blad verleent zijn medewer-, king aan deze bizondere sportge beurtenis op gebied motosport, die weer een massa vreemdelingen naar onze Westhoek zal lokken. Aan de club leper, de moedige in-, richters, veel succes en gepast we-1 der: modder zonder regen. WIJtschatestr., Kemmel. Depoorter Willy, K. Cogghelaan, Veurne. 25 Punten. Versaevel Maurice (1). St-Jacobstr., leper. Dervaux Denis (1), Bellestr.. Nleuwkerke. Verfall lle Sonla (10), Poperingestr., Oostvlf- téren. Vanderjeugd Paul (1), Sprlet- straat, Westrozebeke. Pasutl Margit (1), Nieuwstr., Westvleteren. Devos Hugo (2), Zwaantje, Wulverlngem. 1 99 8 2- 2 63 14 20 0 54 22 20 2 55 19 25 1 41 21 1" 3 45 30 li 3 45 61 i: 3 20 32 0 3 17 28 1 16 73 r 0 8112 2 III8 Provinciaal A Herm. Oostende W. Adlnkerlse IV Zandvoorde Oostdulnkerke ultg. Oudenburg Lombardsijde 5-1 O.S. Lelfinge V.C. Kelem 7-1 S.V. Diksmuide S.K. Esen 3-2 Rangschikking 1. Her. Oostende 12 11 0 2. Un. Zandvoorde 12 9 1 3. W. Oudenburg 13 10 3 4. S.V. Dlksmulcio 13 9 2 5. G.S. Lefflnge 13 6 6 6. Lombardsljde 12 4 5 7. W.S. Adinkerke 13 4 6 8. Oostdulnkerke 11 3 5 9. S.K. Eernegem 11 2 6 10. S.K. Esen 14 1 12 11. V.C. Kelem 14 1 13 Matchen voor Zondag a.s,: S.K. Esen G.S. Lefflnge Lombardsljde Oostdulnkerke Herm. Oostende Zandvoorde W.S. Adinkerke S.K. Eernegem W.S. Oudenburg S.V. Dlksmuida III6 Provinciaal D Tielt Sp. V.P. Gits Beveren-Lele Ol. Kcolskamp Tzerjem Sp. S.V. De Ruiter 1 S.V. Rumbeke St-Baafs Dosko Bevercn W. Desselgem Rang.sch Ikking 1. W.S. Desselgem 13 10 2 1 60 S 2. V.P. Glts 13 9 2 2 52 18 3. S.V. Rurabcke 13 6 3 4 29 20 4. Dosko Beveren 12 7 3 2 42 27 5. Rac. Waregem 11 7 3 13125 6. Ol. Koolskamp 12 6 5 1 29 22 7. Tielt Sp. 11 6 5 0 20 17 8. St-Baafs 13 3 8 1 16 37 0. S.V. De Ruiter 13 3 9 1 20 34 10. Beveren-Lele 12 2 10 0 19 51 11. Izegem Sp. 11 0 10 11158 Matchen voor Zondag a.s.: W.S. Desselgem S.V. Rumbeke S.V. De Ruiter Ol. Koolskamp I Tielt Sp. S.K. Beveren-Lele V.P. Glts Rac. Waregem Izegem Sp. Dosko Beveren III8 Provinciaal F J.A. Waastcn Eendr, Beselare 8 Sassp. Boezlnge S.K. Gcluwe 2- B.8. Poperinge S.K. Elverdlnge 8- Eendr. Watou W.S. Passendale 2- S.C. Zonnebeke Dadlzele Sp. 1- S.K. Staden F.C. Woesten 4- 1-" 2-: O-» 8-1 2-1 21 25 16 18 15 15 12 f Rangschikking 1. Dadlzele Sp. 14 11 1 2. S.K. üeluwe 14 11 2 3. S.K. Staden 14 11 2 4. B.S. Poperinge 14 10 2 5. J.A. Waasten 14 7 5 6. Eendr. Beselare 14 6 6 7. W. Passendale 14 5 6 8. S.C. Zonnebeke 14 5 7 0. F.C. Woesten 14 3 9 10. Sassp. boczlnge 14 3 10 11. S.K. Elverdlnge 14 2 11 12. Eendr. Watou 14 0 13 Matchen voor Zondag a.s.: F.C. Woesten S.C. Zonnebeke S.K. Elverdlnge S.K. Geluwe J.A. Waasten Sassp. Boczlnge Eendr. Beselare W.S. Pnssendslt B.S. Poperinge S.K. Staden Dadlzole Sp. F.C. Watou 2 48 10 1 51 11 1 51 18 2 2 45 14 2 42 37 1 2 36 29 I 3 30 39 2 30 34 1 2 28 39 1 22 79 1 30 57 1 13 74 r ----- - iii r sp. ï'.u. we I8 Afdeling- II8 Afdeling III8 Afdeling B Nationale Bevordering A I8 Provinciaal II8 Provinciaal A II8 Provinciaal B II* Provincia I* Afdeling Rac. Gent F.C. Mcwhelen 32 Rangschxkking I.S.C. Anderleoht 21 18 4 3. F.C. Luik 31 13 4 3. Rac. Meohelen 22 11 S 4. Standard C.L. 21 8 5 5. ün. St-Glllle 22 9 8 fl. F.C. Mechelen 22 9 8 7. Beerschot A.C. 22 9 9 8.Berchem Sp. 22 9 9 9. Ol. Charleroi 22 8 9 10. F.C. TUleur 21 8 7 11. S.C. Charleroi 21 8 10 12. Dar. Brussel 23 5 10 13. Antwerp F.C. 21 5 10 14. Rac. Gent 22 S 14 15. F.C. Beringen 21 S 12 16. La Gantolse 31 6 12 1 59 27 33 4 44 25 30 6 41 31 28 8 45 39 24 5 33 34 23 5 40 43 23 4 52 37 22 4 40 37 22 5 30 39 21 8 29 32 20 3 36 48 19 7 32 33 17 6 27 42 16 0 24 38 16 3 31 48 15 3 31 46 15 Matchen voor Tkmdag a.s.: Daring Brussel Racing Gent F.C. Mechelen S,C, Charleroi Standard Cl. L. Antwerp F.C. Beerschot A.O. Beringen F.C. La Gantolse Rao. Mechelen F.C. Tilleur B.C. Anderleoht Ol. Charleroi F.C. Luik Kortrijk Sp. St-Truiden V.V. 4—0 Rac. Tienen Un. Doornik 50 F.C. Brugge C.S. Verviers 30 1. Lyra 2. White Star 3. Llerse S.K. 4. Th. Waterschei 5. St. Trulden V.V. 6. F.C. Brugge 7. Un. Doornik 8. Rac. Brussel 9. Kortrijk Sp. 10. A.S. Oostende 11. Rae. Tienen 12. F.C. Boom 13. St-Nlklaas S.K. 22 14. F.C. Ronse 21 15. C.S. Verviers 19 16. St. Leuven 21 Rangschikking 22 14 4 20 13 20 10 21 11 21 8 21 9 23 5 21 6 21 7 20 9 21 22 5 4 7 1 9 8 5 7 6 7 7 8 9 9 8 10 8 11 7 11 7 11 5 10 5 13 4 59 29 2 50 22 6 43 25 3 44 39 6 40 41 4 38 33 11 25 38 8 30 49 6 37 36 2 33 32 3 40 41 3 42 45 4 32 38 3 26 39 4 22 40 3 31 45 Matchen voor Zondag a.s.: Lyra Rao. Tienen St. Leuven Llerse S.K. Kortrijk Sp. A.S. Oostende Rac. Brussel St-Niklaas S.K. F.C. Boom White Star A.C. St-Truiden V.V, F.C. Ronse C S. Vervier» Th. Watersshei III8 Afdeling B Rac. Doornik Vlg. J'amms V.G. Oostende Dar. L.uveu Un. Namen Ukkel Cp. 3—1 3—1 1—0 Rangschikking Ukkel Sp. Dendermonde A.E.C. Bergen F.C. Izegem C.S. Brugge Boussu-Bbls S.K. Beveren Rac. Doornik S.C. Schaarbeek 22 7 8 Un. Namen 21 8 10 Eendr. Aalst Vlg. Hamme V.G. Oostende Dar. Leuven La Louvlére Un. Halle 21 11 3 20 12 3 22 10 5 21 11 7 22 10 8 21 8 6 21 9 7 21 8 8 50 19 29 51 25 29 42 30 27 50 41 25 42 36 24 31 35 23 47 38 23 34 29 21 35 39 21 3 36 43 19 4 26 30 18 6 31 34 18 6 26 39 16 4 33 52 16 6 26 39 14 3 18 49 13 Matchen voor Zondag a.s.: 19 7 8 21 6 9 20 5 9 21 6 11 22 4 12 21 5 13 V.O. Oostende Rac. Doornik A.E.C. Bergen A.V. Dendermonde C.S. Schaarbeek Eendr. Aalst Ukkel Sp. F.C. Izegem S.K. Beveren La Louvlére i C.S. Brugge Dar. Leuven iVlK. Hamme S.C. Boussu-Bola Nationale Bevordering A S.V. Waregem Exc. St-Nlklaas 1—1 Meulestede Oudenaarde 10 St. Moeskroen Rac. Lokeren 42 S.V. Wevelgem St. Kortrijk 2—1 Rac. Borgerhout S.K. Roeselare 12 F.C. Roeselare S.K. Hciboken 11 Germ. Ekeren Gcraardsbergen 21 Rangschikking 1. Exc. St-Nlklaas 22 12 6 4 43 30 28 2. S.V. Waregem 21 9 3 9 42 27 27 3. Rae. Lokeren 21 13 7 1 52 36 27 4. S.K. Roeselare 21 10 5 6 45 39 26 5. Geraardsbergen 22 10 7 5 54 37 25 6. Oudenaarde 21 9 7 5 40 30 23 7. F.C. Eeklo 21 11 9 1 42 37 23 8. F.C. Roeselare 20 7 5 8 35 19 22 0. S.K. Hoboken 22 8 8 6 35 43 22 10. Germ. Ekkeren 22 9 9 4 10 48 22 11. R. Borgerhout 22 8 10 4 35 34 20 12. F.C. Kapellen 21 6 9 6 33 39 18 13. St. Moeskroen 21 7 11 3 41 60 17 14. F.C. Meulestede 22 7 14 1 22 38 15 15. S.V. Wevelgem 21 4 11 0 20 42 14 16. St. Kortrijk 20 4 13 3 25 45 11 Matchen voor Zondag a.s.: Exc. St-Nlklaas St. Moeskroen F.C. Kapellen F.C. Roeselare Rac. Borgerhout St. Kortrijk F.C. Meulestede S.V. Wevelgem S.K. Roeselare Rac. Lokerea F,C, Eeklo 8_,V. Waregem F.C. Knokke Oostrozebeke 61 Ol. Ingelmunster D. Blankenb. 24 Un. Herzeeuw Aalbeke Sp. 3—0 C.S. leper F.C. Tielt 2—1 Zwevegem Sp. Eendr. Wervik 40 S.V. Blankenberge Harelbeke 2—0 W.S. Lauwe Voor. Oostende uttg. S.C. Menen F.C. Torhout 41 Rangschikking 1. O.S. leper 19 13 1 2. S.C. Menen 18 12 2 3. F.C. Knokke 18 12 3 4. Zwevegem Sp. 18 10 5 5. S.V. Blankenb. 17 9 4 6. Oostrozebeke 19 9 8 7. Aalbeke Sp. 18 8 7 8. F.C. Tielt 17 6 5 9. F,C. Torhout 19 7 8 10. Dar. Blankenb. 18 6 7 11. Eendr. Wervik 19 6 8 12. Un. Horzeeuw 19 7 9 13. Voor. Oostende 19 4 7 14. Rac. Harelbeke 19 6 12 15. W.S. Lauwe 17 3 13 16. Ol. Ingelm. 19 0 19 Matchen voor Zondag a.s.: Aalbeke Sp. S.O. Oostrozebeke Zwevegem Sp. S.V. Blankenberge W.S. Lauwe S.C. Menen F.C. Torhout F.O. Tielt Ol. Ingelmunster Un. Hereeeuw Voorw. Oostende Rao. Harelbeke Eendr, Wervik O.S. leper J2&& Blflaktnherga m F.C, Knokke 5 09 25 31 4 48 22 28 3 52 25 27 3 53 27 23 4 45 29 22 2 41 48 20 3 37 29 19 6 36 34 18 4 31 42 18 5 33 40 17 5 33 38 17 3 34 46 17 5 26 34 13 1 35 51 13 1 20 55 7 0 14 67 0 S.K. Den Haan Steenbrugge 32 St-Jorls Sp. V.V. Koksljde 1—3 S.V. Bredene F.C. Sijsele 1—4 S.V. Koekelare S.V. Veurne 14 Rac. Do Panne F.C. Helst 22 S.V. Nieuwpoort Lissewege 100 E.G. Gistel S.K. St-Kruls 5—3 G.S. Middelkerke Con. Brugge 2—6 Rangschikking 1. Steenbrugge 19 15 3 2. Nieuwpoort 18 12 2 3. Rac. De Panne 19 9 3 4. F.C. Helst 18 10 4 5. F.C. Sijsele 19 9 5 6. Conc. Brugge' 19 8 7 7. Bt-Jorls Sp. 19 9 8 8. S.K. St-Kruls 19 8 8 9. S.V. Bredene 18 7 7 10. S.V. Veurne 18 8 8 11. V.V. Koksljde 18 7 10 12. E.G. Gistel 18 0 10 13. S.K. Den Haan 19 0 11 14. S.V. Koekelare 19 4 12 15. G. Middelkerke 18 4 12 16. F.O. Lissewege 18 2 14 Matchen voor Zondag a.s.: F.O. Sijsele 8.K. Steenbrugge Rac. De Panne S.V. Nieuwpoort E.G. Gistel GB. Middelkerke Cono. Brugge S.V. Veurne St-Jorls Sp. S.V. Bredene S.K. St-Kruls F.O. Lissewege F.O. Helst S.V. Koekelare 1 90 24 31 4 68 25 28 7 58 51 25 4 57 27 24 5 51 40 23 4 52 53 20 2 65 40 20 3 45 47 19 4 32 42 18 2 47 49 18 1 40 44 15 2 38 52 14 2 39 67 14 3 30 59 11 2 36 77 10 2 26 74 6 Provinciaal B S.K Torhout F.C. Poperinge 2—1 S.K. Vlamertlnge Zedelgem ultg. S.C. Le Blzet Taek. Menen 11 St-Elools Sp. V.C. Ardoole 2—6 F.C. Lichtervelde Moorslede 02 W.S. Houthulst Ol. Ledegem 32 S.V. Moorsele W.S. leper 0—5 F.C. Komen Brlelen Sp. ultg. Rangschikking 1.W.S. leper 2. V.O. Ardoole Moorslede Poperinge Torhout Komen 3. S.V 4. F.C. 5. S.K. 6. F.C. 19 15 19 14 18 10 19 10 19 9 18 7. W.S. Houthulst 10 2 70 17 32 1 76 30 29 4 51 26 24 4 65 43 24 5 58 32 23 4 55 52 22 3 60 54 21 4 44 38 20 4 55 44 20 4 52 44 20 2 39 46 16 5 51 55 15 0 43 72 14 2 41 50 12 2 28 80 6 0 23 128 0 8. Toek. Menen 18 8 9. St Elools Sp. 19 8 10. Lichtervelde 19 8 11. Ol. Ledegem 19 7 12. Exo. Zedelgem 18 5 13. S.V. Moorsele 19 7 14. Vlamertlnge 18 5 15. S.O. Le Blzet 19 2 16. Brlelen Sp. 18 0 Matchen voor Zondag a.s.: Toek. Menen F.C. Poperinge F.O. Lichtervelde W.S. Houthulst S.V. Moorsele F.O. Komen Brlelen Sp. V.O. Ardoole S.K. Vlamertlnge S.O. Le Blzet W.S. leper Ledegem Sp. S.V. Moorslede St-Elools Sp. II* Provinciaal C Deerlijk Sp. S.V. Kortrijk te; F.O. Meulebeke A.A. Moeskroen te; S.K, Avelgem F.C. Wakken tej Dottenljs Sp. V.O. Aarsele te" V.V. Dentergem B.S. Avelgem uHf, Hulste Sp. Mol. Ingelmunster te; Kuurne Sp. F.C. Luingne te Lendelede Sp. F.C. Otegem te' Rangschikking 1. Kuurne Sp. 2. Deerlijk Sp. 3. Mol. Ingelm. 4. S.V. Kortrijk 5. A. Moeskroen 6. Lendelede Sp. 7. F.O. Luingne 8. B.S. Avelgem 9. F.C. Meulebeke 10. F.C. Otegem 11. S.K. Avelgem 12. V.C. Aarsele 13. F.C. Wakken 14. Dottenljs Sp. 15. Hulste Sp. 16. Dentergem 19 17 19 12 19 10 19 11 19 9 19 10 10 10 0 69 16 3 43 21 - 6 4 8 23 2 61 30 1: 5 54 Jij 3 5 6 36 3 44 31 5 36 36 1; 2 43 52 4 58 63 J! 1 31 51 3 36 6* 4 36 48 1, 3 21 46 4 13 68 I; 1 27 51 1 Matchen voor Zondag a.*.l F.O, Wakken S.V. Kortrijk V.V. Dentergem Hulste Sp. Kuurne Sp. Lendelede sp. F.O. Otegem V.O. Aarsele F.O. Meulebeke S.K. Avelgem F.O. Luingne Mol. IngelmunsMf B.S. Avelgem Dottenljs Sp.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 8