HET WEKELIJKS NIEUWS TOOTAL De XVII* Kemmefherg-Cross Het Volkopent Zondag het Koersseizoen voor alle Kategorieën Kosteloze k r otp- heeft aan U gedacht 'too demaa/td mdTao&zS/ Het Wereldkampioenschap Cyclo-Cross te Onate Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 1=3=53 Matchen voor 8=3=53 HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 8-3-53 TOBRALCO (65,- Fr. per meter, breedte stof 91/92 cm) SCHULTE-PETERS wonnen da PARIJSE ZESDAAGSE UITSLAG V. P. 23: PLANCKE KAREL Couthofstr., 8, Watou. Algemene Rangschikking na V. P. 23: ZONDAG 22 MAART 1953: STEEDS MOOIER PROGRAMMA'S! Openingskoers betekent meteen een kwade brok RODE DUIVELS 5 WEENSE SELECTIE 1 F. C. ROESELARE VIERDE KAPITEIN MESTIAEN Terug uit Amerika WAGTMANS wint de eerste rit van de RONDE VAN ALGERIE Bij de West vlaamse Brand weerkorpsen Uitslagen der examens voor officier III* Provinciaal A EEN LEVER PRODUCT III" Provinciaal D III0 Provinciaal F BUT WEKBL27KB WIBVV.'S M Satortag X Maart 1«W. Pronostiekprijskamp Het hlaronderstaande bulletijn, Invullen, uitknippen en Insturen Berchem 8p. - F. O. Luik Gantolse - F. O. Mechelen Kortrijk Sp. - White Star St-Nlklaas - A.S. Oostende V. O. Oostende - Hamme Dendermonde - Ukkel Sp. Oudenaarde Waregem Harelbeke - F. C. Knokke Ol. Ingelmunster - Lauwe F. O. Heist - S. V. Veurne Zedelgem - F. C. Poperinge Moorslede - V. C. Ardoole UITLEG 1. De deelname ie onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletijns ge- geschieden. 2. Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletijns op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samenstelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn, volgens volgnummer 4. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoof- ding staande datum. 1 thuisploeg gew. M punt) 2 bezoekers gew. (2 punt.) x draw (3 punt) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in- stui en van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 1(f). AFZENDER: .STRAAT Nr TE Strooit Honende ale dub bel en door de inzender te bewaren. Berchem Sp. - F. C. Luik G&ntolae - F. O. Mechelen Kortrijk Sp. - White Star St-Nlklaas - A.S. Oostende V. O. Oostende - Hamme Dendermonde - Ukkel 8p. Oudenaarde Waregem Harelbeke - F. C. Knokke Ol. Ingelmunster - Lauwe F. O. Helst - S. V. Veume Zedelgem - F. O. Poperinge Moorslede - V. O. Ardoole TIJDENS de voorbije winter heeft TOOTAL ln itïïte voor Q Dame«, een prachtige collectie «toffen met nieuwe lentekleuren en dessin» ontworpen. En nu heeft U een grote, nog volledige keuze in alle textielwinkels, die hun cliënten een waarborg vare volledige tevredenheid willen bieden. En vergeet niet, Maart^i- TOBRALCO LOMBIA ROBIA LYSTAV - NAMRIT - TOOTISHA LUXORA en TARANTULLE hebben de TOOTAL waarborg. Schrijf man Tootal, Dienst W Van Maerlantstraat 16, Brussel 4, dan ont vangt U gratis een reeks stalen van dit mooie weefsel voor de kleine meisjes Da Zeedagen van Paxils, die op Woensdagavond ten elnae liepen, werden gewonnen door het stan daardkoppel Schulte-Peters voor onze landgenoten Bruneel-Van Steenbergen. De Hollanders toon den zich ln de laatste uren de sterksten en leidden zelfs op een bepaald ogenblik met 2 ronden. Rlk-Achiel en Plattner-Hoermann slaagden er ln één ronde goed te maken, maar dat was ook alles wat ze vermochten. De beide Gerrits wonnen hun Zesdaagse, en aan de ze eerste zege van het seizoen zul len zij heel wat plezier beleefd hebben. De eindstand: 1. SCHULTE - PETERS Op X ronde: 3. Buneel - Van Steenbergen 3. Plattner - Hoermann Op 2 ronden: 4. Gillen - Senfftleben 5. Bobet - Carrara 6. Magnl - Terruzzi Op 3 ronden: 7. Strom - Arnold 8. Blusson - Chapatte Op 4 ronden: 9. Poblet - Patterson. 1—1— l X 1 X 1- Een deelnemer bekwam 17 p.: 1 2 x 2 22 punten. Verder hadden we10 deelnemers met 13 punten: 10 met 15 p.; 15 met 14 p.; 32 met 13 p.; 45 met 12 p. en 68 met 11 punten. In totaal rangschikten zich 181 deelnemers. «1 Punten. Couller Omer (3), Noordwljk, Leisel#. 57 Punten. VerfallUe Sonl* (8), Poperlngestrast, Oostvleteren.. S3 Punten. Vertalllie Mlctoel (5), Poperlngestrast, Oostvleteren. 52 Punten. Mervelllie Gustaaf (8), Molenweg. Woesten. 47 Punten. Co met te Gaspard, Be- verenstraat. Boeselare. 46 Punten. Vanoayseele Ollbert, Capuclenenstraat. leper. Mahleu Roger, Armentlersstr., Meeen. Van- denberghe André, Ieperaardeweg, Roe- •elare. 45 Punten. Callewaert Jullen (5), Glteetr., Boeselare. Platteau "Reml (2). Dorpstr., Voormeaele. 44 Punten. De grande Renó (1), Groenestr., Merkern. VerfallUe Mi chel (1), Foperingestr., Oostvleteren. Veile Jerome, Brlekerljstr., Veurne. 43 Punten. Dael Marcel (5), Me nensteenweg, leper. 42 Punten. Bouoeneau Wllly, Noordstr., Avekapelle. Debusschere Michel (2), Poperlngestr., leper. Peel Jozef (1), Bruanestr., Boeselare. Pattyn Maria (3), Wlnnezeelestraat, Watou. 41 Punten. Butaye Raymonds, Ouderdomsteenweg, Poperinge. La- heye Nestor (1), Babbelaarstr., Pope ringe. Vanderperre Etlenne, Ieper steenweg, Poperinge. Verfalllle An toinette (1). Casselstr., Poperinge. 40 Punten. Soens Fernand, Kerk straat, Bassevelde. Debruyne Camlel (3), Boeschepestr-, Poperinge. De Byser M., Valkenberg, Poperinge. Gantols P. (1), Korte Benlngelststraat, Poperinge. DE BESTE MOTORIJDERS uit het binnen- en buitenland aan de start. Inrichting A.M.C.Y. Medewerking Radio BellHet Vrije Volksblad Het Wekelijks Nieuws t>. (1035) Zondag 8 Maart wordt te Onate, ln Spanje, het wereldkampioen schap Cyclo-cross betwist. Niet min aan 48 specialisten zullen er het vertrek nemen. Onmiddellijk stelt zich de vraag of de onzen er wel enige kans heb ben. De grote favoriet is ongetwij feld de Fransman Rondeaux, die Zondag nog kampioen werd van zijn land en een schitterende forme tentoonspreidt. Daar waar de an dere specialisten in zelfde kam pioenschap eerder tegensloegen, schijnt het grootste gevaar te ko men van Italiaanse zijde, waar Ma- labrocca en Pertusl wel de gevaar lijksten moeten zijn. Er dient even wel rekening gehouden met Robic, die goed gerodeerd de Parijse Zes- dagen heeft verlaten. De Duitsers, Saarlanders en Spanjaarden zijn ons min bekend. Laatstgenoemden zullen de omloop van buiten kennen en dit is beslist heel wat waard. Zwitserland en Luxemburg kun nen op ereplaatsen aanspraak ma ken. terwijl wij van de Engelsen ook maar niets afweten. En de onzen. Men zegt dat het parcours eerder bergachtig is, maar overigens niet al te zwaar in hin dernissen. Van modderploeteren zal wel geen spraak zijn. Rechtuit ge zegd, geven wij de onzen niet zo heel veel kansen, al kunnen wij van Furnière wel de verrassing krijgen. Met Van Kerrebrouck en Roger Declercq, vormt hij een trio dat spijt alles niet helmaal over het hoofd mag gezien worden. We hopen en rekenen op een goede prestatie van de onzen. Luxemburg: Goedert, Gaul, The- wes, Kemp, Scheer. Italië: Malabrocca, Pertusl, Toigo, Benvenuti, Romana, Gatto. Zwitserland: Bieri, Schaer, Fantinl, Meier. Duitsland: Ziegler, Zeissner, Reitz, Becker. SaarlandDebussman, Friedrich, Rufïenich, Lauer. Groot-Brittannië: Keith Edwards, Edney, Mc Ateer, Parrott, Haw- kes. België: Furnière, Declercq, Van Kerrebrouck, Van Steenbrugghe Close. Frankrijk: Rondeaux, Bauvin, An- tonin Canavès, Dufraisse, Jodet, Robic. Spanje: Varrutia, Silva, Miquelena, Aguirrezabal, Chacon. De eerste wwmedagen hebben vorst en sneeuw nog maar pas op gevolgd of daar staan wij reeds voor de eerste koersen van het jaar. Met spanning hebben de vele sportmannen naar deze dag ge wacht, met duizenden zullen ze weer in hagen langs onze wegen staan. Traditiegetrouw zet het dagblad t Het Volkhet seizoen in. Hun openingskoersen hebben sedert ja ren recht verworven in het kalen der van de klassieke koersen en het moet gezegd dat het waarlijk prachtige inrichtingen zijn. Voor de renners is er geld te verdienen. Er zijn immers 50.000 fr. aan prij zen en daarnevens ligt een echt manna aan premlën langs de weg op te rapen. Brengt de openingskoers reeds een nieuw geluld? De wet der jaren heeft weeral eens toegeslagen, en kele ouderen hebben er het bijltje bij neer gelegd, anderen zijn een jaartje ouder geworden en de last der jaren zal zijn woordje gaan medepraten. Daar is echter ook de jongere generatie die nieuw bloed en leven in ons rennerskorps moet komen brengen. Deze eerste koers brengt ons meteen een examen en een confrontatie. Hopen wij dat beide mogen meevallen- Zo heel lang is deze omloop nu niet, enkel een 220 km. Meer dan genoeg is het echter voor een eerste koers, temeer dat over het par- De oefenwedstrijd van ons na tionaal elftal is op een grote zege uitgelopen. Zoals geweten speelde Mermans op de inside-plaats en was Lemberechts op de hoek opge steld. Dit treffen, dat gedeeltelijk onder een invallende mist werd gespeeld, bracht niet veel aan het licht. De Weense Selectie speelde weinig overtuigd en de uitslag kan dan ook moeilijk als enige basis worden genomen. Toch kon worden waargenomen dat onze voorlijn flink marcheerde en zeer goed bij schot was, wijl de verdediging, vooral Seghers, moei lijk te passeren bleek. Doelpunten werden gemaakt door Anoul, Mer mans, Coppens, Janssens en Mer mans. Koerner I redde de eer voor de Oostenrijkers. oours meerdere min of meer zware hindernissen liggen verspreid als de Kruisse, de Kwaremont, de Ede- lare en vooral de muur van Ge- raardsbergen, die best mogelijk wel als scherprechter kan doorgaan en de grote zifting houden, temeer dat de renners dan reeds omtrent 160 km. zullen in de benen hebben. Hieronder geven wij een vereen- voudlge wegwijzer met afstand en uurrooster: uur. 11.15 12.00 12.38 12.54 13.09 14.06 15.00 15.23 15.49 16.12 17.00 Drongen Deinze Tielt 31 Roeselare 49 Izegem (bevoorr.) 57 Kortrijk 71 Harelbeke, Tiegean, Vos- senholberg, Anzegein, Berchem, Kwaremont, Ronse 107 Kruisberg, Leupegem, Edelare, Mater, StriJ- pen, Nederbrakel 144 Geraardsbergen 158 de Muur Ninove 174 Denderleeuw Aalst 191 Oordegem, Kwatrecht, Melle, Ledeberg, Gent 220 Te Geraardsbergen zijn er rast 15.000 fr. te winnen op ae muur en naar gelang de omstandighe den zelfs meer. Dit natuurlijk bui ten de reeds voorziene bergpremie, waarvoor de vijf beklimmingen in aanmerking komen, maar met dien verstande dat op de muureen dubbel punten-aantal wordt toege kend. Niet alleen de beroepsrenners, maar ook d,e andere categorieën krijgen startgelegenheid. Leuven - Gent is voorbehouden voor de on af hankelij ken, wijl de liefhebbers en nieuwelingen in een omloop uit komen. In afwachting der aankomsten gaat er een liefhebberstornooi door, Brabant, Limburg, Oost- en West- vlaanderen, Antwerpen en Neder land brengen een ploeg ln lijn. De Westvlaamse ploeg wordt aange voerd door Dré Noyelle en bestaat verder uit Roger Verbeke (Gelu- veld), Rebry Gaston, Raf Ghis- quière en Herman Roels. In al deze ploegen wensen wij onze Westvlaamse vertegenwoordi gers veel succes. Om zijn 500" wedstrijd in de eerste ploeg werd kapitein Mesiiaen in de bloemen gezet voor de wedstrijd F. C. Roeselare - S. V. Waregem. Rond de gevierde treffen wij zijn medespelers alsmede dr Voorzitter Reynaert. Doelwachter David zal de huldebloemen aan zijn kapi tein overhandigen. «DE BEVRIJDENDE SPRONG DOOR A. BUCKÏNX-LUYKX Van de bekende Limburgse schrijf ster Ant. Bucklnx-Luykx, die reeds verdiende faam verwierf met haar paed agogische uitgaven, doch zich evenzeer als waardevolle dichteres en auteur van graaggelezen sprookjes liet kennen waarvoor zij trouwens, vóór enkele Jaren, bekroond werd, versoheen thans een roman, getiteld: De bevrijdende Sprong We zijn ln Vlaanderen niet zo rijk aan romanschrijfsters die werkelijk iets nieuws Iets anders of Iets be ters dan reeds gekende verhalen we ten op te dissen, dat we gaarne bij zondere aandacht vragen voor een, zo litterair als naar de inhoud, hoog staand werk van A. Bucklnx-Luykx, die, met haar roman De bevrijden de Sprongln het bend onzer al lerbeste prozaïsten heeft plaats ge nomen. Het Jonge meisje Wleza, een fljn- als teergevoelige, zoekt heul en heil in een klooster, Ingevolge een on menselijk samenleven met haar stiefmoeder. Ze slaagt er echter niet ln, ln dit gezegend milieu, het geluk te herwinnen waarvan ze eens, als opgroeiend kind, had gedroomd. Is zij wel degelijk een geroepene? Vol staat het de wereld te ontvluchten en een levensstaat aan te gaan zon der tot de uitverkorenen te behoren? Na achttien Jaren kloosterleven moet zij, voor huisverpleging, de baan op en verlleft zich op een Jonge man. Hoe zal het haar de klooster zuster, of beter: de vrouw ln kloos terhabijt vergaan? En thans vangt het duel aan tussen ziel en hart, geeet en materie. Dit tweegevecht ls heerlijk-tragisch: heerlijk om de vol ledige overgave van het hart, tra gisch om de gespletenheid binnen de ziel. Noodzakelijk leidt zv' tot de tweespalt, waaruit een, doo: ioete en dril, vernieuwend leven zich op dringt. Het gevecht met de diepste vrouwelijke roerselen haalt het ten slotte op hetgeen zij zelf had moeten verwerven na de eerste ontvluchting: Inkeer en bezinning. In een slot klooster herwint ze de vrede voor haar gemarteld innerlijk», Eén Jaar later sterft ze. BIJ ons weten ls het de eerste maal dat een Vlaamse let terkundige dit thema aandurft en het waarom niet? tot ln do verste, ook meest logische conse quenties doordrijft. Het gaat uitein delijk om de oplossing van het le vensprobleem van elk levenspro bleem waardoor nogmaals wordt bewezen dat het geenszins volstaat dat het hart steeds eigen wegen moet gaan. Mevr. Ant. schreef een zeer mooi boek, een werk dat tot nadenken stemt, doch meteen het talent van deze schrijfster ln het volle daglicht stelt. En het zal geen verwaande profetie van onzentwege zijn te dur ven vooropstellen dat De bevrij dende Sprong ln de vijf beste wer ken van dit leesselzoen heel vooraan komt. Mooi door Heideland (Has selt), uitgegeven, 205 blz. tekst, kost het boek, genaaid 90 fr., gebonden 120 fr. Louis Sourle. Wielerenthousiasten Daar over zeer korte tijd het weg- seizoen 1953 Ingeluid wordt, maakt men reeds t'allenkante gissingen over de prestaties die onze eigen en de bui tenlandse wegrenners in de talrijke wielerkoersen in binnen- en buiten land zullen leveren. Daarom vinden wij het een gelukkig Initiatief van de Uitgeverij Het Gou den Spoorte Hove-Antwerpen een HANDBOEK DER WIELERSPORT in het licht te zenden. Dit boek, dat over een paar weken verschijnt, werd ge schreven door de gekende wlelerkom- mentator Achiel Van Den Broeclc; het behandelt ongeveer alles, vanaf het begin tot op heden, wat de wielersport Laureaten voor polifSe-offïcïeren De hiernagenoemde leerlingen of oud-leerlingen van de Westvlaam se Politieschool te Brugge, hebben in de School voor candidaten- politie-ofïicieren te Gent, het be- kwaamheidsgetuigschrift behaald, toegang verlenende tot het ambt van politie-commissaris en adjunct- politiecommissaris Roger Landuyt, veldwachter te Westende; Georges Lapeire, politie agent te IzegemGerard Leplae, veldwachter te Lauwe. groot heeft gemaakt. Het bevat het ontstaan, de evolutie en de beschrij ving van elke wlelerperlode. Bovendien beschrijft het alle bijzondere voorval len, honderden merkwaardigheden uit de loopbaan der grote kampioenen, koersvoorvallen, geschiedkundige ge beurtenissen, ens., ens. Verder geeft het niet alleen de ere lijsten van de wereldkampioenschap pen, de voornaamste klassiekers en de historiek van de B.W.B., doch vooral 502 levensbeschrijvingen, met typische bijzonderheden, anecdoten, pikante gebeurtenissen, van de meest vooraan staande wielrenners uit alle landen, vanaf Karei Terront tot en met Bik Van Steenbergen en de begaafde Jon geren. Het boek, dat ruim 180 blz zeer kompakte tekst bevat, biedt dus een schat van wetenswaardigheden op wle- 1 er gebied en zal een schitterende hulp blijken bij de oplossing van talrijke vragen, die ln verband met wieler kampioenen, koersen en wlelergebeur- tenlssen allerhande kunnen rijzen. De demokratische verkoopsprijs (20 fr.), vormt voor niemand een beletsel om zich dit prachtig en mooi verlucht sportboek aan te schaffen. Het HANDBOEK VOOB DE WIE LERSPORT la een unicum en komt op het geknipte moment. Voor enkele dagen kwam Sergeant Gilbert Dewltte uit Beselare, uit Amerika terug na er zijn opleiding te hebben gekregen als piloot bij de bommenwerpers. Zoekt tfiets thuren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of watt Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER» in ons bladt De eerste rit die Woensdag werd betwist, kreeg een zeer heftig ver loop. Van bij de uitzet waren 5 renners weggelopen en deze ont snapping droeg niet min dan 130 km. ver. De Garins waren het die de tegenaanval hadden ingezet en zo kwam het ook dat zij ter aan komst met de buit gingen lopen. Wagtmans won de spurt, terwijl Keteleer en Impanis ereplaatsen bezetten. Germain Derycke ge droeg zich de ganse dag door zeer goed, terwijl Rosseel, Neyt, Demul- aer, Couvreur, Van Dormael en Walschot met de grote groep bin nenkwamen. Alleen Roger Lam- brecht eindigde^ zeer ver, wijl do Belgische kolonie reeds een opga ve te betreuren had: Jef Schlls kwam vrij spoedig ten val en werd tot opgave gedwongen. Van pech gesproken. De uitslag: 1. Wagtmans, de 160 km. in 4 u. 07 min. 40 sec.: 2. Has- senforder; 3. Rolland: 4. Keteleer; 5. G. Derycke; 6. Baffert; 7. De- ledda; 9. Impanis; 15. Darrigade, op 1 min. 25 sec.; met de grote groep: 59. Depredhomme, op 6 min. 15 sec.; 82. Roger Lambrecht, op 24 min. 15 sec. Lukten o.a. met de grootste on derscheiding Huysentruyt André, aangesteld onderluitenant te Deer lijk; Druant Roger, 1* sergeant secretaris te Poperinge; Vanauderw aerde Georges, brandweerman te Ardoole. Met grote onderscheiding: Calia Roger, brandweerman te Nieuw- poort; Morel Jules, brandweerman te Poperinge. Met onderscheiding: Hancke Ro bert, brandweerman te Veurne; Casselman Willy, brandweerman te Moorslede: David Victor, brand- weerman te Roeselare; Deman An dré, brandweerman te Lauwe; Ghyselen Michel, aangesteld onder luitenant-commandant te Poelka- pelle; Verstraete Leonard, brand weerman te Rumbeke; Cracco Fer- and, brandweerman te Roeselare; Delporte Albert, brandweerman te Komen. S.V. Dik,smulde G.S. LefTlng» 3S Adlnkerke Lombardsijde 43 Herm. Oostende W. Oudenburg 5—2 S.K. Eemegem V.C. Kelem onb. Zandvoorde S.K. Esen 5—0 Rangschikking 1. Her. Oostende 14 13 0 2. W. Oudenburg 15 11 3. Un. Zandvoorde 14 10 4. S.V. Diksmulde 15 9 5. G.S. Leffinge 15 6 6. Lombardsijde 14 5 7. W.S. Adlnkerke 15 5 8. Oostdulnkerke 12 3 9. S.K. Eernegem 12 3 10. S.K. Esen 16 11. V.C. Kelem 14 52-09 20 BH SAVONNERIES LEVER FRERES. BRUSSEL 1 109 10 27 0 59 28 22 2 68 19 22 3 59 25 21 2 45 26 14 3 52 35 13 3 50 67 13 3 21 36 9 3 20 29 9 1 18 79 5 0 8 112 3 Matchen voor Zondag a.s.: V.C. Kelem W.S. Adlnkerke S.K. Esen Herm. Oostende G.S. Leffinge Un. Zandvoorde V.V. Oostdulnkerke S.K. Eernegem S.C. Lombardsijde S.V. Dlksmuide Dosko Beveren S.V. Rumbeke 2—8 V.P. Gits S.V. De Ruiter 1—1 Tielt Sp. Izegem Sp. uttg. Rac. Waregem St-Baafs 63 Beveren-Lele Desselgem 03 Rangschikking 1. W.S. Desselgem 15 12 2 2. V.P. Gits 15 9 2 3. D. Beveren 14 9 3 4. Rac. Waregem 13 8 3 5. S.V. Rumbeke 15 6 5 6. Ol. Koolskamp 13 7 5 7. Tielt Sp. 12 0 5 8. St-Baafs 14 4 9 9. S.V. De Ruiter 15 3 10 2 21 38 10. Beveren-Lele 14 2 11 1 21 56 11. Izegem Sp. 12 0 11 1 12 63 Matchen voor Zondag a.s.: F.C. St-Baafs V.P. Glte W.S. Desselgem Tielt Sp. S.V. Rumbeke S.K. Beveren-Leie Ol. Koolskamp Rac. Waregem S.V. De Ruiter Dosko Bcvercii S.K. Staden S.C. Zonnebeke 6—0 F.C. Watou S.K. Geluwe 06 Eendr. Beselare S.K. Elverdlnge 10 J.A. Waasten B.S. Poperinge 2—8 W.S. Passendale Dadizele Sp. 0—2 Sassp. Boezlnge F.C. Woesten 31 Rangschikking 1. S.K. Staden 17 14 2 1 67 19 29 2. Dadizele Sp. 16 13 1 2 55 10 28 3. S.K. Geluwe 16 13 2 1 67 11 27 4. B.S. Poperinge 17 12 3 2 76 19 26 5. J.A. Waasten 16 10 4 2 52 42 22 6. W. Passendale 17 6 7 4 34 44 16 7. E. Beselare 17 6 9 2 34 37 14 8. S.C. Zonnebeke 16 5 9 2 33 45 12 9. Sassp. Boezlnge 17 4 11 2 29 83 10 10. F.C. Woesten 17 3 12 2 32 58 8 11. S.K. Elverdlnge 17 2 13 2 31 69 6 12.'F.C. Watou 17 0 15 2 16 97 2 Matchen voor Zondag a.s.: Dadizele Sp. Eendr. Beselare F.C. Woesten J.A. Waasten S.C. Zonnebeke Sassp. Boezlnge S.K. Geluwe W.S. Passendale S.K. Elverdlnge S.K. Staden B.S. Poperinge F.C. Watou 1 67 8 25 4 48 29 22 2 49 28 20 2 38 28 18 4 29 26 16 1 32 22 15 1 21 18 13 2 19 38 9 8 5 I I* Afdeling Matchen voor Zondag a.s.: Rac. Mechelen Antwerp F.C. Tiileur F.C. Dar. Brussel Beerschot A.C. Un. St-Glllis Berchem Sp. F.C. hulk Ol. Charleroi Standard Cl. L. S.C. Anderlecht Rac. Gent La Gantolse F.C. Mechelen F.O. BerLngea B.C. Charleroi II* Afdeling F.C. Mechelen Un. St-Gillls 4—1 A.S. Oostende Lvra 1 -0 C.S. Brugge Rac. Doornik 1 -2 S.C. Anderlecht Ol. Charleroi 1- -1 Llerse S.K. St-Truiden V.V. 7 -2 Dar. Leuven Un. Namen 2- -2 Antwerp F.C. Berchem Sp. 0—1 Th. Waterschei Kortrijk Sp. 1- -1 C.S. Schaarbeek S.K. Beveren 6—1 S.C. Charleroi Tiileur F.C. 0—0 Rac. Tienen St. Leuven 2- -0 F.C. Izegem A.E.C. Bergen 2- -0 Rac. Gent La Gantolse 3—0 St-Nlklaas S.K. S.C. Verviers 4—2 Vlg. Hamme A.V. Dendermonde 02 F.C. Beringen Dar. Brussel 1- -2 White Star Rac Brussel 1- -3 Eendr. Aalst V.G. Oostende 3- -0 F.C. Luik Beerschot A.C. 3- -2 F.C. Ronse F.C Brugge 1- -1 Ukkel Sp. Un. Halle 5—0 Standard Cl. L. - Rac. Mechelen 3- -1 Un. Doornik F.C. Boom 1- -1 Rangschikking Rangschikking Rangschikking l. S.C. Anderlecht 23 16 4 3 61 28 35 1. Lyra 24 14 6 4 59 32 32 1. Ukkel Sp. 23 12 3 8 57 21 32 2. F.C. Luik 23 15 4 4 49 28 34 2. White Star 22 13 6 3 54 28 29 2. Dendermonde 22 13 4 5 53 26 31 3. Rac. Mechelen 24 11 7 6 42 37 28 3. Llerse S.K. 22 11 5 6 50 28 28 3. A.E.C. Bergen 24 11 6 7 43 32 29 4. Standard Cl. L. 23 9 5 9 50 42 27 4. Th. Waterschei 23 11 8 4 48 49 26 4. F.C. Izegem 23 12 7 4 54 43 28 5. F.C. Mechelen 24 11 8 5 47 46 27 5. Rac. Brussel 23 8 7 8 38 50 24 5. C.S. Brugge 24 11 9 4 44 38 26 6. Berchem Sp. 23 10 9 4 41 37 24 6. St-Truiden 23 9 8 6 45 48 24 6. S.K. Beveren 23 10 8 5 49 44 25 7. Beerschot A.C 24 10 10 4 59 41 24 7. F.C. Brugge 22 9 8 5 39 34 23 7. Schaarbeek 24 9 8 7 45 43 25 8. Un. St-Gillls 23 9 8 5 34 38 23 8. Kortrijk Sp. 23 8 8 7 42 38 23 8. Boussu-Bois 22 8 6 8 32 36 24 9. Tiileur F.C. 23 6 7 10 30 33 22 9. Rac. Tienen 23 10 10 3 44 41 23 9. Rac. Doornik 23 9 8 6 36 39 24 10. Ol. Charleroi 24 8 10 6 32 42 22 10. Un. Doornik 24 5 7 12 26 39 22 10. Eendr. Aalst 21 8 9 4 32 34 20 11. Dar. Brussel 24 6 10 8 34 34 20 11. A.S. Oostende 22 10 10 2 35 35 22 11. Un. Namen 22 8 10 4 38 45 20 12. S.C. Charleroi 23 8 11 4 38 51 20 12. F.C. Boom 24 8 11 5 46 49 21 12. Vlg. Hamme 23 6 10 7 32 37 19 13. Rac. Gent 24 9 14 1 27 38 19 13. St-Nlklaas S.K. 24 8 12 4 36 45 20 13. V.G. Oostende 22 5 10 7 26 41 17 14. Antwerp F.C, 23 5 11 7 29 45 17 14. F.C. Ronse 23 7 12 4 27 43 18 14. Dar. Leuven 23 6 12 5 35 55 17 15. La Gantolse 23 7 13 3 34 58 17 15. C.S. Verviers 21 6 31 4 28 47 16 15. La Louvière 23 4 13 6 26 40 14 16. F.C. Beringen 23 4 12 7 33 48 15 16. St. Leuven 24 6 14 3 32 47 15 16. Un. Halle 22 5 14 3 18 54 13 Matchen voor Zondag a.s.: St-Truiden V.V. Rac. Tienen St. Leuven F.C. Brugge Kortrijk Sp. White Star C.S. Verviers Un. Doornik F.C. Boom Lyra Llerse S.K. Rac. Brussel St-Nlklaas S.K. A.S. Oostende F.C. Rouse Th, Watsigfiljej, III* Afdeling B Matchen voor Zondag a.s.: V.G. Oostende Vlg. Hamme Un. Halle C.S. Brugge S.K. Beveren Dar. Leuven Rac. Doornik S.C. Boussu-Bols La Louvière C.S. Schaarbeek Eendr. Aalst F.C. Izegem A.V. Dendermonde Uhkel Sp. Nationale Bevordering A St. Moeskroen F.C. Meutestede 3—0 S.V. Wevelgem R. Borgerhout 21 Rac. Lokeren Germ. Ekeren 52 F.C. Roeselare S.V. Waregem 11 St. Kortrijk F.C. Kapellen 3—2 Geraardsbergen Exc. St-Nlklaas 02 F.C. Eeklo S.V. Oudenaarde 2—2 S.K. Hoboken S.K. Roeselare 30 Rangschikking 1. Exc. St-Nlklaas 24 14 6 4 50 32 32 2. Rac. Lokeren 23 14 8 1 57 39 29 3. S.V. Waregem 23 9 4 10 43 33 28 4. S.K. Roeselare 23 11 6 6 46 42 28 5. F.C. Eeklo 23 12 9 2 49 39 26 6. Geraardsbergen 23 10 8 5 54 39 25 7. F.C. Roeselare 22 7 5 10 39 23 24 8. Oudenaarde 22 9 7 6 42 32 24 9. S.K. Hoboken 23 9 8 6 38 43 24 10. Germ. Ekeren 23 9 10 4 42 53 22 11. R. Borgerhout 24 9 10 4 37 36 22 12. F.C. Kapellen 23 6 10 7 38 45 19 13. St. Moeskroen 23 8 12 3 46 65 19 14. F.C. Meulestede 23 8 15 1 24 41 17 15. S.V. Wevelgem 23 5 12 6 22 45 16 16. St. Kortrijk 22 5 14 3 28 48 13 Matchen voor Zondag a.s.: F.C. Roeselare Geraardsbergen Rac. Lokeren St. Kortrijk S.V. Oudenaarde S.V. Waregem F.C, Kapellen Exc, St-Nlklaas 1° Provinciaal F.C. Tielt Ol. Ingelmunster 2—2 S.C. Menen Dar. Blankenberge 31 Rac. Harelbeke Aalbeke Sp. F.C. Knokke Zwevegem Sp. S.C. Oostrozebeke E. Wervik Un. Herzeeuw W.S. Lauwe C.S. leper Voorw. Oostende 2—1 1—0 1—1 6—3 8—0 S.V. Blankenberge F.C. Torhout 11 Rangschikking 1. C.S. leper 21 14 2 2. S.C. Menen 20 14 2 3. F.C. Knokke 20 14 3 4. Zwevegem Sp. 20 11 6 5. S.V. Blankenb. 20 9 6 6. Aalbeke Sp. 20 10 7 7. F.C. Torhout 21 8 8 8. Oostrozebeke 21.9 9 9. Un. Herzeeuw 21 9 9 10. F.C. Tielt 19 6 6 11. Dar. Blankenb. 20 6 9 12. Eendr. Wervik 21 6 10 13. Rac. Harelbeke 21 9 12 14. Voor. Oostende 18 4 9 15. W.S. Lauwe 19 3 15 16. Ol. Ingelm. 21 0 20 Matchen voor Zondag a.s.: Dar. Blankenberge Oostrozebeke Aalbeke Sp. S.V. Blankenberge Voorw. Oostende S.C. Menen Eendr. Wervik F.C. Tielt F.C. Torhout Un. Herzeeuw Ol. Ingelmunster \y.S. Lauwe Zwevegem Sp. O S. leper 76 52 56 55 45 42 35 48 44 39 36 5 36 1 39 5 26 1 34 1 18 36 33 25 32 27 31 28 25 32 23 31 23 44 21 53 21 51 21 39 19 46 17 44 17 52 17 44 13 66 7 74 1 II* Provinciaal A S.V. Veurne St-Joris Sp. 41 G.S. Mlddellterke V.V. Koksljde 2—0 F-.C. Llssewege F.C. Sijsele 10 S.K. Den Haan Rac. De Panne 13 S.K. Steenbrugge F.C. Helst 70 S.V. Bredene E.G. Gistel 2—2 S.V. Koekelare S.K. St-Kruls 1—2 S.V. Nleuwpoort Conc. Brugge 44 Rangschikking 1. Steenbrugge 21 17 3 2. Nleuwpoort 20 12 3 3. Rac. De Panne 21 11 3 4. F.C. Helst 20 11 5 5. F.C. Sijsele 21 9 7 6. S.K. St-Kruls 21 10 8 7. S.V. Veurne 20 10 8 8. St-Joris Sp. 21 10 9 9. Conc. Brugge 21 8 8 10. S.V. Bredene 20 7 8 11. E.G. Gistel 20 8 9 12. S.K. Den Haan 21 7 12 13. V.V. Koksljde 20 7 12 14. G. Mlddelkerke 20 5 13 15. S.V. Koekelare 21 3 15 16. F.C. Llssewege 20 3 15 Matchen voor Zondag a.s.: V.V. Koksljde S.K. Steenbrugge F.C. Sijsele S.V. Nleuwpoort S.K. St-Kruls G.S. Mlddelkerke F.C. Helst S.V. Veurne Cone. Brugge S.V. Bredene St-Jorls Sp. E.G. Gistel Rao. De Panne S.V. Koekelare 1 102 29 35 5 73 36 29 68 53 29 61 35 26 53 46 23 51 48 23 53 51 22 70 46 22 57*59 21 36 50 19 54 54 19 42 70 16 40 48 15 38 87 12 31 69 9 27 78 8 II6 Provinciaal B V.C. Ardoole S.K. Vlamertlnge 32 F.C. Komen Exc. Zedelgem 13 Ledegem Sp. Toek. Menen 33 S.K, Torhout F.C. Llchtervelde 0—1 F.C. Poperinge S.V. Moorslede 10 S.C. Le Blzet S.V. Moorsele 0—5 St-Elools Sp. W.S. leper 32 W.S. Houthulst Brlelen Sp. 31 Rangschikking 1. W.S. leper 2. V.C. Ardoole 3. F.C. Poperinge 4. S.V. Moorslede 5. St-Elools Sp. 6. Llchtervelde 7. Toek. Menen 8. S.K. Torhout 21 16 21 16 21 11 20 10 21 10 21 10 20 9 21 9 9. W.S. Houthulst 21 10 2 77 20 34 1 88 36 33 4 70 48 26 4 52 29 24 4 60 47 24 4 57 45 24 5 52 45 23 5 58 34 23 3 64 59 23 4 58 58 22 5 55 56 19 0 51 74 18 3 42 54 17 2 47 55 14 2 30 89 6 0 28 140 0 10. F.C. Komen 20 9 11. Exc. Zedelgem 20 7 12. S.V. Moorsele 21 9 12 13. Ledegem Sp. 21 7 11 14. Vlamertlnge 20 6 12 15. S.C. Le Blzet 21 2 17 16. Brlelen Sp. 20 0 20 Matchen voor Zondag a.s.: Exc. Zedelgem F.C. Poperinge Toek. Menen W.S. Houthulst W.S. leper F.C. Komen S.V. Moorslede V.C. Ardoole Brlelen Sp. S.O. Le Blzet S.K. Vlamertlnge S.V. Moorsele F.C. Llchtervelde St-Elools Sp, "ThiBr*"""* II* Provinciaal C V.C. Aarsele F.C. Meulebeke A.A. Moeskroen Ol. Lendelede Mol. Ingelmunster F.C. Wakken Deerlijk Sp. V.V. Dentergem S.V. Kortrijk B.8. Avelgem S.K. Avelgem Kuurne Sp. Dottenljs Sp. F.C. Luingne Hulste Sp. F.C. Otegenj Rangschikking 1. Kuurne Sp. 21 19 2 2. Mol. Ingelm. 21 11 3. Deerlijk Sp. 21 12 4. A.A. Moeskroen 21 11 5. S.V. Kortrijk 21 12 6. F.C. Meulebeke 21 12 7. B.S. Avelgem 21 8 8. Ol. Lendelede 21 16 9. F.O. Otegem 10. F.O. Luingne 11. F.C. Wakken 12. Dottenljs Sp. 13. V.C. Aarsele 14. S.K. Avelgem 15. Hulste Sp. 10. Dentergem Matchen voor Zondag a.s A.A, Moeskroen S.V. Kortrijk F.O. Wakken Hulste Sp. F.C. Luingne Lendelede Sp. B.S. Avelgem V.C. Aarsele F.O. Otegem S.K, Avelgem F.C. Meulebeke Kuurne Sp. V.V. Dentergem Dottenljs Sp. AiXW IrmrtTnniMiWjB Omiük sp 21 21 20 21 20 9; 6 11 5 12 5 13 5 14 3 13 2 16 0 74 6 54 4 45 5 62 2 65 2 54 7 36 3 59 4 66 2 45 4 40 4 22 3 41 1 29 5 16 2 30 3—8 5—2 1—2 2—2 3—1 0—2 1—0 2—5 17 38 25 28 26 28 33 27 33 26 51 26 34 23 44 23 06 22 43 22 50 16 46 14 7.3 13 «0 11 72 11 55 6 uiig,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 11