MESTK0 AUTO'S Uit het Wervikse Oorlogsschade-Rubriek Stopt de bressen DE PRIJS DER TARWE NIEUWS VOOR DE KUIKENKWEKERS VOEDERS HANEKOP ROESELARE HET KAN U TOT 4,5 ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS Garage DEVOS DEWANCKEl De Pers in V.S. BURGERSHUIS TABAKKOORDEN En dat is mijn gedacht... SCHUIF HET WEKELIJKS NIEUWS ■«- Zaterdag 7 Maart 1953. Blz. T. ZUIDSCHOTE Prijskaarting, Hier volgt de uitslag der prljskaar- Mng manlllen, nieuwe mode, bij I II, Mervelllie: 'rteel Gerard en Arteel Jules. I nesmet Achlel en Debaene Urbaln. Bossaert Gaston en Van Eecke Norb, Wleler-Supporterselub. Dood! Neen. maar wat geslapen en v ;rust sedert onze beroepsrenner iondelé Plorent weg Is van Zuid- •;bote. Met nieuwe moed vatten we het wederom aan, daar we ln Ide een 'i'-uw renner vinden. Daarom nodigen we alle sportllef- '■«bbers uit. te komen naar de alge mene vergadering op Zondag 8 Maart, 1 -> 17.30 uur, bij ons bestuurslid Con- •sfnt Arteel. Allen welkom. Dit dient als uitnodiging. Namens het Bestuur. 30EZINGE Voetbalnieuws. Onder goede belangstelling kregen ,ij onze dlohtste concurrent F. C. ,'oesten op ons veld te bekampen. Met twee reserven begonnen wij cze wedstrijd en waren seffens ten kan val, waarbij onze aanvalslljn met r.oole passen op doel besloot. Aan minuut 9 kon Bouckenooghe reeds het eerste doelpunt netten. Op een misverstand van Spriet en ean tout van onze back, kon woesten honden rug ten aanval en voorsprong nemen onze Jongens 1 terug voorspi langs Petlllon. De rust kwam met 2-1. elljk stellen op penalty. Dan waren tei sn terui angs Na de koffie waren het nogmaals he Sassers die domineerden en einde lijk kon Migom op persoonlijke door braak de stand op 3-1 brengen. Dan was het lot van Woesten bezegeld en [waren de eindcijfers bereikt. Het was een sportieve wedstrijd ln -chte derbystemming: ook een zeer hoede leiding door dhr Hoorens. Geheel onze ploeg speelde een goe de wedstrijd. Zondag doen wij de verplaatsing nar S. C. Zonnebeke. Vertrek aan int lokaal per autobus. Prijs 20 fr. Supporters, jheldt tijdig aan bij A. Debel. Onze reserven dóen de verplaatsing naar S. V. Dlksmulde. LANGEMARK Burgerstand. Geboorten. Vermeulen Veronica, d. v. Hector en Rambour Allee. Hóoreilbeke Andrea, d. v. Daniel en Wybo Laura. Huwelijken. Saelens Almé, sei zoenarbeider Langemark, en Calbry Jeannlne, meld, St Jullen-Le Faucon, Calvados, Frankrjlk. Dewulf Ro ller, seizoenarbeider, Klerken, en Van- rtenbroucke Anna, fabriekwerkster, Langemark. Stubbe Julien, slach- ZONNEBEKE Burgerstand Februari 1953. Geboorten. Degraeve Rlka, d. v. Michel en Maesen Maria, Passendale. Vanderplancke Jean-Luc, z. v. Mauritius en Salomez Julia. Sa- lomez Rlta, d. v. Theophlle en Van- denbussche Juliana. Huwelijk. Marcus Emlle, gepen- sonneerde, Eernegem, met Robaeys Silvia, gepenslonneerde, Zonnebeke. Overlljdens. Pauwels Silvia, 87 J., wed. Knockaert Frederic. Vanier - berghe Emlle, 73 J., wed, Tanghe Ro mania, overl. te leper. ter, Ichtegem, en Assez Glsèle, huls- lioudhelpster, Langemark. Derycke ömer, bakker, Merkem, en Verkln- cteren Margareta, hulshoudhelpster, Langemark. Overlljdens. Callewaert Francls- cus, 52 J„ echtg. Smagghe Julia. Hóndeghem Marle-Loulse, 85 J„ wed. Dsjonckheere Jules. Vanacker Leo- nié, 70 j., ongeh. Lefere Eugenie, 74 J., wed. Descamps Julien. Tho- ma Idalle, 71 J., wed. Hoorelbeke Ar- hur. Vlerstraete Leontlne, 76 J., wed. Blomme Julien. Decock Louis, 67 j.. eohtg. Gryson Mathllde. Van Tvghem Henrl, 75 J., eChtg. Defrancq ETodle. Vanlerberghe Romanie, 88 J., wed. Depoorter Henrl. Filmleiding. CINfi ROYAL (7-8/3): «LIEFDE QUADRILLE muzikale flim met Jeanne Crain. en Linda Darnell. Voor volwassenen. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Vanhee Gervin, z. v. Gerard en Demeyer Albertina. Guillemijn Gino, z. v. Roger en Louage Maria. Vergote Robert, z. v. Julien en Dejonghe Jacque line. Scliotte Lode, z. v. Leon en Slembrouck Godelieve. Be- laen Rita, d. v. André en Cnockaert Yvonne. Ghekiere Marleen, d. v. André en Desmet Gerarda. Sterfgevallen. Fype Marie, eehtg. v. Surmont Victor. Wij- daeglie Emiel, wed. v. Van Eeck- houtte Clementina. Dewulf Sil- vie, d. v. Karei en Verhamme Julia. Dejaéghere Irma. kloosterzuster. Vanleke Sylvia, kloosterzuster. F. R. Boschvogel komt. Dinsdag 10 Maart, te 20 uur, in het gezellig zaaltje van het Kloos- ler, laatste Davidsfondsavond. De .bekende Vlaamse schrijver Bosch vogel vertelt: Een Schrijver ont wiekt zijn volk». Een prachtavond, die iedereen warm aanbevolen wordt. Voetbal. Poperinge 1 0 Moorslede. De localen, vertrokken met wind- voordeel, deden de eerste aanval len, doch Misplon hield zijn netten zuiver. S. V. werd op ontsnappin gen aangewezen, die weinig gevaar opleverden. Poperinge bleef de toon aangeven, doch stuitte op,een beste Misplon, die alles kalm weerde. Het spel der localen werd al te veel op hun mid voor gezet, die door stop per Declercq schaakmat gezet werd. Ook Misplon moest het ontgel den, doch Marcel, zoals altijd uiterst kalm, ontweek de onstui mige aanlopen. Poperinge bleef do mineren en eenmaal moest Misplon op al zijn kunde beroep doen, om een dicht schot op wonderbare wijze te redden. Even later redde hij opnieuw een hard schot langs cle grond en kreeg hierbij van zijn eigen stopper een trap op zijn hoofd, en liep hierbij een diepe hoofdwonde op. Het spel werd I enige minuten stilgelegd, tot groot protest van het locaal publiek, dat natuurlijk van dit ongeval wilde profiteren. Doch Marcel nam ten slotte opnieuw zijn plaats in, en hield voort zijn netten zuiver, en met 0-0 kwam de rust, die gevleid was voor S. V. In de tweede helft voerde Moor slede nu het hoge woord, doch op ontsnapping op offside van Geldof, stond de Moorsleedse verdediging stil en Poperinge doelde. Er werd terecht geprotesteerd, doch dit doel punt zou het enige van de partij worden! Even nadien deden zich wrijvingen voor tussen back Le- fevre en M. Verduyn, en laatstge noemde werd uit het veld gewezen. Ook zijn broer verloor zijn zenu wen en mocht zo ook uit het spel blijven. Met 9 man verweerde S. V. zich heftig en Declercq stuurde al les vooruit; Detailleur miste een enige kans alleen voor doel. De localen kenden eveneens nog geluk als Lecluyse op de lat kogelde, en een nieuwe kopbal van Detailleur rakelings overging. Zo kwam het einde van deze wedstrijd. Zondag wacht S. V. opnieuw een zware taak. Ardooie komt op be zoek, een harde tegenstrever, die slechts op één punt volgt van leper Wint Ardooie te Moorslede, dan betekent dit een zeer grote stap vooruit, daar leper nog naar Ardooie moet. Moorslede, die wel iswaar niets meer de winnen of te verliezen heeft, zal stellig kost wat kost de zware nederlaag der eerste ronde willen wreken, en met Misplon onder de lat zullen de Ar- dossers stellig hun beste schoenen moeten aantrekken, en we voorzien zelfs een nipte zege van S. V. Supporters, Zondag t° 15 uur al len naar het Stadion St Acharius voor deze schok. WIJTSCHATE Burgerstand. Geboorten. Druart. Christian, z v. Albert en Neyrinck Maria. tommens Jaak, z. v. Remt en On- raet Allee. Develter Christian, z. v. FJrmln en Bonclrv Jeanne. Overlijden. .Dondeyne Marle onvehuwd. Huwelitk. Dcmey Roger en Lot- lelger Irène. Javelotsvrlenden. On bondag 8 Maart maandelijkse nrljssmijting met de javelot, ln café Reml Steun. On Vrijdag 27 Februari Jl. verga- 1 darde de Middenraad van het A.C.W. Er werd besloten een som van 700 fr. t» storten aan het A.C.W.-Oostende als stenn van de getelsterden. Voorwaar een mooi gebaar! Pensioen. zlJt gij geboren in Maart? Verge dan niet uw bijdrage te storten voor uw pensioen bj Heer Taffin Georges. Staenljzerstraat, die zltd"? houdt Iedere Zondag, van 9 tot 10 uur. Sedert 1952, is de prijs der tar we afhankelijk van zijn hectoliter gewicht, van zijn vochtigheids graad, van zijn percent onzuiverhe den, zijn gebroken granen en brandgranen. Dit systeem, dat vooral de ver handelingen ingewikkelder maakt, heeft nochtans het onbetwistbaar voordeel van een premie te geven aan de goede waar. De vochtigheid is somtijds moei lijk te bestrijden, maar de beroeps bekwaamheden van de landbouwer kunnen een grote invloed hebben op het soortelijk gewicht van het graan. De uitgekozen variëteit heeft haar invloed. Ministereen goede tarwe- soort, is niet zo zwaar als Direc teur Jóurnéeen is vooral veel lichter dan Fylgiadat gemak kelijk 80 tot 82 kg. per hectoliter behaalt. Moet men daarom de Minister verwerpen? Neen, want haar opbrengst is óver 't algemeen hoger dan van an dere variëteiten. De verwittigde landbouwer tracht het hectoliterge wicht van zijn uitgekozen, en op zijn gronden passende variëteit te verhogen. 't Is door een voldoend en voor al harmoniërend aanbrengen van de verschillende elementen: stik stof, fosforzuur, potas, solfer, mag nesium en sporeëlementen, dat de landbouwer het soortelijk gewicht van zijn tarwe verhoogt. Het is no dig dat al de noodzakelijke elemen ten hun bewerking kregen zowel in zake hoeveelheid als voor wat aan gaat de gemakkelijke opneembaar heid, wat bevorderd wordt door de poedervorm waaronder ze voorko men, opdat dit graan zich behoor lijk zou ontwikkelen en heel lang zaam zou rijpen. Wanneer de landbouwer gemak kelijk de nodige hoeveelheden stikstof fosforzuur en potas kan bepalen, dan is dit heel wat anders voor de andere elementen: solfer, magnesium, sporeëlementen. Zekere fabrikanten van volledige meststoffen hebben al deze vraag stukken wetenschappelijk bestu deerd en kunnen de landbouwer ter hulp komen door op de markt wer kelijk volledige meststoffen te brengen die altijd de hoogste op brengsten geven zowel in gewicht als in kwaliteit. Weten zijn graan tot rijpheid te brengen, ziedaar de kunst van een landbouwer Het gebruik van werkelijk volle dige meststoffen, zowel van basis elementen als van sporeëlement, vergemakkelijkt in grote mate de ze taak. F. SCOUVEMONT, Landbouw. Ing. (d-1169) HET NIEUWSTE VOE DER VOOR MESTKUI- KENS, MET ENORME VLEESVOORTBRENGST. Voor legkuikens heeft HANEKOP andere voeders opgebouwd, die dieren vormen met kloek geraamte en sterke magen, daar dit alles nodig is om een langdu rige winterleg te kunnen doorstaan. Vraag de speciale HANEKOPVOEDERS aan uw handelaar of aan ons. VELDSTRAAT, 79 Tel. 3-76 - 1047 (0-1179) BESELARE Burgerstand Februari. Geboorten. Boudry Marle - Louise, d. v. Albert en Behaeghel Diana. Calls Bernadette d. v. Mi chel en Sarrasin Estelle. Gryson Marie-José, d. v. Henrl en Antoinette Vermeersch. Sóète Martin, z. v. Henri en Cheque Antoinette. Ver- brugghe Roger, z. v. Maurice en Julie Roard. -r- Ghekiere Marteen, d. v. André en Desrnet Gerarda. Huwelijk. Claeys Gabriel en Durnez Andrea. Overlljdens. Hemeryck Dettlse, 58 j., wed. Dqrnez P. Bertier Ida, 66 j., ongeh. Delanglre Zoë, 74 J., echtg. Nultte» Bené. Bij de Muziekmaatschappij. Op Zondag 8 Maart wordt in zaal St Elooieen Cabaretavond Inge richt ten bate van de plaatselijke muziekmaatschanpii. Begin te 18 u. Prijzen der plaatsen 20 en 15 fr. Benevens een aangename muziek avond, wordt het ook een leutige ont spanning. Wat Is er te doen? Er zal komende Zomer meer dan iets te doen zijn op onze gemeente. Zo melden we reeds de grote H. Mis sie, die begint op 3 Mei; op 31 Mei de plechtige H. Communie; op 5 Juli plechtige Eremis van E. P. Gerard Huyghebaert in de kerk te Beselare en op 19 tot 21 Juli een Vlaamse Kermis ten bate van de kerk. GELUWE Burgerstand. Overlljdens. Maria Claus, 81 j., wed. Alois Dewitte. Alplionsine Serrus, 82 j., wed. Camlel Wyffels. Alice Nuytten, 69 j., wed. Achiel Creupelandt. Voetbal. Verleden Zondag' behaalden onze Sportkringers nogmaals een overwin ning met hoge cijfers, ditmaal met 7-Ó tégen Watou. Op de drjê laatst gespeelde matchen, telkens op ver plaatsing. tekende onze voorhoede 20 doelpunten aan en liet onze ver dediging zich slechts 2 maal ver- Schalken. Prachtige resultaten dus, In Watou werden de doelen ge scoord Moór Verbeke (2), Forez (2), Rozé (2) en Vanysaoker (1). Zóndag a.s. wordt aan huls ge speeld tegen Passendale. In de heen ronde wonnen onze jongens met 6-0. Of het ditmaal ook zo een grote zege zal worden Is te betwijfelen, dóch daarom niet uitgesloten. Boksnleuws. Zaterdag a.s. moet onze liefhebber- bokser L. 'Missiaén op de ring uitko men te Brugge. Zal het een nieuwe zege worden? Zoekt g'iets t'huren ot te koven, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons blad.' BRIELEN Voetbal. W. S. Houthulst 3 1. Briclen Sport Bij Sport kan men terecht spreken van een gunstige kentering. Week na week verbetert het spelpeil, zodat de tegenstrevers zich afvragen hoe het mogelijk is dat onze ploeg met der gelijk spelvertoon de laatste plaats bekleedt. Zondag 11. hebben onze jongens weerom een flinke match geleverd en dat nog tegen het beruchte W. S. Houthulst. Beide partijen traden met 2 invallers ln het veld. wat echter niet belette dat de hele match door aangenaam spel vertoond werd. Gedurende de eerste helft was het Sport dat de toon aangaf. Onze jon gens trokken onverpoosd ten aanval, doch de meeste van hun pogingen stootten te pletter op rots Danneels, die met forse trappen zijn kamp zui verde. Op een zijner voorzetten luk te de lokale middenvoor het. ope- ningspunt. Deman verstond het ech ter zo niet en kort daarna wezen de bordjes 1-1, stand welke tot aan de rust behouden bleef. Ma de koffie maakte Sport een kor te inzinking door tengevolge van de gedane inspanningen gedurende de eerste helft. Hiervan maakten de gastheren dankbaar gebruik om on ze speelhelft te overrompelen en ln 5 minuten t-ijds de score tot 3-1 op te drijven. Onze Jongens vonden het al welletjes ep boden weerom flink de repliek. Toen ref Vandenberghe, die zeer flink leidde, het einde floot, van deze harde en zeer sportieve partij, waren de cijfers steeds 3-1, dank zij het on vermoeibaar zwoegen onzer verdedi ging met kanthalf Boullet als uit blinker. A, Deweerdt, die heroptrad, kan terugblikken op een flinke partij. Zondag a.s. krijgen we S. C. Le Bi- zet aan huis. Jongens grijpt de ge boden kans om uw eerste punten te behalen, ge hebt ze waarlijk reeds lang verdiend. Aftrap te 15 uur. LAAT UW GELD NIET RENTELOOS LIGGEN opbrengen, indien het ge plaatst wordt bij de de bijzonderste privaatspaarkas van Belgic (Private onderneming beheerd door het K.B. van 15 December 1934) Beheerde Kapitalen: Meer dan 2 milliard frank. VERTEGENWOORDIGERS- Beselare. M. Emiel Cardoen Bikscaote: MeJ. Fernanda Pattyn Boezinge: M. I. Govaert Brielen: M. G. Beele-Verdonck Dlkkebu!t: M. Arthur Laperre Elverdinge: M. Germain OUevler Geluwe. M. Jos. Vanrijckegem Geluvetd: Mevr. M. D'haene-Gruwez Houtem-icper: M. Adolphe Six leper. M. Robert Van den Bogaerde Kemmel: Mevr. G. Derathé-Debaene Langemark: Mevr V. Peene-Calleus Leisele: M. Canaille Dezllll». Mesen: M. Frans Thevelln Noordiehote M. Michel Butaye Oostvleteren: MeJ. Maria Smis Mevr. R. Smls-Butaye PoelkapetleM. Maurice Gheysens Poperinge. M Delaleau, Vlamlngstr. Pro ven: M. R. Muyssen-Pareyn Reninge: Mevr. A. Vannleuwenhuyse Reningelst: M. Orlgène Camerlynck R&erbrugoe-Harfnge. M. R. De Puydt St-Jan-iep.: Mevr. O Leleu-Debaillle Slavele: M. Jozef Cornells Vlemertinge.M-J. C Van Elslande Watou: Mevr. Camlel Vandenberghe Vandeveldf Wervik: M. Karei Boone Westouter. M. Remt Delanote Westrozcbeke: M. Hubert Cappelle Westvleteren: MeJ Maria Ackerman Wijtscliate: M. Cyriel Maerten Worsten M. H"nrl Gnuwy Zandvoorde: Mevr. O Philips-Van denbrouckt Zillebeke: M. Antoon Hellebuyck Zonnebeke M. André Van Walleghem Leningen op Eigendommen (e-39071 Buitengewone goede occasies personenwagens en camionnetten. VOORDELIGE PRIJZEN. Alle wagens kunnen verkocht wor den met gemak van betaling. 33 FRENCHLAAN - JEPER - Tel- 5S- (1080) WERVIK VLAMERTINGE Bij Sportkring. V. C. Ardooie 32 S. K. Vlamertinge Onze rood-witten, waarvan G. Cau- liez vervangen werd door F. Decadt. hebben heel zeker een hunner beste matchen gespeeld van het seizoen. Tegen een sterkere tegenstrever, die hard, zelfs soms brutaal, onze spelers aanviel. Niet te verwonderen dat achtereenvolgens G. Hoflaek en A. Deplancke er de slachtoffers van wer den. Aan de 19» min., wanneer J. Van- dromme een praclitcenter naar het midden bracht, zette A. Deplancke zijn hoofd er onder en de bal zat (0-1). Nu volgde een overwicht van de thuisspelers dat aan het halfuur ln een 1-1 stand uitg' '.rukt werd. stand, die tot aan de rust gelijk bleef. Nauwelijks was het leder kan het rollen of Colpaert zou zijn ploeg voorsprong bezorgen (2-1). Toen ech ter Sportkring uit de klem los ge raakte en de Ardossers op de proef kwam stellen, hing de gelijkmaker in de lucht. Deze kon niet uitblijven en langs J. Vandromme was het 2-2. Een kwartuur voor het einde ge beurde het fatale van deze wedstrijd. R. Cauliez stopte onvrijwillig een hard schot, van op korte afstand ge lost, en de scheidsrechter kende on rechtmatig strafschop toe, die omge zet werd en aldus werden wij een cuntje ontstolen, dat pas zekerlijk toekwam. De leiding van Hr Crabeel was goed, maar de referee leed een beetje aan plankenkoorts terwille van de controle. Minstens verdienden wij gelijk spel. Met de zoete hoop dat wij 2Iondag a.s. tegen Moorsele met hetzelfde spel en een tikje meer ge luk zullen wedijveren, geven wij on ze ploeg favoriet en blijven de pun tjes op de Pothem. De reserven verloren te Poperinge met 8-3 en wagen hun kans Zondag voormiddag tegen Le Bizet. Bij Het Vliegend Wiel Zondag 11. had onder een machtige vokstoeloop en gezegend door een heerlijk weertje het clubkampioen schap van Het Vliegend Wiel plaats. Na enkele ontsnappingen van W. Desmedt en D. Logle. welke in de klem gesmoord werden, zette bet pe loton met de kanshebbers de laatste ronde ln. Nu was het ogenblik geko men dat Tbuur Cleenewerck zich zou tonen, na verschillende demerra-res loste hij zijn ploegmaats, uitgeno men R. Ghisquière, die hij naar de meet sleepte en die zich daar de ster kere zou tonen. 1. Ghisquière R.: 2. Th. Clerne- 'werek: 3. Noyelle A.: 4. Deboodt M.; 5. Minne M.; 6. Crabbe; 7. Lornote (kampioeri der nieuwelingen): 8. De clercq; 9. Ide; 10. Gouwv: 11. De smedt N.; 12. Locle D.; "13. Wille- milns: 14. Cool: 15. Desmedt G. Bondue en Debal werden door on- kans uitgeschakeld. Het stille weder, de goede banen en de korte afstand ziln de uitleg dat de renners bijna allen samen arriveerden. Prl jskaartlng. Uitslag van de prijskaarting in de Sultan bij G. Verhelst. Slmoen - Delahaye; Deberdt - De- bruyne G. (3); Vanrobaeys - Debruy- ne J.; Slmoen - Vanlede G.: Logle C. - Faes D.: Debruyne G. - Dedrie G.: Deplaecie J. - Barbery H.: Gulllemont E. - Barbery R.; lmoen R. - Haeze- brouck A. Onze straten. In de laatste gemeenteraad werd het werkorder betreffende de herstel ling der gemeentewegen bepaald tot een bedekking (zoals de Grote Bran derstraat) van de volledige Cassel- straat, Zevecotestraat. Hazewind straat en de ingang der gemeente school. Zo zal de gewone koersomloop uit stekende baan zijn. wij blijven nu wachten op de Rodenbachstraat. Manlllen. Zondag a.s. grote prijskaarting bij Luclen Timperman. «In de Lan ding». Tweemaal aanblijven ls 100 fr. Begin te 10 u. Inleg 12,50 fr. (1.298) ELVERDINGE Voor de geteisterden. In samenwerking met het plaat selijk coördinatiecomlteit, wordt door het A.C.W. een ontspanningsavond ten voordele van de getelsterden van de watersnood ingericht. Deze avond gaat door op Zondag 8 Maart, in de feestzaal van het park. Niemand minder dan de alomgekende psycho loog-occultist Professor Benevoli komt ons vergasten op een volle avond ernst, luim en geheimzinnig heid. Ingangskaarten tegen de prijs van 20 fr. (genummerd) en 15 fr. zijn te verkrijgen bij Depoorter Julien, lokaal Ziekenbond en aan de ingang van de zaal. Bij de Boerengilde. De plaatselijke afdeling der Boe rengilde heeft thans, in samenwer king met Boerinnengilde en Jeugd afdeling. haar rondgang bij haar le den beélndigd. Ziehier dan de definitieve resulta ten. betreffende de inzameling van ruwvoeder voor de getelsterden: 23.500 kg. voederbleten, 1.525 kg. aardapnelen en 2.150 kg. stro. De Elverdingse landbouwers heb ben dus hun man gestaan! Proficiat! Burgerstand Februari 1953. Geboorten. Indevuyst Christine, d. v. Achlel en Martha Roelens. Sedeyn Regina, d. v. Georges en Mar tha Cambier. Soenen Dirk, z. v. Jerome en Paula Ameel. -Dejonck- heere Frans, z. v. Maurits en Martha Clarebout. Overlljdens. Vandaele Margriet, 52 j., echtg. Camiel Latruwe. Bou ten Leonle, 78 J., wed. Karei Carpen- tier. Grymonprez Petrus. 53 j., wed. Pelagie Bouckaert. Gruwisr Maurits, 66 j.. echtg. Adrienne Pols- sonnier. Vrammout Euphrasie. 74 j., wed. K. Colpaert. Vande- voorde Karei, 82 j., wed. L. Dervaux. NIEUWKERKE Filmleiding. (7/3) «HET BLEEK GEZICHT (Le Visage pale), parodische western met Bob Hooe. Voor volwassenen met voorbehoud. KEMMEL Avondschool. Om te voldoen aan de wensen van sommigen, geven we de uitslag der Avondschool per bekomen punten Barbez André, 95,5 p. Dumont Bertrand, 93,5; Bonte André. 91.6: Desmyter Etienne. 91.5; Touquet Ju les, 91; Bosschaert Roger. 90.5; Sc hier Michel. 90: Baes Daniel, 90: Ho mey Marcel. 89,5: Wildemeersch Jo zef, 88; Vangansbeke Wllly, 86.5; Thi- baut Robert, 86; Goethals Hugo, 85,75; Lemaire Almé, 85,25; Mcuril- lon G., 82,25. APOTHEKEESDIENST Wachtdienst van 8 tot 15 Maart: de Hr Demaziere Leon, Nieuwstr. BURGERSTAND Geboorten. Deroo Nadine, d. v. Roland en Vandevelde Denise. Denorme Freddy, z. v. Leon en Lisabeth Georgette. Taillieu Mia. d. v. Andriee en Bruneel Ma- rie-Thérèse. Logie Rebecca, d. v. Roger en Hoornaert Bernise. Overlijdens. Deburck Ger- maine, 68 j., wed. v. Vandevondele Alberic. Reynaert Gerard, 49 j., ongeh. Dierynck Charles, 72 j., echtg. v. Verbeke Flavie. Afkondiging. Vermeulen Ca- rolus, fabriekwerker te Lange mark. en Cuvelier, huisvrouw te Wervik. ELECTRICITEITSDIENST Week van 7 tot 14 Maart: de Heer Koopman Pierre, Gaststr. 3, Wervik. - Tel. Komen 53. VERKEERSONGEVAL Op Dinsdag 3 Maart, omstreeks 8.30 uur, aan de wijk Sleerin, stop te Bossaert Henrl, uit Nieuwker- ke, met zijn autocamion om de weg t.e vragen. Sobry Julien, uit Roeselaro, die hem volgde tóet. zijn personenwagen, diende te stóppen waardoor dé volgende personenwagen, bestuurd door M. Bóurgöis, uit Menen, een aanrij ding veroorzaakte, door op de wa gen van Sobry té rijden. Er is al leen stoffelijke schade. TONEEL Op Zondag 8 Maart, te 18 uur, in de zaal St-Pol wórdt door hét toneelgezelschap Willen is Kun nen het blijspel Bén speelt het klaar opgevoerd. DAVIDSFONDS Donderdag 12 Maart 1953, te 20 u., in de bovenzaal van St Pol, wordt een causerie gehouden door Mej. Lia Timmermans, over MIJN VADER Onder de pauze worden enkele boeken van Felix Timmermans onder de aanwezigen verloot. Als tegemoetkoming in de kosten wordt voor de leden een inkomgeld van 5 fr. gevraagd, niet-leden betalen 10 fr. GROOT SYMPHONISCH KUNSTCONCERT ten voordele van Milac, Afd. Wervik Op Zondag 15 Maart 1953, te 17 u., in de zaal St PolDuivenstr. 70, te Wervik. geeft de Stedelijke Sym phonic Kunst voor Alles een groot symphonlsch Kunstconcert ten voor dele van de plaatselijke afdeling van Milac. Medewerking wordt verleend door Debosschere Raymond, vioolvirtuoos; Juffr. Daelmans, sopraan, eerste prijs Conservatorium Brussel; Juffr. Gae- remynck, klavier. Algemene leiding Alb. Dereuck. Prijzen der plaatsen: 30, 25, 15 fr. Een buitenkans voor de ware mu ziekliefhebbers. FILMLEIDING C.INÉ OLYMFIA (6-7-8/) «DE VLUCHT VAN KAPITEIN BLOOD(Nouvelles Aventures du Capitaine Blood), avonturen film met Louis Hayward. - Voor volwassenen. Vrijbuiter Blood maakte de Antil- lenzeeën onveilig. De Spaanse koning zendt een vloot uit om zijn schip te enteren en Blood gevangen te nemen. Het komt tot een botsing en een deel van Blood's bemanning wordt gevan gen genomen. Hij zelf ontvlucht, sa men met de mooie Pepita bevrijdt hij zijn vrienden en in een zeeslag weet hij het koninklijk karveel te over- rfleesteren. Seriefilm met knappe vertolking van Louis Hayward. Niet voor kin deren. CINE MAJESTIC (6 - 7 - 8 3) «EEUWIGE TERUGKOMST». - Leiding niet opgegeven. (8/3) «GENTLEMAN - IN-' BREKER (Le Gentleman-Cam- brioleur), gangsterfilm met David Brian. - Voor volwas: :nen met voorbehoud. Een gentleman leeft van diefstallen. Hij verovert het hart v?n een arge loos meisje, dat hem haar geld geeft. HIJ trouwt evenwel met een andere die dra Inziet dat haar man geen en gel ls. Zij slaagt er niet in hem op het rechte pad te brengen en geeft hem aan bij de politie, verhopend dat de gevangenis hem zal beter maken. Handige film met goede vertol king. Men toont al te zeer de techniekvan het inbreken en stelen, wat op zijn eigen zeker voorbehoud vergt. Deleye M.. De Zulderbonden bij te, Statiepl.; Geluveld, bij Wed. De- kyndt; Zlllebeke, bij Comyn Leander; Oostnleuwerke, bij De Verenigde Vrienden»; Zarren, bij Gilb. Declerck; Kortemark, bij Lagrou, Statlestr.; Dlksmulde, bij Wed. Hendrynckx, Statiepl.; Hooglede, bij Maes Hector; Deerlijk, bij De Glldevllegers Marke, bij De Leieduif CROSS-COUNTRY Uitslagen Uitslagen van de Cross-Country te Wervik, op Zondag 1 Maart 11. Karetten, 1.600 m. 1. Bossuyt M. (Kortrljk Sp.); 2. Ver meulen (Kortrljk), op 10 sec. Scholieren, 3.200 m. - 14 vertrekkers. 1. Vermeulen (Kortrljk), ln 12' 07"; 2. Tltaert (Torhout); 3. Martin (Kort- rijk); 4. Vermeulen (Zwevegem); 5. Rapsaet (Zwevegem). 1. Bossuyt (Kortrljk), ln 24' 37"; 2. Juniors, 6.400 m. - 16 Vertrekkers. Huyghe (Torhout); 3. Delaere (Wer vik): 4. Deceunlnck (Wervik); 5. Mar tin (Torhout); 6. Hazebrouck (leper). Seniors, 8.000 m. - 19 Vertrekkers. 1. Lagae (Oudenaarde), ln 26' 15"; 2. Desmarets (Kortrljk); 3. Matton (Kort rljk); 4. Decock (Torhout); 5. Maes (Kortrljk); 6. Marrens (leper); 7. De- nutte (Zwevegem): 8. Vieuw (leper); 9. Vandendrlessche (Kortrljk); 10. Dhaenens (Zwevegem). EENDR. WERVIK S. C. Oostrozebeke 1 IE. Wervik Moeder Fortune was Zondag laatst niet aan de zijde van Wervik op het veld van Oostrozebeke. Tweemaal miste Dhalluin een reuzekans de eer ste maal op strafschop en de tweede maal werd hem een voetje gelicht tóen htj allèen vóór dóel slechts de bal over de lijn diende te duwen. Met de halve Inzet mocht Wervik zich aldus tevre den stelleö hoewel zij de volle Inzet verdienden, temeer daar Wervik vanaf de 60» min. met 10 man speelde. De eerste helft verliep verdeeld en was aangenaam om volgen. Aan de rust was de stand 0-0. Het spel was slechts twee minuten oud ln de tweede helft toen S.C.O.R. de Wervikse doelman verraste met een hard schot van bulten backarea. En kele minuten later werd Denorme, Eendrachts achterspeler, erg gekwetst en diende voor goed het veld te ver in een eerder bedenkelijke toestand, laten. Met een achterstand van 1-0 en slechts met 10 man bracht E. Wervik Het tegenovergestelde gebeurde ech- Zie vervolg hiernevens Het ls gebleken dat vele getels terden hun recht op oorlogsschar devergoeding niet goed kennen, waardoor zij ln meer dan een ge val veel minder ontvangen, dan hetgeen waarop zij recht hebben. Vooral nu met de herziene wetge ving sedert 1 Oogst 1952 is het de moeite waard in 'n reeks artike len op zeer eenvoudige wijze de geteisterden over de bijzonderste punten van hun recht voor te lich ten. I. DE AANVRAGEN TOT HER ZIENING VOOR DE REEDS DEFINITIEF AFGEHANDELDE DOSSIERS Reeds vele geteisterden hebben het nodige gedaan om de herzie ning van hun definitief afgehan deld dossier te vragen, doch onge looflijk veel zijn nog ten achter gebleven. A. Voor wie is de herziening van belang f Voor alle vóór 15 Oogst 1952 de finitief geworden beslissingen, die ln een der volgende voorwaarden verkeren: 1. - Slechts gedeeltelijk, en niet integraal vergoed voor de gebouw de onroerende goederen (gezien de toekenning van integrale vergoe ding voor één woonhuis voor ge teisterden met vermogen min dan 200.000 fr. op 9-10-1944, en gezien de verhoging der coëffi ciënten voor gedeeltelijke vergoe ding (3,8, 3,7, 3,4); 2. - Ónderworpen geweest aan ter, want op vrijschop kon Mahleu dé gelijkmaker netten. Wervik bleef vér der aandringen en was zelfs voor en kele minuten van het einde de meer dere, doch konden ze de stand niet opdrijven. Evenmin Oostrozebeke die Wervik Op het laatste tot verdédigen dwong. God zo, Eendracht, maar Zondag moet de volle Inzet veroverd tegen Tielt. In Derde Speciaal verloor Wervik met 3-0 tegen Menen. De Scholleren versloegen Glts met 13-1, maar tegen W. S. leper moesten de Kadetten zich met 2-1 gewonnen geven. De ploeg van E. Wervik die uitkomt tegen Tielt op Zondag 8-3-53: Carton: Denorme, Vancolllle; Ma hleu, Fenet, Leclercq; Lewllle, Samyn, Gryson, Dhalluin, Decrolx. OVER TE LATEN Handel in granen en vetten, ten zuiden van leper. Handel in wissclstukken voor auto's, in voorname stad. Verscheidene beenhouwerijen. Garage. Patisserie. Epiceric-winkcl. Schoenwinkel. Kruidenierswinkel in 't groot. Autobusuitbating. Confectiewinkel. TE KOOP Te GljverinkhoveWoonhuis en Kleermakerswinke.1, zonder concur rentie. Z. w.: Poperingestwg 28, leper. Spreekuren ln de .„voormiddag. (1292) Aam het einde van het afgelopen jaar bedroeg de dagelijkse oplage van de Engelstalige dagbladen in de V. S. van Amerika 53.738.000 exemplaren. Van de avondbladrn verschenen er dagelijks 32.414.000 nummers en van de ochtendbladen 20.400.000. De oplage van de Zondagbladen bedroeg 45.690.000 exemplaren. In de V. S. van Amerika bestaan 1.508 avondbladen, 378 ochtendbla den en 558 Zondagbladen. KLEURENKLANKFILM HET ROOD RAS VAN WESTVLAANDEREN De omreis van deze film door heen onze Provincie gaat verder. Volgende vertoningen worden aan gekondigd: Maandag 9 Maart, te 19 uur, te Eggewaartskapelle; Dinsdag 10-3 te 19 uur te Beliegen:; Woensdag 11 Maart te 19.30 uur te Poperin ge (voor de B.J.B.); Donderdag 12 Maart te 19.30 uur te Oekene; Vrijdag 13 Maart te 19.30 t? Sta- vele; Zondag 15 Maart te 19.30 uur te Aartrijke. Studie van de Notaris A. VAM DER MEERSCH te leper UIT TER HAND TE KOOP STAD IEPER Schoon en gerievig ln het centrum der stad. Onmiddellijk vrij. Alle inl'<-htingen ter studie. RiJ- selstraat 88. .(1293) LANDBOUWERS- TABAKPLANTERS! Voor uw wendt U naar het oud gekend HUIS Corderie A. CATRY Nieuweslraat - 75 WERVIK Telefoon Komen 104. Specialiteit van tabakkoorden 1" kwaliteit, genadige prijzen. Alsook alle soort koorden: hopkoorden in bo'lnn en ge sneden (Franse) - koordeeïen - koeibanden - leverbanden - teugels, enz. (c-1297) DUIVENSPORT Duivenmaatschappij De. Toekomst Duivensiraat 35, Wervik. ALGEMENE VERGADERING Zondag 8 Maart, te 17 u., houdt de «Toekomst» haar jaarlijkse algemene vergadering voor de aanvang van het vluchtseizoen. Alle leden worden er verwacht. DOURDAN-JONGEN 1953 De bons voor de grote Dourdnn met Jongen 1953 op Kermls-Zondag 16 Oogst, zijn besteld ln de bijzonderste lokalen der provincie, waarvan de lijst hieronder volgt. D ze buitengewone vlucht, met 150.000 fr. waarbogr, lokte ln 1952 4250 duiven. Talrijke liefhebbers kon den geen bons aankopen, daar de ver koop vier weken voor de vlucht on vermijdelijk stopgezet werd. Daarom rnanen we de liefhebbers aan zohaast mogelijk hun bons aan te kopen ln de hieronder vermelde lokalen ofwel mits storting op PC. rekening der maat schappij nr 4430.32. De bonverkoop zal eindigen op 1-7-53. Lijst der lokalen, ln ons versprei dingsgebied gelegen, waar bons te be komen zijn voor de buitengewone prljsvlueht uit Dourdan met Jongen op 16 Oogst 1953 bij Do Toekomst te Wervik. Wervik. «De Toekomst»; Wervik, «De Volksvrienden»; Staden, bij Mar cel Snaet; Komen, bij Wed. Casler: leper, bij Talllleu Odiel; leper, bij Hoedt Valeer; Westrozcbeke, bij Van hee Rudolf; Passendale. bij Desmet Remt; Moorslede, bij Massells Jules: Wevelgem, bij Declercq Marcel en bij Monteyne Roger; Ledegem, bij De- keerscbieter Hector: Dadlzele, bij Be- kaert W.; Geluwe, bij Cnockaert M.; Menen, bij Picavet Julien, Coone Al., Vercruysse J., RIJselstraat, Vandamme, Hoogweg 374, Ameye, Ons Dorp; Lau we. bij Messlaen Omer en Hooghe Jan; Bissegem. bij Debrabandere Zoë; Le Blzet, bij Bouten Florls; Gullogem, bij Vandeglnste Henrl: Ingelmunster, bij «De Eendracht». Gravlnnestr.; Meule- beke, bij Maes Alfons. Plaats: Izegem. bij Roeselarestraat 193; Roeselare, bij nez Pol, Plaats; Veurne, bij Van Hyf- blj Hoflaek flobert: Beselare, bij Dur- Veroruyssa De Zwaluw Zonnebeka, De wereld! Da's waarachtig de raarste parochie die ge U kunt indenken. Als 't allemaal rustig is en we zouden móeten overeen komen lijk twee handjes op één bulk, lopen we mekaar achteloos voorbij, slechts bedacht op het eigen been, waar we de beste brokken van afknagen. En dan zijn we nog ln de gunstigste po sitie. 't Komt wel voor dat we, lijk twee honden, elkaar achter dochtig besnuffelen; dat de een de anders welstand benijdt en dat we krakelen over kleinigheden, vallen over dingen van nie mendal. Komt de nood echter aan de man, dan gebeurt het meest onverwachte. Geheel de bende veert recht, haar eigen belang ver getend, om de getroffene bij te springen. Concurrenten, die gister nog mekaar de kop trachtten af te bijten, sleuren samen om van hun bezit te redden wat nog niet of nog maar half verging. De veten zijn met de opkomende nood weggespoeld. Geen schijn van wantrouwen. Overal vecht men met man en macht om het ontij te overwinnen. Hebt ge dat niet aangevoeld voor enkele dagen? De zee beukte onze dijken in, sloeg bressen in onze kaaimuren en overrompelde de kuststreek. Geheel het land was gealarmeerd en leefde mee! Van klein tot groot! Rang en stand en verschil van levensover tuiging, alles wijkt in zulke ogenblikken. In de nood en de dood zijn we allen dezelfden en voelen allen één. Schoon is dat! In zulke ogenblikken peilt men de groot heid en de goedheid die er, onvermoed zeer dikwijls, nog over blijft zelfs bij de meest versteenden. Ge zoudt het eigenlijk ontzien om bij sommige mensen aan huis te komen, vooral bij sommige winkeliers. Ze nouden er een repertorium van gelegenheidsgesprekken op na, dat zich beperkt tot twee punten: het weêr en de tijd. Ze beginnen met te zeggen dat het weêr niet fameus is, hetgeen ge reeds tientallen keren gehoord hebt. ofschoon ge 't uit uw eigen ook al wist. Waarom zoudt ge anders gekleed lopen lijk een IJslander? Ma,ar a.'la.voegen z'er aan toe, «de tijd ls ook al niet veel beter.» Voilé, ge zijt er. Dan haast ge u dubbel rap om te betalen en de deur achter U dicht te trekken. We zijn het beu te spreken en te horen spreken over de slechte tijd. Het zal toch nooit meer veranderen! denken we in ons eigen. Geen doen aan! Zodanig beu zijn we het, dat er gevaar bestaat dat we er onze ogen voor sluiten, de strijd opgeven en precies gaan leven alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Elk voor zijn eigen en God voor all Eerst dan zijn we verloren! Zonder er hele dagen over te jeremiëren, moeten we daar waarheid durven zien en ons voor de beternis inzetten. Er is een grote bres ln onze dijken geslagen. De nood ls gemeenschap pelijk. Het alarm zou moeten navenant zijn, maar de kerels die het geweld te keer gaan, zijn tot nog toe al zo schaars als de schone dagen ln onze na-oorlogse Zomers. ui e Ieder gemeente heeft haar jeugdgroepertngen. Moest men in de kalender van 't Bisdom de namen van de onderpastoors met al hun proostentitels illustreren, het zou voorzeker een uitgave worden in twintig delen. Elk werkt en wroet op zijn eigen. Ver gaderingen! Algemene-, kern-, leiders- en feestvergaderingen! Kam pen van drie vier soorten! Week-ends! Studiedagen! Studiekringen! Ouderavonden! Precies genoeg om al de avonden van de week te vullen en 's Maandags te herbeginnen. Lijk een hond in een kamwiel: nooit t'enden gedraaid! We bereiken de massa niet en we weten net. We hopen dat dit komt. Het staat op grote en kleine affiches In onze lokalen en 't klinkt in onze speechen. Ondertussen doen we voort met de goê, die we volpressen met schone dingen. We zijn blij als het weer eens Zondagnamiddag is, want de voormiddag ls meesten deels ook bezet. Maar juist die Zondagachternoen gebeuren de grote rampen... Die massa, waar we nog niet aankunnen, maar waarvoor we een net aan 't weven zijn om z'erln op te vangen, wordt Juist dan steeds vender van ons weggedreven, meer bulten ons bereik. Ze wordt vermaterialiseerd. Het goede dat er nu mtsscnien nog ln steekt, waarbij we haar zouden vastgrijpen, wordt eruit wegge- sagen. Men vindt die massa in onze kinemaaalen, veelal in twee. drie achter elkaar. Een massa die niet zo kieskeurig ls! Integen deel Ze zoekt haar plezier in propvolle cafétjes, waar er gedanst wordt en in verdachte kroegjes met straatmeiden. Daar wordt de massa verbabbezakt lijk men het zegt ln 't plat Vlaams. En zelfs ons net... waar we Iedere avond van de week aan werken om het stevig te maken, de leden van onze Jeugdbewegin gen... de goêl Ook bij velen van hen wordt 's Zondags weggespoeld wat tijdens de week met veel moeite werd opgebouwd. Ze hebben een vrije dag, veel tijd, drinkgeld en... ze zijn Jong! Er ls niemand die hen aangrijpt en er ls zoveel dat hen lokt! Ook onze jeugddanst zich kapot, kijkt zich onnozel ln de klnemazalen en verliest ln haar Zondagsontspanning het pant ser der vorming, waaraan zoveel tijd en moeite werd besteed. Het flirten wordt een besmetting: het geldverteer een pest! En wie kau 't hen kwalijk nemen. Wie geeft hen beter plezier? Dat wordt een nationale ramp, niet de ramp van één stand, maar een algemene. Er werd een bres geslagen die nog steeds vergroot. We mogen gerust onze hoed afdoen voor die onderpastoors die het onheil op hun parochie trachten te bezweren met een patronaat. Het ls wellicht een oude remedie, maar dat zijn dik wijls nog veruit de beste, als ze maar ln een moderne vorm ge goten worden. Die onderpastoors zijn 't bewonderen waard. Ook die enkele kerels van goede wil, die zich slachtofferen om ze bij te staan. Ge moet schier een held zijn om dat lang vol te houden. Nochtans, enkele uitzonderingen niet te na gesproken, zijn de resultaten nog pover. Waarom? Omdat er geen stroming ls. Omdat er zo weinigen zijn die deze brandende kwestie zien of willen zien en erdoor verontrust worden. Een nationale ramp vergt nationale remedies. Er moest een schok gaan door het land, van hoog tot laag. Al wie zich met de Jeugd Inlaten, alle Jeugdorganisaties zouden de handen in mekaar moeten leggen, niet aarzelend en wantrouwend, maar be slist om onze jeugd ln één grootse gemeenschappelijke poging uit die Zondagse modderpoel omhoog te trekken en te redden. En daarom desnoods een vergaderlngske minder en zelfs een stukje van het eigen Jaarprogramma afgeknepen! Waarom niet? We werken toch voor de grootheid van 't gehele volk en niet... om te werken! De hogere Instanties moesten, het belang van het land en de maatschappij inziende, met man en macht en... geld die red dingsbrigaden steunen, opdat ze de Jeugd van het land de ge zonde, moderne ontspannlngs- en levensvreugde zouden kunnen geven, die alle Jonge mensen nodig hebben. De duizenden hier aan besteed, zullen elders veel mlllloenen overbodig maken. Als dan de ouders wat begrijpender gaan zijn en niet menen dat een vis kan zwemmen eer hij kieuwen heeft; als zij hun kin deren zich zo maar niet hals over kop ln het avontuur laten gooien, maar ze aan die mensen toevertrouwen, die zich ten dienste stellen, is er veel kans dat een totale ramp vermeden wordt. Maar er is haast bij. En zo er niet op grote schaal gewerkt wordt, ls het een slag in 't water. Er zijn veel handen nodig. Er moeten duizenden vaderlan- derkens gevuld. Er moet gepompt met man en macht. Stopt de bressen! zou wel het wachtwoord van deze tijd mo gen Zijn! KWAPENNINCK. een abattement op de mobilaire eenheden (gezien de afschaffing van het abattement op de mobi laire eenheden) 3. - Onderworpen geweest aan twee abattementen, een op de goederen van de huwgemeenschap en een op de eigen goederen van een der echtgenoten (gezien de vermindering van het abattement op de eigen goederen met de helft van het abattement toege past op de goederen der huwge meenschap) 4. - Wegens vrijstelling (voor min dan 3.000 frank waarde 1939 schade) niet vergoed geweest, en waarvan de schade toch 2.000 fr. waarde 1939 bereikt afzonderlijk of gezamenlijk voor de onverdeel de geteisterden van vermogensca tegorie A (minder dan 200.000 fr.) (gezien het vergoedingsmint- mum van 3.000 fr. op 2.000 fr. waarde 1939 gekomen is) 5. - Slechts vergoed geweest op basis van coëfficiënt 1 voor de veldvruchten nodig tot de voeding van hot vee (gezien thans daar op het coëfficiënt voor bedrijfsult- rusting van toepassing is) (ge woonlijk 2). B. Hoe moet de herziening aangevraagd worden f Een eenvoudig aangetekend schrijven met vermelding van hét dossiernummer, en met vraag tot herziening gericht naar de Instan tie, welke in laatste aanleg de be slissing heeft gewezen, dus meest al naar de Provinciale Directie van het Ministerie van Openbare Werken en Wederopbouw (voor Westvlaanderen, Aug. Reynaert- straat 2, Kortrljk), en in geval van beslissing in beroep, naar de Voor zitter van de Commissie van Be roep (voor Westvlaanderen, Hoog straat 18, Brugge). II. DE DEFINITIEVE AFHANDE LING VAN DE NOG NIET BE SLISTE GEVALLEN Benevens de absolute voorrang van de geteisterden, welke 65 jaar zijn, worden de andere gevallen in aanmerking genomen volgens de bekomen punten en onderprioriteit toegekend ingevolge de indiening van de prioriteitsaanvraag. In Westvlaanderen kunnen reeds dossiers in definitief onderzoek ge nomen worden welke 69 punten hebben bekomen. Het blijkt nochtans dat vele ge teisterden ofwel nog geen priori teitsaanvraag hebben ingediend, en deze gevallen kunnen natuurlijk niet in aanmerking komen zolang de prioriteitsformulieren niet zijn ingediend, ofwel hun prioriteits aanvraag niet goed hebben inge vuld door misverstand of verwaar lozing. In vele gevallen is het zeer nuttig de prioriteitstoestand eens te onderzoeken; want met 5 of 10 punten bij kan een geteisterde soms verscheidene maanden vroe ger zijn uitkering genieten. Voor geteisterden die in werke lijke noodtoestand verkeren, weze vermeld dat een Dienst voor Maat schappelijk Dienstbetoon bestaat te Brussel, welke hen kan bijstaan door het verlenen van 'n klein voorschot, en meteen 100 punten bij in onderprioriteit, waardoor deze dossiers dan snel in onder zoek komen en afgehandeld wor den." In onze volgende rubriek hande len wij opeenvolgend over de oor logsschade en de fiscaliteit, het technisch verslag, de afstanden van oorlogsschade, het krediet en deblokkagerecht en het patrirno- niumonderzoek. Mits de zegel hij te voegen, mo gen de geteisterden, die inlichtin gen wensen, zich richten naar Vragenbus Oorlogsschade uit geverij «Het Wekelijks Nieuws», Gasthuisstraat 19, Poperinge. B. D. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur di« het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. mARKTPRUZEN ANDERLECHT. Varkensmarkt. Varkens: 2234 stuks, hetzij 38 minder dan vorige -week. Markt zwak. Ma gere varkens 21-22; halfvette 18-20; vette 16-18 fr. MENEN. Hoeveboter 92; melkerlj- boter 95; eieren 1,80-2; aardappelen 2; wortelen 6; witloof 8-11; ajuin 10; sja lotten 15; spinazie 8; spruiten 8-12; schorseneren 10; salade 6; rapen 3; porei 10-15: knolselder; bloemkool 15; rode kool 6; savooien 5 fr. KOMEN. Hollandse boter 91-93; hoeveboter 89-90; fabrieksboter 89-90; verse eieren 1,40-1.60; duiven het kop pel 30-35; geslachte konijnen het stuk 80-110; hanen het stuk 80-90 fr. DIKSMUIDE. Slachtvee: ossen 21- 24; koelen 17-21; vaarzen 21-24; stie ren 20-23; varkens 17-21; kalveren 32- 44: kleinvee: hennen 25-28; eenden 23- 25: Jonge duiven het koppel 26-30; oude duiven bet stuk 8-10; konijnen p. kg. 21-24; kiekens 32-36: landbouw producten: tarwe 475; rogge 430; haver 375; zomergerst 440; wlntergerst 420; paa-rdebonen 450; erwten 520; maïs 540; stro 50-75; hooi 110-145: voeder beten 30-40; aardappelen 105-120; zui- velmarkt: boter 85-88; eieren 1,70 fr. KORTR1JK. Veemarkt. Te koop gestelde dieren: 117 koelen, 25-22 97 vaarzen, 25-28 57 ossen, 25-26; 18 stie ren, 22-25: 13 kalveren, 30-35: 17 vaT- kens, 16-20; 5 paarden, 15-18; 6 scha pen. 13-18 fr. KORTRIJK. Akkerbouwproducten. Tarwe 455-465; spelt 310-320; rogge 435-440; haver 300-310; wlntergerst voor de brouwerij 325-330: zomergerst voor de brouwerij 350-355; erwten, an dere dan groen geoogst, 615-625; witte bonen 900-950; paardenbonen 410-420; halfsulkerbleten 54,50-65; voederbleten 41-43; cichorelbonen, oude oogst 344- 346; cichorelbonen, nieuwe oogst, 348- 350; aardappelprijzen: Ideale 172-178; Bintjes 173-178; Voran 170-175: Indus tries 170-175; Aplha 170-175; aardappe len voor veevoeding 60-70. Vlas- prljzen: lijnzaad 600-615; ruw vlas, on- gedorst strovlas, 230-340; vlas geroot óp de grond 375-385; vlas geroot ln putten 520-770. Stro- en hoolprlj- zen. stro met machine gedorst: tarwe- stro ln bussels 700-725; roggestro, ha- verstro en gerstestro 675-695; geperst tarwestro 735-760; roggestro, haverstro en gerstestro, geperst 690-720; rogge stro met vlegel gedorst 780-840; wel- dehooi 1200-1250; klaverhool 1350-1400; Luzernehool 1850-1950. Zuivelpro ducten, 310 kg. boter, 92; 900 eieren, 1,90; gegiste kaas 60 fr. ANDERLECHT. Slachthui», ï/3. Inlandse runderen: 2500 etuks, waarvan 495 ossen, 1237 koelen, 548 vaarzen en 220 stieren, hetzij 194 min der dan vorige week. Markt kalm. Oss»n en vaarzen, dlkbil. 46-50: ossen 55 t.h., 21-25: 60 t.h.. 26-38: vaarzen 55 t.h., 21-25; 60 t.h., 26-38; koelen 50 t.h., 16-18; 55 t.h., 19-23; stieren 55 t.h., 20-24; 60 tJï., 26-31 fr.; zware stieren 21-26; worstdleren 13-15 fr. VEURNE. Boter, 1796 kg., 85-88; eieren, 2250 stuks, 1,80 fr. ROESELARE. Ruw strovlas 225- 325 325-425, 425-525; lijnzaad 650-700; koolzaad 650-700: tarwestro, roggestro, haver en gerstestro 60-80; weldehool 100; tarwe 480; rogge 425; haver 350: zomergerst 400; wlntergerst 400; aard appelen; Gelderse Muizen 150: lata soorten 120 fr.; cichorelbonen 300- 315-335; erwten 600; voederbleten 18; hoeveboter 482 kg., 90; eieren 1,65 fr. -- Pluimvee; kiekens 36; oude hennen 38; oude duiven 17; Jonge duiven 45; konijnen 23; vellen 18 fr. De blg- genmarst die afgelast was, ls terug open daar de haarden van mond- en klauwzeer omzeggens Integraal ver dwenen zijn en het vervoer van die ren weer toegelaten ls. LO, 5 Maart. Aangevoerd: 375 kg. boter; verkocht tegen 87-88 fr. p. kg.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 7