Voetbal beschouwingen -E Nest STERCKX hernieuwde zijn zege van vorig jaar in de Omloop van Vlaanderen Van Schoorisse Radio BARCO Rondeaux Wereldkampioenschap Veldrijden Internationale deelname verhoogt belangstelling voor de Kattekoers Gent - Kortrijk - leper Belgen tweede in het Landenklassement Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 8=3=53 BEDREIGDE CLUBS BETEN FLINK VAN ZICH AF IN I" AFDELING LYRA EN WHITE STAR HOUDEN STAND IN II' AFDELING UKKEL SPORT WON DE BESLISSENDE MATCH TEGEN A. V. DENDERMONDE IN III' AFDELING B WINST VOOR DE KOPPLOEGEN IN BEVORDERING A S. C MENEN VERSLAGEN EN F. C. KNOKKE IN BEDWANG GEHOUDEN IN I' PROVINCIAAL S. K. STEENBRUGGE EN S. V. NIEUWPOORT VER SLAGEN. - R. C DE PANNE BLIJFT OPRUKKEN IN II' PROVINCIAAL A DRAW VAN V. C. ARDOOIE TE MOORSLEDE BRENGT W. S. IEPER TWEE PUNTEN VOOROP IN II' PROVINCIAAL B KUURNE SP. LOOPT BIJ F. C MEULEBEKE ZIJN DERDE NEDERLAAG OP IN II' PROVINCIAAL C Talrijke jongeren legden een geslaagd examen af primus bij de Indé's Abdallflh Frans Veldloopkampioen vraagt Zondag de aandacht Zi|n televisie Is onovertrefbaar. kwam, zag en... won het te Onate III' Provinciaal A III' Provinciaal D III' Provinciaal F I* Afdeling II' Afdeling; III' Afdeling B Nationale Bevordering A I' Provinciaal II' Provinciaal A II" Provinciaal B II' Provinciaal C het Wekelijks kieuw s f, z&ïerdar 14 Mwurt »J».bi*, w. Tilieur had veranderingen aan zijn opstelling gebracht, zodat Pannaye op de rechtervleugel uit kwam. De nieuwe opstelling vond nooit de gewenste allures, zodat Daring Brussel de meeste aanvallen kon leiden. Van Kerckhoven, doel man Dc Kok en rechtsbuiten Ren ders waren hierbij de toonaange vende figuren die er voor zorgden dat met één doelpunt de zege naar de bezoekers ging. Verdiend was dit ten andere ook, want de Tilleur- jongens waren er werkelijk niet in. Standard Luik kon het bij Olym pic Charleroi niet bolwerken, spijt de meeste aanvallen van de Lui kenaars zijn uitgegaan. Enerzijds was er echter de uitstekende kee ping van doelman Lebon en ander zijds een onweerlegbaar gemis aan stootkracht bij de Luiker voorhoe de, die beletten dat het tot doel punten kwam. .Olympic was heel wat besluitvaardiger en wist via Lombard en Tonneau de beide opportunisten de scoor vast te leggen. Antwerp heeft onverdiend twee kostbare punten weggehaald bij R. C. Mechelen. De Maneblussers wa ren doorgaans in meerderheid maar dank zij Verbruggen leidde Ant werp aan de rust. Desaedeleer had met kopstoot een tegenpunt genet. Na de poos zag men hetzelfde spel- beeld. Het kwam tot hard spel, zo dat Diddens en Van Linden van het veld verwezen werden. De ein- cijfers zouden evenwel niet meer veranderen. Willems, de rosharige Gantolse- midvoor, heeft alweer zijn uitne mende waarde bewezen tegen Club Mechelen. Hij bediende Van Looy die het eerste doelpunt maakte en nam de beide andere voor zijn re- kening. Het derde was zelfs een knap stukje solo-werk. Mechelen lag in de tweede helft onder tegen de Gantoise-ploeg, die snelheid aan geestdrift paarde en verdiend aan de winst bleef. Het was weer eens de oude Decleyn die voor het Me- chelse doelpunt zorgde. Toen Smolders aan min. 81 er 3-1 van maakte, kwam er meteen in het Beringenkamp een hele opluch ting. Tot dan toe was de zo lang verwachte thuiszege waarschijnlijk maar toch weer problematisch ge weest. Tegen Sporting Charleroi waren de mijnjongens heel wat be sluitvaardiger dan gewoonlijk en hun zege is dan ook meer dan ver diend. Anderlecht heeft het heel wat lastig gehad om tegen Racing Gent aan de winst te blijven. De bezoe kers verdedigden zich meer dan knap en men moest het laatste kwartuur afwachten om het enig doelpunt te kunnen begroeten. De Brusselaars waren natuurlijk heel wat sterker in het middenveldspel, maar de Gentse verdediging was prachtig. In de laatste minuten moest Anderlecht nog alle hens aan dek roepen om een ultiem Gents offensief in te dijken. Club Luik heeft heel wat last ge had om het te Berchem tot een puntenverdeling te brengen. En toch scheelde het geen haar of de Luikenaars wonnen. Tegen het spelbeeld in stond de stand op 1-2 voor de bezoekers, toen midvoor Loos handig een misslag van Carré uitbaatte om doelman Delhasse voor de tweede maal te verslaan en de bordjes gelijk te stellen. Ber chem viel het meest aan. maar de Luiker forwards waren weeral eens gevaarlijk. Union St-Gillis kon slechts één time stand houden op het Beer- schotveld. Huysmans beheerste het middenveld en de Union-verdedi- ging kreeg het kwaad. Met twee goede doelpunten van Geeraerts en Coppens werden de bezoekers de finitief verslagen, nog verre voor het einde van de wedstrijd daar was. Beerschot bevestigde zijn op gang, wijl Union een dalende forme toont. Verviers stak uiterst snel van wal en kon onmiddellijk zijn wil op dringen. Twee doelpunten waren de bekroning van dit meesterschap. Achteraf kwam Un. Doornik flink opzetten. De vermoeide thuisploeg moest op de tanden bijten, maar zou er toch in slagen zijn heiligdom vrij te houden. White Star heeft met afgeteken de scoor gewonnen te Kortrijk. De uitslag is echter een aanfluiting voor net spelbeeld, en een gelijk spel ware meer dan verdiend ge weest. De Kortrijkzanen waren doorlopend in de aanval, maar stuitten op een Ausloos in schit terende forme. White Star kende ploeg via Devos nog een penalty meeval voor doel, terwijl de thuis- miste. Thuur Vaes, doelman-op-jaren van Tienen, bezorgt zijn ploeg nog steeds uitstekende diensten. Te St- Truiden was het alweer hij die het hoofd bood aan de stormlopen der localen in de tweede beurt, toen de stand 1-2 cijfers aanduidde. Hij deed het werkelijk perfect en won voor zijn ploeg de beide punten. St-Niklaas werkte zich helemaal uit de gevaarlijke zone weg door een afgetekende zege op Oostende. De weergave van het vertoonde spel wettigt deze zware cijfers niet, maar er dient toch gezegd dat er vanwege de localen heel wat meer dash uitging dan van de bezoekers, die alle besluitvaardigheid aan de kust hadden gelaten. Lierse heeft op eigen veld een puntje aan Racing Brussel moeten prijsgeven. Meteen kregen de be zoekers meur dan ze verdienden, want de Vlaaikensmannen zaten voortdurend voor de kool der Brus selaars, vooral in de tweede helft. Tot doelpunten zou het evenwel niet komen, want Genus verweerde zich meer dan knap. Nadat Club Ronse in de eerste helft alles ten aanval had gezet, zonder er in te slagen het scoor- bord te forceren, demonstreerden de meer technisch onderlegde be zoekers uit Waterschei na de rust zulk een meesterschap, dat er aan de eindcijfers niet meer kon wor den getwijfeld. Midvoor Gubanski nam de taak op zich tweemaal de doelman der Ronsenaars te ver- Lyra toonden zich verre van een waardig leider in de derby tegen Boom. De Steenbakkers lieten zich door de faam van de thuisploeg niet beïnvloeden en drongen hun wil op. Lyra vertoonde een opval lend gebrek aan samenhang en geestdrift en zou drie vierden van de wedstrijd in verdediging blijven. Al te lateraal spel bracht de steen bakkers echter geen doelpunten op. Anderzijds toonde Van Gestel zich op de karige aanvallen der Lyra- voorhoede weer gevaarlijk, vermits hij tweemaal wist roos te schieten. Stade Leuven zag zich alweer de puntjes ontgaan, zodat de toestand thans vrijwel hopeloos is geworden. Club Brugge mocht zich beroemen op een degelijke prestatie van doel man Carets, die met alle ballen weg wist, wijl aan de overzijde het enig doelpunt van de wedstrijd vrij kansrijk genet werd. De Leuvense doelman, gehinderd door een felle zon, verwerkte immers een schot in eigen netten. V. G. Oostende gaat verder aan zijn redding werken en versloeg thans Vigor Hamme met verdiende 2-1 scoor. De zege hing nochtans lange tijd aan een zijden draadje, want het was eerst twee minuten voor het einde dat het tweede doel punt voor de localen het levenslicht zag. Het was Pieters R. die voor de beide goals zorgde, nadat Vigor het eerst op de bordjes was geko men. Boussu-Bois begon overweldigend en Racing Doornik had een half uur lang niets in te brengen. Toen veranderde het spelbeeld. De bezoe kers zochten vergeefs hun tweede adem en kregen 4 doelpunten in kas vooraleer ze kort voor het ein de de eer konden redden. Doornik won meer dan verdiend. Daring Leuven haalde bij Beve- ren een kostbaar puntje weg, dat in de degradatiestrijd van gewicht zal zijn. Nu La Louvière ook aan de winst bleef, zal het goed van pas komen. Weliswaar was de thuis club de betere, maar de verdediging der Peetermannen gaf geen duim breed toe. De 1-1 stand was reeds voor de rust bereikt geworden. Toen de rust met 0-2 inging, bleek het lot van Halle reeds beze geld. Cercle Brugge was immers bestendig de betere geweest en had Eipast weten te besluiten. De bord sman werd echter in twee minu- n tijd, kort na de rust, tweemaal aan het werk gesteld door de loca len, zodat nog niets gezegd was. Toch zou Cercle verdiend aan de winst blijven, dank zij een doelpunt van Schotte, die op een prachtige wedstrijd mag terugblikken. La Louvière, voorlaatste geklas seerd, ziet zich door het degrada tiespook bedreigd. Tuk op winst, wierpen de Walen zich tegen C. S. Schaarbeek in de strijd en wisten verdiend aan de puntjes te gera ken. De Ezels kwamen wel het eerst op de bordjes, maar moesten na dien het hoofd buigen voor de geestdriftige localen, bij wie ech ter al te veel overhaasting meer dere doelpunten beletten. Aalst moest Bellon vervangen, maar behaalde niettemin een zeer afgetekende zege tegen Izegem. De voorlijn der Ajuinen was in een zeer besluitvaardige dag en had daarbij de nodige meeval. Moreels, Voogt en Van Vaerenbergh stelden zich steeds gevaarlijk aan. Izegem werd nochtans niet op waarde ge slagen, en alhoewel de mindere, hadden 3-1 cijfers heel wat beter, de waardeverhoudingen weergege ven. Een zenuwachtig Dendermonde heeft de kapitale match tegen Uk- kel verloren. De 1-3 stand werd reeds na 25 minuten bereikt en zou spijt het groot overwacht der loca len na de rust niet meer verande ren Ukkel toonde zich gevaarlijk en opportunist, wijl de Dendermondse verdediging weinig secuur bleek, en de voorlijn letterlijk alles verkeek en zich door een magistrale Strue- lens liet afschrikken. Meteen kun nen wij Ukkel reeds als mogelijk titelvoerder toejuichen. HET WEKELÏ De aanwezigheid van Van Hal- me, hoewel op halve krachten spe lend, was in de wedstrijd tegen Me nen voor S. K. Voorwaarts van doorslaggevende aard. Wel waren de bezoekers de sterksten Inzake techniek, maar het flink werk van Marteel en van het verdedigings trio der S. K.-ers, was voor de slecht besluitende Menenaara een onoverkomelijke handicap. Van Steeger lukte het enig doelpunt van de wedstrijd. Wervik stelde tegen Tielt ver schillende invallers ln lijn. Door lopend toonden de verdedigingen zich de sterkste onderdelen, zodat eerst na de rust Dhalluin aan zijn ploeg voorsprong kon bezorgen. De- oroix lapte er nog eentje bij, zodat de volle inzet aan de grens bleef. Zoals voorzien kreeg leper aan Zwevegem een harde dobber. Het spel verliep vrij evenwichtig en eerst aan min. 25 kon Vandenbos- sche de scoor voor de bezoekers openen. Nog voor de rust brachten de localen de scoor in evenwicht. Nadien proest men tot aan min. 80 wachten' om de leiders op straf schop voorsprong te zien nemen. Te Torhout was Herzeeuw te gast. De Walen zorgden er voor een degelijke repliek, zodat het een .aangename, geiijkopgaande wed strijd werd. De beide verdedigin gen toonden zich op de hoogte van hun taak, spijts zij herhaaldelijk voor zware opgaven werden ge plaatst, zodat het spel uiteindelijk op een scoorloze draw uitliep. In een harde kamp, waarin tech niek aan snelheid en brekeri] werd geofferd, heeft Knokke uitelnde- lijk een punt te Harelbeke moeten laten. Hoogstaand vertoon kreeg men te zien, maar de factor span ning vergoedde veel. De belde doel wachters, Van Elslander en Van Parys, waren de voortreffelijkste acteurs in deze wedstrijd, waarin Harelbeke een uur lang de toon aangaf. Hun prestatie Is aan de scoorloze draw niet vreemd. Aaibeke speelde tegen Blanken- berge een technisch sterke wed strijd, waarin de kustjongens doar- faans aan het kortste eindje brok en. Voor de bezoekende verdedi gers is het een eer, dat zij het bij 2-1 cijfers hebben gehouden. Deze scoor werd reeds na 18 minuten spel bereikt. Ingelmunster is dan toch in geslaagd een eerste zege te boeken. Lauwe, een andier zwak broertje ls er het slachtoffer van geworden. Reeds aan de eerste minuut wist Bultinck de stand te openen, wijl de heftige reacties van Lauwe eerst na de rust via Declercq evenwicht op het scoorbord brachten. De be zoekers zouden verder lichtjes do mineren, maar toch zou Deceuninck voor een locale zege zorgen door in de allerlaatste minuut een straf schop om te zetten. Lauwe ver diende beter. Oostrozebeke liet te Blankenber- ge een flauwe Indruk. Daring voer de er doorgaans het hoge woord en wist zijn meerderheid in vijf doel punten uit te drukken. In de laat ste minuut kon Soar evenwel de eer redden. Vermelden wij nog dat beide tegenstrevers een strafschop onbenut lieten. De Panne meende aan de komst van Koekelare een al te gemakke lijk hapje te hebben. Te veel zelf vertrouwen was oorzaak dat de bezoekers meer dan op hun beurt konden te aanval trekken. Geluk kig voor de localen was de bezoe kende voorlijn helemaal niet ge vaarlijk. Aan de overzijde wisten Goderis en Deooninck raak te sohleten zodat de zege dan toch in de kuststad bleef. St Joris heeft een voorhoede, die na Steenbrugge het meest doel punten scoorde. Tegen Gistel wa ren de forwards al weer bij schot en Eeckeman, Neyrinck en Deneve slaagden er in de bezoekende doel man vijfmaal te doen vissen. De Godelievejongens moesten zich bij kranig verweer beperken en slaag* den erin de eer te redden. Kokisijde zorgde voor de verras sing van de dag en zond de leiders puntenloos naar het Brugse terug. De thuisploeg was werkelijk puik op dreef, terwijl de leiders maar zelden de nodige samenhang en bezieling vonden. Bij Koksijde was de voorlijn zeer schotvaardig. Vooral Clemens toonde zich de grote bezieler. Hij scoorde ten an dere twee der vier locale goals. Gelukkig voor de leiders moest ook Nieuwpoort de punten in de branding laten. De vissers zorgden te Sijsele voor een knappe wed strijd, waarin de localen zich niet onbetuigd lieten. Met een tikje meer meeval voor doel ware het zekerlijk geen nederlaag geworden, want de bezoekers toonden zich minstens even sterk als die localen. Een gelijk spel ware heel wat bil lijker geweest. In de wedstrijd Ste Kruis - Mid- delkerke maakte de locale aan valsleider de vijf locale doelpunten, Iets wat zeker niet alle dagen ten aanschouwe wordt gebracht. Mid- delkerke verdedigde zich vrij goed en wist zeker ogenblik een 3-2 stand te bereiken, maar moest uit eindelijk toch voor de betere te- genistander het hoofd bulgen. Aan de rust zou er niemand ver moed hebben dat Veume te Helst een afgetekende nederlaag zou op lopen. De gasten hadden de stand geopend en er werd met 1-1 ge draaid. Het eerste kwartuur der herneming was Veurne echter fa taal, want een achterstand van drie doelpunten bleek al te zwaar om nog te kunnen overbrugd wor den. Spijts vier plaatsvervangers is Concordia toch mooi aan de winst gebleven tegen Bredene. De grond slag van de zege werd in de eerste helft van de wedstrijd gelegd, toen de localen met 2-0 aan de winst kwamen. Bredene zou na de poos voor een betere repliek zorgen, maar zou toch een strafschop no dig hebben om de eer te redden. Te Lissewege kwam het tot een puntendeling tegen Den Haan. Twee zwakke elftallen brachten het hier tot een evenwichtige wed strijd, die op juiste scoor eindigde. Stade Kortrijk heeft zich bij een herboren Lokeren werkelijk knap verdedigd. Vooral de jeugdige doel man Vandekerckhove mag op een allerbeste wedstrijd terugblikken. Toch werd er verloren, wat meer aan de individuele prestatie van hoekspeler Schram, die een hat trick lukte, dan aan een werke lijke superioriteit van het Lokerens elftal te wijten is. Het scheelde weinig of Kapellen maakte een I»—3 achterstand tegen de leiders goed. St Niklaas toonde zich de beste comparant ln het eerste uur maar dan was het Ka pellen dat volledig de wet dicteer de. Het werd 2—3, maar daar bleef het bij, daar de voorhoede der lo calen slecht geïnspireerd bleek en daarbij heel wat kansen verkeek. Ook Waregem bleef aan de winst, al was Oudenaarde nu geen ge makkelijke tegenstrever. De man nen van de Gaverbeek waren ech ter technisch de 6terksten, maar maakten hun spel al te ingewik keld opdat het effectief zou zijn. Slecht eenmaal werd er gedoeld en dit 10 min. voor het affluiten. De zege der Wetvlamingen kan niet besproken worden. Club Roeselare maakte van de komst van Géraardsbergen gebruik om de zege te behalen en tot de vijfde plaats in de rangschikking op te klimmen, onmiddellijk achter hun stadsgenoten van S. K. Het werd een genietbaar vertoon, waar in vooral op krachtsvoetbal werd gedreven, en alle tierelantijntjes zoek waren. De bezoekers scoorden het eerst, maar moesten nadien de wet van de sterksten ondergaan. Club zegevierde met juiste cijfers. Stort 114 fr. op postchcckrekening 47.63.80 van Het Wekelijks Nieuws Foneringe, en U ontvangt ons blad tot einde 1953. Brielen had in de laatste Zondag blijk gegeven van beterschap, zo dat een mogelijks succes tegen Le Bizet kon in het vooruitzicht ge steld worden. Het is zover niet ge komen, want de locale ploeg was weer eens zeer flauw, vooral ln de aanval, zodat de grensjongens eer der gemakkelijk, maar meer dan verdiend aan de winst zijn geble ven. Reeds zeker van de winst aan de rust (5-0) ging White Star nader hand niet fel meer aandringen^ zodat de tweede beurt niet veel meer om het lijf had. Komen was niet opgewassen tegen de leiders, die kort voor bet einde de eind cijfers zouden bewerken. Moorslede - Ardooie was de hoofdkamp der reeks. Ardooie do mineerde voor de rust en Temple- ton wist die meerderheid in één doelpunt om te zetten. Na de ci troentjes waren de rollen omge keerd. Moorslede deelde de lakens uit en de Ardossers moesten zich schrap zetten. Lecluyse maakte al ras gelijk maar aan het winstpunt geraakten de Moorsleden-aars niet. Tegen het einde kwam hard spel om het hoekje gluren. Vinnig en fel betwist tot het einde was de match te Vlamertin- ge, waar Moorsele de repliek bood en aan de rust met 0-1 aan de winst stond. Vlamertinge achtte deze stand onbillijk en ging nadien meer aandringen. Hun pogingen werden beloond met doelpunten vaji AUaeyis en Deplancke, waar mede hen dan ook de volle inzet te beurt viel. Zedelgem en Poperinge speelden een aangename partij. De eerste time was verdeeld en. ook de 1-1 stand was billijk. De localen kwa men daarna aan bod en lukten twee doelpunten. Poperinge zette alles ten aanval, maar liun over rompelend offensief zou slechts een doelpunt opleveren. Een gelijk spel ware beter in verhouding geweest met het spelbeeld. Dank zij een vroegtijdig doel punt en de prachtkeeping van doelwachter Mortier is S. K. Tor hout er in geslaagd de zege te be halen op het veld van Ledegem. De localen lagen nochtans geens zins onder. Ze kregen zelfs een prima kans om gelijk te stellen, maar Viaene besloot de strafschop naast. Ook hier kreeg Torhout meer dan verdiend. Scoorloze draw te Lichtervelde, waar St Elooi te gast was. Beide elftallen waren zeer aan elkaar gewaagd en het treffen kreeg een vrij evenwichtig verloop, waarbij de verdedigingen zich van weers zijden de beste onderdelen der ploegen toonden en geen enkel doelpunt prijsgaven. Houthulst toonde zich te Menen van zijn beste kant en moest er onverdiend het onderspit delven. Voor de thuisploeg kwam er een strafschop bij te pas om de 2-1 cijfers vast te leggen. Wöudsport bleef tot het einde fel aandringen, maar zag een speler van het veld verwezen. Kortrijk verloor te Moeskroen de strijd om de tweede plaats. De grensjongens toonden zich van meetaf aan de sterksten, maar het was eerst na de rust dat de grote aftekening kwam. Hulste ziet meer en meer het de gradatiegevaar voor ogen. Het werd nu ook te Wakken afgetekend geklopt, na werkelijk niets in de pap te brokken te hebben gehad. Waar Luingne in de eerste helft de wet dicteerde en twee doelpun ten wist aa,n te tekenen, was het na de poos de beurt aan het be zoekend Lendelede om de lakens uit te delen. De verdediging der thuisploeg zou evenwel voor de ambities der bezoekers een stokje steken, want meer dan een goal werd er niet toegestaan. Dank zij de zege op de Onbe dreigde leiders komt Meulebeke meer en meer een plaats onder de vooraanstaande elftallen der reeks opeisen. De wedstrijd werd vinnig betwist. De localen misten reeds aan de eerste minuut een straf schop en het zag er naar uit of hun pogingen steriel zouden blij ven. Vijf minuten voor het einde echter zou Vuyisteke er in slagen het enig doelpunt der partij te sco ren en meteen de zege aan de meest verdienstelijke ploeg te bezorgen. S. K. Avelgem kan het te Ote- gem behaalde puntje best gebrui ken. Het toeval is hen bij de Blauwvoeters flink t°r hulp geko men, want hun beide doelpüntên werden op strafschop genet. Aarsele kan momenteel lichtjes herademen door het behalen van twee punten op het veld van B. S. Avelgem. Het dient gezegd dat de bezoekers hun beide doelpunten op grove flaters van de locale ver dediging wisten te scoren, doch dit maakt de zaak niet. Dottenijs heeft cok nog wat weg af te leggen eer alle degradatiege vaar geweken is. Te Dentergem stonden zij evenwel aan de winst Zie vervolg hiernevens W Toen Nest Sterckx verleden jaar in de siuitingskoers te Putte-Ka pellen, samen met zijn vriend Lode Wouters, zo ongelukkig ten val kwam, zag het er naar uit of de man uit Heultje voor goed uit ons wielerleven was weggehaald gewor den. En zie, wij zijn nog maar aan de openingskoers van het nieuwe jaar of daar hebben we de Nest reeds met een puike zege. Een spurt zege? Met een beetje welwillendheid zouden wij ze liever als een minie me voorsprongzege betitelen. Nest was Immers met Delathouwer bij het ingaan der stad Gent wegge- wipt uit het dertigkoppig peloton. De Kalkenaar kon niet volhouden en zakte terug af, wijl Sterckx zijn voorsprong tot 150 meter opdreef. De reactie in die bende was vrese lijk. Meter na meter werd er inge haald, tot Mollin op 50 meter van de aankomst aan het wiel van Sterckx kwam te liggen. Toen balde Nest zijn krachten samen en hield de Antwerpenaar netjes achter zich. De wijze waarop deze zege werd behaald spreekt boekdelen. Als wij over de ganse koers een ogenschouw nemen, dan zien wij ons verplicht er uit te besluiten dat de openingskoers feitelijk een con frontatie is geworden van de jon gere met de oudere generatie. Aan de hand van de einduitslag zou mén geneigd zijn aan te nemen dat de vergelijking helemaal in het voordeel van de ouderen is uitge vallen. Die dit klakkeloos aanneemt zou zeker zichzelf bedriegen, ook al staat de uitslag onomstootbaar vast. Voor vele jongeren was De Om loop van Het Volkeen examen. Debutanten waren er genoeg. Het zal volstaan er enkelen op te noe men: Cleenewerck, Gilbert De emed t, Jullen Pascal, Taeldeman, Pons Vandenbranden, Henri De nijs, Michel Vuylsteke, Willy Geers, Jan Zagers, Karei Borehmans, Giel Hendrlckx, Jef Plas, René Dael- man, enz. Van enkelen was dit hun maiden-koersvoor anderen weer hun eerste klassieker. Dat ze het tegen de oudere en de min- oudere generatie niet onder de markt zouden krijgen was vooraf geweten. En toch hebben zij zich schitterend uit de slag getrokken. Desmedt en Cleenewerck waren de bezielers van het eerste uur, de pre miejagers bij uitstek. Dat Thuur nog ter aankomst kwam na die fel le inspanning zegt al heel wat. Rik Denijs was bij die uitblinkers van de ganse koers. Hij begaf enkel aan de poorten van Gent, na een groot se indruk te hebben gelaten. Van denbranden eindigde achtste, Karei Borghmans elfde, Zagers vijf en twintigste, Denijs zeven en twintig ste, gevolgd door Delathouwer en Plas. Ook Taeldeman, Geers, Geryl en Pascal eindigden de koers. Wij besluiten hieruit dat de jongste ge neratie onzer beroepsrenners met vrucht door het examen is gegaan, ook al noemden de rechters Edelare, Kwaremont, Kruise en Giesbergse Muur. Dat belooft voor de komende koersen. De eigenlijke koers kreeg zijn eerste faze te Ingelmunster waar Clëenewerck aan de haal ging, met de kleine Gilbert Desmedt in het wiel. De beide Westvlamingen wa ren op premiejacht en haalden dan ook de buit in. Hun vlucht eindigde over de helling van het Vossenhol. Hier trok pistier Buyl (zijn ploeg maat Ollivier was reeds vroegtijdig door bandbreuk uitgeschakeld ge worden) ten aanval in de bergen. Stormenderhand veroverde hij de Kwaremont en Kruise, wijl hij op de top van de Edelare tweede werd na Delathouwer. De Kalkenaar liet grote indruk en herinnerde in stijl en zit aan zijn grote tijd bij de on- afhankelijken. Na deze bergen troffen wij nog 40 man samen. Wie er al bijzaten? Briek Schotte, Delathouwer, Dries- sen, Decock, Blomme, Lambrichts, Denijs, Dewolf, Loyaerts, de Duit ser Petry, Buyl, M. Rijckaert. Plas, Van Staeyen, Borghmans, Peeters. Mertens, Zagers, Van Remoortel, Van Roosbrouck, Jos. Wouters, Vandervoorden, Stroobants, Decor- te, Giel en Jos Hendrickx, Roks, Sterckx, Van Ende, Lerno, de Frans man Scodeller, Adriaenssens, Gy- selinek, de Fransman Rouer, De- graevelijn, Isi De Rijck en nog een paar anderen. Een poging van Van Staeyen mis lukte en in het zicht van de Muur liep de Limburgse bonk Schaecken uit. Voor de stoutmoedige werd het een vreselijke beklimming vermits hij op 20 meter van de top door kramnen van de fiets viel en met een de mooie premie zag ontglip pen. Ward Peeters verraste Ieder een door zijn stijlvol klimmen en kwam de eerste voorbij, gevolgd door de anderen zonder grote af scheiding. Orde der voorbf jkomsten 1. Peeters; 2. Sterckx, op 5 m.; 3. Schotte, op 1 lengte; 4. V. d. Bran den. op 10 m.; 5. Buyl; 6. Denijs; 7. M., .Rijckaert; 8. Plas, op 30 m.; 9. Mollin; 10. Hendrickx Jos., enz. Een beslissing viel er op de Muur niet, wel een tweede afscheiding, vermits Vandervoorden, Theuns, Dewolf, Pascal. Scodeller, Decorte, Isi Do Rijck, Van Ende en Van Staeyen er begaven. Men stevende met 1-2, toen wegens grote feiten de scheidsrechter de match diende stop te zetten. Een zaakje dat voor de groene tafel zijn beslissing zal vinden. JODEC. i r.u direct op het einddoel af. Po gingen van De Hertog en Jos. Wou ters en van Schaecken (die zich wonderwel van zijn inspanning her zet had) brachten niets op. Gevaar lijker was de uitval van Delathou wer te Massemen. Zo tenminste oordeelde Nestje Sterokx erover, die op de Muur zijn eigen kunnen had gemeten en hoe verder hoe meer zegedriftig werd. Daarom dat hij Leon onmiddellijk tot de orde riep. Daar doemden de bekende torens van Gent op, het einde van het avontuur. Het was toen dat de spurter Sterckx zijn sprong plaatste en probeerde alleen toe te komen, wat hem ten andere, zij het op het nippertje, lukte. Zou het toch waar zijn dat Nest van massaspurten be vreesd ls geworden? DE UITSLAG 1. STERCKX Nest, in 5 11. 07'; 2. Mollin; 3. Rijckaert Marcel; 4. Rouer Claude (Fr.); 5. Buyl; 6. Van Kerekhove Rik; 7. Petry (Duitsl.); 8. Vandenbramde Pons; 9. Mertens René; 10. Peeters Ward; 11. Borgh mans Karei; 12. Wouters Jos.; 13. Lerno Lievin; 14. Lambrichts Jan (HoU.); 15. Schotte Alberic; 16. De Hertogh Alois; 17. Hendrickx Jos.; 18. gelijk; De Cook Roger, Van Roosbroek Eugène, Drlessen Marcel, Theuns Jos.; 22. Schaeken L.; 23. Braeokeveldt O.; 24. Hendrickx G.; 25. Zagers Jan; 26. Blomme Mau rice; 27. Delathouwer Leon; 28. Plas Jos.: 29. Denijs H., op 1'; 30. Hen drickx Marcel, op 3'; 31. Taeldeman Leopold, op 10'; 32. Dhaene Jullen; 33. Van Heghe; 34. Geers Wllly; 35. Rondelé Florent; 36. Rottiers E.; 37. Storms: 38. Van Oers; 39. Clee newerck: 40. Adriaenssens Jan; 41. Pascal; 42. Sitek. BUTL DE KLIMMERSKONING 1. Buyl Ger- 3, 8, 5, 4, 8 23 p. 2. Peeters Ward 10 p. Lambrichts (N.) 4, 3, 3 10 p. 4. Sterckx Nest 9 p. 5. Denijs Rik 1, 2, 5 =- 8 p. Schotte Brik 8 p. 7. De Cock Roger 3, 4 7 p. Van den Branden F. 7 p. 9, Cleenewerck A. en Dela thouwer Leon 5 p. 11. Desmedt Gilbert en Rij ckaert Marcel 4 p. 13. Plas Jos. 3 p. 14. De Rijck Isi, Schaeken P. en Mollin Maurits 2 p. 17. Degraevelijn P., Pascal Ju llen, Schepens A. en Hen drickx Jos. 1 p. De wielersport heeft toch dit met de voetbalsport gemeen, dat niet altijd de haver naar de beste paar den gaat. Het trio Parmentier, Le- fevre en Delin.zal daarover kunnen medespreken, in betrek met hun verrichting van verleden Zondag ln de openingskoers. Een goeie 30 Km. na het vertrek was dit trio ten aanval getogen in gezelschap van Deloor, Bouwens en De Zaaitijd. Slechts op 15 Km. van het einde zou hun poging te niet gedaan worden en dit spijts in de groep mannen als Devalck, Hey- vaert, Vander Eist, Deconinck, enz. ln het geweer waren getreden. Het zag er naar uit of hun poging wel enige kans op slagen had, maar het 1-eldersgroepje werd alras tot drie eenheden versmolten: Delin, Par mentier en Lefevre. Wanneer Delin dan nog bandbreuk leed en er in middels een ernstige reactie was ge komen vanwege Wykstandt. De- craeye, Neefs, Heyvaert, G. Vande Wiele, Debruyne en Deconinck,'was het lot van het duo Parmentier- Lefevre spijtig genoeg ook bezegeld. We kregen 10 man op kop als Van Schoorisse in een wip uit het groot peloton bij de leiders kwam gevlo gen. Tot een spurt tussen deze tien zou het evenwel niet komen. Zelf de Van Schoorisse demarreerde op nieuw en alleen Wykstandt en De- craeye waren paraat. De onbekende Zulzekenaar had nog macht genoeg cm de nochtans vlugge Decraeye met een goeie meter te kloppen. Ziehier dan de uitslag: 1. Van Schoorisse Roger, 150 km. in 4 u.; 2. Decraeye Jos.; 3. Wyk standt; 4. Deconinck A., op 20 sec.; 5. Vande Wiele Gilb.; 6. Debruyne Alfred; 7. Neefs Aug.; 8. Fenuwick; 9 Lefevre Jos.; 10. Parmentier; 11. Wijns Jos., op 1 min.; 12. Pauwels José. op 1 min. 10"; 13. Orlans G.; 14. De Decker L.; 15. Van Vlierber- ghe W.; 16. Herman G.; 17 De valck (kampioen van België)18. Blin F.; 19. Vander Eist J.; 20, Van Belle J.; 21. Goddaert. Ook te Parijs werd Zondag het nationaal veldloopkampioenschap betwist. De uitslag: 1. ABDALLAH (Taza), 40'08"; 2. Prat (Rostrenen), 40'38"; 3. Abd el Kdim (Stade Francais), 40'41"; 4. Furie (Montferrand), 41T3"; 5. A. Paris (Boisguillaume)41'36"; 6. Bouali (Taza), 41'37": 7. Labadi (Airiers), 41T4"; 8. Lecat (Mar quette), 41'45"; 9. Com (Racing), 41'50"; 10. All ou Bassou (Meknes), 41'56". Onder de klassieke koersen voor liefhebbers, neemt de Kattekoers voorzeker de eerste plaats ln. Het is het tweede treffen van het laar en ls voor West Vlaanderen heel wat belangwekkender dan de openingskoers te Gent. Reeds ver leden jaar hadden de Inrichters beroep gedaan op buitenlandse renners, om de sportieve waarde van hun inrichting te verhogen. Ze zijn er wel bij gevaren. Ieder zal zich nog wel herinneren dat de Nederlander de Groot, de grote uitblinker was, en dat de Fransman Tonello vierde wist te eindigen. Dit Jaar zou volgens de Inrich ters die het best kunnen weten de deelname van de Nederland se renners nog heel wat groter zijn. Men spreekt Immers van een 100- tal liefhebbers van boven de Moer dijk, die de start zullen nemen, terwijl ook een 20-tal beste Fran sen van de partij zullen zijn. Onze eigen liefhebbers zullen het dus niet onder de markt hebben. En toch verwachten we de mannen uit de streek, die er zullen aan houden opvolgers te worden van het duo Parmentier - Victor Lu- cien, dat verleden jaar glansrijk overwinnaar werd. Nee, we onder schatten de anderen niet, maar we menen dat Ghlsqulère, Indevuyst, Vandevoorde, Willy Jacob, de bei de Verbeke's, Gerard Pype, om er maar enkelen te noemen, speciaal in het oog zullen moeten gehouden worden, omdat zij naar en ln hun eigen streek zullen rijden en zul len willen bewijzen paraat te zijn voor het komend seizoen. Ver scheidene onder hen bewezen reeds in grote forme te steken en het zou ons niet verwonderen, moest de overwinnaar onder hen te zoe ken rijn. Dat deze promcxstlek heel broos is, beseffen we maar al te wel. het aantal deelnemers zal buitengewoon groot zijn. Over de Omloop zelf valt niet veel bij te voegen. Het zwaartepunt van de wedstrijd zal weer de be klimming van de Rodeberg zijn, die heel wat slachtoffers zal maken en afscheiding moet kunnen brengen, terwijl de niet te onderschatten heuvelruggen van Nieuwkerke en Mesen in de benen zullen wegen als de laatste loodjes moeten uit gedeeld warden. In elk geval, we wensen de Ieper- se inrichters een mooi sportlef succes toe. TECHNISCHE INLICHTINGEN Afstand: 153 km. Prijzenbt- drag: 13.000 frank. Rugnummers: Hotel Albert, M.- Hendrikaplaats, Gent, van 920 tot 12 uur. Vertrek: Hotel Albert te 12.30 uur. Aankomst: leper, op de René Colaertplaats. Prijsultdeling: bij Beddeleem Leopold, Hotel Casino, Statie straat 65, leper. WEGWIJZER EN VERMOEDELIJK UUR Rm. Uur. GENT 0 12.30 Kortrijk Til JUAiTATTI 44 13.34 Wevelgem Menen 58 13.54 Geluwe Geluveld IEPER 78 1428 Dikkebua Klljtte Rode Bang Zwarte Berg Wesbouter Renlngelst Klijtte Kemmel 99 18.10 Nieuwkerke Wulvergem Mesen Wljtechate Sint Elooi IEPER 120 18.33 Dikkebua Klijtte Kemmel Nieuwkerke 137 10.00 Wulvergem Mesen Wijtschate Sint Elooi IEPER 183 1833 de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Bareo-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. DE UITSLAG 1. Rondeaux Roger (Fr.) 21 km. 280 m. in 1 00 22 2. Bauvin Gilb. (Pr.) 1 01 17 3. Dufraisne (Fr.) 1 02 22 4. Bieri Hans (Zw.) 1 03 07 5. Filba (Spanje) 1 03 18 6. Jodet (Fr.) 1 03 26 7. Aguizzerabal (Sp.) 1 03 28 8. Close Alex (B.) 1 03 54 9. Goedert John (Lux.) 1 04 27 10. Declerck R. (B.) 1 05 06 11. Van Kerrebroek (B.) 1 05 27 12. Meyer (Zw.) 1 05 42 13. Malabroca (It.) 1 05 43 14. Thewes (Eng.) 1 06 56 15. Schaer (Zw.) 1 07 18 de landenrangschikking, iets wat op zichzelf reeds een eer en een zekere troost mag genoemd worden, Dat Close zich nog de beste klas seerde, kan wel verwonderlilk lij ken, al weet men dat de Waal heel wat pijlen op zijn boog heeft. Moest hi.i, die feitelijk maar een gelegen heidscrosser is. rich helemaal op tie specialiteit willen toeleggen, dan moet hij het hierin heel ver kunnen brengen. Vermelden wij nog dat de En gelsman Broek een val deed, waar bij hi.i erg gewond werd. In het ziekenhuis werd er een schedel breuk vastgesteld. Het Landenklassement 1. FRANKRIJK 2. België 3. Zwitserland 4. Spanje 6 punten. 29 31 1. Herm. Oostende 15 14 2. Un. Zandvoorde 15 10 Kelem Adlnkerke Esen Hermes Oostende LefTinge Zandvoorde Oostduinkerke Eernepem Het Wereld-VeldritkampioenschapI Lombardsljde Dlksmulde te Onate heeft ons geen verrassin gen voorbehouden. Eerstens was de Rangschikking zege van de Fransman Rondeaux algemeen voorzien en anderzijds was er ook geen twijfel aan, dat de ploegenrangsc-hikking aan onze Zui derburen kon ontgaan. Zo men toch tan een verrassing kan gewagen, dan is dit het tegenvallen van de Italianen, dde nergens waren, en zich met die 13* plaats als troost- io. Esen 17 2 14 prijs hebben moeten tevreden stel- n. keiem 15 i 14 ten. 3. Oudenburg 4. Dlksmulde 5. Lefflnge 6. Adlnkerke 7. Lombardsljde 8. Oostdulnkerke 9. Eernegem 10. Esen 11. Kelem 15 11 16 10 16 6 16 6 15 5 13 13 17 15 1-4 0-9 3—3 2—2 2-4 1 118 10 29 3 71 22 23 0 59 28 22 3 63 27 23 3 48 28 15 3 56 68 15 3 54 39 13 4 23 38 10 4 22 31 10 1 18 83 5 0 9 118 2 Onze eigen landgenoten hebben zich moedig verdedigd en hebben r.let ontgoocheld, al heeft niemand het tot een grote individuele ver richting gebracht. Op onze nationale kampioen had men hiervoor het meest gehoopt, maar Furnière werd vroegtijdig door breuk uitgeschakeld. Dat het te Onate een snelheids cross zou worden, werd ook al voor zien. Van bij de uitzet sloegen de Fransen op de vlucht en eer de meeste deelnemers zich goed gezet hadden, was het trio Bauvin-Ron- deaux-Dufraisne reeds ondereen de titelstrijd aan het uitvechten. Ro- bic, die eveneens breuk leed, was bok al schaakmat gezet geworden. Aanvankelijk was Bauvirt dé ge weldigste, maar meer dan 50 meter voorsprong zou hij nooit nemen. Rondeaux hield hem binnen schot, wipte ten gepaste tijde bij en trok er alleen vandoor, om te winnen zoals hij wilde. Bauvln en Dufrais- ne behielden hun stellingen, zonder ook maar bedreigd te zijn gewor-f staden den, zodat er van de factor span- ning in dit kampioenschap al niet veel mocht gewaagd worden. Wat deden inmiddels onze land genoten? Ze verdedigden zich kra nig, zonder meer, in dit hoog ge zelschap en mochten dan ook de eer smaken tweede te worden In 4—5 2—1 5—4 1-2 0-2 St Bftafs Glta Desselgem Tielt Rumbeke Bevêren-Lele Koolskamp Rac. Waregem De Ruiter D. Beveren Rangsch ikking 1. Desselgem 16 13 2 1 69 10 21 2. Olts 16 10 2 4 53 33 24 3. D. Bevcrèn 15 10 3 2 51 28 22 4. Rae. Waregem 14 9 3 2 40 29 20 5. S.V. Rumbeke 16 7 5 4 34 30 18 6. Koolskamp 14 7 6 1 33 24 15 7. Tielt Sp. 13 6 6 1 22 40 13 8. St Baafs 15 4 10 1 23 43 9 9. De Ruiter 16 3 11 2 21 40 8 10. Beveren-Lele 15 2 12 1 25 61 5 11. Izegem Sp. 12 0 11 1 22 63 1 Dadlzele Beaelare 3-1 Woesten Waasten 2—3 Zonnebeke Boezinge 1-4 Geluwe Passer.dale 5-1 Elverdlnge Staden 1—7 B.S. Poperinge Watou 5-6 Rangschikking 1. Staden 18 15 2 1 75 20 31 2. Dadlzele 17 14 1 2 58 11 30 3. Geluwe 17 14 2 1 72 12 29 4. B.S. Poperinge 18 13 3 2 81 19 28 5. Waasten 17 11 4 2 55 44 24 6. Passendale 18 6 8 4 35 49 1» 7. Beselare 18 6 10 2 35 40 14 8. Zonnebeke 17 8 10 2 34 49 12 9. Boêzlnge 18 5 11 2 33 84 13 10. Woesten 18 3 13 2 34 61 8 11. Elverdlnge 18 2 14 2 32 76 6 12. Watou 18 0 16 2 16 102 2 Beerschot A.C. Un. St-Glllls 30 Ol. Charleroi Standard Luik 20 Berchem Sp. F.C. Luik 22 La Gantolse F.C. Mechelen 31 S.C. Anderlecht Rac. Gent 10 F.C. TUleur Dar. Brussel 01 F.C. Beringen S.C. Charleroi 31 Rac. Mechelen Antwerp F.C. 12 Rangschikking 1. S.C. Anderlecht 24 17 4 2. F.C. Luik 24 15 3. Rac. Mechelen 25 11 4. Standard Cl. L. 24 9 5. F.C. Mechelen 25 II 6. Beerschot 7. Berchem 8. Olympic 9. Union 10. Tllleur 11. Daring 12. S.C. Charleroi 13. Antwerp 14. Gantolse 15. Rac. Gent IS. Beringen 25 11 24 10 25 24 24 25 24 24 24 25 ia 4 8 6 9 10 9 9 10 9 10 6 8 7 10 8 12 6 11 8 13 9 15 3 61 5 51 6 43 9 40 5 48 4 62 5 44 6 34 5 34 10 30 8 35 4 39 7 31 3 37 1 27 7 38. 30 37 30 35 39 28 44 27 49 27 41 26 39 25 42 24 41 23 34 22 34 22 54 20 47 19 52 19 39 19 49 J3 Lierse S.K. Rac. Brussel 0—0 St Trulden Rac. Tienen 1—2 St Niklaas S.K. A.S. Oostende 3—0 Stade Leuven F.C. Brugge 0l C.S. Verviers Un. Doornik 20 Kortrijk Sport White Star 03 F.C. Ronse Waterschei 02 Boom Lyra 1—2 Rangschikking 25 15 6 23 14 6 23 11 5 24 12 8 23 10 8 24 8 7 24 11 10 24 4 9 24 8 9 23 10 11 25 5 8 25 9 12 25 8 12 21 7 13 22 7 11 34 6 15 1. Lyra 2. White Star 3. Lierse S.K. 4. Waterschei 5. F.C. Brugge 6. R. Brussel 7. R. Tienen 8. St Trulden 9. Kortrijk Sp. 10. A.S. Oostende 11. Un. Doornik 12. St Niklaas S.K. 13. Boom 14. F.C. Ronse 15. C.S. Verviers 4 61 3 57 7 50 4 50 12 26 4 39 5 49 4 27 4 30 3 33 33 34 28 31 28 29 44 28 34 25 50 25 42 25 50 24 41 23 38 22 41 22 45 22 51 21 44 18 47 18 48 15 Rac. Doornik Boussu-Bols 41 La Louvière Schaarbeek 21 Beveren Dar. Leuven 11 Eendr. Aalst F.C. Izegem 50 Dendermonde Ukkel 13 V.G. Oostende Vlg. Hamme 21 Un. Halle C. Brugge 23 1. Ukkel 2. Dendermonde 3. Bergen 4. F.C. Izegem 5. C. Brugge 6. Beveren 7. R.C. Doornik 8. Schaarbeek 9. Boussu-Bols 10. Eendr. Aalst 11. Un. Namen 12. V.G. Oostende 13. Vlg. Hamme 14. Dar. Leuven 15. La Louvière 18, Vfl. Kalle Rangschikking 24 13 3 23 13 24 11 24 12 25 12 24 10 24 10 25 9 23 22 22 23 24 24 24 <33 8 10 6 10 6 11 6 12 5 13 «L 8 60 22 34 5 54 29 31 43 32 29 54 48 28 47 40 28 50 45 26 40 31 26 46 45 25 8 33 40 24 4 37 34 22 4 38 45 20 7 28 42 19 7 33 39 19 6 36 56 18 6 28 41 16 ^3 30 5113 Lokeren St. Kortrijk 3—0 F.C. Roeselare Oeraardsbergen 42 Kapellen Exc. St Niklaas 2—3 Oudenaarde Waregem 01 Rangschikking l.Exe. St Niklaas 25 16 6 2. Rac. Lokeren 3. Waregem 4. S.K. Roeselare 5. F.C. Roeselare 6. F.C. Eeklo 7. Geraardsbergen 8. Oudenaarde 9. Hoboken 10. Ekeren 11. Borgerhout 12. St. Moeskroen 13. Kapellen 14. Meulestede 15. Wevelgem 16. Bt, KortrUk 24 15 24 10 23 11 23 8 23 12 24 10 23 9 23 23 24 23 24 24 23 S3 8 4 6 5 9 9 8 9 8 9 10 9 11 8 12 6 U 8 15 5 12 6 15 D. Blankenberge Oostrozebeke 51 Aaibeke S. V. Blankenberge 2—1 V. Oostende S.C. Menen 10 Wervik Tielt 2—0 F.C. Torhout Herzeeuw 00 Ingelmunster lauwe 21 Zwevegem C.S. leper l2 Harelbeke Knokke 00 Rangschikking 4 53 34 34 l. C.S. leper 22 15 2 1 60 39 31 2. S.C. Menen 21 14 3 10 44 33 30 3. Knokke 21 14 3 6 46 42 28 4. S.V. Blankenb. 20 10 5 10 43 23 26 5. Aaibeke 21 11 7 2 49 39 26 6. Zwevegem 21 10 8 5 56 43 25 7. F.C. Torhout 22 8 8 6 42 33 24 8. Herzeeuw 22 9 9 6 38 43 24 9. Oostrozebeke 22 9 10 4 42 53 22 10. Wervik 22 7 4 37 36 22 11. Tielt 20 6 7 3 46 65 19 12. D. Blankenb. 21 7 7 40 48 19 13. Harelbeke 22 8 12 6 24 41 17 14. V. Oostende 19 5 9 6 22 45 16 15. Lauwe 20 3 16 3 28 51 13 13. toggjjaWMtM 33 1 20 ..1 3D Ï4 3. 78 27 35 56 25 32 56 27 32 54 34 25 44 32 25 56 37 23 35 44 22 44 51 22 46 58 21 37 41 20 39 41 19 41 47 19 39 52 18 27 44 15 34 68 7 Koksijde Steenbrugge 42 Sijsele Nieuwpoort 24 St Kruis Mlddelkerke 5—2 Helst Veurne 52 Cone. Brugge Bredene 22 St Joris Gistel 5—1 De Panne Koekelare 20 Lissewege Den Haan 22 Rangschikking 1. Steenbrugge 2. Nieuwpoort 3. De Panne 4. Helst 5. St Kruis 6. St Joris 7. Sijsele 8. Veurne 9. Conc. Brugge 10. Bredene 11. Gistel 12. Koksijde 13. Den Haan 14. Mlddelkerks 15. Lissewege 16. Koekei ars 22 17 21 13 22 12 21 12 22 11 22 11 22 9 21 10 22 8 21 21 21 22 21 21 33 4 3 3 5 8 9 8 9 8 8 7 8 8 10 8 12 7 13 5 14 4 15 3 16 1 104 30 35 5 77 38 31 70 53 31 66 37 28 56 50 25 75 47 24 55 50 23 55 56 22 59 61 22 6 38 52 20 3 55 59 19 1 44 50 17 2 43 72 16 2 40 92 12 2 29 79 10 3 31 71 8 Exc. Zedelgem F.C. Poperinge T. Menen Houthulst W.S. leper F.C. Komen Moorslede Ardooie Brielen Le Bizet Vlamertinge Moorsele Lichtervelde St Elools Ledegem S.K. Torhout Rangschikking 3—2 2—1 6—0 1—1 1—4 2—1 0-4) 0-1 1. W.S. leper 2. Ardooie 3. F.C. Poperinge 4. Moorslede 5. T. Menen 6. S.K. Torhout 7. Lichtervelde 8. St Eloois 9. Houthulst 10. Komen 11. Zedelgem 12. Moorsele 13. Ledegem 14. Vlaanertlng» 15. Le Blzet 16. Brielen 22 17 22 16 22 11 21 10 21 10 22 10 22 10 22 10 22 10 21 9 21 22 22 21 22 9 13 7 12 7 12 3 17 83 20 36 89 37 34 72 51 26 53 30 25 54 46 25 59 34 25 5 57 45 25 5 60 47 25 3 65 61 23 4 58 64 22 5 58 58 21 0 52 76 18 3 42 55 17 2 49 56 16 2 34 90 8 31 0 21 0 29144 0 A A. Moeskroen S.V. Kortrijk 4—i Wakken Hulste 4—6 Luingne Lendelede 2—1 B.S. Avelgem Aarsele 1—3 Otegem S.K. Avelgem 2—2 Meulebeke Kuurne 1—0 Dentergem Deerlijk ultg. 0 74 18 18 5 66 34 29 6 54 25 28 4 45 26 28 2 66 37 26 2 55 51 26 2 47 44 28 7 37 36 23 5 68 68 23 5 60 46 23 4 44 50 18 3 43 74 18 4 22 46 14 2 31 62 14 5 16 79 11 3 30 54 Rangschikking 1. Kuurne 22 19 3 2. A.A. Moeskroen 22 12 5 3. M.S. Ingelra. 21 11 4 4. Deerlijk 21 12 5 5. S.V. Kortrijk 22 12 8 6. Meulebeke 22 12 8 7. Luingne 22 11 9 8. B.S. Avelgem 22 8 7 9. Otegem 22 9 8 10. Lendelede 22 10 9 11. Wakken 22 7 11 12. Aarsele 22 6 13 13. Dottenijs 21 5 1? 14. SK. Avelgem 22 6 14 15. Hulste 22 3 14 16,Djitergem 20 2 15

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 10