De T oehom Samengestelde Meststoffen I Rumbeke viert dit jaar twee Luisterrijke Eeuwfeesten STEVENS Gebroeders REINIGT HET ORGANISME EN Taalwetverkrachting in Brusselse scholen is aan de A. Nolf-Camerlynck Nog de watersnood van 1 Februari 1 Brief uit Brussel LANDBOUWERS Sf 4* Ontromers WlP Melotte mjgSk fHlBJv SVfeïkmacfoines Surge Melotte. De samengestelde meststoffen Horeels Schoppen Aas zijn de meststoffen der toekomst leper Poperinge MELOTTE Kwaliteit, de Samengestelde Meststoffen Kamer voor Ambachten en Neringen Egyptische mijnen veger vergaan Vreselijk werk ongeval te EVlenen Ms Bloedprocessie te Brugge RAT MORT KARNAVAL STOET Fcshïfek van Weegtaagjera 8, Lichterveldestraat, TORHOUT - Tel. 40 - - - - - t1 r n het wekelijks NIEUWS Zaterdag 14 Maart 1983, Bij aankoop van een MELKMACHINE of ONTROMER, waarom aarzelen. Kredieten voor herstel der waterschade. De Kamercommissie van Finan ciën heeft het wetsontwerp goedge keurd betreffende de toekenning van speciale credieten bestemd tot het bijdragen van het herstel der schade veroorzaakt door de over stromingen van 1 Februari aan de particuliere goederen. Uit ingewonnen Inlichtingen blijkt dat de 10 millioen, die door de regering in het Rampenfonds werden gestort, slechts een eerste schijf uitmaken. Verdere credieten zullen het aan het Rode Kruis moe ten mogelijk maken het onderno men werk tot een goed einde te brengen. Er werd meer dan 150 millioen ingezameld. Gewezen wordt op het feit dat de Kolonie ruim heeft bijgedragen Een gedeelte van de derde groep van de Koloniale Loterij, nl. onge veer 12.500.000 fr., zal aan het Ro de Kruis worden afgedragen. De opbrengst van de bijzondere post zegel wordt op ongeveer 250.000 fr. geraamd. Onder de ten bate van de ge troffenen genomen maatregelen worden vermeld de deblokkering en de bijzondere credieten, die thans worden overwogen. De directe tussenkomst ten bate van de getroffenen zal in drie fa zen gebeuren: 1) vergoeding, voed sel en klederen (ten belope van 2000 fr. per gezin, plus 1000 fr. per kind, per 14 dagen), 2) herstel van het meubilair (19.000 fr. per gezin, plus 3.000 fr. per ten laste komend persoon). De ambachtslieden zullen een speciale bijkomende vergoeding van 5.000 fr. genieten: 3) Daar waar het reeds mogelijk ls de schade vast te stellen, zal tot de schadeloosstelling kunnen worden overgegaan. De criteria zullen gelijk zijn voor al de getroffenen. De regering gaat de verplichting aan het rampen fonds aan te vullen tot het vereiste bedrag. - De veroorzaakte schade welke minder dan 2.500 fr. bedraagt, zal niet worden vergoed. Van 2.500 tot 100.000 fr. zal de schadeloosstelling 50 t.h. bedragen, uitgenomen Indien een gedeelte van de schade reeds werd hersteld door middel van de bij de tweede faze uitgekeerde gel den. Boven de 100.000 fr. zal de maximumschadeloosstelling, behou dens speciale gevallen die door de beheerscommissie van het fonds zullen worden onderzocht, 50.000 fr. bedragen. Belgisch Rode Kruis verza melde 1181252.259 fr. voor getroffenen. Het Rode Kruis heeft Zaterdag de financiële toestand van zijn hulpactie bekendgemaakt. De op 5 Maart geboekte ontvangsten, die van de provinciale comlté's inbe grepen, bedragen 117.152.259 fr., plus de voor Nederland bestemde giften ten bedrage van 1.100.000 fr., zegge in totaal 118.252.259 fr. Laatste dodenlijst in Nederland: 1.783. Het aantal slachtoffers van de overstromingsramp in Nederland bedraagt volgens de door het Ne derlandse Rode Kruis gepubliceer de gegevens reeds 1.783. Het aantal doden van het man nelijk en van het vrouwelijk ge slacht bedraagt resp. 318 en 372, voor de vermisten zijn die cijfers resp. 542 en 519. Men dient er rekening mee te houden dat deze cijfers nog niet het definietieve beeld geven van het aantal slachtoffers. Koning Boudewijn bezocht Rupelstreek. Koning Boudewijn heeft Vrijdag 6 Maart jl. het aangekondigde be zoek aan de geteisterde Rupel streek gebracht. In tegenstelling met zijn vorige tochten naar Zand vliet, Lillo en Kallo, zag de Vorst er uiterst opgewekt uit en blijk baar gans hersteld van zijn ziekte. Een boottocht in het overstroom de gebied werd hierbij onderno men. De bres te Wintam werd be zocht. Overal, in aj.le bezochte dorpen en wijken, werd Konins Boudewijn hartelijk en geestdriftig toege juicht. Giften uit het buitenland. Namens India werd aan de Hr Van Zeeland, Minister van Buiten landse Zaken, een check van 140.000 fr. overhandigd, zijnde een gift van het Indische Rode Kruis, voor de slachtoffers van de over stroming. De Kölnische Rundschau die een inzameling op touw had gezet ten bate van de getroffenen in West-Europa van de water snood, heeft een grote opbrengst gekend zodat daarvan 10.000 Mark, zijnde 120.000 Belg. fr., aan de Belgische ambassadeur te Bonn werd overgemaakt, met verzoek die gelden te gebruiken voor Vlassen broek en Berendrecht. Indonesië schonk een grote kwantiteit rijst. M, IMlMJ KOOPT DE M p i en De machines met dubbele waarborg, deze van het gun stig gekend Huis MELOTTE, en deze van de Hoofd vertegenwoordigers De verspreiding der meststoffen in de bouwlaag, door de werking van het water, geschiedt vertikaal. Dit brengt met zich mede dat, om doelmatig te bemes ten, al de nodige voedende elementen op leder kleinste deeltje akkerland, in de Juiste verhouding en intiem samengemengd, moeten aanwezig zijn. Buiten de aanvoer der drie gekende hoofdelemen ten, behoeft de grond tevens ook regelmatig verrijkt te worden aan humus, magnesium en nog verscheidene andere mindere elementen. DE MESTSTOFFEN MOREELS MERK SCHOPPEN AAS speciaal voor de teelt van vlas en aard appelen, op basis van humyl, bezorgen U al deze nodige faktoren. het Huis dat reeds 50 j aar ten dienste staat van de landbouw, en dat uw vertrouwen geniet. Hoog rendement, (1324) Duurzaamheid. (Varvolg van Mad) ontketend in alle landen. Stalin stond de formule voor van het redden en uitbouwen van de re volutie en het communismevoor lopig binnen de grenzen van één bepaalde Staat. Maar alle twee streefden ze doelbewust naar de wereldheerschappij van het zgn. proletariaat. Over Malenkov nu kan voor lopig althans weinig twijfel be staan. Hij was 100 Stalinist en zal dus meer dan waarschijnlijk diens opvattingen over de metho de delen en voortzetten. De houding die de vrije wereld heeft aan te nemen tegenover de nieuwe heersers van het Kremlin kan dan ook niet grondig gewij zigd worden. De wereld na Stalin heeft dit gemeens met de wereld met Sta lin: dat het communisme het com munisme blijft en dat het alle vol keren wil overspoelen, zowel door inwendige revolutie als door over rompeling. Ons verweer moet dan ook hetzelfde blijven, ttz. een ver weer naar binnen en naar buiten. Tot duidelijk bewijs van het te gendeel blijft al de rest ijdele spe culatie. (11S-5S) V. WESTERLINCK. Het gebruik van DE MESTSTOFFEN MOREELS MERK SCHOPPEN AAS verzekert U, van in de beginne, het volledig voedsel voor de Jonge plantjes een regelmatige groei en bijge volg een rijke opbrengst. Verzekert uw oogsten door het gebruik van: De vraagtekens aan Sovjetzijde blijven volledig open. Maar daarmede blijven ook de vraagtekens aan onze kant open. Alleen moet men hier oppassen van geen vraagtekens te plaatsen daar waar ze geen zin hebben. Inderdaad: wanneer bv. Malen kov in zijn rede bij Stalins begra fenis zo zeer de nadruk gelegd heeft op de mogelijke vreedzame samenleving tussen communisme en kapitalisme, dan moet men zich niet gaan afvragen of Rus land thans zijn imperialisme zou gaan indijken. Dergelijke uitspra ken heeft Stalin bij de vleet ge daan, maar daarom gaf het Krem lin nog geen greintje van zijn we- reldhonger prijs. Over detailpunten kan men twis ten en zich bv. afvragen welke thans de best geschikte toon is voor de radio-uitzendingen be stemd voor de landen achter het ijzeren gordijn. Maar over het volhouden van de grondlijn kan. geen ogenblik twijfel of aarzeling bestaan. De buitenlandse politiek van de Sov jetunie kan wel beïnvloed worden door de persoonlijkheid van de dictator, maar ze werd in feite vastgelegd door de innerlijke dy namiek van de communistische doctrine. Het enig geschil dat dienaan gaande ooit in het Sovjetrijk ge rezen is betrof de methode en niet het einddoel. Trotski was voor stander van de wereldrevolutie wij ons beperkt tot een overzichte lijk beeld van hetgeen dit jaar te Rumbeke op het getouw gezet werd. In een volgende bijdrage zullen wij onze lezers van dichter bij laten kennis maken met de twee gevierden van dit jaar, na melijk de maatschappij De Ver enigde Vriendenen Alexander Rodenbach, een der schoonste fi guren uit het verleden. Vermelden wij nog dat de pers- afgevaardigden ook de gelegenheid kregen tot een bezoek aan het St- Elisabethsgesticht, dat destijds het woonhuis was van Alexander Ro denbach. Niemand minder dan de Heer en Mevrouw Camerlynck uit Roeselare, die dit historisch ge bouw wisten om te toveren tot een ideaal tehuis voor Onze Kinde ren hebben er de leden van de pers in rondgeleid. De zeer schone bestemming die thans aan dit ge bouw gegeven werd, noodzaakte tot verruiming en wijziging, doch hier en daar worden nog herinne ringen bewaard uit de tijd van Alexander Rodenbach. Voor de pers was het tevens een uitsteken de gelegenheid om kennis te ma ken met het schone werk van Onze Kinderen Nadat de pers op uitnodiging van het feestcomiteit aan een gastvrije tafel aanzat, werd tot be sluit een bezoek gebracht aan het historisch Kasteel te Rumbeke. GEMO. T« 's Gravenbrakel heeft een waanzinnige een ketel kokend vet gegoten over het hoofd van zijn echtgenote, waarna hij zich naar de zolder begaf en naar beneden sprong, zodat hij bij zijn val op de slag ge dood werd. De vrouw werd deerlijk verbrand. Diploma-uitreiking te Brugge Zondagnamiddag werd in de stadsschouwburg te Brugge overge gaan tot de plechtige uitreiking der diploma's van de beroepsoplei ding, zitting 1952. De overheden Senator Neels, Ka merlid De Schepper, Bestendig Af gevaardigden Smissaert en Olivier, de Raadsleden Traen en Deroo, en Mr Van Biervliet werden in de schenkzaal van de stadsschouwburg ontvangen. Hierna had een inlei ding plaats door de H. De Cuypere, voorzitter van de Kamer, waarop een toespraak volgde door de H. Van Quaethem, voorzitter van het Provinciaal Comité voor Beroeps opleiding, waarin gehandeld werd over de diensten van de beroepsop leiding, het nut en tot wat het di ploma leiden zal. Nadat de II. Van Dommele als mede een vertegenwoordiger van de algemene directie van het mid denstandswezen nog het woord had den gevoerd, werd overgegaan tot de uitreiking van de diploma's, o.m. aan: Examenscholing, zitting 1952. Bakker: Dehem Jean, Komen, on derscheiding: Desombere Jozef, Me nen,idem: Marey Robert, Nieuw- poort. idem: Van Parijs Roger, Meulebeke, idem. Banketbakker: Corne Julien, Wevelgem, voldoe ning; Desombere Jozef, Menen, idem. Kleermaker: Ferlin Noël, Rekkem, voldoening. Schrijn werker: Leroy Noël, Passendale. voldoening. Spekslager: Duthoy Paul, Beselare, onderscheiding. 54 Doffen Een Egyptische mijnenveger, de «Solium», is in de nacht van Za terdag jl., op 20 km. van Alexan- drië, bij zware storm vergaan. Van de 114 opvarenden zijn er 54 om het leven gekomen. Een Pools schip bood de eerste hulp en bleef ter plaatse toeren om de drenkelingen op te pikken. Werkman valt op een aasen systeem in werking en wordt met bekkenbreuk opgenomen. Zaterdag 7 Maart jl. was de ge naamde Hilaire Lybeer. 39 j. oud, echtgenoot Yvonne Dejonghe, wo nende Weverstraat, op het gehucht Ons Dorp alhier, in de Brouwerij Les Trois Roisgelegen in de Bruggestraat, werkzaam boven in de machinekamer, terwijl onder hem het rader- en assenwerk ra telde. Door een totnogtoe ongekende oorzaak viel hij op zeker ogenblik door het raderwerk heen en werd zwaar gewond opgenomen en bij hoogdringendheid overgebracht naar een kliniek, alwaar een ern stige bekkenbreuk bij de ongelukki ge werd vastgesteld. De toestand van Hilaire Lybeer is zorgwekkend. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in, dat nog wordt voort gezet. De H. Bloedprocessie, die alge meen als een der oudste en prach tigste Processies van het vasteland wordt beschouwd, zal dit jaar op Maandag 4 Mei a.s., te 10.30 uur, uitgaan. Deze Processie is samengesteld uit godsdienstige en historische groepen. Enkele duizenden zitplaatsen zijn op de doortocht voorzien. Men kan deze, vanaf 1 Maart, laten voorbe houden door storting van de som van 25 fr. per plaats op de post- checkrekening 197.33 Gemeente bestuur van Brugge. De duizenden en duizenden be zoekers die ieder jaar uit alle hoe ken van ons land en zelfs uit de omliggende streken naar Brugge stromen, om er getuige te zijn van een der meest aangrijpende gods- dienstig-historische gebeurtenissen, zullen dit jaar op de feeërieke be lichting van de monumenten en rei en worden vergast (op 2,3 en 4 Mei a.s., telkens tot middernacht). Voor alle verder verlangde inlich tingen, wende men zich tot de Stedelijke Dienst voor Toerisme, Markt, Brugge; tel. 333.87. Voor wat de speciale treinen be treft, raadplege men de aanplak- brieven in de stations. Zaterdag 14 Maart GROOT GEMASKERD BAL Zondag 15 Maart LUISTERRIJKE BEGIN ER MAAR AAN TE DENKEN Waaraan? Wel aan de Paasplloht die gij binnen kort moet vervullen. Nu reeds? Wij zijn er toch nog 2 we ken af... Inderdaad, maar 't kan wel- I'olit gebeuren dat gij best twee wie ken nodig hebt om uw pakle klaar te maken; een klein medltatieke daarover, op voorhand kan geen kwaad. Een Arabisch spreekwoord zegt: De zonde heeft vijf vingeren, waarvan zij er twee op de ogen. twee op de oren en één op de mond houdt De zonde houdt gemakkelijk de beide ogen toe. opdat wij de schuld niet zouden zien en wij aldus de ge volgen van de schuld niet zouden erkennen. Een reiziger in Venezuela kwam op zekere avond op zijn kwartier te rug, nogal fel aangeschoten, zoal» naar gewoonte. HIJ wilde te ruste gaan, maar kon slechts na veel her en derwaarts strompelen, zijn bed vinden. Toen hij het nu na veel moeite had gevonden, gelukte het hem niet zijn schoenen uit te trek ken. Tenslotte gaf 1UJ het op en kroop met de schoenen aan ln zijn bed. Dan mompelde hij tegen zich zelf: «Nu heb lk de ganse wereld doorreisd, heb vijf Jaar ln Cuba ge leefd, vier ln Jamaica, vijf ln Brazi lië, lk heb Spanje en Portugal af gelopen en ben tot ln Afrika door gegaan; maar zulk een afschuwelijk land als Venezuela heb ik nog niet ontmoet, waar een man van eer met zijn schoenen aan naar bed moet gaanVenezuela droeg dus de schuld! Niemand anders. WIJ moe ten er om lachen. Er ls nochtans een methode van handelen en van denken die hierme de fel overeenkomt en de wereld door gebruikelijk ls: de schuld van het kwaad dat ons overkomt te wijten aan allo mogelijke personen en za ken, die er niets mee te maken heb ben, aan alles'behalve aan de éne ware oorzaak: onze boze, slechts wil. De vrouw, die GIJ mil gegeven hebt, heeft me van de vrucht van de boom gegevenaldus verontschul digde zich de eerste zondaar. En al len. die naar zijn voorbeeld ook zon digden. zoeken ook zich te veront schuldigen volgens zijn voorbeeld. Het temperament, het karakter, dat Gij me gegeven hebt, de zenuwen die niet gehoorzamen: het gezelschap v.aarln lk me bevond, zijn de schuld van mijn handelingen ik niet! Daar wij verblind zijn over de oor zaken van onze zonden, zien wij ooK niet ln, hoe de zonde ons immer meer en meer ln haar macht houdt en hoe het gevaar immeraan toeneemt. Denkt er in de komende Paastijd aan: dat eeq kataatrool moet voor- BRENGT UWE Bijzonderheid van VEE-BASCULES (788) door te OOSTENDE. RUST - LUST EN J GEZONDHEID! f (1319) Toen ik mijn roman Niet wanhopen, Maria-Christinabegon te schrijven, ging ik naar de historische film zien Marie-AntoinetteOm de meubels, de rokken, de haarkapsels, de schoenen enz. uit die tijd nu eens in levend beeld te zien, daar mijn boek zich in deze be roerde tijd afspeelt. Doch ik werd zodanig door het tragi sche avontuur van dit leven meegesleept, dat ik niet eens meer aan de détails dacht. Het tragische avontuur! Zo schitterend begonnen, zo reddeloos geëindigd op het schavot in 1793, dus 150 jaar geleden. In Mei 1770 nam de Jonge Marie-An- toinette (zij was pas 14 jaar) afscheid van haar landgenoten op de boorden van de Rijn. Ze wisselde van gevolg. Adieu, Oostenrijk, adieu moeder Maria-There- sia! Ik groet u, mijn nieuw vaderland. Het huwelijk greep plaats te Versailles, Tijdens de plechtigheid deed een ge weldig onweder de oude kerk schudden, en bij het vuurwerk te Parijs werden, tengevolge van een plotselinge schrik, honderden doodgedrukt of vertrapt. Ve len zagen hierin tekenen, die ongeluk voorspelden. Het lijkt vreemd en het strekt niet tot lof van Maria-Theresia, dat Maria-An toinette's opvoeding totaal was verwaar loosd. Zij schreef slecht en had weinig kennis van hare moedertaal; van muziek, tekenen en dansen verstond zij ook niets; van handwerken had zij weinig verstand en kwam daar ook rond voor uit. Zo schreef zij aan haar moederIk maak een vest voor de Koning en ik hoop, dat het binnen enkele Jaren klaar zal zijn Bovendien was zij slordig op hare kleding. Evenwel had veel van haar terecht kunnen komen, want haar hoofd was goed en haar hart niet slecht. Maar wat duurde, te midden van duizenden schreeuwende en tierende mannen en vrouwen. Het ongelukkige koningspaar vluchtte ln 1791 uit Parijs, maar werd te midden van gewapenden naar de hoofd stad teruggevoerd. Tweemaal werden de Tullerieën bestormd; de eerste maal weerstonden de Koning en de Koningin met waardigheid het razende gepeupel; de tweede maal moesten zij wijken en V werden daarna van hun waardigheid I vervallen verklaard (1792). Nu volgde de 1 ene snerpende smart na de andere. In 1 1793 werd Lodewijk onthoofd, na een hartverscheurend afscheid van zijn vrouw te hebben genomen, en kort daarop be sloot de regering het zoontje aan de moe der te ontrukken. Met gruwelijke hard heid werd dit besluit ten uitvoer ge bracht. In het holle van de nacht ver schenen de dienders in de gevangenis, om de moeder de treurtijding mee te de len. Een ontzettend toneel volgde. I,an ger dan een uur bood zij tegenstand en wierp zich op het bed van de knaap, om hem zo met haar lichaam tegen de aan vallers te verdedigen. Geen redeneren, geen dreigen hielp, totdat een der on mensen haar dochtertje greep en het dreigde neer te stoten, als zij haar zoon niet overgaf. Nu bezweek de arme vrouw, zij liet zich het ene kind ontvoeren, om het andere te redden. Na die tijd was I haar kracht gebroken, en verlangde zij naar de dood, die zich niet lang liet wachten. Ook zij werd voor een zoge naamde rechtbank geroepen; zij ver scheen in een gescheurd kleed en met grijs geworden haar. Zij verdedigde zich op zo waardige wijze, dat zich hier en I daar, zelfs in deze gerechtszaal, een stem van medelijden verhief. Het mocht even wel niet baten, de 10 October 1793 viel ook het hoofd der Koningin onder de guillotine. In 1774 stierf Lodewljlc XV en Lode wijk XVI en Maria-Antoinette werden Koning en Koningin van Frankrijk. Zij pasten geen van beiden voor hun hogo waardigheid. Lodewijk bezat geen geest kracht genoeg om het land, dat aan de vooravond der Revolutie stond, te beheer sen, en Maria-Antoinette was te lichtzin nig en bovenal te verkwistend in een tijd, dat duizenden harer onderdanen brood gebrek leden. De Koning liet haar geheel vrij in hare zucht tot vermaak, want hij zag niet graag, dat zij zich met zijn re geringszaken bemoeide; hij vreesde nl. voor de naam van pantoffelheld, maar daarbij ook, dat Maria-Antoinette Oos tenrijks belang meer op het oog zou heb ben, dan dat van Frankrijk. Öp het slot Trianon bij Versailles, waar zij een tijd lang vertoefde, was het een aaneenscha keling van feesten en een tentoonstelling van overdadige toiletten. Hoge kapsels waren toen ln de mode. Men zag op het hoofd der dames een landschap, een zee gevecht, een gehele vloot prijken. De Koningin vertoonde zich te Parijs met een reusachtige hoorn des overvloeds op haar hoofd, welk zinnebeeld zeer scherp afstak tegen de armoede, die daar toen heerste. Maar op andere wijze gaf Maria-Antoinette werkelijk aanstoot. Zij bezocht gemaskerde bals te Parijs en liet hazardspelen toe ln haar palels, zelf speelde zij eens een gehele nacht en de volgende morgen door, en zij nam deel aan bals die te 12 uur 's nachts begonnen en te 11 uur 's morgens eindigden. Trouw werd rij daarin bijgestaan door de familie De Polignac, wier inkomsten door schenkingen en ambten in enkele jaren met 500.000 frank werden vermeer derd, ten koste van de Staat natuur lijk, Uit de schatkist werden ook de mil- lioenen genomen, waarvoor het kasteel St Cloud voor de Koningin werd aange kocht. Dit waren zeker redenen genoeg om de afkeer des volks tegen haar op te wekken en deze groeide tot haat door de laster der haar vijandige groten, die er niet vreemd aan waren, dat door schimp liedjes en spotprenten de eerbied voor de Koningin uit het hart des volks verdween. Zij werd nu nooit anders dan de Oos tenrijkse geheten, en toen in Mei 1789 de drie standen te Versailles samenkwa men, werd de Koning nog met gejuich, de Koningin daarentegen met gemor ont vangen. Nu begonnen voor haar, zowel als voor de Koning, kwade dagen, waarin beiden eigenschappen vertoonden, die men niet in hen verwacht had. Samen ondergin gen zij de smadelijke vernedering van de gedwongen verhuizing van Versailles naar Parijs, een tocht die zeven uren moest er worden van deze Jonge vrouw, of liever van dit meisje, ln een omgeving als die, waarin ze nu geplaatst werd? Zij kwam aan een zedeloos hof, waar de ellendige Lodewijk XV zelf de grootste zondaar was. Hij was een slecht Koning en een slecht vader, die zijne vier doch ters met de bijnamen van Zwijntje, Vod, Slet en Slons betitelde. In deze omgeving kon rij geen goed leren. Zij gevoelde zich er niets op haar gemak, vooral ook, omdat de hofetiquette zo streng was. Geen uur van de dag was zij vrij in haar doen en laten, al haar handelingen waren haar voorgeschreven. Er waren hovelingen die tegenwoordig mochten zijn, als zij haar kousen aan trok, hovelingen die het wassen harer handen mochten aanschouwen, voorna me dames, die haar de nachtjapon over reikten. Zo'n stijve levenswijze was zij thuis niet gewend; als zij kon, stak zij er de draak mee, en bij sommige plech tige gelegenheden bespotte zij deftige dames wegens hare kledij, om ze latei- trots voorbij te stappen, zonder ze een enkel woord toe te voegen. Zó krenkte zij velen, en allerlei lelijks werd nu van de aanstaande Koningin verbreid, dat later door het volk geloofd werd, toen zij in derdaad door haar onbezonnenheid tot praatjes aanleiding gaf.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 2