Voethal- beschouwingen i v P| Ra-Ik- BAR CO Nederlander Piet Haen lachte met storm en tegen stander bij deOnafhankelijken Ronde van Vlaanderen De Ronde van Westvlaanderen voor liefhebbers Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 29=3=53 Onweerstaanbare IMPANIS reed iedereen uit het wiel bij de Beroepsrenners LA GANTOISE OOGST, F. C LUIK VERLIEST EEN KOSTBAAR PUNT IN I» AFDELING LIERSE S. IC VERSLAAT HOME-PLOEG C S. VERVIERS IN II' AFDELING BEDREIGDE PLOEGEN AAN DE WINST IN III' AFD. B STADE KORTRIJK BIJT VAN ZICH AF IN BEVOR. A WINST VOOR DE DRIE KOPPLOEGEN IN 1° PROVINCIAAL BITSIGE STRIJD VOOR DE EREPLAATSEN IN II» PROVINCIAAL A WHITE STAR IEPER VIJF PUNTEN LOS IN II6 PROVINCIAAL B NORMALE UITSLAGEN IN II» PROVINCIAAL C DE MANNEN VAN GENT-WEVELGEM de beste de goedko opste 19 modellen Zijn televisie Is onovertrefbaar. Prachtige Internationale deelname voor de OP ZONDAG 5 APRIL 1953 Van 5 tot 12 April DE WAAL JACQUES DANIELS WAS DE VLAMINGEN TE STERK BIJ DE LIEFHEBBERS S. C. MENEN KLOPTE EENDR. WERVIK GABRIEL DE GRIJZE (uit Oostnieuwkerke) wint met nipte voor sprong bij de Nieuwelin gen Stort 102 Grote Qpeningsmeeting te Moorslede op Paasmaandag 6 April III0 Provinciaal A III» Provinciaal D 111° Provinciaal F 1° Afdeling 11° Afdeling III» Afdeling B Nationale Bevordering A 1° Provinciaal II0 Provinciaal A 11° Provinciaal B - II» Provinciaal C iHET WEKELIJKS NIEUW» S p- EaïenJas 4 Aprfl xm. cm Bfts. 12.1 Het zeer belangrijk treffen tussen Gebrek aan afwerking enerzijds en een kandidaat-afdaler en een kandl daat-kamploen heeft aan belde elf tallen een punt gegeven. Op het eer ste zicht kan dit een sukses voor de Gentenaars betekenen, maar de gan se Inzet heeft ln hun bereik gelegen. het pulk optreden van Delhasse en Carre anderzijds, waren de oorzaken dat de bordjesman geen werk kreeg. Aan de overzijde knapten Etlenne Chaves en Seghers ook alles op, zo dat de scoor blank bleef. Llerse, dat nog altijd een water kansje op de titel heeft, ls er ln ge slaagd Vervlers op eigen veld te gaan kloppen. De Walen begonnen sterk en openden vrij spoedig de scoor. Llerse ging dan meespelen en wist reeds aan min. 62 zijn tweede doel punt aan te tekenen. Tot het einde was het treffen verder verdeeld, maar tot doelpunten kwam het niet meer. BIJ Llerse was Internationaal Van Brandt, dé grote man. Hekkensluiter Halle wist met wind ln de rug tot 3-0 uit te lopen tegen Aalst, dat er op bezoek was. Het zag er naar uit of de Ajuinen dit nooit meer zouden kunnen goed maken, maar Karei Voogt was ln zijn dagje en met een hat-trlck stelde hij de Ïiloegen met gelijke eindstand. De ocalen moesten echter de tweede heflt practlsch met tien man acteren. V. G. Oostende wil zich bepaald ln Derde Klasse handhaven en zo kreeg Boussu-Bols geen schijn van kans tegen Melis en Co. De ganse wed strijd door gingen de meeste Initia tieven uit van de kustploeg. Melis zette een strafschop om en het was eveneens de oud-Gantolseman die het tweede doelpunt scoorde. Met wat meeval konden de cijfers heel wat hoger opgelopen hebben. Bergen speelde negentig minuten vóór het Naamse doel, zonder er evenwel ln te slagen de bordjesman aan het werk te stellen. De bezoekers v.aren op ontsnappingen aangewezen, die echter niet steeds van gevaar ontbloot waren. Op een dezer wisten de Namenaars te scoren en meteen de belde punten on te rapen. Dit be tekent voor de Citadelmannen het behoud in de afdeling. dlenstelljke wedstrijd. Oudenaarde heeft verdiend gewon nen tegen Club Roeselare, ermede rekening houdend dat hun voorspe ler Schlettecatte bij een botsing met doelman Davld zich het been brak, zodat de thuisploeg het lange tijd met tien man moest bolwerken. Voor Roeselare waren het Verstraete, Schletaert en Mestlaen die raak schoten. Stade Kortrijk geeft nog steeds niet alle hoop op. De afgetekende 4-1 zege óp Ekeren laat opnieuw een klein straaltje hoop door. De bezoe kers waren het eerste half uur de meerderen, maar toen ze hun doel punt aangetekend hadden, kwam Stade voor goed aan bod. Dubaere opende de stand en Dedeurwaerder schoot tweemaal raak. Een straf schop kwam de reeks aanvullen. BIJ Stade speelde da ganse ploeg een ver- De mooiste uitslag der reeks ls ongetwijfeld de grote scoor door Me nen te Wervik behaald. De verjong de thuisploeg was tegen de technisch sterke en goed besluitende bezoekers niet opgewassen en was reeds aan de rust verslagen. BIJ de leiders was Verstraeten weeral eens de grote uit blinker. Cercle leper heeft verdiend gewon nen tegen S. V. Blankenberge. De cij fers hadden zelfs nog meer uitgespro ken kunnen zijn, maar de verdedi ging der kustmannen speelde een beste wedstrijd. Zij diende zich drie maal gewonnen te geven, waarvan echter tweemaal op strafschop door Carpels genomen. Aan de rust was de stand 2-1. Het tegendoelpunt werd genet op fout van doelman Frammout. Met wlndvoordeel wist Aalbeke tot 2-0 uit te lopen en, hoewel na de poos het spel meer verdeeld opging, zou de eindstand niet meer veran deren. TIelt verloor hier verdiend te gen een ploeg die snelheid aan stoot kracht paarde. Lauwe zorgde voor de verrassing, door een punt weg te halen bij Zwe- vegem, dat nochtans als een sterke thuisploeg staat aangeschreven. De gesternden speelden een beste wed strijd en mochten zekerlijk op de algehele inzet aanspraak gemaakt hébben. Harelbeke heeft van de komst van dikken. Hoog zijn de cijfers niet op gelopen één doelpunt ln Iedere helft want de verdediging der be zoekers speelde een allerbeste wed strijd en hield de cijfers zo laag mo gelijk, spijt het grote overwicht dat de Batten aan de dag legden. Oostrozebeke kreeg het bezoek van Torhout, maar slaagde er niet in ook maar eenmaal de bezoekende portier te verschalken, niettegenstaande er steeds een overwicht werd aan de dag gelegd. De Sparrestedellngen ge raakten vrij verrassend aan twee doelpunten aan min. 37 en 88 en meteen hadden zij ook de eindstand vastgelegd. Daring Blankenberge bezorgde zijn aanhangers een nieuw genoegen, door een nette zege te behalen op Her- Zeeuw. De kustploeg moeht de eer ste helft met wind mede acteren en wist twee doelpunten voorsprong te nemen. Ook na de herneming had den de grensmannen niet veel ln te brengen, zodat de locale doelman het nooit erg lastig kreeg. Voorwaarts heeft te Knokke niet veel kans gekregen. De thuisploeg had wind mede en reeds aan de rust had de bezoekende doelman zich viermaal moeten omdraaien. De her neming zag ook het meest de localen in de aanval, maar Voorwaarts speel de nu toch heel wat dapperder mee en kon twee tegendoelpunten aan tekenen, waarvan één op strafschop via Van Halme. Ingal munster gebruik gemaakt om het actief met twee punten aan te Steenbrugge bevestigde nogmaals 4en waardig leider te zijn en klopte thans afgetekend zijn stadsgenoten van Concordia. Reeds aan de rust was het vonnis der bezoekers beze geld met drie doelpunten en deze konden ook niet beletten dat er na de citroentjes nog een vierde bij kwam. Llssewege stelde tegenover de meer derheid van St Joris een hardnekkig en bits verweer, met nijdige uitval len. Deze werden een paar maal met sukses bekroond, zodat de Zes doel punten der bezoekers toch gedeelte lijk althans geneutraliseerd werden. Helst heeft nog steeds een kans voor de tweede plaats en liet dan ook aan de bezoekers uit Middel- kerke geen schijn van kans. Deze konden slechts ln den beginne even wicht brengen en moesten dan lijde lijk toezien hoe een 1-1 stand in 6-1 cijfers werd omgezet. Tegen een zich nijdig verwerend Bredene heeft Koksijde zijn tiende zege van het seizoen behaald. Het enig doelpunt van de wedstrijd werd aangetekènd vóór de rust door Annys, dis aldus de locale meerderheid ln cijfers omzette. Wat beide ploegen na de koffie ook aanwendden, de eindstand was bereikt. Aangename wedstrijd te De Panne, waar Gistel goed de repliek bood. Hoe verdiend de locale zege ook ls, toch had Gistel minstens verdiend de eer te redden. De Godellevejon- gens kregen zelfs een mooie kans, maar slaagden er niet in een straf schop om te zetten. Goderis (2), Te- gethoff en Decontnck waren de doel- schutters. De 2-2 uitslag te Sijsele ls vooral voor Veurne mooi te noemen. Spijt windnadeel, konden de bezoekers de scoor openen, maar Sijsele leidde toch met 2-1 aan de rust. Veurne gaat dan lichtjes domineren en weet uit een strafschop de gelijkmaker te netten. Alles bij elkaar is deze ver diend te noemen. Nieuwpoort kreeg het bij het min goed geklasseerd Koekelare niet on der de markt. Wel openden de vis sermannen het eerst de scoor, maar de thuisploeg reageerde zo goed, dat tot 2 min. vóór het affluiten de zege aan de thuisploeg behoorde. Een strafschop zorgde evenwel voor een 2-2 uitslag. Slnte Kruis moest de puntjes te Den Haan laten, na een spannende wedstrijd, waarin de thuisploeg heel wat meer zegewll aan de dag legde en zich ook het best wist aan te passen aan de zeer sterke wind. Vlamertinge behaalde een zeer knappe 0-1 uitslag te Ledegem. De bezoekers speelden met de wind in de rug en slaagden er in een doel punt aan te tekenen, dat hen meteen de volle Inzet zou opbrengen. Hoe Ledegem na de verfrissing ook aan drong, de verdediging der bezoekers speelde een beste wedstrijd en hield alles op. Moorsele deed de aanhangers van Lichtervelde aardig opkijken, door aan min. 33 reeds een vierde doel punt te netten. Dit deed de thuis ploeg wakker schieten, zodat aan de rust de bordjes reeds 2-4 cijfers ver toonden. Nog zou Lichtervelde aan dringen, maar verder dan een gelijk spel geraakte de thuisploeg niet meer. Le Bizet wist een mooie 1-1 uitslag te behalen op het veld van Zedelgem. De eindstand was reeds aan de rust bereikt, na een zeker locaal over wicht. Hoe beide ploegen zoh ook In spanden om de scoor op te drijven, de verdedigingen hielden het laatste woord en klaarden alles op. Zeer verdienstelijk ls de zege van White Star leper te Torhout, alhoe wel de S. K.-ers zullen 'beweren dat ze de helft verdienden. Ze scoorden Inderdaad ln eigen netten, terwijl het winnend doelpunt der leiders eerst ln de allerlaatste minuten het levens licht zag. Aan de rust was de stand 2-1 voor de thuisploeg. Menen nam dê eerste helft voor zich en bereikte de rust met 3-0 stand. Daarna acteerde Ardooie met wlndvoordeel en moesten de grens- jongens zich tot verdedigen beperken. Ze deden het echter zo .knap, dat ze slechts twee doelpunten moesten prijsgeven en dan ook aan de winst bleven. Met wind mede wist Brielen een tijd lang de repliek te geven te Po- peringe en bereikte zelfs de rust met 1-1. De hervatting was hen echter fataal, want toen het einde geblazen werd, wezen de bordjes 12-1 cijfers aan. Moorslede moest op enkele inval lers beroep doen. maar wist toch doorgaans het initiatief in handen te houden tegen Komen. Lecluyse wist een hoekschop rechtstreeks om te zetten, maar Komen zou in de tweede time toch aan het gelijk makend doelpunt geraken, zij het dan op eerder verrassende wijze. Met wlndvoordeel wist Houthulst, dat bij Winkel Sport te gast was, de geboden kansen niet te gebruiken en het waren, Integendeel, de localen die leidden aan de rust. De hervat ting zag een groot ovex-wlcht van de thuisploeg, die dan ook de cijfers opdreef en verdiend aan de winst bleef. Beerlandt was de grote figuur bij Ingelmunster, ln de wedstrijd tegen het gevaarlijke Meulebeke. Door zijn toedoen wist de thuisploeg aan de rust een 3-1 voorsprong té noteren. Meulebeke milderde daarop de stand vla Averbeke, maar het was nogmaals Beerlandt die Uytenhove ln de ge legenheid stelde de 4-2 eindcijfers vast te leggen. Kortrijk haalde een eerder gemak kelijke 3-1 zege op Otegem, dat het eerst de bordjesman aan het werk had gesteld, terwijl het treffen tus sen hekkensluiter Dentergem en lei der Kuume ln de tweede helft zijn beslissing kende, toen de bezoekers de 1-1 stand tot 1-4 cijfers om toverden. Futloos spel te Deerlijk, waar Luln- gne te gast was en hét initiatief in de handen van de bezoekers moest laten. De 1-0 eindstand ls dan ook verrechtvaardlgd. Anderzijds stelde Aarsele zoh heel knap te weer bij Wakken en wist er, el zo no. een 3-Ó achterstand bijna ln te dijken. fpWEKEU GentWevelgem een gevecht tegen de storm... Van links naar rechts de vier winnaars: Degryse Gabriel (Oost- nleuwkerke) bij de Nieuwelingen; de Waal Jacques Daniels bij de Liefhebbers; de Nederlander Piet Haan bij de Onafhankelijken en Kay Impanis, primus der Beroepsrenners. In de inzet: dhr Vander Moeren der Sigaretten Belga, dhr Beyntjens van Het Volken in richter dhr Georges Mathys. Blue Star Avelgem en Lendelede brachten het tegen de verwachting in, tot geen hoogstaand treffen. Bij bolde elftallen Was alle schotvaardlg- held zoek en zocht men vergeefs nanr mooie combinaties. Het enig doel punt werd door Lendelede genet, op flater der locale verdediging. Moeskroen verdedigt zijn tweede plaats met sukses en zo kreeg S. K. Avelgem geen de minste kans. Bij de localen was Tamsijn in zijn dagje er. lukte o.m. eeti hat-trlck. Zijn maat Roelens nam het vierde doel punt voor zijn rekening, terwijl de bezoekers er niet ln slaagden ook maar de eer te redden. Dottenijs-Hulste was de strijd voor de afdaling. De strijd was spannend van het begin tot het einde en ver liep ten slótte in het voordeeld van de bezoekende ploeg, die meteen op gelijke hoogte van Dottenijs komt. Waar Aarsele en S. K. Torhout slechts én puntje meer tellen, is hier nog niets beslist. Het is niet de schuld geworden van Inrichter Georges Mathys. dat de renners omtrent een uiir achter stand telden toen ze zich te Wevel- gem aanmeldden. Het was ook zo ongemeen lastig geweest met die Westerse stormwind, die de renners drie vierden van het parcours had dwars gezeten. De duizenden toe schouwers kregen echter waar voor hun geld, want de aankomsten droegen meteen in zich een deel van de tragiek die onderweg de renners te beurt was gevallen. Moe en afgesloofd kwamen ze aan de eindmeet, tocih zo oneindig tevre den dat ze er waren, dat het ten einde was. Het toeval wilde dat er reeds zeer vroegtijdig gekoerst werd en dat er geen sprake was van knusjes in de wielen te blijven zitten. De grote groep werd Immers reeds op de Kruisberg uiteengerammeld, toen de koers nog maar goed begonnen was. Feitelijk was het de schuld van Rik Van Kerckhoven en Voor- ting, die uit het dommelende pelo ton wegsprongen en onmiddellijk reactie veroorzaakten. Zo kwam het dat na de bergen Van Breenen, Impanis. Ward Desmedt, Van Est, Pasinettl en Keteleer voorop ge raakten. Ze werden vervoegd door ■het duo Germ. Derijcke-Van Steen bergen, zodat het meteen gevaar lijk werd. Slechts 12 man zouden deze vluchters nog weerzien. We vernoemen onder hen Gilbert. De smedt, Luclen Deman, Decock, Ros- seel, Storms, Wambeke, Braecke- veld, Schneider, Plas, De Feyter, B. Devos en G-eorges Vermeersch. Te Waregem lopen deze 9 en 12 samen zodat er 21 man op kop liggen en de rest, die volgt, kansloos gesla gen is. De stormwind zou nu echter zijn zifting beginnen. Aan Km. 100 ver loren Pasinetti, Deman en de Oos tenrijker Schneider voeling, wijl De Feyter bandbreuk leed. Na 120 Km. koers lag de groep met Olli- vler, Blomme, Schotte e.a. reeds meer dan drie minuten los. Toch zou men nog een poging wagen op de leidersvesting, bij wie Georges Vermeersch, Voorting en Ward De smedt moesten loslaten. Zestien man scheidden zich af. Weer vond men grote namen bij die zestien: Ollivier, Buyl, René Mertens, Ron-, delé, Blomme, Couvreur, M. Neyt" Dhaene, Vermeersch, die vooraan gelost was, Cleenewerck, Jos. Hen- drlckx, Van der Stockt, Adri Voor ting, nog een afgezakte uit de lei- dersgroep, Denys, De Feyter en N. Sterckx. Tussen Roeselare en leper nader den dezen tot op 2' 40" maar nadien moest weer worden veld toegegeven. Met twaalf man trokken de weglo pers door Poperinge, waar Van Est probeerde weg te geraken. Men zat echter op vinkenslag en eerst op de Rodenberg kwam verandering. Bas. Wambeke, G. Desmedt en Braecke- Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. w mi» up «U» «au m veldt verloren voeling bij de beklim ming. Eenzelfde lot is ook B. Devos beschoren, spijt hij nadien een mooie inspanning doet om nog weer voeling te krijgen. Onder dit negen tal zal nu de eindfaze bevochten worden. Deze wordt uitgelokt door Impanis op de berg van Mesen, De man van Berg gaat er van door en Decock, die het eerst reageert, ge raakt er niet helemaal meer bij. Een ls er die het belang van het ogenblik beseft en nog de kracht heeft om bij te komen: Rik Van Steenbergen. Die sprong was wer kelijk subliem maar achteraf bleek dat hij ook teveel aan energieën aan Rik had gekost. De strijd van de zeven tegen de twee is al even vervoerend als slopend. Van Bree nen en Storms gaan er in ten on der en even later zijn het Decock en Rosseel die voeling verliezen. Inmiddels zijn - Ray-Rik uit het zicht verdwenen. Het wordt enkel nog een afrekening onder twee. De straatstenen van Menen zijn nood lottig voor Van Steenbergen, die zijn gezel alleen moet laten gaan. Rik heeft een goeie klop van de man met de hamer, maar kan toch aanpikken bij de drie volgenden, waaruit Van Ést nog mooi zou weg lopen om een mooie tweede plaats achter de oersterke Impanis te gaan bezetten. Te Wevelgem klopt Ger main Derijcke Van Steenbergen en Keteleer voor de derde plaats. Het duurt nog ettelijke minuten eer de volgende renners zich aanbieden, alles hangt in flarden vaneen, de wind heeft zijn werk goed gedaan. DE UITSLAG 1. RAYMOND IMPANIS, 240 Km. in 7 u. 16'; 2. Wim Van Est, op 1' 20'; 3. Germain Derijcke, op 2' 30"; 4. Rik Van Steenbergen, op 2' 34"; 5. Dees Keteleer, op 10 meter; 6. Hein Van Breenen, op 3' 20"; 7. Jan Storms; 8. André Rosseel; 9. Roger Decock; 10. Boudewijn Devos, op 11' 18"; 11. Valeer Ollivier, op 13' 18"; 12. Maurits Blomme; 13. Hilaire Cou vreur; 14. Basiel Wambeke; 15. R. Van der Stockt, op 14' 12"; 16. Ger. Buyl, op 16' 45"; 17. Flor. Rondelé; 18. Gilbert Desmedt, op 18' 12"; 19. Arthur Cleenewerck, op 19' 08"; 20. Julien Dhaene; 21. Omer Braecke- veldt, op 22' 52"; 22. Thijs Roks; 23. Gilbert Vermotte; 24. Maurits Neyt, op 23' 22"; 25. Marcel Rijckaert. op 27' 22"; 26. Bliek Schotte; 27. Ga briel Lameire; 28. Aloïs Van Steen- kiste; 29. Pino Cerami; 30. Lucien Mathijs; 31. Marcel Verschueren; 32. Rik Van Kerckhoven; 33. Isid. De Rijck; 34. Roger Desmedt; 35. Gent. Vermeersch; 36. Julien Pas cal. Zoekt g'iets t'huren of te koven, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons bladl De meest frisse renner die te Wevelgem binnenliep, was onge twijfeld de Nederlander Piet Haan. De indruk die deze 22-jarige ren ner in de laatste kilometers gela ten had, was gewoonweg inslaand, zodat de volgers zo meteen aan een nieuwe Schulte gingen denken. En wanneer hijzelf voor de micro vertelde dat hij verleden Jaar zo maar eventjes omtrent dertig overwinningen had weggekaapt bij de liefhebbers, was iedereen dan ook akkoord om dit voor evangelie te aanvaarden. Die Piet is beslist reeds een hele kraan. Wel zou men kunnen beweren dat hij slechts in het laatste ge deelte van de wedstrijd op de voor grond is getreden, maar dit be wijst dat 'hij ook zijn wedstrijden weet te overleggen. Wij zullen nu niet de steen gaan werpen naar de aanvallers van het eerste uur, evenmin als naar het duo Hey- vaert-Malfait dat voor Poperinge aan de haal ging en eerst na leper terug werd vervoegd, maar toch willen wij ons afvragen of het in dergelijk stormweer wel verstandig was zo vroegtijdig ten aanval te gaan. Piet Haan vond het verstan diger tot de min goeden uit de wielen waren gewaaid en de knap pe vluchters met een beetje zaten. Wie was het die het zei: «het hoofd en de benen»? Feitelijk moesten wij de vluch ters van het eerste uur danken, want zij waren het die de koers leven en bloed' ingaven. We noe men ze: E. Bauwens, Staelens, De loor, Luc Demeyer, Goddaert en Van Massenhove, die tot in Kok sijde voorop bleven en daarna het duo Heyvaert-Malfait, die samen de bergen veroverden. Het was eerst daarna dat Piet Haan zich voor het eerst toonde. Met Vange- neugden, Debruyne en Vandecas- teele liep hij Malfalt ln die door Heyvaert was gelost geworden. Toch was dit nog niet de ontsnap ping. Eerst kwamen Jos Lefevre, Vermaele, Vanbelle en Briesen bij gesprongen en daarna kregen Hin- sen, Decraeye, Deborie, Parmentier, Van Schorisse, René Desmet en Ludo Vander Eist hetzelfde, zodat men meteen zestien man op kop kreeg, die Heyvaert tot de orde riepen. Toen achtte Haan zijn uur ge komen. Hij werd onmiddellijk ver voegd door het zestal Vermaelen, Vanbelle, Malfalt, Lefevre, Debruy ne en Van Geneugden, maar op 25 km. van de meet is hij er toen alleen van door. Spijts het achter volgend zestal zich dubbel inspan de, vergrootte hij zijn voorsprong gaande-weegs om ter aankomst net laatste deel was met flukse wind op kop meer dan 1.30 min. voorsprong te tellen. Achter hem eindigde het puik van onze onafhankelijkenwereld. DE UITSLAG 1. PIET HAAN, de 197 km. in 6.36 u. 2. Alfred Debruyne. op 1'32" 3. Jan Van Belle 4. Martin Van Geneugden 5. Noël Malfalt 6. Roger Vermaelen; 1. Jos Lefe vre; 8. Denil, op 2'54"; 9. Georges Decraeye; IQ. René Desmedt; 11 Deborre: 12. Fred Hinsen; 13. Fer- nar.d Blockx, op 3'58"; 14. Van Geel; 15. Rog. Van Schorisse; 16. Staelens, op 4'48"; 17. Jos. Par- 18. Vander Eist; 19. De 20. Herremans; 21. De- Van all» nationale wegwedstrij den ls de Ronde van Vlaanderen zekerlijk nog steeds de schoonste. Ieder renner van klas hunkert er naar eenmaal deze klassieker op zijn erelijst te krijgen. Nu sedert de Jongste oorlog ook nog de In ternationale deelname merkwaar dig geworden is, betekent de Ron de meteen het eerste groot inter nationaal treffen. De buitenlanders kwamen onze mannen ln de laat ste jaren de les lezen. Men denke maar aan namen als Magnl, Pe- truccl, en verleden jaar nog Bobet, ook al won hij de koers niet. Dit jaar zal Magni niet present zijn, Petrucci wel en dit wil reeds heel wat ze^en. Ook Bobet ls opnieuw van de partij met een ganse Stella- ploeg die in zijn dienst rijdt. Ook Mercier vaardigde, een knappe ploeg af. Namen ais Lauredi, Gau- thier, Diot, Gueguen en Redolfi klonken als klokken en duiden er op dat van uit die ploeg ook ge vaar zal dreigen. Daar zijn dan ook nog de Nederlanders met Van Est en Schulte aan het hoofd. Daartegenover staat al wat wij aan renners hebben om het bui tenlands gevaar te bezweren. Het wordt beslist geen gemakkelijke taak, die aan Impanis, Derijcke, Van Steenbergen, Blomme, Olli vier, Decock en andere Sterckx en Rijckaert.s wordt voorbehouden. De wegwijzer bij de Beroepsrennere. Km. Uur, GENT 0 10— Eeklo 20 ÏOJO Brugge 45 11.10 Gistel 65 11.10 Torhout 80 12.05 Roeselare 92 13.25 Izegem Ingelmunster Kortrijk 11J 12J» Moen Orroir Klulsberg 1M U.OT Kwaremont RONSE (Bevoorrad.) 14» 11.51 Oudenaarde 101 14.1) Zottegem 181 14.53 Geraardsbergen 197 15.17 Ninove 221 15.57 Aalst 233 16.17 WETTEREN 250 16,45 De wegwijzer bij de Onafhankelijken. TORHOUT Gits Roeselare Izegem Ingelmunster Kortrijk Moen Klulsberg Kwaremont Ronse Oudenaarde ZOTTEGEM (Bev.) Geraardsbergen Ninove Aalst WETTEREN Km. 0 Uur. 18.20 13 13.40 38 14.— 66 14,53 69 80 101 117 141 153 170 18— 16.34 16.07 16.32 17.13 17.83 18- mentler; Zaaitijd; bruyne. Feitelijk Kreeg de koers zijn be slissing te Blankenberge waar de drie vluchters van het eerste uur: Vknder Linden, Daniels en de Jongh werden ingelopen en waar een nieuwe groep ontsnapte waarin Pype, Minne, G. Rebry, Vandewie- le, van Roon en Dubuisson zaten, en dit spijt het bulderende storm weder, dat de renners bijna van de fiets haalde. Van de grote bende brokkelde er verder nog één grqep af, die de leiders zou vervoegen. Daarin zaten heel wat gekende namen: Baetslé. De Paepe, Victor, Van Looy, De Muynck, Leenknecht, Stofferis, Van Oostende, Moreels, Truye, De Munster, Van Steen- brugge, Vandevoorde. De wind zou nu voor de uitdun ning zorgen en maken dat er slechts stukken en brokken van groepjes te Wevelgem toekwamen. Bij de kopgroep noteerden wij voor Roeselare het wegvallen door band breuk van Rik Van Locy. Dit was voor Baetslé en Rebry het sein om een uitval te wagen, maar zonder sukses. Men wist welk vlees men met hen in de kuip had. Jacques Daniels had meer geluk toen hij zijn wip plaatste. Het was eerst toen de situatie reeds verkeerd liep dat Baetslé een schitterende Baetslé, die heel de koers had ge wandeld tot de tegenaanval overging. Hoe hij ook aan de voor sprong van de vluchter maalde, hij zou de Waal slechts in de rug kun nen zien toen deze Wevelgem bin nenreed. Spijt wanhopige inspan- Sportkring Menen zette zijn tltelasplratles kracht hij en won met grote scoor te Wervik. Staande: de aspirant-kampioenen. Gehurkt: de verjongde Wervikse ploeg. ningen zou hij er niet in slagen zijn achterstand helemaal goed te maken. DE UITSLAG 1. DANIELS JACQUES fPaturages) de 152 km. in 5 u. 2 min. 15 sec. 2. Baetslé Roger, op 20 meter; 3. De Munster Budy, op 40 sec.; 4. De Muynck Marcel, op 55 sec.; 5. Truye Willy, op P10"; 6. Rebry Gaston, op 1'30"; 7. Vandevoorde Albert; 8. Van Tiegem Norbert; 9. Van Roon Piet (Ned.)10. De Smet Armand, cp 1'50"; 11. de Jongh Piet (Ned.); 12. Noyelle An dré. op 2"45"; 13. Victor Lucien, op 3'55"; 14. Van Tongerloo; 15. Bijn Daniel; 16. Van Damme An dré; 17. Verhaeghe F.; 18. Pijpe Gerard; 19. Planckaert J.; 20. N. Kerckhove; 21. Van Meenen R.; 22. Eloot Albert; 23. Lapauw Mich.; 24. Tallieu Lucien; 25. Rebry Jaak; 26. Van Oostende: 27. Moreel Greg; 28. Jacob Willy; 29. Leenknecht R.; 30. Van der Plaetsen; 31. Van den Daele; 32. DeBlaere; 33. Fraeyman. Gent-Wevelgem voor Nieuwelin gen werd een ongemeen lastige wedstrijd. In een dergelijk storm weder is 90 km. voor jongens die er slechts 65 gewend zijn, een hele afstand. Het was ook niet te ver wonderen dat het slechts tot een strijd kwam in het laatste gedeelte van de wedstrijd, wanneer na Zwe- vegem zeven renners voorop ge raakten. Van dit zevental toonde Gabriel De Grijse zich veruit de bedrijvigste en 'het was ook hij die zich om de wisselende standen na hem niet bekommerde en alleen ter zege toog. DE UITSLAG 1. DE GRIJZE GABRIEL (Oost nieuwkerke), de 90 km. in 2.47 u. 2. Julien Naert, op 10 sec.; 3. De Pauw Robert; 4.Floréal Gilbert; 5.Durnez H.; 6. Deleersnijder Alois; 7. Beeckaert Aif.; 8. Deloof Remi; 9. Lannoo; 10. Thieiens; 11. Garre- mans; 12. Cottenier; 13. Seynaeve; 14. Van Winckel; 15. Deblauwe; 16. Louwage; 17. VerheJst; 18. Cooree!- man: 19. Callens: 20. Baelens; 21. V. Steenbrugge; 22. S"hepens; 23. De Keyzer; 24. 't Kindt. op postcheckrekening 47.63.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1953. Onder de klassieke koersen voor liefhebbers heeft de Ronde van Westvlaanderen, al is ze slechts aan haar 5" uitgave, reeds een heel voorname plaats verworven. Ze valt op een zeer geschikte tijd van het seizoen, het voorjaar, wanneer de renners nog vol strijdvuur zit ten en niet dagelijks de gelegen heid hebben in het strijdperk te treden. De voorbije jaren heeft de ronde reeds heel wat sukses gekend. Niet alleen op sportief gebied is ze een schlager geworden, maar de be langstelling was overal buitenge woon. Dit jaar zijn de inrich ters overgegaan naar hetgene dat er logischer wijze voor de hand lag: de uitbreiding van de ronde tot geheel de Provincie. Wii wensen hen hiervoor geluk. Het zal de waarde van hun koers aanzienlijk verhogen. De ronde wordt verreden over zes ritten met twee rustdagen. Niet zo danig lastig dus en helemaal aangepast aan het voorjaar, waar- In vele renners nog niet helemaal de kilometers ln de benen hebben. Dit wil niet zeggen dat er geen strijd zal te zien zijn. De omloop staat daarvoor borg. Wij bedoelen hier vooral de derde rit die eindigt na de Rode en Zwarte Berg, als mede de 35 km. tijdrit te Westou- ter, aiover het heuvelend landschap van Nieuwkerke en Mesen. Dat wordt beslist de meest interessante test naar de waarde van onze hui dige liefhebbers. Als wij de eerste deelnemerslijst overlopen, zien wij er opvallend veel Nederlandse namen onder. Mannen als Plantaz, Aanraadt, Eddy De Wael en Nico Van Est, zijn voor ons niet helemaal geen onbekenden meer en de jongste Kattekóers heeft bewezen dat er boven de Moerdijk heel wat jon geren met toekomst zitten. Een proncstiek? Och, laten wij er ons niet aan wagen, het is zo veel als naar de vliegen slaan met de ogen toe. Enkele namen die op vallen? Dat wel. Wij citeren Rik Van Looy, Kerckhove Norbert, Wil ly Jacob. Salembier, Vandevoorde, Noyelle, Budy en Lucien Demun- ster, Armand Desmet, Willy Van Nitsen, Grondelaers, Indevuyst, R. Ghisquière en zovele anderen die reeds bew-zen scherp te staan en de ferme te hebben. Neen, aan een pronostiek gewagen wij ons niet, maar toch moet het van ons hart, dat wi= Van Looy kloppen zal, zeer dicht bij de zege zal zitten. DE RITTEN 1" RIT BRUGGE - EERNEGEM: Brugge km. 0 Eemegem Koekela-e, Leke, Keiem Beerst Diksmuide Woumen, Merkem, Jonkershove, Houthulst. Staden, Roeselare 24 5 April 14.00 U. 14.35 u. Glts, Lichtervelde, Eemegem 98 1650 a -1- l roinde 132 1720 a 2* RIT EERNEGEM - WOUMEN: 6 April Eernegem km. 0 1330 u. Zedelgem, Oostkamp, Oedelgem, Eeklo, Aalter, Ruiselede TIelt 80 15.40 a Pittem, Koolskamp, Lichtervelde 94 15.55 a Kortemark, Zarren. Klerken, Woumen 16,40a Esen, Klerken, Houthulst, Jonkershove, Merkem, Woumen 118 17,40 a 3' RIT WOUMEN - WESTOUTER: 8 AprU Woumen km. 0 14.00a Klerken, Esen, Zarren, Staden. Roeselare 26 1145 a Rumbeke, Kachtem, Izegem 33 1455 a Ingelmunster, Kuume, Kortrijk 44 15.15 a Menen 66 15.35 a leper 76 16.10 a Mesen, Ploegsteert, Nieuwkerke, Kemmel 102 16.45 a Klytte, Loker, Rode- en Zwarteberg, Westouter 120 1730 a 4' RIT WESTOUTER - tijdrit 35 km.: 9 April Eerste vertrek te 13.00 a Loker, Dranouter, Nieuw kerke, Wulvergem, Mesen, Wijtschate, St Elooi, Voor- mezele, Dikkebus, Klytte, Reningelst, Westouter. 5* RIT WESTOUTER - MEULEBEKE: 11 April Westouter km. 0 M.Wa. Klytte, Dikkebus, leper Menen Kortrijk Heester, Moen, Avelgem, Kerkhove, Ingooigem, Vichte, Deerlijk, Waregem St Baafs Vijve, Wielsbeke, Meulebeke Tielt, Pittem, Ingel munster, Meulebeke 130 17.55 u. 6' RIT MEULEBEKE - BRUGGE: 12 April Meulebeke km. 0 13.00 u, Pittem, Ruddervoorde, Oostkamp, Brugge Blankenberge. Oostende Middelkerke, Westende, Lombardsijde, Nieuwpoort Veurne Pervijze, Schorq, Gistel, Jabbeke, Brugge (velodroom) 132 17.00u. 12 30 43 90 14,20'u 14.50U. lf.lSu. 16,55u, 17.20 a 28 63 13.50 a 14.50 a 15.10 a 15.40 a 43 15.15 u. 79 16.10 u. Met medewerking van HET WEKELIJKS NIEUWS en SIGARETTEN BELGA De wielerbaan Stadion St Acha- rius opent dit jaar zijn poorten op 6 April. Een prachtig programma met al de beste Westvlaamse ren ners werd in elkaar gestoken, dat beslist de grote massa zal lokken. Een grote omnium staat op het programma, tussen Ollivier-Blom- me-Declerck en Schotte-Decock- Mertens René. Verder omnium der jongeren Cleenewerck, Denijs, G. Desmedt en Labaere. Tevens af- valling, puntenkoers, achtervolging, enz. En natuurlijk GROTE PLOEG- KOERS met volgende gelijkvormi ge formaties: Scliottc Cleenewerck Ollivier Rondelé Blomme Declerck Decock G. Desmedt Pleters Sieuw Mertens Denijs Mommercncy Tytgat Jonckheere Labaere Voor deze meeting zijn de prij zen in ieders bereik. Bochten ënl aankomst: 20 fr.: zitplaatsen, over-J dekte tribune: 25 fr. - Leden B.W.| B.: 20 fr.; kinderen: 10 fr. W.S. Oudenburg W. Adinkerke 3-4 Herm. Oostende Oostdulnkerke 2-1 S.K. Esen S.C. Lombardsijde 2-0 S.V. Diksmuide Eemegem Zandvoorde V.C. Kelem Rangschikking 1. Herm. Oostende 18 17 1 2. S.V. Diksmuide 19 13 3 3. W. Oudenburg 18 13 5 4. Zandvoorde 17 11 3 5. W.S. Adinkerke 19 9 7 6. Q.8. Leffinge 18 7. lombardsijde 18 8. S.K. Eemegem 17 9. Oostdulnkerke 16 10. S.K. Esén 19 11. V.C. Kelem 19 8 7 5-0 2-1 0 135 1134 3 73 28 29 0 70 33 28 3 73 25 25 3 74 73 21 3 53 39 19 5 10 3 55 54 13 4 9 4 32 44 12 3 9 4 27 45 10 3 15 1 21 98 7 1 18 0 10 165 3 Izegem Sp. V.P. Glts 1-4 TIelt Sp. Ol. Koolskamp 3-6 W.S. Dssselgem S.V. De Kuiter 2-1 Dosko Beveren Rae. Waregem 2-1 Beveren-Lele St-Baafs 5-1 Rangschikking 1. W.S. Desselgem 18 15 2 2. V.P. Glts 19 11 3 3. Dosko Beveren 18 12 4 4. Rac. Waregem 5. S.V. Rumbeke 6. Ol. Koolskamp 7. Tielt Sp. 8. St-BaaXs 9. Beveren-Lele 10. S.V. De Ruiter 11. Izegem Sp. 16 10 18 8 1 76 12 31 3 5 59 40 4 2 58 31 26 4 2 42 31 22 6 4 39 35 20 9 6 2 42 28 20 6 7 1 24 46 13 5 12 1 26 51 11 4 12 1 34 63 9 3 13 2 23 46 8 0 14 1 22 72 1 B.S. Poperinge Eendr. Beselsre 1-' J.A. Waasten S. K. Geluwe (M P.O. Woesten S.K. Elverdlnge 2-3 S.K. Staden W.S. Passendflle 4-2 Sassp. Boezlnge Dadlzele Sp. 3-0 S.C. Zonnebeke F.C. W&tou 4-2 Rangschikking 1S.K. Staden 21 18 2 1 74 23 3' 2. S.K. Geluwe 3. B.S. Poperinge 4. Dadlzele Sp. 5. J.A. Waaaten 6. W. Passendale 20 15 21 14 20 14 20 11 21 7 4 1 84 16 31 4 3 8 6 27 31 4 2 60 22 30 5 4 59 53 2< 9 5 42 60' 19 10 3 45 43 1' La Gantolce F.C. Luik Rangschikking I.S.O. Anderleeht 25 17 5 0-0 2. F.C. Luik 3. Standard Cl. L. 4. Rac. Mechelea 5. Berchem Sp. 6. F.C. Mechelen 7. Beerschot A.C. 8. F.C. Tilleur 9. Ol. Charleroi 10. Un. Namen 11. Dar. Brussel 12. Antwerp F.C. 13. La Gantoise 14. S.C. Charleroi 15. Rac. Gent 18. F.C. Beringen 25 15 25 10 25 11 25 11 25 11 25 11 10 7 8 9 10 9 11 7 10 7 11 8 13 8 13 9 15 5 13 10 32 6 34 5 34 8 35 7 36 4 37 4 41 1 27 7 3g 34 37 30 36 45 29 39 28 39 27 49 27 41 26 34 24 42 24 43 23 34 22 49 21 02 20 59 20 39 19 51 17 O.S. Vervlers Llerse S.K. 1—2 1. Lyra 2. White Star 3. Llerse 6.K. 4. Th. Waterschei 5. F.C. Brugge 6. Rac. Tienen 7. St-Trulden 8. Rac. Brussel 9. Kortrijk Sp. 10. A.S. Oostende 11. Un. Doornik 12. St-Nlklaas S.K. 13. C.S. Vervlers 14. F.C. Boom 15. F.C. Ronsa Ijl SA.Leuven Rangschikking 25 15 6 25 15 7 25 12 6 25 12 9 25 11 9 25 12 10 25 10 9 25 8 8 25 9 9 25 11 12 25 5 8 25 25 25 25 25 9 12 9 12 8 12 7 14 6 18 4 61 33 3 63 31 7 54 35 4 51 47 5 44 37 3 48 42 6 50 51 9 39 54 7 43 42 2 37 40 12 26 41 4 39 45 4 34 50 5 47 51 4 27 47 Ol tSL Un. Halle Eendr. Aalst 33 V.G. Oostende Boussu-Bols 20 A.E.C. Bergen Un. Namen 01 Rangschikking 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 15. J& TTkkel Sp. Dendermonde A.E.C. Bergen C.S. Brugge F.O. Izegem S.K. Beveren Rac. Doornik Boussu-Bols Schaarbeek Eendr. Aalst Un. Namen Vlg. Hamme V.G. O03tefi<% Dar, Leuven La Louvière Va, Hallo 25 13 3 25 15 5 25 11 7 25 12 9 25 12 9 25 10 8 25 10 8 25 8 8 25 9 9 25 10 10 21 11 2~5 6 12 25 5 13 25 5 16 9 61 23 35 5 62 33 35 7 43 33 29 4 47 40 28 4 55 52 28 7 51 46 27 7 41 32 27 9 33 42 25 7 46 45 25 5 45 4?.25 A 4? 48 24 7 37 40 21 7 32 48 21 7 37 57 19 7 28 41 17 4 23 66 14 Oudenaarde F.C. Roeselare St. Kortrijk G:rm. Ekeren Rangschikking 1. Exc. St-Nlklaas 25 15 6 4 53 2. S.V. Waregem 25 11 4 10 48 3. Rao. Lokeren 25 15 9 1 60 4. S.K. Roeselare 25 12 7 6 52 5. F.C. Eeklo 25 14 9 2 59 6. F.C. Roeselare 25 9 6 10 48 7. Geraardsbergen 25 11 9 5 61 8. Oudenaarde 25 10 9 6 46 9. S.K. Hoboken 25 10 9 6 40 10. Germ. Ekeren 25 9 11 5 44 11. R. Borgerhout 25 9 11 4 40 12. St. Moeskroen 25 8 12 5 48 13. F.C. Kapellen 25 6 12 7 40 14. Meulestede 25 9 15 1 26 15. S.V. Wevelgem 25 5 13 7 23 16. §t, Kerwtjlt 2.5 q ig 333 4—3 41 34 34 36 32 41 31 47 30 43 30 29 28 43 27 39 26 48 26 59 23 40 22 67 21 49 19 41 19 51 17 54 15 Rac. Harelbeke Ol. Ingelm. 2—0 C.S. leper S.V. Blankenb. 31 Eendr. Wervik S.C. Menen 18 Aalbeke Sp. F.C. TIelt 2—0 Zwevegem Sp. W.S. Lauwe 11 Dar. Blankenberge Herzeeuw 20 Oostrozebeke F.C. Torhout 02 F.C. Knokke Voorw. Oostend# 62 1. S.C. Menen 2. C.S. leper 3. F.C. Knokke 4. Aalbeke Sp. 5. S.V. Blankenb. 6. Zwevegem Sp. 7. Dar. Blankenb. 8. F.C. Torhout 9. Un. Herzeeuw 10. Oostrozebeke 11. F.C. TIelt 12. Eendr. Wervik 13. Rac. Harelbeke 14. Voor. Oostende 15. W.S. Lauwe 16. Ol. Ingelm. Rangsch Ikklng 24 17 24 16 23 16 24 13 23 10 23 11 24 10 24 9 24 9 24 10 11 7 9 7 10 9 13 5 11 3 17 1 23 4 70 28 38 5 82 31 37 4 64 29 36 3 48 35 29 6 63 38 26 4 59 37 26 5 49 49 25 6 37 45 24 5 46 55 23 3 54 61 23 42 45 21 40 51 21 42 55 20 32 54 16 36 77 8 29 77 3 F.C. Llssewege St-Joris Sp. 26 S.V. Koekelare Nieuwpoort 22 F.C. Helst G.S. Middelkerke 6—1 F.C. Sijsele S.V. Veurne 2—2 V.V. Koksijde S.V. Bredene 1—0 Rac. De Panne E.G. Gistel 4—0 S.K. Den Haan S.K. St-Krul» 3—1 S.K. Steenbrugge Con. Brugge 4—0 Rangschikking 1. Steenbrugge 24 19 2. Rac. De Panne 24 14 3. S.V. Nieuwpoort 24 15 4. F.C. Helst 24 15 5. F.C. Sijsele 24 12 6. St-Jorls Sp. 24 12 7. S.V. Veurne 24 12 8. S.K. St-Kruls 24 11 10 9. Conc. Brugge 24 8 10 10. S.V. Bredene 24 8 11 11. V.V. Koksijde 24 10 13 12. S.K. Den Haan 24 8 12 13. E.G. Gistel 24 8 13 14. G. Middelkerke 24 5 17 15. S.V. Koekelare 24 3 17 18JC&- Masggf69. W 2 *3 1 111 30 39 7 76 54 35 79 38 35 80 39 34 67 56 30 83 51 27 65 59 27 58 55 25 60 71 22 41 54 21 48 53 21 4 48 75 20 3 55 68 19 2 43 103 12 4 33 75 10 3 J! 100 Ol. Ledegem S.K. Vlamertinge 01 St-Elools Sp. W.S. Houthulst 4—0 S.V. Moorslede F.C. Komen 1—1 Toek. Menen V.C. Ardoolo 32 Exc. Zedelgem S.C. Le Bizet 12 F.C. Lichtervelde S.V. Moorsele 44 S.K. Torhout W.S. leper 2—3 F.C. Poperinge Brielen Sp. 121 Rangschikking 1. W.S. leper 2. V.C. Ardooie 3. F.C. Poperinge 4. Toek. Menen 5. S.V. Moorslede 6. Lichtervelde 7. S.K. Torhout 8. St-Elools Sp. 9. F.C. Komen 10. Exc. Zedelgem 24 18 24 16 24 13 23 12 23 10 24 10 24 11 24 11 24 10 24 10 11. W.S. Houthulst 24 10 10 12. Ol. Ledegem 13. S.V. Moorsele 14. Vlamertinge 15. S.C. Le Bizet 11' Müsis» J»ï>. 8 13 9 14 8 14 4 17 86 22 39 92 42 34 87 53 30 58 48 29 54 31 27 62 50 27 64 39 27 64 49 27 63 66 26 62 60 25 67 67 24 3 44 57 19 1 57 83 19 2 52 60 18 3 38 93 11 0 30 199 0 7. Eendr. Beselare 21 8. Sassp. Boezlnge 21 8 11 2 42 85 1' 9. S.C. Zonnebeke 20 6 12 2 39 J9 H 10. S.K. Elverdlnge 21 4 14 3 41 78 1' 11. F.C. Woesten 2 1 4 5 2 47 79 1» 12. F.O. Watou 21 0 19 2 22 118 Mol. Ingelmunster Meulebek# Dottenijs Sp. Hulste Sp. B.S. Avelgem Lendelede Sp. F.C. Wakken V.C. Aarsele A A. Moeskroen S.K. Avelgem V.V. Dentergem Kuurne Sp. Deerlijk Sp. F.O. Lulngne S.V. Kortrijk F.O. Otegem Rangschikking 1Kuurne Sp. 24 21 3 2. A.A. Moeskroen 24 14 5 3. Mol. Ingelm. 23 13 4 4. Deerlijk Sp. 23 14' 6 5. F.C. Meulebeke 24 14 8 6. S.V. Kortrijk 24 13 7. Lendelede Sp. 24 12 8. F.C. Lulngne 9. F.C. Otegem 10. F.C. Wakken 11. B.S. Avelgem 12. Dottenijs Sp. 13. S.K. Avelgem 14. V.C. Aarsele 15. Hulste Sp. 9 24 12 10 24 8 10 9 11 8 11 6 13 6 15 6 15 4 14 4-1 1-1 O-' 3-1 4-8 H H j-i 0 79 19 43 5 73 34 6 61 27 31 3 48 36 31 2 5 9 56 31 2 69 39 23 3 6 6 47 2' 2 40 45 6 70 75 11 4 51 53 6 37 42 2) 4 25 49 1» 3 32 67 Si 3 4 5 80 1' 6 19 81 Ij «.v.v. ómwm «ji?

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 12