ANNO, MCDXV. Grote Paasdrukte aan de Kust het kruis oi/er de /tijfn Valeer Ollivier Ibf Hf*. m Verdelg de SLAKKEN De Handelsfoor te leper De eerste Landbouwdag in het kader der Ieperse Handelsfoor BREUKLIJDERS reeds in zijn gading te Diksmuide in de Ópenings-kermiskoers Mar) Diamanten en vier Gouden Bruiloften op zelfde dag gevierd te Moorslede alle RHEUEVSATIEK SCIATIEK Decock, Derijcke, Schotte en Labaere op de ereplaatsen Gr©©ise Paos- viering te Rome "ff® SCHUIF $eccid. III. FLEURIK TREKKINGEN Vrije G©ud- en Deviezenmarkt Tombola tesi bate van de teringlijders Pbilishave DUBBEL ZES verfproducten SHERWIN WILLIAMS DE MELKKOE het wekelijks nieuws». Zaterdag 11 ADrn 1953. Blz. 12. '(Vervolg van 1» blad) a ',i i;:gcn in de zon toch van de r - i '.vilde zijn en Koksijde over- *11 et een scheut zonnestralen. lTu 'traditionele openingslint werd i?ie.lsn door de heer Gouver- ,i [li; in de bloemen werd gezet. i' a 'Si' de andere overt idspersonen. gbór ee schilderachtig sehipperin t je. geinige van Koksijde s tradi- c van Z: elandvissers en dan be gon c rondgang, v Vooraf had de keuring plaats van ;jV- st-'iden dér talrijke deelnemers. 'er Voorzitterschap van de heer A Olivier, brstendig afgevaardigde. 1■'"kten ,-dee' van de jury: de he ien L.'Bochstaele, Cumps. Van On- sevp. A. Desmedt en Wagnez. Hlerbii de uitslag' 1. Mevr. Wed. Sóbrv, grootste onderscheiding; 2. R Van Eeghem, grootste ondersch.: 3. Mimosa, grootste ondersch.; 4. Vangcker - Toebaert, grootste on dersch.: 5. Gebroeders Lombaerts, grootste ondersch.; 6. Devoghel K.. gróte ondersch.;7. Neyt en Zonen, grote ondersch.; 8. -Rys-Knockaert, grote ondersch.; 9. Braecke Leon, grote ondersch.; 10. W. Dewulf. grote ondersch.; 11. W. Van Hecke, grote ondersch.; 12. Devetfcer Jules, grote ondersch.; 13. Seru Daniël, grote ondersch.; 14. S. Schrauwen, ondersch.; 15. Delmotte M., onder scheiding: 16. De Roose, ondersch.; 17. Van Peteghem. ondersch.; 18. Vandecasteele. ondersch.; 19. Van Oost, ondersch., enz. Koksijde's tweede bloemenjaar- giark't heeft zijn leefbaarheid be wezen door een succes te bereiken dat velen hen resds benijden. Benevens het genot voor het oog yoor zijn talrijke bewonderaars, hébben de deelnemers spontaan, het commerciële eveneens erkend. De bloemenjaarmarkt eindigde in een 'enthousiaste stemming. Ver aten wij niet te vermelden de .me dewerking van het Korps Tambours en Trompetters van de Luchtmacht, onder leiding van Adjudant Van Loo. In Mon Bijou» had een echt verbroederingsfeest plaats waar tal- lijke redevoeringen werden uitge sproken en waar de overheden be loofden in de mate van het moge lijke de initiatieven van Koksijde te steunen. Tevens werd hulde ge- bracht aan het comit Koksijde in de Bloemen en aan dhr E. Leys, diensthoofd van de beplantingen. Koksijde bewees eens te meer dat het zeer terecht aanspraak mankt op de titel van Bloemen stad der Westkust. DUIZENDEN VERLOFGAN GERS TE DE PANNE In' tegenstelling met verleden jaar. toen we een echte Paas-zomer kenden, hadden we dit jaar met heel ander weder te doen. Bliksem, donder en stortbuien, regen en Koude wind. Al wat slecht was, was inderdaad dit jaar van de partij. Nochtans waren de voorbereid selen tot dit paasverlof goed aan gepakt in het kuststadje, want ho teliers openden in nerveuse wer- King hun etablissement, kalfaterden ze weer op en zorgden voor eèn tip-top uitzicht. De toeristen kwamen reeds van ,1e Vrijdag stilaan toe. Bijzonder tie Zaterdag werd het stadje over rompeld door een massa Franse toeristen, die van deze Westhoek werkelijk een verlof-paradijs heb ben gemaakt. Ook een groter toeloop van Bel gische verlofgangers kon men no teren met zelfs enkele groepen Duitsers en Engelsen, zodat Zater dagavond de meeste hotels goed volzet waren. De koude wind die Zaterdagna middag over het strand waaide, konden de duizende bezoekers niet weghottden van hun wandeling on de dijk. die reeds bijna gans vrij was gemaakt van de dikke zand- mantel. Gezien het Schepencollege in buitengewone zitting Vrijdag be slist had dat de uitbaters van rol- kabienen en ligstoelen toelating kregen om aan dezelfde voorwaar den als verleden jaar de hun aan gewezen plaats- oo het strand uit te baten, waren deze dan ook Za terdag volop aan het werk om toch no" de Zondag klaar té komen. De Zaterdagavond opende Meli ook terug zijn poorten met de ver lichting van het vogelpark en ge zien er prachtige attractie-num mers te zien waren, was het dan. ook niet: te verwonderen dat hon derden verlofgangers naar dit etablissement trokken om er hun avond door te brengen. De Zondag was de toeloop nog groter en stonden tegen de mid dag honderden en honderden eut.o's in lanen en parken gesta- t.ionpeiwa. zodat niettegenstaande het zeer slechte weder toch nog het. Paasverlof goed mag p:enoemd worden, bijzonder vernamen we dat de vraag r.aar appartementen voor het grote seizoen zeer groot is en er reeds meer verhuurd zijn dan verleden jaar. Wat we met dit Paasverlof nog maals hebben vastgesteld is dat de duur der verlofdagen kleiner en kleiner wordt. Het verlof gaat zich meer en meer beperken, in plaats van een maand verblijf, naar en kele dagen. Als bewijs geven we hier dat vele hotels Zaterdag, Zon dag geen plaats meer hadden. De Maandag kon men weder verhuren. Zo is het met het Paasseizoen... zo gaat het worden met Pinksteren, zo wordt het meer en meer tijdens het groot seizoen! Doch niet alleen dit probleem komt dreigend voor bij hotels en pensions, maar begint zich evenzeer te gevoelen in appar tementen. De grote schuld ligt hier wel aan de tegenwoordige massa autovoer- tuigeri. waardoor de verplaatsing voor de toerist veel gemakkelijker wordt. Wat voor het grote komende sei zoen ook van zeer groot belaiw wordt, is de beslissing van de Mi nister van Openbaar Onderwijs in het bepalen der verlofdagen dei- scholen. Het wordt meer dan tijd dat dp aarzeling van dit punt door dit Ministerie een eindbeslissing kriief. Dit zou zeker toonaangevend ziin voor ons binnenlands kliënteel in het toekomend seizoen. TE KOKSIJDE Vele verlofgangers hebben zich door het minder gunstige weder niet laten afschrikken en in onze badplaats Koksijde, alsook te Sint Idesbald, heerste reeds vanaf Za terdag een zeer grote drukte. De drukte was zelfs groter dan vorig jaar en sommige pensions bergden meer dan honderd kliënten en moesten nog volk weigeren. Verscheidene sportgebeurtenissen hadden tijdens het Paas-weekend Zo had o.a. oo het voetbalveld van V. V. Koksijde een internationaal plaats en kenden een grote bijval, liockeytornooi plaats op Zaterdag, Zondag' en Maandag, terwijl Zon dagnamiddag de IV° Internatio nale Aflossingskoers doorheen Kok sijde betwist werd en op de Teir- linckplaats een basketballtornooi gespeeld werd tussen de ploegen van Duinkerke en Hermes Oosten de. Zaterdagavond werd aan het Rond Punt van de Zeelaan een prachtig vuurwerk afgeschoten dat een groot aantal kijklustigen lokte; het zag er zwart van 't volk. De dansfeesten De Nacht van de Hockeyergingen voor bomvolle zalen door in het Casino Zondag was er dan nog meer be weging te Koksijde en alhier kende men een drukte als in volle zomer seizoen. Overal langs de lanen ston den auto's geparkeerd en ook het Guido Gezelleplein was vol bezet met wagens waaronder vele met Franse nummerplaten werden op gemerkt. Ook Britse toeristen be zochten Koksijde. Vele apparte menten waren verhuurd zodat ook winkels en andere inrichtingen goe de zaken deden. Deze grote volks toeloop met de Paasdagen wettigt het vertrouwen in een druk aan staand zomerseizoen. TE NIEUWPOORT-BAD Of er veel volk was? Heel zeker. Sommigen meldden zelfs plaatsge brek, Alleen het weer was een grote tegenvaller, zodat van het vele volk op de lange enge badplaats toch geen uitermate grote drukte viel waar te nemen. Ons stadsbestuur had toch ge zorgd voor een totale verlichting en hier en daar stonden reeds en kele rustbanken. Vlaggen op het nieuwe politiebureel kondigden de opening aan van het seizoen. 1953. Naar de herstellingswerken werd met grote verwondering opgekeken. Zo'n herstel van die lange dijk be looft zeker voor 't komende seizoen. Het loket van het station blijft ook nog open tot en met 30 April. Officiële feesten waren niet aan gekondigd. Enkel één private in stelling had het gewaagd te zorgen voor een interessante avond op de vooravond van Pasen. TE MIDDELKERKE Vele mensen hadden de indruk, dat er minder volk was dan andere jaren. Het weder was niet van de partij, doch dit konden de mensen eerstens niet voorzien en tweedens had dit hen vroeger ook niet afge schrikt. De heropening van de gemeente lijke kursaal was wel niet een te genvaller doch ook geen succes. De attracties waren zeker heel goed, doch veel badgasten hadden zich laten afschrikken van de in- komprijs die op 50 fr. werd gesteld en die uitsluitend bestemd was voor de gsteisterden van Middelkerke. In de Middeleeuwen ging men toverdranken aan heksen vragen om eeuwig jong Ie Llijven. Vreemd soortige middelen werden gebruikt om de pijn te stillen en zodoende een fris en jeugd'" A te hehou* den. k aeus is alles veel eenvoudiger één of twee Wit Kruisjes bij bet minste onlekkere gevoel en de pijn verdwijnt. U voelt zicb onmiddellijk opgemonterd, uw gelaat klaart op, uw bele wezen straalt weer van natuur lijke schoonheid HOOFDPIJN - MIGRAINE DUIZELINGEN TANDPIJN EN ZENUWPIJNEN - LUSTELOOSHEID VERMOEIENIS - PIJNLIJKE MAANDSTONDEN EN ALLE APOTHEKEN Poeders het doosje van 12 Fr. 16.50 Poeders het doosje van 24 30. - Poeders het doosje van 48 58.— Cachets koker vBn 12 cachets fr. 1-6.50 Doosje van 2 cachets voor het handtasje 4,50 1 ablettenkoker van 24 tabletten 5Q, j De gemeente Moorslede was op de en een korte toespraak hield, In ZES WEKEN geneest THEE BUYSE OOK DE PIJNLIJKSTE GEVALLEN. D?ze KRUIDENKUUR is verkrijgbaar; Apotheek M. BUYSE, Statiestraat, EERNEGEM ,.15) indien niet in Apotheken. Diksmuide, eerste kermiskoers van liet jaar. kende, zoals te verwachten viel, een mooi succes. Niet alleen «aren de echte kermiskoersers pre sent, maar daarbij stonden heel wat namen van renners op de erelijst, die te Diksmuide hun aanloop kwa men nemen voor Parijs-Roubaix. Die 165 km. waren een gedroomde oefening. Dit wil evenwel niet zeggen dat deze renners niet om de ereplaatsen streden. Integendeel, het waren juist zij, die met de grote brokken gin gen lopen. Een zomerweertje en 103 vertrek kers de inrichters waren in hun nop jes. Natuurlijk dat het experiment betreffende de afschaffing van het versnellingsftpparaat heel wat belang stelling wekte. Op het eerste zicht lijkt dit niet het gewenste resultaat te hebben gehad, daar er met 20 ren ners naar de meet werd gegaan, maar toch moeten wij aannemen dat er heel wat renners uit de wielen werden gereden, omdat ze het ge wenste verzet niet op hadden. De grote zifting werd nochtans doorgevoerd door een slecht stuk weg. dat in een anders voortreffelijk parcours was ingeschakeld geworden en waarin de bandbreuken legio wa ren Wij kunnen de rit best in drie schuifjes indelen en noemen naar de renner die er zich in onderscheid de: Germain Derijcke, Tytgat en Wagtmans traden om beurten op de voorgrond. Het was aan km. 55 dat de eerste ontsnapping te noteren viel. spijt het zeer hoog tempo. Germain Derijcke beproefde het op zijn eentje, spijt een drummende wind. Zijn poging kwam te vroeg om succes te hebben en daarom dat er meer aandacht uit zing naar een ander exploot dat in de achtergrond plaats had en waar van Briek Schotte de acteur was. De Kortrij'kzaan was Inderdaad op bo venbedoeld stuk weg platgereden, verstelde en kwam in een mooie in spanning terug bij. Dat was kam- jjioenenwerk. Ondertussen waren wij halfweg koers en werd Derijcke tot de orde geroepen. Aan km. 100 werd zijn taak door Tytgat overgenomen. De Torhoutnaar reeds erg knap en kreeg d» Mrate auud ««zelsfili&P van Blomme. De reactie kwam prompt, men liet de Roeselarenaar niet veel kansen. De tweede poging was deze van Tytgat met de Nederlander Wagt mans. Nu ging het heel wat beter en spoedig lagen die twee 300 meter voorop. Rik kreeg echter een lek bandje en moest de Nederlander al leen laten gaan. Wout liet zioh door zijn onmense lijke taak niet afschrikken en pakte de guldon al onder vast. Men vond er vooreerst geen graten in. dat hij 1 min. uitliep, maar toen het naar het einde toe ging, werd in de groep de grote trom geroerd. Witte Labaere was hierbij een der bedrijvigsten, sa men met Decock en Blomme, wijl Ollivier steeds de situatie controleer de en voelde dat hij de slag ln zijn bereik had. Op 20 km. van de meet werd Wagt mans tot de orde geroepen door 21 renners, waaruit Blomme nog her haaldelijk trachtte weg te geraken, echter tevergeefs. Toch werd het een Roeselaarse zege, want Valeer Ollivier had geen moeite om de anderen met een paar lengten te kloppen. Decock en Derijcke vochten verbeten voor de tweede plaats en het was uitein delijk de Izegemnaar die zich een ietsje rapper toonde. DE UITSLAG 1. VALEER OLLIVIER. de 165 km. in 4 u. 13 min. 2. Roger Decock. op 2 lengten 3. Germain Derijcke 4. Brtek Schotte 5. Willem Labaere; 6. Marcel De Mul der; 7. Martin Van den Broeck; 8. René Daelman; 9. Lucien Deman; 10. Jos Van Stayen; 11. René Meeuwis; 12. Jozef Hendrickx; 13. gelijk: Ro ger Van Remoortel. Julien Pascal, Kwik Van Kerckhoven, Willy Geers. Karei Borgmans: 18. gelijk: Maurits Blomme en Pol De Graeveleyn: 20. Jackson, op 2 min.; 21. Wout Wagt mans, op 4 min.; 22. gelijk: Maurits Minne en Michel Vuylsteke: 24. ge lijk: Edmond Rottiers en Julien Jans sen. Paas-Maandag 6 April 1953 ln feeststemming ter gelegenheid van een niet alledaagse feestviering: Niet minder dan vier Gouden Brui loften en een Diamanten Bruiloft werden op deze dag gevierd, name lijk de echtelingen Polydoor Jac- ques-Braam, die de verjaardag her dachten van 60 jaar huwelijk en de echtelingen Jules Godderis-Van- geenberghe; de echtelingen Gustaaf Vangeenberghe-Huyghebaert; de echtelingen Victor Vandeginste- Verrenneman en de echtelingen H. Huyghebaert-Verscliaeve, die hun 50-jarig huwelijksjubileum vierden. Te 9 uur werden al de jubilaris sen ten huize per auto afgehaald en naar de Sint-Martinuskerk gevoerd, waar om 9.30 u. een plechtige H. Mis van dankzegging werd opge dragen. Na het H. Misoffer werd het «Te Deum ter hunner eer ge zongen. Bij het verlaten der kerk werden al de gevierde jubilarissen door hun talrijke familieleden op gewacht, die hun prachtige bloe- menruikers en geschenken aanbo den. Stoetsgewijze ging men dan naar het gemeentehuis, waar de ju bilarissen door de gemeentelijke overheden werden ontvangen. Het was de Heer Burgemeester Henri Vandenbulcke die hen verwelkom- waarin hij op bijzondere wijze hul de bracht aan de gevierde echtpa ren. Daarop mochten de gevierde jubilarissen éen mooi en prachtig geschenk in ontvangst nemen van wege het gemeentebestuur. Vervol gens werd de erewijn aan de geluk kige oudjes en familieleden aange boden. Na deze plechtigheid op het gemeentehuis werden al de gevier de jubilarissen terug huiswaarts gevoerd. Daar werd dit heuglijk feest bij ieder gevierde echtpaar in familiekring verder gevierd. In ons nummer van verleden week hebben we de foto gegeven van al deze vierende echtparen. tX^Lcistn <C £kLc. De H. Vader geeft de Zegen Urbi et Orbi Het Paasfeest te Rome werd gekenmerkt door een grootse plechtigheid gehouden op het Sint- tersplein, welke werd bekroond met de zegen Urbi en Orbi welke de H. Vader aan de menig te gaf van op de logia van de grote basiliek. Het was voor de eerste vaal dat Z. H. de Paus in het openbaar verscheen sedert zijn ziekte De H. Vader richtte het woord tot de toehoorders en verklaarde hierbij o.m.: Blijft waakzaam en eendrach tig in het. geloof en gij, welbemin de priesters en leken, die in na bije en verre landen uw lijden offert, voor Christus, zonder dat aan de horizont een waarachtige kentering valt te bespeuren, hebt vertrouwen in Hem, die door Zijn verrijzenis de weg heeft geopend voor de verlossing van de mens heid. Gij allen die uw beste krach ten inspant om de vrede te schen ken aan de mensheid, die vreest onder de last van die zware taak te zullen bezwijken, laat u bezie len en aanmoedigen door de edel heid van de zaak, daarbij helpe u Jezus, de Vredeskoning zelf. VINKENIERSGILDE DE DOUVEVINK TE WAASTEN IN FEEST Koning en Kampioenen 1952 met luister gevierd. na lezing, ons blad in do handen van oen vrhn-l of gebuiir die het nog nir' heeft. U bewijst er ons ecu dienst mee. Dank. Verleden Zondag was de bloeien de vinkeniersgilde De Douvevink te Waasten nogmaals in feest ter gelegenheid der huldiging van de Koning en Kampioenen 1952, nl. de Heer Plamant Jerome, Koning en Algemeen Kampioen 1952 dei- gilde; de Heer Laplace René, eer ste Kampioen 1952 en Mej. Seys Yvette, tweede Kampioene 1952. Te 14 uur had in het lokaal café Hötel de Villeeen grote feest- vergadering plaats voor al de leden der vinkeniersgilde. Het was de Heer Adolf Cuysters, voorzitter der gilde, die het welkomwoord hield en de aanwezige vinkenliefhrbbers dankte voor hun goede opkomst naar deze feestviering. Spreker ein digde met een bijzondere hulde te brengen aan de Koning en Kam pioenen 1952 der gilde. Daarna volgde een korte toe spraak van de Heer Courtens Ca- miel, secretaris der gilde, die een overzicht gaf van de werking der vinkeniersgilde gedurende het sei zoen 1952-'53. Namens het bestuur, overhandig de de Heer Kammandant Samyn, Ere-Voorzitter, een prachtige Be ker aan de Koning' en bloemen aan de overige Kampioenen. De erewijn werd vervolgens aan de aanwezige vinkeniers aangebo den. Deze Kampioenenviering werd be sloten met een optocht door de bij zonderste straten der gemeente en een bezoek aan de 1/den-herber giers der gilde. De gevierde koning en kampioenen 1952 bij de vinkeniersgilde De Douvevink te Waasten. Zij zijn omringd door het bestuur en leden der gilde, waaronder wij herkennen dhr Kommrndant Samyn. Ere- Voorzitter; dhr Cuysters Adolf, Voorzitter; dhr Seys August, Onder voorzitter; dhr Courtens Camiel, Secretaris en dhr Dondeyne Julien. lokaaikoudcr. ANDERLECHT. Varkensmartct v. 7 April. 1840 stuks, hetzij 447 min der dan vorige week. De markt is stij gend. Extra vleesvarkens (bulten markt) 27-30; vleesvarkens 22-23; half vette 19-21; vette varkens en varkens boven of onder het gewicht 17,50-18,50. VJERV1K. Fabrieksboter 93-95; hoeveboter 89-90; Hollandse boter 91- 93; verse eieren 1,40-1.80: duiven SO OS het koppel; geslachte konijnen. 65- 100 fr. het stuk. DIKSMUIDE. Ossen 22-26; koeien 17-22; vaarzen 22-26; stieren 21-24; varkens 17-19; kalveren 28-40. Hen nen 26-28; eenden 23-25; kiekens 32- 36; konijnen 21-24; jonge duiven 28- 32; oude duiven 8-11. Tarwe 470; rogge 435; haver 375; zomergerst 440; wintergerst 420; paardenbonén 460; erwten 520; maïs 540; stro 50-75; hooi 120-150; voederbieten 25-35; aardappe len 115-130; boter 86-88; eieren 1,65 fr. ANDERLECHT. Veemarkt, S" April. Inlandse runderen: 2942 stuks, waarvan 681 ossen, 1514 koeien, 443 vaarzen en 304 stieren, hetzij 781 meer dan vorige week. De markt is vast voor de goede kwaliteit en dalend voor de middelmatige kwaliteit. Ossen én vaarzen, dikbil 50-55; goed gevormde ossen en vaarzen 38-47; Ossen 55 t.h., 22-27; ossen 60 t.h., 28-36; vaarzen 55 t.h., 22-27; vaarzen 60 t.h., 28-36; koeien 50 t.h., 16-18; koelen 55 t.h., 20-23; stieren 55 t.h., 21-26; stieren 60 t.h., 28-32; zware stieren 21-26; worstdieren 12-14 fr. ROESELARE. Biggen 1408, 10-16; ruw vlas 225-325; beter 325-425; uitge lezen 425-525; lijnzaad 650-700: kool zaad 650-700; tarwe 480; rogge 425; ha ver 350; zomer- en. wintergerst 400; erwten 600; cichoreibonen beschikbare 320-325: nieuwe 350; boter, 497 kg., 88; eieren 1,65; kiekens 40-45; hennen 28- 30; oude duiven 18 het stuk; jonge duiven 40 het koppel; konijnen 26 het kg.; vellen 18 fr. VEURNE. 1845 kg. boter, tegen 84-87 fr.; 1915 eieren, tegen 1,80 fr. KORTRIJK. Tarwe 465-470; spelt 345-350; rogge 430-440; haver 300-305; wintergerst voor de brouwerij 320-330; zomergerst voor de brouwerij 395-410; erwten anders dan groen geoogst 525- 600; witte bonen 850-900; paardenbo- nen 400-425; voederbeten 32-33; cicho reibonen oude oogst 345-447; ld. nieu we oogst 348-352. Aardappelen Idea le en Bintje 150-160; Voran, Industrie en Alpha 140-150; Rode Star 170-175; aardappelen voor veevoeding 55-60. Vlasprijzen: lijnzaad 610-625; ruw vla3 ongedorst, strovlas 250-375; vlas geroot op grond 400-500; vlas geroot ln put ten 550-750. Stro met machine ge dorst, tarwestro 600-625: roggestro, ha- verstro en gerstestro 575-585; geperst tarwestro 650-675; rogge-, haver- en gefstestro geperst 625-635; roggestro met. vlegel gedorst 750-800; weidehooi 1150-1200; klaverhool 1300-1350; luzer- nehool 1700-1850; boter 90; eieren 1,90; gegiste kaas 60 fr. Vee: 99 koelen, 17-22 en 34-42; 86 vaarzen, 24-29 en 44-50; 19 stieren, 22-28 en 42-46; 53 Oskën, 23-28 en 42-48; 3 paarden, 15- 20 en 29-31; 9 kalveren, 35-40 en 50- 60; 17 varkens 16-20 en 28-30 fr, LO, 9 April. 660 kg. boter; ver kocht tegen 83-84 fr. het kg. Te Mol werd een opvoeder van de Weldadigheidsschool aangevallen cloor drie schavuiten, kostgangers van cle school, die de man hebben neer geslagen en zwaar gewond. Ze namen daarop de vlucht. Te Overljse heeft een geestes zwakke zijn echtgenote met benzine overgoten en wilde haar daarna ln brand steken, maar geburen, toege lopen op het geroep van de vrouw, konden de kerel overmeesteren en erger verhinderen. met Niet giftig 100 doeltreffend Voor 't groot Woluwe I BRUSSEL, 8 APRIL 1953 GOUD: Pond sterling Napoleon Louis Dollar Staaf PAPIER: Dollar Guiden Zwitserse frank Franse frank Pond sterling Mark Spermark Finse mark Ure (per 100 1.) Shilling Peseta Escudo Zweedse kroou 561,25 475,— 465,— 117,50 51,20 13,17 11,95 12,85 136, 11,15 7,35 0.15 8,10 1,98 1,16 1,78 e,- 563,75 477.50 467, öO 118, 63.125 51,40 13,25 12,05 12,95 138, 11.25 7,45 0.17 8,20 2,02 1.17 1,82 9,25 GEMEENTECREDIET VAN BELGIE 173" Trekking van 7 April 1953. Winnen 100.000 fr.: 132.091 en 307.782. Winnen 10.000 fr.: 100.714 111.359 113.138 133.418 151.028 166.824 170.783 171.876 181.016 186.509 197.258 204.819 214.172 218.461 236.064 243.238 272.898 273.180 320.007 333.127 LOTENLENING VAN 1938 174° Trekking van 4 April 1953. Wint 50.000 fr.: 168.549. Winnen 25.000 fr.: 101.662 106.058 167.226 190.268 '192.041 193.939 232.146 243.312 2S2.897 255.783 282.996. LENING WEDEROPBOUW Eerste Schijf. 278" Trekking van 4 April 1953. Wint 2 millioen frank: Reeks 1646 Nr 885. Wint 1 millioen frank: Reeks 1716 Nr 839. Tweede Schijf. 218" Trekking van 8 April 1953. Wint 1 millioen frank: Reeks 5527 Nr 320. Wint 500.000 frank: Reeks 4374 Nr 130- Derde Schijf. 153" Trekking van 7 April 1953. Wint 2 millioen frank: Reeks 9618 Nr 782. Wint 1 millioen frank: Reeks 10.434 Nr 870. Landsbond der Christelijke Mutualiteiten T 1ST VAN DF WINNENDE NUMMERS 3 Auto's 1 auto van 125.000 fr.; Nr A 224.756 1 auto van 100.000 fr.Nr B 547.005 1 auto van 75.000 fr.: Nr A 437.648 5 Slaapkamers A 511.429 B 554.198 B 195.913 B 432.152 A 548.052 5 Eetkamers A 238.505 B 477.852 A 359.496 B 223.157 A 190,421 5 Keukens B 241.997 A 416.007 A 469.171 A 589.896 A 119.047 10 Cuisinlères-buffet B 153.505 A 378.281 A 216.635 B 141.875 A 179.006 B 518.047 A 554.190 B 505.728 A 279.515 B 158.145 10 Gasvuren (3 bekken) A 416.846 B 518.090 A 182.951 A 173.139 B 142.556 A 158.571 B 218.345 B 423.968 B 299.887 B 528.895 5 Electrische naaimachines A 338.481 A 241.638 A 454.652 A 317.899 B 464.464 5 Electrische wasmachines B 232.557 A 222.069 B 305.024 A 229.065 B 298.537 20 Bromfietsen A 299.559 B 184.614 A 445.383 B 330.808 A 259.947 A 371.421 B 232.462 A 474.534 A 283.078 A 396.982 B 501.186 A 271.743 A 496.668 A 202.395 B 419.950 B 207.496 B 166.515 B 290.736 B 306.764 B 456.935 100 Fietsen de nrs in serie A B eindigend op: 79.111 40.559 81.770 09.399 00.746 18.692 87.704 43.278 33.766 80.799 100 Lourdesreizen de nrs in serie A B eindigend op 90.107 82.445 32.229 90.218 60.634 96.534 24.130 84.575 07.811 85.831 40 Radio's Barco 1 Tosca P.U. Aut. A 385.218 1 Menuet P.U. B 382.933 1 Vesta P.U. B 222.935 2 Rubis A 178.678 A 359.147 5 Ceres A 393.209 A 479.889 B 390.546 A 453.380 A 212.485 5 Favorit A 127.773 B 336.226 B 223.357 B 291.866 A 273.455 5 Pallas B 487.241 A 284.187 A 126.918 B 340.964 A 558.326 5 Roxys B 518.187 B 266.115 A 117.330 A 287.988 A 219.400 5 Windsor B 273.218 B 150.151 A 270.588 B 197.492 A 175.280 10 Picollo's, de nrs in serie A B eindigend op: 67.751 100 Sole-Miodckens de nrs in serie A B eindigend op 38.491 70.718 51.168 94.355 72.113 0.1.229 10.815 01.564 67.693 99.170 10 Stofzuigers de nrs in serie A B eindigend op: 07.717 50 Weslminstcr-uurwerken de nrs in serie A B eindigend op: 32.341 70.981 96.457 28.553 16.292 50 Reeksen Alum. Kookketels de nrs in serie A B eindigend op: 08.612 49.239 15.056 03.361 85.922 30 Electrische strijkijzers de nrs in serie A B eindigend op: 66.567 55.849 79.293 20 Electrische wafelijzers de nrs in serie A B eindigend op 18.318 88.891 20 Gcvaert-foto-apparaten de nrs in serie A B eindigend op: 01.256 89.039 100 Lederen boekenkasten de nrs in serie A B eindigend op: 55.558 81.303 43.218 07.708 03.034 91.779 69.283 72.773 80.986 02.417 100 Paar lakens de nrs in serie A B eindigend op: 10.118 88.909 98.084 23.161 42.924 94.860 33.188 47.568 20.025 00.540 20 Toiletkastjes de nrs in serie A B eindigend op 61.509 98.543 PRIJZEN VOOR DE OMSLAGNUMMERS 50 Lourdesreizen, de nrs der om slagbladzijden A en B eindigend op: 9.656 2.664 en de nrs B 43.576 B 38.623 B 46.952 A 13.300 B 54.074 B 26.220 A 55.249 B 37.685 B 34.909 B 49.990 75 Fietsen, de nummers der om slagbladzijden A en B eindigend op: 6.975 7.697 4.425 en de nrs A 13.213 A 26.341 B 30.700 A 31.678 B 20.847 B 17.699 B 13.263 A 44.488 A 26.916 A 30.159 B 51.204 B 13.360 B 56.508 B 39.571 A 52.315 100 Lederen boekentassen, de nrs der omslagbladzijden A en B ein digend op: 1.286 4.182 1.345 7.781 9.539 De personen in 't bezit van een winnend nummer dienen naam, be roep en volledig adres, samen met het winnend tombolabillet, per aan getekend schrijven te sturen naai de Landsbond der Christen Mutua liteiten, Dienst Tombola, Weststr., 127, Brussel. Aan de belanghebben den zal dan medegedeeld worden op welke wijze zij in het bezit zul len gesteld worden van de gewon nen prijs. De winnaars kunnen zich aanmelden tdt en met 15 Ju ni 1953. Van die datum af zullen de niet opgevorderde prijzen eigen dom van het Nieuwjaar der Te- rin$ljjdersworden. Zelfs dhr Meurice, Minister van Buitenlandse Handel, is overtuigd van liet groot succes van de In de stand der FIRMA STEVENS GEBROEDERS volgde de Minister niet grote belangstelling de uitleg- die hem ver strekt werd door dhr Medard van de N. V. Philips en door dhr Omer Stevens. Vraag bij de Gebroeders Stevens, Vanden Peereboomplj 7 te leper, een kosteloze demonstratie met de PHILISHAVE DUBBEL ZES (1965) De FIRMA H. CHERCHYE exposeerde op de Ieperse Handelsfoor de wereldberoemde die ruim 16 der Amerikaanse verfproductie vertegen woordigen. De faam van deze firma is stevig gevestigd. Zij biedt de verbruikers een onvergelijkbare kleurengamma voor binnen- en buitenwerk. Vraag zonder verbintenis alle inlichtingen aan de Firma Cherchye, Elverdingestraat 86, te IEPER. (1966) HEREN WINKELIERS IN VOEDINGSWAREN vraagt steeds aan uw leverancier de HOLLANDSE VOLVETTE KAAS van het goede merk y> i Deze kaas zal ook uw klanten vol doening geven. (497) Dc voornaamste nijverheid van de Westhoek, de landbouw, heeft Woensdag dc eer gehad een bij zondere dag te krijgen in het kader der Ieperse Handelsfoor. Het initiatief was totaal nieuw en indien de inrichters het als een proef aanzagen, mogen zij deze als ten volle geslaagd be schouwen, want niettegenstaan de in dit jaargetijde een week dag kostbaar is voor de boer en het werk op het land hem hele maal opeist, dan moeten wij hier toch aan toevoegen dat de op komst zeer talrijk was. Dit be wijst dat de landbouwers mej hun tijd willen meegaan en graag iedere gelegenheid te baat nemen om vakkennis op te doen. Het was Schepen Robyn, onder voorzitter van het Comité der Han delsfoor, die de vergadering open de en de aanwezigen verwelkomde. Aan de voorzitterstafel bemerkten wij dhr Scheerlinck, Inspecteur- Generaal bij het Ministerio van Landbouw en afgevaardigde van Minister Heger; de Senatoren Mul- lie, De Smedt, Sobry en Feryn; dhr Glissoux, voorzitter der Handels kamer; dhr Bruneel de la Waran de, burgemeester van Kemmel en voorzitter van Landbouwcomice leper-Kemmel en de heren Reyn- tjes en Van Heghe, de beide voor drachtgevers voor deze vergade ring. In de zaal bemerkten wij talrij ke vooraanstaanden o.m. Z. E. H. Delanote, arrondissementsproost; de Bestendig Afgevaardigden Oli vier en Loncke en de ingenieurs Simoens en Van Boxtael. VOORUITZICHTEN VOOR DE MAÏSTEELT Nadat Senator Mullie het belang van deze vergadering onderlijnd had en het Comité der Handels foor dankte voor het initiatief, kwam dhr Van Heghe aan het woord voor een belangrijke ver handeling over de Maïsteelt. Spre ker gaf zijn toehoorders een goed gedocumenteerde uiteenzetting der bevindingen die men tot nog toe Maag- en Nierlijders Voor een gebreveteerd ge neeskundig toestel, draagbaar I dag en nacht, zonder ressort of elastiek, raadpleegt de Breukmeesters-specialisten R. JONCKERS-FESTRÉ en Zoon die kosteloos ontvangen, alle maanden van 9 tot 13 uur, te: IEPER: 2" Zaterdag, «Hotel des Brasseurs Statie. ROESELARE: 2" Dinsdag, Ca fé Industrie rechtover Statie. POPERINGE: 4" Vrijdag, Ho tel PalaceIeperstraat. SPECIALE ZETEL: 122, Emiel Feronstr., Brussel. Op aanvraag brengen we bezoeken aan huis zonder bij kosten. Prijzen in ieders bereik. (2000) op de proefvelden opdeed. Hieruil blijkt dat de soorten Goudster en Wisconsin 240 voox-al renderend zijn in onze gewesten. Uit de bc- mestingsproeven bleek dat zij bei de gevoelig zijn voor stikstof en potas bemesting, vooral de Wis consin 240 die gretig stikstof ver werkt. Vermits practisch alle gronden, alleen uitzondering gemaakt voor natte koude grond, in aanmerkinp komen voor dit gewas en vermits ook het drogen geen bijzondere bezwaren biedt, ligt in de maïs zeker een toekomst geborgen. Be sluitend handelde spreker over de. voedingswaarde bij veeteelt waar men de maïs, inzake zetmeelgehal- t.e, op het peil van de aardappelen mag stellen. VERZORGING DER WEIDEN Ingenieur Reyntjes, directeur van het Rijksstation voor Planten veredeling te Melle, kwam vervol gens aan de beurt met een zeer boeiende voordracht ovpr weide- verzorging. Aan de hand van sta tistieken bewees de zeer bevoegde, spreker hoe het verzorgen der wei den buitengewoon renderend is voor het landbouwbedrijf. Van ba lang is hierbij het ontaarden der grassoort tegen te bewerken, ter wijl ook het tijdig verluchten der weiden noodzakelijk is. Tot. besluit raadde de voor drachtgever aan de slechte weiden tijdig te herzaaien en dan vooral zorg te dragen om over goed gese lecteerd zaad te beschikken. Namens de Minister van Land bouw kwam ten slotte dhr Scheer linck aan het woord die met lof sprak over dit initiatief tot oprich ting van Landbouwdag ln het ka der der Handelsfoor. Hij maakt'' tevens de lof van de boer uit hel Westland en deed een oproep dal ieder landbouwer zich mede zou inspannen in het kader der cam pagne die gevoerd wordt tot meer melkverbruik. Na de vergadering, die rond 16 u geëindigd was, brachten de aanwf zigen nog een bezoek aan de Hah- delsfoor, die precies aan haar laat ste openingsdag gekomen was. Onmiddellijk na de vergaderlnK hoorden wij van verschillende zij den zeer opmerkenswaardig com mentaar en zelfs een vergelijking tussen deze Landbouwdag en de opening van de Handelsfoor op Witte Donderdag. Wij schreven het reeds in sen gedeelte onzer vorige uitgave da' het te betreuren is dat ln een Vlaamse stad dergelijke plechtig heid schier uitsluitend in het Frans moest verlopen daar men wegens commerciële doeleinden de hulp van een Waals Minister no dig had. Op de Landbouwdag ging het totaal anders en werd alles in het Vlaams afgehaspeld, zoals het ten andere hoort. Uit goede bron vernemen wij dat de Openbare Besturen, bij het ver lenen van toelagen voor Handels foren en dergelijke manifestaties, voortaan als conditio sine qua non zullen stellen dat in een één- talig Vlaamse stad alles in he' Vlaams geschiedt. Hetgeen trou wens niet meer dan redelijk is. Dat het ten andere mogelijk lf met een Waals Minister van Land bouw goed over de baan te kunnen in hot Vlaams, dat hebben onze Vlaamse boeren bewezen, Het strekt hu» tot ere.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 12