OMO WAST BETER EN 0 Am al wat gebruiken kunt ONPIGER Nachtelijk Verkeersongeval te Emelgem SOLO maakt alles -voedzaam Wonderbaar! De werking SensationeelM« om» Buitengewoon! van energie Ex-Koning Carol van Roemenië overleden VERNIEUWING VAN DE COMMISSIES VAN OPENBARE ONDERSTAND voldoet aan alle eisen van het moderne leven SOLO IS GEZOND EN VOLLEDIG VOEDSEL... I IN DB MODERNSTE EEN LEVER PRODUCT Dhr Minister van Voorzorg bezoekt van Wes Arbeid en Soeiru^ de Trappistenabdij tvleteren HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 11 April 1953. BI*. 3. BWim» Historisch overzicht. Wie kan tot lid der C.O.O. benoemd worden? De verkiezing der leden. Intercommunale CO.O. (Vervolg van 1" blad) Ook de rol van de kloosters op ast gebied van de liefdadigheid ..as niet gering. Niet alleen wer den bedelingen gedaan aan de cioosterpoort, maar sommige kloos- ers stonden daarbij in voor de ver- orging en herberging der arme en ■ieke reizigers, terwijl ze zich te vens toelegden op de hospitalisatie. De Franse Revolutie maakte aan 'ie toéstand een einde. Alle bezit ingen van de instellingen van lief- adigheid werden staatseigendom. :sn nieuw principe werd gehul- igd: de behoeftigen en zieken die ich zelf niet kunnen verhelpen, ebben recht op dc steun der natie. Twee nieuwe instellingen worden i het leven geroepen; enerzijds de 'ommissie der Godshuizen, die tot vak heeft steun te verlenen door vspitalisatie aan zieken, wezen en iderlingen en anderzijds het Ru- ;el van Weldadigheid, dat de on- -rstand ten huize verzorgde. Een eSluit van 30 Juni 1799 schonk aan oze Instellingen de goederen en i komsten van de Tafels van de Geest en van de andere liefda- "re instellingen die op het grond- bied der gemeente bestónden- Beide inrichtingen bleven be- «an tot aan de wet. van 10 Maart '25, die deze instellingen verenig- - in een nieuw orgaan'; «De Com- "ssic van de Openbare Onder- end Artikel 1 van deze wet luidt als ilgt: «De burgemeester en sche uren zorgen dat een commissie n de openbare onderstand wordt igericht. welke, cp de bij de wet ■•paalde wijzen, gelast is de ellen- r te verzachten en te voorkomen i de dienst der ziekenverpleging i te richten. De C.O.O. is dus een openbare 'stelling die door de staat recht reeks wordt gelast om op het lo- •al plan de armenzorg uit te voe- •n. Hieruit volgt dat de C.O.O. woegd is om, eigenmachtig en mder enige tussenkomst van wel- v macht ook, de haar door de wet «gedragen functie inzake onder - and te verrichten. De C.O.O. meet -aar opdracht uitoefenen onder de oorwaarden en op de wijze door wet voorzien. De grondvoorwaar- o is de behoeftigheid. De C.O.O ■ordeelt eigenmachtig over het al 'in niet behoeftig zijn van de per- ion die om ondersteuning verzoekt, 'e bevoegdheid van de gemeente- ike C.O.O. beperkt zich tot het randgebied der gemeente. De C.O.O. geniet een zekere auto- "ome zelfstandigheid. De uitvoe- ••ande macht mag geen andere be- - turen met de dienst belasten die 'oor de wetgever op een uitdruk- ''i.Hjke wllze aan de C.O.O. werd '^gedragen. Anderzijds mogen de -"idere bestiiren zich noch recht- -eeks noch onrechtstreeks dp 'itMiJke bevoegdheden der C.OO ""ëiaenen. Deze autonomie wordt "ligszins beperkt door het admi nistratief toezicht der gemeentelij ke overheid en de bestuurlijke voogdij. WIE KAN TOT LID DER C.O.O. BENOEMD WORDEN? Het mandaat van de thans ln dienst zijnde leden van de C.O.O. verstrijkt op 30 Juni e.k. De ge meenteraad aangesteld als gevolg van de laatste gemeenteverkiezin gen, moet op Maandag 13 April overgaan tot de verkiezing van de nieuwe leden. De aftredende leden zijn herkiesbaar. De C.O O. is samengesteld uit 5 leden in de gemeenten van 5.000 inwoners en minder; uit 6 leden in deze van 5.001 tot 15.000 inwoners; uit 8 leden in de gemeenten van 15.001 tot 50.000 inwoners; uit 10 leden in de gemeenten van 50.001 tot 150.000 inwoners; uit 12 leden in de gemeenten van meer dan 150.000 inwoners. Om als lid van de C.O.O. te kun nen gekozen worden moet men Belg zijn, de ouderdom van 25 jaar be reikt hebben, in de gemeente zijn gewoon verblijf hebben (wettelijk domicilie is niet verplicht) en zich niet bevinden in een der gevallen van uitsluiting bij de gemeentewet voorzien (niet beroofd zijn van kiesrecht of het recht tot cemeen- tercadslid verkozen te worden). Vrouwen kunnen eveneens tot lid benoemd worden der C.O.O. Zijn zij gehuwd, dan is de machtiging van de man vereist, die echter ook stiUwi.teend mag zijn. Enkeie candidaten die tot lid be roemd worden zullen echter filet kunnen aangesteld worden zo zii zich in een der gevallen van onver enigbaarheid bevinden. Er kan on verenigbaarheid bestaan wegens verwantschap of wegens het uit oefenen van zekere betrekkingen. Aldus mogen niet in dezelfdp C.O.O. zetelen; de personen bloed of aanverwanten tot de dei'de graad en zii die door de huweliiksband verenigd zijn. In de gemeenten van minder dan 2.000 inwoners gaat dit verbod niet verder dan tot de tweede graad. Verder de bloed of aanverwanten tot de tweede graad van de secretaris, de ontvan ger of van een bezoldigd bediende van de C.O.O. Er bestaat eveneens onverenig baarheid wegens het uitoefenen van zekere betrekkingen. Aldus kunnen niet tot lid der C.O.O. ver kozen worden; de provinciegouver neurs. de leden der Bestendige De putatie. de Provinciale Griffier, de Arrondissementscommissaris en de Schepenen (alleen in die gemeen ten waar zij hun ambt uitoefenen) verder de geneesheren, apothekers, vroedvrouwen en andere bedienden bezoldigd door de C.O.O-. alsook de nersonen aan wie de C.O.O. ge- woonliik buln verleent, hetzij voor hen zelf. hetzij voor de met hen leden «'en hun gezin. «r*rder mag de o O.O. slechts ten bertrpee van 1 '83 bestaan uit ge meenteraadsleden. Groen A Groep B Groep C 50 Aantal stemmen waarop de groep recht heeft Aantal zetels waarop de groep volgens zijn getalsterkte recht heeft 4,26 Aantal candidaten aan wie zij 9 stemmen geeft 4 Aantal der op die wijze uitgebrachte stemmen 36 Aantal overblijvende stemmen gegeven aan een bijkomende candidaat 4 25 2.66 2' 18 10 1,06 1 9 Kunnen eveneens geen lid wor- 'en der C.O.O.: zij die goederen an de C.O.O. in huur of pacht hebben; de leden van het onder- ijzend personeel (uitgenomen in da gemeenten waar sléchts één ca tegorie van scholen is en in de ge meenten waar. zij hun beroep niet uitoefenen). ïh bepaalde provin cies is het aan de vèldwachters niet oegelaten het ambt van lid der c O.O. te aanvaarden. Wanneer een candidaat die zich ra een der gevallen van onverenig baarheid bevindt, tot lid der C.O.O. •rardt benoemd, dan zal hij. indien 'eze onverenigbaarheid blijft voort bestaan op het ogenblik der instal latie. niet tot de eedaflegging kun nen toegelaten worden en derhalve 'Met in functie kunnen treden. In dit geval wordt zijn plaatsvervan- er aangesteld. De onverenigbaar- beid verhindert dus de benoeming niet, maar wel de aanstelling. De onverenigbaarheid is niet van 'oepassing op de burgemeester die -an rechtswege voorzitter is van dc 7.O.O. en niet door de C.O.O. wordt ■lenoemd. De burgemeester mag dus in de commissie zetelen in aanwe zigheid van zijn verwanten. BENOEMING DER LEDEN De leden van de C.O.O worden rechtstreeks benoemd door de ge meenteraad, daartoe in geheime zitting bijeengeroepen. Er heeft slechts één enkele stemming plaats en deze is geheim. De gemeenteraadsleden die bloed- nf aanverwanten zijn met de voor gestelde candidaten, mogen even eens aan de stemming deelnemen. De leden der C.O.O. worden dus niet rechtstreeks verkozen door de kiezers, maar door de gemeente raad zoals deze is samengesteld na de laatste gemeenteraadsverkiezin gen van 12 October 1952. De leden der C.O.O. die op 13 April worden benoemd, treden slechts in functie op 1 Juli daaropvolgend. Immers de wet der C.O.O. be paalt dat de leden van de C.O O. rechtstreeks benoemd worden voor een termijn van zes jaar, die ver strijkt op 30 Juni volgend op de aanstelling van de gemeenteraads leden verkozen na een volledige vernieuwing der gemeenteraden. De wetgever heeft willen de be noeming van de leden der C.O.O. onttrekken aan de politieke strijd. Om echter aan de minderheidspar tijen toe te laten een vertegen woordiging te hebben in de C.O.O., was het noodzakelijk een bijzon dere wijze van stemming in te rich ten. Aldus werd het systeem van meervoudigheid der stemmen inge voerd. Ieder gemeenteraadslid heeft recht op 3 stemmen wanneer er 5 leden te verkiezen zijn; 4 stemmen wanneer er 6 leden te verkiezen zijn; 5 stemmen wanneer er 8 le den te verkiezen zijn; 6 stemmen wanneer er 10 leden te verkiezen zijn en 8 stemmen wanneer er 12 leden te verkiezen zijn. Het aantal beschikoa're stemmen is altijd lager dan het aantal te begeven zetels en laat aldus de vertegenwoordiging toe van de min derheidsgroepen. De verschillende politieke fracties van Omo doet aan een wonder den ken Omo "zuigt" al het vuil uit uw linnen en houdt het in suspensie in het Omo-sop. Zó stevig houdt Omo dit vuil vast, dat het spoelen er veel gemakkelijker door wordt; zelfs zonder spoelen wordt uw wasgoed weergaloos proper! Met Omo kunt U alles doen weken, afkoken, warm wassen, koud wassen. - De grote was, de fijne was wit, bont, zijde- en wollengoed. - De afwas en de schoon maak in heel het huis. En vooral, gebruik Omo alléén, zonder er een ander pro duct bij te voegen. Eleel alléén, geeft Omo U de meeste voldoening Omo wast beter en grondiger!.. Omo wast vlug ger!.. en Omo is voordeliger! Hij doet alles heel alléén en geeft een schuim, zó overvloedig en zó actief, dat het blijft "houden" tot aan het einde van zelfs de grootste was. Het fijne, malse schuim van Omo houdt uw handen zacht en blank. OM 26 - 01927 BFL SAVONNERIES LEVER FRÈRES. BRUSSa van de gemeenteraad komen on derling overeen om hun stemmen te verdelen en iedere groep zal zoe ken derwijze te stemmen dat de meest gunstige uitslag voor de groep bekomen wordt. Nemen we een voorbeeld: De ge meenteraad uit een gemeente met 17.000 inwoners bestaat uit 15 raadsleden. Er moeten 8 leden be noemd worden in de C.O O. en ieder raadslid heeft 5 stemmen. De ge meenteraad bestaat uit 3 groepen: groep A met 8 zetels; groep B met 5 zetels en groep C met 2 zetels. De raad telt te samen 15 x 5 75 stemmen. 8 Raadsleden partij A; 40 stemmen. 5 Raadsleden partij B25 stemmen. 2 Raadsleden partij C: 10 stemmen. Aantal stemmen die in ieder ge val recht geven op een zetel in de C.O.O.: 75: (8 1) 8,3 of 9 stem men. Ieder candidaat die 9 stemmen bekomt is zeker gekozen vermits welke de verdeling van de 66 ove rige stemmen ook zij, in geen ge val meer dan 7 candidaten een aantal stemmen boven de zijne kunnen bekomen. Door de verdeling in evenredig heid bekomt men het aantal zetels waarop iedere groep volgens zijn getalsterkte recht, heeft: (40x8) 320: 75 - 4,36. (25x8) 200: 75 2,66. (10X8) 80: 75 - 1,06. Zo de leden van iedere groep het onder elkaar eens worden om de stemmen waarover zij beschikken op zulke wijze te verdelen dat 9 stemmen uitgebracht worden op candidaten wier aantal gelijk is aan dat van de zetels waarop zij door hun getalsterkte recht hebben en zo zij de niet aan die candidaat verleende stemmen op een ander candidaat overbrengen, dan be komt elke groep juist het aantal zetels welke haar toekomen. Deze verkiezing geeft dan vol gende uitslag: De 9 candidaten: 4 van de partij A. 2 van partij B, 1 van partij C die 9 stemmen hebben bekomen, zijn gekozen, alsmede de candidaat van partij B met 7 stemmen. Een andere wijze van stemver deling is eveneens mogelijk en de genen worden verkozen die het grootst aantal stemmen hebben be komen. In geval van staking van stemmen, en dit zal zich het meest voordoen wanneer het er op aan komt de laatste zetel toe te kennen, aan wordt de voorkeur gegeven in de hiernavolgende volgorde (art. 11 der wet) 1) aan de candidaat die op de dag der verkiezing een mandaat in een inrichting van onderstand be kleedt; zijn twee of meer leden in dit geval, dan wordt de voorkeur gegeven aan hen die zijn mandaat het langst heeft bekleed: 2) aan de candidaat die vroeger een mandaat in een inrichting van onderstand heeft bekleed. Zijn twee of meer candidaten in het geval daft wordt de voorkeur gegeven aan hem die zijn mandaat het langst heeft bekleed en bij gelijke duur, aan hem die het laatst is afgetre den; 3) aan de candidaat die met een mandaat, van gemeenteraadslid Is of werd bekleed; 4) aan de candidaat die, zonder de leeftijd van 60 jaren te hebben bereikt, de oudste is. Uit 4) mag niet afgeleid worden dat de leden van de C.O.O. de leef- tild van 60 jaar niet mogen over schreden hebben, maar alleen dat wanneer twee of meer candidaten met een gelijk aantal stemmen in aanmerking komen voor de laatsr, te begeven zetel, de voorkeur moet gaan naar de oudste, op voorwaar de dat hij nog geen 60 jaar is. Terzelfdertijd met de verkiezing der effectieve leden worden de nlantsvervangende leden verkozen. Er mogen dus geen twee stemmin gen plaats hebben. In de gemeenten vaar er op de dag van de benoeming van de nieu we leden der C.O.O. nog geen de finitieve uitspraak tussen gekomen is vanwese de Raad van State om trent het beroen ingesteld tegen de gemeenteraadsverkiezing van 12 October 1952 en dientengevolge de nieuwe gemeenteraad nog niet ls benoeming van de leden der C.O.O. worden verdaagd. INTERCOMMUNALE C.O O. Vóór de wet van 10 Maart 1925 had de inrichting van de openbare onderstand een uitgesproken ge meentelijk karakter. Het is nochtans duidelijk dat hospitalen bijna niet leefbaar zijn wanneer ze zich moeten tevreden stellen met de bevolking van een kleine gemeente. Sommige C.O.O. beschikken over uitgebreide geld middelen, terwijl in een aanpalen de gemeente de C.O.O. die een dienst van ziekenverpleging heeft ingericht, over geen patrimonium beschikt. Onder invloed van de noodwen digheden, in hoofdzaak veroorzaakt door de onmogelijkheid van de C.O.O. hun rol te vervullen bij ge brek aan de nodige geldmiddelen, heeft de wetgever het mogelijk ge maakt intercommunale commissies van de openbare onderstand op te richten. Aldus kunnen twee of meer gemeenten in eenzelfde pro vincie gelegen, een intercommunale vereniging in het leven roepen voor de inrichting van de dienst der openbare onderstand en een inter communale C.O.O. instellen hetzij om een grote C O.O. te vormen (C.O.O. met algemene doelstelling genoemd) hetzij om samen een in stelling op te richten voor de goede uitvoering van een bennalde dienst (C.O.O. met bijzondere doelstel ling). De oprichting van een intercom munale C.O.O. wordt gelast dooi de Koning op voorstel van de be- rroVker. 'gemeenteraden of van ambtswege na de betrokken C.O.O of de Bestendige Deputatie gehoord te hebben. T7e zetel van de intercommunale C.O.O. wordt, door de Koning aan gewezen. De intercommunale C.O.O. is samengesteld uit ten minste 5 leden. De Bestendige Deputatie be- naalt het getal der aan elke ge meente toegekende leden met in achtneming van h°ar bevolking rn «'en haar vermoedelijke geldelijke biklage. Elke gemeenteraad benoemt vol gens dezelfde procedue nis voor de verkiezing der gemeenteliike C.O.O. de leden die aan zijn gemeente zijn toecekend. Alvorens in dienst te tmden leg gen de leden, van de C.O.O. hun eed a,f in handen van de burge meester en de leden van de inter communale C.O.O. in handen van de gouverneur. Wielrijder door out® gegrepen 'en p slag gedood EX-KONING CAROL genovergastelde richting een auto aangereden, bestuurd door de melk handelaar André Terryn uit Ize- g:m. De outobastuurder deed nog een uiterste poging om door het weszwenken van zijn auto een aan rijding te voorkomen, doch k-cn niet vermijden dat de wielrijder door de wag"n gegrepen werd en ten gron de viel. De autogeleider, die onmiddellijk remde en het slachtoffer ter hulp snelde, was diep onder de indruk van h?t gebeurde. Enkele ogenblikken later was de politie ter plaatse. Een bijgeroepen clokter kon slechts de dcod van Vantieghem vaststellen die vrijwel op slag gedood werd. Het parket kwam ter plaatse om de nodiee vaststellingen te doen. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd naar het doden- huisje te Emelgem overgebracht. Het slachtoffer MAURICE VANTIEGHEM Tijdens de nacht van Zaterdag op Zondag jl. had te Emelgem langs de Ardooiesteenweg een dodelijk verkeersongeval plaats waarbij een wielrijder om het leven kwam. De 41-jarige Maurice Vantie ghem, vlasbewerker, reed per fiets huiswaarts. Op de plaats waar zich vroeger Het Trapke bevond ver liet de wielrijder het fietspad. Op dat ogenblik evenwel kwam uit te Zoekt g'iets tfhuren of te kopen, Zoekt ge 'n vicid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons bladf Z. HL Exc. Mgr De Smedt In hef kamp te Lembardsijde Onze Bisschop. Mgr De Smedt, heeft in het Militaire Kamp van Lombardsijde, ter gelegenheid van de Goede Week, een hoog gewaar deerd bezoek gebracht. Rond 8 uur werd Mgr door de gemotoriseerde Regimentspolitie aan de Generaal Grossettilaan verwelkomd. Bij de ingang van het kamp werd hij door de Commandant van het kamp en talrijke officieren ontvangen en de militaire eer werd bewezen. In de prachtige eetzaal, tot voor lopige kapel ingericht, droeg de Kerkvorst, bijgestaan door Aalmoe zenier De Prest en andere pries ters. de H. Mis op. Honderden mi litairen, officieren en soldaten, mochten uit de handen van Mon seigneur de H. Communie ontvan gen. Dcor de muziekkapel van De Zeemacht» uit Oostende, werden de plechtigheden opgeluisterd, Na de mis namen alle militairen en genodigden aan tafel plaats tot het nemen van een gezamenlijk Paas- ontbijt. Toespraken werden gehou den door Kolonel Cordonnier en door Monseigneur. 's Avonds werd door De Zee- In zijn verblijf te Estoril, nabij Lissabon, overleed Zaterdagmorgen, ten gevolge van een hartcrisis, de 60-jarige ex-Koning Carol van Roemenië. In zijn laatste ogenblik ken werd hij bijgestaan door Mevr. Lupescu, zijn echtgenote, die de titel draagt van Prinses Helena. Ex-Koning Carol voelde zich Vrijdagavond onwel en liet zijn huisdokter ontbieden. Rond mid dernacht deed zich een hartcrisis voor en de vorst overleed te 0.30 u. EEN BEWOGEN LEVEN Ex-Koning Carol was de zoon van Koning Ferdinand I van Roe menië en van Koningin Mari, een Britse prinses en Hertogin van Saksen. Hij had een zeer bewogen leven. Hij werd geboren te Sinaia op 15 October 1893. In 1918 huwde hij in het geheim de dochter van een Roemeens offi cier. doch zijn vader deed dit hu welijk ongeldig verklaren. In 1921 trad hij in het huwelijk met Prin ses Helene, dochter van Constan- tijn van Griekenland. Uit dit hu welijk werd hem een zoon, Michaël, geboren. Zijn huwelijksleven werd vergald toen hij in 1923 in kennis kwam met Magda Lupescu. Omwille van het aldus verwekte schandaal, deed hij ln 1926 afstand van zijn rech ten op de troon, dit op aandringen van zijn moeder. In ballingschap scheidde hij van Prinses Helene en begaf hij zich met Magda Lupescu naar Parijs. Nochtans toen Koning Ferdinand op 20 Juli 1927 overleed, deelde Carol mede dat hij zijn rechten op de kroon voorbehield en profi terend van een troebele toestand in Roemenië, kon hij zich de steun verzekeren van de Boerenpartij. Van uit Engeland, waar hij toen verbleef, bereidde hij een staats greep voor, maar de Engelse rege ring deed hem toen het land ver laten. Hij vestigde zich daarna te Namen, waar hij zijn actie voort« zette. In 1928 werd de echtscheiding uitgesproken tussen hem en Prin ses Helena, die bij haar zoon Mi chaël bleef, die na de dood van zijn grootvader koning was gewor den. Op 6 Juni 1930 keerde Carol plots per vliegtuig naar Roemenië terug. Hij slaagde er in zijn zoon van de troon te verwijderen en zich tot koning te doen uitroepen. Maar zijn populariteit zou niet lang duren. Het was echter pas in 1940 dat Carol in gezelschap van Mevr. Lupescu naar het buitenland de wijk moest nemen voor de op rukkende Duitsers en onder de druk van de ijzeren garde en generaal Antonesco. Carol Ff deed een twee de maal afstand van de troon ten voordele van zijn zoon Michaël Toen begon voor hem het zwer versleven. Daar de Amerikaanse regering hem geen verblijfsvergunning had toegestaan, vestigde de gewezen koning zich eerst in de buurt van Mexico, daarna in Brazilië, te Rio de Janeiro, waar zijn vrouw erg ziek werd. In Juli 1947, toen Mevr. Lupescu de dood nabij scheen, trouwde hij met haar en gaf hij haar de titel van Prinses Helena. Ten slotte zou het paar zich definitief te Estoril, nabij Lissabon, vestigen. ex-Koning michaël NIET OP DE BEGRAFENIS Ex-Koning Michaël, die te Lau sanne verblijft, heeft medegedeeld dat hij wegens bijzondere omstan digheden in zijn gezin, de begrafe nis van zijn vader niet zal kunnen bijwonen. Deze begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 14 April. 9® omachtaan Jciinstconocrt kunnen aangesteld worden...aal Masscsgeveclif te Lendelecle Gelukkig zonder erg. Toen op Pasen enkele late be zoekers in de herberg De Kluis- berg nog aan het kaarten waren, kwamen enkele jongelingen, die huiswaarts keerden, eveneens de herberg binnen. De bezoekers die reeds wat diep in het glas gekeken hadden, namen een uitdagende houding aan tegenover een van de personen, die aan het kaarten was. Deze, het niet meer kunnende verkroppen, sprong op en in een oogwenk was het een vechtpartij van belang. Alle bezoekers mengden zich in deze vechtpartij en de an ders zo rustige wijk De Knok was weldra herschapen in een ru moerige nachtelijke herrie. Een 20- tal personen waren er bij betrok ken. Na een uur was de strijd ge luwd en 's anderendaags zag men op alle gezichten van de deelne mers de sporen van de geweldda dige vechtpartij. De Knoïckisten zullen dit tussen pot en pint terug moeten goed ma ken, en aan de vreemde bezoekers geven wij de raad in de late uren niet meer op De Knokte ko men, met een uitdagenó£,.lhMKpjys Altijd haastig en gejaagd.. Dit vergt veel energie. Maar Solo helpt hem zijn krachten te herwinnen HET MODERNE LEVEN EIST VÉÉL ENERGIE! Om uw gestel vlug deze energie te helpen herwinnen, is het niet nodig veel te eten noch bijzonder duur voedsel uit te kiezen. Van belang is, dat U in uw voeding al de elementen vindt die voor een goede gezondheid onontbeerlijk zijn. Een simpel en uiterst goedkoop middel bereid alles met Solo, want DE NATUUR ZÉLF LEVERT NIETS BETERS! Solo wordt bereid met rijke en fijne oliën, getrokken uit de voedzaamste vruchten der natuur. Solo bevat daarbij heel het jaar door, in ideale hoeveelheid, vitaminen D en A, Daarom gaat er niets boven Solo, want het schrale seizoen doet het vitaminengehalte van vele andere natuurproducten gevoelig dalen. Om die reden ook vertrouwen millioenen huismoeders op Solo! 1/4 KG SOLO BEVAT 8 - MAAL MÉÉR CALORIEËN DAN DEZELFDE HOEVEELHEID AARDAPPELEN - jSiim?® v, -~m. f souo wordt VE8VAAKD10O 1 ,*BR»E*tNV«vN EUROPA» FANTASTISCH f Alhoewel de abdij verloren ergarn ln de Weetihoek en buiten gewone slechte wegen er naartoe lelden heeft zelfs een Mlnlater de weg naar dit stille bede-oord en noeste arbeidsveld gevonden. Het zonnetje lachte vrolijk en zond zijn warmtestralen deugd doende over de velden toen rond 3 uur 'n drietal auto's stopten voor de poort van de abdij. Zijn Excel lentie, dhr Van den Daele, minis ter van Arbeid en Sociale Voorzorg, met zijn medewerkers kwamen een bezoek brengen aan de abdij. Pater Prior verwelkomde de hoge agsten. Na een paar minuten ver dween het stijve oiciële om plaats te maken voor een gulhartig en opgeruimd onder-onsje. Ja, wie voelt zich.,, niet dadelijk thuis bij die blij lachende Trappisten, en wie zou vermoeden dat er achter die zonnige wezens zulk een streng boeteleven schuilt... Dhr Minister moest Iets meer weten van dat geheimzinnige Trap pistenleven en Pater Prior, met zijn gewone humor, schilderde dat leven met meesterlijke Pallieters- trekken, zodanig dat niet alleen enkele leden van het Kabinet maar zelfs de Minister goesting kregen. (een klein beetje maar) om Trap pist te worden. Natuurlijk kon er niet dadelijk aan dat verlangen andere: de abdij eens bezichtigen, voldaan worden, maar wel aan dit De nieuwe abdij in haar sobere lijnen vonden ze goed en wel aan gepast voor een bede-oord. Absoluut geen luxe en ze 'drukten de wens uit dat ze wellicht de voltooiing van de bouw van de abdij zouden mogen meevieren. Ja, maar... de scherf stukken ontbreken... De boerderij en werkhuizen eens doorlopen. Het is werkelijk een he le parochie en overal ziet men wer ken. De brouwerij mocht men na tuurlijk niet vergeten. Spijtig dat de oude Breughel niet meer leeft, hij zou een meesterwerk kunnen schilderen hebben: Een Minister met zijn kabinetsleden en 'n paar' Paters smakelijk het gezonde Vlaamse bier proevend. Na een smakelijk vieruurtje werd het afscheid genomen en iedereen zowel dhr Minister en zijn gezel schap als de Paters waren blij met dit hoge bezoek en met de gulhar tige ontvangst en uit ieders hart klonk het blijmoedig: tot weer- In het midden dhr Van den Daele, Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg en E. Pater Prior. Verder bemerken wij nog dc Heren Wiball, kabinetschef; Vanmaele, adjunct-kabinetschef; Arest, Steels, Claeys, Cllnckaert, Nijs, inspecteur-generaal; Fafchamps en Degadt. v 53-0 iïu C£L

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 3