Parijs-Roubaix De Ronde van 6 Ritten Westvlaanderen 6 Leiders Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 12=4=53 STRIJD BOVEN EN BENEDEN DE RANGSCHIKKING IN I* AFDELING LYRA ZEKER, LIERSE S. K. WAARSCHIJNLIJK OPKLIMMER IN II6 AFDELING A. V. DENDERMONDE WEER ALLEEN OP KOP IN III6 AFDELING B F. G KAPELLEN DE GROOTSTE OVERWINNAAR IN BEVORDERING A NEDERLAAG VAN C. S. IEPER DE GROTE VERRASSING IN I6 PROVINCIAAL NEDERLAGEN VAN S. V. VEURNE EN R. DE PANNE BRACHTEN VERRASSING IN II6 PROVINCIAAL A ALLES NORMAAL IN II6 PROVINCIAAL C EXC. ZEDELGEM DE OVERWINNAARS Met Germain een Westvlcsamse zege in Machtige en talentvoile Beilegemnaar op het laatst iedereen te sterk Ollioicr ongelukkig - Blomme, Impanis en Decock op de ereplaatsen EN TOEK. MENEN IN II6 PROVINCIAAL B Nederlandse vloed toch door Westvlamlng«n ingedijkt Aon Buddy Demunster de eindzege Aangekondigde koersen Beroepsrenners Liefhebbers Nieuwelingen II6 Provinciaal C III8 Provinciaal A III0 Provinciaal D I* Afdeling II6 Afdeling III6 Afdeling B Nationale Bevordering A 9 9 7 9 7 '9 I6 Provinciaal II6 Provinciaal A II6 Provinciaal B li III6 Provinciaal F m. 11. F. c, woeste» 22 *WBt WEKMUa NIEUWS &Wd*g Apïfl 1858- w» Bïa. 10. Voetbalbeschouwingen Club Luik heeft zijn titelambitfes kracht bijgezet door in de derby Beringen geen schijn van. kans te laten. De bezoekers konden bijna één uur stand houden tegen de kampioenen, die dan voor goed los kwamen en nog hoge cijfers bereik ten. Deschamps en Anoul dirigeer den een schotvaardlge voorlijn, waartegen doelman Karamza zich nog het best verweerde. Union en Olympic konden het tot geen gesmaakt treffen brengen. Z'lden werd degelijk vertoon opge dist en alleen de factor spanning was van de partij. Vande Weyer scoorde het enig doelpunt van de wedstrijd waardoor Union zich thans zo goed als gered mag be schouwen, Racing Gent geeft nog steeds alle hoep niet op. Tegen Racing Mechelen werd alweer geestdriftig grspeeld, waarbij Leukemar.s en Tisrens zich nog heel schotvaardig aanstelden. De MecheLse verdedi ging bleek heel wat min secuur dan naar gewoonte en werkte de lokale zege in de hand door slecljte plaat sing en min goede dekking. Standard-Beerschot werd de wed strijd van Coppens. Niet alleen zorgde hij voor een hat-trick maar hij dirigeerde de Beerschot-aanval zo, dat deze door geen enkele ver dediging te houden ware geweest. Ook Huysmans speelde eens te meer prachtig, wijl aan de andere zijde kandidaat-internationaal Givaid beneden alles stond. Kostbare puntjes oogstte ook Sporting Charleroi, dat onverdiend aan de winst bleef tegen Berchem. De laatste 30 minuten zagen zelfs een uitgesproken meerderheid der bezoekers, maar in deze periode maar één doelpunt gescoord en dan nog door back Aernoudts. Dit doel punt kon slechts de uiteindelijke cijfers op 4-3 brengen. Aan Tilleur kreeg Club Mechelen geen zware klant. Wel speelden de mijnjongens bij pozen mooi mede, maar de voorlijn der Mechelaars was op haar best en schoot zo raak als ze maar wilde. Uitblinkers wa ren Lemberechts dat belooft en Corbeel. Gantoise behaalde een verdiende zege op het veld van Daring. De basis ervan lag aan het hele begin, want reeds na 4 minuten was de stand 0-2. Aan het half uur scoor de Daring, maar via Van Huffel werd het 1-3. Het kwam nog tot in cidenten toen Van Roy op de geval len Segers trapte, maar nadien doofde de wedstrijd uit. Gantoise versterkte de verdediging en hield de puntjes safe. Het treffen Antwerp-Anderlecht was van groot belang. De Sinjoren wonnen nipt en bouwden meteen aan hun redding, wijl Anderlecht de leidersplaats aan Luik dient af te staan. Sporting werd door een beste Antwerp voortdurend de les gespeld en het was dank aan de buitengewone keeping van Meert dat de cijfers zo laag bleven. Lierse moest een uur lang het initiatief aan Waterschei laten, maar hield toch gelijke tred op het saoorbord. Toen Thor uitgespeeld was gingen de Lierenaars aan het demonstreren en de kleine Seis zorgde er voor dat het ook tot doel punten kwam, zodat de zege, was liet niet helemaal verdiend, ook aan de Vlaaikensmannen bleef. Tégen het sterke home-elftal van Venders heeft Boom een verrassen de zege behaald. Meteen kunnen de Steenbakkers gerust de toekomst tegemoet zien. Aan de rust was de stand 0-1 en het was Van Camp, die na het gelijkstellend doelpunt zijn ploeg de zege bezorgde. White Star scoorde het eerst in de wedstrijd tegen Lyra, spijt de Vlaaikensmannen beter voetbal «peelden. Toen viel Piedfort bij de lokalen weg en eerst 20 minuten voor het einde kwam hij terug. Pee- ters maakte toen onmiddellijk ge lijk en Piedfort zou kort daarop zelfs het winnend doelpunt scoren. Straetmans speelde een zwakke wedstrijd, wijl de bezoekende stop per een hoge scoor voorkwam. Club Brugge ontgoochelde hele maal op het veld van St Truiden. Vooral de halfs bleven onder de middelmaat en het was dan ook verdiend dat de fruitjongens met forfaitscoor aan de winst bleven. Aangename wedstrijd te Tienen waar St Niklaas te gast was. De bezoekers verloren er nipt het pleit maar konden met een tikje meer besluitvaardigheid de volle inzet veroverd hebben. Het was echter alleen De Bruyne ln de voorlijn die zich op de hoogte van zijn taak toonde. Veel doelpunten te Doornik waar Oostende aan het langste eind der trouwtjes trok. Na vijf minuten spel had Van Dierendonck reeds twee strafschoppen omgezet. De thuisploeg ontmoedigde zich niet, kwam tot 3-3 terug, maar kreeg de genadeklop toen Sanders en De- schacht twee nieuwe doelpunten voor de strandmannen aanteken den. Het veroordeelde Stade Leuven deed een weinig overtuigd Kortrijk in het zand bijten, spijt een straf schop werd gemist en er een hele poos met 10 man diende gespeeld te worden. Het was zelfs in deze pe riode dat een vrijschop ln doelpunt werd omgezet. Kortrijk bleek weinig zegedriftig en had alle schot thuis gelaten. Ook al was Racing Brussel Iets meer ln de aanval, dan kan even wel toch maar weinig Ingebracht worden tegen het gelijk spel door Ronse bereikt op het Raeing-veld. Hoogstaand voetbal werd er niet vertoond. Voor Ronse schijnt de toestand vrijwel hopeloos te zijn. Dendermonde kon tegen Namen slecbts het laatste half uur beko ren. In deze periode diste de Waal se keeper echter zulk degelijk ver toon op, dat het ten slotte toch een gelijk spel voor de Walen werd. Gelukkig voor de thuisploeg dat Ukkel verloor, zodat ze opnieuw de leiding in handen kregen. Cercle Brugge nam het op zich om met doelpunten van Pertry en Cherlet Ukkel Sport een klopping toe te dienen. Deze kan in de eind afrekening zeer zwaar in de weeg schaal wegen. Beide elftallen zorg den voor een spannende kamp, maar verkeken heel wat kansen. Een zeer kostbaar punt heeft Daring Leuven bij Izegem wegge haald. Voor de bezoekers kan dit het behoud betekenen, terwijl Ize gem kan aanbrengen dat ze heel wat meer dan één punt hadden verdiend. Dit was ook zo, maar de Leuvense doelman speelde subliem, wijl de Izegemse achterhoede heel wat min secuur optrad. V. G. Oostende mag zich nog niet gered achten, maar speelde niette min een slechte partij. Beveren ac teerde heel wat beter en ook doel matiger, waardoor de doelpunten dan ook niet uitbleven en de zege De rode lantaarndragers van Hal le zorgden voor de verrassing door Bergen te slaan, terwijl de liefheb bers van doelpunten hun gading kregen. Halle stond na 20 minuten reeds drie doelpunten in het krijt, bereikte de rust met 3-4 stand en zou ten slotte er in slagen de cij fers op 5-4 te brengen. Aalst en Ha mme zorgden voor een triestig vertoon dat de stempel van het einde-seizoen vertoonde. De Ajuinen waren aanvankelijk de besten en sooorden driemaal door toedoen van Van Vaerenberg en Moreels (2), wijl de Vigoristen slechts eenmaal hun meerderheid in de tweede beurt wisten uit te drukken. Niet veel zaaks ook te Boussu- Bols, waar Schaarbeek op bezoek was en het er slechts sporadisch tot goed vertoon kon brengen. Bioussu-Bois won met een doelpunt verschil, iets wat meer dan verdiend was. La Louvière heeft nog steeds een kansje op behoud en zette er dan ook alles op om de volledige inzet te houden tegen Doornik. Deze lie ten zich evenwel niet beïnvloeden door de beweegredenen der metaal mannen en lieten niets door, zodat het tot een scoorloze draw kwam. verdiend naar de Waaslanders ging. Waregem verkeek de kans op dederiaag en meer dan waarschijn- tweede plaats door met het oneffen cijfer te verliezen tegen Kapellen, dat meteen twee kostbare punten rijker werd en weer Wevelgem tn gevaar brengt. Het was vooral de verdediging der bezoekers die het beste onderdeel der ploeg was. Moeskroen hield eveneens een kostbaar puntje thuis tegen Ge- raardsbergen dat met de helft van de inzet iets meer kreeg dan ze werkelijk verdienden. De grensjon gens hadden zich inderdaad doorlo pend het gevaarlijkst getoond. Club Roeselaxe deed het bij het sterke Lokeren nog heel wat beter dan de nipte uitslag zou laten ver moeden. Inzake snelheid en stoot kracht stonden ze heel wat hoger dan de thuisploeg die toch uitein delijk aan de winst bleef, zij het dan ook onverdiend. Bijzonder op gemerkt weid. de prestatie van Mes- tiaen en de beide kanthalfs De- brouwere en Veretraeten. Stade Kortrijk had de kans niet mede in de wedstrijd tegen Eeklo. Aanvankelijk ging het goed en werd er met 2-0 geleid. Toen viel Dedeur- waerder tijdelijk uit en de ploeg- veranderlng was nefast. Vandeput- te, midvoor van de bezoekers, maakte van de ontreddering ge bruik om een hat-trick te lukken. Deze besliste meteen over de ne- lijk over het afdalen der Stadisten. Sportkring Roeselare had het bij Wevelgem eerder gemakkelijk. Vrij spoedig noteerde het scoorbord een 0-3 stand en van dan af namen de Rodenbachers het wat gemakkelij ker op. Wevelgem redde de eer, terwijl Carette, een der uitblinkers op bet veld, een vierde doelpunt vpor de bezoekers noteerde. Meulestede bracht het tot een vrij goede verrichting bij de leiders, bij wie er een opportunistische Joos vandoen was om het tot 3-1 cijfers te brengen. De Gentenaars scoor den het eerst, maar de zege ging toch aan de best spelende ploeg. In de derby tegen Hoboken is er voor Borgerhout geen winst weg gelegd geworden. Hiermede zijn de kundige, maar weinig stootkrachti- ge Antwerpenaars nog steeds niet helemaal gered. Het treffen zelf stond op goede hoogte en gaf uit eindelijk aan de beste ploeg loon naar werken. Oudenaarde en Ekeren staan na elkaar geklasseerd in de rangschik king, zodat de zege normaal aan de thulsspelers had moeten toekomen. Het waren evenwel de bezoekers die verdiend aan de winst bleven en dan nog wel met juiste 2-4 cij fers. Daarbij misten ze zelfs nóg een strafschop. Met een 3-0 zege op Waasten sloot S. K. Steden bet voetbalseizoen af. Melecn werd ook de titel van kampioen in III" Prov. Becks F veroverd. De S. K.-ers beschikken over een knappe ploeg die ook in II» Prov. opgeld moet maken. Cercle leper verkeerde ln een mindere dag en trof een Aalbeke in een grootse form. Het was vooral de voorlijn der bezoekers die ophef maakte en uit het zwak presteren van Derous steeds maar .baat wist te nemen, ook al weerden Cailliau en Soenen zich om ter meest. Het was nu eenmaal zo, dat aan de be zoekers geen band te passen was. Carpels en Soenen zorgden voor de lokale doelpunten. Knokke kon het slechts met een oneven doelpuntje halen tegen Wervik, dat het eerst op de bord jes was gekomen en die voorsprong met hand en tand verdedigde. Slechts aan minuut 40 werd Carton een eerste maal gevloerd, terwijl de Knokkenaren het moeilijk kre gen om via Smeekens het winnend doelpunt aan te tekenen. In de wedstrijd Oostrozebeke-Ha- relbeke waren het de verdedigingen die het hoogste woord spraken. Beide elftallen namen een beurt voor zich en maakten elk één doel puntje. Dit gelijk spel kan beide comparanten bevredigen. Torhout liep geweldig van stapel en na 10 minuten had Lauwe reeds een 0-2 achterstand in te dijken. De witte sterren lieten de moed niet zakken, trokken gedurig ten aanval, maar deden slechts eenmaal de netten trillen daar er heel wat ge brek aan afwerking was. De Spar- restedelingen bleven aldus aan de winst, zij het dan ook niet helemaal verdiend. Tielt behaalde een verdiende zege tegen Daring Blankenberg©, waar van de voorlijn helemaal in gebre ke bleef. Bij Tielt was Hellebuyck eens te meer de grote dirigent, ter wijl Lafrère de opportunist was en twee doelpunten wist aan te teke nen. Ingelmunster liet zich door de faam van leider Menen niet ont moedigen en bracht zoveel mogelijk de repliek op het Sportingveld. Hun uitvallen waren jammer genoeg niet afgewerkt. Tegen de immer aan rukkende voorlijn van Menen trok de verdediging zeer knap haar streng, al dient gezegd dat Dame Fortuna meer dan eens ter hulp diende te komen. Ten slotte bleef het bij een eervolle 1-0 nederlaag der bezoekers. Herzeeuw, dat na een best sei zoendebuut in de jongste matchen heel wat steken had laten vallen, hervatte zich ter gelegenheid van de komst van Zwevegem, dat noch tans helemaal niet te onderschat ten is. Reeds in de eerste beurt wisten de grensmannen tweemaal raak te schieten, wijl na de herne ming ze met sukses de aandringen de bezoekers van het lijf hielden. In de eindafrekening kan ook het puntje dat Voorwaarts op S. V. Blankenberge weghaalde van uiterst zwaar belang zijn. Het scheelde zelfs geen haar of de bezoekers na men de volle inzet mede naar huis, want het was eerst enkele minuten voor het einde dat S. V. de gelijk maker toon netten. Ste Kruis zorgde voor een goede voelen. Toch is deze handicap niet eerste helft en had de leiding aan de rust te Nieuwpoort. Dan kwamen de lokalen los en onder impuls van nieuweling Cremmerie wisten ze driemaal te scoren en aldus een verdiende zege te boeken. Cremme rie nam een doelpunt voor zijn re kening, wijl hij aan Vanden Abeele de kans voor de twee andere bood. St Joris toonde zich bij Middel- kerke zeer gevaarlijk in de aanval. Spijt de 0-4 uitslag kan de verde diging der kustjongens maar weinig aangewreven worden. St Joris was nu eenmaal beter en. won dan ook verdiend. Tegen het goed geplaatst Sijsele zorgde Koekelare niet alleen voor een bestendig meesterschap, maar wist daarbij de bordjesman bij re gelmatige tussenpozen aan het werk te stellen. Aan de zege kan er niets worden afgedongen. Steenbrugge-Lissewege, of de lei der tegen de staartjesploeg. Natuur lijk Werd het een afgetekende zege voor de leiders, al dient gezegd dat de bezoekers slechts met 9 man in het veld kwamen, wat natuurlijk de taak der Bruggelingen heel wat vergemakkelijkte. De Panne moest het te Brédene met 3 invallers bolwerken en voor al de afwezigheid van goalgetter Godderis liet zich schrikkelijk ge- voldoende om helemaal de neder laag tegen Bredene goed te praten. Meteen is de eerste round voor de tweede plaats verloren. Van een verrassing gesproken. Dat Veume met dergelijke hoge cijfers zou moeten het onderspit delven, had zeker niemand kunnen vermoeden. Het moet evenwel ge zegd dat Koksijde voor degelijk vertoon zorgde in verdediging en in de aanval, waarin Nys zich bij zonder deed opmerken door zijn schotvaardigheid. Nochtans was de stand zeker ogenblik tot 2-3 herleid geworden, maar Nys en Cie haal den de laatste slagen thuis. Concordia ging de punten weg halen op het Godelieveveld te Gis tel. De bezoekers kenden evenwel heeï wat meeval en mochten o.m. een strafschop nemen. Ze lieten deze kans dan ook niet onbenut. Gistel verdiende heel wat beter en zekerlijk de helft van de inzet. Met een verdiende zege tegen De Haan Is Heist zich in de strijd voor de onmiddellijke ereplaatsen ko men mengen en vormt momenteel een bedreiging voor De Panne en voor Nieuwpoort. Dit hebben ze vooral aan de schotvaardigheid der voorlijn te danken. Te Den Haan evenwel hadden ze met een harde verdediging te kampen. Toch is de grote nederlaag van Meulebeke een beetje uit de lijn der verwachtingen. Meulebeke had nu eens niets in te brengen tegen de thuisploeg, die geheel de dans leidde en aan de rust reeds forfait,- cijfers bewerkt had. Vansteenkiste (2), Debaeke (2) en Van Marcke schoten raak voor de thuisploeg. Nog steeds met blanke stand en zonder dat er ook maar iets gebeurd was kwam aan minuut 40 het plots tot een herrie tussen lijnrechter en scheidsrechter in de match Kort- rijk-Ingelmunster. Deze herrie werd onverwachts met een schorsen van de wedstrijd besloten. Kuurne doet zijn leiderschap alle eer aan en won thans afgetekend van Otegem, dat slechts op zijn moed kon beroep doen om cie cij fers zo laag mogelijk te houden. Moeskroen doelde drie doelpunten in de eerste beurt, maar Aarsele deed het even goed na de herne ming. Een strafschop in het voer deel van de grensjongens besliste over de uitslag, dit op een drietal minuten voor het einde. De gelegenheidsscheidsrechter had het met de ploegen van Hulste en Luingne helemaal niet lastig. De verdedigingen waren de sterkste Boezinge en Elvertlinge speelden Zondag onbeslist (2-2). Deze gewestelijke derby kende 'n goede opkomst en werd vinnig betwist. De beker geschonken door W. E. H. Thibauit de Boezinge werd uiteindelijk aan de bezoekers toegekend. Staande: de ploeg van Eiverdinge; geknield: het knappe ploegje van Sassport. lijnen op het veld, waardoor het dan ook tot een scoorloze uitslag kwam. Het gelijk spel van Dottenijs te gen Wakken behaald was slechts de helft van het opzet der thuisploeg, die de hele inzet meer dan nodig had. De situatie blijft meer dan ooit kritiek. De komst van B. S. Avelgem was niet van aard om Deerlijk te ver ontrusten. De thuisploeg won dan ook op stap zonder zich veel te moeten inspannen. Torhout kreeg Moorslede te gast en moest een puntje aan de bezoe kers afstaan. S. V. stak zeer goed van wal en Dejonckheere opende alras de stand. Tot een tweede doelpunt kwam het evenwel niet, integendeel, Priem hing de bordjes in evenwicht en hoe beide ploegen zich ook inspanden, de sterke ver dedigingen deden de rest. Moorsele heeft tegen Brielen een vrij gemakkelijke zege behaald. Wel konden de Sporters enkele aanval len opbouwen, maar tot in de back- area geraakten ze maar zelden. In iedere helft kon Moorsele drie doel punten aantekenen. Ook Le Bizet kon bet tegen de vlugge bezoekers uit Lichtervelde niet bolwerken. De gasten speelden heel wat beter samen en ontwik kelden een degelijker techniek, waartegen de grensjongens slechts hun moed konden stellen. Menen is er in geslaagd bij het gevaarlijke St Eloois aan de winst te blijven. Een grote wedstrijd was het niet, de lokalen waren daar voor niet in hun dag, zodat de be zoekers het gemakkelijker kregen dan verwacht. Reeds aan de rust was het 1-2 en nadien wisten ds Toekomsters nog eenmaal aan te dikken. White Star zet ongehinderd de zegereeks verder, ook al waren de 1-4 cijfers niet helemaal verdiend. Aan een paar Ieperse doelpunten hing zelfs een reukje, maar dit be- Er is een tijd geweest dat Parijs - Roubaix ais het ware gebukt ging onder de heerschappij der Westvlaomingen. Wij denken hierbij o.a. terug aan Gaston Rebry die deze koers driemaal met de zuivere macht wist te winnen en wellicht als het symbool van de Westvlaamse oerkracht ln deze grote klassieker kan worden beschouwd. Rebry fs er slechts een uit de rij. Een andere ls Lucien Storme, aan wie we steeds terugdenken op deze dag, omdat hij er zijn eerste en verrassende zege wist te behalen, die hem meteen onder de rij der grote kampioenen wist te rangschikken. Er zijn jaren overheen gegaan. Met de generatie der Rebry's en Storme's verging ook de heerschappij der Westvlamtngen. Nog eenmaal kwam een Maurits Simpelaere ons aan de goede oude dagen herinneren, maar de andere Belgische zegepralen die er kwamen werden behaald door een Claes en een Van Steenbergen. Ze waren ons zeer welkom, maar wij hadden spijt om onze Westvlamingen. Wie zal die explosie beschrijven van die honderden, die duizenden Vlamingen die op de piste te Rou baix getuige waren van die allesge- vende spannende eindspurt, waar in de kansen van de Westvlaming Derijcke van hoog op laag sprongen bij zoverre dat hij vrijwel alle kan sen verloren scheen te hebben, maar in een ultieme inspanning tooh nog in een zege keerde. Maar kom laten wij met het begin aan vangen. Het was te voorzien dat in deze wedstrijd, waarbij de wind in mee gaande richting blies, snelheid schering en inslag zou zijn. In het begin van de wedstrijd werd niet zelden de 45 km. per uur bereikt en toch vonden enkele renners die defect leden de kans om weer aan sluiting te vinden. Bijna niet te ge loven. Wanneer aan kilometer 80 alles weer bij elkaar zat, dan wil dit niet zeggen dat de wedstrijd eentonig was geweest, verre van daar. Aan km. 29 hadden wij een vlucht genoteerd van een achttal renners, waarvan Nolten de gewel digste was. Dit achttal werd door vier anderen vervoegd en later trokken nog een vijftal anderen bij, waaronder Bobet en Impanis. Zo hadden wij toch een Belg mede vooraan. Nog zou de kopgroep aan dikken tot 30 man, waaronder on ze landgenoot Matthys. Bitter ge ringe vertegenwoordiging dus. Ge lukkig liep alles weer samen. Thoma Vermeersoh, Rijckaert, Schaeken, Mollin en Walschot waren inmid dels reeds door valpartijen uitge schakeld geworden. Km. 80: tweede faze. Pardoen. Canavese en Bertaz bestijgen het strijdros. 10 km. verder hebben ze 1.25 min. voorsprong, wat teveel schijnt voor Grosso, Geminiani, Hassenforder, Isi De Rijck en Rik IJ&n Steenbergen. Bijna niet te ge loven dat Rik zo spoedig in dedans was gesprongen. Moet hij zich sterk gevoeld hebben? Op de Doul- lens begeven om beurten Bertaz, De Rijck en Hassenforder. Van te rug bijkomen geen sprake meer. De andere vier leggen er duchtig de pees op, ook al krijgt Canavese een lekke band en al kwam de reactie in de groep. Te Arras worden de eetzakjes uitgedeeld en de drink bussen gevuld. Km. 200, we gaan de hel van het Noorden in. De strijd tussen het leidend vier tal, waarbij Rik niet alles schijnt te geven en het peloton, is vervoe rend. Meter na meter wordt er van. de voorsprong afgeknaagd. Aan km. 200 komt een blauwe trui zich afscheiden op het strijdperk. Ger main Derijcke wil op zijn eentje bewerken wat het peloton nog niet kan. Bewonderenswaardig van stijl en brio nadert hij op de koplopers. Bij deze kraakt de veer als plots Van Steenbergen op een brug ten val komt en hulpeloos met gebroken voorwiel langs de baan staat. Voor Derijcke is dat koren op de molen. Pardoen lost en wordt achtergela ten, een weinig verder zijn Grosso en Geminiani bijgehaald. Een klei ne verpozing en de dappere Par doen sluit weer aan. Meteen wordt de derde faze inge- GERMAIN DERIJCKE de moderne Flandrien. let niet dat ook daar zonder de zege aan de gasten zou zijn gebleven. De voorlijn van Houthulst was daarvoor werkélijk al te onbesluit vaardig en het lepere defensiewerk al te zelfzeker. Negen doelpunten, waarvan er drie naar de bezoekers uit Vlamer- tinge gingen. Deze wisten na de rust een 3-0 achterstand in te dij ken. maar moesten nadien toch de pluimen laten, toen een strafschop voor de gastheren het begin van een nieuwe reeks van drie doelpunten werd. Ardooie is de periode van inzin king nog niet te boven en diende thans de duimen te leggen voor Zedelgem, dat er op bezoek was. De wedstrijd was niet van sensatie vrij, want de thuisploeg kreeg twee en de bezoekers maakten eveneens uit strafschop het winnend doel punt, nadat een thuisspeler van het veld was verwezen geworden. Ledegem begon met een vlug en aangenaam te volgen spel, waardoor Poperinge aanvankelijk verrast was en twee doelpunten moest toestaan zonder daarom in minderheid te zijn geweest. Na het uur was het liedje der bezoekers evenwel gezon gen. De Hoppeplukkers domineer den fel, maar kregen het kwaad om het tot de zege te brengen. Inside Debaene zou ten slotte een paar minuten voor het einde met een derde doelpunt zijn hat-trick luk ken en zijn ploeg de zege brengen. luid. De Nederlander Wagtmans en de Italiaanse «knecht» Piazza kwa men nu met een aardig stukje voor de pinnen. Vooral Woutje was ge weldig en samen met de Italiaanse reus deed hij het brugjeAan zijn twee nieuwe gezellen had De rijcke niet veel hulp, ze hadden verpozing nodig, wat te begrijpen is. Dan zal de Beilegemnaar maar zelf de forcing doordrijven en het immer jagende en steeds opzetten de peloton op afstand houden. Par doen krijgt de genadeklop, Gemi niani begeeft en ook Grosso wordt afgeslacht. Het einde nadert, maar voor Derijcke is er geen verpozing mogelijk. Zowel de Italiaan als de Nederlander zijn hem geen hulp, maar plakken als een echel aan het wiel van de Beilegemnaar. Zo vermoeid zijn ze wel niet, of ze kunnen in de laatste kilometers nog aan het demarreren gaan. Als Wout wegspringt, maakt Piazza 'n gaten de eerst niets vermoe dende Derijcke moet er alles uit halen om de bres weer te stoppen. Eindelijk: Roubaix. Voor Germain is het zicht van de torens evenwel nog geen verkwikking. Hij weet dat Piazza duivels rap is in de sprint en voelt zich in de zenuwen aan gevreten. Daar is de piste en daar begint meteen die memorabele sprint. Wout zal niet lang leiden, onze landgenoot zal zelf het tempo regelen. De laatste ronde is half afgelegd en steeds zit Piazza ver raderlijk in het wiel meegezogen door het tempo van de Vlaming. Als deze dan de laatste bocht in gaat demarreert de Italiaan even verrassend als snel. Gelukkig dat Derijcke even snel reageert, maar het zal dan toch met, het allerlaat ste greintje macht zijn dat hij de Italiaan op de meet met een wiel tje zal kunnen kloppen. Zo kreeg de meest verdienstelijke loon naar werken, ook al had Piazza onze landgenoot tot tweemaal toe licht gebalanceerd. Met Derijcke won de Vlaamse spierkracht eens te meer. Hopen we dat meteen weer met een traditie werd aangeknoopt! Wat was er inmiddels in de groep gebeurd? De hel van het Noorden met zijn korte eindjes stenen, kron kelende wegen en korte draaien, had haar werk gedaan. De grote groep was in stukken en brokken gevallen, bandbreuken waren er ge weest bij de vleet, valpartijen even eens. Zo kwam het dat er enkel zestien man de drie vluchters op de hielen waren gebleven. Valeer Ollivier zou de kans niet krijgen om ons de vierde plaats te bezor gen, tegenslag wierp hem achteruit. Bij die zestién telden we toch en kelen der onzen: Decock, Blomme, Impanis, Couvreur en natuurlijk Keteleer. Zij zorgden er voor dat onze zege compleet was. DE UITSLAG 1. Germain DERIJCKE. de 247 km. in 5 u. 39' 19" (gemiddeld 43 km. 322 meter): 2. Piazza, op 1 wiel; 3. Wagtmans, z.t.; 4. L. Bobet, 5 u. 39' 52"; 5. Baffert, z. t.; 6. Decock, z.t.; 7. Imoanis. z.t.; 8. gelijk: Keteleer; Bauvin; Blom me; Maggini; Magni; Couvreur; Gauthier; Rolland; Cieleska; Per try; Zampini en Bober; 20. De Fey- ter, 5 u. 40' 53"; 21. Dacquay, 5 u. 41' 10"; 22. Pardoen; 23. Devos; 24. Crespi, 5 u. 41' 19"; 25. Grosso; 26. Diot, 5 u. 41' 31"; 27. Tonello, 5 u. 41' 34"; 28. gelijk: Minardi, Quen- tin, Jean Bobet, Grippa, Van Steen- Zie vervolg hiernevens BUDDY DEMUNSTER klasse en regelmaat. De Ronde van Westvlaanderen is voorbij, de narigheden van de tweede rit zijn reeds vergeten» de ronde verbeterde naarmate het einde naderde. Aanvankelijk zag het er naar uit of de Westvlamingen onder de voet zouden worden gelopen, althans voor wat de leidersplaats betrof. Wel waren daar een Rebry, een Frans Verhaeghe en vooral een Berten Vande voorde die op vinken slag zaten, maar iedereen moet toe geven dat de grote rollen door niet - Westvlamingen werden ge speeld. Daar was vooreerst Marti - nus Cuyten, de Nederlander die wel graag de rol van Plantaz, Jaar 1952, had overgenomen. Daags daarop kwam de dodenrit naar Woumen, die toch zo veel slacht offers maakte en renners in de achtergrond terugwierp. De kundi ge Wartel nam de leiding over. Niet voor lang echter want reeds te Westouter was de trui weer rond andere lenden. Eindelijk een Westvlaming aan de leiding van de ronde. Helaas, ook de stoere en fikse Jaak Hebb zou het lot niet bijster gunstig zijn. De tijdrit te Westou ter zou hem reeds uitschakelen. Er lag een noodlot aan de gele trui verbonden en ook de nieuwe leider zou er niet aan ontlopen. Maurits Meuleman die, na de tijdrit door Eloot en Armand Desmet gewon nen, Jaak Hebb had onttroond, zou slechts heel weinig genoegen aan de leiderseer beleven. Na band breuk zou hij wel het wiel van Eloot krijgen, maar dit bracht hem zeer weinig baat bij, vermits deze vriendendienst hem nog twee mi nuten straf bezorgde, die nog zijn opgelopen achterstel kwamen ver groten. De laatste rit ging dan toch nog met een Westvlaams leider in. De Hollanders bleken hun beste poe der verschoten te hebben, ook al bleef Martinus Cuyten in de on middellijk eerste gelederen en was Plantaz nooit uit de eerste tien geweest. Het rechtstreeks gevaar kwam evenwel voor Armand De- smedt niet uit die hoek. Buddy Demunster, regelmatig als nooit, had in al die verwarring zonder veel horten of stoten de tweede plaats bezet met slechts 40 secon den achterstel op de leider. Op nieuw zou Dame Fortuna de bela gers van de trui een handje toe steken. Desmet Armand werd met een bandbreuk gezegend, wat ge noeg was om de poppen te doen aan het dansen gaan. De Neder landers waagden een laatste worp, Demunster sprong mede ln de strijd en kreeg een allerbeste Willy Jacob, aan een Lapauw, Indevuyst, Schmits, e.a. knappe helpers die het lot van de Waregemnaar in min dan geen tijd bezegelden. Zo kwam het dat te Brugge een nieuwe leider de eindoverwinnaar werd. Het is zeker helemaal geen toeval dat B. Demunster deze eer voor zich opeiste. Reeds heel het seizoen door staat hij op de bres, steeds in de voorste gelederen en steeds dicht bij de overwinnaar in de uitslag. Ook hij schijnt zijn beste forme van voor twee jaar terug te hebben gevonden, de for me waarmede hij in de voorberei- dinsgploeg voor het Wereldkam pioenschap, te Reningelst, de beste liefhebbers van het land achter» zich liet. De Westvlamingen beten nog verder van zich af. Het was de Po- perlngenaar Willy Jacob die met. een ritzege de triomf in de Brugse velodroom volledig maakte. Niet helemaal gereed was hij aan de start der ronde gekomen en had het dan ook wreed lastig in de be ginne. Hij beterde echter met de dag, deed een beste tijdrit, was in de voorlaatste rit nog ongelukkig, maar kwam desondanks nog voor de groep toe, en zou in de laatste rit ledereen verbluffen. Driemaal was hij met de ontsnapten mede, steeds was hij een der geweldlg- sten. Voor ieder vólger was zijn voorsprongzege (de enigste van de zes ritten) dan ook helemaal geen verrassing meer, ook al moest hij daarvoor op het laatst zes allerbes te liefhebbers van het wiel schud den. Het was de z"ge van de forme, de forme bekomen door een verbe ten wilskracht. Had hij immers niet gezworen aan vrouwtje Jean- nette en hun pasgeboren zoontje Rik een bloemtuil aan te bieden? Franske Verhaeghe? Even bril jant dees jaar als schoon renner. Feitelijk de veropenbaring van h»! laar, al wisten we reeds dat er heel wat goeds ln de Moorselenaar zat. Ook hij drijft op een schitte rende voorjaarsforme. Al bleef zijn erelijst tot nog toe van overwin ningen gespeend, toch ligt de das niet ver af dat hij een bloem tuil mede naar huis neemt. In elk geval zijn prestatie in de ronde ls hel onderlijnen waard. Zelfde willen wij zepen van M. chel Lapauw, die heel wat kwali teiten heeft, maar meermalen dooi tegenslagen allerhande werd opge- houden. Ook hij was in de ronde geen topvlieger, maar was er steeds bij. Ook de Roliegemnaar zal dit jaar een rol spelen van belang. We wensen deze sierlijke athleet heel wat meer geluk dan vorig jaar. Ghyllebert, de sterke bonk uit Vladslo, eindigde tiende. Nu hi] van soldatendienst af is, zal hij ook wel zijn steke staannevens de besten. Aan macht en kunde ontbreekt het hem niet. Daar waar het lastig en zwaar was, da&f haalde Michel zijn beste uitslagen. Daar hebben wij nog Indevuyst, aarzelend begonnen, steeds verte- terend, om zeer sterk te Daar hebben we een Pype, die n». veris de besten opkon, maar jam. mer genoeg zijn deel in de tegen- slagen kreeg. Daar hebben wij cd nog de figuren die ai te vroeg uit de ronde verdwenen: Gaston Rebrj en Berten Vande voorde waren er omtrent de bij zondersten van. Laat ons evenwel niet te hard zijn ls onze beoordelingen, de eerste rit ten waren onmenselijk zwaar en wie tegenslag had, was meteen ver oordeeld om een derde rangsrol to vervullen. Toch moet ons van het hart dat wij van de Kemmelnaar iets beters hadden verwacht. Vooraleer deze korte en onvolto- dige beschouwingen te eindigen, moeten wij een woordje zeggen over Rik Van Looy. De landelijke kampioen was ais groot favoriet vertrokken maar kreeg zijn beurt in de tegenslagen, zodat hij het zelfs niet tot een ritzege heelt kunnen brengen. Toch liet hij de indruk ln de ronde niet helemaal op zijn gemak te zijn. Men kan wel een goed renner zijn, maar men is daarom nog geen rondemau wSiH WILLY JACOB verdiend winnaar van de laatste rit, 18-4: Waregem-Elsden. - 225 Km. 30.000 fr. - Vertrek te 11 u. 19-4: Eisden-Waregem. - 210 Km. 30.000 fr. - Vertrek te 9 u. Waregem (tijdrit). - 29 Km. 20.000 fr. - Vertrek te 15.30 u, 19-4: Kelem. - 120 Km. - 6.000 fr. Vertrek te 14 u. 19-4: Lendelede: 120 Km. - 8.000 fr. Vertrek te 14.30 u. 19-4: Merkem: 125 Km. - 6,000 fr. - Vertrek te 14.15 u. 19-4: Beselare. - 70 Km. - 2.500 fr. Vertrek te 15 u. 19-4: Moorsele. - 70 Km. - 2.500 fr. Vertrek te 16 u. 19-4: Pittem. - 70 Km. - 2.600 fr. Vertrek te 15.15 u. 19-4: Rekkem. - 70 Km. - 2.500 fr. Vertrek te 15 u. Lendelede Sp. F. C. Meulebeke t-1 V. C. Aarsele A. A. Moeskroen 3-1 Dottenijs Sp. F. C. Wakken 2-® S. K. Avelgem V. V. Dentergcm 5;' Deerlijk Sp B. S. Avelgem 3-® S. V. Kortrijk Mol. Ingelm. gesch.O-® Mulste Sp. F. C. Luingne 0-1 Kuurne Sp. F. C. Otegem 4-® Rangschikking 1. Kuurne Sp. 25 22 4 2. A.A. Moeskroen 25 15 5 3. Deerlijk Sp. 24 15 6 4. Mol. ingelm. 23 13 4 5. F.C. Meulebeke 25 14 9 6. Lendelede Sp. 25 13 9 7. S. V. Kortrijk 24 13 9 8. F. C. Luingne 25 12 10 9. F. C. Wakken 25 9 11 10. F. C. Otegem 25 8 11 U. B.S. Avelgem 26 8 12 12. Dottenijs Sp. 24 6 13 13. S. K. Avelgem 25 7 15 14. Hulste Sp. 25 4 14 15. V. C. Aarsele 25 6 16 16. V.V. Dentergem 24 2 20 0 S3 19 44 5 7 7 37 3® 3 51 30 3® 6 61 27 31 2 6 0 62 3® 3 72 48 1® 2 69 39 II 3 40 45 5 53 55 6 7 0 79 1® 6 37 45 5 27 51 3 3 7 671' 7 19 81 li 3 48 84 H 2 34 68 f kiste, Lauredl. Geggero, Scodeller. Milano en Wim Van Est, 5 u. 41', 52"; 38. Decaux, 5 u. 42' 49"; 39. ge-( lijk: Nest Sterckx, Mertcns, De- graeveleyn, Schotte, Zagers, Van Roosbroeck, Rosseel. Cerami. 5 u. 43' 30"; 53. Storms. 5 u. 44' 4"; 54. Joly, 5 U. 44' 52"; 55. Walschot; 56 Schaeken; 58. Rondclez, 5 u. 46' 59"; 59. Cle-newer.ck; 64. Raf. Glo- rieux, 5 u. 48' 48"; 65. Lucien Mat thys; 68. Vanderstockt; 76. Isi De Ryck, 5 u. 50' 3"; 77. Desmedt E.; 80. Close. 5 u. 52' 24"; 83 Gyselinck;1 93. Borghmans. 5 u. 59' 36"; 94. Bo- gaerts; 95. Neyt; 97. Daelman, 6 u. 5' 12"; 98. Snevders; 101 Jef Plas; 104. De Valck, 6 u. 8' 26"; 105 Vande Velde. S. V. Diksmulde Herm. Oostende I Zandvoorde Lombardsljde 1 O. S. Leflinge w. Oudenburg 3-' Oostdulnkerke v. C. Kclem S. K. Ecruegem s, K. Esen 5-® Rangschikking 1. H. Oostende 19 18 1 2. S.V. Diksmulde 20 13 4 3. Zandvoorde 18 J2 3 4. W. Oudenburg 19 13 6 5. W. S. Adlnkerke 19 9 7 6. G. S. Lefflnge 19 9 7 7. S. K. Eernegem 18 5 9 8. Lombardsljde 19 5 11 9. Oostdulnkerke 17 4 9 10. S. K. Esen 20 3 16 11. V. C. Kelem 20 1 19 Dosco Beveren Tielt Sp. 5-® Beveren-Lcie S. V. De Bulter 3-1 S. V. Rumbeke Izegem Sp. 7-® Ol. Koolskamp St Baafs VIJve 4'! Rac. Waregem W. S. Dessclgem ultg 0138113® 3 73 30 2® 3 79 25 2' 0 74 28 2® 3 74 73 2' 3 5 7 40 2' 4 37 441® 3 5 5 60 li 4 3 3 45 12 1 21 103 0 10175 2 Dar. Brussel Gantoise Antwerp Anderlecht Up. St Gillis Ol. Charleroi Rac. Gent Rac. Mechelen F. O. Mechelen Tilleur Standard Luik Beerschot F. C. Luik F. C. Beringen B. C. Charleroi Berchem Sp. Rangschikking 1. F. C. Luik 2. Anderlecht 3. Stand. Luik 4. F. C. Mechelen 5. Rac. Mechelen 6. Beerschot 7. Berchem Sp. 8. Un. St Gillis 9. Tilleur 10. Ol. Charleroi 11. Antwerp 12. Dar. Brussel 13. Gantoise 14. S. C. Charleroi 26 15. Rac. Gent 26 10 15 16. F, O. BBtlXUUtn 26 4 14 26 16 4 26 17 6 26 10 7 26 12 9 26 11 9 26 12 10 26 11 10 26 10 11 26 26 8 11 7 11 9 13 9 13 26 26 26 6 56 3 63 9 55 5 53 6 44 4 66 5 48 5 35 7 9 10 33 9 11 6 34 7 38 7 36 4 40 4 45 1 30 7 37 1-3 1-0 1-0 3-1 5-1 0-4 5-1 4-3 31 38 35 37 49 29 50 29 42 28 41 28 43 27 43 25 39 24 43 24 48 23 37 22 53 22 63 22 40 21 56 IX Lyra White Star Racing Brussel F. C. Ronse Rac. Tienen S. K. St Niklaas Stade Leuven Kortrijk Sport U. S. Doornik A. S. Oostende Waterschei Lierse St Trutden F. O. Brugge C. S. Vervlers F. C. Boom 2-1 1-1 1-0 1-0 3-5 2-3 5-0 1-2 Lyra S. K. Lierse White Star Rac. Tienen St Trulden Waterschei F. C. Brugge Rac. Brussel Rangschikking 26 16 6 26 13 6 26 15 8 26 13 10 26 11 9 26 12 10 26 11 10 26 8 8 9. A. S. Oostende 26 12 Kortrijk Sp. F. C. Boom U. S. Doornik S. K. st Niklaas C. S. Vervlers F. C. Ronse Sit Leuven 9 10 9 12 5 9 9 13 9 13 7 14 X 16 4 63 34 7 57 37 3 64 33 3 49 42 6 55 51 4 53 50 5 44 42 10 40 55 2 41 43 7 43 43 5 49 52 12 29 45 4 39 46 4 35 52 5 28 48 3.31.50 F. O. Izegem Dar. Leuven 3-3 Eendr. Aalst Vigor Hamme 3-1 Dendermonde Union Namen 0-0 C. S. Brugge Ukkel Sport 2-1 La Louvière Rac. Doornik 0-0 Union Balie A. E. C. Bergen 5-4 Boussu-Bols Schaarbeek 1-0 V. G. Oostende S. K. Beveren 1-4 Rangschikking 1. Dendermonde 2. Ukkel Sport 3. O. S. Brugge 4. S. K. Beveren 5. A. E. C. Bergen 6. F. O. Izegem T. Rac. Doornik 8. Boussu-Bols 9. E. Aalst 10. Schaarbeek 11. Un. Namen 12. Vlg. Hammc 13. V. G. Oostende 26 14. Dar. Leuven 15. La Louvière £LJ&„U£ilaa HaJj.a 26 15 26 13 26 13 26 II 26 11 26 12 26 10 26 9 26 11 10 26 9 10 26 10 11 7 12 7 12 6 12 5 13 6 16 26 26 26 26 8 82 33 36 9 62 25 35 4 49 41 30 7 55 47 29 7 47 38 29 5 58 55 29 8 41 32 28 9 34 42 27 5 48 43 27 7 46 46 25 5 47 48 25 7 38 43 21 7 33 52 21 8 40 60 20 8 28 41 18 123.XJL16 Oudenaarde G. Ekeren 2-4 Exc. St Niklaas F. O. Meulestede 3-1 S. V. Waregem F. O. Kapellen 0-1 St. Moeskroen S. K. Gcraardsb. 1-1 St. Kortrijk F. C. Eeklo 2-3 S. K. Hoboken Rac. Borgerhout 1-0 Rac. Lokeren F. C. Roeselare 2-1 S. V. Wevelgem S. K. Roeselare 1-4 Rangschikking 1. Exc. St Niklaas 26 18 8 2. Rac. Lokeren 28 16 3. S. V. Waregem 26 11 4. S. K. Roeselare 26 13 5. F. C. Eeklo 26 15 6. F. O. Roeselare 26 9 7. S.K. Geraardsb. 26 11 8. S. K. Hoboken 9. Oudenaarde 10. G. Ekeren 11. St. Moeskroen 12. R. Borgerhout 13. F. C. Kapellen 14. Meulestede 15. S. V. Wevelgem 26 16.SH- Kortrijk 26 26 11 9 26 10 10 26 10 11 26 8 12 26 9 13 7 12 9 16 5 14 6.12 26 26 4 56 35 36 1 62 42 33 10 48 37 32 6 56 48 32 2 62 46 32 10 49 31 28 6 62 44 28 6 42 48 28 6 48 43 26 5 48 60 25 6 49 68 22 4 40 41 22 7 41 49 21 1 27 44 19 7 24 55 17 S. C. Menen Ol. Ingelmunster 1-0 F. C. Tielt Dar. Blankenberge 2-1 C. S. leper Aalbeke Sp. 2-4 Un. Herzeeuw Zwevegem Sp. 2-0 F. C. Knokke Eendr. Wervik ?-l S. C. Oostrozebeke R. Harelbeke 1-1 S. V. Blankenb. Voorw. Oostende 1-1 W. S. Lauwe F. C. Torhout 1-2 1. S. C. Menen 2. F. C. Knokke 3. C. S. leper 4. Aalbeke Sp. 5. S. V. Blankenb. 6. Zwevegem Sp. 7. F. O. Torhout 8. Un. Herzeeuw 9. Dar. Blankenb. 10. S.O. Oostrozeb. 11. F. C. Tielt 12. E. Wervik 13. Rac. Harelbeke 14. V. Oostende 15. W. S. Lauwe latsim, 25 18 24 17 25 16 25 14 24 10 24 11 25 10 25 10 10 25 10 11 25 10 11 24 8 9 jai.4fe.si. G. S. Middelkerke St Joris Sp. S. V. Veume V. V. Koksijde S. V. Koekelare I'. C. Sijsele S. V. Bredene Rac. De Panne S. K. Den Haan F. C. Helst S.K. Steenbrugge F.C. Llssewege S. V. Nieuwpoort S. K. St Kruis 3-1 E. G. Gistel Con. Brugge 3-4 0-4 2-5 4-1 3-1 5-2 11-2 Rangsch Ikklng Rangschikking 4 71 28 40 1. S. K. Steenbr. 25 20 4 1 122 32 41 4 66 30 38 2. S. V. Nleuwpï 25 16 4 5 82 39 37 5 84 35 37 3. Rac. De Panne 25 14 44 7 77 57 35 3 52 37 31 4. F. C. Helst 25 15 6 4 82 44 34 7 64 39 27 5. F. C. Sijsele 25 12 7 6 68 54 30 4 59 39 26 6. St Joris Sp. 25 13 9 3 87 51 29 6 39 46 26 7. S. V. Veume 25 12 10 3 67 64 27 5 48 55 25 8. 8. K. St Kruis 25 11 11 3 59 58 25 5 50 51 25 9. Conc. Brugge 25 9 10 6 64 74 24 4 55 62 24 10. S. V. Bredene 25 9 11 5 44 55 23 7 44 46 23 11. V. V. Koksijde 25 11 13 1 53 55 23 7 41 53 21 12. Den Haan 25 9 12 4 53 77 22 3 43 56 21 13. E. G. Gistel 25 8 14 3 58 72 19 7 33 55 17 14. G. S. Middelk. 24 5 18 2 47 103 12 2 37 79 8 45. S. V. Koekelare 25 4 17 4 37 76 12 l.aa LïSLIS g-lg, F. g. hlaseweg» 3 20 3 33 Ui F. C. Komen S. K. Vlamertlnge 6-3 V. C. Ardooie Exc. Zedelgem 2-3 St Eloois Sp. Tock. Menen 1-3 Le Blzet F. C. Lichtervelde 0-4 S. K. Torhout S. V. Moorslede 1-1 F. C. Poperinge Ol. Ledegem 3-2 W. S. Houthulst W. S. leper 1-4 S. V. Moorsele Brielen Sp. 6-0 Rangschikking W. S. leper 25 19 V. C. Ardooie 25 16 F. C. Poperinge 25 14 Toek. Menen 24 13 F. C. Llchterv. 25 11 S. V. Moorslede 24 10 S. K. Torhout 25 11 F. C. Komen St Eloois Sp. Exc. Zedelgem W.S. Houthulst S. V. Moorsele Ol. Ledegem S. K. Vlamert. Le Blzet Si», 3 7 7 6 7 8 8 25 11 9 25 11 9 25 11 9 25 10 11 25 10 14 25 8 14 25 8 15 25 4 18 3 90 23 41 2 94 45 34 4 90 55 32 5 61 49 31 7 66 50 29 8 55 32 28 6 65 40 28 69 69 28 65 52 27 65 62 27 68 71 24 63 83 21 46 60 19 55 60 18 Rangschikking 1. W.S. Desselgem 18 15 2 2. Dosko Beveren 19 13 4 3. V. P. Glts 19 U 3 4. Rac. Waregem 16 10 4 5. S. V. Rumbeke 19 9 6 6. Ol. Koolskamp 18 10 7 7. Tielt Sp. 15 6 8 8. St Baafs VIJve 19 5 13 9. Beveren-Lcle 18 5 12 10. De Ruiter 19 3 14 11. Izegem Sp. 16 0 15 E. Watou E. Beselare S. K. Staden J. A. We asten J' Sassp. Boezinge s. K. El verding» S. C. Zonnebeke B. S. Poperlng» S. K. Geluwe Dadlzele Sp. W. S. Passendale F. C. Woesten 5"® 1 76 12 2 64 31 2® 5 5 9 40 2 2 42 21 t 4 4 6 35 2® 1 46 29 11 1 24 51 1 1 27 55 11 1 37 65 1 2 25 49 I 22 79 1 1. S. 2. S. Rangschikking Staden 22 19 2 3 38 97 111 0 3d 168 dl K. K. Geluwo 3. B. S. Poperinge 4. Dadlzele Sp. 5. J. A. Waasten 6. W.S. Passendale 7. E. Beselare 8. Sassp. Boezinge 22 9. S. C. Zonnebeke 21 10. S.K. Eiverdinge 22 p, mm aU-tf 21 16 22 14 21 14 21 11 22 8 22 4 5 5 e 1 8 11 8 11 7 12 4 14 4 15 I 77 1 85 16® 3 87 31 2 60 23 4 59 56 5 64 3 47 3 44 87 2 43 60 4 43 2 2 51 «t i

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 10