ngATEXv»"'"'GT nebt compassie met de socialistische armoezaaiers DE WESTVLAAMSE KAPELWAGEN VAN OOSTPRIESTERHULP l hans is alles veel eenvoudiger eén or twee Wit Kruisjes Lij Let minste onlekkere gevoel en de pijn verdwijnt. U voelt zich onmiddellijk opgemonterd, uw gelaat klaart op, uw Lele wezen straalt weer van natuur lijke schoonheid Stort 102 fr. BISDOM BRUGGE De drank der JOKGEREN Ontspanning, hebzucht, liefhebberij, hartstocht. KOLONIALE LOTERIJ In de vroege morgenuren is Za terdag laatstleden de Westvlaamse kapelwagen van Oostpriesterhulp voor een tweede missieperiode naar Köntestein vertrokken. Op zijn rondreis door de Westhoek werd deze wagen overal met geestdrift onthaald. Door zijn vervroegd ver trek heeft hij vanaf de Donderdag middag niet meer de voorziene reis weg kunnen volgen. Bij hen, die van ons vervroegd bezoek niet kon den worden verwittigd en die aldus onze kapelwagen niet konden be zoeken, willen wij ons langs deze weg verontschuldigen. Die duizenden, die in de gelegen heid waren onze wagen te bezich tigen en hun literke benzine in ons benzinepompke staken, wil len wij tevens van harte danken. Alle stortingen voor ons Benzi nefonds zijn steeds welkom op Postchecknummer303978 van Mej. Maria Goethals, Burg 33, Torhout. Gelief bij de storting te vermelden: voor benzinefonds GRAVIN DE LA BOUTETIÈRE TE IEPER OVERLEDEN Dochter van Generaal Fischer. In de ouderdom van 90 jaar stierf te leper de kunstschilderes Alice Fischer, Gravin de la Boutetière. Deze begaafde kunstenares, die in de Boomgaardstraat woonde, was de dochter van Generaal Fi- SQher, die te leper bevelhebber was van een ruiterijregiment. Reeds in haar jeugd onderscheidde zij zjch door haar mooie tekeningen, die het oude leper op een treffende wijze weergaven. Een deel dezer werken bevinden zich in het stads museum. Alice Fischer gaf blijk van een grote werkkracht en tot haar laat ste levensdag hanteerde zij met vaardige hand het penseel, zowel voor pastel- als olieverfschilderij. Haar modellen uit de gegoede Ieperse stand, alsook haar talrijke doeken van bloemen, die thans in veel Ieperse huizen te vinden zijn, munten uit door hun frisheid van tint. Zij, die het geluk hebben zich eigenaar te mogen noemen van een harer werken, zullen de herinne ring aan deze kunstenares in ere bewaren. De spreekwoordelijke sckoontieid der mar kiezinnen was geen Ionter toeval. Astrologen en tovenaars raadden kaar de vreemdste, middelen aan om schoon te blijven. op postcheckrekening 47.G3.G0 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1953. Duizenden personen, gekweld door peloQsheid, stellen opnieuw belang kn het leven dank zii de Elixir Croidort-kuuT, do sensationnele ontdekking van de moderno wetenschap. Zii hervonden de slaap uïl hun kinder jaren, deze heilzame hersteller waarop ze nooit meer gehoopt hadden» Croidort op basis van natuurlijke vitamines B, zonder giftige noch verdo vende middelen kalmeert en versterkt de zenuwcentra. Doe zoals zl), PROFITEER VAN ON3 BUITENGEWOON EN KOSTELOOS AAN* BOD. Stuur onderstaande kosteloze bon aan Belphaico, Dienst ,-ur Generaal Eisenhowerlaan, 6, BrusseL KOSTELOZE BON Wil ml) kosteloos uw ptoeikuur Efith Croidort sturen. Ik voeg er twintig trank bi) in postzegels voor verzendings» en verpakkingskosten. naam STB A AT in.,,, Nr STAD I, - I de democratie, made In U.S.A., aanvankelijk wel een plezante ver andering hebben gevonden, maar hoe langer hoe minder gaan ge loven in de doelmatigheid van een regime waarin een eerste-minister de bevolking twee keren op één jaar naar de stembus kan roepen par ce que tel est son bon plaisir. Of men uiteindelijk bij de hui dige zwenking goed zal varen, zo in Zuid-Afrika als in Japan, is een andere vraag. In Zuid-Afrika zou het wel eens kunnen gebeuren dat de apart heidspolitiek gevolgen meebrengt in het genre van de Mau-Mau- activiteit in Kenia, terwijl het zwieren naar links Japan zou kun nen doen afglijden naar een dic tatuur van het proletariaat die noch voor Japan noch voor de rest van de wereld goede gevolgen zou hebben. In geen van beide landen is het gelukkig nog lang zo ver niet, maar een daad heeft soms gevol gen die men niet kan overzien. Denk maar aan de 1 Maart 19SS toen Hitier de eed aflegde als kan selier van het democratisch Duit se Rijk.' 21-IV-6S. V. WESTERLINCK. (Vervolg van blad) ZUID EN OOST De grote wereldgebeurtenissen zouden ons bijna doen vergeten dat intussen het privaatleven van alle volkeren voortgaat. En deze week wordt onze aan dacht getrokken door twee ver kiezingen: die in Zuid-Afrika en die in Japan. In Zuid-Afrika (het land van Sarie Marijs) hebben de nationa listen, met Dr Malan, hun meer derheid versterkt, terwijl in Japan de liberale partij van Eerste-Minis- ter Yoshida niet meer de absolute meerderheid behaalde ten gevolge van de scheurmakerij van Hatoya- ma, die rond de gewezen Minister van Landbouw, Hirokawa, een nieuwe partij had weten samen te stellen. In Zuid-Afrika is het typerend hoe de nationalisten, die vroeger slechts in de buitendistricten aan hang hadden, thans ook in de stedelijke omschrijvingen zeer veel aanhangers hebben gevonden. Die vooruitgang is hoofdzakelijk aan twee elementen te wijten, primo, aan het feit dat het Afrikaans element het stilaan haalt op het Britse volksdeel (het is thans 60 tegen 40 geworden)en scundo aan het feit dat de onlusten der Mau-Mau's in Kenia de blanke be volking van Zuid-Afrika in de handen brengt van diegenen die tegenover de kleurlingen de meest radicale politiek volgen. Dat die politiek nu in Zuid-Afrika door de nationalisten gevoerd wordt weet iedereen sedert Dr Malan, na de vorige verkiezingen gepoogd heeft zijn apartheidspolitiek door te voeren niettegenstaande hij daar voor, volgens de grondwet, over de 2/3 van de stemmen moet be schikken. Om ons in klassieke termen uit te drukken staan we dus in Zuid- Afrika voor een meer rechts ge oriënteerde Kamer. In Japan daarentegen staan we voor een bepaalde afglijding naar links. Niet dat de éne communist die nu in de dieet binnenkomt en die er vroeger niet was, veel in de pap zal te brokken hebben: (t op 1,66!), maar rechtse en link se socialisten, zowel als progres sieven, gingen, indien niet zozeer in zetels, dan toch in stemmen- aantal aanzienlijk vooruit. En dat niettegenstaande de verkiezingen uitsluitend te wijten waren aan persoonlijke ivedijver tussen twee liberalen: Yoshida en Hatoyama. Wat daar de ondergrond van is: enerzijds het feit dat de liberale partij sedert 1946 alleen aan de macht is en dus geregeerd heeft onder de Amerikaanse bezetting, en anderzijds het feit dat de Japanners na zeven en twintig eeuwen dictatuur van de keizer, PRIESTERBENOEMINGEN Door Z. Exc. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge, werden vol gende benoemingen gedaan: E. H. Catrijsse, voorheen On derpastoor te Nieuwpoort, werd benoemd tot Proost der Sociale Werken te Oostende en Onderpas toor van St Petrus en Paulus te Oostende. E. H. Mullie, voorheen Onder pastoor te Westnieuwkerke, werd benoemd tot Onderpastoor van de hoofdkerk te Brugge. E. H. Schotte, voorheen On derpastoor te Leke, werd benoemd tot Onderpastoor te Moorsele. E. H. De Clerck, voorheen Onderpastoor te Zarren, werd be noemd tot Onderpastoor te Staden. E. H. Vermeylen, voorheen Priester van het Seminarie, werd benoemd tot Onderpastoor te Oost ende (H.Hart). E. H. Van Gastele, voor heen Onderpastoor te Klemsker- ke, werd benoemd tot Onderpas toor te Nieuwpoort. E. H. André Vergauwen, voor heen Leraar aan het Instituut voor Doofstommen te Brugge, wordt Onderpastoor te Leke. E. H. André Couvreur, voor heen Leraar aan het College te Avelgem, wordt Onderpastoor te Zarren. E. H. Ackaert, voorheen Coad jutor op StJan te Kortrijk, wordt Onderpastoor te Westnieuwkerke. E. H. André Cauwelier, voor heen Onderpastoor te Pervijze, Onderpastoor te Klemskerke. E. H. A. De Corte, voorheen Onderpastoor te Veurne, wordt Onderpastoor te Pervijze. E. H. Med. Lambrecht, voor heen Onderpastoor te Kanegem, wordt Onderpastoor te Veurne Sint Niklaas. E. H. Louis Willemijns, voor heen Leraar aan het College te Menen, wordt Onderpastoor te Ka negem. Ter uitzondering zullen de Gil les van Binche optreden buiten hun stad, en wel te Bergen, ter gelegen heid van de blijde Inkomst van Ko ning Boudewijn in de Henegouwse hoofdstad. Te Lier werden door de opspo ringsbrigade niet min dan vier gehei me zenders opgespoord en in beslag genomen. De bezitters ervan werden aangehouden. EEN LEVER PRODUCT Zuiver Oranjesap -- SPA WATER Met suiker vervaardigd NAASTENLIEFDE We moeten mekaar bemtnnea V' Els Christus ons heeft bemind. Om# liefde moet gaan naar al die metsel' die Christus heeft lief gehad, zandt ook maar Iemand aan die liefde t- te sluiten. Gedurende zijn leven op aars' heeft de Mensenzoon niemand Zijn liefde onttrokken: noch ten das, die Hem verraadde, noch 1)1 Farizeërs, die Hem Immer haatten niemand... Hij wilde de verlosshï het goed van alle mensen en ctaarori stierf HIJ op liet kruis: datzelfde got' stelt HIJ zich nog voor doel als fl;, dagelijks het Kruisoffer op het alt»*1 vernieuwt. Aan onze liefde mogen wij ook Wh mand onttrekken. De vreemdeling," moeten we zowel als onze eigen laB»' genoten beminnenverschil van 1WC van beschaving, van ras, ens. zijn geen hinderpalen voor d« ea><1 christen naastenliefde. Er zijn mensen die andere op»*' tingen, andere sympathieën, ante'; karakters en gewoonten hebben M" wij... ook hen moeten we lief hebW. We zijn zelf soms onsympathiek MJ anderen, we worden belasterd, beat'"' misprezen... onze reactie moet 11«M z'Jn- We hebben tegenstrevers ln ot»Jf ven: godsdienstige tegenstrever®, PJ lltleke, sociale... we hebben hMW'1' concurrenten, positleconcurreuten t' zo meer... allen moeten we grote christen naastenliefde toeW gen. In deze wereld behoort Met 1e«e', een tot dezelfde sociale kllpse stand, niet iedereen heeft deatfj» rijkdom, hetzelfde comfort, des»1, opvoeding, dezelfde levenswijs», Al die verschillen mogen onze n<*v tenliefde niet hinderen. Rijk en ,r'. moet elkaar beminnen, werkman patroon, bediende en dtrrotet".. Vele sociale problemen zouden 'f gemakkelijke oplossing vlndea, moer christen liefde in onze WJJÏ, heerste. De klassenstrijd is een S telklnd van de menselijke en niet van de christen naastenW' Christus heeft in een grot# de mensen van alle rassen, taieh standen bemind en daarom I' „h liefde bestand tegen de eeuwen»"» aanvallen van Satan en zijn die»'*,. Ook onze liefde moet zo ver raj* c zo zullen we groot zijn naar hart, voor God en Zijn Rijk. (4589) In West-Afrlka heeft een Neger priester een H. Sacramentsprocessie georganiseerd In inlandse stijl. Na afloop ervan bleken de Inlanders ten zeerste onder de indruk. Te San Francisco vond een mas sale aanrijding plaats op de grote brug aldaar. Een der autovoerders werd besprankeld met brandende benzine en ln een oogwenk geleek hij een brandende toorts. Om zich van de vlammen te ontdoen sprong de man ln het water van de baa, maar verdronk. Naar Vla Secura werden tij dens de Paasdagen, ln ons land 15 personen gedood bij verkeersongeval len, nl. 5 voetgangers, 2 fietsers, 1 bromfietser, 3 motorrijders en 4 auto mobilisten. Tevens waren er 49 zwaargewonden, waarvan 29 auto voerders en 12 motorrijders. De Eifeltoren te Parijs krijgt een «kwastje» kleur: een mengsel van oranje en bruin; kosten: 30 mil lioen francs; duur van de karwei: drie Jaar. savonneries lever freres. brussel kaartenverzamelaarslieden die medail les en onderscheidingstekenen bijeenga ren; men verzamelt munten; enz... enz... Handtekeningen van beroemdheden wor den ook veel verzameld. Dhr Karei Stoel, uit Utrecht, legde een verzameling auto- platen aan en heeft er al meer dan dui zend uit 150 verschillende landen. Kan hij een bepaalde plaat niet in levende lijve» vastkrijgen, dan is hij tevreden met een foto ervan. Dhr J. K. ten Hoope, uit Nieuwendam, heeft een uitgebreide verzameling vul pennen en beschikt tevens over een atelier waar hij zelf een vulpenhouder I kan vervaardigen. Hij verzamelt alleen merkwaardige exemplaren, die een plaats krijgen in zijn particulier museum van schrijfbehoeften. Er zijn kurieuze dingen bij. Een Parker heeft hij er kleine 400 verschillende met 180 verschillende sys temen. In Uithoorn woont de Heer H. Zuider vaart Sr Alias Ome Hein, die jaren gele- den op het denkbeeld is gekomen kern achtige uitdrukkingen, die hij hoorde of las, op te schrijven en te bewaren. Als 3.315" boekte hij in: «Verzamelaars zijn niet dwazer dan de rest.» En gij, vriend lezer en lieve lezeres, wat verzamelt gij? Daar staan helemaal bovenaan vier zware woorden. Neem ze niet te ernstig op: het is de schrijver die zoekt naar de drijfveren van een der oudste en aange naamste menselijke verknochtheden: het bezitten van een schone verzameling dit of dat. Het begint in de kinderjaren, het ein digt op het sterfbed: de mens wil ver zamelen. En dit op de leukste, ja, soms de gekste manier. We moeten maar even nader toekijken. Tot de meest verzamelde zaken beho ren ongetwijfeld de postzegels en de siga renbandjes. Maar ook reeds bij de zegels vindt men vele eigenaardigheden. Zo is er een zekere Heer N. A. Zilver, uit Am sterdam, die maximum-prentbriefkaar ten bijeenhoudt. Een maximum-prent briefkaart is een briefkaart, waarop de grootst mogelijke overeenstemming is be reikt tussen de prent, de postzegel en de poststempel. Dus bv. een prentbriefkaart van de Nieuwe Kerk te Amsterdam met daarop een postzegel, waarop ook de Nieuwe Kerk staat afgebeeld en die bo vendien te Amsterdam is afgestempeld. Of als U een nog sprekender voorbeeld wilt: een ansichtkaart van Nieuw-Am sterdam, daarop een postzegel waarop ook de Nieuw-Amsterdam staat afgebeeld grootste ideaal, dat de Heer Engel met 15.000 verschillende exemplaren vanuit de verte begint te naderen. De lucifersmerken beelden de meest ongewone dingen uit. Ook de politiek heeft er haar* invloed op. Zo bracht des tijds de komst van Hitier er talrijke Duitse fabrikanten toe zijn onplezierig gelaat op hun doosjes te drukken. Het Tsjecho-Slowakije van dit ogenblik be lijdt zijn communistische inzichten ook in het lucifersmerk. Ghandi's dood werd in Brits-Inddë aanleiding tot de uitgave van een nieuw merk lucifers en koning Gustaaf van Zweden er prijs op te stellen zijn pijp aan te steken met een lucifer uit het doosje met zijn eigen wapen er op. Wanneer men verder de lijst der ver zamelaars inkijkt, ziet men bv. een dame, die zich toelegt op souvenirzak doekjes; een heer die (gevulde) proef- flesjes verzamelt van brouwerijen en wijnhandelaars; er zijn gewone ansicht en die grappige vondst in het Drentse plaatsje Nieuw-Amsterdam is af gestempeld. Van dit soort curiosa bezit deze plezierige Amsterdammer niet min der dan 5.000 verschillende exemplaren. Een ander Nederlander verzamelt al leen postzegels waarop humoristische fou ten voorkomen. Een ander wil sport- postzegels hebben, waarbij hij een foto kan vinden met zelfde afbeelding. Veel mensen verzamelen foto's van filmsterren, maar er zullen er maar wei nig zijn zoals de Heer H. Overeen uit Utrecht, die er zich in 25 Jaar 13.000 wist aan te schaffen, die hij met de nauwge zetheid van een belastingsontvanger in een kaartsysteem heeft ondergebracht. Eindeloze reeksen, Doris Day (met hand tekening), vrij zeldzame Pola Negri's, foto's van de allerlaatste en ook foto's van de allereerste films, zijn in zijn bezit. De twaalfjarige Jan Jansen uit Am sterdam, behoort met de beide Heren De Boer, resp. uit Oudewater en Laren, tot de drie enige Nederlanders, die hiun vrije tijd besteden aan het vergaren van kaasetiketten. Glimlacht U niet, kaas etiketten verzamelen blijkt in Engeland de bevolking evenzeer aan te trekken als de postzegels hier. Men kent daar de officiële kaasetiket- tenhandelaar, die zelfs een officiële kaas- etikettengids uitgeeft, waarin alle ter we reld bekende kaasetiketten (5.000) staan opgesomd. Met deze Engelsen onderhou den onze Nederlandse verzamelaars een stevig contact. De Heer De Boer bezit reeds een vijfde van alle bekende kaas etiketten. Een ander verzamelaar is de Heer Dick N. Engel, uit Utrecht. De Heer Engel is lid van de British Matchboxtabel en booklet association, de wereldorganisatie, die in zich alle liefhebbers van het lucifersdoosje-etiket verenigt. Er bestaan niet minder dan 70 tot 80,000 verschil lende lucifersmerken. Al die merken in een verzameling onder te brengen is het HET WEKELIJKS NIEUWS s, Zaterdag *5 April 1993. Blz. 2. WEEK VAN 25 APRIL TOT 1 MEI De dagen lengen met 22 minuten. WEERSPREUK April schraal en droog, Mei koel en nat Met koren vult het vat. ZATERDAG 25 APRIL H.H. Marcus, evangelist; Erminus; Anlanus. Zon op te 5.23 u., onder te 19.55 u. 1595 overlijden de Italiaanse dich ter Torquato Tasso. 1607: overlijden van de Nederlandse vlootvoogd Jacob Heemskerck. 1690: overlijden van de Vlaamse schilder Davld Teniers de Jon gere. 1847: genoorte van de Italiaanse uit vinder van de draadloze tele grafie G. Marconi, 1910: overlijden van de Noorse schrijver BJornsterne BJörnson. ZONDAG 26 APRIL Derde Zondag na Pasen. Feest v. O. L. Vrouw van Goede Raad. H.H. Oletus; Marcellljn; Rikler; Pasdhaslus. Zon op te 5.21 u., onder te 19.57 u. 1521: overlieden van de Portugese zeevaarder Fernao de Magel- haeirs 1699: overlijden van de Franse treur speldichter Raoine. 1711: geboorte van de Schotse wijs geer David Hume. 1776: geboorte van de Nederlandse rechtsgeleerde en staatsman Johan Melchior Kemper. 1787: geboorte van de Duitse dichter Ludwig Uhland. 1798: geboorte van dé Franse schil der Eugène Delacroix. 1946: overlijden van de Duitse schrij ver Graaf Hermann von Key- serllng. MAANDAG 27 APRIL H.H.Pieter Canlsius; Zita; Anthlmus; Floribert van Maastricht. Zon op te 5.19 u., onder te 19.58 u. 1265: geboorte van de Italiaanse dichter Dante Alighieri. 1404: overlijden van Philips de Stou te. graaf van Vlaanderen en stichter van de Bourgondische dynastie. 1627: geboorte van de Franse kansel redenaar Bossuet. 1820: geboorte van de Engelse wijs geer Herbert Spencer. 1903: geboorte van de Vlaamse regis seur Lode Geysen. 1938: overlijden van de Vlaamse staatsman Edmond Rubbens. DINSDAG 28 APRIL H.H. Paulus van 't Kruis; Clara van Kortrijk; Vitaal; Valeria; Pru- dentius. Zon op te 5.17 u., onder 20.00 uur. 1562: geboorte van de Nederlandse musicus Jan Pieter Sweellnck. 1853: overlijden van de Duitse ro mantische dichter Ludwig Tleck. 1888: geboorte van de Portugese staatsman Salazar. 1910: overlijden van de Vlaamse dier kundige E. Van Beneden. 1925: overlijden van de Nederlandse toneelspeler Louis Bouwmees ter. 1935: overlijden van de Limburgse priester Martien Coene, samen steller van De Vlaamse Zan ger 1945: overlijden van Mussolini. WOENSDAG 29 APRIL H.H. Petrus van Verona; Robrecht; Wllfried; Antoinette; Hugo. Zon op te 5.15 u., onder te 20.02 u. 1599: geboorte van de Nederlandss zeeheld Cornells de With. 1655: overlijden van de Vlaamse schilder Cornells Schut. 1676: overlijden van de Nederlandse admiraal Mlchlel de Ruyter. 1835: geboorte van de Nederlandse dichter Pater Bernardus van Meurs. 1837: geboorte van de Franse gene raal en politicus Boulanger. 1848: overlijden van de Engelse na tuurkundige Oh. Bell. DONDERDAG 30 APRIL H.H. Sofia: Catharine van Slena; Pllligrimus; Z. Radolf van Affllgem. Zon op te 5.13 u., onder te 20.04 u. 1655: geboorte van de Franse schil der Eustache Lesueur. 1870: geboorte van de Oostenrijkse componist Franz Lehar. 1881: geboorte van de Nederlandse schrijfster Nine Van der Schaaf. 1874: geboorte van de Vlaamse schrij ver Cyriel Verschaeve. 1907: overlijden van de Duitse wijs geer Julius Langbehn, hekend om zijn werk Rembrandt als Erzieher 1933: overlijden van de Franse dich teres Prinses Anna de Noallles. 1947: overlijden van de Vlaamse schrijver Fernand Toussaint van Boelare. VRIJDAG 1 MEI H.H. Philip en Jacob; Marculph; Walburg: Grata; Evermaar van Rutten: Jeremias. Zon op te 5.11 u., onder te 20.05 u. 1567: geboorte van de Nederlandse portretschilder M. J. Van Mlerveldt. 1735: geboorte van de Nederlandse vlootvoogd Jan Hendrik van Klnsbergen. 1830: geboorte van de Vlaamse dich ter Guido Gezelle. 1862: geboorte van de Franse letter kundige Marcel Prévost. 1873: overlijden van de Engelse Afri- karelziger Davld Livingstone. 1886: overlijden van de Nederlandse criticus Conrad Busken Huet, 1904: overlijden van de Boheemse componist Dvorchak. 1924: overlijden van de Vlaamse priester-dichter August Cup pens. WEEKSPREUK Een dwaas doet nlèt wat hij zegt; Een wijze zegt niet wat hij doet. D E ZESDE SCHIJF 1953 Een groot lot van twee en een half millioen twee grote loten van een millioen Vijftien grote loten v. 100.000 frank 600 loten van 2.500 tot 40.000 frank 33.600 loten van 200 tot 1.000 frank In het totaal: 18 millioen door het toeval verdeeld in 50 trekkingen. Het biljet: 100 fr. Het tiende: 11 fr. TREKKING OP 29 APRIL TE MECHELEN (d-2157) De Volksheilige van de week: H. PETRUS VAN VERONA De H. Petrus werd geboren uit ket terse ouders, toch door hen naar een chrlstene school gestuurd met het inzicht hem later, evenals zij. la te lijven ln de secte der Katharen. Later ging Petrus naar de hoge school van Bologna. Op 15-jar'ige leeftijd trad hij reeds ln de orde van de H. Domlnlcus. Hij bestreed de ketterijen met een buitengewone liver; door de Paus werd hij 'tot al gemeen geloofsonderzoeker benoemd. De ketterij vond ln hem een geducht bekamper. Te Venetië waren twee edellieden die schade geleden hadden door de maatregelen die genomen waren om de dwaalleringen uit te roeien Zij huurden twee booswichten, die zich ln hinderlaag legden ln het bos. waar door Petrus moest reizen toen hij van Como naar Milaan ging. De moordenaars wierpen zich op hem en een lekebroeder die hem vergezel de, en brachten hen beiden ter dood (1252). Op zijn graf geschiedden zoveel jvonderen, dat reeds het volgend jaar Paus Innocentlus IV zijn heiligver klaring uitsprak. De h. Petrus van Verona wordt afgebeeld ln Domini caner habijt, doorboord met een ■waard, en het hoofd geknield met •en bijl.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 2