In het teken der Tewerkstelling Bisschop van Brugge doet plechtig beroep op de openbare opinie In verband met De Treinuren veranderen! KATHOLIEK WEEKBLAD VOOR POPERINGE - IEPER - WERVIK EN OMSTREKEN ZATERDAG Bladzijden PRIJS 3 Frank BUITENLANDS OVERZICHT Stukken van 50 centiemen buiten omloop Allen samen 400 jaar m Een belangrijke toespraak van Mgr De Smedt liet Woningfonds van de Bond der broost. Gezinnen door F. R. Boschvogel Een ORfiiisbccr boek vcor ie jeutgd E Drie Belgische Meteor-toestelleri te pletter gestort Piloten gedood - ECwesmen uit Koksijde VRACHTSCHIP GEZON KEN IN U.S.A. MET 31 MAN AAN BOORD HOOFDBUREEL en REDACTIE Poperinge Gaathuisstr. 19. Tel. 9. - Postcheckr. 47.63.60. 49' JAAR PLAATSELIJKE BURELEN: Roeselare: J. VERRIEST-DEZEURE, St-Alfonsusstraat 12. - Tel. 1623. leper: P. BRAS-DEKLERCK, de Stuersstraat 4. - Tel. 1150. Wervik: ROGER PECTOR, Leiestraat 11. - Tel. Komen 491. Veurne: M. D'HERT, Noordatraat 14. Nieuwpoort: Drukkerij DUMON, Marktstraat. POSTABONNEMENT 1953: België (tot einde 1953) 91 fr. Andere landen 4fr. p. week ONZE 3 UITGAVEN: POPERINGE en IEPER Xmet Wervik en randgemeenten). ROESELAR! (met Izegem-Menen en randgemeenten). KUSTSTREEK (Veurne-Nieuwpoort-Diksmutde en randgemeenten) Aangesloten hl] het Verbond der Belgische Periodieke Pers. Verantwoordelijke Uitgever J. Stmsen, Gasthuisstraat 19, Poperinge Niet wettelijk gangbaar meer van 1 Juni a.s. af. KLEIN VOORGERECHT We gaan deze keer vooral han delen over Benelux drieKlein Europa (zes) en de Raad van Europa (vijftien), en wel naar aanleiding enerzijds van de hoge discussies omtrent Benelux en an derzijds van de stijgende polemiek omtrent het oprichten van een Klein Europa. Maar we kunnen deze kroniek toch niet laten voorbijgaan zon der even te blijven stilstaan bij het gesprek dat tussen Oost en West begonnen is. Een eigenaardige stoot die ons plots aan alles deed twijfelen was de inval van de Vietminh in Laos, maar toen een derde van het grondgebied overrompeld was trokken de aanranders zich terug. En de enen zegden: de inval was beraamd van vóór Stalins dood; Malenkov is baas op Mao Tse Tung omdat hij heeft laten gebeu ren; maar nu heeft het Kremlin gelijk gekregen. Anderen zien het zuiver weerkundig en strategisch en zeggen: de regenperiode maakt het hen onmogelijk over zo lange wegen hun troepen te bevoorrar den, dus trekken zij terug. En de Fransen zeggen: het is omdat wij Loeang Praban en de Parresvlak- te goed in handen gehouden heb ben en dat de Vietminh terecht en erger. Elke industrieel, die enige moeilijkheden ondervindt moet niet lang naar een zondebok zoeken. Die loopt op straat, zijn naam is Benelux. En dan zeggen de enen: weg met Benelux; en de anderen be weren: wij zijn niet tegen Bene lux, maar het zou een ander Be nelux moeten zijn. Welk een Be nelux, dat zeggen ze niet. En ze zouden het zeer moeilijk kunnen zeggen. Waarom t Wel kijk eens hier. Het is een totale illusie te denken dat de toestand zou veranderen moest men Benelux afschaffen. Hoe zot Wel ja: wat is de grondreden waarom wij zoveel moeilijkheden kennen f Omdat wij van alle Westerse landen: 1) het land zijn dat het meest moet uit voeren om te kunnen leven (JfO%), en 2) tevens het land zijn waar de kostprijzen de hoogste zijn. Welnu, schaf in die omstandig heden Benelux af en ge hebt niets opgelost. Nederland zal nog steeds goedkoper produceren en dus bij ons kunnen concurreren. Er zou maar één oplossing zijn en dat ware: tolmuren oprichten en zwa re inkomrechten vragen. Herbe ginnen met de invoer aan banden te leggen door invoervergunnin gen. Maar dat gaat niet, want wij zitten vast in de Eutopese Orga nisatie voor Economische Samen werking en al de landen die daar aan deelnemen hebben reeds sa men beslist 80 van de produc ten vrij te geven om aldus tot een vrije beweging van goederen te komen. Indien wij tegenover Nederland protectionistische maatregelen wil len nemen dan wil dat zeggen dat we ons uit de E.O.E.S. terugtrek ken en dan staan we daar alleen tegenover onze Europese afnemers die ifi van onze voortbrengst bij hen moeten invoeren. Ge ziet dan onmiddellijk dat die vlieger niet op gaat, aangezien al die lan den, vanaf dat ogenblik gelijk aardige maatregelen zouden ne men tegenover ons. Dat wil dus zeggen dat wij de economische verstikking zouden nabij zijn. Aan die kant is dus werkelijk geen oplossing te vinden. Waar is er dan wel een te vin den? Wel, langs een andere weg, en een weg die men allang had moe ten inslaan, nl. de weg van de politieke integratie. Inderdaad: alwle het vraagstuk Benelux ernstig bekijkt moet tot de conclusie komen dat er geen oplossing is zolang onze drie lan den er niet toe komen een gelijk lopende sociaal-economische poli tiek te volgen. Maar hoe zullen wij ooit tot die gelijke politiek komen als wij van weerskanten van de grens stug op onze posities en op onze totale onafhankelijkheid blijven staan? Om het probleem van de steen kolen en het staal op te lossen heeft men een Hoog Gezag opge richt dat boven de verschillende landen gaat. Maar daar waar men in feite de gehele economie der Beneluxlanden tot één enkele wil maken, daar wil men drie totaal soevereine Staten behouden. Dat steekt toch de ogen uit dat dit niet gaat.' (Zie vervolg blz. 2) I vierduizend Italiaanse arbeiders. Hij wees op het grote vraagstuk van de werkloosheid in Italië en in vele Europese landen. Zo veel wordt nu gesproken over de een making van West-Europa, met een stadhuiswoord: over de «Integra tie van Europa. Er worden tal loze eindeloze vergaderingen ge houden, geleerde beschouwingen gemaakt en... men laat de zaak lijk zij was! Dat vraagstuk heeft de Paus ook aangesneden in die aanspraak, 't Is nodig, zegde Hij, dat die eenmaking komt, gelijk hoe en gelijk van waar. Naast de Paus staan de Bis schoppen en de Priesters, 't Is ook wel 's nodig dat we op Rerum Novarum denken aan die... proos ten die, benevens hun parochiaal werk, verantwoordelijkheid dragen voor inrichtingen en verenigingen van alle aard. Nagenoeg altijd dra gen zij de zwaarste zorg, moeten moeilijkheden vereffenen en de belangen verdedigen van anderen! Want zij zelf halen geen profijt uit de bekomen voordelen. Men zou hen soms bij een of andere gelegenheid bedanken, als men het niet vergeet! Ge hebt gelezen of vernomen hoe Mgr De Smedt verleden week te Brugge, in de H. Bloedkapel, gesproken heeft tot de... werklozen. Er zijn reeds geestigaards die... ontdekt hebben dat de Bisschop de werkloosheid heeft... ontdekt. Maar dit is wel zeker dat de Bis schop de weg heeft ontdekt naar het hert van de werklozen die hem aanhoorden en van de duizenden die achteraf düt nieuws vernamen. Het heeft die mensen oneindig veel deugd gedaan te zien dat de Bisschop werklozen rond zich verzamelde; hun nood begreep, niet alleen de stoffelijke nood, maar die zedelijke nood die nood zakelijk volgen moet op langdurige werkloosheid, 't Doet altijd deugd, wanneer ge in nood zijt, te onder vinden dat iemand die nood aan voelt, die nood begrijpt. Dat is een daad van naastenliefde die 't leven draaglijker maakt, 't Is alleen maar spijtig dat er liefdeloze men sen zijn die dat niet begrijpen willen. O. L. H. Hemelvaartdag! Zo we, goed die dag in zijn kader zetten, dan betekent die toch de grote be lofte voor alle gelovigen dat O. L. Heer ons voorging om voor ons een plaats voor te bereiden. En die plaats veroveren of verdienen we wel zo we in ons leven naar de Kerk en naar Paus en Bisschoppen luisteren en meer dan luisteren want dat doen we aan onze radio ook hun richtlijnen volgen. PÉ VLAMYNCK. OP de wereld in die tijd veranderd is? Verbeterd, verslecht? Dat is moeilijk na te gaan, maar dat er in die tijdspanne bij ons verschrikkelijk veel veranderd is, dat is een andere historie! In die tijd? Sedert O. L. H. He melvaart 1891. t Was immers op die dag dat de grote Paus Leo XIII zijn be roemde wereldbrief «Rerum Nova rum» rondstuurde. Geen jaar gaat voorbij zonder dat wij in onze kerken, zonder dat wij zelfs op straat herinnerd wor den aan die heuglijke gebeurtenis. Er zijn echter nu nog mensen die smalen op die brief. Er zijn nog mensen die' viesge- mutst zijn op dien dag; er zijn nog immer mensen die oordelen dat de Paus uitsluitend de werk lieden op het oog had. De arbei ders waren er zeker ergst aan toe en voor hen klonk die stem uit Rome als de bevrijdingsstem. Zo velen onder ons, die het thans oneindig beter hebben en zelfstan dig zijn geworden, kunnen zich nog moeilijk indenken hoe het ging thuis, bij vader en moeder, of bij de grootouders. We zullen er maar geen woorden de hals om breken en 't zeer kort en duidelijk zeggen; er was miserie, zo er geen zwarte armoede was. Van dat punt zijn we vertrokken om nu te leven in een tijd waar de miserie uitzon dering is geworden en meest te wijten is aan buitengewone om standigheden of aan wangedrag. De arbeiders hebben zeker alle redens om Rerum Novarum te vie ren; ze zijn geen koelies noch sla ven meer. Ze zijn vrije mensen geworden, niet enkel bewust van hun macht, maar ook van hun weerdigheid, van hun persoonlijk heid. Maar niet alleen de arbeiders vonden heul en heil bij Leo XIII. Of was de verenigingalleen de medecijn voor werklieden? Werd ook de Boerenbond niet gesticht in 1891? En wordt in vele hoeven niet soms herinnerd aan oude toestanden? Hadden vele klei ne boeren niet evenveel miserie als de arbeiders? Aten zij hun rog gen stuitenniet? Moesten zij niet zien dat nagenoeg al hun vruchten verkocht waren om met Bames- so» de pacht te kunnen betalen? Hoe was het gelegen met het onderwijs? Nu zien we beroeps- scholen voor arbeiders, nu zien we beroepsscholen, avondscholen ep dies meer voor onze boeren. Langs hiirJ vereniging zijn de boeren een macht geworden, zijn ze tot meer welvaart gekomen... net als de ar beiders. En net als de arbeiders hebben zij hun woord te spreken overal waar hun belangen op het spel staan. Zullen onze middenstanders wel een ander tovermiddel vinden om hun belangen te behertigen? Ge lukkig heeft in de laatste jaren de Christen Middenstandsbond veld gewonnen in onze streek. De dag waarop alle neringdoe ners en middenstandei's ernstig zullen meedoen, het zullen menen met hun verenigingsleven, zullen zij naar geen charlatant-remedies meer moeten grijpen. Neen, waar achtig het zijn de werklieden niet alleen die dankbaar Rerum Nova rum herdenken. Vonden onze grote gezinnen ook niet hun groeiende macht en... invloed in hun «Bond»? En zijn ten slotte al de verwezenlijkingen en mogelijke verwezenlijkingen niet te zoeken en te... vinden langs de weg van broederlijke verstandhouding in verenigingsverband? En is 't geen ramp soms dat er nog altijd men sen zijn die liever hebben dat an deren hun voorland vegen dan zelf de handen uit bun broekzakken te halen! Paus Leo XIII zag klaar hoe de nieuwe toestanden zich ontwikkel den; en in de zelfde lijn gingen zijn opvolgers verder. Quadragesi- mo anno van Pius XI en de vele brieven en redevoeringen van Paus Pius XII tonen ons zo duidelijk hoe de Kerk, die in de eerste plaats voor de zedelijke en godsdienstige belangen van de gelovigen zorgt, open oog en oor heeft voor de stoffelijke noden van de tijd. Op 1 Mei sprak de Paus tot een De ter voldoening aan de wet van 12 Juli 1922 uitgegeven munt- penningsbons van 50 centiemen zijn niet wettelijk gangbaar meer van 1 Juni 1953 af. Deze door middel van zuiver nikkelen muntplaten geslagen leg penningen dragen op de beeldzij de de allegorische voorstelling van zegepralend en gewond België, het inschrift België of Belgique en de beginletters A. B. van de naam van de. graveerder; op de keerzijde een slangenstaf omgeven met het inschrift Goed voor 50 Oen» of «Bon pour 50 Ces»; on deraan het jaartal. Tot inclusief 31 Augustus 1953 mogen deze legpenningen tegen gangbare munt worden geruild aan de kassen van de Nationale Bank van België, te Brussel en buiten de hoofdstad. Tot op dezelfde datum van 31 Augustus 1953 zullen zij aangenomen worden door de post- ontvangers, de ontvangers der be lastingen, der douanen en accijn zen, der registratie en domeinen. Generaal ALFRED GRUENTHER die Generaal Ridgway opvolgt als chef der Nato-legers. vreest dat wij hen, van daar uit, zouden in de pan hakken. Wat er ook van zij: de Viet minh trekt zich terug en die doorn is dus uit het oog. Anderzijds vordert men te Pan Moendjon. Het gaat wel hortend en stotend, maar de Oosterse ge slepenheid en liefde voor palabers maakt dat zeer aannemelijk. Intussen vragen de communis ten vooral naar de oprichting van een politieke commissie en naar het aanknopen van politieke on derhandelingen op een breed plan. En opdat wij het niet zouden ver geten herinnerde Radio Moskou, bij de herdenking van het einde van de tweede wereldoorlog, dat de nazis verslagen werden dank zij de verstandhouding tussen de vijf Groten. Om er dan onmiddel lijk aan toe te voegen: die samen werking moet in vredestijd nog gemakkelijker kunnen gebeuren en moet dus onmiddellijk hervat worden. De houding van het Kremlin schijnt dus wel degelijk een vre- desweg te willen uitgaan. Waar om? Het wordt, naar onze me ning, steeds duidelijkeromdat de koude oorlog niets meer opbrengt tenzij een groeiende macht van het Westen en omdat de warme oorlog in Korea en Indo-China een straatje zonder einde is en dat een algemene oorlog dat ook zou zijn. Voorlopig is er voor de Russen véél meer te winnen met te on derhandelen dan met gelijk wat anders. Maar van onze kant is dat ook zo. Indien wij willen los komen uit de knellende greep van een steeds hoger bewapening en uit een gewapende kruistocht tegen het communisme, dan moeten wij ook onderhandelen en dus bereid zijn iets te laten vallen om iets te krijgen. Wij hopen dan ook dat die on derhandelingen weldra zullen kun nen beginnen op voorwaarde dat er iets anders van voortkomt dan het fiasco van de twee honderd en zoveel vergaderingen die, 'n paar jaar geleden, in het Palais Rose te Parijs gehouden werden. BENELUX, DE ZONDEBOK Het wordt met de dag al erger asm. 't Gebeurt maar zelden dat men in één familie, bij optelling van de ouderdom, nog dergelijk hoog totaal bereikt. Hier zien wij samen op de foto de vier gebroeders Warreyn en him zuster. Hipoliet Warreyn, Houtem (Veurne), 86 j., Isidoor Warreyn, De Panne, 83 j., Romanie Warreyn, (wed. Omer Pauwels), Adinkerke, 79 j„ Jan Warreyn, Dé Panne, 77 j., en de jongste van allen, Karei Warreyn, Alveringem; 75 jaar. Even samentellen: 86 83 79 77 75 400 jaar. (Foto Lionel). Werking van het Woning fonds - Provinciaal Secreta riaat van Westvlaanderen, Kortrijk UITSLAGEN MAART 1953 Aantal leningen: 19. Totaal bedrag: 3.052.288 fr. Gewest Aantal Br drag Avelgem Brugge-Noord Brugge-Zuid 2 401.743 Diksmuide Gistel 1 86.739 leper 2 324.517 Komen 1 92.167 Kortrijk 7 1.326.143 Menen 1 165.388 Moeskroen 1 181.215 Oostende Poperinge 1 118.359 Roeselare 1 118.705 Tielt 2 237.312 Torhout Veurne wordt uitgekeerd. Maar groter dan uw stoffelijke nood is uw zedelijke beproeving. Ik vraag dat iedereen zich uw toestand zou Indenken en zou begrijpen in welke moeilijkheden gij u bevindt. Schrijnend Is het zie- lelljden van ernstige mensen die zon der uitzioht de toekomst tegemoet gaan. Wat gaat er om in het gemoed van al die jonge mannen die een huisgezin willen stichten of die een huisgezin gesticht hebben en die zich in de onmogelijkheid bevinden een normaal Inkomen aan de hunnen te bezorgen. Denkt aan de gemoedstoestand van mensen op meer gevorderde leeftijd die het werk hebben zien ontsnappen en die omwille van hun ouderdom geen hoop meer hebben nog ooit ln hun leven aan werk te geraken. Denkt aan al die mensen in de volle kracht van het leven, die hun dag moeten doorbrengen ln niets doen en wachten op de volgende dag die even troosteloos zal zijn als de voorgaande. Welke ontgoocheling, welke pijn, welke moedeloosheid ln al deze harten! En daarom vraag ik aan al de christenen van dit bisdom dat zij rechtvaardig zouden zijn in hun oordeel over degenen die zich iedere dag naar het stempelkantoor moeten begeven. Wellicht hebben ze nog meer behoefte aan onze achting en waardering dan aan geldelijke hulp. Beroep on de openbare besturen en werkgevers Omgeven door een grote schaar werklozen en in naam van al de werklozen van mijn bisdom doe ik ook een plechtig beroep op de open bare besturen. Met beangstigd ge moed vraag ik hun dat zij met de meeste aandaoht de oplossing van het werkloosheidsprobleem zouden be hartigen. De verdediging van de gees telijke kracht van de natie eist het. Ik vraag aan de werkgevers het als een gewetensplicht te beschouwen al het mogelijke te doen om hun mede mensen werk te verschaffen. Het is voor de katholieke patroons een der meest aangewezen vormen van mo derne liefdadigheid hun personeel niet te beperken tot het stricte mi nimum en ook een aangepaste bedie ning te zoeken voor de verminkten. Ik rioht mij in het bijzonder tot de leden van de beheerraad der naam loze vennootschappen, om hen te waarschuwen tegen collectief egoïs me. Het ls onaanvaardbaar dat zij onverschillig zouden staan tegenover de menselijke kant van het probleem der werkloosheid: ook hun bedrijven moeten met zin voor het welzijn van de mensen beheerd worden. Mijn bedoeling is geenszins hier beschuldigingen uit te spreken. Ik weet dat de aandacht van de open bare besturen en van de nijverheid op dit probleem gevestigd is. Ieder weet dat enorme kapitalen vereist zijn om de tewerkstelling te verho gen ln de groot-nijverheid. Men heeft berekend dat er meer dan 2.000.000 frank gevergd wordt om één arbeider ln de groot-industrie arbeid te ver schaffen. Ieder kan uitcijferen welke fabuleuze sommen zouden nodig zijn om de 30.000 werklozen van West vlaanderen opnieuw bij de nijverheid in te schakelen. De kleine en de mid delmatige bedrijven slorpen propor tioneel meer arbeiders op dan de gro te fabrieken. Deze kleine bedrijven, die sociaal gesproken ook de tnteres- (Zie vervolg blz. 9) ENKELE VRAAGJES - Uw jongens cn meisjes verliezen punten in Aardrijks- kunde en Geschiedenis? Gij gaat al eens uit met trein of auto naar stad of land, naar de zee, de Arden- JÊf* nen, naar Brussel, enz.? Gij zijt belust op dc vele curiositeiten in eigen land? MMK, >$Jit Gij organiseert een reis? Of met vacantieplannen bezig? pc Gij zoekt naar een ideaal geschenkboek voor jongens en |Ë|sC'' NSBl, meisjes, die hun best deden, Hl die jarig zijn of hun feestdag lip vieren, naar een boek waarin _^ÊÊÊlflHn ze gedurende 't komende ver- sfl j I'd i;: - ei I V: Dan door F. R. Boschvogel. In dit boek is de leraar- F. R. BOSGHVOGEL verteller Boschvogel op zijn best. We reizen mee met het leuke gezelschap van Nonkel Flip, het frisse dichterlijke meisje Rita en de nuchtere broer Antoon, heel België door. Het begint op de autostrade, over Gent... Het specifieke van stad en landschap wordt opgezocht en leuk en boeiend verteld. Te Antwerpen b.v. kunt u toch niet alles gaan zien. Maar we moeten toch eens door de tunnel lopen, het boeiend schouwspel van de havenbedrijvigheid ontcijferen, even iets vertellen in de Lieve-Vrouwkerk, en Brabo een groet gaan brengen, Rubens bezoeken, en het Paradijs van de Zoo gaan bekijken. In de Kempen moeten we door een stuk gave hei lopen, het Albertkanaal in ogenschouw nemen, een slokje melk drinken bij een Kempisch keuterboertje, de Zondagmis horen in een verlaten dorp, het gelaat, van de nieuwe Kem pen tekenen, een koolmijn bezoeken en te Hasselt iets ver halen over Hendrik van Veldeke en over de Boerenkrijg. Wc bezoeken Cockerill, slapen op een Ardeens hofstedeke, dwalen op de Hoge Venen, bidden te Orval, kappen leien te Alle, gaan omlaag naar de diepe rivierdalen, bezoeken Han, ont dekken geraamten te Furfooz, maken het eeuwenoude stel- tenlopersgevecht te Namen mee, helpen marmer zagen te Rance, gaan op bedevaart naar Halle, blazen uit te Beloeii, bewonderen de weidse kerkbeuken van Doornik en Bergen, roken Appelterre, plukken hop, klauteren in de wandelende windmolen van Impegem, rapen gulden sporen te Kortrijk, wandelen door Zoetenaaie, duiken hals over kop in de Noordzee, gaan mee op garnaalvangst, varen op de Brugse Reitjes, klimmen naar de leeuw van Waterlo, proeven Hoei- laartse druiven, bezoeken het Parlement te Brussel, en hon derd dingen meer. Er komt haast geen einde aan het avontuur. Over 350 bladzijden voert Boschvogel ons mee, heel België door. Na het lezen van zo 'n boek heeft ieder van ons kennis, bewondering, liefde voor 't eigen schoon en 't eigen kunnen en zijn. Geschiedenis, aardrijkskunde, toerisme, opvoeding, deugd en vreugd in levende lijve! 250 Foto's zetten het boek luister en aanschouwing bij. Een reiskaart en een uitgebreid alfabetisch register maken het werk zeer bruikbaar. Prijs: 150 frank. Te verkrijgen in alle goede boekhandels, ook ten burele van dit blad. N.B.: Lees een staaltje uit dit boek op blz. 2: Avondstond op een Ardeense Hoeve. Bij het oversteken werd Doom gevat door een personenwagen, ge voerd door dhr Pattyn uit Kort rijk, die in de richting dezer laat ste stad reed. Dhr Doom werd omvergewor pen en deerlijk gekwetst aange troffen met een afgerukt been en vreselijke kwetsuren aan de borst. Hij bleef op slag dood. De rijks wacht werd verwittigd en twam ogenblikkelijk ter plaatse. Zij opende een eerste onderzoek en verwittigde het Parket van Kortrijk dat insgelijks ter plaatse afstapte. Het stoffelijk overschot werd naar het stedelijk doden- huisje overgebracht. Melden wij terloops dat dhr Pattyn een goech bekende was van het slachtoffer. Zijn auto werd in verzekerde bewaring ge steld. Dit vreselijk ongeval heeft grote ontroering verwekt in de ganse streek. 18 inzittenden gedood. Nabij Delhi, India, stortte een passagiersvliegtuig te potter, ver moedelijk wegens de slechte weers omstandigheden. De 18 inzittenden waaronder 13 passagiers, kwamen allen om het leven. Het slachtoffer DANIEL DOOM In de nacht van Zondag op Maandag 10 en 11 Mei, gebeurde op de staatsbaan Menen-Kortrijk, ter hoogte van het lokaal 't Hof van Commercedicht bij het voetbalstadion D. Devos van S. C. Menen, een schrikwekkend ver keersongeval, waarbij een in de streek zeer gekend slachter er het leven bij inschoot. Om 23.10 uur stak op gemelde Plaats de genaamde Daniel Doom, 15 jaar, slachter, wonende Kort- rijkstraat 95, te Menen, de baan over om zijn auto te gaan bestu ren, die aan de overzijde langs de kant der baan stond geparkeerd. Vanaf 17 Mei treedt een nieuwe uurregeling der TREI NEN, TRAMS en AUTOBUSSEN in voege. In ons blad van 23 Mei e. k. verschijnen dezo gewijzigde uurroosters voor gans Westvlaanderen en voor de bij zonderste verbindingen buiten de provincie. LEZERS, bespreekt uw blad bij onze verkopers. Onze uurroosters zullen U op reis veel dienst bewijzen. VERKOPERS, vraagt voldoende bladen om iedere aanvraag te kunnen voldoen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 1